Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Dionisa
3-11-11, 20:11
valeri
sevgi meleği bu zihin haritalarını kendin mi çıkardın sen? ben beceremedim bu harita çıkarma işini ya.internette hazır zihin haritaları var, ferhatça nın, onlardan yararlansam olmaz mı acaba? bi de çok vakit alıyo hazırlamak ve ferhatça gibi düzgün yapamıyorum.
Evet ben kendim çıkardım canım.
Olur tabi kullanabilirsin ama işin sırrı zaten kendin hazırlamanda canım başkasınınki ezber olmaktan öteye gidemiyor.
Nereye ne yazdın naptın en iyi sen bilir, hatırlarsın.
Ben bi üniteyi okuyorum sonra yazıyorum en son çıkarıyorum o zaman bana önemli gelen gelmeyen veya yazıp yazmaya değen yerleri görebiliyorum.
Sen elinden geldiği kadarını yapmaya çalış canım. Nerdesin tarihte?

Dionisa
3-11-11, 22:11
Bugün 14 sayfa coğrafya çalıştım.
Kendilerinden pek hoşlanmasam da bitmek zorunda.
Sizler ne yaptınız?
Nasıl gidiyor çalışmalar? Bayram hazırlığından dolayı salladık tabi biraz.:KK53:

prenses_84
3-11-11, 22:11
Aynen ben de bayram hazırlığı yüzünden başlayamadım zaten:26:

lily86
3-11-11, 23:11
sevgi_melegi
Sizler ne yaptınız?
Nasıl gidiyor çalışmalar? Bayram hazırlığından dolayı salladık tabi biraz.:KK53:
valla bnm arada faceten cozdugum sorular hariç -ki bugun hiç girmedim bile- bnm dersler biraz sallantıda bu aralar. malum bayram geliyor ev işleri hızlandı memleket gitme hazırlıgı basladı vs. inşallah dönünce güzel bir ders calışma maratonu bni bekliyor:)))))))

lily86
3-11-11, 23:11
efsanem07
aranıza yeni katıldım ve boş vaktimde yazılanları okuyacağım.Sevgi meleği linklerinide bana gönderir misin? Ayrıca kızlar yeni ders çalışmaya başladım Öncelikle bölümlerin soru dağılımlarını çıkartıp ona göre çalışıyorum ama Mat.problemlerde biraz zorluk çekiyorum :KK43: yardımlarınızı bekliyorum
cnm hoşgeldin aramıza
linklerin baştan sona listesi 98. sayfada var ordan seç beğen al
bnm matematik eksiğim cok bn kpssdershanesi diye bir siteden izliyorum konu videolarını tavsiye ederim

prenses_84
Ya neden bilmiyorum ama hiiç çalışasım yok arkadaşlar ya...Çalışmadan olmaz bu iş neden içimden gelmiyor ki.....Daha başlayamadım bu ne hımbıllık ben anlamadım....:KK43:
tatlım cnmzın istemesini beklersen daha coooooooooooooooooookkkkkkk bekleriz şimdi herkes astı ben de dahil bayramdan sonra sıkı bir tempoya girmeye var mısın?

sevgi_melegi

Öcelikle hoşgeldin :)
tamam canım atarım da linkleri de şuan nerde kim bilir. linkler zaten videoların linkleri çoğunlukla.
ben daha çok forum tr den topluyorum orayı mutlaka takip et.
sonra kpssdershanesi.com ve 10linekpss.com bu iki sitede bol bol soru ve notlar var.
matematik için de antremanlarla matematik kitabı ve doğan ulu tavsiyemdir.
Hoşgeldin tekrardan...
sevgi_melegi
Sizler ne yaptınız?

