Bulaşık Makinesi Tavsiyeleriniz

barkan
11-09-11, 18:09
Merhaba arkadaşlar,
henüz evli olmasam ve buna daha vakit varsa da artık bulaşık makinesi almak için illa evlenmeyi beklememe gerek yok düşüncesine kapıldım:KK1:
başka bekar bir arkadaşımın bulaşık makinesi almasıyla aklım iyice çelinmiş durumda.
Kullanıp memnun kaldığınız/kalmadığınız modelleri paylaşır mısınız?
Ben bugün Vestel bayiine gidip bir göz gezdirdim. BMJ - L503 X modelinin görüntüsü hoşuma gitti. Ayrıca 15 kişilik kapasitede olması da güzel gibi görünüyor. Daha önce bulaşık makinesi kullanmamış biri olarak şimdilik görüntü ön planda. Sizlerin tavsiyesi nelerdir? :KK3:
(gri renk veya çelik kaplamalar tercihimdir)

majika
19-09-11, 14:09
Daha önceden arçeliğin 6 programlısını kullanmıştım.fonksiyonu çoktu ama ben tek alıştığım programı kullanıyordum.şimdi bazı nedenlerle yeni makina almaya karar verdim.öncelikli tercihim elektirik tasarruflu olmasıydı bu yüzden vario speed yani zaman kısaltmalı olanlar ilgimi çekti.siemens 5 programlıda karar kıldım.araştırmalarım sonucu zaman kısaltma özelliğnin elektirik tasarrufu yapmadığını sadece zaman tasarrufu yaptığını öğrendim ve bosh 3 programlı aldım.zaten satıcılarda 3 programlının fazlasıyla iş gördüğünü çoğu programın gereksiz olduğunu söyledi.

barkan
19-09-11, 18:09
evet onu soracaktım aslında. günlerdir internette çeşit çeşit model gördüm. kafama birisi takılıyor sonra biraz daha fazla fiyat farkıyla program sayısı başka makine görüyorum haydi bir daha baştan düşünüp karar ver derken kararsız kalıyorum.
Allah aşkına bu program sayısı, program seçeneği zımbırtısı nedir? Almışken uzun yıllar gidecek sağlam birşey alayım diyorum. Program sayısı arttıkça fiyat da artıyor. Kullanılmayacak programlar için fazla para vermek de istemem açıkçası. Bir de anladığım kadarıyla suyu tam tazyikli veremiyor bazı makineler. bu yüzden bulaşık makinesi kullanıcılarından memnuniyetleri hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Evet nedir önerileriniz?

maiwesiyah
benim bulaşık makinem siemens ve çok memnunum canım,
4 programlı ama ben genellikle 2 programını kullanıyorum,
tek sepet yıkama özelliği olan bir model seçersen, benim gb rahat edersin :nazar:

okyonus
benimki gri inoks canım çeliklerden bosh aldım ben 18 gün sonra düğünüm var bakalım kullanmaya başlıycam nasipse çeyizde yıkadık bir kaç sefer memnun kaldım çok tavsiye ettiler bana siemensle özellikleri aynı ben boshu daha çok begendim raflar fln katlanıyor beni cezbetti resmen özlellikleri çok iyi 6 programlı peşin aldık 1400 tl idi bir ay öncesi:KK51:

imrence
21-09-11, 12:09
KAmpanyalara aldanıp alma derim bende,ben evlilik kampanyası adı altında vestel almıştım 1 yıldır kullanıyorum hiç memnun değilim.Güzel yıkamıyor çiziyor leke bırakıyor.PArana kıy ve aldığından pişman olmayacağın bir ürün al derim.

cornella
imrence
KAmpanyalara aldanıp alma derim bende,ben evlilik kampanyası adı altında vestel almıştım 1 yıldır kullanıyorum hiç memnun değilim.Güzel yıkamıyor çiziyor leke bırakıyor.PArana kıy ve aldığından pişman olmayacağın bir ürün al derim.

evet benımkıde vestel bende memnun değilim acaba cok mu dolduruyorum://///ayrıca kasıklarımın ustu falan da bi tuhaf oldu o zamanlar ailem 300 lira az ödemek ıcın beko almamıslardı:KK43:(((

albusebu
arkadaşım bundan bir ay önce Siemens SN26M282TR Bulaşık Makinesi bu makineyi aldım. aldığım günden bu güne kadar, yıkama bittikten sonra detarjanını kalıp şeklidne 2 rafın tutmak için olan yerine bırakıyor. (toplamda 3 raflı, bulaşık sepeti üste )

Söylemesi ayıp 1200 TL de para verdim.

sakın bu makineyi alma derim.

ednaaa
Benımkıde bosch bende cok memnunum hıc cızmıyor leke bırakmıyor

avkathanim
Benim bulaşık ve çamaşır makinem de bosch, her ikisinden de çok memnunum, tavsiye ederim..

barkan
23-09-11, 15:09
tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. beklemeye ve tavsiyeleri almaya devam...
:KK49:

_PuppE_
23-09-11, 16:09
Samsung aldı bir tanıdığımız biz de alacağız Samsung. Şahane bir şey. Son modellerinden. Hem su hem de elektrik yönünden çok ideal. Ayrıca çok güzel yıkıyor.

zoia
23-09-11, 16:09
benim bulaşık makinemde bosch
5 programlı kısa program haricinde memnunum

bernur
8-10-11, 16:10
benim makinem ariston idi

11 yıl gayet memnun kullandım...tık demedi...
ama geçenlerde bozuldu ve servisi tamir ücretini baya istedi 250 tl
bizde yenisini alalım diyoruz
şuan bende araştırma içindeyim

kızkardeşime de almıştı babam benimkiyle beraber
evlendikten sonra kullandı ama hiç randıman alamadı ariston dan
geçen sene bosch aldı ve oda çok memnun
bana da kesinlikle tavsiye ederim diyor

şuan kafamdaki bosch ama hala farklı seçeneklere bakıyorum

melisnaz
9-10-11, 17:10
bence kesin profilo almalısın en son modeli sahane ben 5ay oldu alalı iyiki almısım

bernur
9-10-11, 20:10
snıyorum 3 programlını üzerne çıkmam

satıcı bile 3 programlıları öneriyormuş...

hal bakıyorum...net karar vermiş değilim

bu arada birde beyaz mı yoksa inox grimi ona da karar vermiş değilim

melisnaz
10-10-11, 10:10
bence gri nedenine gelince bikaç yıl sonra beyaz olanlar sararma yapıyor benim çamaşır makinammın kenarları sarardı bundan sonra beyaz eşya almam gri eşya alrım:):KK51:

_PuppE_
11-10-11, 10:10
Bosch tavsiye edilmiyor artık. Şu an Samsung teknolojide çok öne çıkmış. Biz üçlü set aldık Samsungtan. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buz dolabı. En iyisi onun olduğunu söylediler.

bicirkiz
16-10-11, 14:10
annem 7 yıl önce boshun 4 programlısını aldı, fakat bulaşıkları çiziyor ve yıkama bittikten sonra kapağını açtığımda makinanın iç taraf üstü köpük içinde görüyorum aynı şekilde alt tarafıda köpük içinde resmen deterjan bırakıyor...ama biz 7 yıl önce almıştık bence beyaz eşya şans işi diye düşünüyorum..

