Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

ceylin1907
25-11-11, 12:11
GencJeo
Güzel bayanlar:KK16: kendime yemek birşeyler yapıcam evde havuç,pırasa,esmer bulgur,yeşil mercimek,pazı,yeşil dolmalık biber falan var ne yapabilirim?:26:
Bulgurlu biber dolması da olur:KK56:

GencJeo
tarif verebilir misiniz?:KK56:
bulgurlu biber dolmasıyla bulgurlu havuçlu pırasa yemeğini??? hatta yemek tarifleri sayfasında paylaşalım:)

saglik35
karatay diyetinde omega-3 ve antioksidan kullanılması konusu da bulunmakta. omega-3 takviyesi olarak solgar sanırım en iyi marka ama antioksidan olarak ne önerirsiniz düşük doz e vitamini ya da üzüm çekirdeği özü tableti uygun olabilir yazıyor doktor sitesinde canan hanım tarafından ama marka çok önemli. sizce ne kullanmalıyım. karatay diyetiyle 1 ayda 4 kilo verdim ama sağlıklı kilo için bu takviyelere ihtiyacım var malum hala 90'nın üzerindeyim ve pkoluyum...

ceylin1907
25-11-11, 13:11
omega 3 içmeden evvel 2-3 tane kuru erik yiyorum.
domates ve nar'da kuvvetli antioksidanlar arasındaymış.
omega3 ümün markası da m...cap
fiyatı çok uygunn

gamzeed
ceylin1907
omega 3 içmeden evvel 2-3 tane kuru erik yiyorum.
domates ve nar'da kuvvetli antioksidanlar arasındaymış.
omega3 ümün markası da m...cap
fiyatı çok uygunn
hapın 500 lük mü kaç tane
alıyorsun canım?

eski_bir_masal
ceylin1907
Canım dr.a gitsene sen ?
Ya da gittin mi ?
Üzüldüğün birşeyler mi oldu son zamanlarda?

Ceylincim aslında normalin dışında bir şey yok.
Düşünüyorum ama ..

Doktora o kadar çok gittim ki.
Endoskopi yaptırdım.
İlaçlar hep aynı.
Gastrit + reflü var.
Doktor çok kızdı.
Neyi takıyorsun bu kadar böyle giderse ülsere dönecek diye.
Artık bütün ilaçların etkisini biliyor gibiyim.

ceylin1907
gamzeed
hapın 500 lük mü kaç tane
alıyorsun canım?
Evet 500mg omega 3 balık yağı konsanstresi yazıyor
ben 2 tane içiyorum

ceylin1907
Çok geçmiş olsun cnm mide strese karşı çok hassas gerçekten..
Ailen ve sevdiğin uzakta,derslerin vs. belki de onlar azdırıyor mideni

eski_bir_masal
odiy
ardakadaşlar, zaman zaman yazılarınızda kabızlıktan şikayet ettiğinizi okuyorum. Ben uzunca yıllar kronik kabızlıkla uğraştım, hatta uzunca süre laktasif ilaçlar kullandım ve bu da bağırsak sistemimi iyce kötü yaptı. Sonra doktora gittim, bana önerdiği yöntem ile 1 haftada normale döndüm, hala uyguluyorum ve çok menunum.. Canan hoca da kitabında direk diğil ama indirek yollardan bunu anlatmış aslında ama çok dikkat çekmemiş bu konuya. Öncelikle suyu oturarak içersek su önce mideye sora bağırsaklara gidiyor, bu çok sağlıklı.. yalnız sadece sabah uyandığınız zaman bir istisna yapmanız gerekiyor. Sabah uyanır uyanmaz büyük bir bardak ılık suyu, yarıya kadar kaynar yarıya kadar oda sıcaklığında su karışımını, ayaktayken 1 seferde içiyorsunuz. Bu bağırsakları harekete geçiyor. Arkasından 3 gün kurusu kayısı veya kuru eriği sütle beraber yiyip, yaklaşık 15 dk geçince kahvaltı yapıyorsunuz. Bir hafta içinde bağırsaklar düzeliyor. Hepinize tavsiye ederim :)

Teşekkür ederizz bu bilgi için odiy ..
İzninle 13. takımla da paylaşmak istiyorum bunu.
Ve yarından itibaren deneyeceğim.

eski_bir_masal
ceylin1907
Çok geçmiş olsun cnm mide strese karşı çok hassas gerçekten..
Ailen ve sevdiğin uzakta,derslerin vs. belki de onlar azdırıyor mideni

Teşekkür ederim Ceylincim.
Umarım bir an önce normale döner artık dayanılamayacak durumda.

2 günden beri farketmeden günlük 10 ilaç içmişim.
Onlar da zararlıdır o kadar fazlası.
Bir an önce her şey yoluna girse de ben de şu ağrılardan kurtuluversem.

eski_bir_masal
Bu arada bugün itibariyle ay da büyümeye başladıı ..
Bu dönemde kilo kaybınız azalırsa moral bozmak yokk ..

eski_bir_masal
Geçmişi de okudumm ..
Ne güzel kilolar verilmiş.
Herkesi çok tebrik ederimm .

odiy
eski_bir_masal

Teşekkür ederizz bu bilgi için odiy ..
İzninle 13. takımla da paylaşmak istiyorum bunu.
Ve yarından itibaren deneyeceğim.
bencede deneyin derim.. ben bunu yapmaya başladım ve çok rahatım artık.. zaten sabah aç karnına ılık su için diye yazmış canan hoca.. ama sadece ılık su içmek diğil olay, 1 kerede ayakta içmek lazım. sütle kayısı da unutulmasın lütfen :) hepinize iyi gelir dilerim...

eski_bir_masal
odiy
bencede deneyin derim.. ben bunu yapmaya başladım ve çok rahatım artık.. zaten sabah aç karnına ılık su için diye yazmış canan hoca.. ama sadece ılık su içmek diğil olay, 1 kerede ayakta içmek lazım. sütle kayısı da unutulmasın lütfen :) hepinize iyi gelir dilerim...

Son zamanlarda ciddi anlamda problem yaşıyorum.
Arada olunca form çayı veya ilaç alıyordum ama arada ollmadığından.
Çok dua edeceğim sana yeter ki şu problemim çözülsün.

ceylin1907
25-11-11, 14:11
bu hafta liste olmucak galiba??

eski_bir_masal
ceylin1907
bu hafta liste olmucak galiba??
idealist gözükmüyor ama o olmazsa sonraki kişi yapar olmazsa ..

GencJeo
kurufasulyeden truff tarifi varmış:KK52::KK52::KK52:

carmen77
eski_bir_masal

Ceylincim aslında normalin dışında bir şey yok.
Düşünüyorum ama ..

Doktora o kadar çok gittim ki.
Endoskopi yaptırdım.
İlaçlar hep aynı.
Gastrit + reflü var.
Doktor çok kızdı.
Neyi takıyorsun bu kadar böyle giderse ülsere dönecek diye.
Artık bütün ilaçların etkisini biliyor gibiyim.
Masal merhaba,

Ben de de yıllardır reflü var ya da doktorlar öyle söylüyor. Ben de ***, ****, vs. ilaçlar kullandım. Yalnız şikayetlerim hiç geçmedi hatta daha kötüleşti. Sonra Ahmet Aydın ın Taş Devri Diyeti kitabını okudum. Orada özel olarak bölümü var bunun. Reflü hastalarında bu tip asit bastırıcı ilaçları kullanmanın iyi olmadığını su içerek ve tahıllardan uzak durarak bu rahatsızlığın geçeceğini yazıyordu. Gerçekten de buğday, tahıl ürünlerini yemeyi bıraktıktan sonra şikayetlerim bitti. Ben zaten eskiden beri çok su içerdim. Şöyle diyeyim sana normalde artık yemek yemek bile eziyetti benim için (domates, nane, karnıbahar, vs.yiyemezdim,) şimdi bırak bu yiyecekleri tüketmeyi kahve, çay bile içiyorum. Ben de çok çektiğim için bu rahatsızlıktan paylaşmak istedim.

Sevgiler,

eski_bir_masal
GencJeo
kurufasulyeden truff tarifi varmış:KK52::KK52::KK52:

O nasıl bir şeymiş ki ?

carmen77
Masal merhaba,

Ben de de yıllardır reflü var ya da doktorlar öyle söylüyor. Ben de ***, ***, vs. ilaçlar kullandım. Yalnız şikayetlerim hiç geçmedi hatta daha kötüleşti. Sonra Ahmet Aydın ın Taş Devri Diyeti kitabını okudum. Orada özel olarak bölümü var bunun. Reflü hastalarında bu tip asit bastırıcı ilaçları kullanmanın iyi olmadığını su içerek ve tahıllardan uzak durarak bu rahatsızlığın geçeceğini yazıyordu. Gerçekten de buğday, tahıl ürünlerini yemeyi bıraktıktan sonra şikayetlerim bitti. Ben zaten eskiden beri çok su içerdim. Şöyle diyeyim sana normalde artık yemek yemek bile eziyetti benim için (domates, nane, karnıbahar, vs.yiyemezdim,) şimdi bırak bu yiyecekleri tüketmeyi kahve, çay bile içiyorum. Ben de çok çektiğim için bu rahatsızlıktan paylaşmak istedim.

Sevgiler,
Carmen çok teşekkür ederim.
Aslında sanırım çok büyük bir etkisi var sen söyledikten sonra düşündüm de ben karataya başlayıp tahıllardan uzaklaştıktan sonra eskisi gibi ağrılarla karşılaşmıyordum.
Geçti gibi bir şeydi.
Ama bir anda tekrar başladı.
Son zamanlarda yediklerimi bir düşünmeliyim sanırım.
Acaba sabah menülerime ekmek eklemeye başladım ondan olabilir mi diyorum ..

sudenazzzz
buna bendee çok şaşırdım açıkçasıı

GencJeo
eski_bir_masal

O nasıl bir şeymiş ki ?

[/B]
kestane tadında oluyormuş gagıl amcada bir sürü şey var:KK34:

carmen77
eski_bir_masal

O nasıl bir şeymiş ki ?

Carmen çok teşekkür ederim.
Aslında sanırım çok büyük bir etkisi var sen söyledikten sonra düşündüm de ben karataya başlayıp tahıllardan uzaklaştıktan sonra eskisi gibi ağrılarla karşılaşmıyordum.
Geçti gibi bir şeydi.
Ama bir anda tekrar başladı.
Son zamanlarda yediklerimi bir düşünmeliyim sanırım.
Acaba sabah menülerime ekmek eklemeye başladım ondan olabilir mi diyorum ..
Çok büyük olasılıkla ilgisi olabilir diye düşünüyorum. Bir kaç gün tahıl grubunu kaldırıp suyu (eğer az içiyorsan) arttırmayı dene istersen. Sonuçlara göre karar verebilirsin. Bir doktor tanıdığım böyle durumlarda asit baskılayıcı kullanmanın çok sakıncalı olduğunu çünkü midedeki asit sayesinde yediğimiz şeylerin içindeki zararlı bakterilerin (helikobakter gibi) etkisiz hale getirildiğini söylemişti. Asit baskılanınca vücudun en önemli savunma sistemlerinden birini kapatmış oluyorsun.

gul63
25-11-11, 15:11
Iyı aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle): Bır tabak etlı- nohutlu-borulcelı-karalahana koku yemegı yogurt-sarmısak soslu,bır bardak ayran,bır tutam roka, 2 cevız 2 kahverengı kuru kaysı...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,3fıncan Turk kahvesı

Spor: cok ev ısı yaptım ,cok yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yaptım(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

newflower
slm kızlar artık bende buralardayım :)
diyet yapmaya nıyet edıyorum ama nıyetım hep yarım kalıyor :KK43:
bunu @efsunlu iyi bılır :KK70:
morale desteğe her türlü güzel sözlere ihtiyacımm varrrr :)
şu diyetıde tam anlamıs degılım :KK43:
sakın sayfa basından oku demeyın cok kez denememe karsın basarılı olamadım :KK43:
diyetin özünü açıklayacak bır yardımcı kul arıyorum :))))
şimdiden tskler :)))))

thehtc
gul63
Iyı aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle): Bır tabak etlı- nohutlu-borulcelı-karalahana koku yemegı yogurt-sarmısak soslu,bır bardak ayran,bır tutam roka, 2 cevız 2 kahverengı kuru kaysı...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,3fıncan Turk kahvesı

