2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Dionisa
17-12-11, 22:12
alarafalara
sevgi meleği maşallah çok istikrarlı gidiyosun.
inşallah böyle devam eder.
ben çok sıkılıyorum artık bide kursa gitmesem hiç yüzüne bakmıcam galiba...
bugün pegemim kim korkar tarihten diye ders notları vardı onu aldımda biraz hevesim geri geldi.
güzel hazırlanmış resmen bizim için ders notu tutmuşlar gibi :KK1:
Valla canım 2 saat ya çalıştım ya çalışmadım:KK1:
Onu biliyorum evet.
Pegem güzel bir yayın sorularını zevkle çözüyorum.
Elimdeki yargı denemeleri bitsin pegemin her dersten 50 deneme setini alıcam inş.

eDaa_
Merhaba kızlar. Ben de bu sene ilk defa giricem sınava. Okulu uzattıkça uzattım da inş bu sene bitecek artık, o yüzden kpssden kaçmak olmaz dedim :) Bu hafta hiç çalışmadım, motivasyonum düştü. Bir de benim A grubu olduğundan konular oldukça çok. Ay ne yapacağım bilmiyorum. Şöyle bir okudum da sizi, çalışma aşkım geri geldi resmen :) Yarın güzel bir şekilde başlıyorum tekrar yoksa bu konular bitmezz :)
Eda hoşgeldin :)
Hadi bakalım güzel birşeye vesile oluruz inşallah En Büyük TÜRKİYE

Dionisa
17-12-11, 22:12
Anayasadan 120 soru çözüldü.

ohcanimadeysin
17-12-11, 23:12
canım maşallah sen bu çalışmayla gidersen istediğin puanı alırsın.maşallah maşallah...

eDaa_
18-12-11, 07:12
Günaydın kızlarrr. Kahvaltımı yapıp hemen konu çalışmaya başlıyorum :) Coğrafya çalışacağım sanırım bugün biraz.

Dionisa
18-12-11, 09:12
ohcanimadeysin
canım maşallah sen bu çalışmayla gidersen istediğin puanı alırsın.maşallah maşallah...
Tatlım valla saatlerimi vermiyorum çalışmaya.
Dün toplasan 2 saat ancak.
Ama bugün vatandaşlıktan 2 ünite bitirmem lazım.

Dionisa
eDaa_
Günaydın kızlarrr. Kahvaltımı yapıp hemen konu çalışmaya başlıyorum :) Coğrafya çalışacağım sanırım bugün biraz.
Hadi Bismillah :KK9::KK9:

hurremland
ben bı kac gundur ıyıce saldım kendımı ıcımden gelmıyor ne olucak boyle bılmem:44:

lost87
18-12-11, 10:12
_asmunikal_
geçmiş olsun:) nasıl çalıştın bide nekdar vaktini aldı:) bnde ocakta coğ. mat a başlicamda
canım ben coğrafyaya 2 kaynak kitaptan çalıştım okudum ve bol soru çözdüm.
coğrafya galiba benim 2 haftamı aldı çalışırken.

ohcanimadeysin
18-12-11, 10:12
sevgi_melegi
Tatlım valla saatlerimi vermiyorum çalışmaya.
Dün toplasan 2 saat ancak.
Ama bugün vatandaşlıktan 2 ünite bitirmem lazım.
ben gelincede bana gaz ver tamammı.çok ihtiyacım olacak.çok çok çok fazla çalışmam lazım.

Dionisa
18-12-11, 12:12
ohcanimadeysin
ben gelincede bana gaz ver tamammı.çok ihtiyacım olacak.çok çok çok fazla çalışmam lazım.
Sen gel yeter ki bende gaz bol :KK1:
1 ay mı kaldı? Sınava da baya var, zaman geçmek bilmiyor.
Bebişler nasıl iyiler mi?