maşallah cnm tam gaz devam bn sahsen senin gibi her istediğimde bilgisayara giremyiyorm maalesef ztn dun çöktü bilgisayar butun linklerim gitti

efsanem07
4-11-11, 09:11
Kızlarr ilginiz için teşekkürler bende iş yerinde mat.çalışıyorum akşamda eve gidince çözümlü sorulara bakıyorum :)

dyakamoz
4-11-11, 10:11
kızlar vatandaşıktan kaynak alamadım daha zamanım yok 2010 baskıdan çalışıyorum yasamadayım boluna mı çalışıyorum ne değişti ne değişmedi bilmiyorum çok fark var mı ya aklıma takıldı 2012 den hangi kaynağı tavsiye edersiniz

sevgi meleği ne dersin:)

lily86
4-11-11, 10:11
kızlar ben bu akşam yola cıkıyorum memlekete bayram için...
hepinize çoooooooooookkkkk güzel bir bayram diliyorum....
sevgiler...

dirmit
4-11-11, 11:11
lily86
sevgiler...
yolun açık olsun canım
herkese güzel bir bayram geçirmesi dileğiyle görüşürüz kızlar:))

Dionisa
4-11-11, 11:11
lily86
sevgiler...
İyi yolculuklar canım. Güzel bir bayram geçirirsin inşallah.

Dionisa
4-11-11, 12:11
dyakamoz
kızlar vatandaşıktan kaynak alamadım daha zamanım yok 2010 baskıdan çalışıyorum yasamadayım boluna mı çalışıyorum ne değişti ne değişmedi bilmiyorum çok fark var mı ya aklıma takıldı 2012 den hangi kaynağı tavsiye edersiniz

sevgi meleği ne dersin:)
Canım elinde olana çalış dicem de en azından 2011 olsaydı iyiydi. ihityacın kitabının linkini vermiştim ya 2011 için onu indir ordan çalış bide güncel olayları takip et. sınava doğru yeni kitap alır tekrar edersin.

lost87
4-11-11, 12:11
lily86
sevgiler...
hayırlı bayramlar ve yolculuklar canım
herkese hayırlı bayramlar diliyorum.

happypisces
5-11-11, 13:11
lily86
tatlım aramıza hoşgeldin
evet arkadaslarımızın cogu konuları bayagı devirdi bn de gecen hafta katıldım aralarına ve bnm coook konu eksiğim var ama sorun değil bu eger basarmaya niyet etttiysen bir şekilde yetişirsin
sana tavsiyem aman oylesine deniyiveriyim deme eger niyetin gercekten atanmaksa biraz çalış ki en azından 80 alabilesin bn onca konu eksiğine ragmen oylesine girmiştim 77 almıştım demekkii çalışsam 80i gecermişim yani hedefin bu olsun biraz gayret et çalış, soru coz vs...
atanmak için de tercihlerini össdekine benzer yapıyorsun ama taban puan olmuyor sadece kadrolar var sen istediğin yerleri listeleyip tercih yapmış oluyorsun eger puanın yeterse atanırsın...
eğer okudugun yeri yazarsan senin için daha avantajlı olur ama olur da oylesine yazdıgın halde atamanın cıktıgı biyer olursa da ya hiç gitmezsin hakkın gider ama ya da eger bulundugun şehirde aynı bolum varsa yatay geçiş yaparsın ya da kadro varsa okulun bulundugu yere aldırabilirsin kadronu... umarım biraz olsun yardımcı olabilmişimdir.. eksiklerim varsa arkadaslar düzeltirler sanırım...
tekrardan hoşgeldin...
basarılar...
sevgiler...
çok güzel bi açıklama olmuş teşekkür ederim:) o zaman ben şu vizelerim:KK47: biter bitmez kpss test kitapları alıp başlıyım :KK9:

valeri
5-11-11, 15:11
sevgi_melegi
Evet ben kendim çıkardım canım.
Olur tabi kullanabilirsin ama işin sırrı zaten kendin hazırlamanda canım başkasınınki ezber olmaktan öteye gidemiyor.
Nereye ne yazdın naptın en iyi sen bilir, hatırlarsın.
Ben bi üniteyi okuyorum sonra yazıyorum en son çıkarıyorum o zaman bana önemli gelen gelmeyen veya yazıp yazmaya değen yerleri görebiliyorum.
Sen elinden geldiği kadarını yapmaya çalış canım. Nerdesin tarihte?

ben daha yeni başladım canım çalışmaya.ik konudayım tarihte. üniteyi önce okuyuyorsun sonra özetini çıkarıyorsun , en son da zihin haritasını mı çıkarıyorsun canım?

Dionisa
5-11-11, 17:11
valeri
ben daha yeni başladım canım çalışmaya.ik konudayım tarihte. üniteyi önce okuyuyorsun sonra özetini çıkarıyorsun , en son da zihin haritasını mı çıkarıyorsun canım?
evet aynen öyle. özet çıkarmıyorum dersen direk çıkarırsın.

valeri
5-11-11, 17:11
sevgi_melegi
evet aynen öyle. özet çıkarmıyorum dersen direk çıkarırsın.

ben senin yaptığın yöntemi deneyeyim.önce özet çıkartıyım yani.ben direkt zihin haritası çıkarmaya çalıştığım için zorlandım belki de.coğrafya ve vatandaşlık için de zihin haritası yaptın mı canım?

Dionisa
5-11-11, 18:11
valeri
ben senin yaptığın yöntemi deneyeyim.önce özet çıkartıyım yani.ben direkt zihin haritası çıkarmaya çalıştığım için zorlandım belki de.coğrafya ve vatandaşlık için de zihin haritası yaptın mı canım?
yok canım coğrafya da çıkarmıcam neden dersen konuları acayip derecede uzun.
Ekonomik coğrafyasını bildiğin özet şekilnde çalışıcam.
Şu dağalrı ovaları nehirleri vs boş bir türkiye haritası üzerinde yerleştirmeye çalışma yöntemi ile halledicem.
bunların özelliklerini de ezberlicem artık şu karstik bu tektonik vs.
Birde konu sonunda video da izliyorum canım bunu aksatma sakın.

Vatandaşlık içinde bişiyler düşüncez artık o tamamen ezbere kaçıyor onun üstüne çok düşmek lazım.

Dionisa
8-11-11, 21:11
Evet kızlar nasılsınız bakalım tatil dönüşü başlamıştır sanırım artık.
Ben çalışamadım ders. Hele bugün bizim ev akıllara zarar kalabalıktı.
Yarın gündüz çalışamayacağım sanırım.
Ama yarın arkaşam başlayacağım Allahın izni ile.
İşe tarih tekrarı ile başlayacağım ve ona bir tik atıp coğrafyadan çalıştığım konuları tekrar edip devam edeceğim.
İnaşşalah bir an önce biter konularım çok ağır tosba gibiyim :KK43:
Arkadaş 15 günde bitirdim konuları diyor. Haftada bir tekrar yapıyormuş.
Ben 2 ay olcak hala nerdeyim :KK43:
Vazmı geçsem beceremicem galiba:KK14:
görüşürüz kızlar :KK5:

JaneNora
8-11-11, 22:11
aa aaa kitaplar köşede duruyor.. matematikten başka kitaba bakamamış durumdayım.. ünivde vize zamanı birde.. ne olacak bilemiyorum yani:KK1:

lily86
9-11-11, 22:11
selam herkese...
evime geri döndüm nihayet... sağ salim gittik geldik Allaha şükür, bu arada iyi dilekleriniz için de teşekkürler...
artık silkinip kendime gelmem lazım yaaa...
dersler iyice yalan oldu, biran önce konuları bitireyim bari de tekrar yapa yapa kafama girer heralde...
bakalım yarın nolcak pek baslayabileceğimi zannetmiyorum ya hayırlısı...
hepinize iyi geceler
sevgiler...

lost87
10-11-11, 06:11
sabah gazetesi sınav akademi soru bankası veriyor hemde 10 kupon arkadaşlar :KK9:
bizde hayla taşınamadık ama tarihi tekrar edicem bende .
bir sürü çalışılacak konum var.

dersimm
10-11-11, 10:11
sevgi_melegi
Evet kızlar nasılsınız bakalım tatil dönüşü başlamıştır sanırım artık.
Ben çalışamadım ders. Hele bugün bizim ev akıllara zarar kalabalıktı.
Yarın gündüz çalışamayacağım sanırım.
Ama yarın arkaşam başlayacağım Allahın izni ile.
İşe tarih tekrarı ile başlayacağım ve ona bir tik atıp coğrafyadan çalıştığım konuları tekrar edip devam edeceğim.
İnaşşalah bir an önce biter konularım çok ağır tosba gibiyim :KK43:
Arkadaş 15 günde bitirdim konuları diyor. Haftada bir tekrar yapıyormuş.
Ben 2 ay olcak hala nerdeyim :KK43:
Vazmı geçsem beceremicem galiba:KK14:
görüşürüz kızlar :KK5:
inanmıyorum ya 15 gunde konular bıtmıs haftada bır tekrar yapıyormus bende hala acaba nasıl etsemde ders calısasım gelse dıyorum yaaaaaa sanırım bende beceremeyecegm bu ısı:KK43:

lost87
sabah gazetesi sınav akademi soru bankası veriyor hemde 10 kupon arkadaşlar :KK9:
canm sankı forumda olumsuz yorumlar okumustum ama yalan olmasın net bılmıyorum o setlemı ılgılıydı.sanırım 2010 basımı falanmıs dedıler ama bı sor onceden alanlara ıstersen canm

elff
mrb kıslar nasılsınız epeydir görüşemedik yaklaşık 2 haftadır kitap yüzü açmadım çünkü taşınma telaşım bayram derken günler boş yere geçti Allaha şükür hepsi bitt
ve benim kesintisiz düzenli bi şekilde derse başlamam lazım ama nasıl insan ara verince çok soğuyo şeytanın bacağını kırıp ders başına otursam hepsi gececek ama oturamıyorum neyse bugun kesin başlıyorum yapımıycam bıraksam gibi sözler duymak istemiyorum bu yola çıktık birkere umutsuzluğa kapılmak yok ben biaz motive olayım diye girdim okuduğum şeylere bak artık önümüzde tatil falanda yok motivasyonumuz bozulmadan düzenli çalışmalara gecelim artık

hurremland
:18:bende cok boşladım

lily86
10-11-11, 11:11
lost87
sağol tatlım valla daha hürriyet bitmedi zaten acaba unuttum mu kuponları diye içim içimi yiyiyor zor oldu bu bayram kafam karıştı arada bi firem var ztn

hala tasınamadığınıza da şaşırdım inşallah biran önce halledip katılırsın aramıza yaaaa... özlemişim valla buraya yazmayı.....
dersimm
inanmıyorum ya 15 gunde konular bıtmıs haftada bır tekrar yapıyormus bende hala acaba nasıl etsemde ders calısasım gelse dıyorum yaaaaaa sanırım bende beceremeyecegm bu ısı:KK43:

canm sankı forumda olumsuz yorumlar okumustum ama yalan olmasın net bılmıyorum o setlemı ılgılıydı.sanırım 2010 basımı falanmıs dedıler ama bı sor onceden alanlara ıstersen canm
cindy16
:18:bende cok boşladım

valla bnm de ders çalışasım var cok boşladım ama tatil dönüşü işler beni bekliyor şimdi netten cıkıp önce mutfagı sonra evin kalan kısımlarını düzeltmem, toparlamam gerekiyor yaaaa cok iş var
sonra akşam bilgisayarı boş bulursam inşallah ders çalışmaya başlamak istiyorum yeniden, çok konum var çooooooookkkkkkkkkkk

lily86
10-11-11, 11:11
elff
mrb kıslar nasılsınız epeydir görüşemedik yaklaşık 2 haftadır kitap yüzü açmadım çünkü taşınma telaşım bayram derken günler boş yere geçti Allaha şükür hepsi bitt
ve benim kesintisiz düzenli bi şekilde derse başlamam lazım ama nasıl insan ara verince çok soğuyo şeytanın bacağını kırıp ders başına otursam hepsi gececek ama oturamıyorum neyse bugun kesin başlıyorum yapımıycam bıraksam gibi sözler duymak istemiyorum bu yola çıktık birkere umutsuzluğa kapılmak yok ben biaz motive olayım diye girdim okuduğum şeylere bak artık önümüzde tatil falanda yok motivasyonumuz bozulmadan düzenli çalışmalara gecelim artık

cnm hoşgeldin valla cok oldu dimi sen yazmayalı?
dediğin gibi artık bayram vs tarzı ara da yok inşallah eski tempomuza dönebiliriz
motivasyon ne olursa olsun yuksek olmalı arkadaslar bi kere düştük diye pes mi edeceğiz? kalkar yolumuza devam ederiz Allah izin verdiği sürece...
artık silkelenip kendimize gelme vakti...
ben de yazacagım burdan tek tek ne yaptığımı motive edelim birbirimizi olur mu?
hepinize sevgiler...

Dionisa
10-11-11, 12:11
Ben şimdi başlıyorum çalışmaya kızlar. Önce tarih videolarını baştansona dinlicem.
Sonra coğrafyada geldiğim yere kadar ki tekrarlarımı yapıp devam edicem.
Geceye daha çok var. :)
Bu arada o arkadasımla görüşünce kendimi gebertesim geliyor ne kadar tembelim diye :KK1:
Dedim senin yaptığın bir oturuşta bir kazan yemeği yemek gibi birşey sakin sakin çalış.
Zaten lisede sözelciydi tarih coğrafya full onda. Ne sorsam inine dibine cevaap veriyor:KK1:
Konularım bitene kadar görüşmicem onla:KK9:

dolunayyyyy
sevgi_melegi
Ben şimdi başlıyorum çalışmaya kızlar. Önce tarih videolarını baştansona dinlicem.
Sonra coğrafyada geldiğim yere kadar ki tekrarlarımı yapıp devam edicem.
Geceye daha çok var. :)
Bu arada o arkadasımla görüşünce kendimi gebertesim geliyor ne kadar tembelim diye :KK1:
Dedim senin yaptığın bir oturuşta bir kazan yemeği yemek gibi birşey sakin sakin çalış.
Zaten lisede sözelciydi tarih coğrafya full onda. Ne sorsam inine dibine cevaap veriyor:KK1:
Konularım bitene kadar görüşmicem onla:KK9:
cnm tarih tekrarlarını notlarındanmı zihin haritalarındanmı yapıyosun:KK1:
benim tarih kötü oldugundan notları çıkarırken çok titiz davranıyorumki,tekrarlarda iyi olsun diye.
zihin harıtalarını konuyu özümsedikten sonra son iyice pekişsin diye mi çıkarsam diye düşünmekteyim.
coğrafya içinde türkiye şablonu üzerinden kendim doldurarark çalışmayı düşünüyorum ama bakalım yapabilirsem.
kolay gelsin.Allah zihin açıklığı versin:18:
:KK3::KK3:

Dionisa
dolunayyyyy
cnm tarih tekrarlarını notlarındanmı zihin haritalarındanmı yapıyosun:KK1:
benim tarih kötü oldugundan notları çıkarırken çok titiz davranıyorumki,tekrarlarda iyi olsun diye.
zihin harıtalarını konuyu özümsedikten sonra son iyice pekişsin diye mi çıkarsam diye düşünmekteyim.
coğrafya içinde türkiye şablonu üzerinden kendim doldurarark çalışmayı düşünüyorum ama bakalım yapabilirsem.
kolay gelsin.Allah zihin açıklığı versin:18:
:KK3::KK3:

hem kendi notlarımdan hemde videolardan tekrar yapıyorum. notları okudum şimdi videoları dinliyorum.
zihin haritasının mantığıda odur zaten konu bitince çıkarılır ki gereksiz yazı kalabalığını indirgeyebilesin.
Coğrafyaya gelince boş tc haritası üzerine ovaaları bilmem paltoları meyveleri sebzeleri yerleştirerek çalışıcam. onu en son yapmak istiyorum konuları iyice kavradıktan sonra

dolunayyyyy
sevgi_melegi

hem kendi notlarımdan hemde videolardan tekrar yapıyorum. notları okudum şimdi videoları dinliyorum.
zihin haritasının mantığıda odur zaten konu bitince çıkarılır ki gereksiz yazı kalabalığını indirgeyebilesin.
Coğrafyaya gelince boş tc haritası üzerine ovaaları bilmem paltoları meyveleri sebzeleri yerleştirerek çalışıcam. onu en son yapmak istiyorum konuları iyice kavradıktan sonra
anladım cnm,teşekkürler
kolay gelsin:KK3:

lost87
10-11-11, 18:11
kızlar yarından itibaren evi taşıyoruz ben uzun bir süre aranızda olamıycam çünkü eve telefon ve internet bağlanması uzun sürebilir.
iyi çalışmalar diliyorum sizlere bende inşallah daha sakin bir kafayla aranızda olurum
hoşcakalın .

Dionisa
10-11-11, 20:11
lost87
kızlar yarından itibaren evi taşıyoruz ben uzun bir süre aranızda olamıycam çünkü eve telefon ve internet bağlanması uzun sürebilir.
iyi çalışmalar diliyorum sizlere bende inşallah daha sakin bir kafayla aranızda olurum
hoşcakalın .
Sen hayırlısıyla yerleş canım. En yakın zamanda gelebilirsin inşAllah :)

Dionisa
10-11-11, 20:11
Evet kızlar bugün yaptıklarımı anlatıyım hemen.
Tarih videolarını hergün bir yada iki tane izlicem.
Bugün bir tanesini izledim tekrar yapmıs oldum ilk konuyu.

Coğrafyadan bir ünite bitirdim.
Facebooktan test çözdüm.
Şimdide 190 coğrafya sorusu koparttım çek kopart kitaplarımdan.

bitincede karısık tarih kitabımdan bi ünite çözüp yatarım.

Sizler?

begimay
10-11-11, 22:11
ben de bugün bir gaza geldim sormayın kızlar :KK76:

matematikten ardışık sayıları çalıştım ki hiç matematik çalışmam normalde, üstüne bir de test çözdüm.
coğrafyadan yer şekilleri ünitesini bitirdim.
eğitim bilimlerinden de birkaç konu çalıştım.
sonraa türkçeden de ilk konuya şöyle bi bakıp sorularını çözdüm ama branşım türkçe olduğu için o çalışma sayılmaz, çerezlik sayılır kafam dinlensin diye :KK1:
vatandaşlıktan da iki test çözdüm.

ben kendime iki tane çizelge yaptım, birinde tüm dersler ve konular var bitirdiğim konuya çarpı koyuyorum, diğerinde de bu ayın günleri ve dersler var, kutucuklara o gün hangi dersten kaç soru çözdüysem onu yazıyorum. dolaba da yapıştırdım onları. gördükçe gaza geliyorum. böyle ilkokul çocukları gibi o çizelgeler renkli kalemlerle doldukça mutlu oluyorum daha da çalışasım geliyor.
tavsiye ederim kızlar :KK3:

mesa
11-11-11, 10:11
selam kızlar bende bugün ilk kez çalışacam sınav a girmeye yeni karar verdim a.o.f. işletme mezunuyum tavsiyelerinize ihtiyacım var

Dionisa
11-11-11, 11:11
mesa
selam kızlar bende bugün ilk kez çalışacam sınav a girmeye yeni karar verdim a.o.f. işletme mezunuyum tavsiyelerinize ihtiyacım var
Hoşgeldin. Tabi ne demek seve seve yardımcı oluruz.
Kaynak aldın mı kendine?
Zorlandığın konuları söyle bana kolay yolları söyleyeyim.