Erkek arkadaşımın içinde bulunduğum iğrenç duruma yaklaşımı

fndkfndk
20-09-11, 16:09
ccerrenn
haklısın ama kirli bir bedenle secdeye yatmakta pek bir zor :KK43:
Ya kıyamam sen tertemizsin be canım senin ne suçun var.. :KK50:

myzt
ccerrenn
Bunu söylememiş ol bence...Senin seçimin değildi elbette :KK4: Kendini kirli bir beden olarak görme...Bunu sen böyle düşünürsen, yelkenleri suya indiriyorsun !
Her zaman Rabbine sığın, bizler sana öyle böyle şöyle vs birşeyler söyleriz...

Ama 'O' her zaman yanında !

ccerrenn
fndkfndk
Ya kıyamam sen tertemizsin be canım senin ne suçun var.. :KK50:
Benim ytaşadığımı yaşayan herkes benim ne sucum ne gunahım vardı der dışarıdakilere ama içlerine baktığınızda önce suçu kendinde bulur,ve işkenmce çektirir kendisine; biraz daha çaba harcasaydım , güvenmeseydim,babamın dizi diinden ayrılmasaydım diye... ve bu düşüncelerden sonra zamanla ilk suçluyu kendisi ilan eder bu yüzden eleştiriler korkutur onu ve susar ve düşünmek bile istemez, kendisini herşeye ve herke4se kapatır. bu sadece bende olan değil,diğer yaşayan insanların tepkisinmi merak edip araştırdım baya hepsi benimle aynı kaldırılamaz iç savaşı yaşıyor. yani bizleri yıpratan giden zar değil,çırpınırken yediğimiz dayakta değil dıştan gelen bu etken kesınlıkle canınızı sandığınız kadar acıtmıyor. bizleri yıpratan kendi beynimizde yarattığımız psikolojık girdap.

skopca
ccerrenn
Böyle düşünme lütfen okuyunca ağlayasım geldi resmen:KK59:arkadaşım senin hiç bir suçun yok kendini suçluda hissetme sen kirli değilsin :KK59:İnsan tıkanıyor ne diyeceğimi bilemedim bir uzmandan yardım almalısın arkdaşım Rabbim yardımcı olsun inşallah sana

ceyar
ccerrenn
Benim ytaşadığımı yaşayan herkes benim ne sucum ne gunahım vardı der dışarıdakilere ama içlerine baktığınızda önce suçu kendinde bulur,ve işkenmce çektirir kendisine; biraz daha çaba harcasaydım , güvenmeseydim,babamın dizi diinden ayrılmasaydım diye... ve bu düşüncelerden sonra zamanla ilk suçluyu kendisi ilan eder bu yüzden eleştiriler korkutur onu ve susar ve düşünmek bile istemez, kendisini herşeye ve herke4se kapatır. bu sadece bende olan değil,diğer yaşayan insanların tepkisinmi merak edip araştırdım baya hepsi benimle aynı kaldırılamaz iç savaşı yaşıyor. yani bizleri yıpratan giden zar değil,çırpınırken yediğimiz dayakta değil dıştan gelen bu etken kesınlıkle canınızı sandığınız kadar acıtmıyor. bizleri yıpratan kendi beynimizde yarattığımız psikolojık girdap.
sen kendini eve kapatamazdın ki 24 saat. güvenmeye de ihtiyaç duyuyor insan hem. kendini iyi saklamış demek ki herif.

o pislik o sapıklık anında eşek görse tecavüz edecekti. eşek mi suçlu olacaktı bu durumda da ?

bu psikolojik hale yenik düşme, hep mantığını devreye sok. kimse isteyerek tecavüze uğramaz sonuçta.

ccerrenn
Komık olan kısmıda ne biliyormusunuz... ÇAlıştıpğım iş yerinden patronum iş gezisinde kaldığpım yerin konforounu merak etme ve bir sonraki gelişimizdede aynı yeri tutmak için odamı görme bahanesiyle odama girme ve başının ağrıdığını iddia ederekl yatağıma uzanma cesaretini gösterdiği için iişimden ayrıldım ve patronumada sertçe gidip ağrı kesicisini alıp evinde uzanmasını söyledim. Memlekete döndüğüm an istifamı verdim. Başka bir farikaya geçtim ve trafik kazası geçirdim yeni patronum odasına çağırıp kaza geçirdiğime inanmadığını iddia ettiğim gibi sırtımda yaralar olup olmadığını görmek istediğini söyleyerek cevap vermeme fırsat bırakmadan yanıma koşarcasına gelıip gömleğimi sıyırmaya kalkıştı sertçe elini iterek bunu polis tutanağı ve hastane raporu olduunu,inandırmak için kendisine gömleğimi açamayacağımı söyledim,odadan çıktım gözlerim yaşarmış aşağı indiğimde iş arkadaşım (erkek) ne oldu diyerek yanıma yanaştı teselli veriyor sözde oda sulandı ki babam yaşında.Sağolun bişey yok dedim ve orayada dayanamadan ilk haftadan istifamı verip ayrıldım kafam bunalmıştı gittiğim yerdeki insanların bana sulanmasından kendimi sorgular oldum dışarıdan nasıl gözüktüğüm ve bu cesareti kendilerinde nasıl buldukları konusunda rahatlamak için tatile çıktım ve tatilde tecavüze uğradım. ailemden gizledim dava açtım geri döndüm erkek arkadaşımı kendime destek biçtim ama yanımda duracak gücü olmadı, babam işe gitmek istememi temellik olarak algılıyor ve boş sorumsuz insanları sevmezki bu yüzden sürekli suratı asık dolanıyor evin içinde tabi babaya bana sulanıyorlar diyemıyorsun,ve ayrıca üniversiteden geçen sene mezün olmuştum ve yanlış sektör seçmiş olduğpumu eğitimimi yanlış almış olduğumu farketmemde ayrı bir yara,keyfim yerinde olsa bile bu işi yapmak istemıyorum(ihrracat).Diğer yandanda ayda bir milyara varan ödemek zorunda olduğum taksitlerim var,bunları babamın üzerine yığmış durumdayım -ki onunda eli yeterince sıkışık kendi borçlarını ödeyemiyordu. maddi manevi aşk her bi yandan deliklerim var ben şimdi hangisini sarmak için uğraşıcam zaten hayattan caymışım tutunmaya çalıştığımdada koca koca sütünler war önümde atlamaktan cayıran

