TEST

Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

famir
20-04-12, 13:04
d..t marka tava yoğurdu alınır(kaymaklı olan yoğurt başka markada olabülür tabi)
üzerindeki kaymağı itina ile ayrı bir kaseye konur...
üzerine doğal süzme bal gezdirilir(1 tk kadar)
en son 4-5 adet cevizz iri olarak kırılır üzerine serpiştirilir..

biraz dolapta bekletilir..

soğuk soğuk tatlı tatlı yenir...
ayyyyyyyyyyyyy canım çekti vallah billahhh:KK56:

muhen
Kızlar gecmişide okudum menümüde bildirdim az dinlencem cocuklar az sonra damlar
iyiniyetlim sağol hatırlatmaların için ben kuru inçiri cook seviyom yazarken bile ağzım sulandı kac tane yiyebilirim.
Yeşillikleride yiyorum zaten yazmamışım.bahcemde taze doğan tere maydanoz ve marul var tazecik.
Yakında olsaydınız size el cağızımla muhteşem bi mercimekli köfte yapar marullara sarar servis yapardım .
Yanında ev turşusu
davet bizden......

propycil
muhen
Kızlar gecmişide okudum menümüde bildirdim az dinlencem cocuklar az sonra damlar
iyiniyetlim sağol hatırlatmaların için ben kuru inçiri cook seviyom yazarken bile ağzım sulandı kac tane yiyebilirim.
Yeşillikleride yiyorum zaten yazmamışım.bahcemde taze doğan tere maydanoz ve marul var tazecik.
Yakında olsaydınız size el cağızımla muhteşem bi mercimekli köfte yapar marullara sarar servis yapardım .
Yanında ev turşusu
davet bizden......
iki uc tane yiyebilrsin canım..gün kurusu kayısı da olabilir..

guleryuz2011
guleryuz2011
sabah kahvaltım(10:00bitti)
:KK56: 10 zeytin
:KK56: peynir
:KK56:3 ceri domates
:KK56:8 adet cagla badem
:KK56:5 adet ceviz
:KK56:maydonoz ve nane
:KK56:1 adet köy yumurtası rafadan
:nazar:omega 3 2 kapsül(bitti)

öglen(15.30 bitti)
arkadastaydık menü karatay dısı idi corba haric ben ise yemedim

:KK56:2 kase ev yapımı tarhana corbası
ama :nazar:1 bardak ayran(ev yapımı)

arkadaslar ise corbanın yanında 1 tabak salcalı makarna yediler,2 adet tatlı ,rus saatası yediler.

Eki Görüntüle 395956
arkadasa yürüyerk gitmiştim ve yürüyerek geldim 30 dk tempolu yürüyüs oglum bebek arabasında uyudu hemen eve cıktım sonra yürüyüs bandındA da 60 dk yürüdüm 5.1 hız 270 kalori 5 km yürümüs oldum oldu mu sana 90 dk yürüyüs :KK8: oleyyy

ama cok acıktım o corbalar beni hic tutmadı 19.30 zor ettim gömüldüm yemege
aksam yemegi(19:45 bitti)
:KK56:pırasa kavurması (sonu)
:KK56:piyaz bi kase
:KK56:1 cay bardagı fındık

Eki Görüntüle 396264

ve spordan sonra türk kahvesi de ictim

ve aksam komsu gectik ve benim reddettiklerim kuru pastalar 4 cesitti :KK19::KK20:ben asla yemedim ve kuruyemis ve gazlı icecek ikramı hic dokunmadım BEN İSE CAY VE TÜRK KAHVESİ(SEKERSİZ)İCTİM dünü böyle kapattım:KK9::KK9::KK9:

shems
Bu gün 11. günüm.
Sizce neden hiç kilo veremedim.
Allahım ben nerde yanlış yaptım...:KK43:

guleryuz2011
:KK8:hem yürüyüs:KK8: hem topiki okuyup yorum yazmak cok güzel:126:

60 dk 270 kalori 5 km 5.1 hız 7800 adım
20 dk dısardak yürüdük oglusu parka götürdüm bugün 80 dk cepte oleyyy:119::KK9::KK9:

iyiniyetli
muhen
Yanında ev turşusu
davet bizden......
Canım 2 tane ye bence bir de çekirdekli kara üzüm çok yararlı 4-5 ondan da ye bir de özellikle günkurusu kayısı doğal olması nedeniyle makbul:KK34:
Mercimekli köfteleri yemiş kadar oldum canım sağol sana afiyet olsun:KK16:

zeynep76
örtmenim
Bu gün 11. günüm.
Merhaba örtmenim :)

Başlangıç mı 11 gün oldu , yoksa son kilo vermenden itibaren mi 11 gün geçtide hala kilo veremedin.

shems
Bana net sayılar verebilir misiniz?
Gün kurusu,incir,karaüzüm kaçar tane yenilmeli?

shems
zeynep76
Merhaba örtmenim :)

Başlangıç mı 11 gün oldu , yoksa son kilo vermenden itibaren mi 11 gün geçtide hala kilo veremedin.
Başlangıç hayatım başlangıç.

iyiniyetli
örtmenim
Bana net sayılar verebilir misiniz?
Gün kurusu,incir,karaüzüm kaçar tane yenilmeli?
Canım az önce muhen için yazmıştım birkaç mesaj üstte
2 gün kurusu yersem 4-5 üzüm yiyorum. Ya da incir 2, 4-5 kara üzüm

esas2006
Dallida
çok geçmiş olsun,acil şifalar dilerim...
SAĞOL CANIM..

muhen
cook gecmiş olsun benim kızımdada olmuştu 2-3 günde düzelmişti allerji şurubu vermişti doktor. Allah acil şifa versin

inşallah geçer biraz daha çoğalmış annemde az önce tekrar başka hastaneye götürmüş eşimle birlikte alerji olabilir demiş bende gidicem birazdan Allahım umarım biran önce iyileşir.çok sinirim bozuldu ve ağlayarak yazıyorum.Allah evlatlarımızı korusun tüm kötülüklerden...

zeynep76
örtmenim
Başlangıç hayatım başlangıç.
Çok enteresan!!! Ama sen dayan elbet pes edecek ve geldikleri gibi gidecek kilolar:)
Şu açıdan sormuştum benimde yeni başlamama rağmen 15 gündür hiç verememiştim ama biranda da 1,5-2 kilo gitti.

shems
iyiniyetli
Canım az önce muhen için yazmıştım birkaç mesaj üstte
2 gün kurusu yersem 4-5 üzüm yiyorum. Ya da incir 2, 4-5 kara üzüm
Ay kusura bakma canım bir gün içinde yenilecek miktar bu mu diye sorsam kızar mısın?:KK17:

shems
20-04-12, 14:04
zeynep76
Çok enteresan!!! Ama sen dayan elbet pes edecek ve geldikleri gibi gidecek kilolar:)
Şu açıdan sormuştum benimde yeni başlamama rağmen 15 gündür hiç verememiştim ama biranda da 1,5-2 kilo gitti.
Benim umudum var canım.
Benim vücudum durup durup toptan verecek herhalde.
Bi sabah bi uyanıcam 70 kiloyum mesela.
Kocamın gözleri fal taşı gibi açılmış 'bu yanımdaki fıstık kim diye':KK52::KK52::KK52:

guleryuz2011
famir
rus salatası yasak mı yaw......
içinde yağ ve yumurta var ne zararı olabilrki:KK53:
kuzucum icinde mayanoz varmıs,garnitür hazır konserve dogallıktan uzak daha ne olsun:KK34:

shems
Zeynep sen kaç kilosun
Ne kadar zaman da verdin
Bi de kaç yaşındasın?
(kusura bakma çok sordum ama ben topikte yeniym tanımaya çalışıyorum)

propycil
örtmenim
Ay kusura bakma canım bir gün içinde yenilecek miktar bu mu diye sorsam kızar mısın?:KK17:
ewet bi gun içinde yenecek miktar hemen hemen bu..ama bunları sabah yemelisin aksam yememeye calış..ama egerki tatlı krizin filan tuttu regli doneminde 1 tane ye aksam yemegıyle ammaaaa abartma:)) bide sen kitabı okudugundan eminmisin canım?????*

iyiniyetli
örtmenim
Canım neden kızayım. Evet ben kuru meyveleri sadece sabah yiyorum bu yeterli bence daha fazlası kilo yapabilir.. Tatlı krizlerinde günkurusunu kakaoya bulayıp yiyebilirsin ama tatlı yemekten iyidir..

guleryuz2011
kızlar kuru erik almıstım bu hafta sabahları yiyorum,birde kayısı ve süper bagırsaklarımı calıstırdı ayıptır söylemesi 3 kez wc ye gittim:119: inş.pzt. kiloları göndermiş olurum:KK34: kabızlık cekenlere duyrulur deneyin derim birde 1 hafta yiyip 1 hafta ara vermek gerekiyormus vücud cok alısmamalıymıs

iyiniyetli
guleryuz2011
kuzucum icinde mayanoz varmıs,garnitür hazır konserve dogallıktan uzak daha ne olsun:KK34:
Güleryüzüm yemez benim:KK54: Canım süpersin sporunla kaçamak yapmamanla iyi bir karataycısın:KK16:

iyiniyetli
guleryuz2011
kızlar kuru erik almıstım bu hafta sabahları yiyorum,birde kayısı ve süper bagırsaklarımı calıstırdı ayıptır söylemesi 3 kez wc ye gittim:119: inş.pzt. kiloları göndermiş olurum:KK34: kabızlık cekenlere duyrulur deneyin derim birde 1 hafta yiyip 1 hafta ara vermek gerekiyormus vücud cok alısmamalıymıs
Evet canım çok işe yarıyor. Sabah aç karna su ile 2 günkurusu iyi geliyor bana da.. Annem böyle yapardı sürekli kabızlık şikayeti olduğu için deneyeyim dedimdi evet işe yarıyor :KK16:

propycil
örtmenim
Bu gün 11. günüm.
sebepleri sıralıyorum
1) kahvaltın guclu değildir(en onemlisi)
2) ara ogun yapmıs olabilirsin
3)ogunler arasında en az 4-5 saat gecmemiştir
4) sıvı yag kullanmıssındır yada kızartma yapmıssındır
5) aksama cok yuklenmişsindir
6) tatlı yemişsindir
8) yuruyus yapmamıssındır(en onemlisi)
9) aksam 8den sonra yemişsindir
10) omega-3 almamıssındır
11) ekmek ve ceşitlerinden yemişsindir
12) demir eksikligin vardır
13) meyve gunde bi taneden fazla yemişsindir yada ogunlerle birlikte yememişsindir yada aksamla birlikte yemişsindir

daha uzar gider bu liste...soyle bakalım hangisi yada hangileri sana uyuyo????:KK37::KK37::KK37:

guleryuz2011
iyiniyetli
Güleryüzüm yemez benim:KK54: Canım süpersin sporunla kaçamak yapmamanla iyi bir karataycısın:KK16:
güldürdün beni valla iyiniyetlim yemem yermiyim ben ama sunu anladım dün bir daha evden cıkarken kuruyemişlerimi alıp gitcem cok acıktım corbalar sanki su olup gittiler icimde bu da bana ders oldu onlar güp güp makarnaları yediler bende kuruyemişi yerdim ne güzel olurdu ama kuruyemişleri unuttum ne yazık:KK4::KK4:

zeynep76
örtmenim
Zeynep sen kaç kilosun
Ne kadar zaman da verdin
Bi de kaç yaşındasın?
(kusura bakma çok sordum ama ben topikte yeniym tanımaya çalışıyorum)
Merhaba ben 36 yaşındayım ama arkadaşlar 30 civarında gösteriyorsun diyorlar :) Yaklaşık 1.5 ayda verdim ama ben hayatımda şimdiye kadar hiç bukadar kilo vermemiştim ayrıca bütün gün oturarak çalışıp neredeyse 0 hareketle yaşıyorum: )A birde tiroidlerim bozuk bunlarda biraz kilo verilmesini negatif yönde etkiliyor.

guleryuz2011
propycil
sebepleri sıralıyorum
1) kahvaltın guclu değildir(en onemlisi)
2) ara ogun yapmıs olabilirsin
3)ogunler arasında en az 4-5 saat gecmemiştir
4) sıvı yag kullanmıssındır yada kızartma yapmıssındır
5) aksama cok yuklenmişsindir
6) tatlı yemişsindir
8) yuruyus yapmamıssındır(en onemlisi)
9) aksam 8den sonra yemişsindir
10) omega-3 almamıssındır
11) ekmek ve ceşitlerinden yemişsindir
12) demir eksikligin vardır
13) meyve gunde bi taneden fazla yemişsindir yada ogunlerle birlikte yememişsindir yada aksamla birlikte yemişsindir

daha uzar gider bu liste...soyle bakalım hangisi yada hangileri sana uyuyo????:KK37::KK37::KK37:
kuzum sen ne güzel bi liste yapmıssın valla dogru sormussun nerde yanlıs yaptın arkadasım örtmenim :26::26::26:

propycil
örtmenim
Benim umudum var canım.
Benim vücudum durup durup toptan verecek herhalde.
Bi sabah bi uyanıcam 70 kiloyum mesela.
Kocamın gözleri fal taşı gibi açılmış 'bu yanımdaki fıstık kim diye':KK52::KK52::KK52:
sabahki yediklerine baktım..yumurtayı 2 ye cıkar..kuruyemişelin miktarı 1 ince belli cay bardagı kadar olsun..peynir hani???? avucunun içi buyuklugunde peynir yiyceksin light filan olmayacak....hani yeşillik?? domates,salatalık,marul,roka,maydonoz...binimum salata malzemelri işte,omega-3 leri de ıhmal etme...o 1000 mg lik olanı gunde 3 defa al..ve bugunden itibaren gunde yarım saat yuruycen taammı...yurumeden olmaz..3 gun tatil var onumuzde ve sen pazartesinin sonunda en az 90 dakka yurumus olacan ok...anlaştıkmıı???? kontrolum altındasın bak ona goreee...:KK37::KK37::KK47:

propycil
zeynep76
Merhaba ben 36 yaşındayım ama arkadaşlar 30 civarında gösteriyorsun diyorlar :) Yaklaşık 1.5 ayda verdim ama ben hayatımda şimdiye kadar hiç bukadar kilo vermemiştim ayrıca bütün gün oturarak çalışıp neredeyse 0 hareketle yaşıyorum: )A birde tiroidlerim bozuk bunlarda biraz kilo verilmesini negatif yönde etkiliyor.
ozaman sen kocccaaamaaan bi nazar boncugunu hakettin canım..tü tü tü maşşşalllahhh..:nazar::nazar:

guleryuz2011
dus zamanı sonra da aksama yemek hazırlıgı
:KK56: aksam menü
köfte,bulgur pilavı(ben kararsızım yesem mi yemesem mi)
salata,ayran

propycil
guleryuz2011
güldürdün beni valla iyiniyetlim yemem yermiyim ben ama sunu anladım dün bir daha evden cıkarken kuruyemişlerimi alıp gitcem cok acıktım corbalar sanki su olup gittiler icimde bu da bana ders oldu onlar güp güp makarnaları yediler bende kuruyemişi yerdim ne güzel olurdu ama kuruyemişleri unuttum ne yazık:KK4::KK4:
ewet canım ya..corba pek karın doyurmuyo,,ki malum bizim mideler de geniş maalesef..corbayla kuruyemiş cok mantıklı aslında:)))

propycil
neyse ben kacar...ewi toplayıp bantta yuruyusumu yapam..Ficansın yazısını okuduktan sonra yuruyusu 50 dakkaya cıkarmaya karar verdim..
banttayken sizi okuyamıyom,,goz 4 bucuk numara olunca telefona bakmaktan banttan ayagım kayıyo...beyin kanaması gecirecektim nerdeyse kafamı carpıp..:KK1::KK1::KK1:

Burcin79
Kaunos ve prtunya sizin gönderilerinizi sosyal iletisim sitesinde paylastim izninizle.

zeynep76
propycil
ozaman sen kocccaaamaaan bi nazar boncugunu hakettin canım..tü tü tü maşşşalllahhh..:nazar::nazar:
Çok teşekkürler propycil :)

papadiya
selam kızlar toptan menu bıldırımı

kahvaltı

klasık karatay kahvaltısı

ıkıncı ogun

fırında mantarlı karnıbahar
salata
semızotu salatası
fındık fıstık
omega3
1 ısırık gofret
yesılcay

annesinin_kuzusu
burkanscetin
Bu arada yazayı unuttum akşam 1 er kglık dumble larımla 45 dak leslie yaptım
cnm tam zayıflamadan dumble yapmak iyi mi ??
bi de yararını görüyor musun iyi mi

papadiya
kızlar 3 gundur wc yok ıcmedıgım form cayı turevı kalmadı boyle gıderse bu hafta lısteye sondan bıle gıremıycem:KK50:

annesinin_kuzusu
20-04-12, 15:04
papadiya
kızlar 3 gundur wc yok ıcmedıgım form cayı turevı kalmadı boyle gıderse bu hafta lısteye sondan bıle gıremıycem:KK50:

aynen cnm. sabah aç karnına kuru kayısı ve su bana mısın demiyor :KK36:

ficans
Öğlen yemeğim,yeşil mercimekli bulgur pilavı,yoğurtlu kabak havuç salatası,turşu,2 fındık büyüklüğünde elmalı kurabiye

Akşam yemeğinde imambayıldı var,yanında da yoğurt yerim.

Burcin79
1. ögün (10:00)
Klasik karatay kahvaltisi
4 omega 3 takviye

2. ve son ögün
4 köfte firinda
firinda kabak ve biber sarimsakli yogurtla
2 kayisi-2 incir (gün kurusu)
2 omega3 takviye

30 dakkika. En düsük viteste dag bisikleti kulandim. Bacaklarim koptu :KK9::KK9::KK9:
Sivi: simdiye kadar 2 litre su yatana kadar 3 litre olur

ficans
esas2006
kızlar merhaba daha yeni gelebildim buraya.kızımı doktora götürdük sabah bi kalktık vücudunda kızarıklar vardı.dr.alerjide olabilir döküntülü bi hastalıkta olabilir dedi daha erken kesin bişey söylemek için dedi jel ve bitane şurup verdi 2-3 gün takip edecez bakalım yavrum inş.biran önce iyileşir..
kahvaltı yapmadım o yüzden şimdi 1 tane elma yiyorum ve biraz fıstık.
Çok geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin.

iyiniyetli
Güleryüzcüm çantada hep kuruyemiş taşımak lazım bence :)

Akşam yemeğim:KK56::KK56:

Bir kepçeye yakın mercimek çorbası
süzme yoğurt
4 b.lu sarma

muhen
20-04-12, 16:04
akşam menü 2 tabak barbunya (cok acıkmışım )
salata
2 tane fıstık
cok az peynir.
cay
18:30 da bitti

bağırsak sorunu bendede var ne yazıkki.keten tohumu nu deniyorum ama cok da sonuc alamadım.
bida kayısıyı deneyeceğim evde siyah kuru kayısı var malatyadan gelmişti olur herhalde
onu yiyip su içinde kahvaltıya kadar bi süre gereklimi

annesinin_kuzusu
yine bir hastaneyi hasta yakınları basmış...
ben anlamıyorum bu olaylar başladı mı seri haline dönüyor. buna sebep biraz da medya gibi geliyor... yaada hep böyle şeyler oluyor da yeni yeni haberimiz oluyor :KK43:
sağlık çalışanlarına allah sabır versin eksikliklerini aratmasın

propycil
papadiya
papişim,hocamız sabah aksam 1 yemek kaşıgı zeytinyagı içmemizi oneriyo..yag insulin salgılatmıyo vucutta biliyosun..bende de var aynı sorun ama üşeniyom bu yontemleri denemeye:KK9::KK1:

propycil
50 dakkada 5 km yaptımmmm:KK66::KK66:

oksi1986
bugün yediklerim(her öğünden 20dk önce formula 7 plus kullanıyorum
sabah:8.00 de
marincap omega3
2 domates
2yumurta
(patladım yiyemedim daha)

öğle:13,00 de
okula geç kaldığım için yanıma aceleyle aldığım meyveleri yedim.
1havuç
1 yeşil elma
1avuç kuru üzüm

akşam:19.00 da
omega3
3 kepçe nohut yemeği
1 tabak taze nane
1 kase yoğurt

her akşam eşimle birlikte 1 saat yürüyoruz

ayrıca boyum 1.56 kilom 66 tüm yediklerimle de acayip doydum.sizce kaç kalori almışımdır?

propycil
oksi1986
bugün yediklerim(her öğünden 20dk önce formula 7 plus kullanıyorum
sabah:8.00 de
marincap omega3
2 domates
2yumurta
(patladım yiyemedim daha)

öğle:13,00 de
okula geç kaldığım için yanıma aceleyle aldığım meyveleri yedim.
1havuç
1 yeşil elma
1avuç kuru üzüm

akşam:19.00 da
omega3
3 kepçe nohut yemeği
1 tabak taze nane
1 kase yoğurt

her akşam eşimle birlikte 1 saat yürüyoruz

ayrıca boyum 1.56 kilom 66 tüm yediklerimle de acayip doydum.sizce kaç kalori almışımdır?
menun gayet guzel oksi...ama biz kalorş hesabı yapmıyoruz doyana kadar yiyoruz...bide o formula 7 dediğin sey uygunmudur değilmidir hşç bilmiyorum..arkadaslara bi sormak lazım...

iyiniyetli
propycil
menun gayet guzel oksi...ama biz kalorş hesabı yapmıyoruz doyana kadar yiyoruz...bide o formula 7 dediğin sey uygunmudur değilmidir hşç bilmiyorum..arkadaslara bi sormak lazım...
Zayıflama ilacı ise kullanmıyoruz.. gerek de duymuyoruz. Adıma konuşayım hiç acıkmıyorum zaten karatay ile:KK16:
Çünkü özellikle hangi doktordu bilmiyorum sanırım ender saraçtı. Dedi ki:Zayıflama ilacı diye birşey yooookkk bunlar vücuda son derece zararlıdır. Bitkisel kökenli olmaları zararsız olduklarını göstermez...

iyiniyetli
muhen
akşam menü 2 tabak barbunya (cok acıkmışım )
salata
2 tane fıstık
cok az peynir.
cay
18:30 da bitti

bağırsak sorunu bendede var ne yazıkki.keten tohumu nu deniyorum ama cok da sonuc alamadım.
bida kayısıyı deneyeceğim evde siyah kuru kayısı var malatyadan gelmişti olur herhalde
onu yiyip su içinde kahvaltıya kadar bi süre gereklimi
Canım afiyet olsun. Öğle menünü hatırlayamadım ama az yediysen acıkman muhtemel. En akıllıcası günler uzadığı için 3 öğün yapmak ve ilk 2 öğünde iyice doymak Özellikle sabah öğünün kuvvetli olmalı..
Akşam da biraz çorba ayran ya da sadece piyaz 5-6 fındık yanında ayran gibi hafif bir menü yeterli olabilir. Tariflerini de deneyeceğim, teşekkür ederim:KK16:

annesinin_kuzusu
2. öğün (13:30)
2 kase mercimek çorba___ yoğurt___ omega-3

3. öğün (19:30)
2 tene haş. yumurta ile salata