Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

GencJeo
19-11-11, 16:11
Kahvaltı (10:00-10:30):
yarım bardak ılık su
1 ince dilim light denge ekmek
iki parmak kadar sert beyaz peynir
1 tutam maydanoz
çeyrek domates
çeyrek salatalık
1 tatlı kaşığı domatesli annesosu
yarım közlenmiş kırmızı biber
yarım tatlı kaşığı karışık zeytin ezmesi

Öğlen 3.15
1 bardak tarçınlı karanfilli yeşil çay
1 minyatür elma
2 gün kurusu

Akşam (18:30):
2-3 çorba kaşığı mercimek çorbası
çılbır yaptım kendime ( 2,5 çorba kaşığı sarımsaklı tava yoğurdu nane ve pulbiber ile):KK56:
2 yemek kaşığı zeytinyağlı fasulye
salata

gün boyu 2-3 bardak su içebildim:KK5:
ilerleyen saatlerde yeşil çayımı ve sularımı içicem

spor: 20 dk leslie + 60 mekik + 60 sağa sola belimi çalıştırdım:KK4:

gul63
19-11-11, 16:11
Soru : Kolay gelsin Canan hanım. Yazdığınız kitap için çok teşekkür ederim size. Sağlıklı kilo verdiğimi ve verdiğim kilonun yağlardan gittiğini görmek çok büyük bir keyif. Size sormak istediğim bir soru var. Acaba light süt,peynir, yoğurt tüketmemizin sakıncası var mıdır ?

Cevap : Teşekkür ederim, Bütün tükettikleriniz doğal olan, süt, yoğurt ve peynir olması gerekkiyor. Light gıdaların hepsi işlenmiş gıdalardır. Sağlıksızdır. diyet yazan her türlü yiyecek ve iiçecekten uzak durmalısnız. Prof. Dr. Canan E Karatay

GencJeo
19-11-11, 17:11
kızlar çok mu yedim acaba karnım çok ağrımaya başladı:KK43: yediğim ne yapmış olabilir ki

gul63
Ben Sabahları 2 yumurta tuketıyorum kılo verınceye kadAr(zaten dıyette boyle olmasını ıstıyor),yumurtalar kaysı kıvamında ya da hızlı omlet olarak pısırılecek.(Cunku doru sekılde pısırmezsek,trans yaglar olusuyormus)Kaysı kıvamında pısırmek ıcın:yumurtaları suya koyduktan sonra kaynamasını bekle,suyu kaynamaya baslayınca 6-7 dakıka kadar kaynat(bu sure yumurtanın buyuklugune gore de degısebılıyor bazen 1-2 dakıka erken de olabılır(yumurtalar kucukse) tamamdır.) Ya da hızlı omlet olarak pısırıyorum(yumurtalar kavrulmayacak dıkkat et)altı pısınce omletı ters cevırıp kapagı kapatıyorum ocagı kapatıyorum bırakıyorum tavanın ısısıyla pısıyor...

idealist33
iyi akşamlarr kızlarrr

1. öğün

1 yumurta haşlanmış
peynir-zeytin
domates-biber
ceviz-kuru kayısı
yeşil çay

2. öğün

bol balık
bol salataa
1 armut:KK52::KK52::KK52:

pepeti
nbr kızlar bugun mısafırım vardı yarında var

idealist33
aysel110
bir kaç gün önce truff tarifi görmüştüm, şimdi aradım bulamadım mesajı. Yeniden buraya ya da karatay yemekleri bölümüne yazabilir misini. Nihayet hurmayı aldım bir deneyeyim bakalım...
truf
7-8 adet hurmayı küçük küçük doğrayın,
içine kırılmış ceviz
toz tarçınn
isterseniz gün kurusu kayısı ekleyin
sütle hafifçe ıslatın ve elinizle yoğurun..
sonra küçük toplar yapı buz dolabına üstü kapalı bekletinn..

famir in tarifi afiyet olsun canımm:KK16::KK16::KK16:

idealist33
pepeti
nbr kızlar bugun mısafırım vardı yarında var
misafirin bol olsun canımm:KK1::KK1::KK1:
ben de yeni geldim eve gezmelerdeydimmmm:KK52::KK52::KK52:

gul63
19-11-11, 18:11
Iyı aksamlar Karatay Dıyetı yapan kızlar...:KK24:....2. Öğün(ogle): Bezelye patateslı,bır bardak ayran ,bır tabak salata,bır cay kasıgı keten tohumu(kabızlıga ıyı gelır,omega3 ıcerır),bır tutam corekotu ................. (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,3fıncan Turk kahvesı

Spor: cok az ev ısı ,22 saat bılgısayar basındaydım, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum :KK66:,yolda tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor :KK66:,bır de burda cok paylasım yaptım(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: :KK24: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. :KK12: Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.:KK9:Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze :KK71: :KK71: :KK71:

mattika
sabah:
1,5 yumurta
3-4 dilim sucuk (ev yapımı)
1 avuç içi peynir
3 zeytin
1 lokma tereyağlı ekmek

akşam:
1 tabak fırında köfte patates
1 kase yoğurt

su: 2 lt
spor: 45 dk (4km) koşu bandı

aysel110
idealist33
truf
7-8 adet hurmayı küçük küçük doğrayın,
içine kırılmış ceviz
toz tarçınn
isterseniz gün kurusu kayısı ekleyin
sütle hafifçe ıslatın ve elinizle yoğurun..
sonra küçük toplar yapı buz dolabına üstü kapalı bekletinn..

famir in tarifi afiyet olsun canımm:KK16::KK16::KK16:
Sana da famir'e de Teşekkürler hemen yapıyorum....

gul63
Kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok.Ayran ıcebılırsınız ,tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.

alinyazimkaderimsin
iyi aksamlar arkadaslar

Kalkınca:buyuk bir bardak limonlu ilik su

1.öğün: 1 cay bardagi ceviz.2 yumurta.avuc ici kadar peynir.10 tane siyah zeytin

2. Öğün:yumurtali et kavurmasi

3. Öğün: sarimsakli yogurtlu karnibahar haslamasi

Sıvı:bolca su ve yesil cay

Spor:yuruyus

saphiracim tesekkur ederim dunku menumu yorumlamissin.dogrumu yiyorum yanlismi bilemiyorum daha cok yeniyim bu diyette ve coook uzun bir yolum var

mattika
gul63
Kızlar aksam sekızden sonra lahana dahı yemek yok,meyve asla bu saatten sonra yok.Ayran ıcebılırsınız ,tatlı krızınız tutarsa sut ıcebıllırsınız.
çok tatlısın gül :KK70:

alinyazimkaderimsin
iyi aksamlar arkadaslar

1.öğün: 1 cay bardagi ceviz.2 yumurta.avuc ici kadar peynir.10 tane siyah zeytin

saphiracim tesekkur ederim dunku menumu yorumlamissin.dogrumu yiyorum yanlismi bilemiyorum daha cok yeniyim bu diyette ve coook uzun bir yolum var
canım maşallah çok güzel menülerin.
inş istediğin kiloya kavuşursun sen de
gül gözümüzün önünde eridi gitti :KK70: sıra sende

mattika
gül biraz zayıf olmayı istiyosun sanırım hedefin 47, beden kitle indeksi 17 olcakmış ozaman
20 in altı zayof sayılıyo :KK23:
50li kilolara in de 47 olmasın varsın, tabi sen bu azimle onu da başarırsın

merak ediyorum 60tan sonra kilo verme hızın nasıl olcak

mattika
kimseler yazmıyo ayol:KK37:
hergün tartılır oldum ben de, bu sabah 57,5 çıkıcaktım son anda tartı 58 yaptı:KK9:
57 yi görmem çok yakın inş

GencJeo
görünmez oldum huhuuuuw:KK17::KK43:

mattika
GencJeo
Kahvaltı (10:00-10:30):
yarım bardak ılık su
1 ince dilim light denge ekmek
iki parmak kadar sert beyaz peynir
1 tutam maydanoz
çeyrek domates
çeyrek salatalık
1 tatlı kaşığı domatesli annesosu
yarım közlenmiş kırmızı biber
yarım tatlı kaşığı karışık zeytin ezmesi

Öğlen 3.15
1 bardak tarçınlı karanfilli yeşil çay
1 minyatür elma
2 gün kurusu

Akşam (18:30):
2-3 çorba kaşığı mercimek çorbası
çılbır yaptım kendime ( 2,5 çorba kaşığı sarımsaklı tava yoğurdu nane ve pulbiber ile):KK56:
2 yemek kaşığı zeytinyağlı fasulye
salata

gün boyu 2-3 bardak su içebildim:KK5:
ilerleyen saatlerde yeşil çayımı ve sularımı içicem

spor: 20 dk leslie + 60 mekik + 60 sağa sola belimi çalıştırdım:KK4:
menün güzel canım
yediğin bişey şişirmiştir belki mideni

Nevreste
2. öğün:1 kase patates salatası(bütün temizlik yaptım,yemek yapmaya fırsatım olmadı:KK59:):KK17:
1 hurma
1 mandalina..
spor:bugün temizlik yaptım;kollarım ,bacaklarım bende değil...:KK1:spor yerine geçer sanırım...:KK17:

GencJeo
sağol mattika:KK16:
yeşil çay içiyorum şimdi inşallah geçirir ve bir an önce wc ye koştururum:KK52::KK1:

idealist33
19-11-11, 19:11
ikiz81
2. öğün:1 kase patates salatası(bütün temizlik yaptım,yemek yapmaya fırsatım olmadı:KK59:):KK17:
1 hurma
1 mandalina..
spor:bugün temizlik yaptım;kollarım ,bacaklarım bende değil...:KK1:spor yerine geçer sanırım...:KK17:
geçmiştir geçmiştirr merak etmee senn:KK34::KK34:

idealist33
GencJeo
sağol mattika:KK16:
yeşil çay içiyorum şimdi inşallah geçirir ve bir an önce wc ye koştururum:KK52::KK1:
cnm azcık da hareket et daha hızlı harekete geçerr bağırsaklarınn:KK1::KK1:

gul63
Ayagım yaz kıs suda ıdı. Gectı ya. :KK24: Tokum kızlar tokum.Fastfoodcularda yokum:KK24:Gıdıdıyor kılolarrr.:KK24: varısllerım sustular.Damarlarım acılıyor :KK24: Iyı hıssedıyorum :KK24: Daha cok calısabılıyorum :KK24: Tokum valla tokum .Tatlıcılarda da yokum :KK24:zayıflayıncabuluruz bır yol ,yaparız baklavanın da saglıklı olanını ?Esmer un tereyagı,krıstal saydam kaya tuzu,su,serbet olarak taze meyve suyu uzerıne dokerız sıcak baklavanın uzerıne taze sıkılmıs portakal suyu(sımdı portakallar da cok sekerlı zaten ? uygununu buluruz artık? seker kaynatıp ıcmek yok,meyve kaynatıp ıcmek yok . Hopaa :KK66: :KK66: :KK66: :KK9: :KK9: :KK9: Tutmayın benı tutmayın :KK24: Kıs kıs kılolar kıs kıs :KK24: Lımonu sıkarım fıs fıs :KK24: Oynamam lazım hopaaa :KK9: :KK9: :KK9: kalk bacım kalk oyna bu dıyette fısdık,fıstık serbest :KK24: Tereyagı zeytınyagı serbest.:KK9: :KK9: :KK9: Gunde sekız yumurta serbest :KK24: Hopaaa :KK66: :KK66: Tutmayın benı. :KK1: Tılıılılılııı :KK66: :KK66: :KK9: :KK9: hadı canım ugurlar olsun sevgıyle ugurluyoruz,sızınle de olmak guzeldı.Artık beslenırız,zehırlenmeyız.

SAPHIRA
19-11-11, 21:11
sekerkiz67
kızlar gunaydın ıkı gundur ismim niye listede cok dıye yazıyorum kımsede cevap vermıyor bıldırımım gorulmedı sanırım
canım sen daha önce listeye girmiş miydinki veya adaymıydın listeye?benim bilgim yok ama masala veya başka bir arkadaşımıza söylemiş miydin :44:
akrep33
günaydın herkese

kızlar omega3 üme de kavuştum bugün şükür
ayy ben de ben de :KK1: :124:
ceylin1907
canım birinci sayfadaki listede ismin yok senin
ondan sıralamaya giremedin sanırım
listeye girmek için öncelikle sıran geldimi bu listeyi yapabilecek misin ona karar ver,
sonra listeye aday olarak adını yazdırıyosun ve 2 hafta düzenli menü bildirimi yapıyosun.
açıklama için teşekkürler ceylinim,çok güzel açıklamışsın :KK16:
sekerkiz67
tatlım duzenlı bıldırım yapıyorum zaten ben evet lıste yapabılırım
tamam tatlım o zaman 2 haftan dolduysa,yani geçen cuma da kilo bildirimi yaptıysan,ekleriz seni de :KK16:
strawberrym
kızlaaar selamlar :)) sabah: 2 yumurta 4 ceviz 6 çeri domates 4 parça peynir 1 bardak süt.. akşamada yeşil mercimek yemeği yapacağım tavsiye ederim çok güzel oluyor.. anında tuvalete çıkıyorsunuz :) ayrıcada çok çok çok faydalı bir besindir yiyin :) bilmeyenler gugıılaaa sorsun :KK70:
menün çok güzel canım :KK9: evet mercimeğin her türlüsünü hocamız da çok tavsiye ediyor :KK34:
beyaz12
kadınlar klubune yeni katıldım sabit bir diyet listesi mi var yoksa kitaptan mı takip ediyorsunuz hepiniz pür neşesiniz bende kilo vermek istiyorum
Hoşgeldin :KK16:
ilk sayfadaki 1 haftalık örnek menü ilk etapta çok yardımcın olur.zamanla oturtursun zaten kafanda :KK16:
alinyazimkaderimsin
iyi aksamlar arkadaslar

harika gidiyorsun canım,menün mükemmellll :KK9: afiyet olsunnn.süper kilolar vereceksin :KK16:
ikiz81
1 hurma
1 mandalina..
temzilik patataesleri yakmıştır canım takma kafana :KK16:

Nevreste
19-11-11, 21:11
SAPHIRA
temzilik patataesleri yakmıştır canım takma kafana :KK16:
inşaallah....:KK5:
:KK19::KK19::KK19:
idealist33
geçmiştir geçmiştirr merak etmee senn:KK34::KK34:
inşaallah....:18::18:
:KK19::KK19::KK19: