dolmalık ve yemeklik bütün kuru sebzeler, salça, makarna, tarhana ve altınçilek

hilal78
25-08-11, 14:08
düşündüm taşındım.kış hazırlıkları hakkında kurular konusunu buraya taşımaya karar verdim:) kızlar kadınlar kulübünü uzun süredir takip ediyorum ama aranıza yeni katıldım.ben aydın nazilli de yaşıyorum. ve aydının müthiş sıcağında domates, dolmalık biber ve patlıcan kurutuyorum.ayrıca salça ve makarna da yapıyorum ilgilenen arkadaşlar olursa kargo ücreti benden olmak üzere gönderebilirim.ürünlerim ilaçsız ve hormonsuzdur. ayrıca kendi yetiştirdiğimiz taze ve kuru altınçileğim ve kuru üzüm ve incir de var.:KK16: sevgiler arkadaşlar......
bu arada makarnanın yumurtası aşağıda gördüğünüz yine kendi yetiştirmiş olduğumuz tavuklarımızın yumurtalarındandır. bir kaç tane daha resim ekledim inşallah beğenirsiniz:):KK31:

hilal78
25-08-11, 14:08
bütün ürünler gölgede kurutuldu. kuru domates ve salça hariç. en yeni olarak da altınçilek reçeli yaptım nefis oldu.taze altın çileğin tadından hoşlanmayan arkadaşlarım çileği çok sevdi. bakalım siz sevecekmisiniz?:KK56:

hilal78
29-08-11, 22:08
evet bugün altınçileklerimi reçel yaptım bunun için 2 kg. altınçilek ve 2 kg şeker kullandım.tarçın ve karanfil de ekledim. nefis oldu.şurubundan yaptığım şerbet son iftarım da öyle iyi gittiki sormayın. işte resimleri:))
Eki Görüntüle 249097 Eki Görüntüle 249098 Eki Görüntüle 249100 Eki Görüntüle 249101 Eki Görüntüle 249107 Eki Görüntüle 249108 Eki Görüntüle 249109 Eki Görüntüle 249110

hilal78
29-08-11, 22:08
bir de bugün yarım kg. altınçileği bandırma yaptım. bakalım o nasıl olacak.inşallah güzel olur:):KK31:

careful
30-08-11, 18:08
cnm öncelikle eline sağlık,salça fiyatlarını öğrenebilir miyim?bi de biber salçan tatlı mı yoksa acı mı?

hilal78
30-08-11, 20:08
careful
cnm öncelikle eline sağlık,salça fiyatlarını öğrenebilir miyim?bi de biber salçan tatlı mı yoksa acı mı?
teşekkür ederim biber salçasının tatlısı da acısı da vardı. fakat malesef ikiside kalmadı.domates salçasının fiyatı ise 15 lira. yardımcı olabileceğim başka konu varsa memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım.

hilal78
30-08-11, 20:08
careful
ama dediğim gibi fiyatlara kargo vs. dahil.

matarzu
31-08-11, 21:08
benim ilğilendiğim bir konu.kuru domates,kuru biber,kuru patlıcan fiyatlarını öğrenebilirmiyim.

grhshr
ellerinize saglık hepsı cok gusel gornuyor bende aydında yasıorum ama altın cılekmı ne ondan hıc yemedı onun fıyatı nedır

hilal78
matarzu
benim ilğilendiğim bir konu.kuru domates,kuru biber,kuru patlıcan fiyatlarını öğrenebilirmiyim.
kuru domates kg.20 tl.patlıcan ve biberin dizisi 8 tl.

hilal78
31-08-11, 22:08
grhshr
ellerinize saglık hepsı cok gusel gornuyor bende aydında yasıorum ama altın cılekmı ne ondan hıc yemedı onun fıyatı nedır
100 gr. 5 lira altınçilek. ben de ilk bu yıl yedim.kışın manavdan almıştım büyük bir merakla. kutu içinde 15-20 tane vardı. bir kısmı da bozulmuştu. yediğimden bişey anlamamıştım.çok şükür dikdik de bolca yemek nasip oldu:)değişik bir tadı var.gök domatesin tatlısı sanki ama bu ifade yeterli değil.reçeli kaynarken sanki vişneymiş gibi koktu.çok ilgin ama reçel olunca çekirdekleri susam tadı gibi oluyor. tazesinde ise çıtır çıtır dişe geliyor. incirinki bile gelmiyo dişe.

matarzu
1-09-11, 20:09
hilal78
kuru domates kg.20 tl.patlıcan ve biberin dizisi 8 tl.
patlıcan ve biberin dizisinde yaklaşık kaç tane var öğrenebilirmiyim?ayrıca altın çilek recelinin fiyatını?makarnanın fiyatını?şimdiden teşekkürler.

hilal78
1-09-11, 20:09
matarzu
patlıcan ve biberin dizisinde yaklaşık kaç tane var öğrenebilirmiyim?ayrıca altın çilek recelinin fiyatını?makarnanın fiyatını?şimdiden teşekkürler.
ben teşekkür ederim.patlıcanlar 48-50 adet.biber 45-50 arası oluyor.45den aşağı olan yok. makarna 10 lira. altınçilek reçeli 20 lira, 380gr. net.kavanoz darası alınmış haldedir.

hilal78
9-09-11, 12:09
altın çilek taesi bitti artık. kökleri söküm aşamasında:KK43:(

hilal78
9-09-11, 13:09
yazarken hata yapmışım,bizim altın çileğin tazesi bitti.kökler sökülüyor artık.

bilet
10-09-11, 19:09
hilal78
ben teşekkür ederim.patlıcanlar 48-50 adet.biber 45-50 arası oluyor.45den aşağı olan yok. makarna 10 lira. altınçilek reçeli 20 lira, 380gr. net.kavanoz darası alınmış haldedir.
bende kuru dolmalıkları merak ettim nasıl kurutuyorsunuz

hilal78
10-09-11, 20:09
bilet
bende kuru dolmalıkları merak ettim nasıl kurutuyorsunuz
dolmalık biber ve patlıcanı gölgede ipe dizilmiş vaziyette kurutuyoruz.patlıcanlar oyuldukduktan sonra ipe dizip 2 saat boyunca temiz suda beklettikten sonra asılarak kurutuluyor.

zeray
11-09-11, 10:09
meraba kırmızı biber de varmı acaba dolmalık ve fiyatı ne kadar:KK49:

zeray
11-09-11, 10:09
hilal78
dolmalık biber ve patlıcanı gölgede ipe dizilmiş vaziyette kurutuyoruz.patlıcanlar oyuldukduktan sonra ipe dizip 2 saat boyunca temiz suda beklettikten sonra asılarak kurutuluyor.
ya birde bunları nasıl saklıcaz bilginiz varmı bez torbada mı bilen varsa cevaplar mı lütfennn:KK4:

hilal78
11-09-11, 11:09
zeray
meraba kırmızı biber de varmı acaba dolmalık ve fiyatı ne kadar:KK49:
var tabi dizisi 8 lira.bir dizide 45-48 arası biber var. patlıcansa 48-50 adet oluyor.biz merdiven boşluğuna olduğu gibi asıyoruz,üzerine de büyük bir bez örtüyoz, tabi evimiz buna müsait.dolapta saklayanlar da var. veya balkonada asabilirsiniz.ama nem görmemeli

bilet
13-09-11, 20:09
hilal78
var tabi dizisi 8 lira.bir dizide 45-48 arası biber var. patlıcansa 48-50 adet oluyor.biz merdiven boşluğuna olduğu gibi asıyoruz,üzerine de büyük bir bez örtüyoz, tabi evimiz buna müsait.dolapta saklayanlar da var. veya balkonada asabilirsiniz.ama nem görmemeli
ben geçen gün dolmalıkları nasıl kuruttuğunuzu sormuştum. sipariş vermeye karar verdim. biber ve patlıcandan 5er dizi istiyorum yarım kg de tarhana istiyorum denemek için beğenirsem kış için biraz daha sipariş vericem. nasıl irtibat kurabiliriz acaba? :KK3:

hilal78
14-09-11, 21:09
bilet
ben geçen gün dolmalıkları nasıl kuruttuğunuzu sormuştum. sipariş vermeye karar verdim. biber ve patlıcandan 5er dizi istiyorum yarım kg de tarhana istiyorum denemek için beğenirsem kış için biraz daha sipariş vericem. nasıl irtibat kurabiliriz acaba? :KK3:
daha önceki sayfalarda irtibat şeklini belirtmiştim. oraya dönüp okursanız memnun olurum. tabi memnuniyetle siparişinizi gönderirim. iyi geceler

hilal78
17-09-11, 20:09
bilet
hanım efendi siparişlerinizi ptt kargoya verdim. takibini yapıyorum ama pakateiniz ulaştığında haber verir ve de görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim

matarzu
20-09-11, 17:09
merhaba ben 2 dizi dolmalık biber,2 dizi dolmalık patlıcan almak istiyorum.beğenirsem daha fazla sipariş vereceğim.fakat yazışmaları 2 defa okudum ama yinede nasıl sipariş vereceğimi,ödemeyi nasıl yapacağımı anlamadım.ayrıca kargoda dolmalıklar kırılmaz umarım.hizmet için teşekkkürler.

bilet
20-09-11, 19:09
hilal78
hanım efendi siparişlerinizi ptt kargoya verdim. takibini yapıyorum ama pakateiniz ulaştığında haber verir ve de görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim
paketim dün ulaştı.heyecanla açtım çünkü ilkkez internetten bu tür bir sipariş verdim.miss gibi tarhana kokusu yayıldı etrafa. akşam tarhanayı pişirdim çok nefis ve kırmızı rengi dene kadar canlı öyle. bugün de dolma yaptım çok güzel oldu ellerinize sağlık hepsi çok güzel.arkadaşlarıma da tavsiye edicem inşallah en yakın zamanda başka ürünlerinizden de sipariş vericem teşekkürler. bir de zeytinyağlı sabun var mı acaba eğer varsa daha sonraki siparişimde ondan da istiycem:80: