TEST

başıma gelmez dediğim olay beni buldu netten tanıştığım biriyle konuşuyorum.

echoo
6-09-11, 17:09
........"..........".........

tuciii
bu tarz şeylere sıcak bakan biri değilim, böyle bir şey başıma da gelmedi hiç ama çok güzel anlatmışsın, keşke benim de başıma gelse dedim :KK70: Kendimi senin yerine koydum ve ben olsam görüşürdüm dedim, ama mutlaka arkadaşlarına ya da ailenden birilerine bahset, hatta ona da söyle x arkadaşıma senden bahsettim falan diye, görüşmeye buluşmaya falan gizli gitme sakın, arkadaşıma bahsettim derken de hani böyle sevindirik havasında deme laf açıldı senden bahsettim gibisine de... internet ortamı sonuçta neler duyuyoruz, belki hüsnü kurutu gibi gelecek ama utanıp da gizli saklı iş yapma derim.

melek1234
canım ona bi şans ver bak bu kadar yıl beklemişsin karşına böyle biri çıkmış niye sırf intten tanıştınız diye bu şansı tepesin ki ? sadece yalan söylemediğinden tam olarak emin ol onun dışında muhabbetnz güzelse kafalarınız uyduysa e tipini de beğendiysen bence int.i sorun etme 2nize de bi şans ver :kk77:

eseeen
aynı şeyleri yaşamışııııııııııız :KK70: inanmıyoruuuum :) bnde lisedeyken birine platonik aşıktım 4 yıl sevdim :) herkesi reddediyordum.. daha sonra ah şuu interneeeeet ahhh..!!! bn de senn gibi aynı şeyleri yaşadm.. biriyle face aracılığıyla konuştum.. uzun zamn geçince buluştum.. ama bnmki hüsranla bitti.. :KK70: yani ilk elektirik önmlidir derler ya.. sanki karşımdakiyle telefonda konuştuğum farklı kişilerdi.. o yüzden buluşmalısın ama en yakın arkadaşınn bu bulşmadan haberi olsun.. iyice bağlanmadan bi gör derim..

decemBer
6-09-11, 18:09
zamanında ekşi olmayan bir sözlükte ben de olduuuukça aktif bi yazardım. böyle birşey yaşamadım ama o sözlükten çok kandırılan kız ve çok yalancı adam tanıdım. sözlükler sanki daha entelektüel mekan gibi geliyo ama aldanma. tanımadan etmeden yüzyüze, sana bu kadar yakın davranan adam o sitede kaç kıza demiştir bunları diye gelmiyo mu aklına. inan öyle herifler vardı ki. artık ben birkaç yıllık olduğumdan, bazılarının nikaltlarını takip edip güldüğümü hatırlıyorum. internet neticede, fazla kurcaladın mı heryer pis.

echoo
kendimi ifade edebildiysem ne mutlu bana.

ya tanımadığım duyguları yaşatıyor bana.aslında ufak şeyler ama işte etkleniyorum ister istemez.

mesela beni egeye davet ediyor.okadar romantik konuşuyor ki.mesela en son attığı mesajlardan biri;

"sen ege'ye gelsen geri dönmek istemezsin. terasta kahvaltı ederiz,kekikli dereotlu zeytinyağına ekmek banarsın :), dalgan kavurması yeriz beraber sonra turunc ağaçlarının gölgesinde otururuz,yere düşen palmiyelerden yelpaze yaparım sana serinlersin.gün batımında kumsalı gezeriz.o deniz kokusunu hiç bir yerde bulamazsın.istersen tüm bu söylediklerimi her gün yaşatırım sana:)"

beni en zayıf noktamdan vuruyor ilgiye olan açlığımdan...

şimdi hastanede çok vakit geciriyor.o yüzden sık mesajlaşmıyoruz.ama asla günaydın iyi akşamlar mesajını aksatmıyor. hatta ilk mesaj hep ondan geliyor.ben hiç mesaj atmasam da nazik davranıyor.

bazen ilişkilerden aşktan evlilikten konu açılıyor.o bazen -kasıtlı ya da değil- biz diye bahsediyor. ben biz dememeye çalışıyorum.sanırım o kendini baya kaptırdı.ben pek umut vermemeye ve kendimi dizginlemeye çalışıyorum.
beni etkileyen diğer yönü ise manevi değerlere düşkün bir çocuk.mesela cumaya gidiyor.bu devirde böyle şeylere önem veren erkek çok az.yani yakışıklı tıp okuyor ege'li sempatik ilgili...

olumlu yanı çok fazla.ama sanki biraz kıskanç.yani konuşurken açık açık söyledi sevgilimin mini etek giymesini istemem mesela dedi. birinin bana ilgisi olduğunu söyleyince baya kıskanclık yapıyor.ünlü birini beğendiğimde bile şakayla karışık kıskançlık yapıyor.bu hem hoşuma gidiyor hem de tedirgin ediyor.

ve şöyle bir durumda var 2 yılı kaldı tıp bölümünü bitirmesine ama sonra uzmanlık var istanbul cerrahpaşayı yazacağım diyor ama ya istanbula gelemezse öyle uzaktan uzağa nasıl yürür ki bu ilişki?

he birde ben nisan ayında dua etmiştim Allah'ım karşıma istediğim gibi birini çıkar çok seveyim diye dua etmiştim.hatta son 6 aydır sebepsiz yere ben Ege'li biriyle evlenicem deyip duruyordum.şimdi arkadaşım Allah kabul etti işte daha ne istiyorsun diyor.

ama güven bu kadar kolay değil işte.offf

poliswomen
konu sahibi arkadaşım çok uzun yazmışsın okuyamadım ama şu kadarını söyliyeyim ben eşimle netten tanıştım.sonra görüşmeye başladık ve evlendik.dört yıl doldu ve hala ilk günkü gibi aşkımız sevgimiz.çok mutluyuz.sana tavsiyem kendini çok kaptırmadan ona bir şans ver.

anjelique85
bende hikayeni okudum ve ilk aşkım internetten ldugu için sana bişiler yazmak istedim
benimde internette tanıştıgım bir kişi oldu ilk başlarda bende çok tereddüt yaşadım etrafmdaki herkes internetten biriyle tanışılmaz diye hep gözumu korkuttu ama ben onun samımiyetıne inandım daha sık konuştuk telefonda nette daha cok konustuk kamera açtık falan filan derken ben ona güvenir hale gelmeye başladım hatta ayrı şehirlerdeydık ben ankarada o istanbulda onun Ankarada bir tanıdıgı olmadıgı için ben İstanbula akrabama gittim onu görmek ıcın bulustuk sanki hep yüzyüze görusmüşüz gibiydi çok güzeldi ve hiçbir kötülüğünü görmedm 2 sene cıktık o geldi ben gittim kar kış dmedik ama en sonunda bazı tartışmalarımız kavgaya dönüştü ve bitirme kararı aldık...sonuç olarak ayrılmış olsakta ben çok sevdim oda beni ve çok mutlu zamanlarımız oldu

diyeceğim şudur ki hiç kimse önyargıyla bakmamalı internetten diyip kötülememeli , internetten birine asık olduugum ıcın dalga geçen insanlar sonradan kendileride internetten bulur oldu :) eğer bir insanın içinde kötülük vvarsa o heryerde kötüdür ister net ister gerçek hayat...sana tavsiyem tanımaya çalış yüzünü mutlaka kameradan gör sesını mutlaka duy ve daha cok konuşup bişiler paylaşmaya çalış böylece onu daha guvenilir bulabilirsin ve ilk askına yorumumda kimseyi takıntı haline dönüştürmemek gerekir ve hırs ınsana herseyı yaptırabılir sakın hırsına yenilme bırak hayat aksın gitsin ve sen iyi düşün ki iyi olsun ...:KK69:

echoo
poliswomen
konu sahibi arkadaşım çok uzun yazmışsın okuyamadım ama şu kadarını söyliyeyim ben eşimle netten tanıştım.sonra görüşmeye başladık ve evlendik.dört yıl doldu ve hala ilk günkü gibi aşkımız sevgimiz.çok mutluyuz.sana tavsiyem kendini çok kaptırmadan ona bir şans ver.

çok sevindim arkadaşım senin adına Allah mutluluğunu daim etsin.
kendimi kaptırmamak için çok çabalıyorum.diyorum ya olumlu yönleri baskın ama hep bir tereddüt var içimde.dediğim gibi uzak şehir ve en az 2 yıl aynı şhehirde olamıcaz ee sonrasıda muallakta.

esraanne
ben eşimle netten tanısıp evlendim 4 yıldır evliyim ve bi oğlum var doğru insan olduktan sonra net olsa nolcak ki

nekibu
İnternetten tanışmaya insanlar genellikle pek sıcak bakmazlar ama saçma bi düşünce bu.Sonuçta teknolojinin getirdiği
yenilikler elbette hayatımıza eklenmek durumunda.İnternetteki de gerçek bi insan ve bal gibi de tanışıp arkadaşlık kurulabilir.Burada önemli olan tek konu kim olduğuna nasıl biri olduğuna dikkat etmek ve emin olmak :KK34:

decemBer
bir de şu var. sözlük yazarlarının ağzı iyi laf yapar. kadının kızın ne istediğini daha iyi bilirler çünkü hayata dair herşey var orada. kendi ellerimizle yazıp öğretiyoruz erkeklere. en kolay yalan söyleyen güruh onlar.

ha bir de, ben de sözlükten zamanında bi kız tavlamıştım oradan, bi çocukla iddiaya girmiştik de. gayet becermiştim yani zor değil :)

echoo
¤ decemBer ¤
bir de şu var. sözlük yazarlarının ağzı iyi laf yapar. kadının kızın ne istediğini daha iyi bilirler çünkü hayata dair herşey var orada. kendi ellerimizle yazıp öğretiyoruz erkeklere. en kolay yalan söyleyen güruh onlar.

ha bir de, ben de sözlükten zamanında bi kız tavlamıştım oradan, bi çocukla iddiaya girmiştik de. gayet becermiştim yani zor değil :)
Hadi ya:18:
ama nebileyim herşeyini açıkladı bana.resimlerini gördüm.samimiyeti hakkında şüphem yok.şüphelerim kendimle ilgili.bunun bir boşluk oldugun ve bu boşluğu onunla doldurmaya çalışıyormuşum gibi hissediyorum.

kafam allak bullak

suskun89
tatlım hikayelerimiz aynı bende kimseyle çıkmadım görüşmedim .ilk tecrübem ilk heyecanım 4 aydır görüşüyoruz bizde ve çok gidip geldim ya sapıksa ya saplantılıysa ya yalan söylüyosa dedim.kaç kere ayrıldım ama hep elimde olmadan geri döndüm ya da o döndü.ve ben artık ikimizide bir şans vermek istedim .1 ay sonra izzne gelecek görüşücez.güven çok önemli bişi tam aştık diyemem ama aşmaya çalışyıruz dha doğrusu ben aşmaya çalışıyorum.

ailenden habersiz bişi yapma canım her konuşmanda her adımında ailenin varlığını hissetir ona ben öyle yaptım.

bende yemek yapmayı çok seviyorum o da bana demişti sen mükemmelsin ya netten böylle bir kız çıkar mı dedim sen mucize gibisin dedi:KK70:

decemBer
6-09-11, 19:09
echoo
Hadi ya:18:
ama nebileyim herşeyini açıkladı bana.resimlerini gördüm.samimiyeti hakkında şüphem yok.şüphelerim kendimle ilgili.bunun bir boşluk oldugun ve bu boşluğu onunla doldurmaya çalışıyormuşum gibi hissediyorum.

kafam allak bullak
eğer tanışmayı kafaya koyduysan sana tavsiyem birebir tanışma. zirvede tanış. sonra bakarsın duruma. hem orada görürsün bakalım oradaki gibi iyi biri mi, insanlarla ilişkisi nasıl vs vs

Jumblante
ben böyle bi durumu yaşadığın için üzülme derim.
internetse internet neler okuduk bu sitede.
insanın iyiside kötüsüde heryerde.
bende sevgilimle internette tanışmıştım 14 ay çıktık.
hiçte pişman olmadım.
bence görüş. ancak öyle anlarsın nasıl biri olduğunu. bir kerede yüz yüze gör ne kaybedersin ki ?

echoo
galiba başlayamadan bitti arkadaşlar cok hızlıyız alışıyoruz yavaş yavaş dedim.o da ben alıştım bile dedi.baya bozuldu yanlış anlaşıldım özür dilerim rahatsız etmem bir daha dedi.bende rahatsız etmiyorsun tereddütlerim var biraz olsun sadece arkadas gibi konuşsak dedim arkadaşca duygular beslememi bekleme yapamam dedi.

üzülmedim.
ama bir tohaf oldum sanki onu üzüdüm diye üzüldüm.

Jumblante
echoo
galiba başlayamadan bitti arkadaşlar cok hızlıyız alışıyoruz yavaş yavaş dedim.o da ben alıştım bile dedi.baya bozuldu yanlış anlaşıldım özür dilerim rahatsız etmem bir daha dedi.bende rahatsız etmiyorsun tereddütlerim var biraz olsun sadece arkadas gibi konuşsak dedim arkadaşca duygular beslememi bekleme yapamam dedi.

üzülmedim.
ama bir tohaf oldum sanki onu üzüdüm diye üzüldüm.
korkmakta elbette haklısın ama böyle davranırsanda kaybedeceksin.
bende önce ona karşı birşey hissedip hissetmediğine karar ver canım.

decemBer
sg_ceyda
korkmakta elbette haklısın ama böyle davranırsanda kaybedeceksin.
bende önce ona karşı birşey hissedip hissetmediğine karar ver canım.
hayır katılmıyorum herif resmen olta atmış. bravo echo sen doğru olanı yaptın.
yahu yüzünü görmediği adama ne hissedeceğini ne bilsin kız. belki oturup konuştuğunda çok değişecek herşey? pat diye tanınır mı insan, hemen aşık olunur mu öyle.
ağırdan sat kendini bacım. yok öyle yağma. öyle yalap şap olcaksa hiç olmasın.

echoo
hata mı yaptım bilmiyorum ki uzaktan uzağa nasıl yürütürdük.çok zor bir kere.tek bir ortak arkadaşımız dahi yok.farklı şehirlerde farklı hayatlar sürüyoruz.ortak bir payda da nasıl buluşabiliriz.okuluda cok uzun desemki mezun olduktan sonra gelir o da muallakta yani.

ben acık acık yzdım biraz normal arkadas gibi konuşalım.bu kadar ilgiye alışık değilim kafam karışıyor dedim.o direkt arkadas olamayacagını söyledi.ne bekliyor ki benden görmeden duymadan aşık olmamı mı?

resimlerini gördüm tamam ama canlı görmek gibi olur mu hiç? bunca yıl hayalimde o karşılıksız aşk beslediğim çocugu yaşatmışım.şimdi onun yerine birini koymakta zorlanıyorum.onunla da olmayacak biliyorum.

aslında hic bir zaman birini çok sevemeyecekmişim gibi hissediyorum.hep yarım kalıcam hep tatminsiz özgüvensiz olucam.ne istediğimi dahi bilmiyorum ki. ya sadece basit bir aşk istiyorum seveyim sevileyim.herkesin yaşadığı şeyleri arzuluyorum.istediğim zaman elini tutabileceğim gözlerine bakabileceğim birini istiyorum.

screamaway
echoo
hata mı yaptım bilmiyorum ki uzaktan uzağa nasıl yürütürdük.çok zor bir kere.tek bir ortak arkadaşımız dahi yok.farklı şehirlerde farklı hayatlar sürüyoruz.ortak bir payda da nasıl buluşabiliriz.okuluda cok uzun desemki mezun olduktan sonra gelir o da muallakta yani.

ben acık acık yzdım biraz normal arkadas gibi konuşalım.bu kadar ilgiye alışık değilim kafam karışıyor dedim.o direkt arkadas olamayacagını söyledi.ne bekliyor ki benden görmeden duymadan aşık olmamı mı?

resimlerini gördüm tamam ama canlı görmek gibi olur mu hiç? bunca yıl hayalimde o karşılıksız aşk beslediğim çocugu yaşatmışım.şimdi onun yerine birini koymakta zorlanıyorum.onunla da olmayacak biliyorum.

aslında hic bir zaman birini çok sevemeyecekmişim gibi hissediyorum.hep yarım kalıcam hep tatminsiz özgüvensiz olucam.ne istediğimi dahi bilmiyorum ki. ya sadece basit bir aşk istiyorum seveyim sevileyim.herkesin yaşadığı şeyleri arzuluyorum.istediğim zaman elini tutabileceğim gözlerine bakabileceğim birini istiyorum.
o kadar haklisin ki... bence en iyisini yaptin... sadece fotograf gorerek veya goruntulu konusarak asik olunmaz bence... yuzyuze gormen, oturmasini kalkmasini gormen gerek...

o da boyle davranarak seni deniyor bence... hic takilma bence... gercekten birsey hissetmisse, doner zaten bu yaptigindan....

decemBer
çocuk iyi niyetli olsaydı anlayış gösterirdi beklerdi de. bak azıcık kazıyınca nasıl hemen çıkıverdi altın kaplaması. senin konu başında bahsettiğin adamla alakası yok bunun, hemen 2 günde böyle çıkacağını tahmin etmezdim açıkcası.

mattika
echoo

internetten tanışma konusunda tecrübeli biri olarak sana tavsiyem şu
yüzyüze görüşmeden aşık olunmaz, ilgi duyulmaz. aşık olduğunu sanırsın ama eksik tanıdığın yanlarını kendi hayaline göre tamamlarsın.
en kısa zamanda seni görmeye gelsin, bi şekilde fırsat oluşturun görüşün. ozaman anlarsın ne hissettiğini ve onun nasıl biri olduğunu.

netten tanışıp evleniyo artık insanlar bu normal bişey, bi arkadaşının tanıştırmasından farkı yok ama gerçekten tanımak lazım.
aile yapısı, sosyal kültürel dini yönlerden sana uygun mu? eğer değilse hiç görüşme. mantık kullanmak lazım biraz.

bir de yaşamadığın şeyleri yaşatıyo diye özgüvensizlik yapma.. özgüven eksikliği olcak neyin var ki.
birini saplantı haline getirmişsin yıllarca, yoksa mutlaka başkaları olurdu hayatında.
bi ilişki sırf yaşamış olmak için yaşanmamalı. aşk yaşayayım diye aşık olmaz insan.

kısacası özgüven olayını aş, herkesin başına gelir böyle hisler, bi kendin sanıp büyütme. evli insanlar bile yaşıyo bunu arada.
ve mutlaka gerçek hayatta görüş şu tıpçı arkadaşla.

echoo
¤ decemBer ¤
çocuk iyi niyetli olsaydı anlayış gösterirdi beklerdi de. bak azıcık kazıyınca nasıl hemen çıkıverdi altın kaplaması. senin konu başında bahsettiğin adamla alakası yok bunun, hemen 2 günde böyle çıkacağını tahmin etmezdim açıkcası.
mesaj atıp duruyor. anlamadım ben ya görmeden duymadan nasıl böyle aşık olmuş gibi davranıyor.

.EcLiPSe.
cok etkilenmişsse senden mutlaka geri döner görüşmek ister. yüz yüze görüşülmeden nekdr anlayabilirsin samimiyetini ki.. ayrı şehirlerdeysenizde bitmesi iyi olmuşş

bende internetten tanıştım 5 yıl önce sevgilimle..farklı şehirlerde olsak yapamazdım kesinlkle.ama netten die de önyargılı olma.. benm bu forumdan bile bi cok arkadaşım var netten tanıştık die insanlıktan kaybetmedik :KK1::KK1: :KK34:

decemBer
6-09-11, 20:09
hiç tanımadığın insanla sevgili olarak başlayamazsın. arkadaş olarak başlamalısın. ne yaparsan yap bu kararından ödün verme. çok saçma aşık falan olunmaz netten. görüşmeden hiçbişi olmaz. yahu görüşüyosun bile kafanda sorular kalıyor o kadar kolay mı?

mattika
echoo
mesaj atıp duruyor. anlamadım ben ya görmeden duymadan nasıl böyle aşık olmuş gibi davranıyor.
arkadaş olarak görüşmek diye bişey olmaz artık, bişey oluşmuş çoktan aranızda
ben seni görmeden tanımadan bişey olamam de. netten tanışmak ayıp ya da yanlış değil ama netten sevgililik yürütmek kadar saçma bişey yok.

huzurlu_evim
bence hemen kendine gelmelsin öyle olaylar duyuyoruz okuyoruz ki bence sakın inanma kısmet bu zamanla açılır chat ne demek ya nice sapıklar hırsızlar chatte güvenilir çok nadir oda dalgasına girer erkek milleti şimdi evlenir yarın tapalar o tapalamazsa ailesi tapalar sorun çok çıkar bence fazla bağlamadan bırak

eski_bir_masal
Hangi sözlük bu acaba ?
Sözlüklerde gerçekten çok fazla hayal kırıklığı olabiliyor.
Çok gördüm, duydum o yüzden nedense bir tedirgin oldum .
Ama hiç bilemezsin aşkın karşına nerede çıkacağını.
Gelme şansı yok mu yanına hiç görüşseniz ..

echoo
kızlar ya gercek yüzünü görüyorum sanki.tutturdu görüşelim diye cok korkuyorum.3 ay oldu diyor daha okadar olmadı ki.sanki ilişki yaşamışızda onu bitiriyormuşum triplerine girdi. resimlerin bende özlediğimde bakmama kızmazsın umarım diyor ben onu tamamen unuttum acaba resimlerimi kötü şeyler için kullanır mı.

şu an cok korkuyorum.ben nasıl böyle bir hataya düştüm.tatlı dille görüşmeyi kesmeyi deniyorum ama ısrar ediyor istanbula geleyim diye Allahtan adresimi vermedim.sadece okulumu biliyor.istanbula gelse kalacak yeri de yok.ben mi büyütüyorum bilmiyorum ama.ne yapacagımı şaşırdım.

acaba platonik aşkımı biliyordu onu mu öne sürsem unutamadım desem

decemBer
korkma hiçbişi yapamaz, okuluna falan da gelmez. kes alakanı artık bu dengesizle. cevap verme 1 ay falan da girme siteye. merak etme hiçbişi yapmicak kefilim.

echoo
¤ decemBer ¤
korkma hiçbişi yapamaz, okuluna falan da gelmez. kes alakanı artık bu dengesizle. cevap verme 1 ay falan da girme siteye. merak etme hiçbişi yapmicak kefilim.
arkadas olarak görüşelim dedi.baska birini sevmeye hazır değilim dedim. çok tedirginim.ben onun bu kadar baglandıgını bilmiyordum.

bu bana ders oldu bir daha mı asla.neden resimlerimi attım ona ya.yani resimler acık felan değil asla ama sahte profil felan acarmı ki.yani yapmaz gibi geliyor ama cok korkuyorum gerekirse silerim sözlük hesabımı numaralarıda degistiririm

decemBer
echoo
arkadas olarak görüşelim dedi.baska birini sevmeye hazır değilim dedim. çok tedirginim.ben onun bu kadar baglandıgını bilmiyordum.

bu bana ders oldu bir daha mı asla.neden resimlerimi attım ona ya.yani resimler acık felan değil asla ama sahte profil felan acarmı ki.yani yapmaz gibi geliyor ama cok korkuyorum gerekirse silerim sözlük hesabımı numaralarıda degistiririm
eleman seni bu kadar huzursuz etti yerinde olsam bi daha hiç görüşmem bu ne ya.

echoo
şimdi de internetten tanışmamız mı sorun diyor sen benim tipimi beğenmedin. diyor.neden etkiledin o zamn beni diyor.deliricem

decemBer
6-09-11, 21:09
karakteri bile oturmamış bırak artık konuşmayı ciddiyim bak

echoo
¤ decemBer ¤
karakteri bile oturmamış bırak artık konuşmayı ciddiyim bak
kızdırırsam sinirlenir diye korkuyorum.ya kapansa bitse gitse şu konu.

decemBer
echoo
kızdırırsam sinirlenir diye korkuyorum.ya kapansa bitse gitse şu konu.
hiiiiiiiiiiçnişi yapmıcak boşuna zaman kaybediyosun üzüyosun kendini

echoo
uzattıkça uzatıyor deliricem.
kafam şişti. arkadaşlar canlı canlı neler yaşadığımı yazdım gördünüz inanın şu stresi cekmektense o sıkıcı ve yalnız hayatımı yaşarım daha iyi.ilişkiden erkeklerden sogudum yemin ederim.

gamze_eymen
üsteki arkadasın dediği gibi bişi yapamaz.aklınca seni endişelendirip korkutmaya mı çalıştırıyor.amacı neki ?görüşmediğin bi insana bu kadar bağlanılır mı ya.sakın taviz verme ve korktuğunuda belli etme daha çok üstüne gelir.soğukkanlı ol

jashe
bence internetten tanısılır kısmet işi nerden geleceği bellı olmaz ama uzaklık mesafe cok sorun olur üzeblr seni özlersnz görüşemezsn cok nadir görüsürsünz benmde basıma geldı cnkü berbat bsey aklın varsa bulaşma derim ben askerde bekledm onu ama uzaklık sorun oldu hepsi boşaaa gtti:KK47::KK49::126::126:

decemBer
echoo
uzattıkça uzatıyor deliricem.
kafam şişti. arkadaşlar canlı canlı neler yaşadığımı yazdım gördünüz inanın şu stresi cekmektense o sıkıcı ve yalnız hayatımı yaşarım daha iyi.ilişkiden erkeklerden sogudum yemin ederim.
soğuma canım niye soğuyosun herkes öyle mi çıkacak illa.
nette kız peşinde koşan adamdan çok hayır gelmez, zaten gerçek hayatta bulabilecek biri olsa nette bulduğuna bu kadar saldırmaz. sana resmen yapıştı baksana.
kapat bilgisayarı ve güven bana hiçbişey yapmıcak. girme bi süze sözlüğe falan, telefonu da hallet bi şakilde engellicen mi napcan.

fndkfndk
Hiçbi şey yapamaz bence de emin olabilirsin. Benim de çok oldu internet maceram. Hatta ben bi kere sıkılıp istemiyorum seni rahatsız etme deyip melek gibi görünen çocuğun içinden bir canavar çıkarmıştım. :KK1: O da benim oturduğum semti biliyordu sadece. Gerekirse tek tek arayıp bulucam seni diyecek kadar çirkefleşmişti ama hiçbir şey yapamadı.. Sana tavsiyem, eğer eminsen istemiyorum kesinlikle diyorsan mesajlarına cevap verme. Ne söylerse söylesin cevap vermezsen mutlaka kesecektir mesajları. Ama bence korkulacak bir şey yok. Merak ediyorsan görüşebilirsin bile. Sonuçta insanların içinde sana saldıracak değil ki.. Bu arada, anlıyorum ben aslında seni. İnsan çok tereddüt ediyor.Neticede ne olursa olsun tanımıyorsun çünkü..
Bir de bahsettiğin platonik aşkın hala aklının bi köşesinde duruyor olabilir. Ben de uzun bi ilişkiden çıktıktan sonra hayatıma bi erkek girecek gibi olunca sanki hala birlikteyiz ve ona ihanet ediyormuşum gibi hissediyordum. :KK14:

echoo
tehdit etmedi de ben endişelendim.
ya acık acık söyledim internetten olmaz dedim.hemde cok uzagız zaten yürümez bu ilişki aileme acıklayamam hemde ben başka birini sevmeye hazır değilim dedim.onu silemedim aklımdan dedim.

hala bulusalım diyor bahane uyduruyorsun diyor.şimdi en son kapattım konuyu iyi geceler dedim cevap vermedi.

birdaha mı töbeee ilk ve son tecrübem bu olsun.gözü gözüme değmeyen bana referans verecek birileri olmadan başlamam ilişkiye.ki buna da başlamamıştım ama!

başım agrıyor midem bulanıyor soguk soguk terliyorum. telefonlarımı değiştirsem mi

echoo
fndkfndk
Hiçbi şey yapamaz bence de emin olabilirsin. Benim de çok oldu internet maceram. Hatta ben bi kere sıkılıp istemiyorum seni rahatsız etme deyip melek gibi görünen çocuğun içinden bir canavar çıkarmıştım. :KK1: O da benim oturduğum semti biliyordu sadece. Gerekirse tek tek arayıp bulucam seni diyecek kadar çirkefleşmişti ama hiçbir şey yapamadı.. Sana tavsiyem, eğer eminsen istemiyorum kesinlikle diyorsan mesajlarına cevap verme. Ne söylerse söylesin cevap vermezsen mutlaka kesecektir mesajları. Ama bence korkulacak bir şey yok. Merak ediyorsan görüşebilirsin bile. Sonuçta insanların içinde sana saldıracak değil ki.. Bu arada, anlıyorum ben aslında seni. İnsan çok tereddüt ediyor.Neticede ne olursa olsun tanımıyorsun çünkü..
Bir de bahsettiğin platonik aşkın hala aklının bi köşesinde duruyor olabilir. Ben de uzun bi ilişkiden çıktıktan sonra hayatıma bi erkek girecek gibi olunca sanki hala birlikteyiz ve ona ihanet ediyormuşum gibi hissediyordum. :KK14:
evet platonik aşkım hala kalbimin bir köşesinde ona duydugum yoğun aşkı kimseye duyamıyorum.
yok ben kıllandım ve korktum bir kere daha ortada ilişki yok bu kafasında neler büyütmüş birde buluşursam ohooo.
eminim gece mesaj atacak öyle bir havası var.inşallah okula hastaneye dalar da unutur gider beni. ya vay arkadaş gercekten kaçan kovalanıyormuş hee

dua edin randevu sitelerinde felan resmimi görmeyeyim:18:
yapmaz gibi geliyor ama erkek milleti bu.prtiğim yok belki ama teorikte sağlamım.

echoo
¤ decemBer ¤
soğuma canım niye soğuyosun herkes öyle mi çıkacak illa.
nette kız peşinde koşan adamdan çok hayır gelmez, zaten gerçek hayatta bulabilecek biri olsa nette bulduğuna bu kadar saldırmaz. sana resmen yapıştı baksana.
kapat bilgisayarı ve güven bana hiçbişey yapmıcak. girme bi süze sözlüğe falan, telefonu da hallet bi şakilde engellicen mi napcan.
sözlükte kafa iznine cıkarım.numara engelleme nasıl oluyor bilmiyorum ki
cok sağol telkinlerin icin inşallah siler gider psikopatlaşmadan.
gerci ben bu aksam baya bir mesaj bekliyorum ondan ama dur bakalım

sekerlik16
6-09-11, 22:09
echoo
çok sevindim arkadaşım senin adına Allah mutluluğunu daim etsin.
kendimi kaptırmamak için çok çabalıyorum.diyorum ya olumlu yönleri baskın ama hep bir tereddüt var içimde.dediğim gibi uzak şehir ve en az 2 yıl aynı şhehirde olamıcaz ee sonrasıda muallakta.
merhaba arkadaşım... konuyu gerçekten çok uzun anlatmışsın. ama sna sunu söyleyeyim. herkes güvenilir değil fakat bu böyle die d diğerlerininin günahını almamak gerekir. ben de eşimle internette tanıstım ve 6 yıllık beraberlik evlilikle yepyeni bir yol aldı :) darısı başına diyorum. hakkında hayırlısı olur inşaAllah

resusitasyon
7-09-11, 05:09
niye bu kadar internet takıntısı var anlamıyorum...bişiyleri sanal yaşayan insanlar illa nette olmuyor ki...günlük yaşantımızda da pek çok örneklerini görüyoruz...insanları ve özellikle ben erkekleri internette ki tecrübeelrimle tanıdım..maalesef bişiler yanaşmadan öğrenilmiyor..bu kadar kasmana gerek yok ki..o güvenmediğin dünyadan pek çok kız erkek hatta abi diyebilceğim tarzda insanlar çıktı..üstelik bazen çok alakasız sitelerden..farklı insanlar tanımak bana hep bakış açısı kazandırdı..şuan yaşamız olduğun durumda hata yapma şansın yüksek evet..çünkü kendinde güzel açıklamışsın,uzun platonik bir aşkın ardından sanal bir sevgili adayı( gerçek olmaması için hiç bir sebep yok,aşırı olumsuz yorumları yersiz buluyorum).2 yıllık platonik aşkın ardından o dönem telefonda tanıştığı biriyle büyük bir aşk yaşamış fakat sonrasında farklı sebeplerle severek ayrılmış birinin naçizane yorumudur bu...gayet aklı başında birisin,herşey gönlünce olsun...:KK16:

echoo
7-09-11, 07:09
günaydın arkadaşlar

dün gece "çok önyargılısın ve bir sürü bahane uyduruyorsun" diye mesaj attı.
bende "kendine iyi bak iyi geceler" yazdım. şimdiye kadar hiç mesaj atmadı.

ya ben dün gece panik olduğum ve korktuğum için aşırı olumsuz düşündüm sanırım.
birde "eğer sen konuyu açmasaydın ben buluşana kadar sana hiç birşey söylemeyecektim" yazmış.aslında dün konu oralara nasıl geldi anlamadım.

benimde internette tanışıp çok mutlu olan arkadaşlarım var.ama işte insan başta tereddüt ediyor.bir de ilk ilişkim için daha gerçekçi bir tanışma istiyorum.

dün geceki korku bugün hüzüne dönüştü.ya beni beğenmedin moduna girmesi beni çok üzdü platonik aşkımın bana yaptıgı gibi bende onun özgüvenini mi incittim. oysa düşünsenize yakışıklı zengin tıp okuyor anlayışlı...ama tereddütlerimi yenemedim işte.bir kere çok çabuk bağlanmış ben bu kadar oldugunu bilmiyordum bu kadar kısa sürede az bucuk samimyet kurdugum biri böyle bağlanırsa sevgili olsam daha beter olur.

birde farkettiğim aşırı kıskanc potansiyeline sahip yani eski platonik aşkıma saydı baya.

ama üzüldüm işte farklı şartlarda farklı yerde tanışsaydık keşke.mesaj atmaz sanmıyorum artık.

VivaLaJuicy
7-09-11, 09:09
Sürekli farklı bir koşulda tanışmış olsak diye düşünüp duruyorsun. Bunun sana ne faydası var ? İstediğiniz şekilde tanışmamışsınız, olan olmuş; her şey ortada. Eğer gerçekten seni mutlu ediyorsa ve anlattıklarını dinlediğin ve fotoğraflarını gördüğün kadarıyla ona biraz olsun güvenebildiysen akışına bırakmalısın. İnternette tanışılan her adam kötüdür, sözlükçüler şöyledir böyledir diye bir olay yok. Siz zaten derin mevzulara da girmişsiniz bu insanla. Belki istediğin şekilde gelişmedi başlangıcı bu meselenin ama hoşuna da gidiyor söyledikleri, tipi ve bir sürü ortak noktanız olduğunu söylüyorsun. Biraz olumlu düşünmeye çalış eğer bu çocuğu bırakmak istemiyorsan. İçinde onu biraz daha tanımaya heves varsa... İstemiyorum diyorsan da bir mesaj at bırak gitsin. Sen istersen yine seni sevecek başka biri olacaktır. Bu insanla beraberlik yaşama zorunluluğun da yok. Bu kadar üstüne düşünmeden tadını çıkarmaya bak bence. Ve devam edersen muhakkak bir buluşma ayarlayıp yüz yüze görüşmelisiniz. O zaman fikirlerin tamamıyla değişebilir her şekilde.

suskun89
7-09-11, 09:09
canım yaa seni çok iyi anlıyorum bak benim konumda var 2 başlık açtım çok gidip geldim .güvenemedim korktum senin yaşadıklarını yaşadım haftada bir bitiyoduk sonra o bana ya da ben dönüyodum.hem istiyodum hemde korkuyodum.ona korkarak yazıyodum .4 ay oldu bizim ama ne tel verdim ne msn senin korkularını anlıyorum.bide hiçbir tecrübemiz yok.bende kimseyle çıkmadım.lisede birini sevmiştim ilk aşkımdı o benim ama biraz çekingendi açılamadı sonra tam yaklaşıcakken babamın tayini çıktı :KK43:(o hep benim kalbimin bir köşesinde ama artık hayt devam ediyo ve biz genç kızlarız bunlar çok normal şeyler çocuk tıp okuyomuş başka biri olsa kaçırsam üzerine atlar benimkide polis canım yani bizm yerimizde başka birileri olsa onalra firsat vermeden atlarlar onalrda bunu çok iyi biliyo.biizm çekimserliğimiz haytamızda daha önce kimse olmamaış kızlarız biz bunalr onalrı çok cazip ediyp

kaç lkre ark olalım dedim güven sorununu aşamayız ddim ben sana yar dedmişim ötesi yok dedi arkdaş falan olamam ben dedi.niyeti ciddi diyorum sana dedi annemi ara ablamı ara konuş dedi .

ne olursa olsun ailennin baskısını ona hissedir canım.tek olmadığını ailenden gizli kapaklı yapmadığını hissettir söyle..