Süper Anneler - 2011

emremirimm
3-02-12, 13:02

Eki Görüntüle 339398

"Ey Allah'ın Peygamberi! Sen Allah'ın insanlık için seçtiği son elçisin.
Sana ve tebliğ ettiğin çağları kuşatıcı ilahi kanunlara inanıyoruz.
Seni hayatımızın rehberi, cennet yolunun öncüsü biliyoruz. Salât ve selam sana olsun."

Resûlullah (sav) Efendimizi anmak, O'na olan sevgimizi ve bağlılığımızı belli etmek demektir.
O'nu sevmek ise sünnetine uymaktır.Biliyoruz ki Sözden ibaret olan sevginin kıymeti yoktur.
Çünkü,Sevgi fedakârlık ister...Mevlid kandilimizi en kalbi duygularımla tebrik ediyor,
bu kutsi gecenin bizlerin sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) Efendimizin hayatını,
örnek şahsiyetini ve öğretisini daha yakından tanımaya ve öğrendiklerimizi
hayatlarımıza aktarmaya vesile olmasını dua ve niyaz ediyorum....

sedatry
3-02-12, 13:02
Kandiliniz mübarek olsun kızlar Allah bütün dualarınızı kabul etsin.Gönlünüzden geçeni kaRnınıza kondursun inşallah hayırlısıyla...

suzan361
3-02-12, 14:02
nur_sey_nur
merhaba kk nın en güzel hanımları..
KANDİLİNİZ ve CUMANIZ mübarek olsun. rabbim inşallah bu günün hürmetine dualarımızı kabul eder.

estağrirullah estağfirullah estağfirullah
euzü billahimineşşeydanirraciym bismillahirrahmanirrahiym elhamdülillahi rabbül alemiyn vesselatü vesselamü ala resulüna MUHAMMEDin ve ala alihi vessahbihi ecmain
ALLAHIM!
alemelere NUR diye gönderdiğin, henüz hiçbirşeyi yaratmadan onun ismini kendi esmanla arşa yazdığın,yarattıklarının en yücesi, gönüllerin gülü,sultanı HZ MUHAMMED MUSATAFA (sav)'in dünyaya teşrif edip insanlığı nuruyla aydınlattığı bu mübarek kutlu saadetli günün hürmetine,
O'nun yolundan gidecek O 'nun sünnetine uyacak O'nun gibi olmaya çalışacak, hayırlı uzun ömürlü sağlıklı iman dolu salih oğullar nasip eyle isteyenlere,bizlere.
ve O'nun kızları gibi nurlu sadık hayırlı uzun ömürlü iman dolu saliha kızlar nasip eyle isteyenlere...
amin bismillahirrahmanirrahiym velhamdülillahi rabbül alemiyn vesselatü vesselamü ala resulüna MUHAMMEDin ve ala alihi vessahbihi ecmain
amin canım bu ne güzel bir dua gözlerim doldu Allah yar ve yardımcımız olsun.

ORKDM
3-02-12, 16:02
canlarimm yol arkadaslarim sirdaslarim
hepinizin kandilini kutluyorummmmmmm
hepinize ama hepinizee duaciyimmmm

bu arada test yaptim negatiff terosssss silik cizgi bile yokk ben yumurtladim ve bittii bence:KK43::KK43:

ORKDM
nur_sey_nur
KANDİLİNİZ ve CUMANIZ mübarek olsun. rabbim inşallah bu günün hürmetine dualarımızı kabul eder.

euzü billahimineşşeydanirraciym bismillahirrahmanirrahiym elhamdülillahi rabbül alemiyn vesselatü vesselamü ala resulüna MUHAMMEDin ve ala alihi vessahbihi ecmain
ALLAHIM!
alemelere NUR diye gönderdiğin, henüz hiçbirşeyi yaratmadan onun ismini kendi esmanla arşa yazdığın,yarattıklarının en yücesi, gönüllerin gülü,sultanı HZ MUHAMMED MUSATAFA (sav)'in dünyaya teşrif edip insanlığı nuruyla aydınlattığı bu mübarek kutlu saadetli günün hürmetine,
O'nun yolundan gidecek O 'nun sünnetine uyacak O'nun gibi olmaya çalışacak, hayırlı uzun ömürlü sağlıklı iman dolu salih oğullar nasip eyle isteyenlere,bizlere.
ve O'nun kızları gibi nurlu sadık hayırlı uzun ömürlü iman dolu saliha kızlar nasip eyle isteyenlere...
amin bismillahirrahmanirrahiym velhamdülillahi rabbül alemiyn vesselatü vesselamü ala resulüna MUHAMMEDin ve ala alihi vessahbihi ecmain

tuylerim diken diken oldu aglattin beni deli kizz
amiiin cnmm vallaa ne guzel dua olmuss
ne olur canlarr dua istiyorum hepinizdenn:KK43:

eylule
slmmm kizlarrrr herkesin kandilini kutlar,ve insss bu hayirli guzell gunde herkesinn muradi olurr,bugun sabahtan beriii aklimaa geldikce duaa ediyorummmm,allah hep yanimizda ama bu gun cok onemli insss bu topikteki herkessss bir birrrr guzel haberlerrini verirr ve hepberaber paylasiriz sevincimiziii:KK49::KK46::KK55:

mimoza
3-02-12, 17:02
arkadaşlşar hepinizin kandili mubarek olsun.allah peygamber efendimizin şefaatine nail eylesin inşallah.dualarınızda beni ve gebe arkadaşlamızıda unutmayın.ve gebe olan arkadaşlarda diğer arkadaşlarımıza en kısa zamanda önce sağlıklı sıhhatli shayırlı evlatlar nasip etmesini temenni edelim...
bu arada kızlar yeni gebeler ve tüm gebe arkadaşlar ilk sayfaya cetvel yapıcam.kim ne uyguladı son satı ve diğer eklemek istediği bilgileri ve istediği cinsiyeti yazarsa ilk sayfaya yazıcam.çok karışıklık var.kim hamile kim ne yaptı karman çorman....bana yazın özelden...hepinizi ekleyelim lütfen:KK49::KK49:

mimoza
ayrıca 7.8.haftalardaki ultrason resimlerindeki kese konumunuda yazaliım.öğrenmek isteyenlşer olabilir....

teravet
nesliirem
monodoks antibiyotik ya vajinada mantar yapabilir.yorumunuzu bekliyorum
bacım sanmam mantara sebep olacağını. monodoks ph yükseltmiyor ki bakteri vs öldürüyor.

mimoza
hamile arkadaşlar benim bulantılarım çok acayip kızlar bazen iğrenç bi gün geçiriyorum bazende sanki gebe değilim .normalmi sizce.ve domates yiyorum..sevil sen ne aşerdin bacım...

mimoza
çikolata bisküvi kokusu beniçıldırtıyor kızlar...soğan ve sigarada....
ama salatalık domates zeytin peynir ve soğuk su bayılıyorum valla...
kızımdavişne suyuna çok düşkündüm.ama ondada pek tatlı sevmezdim.yoksa budamı kız:KK53:içimden erkek geçiyor hep ama belli olmaz kafayı ne yesemle bozdum ondanmı acaba:KK53::KK53:

tombilibu
merhaba kızlar
her ne kadar yazmasamda emin olun arada okuyorum
sizleri merak ediyorum
öncelikle herkesin kandilini kutlarım
bu güzel günde tüm iyi dilekler kabul olsun
RABBİM evlat isteyene evlat
kız isteyene kız
erkek isteyenede hayırlı sağlıklı bebekler versin inşallah
bu arada mimozacımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm doğru görüyorum sanırımmmmmmmmmm:)
bebişmi geliyooooooooooooo
çok sevindim hayırlı osun
RABBİM sana pipilini göndersin inşallahhhhhhhhhhhh
sizleri takipteyim sanmayın unuttum
sadece yazacak bişey bulamıyorum arada hatırınızı soruyorum işte
birde çocuklar tüm zamanımı harcıyo
ama aklım hep burdaaaa inananın
ALLAHA emanet olun
herkese selam

teravet
nur_sey_nur

ALLAHIM!
amiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnn

mimoza
tombilibu
merhaba kızlar
sizleri merak ediyorum
kız isteyene kız
ALLAHA emanet olun
herkese selam
evet canım uzun bi aradan sonra nihayet geldi bebişim.inşallah allah gönlüme göre erir.ama önce sağlıklı olması ilk temennim.rabbimin taktiri tabiki...tam herşeyi eksiksiz yaptım diyemem.ama rabbimin dediği olacak sonunda bende ona boyun eğdim.bu mubarek gecede dualarımızı kabul etsin....sanada paşanada öpücükler...:KK54:

teravet
ORKDM
canlarimm yol arkadaslarim sirdaslarim
hepinizin kandilini kutluyorummmmmmm
hepinize ama hepinizee duaciyimmmm

bu arada test yaptim negatiff terosssss silik cizgi bile yokk ben yumurtladim ve bittii bence:KK43::KK43:
yok kız 29 gün sürerse sen 15-16-17. günler civarı yumurtlayacan hele bekle.

mimoza
teravet
yok kız 29 gün sürerse sen 15-16-17. günler civarı yumurtlayacan hele bekle.
evet orkiş benimde siklus 29 30 16da yumurtladım sadece birgün pozitifi gördümm..devam et.ateşinide ölç..17.gün çıkar ateşin...

teravet
mimoza
arkadaşlşar hepinizin kandili mubarek olsun.allah peygamber efendimizin şefaatine nail eylesin inşallah.dualarınızda beni ve gebe arkadaşlamızıda unutmayın.ve gebe olan arkadaşlarda diğer arkadaşlarımıza en kısa zamanda önce sağlıklı sıhhatli shayırlı evlatlar nasip etmesini temenni edelim...
bu arada kızlar yeni gebeler ve tüm gebe arkadaşlar ilk sayfaya cetvel yapıcam.kim ne uyguladı son satı ve diğer eklemek istediği bilgileri ve istediği cinsiyeti yazarsa ilk sayfaya yazıcam.çok karışıklık var.kim hamile kim ne yaptı karman çorman....bana yazın özelden...hepinizi ekleyelim lütfen:KK49::KK49:
harika olur mimoş bacı.
hemen beni yaz.:KK16:

teravet
mimoza
çikolata bisküvi kokusu beniçıldırtıyor kızlar...soğan ve sigarada....
ama salatalık domates zeytin peynir ve soğuk su bayılıyorum valla...
kızımdavişne suyuna çok düşkündüm.ama ondada pek tatlı sevmezdim.yoksa budamı kız:KK53:içimden erkek geçiyor hep ama belli olmaz kafayı ne yesemle bozdum ondanmı acaba:KK53::KK53:
hayıurlısından sağlıklısından göbüşlü bir oğlun olur inşallah bacısı

bernur
egeada
hmmm 12 gün var yani. 12 gün dediğin ne ki canım hemen geçer. daha ben dün gibi ilk kızıma hamile kaldığım günü hatırlıyorum. 4 yıl geçti bak....... benim yumoda sağdaydı. ben 20 dakka anca yatabildim. rabbim büyük bol bol dua et. ben yusuf suresine dün başladım perşembe mübarek gün diye. birazdan yine okuyacam. hergün 1 yusuf 1 yasin. toplam 1 saat olmuyor. sizler içinde hergün dua ediyorum canım merak etme. hamişlik iyi gidiyor teyzesi fındığım uslu uslu yatıyor şimdi ses etmiyor. bazen karnımda garip şeyler oluyor ama hemen geçiyor. karın kaslarım acıyor bazen. aman olsun sağ salim gelsin de. her ihtimale karşın progestan verdi doktor günde 2 kere alıyorum. bi de folic asite devam. dünden beri canım deli gibi kebap istiyoooooo:)))))) kızım da hep tatlı yemiştim. bunda farklı gibi. inşallah sağlıklı olsun da. salı günü gidecez doktora. inşallah keseyi görürüz.kızıma ne zaman sorsak offfff anne erkek olacak diyom yaaaaaa diyor:)))))))))))) rabbim kızımın dualarını kabul etsin.
kebap istiyorsa erkek geliyor kızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
bende oğlumda ete aşerdim acayip
hemde iskender kebap :KK9:

nur_sey_nur

ALLAHIM!
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

teravet
tombilibu
merhaba kızlar
sizleri merak ediyorum
kız isteyene kız
ALLAHA emanet olun
herkese selam
kız tobilibu neredesin sen :KK57:
bacısı sana soracaklarım varrr

bernur
Orkişşşşşşşşş

daha erken kız bekle biraz daha panik yokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:KK45::KK45:

teravet
bacılar herkesin kandili mübarek olsun.
Rabbim bu günün yüzü suyu hürmetine bu sitedeki herkese gönlündeki bebeğe sahip olmayı nasip etsin.

kızlar en başından alayım yorumlarınıza ihtiyacım var.
2 gün önce 16 mm idi
dün 17.2 idi
bugün sabah saat 5 gibi monitörde test yaptım 2. seviye çıktı. yani henüz pozitif çıkmadı test.
bugün 18 mm olmuştur artık diye gittim. öğle 14.00'te doktor ölçtü ve kendisi de şaşırdı. yumurta birden 20 mm olmuş.
saat 14.20'de iğne yapıldı.
eve geldim 17.45 te gülenyüz uyguladım negatif çıktı.
cumartesiyi pazara bağlayan gece 02,30 da 36. saat oluyor.

evettttt yorumlarınızı alayım bacılarrr

bernur
teravet
bacılar herkesin kandili mübarek olsun.
Rabbim bu günün yüzü suyu hürmetine bu sitedeki herkese gönlündeki bebeğe sahip olmayı nasip etsin.

kızlar en başından alayım yorumlarınıza ihtiyacım var.
2 gün önce 16 mm idi
dün 17.2 idi
bugün sabah saat 5 gibi monitörde test yaptım 2. seviye çıktı. yani henüz pozitif çıkmadı test.
bugün 18 mm olmuştur artık diye gittim. öğle 14.00'te doktor ölçtü ve kendisi de şaşırdı. yumurta birden 20 mm olmuş.
saat 14.20'de iğne yapıldı.
eve geldim 17.45 te gülenyüz uyguladım negatif çıktı.
cumartesiyi pazara bağlayan gece 02,30 da 36. saat oluyor.

evettttt yorumlarınızı alayım bacılarrr
teroşşşşşşşşşşşşşşş
20 mm iken vurulduysan bence saati erkene al
30-36.saat arasında olsun , akıntı bilgisiyle beraber
sonrası olmasın ama sen bilirsin yine de

mulberry8092
kandiliniz mübarek olsun inşallah dualarımız kabul olsun kızlar.....

Allahım herkesin gönlüne göre nasip etsin inşallah......

teravet
3-02-12, 18:02
bernurrrrrrr

bacım evet benim de aklıma geliyo o.
geçen ay 20 mm olmadan çatlamıştı, bu ay 20 mm ama ovulasyon testi hala negatif
aynı kadının bi ay 20 de bi ay 22-23 te çatlayabililiyo demekki
bir gün 1,5 mm büyüyo diğer gün 2 mm birden büyüyo
tuhaf bişi:KK53:

bernur
Bugün regl oldum canlar

Ama siklus yine uzun :KK14::KK14::KK14::KK14:

teravet
Mucize mi? İnanç mı?
Bu sayfaların yazarı neden buna gerek duyduğunu anlatmak gerektiğini hissediyor. O mücadelesini kazandı. Şimdi sıra sizde...

GİRİŞ

Bu tam 22 yıllık bir hikaye. 20 yaşımdaydım ve çok genç ve yeni evli olduğum için çocuk istemiyordum. Doğum kontrol haplarını hep düzenli kullanmayı unuttuğum için sürekli aşırı rahatsızlanırdım. Bu nedenle doktora gittiğimde Kontrol hapı kullanmanıza gerek yok. Sizin rahiminiz küçük henüz gelişmemiş ,ayrıca kalça yatağınız çok dar ,bu durumda çocuğunuz olamaz'' dedi ve hikayem başladı. İlk defa kadın doğum doktoruna gitmiş olmanın utancı,heyecanı ile bana ilk söylenen buydu. İlk önce şok geçirip kaderime razı oldum. Ama sonra başka bir doktora gidip durumu kontrol ettim. Evet rahim gelişmemişti tedavi gerekiyordu;ama sezeryan diye de bir şey vardı. İki yıl süren tedaviler başladı. İki yıl sonunda beni devamlı tedavi eden doktor ''Rahimimden parça aldı. Evet artık herşey normale dönüyor. Vereceğim ilacı kullanıcaksın hamile kalınca bırakacaksın dedi. Ama ben bu arada evliliğimi yitirmiştim. Sabırlı davranamamış ve şiddetli geçimsizlik başlamıştı. Sonra iyice düşününce ondan çocuğum olsun istemediğimi fark ettim. Bu çok önemli bir olguydu. Sevgimizi ve saygımızı süratle yitirmiştik. Sonra geçen 13 yıl zaman zaman doktora gidip kendi kendimi kontrol ettirdiğim kısır değilsin diye sürekli raporlar aldığım saplantı dönemim oldu. Arkadaşım oldu ama ben evlenmek istemiyordum. Çünkü bir adam evlenince çocuk isterdi neden ben onun başını yakayım. Benim hiçbir zaman kendime ait bir ailem olmıyacaktı. Bu aşağılık duygusu ile tam 13 yılımı geçirdim. Boşluk ve sıkıntı ileAlkol almaya başlamıştım. Tam 10 yıl gizli alkol aldım. Gene kendi kendime mücadele ederek bıraktım.

İKİNCİ HAYAT

Birgün İlk evliliğimden tam 13 yıl sonra ve tam 35 yaşında ömrümün sonunu bu adamla geçirmeliyim dediğim kişi karşıma çıktı. Boşanmıştı. 9 yaşında bir erkek çocuğu vardı ve çocuğu ve kendi annesi ile yaşıyordu. Çocuğuna düşkün mükemmel babaydı. Güleryüzlü,şakacı bir insandı ve son derece mütevazi yaşantısı vardı. Çok kötü bir evlilik geçirmişti. Bana yaşlılık günlerimizde birbirimize destek oluruz. dedi ve biz evlendik.

MÜCADELE BAŞLIYOR

Yaşlılık günlerine destek olmak istiyordum ama bir de çocuk istiyordum. Oğluna öyle güzel sarılıyorduki. Çocuğu çok sevmiştim ve hemen içimde benimsedim. Ama onun bir annesi vardı ve bana bu sık sık hatırlatılıyordu. 9 yaşında ki bir çocuk annesini çok güzel hatırlıyor ve etrafına da çok güzel hatırlatıyordu. Bu işi artık sıkı tutup kendim halletmem gerekiyor dedim ve benim tedavi serüvenim böylelikle başlamış oldu. Çok sevdiğim bir tanıdığm vasıtası ile Dr. Zuhal ÖZEN İle tanıştım ve onun tedavi ve yönlendirmeleri ile İstanbulda ünlü bir klinikte kontrolle işe başladım.

- İlk önce hormonal bozukluk var dediler iki yıl tedavi gördüm.
- Vücudun kist yapıyor dediler . Bir müddet onun tedavisini oldum.
- Rahimde veya yumurtalıklarda yapışıklık varmı diye araştırdılar. Laparoskopi oldum.
- İlaç tedavisi olurken rahimde miyomlar oluştu ve bunlar büyüdü. Tekrar laporaskopi oldum ve bunların bir kısmı temizlenebildi.
- Rahmimin bir papates çuvalı gibi miyomlardan yumru yumru olduğunu söylediler . Gene tedavimi sürdürüyordum.
- Bu arada sürekli olarak Aşılama yaptırıyordum . Belki 10-15 defa yaptırdım.
- İstanbul'da çok ünlü lüx bir kıyı hastahanesinde 3 defa tüp bebek tedavisine girdim. Yumurtalarımın sayısının yetersiz olduğunu söylediler ve Tüp bebeğe bile almadılar. . Onca ilaca hep üç yumurta çıkıyordu. Onlarsa en az 7-8 tane istiyorlardı.
- Ankaraya gittim. Orada da gene Tüp bebek işlemleri ile ünlü hastahanesinde 3 defa tüp bebek tedavisine girdim. Üç yumurta ile beni kişisel ricamla mikroenjeksiyona soktular. Üç tane yumurtanın üçü de döllendi. İki tanesi oldukça kaliteli idi ama rahim tutmadı. Başarısız oldum. Ama doktorlar bile şaşırdı ve üzüldü. Gerçekten umutluydular çünkü.
- Döndüm Dr. Zuhal Hanıma tedavime devam ettim.
- Sonra tekrar İstanbul'daki ünlü hastahaneye geri döndüm ve bana orada doktorlar artık hiç çocuğumun olamayacağını çünkü yaşımın 40 a geldiği için yumurtalarımın bittiğini menapoz başlangıcı olduğumu ve LH ve FSH değerlerimin kötü çıktığını, istersem İngiltere’ye ya da Belçika’ya gidip başka bir kadının yumurtalarını satın alıp bu şekilde gebe kalabileceğimi söylediler.

İnanın O anda orada ölmek istedim. Oturduğum saldalyeden aşağıya doğru kayıp birdaha oradan kalkmamak öylece yerin dibine gömülü kalmak istedim. Daha kırk yaşında idim ve menapoza girdiğim söyleniyordu. Hemde kocamın yanında ,hemde başka bir kadının yumurtalarını alın diyorlardı. Yanaklarım yanıyordu, başım yere eğikti, Utancımdan ağlıyamadım bile. İçimde korkunç bir öfke ve başkaldırı dalga dalga vucuduma yayılıyordu. Başka bir kadını yumurtasını istemiyordum. Kemdi genlerimi istiyordum. Benim ovunduğum huylarım vardı doğacak cocuğumdada onlar olmalıydı,pratiktim hızlı ve işbitirici olmakla övünürdüm ,resme kabiliyetim vardı,her şeyi bir defada anlar ve hemen uygulardım. hem cok gülec hemde cok asiydim. Bunlar benim cocuğumdada da olmalıydı. Biz birlikte resim yapmalıydık. .
HAYATA ŞİMDİ BAŞLIYORUM

Söylenenler eve geldikten sonra bende tam bir kamçı etkisi yarattı. Ne yapıp yapıp bu işi kendim halledeceğim dedim. Bu kadar genç üstelik(kırk-mırk kendimi hiç öyle hissetmiyordum göstermiyordum da), 5 yıllık evliydim. Elimin altında ve yakınlarımda ne kadar kısırlıkla ilgili bilgi ,bitkisel tedavilerle ilgili eski yeni kitap ansiklopedi vs varsa toparladım ve başladım okumaya. Uzunca bir aktar listesi çıkardım ve bir arkadaşımla beraber Mısır çarşısına gittim ve hepsini aldım. Tekrar Dr. Zuhal hanıma gittim ve yaptıklarımı anlattım. Moralimi yüksek tutmam gerektiğini. Hastahanenin büyük bir yanlışlık yaptığını benim henüz menapoz için çok genç olduğumu ve sadece sinirsel olarak çok yıprandığımdan tahlillerimin bozuk çıktığını söyledi. Ve bana bir çok yaşadığı imkansız denecek olayları anlattı. İnanıyorsan bütün otları dene dedi ama . dikkatli olmak şartıyla. Ona o kadar inanıyordum ve inanmaya hazırdım ki hemen moralim düzeldi.

Tam bir yıl boyunca bunları yedim içtim. Sizlere de tarifini yaptığım salataları yedim,Yemeklere bu bitkileri karıştırdım. Bu arada iki ayda bir kendi başıma LH ve FSH kontrolleri ve ultrason yaptırdım. Yumurtlamam son derece düzenliydi ve zaman zaman kendi kendine çatlıyordu. Alman Hastahanesinde rahim içinin düzgün olup olmadığını kontrol ettirdim. Gayet iyi olduğumu ve yumurtalıklarımın düzenli çalıştığını söylediler. Menapoz falan yoktu. Dr. Zuhal Hanım En iyi en başarılı Tüp bebek merkezlerini çok dikkatle takip ediyordu onun tavsiyesi ve benim gibi olan çok yakın bir arkadaşımın büyük desteği ile Amerikan hastahanesine gittim.

Amerikan hastahanesin de Doç. Dr. Bülent Urman'a bütün özgeçmişimi anlattım. Ve yeni bir teknik varsa denemek istediğimi beni istatiklere almamasını çünkü herhangi bir başarısızlık durumunda onların istatistiki bilgilerini düşürmek istemediğimi söyledim. . Her türlü ilaca yalnızca üç yumurta ile cevap verebiliyordum. Bunu açıkca söyledim. ''Eğer bunda da başarısız olursan üzülür müsün'' diye sordu. '' Hayır'' dedim. ''Çünkü o kadar çok başarısız oldum ki artık her şeye hazırlıklıyım. Biraz daha bekler yeni bir şey olunca gene gelirim'' dedim. Güldü ve'' çok iyi bir ekibimiz var senin için elimizden geleni yapacağız'' dedi. Ve ben olacağını o anda hissettim. Beynimin içinde bir lamba yandı ve sen doğru yerde doğru zamandasın artık herşey çok güzel gidecek dedim. İlk defa birisi benim için bir şeyler yapacağını söylemişti. Hayır dememişti olamaz dememişti.Çalışacagız demişti… İlk defa . . İlk defa...İlk defa…
Hastaneden çıkar çıkmaz alışveriş yaptım. Kendime kış için bol bir palto aldım. E. . nede olsa hamile olacaktım. Saclarımı boyattım. Uzunca bir sure boya yaptıramıyacaktım ve dişçiye gittim. Önümüzdeki aylarda olabilecek bir çürük beni sıkıntıya sokardı . Tedavi yaptıramazdım. Hemen o gün her şeye hazırlandım. Çok mutluydum . Kendimi bomba gibi hissediyordum. Hastane İlk adetimde tahlil için çağırdı ve benim tahlillerim o kadar güzel çıktı ki doktor bile bu işe çok şaşırdı bu kadarını beklemiyordum dedi. Bana hemen operasyon başlatıldı ve mikroenjeksiyon yapıldı. . . Sonra. . . . .

Beni 14 gün sonra hastahaneye çağırıp tahlil yaptılar. Sonuç HAMİLESİN. . . Rahim bu defa tutmuştu. .

18. 08. 1998 de bir kızım dünyaya geldi

SONUÇ

Bugün 6 yaşında. Adı Melissa . Koşuyor, oynuyor ,bağırıyor anne diye haykırıyor. Küçük bir bencil. Hep kendisi ile ilgilenilmesini istiyor. Babası ile beni konuşturmuyor,köpeğimizi kovalıyor. Abisini çok seviyor ve onu hiç rahat bırakmıyor.Bana hiç benzemiyor. Babası tarafına çekmiş ama gözleri aynı annem gibi bakıyor. Ders verir gibi.Okula gidinceye kadar Üstü başı boya içindeydi,elinde boya kalemleri bütün evi halıları , mobilyaları ve duvarları boyuyordu. Her şeyi çok çabuk öğreniyor ve bana sürekli itiraz ediyor. .İkimizde aslan burcuyuz ikimizde birbirimize hükmetmeye çalışıyoruz.

Gökdil kolejinde Hazırlık sınıfında ve önümüzdeki yıl ilk okula başlayacak. Resmini ögretmenİ çok iyi buluyor ve mutlaka takip edilip özel eğitim almasını arkasını bırakmamız gerektiğini söylüyorlar.Sürekli elinde kağıt ve resim yapıyor.

Sık sık geceleri evde odaları dolaşıp onları uyurken seyrediyorum. Kocama içimden ve dışımdan binlerce teşekkür ediyorum. O çok zor günleri benimle omuzladı. Maddi manevi çok ama çok zor günler geçirdik. Birlikte olmakla ne kadar isabetli bir seçim yaptığımızı minnetle anıyorum ve evlenmemizi söylediği,ısrarlı davrandığı için içimden hep teşekkür ediyorum. Dr. Zuhal Hanıma teşekkür ediyorum. Her zaman beni moral olarak yüksek tuttu. Beni yakından takip etti ve bir Doktordan ziyade arkadaşım,sırdaşım oldu. Artık kendimi sıcak ve huzur içinde hissediyorum. Artık bir yere ait olduğumu kökümün yeşerdiğini hissediyorum. Çok mutluyum. Ama Sanki esas görevim şimdi başlıyor.

Kızımla oynarken bu kadar çok mücadeleden sonra bu kadar geç bebeğimin olmasının mutlaka bir nedeni olmalı,benim bir misyonumun, bir görevimin olması gerektiğini düşündüm. Bu hiç aklımdan çıkmıyor.

Benim gibi olan milyonlarca kadın vardı ve benim onlara umutlarını yitirmemeleri için örnek olmam gerekiyordu. Yaptıklarımı anlatmalıydım. Onlara omuz vermeli ,yardımcı olmalıydım ve kızımın geleceğini de düşünmeliydim. Onun adının sonsuza kadar iyilikle hatırlanmasını istiyorum. Bir şeyler yapmam gerekiyor.

Bu sayfanın ve kanalın doğuşu bu şekilde başladı. Üvey oğlum artık arkadaşım. Bu web sayfasını hazırlamamda o yardımcı oldu. Eğer başarılı olursam bu sayfa ve dayanışma kanalı sayesinde şimdi annesi babası olmayan kimsesiz çocuklar için çalışacağım. Bütün çocuksuz kadınların dostu ,yardımcısı, kimsesiz çocukların da annesi olmaya çalışacağım.

AÇIKLAMA: (Amerikan Hastanesinin adının bulunduğu satırlardaki eklemeyi bu sayfalar yazıldıktan tam 6 yıl sonra yapıyorum. Simdiye Kadar Amerikan Hastanesinde görüştüğüm doktoru satırlara yazmamıştım yazmadıgım halde bu hastanenin reklamı yapılıyor diye bu mesleğin içindeki kişiler onu siddetle elestirdiler. Dr.Bülent Beyi ve beni karalamaya çalıştılar.Bir ara Bülent Beyi o kadar topa tuttular ki ne benimle bir araya gelmek istedi nede sitede hastanenin adının gözükmesini istedi. Oysa bunu ikimizin de hak etmediğine inanıyorum. Şunu unutmamak gerekir ki tarihi nasıl silemezsek Doç.Dr.Bülent Beyi, Embr.Başak Balaban'ı ve bütün ekibinin benim çocuk sahibi olmamdaki katkısını da silemeyiz. Daha önceki doktorlarıda başarısız addedemeyiz çünkü hepside çok iyi doktorlar hasta olarak hiç şikayetim olmadı ve özellikle bu satırlar okunduğu zaman diger hastanelerin başarısız addedilmemesi için yazmadım, hepsini de gerçekten çok seviyorum.Çünkü onlarda benimle birlikte uğraştılar ama kısmet burasıydı. Şansım burada güldü. Bu nedenle 24.02.2004 tarihiyle artık yayınlıyorum.Beni her şekilde bu sitedeki hastalara indirim çalışmaları nedeniyle zaten eleştiriyorlar .Bülent Urman'ın adı artık koyulmuştur.)

EGEM_2011
canım arkadaşlarım,mevlüt kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun.ALLAH hepimize gönlünüzdekilerinizin kat ve kat çok daha fazlasını nasip etsin..

MRM01
3-02-12, 19:02
canlarım hepınızın kandılı mubarek olsun Rabbım hepımızın kalbındekı guzel muradları nasıp etsın .(AMİN)

psci
3-02-12, 19:02
teravet yazdığın yazı çok güzeldii...
ilşki 30. saat olabilir
kendini dikkatle incele..

hepimizin kandili mübarek olsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn,
çok dua edelim kızlar birbirimize

naz81
3-02-12, 21:02
Kizlar isten cikiyorum simdi, hemen eve namaz kilicam kuran okucam ve dua etcem hepimiz icin......

yELiiizz
teravet
yumurta akı mı karbonat mı?
karbonat yapıyorum

nesliirem
teravet
bacım sanmam mantara sebep olacağını. monodoks ph yükseltmiyor ki bakteri vs öldürüyor.
canım senin söylediğin banada mantıklı geliyor.sanamı vermişti doktor bu ilacı.bütün antibiyotikler vücuttaki yararlı bakterileride öldürdükleri için vajinadaki yararlı bakterileri ph otamatikmen yükselerek mantara sebep olabilir.kaş yapayım derken mantar yapmam inşallah.

nesliirem
3-02-12, 22:02
yELiiizz
karbonat yapıyorum
merhaba arkadaşım karbonatı hangi oranda yapcan.ve ilişkiden kaç saat önce yapmalı.karbonata sıcak bakmıyordum ama olabilir mi acaba.

gulnevam
3-02-12, 22:02
sevgili rkadaşlarım biraz gec oldu ama kandilimiz mübarek olsunnn

gulnevam
3-02-12, 23:02
emremirim ve çatlam iğnesi yaptırmayı düşünn bacılar adet sancısı için gittiğimde dr konuştuğumda bana bi sorunun yoksa yum takibine bile dikkat etmene gerek yok dedi bana ..böyle takible kalmaya calışılan gebeliklerin yüzde 50 si tutmuyor ve ya coğul gebelikle sakat gebelikle ilk 3 ay içersinde düşübilme ihtimalinin olduğunu soyledi .şasırdım ...bu dr çok tutulan bir dr anlamadımmm ..tabiki hersey normalseee dediii ...seninde normal dediii .normal olmayan durumlarda bile sitres hormonal bozukluğa neden oluyor vb.seyler söylediii..uzatmayımm anladığım şu oldu kendimce yum çatlaması ne zaman ilşki zamanı doğrumu derken strese giriyoruz hamişte kalmamız zorlasıyo hormanlar tavan taban oluyor ya sorunlu ya da hiç olmuyo gebelikler demek istedi ama tutanlarda varrrr işteee..:KK49:
kızda sık erkekte seyrek ilişki bence en mantıklı gibi geliorrrr allah yardımcımız olsunn

orkiş stres olma bacımm beklee akıntı 3 4 gün sürüyr son gün daha çok gelior...

yELiiizz
3-02-12, 23:02
nesliirem
merhaba arkadaşım karbonatı hangi oranda yapcan.ve ilişkiden kaç saat önce yapmalı.karbonata sıcak bakmıyordum ama olabilir mi acaba.
yapmıcam ben artık canım hamile kalamıyorum .eşim spermler nasıl ulaşsın orda sıvı varken hem karbonat öldürür falan diyo vazgeçtim yapmıcam ben hayırlısı olsun beslenme diyetini falan da bıraktık biz peynir yoğurt yemeyelim geberip gitçez tek yumurtlama gününe bakıcam ben başka bişeye değil

teravet
4-02-12, 00:02
alıntı

Yumurta toplama işleminin gerçekleştirilebilmesi ve sağlıklı kullanılabilir bir yumurtanın elde edilebilmesi için, yumurtanın belirli bir olgunluk seviyesine ulaşmış olması, ancak çatlamamış olması gerekiyor. Klasik tüp bebek tedavilerinde yumurtanın son olgunluğuna kavuşması, hCG hormonu içeren ilaçların enjeksiyonuyla sağlanıyor. Bu ilacın yapılmasını takiben 30 - 36 saat içerisinde yumurtalar son olgunluklarına kavuşurlar. Ancak ilaçtan 40 - 44 saat sonra yumurtalar çatlıyor. Dolayısıyla yumurta toplama işlemi yaklaşık 36. saatte gerçekleştirilmeli.

Natürel siklusta ise yumurta belirli bir büyüklüğe ulaştığında LH hormonu seviyesi yükselerek yumurtanın son olgunluğuna ulaşmasını ve çatlamasını sağlıyor. Ancak LH hormonunun ne zaman yükseldiği çok iyi takip edilmeli. hCG ilacı ile sağlanan programdan farklı olarak, natürel siklusta LH hormonu yükselip en üst seviyesine ulaştıktan 24 saat sonra yumurta çatlıyor. Bu nedenle eğer LH hormonu takip edilmezse yumurta çatlayacağından, toplama işlemi ile yumurta elde etmek imkanı olmaz.

İdeal bir takipte, yumurta yaklaşık 17 mm boyutuna ulaştıktan sonra, LH hormonu yükselmeden hCG ilacı verilerek yumurta toplama işlemi programlanabilir. Eğer LH hormonu daha önce kendiliğinden yükselirse, bu

psci
4-02-12, 07:02
günaydın kızlar
dün gece hepimize nicklerimizle dua ettim
orkişin dediği gibi biras komik oldu ama Rabbim gönlümüzü bilio
Allahım hepimizin gönlüne göre versin
teroş o zaman yumurta takibinin çatlatma iğnesinin yanında muhakkak ovülasyon testi de yapmak gerekio
ve yumurta 18mm e gelmeden ovülasyon testlerine başlamak lazım:KK31:
diğer aya bunları denerim demek istemiyorum
umarım hamileyimdir.. :26:

seyhan12383
günaydınnnnn

bende denememi akşam yaptım 37. saaatte inşallah bu son olur inşallah tutarrrrrrrrrrrr :KK16:

psci
seyhan12383
günaydınnnnn

bende denememi akşam yaptım 37. saaatte inşallah bu son olur inşallah tutarrrrrrrrrrrr :KK16:
cnm gece aklımdaydın
haber bekliodum senden
çatladığını hissetttin mi
ağrın falan oldu mu?
hadi hayırlısı inşallaaahhhhhh oğluşun yola çıkmıştır
neler uyguladın?

