2012 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

kk_bayansu
27-12-11, 14:12
prnss
Off yaaaa midem yanıyooooo çok kötü ya
benimdeeeeeeeeee:KK14:
doktor şurup verdi,inş iyi gelir yaaa oturamıyorum:KK14:

kifayet_can
27-12-11, 14:12
zeynepmeynep
canım ya senin ikiz değil miydi :)))))
yanlış mı hatırlıyorum ....
evet canım kız hafif seğirme şeklinde hissediyorum ama oğlanı bariiz hareket şeklinde hissediyordum bugün 3.gün hareketleri biraz hafifledi endişelendim geçen doktorum bu haftalarda bigün çok hissedebelirsin bazı günlerde hiç hissetmeyebilrisn dedi ama içim yine rahatlamıyo ondan sordum canım

denizimucizem
27-12-11, 15:12
serapp27
evet canım kız hafif seğirme şeklinde hissediyorum ama oğlanı bariiz hareket şeklinde hissediyordum bugün 3.gün hareketleri biraz hafifledi endişelendim geçen doktorum bu haftalarda bigün çok hissedebelirsin bazı günlerde hiç hissetmeyebilrisn dedi ama içim yine rahatlamıyo ondan sordum canım
cahilliğime ver :))
biri sağda biri solda duruyor o zaman dimi
yer değiştirmiyolar mı acaba :KK17::KK17::KK17:

kifayet_can
zeynepmeynep
cahilliğime ver :))
biri sağda biri solda duruyor o zaman dimi
yer değiştirmiyolar mı acaba :KK17::KK17::KK17:
canım önce alta altaydı şimdi sanırım biri yatay sağ tarafta biri dikey şeklinde sol taraftaydı sanırım halen öyle duruyorlar öyle hissediyorum

saremiss
serapp27
canım önce alta altaydı şimdi sanırım biri yatay sağ tarafta biri dikey şeklinde sol taraftaydı sanırım halen öyle duruyorlar öyle hissediyorum
çok ilginç yaaa ikisini birden hissetmek... ama düşünemiyorum hep beraber tekme attıklarını :KK52::KK52::KK52::KK52:

kifayet_can
saremiss
çok ilginç yaaa ikisini birden hissetmek... ama düşünemiyorum hep beraber tekme attıklarını :KK52::KK52::KK52::KK52:
canım daha erken belkide ama henüz ikisini aynı anda hissetmiyorum hatta bigün birini bigün diğerini belkide bana öyle geliyordur

dilsahh
kızlaaaaar ye ben artık gündüzleri uyumadan duramıyorum :KK50:
çok mu yoruluyoruz ne.. bel fıtığı da zorlamaya başladı.
bugün okuldan gelince uyumayayım dedim biraz baktm size
aama nerdeee gözler kapanıyo gttm 2 saat uyudum valla :KK1:

bu arada ben 2. dönem hiç çalışmamaya karar verdm.
doğum iznm 20 şubatta başlıyo. okullar açılınca 15 gün rapor alcam olcak bitcek.
azcık ev hanmı olayaım. pastamı böreğimi yapayım komşu çağırayım diyorum :KK1:

saremiss
serapp27
canım daha erken belkide ama henüz ikisini aynı anda hissetmiyorum hatta bigün birini bigün diğerini belkide bana öyle geliyordur
evinizde digitürk var mı bilmiyorum ama nat.geo.da bi belgesel var tatlım internette de vardı izllemeni tavsiye ederim, adı "anne karnında" ikizlerin anne karnındaki hayatlarını birbirleriyle iletişimini anlatıyor, öyle güzel ki böyle birbirlerine dokunuyorlar falan... ben geçen akşam rastladım gözlerim doldu senin için ayrı olur tabi :21:

kifayet_can
kızlar ben çıkıyorm kociş geldi hepinizi miniklerinizi öptüm dikkat edin kendinize dualarınızı esirgemeiyn iyi akşamlar

kifayet_can
saremiss
evinizde digitürk var mı bilmiyorum ama nat.geo.da bi belgesel var tatlım internette de vardı izllemeni tavsiye ederim, adı "anne karnında" ikizlerin anne karnındaki hayatlarını birbirleriyle iletişimini anlatıyor, öyle güzel ki böyle birbirlerine dokunuyorlar falan... ben geçen akşam rastladım gözlerim doldu senin için ayrı olur tabi :21:
canım mutlaka internetten indirip seyredicem bende kitap almayı düşünüyordum bakayım çok teşekkür ederim

saremiss
dilsahh

doğum iznm 20 şubatta başlıyo. okullar açılınca 15 gün rapor alcam olcak bitcek.

hayat size güzel valla... şu öğretmen hanımlara imreniyorum hamile kaldığımdan bu yana :KK6:

sbl
kıslar alakasız bişey olacak ama bugün arkadaştaydım şu nanomatik toplardan konu açıldı hani çamaşır makinesi için olan şeyler.onun komşusu almış çok memnunmuş
89 tl tanesi ve 3 yıl kullanılıyomuş.
aranızda kullanan yada yakınlarında kullanan biri varmı?marketten herseferinde kilolarca deterjan taşımaktan bıktım...

bahardan
nisan annişleri
24. haftamızdayız.şimdi kontrolden geldık.bebegım 718 gr olmus 32 cm.sizce nasıl.aynı haftalarda olan varmı yada 24. sızın bebıs nasıldı.gelısımı cok normal dedı doktorumuz cok sukur ama sızınkılerıde merak ettım.

denizimucizem
BenSibel
kıslar alakasız bişey olacak ama bugün arkadaştaydım şu nanomatik toplardan konu açıldı hani çamaşır makinesi için olan şeyler.onun komşusu almış çok memnunmuş
89 tl tanesi ve 3 yıl kullanılıyomuş.
aranızda kullanan yada yakınlarında kullanan biri varmı?marketten herseferinde kilolarca deterjan taşımaktan bıktım...
bende merak ediyorum ama
bir dönem yine burda konusu olmuştu
lekeleri çıkarmıyor yine azıcıkta olsa detarjan koyuyosun diye...

denizimucizem
bahardan
nisan annişleri
24. haftamızdayız.şimdi kontrolden geldık.bebegım 718 gr olmus 32 cm.sizce nasıl.aynı haftalarda olan varmı yada 24. sızın bebıs nasıldı.gelısımı cok normal dedı doktorumuz cok sukur ama sızınkılerıde merak ettım.
bende 24. haftadayım canım
fekat doktora gitmedim
7 ocak benim randevum

PetunyaPet
serapp27
kızlar güzell annişler çok yoruldum belim ağrıyor oturup kalkmaktan
bu arada 2 gündür oğluşumu hissetmiyordum çok şükür 1 saattir birkaç kez hissettim bi de akıntım çok oluyor beyaz krem gibi normalmidir sizce e birazda koku oluyo bazen
BU ÇOK TATLI YA..MAŞALLAH:nazar::nazar::nazar:
dilsahh

pehhhhhhhhh
sonrada örtmen olmak istiom memur olmak istiom dedimde bununda zorlukları var dionuz..
hani nerde nerdeeeeeeeeeeeeeee
al işte dilşah hanıma bak hele..seçim hakkı varda çalışmamayı seçmişmiş..
hıhhhhhh
rapor alcakmış..hemde 20 gün..
anlat zeynebim sana patronun ne didiydi fıtık amalyatında...
20 gün rapor desem anında naş naşşşş:KK14::KK14::KK14::KK14:

ktg
bn kabus gibi bır gece yasadm dün okul soguk die sınıftan cıkmadm oturmaktn sanırım ayy gece uyuyamadım bacaklarımın agrısından sırt üstü yattm cocuk durmadı saga sola yatıyorm ayagım diger ayagımı iyice agrıttı deli oldm bi ara aglayacktım valla

bahardan
zeynepmeynep
bende 24. haftadayım canım
fekat doktora gitmedim
7 ocak benim randevum[/QUOTE

umarım guzel sonuçlar guzel haberler alırsın

guncekiz
saremiss

şekerim benim tek oğlan ama bazen kısa aralıklarla bi alttan vuruyor bi üstten.benimoğlan kolu bacağı neresi denk gelirse vuruyor yani.hem de geceleri çok yapıyor bunu.korkuyorum valla doğduktan sonra da gündüz uyuyup geceleri hareketlenecek diye:-)

denizimucizem
PetunyaPet

pehhhhhhhhh
sonrada örtmen olmak istiom memur olmak istiom dedimde bununda zorlukları var dionuz..
hıhhhhhh
ah ah ah
ben bigün gelmedim
cırttt maaştan kesti
hemde karşılığında mesailere kalarak çalışmama rağmen
ahhhhhhh

dilsahh
PetunyaPet

pehhhhhhhhh
hıhhhhhh
ama ya ama ya mahalle baskısı yapmayın bana :KK50:
ipekkelebeeeeek yetiş yardm et bana. o da hiç çalışmayacaktı 2. dönem..
ya başlasam ne olacak biliyor musunuz?
2 hafta boyunca toplantı tutanağı, zümre, ölçek hazırla koştur dur
sonra hepsini bırak git. bizde evrak işi çok sıkıcı kızlar.
bir de bütün gün tenefüs dışında popomu yere koymuyorum.
her sabah da 5.30 da kalkıyorum..
eeeee daha acımadınız mı bana :KK1:

azaa
kızlar bende nisan annesiyim ben yanlız bırakmyın

denizimucizem
dilsahh
ben zopayı hazırladım petuşum
sen tutup ben mi vurayım?
yoksa ben tutayım sen mi vurursun?
:KK20::KK20:

saremiss
dilsahh
yok cık acımadım :KK20: değerini bil bacıııımmm vallaha anamı ağlatıyorlar burda, ben üç yıl öğretmenlik yaptım şukurumda bir yılda gördüğüm eziyeti görmedim... ben anlatsam burayı oturur ağlarsın abartısız... şükret şükret vallaha :KK43: :KK43:

ASLIT
dilsahh
zeynepmeynep
ah ah ah
ben bigün gelmedim
cırttt maaştan kesti
hemde karşılığında mesailere kalarak çalışmama rağmen
ahhhhhhh
PetunyaPet

pehhhhhhhhh
hıhhhhhh
Ben de özel sektörde eğitimciyim direktörün çok anlayışlı bir kadın çok seviyorum onu geçen rahatsızlandım aradım daha ben söylemeden yat hemen dinlen dedi yalnız yine de özel sektör devlet gibisi yok bana kalsa ücretsiz izin de almak istiyorum 1-2 ay bakalım ne olacak??

dilsahh
zeynepmeynep
o zaman şöyle yapalım.
yaptığım pasta börekten size de göndereyim anlaşalım :KK1:

ASLIT
azaa
Yalnız değilsin canım biz varızzz :nazar:

PetunyaPet
azaa
hoşgeldinnnnnnnnn
zeynepmeynep
yok canım bu gece suya ıslatalım..ice su çeksinki ağırlaşsın..vurunca böyle kırmızı kırmız yapsın hurşikin bacaklarını:KK53::KK53::KK53:

denizimucizem
dilsahh
o zaman şöyle yapalım.
yaptığım pasta börekten size de göndereyim anlaşalım :KK1:
hmmm

pasta?

börek?

hmmm

bilemedim şimdi bak....

kabul etsem mi acaba?

sanki sopa elimden düşer gibi oldu...

:KK39::KK39::KK39:

denizimucizem
PetunyaPet
hoşgeldinnnnnnnnn

yok canım bu gece suya ıslatalım..ice su çeksinki ağırlaşsın..vurunca böyle kırmızı kırmız yapsın hurşikin bacaklarını:KK53::KK53::KK53:
amanınnnnnn
:KK53::KK53::KK53::KK53:

dilsahh
27-12-11, 16:12
Petuuuuş içine ne girdi yavrum...
işkence çeşitlerini de bilirmiş :))

bu arada menzil girmiyo bu aralar.
ne oldu ki haber var mı?
ev tşıyo olabilir mi??