Spor: cok ev ısı yaptım ,cok yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:, tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yaptım(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:
süpersin gül, hepiniz öylesiniz

eski_bir_masal
carmen77
Çok büyük olasılıkla ilgisi olabilir diye düşünüyorum. Bir kaç gün tahıl grubunu kaldırıp suyu (eğer az içiyorsan) arttırmayı dene istersen. Sonuçlara göre karar verebilirsin. Bir doktor tanıdığım böyle durumlarda asit baskılayıcı kullanmanın çok sakıncalı olduğunu çünkü midedeki asit sayesinde yediğimiz şeylerin içindeki zararlı bakterilerin (helikobakter gibi) etkisiz hale getirildiğini söylemişti. Asit baskılanınca vücudun en önemli savunma sistemlerinden birini kapatmış oluyorsun.

O zaman ben çok zarar verdim son günlerde.
En son günlük 10 ilaca çıkarmışımm :KK17:
Tahılları kaldırıyorum bu günden itibaren.
Bir duruma bakıyorum bakalım.
Sporumu da aksatmıştım o da stres atmaya iyi oluyordu belki onun da etkisi olabilir.

asli72
Süpersiniz valla.. Okudukça verdiğiniz kiloları daha bir hevesleniyorum.

sabah kahvaltımı yazmıştım.
öğle : hiçbirşey
sadece 1 lt limonlu su

akşam : öğlen yemediğim için erken yedim akşam yemeğimi
2 yemek kaşığı z.yağlı otlu kereviz
1 yemek tabağı z.yağlı limonlu karışık salata (rende turp,kuzu kulağı,roka,birkaç sap haşlanmış brokoli)
1 adet domates
2 yemek kaşığı yoğurt

saat 20:00 olmadan 1 meyve yemeği düşünüyorum.

herkese iyi akşamlar:)

Nevreste
newflower
bunu @efsunlu iyi bılır :d
sakın sayfa basından oku demeyın cok kez denememe karsın basarılı olamadım :KK43:
selam canım.....:KK34:
Karatay diyeti:klasik karatay kahvaltımız: 2 yumurta-10 zeytin-avuç içi kadar peynir,1 çay bardağı kadar ceviz-badem-fındık-fıstık(ama kendimiz kırıyoruz-kavrulmuş ve tuzlu olmayacak),süt-çay-bitki çayı vekuru kayısı-kuru erik
yasaklarımız var:unlu mamüller,pirinç,mısır,patates,şeker,katkı maddeli gıdalar,tuz azaltılır...
Kullanacağımız yağlar:köy tereyağı ve saf zeytinyağı
öğün sayısı ve aralar:2 veyahut 3 öğün ama mutlaka öğünler arası 4 saat olmalı veakşam 8den sonra meyve dahil herşey yasak ve protein ağırlıklı besleniyoruz..
Spor:en az 20 dk
su:nekadar çok içersen okadar kilo verirsin
eksiklerim vardır ama genel olarak böyle...:KK34:

newflower
25-11-11, 16:11
ikiz81
selam canım.....:KK34:
Karatay diyeti:klasik karatay kahvaltımız: 2 yumurta-10 zeytin-avuç içi kadar peynir,1 çay bardağı kadar ceviz-badem-fındık-fıstık(ama kendimiz kırıyoruz-kavrulmuş ve tuzlu olmayacak),süt-çay-bitki çayı vekuru kayısı-kuru erik
yasaklarımız var:unlu mamüller,pirinç,mısır,patates,şeker,katkı maddeli gıdalar,tuz azaltılır...
Kullanacağımız yağlar:köy tereyağı ve saf zeytinyağı
öğün sayısı ve aralar:2 veyahut 3 öğün ama mutlaka öğünler arası 4 saat olmalı veakşam 8den sonra meyve dahil herşey yasak ve protein ağırlıklı besleniyoruz..
Spor:en az 20 dk
su:nekadar çok içersen okadar kilo verirsin
eksiklerim vardır ama genel olarak böyle...:KK34:
çokkkk teşekkür ediyorum :)
tartıldıktan sonra umarım bu sefer azımlı olup başlıcam :)))

sekerkiz67
ceylin1907
1 ayda 5,2 kg.,spor da yokk:KK53: süpersin şekerimmm:nazar::nazar::nazar: :KK71:
:KK16::KK16:tesekkur ederım hayatım ınsallah boyle devam eder

Nevreste
newflower
çokkkk teşekkür ediyorum :)
tartıldıktan sonra umarım bu sefer azımlı olup başlıcam :)))
başla canım..bu diyet süper..hiç aç kalmıyorsun...:KK34:

GencJeo
bugün ki menüm:
kalkınca 1 bardak ılık limonlu su
sabah:
1 kayısı yumurta
yarım domates
1 avuç dereotu maydanoz nane
1 kk beyaz peynir ve az kaşar
klasikleşmiş anne sosu ve zeytin ezmesi:KK1:

öğlen:
1 minik biber dolması
2-3 çorba kaşığı zeytinyağlı pırasa (annem pirinçleri fazla kaçırmış:KK30:, çatalımla tencereye bodoslama girip tek tek pırasa ve havuçları kurtardım aldım tabağıma:KK9::KK60:) sonra oturdum akşam ki yemeğimi kendim yaptım rakip çıkardım:KK52:

ara:
1 minik kurabiye
1 bitter kayısı:KK56:
2 badem
yeşil çay (tarçınlı karanfilli)

akşam:
yarım kepçe kurufasulye (kendim yaptım ilk defa sadece içinde soğan baharatlar ve domates var):KK56::21:
bol yeşillikli yağsız limonlu salata
kendi keşfim jülyen doğranmış z.yağında sotelenmiş pırasa ve havuç:KK56:

gün boyu 4-5 bardak su

cennet hurmasından tatlı yaptım yarım saat sonra onu yicem ve bugünde böyle biticek:KK55:yatmadan da leslie ablamla tepinirim:KK52::KK16::KK15:

strawberrym
selam kızlar :)) nasıl gidiyor bakalım :) sabah :KK43:08.00) domates+peynir +4 ceviz +salatalık (yumurta yiyemedim tadı bozuktu okulda yedim kalvatımı ) öğlen(12.30) 1 tabak küçük porsiyon tavuk +yoğurt akşam (17.00): iki yumurtadan az peynirli omlet

zumush
yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz
kilolarınıza veda etmenizin yolu burdan geçiyor:KK1:

kilo vermeler son hız devam ediyor,bu güzel
loxandra bende bu hafta biraz özlediğim şeylerden yedim

kek ve elmalı kurabiye nefisti:KK34:
irandan farslı arkadaşım geldi yöresel yemekler yaptı
falan derken...
neyse arada oluyor öyle kaçamaklar tadında bırakmak lazım..
bu hafta biraz fazla spor yaparım
tatlı kaçamakları yakarız..

sabahları farklı bir yumurta tarifi vereyim birde
hiç soğanlı yumurta yaptınız mı;
kuru 2 adet soğanı yağda pembeleştirin
ve üzerine 2 yumurta kırın yumurta pişene kadar yağda kızartın
sade yumurta yemekten güzel oluyo,deneyebilirsiniz
isterseniz yanında 1 dilim ekmek de güzel oluyor
soğan ve yumurta birbiriyle alakasız gibi duruyor ama
çok değişik bir tadı var,ben sevdim

GencJeo
zumush
yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz
kilolarınıza veda etmenizin yolu burdan geçiyor:KK1:

kilo vermeler son hız devam ediyor,bu güzel
loxandra bende bu hafta biraz özlediğim şeylerden yedim

kek ve elmalı kurabiye nefisti:KK34:
irandan farslı arkadaşım geldi yöresel yemekler yaptı
falan derken...
neyse arada oluyor öyle kaçamaklar tadında bırakmak lazım..
bu hafta biraz fazla spor yaparım
tatlı kaçamakları yakarız..