Nelya
16-10-11, 19:10
BOSCH 5 programli almistik 3 sene once super yikiyor

Nurgulce
16-10-11, 19:10
arçelik kullanıyorum 5 programlı ama sadece 2 sini kullanıyorum.. çelik kapaklı ve cok memnunum..
amerikan mutfak çünkü müthiş sessiz çalışıyo.. bütün tabak tutacakları yatıyo dümdüz sepet olarakta kullanabiliyosun..
tavsiye ederim :KK34:

gulsah10
17-10-11, 07:10
simens kullanıyorum ama çokda memnun değilim lg almaaya karar verdim

bayanfiyona
26-10-11, 10:10
ben lg'den d1420mf modelini aldım çok güzel tavsiye ederim

gulsah10
26-10-11, 11:10
valla beyaz esyadada cok iddalılar bu sene

gulsah10

gulsah10

ohcanimadeysin
30-10-11, 17:10
en iyisi hangisi bilmiyorum ama benimki 3 programlı arçelik.benimle aynı yıl evlenen 3 arkadaşım daha aynı makinayı almış hiçbirimiz memnun değiliz.yapmadığım şey kalmadı içini temizlemek için,bulaşıklarını aldırıp koyuyorum leş gibi çıkıyor özellikle bardaklar.nerden geliyor o pislikler bilmiyorum.hele bir gün resmen yağlı ve pis çıkardı.bir kaç gün elimde yıkadım parıl parıl parlıyor bardaklarım.yıllardır böyle görmemiştim.daha evleneli 4 yıl oluyor 5 e girdik ama değiştirmeyi düşünüyoruz.sabrımızı sınıyor bu makine.

Evmanya
31-10-11, 13:10
Evmanya.com olarak şuanda indirimde olan bulaşık makinelerimize bakmanızı tavsiye ederiz.
ESF 66840 W Energy Saver Bulaşık Makinesi | evmanya.com
ESF 65040 W Bulaşık Makinesi | evmanya.com
ESF 66070 WR Reallife Energy Bulaşık Makinesi | evmanya.com
ESF 66070 XR Reallife Bulaşık Makinesi | evmanya.com
ESF 65040 X Bulaşık Makinesi | evmanya.com

bayanfiyona
31-10-11, 14:10
ohcanimadeysin
en iyisi hangisi bilmiyorum ama benimki 3 programlı arçelik.benimle aynı yıl evlenen 3 arkadaşım daha aynı makinayı almış hiçbirimiz memnun değiliz.yapmadığım şey kalmadı içini temizlemek için,bulaşıklarını aldırıp koyuyorum leş gibi çıkıyor özellikle bardaklar.nerden geliyor o pislikler bilmiyorum.hele bir gün resmen yağlı ve pis çıkardı.bir kaç gün elimde yıkadım parıl parıl parlıyor bardaklarım.yıllardır böyle görmemiştim.daha evleneli 4 yıl oluyor 5 e girdik ama değiştirmeyi düşünüyoruz.sabrımızı sınıyor bu makine.

arçelikten bulaşık makinesi alıpta çok memnun kalanı görmedim açıkçası değiştirmeyi düşünürsen lg ye bak ben çok memnunum

gulsah10
1-11-11, 07:11
arçelik eskidenmiş.

bayanfiyona
4-11-11, 09:11
gulsah10
arçelik eskidenmiş.
evet kesinlikle arçelik daha geleneksel kaldı şimdi ki markalara baktığımızda program çeşitliliğine hayran kalıyor insan...bir de tasarımları tabi...çok şık kullanışlı ve tasarruflu ürünler var bence...

gulsah10
10-11-11, 08:11
hep aynı tip beyaz esyalar. tasarımı güzel olanlarıda pahalı sanıp yanına yaklaşmıyoruz aslında arada fazla bir fark yok

bayanfiyona
10-11-11, 11:11
gulsah10
hep aynı tip beyaz esyalar. tasarımı güzel olanlarıda pahalı sanıp yanına yaklaşmıyoruz aslında arada fazla bir fark yok
kesinlikle... paradan çok insanlar beyaz eşyada gelenekselleşmiş bir bakış açısına sahip oluyorlar nedense renkli ya da daha desenli ürünler gayri resmi (!) bir hava yaratıyor... bunu bir makineyi gösterdiğim arkadaşım söylemişti. ben aldığım ürünlerden çok memnunum açıkçası hem oldukça güzel bir dekorasyona sahip oldum hem de gayet muntazam çalıştığı için memnunum ürünlerimden... özellikle lg swarovski taşlı buzdolabıma bayılıyorlar.

gulsah10
11-11-11, 08:11
o buzdolabı bayılınmayacak gibimi. ben mini bar olayına bayılmıştım onda

parfe
15-11-11, 20:11
polinox tabanlı bosh siemens yada profilo bulaşık makinesi kullanan var mı? Memnun musunuz?

BeyazBulut
16-11-11, 17:11
5 yıldır arçelik kullanıyorum gayette memnunum 4 programlı ne bardaklarım çizildi nede buğulandı
banada sırf görnüşü yüzünden bir eşyaya dünya kadar para vermek anlamsız geliyor

bayanfiyona
17-11-11, 09:11
BeyazBulut
5 yıldır arçelik kullanıyorum gayette memnunum 4 programlı ne bardaklarım çizildi nede buğulandı
banada sırf görnüşü yüzünden bir eşyaya dünya kadar para vermek anlamsız geliyor

elbette ki önce işlevsellik ancak onun yanında da zevkinize uygun cıvıl cıvıl bir ürün olsa fena olmaz. sadece görüntüsüne bakıp hiç bilmediğim bir ürüne ben de asla para yatırmam

gulsah10
18-11-11, 11:11
tabikide sadece dış yüzeye göre para verilmez ama hem düz hemde aynı teknolojide ürün olunca kalkıp düz bişey almak istemem doğrusu

bayanfiyona
23-11-11, 08:11
gulsah10
tabikide sadece dış yüzeye göre para verilmez ama hem düz hemde aynı teknolojide ürün olunca kalkıp düz bişey almak istemem doğrusu

:))) aklıma geldi bir komşum seneler önce dergiden gördüğü bir bulaşık makinesine özenip evdeki cihazı stickerlarla süslemişti.... aslında pekte güzel olmuştu. bende lg buzdolabı gibi bulaşık makineme swarovski taşlar mı alıp yapıştırsam acaba? hem uyumlu olur. çamaşır makineleri süslüde bulaşıklar daha klasik tabi

gulsah10
23-11-11, 11:11
ben bulaşık makinamın üzerine sticker yapıştırdım çokda hoş oldu. ama kendinden desenli hareketli olan beyaz esyalar cok daha güzel oluyor

bayanfiyona
28-11-11, 14:11
gulsah10
ben bulaşık makinamın üzerine sticker yapıştırdım çokda hoş oldu. ama kendinden desenli hareketli olan beyaz esyalar cok daha güzel oluyor
eh evet orijinali gibi olmaz elbette ama bu da bir alternatif... yoksa benim gözümde lg'nin swarovski taşlı ve desenli ürünlerin yerini hiç bir cihaz tutamaz :)

yadha
29-11-11, 13:11
kızlar çok araştırdım çok forum okudum beyaz eşya olayı şans işi bir kısmı ama en iyi bosh dıyorlar ben karırımı verdım bosch...

barkan
10-12-11, 20:12
bosch, siemens ve lg öne çıkmış sanki. Bu başlığı açtığım iyi olmuş. Ama hala tam kararımı vermedim.. cevaplar için teşekkürler..:92:

selocann
10-12-11, 20:12
benım makınamda bosch 4 programlı 55 dkda yıkıyor ama gecenlerde bı makına gordum 8 progralı hoover dıe bı markaydı sanırım 5 dkda uzun programın yıkadıgı gıbı yıkıomus bılgınıze

ceylan_ceylin
10-12-11, 22:12
evet son makinalr 15 dakikada yıkıyor.benimki,5 senelik bosh 55 dakikada yıkıyor:KK19:

asis
3-01-12, 14:01
Bosch bulaşık makinesini 7 aydır kullanmaktayım. 5 programlı en kısa programı 30 dakikada yıkıyor ve pırıl pırıl yapıyor.

1-2 haftadır daha ekonomik nasıl kullanırım şeklinde araştırmalar yapıyordum. ve yetkililerden öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum

ben hep vario speed tuşunu seçerek zamanı kısaltıyordum. 140 dakikalık 50 dereceli programı 70 dakikaya indiriyordu. kirli bulaşıklarımı bu programda yıkıyordum.

vario speed zamanı kısaltıyor. ama aynı zamanda kısalttığı için, daha fazla elektrik ve su harcıyor. kesinlikle tasarruflu değil. eğer yarım yük seçeneğiniz varsa bunu seçin ama kesinlikle vario speed tuşunu seçmeyin dediler bana.

eğer misafiriniz varsa ve aceleniz varsa zamanı kısaltın ve vario speed programını seçin. inanın 150 dakika boyunca yıkamak daha tasarruflu dediler bana. bende bunu sizinle paylaşmak istedim.

niipek
4-01-12, 11:01
asis
Bosch bulaşık makinesini 7 aydır kullanmaktayım. 5 programlı en kısa programı 30 dakikada yıkıyor ve pırıl pırıl yapıyor.

1-2 haftadır daha ekonomik nasıl kullanırım şeklinde araştırmalar yapıyordum. ve yetkililerden öğrendiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum

ben hep vario speed tuşunu seçerek zamanı kısaltıyordum. 140 dakikalık 50 dereceli programı 70 dakikaya indiriyordu. kirli bulaşıklarımı bu programda yıkıyordum.

vario speed zamanı kısaltıyor. ama aynı zamanda kısalttığı için, daha fazla elektrik ve su harcıyor. kesinlikle tasarruflu değil. eğer yarım yük seçeneğiniz varsa bunu seçin ama kesinlikle vario speed tuşunu seçmeyin dediler bana.

eğer misafiriniz varsa ve aceleniz varsa zamanı kısaltın ve vario speed programını seçin. inanın 150 dakika boyunca yıkamak daha tasarruflu dediler bana. bende bunu sizinle paylaşmak istedim.
sizinde makineniz yeni sayılı... güle güle kullanın bu arada verdiğiniz bilgileriniz için teşekkürler..
vario speed programında daha fazla elektrik ve su harcıyor demişsiniz.. zaman kısalınca elektriği nasıl daha fazla harcıyor anlamadım inanın.. suyu anlarım... kısa zamanda lekelerin çıkması için daha yoğun su püskürtüyordur.. ama elektriği cidden anlayamadım... acaba daha yoğum su püskürtmesi daha fazla güce, güçte enerjiye eşit olduğu için mi? sırf meraktan soruyorum :)

tugba1986
4-01-12, 11:01
benim bütün beyaz eşlarım bosch ve çok memnunum hepsi harika kesinlikle tavsiye ederim

niipek
4-01-12, 13:01
tugba1986
benim bütün beyaz eşlarım bosch ve çok memnunum hepsi harika kesinlikle tavsiye ederim
benimde bulaşık ve çamaşır kurutma makinem hariç herşey bosch.. bende memnunum...
bulaşık makinemde bosch'tu... 12 senelik falan olmuştu yanlış hatırlamıyorsam... artık 2.5 saatte yıkıyordu bulaşıkları ve hiç temiz çıkmıyordu..
çok araştırdım ettim... lg'nin d1420mf modelini aldım.. çok memnunum şuan için..
çamaşır kurutma makinemde arçelik... o da süper... kupkuru çıkarıyor çamaşırlarımı...

angeloflove
5-01-12, 15:01
bende bayadır arastırıyorum ceyız ıcın alacagım bosch da karar verdım. tum esyalarımı bosch alcam kısmetse. bulasık makınasını da ıcı celık cok abartılı olmayan orta sınıf bı urun secmeyı planlıyorum. 1500 tl.