Barbie
pancem
slm kızlar iyi haberlerle gelmedim idrar yolu enfeksiyonu olmuştum 5 gün antibiyotik kullandım hiç bir işe yaramamış dahada artmış enfeksiyon ayrıca protein pozitif çıktı sinirlerim çok bozuldu nette baktım protein çıkması gebelik zehirlenmesi olabilir diyo doktorum gördü enfeksiyondan öyle çıkıyor dedi ama ben rahatlayamadım bebeğime bişey olmasın nolur:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum

migi
dilsahh yalnız değilsin canım,ben de öğretmenim,ben de mart başı izne ayrılıcam,okukl açılınca bir 3 hafta falan çalışırım heralde,bu arada ben bu hafta itibariyle nöbetten düştüm,doktorumdan kağıdımı aldım,götürdüm okula,1 sene rahatım,nöbet yok :KK76:

tusem34
kk_bayansu
bende 13 ocakta gircem detaylıya inş..hastanemizde var ve 75 tl bence gayet uygun..arkadaşlar daha pahalıya yaptırdı sanırım:26:
bana 24'üncü haftadan sonra yaptırılmıyor dediler ama bilmiyorum belki senin renkli doppler olabilir. doktoruna sor istersen canım emin ol.

PetunyaPet
zeynepmeynep
hmmm

pasta?

börek?

hmmm

bilemedim şimdi bak....

kabul etsem mi acaba?

hayır hayır zeynep..hayır bebem..
nedirki pasta denilen börek denilen şeyi yapmak...:KK20::KK20::KK20:
zeynepmeynep
amanınnnnnn
:KK53::KK53::KK53::KK53:
dilsahh
Petuuuuş içine ne girdi yavrum...
işkence çeşitlerini de bilirmiş :))

bu arada menzil girmiyo bu aralar.
ne oldu ki haber var mı?
ev tşıyo olabilir mi??
ayyy bilmom walla dedem hep derdi nar çubuğunu alcan ama öyle direk vurmucan suya sıslıcan bi gece öyle vurcan die:KK53::KK53::KK53:
anılarım depreşti birden..
menzilde ev taşıo olablir haberim yok ama bugünlük gosenay doldurdu zabah yokluğunu:KK53::KK53::KK53:

PetunyaPet
bide örtmenler kıskanmasında hemen...
patron çıktı eee o çıkınca bizde çıkabiliriz..18:15 olmadan çıkıcam bugün...
olyyyyyyyyyyyyyy....
8 dakika erken çıkıom...düşünebilyomusnuz 8 dakika:KK53::KK53::KK53:

mucikosssss:KK54::KK54::KK54:

dilsahh
migi
dilsahh yalnız değilsin canım,ben de öğretmenim,ben de mart başı izne ayrılıcam,okukl açılınca bir 3 hafta falan çalışırım heralde,bu arada ben bu hafta itibariyle nöbetten düştüm,doktorumdan kağıdımı aldım,götürdüm okula,1 sene rahatım,nöbet yok :KK76:
ben de yarın son nöbetimi tutacağım hayırlısıyla :))

Barbie
migi
kızlar şeker yüklemesi sonucum sınırda çıktı sayılır,açlık 79 tokluk 149 çıktı,doktorum ailede şeker hasatalığı var mı dedi,yok dedim,o zaman bence tekrardan şeker yüklemesi yapmaya gerek yok,aşırı çikolata tatlı yeme,dikkat et dedi,ama ille de istersen 2 hafta sonra 75 lik yükleme yapalım dedi,kalsın dedim :KK31: yüksek çıkma sebebi biraz da fazla aç kalmamdan kaynaklanabilir mi dedim,olabilir dedi.Dün gittiğimde server bozuktu labaratuvara gönderemediler beni bi türlü,sabah 9.45 te ilk kanı vercektim,10:35 te anca hallettiler sorunu,glukozu içtim,1 saat bekledim falan ,ikinci kanı verdiğimde saat 11.40 tı,gece 12 den beri açtım yani,normalde 7 saat açlık gerekiyor,benim neredeyse 11-12 saati buldu,o da etken olabilirmiş,şimdi tatlı olayına dikkat edicem,doktorum problem görmedi şimdilik,fazla kilo da almadığım için sanırım,52 ile başladım,58 kiloyum şu anda.Sizde de şekeri sınırın az üstünde çıkan var mı benim gibi?
benim canım 50 grlık yuklemede 17o cıktı 2. teste yani 100 grlıkta ilk saat gene yuksek ıkıncı saatte dusmustu o yuzden ailedede sker olmadıgı ıcın diyet verdi bide ben sekerden hızlı kılo aldım dr ondan suphelenıp hemen ıstedı zaten

pares83
27-12-11, 17:12
Arkadaslar bise sorudan seker testi yaptırdım .aclik92 sekerli suyla 175 çıktı 1saatlik.dortor 100 ml önermeden direk diyetisyene gönderdi.diyete başlatıldı ...tabi bende hizlinkilo alınışa var. Sizce normal mı

Ppp

Barbie
pares83
Arkadaslar bise sorudan seker testi yaptırdım .aclik92 sekerli suyla 175 çıktı 1saatlik.dortor 100 ml önermeden direk diyetisyene gönderdi.diyete başlatıldı ...tabi bende hizlinkilo alınışa var. Sizce normal mı

Ppp
bence iyi yapmıs 100 glık bence gereksız benımde 50 grlık yuksek cıktı 100 grlık ıstedı gene sonuc deısmedı diyet verdi ...

ktg
Bn nette en cok 140 cıkması lazm die okumustm

duruhatice
pares83

Ppp
bu hamilelik şekeri sadece hamileliğe özgü birşey mi acaba doğumdan sonra geçiyor mu

dilsahh
duruhatice
bu hamilelik şekeri sadece hamileliğe özgü birşey mi acaba doğumdan sonra geçiyor mu
bunu ben de merak ediyorum gerçekten..
doğurunca geçer mi ki? :)

fundela
27-12-11, 18:12
zeynepmeynep
hmmm

pasta?

börek?

hmmm

bilemedim şimdi bak....

kabul etsem mi acaba?

Kızlarr bi kurabiye yaptım, marmelatlı. :KK16: Parmaklarınızı yersiniz... Hepsini bitirmemek için zor tutuyorum kendimi, biri beni durdursun :26:

dilsahh
fundela
Kızlarr bi kurabiye yaptım, marmelatlı. :KK16: Parmaklarınızı yersiniz... Hepsini bitirmemek için zor tutuyorum kendimi, biri beni durdursun :26:
afiyet olsun canım... ben de aşure yaptım ama dr otker:KK1:

duruhatice
dilsahh
afiyet olsun canım... ben de aşure yaptım ama dr otker:KK1:
bu sene doğru dürüst aşure yiyemedim bende tarifni aldım netten yapcam eve gidince

ktg
Bnm annem yetişti asureye miş gibi de oldu kazanla yaptı 2 günde bitti :KK56: 2 aydr burda haftaya c tesi gidiyo bakalım ne yapcam o gidince:KK25:

duruhatice
27-12-11, 19:12
ktg
Bnm annem yetişti asureye miş gibi de oldu kazanla yaptı 2 günde bitti :KK56: 2 aydr burda haftaya c tesi gidiyo bakalım ne yapcam o gidince:KK25:
benim de annem uzakta apartmanda yaptı bir çok kişi ama yok bir türlü beğenemiyorum anneminki gibi değil..ben de hiç yapmadım ilk defa deneyeceğim

hulyab27
27-12-11, 20:12
bahardan
nisan annişleri
canım bende şuan 24+2 haftadayım cumaya kontrolüm var bakalım benimki nekadar olmuş yazarım inşallah 20 haftalık iken 393 gr dı şimdi nekadar bilmiyorum

kumsal540
27-12-11, 20:12
baharcım benim 25+1 de 720 gr çıktı seninki çok iyi maşallah yani