Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2012 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

ruyanaz
28-11-11, 08:11
PetunyaPet
:nazar:saol cnm..
çok anlaşılır değildi zaten cnm ya..normal ultrasın gibi değildi..ekran böyle kırmızı mavi yanıp sönüodu..
normal muayenede ben daha çok bebekimi göryodum..
bunda dr sürekli dalak böbrek vs. bakıo..tabi biz anlamadık onun ne olduğunu..
3-5 karede aaa bebeikimiz ddiim..onun dışında dr cuk bakıp bakıp peki bu da taam dio, tık tık yazıo..bakıo peki buda taam dio tık tık yazıo..yani seninkinin dediği gbi çok tıbbi şeylere bakıolar yani, gördükte anlamadık, öle diim:)

yanımda sbh kayınvalidemin yaptı kurabiyelerden aşırdığım 2 kurabiyecik var.
akşam 5 çayı yaparım die getirdim..
saat 11 bile değil..kaç kere onlarla göz göze geldiğimi sayamadım yani..
sanırım dayanamıcam yiycem..
5 çayınada öğlen dışarı çıkınca yenisini alırım:))

Ya maşalah sizlere. iyi korkmuyonuz doktorunuzdan.
benimki diyetisyen gibi her öğünü anlattı. kepek ekmeğimi bile beğenmedi. başladım tam tahıl ekmeğine.
ikindide de ekmek arası istemedi. yoğurt yicen dedi. bi dilimde ekmek.
makarna, pilav, hamur işi kesinlikle yasak dedi. ben zaten makarna pilav hamur işi pek yemiyorum.

ASLIT
PetunyaPet
bu detalıda kullanılan aletle benim dr umun normalde kullandığı ultrason aleti aynıymış
ben o nedenlen hep böle göryodum...bende heycandan çok korku vardı...
dr kalbininin üstüne vs. gelip gittikçe hop hop tu yüreğim..aceba bişi mi var..nie sürekli bakıo felan die..
bebikten çok organlarına, damarlarına falan bakıo..
o arada bebik dönüo el sallıo felan ama ben hiç oralı değildim...
böle put gibi kendimi kastım, dr nereye bakıo, napıo onu gözlüodum..
ama yakaladığı güzel pozlardada renkli yapıp "annesi bakın" dio...o anda bi şapşal oluon işte cnm:))
çok şükür hayırlı sonuçlarla gelmişsin inşallah biz de iyi sonuçlarla geliriz canım

PetunyaPet
aahh rüyanazcım..
benim toktorum çilpi gibi..çilpi dobinin halinden ne anlar:KK1:
bana didiki ilk 3 ay kilo almıcan...
sonraki 6 ayda her ay 1 kilo almanı istiorum:KK53::KK53:
max. 9 kilo ile tamamlıcakmışım:KK53::KK53:
bende didimki carrrttt:KK24::KK24:
yani 6 kilo alcam, max. 9 kilo...
korkmuo değilim...dr a gitmeden 2 gün önce başlıom az yemeye, o sbh kokrkudan kahvaltı yapamıom..
en haifif giysilerimi giyyom giderkene felan..
ama yani 2 kurabileyecik de yiyim demiii:KK9::KK9:

tunihan86
herkese günaydınnnnnnn oğluşumla alanyanın güzel güneşli havasından sesleniyoruz herkesee merhabalarrrr:KK1::KK1:
herkesler nasıllar bakalım??
kahvaltımızı edip geliyoruzz teyzişlerr çoook acıktık:KK9::KK49:

PetunyaPet
ASLIT
çok şükür hayırlı sonuçlarla gelmişsin inşallah biz de iyi sonuçlarla geliriz canım
çok şükür cnm..aminnnn inş..

taf
:KK3: merhaba hanimlar
iste avatarimdaki benim cirkin ama gulec oglum sabahki doktor kontrolumde cok guzel poz verdi bize masallah kuzuma :nazar:
Haftaya bugune detayli usg icin radyologtan randevu aldim. Doktorum tetanoz asisi vurdurmami soyledi yarin saglik ocagina gidecegim. Bir de tarin sabah ilk 3 ayda yapilan genel kan tetkiklerim tekrarlanacak seker yuklemesi de yapilacakmis :26:

ASLIT
ruyanaz
sağol canım. inşalah seninde güzel geçer. güzel haberlerini bekliyoruz.
çok teşekkür ederim canım inşallah...