Dionisa
18-12-11, 12:12
cindy16
ben bı kac gundur ıyıce saldım kendımı ıcımden gelmıyor ne olucak boyle bılmem:44:
Salmak yok!
Günde 1 saat de olsa çalışalım.
Damlaya damlaya göl olur...

daisy87
18-12-11, 16:12
kpss için kaynak alabilceğim uygun ve güvenilir bir site önerebilir misiniz?

Dionisa
daisy87
Kitapseç.com ben ve diğer arkadaşlarım burdan temin ettik.
Fiyat olarak da iyidir canım.
Kapıda ödeme seçeneği var.
Araştır bak tatlım memnun kalacağından eminim.

eDaa_
Sabahtan beri evin işleriydi yemeğiydi falan derken şu saat oldu ben sadece 1 konu bitirdim bir de 50 soru çözdüm. 12ye kadar tüm konu sorularını bitirip 1 konu daha bitirmek istiyorum ya hayırlısı ufff valla şöyle çalışma arasına bir şey girdi mi kötü oluyor ya :KK43:

sherdar
18-12-11, 17:12
Reklam amaçlı üyelik !

yesil_87
18-12-11, 18:12
daisy87
canım ben bu yıl kpssa dan atananlardanım. 89 aldım. yargı ile ihtiyaç çalıştım. ve yargı yayınevi uygundur basımları kaliteliii

ohcanimadeysin
18-12-11, 18:12
sevgi_melegi
Sen gel yeter ki bende gaz bol :KK1:
1 ay mı kaldı? Sınava da baya var, zaman geçmek bilmiyor.
Bebişler nasıl iyiler mi?
iyiler napsınlar eve tıkıldık kaldık.kimsede yok 3 müz akşamı ediyoruz.:KK9:brirni uyut diğerini doyur giydir,oyun oyna resim yap.yemek yap.baba gelince çocukları sat biraz eve çeki düzen ver.akşam artık anca dizi vakti oturp çay içiyoruz.ama annem gelsin gündüzlerim kütüphanede geçecek inşallah.oofff inşallah hakkını vererek çalışabilirimde istediğim puanı alırım.ve güzel bir yere atanırım:KK31::KK31::KK31:

Dionisa
18-12-11, 19:12
Vatandaşlıktan ilk üniteye noktayı koyabildim sonunda dün akşam.
Bugün yaptıklarım:

Vatandaşlık ilk ünite videosunu izledim
(keyifli anlatıyor ama ders bayıcı) : Tam 2 saat idi video.
2. üniteyi de bitirdim. :20 soru çözdüm
Tarihten :2 deneme+ 1 test
Coğrafyadan :2 deneme+ 1test
Vatandaşlık :20 soru+3 test

eDaa_
Bugün;
Coğrafyadan Türkiye'nin iklim, bitki örtüsü ve toprak tipleri konusunu bitirdim.
Konuyla ilgili 200 soru çözdüm...

eDaa_
sevgi_melegi
Vatandaşlıktan ilk üniteye noktayı koyabildim sonunda dün akşam.
Bugün yaptıklarım:

Vatandaşlık ilk ünite videosunu izledim
(keyifli anlatıyor ama ders bayıcı) : Tam 2 saat idi video.
2. üniteyi de bitirdim. :20 soru çözdüm
Tarihten :2 deneme+ 1 test
Coğrafyadan :2 deneme+ 1test
Vatandaşlık :20 soru+3 test
Oh maşallahhh :) Videoları nereden izliyorsun canım ben de mi öyle yapsam ne yapsam :))

Dionisa
18-12-11, 21:12
eDaa_
Oh maşallahhh :) Videoları nereden izliyorsun canım ben de mi öyle yapsam ne yapsam :))
İhtiyaç yayınlıcığın videolarından izliyorum canım ben.
Burada linkini çok paylaştım.
İstersen elimde videolarla ilgili çok döküman var özelden yollarım sana.
ben videolar sayesinde daha iyi anlayıp pekiştirdim.
Karar senin tatlım..

eDaa_
sevgi_melegi
İhtiyaç yayınlıcığın videolarından izliyorum canım ben.
Burada linkini çok paylaştım.
İstersen elimde videolarla ilgili çok döküman var özelden yollarım sana.
ben videolar sayesinde daha iyi anlayıp pekiştirdim.
Karar senin tatlım..
Ay ne iyi olur canım özelden bana mesaj atabilir misin şimdiden çook teşekkürler.

AsiNaz
Merhaba kızlar.. Nasılsınız?

Bu arada,
PamukPrenses
selam kızlarr
ekol hocanın videolarını indirip mp3 formatına çeviriyorum.. dıaşrıda yürürken vs gibi durumlarda dinleyebilmek için :KK51:
prenses, bu mp3 leri nasıl yüklediğini merak ettim. Kabaca tarif edebilir misin?

lost87
matematik çalıştım
coğrafyadan 3 deneme çözdüm
tarihten 1 konu tekrarı ve konu sonu 3 test çözdüm.
iyi geceler :KK54:

eDaa_
18-12-11, 22:12
sevgi_melegi; yeni üye olduğumdan msj atamıyorum henüz 100 mesaj yazmış olmam gerekiyormuş foruma :KK43: Buradan teşekkür edeyim dedim. Çok teşekkür ediyorum ilk girişim olacak bu sene olmasa da seneye için bi hazırlık olur dedim. Ama azimliyim yani her an her şey olabilir :) İşim gücüm yok evdeyim bol bol çalışıyorum valla. Tekrar teşekkürler iyi geceler iyi çalışmalar.

Dionisa
ohcanimadeysin
iyiler napsınlar eve tıkıldık kaldık.kimsede yok 3 müz akşamı ediyoruz.:KK9:brirni uyut diğerini doyur giydir,oyun oyna resim yap.yemek yap.baba gelince çocukları sat biraz eve çeki düzen ver.akşam artık anca dizi vakti oturp çay içiyoruz.ama annem gelsin gündüzlerim kütüphanede geçecek inşallah.oofff inşallah hakkını vererek çalışabilirimde istediğim puanı alırım.ve güzel bir yere atanırım:KK31::KK31::KK31:
Amin umarım hepimiz için hayırlısı olur.
Şu netde vakit geçirmesem süper olcakta evde de patlıyorum o zman sıkıntıdan napsam acep:26:

Dionisa
eDaa_
sevgi_melegi; yeni üye olduğumdan msj atamıyorum henüz 100 mesaj yazmış olmam gerekiyormuş foruma :KK43: Buradan teşekkür edeyim dedim. Çok teşekkür ediyorum ilk girişim olacak bu sene olmasa da seneye için bi hazırlık olur dedim. Ama azimliyim yani her an her şey olabilir :) İşim gücüm yok evdeyim bol bol çalışıyorum valla. Tekrar teşekkürler iyi geceler iyi çalışmalar.
Rica ederim kolay gelsin...

GaydiriGubbakCemile
19-12-11, 06:12
AsiNaz
Merhaba kızlar.. Nasılsınız?

Bu arada,

prenses, bu mp3 leri nasıl yüklediğini merak ettim. Kabaca tarif edebilir misin?
Tatlım video indirme programları var nette.. Uuzun uğraşlar sonucunda uygun olanı buldum.. İndirmeside çok kolay oluyor.. Ama adını bilmiyorum o kadar çok program indirip kurdum ki :KK25: Daha sonra convert programı ile mp3 çeviriyorum :KK16:

daisy87
19-12-11, 11:12
sevgi_melegi
Kitapseç.com ben ve diğer arkadaşlarım burdan temin ettik.
Fiyat olarak da iyidir canım.
Kapıda ödeme seçeneği var.
Araştır bak tatlım memnun kalacağından eminim.
cnm bakıyorum şimdi çok sağol.

daisy87
19-12-11, 11:12
yesil_87
canım ben bu yıl kpssa dan atananlardanım. 89 aldım. yargı ile ihtiyaç çalıştım. ve yargı yayınevi uygundur basımları kaliteliii
hayırlı olsun canım darısı bizim başımıza yargıyıda inceliycem teşekkür ederim.

lost87
19-12-11, 13:12
havadan mıdır nedir bugün üstümde ağırlık var :KK43:

elff
19-12-11, 14:12
lost87
havadan mıdır nedir bugün üstümde ağırlık var :KK43:
havadandır canımyamurlu kasfetli bi hava var bende çocuğu uyuttum kendimde uyumamak için zor duruyorum sabahta erken kalkıyorum bu saatler zor geçiyo daha bugun bişey yapamadım girdiğim denemedeki netlere baktım türkçeden abuk sabuk yanlış yapmışım yaprak test çözdüm tarh ve coğrafyadan onlarda 50 soru falandı şimdi coğrafya çalışcam bizim dershanedeki hoca bi garip daha 2 konudayız denemelerde netleri çoğaltmak için bu hafta full coğ çalışıp konuları bitircem zaten 7 konu falan heralde sevginin ihtiyaç videosunu indirdim ondanda dinliycem artık hocayı şimdiy kadar beklediğime pişmanım sizin tarih coğ konu çalışma bittimi

daisy87
19-12-11, 16:12
kızlar yaprak test mi alıyım soru bankası mı ? :26::18:

Dionisa
19-12-11, 16:12
elff
havadandır canımyamurlu kasfetli bi hava var bende çocuğu uyuttum kendimde uyumamak için zor duruyorum sabahta erken kalkıyorum bu saatler zor geçiyo daha bugun bişey yapamadım girdiğim denemedeki netlere baktım türkçeden abuk sabuk yanlış yapmışım yaprak test çözdüm tarh ve coğrafyadan onlarda 50 soru falandı şimdi coğrafya çalışcam bizim dershanedeki hoca bi garip daha 2 konudayız denemelerde netleri çoğaltmak için bu hafta full coğ çalışıp konuları bitircem zaten 7 konu falan heralde sevginin ihtiyaç videosunu indirdim ondanda dinliycem artık hocayı şimdiy kadar beklediğime pişmanım sizin tarih coğ konu çalışma bittimi
Benim tarih coğ bitti canım.
Vatandaşlıktan 3. ünitedeyim.
oda bitsede artık normal deneme çözmeye başlasam

eDaa_
19-12-11, 17:12
Bugün benim durum çok fena. Öyle az çalıştım ki :KK43: Halbuki pek iyiydim sabahtan... Offff :KK43:

Dionisa
19-12-11, 17:12
eDaa_
Bugün benim durum çok fena. Öyle az çalıştım ki :KK43: Halbuki pek iyiydim sabahtan... Offff :KK43:

Valla bugün ben hiç çalışmadım.
Geç kalktım işlerim vardı oydu buydu derken bu saat oldu.
Ancak test çözer vatandaşlığı çalıştığım yere kadar okurum.
Artık ilk üniteyi kazıdım beynime :KK1:

ohcanimadeysin
19-12-11, 20:12
sevgi_melegi
oooo harikasın canım..benimde en büyük derdim genel kültür.en çok ona yoğunlaşmam lazım.matematiği direk soru çözümü olarak başlayacağım amacım az sürede çok soru çözmek.türkçe konularınıda hızlı hızlı bitirip onuda soru çözümü olarak devam ettirmek.genel kültüre çok zaman ayırmam gerekecek.konuları hallet sindir soru çöz...:KK30::KK30::KK30:

elff
19-12-11, 21:12
sevgi_melegi
ya ne güzel biz çok geç kaldık gibi tarih coğ vat hiç yok bende coğ bitiriyim tarihide okuyup soru çözerim artık denemelerde kendimi kötü hissediyorum gk kısmı yok gibi bide artık türkçede zor oluyo kızlar hafife almamak lazım

elff
19-12-11, 21:12
ohcanimadeysin
oooo harikasın canım..benimde en büyük derdim genel kültür.en çok ona yoğunlaşmam lazım.matematiği direk soru çözümü olarak başlayacağım amacım az sürede çok soru çözmek.türkçe konularınıda hızlı hızlı bitirip onuda soru çözümü olarak devam ettirmek.genel kültüre çok zaman ayırmam gerekecek.konuları hallet sindir soru çöz...:KK30::KK30::KK30:
aynen gk halletmem lazım ama ilk konular çok sıkıcı çok ezber var camiler medreseler yok beylikler nerde falan nasıl ezberlemeli bilmiyorum tek bildiğim saçdm ilk beylikler hangisi nerde falan bilmiyorum ama

Dionisa
19-12-11, 22:12
Bağyanlar kasmayın kasarsanız olmaz bu iş...
elffciğim ne nerde tabiki ezberleyemezsin.
Hem ezber yapmayın eninde sonuna unutursunuz
Öğrenmeye çalışın.
Misal veriyorum;
Mısırda kurulan devletler: TEMA ( tolunoğulları, eyyubiler, memlükler, akşitler)
İlk türk beylikleri : DSMAÇ ( danişmentliler, saltuklular....)
Ege yetiştirilen ürünler : ZÜHTİ
İnönünün sonuçları : MİLAT
valla ben çalışırken hep bunun gibi kodladım kendi kendime.
Ve çok işe yarıyor.
artık okumaktan da bıktım.
O kadar emek verip kazanamamak da var şu sınavı çok tırsıyorum:18:

Dionisa
ohcanimadeysin

Sağol canım.
Bitsinde işte genel büyük bir tekrar yapıcam.
Türkçe ve mat da konu çalışmayı düşünmüyorum.
Mat konularını şöyle gözden geçircem video izlerim belki.
Full teste dönmem lazım artık.
Benm daha aöf derslerim var çünki.:KK50:

Dionisa
Bugün ne çalıştım?

Tarih 2 deneme ( 4 yanlış 2 sinin sorusunu okumayı unutmuştum :KK1:)

Coğrafya 2 test(3 yanlış dikkatsizliğimden)

Vatandaşlık 3 test( İhtiyaç yayıncılıktan çözdüm. İlk konu ile ilgili testleri. O daha farklı almış 3 boş soru bıraktım diğer ünitenin konusuyla ilgiliydi çünki. onun dışında diğer sorularım doğru)

Türkçe 1 deneme.

İşte böyle canlar
İyi geceler...

envorimentalengineer
ii akşamlar arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.müh.fak 2011 mezunuyum.kpss ye çalışmaya yeni başlıcam.çok karamsarım şuan türkçe matematgm gayet ii.tarih coğr vat dan bşe blmyorum.szce temmuza kadar donanımlı bi şekilde yetşrmi konularım.ya bide dershaneye yazılmayı düşünüorum.dershane olayına nasıl bakıosunuz?

Dionisa
19-12-11, 23:12
envorimentalengineer
ii akşamlar arkadaşlar.siteye yeni üye oldum.müh.fak 2011 mezunuyum.kpss ye çalışmaya yeni başlıcam.çok karamsarım şuan türkçe matematgm gayet ii.tarih coğr vat dan bşe blmyorum.szce temmuza kadar donanımlı bi şekilde yetşrmi konularım.ya bide dershaneye yazılmayı düşünüorum.dershane olayına nasıl bakıosunuz?

Yetişir canım ama düzenli bir program ile çalışırsan.
Dershane konusunda bişey diyemiyorum.
Mat.ı kötü olanlar gitmeli bence.
Sözeli çalışarak yapabilirsen hiç uğraşma
Ben gitmiyorum gk bitti sayılır.

