TEST

Trambolin ile zayıflama

pegasus89
1-07-11, 21:07
Kızlar bu başlık diyet yöntemleri ve deneyimlerimiz kısmında da var ama orada kimse yazmayınca buraya bu konuyu açmak istedim :KK75:

Trambolinle alakalı bir kaç yazı okudum vücuda nekadar yararlı olduğunu vucudu ciddi anlamda çalıştırdığını. Trambolin almayı düşünüyorum tabi ev tipi ama nasıl hangi marka hangi özellikte hangisi daha iyi bir bilgim yok :97:

Evinde trambolini olan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim belki bir çoğumuza yararı dokunur eğlenerek kilo verebiliriz :KK3:

sunehirsu
24-01-12, 06:01
Eğer hala burda olursam size haber verebilirim.
Kardeşim bu şekilde zayıflamaya çalışıyor. Yemesi içmesi aynı. Ve çok hareketsiz ama sadece günde onbeş dakika zıplıyor.
Bu konuda onu ben zorladım.Hareket yapmayı sevmeyen ve yemeyi çok seven biri.
Zıplamak ta hareket yapmayı sevmeyenlere göre kolay ve eğlenceli çünkü.

gulfuren
28-01-12, 17:01
Bende aldım,ailece eğleniyoruz..4 günde 900 gr. zayıfladım..Çok güzel terletiyor..Almak isteyenlere tavsiye ediyorum..Bu hafta rahatsızdım hiç kullandım..İleriki günlerde kiloyla ilgili bilgi veririm..

pegasus89
28-01-12, 19:01
çok garip bu başlıpa hiç uğramazdım şimdi tesadüfi bir şekilde açtım şans sizde bugün yazmışsınız daha :KK9: hangi marka ve nerden aldınız ?:KK3:

nuraa
30-01-12, 16:01
arkadaslar bende trambolin aldim 10 gundur duzenli olarak calisyorum ilk bi kac gun 15 dk ile basladim ama simdi 1 saate ulastim. bu arada karbonatli su icip salata ve corbayla beslenmeye calisiyorum sizler neler yapiyorsunuz deneyimlerinizi yazarmisniz

nuraa
pegasus89
çok garip bu başlıpa hiç uğramazdım şimdi tesadüfi bir şekilde açtım şans sizde bugün yazmışsınız daha :KK9: hangi marka ve nerden aldınız ?:KK3:
ben yurtdisinda yasiyorum spor malzemeri satan yerlere sorum cok pahali geldi bende buyuk bir oyuncak magzasindan aldim ama alirken sordum kac kg kaldirabilir diye 120 dedi simdilik bi sorun yok yanliz benimkisi buyuk boy 120cm falan sanirim

alirken celik yay olamasina dikkat etmek gerekiyormus trtde izlemistim

nuraa
ben 2 ay once kortizon kullanmayi biraktim diyetisyene gittim bana kortizonun etkileri 4aydan once gecmez bi iki ay sonra gel simdi sen zayiflayamazsin dedi bende zayiflayamasamda kilo almami engelleyim dedim ve tramboline basladim bakalim 10 gun oldu henuz tarilmadim tartilinca sonucu bildirirm. 20 kilo fazlam var.

EFSUN74
30-01-12, 17:01
Hafta sonu alış veriş merkezinde spor malzemeleri satan bir yere baktım, stork ve dunlop markaları vardı, satıcı dunlopunkini tavsiye etti, ebatı çok büyük değildi, kaç kiloya kadar kullanılabileceğini sordum sorun olmayacağını kendilerinin orada kullandığını söyledi, internetten baktım fiyatına, mağazaya oranla daha ucuzdu, bir hafta sonu eminönünde spor malzemesi satan yerlerede bakıp ondan sonra karar verceğim, çocuklar da heyecanla bekliyor, ayakları çıkarılıp takılabiliyor, ayakları çıkınca yer kaplamaz
Dunlopun ki güzeldi zıpladıkça sayısını gösteriyor, alınca paylaşırım...

pegasus89
30-01-12, 18:01
EFSUN74
Hafta sonu alış veriş merkezinde spor malzemeleri satan bir yere baktım, stork ve dunlop markaları vardı, satıcı dunlopunkini tavsiye etti, ebatı çok büyük değildi, kaç kiloya kadar kullanılabileceğini sordum sorun olmayacağını kendilerinin orada kullandığını söyledi, internetten baktım fiyatına, mağazaya oranla daha ucuzdu, bir hafta sonu eminönünde spor malzemesi satan yerlerede bakıp ondan sonra karar verceğim, çocuklar da heyecanla bekliyor, ayakları çıkarılıp takılabiliyor, ayakları çıkınca yer kaplamaz
Dunlopun ki güzeldi zıpladıkça sayısını gösteriyor, alınca paylaşırım...