PetunyaPet
tunihan86
herkese günaydınnnnnnn oğluşumla alanyanın güzel güneşli havasından sesleniyoruz herkesee merhabalarrrr:KK1::KK1:
herkesler nasıllar bakalım??
kahvaltımızı edip geliyoruzz teyzişlerr çoook acıktık:KK9::KK49:
günaydın guzummm....istanbulda bugün kapalı açık arası...hafif merşep dielim:)) güneşi görüoz arada ama cam fanusdayız, bize faydası yoqqq
taf
iste avatarimdaki benim cirkin ama gulec oglum sabahki doktor kontrolumde cok guzel poz verdi bize masallah kuzuma :nazar:
Haftaya bugune detayli usg icin radyologtan randevu aldim. Doktorum tetanoz asisi vurdurmami soyledi yarin saglik ocagina gidecegim. Bir de tarin sabah ilk 3 ayda yapilan genel kan tetkiklerim tekrarlanacak seker yuklemesi de yapilacakmis :26:
o zmn maşallah dielim erkek böcükümüze..:nazar::nazar:

ruyanaz
PetunyaPet
aahh rüyanazcım..
benim toktorum çilpi gibi..çilpi dobinin halinden ne anlar:KK1:
bana didiki ilk 3 ay kilo almıcan...
sonraki 6 ayda her ay 1 kilo almanı istiorum:KK53::KK53:
max. 9 kilo ile tamamlıcakmışım:KK53::KK53:
bende didimki carrrttt:KK24::KK24:
yani 6 kilo alcam, max. 9 kilo...
korkmuo değilim...dr a gitmeden 2 gün önce başlıom az yemeye, o sbh kokrkudan kahvaltı yapamıom..
en haifif giysilerimi giyyom giderkene felan..
ama yani 2 kurabileyecik de yiyim demiii:KK9::KK9:
ye canım ye gözümüz yokk:KK53::KK53:
ben yesem bile zaten eşim kızarki.
hem kahvaltılarımı eşim hazırlıyor. hatta alışverişi bile. tatlı koymak gibi lüksüm yok yani :KK53::KK53:

ruyanaz
taf
maşallah subhanallah oğluşuna. bizimki yüzünü kapadı. ne güzel gülmüş öyle. yerim onu.

prnss
Valla bana da yürüyüş yapmamı söledi:KK76: doktorumuz bide hamurişini kes diyor anam ben doymuyom ki :KK9:Oğluşumu da gördüm bağdaş kurmuş pazusunu bize gösteriyordu :KK9: küçük kuzum benim 383 gr olmuşuz maşallah oğluşa:nazar:

kadis
28-11-11, 09:11
kızlar 6 aralıkta randevum var
renkli bakılacak dedi ve şeker yüklemesi yapılacakmış
yaptıran yok galiba şimdiye kadar değil mi
bende yarın gitsem diyodum yaptırmak için erken mi olur ki

ruyanaz
kadis
canım ben önceden şeker yüklemesi yaptırmıştım. bence gününü bekle şu an için erken olur.

prnss
kadis
Ben renkli ultrason yaptırdım, şeker yüklemesi 26 aralık dedi o zmn yaptırcam da ya benim sat 9 temmuz 20+2 olması gerekiyor ama doktor 21 +1 dedi anlamadım kızlar bu işi ya bi fikrin var mı?

PetunyaPet
prnss
Valla bana da yürüyüş yapmamı söledi:KK76: doktorumuz bide hamurişini kes diyor anam ben doymuyom ki :KK9:Oğluşumu da gördüm bağdaş kurmuş pazusunu bize gösteriyordu :KK9: küçük kuzum benim 383 gr olmuşuz maşallah oğluşa:nazar:
maşllah onaa:nazar:
kadis
cnm ben 17 aralıkda gidicem..
o zmn 24+2 olucam...dr şeker falan yapcaz demedi..ya o zmn yapar yada daha sonra..
inetrnetten baktım biraz önce şeker yüklemesi ektrem bi durum olmadığı sürece 24-28. haftalar arasında yapılır yazıo..
dr unun dediği tarihi bekle bence..
prnss
Ben renkli ultrason yaptırdım, şeker yüklemesi 26 aralık dedi o zmn yaptırcam da ya benim sat 9 temmuz 20+2 olması gerekiyor ama doktor 21 +1 dedi anlamadım kızlar bu işi ya bi fikrin var mı?
cnm o sürekli değişyo...
hamileliğin sonuna kadar da 2 gün 5 gün öne arkaya gider dururmuş.
önemli değil yani...

