Kirli Çıkılar )))

meyraa
11-01-12, 12:01
elifcino
dolar düşüşteyken alınıp, çıkınca satılırsa kar olmaz mı zaten?
haklısın canım da,doların daha da düşeceği beklentisi var piyasalarda.... dolar çıkarsa tabiki kar yaparsın ama ya düşerse? :KK34:

elifcino
ben bu işlerden çok iyi anlamıyorum ama, anladığım kadarıyla doların yükselişe geçmesini önlemek için merkez bankası olaya el attı, şu an düşüşte ama bunu stabil tutmaları zor görünüyor. benim anladığım kadarıyla dolar almak için en uygun zamanlardayız.

konudan daha iyi anlayan arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsinler lütfen. kimseyi yanlış yönlendirmek de istemem.

meyraa
elifcino
ben bu işlerden çok iyi anlamıyorum ama, anladığım kadarıyla doların yükselişe geçmesini önlemek için merkez bankası olaya el attı, şu an düşüşte ama bunu stabil tutmaları zor görünüyor. benim anladığım kadarıyla dolar almak için en uygun zamanlardayız.

konudan daha iyi anlayan arkadaşlar yanlışım varsa düzeltsinler lütfen. kimseyi yanlış yönlendirmek de istemem.
hiçkimse çok iyi anlamıyor bu işlerden...bu işlerle uğraşan, bu işlerde uzman olan insanlar bile son dönemde ters köşe oldular....öyle bir tablo varki dünya piyasalarında, her an herşey olabilir... o yüzdendir ki yorum yapan herkes "bence "ifadesini kullanıp son kararı kişinin kendisine bırakıyor....... kimse kimseye altın al,dolar al,sat vs. gibi kesin konuşamaz,konuşmamalı da.... doların düşüşüyle alakalı türkiyeye baktığımızda, merkezin müdahalesi ve 2012 tılında tl. nin değer kazanacağından başka elimizde somut birşey yok...
ben kendi adıma, ülkemizde dövize güven olamayacağını defalarca yaşayarak öğrendiğimiz ve altının uzun vadede her zaman kazandırdığını göz önünde bulundurarak,son yıllarda dövize yatırım yapmıyorum... herşey herkes için çok daha güzel olur inşaAllah...:KK42:

elifcino
meyraaa cevap için teşekkürler.

peki dolar nerden alınmalı? dolar alan arkadaşlar nerden alıyorsunuz? hangi bankada ne hesabı açtırmak gerek? döviz bürolarından almak mantıklı mı?

ozrengin
11-01-12, 13:01
meyraa
hiçkimse çok iyi anlamıyor bu işlerden...bu işlerle uğraşan, bu işlerde uzman olan insanlar bile son dönemde ters köşe oldular....öyle bir tablo varki dünya piyasalarında, her an herşey olabilir... o yüzdendir ki yorum yapan herkes "bence "ifadesini kullanıp son kararı kişinin kendisine bırakıyor....... kimse kimseye altın al,dolar al,sat vs. gibi kesin konuşamaz,konuşmamalı da.... doların düşüşüyle alakalı türkiyeye baktığımızda, merkezin müdahalesi ve 2012 tılında tl. nin değer kazanacağından başka elimizde somut birşey yok...
ben kendi adıma, ülkemizde dövize güven olamayacağını defalarca yaşayarak öğrendiğimiz ve altının uzun vadede her zaman kazandırdığını göz önünde bulundurarak,son yıllarda dövize yatırım yapmıyorum... herşey herkes için çok daha güzel olur inşaAllah...:KK42:
meyraacım ne güzel yamışsın canım eline emeğine yüreğine sağlık :KK19::KK19:

PrezentabLkonteS
maaşımı aldım bugün..sıcak sıcak kenara bir 200 tl ayırdım şuan altın alacagım..birikimlerimiz hayırlı olur inşallah

meyraa
farmasi
meyraacım ne güzel yamışsın canım eline emeğine yüreğine sağlık :KK19::KK19:
farmasi altın ons 1640 ı kırdı canım.ne diyorsun bu duruma? altın adına sevinmek için sence de erken mi? :))

karamsar_karam
PrezentabLkonteS
maaşımı aldım bugün..sıcak sıcak kenara bir 200 tl ayırdım şuan altın alacagım..birikimlerimiz hayırlı olur inşallah
Bereketini gör canım birikiminde dağ gibi olur inşallah :))

citl
kızlar altının durumu acaba ne olcak böyle giderse artcak gibi bende şubatınsonunda almayı düşünyorum bakalım fikriniz nedir artarmı düşermi dolar düşüyo altın yükselcek gibi geliyo iyice bana sizin fikriniz:KK52:

ozrengin
meyraa
farmasi altın ons 1640 ı kırdı canım.ne diyorsun bu duruma? altın adına sevinmek için sence de erken mi? :))
canım birkaç değerli görüş sahibi yorumcuyu takip ediyorum evet sevinmek için erken gibi şu anda. en azından yorumlardan çıkan sonuç bu.

ben 2 gündür elimden bir miktar altın çıkarıp dolara geçtim.

sebebi hem % 100 altında olmuş olmam biraz sepette farklı enstrüman olsun istedim hem de kar ettiğim için :KK34:

meyraa
farmasi
canım birkaç değerli görüş sahibi yorumcuyu takip ediyorum evet sevinmek için erken gibi şu anda. en azından yorumlardan çıkan sonuç bu.