Paylaşırsan çok sevinirim canım bende hepsiburada ya baktım ordada baya marka var bikaç markanın fiyatları uygun geldi bana aynı şekilde bende alırsam yorumlarımı yazarım :KK3:

pegasus89
30-01-12, 20:01
nuraa
ben 2 ay once kortizon kullanmayi biraktim diyetisyene gittim bana kortizonun etkileri 4aydan once gecmez bi iki ay sonra gel simdi sen zayiflayamazsin dedi bende zayiflayamasamda kilo almami engelleyim dedim ve tramboline basladim bakalim 10 gun oldu henuz tarilmadim tartilinca sonucu bildirirm. 20 kilo fazlam var.
Canım umarım kilo vermeni kolaylaştırır veya almanı önler bizimlede paylaşırsan çok sevinirim mutlaka takipte olucam :KK54:

gulfuren
31-01-12, 01:01
Trambolin bölümü baya hareketlenmiş..Benim aldığım york marka 127 cm ve 100 kiloya kadar taşır diyor..Bencede sayaçlı almak daha mantıklı..İlk çıktığımda acaba kaç kalori yakmışım diye insan düşünüyor..Tam bilmiyorum ama araştırdığıma göre sayacı da adımsayar gibiymiş..Alan olursa sizde bu konuda bilgi verirseniz sevinirim..

nuraa bravo bir saat mi zıplıyorsun,maşallah..Ben o kadar yapmıyorum..15-20 dakika..

gulfuren
31-01-12, 01:01
pegasus89 sen aldın mı?Eşimin bile çok hoşuna gitti..Koşu bandından daha çabuk terlediğini söyledi..Çocuklarda seviyor..İnternette de egzersizlerde var...Fikir edinebilirsiniz..

nuraa
31-01-12, 09:01
arkadaslar tambolinde nekadar uzun calisirsaniz calisin aktivite bittikten sonra yorgunluk hissetmiyorsunuz. kosu bandinda bir saat kosunca insanin bacaklari cok agriyor ama trambolinde oyle degil
uzerinde ziplarken zorlanmadan dolayi ilk zamanlar bacaklarimda agri hissediyordum ama sonrasinda hemen geciyordu uzun sureli agri olmadi hic

pegasus89
31-01-12, 09:01
Ben daha almadım alıpta pişman olmak istemiyorum biraz daha araştırmak kullananların yorumlarını okumak istiyorum sporamı yazılsam yoksa bunu alıp evde mi yapsam bilemedim. Spor salonu bana arabayla yarım saat uzaklıkta orayada gitmek bu soğuklarda zor geliyor ama trambolinide alıp kenara koycaksam tabi spor salonuna yazılmak daha mantıklı. Nuraanın dediği gibi yarım saat koşu bandında hızlı tempoda yürüsem veya koşsam bacaklarım çok ağrıyor trambolinde böyle bişey olmaması (okuduklarıma dayanarak) süper bişey hem evde hem eğlenceli hem yorucu değil:KK9: Trambolini olanlar lütfen paylaşımlarını devam ettirsinler gerçekten kilo verdiriyormu diye :KK3::KK3:

nuraa
31-01-12, 11:01
benim eklem romatizmam var yarim saatlik normal yuruyus yaptigimda bi iiki gun agrilarim artar ama trambolinle agrim olmuyor hic cok sukur ben yabanci muzik yada kolbasti koyup tepiniyorum ustununde muziksiz sikilabiliyorm ama b oyle anlamayiorum zaman nasil geciyor

gulfuren
8-02-12, 00:02
Bu hafta dişimi çektirdiğim için trambolinimi kullanmadım..Bu gün tekrar başlıyorum..Zayıflamanın yanında insana gerçekten enerji veriyor ve mutlu mutlu ortalıkta dolaşıyorsunuz..Ben aldığım için hiç pişman değilim..

gossipgirl_
8-02-12, 04:02
eğlenceli ve sağlıklı olabilir ama hiç yediklerinden kesmeden sadece zıplayarak zayıflamak enteresan geldi:KK36:

pegasus89
11-02-12, 10:02
enteresan gelcek bi durum yok hiç yemekten kesmeden sadece sporla zayıflama gibi bi durum olamaz normal spor salonuna gitseniz bile ordan çıkıp normal yeme düzeninize devam ediyorsanız tabiki zayıflayamazsınız bizzat tecrübe edilmiştir.

she_dewil
21-02-12, 21:02
bence bu yontem sacma gbı geldı:S

nuraa
22-02-12, 17:02
:KK52: kizlar bu hafta tartildim bir ayda 5.5 kg vermisiim kan grubuna gore beslenme karbonatli su ve trambolinle... ustelik kortizon sonrasi zayiflayamazsin diyen diyetisyene ragmeennn:21:

pegasus89
23-02-12, 18:02
nuraacım tebrik ederim gerçekten azminden dolayıda kutlarım böyle zayıflıyanları gördümmü benimde motivasyonum artıyor:KK9: burada paylaşmamştm bende trambolin aldım biraz zaman geçirip daha sonra paylaşmak istedim fakat hemen söyliyim bende gözle görülür bir incelme oldu her gören aynı şeyi söyleyince bende daha zaman olmasına rağmen tekrar ölçtüm ve üst bacağımda ve belimde incelme var:KK52: yediklerime dikkat ettim çok düzenli bir şekilde beslendim ben gün içinde 4ten fazla öğün yerdim yani şu şekilde benim ara öğünlerimde ana yemeklerden oluşuyordu bunları kestim sadece haftanın bir günü kendime izin verdim ama ondada fazla abartmadan ve hergün trambolinde en az 40dk zıpladım asla bırakmam:KK16:

Not: Saçma gelen arkadaş power jump nasıl bir spormuş araştır düşüncen belki biraz değişir

nuraa
28-02-12, 17:02
:KK9::KK9::KK9:tebrikler pegasus basarilarimizin devamini diliyorum herkes icin farkli gelebilir ama ben bicok spor aletini denedim en verimli agrisiz ve eglencelisi trambolin geldi tempoyu dusurmeden devam diyooorrumm:KK8::nazar::nazar:

gulfuren
2-03-12, 23:03
pegasus güe güle kullan..nuraa seni de kutluyorum..Ben günde 10 -20 dakika çıkabiliyorum..Bebişim di çıkarıyor ve yavaş yavaş yürümeye başladı..10 gündür çok yorgunum..İnşallah ben de sizin gibi uzun süre yapabilirim..

mimoza10
5-03-12, 21:03
selam kızlar sırf bu konu için abone oldum ev tipi eşimin ve benim rahatlıkla kullanabileceği bir marka önerirmisiniz.Tşkler

pegasus89
6-03-12, 18:03
mimoza10 hoşgeldin :KK9: ben hepsiburadadan aldım indirimdeydi ravel marka çapı 102 veya 103 cm tam hatırlayamadım çok memnunum hergün üstündeyim :) şimdi baktım hepsiburadaya benim aldığımdan yok cm olarak ama oraya bakarsan yine uygun olanlar var

mimoza10
7-03-12, 08:03
pegasus89
mimoza10 hoşgeldin :KK9: ben hepsiburadadan aldım indirimdeydi ravel marka çapı 102 veya 103 cm tam hatırlayamadım çok memnunum hergün üstündeyim :) şimdi baktım hepsiburadaya benim aldığımdan yok cm olarak ama oraya bakarsan yine uygun olanlar var
teşekkürler dün dayanamayıp aldım. Ravel 36" Egzersiz Lastikli & Sayaçlı Renkli Trampolin RV345 75 tl ye aldım hepsiburada dan ama hala tedarik sürecinde yazıyor. 92 cm katlanabiliyor.Ellerinle tutma yeri filan var ailecek merak ediyoruz.Kullanmaya başlayıp altına yorumlarımı yazarım..