eDaa_
20-12-11, 07:12
Evettt bugün çok kararlıyım çalışma konusunda. 2 saate ev temizliğim biter sonra ver elini coğrafya, tarih.. :)

envorimentalengineer
20-12-11, 11:12
sevgi_melegi

Yetişir canım ama düzenli bir program ile çalışırsan.
Dershane konusunda bişey diyemiyorum.
Mat.ı kötü olanlar gitmeli bence.
Sözeli çalışarak yapabilirsen hiç uğraşma
Ben gitmiyorum gk bitti sayılır.
ya bn aslında eylül gbi başlamıştım yaklaşık 1 ayda tarihi fln yarılamıştım sora bi koptum kopuş o kopuş:KK43: dershane konusunda seninle aynı düşünüorum ama sanki dershane insanı daha bi sistemli yapıo.evde bilgsayar tv rahatlık vs insanı braz tembelliğe itio ama zaman daraldı artık adam akıllı başladım bugün.yorumların için teşekkür ederim canım kolay gelsin herkeseeeeee

Dionisa
20-12-11, 12:12
envorimentalengineer
ya bn aslında eylül gbi başlamıştım yaklaşık 1 ayda tarihi fln yarılamıştım sora bi koptum kopuş o kopuş:KK43: dershane konusunda seninle aynı düşünüorum ama sanki dershane insanı daha bi sistemli yapıo.evde bilgsayar tv rahatlık vs insanı braz tembelliğe itio ama zaman daraldı artık adam akıllı başladım bugün.yorumların için teşekkür ederim canım kolay gelsin herkeseeeeee
Evet haklısın o konuda.
Herkes evle ders çalışmayı aynı ölçüde yürütemiyor.
Bende işte 2 ayı geçmiştir çalışmaya başlayalı.
Ama hergün kafa patlatıp, saatlerce çalıştığımı söyleyemem.
Misal dün 2 saat soru çözdüm sadece bu.
Anayasaya bu hafta başladım. 3. ünitedeyim.
Az olsun ama öz olsun diyorum.
Çalışma mantığını kavradıktan sonra hiçbir engel yok.
dershaneye gidip verim alamamak da var.
Ki artık teknoloji çok ilerledi.
Videolardan çok kaliteli hocaların derslerini izleyebiliyorsun.
gittiğin dershanenin kaliteli hocaları olacağının garantisi yok malesef.
he kötülemiyorum ama insan başarmak istesin sadece.
Motive eden, hırs veren sadece insanın kendisidir.

lost87
20-12-11, 13:12
sevgi_melegi
Evet haklısın o konuda.
Herkes evle ders çalışmayı aynı ölçüde yürütemiyor.
Bende işte 2 ayı geçmiştir çalışmaya başlayalı.
Ama hergün kafa patlatıp, saatlerce çalıştığımı söyleyemem.
Misal dün 2 saat soru çözdüm sadece bu.
Anayasaya bu hafta başladım. 3. ünitedeyim.
Az olsun ama öz olsun diyorum.
Çalışma mantığını kavradıktan sonra hiçbir engel yok.
dershaneye gidip verim alamamak da var.
Ki artık teknoloji çok ilerledi.
Videolardan çok kaliteli hocaların derslerini izleyebiliyorsun.
gittiğin dershanenin kaliteli hocaları olacağının garantisi yok malesef.
he kötülemiyorum ama insan başarmak istesin sadece.
Motive eden, hırs veren sadece insanın kendisidir.
aynen katılıyorum sevgicim.
önce azim sonrası çalışmak , zaten azim çalışmayı sağlıyor.
ders çalışmak için çok güzel kitaplar testler yayınlar var.

Dionisa
20-12-11, 13:12
lost87
aynen katılıyorum sevgicim.
önce azim sonrası çalışmak , zaten azim çalışmayı sağlıyor.
ders çalışmak için çok güzel kitaplar testler yayınlar var.
Ay lostcum valla yaramı deştin şimdi elimdekiler bitsinde yediiklim alsam diye kitapların gözünün içine bakıyorum :KK70:
Valla dershaneye verilen parayla yayın yığarım odaya ben :KK1:

walker
20-12-11, 14:12
kızlar bende düzenli çalşıyorum artık oturttum sonunda çalışma programımı :)
İnş. kazanır ve atanırız bazen geliyorlar bana ya olmazsa diye , stres için daha çok var ama değil mi ?