ceyar
20-09-11, 17:09
kimi kızlar var ki saftır ve ona kolaylıkla kandırılıp yatağa atılcak biri gözüyle bakar erkekler, ama saf görünmüyorsun hiç
kimisi açık giyinir diye o izlenim oluşur
kimisi herkese güvenip arkadaşça yakınlık kurar ama ateşle barutun yanyana durmayacağını bilmez
kimisi açık giyinmez ama tarzı uçuktur, ve yine yanlış izlenim oluşur

bunlardan hiçbiri sana uymuyorsa ya çok güzelsin, ya çok şanssızsın ya da tercihlerin, güvendiklerin yanlış

MonaPisa
ccerrenn
Bak şimdi, bunu var ya hiç duymamış olalım, ne münasebet, kirli ne demek.
Sen değil sana bunu yapanlar kirli, onlar verecek Allaha bunun hesabını.
Asıl böyle düşünüp inancını yitirme sen, duanı eksik etme.

Ayrıca yaşadığın felaketin izlerini bundan kaçarak silemezsin, bilakis bu irini içinden söküp atman lazım kurtulman için.
Bu yüzden mutlaka ama mutlaka profesyonel bir destek al, hayatına sağlıklı bir birey olarak devam edebilmen için bu şart, başka yolu yok.

Metaphora
sevgili olmasak da konuştuğum erkek arkadaşım da bu konuda hassas.erkekler öyle oluyo bazen canım..insanlar yüzleşmek istemediği durumlardan kaçar.ona kızmamalısın,bazen benim de yaşadıklarımı anlatmam gereken durumlar oluyo psikolojimi anlaması için ama kızıyo,duymak istemiyorum diyo.tecavüz değildi tabi benim yaşadıklarım.erkek arkadaşın da emin ol kötü hissediyo

ccerrenn
mydecember
sevgili olmasak da konuştuğum erkek arkadaşım da bu konuda hassas.erkekler öyle oluyo bazen canım..insanlar yüzleşmek istemediği durumlardan kaçar.ona kızmamalısın,bazen benim de yaşadıklarımı anlatmam gereken durumlar oluyo psikolojimi anlaması için ama kızıyo,duymak istemiyorum diyo.tecavüz değildi tabi benim yaşadıklarım.erkek arkadaşın da emin ol kötü hissediyo
ÖYlemi dersin... sırf bu yüzden hayatımdan çıkartmayı bile düşündüm onu,beni ve sorunlarımı önemsemiyor düşüncesiyle şu an konuşmuyorum uzak duruyorum.dediğin gibi belki de haksızlık yapıyorum , belki şu an tek olmamın sebebi dediğiniz gibi bunu paylaşmak için yanlış tabiiatta bire kişiyi seçmiş olmam.keşke seçecek ailem haricinde birileri olsaydı. Hepinize teşekkür ederim tuhaf ama harbiden rahatlattı bu konuyu biraz olsun açabilmem.

BibLoSuRat
ccerrenn
bu ne demek böyle :KK31: sen degilsin kirli olan !. sana onu yapan insanlıktan nasibini almamış adamdır kirli dedigin beden..

şu hadım yasası çıksa artık bi nebze içiniz ferahlasa

ebrutolga
20-09-11, 18:09
Canım öncelikle çok geçmiş olsun ne yazıkki böyle hayvanlar var bu dünyada ve ceremesini yine biz kadınlar çekiyor. Yazılan yorumların hepsini okumadım sadece senin yazının okudum. Sevgilin bence kendisi üzüldüğü için bunları seninle konuşmak istemiyor bir erkeğin böyle bir şeyi kaldırmasından geçtim dinlemesi bile onun da psikolojisini bozmaya yeter canım. Anlıyorum psikolog anlatarak bundan kurtulmanı söylemiş ama keşke güvendiğin dost bildiğin birisine daha bu konuyu açabilseydin sevgilinin seni dinlemesi çok zor canım. Bence günlük tutabilirsin canım acını,nefretini ona kusabilirsin rahatlarsın canım. Dikkat et kendine :KK59:

BibLoSuRat
http://www.kadinlarkulubu.com/member.php?u=13435

canm bu buranın psikologuymş gönüllü yapıyo bu işi.. bize nasıl anlattıysan onlada konuşabilirsin.. bizim söylediklerimiz ne kadar dogru bilinmez bi uzmandan destek al bence :KK69:

ceyar
ccerrenn
ÖYlemi dersin... sırf bu yüzden hayatımdan çıkartmayı bile düşündüm onu,beni ve sorunlarımı önemsemiyor düşüncesiyle şu an konuşmuyorum uzak duruyorum.dediğin gibi belki de haksızlık yapıyorum , belki şu an tek olmamın sebebi dediğiniz gibi bunu paylaşmak için yanlış tabiiatta bire kişiyi seçmiş olmam.keşke seçecek ailem haricinde birileri olsaydı. Hepinize teşekkür ederim tuhaf ama harbiden rahatlattı bu konuyu biraz olsun açabilmem.
bizle dertleşebilirsin hep
öyle tabii, ben de sevgilime bi keresinde sormuştum başıma böyle bi şey gelse napardın diye, o da duymak istememişti =)

KittyConda
ccerrenn
Söylenmesi çok zor. Yaşayan ancak anlar belki ;tecavüz.Sadece kelimeyi dile getirebilirim zaten ancak sorsanız olayı kitlenir kalırım o iğrençlik aklıma gelmesin diye.Bu olayı boşluğuma gelip sevgilime anlatmıştım, daha doğrusu olay anında hüngür hüngür arayıp sinir krizi geçirirken ona bağırarak söylemiştim.o sırada bir aydır çıkan birbirine yeni yeni alışan bir çifttik ama o olay gününden sonra herşeyim oldu. İşe gidemiyorum,insanları görmek istemiyorum,bir nevi kendimi eve kapadım sadece o biliyor diye bir tek onunla konuşabiliyorum ve erkek olarak sadece ona güvenebiliyorum o bana dokunmaya kıyamamıştı düşüncesiyle ve o hayatımdan çıkarsa başka hiç kimseye güvenemem diye korkuyorum,onun haricindeki erkekler gözümde bana tokat atıp döverek ve bboğarak isteklerini yerine getirtmeye çalışan canavarlardan başkası değil. ben bu yüzden erkek arkadaşıma bu kadar değer verirken ,ki onunda bana değer verdiğini biliyorum ama şu an ne zaman olayı söylesem kaçar gibi uzaklaşması duymak dinlemelk istemediğini söylemesi canımı acıtıyor. Tek başıma ailemden gizlice mahkeme avukatlar ve dava ile uğraşıyorum o ise sadece dinlemek istemiyor, üzülüyormuş. Böyle bişey olabilir mi ben mi ona karşı çok gaddarım o mu bana karşı, bana sevgisi yetmiyor yanımda durmasına bnmle beraber savaşmasına ihtiyacım var, kulaklarını kapatmasına değil, boş yere daha fazla güvenip bağlanmadan çıkartmalımıyım hayatımdan yada bir erkeğin hoşlandığı kızın tecavüze uğradığı düşüncesinin ata erkul maço bir erkek için zor olacağını kabullenip anlayışla karşılayıp sessizce tek başıma yürümeye devam mı etmeliyim, ayrıca konuyu aileme söylememi önermeyin,onlar melek gibi insanlar,bilmelerindense bilmmemeleri daha sağlıklı.. kesinlikle söylemem onların üzülmesini görmek omuzlarıma ikinci bir yük bindirmektir ayrıca bilmeleride beni utandırır,bilmeleri bana destek olmaz yani beni çok daha fazla zorlar... ŞLu an öyle bir psikojiye sahibimki dert olarak tecavüze uğramış olmayı değil bu konuyu unutmam için kendime seçmiş olduğum desteğin açıklarını dert edineiliyorum çünkü hala bu konuun üzerinde konuşlup dertleşebilecek gücü kendimde bulamıyorum,erkek arkadaşımı düşünmek daha iyi. ama ondanda emin değilim yada benmi abartıyorum bilmiyorum,bir erkek kaldıramaz mı acaba bunu?!

Not: Eleştri kaldıracak konumda değilim bu yazıyı okuyup anlamıyorsanız yorum yapmayın lütfen yargılarınızı kendinize saklayın ben sadece kalbi temiz insanların destek ve önerilerine açığım

canımm çok üzüldüm ya...
erkek arkadaşının bunu dinlemek istememesi çok kötü bir şey.. onla birlikteyken böyle bir şey gelse başına seni terkederdi kesin. o sana iyi geliyorsa şu an için, bırakma desteğe ihtiyacın var. ancak uzun vadede iyi bir hayat arkadaşı olacağını düşünmüyorum.

umarım yaşadıklarını etkisi azalır ve geçer. ailene söylememen en iyisi sadece sen bilirsen daha kolay atlatırsın. başkaları sana bunu hatırlatacak şeyler yapabilir, ailen de olsa, istemeden yapabilir.

umarım o pislik, o ş...., o aşağılık da cezasını bulur.

KittyConda
ccerrenn

böyle kelimeler kullanma lütfen bu zihniyet yüzünden öldürülüyor bazı kadınlar:KK20:

Zehir
20-09-11, 19:09
durumuna cok üzüldüm Allahim yardimcin olsun ama benim aklima takilan biseyler oldu canim

bu k-öpeek insan senin bir tanidigin falan mi? hani sevgilim tel no falan istedi vermedim ,karisini görseniz cok tatli demissin

tatildeyken oldu demissin ya ,taniyorsan sayet bu adam pesinden mi geldi napti ya pislik

ailene anlatmamakla en iyisini yapiyorsun ,kendin yeterince yipranmissin birde onlari üzme bu güc sende var

insallah o köpegin gözlerini cay kasigiyla oyarlar ordaa adi k-öpeek

turamit
20-09-11, 19:09
canım çok geçmiş olsun. sanırım gerekli yerlere şikayetde bulumuşsun. Ben kendimi senin yerine koyuyorum ben de aileme anlatmazdım. doğru mu bilemem ama anlatmazdım. onlar üzülecek. konu açılacak. yüz göz olunacak. sen zaten zor bir şey yaşıyorsun. öyle birine anlat rahatla bir mevzu değil bu. erkek arkadşaına anlatmışsın. myhakkak bir profosyonele anlat. öyle eşe dosta anlatılacak bir sorun değil bence. zatenl kırılgan durumdasın alacağın yanlış bir akıl seni daha da zor duruma sokabilir. ileride yakınlarınla, ailenle paylaşmak için vaktin olur ama biraz daha zaman geçsin toparlan bence. şu an kimsenin bilmesine gerek yok.

erkek arkadaşın ise belki duymak istemiyordur artık ağır geliyordur. yaşadığını sen bilirsin o bilemez. daha 1 aylık birlikteyken böyle bir şey yaşamışsınız. onun için de zor. bunu bilmek bile mesuliyet onun için. belki çok bencilce erkek mantığı ile saçma sapan kıskançlıkla böyle düşünüyor. ama belki de 1aylık ilişki böyle bi olay olmuş kendini sana destek olmakla yükümlü hissediyor. o bu kadar bir sorumluluk düşünmezken böyle bi talihsizlik oldu. bir sürü şey olabilir. sen çok üzgün olduğundan o sana ne yapsa seni rahatsız ediyor da olabilir... zamanla bu olayı geride bırakıp uzaktan bakınca anlayacaksın ancak bunu. biz ne yazsak boş. ama bence hazır madem bilen biri var. boşver konuş rahatla... destek olmuyorsa da umursama ama rahatlaman anlatman gerek bu aile arkadaş olmaz. mutlaka yardım al.

belki o olay olmasaydı erkek arkadaşını şu an terketmiş olabilirdin. o biliyor diye kaderin değilki. bunları düşünmen için çok zamanın olacak. ileride hayatına girecek insan da bu yaşadığını bilmek zorunda değil. aşırı açıklık her zaman mantıklı olmuyor. kendini odaklan. seni üzen insanlarla görüşme. muhakkak yardım al.

Allah yardımcın olsun. bu o an senin başına geldi. benim, bu yazıyı okuyan herhangi birinin de başına gelebilirdi. gelmeyeceğinin garantisi yok. umarım en kısa sürede atlatırsın.

fndkfndk
20-09-11, 20:09
ccerrenn
Keşke elimizden bir şey gelse. Psikolojik yardımın yerini tabiki tutmaz yaşadıkların ama seni bir nebze olsun rahatlatacaksa bizimle dertleşebilirsin. :26:

ema1
Senin derinlerde ruhunu acıtan kendinle iç savaşını nasıl dindiririz bilmem, şu saat oldu çok etkilendim ve üzüldüm uyuyamadın birkaç günde geçmez bendeki senle empati kurma üzüntüm biz annelere neler yazmak isterdim benimde genç kızım var

sashamia88
öncelikle cok gecmıs olsun canım .benım merak ettıgım bu olayı yasadıgın da hayatın da sevgılın vamıydı ondan once olan bır olaymı ? sevgılıne gelıcek olursak cnm ,hıc bır erkek boyle bırseyı kabullenemez ,sevdıgının basına boyle bırseyı gelmesını kabullenmek ıstemez konduramaz cok agır bır yuk olur ama ,erkek arkadasının sen dava acarken senın yanında olmalı varlıgını hıssetırmelı senınle bırlıkte davanın pesını kosusturmalı duyarsız kalmamalı .dedıgım gıbı hıc bır erkek kolay kolay kabullenemez sındıremez ama sessız de kalmaz .ıntıkam ıcını oyle bır koretırkı sen dava pesınde kosarken o sessız bır kosede kalamaz .

Amonra
20-09-11, 21:09
ccerrenn
Söylenmesi çok zor. Yaşayan ancak anlar belki ;tecavüz.Sadece kelimeyi dile getirebilirim zaten ancak sorsanız olayı kitlenir kalırım o iğrençlik aklıma gelmesin diye.Bu olayı boşluğuma gelip sevgilime anlatmıştım, daha doğrusu olay anında hüngür hüngür arayıp sinir krizi geçirirken ona bağırarak söylemiştim.o sırada bir aydır çıkan birbirine yeni yeni alışan bir çifttik ama o olay gününden sonra herşeyim oldu. İşe gidemiyorum,insanları görmek istemiyorum,bir nevi kendimi eve kapadım sadece o biliyor diye bir tek onunla konuşabiliyorum ve erkek olarak sadece ona güvenebiliyorum o bana dokunmaya kıyamamıştı düşüncesiyle ve o hayatımdan çıkarsa başka hiç kimseye güvenemem diye korkuyorum,onun haricindeki erkekler gözümde bana tokat atıp döverek ve bboğarak isteklerini yerine getirtmeye çalışan canavarlardan başkası değil. ben bu yüzden erkek arkadaşıma bu kadar değer verirken ,ki onunda bana değer verdiğini biliyorum ama şu an ne zaman olayı söylesem kaçar gibi uzaklaşması duymak dinlemelk istemediğini söylemesi canımı acıtıyor. Tek başıma ailemden gizlice mahkeme avukatlar ve dava ile uğraşıyorum o ise sadece dinlemek istemiyor, üzülüyormuş. Böyle bişey olabilir mi ben mi ona karşı çok gaddarım o mu bana karşı, bana sevgisi yetmiyor yanımda durmasına bnmle beraber savaşmasına ihtiyacım var, kulaklarını kapatmasına değil, boş yere daha fazla güvenip bağlanmadan çıkartmalımıyım hayatımdan yada bir erkeğin hoşlandığı kızın tecavüze uğradığı düşüncesinin ata erkul maço bir erkek için zor olacağını kabullenip anlayışla karşılayıp sessizce tek başıma yürümeye devam mı etmeliyim, ayrıca konuyu aileme söylememi önermeyin,onlar melek gibi insanlar,bilmelerindense bilmmemeleri daha sağlıklı.. kesinlikle söylemem onların üzülmesini görmek omuzlarıma ikinci bir yük bindirmektir ayrıca bilmeleride beni utandırır,bilmeleri bana destek olmaz yani beni çok daha fazla zorlar... ŞLu an öyle bir psikojiye sahibimki dert olarak tecavüze uğramış olmayı değil bu konuyu unutmam için kendime seçmiş olduğum desteğin açıklarını dert edineiliyorum çünkü hala bu konuun üzerinde konuşlup dertleşebilecek gücü kendimde bulamıyorum,erkek arkadaşımı düşünmek daha iyi. ama ondanda emin değilim yada benmi abartıyorum bilmiyorum,bir erkek kaldıramaz mı acaba bunu?!

Not: Eleştri kaldıracak konumda değilim bu yazıyı okuyup anlamıyorsanız yorum yapmayın lütfen yargılarınızı kendinize saklayın ben sadece kalbi temiz insanların destek ve önerilerine açığım
sürekli olarak bu olayı gündeme getiriyosan rahatsız olmuş olabilir
ya da seni öyle güçsüz görmek istemiyodur
bu tarz bi konuda detay bilmek belki onu daha çok üzecek
öfkelendireceği içindir
ya da gerçekten ilgilenmiyodur
kendisine sordun mu neden böyle davranıyo

puro
Ben burada yapılan yersiz eleştiri sahiplerine kızmıyorum. Senin gibi; böyle ciddi bir derdi varken -bide- hiç tanımadığı insanlara kendini anlatmaya çalışanlara kızıyorum.
Ya ele mesajları, işine yarayanları oku. Diğerlerini görmezden gel. Cevap bile verme.
Umarım atlatırsın ama sakın içine atma. Yok sayma yaşadığın şeyi. Onunla şimdi yüzleş ki ileride daha beter büyümesin içinde.
çok üzüldüm :KK43:

EstetikEditor
ccerrenn
keşke başlık ekleseydim anlamayacaksanız eleştirecekseniz allah aşkına yorum yapmayın diye. Mantığınıza girmeyen ko9nulara urnunuzu sokmayınız beni eleştrin diye açmadım bu konuyu.
Böyle bir şansınız yok. Buraya konu açtıysanız hakaret vs olmadığı sürece her eleştiriyi okumayı göze almalısınız...

MonaPisa
Hassassın... farkındayım... ama ne oluyor biliyor musun?

Biz kadınlar, ailem üzülmesin, insanlar beni yargılamasın, arkadaşlarımın yüzüne nasıl bakarım diye düşündükçe.... avazımız çıktığı kadar bu pislikleri rezil rüsva etmedikçe daha çok tacizlere, tecavüzlere uğrarız..

Sen utanılacak bir şey mi yaptın?

Düşünüyorum mesela bu olayın başına geldiği günü... tatildeydin, belki kafan çok bozuktu, belki çok mutluydun, belki alkollüydün, belki değildin, belki de bir insanın sana insan gibi yaklaşmasını istedin sadece, çıkarsız, art niyetsiz, belki böyle bir hissin tadını çıkarmak istedin sadece, belki çok rahat davrandın, belki davranmadın, belki dünya umurunda değildi, belki bir kerelik olsun içinden geldiği gibi davranmak istedin, belki yalnızdın belki değildin, belki bir sürü başka şey oldu, belki belki belki.

Ne olduğunun hiç önemi yok, önemi olan tek şey sana istemediğin bir şey yapılması ve senin hala kendini bunun için suçlaman.

Senin yaptığın, söylediğin, giydiğin hiçbir şey bir insanın sana bunu yapmasını haklı kılmaz.
Bunu yapan pislik her türlü suçlu.. her türlü.

O yüzden lütfen kendini suçlamayı bırak, dimdik ayağa kalk, utanma başına gelen şeyden, geleceğin, kendin, henüz doğmamış çocukların için salma kendini böyle.

Eğer sen şimdi kendini böyle bırakırsan, şimdi hayatından kendinden böyle vaz geçersen o adam müebbet de yese, idam da edilse, sana asıl o zaman tecavüz etmiş olacak.

Bir tek hayatın var ve bir tek sen varsın o hayatta, ne biz, ne ailen ne de erkek arkadaşın, kimse sana kendin kadar yardım edemez.

Bir tek sen varsın... sen seni sevmezsen, sen sana değer vermezsen, sen senden vazgeçersen kimse seni sevmez, kime sana değer vermez.

Bu yüzden kaçma yaşadıklarından, yüzleş, kendin için yüzleş ve kurtul.

AyseHatunOenal
MonaPisa
Tecavüze uğramışsın, ciddi bir travma yaşıyorsun, ailenden gizli (ki nedenini çözebilmiş değilim) mahkemelerle davalarla uğraşıyorsun ve bütün bunların içinde tek derdin sevgilinin senden kaçması mı?
yeni tecavüze ugramis birisi ne cabuk yeni erkekle cikip yeni erkegi kaybetmemek icin savasiyor? ilginc

GuerillaTanya
konu tecavüz olunca 27 kisi konuya kitleniyor...biran kendinizi tecavüze ugramis olan kadin oalrak düsünün. gercekten bunu sanal alem'de hic tanimadiginiz insanlarla paylasir miydiniz? bu konunun gercek olduguna inanmiyorum ben.

ema1
Bu erkek arkadaşın sana acı veriyorsa ondan ayrıl 2 üzüntü çekilmez

AyseHatunOenal
tanya
konu tecavüz olunca 27 kisi konuya kitleniyor...biran kendinizi tecavüze ugramis olan kadin oalrak düsünün. gercekten bunu sanal alem'de hic tanimadiginiz insanlarla paylasir miydiniz? bu konunun gercek olduguna inanmiyorum ben.
hehe aynen, bu konu bana su tavsani öldü diye aglayanlarin konusunu hatirlatti :)) ama bunu deyince hep ceza yiyorum :)):KK61:

EstetikEditor
Konu hassas yorumlarımızda elimizin ayarı olsun lütfen:KK34:

cryptic
belkide yaşın küçük değilse ailene anlatmaman da iyidir anlatmandansa...

MonaPisa
tanya
Bu konunun fake olmasını ciddi anlamda isterdim aslında.
Ne olursa olsun bizi birilerinin kekliyor olmasını, bir kadının tecavüze uğramasına yeğlerim.

turamit
tanya
ben buraya bugün ilk kez yazdım. kimsye anlatamadığım çok büyük bi derdimi anlatmak için burayı sanal alemi seçtim. bazı insanlar tanımadıklarına anlatmak ister. tecavüze uğramış biri sanal alemde yazabilir bana tuhaf gelmiyor. ama şüpheni de anlayabiliyorum. benim bakış açımı belirtmek istedim sana.

umarım haklısındır. inşallah sahtedir bu olay yalandır. kimse bunu yaşamasın.

MakaraKukara
AyseHatunOenal
yeni tecavüze ugramis birisi ne cabuk yeni erkekle cikip yeni erkegi kaybetmemek icin savasiyor? ilginc

Aynı Şey Geçti Aklımdan..
Neyse Geçmiş Olsun Diyelim..

tansel34
buffy2
ben buraya bugün ilk kez yazdım. kimsye anlatamadığım çok büyük bi derdimi anlatmak için burayı sanal alemi seçtim. bazı insanlar tanımadıklarına anlatmak ister. tecavüze uğramış biri sanal alemde yazabilir bana tuhaf gelmiyor. ama şüpheni de anlayabiliyorum. benim bakış açımı belirtmek istedim sana.

umarım haklısındır. inşallah sahtedir bu olay yalandır. kimse bunu yaşamasın.
Ben de öyle buffy, kimseye anlatamadığım sorunlarımı burada anlatmak için kısa süre önce üye oldum ve anlatabilmenin rahatlığını sanal ortamda yaşadım. o yüzden bana da tuhaf gelmiyor. Bizim toplumumuz psikolojik destek değil köstek toplumudur maalesef. niye ki, neden ki, nasıl oldu ki ..... uzar gider . Allah kimseyi yalnız bırakmasın. anlatabileceğin insan arar durursun :KK50: bu yüzden en sağlıklısı psikoloğa anlatmaktır !!!

cryptic
sevgili kazende aramızda...
evet bende bu konunun fake olmasını isterdim..ama bu hayatın çirkin gerçeklerinden biri olaya objektif baktığımda bir erkek bunu duyduğu zaman bunu kaldıramaya bilir olayın ağırlığını yani...seviyorsa zaman la bir şeyler oturu diye düşünüyorum..hemen olayı ele alıp destek vermesini gönül istersi ama empati yaptığımda bu hemen olacak bir şey değil...

tansel34
allah yardımcın olsun... insan ne diyeceğini bilemiyor. çok üzgünüm. erkek arkadaşın anlayışsız biri olsaydı seni olaydan hemen sonra terk ederdi diye düşünüyorum. ama yaptığın bişey de yanlışlık var. yaranı birine tutunarak sarmak elbetteki doğru olan ama hayatını ona bağlar gibi yaşamamalısın. bu olay olmasaydı da belki ayrılacaktınız günün birinde. şimdi ayrılsanız sen hemen bu olayı sebep olarak göreceksin haliyle. bu da yaşadığın şeyi hepten büyütüp yalnızlık hissi verecek sana. psikolojik destek alman şart. yoksa karşındaki sana destek olmayı istiyor olsa bile bu sana yeterli gelmez. nasıl anlatayım bilemedim ... mesela bana anlatma diyormuş ya, bana anlatsan inan ben bile kaldıramam çıldıracak gibi olur insan. bir de bu yönden düşün. anlattıklarından acı mı çekiyor, yoksa ilgisiz mi. bunu tam anlayamadım. acı çekiyorsa eğer o zaman o insana olayın detaylarını anlatmaya kalkma sakın. bu yükü taşımaya gücü yetmeyebilir. O psikologların işi. detayları terapide anlatmalısın.

ve şu kir lafını da beyninden çıkarmak için çabala!!! kirin tanımını yapmaya kalkarsak OOOOOOO ... sen mazlumsun !!! allaha o kadar yakınsın ki şuan, bunun farkına var !!!! allah seni hayırlı kullarıyla karşılaştırsın.

grhshr
20-09-11, 22:09
hiç bir erkek kaldıramaz bu durumu duymak ıstemeyısde o sebeptendır egerkı o sure gectıkten sonra senden ısteklerı olmuıyorsa bılkı sana deger verıyordur dıger turluyse uzak dur derım yasadıgın olay cok acı verıcı ama arkadasını da anlamaya calıs zaman ıcersınde hersey rayına oturur

EsinBanu
Profilinize göre Mersindesiniz.
Size en yakin Adana Kadın Danışma Merkezi ve Sığınma Evi Koruma Derneği (AKDAM) var.
Telefon:0322 453 53 50
Maili: akdam_adana@mynet.com
Ya da
Kadın Dayanışma Vakfı (Ankara)
0312 430 40 05 /0312 432 07 82
Buralari aradiginiz ve yasadiklarinizi anlattiginiz takdirde size psikolojik destek vereceklerdir.
illa siginma evinde yasiyor olmaniz gerekmiyor,size yardim etmeleri icin bayan olmaniz ve zor durumda olmaniz yeterli.
Aradiginiz takdirde, mutlaka bir psikolog veya sosyal hizmet uzmani yardimci olacaktir.

Veya
Mersin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
Telefon : 0324 237 61 07-08
0324 231 12 55
telefon nurmalarini arayin, bir sosyal hizmet uzmaniyla konusmak istediginizi belirtin sizi bir sosyal hizmet uzmanina baglayacaklardir.
Eger baglamazlarsa "183 Alo Kadın Çocuk ve Sosyal Hizmet Danışma Hattı" kuruldu orayi arayin.
Eger durumunuzun aileniz tarafindan bilinmesini istemiyorsaniz,konusmanizin basinda bunu belirtin.
Sakin cekinmeyin,konusmalariniz siz izin vermediginiz müddetce bir ücüncü kisiye aktarilmayacaktir.

Yasadiklariniz kolay seyler degil, ne siz nede erkek arkadasiniz tek basina bu olayin üstesinden gelemezsiniz.
Dolayisiyla mutlaka ama mutlaka bir uzmanla görüsmelisiniz.

cryptic
tansel34
allah yardımcın olsun... insan ne diyeceğini bilemiyor. çok üzgünüm. erkek arkadaşın anlayışsız biri olsaydı seni olaydan hemen sonra terk ederdi diye düşünüyorum. ama yaptığın bişey de yanlışlık var. yaranı birine tutunarak sarmak elbetteki doğru olan ama hayatını ona bağlar gibi yaşamamalısın. bu olay olmasaydı da belki ayrılacaktınız günün birinde. şimdi ayrılsanız sen hemen bu olayı sebep olarak göreceksin haliyle. bu da yaşadığın şeyi hepten büyütüp yalnızlık hissi verecek sana. psikolojik destek alman şart. yoksa karşındaki sana destek olmayı istiyor olsa bile bu sana yeterli gelmez. nasıl anlatayım bilemedim ... mesela bana anlatma diyormuş ya, bana anlatsan inan ben bile kaldıramam çıldıracak gibi olur insan. bir de bu yönden düşün. anlattıklarından acı mı çekiyor, yoksa ilgisiz mi. bunu tam anlayamadım. acı çekiyorsa eğer o zaman o insana olayın detaylarını anlatmaya kalkma sakın. bu yükü taşımaya gücü yetmeyebilir. O psikologların işi. detayları terapide anlatmalısın.

ve şu kir lafını da beyninden çıkarmak için çabala!!! kirin tanımını yapmaya kalkarsak OOOOOOO ... sen mazlumsun !!! allaha o kadar yakınsın ki şuan, bunun farkına var !!!! allah seni hayırlı kullarıyla karşılaştırsın.
canım ne güzel yazmışsın yüreğine sağlık her kelimesine katılıyorumm..

Sorcha
21-09-11, 00:09
Yok gerçekten tecavüze uğrayan yeni birini bulmazdı etmezdi filan demeyin. Ya da buraya mı yazardı filan. Bilemeyiz ki arkadaşlar. Dünyada kaç tane insan varsa o kadar psikoloji olduğuna inanırım ben. Hangimiz tecavüze uğradı? Hadi hepimiz uğradık diyelim. Hepimizin psikolojisi aynı olur mu? Olmaz. Bilemeyiz yani . Böyle HASSAS konularda, olayın sahteliği göze aşırı derecede batmıyorsa, fake diye suçlamaya girip yaralamamalıyız. Hassas bi konu olduğu için olayı ciddiyetle, yalansa da gerçek kabul edip içtenlikle yorumlamalıyız diye düşünüyorum. Hayır , siz burda işte yalan söylüyosun,fakesin filan derken, karşı tarafta gerçekten son derece mağdur birinin psikolojisi iyice dibe vuracaktır. Belki de, öyle saçma sapan bir psikolojiye girecektir ki intahara bile meyillenecektir. Konuya gelince, son 2 aydır, tecavüz olmasa da bir zorlama yaşadım. Çok değişik bir şeydi. Şimdi bütün erkeklere karşı bir nefretim var. Bu konuyu da okuyunca sinirimden kaşıntı tuttu beni. Tüm erkekleri öldürmek istiyorum. Ve konuyu açan arkadaşıma da; Allah herşeyin hayırlısını versin canım. İnşallah en kısa zamanda hayatın yoluna girecek. Bu senin ayıbın değil. Senin suçun değil. Ve unutma, bedenini kirli görüyor olabilirsin , ama bu beden en fazla 100 yıl yaşayıp, sonra toprağın altında çürüyecek. Asıl olan ruhtur. Ve bu ayıbı kendi özgür iradenle işlemediğin için de, ruhun tertemiz. Dolayısı ile bedenin kirli filan değil. Ruhu tertemiz olanın bedenini kimse kirletemez.

NOT:Kıza ceza aldırmışsınız, bravo... Belki de tek burda kendi içindekileri dökebiliyordu. Onu da engellemişsiniz.

Mouse
21-09-11, 06:09
yazık kız ceza yemiş yaaa :KK59:

ema1
mmousee
yazık kız ceza yemiş yaaa :KK59:
aslında konunun kapatılması gerek biz onun derdine derman olamıyacağız aksine daha da üzlceğiz gibi mutlaka olumsuz yazanlar olacak ayrıca mersin eski mersin değil tehlikeli şehir doğudan çok göç alıyor intihar oranı ve hırsızlık yüksek ,daha önce bu ilde oturduğundan biliyorum bizim eve her yıl hırsız girerdi

PrezentabLkonteS
kız niye ceza yediki acaba..

benim tek takıldığım nokta ailesinden gizli dava yürütmesi böyle birşey olabilir mi? mahkemelik olaylar aileden gizlenebiliyor mu ? hemde aynı ev ortamında yaşarken..ne bileyim karıştığım nokta burası

ema1
s_beyazkaranfil
kız niye ceza yediki acaba..

benim tek takıldığım nokta ailesinden gizli dava yürütmesi böyle birşey olabilir mi? mahkemelik olaylar aileden gizlenebiliyor mu ? hemde aynı ev ortamında yaşarken..ne bileyim karıştığım nokta burası
varsayımlarda bulunmak zorundayız kız reşittir üni. Gidiyordur memleketi farklı annenin babanın ruhu bile duymaz

1Sen
Leonela, mesajınızın her kelimesine katılıyorum.. Klavye sahibi savcılar gibi davranıyoruz bazen.

Yok şu kelimesinin dıdısı olmaz böyle bir psikoloji bunu kaldırmaz, yok bu kelime çok yavan kaldı virgül koymadığın için, bence konu fake çünkü çok kısa anlatmış v.s

Neden buradaki her üç konudan birine ''bu konu fake'' tarzında msj. yazılıyor an la ya mı yor um.

Tamam belki bu konu doğru olmayabilir, peki bunu ülkemizde yaşayan insanlar yok mu ?

En azından yorumlarımız onlara destek olur belki düşüncesiyle daha yumuşak daha yolgösterici, destekçi yazsak olmaz mı ?

Bazen okunan bir cümle bile insanı ayağa kaldırmaya, silkelenmesine yetiyor..

BAZI HASSAS KONULARDA, konu sahibi ve anlattıkları bizi ilgilendirmemeli..Eğer toplumsal bir konu-yaraysa ,

bir kaç söz yazmalıyız, başkalarına destek-yol gösterici olacak şekilde..

joey
bir arkadaş da yazmış birşey ona da cevap vermemiş yada cevap veremeden ceza yedi bilemiyorum.

tatile gidiyor, tatilde tecavüze uğruyor, adamın karısıyla görüşüyor, karısı kocasının telefonunu erkek arkadaşa vermeden önce onu arayıp soruyor. yakınımıydı?

eve mahkeme celbi vs gelmiyor, başka adres verdiyse o zaman konuyu erkek arkadaşından başka birileri de biliyor.

aile çok mu ilgisiz? kızın tavırlarından anlamıyorlar mı? psikolojiyi yerle bir eden bir olay sonuçta, insanın hal hareket ve davranışlarında mutlaka değişiklik olur.

arkadaş işten ayrılmış çalışmıyor, mahkeme, avukat masraflarını nereden karşılıyor?

bu soruların cevabı olmadığı için konunun fake olmasını diliyorum. bir kadının başına bunların geldiğini duymak çok üzücü, yaşayanın ise bir ömrünü karartıyor.

1Sen
21-09-11, 07:09
MonaPisa
Bu konunun fake olmasını ciddi anlamda isterdim aslında.
Ne olursa olsun bizi birilerinin kekliyor olmasını, bir kadının tecavüze uğramasına yeğlerim.

Sonsuz saygılar MonaPisa.. Ne olgun ne içten bir yorum.

ema1
Fake demek ne kadar kolay daha yeni geçen hafta bir haber okudum tecavüz vakaları o kadar artmış ki dosyalar birikmiş savcılıkta ve yeni yasa çıkarmayı düşünüyorlarmış tecavüzcü evlensin tecavüz ettiği kişiye hapse girmesin dosyada kapansın

olimbera
hmn saldırıya geçilmiş yere vurulmuş.....
sonra ceza yemiş.....amannn amannnn konu açmadan 25 kere düşünelim.....
konu fake olsa bile bu yaşanası bişey gerçek hayattan bi olay ......yol göster varsa yazacak iki kelamınnn ....yoksa sus git.....
ya gerçekse ???? vicdanınız rahat edecekmi????gerçi bunu hiç bilmeyeceklerr.....