paristebirgece
günaydın kızlarrrrrr

ya doktor bana kramlar için magnezyum vermişti suda eritip içilen onu kullanıyorum ama kalçamdaki kramplar geçmedi. sizde durumlar nasıl.günde 1 kere içiyorum ben

sbilyana
kadis
bizde 23 aralıkta gidicez kontrole dr şeker yüklemesi de yapılacak dedi..

prnss
PetunyaPet

o zmn 24+2 olucam...dr şeker falan yapcaz demedi..ya o zmn yapar yada daha sonra..
inetrnetten baktım biraz önce şeker yüklemesi ektrem bi durum olmadığı sürece 24-28. haftalar arasında yapılır yazıo..

cnm o sürekli değişyo...
önemli değil yani...
Sağol cnm... nasıl yürüyecem ben ya sabahtan akşama kadar işyerinde oturuyorum akşam ağırlık çöküyor üşeniyom yürüyemiyorum:KK5:

migi
selam kızla,gerçekten ben de hiç düzenli yürüyüş yapamıyorum,hava zaten erkenden kararıyo,o soğukta akşam zaten hiç çıkılmaz,gündüz de çalışıyoruz,aslında hergün yarımsaat düzenli yürüyebilsek ne iyi olur,doğumu da kolaylaştırıyormuş,biz kış hamişleri şanssızız biraz

migi
aslında düzenli yürüyüş yapabilsek ne iyi olur,doğumu da kolaylaştırıyormuş,ama biz kış hamişleri şanssızız o konuda,hem soğuk hem de akşam hava erken kararıyor

PetunyaPet
paristebirgece
günaydın kızlarrrrrr

ya doktor bana kramlar için magnezyum vermişti suda eritip içilen onu kullanıyorum ama kalçamdaki kramplar geçmedi. sizde durumlar nasıl.günde 1 kere içiyorum ben
paris bana o magvital+osteocare die bi kemik güçlendirici vermişti o kalça ağrısı için
bi kaç gün içtim geçti..sonra içmeye devam etti..hiç olmadı..
sonra didim aman ya sürekli vitamin sürekli hap..o ikisini içmemeye başladım..yine başladı o kalça ağrıları
bi kaç gündür yine içiom..tam geçmedi ama azaldı..
osteocare de kemik güçlendirici bi hap..kalsiyum+magnezyum takviyesi yapıo..magvitalde magnezyum
prnss
Sağol cnm... nasıl yürüyecem ben ya sabahtan akşama kadar işyerinde oturuyorum akşam ağırlık çöküyor üşeniyom yürüyemiyorum:KK5:
hi hi..allahdan ben işe gidip gelirken günde 40 dk kadar yürümek zorundayım:)):KK52:

paristebirgece
PetunyaPet
paris bana o magvital+osteocare die bi kemik güçlendirici vermişti o kalça ağrısı için
sonra didim aman ya sürekli vitamin sürekli hap..o ikisini içmemeye başladım..yine başladı o kalça ağrıları
osteocare de kemik güçlendirici bi hap..kalsiyum+magnezyum takviyesi yapıo..magvitalde magnezyum

hi hi..allahdan ben işe gidip gelirken günde 40 dk kadar yürümek zorundayım:)):KK52:
hıııııı bana magnorm diye bi magnezyum hapı verdi sadece demekki tek başına yeterli değil çünkü 2 haftadır düzenli içiyorum ağrılarım tam geçmedi hele akşam dahada arttı yürüyemedim resmen.
zaten başka bi doktora başlamayı düşünüyorum bu doktorum doğru düzgün vitamin ilaç falan bişi vermiyo yaaa. ben dersem yazıyo ilaç

logopeia
günaydınnn
geçen demiştim ekliycem diye unutmustum buyrun
18+2 de biz

http://www.kadinlarkulubu.com/nisan...nisan-anneleri-gobisleri-26.html#post21886619

denizimucizem
logopeia
günaydınnn
18+2 de biz

http://www.kadinlarkulubu.com/nisan...nisan-anneleri-gobisleri-26.html#post21886619
işte fücütun onemi
tombik hamile kalırsan tombik gidersin benim gibi :KK1::KK1::KK1:

bölee zayıf kalırsan zayıf giredsin.... :KK31::KK31::KK31:

PetunyaPet
zeynepmeynep
işte fücütun onemi
tombik hamile kalırsan tombik gidersin benim gibi :KK1::KK1::KK1:

bölee zayıf kalırsan zayıf giredsin.... :KK31::KK31::KK31:
:KK9::KK9::KK9::KK9:
zeynepde benim gibi göbeee değil beline bakmış:)):KK53:

tunihan86
şekerler kasık ağrısı devam ediyomu sizde yaa ?? kasığında biraz aşağısı diyebilirim şeyimin üst kısmına tekabül ediyo:KK17:
acaba bebeğin eşi aşağdaymış onla bi alakası olabilirmi??

logopeia
PetunyaPet
ama şu bi gerçek zayıf hamile kalanlar daha fazla kilo alıyor:KK55:
daha 19 hatada 6 kilo aldım ama sen 3 kiloydu sanırım :KK1:

denizimucizem
PetunyaPet
aynennnnnnn
ve derin bir iç geçirdim
:nazar::nazar::nazar:

pancem
slm kızlar nasılsınız biz 21.haftadayız bugün bende ara ara vajina ağrısı oluyor sızlama şeklinde bunu yaşayan var mı ya:44:ciddi birşey mi acaba?

kadis
PetunyaPet

cnm o sürekli değişyo...
önemli değil yani...

canım ya
22 4 olacam 6 sında
şeker dediğin gibi 24-28 şaşkınım ya
bend eerken gideyim diyorum
karnımın altı ağrıyor wc de bir sancı
şekeride sonra yapsın renkliyi yapsın diyorum ama

PetunyaPet

bende magnorm kullandım ama pek işe yaramadı bıraktım

tunihan86
logopeia
günaydınnn
18+2 de biz

canım maşalah çok fix'sin şekerim..aynıyız senle ama benim göbek aldı başını gidiyo :KK1::KK1:
sen hareketlerini hissetmeye başladınmı canım??ben hissedemiyom hala yaa

logopeia
tunihan86
şekerler kasık ağrısı devam ediyomu sizde yaa ?? kasığında biraz aşağısı diyebilirim şeyimin üst kısmına tekabül ediyo:KK17:
acaba bebeğin eşi aşağdaymış onla bi alakası olabilirmi??
bazen bıçak saplantısıı gibi oluyor bende canım
ama 1 dakika içinde geçiyor.

kadis
paristebirgece
günaydın kızlarrrrrr

bende 1 kere içtim magnorm vermişti ama daha önce sol kalçam ağrırken şimdi 2 side ağrıyor maleseffff

logopeia
zeynepmeynep
aynennnnnnn
ve derin bir iç geçirdim
:nazar::nazar::nazar:
teşekkürler canımm ama bu gidişle bel mel kalmıycak yakında zaten :KK53:

PetunyaPet
logopeia
ama şu bi gerçek zayıf hamile kalanlar daha fazla kilo alıyor:KK55:
daha 19 hatada 6 kilo aldım ama sen 3 kiloydu sanırım :KK1:
evet cnm..ama 5. ayı 3,5 la bitiryom:)
ya alalım sorun değilde..sonra verelim inş:KK14::KK14:

paristebirgece
28-11-11, 10:11
kadis
bende 1 kere içtim magnorm vermişti ama daha önce sol kalçam ağrırken şimdi 2 side ağrıyor maleseffff
evet evet canımm
benim sağ ağrıyodu solda ağrımaya başaladı demek çok etkili bi ilaç değil.tadı güzel sadece:KK1:

pancem
slm kızlar nasılsınız biz 21.haftadayız bugün bende ara ara vajina ağrısı oluyor sızlama şeklinde bunu yaşayan var mı ya:44:ciddi birşey mi acaba?
o bendede oluyor canım yaa.ağrı giriyo şiddetli. bi kaç kez devam ediyor geçiyor sonra.ara ara bende yaşıyorum yani. sanırım orayada kramp giriyor onla alakalı