Tüp Bebeğe Ara Verip,Doğal Yolla Olsun Diyenler

umutbizimolsun
25-07-11, 19:07
ikizler5
umutcum sen sırf moral oldun bana çok saolasın . Bende pko yok çikolata kisti yok. Adetim düzenli fakat fsh ı bir ay 7 küsür bir ay 9 küsür çıktı. Ama az adet oluyorum rahim kalınlaşmıyo mu acaba diye düşünüyorum ama ultrasonda hep dr lar rahim kalınlaşmasına iyi diyorlar.bir de bu keçi boynuzu tozu nasıl içiliyor suya mı karıştırıcaz. Eşimi haftada 2 gün görüyorum da geldiğinde hemen içireyim. Allahtan eziyet etmiyor yemem içmem diye.
rıca derım cnm
bı faydam oluosa ne mutluu:))))
canım benım eşim bala karıstırıo
karakovan balı olursa daha ıyı olur...
sen merak etme cnm bende kendımde cok sorun aradım ama yokk
sorun spermler sizdede bence sen rahat ol elınen gelenı yapp
eşini ve kendını sakın ve moralli tut oda cok önemlii:)))))

ikizler5
Haa birde tek tüpüm tıkalı ama arada açık tüpten de yumurta geliyodur hani!

ikizler5
umutbizimolsun
rıca derım cnm
bı faydam oluosa ne mutluu:))))
canım benım eşim bala karıstırıo
karakovan balı olursa daha ıyı olur...
Sen merak etme cnm bende kendımde cok sorun aradım ama yokk
sorun spermler sizdede bence sen rahat ol elınen gelenı yapp
eşini ve kendını sakın ve moralli tut oda cok önemlii:)))))
son bir soru daha kaç kaşık yicek günde bu keçi tozundan inşallah keçi inadına daha da inat katmaz bu toz :KK1:

umutbizimolsun
ikizler5
Haa birde tek tüpüm tıkalı ama arada açık tüpten de yumurta geliyodur hani!
ozaman sen doktora gıttığınde
o ay handı taraftan yumurta var onu öğren canım
hangı tarafın acıksa o ay dıyelımkı 30 gunde bırmı oluosun ozaman
12 gunden ıtıbaren ateşin yukselınceye kadar hergun ilşki olsunn
öptumm canımm batarya bıtıo kapamam lasım :))))))

ikizler5
Kızlar keçi boynuzu tozundan günde kaç kaşık (ne kaşığıyla tabi )bir de suyla mı balla mı içilecek bilen vardır mutlaka!

ikizler5
25-07-11, 20:07
umutbizimolsun
ozaman sen doktora gıttığınde
o ay handı taraftan yumurta var onu öğren canım
hangı tarafın acıksa o ay dıyelımkı 30 gunde bırmı oluosun ozaman
12 gunden ıtıbaren ateşin yukselınceye kadar hergun ilşki olsunn
öptumm canımm batarya bıtıo kapamam lasım :))))))
canım bataryan bitti ama açınca görürsün seni de çok meşgul ettim kusura bakma.
12 günden itibaren demişsin ya ateşin çıkınca yumurtlama bitmiş mi oluyor? ben bir kez 11. gün dr a gittim tesadüf. ultrasonda dr folikülün konturları net değil çatlamış muhtemelen demişti. o zaman tek tüp tıkalı olduğu bilinmiyordu. o zaman dr yumurtayı nerde gördü acaba hiç aklıma gelmemişti. tüpte mi uterusta mı? hiç sormak aklıma gelmedi .......mayıstı galiba.

janines
iyi geceler

gelmişken nane olayım, keçiboynuzu tozu dolu dolu bir tatlı kaşığı günde 1 yeter 2 olursa daha iyi . soğuk süte karıştırırsan bir küçük fincan veya bardak tadı ve rengi kakao gibi oluyor süt sevmiyorsa balla içebelir ama çok tatlı olur

birde ısırgan otu tohumu günde 1 tatlı kaşığı işte o balla veya direkt yutulup üstüne su içilecek

tüpün tekinide açtır bazı ilaçlar açmaya yarıyormuş doktora sor istersen preseed jel alırsan içinde ovulasyon yani yumurtlama testide var en garantisi o. veya düzenli ise adetin 10. gün başla 16. gün bitene kadar hergün aşk:KK69:

ikizler5
janines
iyi geceler

gelmişken nane olayım, keçiboynuzu tozu dolu dolu bir tatlı kaşığı günde 1 yeter 2 olursa daha iyi . soğuk süte karıştırırsan bir küçük fincan veya bardak tadı ve rengi kakao gibi oluyor süt sevmiyorsa balla içebelir ama çok tatlı olur

birde ısırgan otu tohumu günde 1 tatlı kaşığı işte o balla veya direkt yutulup üstüne su içilecek

tüpün tekinide açtır bazı ilaçlar açmaya yarıyormuş doktora sor istersen preseed jel alırsan içinde ovulasyon yani yumurtlama testide var en garantisi o. veya düzenli ise adetin 10. gün başla 16. gün bitene kadar hergün aşk:KK69:
ol tabi nane güzel kokar tat verir. ovulasyon testi 3 ay denedim 11. veya 12. gün yumurtluyorum ama sonuç alamadık. bu ay tekrar denicem dr doğal deneyin derse. açılma konusuda sorulacak dr a.:KK19:

janines
25-07-11, 21:07
nil_alp
eşimde sperm sayısı 14milyon morfoloji %1 normal.%99 baş anormalisi hareketlilik iyi.bende de polikistikover var. 1aşılama yaptırdk.1de tüp bebek.şimdi nasipse 2.yi yaptırıcaz.bizde mikroenjeksiyonla yaptırdık.bende 2.denemem de IMSI yöntemi kullanılıyor diye ve erkek kısırlığında başarılı diye memoriale gidicem.siz nerede yaptırıcaksınız

Nilalp e çok sevindim Allah tamamına erdirsin ama nasıl yaptı yaaa:nazar:
malum bende hiçbirşeye karşı kıskançlık yok , onu yenmiş haldeyim
deee ben bu kocayı ne yapayım
Umut seninkinin nazı benimkinin niyazı
Allah aşkına morfoloji %4 adam 25 milyonu içerde saklıyor tövbe billah alamıyorum bir tanesini
Allahım sen sabır ver bana biseksüel desem değil homoseksüel desem değil
gece gece karanlıkta koşasım var

soway
26-07-11, 06:07
janines
sowaycik bebe asprini kanı sulandırmak pıhtılaşmayı önlemek için, genelde veriyorlar bir sor istersen, diğerleri de estrofem i bana transferden önce günde 2 veriyordu progestanı da günde 3 sabah öğle akşam , transferden sonra estrofemi günde 4 e çıkardı ki bu çok fazla normalde ve progestanı da günde 6 yapmıştı, tek bir transfer yaptı yaş dolayısıyla ama olmadı tabi. içtiklerin etkili de olsa embriyo 1. kalite gözükse de belli olmuyor hayırlısı olsun senin için

temizlik için arkadaş bulduğuma çok sevindim bu konuda ben de doktora gitmiştim ama bana sizi rahatsız ediyor mu dedi etmiyorsa sorun yok yoo beni temiz olmak değil de herkesin pis olması rahatsız ediyor dedim güldük öyle geçti
ben de çok zor misafir ağırlıyorum tuvalet bizde mesele başkasının girdiğini kullanamıyorum otelde bile havlu nevresim olayı çıkartıyorum eve gelenler uçan tozu havada yakalıyorsun diyor, çalışırken biri masamdan kalemimi alsa çaktırmadan o kalemi domestosla dezenfekte ediyordum çantamda sürekli antibakteriyellerle geziyorum tanımadığım biriyle tokalaşırsam ellerimi sabunluyorum hemen asla para tutamıyorum eşimin kuzenleri hijyenmanyak taktılar adımı bunları azalttım ama depresyon sağolsun temizlikten bile vazgeçiriyor yapmamaya çalış bünye yorgun olunca rahim de etkileniyormuş
canım kendi kendime söz veriyorum, bi transferim olsun temizlik filan yok, pis pis oturucam:KK1: evet haklısın benide temizliğine dikkat etmeyen pis kişiler sinir stres ediyor, bundan kurtulmak imkansız, sen istediğin kadar titiz ol, çevredekilerin dikkatsizlği moralini bozmaya yetiyor, napalım bunada dayanıcaz, yeterki tutsun bebeğim:)):KK34:

umutege16
26-07-11, 06:07
arkadaşlar ateş durumumu yazıyorum değerlendirir misiniz
10.gün= 35,8
11.gün= 35,3
12.gün= 35,7
13.gün= 35,1
14.gün= 35,8
benim yumurtlar çatladımı çatlayacak mı anlamadım?

umutbizimolsun
26-07-11, 09:07
ikizler5
son bir soru daha kaç kaşık yicek günde bu keçi tozundan inşallah keçi inadına daha da inat katmaz bu toz :KK1:
ikizler5
canım bataryan bitti ama açınca görürsün seni de çok meşgul ettim kusura bakma.
12 günden itibaren demişsin ya ateşin çıkınca yumurtlama bitmiş mi oluyor? ben bir kez 11. gün dr a gittim tesadüf. ultrasonda dr folikülün konturları net değil çatlamış muhtemelen demişti. o zaman tek tüp tıkalı olduğu bilinmiyordu. o zaman dr yumurtayı nerde gördü acaba hiç aklıma gelmemişti. tüpte mi uterusta mı? hiç sormak aklıma gelmedi .......mayıstı galiba.
canım benım eşim sabahh ve gece yatarken aç karnına toplam 3-4 kaşık yıyor
janınes yazmıss sağolsunn gerısını de..
yalnız ben dun yzaamadımm
canım sımdı senın tek tupun kapalıysa senın 2 ayda bır sansın var
bız genelde bı sağdan bı soldan yumurtluyoruz
yumurtalıklarda endometrıozıs fılan yoksa işlevıni kaybetmemeısse bı taraf
genel anlamda duzenımız boylee
ben senın yerınde olsam
reglımın 9.gunu fılan giderım doktora hem acık taraftamı yumurta yoksa kapalı taraftamı
onu öğrenırım hemde boyutunu öğrenırsın
folikül yaklasık gunde 2 mm buyuo mesela 9.gun gıttığınde 14 mm dıosa
12.gün 18 mm ulasır ve LH pık yapar 36 saat sonrada yumurta çatlarr sende 12 13 14 15.gunler hergun olsa kesin yakalrsın bu halde..
sen bı gıt doktora bız el birliğiylee senın gunlerı belırlerız:))))))
bu arada laparoskopi ile açılma sansı yokmusmus kapalı tupun?
janines
Allah aşkına morfoloji %4 adam 25 milyonu içerde saklıyor tövbe billah alamıyorum bir tanesini
canımm seni mi cezalandırıo dıorum bazen bu adam
yanı sen cok coocuk ıstıosun yaa..
uygun bı dılle sıcak bı anınızda sordun mu nede boyle davranıosun dıyee..
ne bileyım evın ıcındede suslen gez değişiklik yap sacında filan
dahasına da aklım ermıo kii sebebını bı bılsek:))
sırf domuzluk mu acep:))))))

umutbizimolsun
hulyamesut
10.gün= 35,8
11.gün= 35,3
12.gün= 35,7
13.gün= 35,1
14.gün= 35,8
hulyacımm hala çatlamamıs gıbı gözukuyor ama bana kalırsa dün epey düşmüş ateşin
yumurtanın çatlayacağı gun düşer genelde sonrada artar..
eğer yarın 35.8ınde ustune cıkarsa 13.gece yada 14.gun çtlamıs dıyebılrızı yarın önemlißen yınede çalış
geçirme canım:)))))

umutbizimolsun
sowayyyy gunaydınnnn
nbrsin canım hangi asamadasın suan
estrofem ıcıodun transfer ne zaman?

soway
hulyamesut
10.gün= 35,8
11.gün= 35,3
12.gün= 35,7
13.gün= 35,1
14.gün= 35,8
bacım bu ne zor bişeymiş, anlaşılmıyoki yinede , nerden bileceksin şimdi çatlayıp çatlamadığını:97: :106:

soway
umutcum kalp kalbe karşıymış, aynı anlarda yazmışız birbirimize:KK16: canım estorfem ilaçtan bugün üç tane alıyorum ve yarın sabaha ultrasonum var, yarın belli olacak transfer tarihi, baya bi heyecanlıyım, bu sefer çok olumlu düşünüyorum, inşallah tutar:)))

umutbizimolsun
soway
umutcum kalp kalbe karşıymış, aynı anlarda yazmışız birbirimize:KK16: canım estorfem ilaçtan bugün üç tane alıyorum ve yarın sabaha ultrasonum var, yarın belli olacak transfer tarihi, baya bi heyecanlıyım, bu sefer çok olumlu düşünüyorum, inşallah tutar:)))
ayy umutlu ol tatlımm
donmsuların sansı cook ben cok ınanıyorum
olacağına bu sukunetını sonucu alıncaya kadar koru canımm
hadii bakalım bu topiğin bı gebe ye ıhyıtacı var açılış yapacak.)))))))))):KK49::KK49:

soway
umutbizimolsun
ayy umutlu ol tatlımm
donmsuların sansı cook ben cok ınanıyorum
olacağına bu sukunetını sonucu alıncaya kadar koru canımm
hadii bakalım bu topiğin bı gebe ye ıhyıtacı var açılış yapacak.)))))))))):KK49::KK49:
ah ahh, inşallahhh, amin umutcum, bende dondurulmuşların şansının yüksek olduğuna inanıyorum, inşallah açılışı yapabilirim :)):KK34:

janines
26-07-11, 11:07
umut

evet domuzluk yapıyor aynen öyle:63:

hem süslenemem zaten ay parçası gibiyim Allah nazarlardan saklasın:nazar:

ikizler5
janines
Nilalp idolüm oldu... bizim son test de 14 milyon morfo % 1 hareketlilik ehhh. jani senin 'bacı' ya ciritle-uzun atlama yöntemleri de mi sökmüyor. çok fransızım konuya ama.
umutbizimolsun
canım benım eşim sabahh ve gece yatarken aç karnına toplam 3-4 kaşık yıyor
janınes yazmıss sağolsunn gerısını de..
yalnız ben dun yzaamadımm
canım sımdı senın tek tupun kapalıysa senın 2 ayda bır sansın var
bız genelde bı sağdan bı soldan yumurtluyoruz
yumurtalıklarda endometrıozıs fılan yoksa işlevıni kaybetmemeısse bı taraf
genel anlamda duzenımız boylee
ben senın yerınde olsam
reglımın 9.gunu fılan giderım doktora hem acık taraftamı yumurta yoksa kapalı taraftamı
onu öğrenırım hemde boyutunu öğrenırsın
folikül yaklasık gunde 2 mm buyuo mesela 9.gun gıttığınde 14 mm dıosa
12.gün 18 mm ulasır ve LH pık yapar 36 saat sonrada yumurta çatlarr sende 12 13 14 15.gunler hergun olsa kesin yakalrsın bu halde..
sen bı gıt doktora bız el birliğiylee senın gunlerı belırlerız:))))))
bu arada laparoskopi ile açılma sansı yokmusmus kapalı tupun?

canımm seni mi cezalandırıo dıorum bazen bu adam
yanı sen cok coocuk ıstıosun yaa..
uygun bı dılle sıcak bı anınızda sordun mu nede boyle davranıosun dıyee..
ne bileyım evın ıcındede suslen gez değişiklik yap sacında filan
dahasına da aklım ermıo kii sebebını bı bılsek:))
sırf domuzluk mu acep:))))))
umutcum çok incesin . el birliğiyle çok harika olur:KK66::nazar:
dr zaten yumurta takibi yapalım kolemenle dedi de bende janines in yolunda olduğum için kadına gıcık oldum yarın başka bi dr a gitcem ona göre diğer ay takibim yapılacak.hatta aşılama dedi de ben yaptırmıcam heralde bu ay. tüpün açılmasına da gelince tek tüple hamile kalabilirsin sorun olmaz ama olmazsa laparoskopi görünüyor dedi.

bu arada jani ,umut sizin yaşlar kaç birde kaç yıldır uğraşmaktasınız özel değilse tabi.

umutege16
umutbizimolsun
hulyacımm hala çatlamamıs gıbı gözukuyor ama bana kalırsa dün epey düşmüş ateşin
yumurtanın çatlayacağı gun düşer genelde sonrada artar..
eğer yarın 35.8ınde ustune cıkarsa 13.gece yada 14.gun çtlamıs dıyebılrızı yarın önemlißen yınede çalış
geçirme canım:)))))

çatlayacağı zaman yükselmiyor muydu ay ben çözemedim bu işi gitti neyse ben bu akşam çalışım bari:KK1::KK1::KK1:durmak yok yola devam:KK1::KK1::KK1:

umutege16
soway
bacım bu ne zor bişeymiş, anlaşılmıyoki yinede , nerden bileceksin şimdi çatlayıp çatlamadığını:97: :106:
ah bir bilsem :KK9::KK9: neyse bu ayda çalışmalara devam edelim ramazanda tatil yapıcam zaten olursa olur olmazza tüpcü amcaya gidicez zaten allah vericekse zaten bir kerede de verir kısmet artık.:KK9:

janines
26-07-11, 13:07
ikizler5
Nilalp idolüm oldu... bizim son test de 14 milyon morfo % 1 hareketlilik ehhh. jani senin 'bacı' ya ciritle-uzun atlama yöntemleri de mi sökmüyor. çok fransızım konuya ama.

umutcum çok incesin . el birliğiyle çok harika olur:KK66::nazar:
dr zaten yumurta takibi yapalım kolemenle dedi de bende janines in yolunda olduğum için kadına gıcık oldum yarın başka bi dr a gitcem ona göre diğer ay takibim yapılacak.hatta aşılama dedi de ben yaptırmıcam heralde bu ay. tüpün açılmasına da gelince tek tüple hamile kalabilirsin sorun olmaz ama olmazsa laparoskopi görünüyor dedi.

bu arada jani ,umut sizin yaşlar kaç birde kaç yıldır uğraşmaktasınız özel değilse tabi.
hem de ne idol resmen mucize yarattı, ikizcim benim bacıya ciritle de atladım sırıkla uzun da atladım zıpladım burada fransızca olan tek şey benim ismim anlıyorsun işte istenmiyorum, metro bacımın taleplerine uymuyorum kendisi asla ağlamayan sinir krizi geçirmeyen evlendikleri günkü kiloda yani çiroz çıtır bakımlı korunan bebek istemeyen ve onun tabiriyle kendisine damızlık muamelesi yapmayan seksi aşk için yapan sevgilisini istiyor
şu anda üzerimde 52 beden pijamalarım, kafamda yeşil büyük tokam gözlerimde çapaklarımla sanıyorum kriterlere uyamıyorum avrupa birliğine giremiyorum

bu kadar özelden sonra yaş maş kaş önemsiz kaldı 34 bitti 35e girildi ja nine ninee
ama umut genç cillop gibi:KK34:

janines
26-07-11, 14:07
BU İMKANSIZ AZ ÖNCE EN YAKIN ARKADAŞIM ARADI GÖRÜMCESİ İSTANBULDA OTURUYOR. ANKARADA 3 KEZ GÜRGAN KLİNİKTE TÜP BEBEK YAPTI İSTANBULDA DEFALARCA BİZİM BİLMEDİĞİMİZ
VE EN SON MEMORİAL DA DENEMİŞ KADIN ŞU ANDA 3 AYLIK HAMİLE

MUCİZE NERDE Mİ

kadın 1963 DOĞUMLU ve 85 KİLO
2 -3 AYDA BİR ADET GÖRÜYOR
YUMURTALIK REZERVİ NEREDEYSE TÜKENMİŞ
EŞİ 1958 DOĞUMLU

TOPLAM İKİ ADET YUMURTA ÜRETMİŞLER VE BİRİ TUTMUŞ

O L A M A Z

ben gidip biraz ağlayayım sevinçten elbette, onu tanıyorum lise aşkıyla 41 yaşında evlendi asla çocuğun olmaz dediler ama hiç vazgeçmedi
keşke o kadar güçlü olsaydım....

ikizler5
26-07-11, 14:07
çocuk için çok kötü dede nine çocuk üçlüsü. ama allah bağışlasın tabi yine de şok şok şok oldum...