2014 / 2015 Gelini Olacak Olanlar , Sohbete Buyrun , Dilerim yalnız değilimdir....

Perim35
11-07-13, 21:07
tutkku
kızLar çok şükür iyi geçti..
babam biraz sorun etti ama çok şükür tatLıya bağlandı yinede..
nasipse salonlara bakıcaz fazla uzatmadan..:nazar:
:KK16:
çok heyecanLıyım çokk:KK17:
Senin için sevindim canım. Hayırlısı olsun...
Mayıstan öncede düşünüyor musunuz, yoksa Mayıs kesin mi?

mrveva
kimse yok muuu................
Ben varım :KK3:

İyi Akşamlar canlar :KK16:

Helena
Perim35
Senin için sevindim canım. Hayırlısı olsun...
Mayıstan öncede düşünüyor musunuz, yoksa Mayıs kesin mi?

Ben varım :KK3:

İyi Akşamlar canlar :KK16:
merhaba canım nasılsın

Howar
selam kızlarr nasılsınızz

glsmn
tutkku
şu an zaten uçuyorum resmen:KK9::KK17:
neyse kızlar ben yatayım...yarın sınavım var..inşallah o da iyi geçer :KK31:
iyi geceler herkeze..
çok şükür bir günü daha yedik bitirdik :KK16::nazar:
Iyi geceler canimmmmmmm bir gun dha bitti:KK9:

Perim35
mrveva
merhaba canım nasılsın
İyiyim canım sağolasın, sen nasılsın :KK16:

Howar
Selam canım :KK3:
Benden iyiylik sen nasılsın:KK16:

Perim35
glsmn
Iyi geceler canimmmmmmm bir gun dha bitti:KK9:
Nasılsın canım :KK3: :)

Helena
Perim35
İyiyim canım sağolasın, sen nasılsın :KK16:

Selam canım :KK3:
Benden iyiylik sen nasılsın:KK16:
iyiyim bende izmir in neresndesin canım

Helena
Howar
iyiyiz canım sen =))

glsmn
Perim35
Nasılsın canım :KK3: :)
Iyiyim kuzum sen nasilsin ...

Perim35
mrveva
iyiyim bende izmir in neresndesin canım
Buca'dayım canım, sen neresindesin canım :KK16:

glsmn
Howar
Selam tesekkurler siz nasılsınız

Howar
nişan telaşı. düğün için fikirler alınacaklar listesi milyonlarca şey var aklımda :KK70:

Howar
iyi olmaya çalışıyormm yani.

Helena
Perim35
Buca'dayım canım, sen neresindesin canım :KK16:
henüz izmir de değilim ama oraya gelin gelicem büyük ihtimal inşallah:KK1::KK1:

glsmn
Howar
nişan telaşı. düğün için fikirler alınacaklar listesi milyonlarca şey var aklımda :KK70:
Düğün mu var hayirli olsun canim:nazar:

Perim35
glsmn
Iyiyim kuzum sen nasilsin ...
İyilik canım benim, bir bakayım topiğimize kimler var dedim.

Howar
Nişann... :KK31: Kim bilir nişan için kaç aylar bekleyeceğiz daha :KK31:

Perim35
mrveva
henüz izmir de değilim ama oraya gelin gelicem büyük ihtimal inşallah:KK1::KK1:
Hadi ya ne güzel canım, Hoş geliceksin İzmir'imize :KK16:

Tahmini düğün tarihi ne zaman? 2014, 2015?

Nerde yaşıyorsun, İzmir'in neresine geleceksin bakalım :KK16:

Howar
glsmn
Düğün mu var hayirli olsun canim:nazar:
daha 1 yıl var ama şimdiden telaş sardı çeyizdir odur budur :KK70: çok sağol darısı herkesin başına

glsmn
Oo nisanmis pardon yinede hayirli olsun
Ole bende bakim dedim sahura kadar oturuyorum geziniyorum oyle nette

Howar
Perim35
İyilik canım benim, bir bakayım topiğimize kimler var dedim.

Nişann... :KK31: Kim bilir nişan için kaç aylar bekleyeceğiz daha :KK31:
beklemek beklenmedik şekilde aniden gelmesinden daha iyi aslında. bizimki ani oldu. babam sağolsun birden nişan olsun gelin isteyin dedi de :KK70:

Helena
Perim35
Hadi ya ne güzel canım, Hoş geliceksin İzmir'imize :KK16:

Tahmini düğün tarihi ne zaman? 2014, 2015?

Nerde yaşıyorsun, İzmir'in neresine geleceksin bakalım :KK16:
2014ü düşünüyoruz canm sevgilim ve ben tamamız onların aileside tamam ama bizimkiler sorun çıkartmazsa 2014
izmirin neresi o da belli değil bakıcaz gezicez nereleri tavsiye edersin canm lüks semtler ve orta halli semtler birde kötü semtler hangileri?

glsmn
Howar
daha 1 yıl var ama şimdiden telaş sardı çeyizdir odur budur :KK70: çok sağol darısı herkesin başına
Benjm 1 yildanda az var ben sakin sakin oturuyorum ne guzel.d oyle elime gectikce biseyler aliyorum telas yok ya :))))) simdilik

Helena
glsmn
Benjm 1 yildanda az var ben sakin sakin oturuyorum ne guzel.d oyle elime gectikce biseyler aliyorum telas yok ya :))))) simdilik
benmde 1 yıl var ama hiç bir şey almadım daha küçük ıvır zıvırlar var evde annem almş ne zamandan beri tabak çanak havlu patik falan işe yarar bir şeymde yok:KK1:

Howar
glsmn
bence sende başla bak kına tepsisi sepeti taclar herşeyi kendin yapmayı dene yavaş yavaş o kadar zevkli ki ben nikah masamıza bile çizim yapcam daha doğrusu benm kocaya yaptırcam

Howar
mrveva
benmde 1 yıl var ama hiç bir şey almadım daha küçük ıvır zıvırlar var evde annem almş ne zamandan beri tabak çanak havlu patik falan işe yarar bir şeymde yok:KK1:
baya evkli işler ama açıkçası bende de fazla yok küçük şeyler var tek ama ben bugün karar verdim kına tepsimi yapmaya başladım bile :KK70:

Helena
Howar
bence sende başla bak kına tepsisi sepeti taclar herşeyi kendin yapmayı dene yavaş yavaş o kadar zevkli ki ben nikah masamıza bile çizim yapcam daha doğrusu benm kocaya yaptırcam
haklısın canmda bizim daha tanşma bayramda olacak ya olmazsa diye korkuyorm o yüzden kendimi de kaptırmak istemiyorum of of

Helena
Howar
ha bir de nasıl kendimiz yapıcaz ki ben bilmem ki bir şey =)
alınca daha mı pahalı yoksa emek mi sarfetmek istiyorsn canm fiyatları nedir aşağı yukarı?

glsmn
mrveva
Aynen :KK66:))) ama ben yine bu sene gecen seneye gore daha cok sey aldim 400 tlye falan pike takimlari yaptirdim yine ivir zivir aldim elde 0 var diyemem bi cikarsak ceyizleri suan yine bir oda dolusu esyam okur oda zamaninda alinanlar bnim aldiklarim annemin yaptiklari hediyelikler falan ama elektronik hic birseyim yok .d

Howar
mrveva
haklısın canmda bizim daha tanşma bayramda olacak ya olmazsa diye korkuyorm o yüzden kendimi de kaptırmak istemiyorum of of
bak tanışma isteme söz hepsi 2 ayda olur biter bi bakmışsın geç bile olmuş hazırlıklara. bence bayramda olur tanışma. bayrama olmasa sonrasında olur ama hevesini korkulara bırakma anı yaşa

Perim35
Howar
beklemek beklenmedik şekilde aniden gelmesinden daha iyi aslında. bizimki ani oldu. babam sağolsun birden nişan olsun gelin isteyin dedi de :KK70:
Hayırlısı olsun canım... Böyle beklenmedik gelişmeler güzel oluyor aslında :KK1:
Nişan ne zaman hayırlısıyla?

mrveva
2014ü düşünüyoruz canm sevgilim ve ben tamamız onların aileside tamam ama bizimkiler sorun çıkartmazsa 2014
izmirin neresi o da belli değil bakıcaz gezicez nereleri tavsiye edersin canm lüks semtler ve orta halli semtler birde kötü semtler hangileri?
Hadi hayırlısı canım...
Valla Nişanlın nerede oturuyor ki :44:
Açıkçası lüks semt dersen; Mavişehir derim en başta ...
Gerçi İzmir'de şöyle birşey var semtinin yerine göre bile değişir canım...
Ben oturduğum yerden örnek vereyim; Buca geniş, Buca Koop'tan (hoş yavaş yavaş artıyor ) ev kiralamak var 3+1 400,500TL ye taş çatlasın 600-700...
Şirinyerde oturuyorum ben burda 2+1 ler 500-600 den başlıyor... 3+1 ev almak istersen sıfır,düzgün bir ev minimum 200Bin'den başlıyor...
Bizim semtin avantajı her yere tek otobüsle gidebilirsin, merkezi olarak kalıyor...
İzban var, ...
Ama dediğim gibi Nişanlının oturduğu yerde önemli olur sanırım sizin için.

glsmn
Howar
Oohh ne guzel canim mrvevaninda dedigi gibi ivir zivir cok beyaz esya ve mobilyayi erkek arkadasim bu yaz alip odemeye baslicak geriye kucuk ev aletleri falan kaliyo onlarida annem tek seferde aliriz diyo yine ben denk geldikce birseyler almaya calisiyorum perimin c3yiz topiginede paylssiyorum resmleri hatta

Helena
glsmn
Aynen :KK66:))) ama ben yine bu sene gecen seneye gore daha cok sey aldim 400 tlye falan pike takimlari yaptirdim yine ivir zivir aldim elde 0 var diyemem bi cikarsak ceyizleri suan yine bir oda dolusu esyam okur oda zamaninda alinanlar bnim aldiklarim annemin yaptiklari hediyelikler falan ama elektronik hic birseyim yok .d
benmde elektronk yok:KK1::KK1::KK1:
yemek takınları ve çatal bıçak takımlarında hangi markayı önerirsiniz ve fiyatları ne ben 0dan başlıyorumda:KK1::KK1:

Helena
11-07-13, 22:07
glsmn
Oohh ne guzel canim mrvevaninda dedigi gibi ivir zivir cok beyaz esya ve mobilyayi erkek arkadasim bu yaz alip odemeye baslicak geriye kucuk ev aletleri falan kaliyo onlarida annem tek seferde aliriz diyo yine ben denk geldikce birseyler almaya calisiyorum perimin c3yiz topiginede paylssiyorum resmleri hatta
aynen bnmde erkek arkadaşım 1 günlük iş kafanı takma diyo ama araştırmak mesele:KK1:

Howar
mrveva
ha bir de nasıl kendimiz yapıcaz ki ben bilmem ki bir şey =)
alınca daha mı pahalı yoksa emek mi sarfetmek istiyorsn canm fiyatları nedir aşağı yukarı?
ya alınca çok pahalı oluyo bide gsf okuyoruz ya ben sadece bana ait şeyler istiyorm. hem maddi hem manevi açıdan karlı bi iş kendin yaparsan. ben öğretirm çok kolay mesela benm beğendiğim tepsiye 50 tl dediler gidip malzemesini sordum 10 lira tutmuyo. eve gelip çizim yaptım başladım yapmaya tepsiyi 8 liralık malzeme aldım o 50 lralıkdn kat kat iyi olacak

glsmn
Howar
baya evkli işler ama açıkçası bende de fazla yok küçük şeyler var tek ama ben bugün karar verdim kına tepsimi yapmaya başladım bile :KK70:
Ohhhnne guzel resimli olarak bizede goster merak ettim:KK31:nasil olcak fikir olur banada

Helena
Perim35
Hayırlısı olsun canım... Böyle beklenmedik gelişmeler güzel oluyor aslında :KK1:
Nişan ne zaman hayırlısıyla?

Hadi hayırlısı canım...
Valla Nişanlın nerede oturuyor ki :44:
Açıkçası lüks semt dersen; Mavişehir derim en başta ...
Gerçi İzmir'de şöyle birşey var semtinin yerine göre bile değişir canım...
Ben oturduğum yerden örnek vereyim; Buca geniş, Buca Koop'tan (hoş yavaş yavaş artıyor ) ev kiralamak var 3+1 400,500TL ye taş çatlasın 600-700...
Şirinyerde oturuyorum ben burda 2+1 ler 500-600 den başlıyor... 3+1 ev almak istersen sıfır,düzgün bir ev minimum 200Bin'den başlıyor...
Bizim semtin avantajı her yere tek otobüsle gidebilirsin, merkezi olarak kalıyor...
İzban var, ...
Ama dediğim gibi Nişanlının oturduğu yerde önemli olur sanırım sizin için.
yeni yerleşiyor oraya iş için
şu anda arkadaşlarında
bekar evinde kalıcak 1 sene
sonra biz ev alırız ya da en kötü kira ama nereden olacağı belli değil o yüzden

Howar
bayramdan sonra benim nişan

glsmn
Howar
bak tanışma isteme söz hepsi 2 ayda olur biter bi bakmışsın geç bile olmuş hazırlıklara. bence bayramda olur tanışma. bayrama olmasa sonrasında olur ama hevesini korkulara bırakma anı yaşa
Evet bencede korkma sürekli dua et canim harbiden hersey cabuk olup bitiyor anlamiyormussun bile

19DisiKartaL03
İyi geceler arkadaslar :KK3:

Howar
glsmn
Ohhhnne guzel resimli olarak bizede goster merak ettim:KK31:nasil olcak fikir olur banada
zevkle canm herşeyin resmini atarım sizede

Howar
19DisiKartaL03
iyi geceler canmm

Helena
Howar
ya alınca çok pahalı oluyo bide gsf okuyoruz ya ben sadece bana ait şeyler istiyorm. hem maddi hem manevi açıdan karlı bi iş kendin yaparsan. ben öğretirm çok kolay mesela benm beğendiğim tepsiye 50 tl dediler gidip malzemesini sordum 10 lira tutmuyo. eve gelip çizim yaptım başladım yapmaya tepsiyi 8 liralık malzeme aldım o 50 lralıkdn kat kat iyi olacak
çok iyi tatlım
paylaşırsın burada bizlerle
bak unutma bizi
:KK1:

benm arkadaşmda söz tepsisini kendisi yapmıştı gsf okumuyordu bile =D

19DisiKartaL03
Howar
iyi geceler canmm
Seninle ilk defa karsilasiyoruz yeni mi geldin :-)

glsmn
mrveva
benmde elektronk yok:KK1::KK1::KK1:
yemek takınları ve çatal bıçak takımlarında hangi markayı önerirsiniz ve fiyatları ne ben 0dan başlıyorumda:KK1::KK1:
Ya ben baktim begendimde kristal takimim gumus rengi salon takimimida gumus yaptirdim o yuzden catal bicak takiminida ona bnzer alicam ama suan fiyatlari hic bilmiyorum ama günlük olan ayri misafirlik ayri alcam madem 0dan basliyon gucun yettigi kadar al elektronik alma hergun daha yenisi ve guzeli cikiyor o yuzden sonradan al mesela utu masasini mandal mutfak onluhu sofra bezi pike takimi nevresim yastik bu tarz seyleri almaya basla canim

glsmn
mrveva
aynen bnmde erkek arkadaşım 1 günlük iş kafanı takma diyo ama araştırmak mesele:KK1:
Oylede beni dusundurende su o zaman daha cok masraf olacagina azar azar yine alayim diyorum aldirmiyorlar bende simdilik elimden gelenlrri aliyorum saydiklarim gibi

Howar
mrveva
çok iyi tatlım
paylaşırsın burada bizlerle
bak unutma bizi
:KK1:

benm arkadaşmda söz tepsisini kendisi yapmıştı gsf okumuyordu bile =D
tabi paylaşırımm. yani okuma ve yeteneğe gerek yok azcık dikkat edersen yaparsın sende. mesela kına düğün sepetlerim 5 tl tutar ancak

MutluBulut_
tutkku
aa.. özel değiLse neden canım:44:
aslında bende istemiyo gibiydim ama nişandan sonra kesinlikle istediğimi anladım:KK17:
nehirnil111
Canım çalgıdan dügünden hoşlanmadıgınız içinmi böyle bir karar verdiniz özel degilse tabi sordum ama:KK17:Şöylede yapılabilir ben görüyorum resimlerde kır dügünü yerlerin nikah için ayrılan bölümleri var böyle yabancı filmlerde oldugu gibi sandalyeleri falan sıraya dizmişler arka arkaya renkli kurdelelerle süslenmiş çok şeker kombinler var öyle bir yerde nikahta güzel olabilir sonrasında nikah şekerleriniz falan böyle birşey düşünmediyseniz aklınıza sokmuş olayım bak:KK24::KK9:
tutkku
yazıyı okurken hayallere daldım gittim,nikahımızı kıydım geldim:97::KK9:
Perim35
Ahh canım hemde nasılll.
Uyandığımdan beri klima ile durabiliyorumm..
Bir ara dışarı çıktım yandım resmen. Nefesim kesildi sıcak havadan.

yesilfare
Çok pahaı gerçekten.

Nasılsın canım :KK16:

Hoş geldin canım aramıza :KK16: Çeyiz topiğinden belki hatırlarsın beni...
Nasılsın :KK16:

Biz yavaştan bakmaya başladık canım.
Sadece fırını sona bırakabiliriz... Çünkü eve göre alırız...

Selam canım, hayırdır bir problem yok diymi :44:

İyiyim kuzum benim sen nasılsın :KK16:

19DisiKartaL03
Canim burda tanidiklarim var ben onlari biliyorum ama onlar beni bilmiyor desifrenolmak istemiyorum o yuzden cok fazla bilgi veremiyorum canim :KK1: hukukcuyum ama ben :-)

canım bizim tarih ramazana yakın olacağı için kısmetse, salonu 9-10 ay öncedden tutmayı düşünüyoruz ,boş yer bulmamız zor sonra çunki ama tabi babam kabul etmiyor,salonmu kalmadı diye söyleniyor.
Benim ne istediğimi soran yokki zaten..salon çok ama içime sinen 1,2 tane var:KK14:
Benim kuzenim evlenirken de baba faktoru yaaa ne acelesi var salonun diyip duruyordu, noldu, dugun bikac ay ertelendi cunku salonlarda yer kalmamis :KK47:

Canim biz de kokteyl tarzi nikah toreni istiyoruz sadece calgili dugun yapmayi istemiyoruz kardesim vefat ettigi icin
glsmn
Bu topikte bekar kalmicak herkez evlenicek inşallah rabbim nasip ederse bi kac sayfa oncesine baktimda kizlar ben düğün taraftariyim ya sadece nikah toreni bana gore degil ben oynicam kurtlarimi dokcem :KK24:
Ama bu yasima kadar kimin düğünü ne gittiysem yada anlatilanlar su yönde kina gecesi düğününden daha güzel oldu neden acaba düğün öyle oldu bittiye geliyor kina gecesi daha güzel oluyormus gercekten oylemi acaba ???
Perim35
Allah kabul etsin İnşallah canım :KK16:
Ben açıkmaktan ziyade Baş Dönmem, baş ağrım çok oluyor :KK43:..

Neysee şuan mutluyuz diymi :KK9:

Kınada oynama zamanı daha çok oluyor sanırım :KK1:
Düğün Takı kuyruğudur, Pasta zamanıdır akıp gidiyor zaman...
İnşallah bizlerede nasip etsin Allah'ım.
Bende sade nikahtan yanaydım ama sevdicek düğünden yana...
Ben ki çok utanırım hayatta oynayamam, napçez bilmiyorum :KK76:

Hoş geldin evine canım :KK16:
Sevdiiğinlede konuşmuşsun ohh bugün senden iyisi yoktur. Maşallah size:nazar:

Hemen söyliyim kızlar yok ne özeli :KK1::KK16:
Bizim maddi durum ortada yapmak istersek normal bir dügün salonunda normal bir dügün yapabiliriz tabi buna şükür..
Eskiden nedense dügünler daha güzel gelirdi :44:
Şimdi salon tutuluyor ben fiyat sormadım ama siz arastırma yapmıssınız hadi diyelim 5000 ile 7000 arası bir ücret verdik..
Akşam 19:00 ile 23:00 arası anlastık diyelim..
Ben hic bir zaman tam saatinde cıkan gelin görmedim genelde 20:30 da cıkıyor gelin yok pastaydı yok takıydı derken saat oluyor 22:00 hadi baslayın oynamaya..en basta anlasıyorsun adamlarla güzel müzikler calacak ama nedense gidiyorlar en istemedigin sarkıları türküleri calıyorlar :KK4:hadi yinede oynuyorsun oynarkende egleniyorsun tabi ama salon tarafından bu müzik söylenenden yarım saat önce kesiliyor kesilmese bile insanlar gitmeye baslıyorlar..
Yani oynamak için 1 saat yada 1.5 saat kalıyor :KK31:
Diyosun ki takılan takılarla öderiz salonun parasını..daha gecen ay arkadasım evlendi kızlar ve arkadasım aynen bunu düşünüyordu..ama dügünde takı takılmaya baslandı kızın yüzü düştü..çünkü salonun parası cıkmamıstır diye düşünüyorum :KK50: tabi çok takı takanlar vardır illa onlar için kurtarabilir durum :KK1::KK1:
Ama kına gecemiz cok güzel olsun isterim :KK16: çok severim kınaları çokda özenirim dügün gibi degil saatlerce oynamalar göbek atmalar erkekler olmadıgı için ohh ohh yandan yandan kıvırmalar :KK76::KK52:biz Allah izin verirse kınanın son 1 saati falan yakın cevredeki erkekleride almayı düşünüyoruz kınaya halaylar falan ohhh (inşallah hersey düşündügümüz gibi olur):KK52:kına mekanı içinde bizim burada kücük bir salonu olan amca var herkes kına için kullanıyor orayı cd den calıyorsun müzigi :KK1: dükkandan biraz daha pahalı oldugunu hatırlıyorum inşallah cok zam yapmaz seneye kadar :KK1:
Şu yasıma kadar kimsenin dügünü kalmadı aklımda çok eglenmedim :44: ama bir cok kişinin kınası aklımda konusu gecince cok eglenmiştik diyebiliyorum :KK16:

Böyle işte kızlar siz sorarsanız edanında çene işte böyleeeeee düşerr :KK1::KK1:
Perim damadı ikna et nikah yapın sizde :KK76:

Howar
19DisiKartaL03
Seninle ilk defa karsilasiyoruz yeni mi geldin :-)
evet bu foruma yeni geldim :) malum evlilik telaşı olunca hemen paylaşmak istiyo insan :KK1:

glsmn
19DisiKartaL03
Iyi geceler canimmmmm:KK19:

Helena
Howar
bizim uzaklık sorunumuz var yani 8 saat mesafe insanlar yaşlı gelp gidemez =(
babamda hemen vermezse uzaması iyi olmaz,bayramda tanışma olacal ama biz düşündük aileler kaynaşırsa git gel olmasn 2 gün sonra yüzükleri takarz diyorz tabi babam bilmiyo bu durumu emri vaki olmasn anlaşırlarsa ertesi gün yüzükleri alamaya gideriz ama elbisemi önceden mi alsam ne olur ne olmz diye
çünkü tanışmada pantolon gömlek düşünüyorm onu zaten alıcam ama söz 2 gün sonra olursa elbisem hazır olur bari o telaşede elbisede bakamam ki
söz olmazsa
ekimde düşünüyoruz o zaman tekrar gelebilirler çünkü