seyhan12383
psci
cnm gece aklımdaydın
haber bekliodum senden
çatladığını hissetttin mi
ağrın falan oldu mu?
hadi hayırlısı inşallaaahhhhhh oğluşun yola çıkmıştır
neler uyguladın?
ahh cnm benimmm:KK19:
çatlatma iğnesi zaten sancı yapıyo son saatlerde yani ya çatlama sancısı yada iğneden bilemiyorum artık
ara ara sancılarım oldu 30. saatten sonra 37. saate ilişkim oldu yarım saat bacaklarımı dikip yattım , sonrada sağa dönüp 3 saat yattım
cnm ben bişey uygulamadım çünkü ben nerdeyse 2 yıl olacaka bebişimiz olmuyo
yani anlayacağın benim için önemli olan hamile kalmak ha tabi bide oğluş olursa varya ballı börekk olur :KK16::KK16:
mevla biliyo çok istiyorum ama ne gelirse ondan razıyım , inşallah hamiş kalırımm :KK49:

psci
seyhan12383
ahh cnm benimmm:KK19:
çatlatma iğnesi zaten sancı yapıyo son saatlerde yani ya çatlama sancısı yada iğneden bilemiyorum artık
ara ara sancılarım oldu 30. saatten sonra 37. saate ilişkim oldu yarım saat bacaklarımı dikip yattım , sonrada sağa dönüp 3 saat yattım
cnm ben bişey uygulamadım çünkü ben nerdeyse 2 yıl olacaka bebişimiz olmuyo
yani anlayacağın benim için önemli olan hamile kalmak ha tabi bide oğluş olursa varya ballı börekk olur :KK16::KK16:
mevla biliyo çok istiyorum ama ne gelirse ondan razıyım , inşallah hamiş kalırımm :KK49:
inşallah canım inşallah
ben de çok istiyorum yaaaa umutlu olmak istiyorum inanırsam olur gibime gelio
sende yürekten inan olduğuna..
kızın vardı demi? kızına da geç mi hamile kaldın?
içime doğanı söyliim mi
sen hamiş kaldın bence dn gece...

seyhan12383
psci
inşallah canım inşallah
ben de çok istiyorum yaaaa umutlu olmak istiyorum inanırsam olur gibime gelio
sende yürekten inan olduğuna..
kızın vardı demi? kızına da geç mi hamile kaldın?
içime doğanı söyliim mi
sen hamiş kaldın bence dn gece...
ayyy inşallahhhhh
drda dedi zaten inan yürekten dedi
hayır cnm kızıma hemen hamile kalmıştım ben kızımda bu arada 10 yaşında :KK1::KK1:
2 yum vardı bide düşünsene 1 kız 1 oğlan :KK53::KK53:

seyhan12383
4-02-12, 08:02
bu arada dr bugün çağırdı çatlayıp çatlmadığına bakacakkkk

psci
seyhan12383
ayyy inşallahhhhh
hayır cnm kızıma hemen hamile kalmıştım ben kızımda bu arada 10 yaşında :KK1::KK1:
yaaa ne güzel olur ikiz olsa..
bak demek ki stres yapıosun kızına hemen hamile kalmışsan sağlık sorunun yoktur
kafana taktıgın için hormonların izin vermiodur gebeliğin gerçekleşmesine
bu sefer öyle olma..
ben de ikiz isterdim aslında
ama ilaç kullanmadım tek yumurtam var ve bu ay hamile olmak istiyorum
ilşkiden sonra 4. günümdeyim
8 gün sonra test yapıcam :18:

seyhan12383
psci
yaaa ne güzel olur ikiz olsa..
bak demek ki stres yapıosun kızına hemen hamile kalmışsan sağlık sorunun yoktur
kafana taktıgın için hormonların izin vermiodur gebeliğin gerçekleşmesine
bu sefer öyle olma..
ben de ikiz isterdim aslında
ama ilaç kullanmadım tek yumurtam var ve bu ay hamile olmak istiyorum
ilşkiden sonra 4. günümdeyim
8 gün sonra test yapıcam :18:

işte insan ister istemez takıyo fsh de yüksek benim kısmet bakalım yaş ilerledikçe sorunlarda artıyo sanırım :KK31:

geçer 8 gün sıkma kendini , bence adetini bekle test için ayrıca ateşde ölçebilirsin

psci
seyhan12383
işte insan ister istemez takıyo fsh de yüksek benim kısmet bakalım yaş ilerledikçe sorunlarda artıyo sanırım :KK31:

geçer 8 gün sıkma kendini , bence adetini bekle test için ayrıca ateşde ölçebilirsin
baştan ölçmedim ya ateş geçti artık
cuma günü tatile gidiorum
orda unuturum inşallah :KK70: evde olunca kafaya takıosun ister istemez

seyhan12383
psci
baştan ölçmedim ya ateş geçti artık
cuma günü tatile gidiorum
orda unuturum inşallah :KK70: evde olunca kafaya takıosun ister istemez
HAYIRLISI CNM
doğum ile ölümün saati değişmezmişş , herşeyin zamanı yazılı bence
bekleyeceğiz sabırlaaaa

pehlivanson
seyhan12383
ayyy inşallahhhhh
günaydın herkese.
ayyyy allah bana da ikiz versin
biri ız biri erkek olsun çok istiyorum.
canım hayırlısı olsun hakkında.
inşallah bebiş seninledir.