TEST

Tüp Bebeğe Ara Verip,Doğal Yolla Olsun Diyenler

azazil
13-09-11, 19:09
godes
canım nasılda aklında tutmuşsun yaa. Malesef dün regli oldum. O kadar umutlanmıştımki bu cihaza ve jele resmen çöktüm. Dün çok ağladım bugünde bir arkadaşımın negatifini aldık gene çok ağladım. Hep neden diye sordum cevabının olmadığını bildiğim halde.
Sabır sabır bakalım nereye kadar.
Kendime iyi bir yer bulup gitmek istiyorum. Kafamda bugüne kadar yaptırmadığım genetik testi yaptırmak var ama ben işin içinden çıkmadım bugün araştırma yaptım. Sanırım bir doktorun yönlendirmesi daha doğru olacak. Çünkü herkesin yaptırdığı farklı.
Jel ve ovulasyon bende de ise yaramadi gecen ay maalesef, ama denemeye devam etcem, 0 morfolojiyle mucize yasayanlar var, Rabbim bizlere de nasip etse...

umutbizimolsun
azazil
Ya, ne diyosun.... Basimiz sag olsun artik beddua bile edesim gelmiyo... Yine kimlerin ocagina ates dustu acaba Allah kalanlarina sabir versin...

Haberleri seyredemez hale geldim ya dayanamiyorum artik..
cnm şehrın merkezınde oldu ya dusun artıkk
evımızden gözuktu roketatarlar..
ne dıyımkı canım bız anne olalım dıye yırtınıoz
buyutup bu yasa getıren anneleri dusun ne haldedırler
sureklı ambulanslar gelıp gıdıo
hasteneye gidip kana fılan ıhtıyac varmı soralım dedık
dısarı cıkamadık azazılım..

godes
azazil
Jel ve ovulasyon bende de ise yaramadi gecen ay maalesef, ama denemeye devam etcem, 0 morfolojiyle mucize yasayanlar var, Rabbim bizlere de nasip etse...
canım tabikide denemeye devam ama insan nedense umutlanıyor işte. İnşallah bu ay olur neden olmasın bir mucizede bizi bulur..

umutbizimolsun
godes
canım nasılda aklında tutmuşsun yaa. Malesef dün regli oldum. O kadar umutlanmıştımki bu cihaza ve jele resmen çöktüm. Dün çok ağladım bugünde bir arkadaşımın negatifini aldık gene çok ağladım. Hep neden diye sordum cevabının olmadığını bildiğim halde.
Sabır sabır bakalım nereye kadar.
Kendime iyi bir yer bulup gitmek istiyorum. Kafamda bugüne kadar yaptırmadığım genetik testi yaptırmak var ama ben işin içinden çıkmadım bugün araştırma yaptım. Sanırım bir doktorun yönlendirmesi daha doğru olacak. Çünkü herkesin yaptırdığı farklı.
Ay canım inşallah senden güzel haberler gelir. Bak düzenlide çalışmışsın bravo sana valla.
Geçen eşime topiğimizi anlattım normal yolla herkez devam ediyor diye ama hala hamile kalan yok falan dedim. Onunda morali bozuldu demekki olmuyor işte bak tüple bile olmazken nasıl normal olsun diye :KK43:(( Gün geçtikçe dahada insan karamsar oluyor galiba...
canım allah herseyın hayırlısını versın
bır gun mutlaka olacaktır alalhın ıznıyle..
verip de almasın sonra o cok acıdır emınım
var kıs hamılmız ayseurl var hem erkek hem kadın faktörüydü hem de
bak onu aanlat esıne moral olsun canımm

azazil
umutbizimolsun
cnm şehrın merkezınde oldu ya dusun artıkk
evımızden gözuktu roketatarlar..
ne dıyımkı canım bız anne olalım dıye yırtınıoz
buyutup bu yasa getıren anneleri dusun ne haldedırler
sureklı ambulanslar gelıp gıdıo
hasteneye gidip kana fılan ıhtıyac varmı soralım dedık
dısarı cıkamadık azazılım..

Evet cok haklisin, kolay mi bir evlat dogurup buyutup sonra da kahpece sehit edilmesine dayanmak... Allahim sabirlar ver yarabbim... Kardesim askerken hep yuregim agzimdaydi, ben asil o zaman idrak edebildim caninin parcasinin sehit edilme ihtimali var, cok zordu, bizimki sukur geldi dondu evine ama ya donemeyenler... Dag gibi aslan gibi evlatlarimiz kara topraga gidiyor, dayanamiyorum artik ya... Allah sizlere de sabir versin canim belli ki cok zor sartlar altindasiniz, cok dikkat edin kendinize... Allah butun milletimizin sizin de yardimcisi olsun...

umutbizimolsun
azazil
Evet cok haklisin, kolay mi bir evlat dogurup buyutup sonra da kahpece sehit edilmesine dayanmak... Allahim sabirlar ver yarabbim... Kardesim askerken hep yuregim agzimdaydi, ben asil o zaman idrak edebildim caninin parcasinin sehit edilme ihtimali var, cok zordu, bizimki sukur geldi dondu evine ama ya donemeyenler... Dag gibi aslan gibi evlatlarimiz kara topraga gidiyor, dayanamiyorum artik ya... Allah sizlere de sabir versin canim belli ki cok zor sartlar altindasiniz, cok dikkat edin kendinize... Allah butun milletimizin sizin de yardimcisi olsun...
canım oylee sımdı eslerını dusundum
emınım trafıkte dıye pek endıselenmıolardı bıle
bıde maraştayız bız oyle terör sehrı filanda değil
çatışma devam edıo askerler gıtmiş peslerınden
dularımız onlarla olsunn..

umutbizimolsun
kıslar hastaneden bagırmalar gelıo umarım artmamıstır sehıt sayımız
aysem sen okuma uzulme kuzum bebeğinde uzulur

godes
umutbizimolsun
kıslar 5 dakıka once hemen dıbımızdekı mahallede
2 polısımızı şehıt ettı serefsızler dahasıda gelrımı bılmıorum psu kurmus kahpeler
haınce kahpece... de dıyımkı yorumsuzum
öz yurdumuzda garibiz artk....
İnanmıyorum yaaa valla tek bir kelime bile söylemeiyorum. haberleri izlerken boğazım düğümleniyor. Allah bildiği yapsın ne diyim artık. Pislikler yaaa :KK43:((

umutbizimolsun
godes
İnanmıyorum yaaa valla tek bir kelime bile söylemeiyorum. haberleri izlerken boğazım düğümleniyor. Allah bildiği yapsın ne diyim artık. Pislikler yaaa :KK43:((
kuzum bende bakmıodum bakamıodum bılee
ama gözumuzun onunde oldu bak..
gencler toplanmıs sehıtler ölmez dıolar yaa gel de dayan..

godes
13-09-11, 20:09
umutbizimolsun
canım allah herseyın hayırlısını versın
bır gun mutlaka olacaktır alalhın ıznıyle..
verip de almasın sonra o cok acıdır emınım
var kıs hamılmız ayseurl var hem erkek hem kadın faktörüydü hem de
bak onu aanlat esıne moral olsun canımm
tatlım ayşeciğimi biliyorum ama bu topikten önce diye biliyorum ben o yüzden öyle yazdım.
Neyse umarım sıra bizlere gelir. Şİmdi güzel haberi senden bekliyoz..

azazil
godes
canım tabikide denemeye devam ama insan nedense umutlanıyor işte. İnşallah bu ay olur neden olmasın bir mucizede bizi bulur..
Umutlanmamak mumkun mu ah sen ne diyosun, ben resmen yikildim adetim gelince nasil umutlanmissam artik... bi de 5 gun erken geldi, her seyden korkuyorum artik bi de... Niye erken geldi diye tasalara dustum falan...tek duam Rabbim hepimizi kurtarsin bu kaygilardan. Ama benim bi tarafim kirildi biliyo musun godes, hani ikiz de bebegim olsa su yasadiklarimdan sonra hep buruk gezcem, her kolayca hamile kalani gorunce yine ayni uzuntulere gark olcam sanki... Ya tovbe buyuk konusmayayim da Rabbim beni, bizi de boyle siniyo dmek ki...

godes
umutbizimolsun
kuzum bende bakmıodum bakamıodum bılee
ama gözumuzun onunde oldu bak..
gencler toplanmıs sehıtler ölmez dıolar yaa gel de dayan..
offf offf haber kanallarına bakıyom ama göremedim henüz. Valla bitsin artık bu kötü günler. Yazacağım çok şey var ama burda dile getiremiyorum. en iyi konuşmamak............

umutbizimolsun
godes
tatlım ayşeciğimi biliyorum ama bu topikten önce diye biliyorum ben o yüzden öyle yazdım.
Neyse umarım sıra bizlere gelir. Şİmdi güzel haberi senden bekliyoz..
canım hazel82 vardı o 8.ayında kaldı doğal yolla
diğer ay tüpe başlayacaktı artık
umarım cnm sağlıcakla kucağıma alacaksam dıorum hep
ayseciğim ılham verdı bana o hamıle akldı ben bu topiği açtım..
azazil
Umutlanmamak mumkun mu ah sen ne diyosun, ben resmen yikildim adetim gelince nasil umutlanmissam artik... bi de 5 gun erken geldi, her seyden korkuyorum artik bi de... Niye erken geldi diye tasalara dustum falan...tek duam Rabbim hepimizi kurtarsin bu kaygilardan. Ama benim bi tarafim kirildi biliyo musun godes, hani ikiz de bebegim olsa su yasadiklarimdan sonra hep buruk gezcem, her kolayca hamile kalani gorunce yine ayni uzuntulere gark olcam sanki... Ya tovbe buyuk konusmayayim da Rabbim beni, bizi de boyle siniyo dmek ki...
bende bazen oyle dusunuorum ama
okuorum hepsini unutuosunuz kucağınıza alınca dıo aynı seylerı yasayanalr
canımm bız de unutucaz bu gunlerı allahın ıznıyle..
godes
offf offf haber kanallarına bakıyom ama göremedim henüz. Valla bitsin artık bu kötü günler. Yazacağım çok şey var ama burda dile getiremiyorum. en iyi konuşmamak............
doğru soyluosun cnm benimde hepsı ıcımde kaldı
ama hepımızın ıcınden gecenlerı bılıyoruz...
internette var ama tvde cnn turkte gördum

godes
azazil
canım öyle deme inan bak bebeğini kucağını alınca eminimki bugünleri tabiki unutmayacağız ama canımız yanmayacak artık inan buna. Çünkü yıllardı beklediğin meleğin kucağında olacak belkide bunca yaşadığım şeye değer diyeceksin. Ben öyle düşünüyorum şahsen.
Canım evet insan herşeyden şüpelenir oldu valla. Bende kimsayasl gebelikten sonra 2 ay boyunca ayda 2 kere regli oluyordum çok şükür bu ay zamanında oldu. O yüzden seninde 5 gün erken olman konusunda kaygıların olabilri çok normal.

umutbizimolsun
ben kaçtım kıslarr
iyi geceler hepınıze...

azazil
İNsaallah unutturur yarabbim hepimize... İyi geceler hanimlar sizin desteginiz olmasa cok ciddi soyluyorum kafayi yerim, llaf olsun falan diye demiyorum yani.

esra8
13-09-11, 21:09
:KK43:((((((((nbrsınız kızlar

soway
14-09-11, 06:09
günaydın kızlarr:KK16:

benim kırmızılar geldi, preseed jel bu ay işe yaramadı, bakalım gelecek ay yarayacakmıı? yumurtlama testindende zaten sonuç alamamıştımm, yumurtlama sorunum yok tahlillerime göree, neden yakalayamadım hala düşünüyorum bulamıyorum:97: tam 29 günde oldum reglimi......

esra8
14-09-11, 07:09
soway

benim kırmızılar geldi, preseed jel bu ay işe yaramadı, bakalım gelecek ay yarayacakmıı? yumurtlama testindende zaten sonuç alamamıştımm, yumurtlama sorunum yok tahlillerime göree, neden yakalayamadım hala düşünüyorum bulamıyorum:97: tam 29 günde oldum reglimi......
hayırlısı olsun bebem
presedın yanında gelen ovulasyon testlerı ıse onların yanılma payı yok aslında
neden cıkmadıkı

umutbizimolsun
14-09-11, 09:09
soway

cnm ateşinide ölç aynı saatte yataktan kalkmadan sabah dıl altından digital
ateş ölçerle..ozaman daha net konusuruz buradn yzarsan yorum yaparım ben
kendımın de bu ay soyle oldu mesela artık stesımı bıldığim ıcın 9.gun fıln başladım
10.gun 36.4
11.gün 36.4
12.gun 36.4
13.gun 36.5(40 dk saat geç olçtum)
14.gün 36.5
15.gün 36.6
16.gün 36.6(bugun)
atesıme göre 11 yada 12. gun çatlamıs gözukuo
14.gun gııtığımde doktora folıkul yok dedı yenıde çatlamamamıs bı kaç gun olmus dedi
yanı 12 yada 11 oluo ateşimde oyle dıodu zaten
ovulasyon testınde pık halınde 6 saat kalıo ben skoyulaşmaya basladığında bı sabah bı yatarken yapıodum
daha ıı yakalıosun ozaman:))))

hilbay
14-09-11, 11:09
selam kızlar...

ya bu yumurta takibi için ateş ölçme olayını hala anlamadım. çatlamadan önce ateş mi yükseliyor, çatladıktan sonra mı yükseliyor...

ben malumunuz yeni adet bitti çalışmalar başlayacak.... klomen kullanıyorum cuma doktora gidip büyüyüp büyümediğine bakacağız..

kızlar içimizde şu an tüp bebek deneyen yok demi.. hepimiz doğal yoldan bekliyoruz.. inşallah ayşe gibi bizimde mucizemiz gelir...

azazil
14-09-11, 11:09
Hilbaycim, vucut isisini ben de anlayamadim bi turlu ben sana galenik ovulasyon testini tavsiye ederim, beni yaniltmadi/:)) haaa, gebelik olusmadi cunku sperm sorunumuz var ama net olarak hangi gun yumurtladigimi biliyorum test sayesinde. Fiyati da 20-25 arasi biseydi, icinden 5 tane test cikiyor, idrarla normal sekilde yapiyosun, cok rahat kullaniliyor, ben gecen ay 3 taneyle isimi hallttim ama garanti olsun diye 1 tane daha kullandim, hic gerek bile yokmus, testin ustunde zaten aciklamalar var, adet gumunden sonra ne zaman testi yapman gerektigi ayrintili anlatilmis. Ben memnun kaldim...keske gebelik de olussa da daha gonul rahatligiyla tavsiye edebilsem...

umutbizimolsun
14-09-11, 12:09
hilbay
selam kızlar...

ya bu yumurta takibi için ateş ölçme olayını hala anlamadım. çatlamadan önce ateş mi yükseliyor, çatladıktan sonra mı yükseliyor...

ben malumunuz yeni adet bitti çalışmalar başlayacak.... klomen kullanıyorum cuma doktora gidip büyüyüp büyümediğine bakacağız..

kızlar içimizde şu an tüp bebek deneyen yok demi.. hepimiz doğal yoldan bekliyoruz.. inşallah ayşe gibi bizimde mucizemiz gelir...
canım yumurta catlamadan önce vucut ısısı düşük oluyor
tam yumurtanın çatlayacğı gun dahada düşer bazı kadınlarda
ama bende o düşüş olmuo
sonrada bazı kadınlara yavas yavaş bazı kadınlarda bırden ısı artar ve regl gununune kdar devam eder
regl gunude yenıden yumurta çatlamadan önceki ateşe düşer
mesela
36.2
363.
36.2
36.2
36.0
36.6
36.7
36.8
36.8
gibi bak 36.0 da düşüp sonra gıderek artmış o gun artık kacıncı gunse o gun çatlamıs yumurta
anlatabıldım mı ya karısık mı oldu
azazil
Hilbaycim, vucut isisini ben de anlayamadim bi turlu ben sana galenik ovulasyon testini tavsiye ederim, beni yaniltmadi/:)) haaa, gebelik olusmadi cunku sperm sorunumuz var ama net olarak hangi gun yumurtladigimi biliyorum test sayesinde. Fiyati da 20-25 arasi biseydi, icinden 5 tane test cikiyor, idrarla normal sekilde yapiyosun, cok rahat kullaniliyor, ben gecen ay 3 taneyle isimi hallttim ama garanti olsun diye 1 tane daha kullandim, hic gerek bile yokmus, testin ustunde zaten aciklamalar var, adet gumunden sonra ne zaman testi yapman gerektigi ayrintili anlatilmis. Ben memnun kaldim...keske gebelik de olussa da daha gonul rahatligiyla tavsiye edebilsem...
yukarda ornekle anlattım canım ama sen zaten yakalıomussun yumurtayı:)))

azazil
14-09-11, 12:09
Sagolasin canim. Cok da guzel anlatmissin, ama iste ben yumurtladigimi yumurtalik agrimdan ve garanti olsun diye de testten anlayabiliyorum:))) vucut isim dogru cikmiyor, bi de yataktan 6 da kalkiyorun bi telasla cogu zaman unutuyorum da:)))

ikizler5
14-09-11, 13:09
selam kızlar ben geldim dün bakamadım pek. kötü şeyler olmuş.
umutcum öncelikle geçmiş olsun sana. şehitlerin ailelerini düşünmek bile isetmiyorum. haber izleyemez olduk yine. nasıl bir acıdır yaşamayan bilemez herhalde.bazen diyorum her şehidin ........................... söylemiyeceğim siteden atılmayayım şimdi.sadece allah belalarını versin.

konu ateş ölçmeye kaymış. bende umutbizimolsun geçen ay söyleyince ateş ölçme topiğine takılır oldum. fertility friend denen sitede grafik yapıyorum.
umutcum eğer grafiği okuyabiliyorsan aşağıya linkini koyayım bak bakalım. istersen gün gün de yazarım alt alta.

372918 Ovulation charts on FertilityFriend.com

burda zaten ateş değerlerim görünüyo sen biliyosundur bu siteyi.

sanırım ben dün yumurtladım. bugünkü yükselmenin sebebi 5-7 arası uyuyamamamdan da olabilir. belki yarın yine düşük çıkar. ama yükselirse demekki dün çatlamış diye düşündüm.. çünkü en düşük salı günü çıkmış.tabi bu yöntem ne kadar doğru onu bilemicem. eşimde dünden beri yok yine cumaya kadar bu ay yumoşu yine kaçırdık zaten biz:KK43:(((((((((((( en azından ben yöntemi öğreneyim diye yapıyorum işte kendi kendime:))))))) meryem ana da değilim ki zaten sorunluyum. off offffffff

azazil
Aynen ikizlercim ben de snin gibi diyorum, esim benim bu ovulasyon testlerine falan hic aldiris etmiyor ben de ona ben meryem ana miyim diyorum:))) esim sperm sorunlerindan dolayi hic aldiris etmiyor inanmiyor bizim dogal gebelik yasayacagimiza...

ikizler5
azazil
Aynen ikizlercim ben de snin gibi diyorum, esim benim bu ovulasyon testlerine falan hic aldiris etmiyor ben de ona ben meryem ana miyim diyorum:))) esim sperm sorunlerindan dolayi hic aldiris etmiyor inanmiyor bizim dogal gebelik yasayacagimiza...
bizim spermimiz normal aslında aman aman öyle 80 90 milyonlar değil ama. dr un dediği gibi '' bol bol değil'' de yine de yeterli . sorun bende ama 90 milyon sprem olsa belki bendeki sorun bile aşılabilir diye düşünmeden de edemiyorum. açık olan tek tüpe mutlaka sağlam bi sperm ulaşır ve yumurtayla buluşur diye düşünüyorum. tabi tutunması artık allaha kalmış. kısmet bu işler deyip geçmek lazım. böyle çok kurcalıyoruz biz kurcalamasak da zaman geçip gidiyor. herkesler doğurdu........

umutbizimolsun
14-09-11, 14:09
ikizler5
selam kızlar ben geldim dün bakamadım pek. kötü şeyler olmuş.
umutcum öncelikle geçmiş olsun sana. şehitlerin ailelerini düşünmek bile isetmiyorum. haber izleyemez olduk yine. nasıl bir acıdır yaşamayan bilemez herhalde.bazen diyorum her şehidin ........................... söylemiyeceğim siteden atılmayayım şimdi.sadece allah belalarını versin.

konu ateş ölçmeye kaymış. bende umutbizimolsun geçen ay söyleyince ateş ölçme topiğine takılır oldum. fertility friend denen sitede grafik yapıyorum.
umutcum eğer grafiği okuyabiliyorsan aşağıya linkini koyayım bak bakalım. istersen gün gün de yazarım alt alta.

burda zaten ateş değerlerim görünüyo sen biliyosundur bu siteyi.

sanırım ben dün yumurtladım. bugünkü yükselmenin sebebi 5-7 arası uyuyamamamdan da olabilir. belki yarın yine düşük çıkar. ama yükselirse demekki dün çatlamış diye düşündüm.. çünkü en düşük salı günü çıkmış.tabi bu yöntem ne kadar doğru onu bilemicem. eşimde dünden beri yok yine cumaya kadar bu ay yumoşu yine kaçırdık zaten biz:KK43:(((((((((((( en azından ben yöntemi öğreneyim diye yapıyorum işte kendi kendime:))))))) meryem ana da değilim ki zaten sorunluyum. off offffffff
canım saol aynen dediğin gibi içimizdn cok sey gecıoda ancak bukadarını yazabılıoz...
tablona baktım canımm buyuk ıhtımal dün çatlamış ama yarında yukselme devam ederse kesın dıyebılırız
zaten bı kaç gun sonra ff çizgiiyi de çeker...ama ff nın çizgiyi cekmesını bekelrsen geç kalabılıosun bu ay ölçtüğüne ıyı etmişsin canım kendını tanırsın kk ya gelemediğin zaman kendın bıle yorumlarsın:)
ben yumurtlamadn sonra 3 gun ölçuorum sonra regl gunume bakıorum düşmüş mü dıye yoksa stres oluo hergun ölçmek:)

umutbizimolsun
azazil
Sagolasin canim. Cok da guzel anlatmissin, ama iste ben yumurtladigimi yumurtalik agrimdan ve garanti olsun diye de testten anlayabiliyorum:))) vucut isim dogru cikmiyor, bi de yataktan 6 da kalkiyorun bi telasla cogu zaman unutuyorum da:)))
sen halletmıssın cnm yumurtlama işini:)
ayy bende sorma eşim hiç dıkat etmezdı kaçardı
sonra ben aldırmıo gıbı davranınca o kovalamaya başladı:)))))
valla bıraz kanırtın eşleri bide soylemeyın ogun oldugunu
baştan cıkarmaya çalısın sekerım yollarını bılıosun iştee
ayy baktım gecen gun adam cok yorgun taktım shakıra kemerıni raksettım:)))))
ahh sıpamm bılsen sen gel dıye neler yapıoz:)))))))))

umutbizimolsun
canımm dun yazamadım dna fragmantasyon testı yaptırın bır an önce
değerler normal bıle gözukse dna kırıklığı varsa olmuo ya da düşükle sonuçlanıo
ama tedavısı var bence siz bı an once baktırın cunku tüple bıle olmayabıılıo
bu bekleme surecınde tedavısını olursunuz...

next81
mrb arkadaşlarrrrrrrr:KK71:
bu aralar biraz yoğun ve de yorgunum yazamadım girip okuyup çıktım konu ateş ölçme yöntemi olmuş:94: ben geçen adet olduğumda tüp bebe dr gittiydim dr a yumoş takibi yap dedim adam yapmam gereksiz stres onlar dedi, ki doğal bi gebelik yakalamış olduğumuzu biliyo ben de dedim ki geçen ay ovulasyon testi aldım yumoşu buldum çalıştım ama olmadı dedim dr çok güzel yanıtladıi hiç kimse işine koşarak gitmez iş haline getirme isteyerek sevişin dedi bakalım ben bu ay bunu uygulamaya çalışıyorum ama öyle bilinçli olduk ki bi gün bi gün yapıyoz bi gün yapmıyoz mesela yapmamız gereken günse çok yorgun olsak da yapıyoz offff offfff aklımızdan bi çıksa olcak bu iş :KK9::KK49:

ikizler5
14-09-11, 16:09
umutbizimolsun
canım saol aynen dediğin gibi içimizdn cok sey gecıoda ancak bukadarını yazabılıoz...
tablona baktım canımm buyuk ıhtımal dün çatlamış ama yarında yukselme devam ederse kesın dıyebılırız
zaten bı kaç gun sonra ff çizgiiyi de çeker...ama ff nın çizgiyi cekmesını bekelrsen geç kalabılıosun bu ay ölçtüğüne ıyı etmişsin canım kendını tanırsın kk ya gelemediğin zaman kendın bıle yorumlarsın:)
ben yumurtlamadn sonra 3 gun ölçuorum sonra regl gunume bakıorum düşmüş mü dıye yoksa stres oluo hergun ölçmek:)
evet aynı yorumu yapmışız. Ronya da çatlamamış gibi geldi dedi ama bakalım yarın biraz belli olur.seni ateş topiğinde sobeledim haberin olsun:)
next81
bu aralar biraz yoğun ve de yorgunum yazamadım girip okuyup çıktım konu ateş ölçme yöntemi olmuş:94: ben geçen adet olduğumda tüp bebe dr gittiydim dr a yumoş takibi yap dedim adam yapmam gereksiz stres onlar dedi, ki doğal bi gebelik yakalamış olduğumuzu biliyo ben de dedim ki geçen ay ovulasyon testi aldım yumoşu buldum çalıştım ama olmadı dedim dr çok güzel yanıtladıi hiç kimse işine koşarak gitmez iş haline getirme isteyerek sevişin dedi bakalım ben bu ay bunu uygulamaya çalışıyorum ama öyle bilinçli olduk ki bi gün bi gün yapıyoz bi gün yapmıyoz mesela yapmamız gereken günse çok yorgun olsak da yapıyoz offff offfff aklımızdan bi çıksa olcak bu iş :KK9::KK49:
next cim evet bende dr gibi düşünmeye başladım. eşim zaten öyle düşünüyordu ama görevden de kaçmıyordu genelde içi ,çini yemesin diye. benim tüp bebe dr u da yumurta takibi yapmadı.gereksiz masrafmış. tüp bebe deyip geçti. hadi aklımızdan çıkaralım herkes işine gücüne baksın. kk da ff de yasak olsun dicem ama burası çok eğlenceli:))) stres giderici..........

ikizler5
.................

umutbizimolsun
ikizler5
evet aynı yorumu yapmışız. Ronya da çatlamamış gibi geldi dedi ama bakalım yarın biraz belli olur.seni ateş topiğinde sobeledim haberin olsun:)

next cim evet bende dr gibi düşünmeye başladım. eşim zaten öyle düşünüyordu ama görevden de kaçmıyordu genelde içi ,çini yemesin diye. benim tüp bebe dr u da yumurta takibi yapmadı.gereksiz masrafmış. tüp bebe deyip geçti. hadi aklımızdan çıkaralım herkes işine gücüne baksın. kk da ff de yasak olsun dicem ama burası çok eğlenceli:))) stres giderici..........
canımm ateş topiği benım kk ıle tanıstığımda uzun sure gırdığım bı topikte
julıa,nevetna,mıranda ronya,hılal,welcome,lovelı hep bırlıkte hamile kalmaya çalısyorduk
bı ben kaldımm diğerlerı bebklerını kollarına ladı coktan yada gebeler maaşşallah
arada bakarım oyle ateş topiğine...
canım dediğim gibi yarınkı ateşin cok önemli eğer yukselıs devam etmezse çatlamıs dıyemeyız bakalım bende son bı yarın da ölçucem bırakıorum sonra regl gunune kadar:)))
o stres ısıne cok da ınannamıorum bazen cnm yaa olacağı varsa mutlaka oluo
ya dusunsene yanlış bi örnek belkı am tecavuze ugrayn kadınların %80i gebe kalıomus
onlar hayatlarındakı travmayı yasıolar he o anda hem sonrasında...
bıde stres yapmayalım dıye stres oluyoruz ben koyverdım gıttı
olacağı varsa ben streslı olsam da olur dıorum:)))

umutbizimolsun
next81
sen hiç stres olma cnm olacağı varsa streslı olsan da olur ılla aman rahat olayım dıye daha cok kasıoz kendımızı:)))

ikizler5
14-09-11, 17:09
umutbizimolsun
julıa,nevetna,mıranda ronya,hılal,welcome,lovelı hep bırlıkte hamile kalmaya çalısyorduk
bı ben kaldımm diğerlerı bebklerını kollarına ladı coktan yada gebeler maaşşallah
canım dediğim gibi yarınkı ateşin cok önemli eğer yukselıs devam etmezse çatlamıs dıyemeyız bakalım bende son bı yarın da ölçucem bırakıorum sonra regl gunune kadar:)))
ya dusunsene yanlış bi örnek belkı am tecavuze ugrayn kadınların %80i gebe kalıomus
hehehe işte buldum:KK28: demek ki hamile kalma korkusu bebek yaptırıyor........ eşlerimize söliyek bize tecavüz etme numarası yapsın.....:)))
şaka bi yana bende aynı düşünüyorum fizyolojik olarak mümkün olsa olur:KK43:(((((

umutbizimolsun
ikizler5
hehehe işte buldum:KK28: demek ki hamile kalma korkusu bebek yaptırıyor........ eşlerimize söliyek bize tecavüz etme numarası yapsın.....:)))
şaka bi yana bende aynı düşünüyorum fizyolojik olarak mümkün olsa olur:KK43:(((((
adrenalın yumurtayı çatlatıomuss bencede
oyle bı numara çekelım bız:))

mambaa
benim kizim tup bebek. simdi 2. yi normal deniyoruz. 3 ay oldu tik yok 4 ay daha deneyecegiz bakalim. bu arada bir arkadasim fertiliteyle ilgili bir web sitesi hazirliyor. heyecanla onu bekliyorum, kendisi dogal yolla gebelik konusunda uzman bir arkadastir. insallah yakinda site acilirsa burdan reklamini da yaparim:))

ikizler5
14-09-11, 21:09
mambaa
benim kizim tup bebek. simdi 2. yi normal deniyoruz. 3 ay oldu tik yok 4 ay daha deneyecegiz bakalim. bu arada bir arkadasim fertiliteyle ilgili bir web sitesi hazirliyor. heyecanla onu bekliyorum, kendisi dogal yolla gebelik konusunda uzman bir arkadastir. insallah yakinda site acilirsa burdan reklamini da yaparim:))
sorun neydi sizde ? sorun sendeyse doğumdan sonra bi düzelme olabilir belki? bol şans......

tupbaby
15-09-11, 06:09
Kızlar size şarkı armağan ediyorum :KK71:

Dailymotion - mazhar alanson-benim hala umudum var - Müzik Kanalı

yeteeeeer
15-09-11, 07:09
günaydınnn kızlar nasılsınız

next81
ikizler5

ikizler cim kk kulübüne yazmasam bile girmeden yapamıyorum bebe işine gelince aklımdan zaten hiç çıkmıyo çıkması da mümkün deği:KK35:l ama asıl dedmk istediğim hani sanki rutin değil de kendimiz istekliymiş gibi çalışmak:KK4: ortamı ona göre hazırlamak falan:KK34: belki o zaman daha iyi olur ben bu ay pek ortam hazırlayamıyorum evde misafirler var ama umut devam ediyo yine de. ben ovulasyon günümü tahmin edebiliyorum bel ağrısı ve sivilce oluyo bi de tatlı istiyo canım aynı regli belirtisi ama preseed denemeyi düşünüyorum önümüzdeki ay. sen kullandın mı daha önce etkili diyolar bakalım denemeyi düşünüyorum

next81
yeteeeeer
iyidir canım ya ne olsun birazdan hazırlanıp okula gidicem ama kulüpten çıkamıyorum bir türlü:82:

next81
umutbizimolsun
ewt yaaaaaa o tecavüz örneği beni gıcık ediyo düşün ne derece manyak oldum tecavüze uğrayan garibanı bile kıskanır oldum :KK60:hamiş konuşunda komiğim gerçekten oysa şükretcek ne çok şeyimiz var şu hayatta

next81
tupbaby

ewt umudumuz tabii ki olacak kızlar durmak yoooookk yola devam. ay slogan gibi oldu:KK60:

yeteeeeer
15-09-11, 08:09
next81
iyidir canım ya ne olsun birazdan hazırlanıp okula gidicem ama kulüpten çıkamıyorum bir türlü:82:
kolay gelsinnn canımmmmm

hilbay
15-09-11, 08:09
azazil
azazil sağol canım. ya ben bu zaten ateş ölçme işini beceremeyeceğim herhalde... siz kaç yıllık evliydiniz canım. birde yumurtlama problemi olanlarda da bu test işe yarayor mu acaba. yani bana her halükarda 14.günü mü işaret edecek yoksa gerçekten yumurtam büyüyüp çatladığını mı işaret edecek.

umutbizimolsun
ama bende o düşüş olmuo
sonrada bazı kadınlara yavas yavaş bazı kadınlarda bırden ısı artar ve regl gununune kdar devam eder
mesela
36.2
363.
36.2
36.2
36.0
36.6
36.7
36.8
36.8
gibi bak 36.0 da düşüp sonra gıderek artmış o gun artık kacıncı gunse o gun çatlamıs yumurta

canım çok sağol. sana da bayağı yazdırıyoruz. dünkü yazılarınızı okuyunca senin hemşehrim olduğunu anladım... benim doğduğum topraklarda yaşıyorsun herhalde... tarhanaaaaaaaaaa

umutbizimolsun
15-09-11, 09:09
ikizler5
sorun neydi sizde ? sorun sendeyse doğumdan sonra bi düzelme olabilir belki? bol şans......
ateşini beklıyorum şekerr merakla:)))))))
tupbaby

teşekkurler kusum cok güzel:)))))

umutbizimolsun
15-09-11, 10:09
yeteeeeer
gunaydınn cnm nelr yapıosun bakalımm:))))
next81
ikizler cim kk kulübüne yazmasam bile girmeden yapamıyorum bebe işine gelince aklımdan zaten hiç çıkmıyo çıkması da mümkün deği:KK35:l ama asıl dedmk istediğim hani sanki rutin değil de kendimiz istekliymiş gibi çalışmak:KK4: ortamı ona göre hazırlamak falan:KK34: belki o zaman daha iyi olur ben bu ay pek ortam hazırlayamıyorum evde misafirler var ama umut devam ediyo yine de. ben ovulasyon günümü tahmin edebiliyorum bel ağrısı ve sivilce oluyo bi de tatlı istiyo canım aynı regli belirtisi ama preseed denemeyi düşünüyorum önümüzdeki ay. sen kullandın mı daha önce etkili diyolar bakalım denemeyi düşünüyorum
next81
ewt yaaaaaa o tecavüz örneği beni gıcık ediyo düşün ne derece manyak oldum tecavüze uğrayan garibanı bile kıskanır oldum :KK60:hamiş konuşunda komiğim gerçekten oysa şükretcek ne çok şeyimiz var şu hayatta
preseed ben de alıcam cnm regl olayım o gun sipariş edıcem
6 aydan fazla acık kalmaması gerekıo benım elıdmekının 8 ay olmjustur
kullanmadık bu ay hem ilşkıyı de kolaylastırıo
bı de erkekler acısından nasıol desem
daha cok zevk alıolar
ee kadında kuruluk problemı olmadığı için de kadın rahat oluyor stres daha az oluo
diğer faktörlerın yanın da:))))
hilbay
azazil sağol canım. ya ben bu zaten ateş ölçme işini beceremeyeceğim herhalde... siz kaç yıllık evliydiniz canım. birde yumurtlama problemi olanlarda da bu test işe yarayor mu acaba. yani bana her halükarda 14.günü mü işaret edecek yoksa gerçekten yumurtam büyüyüp çatladığını mı işaret edecek.

umutbizimolsun
ama bende o düşüş olmuo
mesela
36.2
363.
36.2
36.2
36.0
36.6
36.7
36.8
36.8

canım çok sağol. sana da bayağı yazdırıyoruz. dünkü yazılarınızı okuyunca senin hemşehrim olduğunu anladım... benim doğduğum topraklarda yaşıyorsun herhalde... tarhanaaaaaaaaaa
rica ederim canım faydası oluosa:)evet cnm orda görev yapıoz ama adanalıyım ben
yınede hemserı sayılırız:)akdenız ıkısı de :))

ikizler5
15-09-11, 10:09
next81
next canım erkekler için sorun yok onlar zaten çoğu zaman istekli onun canına minnet.sadece biz ilk ayımızda üst üste 9 gün çalışmıştık şimdi acayip gülüyorum :KK52::KK52::KK52::KK52: bi tek o zaman görev gibi sıkılmıştı benimki yazık. ama biz öyle değiliz.biz biraz görev gibi yapıyoruz malesef.ama dediğin gibi sivilce bel ağrısı bende de oluyo bazen göğüslerim taa o günden başlıyo şişmeye.ki buna göre dün çatlattım gibi. ama ateş de bi garip.ben preseed kullanmadım hiç ama bende bu ay sipariş versem iyi olacak.

tupbaby şarkını dinledim teşekkürler çok güzel..........

umutcum bu da bugünkü tablom galiba çatlamadı yada ne bilim işte :S:S:S
taf da demişki henüz çatlamamış . 36,5 in üstüne çıktığında çatlamış olacak.umarım cuma yada c.tesi çatlar çünkü eşim cuma gelcek.