sabahları farklı bir yumurta tarifi vereyim birde
hiç soğanlı yumurta yaptınız mı;
kuru 2 adet soğanı yağda pembeleştirin
ve üzerine 2 yumurta kırın yumurta pişene kadar yağda kızartın
sade yumurta yemekten güzel oluyo,deneyebilirsiniz
isterseniz yanında 1 dilim ekmek de güzel oluyor
soğan ve yumurta birbiriyle alakasız gibi duruyor ama
çok değişik bir tadı var,ben sevdim

gördüm ama yapmaya cesaret edememiştim ama dedemde soğan kıyma koyar yumurta yapardı biraz sulu olurdu kıymayıda bol koyardı mmmmmm:KK56:

zumush
25-11-11, 17:11
newflower
bunu @efsunlu iyi bılır :KK70:
hamur işi, kızartma,şekerli gıdalar ,glisemik indeksi yüksek tahıllar (özellikle pirinç gibi..)
mümkün olduğunca ya hiç tüketilmiyor ya da en asgari düzeyde tüketebilirsin
yani sen kendi metobolizmana uyarlarsın ilk başlarda..

işlenmiş yiyeceklerden uzak durmak esas..diyet ürünler yok..
sıvı alımı önemli,hareket etmek önemli

çok sınırlandırılmış bir porsiyon tanımlaması yok
ama bu demek değil ki herşeyi tabak tabak ye..
doyana kadar yiyebilirsin ama abartmamak lazım..

karatay beslenme biçiminde protein ağırlıklı
beslenme önemli.et,balık da tüketebilirsin
ama fırında ya da bugulama tavsiye ediliyor

kahvaltıda istersen 1 çay bardağı ölçüsünde ceviz ya da ne istiyosa badem,fıstık vs.. tüketebilirsin

ben aklıma gelen en genel hatlarını yazmaya çalıştım
sen gene ilk konulara göz atarsan fikir sahibi olursun
herşeyi burada anlatmak uzun zaman alabilir
kendin okuyarak özümsersin

en önemlisi inandıktan sonra kilo vermek de sorun olmaz
kendine güven..

zumush
GencJeo
gördüm ama yapmaya cesaret edememiştim ama dedemde soğan kıyma koyar yumurta yapardı biraz sulu olurdu kıymayıda bol koyardı mmmmmm:KK56:
dedeler ya da yaşlılarımız ağızlarının tadını bilirler:KK56:

dene beğenirsen arada yaparsın bir değişiklik olur
diyette en önemli faktör arada rutinin dışına çıkmak
yoksa bitmez bu diyetler diyorum:KK1:

Nevreste
Selam kızlar...bugün misafirlerim vardı ve ben bugünü kendime kaçamak günü ilan ettim...:KK17::117::KK1::KK1:
Yediklerimi ne siz sorun nede ben söyleyeyim....:KK57::KK17::KK17::KK17::KK17::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

GencJeo
zumush
dedeler ya da yaşlılarımız ağızlarının tadını bilirler:KK56:

dene beğenirsen arada yaparsın bir değişiklik olur
diyette en önemli faktör arada rutinin dışına çıkmak
yoksa bitmez bu diyetler diyorum:KK1:
her sabah yumurta yiye yiye bakalım yumurtanın hangi türevlerini uydurucaz:KK60:

zumush
GencJeo
her sabah yumurta yiye yiye bakalım yumurtanın hangi türevlerini uydurucaz:KK60:
ben elime geçen baharatları atıyorum
haşlanmış yumurta olursa
nane,fesleğen,sumak vs...

yumurtadan çok tarif çıkar daha biz kahvaltıda yemek durumunda kaldığımız için:KK9:

istediğim kiloya ulaşayım uzunca bir süre yumurtanın yanına yaklaşmam

gibi geliyor:KK1:

GencJeo
25-11-11, 18:11
zumush
ben elime geçen baharatları atıyorum
haşlanmış yumurta olursa
nane,fesleğen,sumak vs...

yumurtadan çok tarif çıkar daha biz kahvaltıda yemek durumunda kaldığımız için:KK9:

istediğim kiloya ulaşayım uzunca bir süre yumurtanın yanına yaklaşmam

gibi geliyor:KK1:
yazık tavuklara artık bize yumurta yetiştiremiycekler:KK39::KK66::KK60:bari tavuk yemeyelim de yumurtlıycak tavuk kalsın:111:

gozleme
ikiz81
herkese günaydın.....:KK3::KK3::KK3:
bildirim tarihi:25.11.2011
başlangıç tarihi:03.10.2011
rumuz:ikiz81
başlangıç kilo:67
geçen hafta:61.9
bu hafta:60.7
bu haftaki fark:-1.2:KK64:
toplam fark:-6.3:KK62::KK62::KK62::KK62::KK62:
boy:1.65
hedef:58
Tebrik ederim İkizcim:KK9:

Nevreste
gozleme
tebrik ederim ikizcim:KK9:
sağol canım....:KK19:

gozleme
loxandra
1. Bildirim:25.11.2011
Rumuz:loxandra
Başlangıç tarihi:10.07.2011
Başlangıç kg:86.1
Geçen hafta: 73.1
Bu hafta: 72
Fark: + veya -:-1.1:KK52:
Toplam fark:14.1
Beden:42
Spor: 3 gun
Boy: 167
Hedef: 57

oran:%1,5:21:
Günlerdir 100'er 100'er gitmesinden belliydi Loxi:KK9:

gozleme
banu12
Bildirim:25.11.2011
Rumuz:banu12
Başlangıç tarihi:13.11.2011
Başlangıç kg:67,5
Geçen hafta: 66,5
Bu hafta: 65,4
Fark: + veya -:-1.1
Toplam fark:2.1
Beden:40-42
Spor:malesef
Boy: 161
Hedef: 56
12 günde ne güel vermişsin tebrik ederim:KK9:

gozleme
ceylin1907

Oran : %0,93:nazar:

Bildirim tarihi:25-11-2011

Rumuz: ceylin1907

Başlangıç tarihi: 14.09.2011

Başlangıç kg: 72

Geçen hafta: 64,6

Bu hafta: 64,00

Fark: - 0,60 kg (gün geçtikçe yavaş ama emin adımlarla ilerliyorum.)

Toplam fark: 8 kg.:21:

Beden: Uzun süredir bedene göre birşey almadım ama sanırım şu sıralar 42'ye indim..(önceden 44-46 arasıydı.)

Spor: Bu hafta 3 gün günde toplam 35-40 dk. fitness+aerobik ve güne göre değişken olarak basen ve ağırlık çalışması

Boy: 1,58

Hedef: En az 57 kg. (aslında 55 diyordum ama sanırım 57'de iyi benim için )

Cetvel hazırlayabilecek gönüllü aranıyor:KK71: :KK1: :KK1: :KK1:
Bravo Ceylincim:nazar:

gozleme
alinyazimkaderimsin
Rumuz:alinyazimkaderimsin

Başlangıç tarihi:07/11/2011

Başlangıç kg:141.9

Geçen hafta:135.5

Bu hafta:135.0

Fark:0.5

Toplam fark:6.9

Beden:xxl

Spor: hic yapamadim malesef ayagim cikti fizik tedavi goruyorum yuruyordum ama kosu bandimda bozuldu

Boy: 1.78

arkadaslar cok uzgunum bu hafta cok az gitti daha cok bekliyordum.baslayali 18 gun oldu bir lokma bile kacamak yapmadim ama bu hafta regl donemim ondanmidir acaba halen reglim suan bide bu sabah ellerim cok sis uyandim dun biraz tursu yemistim galiba ondan dolayi sistim.

ama yinede pes etmek yok yilmadan yola devam
Ayağın iyileşince arayı kapatırsın merak etme canım, çok geçmiş olsun...

18 günde 7 kg neredeyse:KK9:

gozleme
yagmury
Günaydın
Ben yine kısa bildirim yapayım
geçen hafta:60 kg.
bu hafta :59 kg.
Bugün tam 2 ayım doldu.
1. ay 6 kg,2.ay 3 kg verdim.
Toplamda 9 kg vermiş oldum.Yılbaşına kadar 55 kg olmayı hedefliyorum gerçi ben böyle hedef belirleyince kilo vermem duruyor ama yinede diyete devam.
2 ayda 9 kilo çok iyi canım, tebrikler:KK9:

gozleme
25-11-11, 19:11
SAPHIRA
Bildirim:25.11.2011
Başlangıç tarihi:05.09.2011
Başlangıç kg:104
Geçen hafta: 92
Bu hafta: 91.1
Fark: + veya -: - 0.9
Toplam fark:- 12.9
Beden:44-46