mimoza10
9-03-12, 21:03
ürün bugün elime ulaştı kilo kontrolüne başladım.Ama çocuktan bize sıra gelmiyor çok eğlenceli :)

sukran88
21-03-12, 09:03
bende sparişimi verdim power jump a başlıycam internette videoları var hareketler çok kolay ve trambolin en sevdiğim şey bu yolla kilo vermek süper olacak inşallah

sukran88
23-03-12, 15:03
kızlar power jump yapanlar nerde bende bugun başladım beraber ilerleyelim

pegasus89
24-03-12, 12:03
sukran88

canım hoşgeldin çok sevindim seninde başlamana çok yoğun olduğum için ben çok sık giremiyorum hatta hiç giremiyorum malesef sabahları erken kalkıp trambolinde sporumu yapıyorum yada akşamları eve geldiğimde yapıyorum 4 kg verdim başladığımdan bu yana herkes nasıl kilo verdiğimi soruyor :21: ve 4 kg verdim diyince daha fazla vermişsin gibi diyorlar çünkü alt kısımda aşırı bir incelme var ben bile anlamadım nasıl olduğunu ilk defa kendimi hırpalamadan çok çok yorulmadan bir spor aleti kullandım. Bana nasıl kilo verdiğimi soranlara şunu diyorum
1.Hayatımdan kesinlikle çikolatayı çıkardım
2.Sabahları mutlaka kahvaltımı ettim
3.Sebzemide yedim etimide ben bütün gün dışarda olduğum için 6 kaşık sebze yemeği mutlaka protein ara öğün gibi şeyleri yapamıyorum oyüzden gerçekten ne istediysem yedim pizzamıda yedim hamburgerde mesela öğlen hamburger yiceksem yarısını paket yaptırıp akşam yedim bu şekilde dengeledim makarnada yedim çokça ızgara tavuk yedim hatta çok çok çok
4. Mutlaka her öğün öğlen ve akşam YOĞURT yemeyi ihmal etmedim ve meyve yemeye ağırlık verdim
5.En son hergün 2 lt su içmeye çalıştım

Vermem gereken 5 kilom daha var herkes yeter daha fazla verme diyor bundan trambolinin rolü büyük ama ben devam edicem. Umarım motivasyonuna bir katkım olmuştur :KK3:

sukran88
24-03-12, 15:03
pegasus89
canım hoşgeldin çok sevindim seninde başlamana çok yoğun olduğum için ben çok sık giremiyorum hatta hiç giremiyorum malesef sabahları erken kalkıp trambolinde sporumu yapıyorum yada akşamları eve geldiğimde yapıyorum 4 kg verdim başladığımdan bu yana herkes nasıl kilo verdiğimi soruyor :21: ve 4 kg verdim diyince daha fazla vermişsin gibi diyorlar çünkü alt kısımda aşırı bir incelme var ben bile anlamadım nasıl olduğunu ilk defa kendimi hırpalamadan çok çok yorulmadan bir spor aleti kullandım. Bana nasıl kilo verdiğimi soranlara şunu diyorum
1.Hayatımdan kesinlikle çikolatayı çıkardım
2.Sabahları mutlaka kahvaltımı ettim
3.Sebzemide yedim etimide ben bütün gün dışarda olduğum için 6 kaşık sebze yemeği mutlaka protein ara öğün gibi şeyleri yapamıyorum oyüzden gerçekten ne istediysem yedim pizzamıda yedim hamburgerde mesela öğlen hamburger yiceksem yarısını paket yaptırıp akşam yedim bu şekilde dengeledim makarnada yedim çokça ızgara tavuk yedim hatta çok çok çok
4. Mutlaka her öğün öğlen ve akşam YOĞURT yemeyi ihmal etmedim ve meyve yemeye ağırlık verdim
5.En son hergün 2 lt su içmeye çalıştım

Vermem gereken 5 kilom daha var herkes yeter daha fazla verme diyor bundan trambolinin rolü büyük ama ben devam edicem. Umarım motivasyonuna bir katkım olmuştur :KK3:
bende dün bugün yaptım ama 20 dakka dayanabiliyorum ama arkasından 20 dakka bacak hareketleri yaptım ne kadar sürede 4 kilo verdin sen
bende günde 2 bucuk falan karbonatlı su içiyorum yağsız tuzsuz sağlıklı yemeye calışıorum ama belirli listem yok inşallah bende 1 ayda 4 kilo vermek istiyorum

birde sen hangi hareketleri yapıyorsun trambolin üzerinde gül kaynak 22 kilo vermiş trambolinle selülütleride yok ediyomuş

sukran88
26-03-12, 09:03
trambolin yapanlar nerde ya günde kaç dakka yapıosunuz hangi hareketleri

pksnmz
29-05-12, 13:05
Selamlar.

Bende yeni başlayacağım. Keşke forum biraz hareketli olsa..

mimoza10
selam kızlar sırf bu konu için abone oldum ev tipi eşimin ve benim rahatlıkla kullanabileceği bir marka önerirmisiniz.Tşkler
Ben yeni aldım bugün geldi. Hepsi buradadann. DELTA aldım. Tüm aldıklarım aynı marka olsun dedim kalitesine güvendimm. Akçam deneyeceğim .Çok merak ediyorum. Bir yandan da dukan yapıyorum. 15 gün oldu 6 kilo verdim. Birlikte olursa belki daha güzel olur dedim.

sukran88
Bu akşam ben başlayacağım.

gulfuren
30-05-12, 00:05
Ben de şu sıra yapamıyorum..Bebeğimin peşinde koşturmaktan zamanım kalmıyor..Metabolizmayı gerçekten hızlandırıyor..Ben sayaçlı almadığıma pişmanım..Başladın mı ilk izlenimlerin neler?

pksnmz
30-05-12, 07:05
gülfuren
Ben de şu sıra yapamıyorum..Bebeğimin peşinde koşturmaktan zamanım kalmıyor..Metabolizmayı gerçekten hızlandırıyor..Ben sayaçlı almadığıma pişmanım..Başladın mı ilk izlenimlerin neler?
MErhaba,

Evet dün gece başladım. Ama ne 20 dk sı. 5 dakika zor dayandım. ama 6 set yaptım 5 er dakikalık. Çok hamım sanırım ben.
Sayaçlı aldım zıplamaları sayıyorum. Kalori hesabıda yapıyorr

aLyssa00
30-05-12, 19:05
Bende tam kondisyon bisikleti siparişi vercektim ki trambolinleri gördüm allah allah ne ki derken araştırdım ve trambolin almaya karar verdimmm :)

aLyssa00
30-05-12, 19:05
Sipariş vericem ama kafama takıldı yaa 102 cm olanlardan alıcam ama sizce delta marka mı aliyim ravel marka mı

pksnmz
31-05-12, 05:05
aLyssa00
Sipariş vericem ama kafama takıldı yaa 102 cm olanlardan alıcam ama sizce delta marka mı aliyim ravel marka mı
Günaydın,

Ben DELTA aldım ve 92 cm. Bence bu bile büyük. 102 çok yer kaplar..
Ben 2 gündür zıplıyorum. Bu sabah karnımda kasılmalar var. :)

aLyssa00
31-05-12, 06:05
pksnmz
Günaydın,

Ben DELTA aldım ve 92 cm. Bence bu bile büyük. 102 çok yer kaplar..
Ben 2 gündür zıplıyorum. Bu sabah karnımda kasılmalar var. :)
Birazck büyük olsun istedim başta üstünde durmayı beceremem diyee :))

Bende Verdim sabah delta aldım bi an önce gelsiiiin çok sabırsızlanıyorum :KK70:

Çok zorluo mu eğlenceli mi :)

Nette bi kaç video buldum onlarla yapınca çok zevkli olur sanırım ben izlerken bile eğlendim :)

gulfuren
31-05-12, 22:05
Önemli olan düzenli yapmak..Ben de 15-20 dakika yapıyorum..Arkasından mekik ve dambıllar ile kol çalışmaları yapıyorum..pksnmz 5 dakika yaptığında kaç kere zıplamış oluyorsun ve kaç kalori yakmış oluyorsun ?

gulfuren
31-05-12, 22:05
aLyssa00

Bende Verdim sabah delta aldım bi an önce gelsiiiin çok sabırsızlanıyorum :KK70:

Nette bi kaç video buldum onlarla yapınca çok zevkli olur sanırım ben izlerken bile eğlendim :)
Güle güle zıpla :21:

pksnmz
1-06-12, 09:06
aLyssa00

Valla hem zorluyor hem eğlenceli. Ben ham olduğumdan zorlanıyorum ama gün geçtikçe değişir sanıyorum. Henüz denge olayına alışmaya çalışıyorum. Birde bu hafta taşınacağım pek vakitayıramıyorum şu ara...

gülfuren
Önemli olan düzenli yapmak..Ben de 15-20 dakika yapıyorum..Arkasından mekik ve dambıllar ile kol çalışmaları yapıyorum..pksnmz 5 dakika yaptığında kaç kere zıplamış oluyorsun ve kaç kalori yakmış oluyorsun ?
15-20 dk yı bende görürüm inş. bir gün. Tam hatırlamıyorum. Ölçüp bildireyim. Ben dinlene dinlene inip çıkıyorum şimdilik. Ama taşınayım düzenli yapacağım hemde kuraallı çalışacağım. Öyle 5 dk da bırakmamaya çalışacağımmm

aLyssa00
1-06-12, 10:06
gülfuren
Güle güle zıpla :21:
Teşekkür ederimmm :KK70:

pksnmz
Valla hem zorluyor hem eğlenceli. Ben ham olduğumdan zorlanıyorum ama gün geçtikçe değişir sanıyorum. Henüz denge olayına alışmaya çalışıyorum. Birde bu hafta taşınacağım pek vakitayıramıyorum şu ara...
Dün sipariş verdim bugün gelmiş ama daha dağıtıma çıkarmadılar bugün getirirler inş sabırsızlıkla bekliyorum :)))

pksnmz
1-06-12, 10:06
aLyssa00
Teşekkür ederimmm :KK70:

Dün sipariş verdim bugün gelmiş ama daha dağıtıma çıkarmadılar bugün getirirler inş sabırsızlıkla bekliyorum :)))
İnsan sabırsızlanıyorrr :)
Güle güle zıplaaa
Dans ederk zıplaa
Şarkı söyleyerek zıplaaa
:)

aLyssa00
1-06-12, 11:06
pksnmz
İnsan sabırsızlanıyorrr :)
Güle güle zıplaaa
Dans ederk zıplaa
Şarkı söyleyerek zıplaaa
:)
hehe zıplıycam inşallah :KK70: Hep berabeeerr zıplarız artık :KK70:

aLyssa00
1-06-12, 12:06
Ooooww elime geçti tepindim biraz ama nasıl birşey öyle yaa ben bu kadar kısa sürede bu kadar ter attığımı hatırlamıyorum herkes denesin bence :KK70:

pksnmz
1-06-12, 13:06
aLyssa00
Ooooww elime geçti tepindim biraz ama nasıl birşey öyle yaa ben bu kadar kısa sürede bu kadar ter attığımı hatırlamıyorum herkes denesin bence :KK70:
AAA süper
Ne kadar kalabildin
Yordumuuu

aLyssa00
1-06-12, 13:06
pksnmz
AAA süper
Ne kadar kalabildin
Yordumuuu
Hemde nasıl yaa bugün uyuzluk vardı aslında üstümde o gitti ama :KK70:

Ama duramadım yaa parça parça toplasam 5 6 dk eder :KK70:

Bi de direk yüksek tempoda başlayınca pestilim çıktı yani :)

pksnmz
1-06-12, 14:06
aLyssa00
Hemde nasıl yaa bugün uyuzluk vardı aslında üstümde o gitti ama :KK70:

Ama duramadım yaa parça parça toplasam 5 6 dk eder :KK70:

Bi de direk yüksek tempoda başlayınca pestilim çıktı yani :)
El ele tutuşup zıplayasım geldi resmen...

aLyssa00
1-06-12, 14:06
pksnmz
El ele tutuşup zıplayasım geldi resmen...
:KK70: Senin nasıl gidiyo yaptın mı bugün :)