sebebi hem % 100 altında olmuş olmam biraz sepette farklı enstrüman olsun istedim hem de kar ettiğim için :KK34:
İyi etmişsin canım... :) Rabbim bereket versin.....güzel işlerde kullanmayı nasip etsin.....
bişey sorcam,şu an elinde tl. olsa şu fiyatlardan (97,8 gibi) altın alır mıydın? yatırım tavsiyesi olarak almayacağım, sadece evet ya da hayır demen yeterli....:KK1:

ozrengin
altın yolculuğumda öğrendiğim şeyleri paylaşmak istedim.öncelikle kurallarımız olmalı ama kendi kurallarımız yani karakteristik özelliklerimizi taşıyan kurallar.riski seviyorsan ayrı, riski sevmiyorsan ayrı,kendini herzaman güvende hissetmek istiyorsan ayrı, benim kurallarım riski sevmeyen birisiyim öncelikle bunu belirteyim. 1-asla panik olma 2-zararına satma.yüksekten aldıysan unut istediğin seviyeye gelince sat 3-eğer sürekli bu oyunun içinde olmak istiyorsan,al 3-4 lira kara geçince sat .1-2 tl.düşükten tekrar al aynı sistemle sat.kendini daha güvende hissedersin ve değişikliklerden daha az etkilenirsin.inanın hep karla satınca daha mutlu hissediyor insan kendini.bunu ayda bir kez bile yapsanız yeter.aylık faiz gibi düşünün 4-kararlarından asla pişman olma.keşke satmak için bugünü bekleseydim bak daha yüksek bugün.tüh tüh tüh, vah vah vah etme.çünkü bunun sonu yok. 5-bu işi bildiğine inandıklarının bütün yorumlarını oku ve zirvedeyken düşeceğine dipteyken tekrar yükseleceğine daima inan 6-yatay seyirdeyken sende yat uyu:))hiçbir işlem yapma.7- paranın hepsini altına bağlama ekstra durumlar için herzaman biraz paran olsun.yada tersi her zaman biraz altının olsun.en dip ve en zirvelerde elinde bulunması açısından. 8-riski en aza indirmek için parça alımlar yap (arada en az 2-3 tl.fark olsun) 9-dalgalı dönemlerde uzaktan izle dalgaların arasında boğulma.en azından yüzme bilmiyorsan öyle yap. 10-zararından asla kimseyi sorumlu tutma .ya kimseyi dinleme,dinliyorsan da suçlama...işte size 10 altın kural:) KENDİ KARAKTERİNİZE GÖRE HEDEFLER VE KURALLAR KOYUN AMA SİZİN KURALLARINIZ OLSUN.kendi kurallarınızla kazanmayı mutlaka başarırsınız.az az ama toplanınca çok çok olacak olan kazançlar diliyorum herkese... YÖNTEM 2:hiçbirşey bilmiyorsanız yılbaşında ki altın tl.fiyatına %35-40 ekle ve yılsonu hedefi olarak bir kenara yaz..ara dönemlerde eğer yılbaşında ki fiyatın %50 ve üzerine çıkarsa sakın alma tam tersi sat ve tekrar düşmesini bekle.yani alım için yılsonu hedefi yüzdesinden uzaklaşmamaya çalış.al-satçılara lafım yok onlar zaten bizden daha iyi biliyorlardır eminim.ben küçük yatırımcı için kendini bir nebze olsun korumayı öğretebilmek için yazdım bu yöntemi.

ALINTIDIR.

elifcino
farmasi

bugünden beri aynı soruyu soruyorum :KK50: son kez şansımı deneyeyim. doları nerden alıyorsunuz? hangi banka ne hesabı tavsiye edersiniz? netten de bakındım biraz ama fikir sahibi olamadım. :KK50:

ozrengin
11-01-12, 14:01
meyraa
İyi etmişsin canım... :) Rabbim bereket versin.....güzel işlerde kullanmayı nasip etsin.....
bişey sorcam,şu an elinde tl. olsa şu fiyatlardan (97,8 gibi) altın alır mıydın? yatırım tavsiyesi olarak almayacağım, sadece evet ya da hayır demen yeterli....:KK1:
Uzun vadeli evet , kısa vadeli hayır

dün işbanktaki hesabımdaki altının bir kısmını kar ile sattım orada dolarla al-sat yok o nedenle tl ile mecburen .
şu anda da düşmesini bekliyorum alım için:KK34:

ozrengin
elifcino
bugünden beri aynı soruyu soruyorum :KK50: son kez şansımı deneyeyim. doları nerden alıyorsunuz? hangi banka ne hesabı tavsiye edersiniz? netten de bakındım biraz ama fikir sahibi olamadım. :KK50:
Canım ben bakasya ile çalışıyorum.
asıl ana birikim alanım altın dövize güvenmiyorum.
ama altın alınca mecburen dolar da almış oluyoruz.
bir de dolarla al-sat yapıyorum.:KK34:

KaRaLaHaNa
PrezentabLkonteS
bereketli olsun kontesim:)

bu mutluluk paha biçilemez:122::122::122::122::122:

karanfilce
11-01-12, 15:01
elifcino
ben kuveytteyim dolar-tl-altın-gümüş hepsi var. ve hepsinin arasında fink atabilirsin:KK9:
farmasi
merhaba canım ben de bugün bir miktar daha dolara geçtim hayırlısı bakalım.
önümüzdeki günlerde malum toplantılar var

yarın avrupa merkez bankası toplanıyor ( faiz için)
21-24 ocak asya'da noel tatili
24 ocak fed toplantısı
30 ocak AB ülkeleri zirve toplantısı
dikkatli olmak piyasaları izlemek ve ona göre karar vermek lazım:KK34:

ve genel kanaat toplantı öncesi mutlaka artı ya da eksi yönde fiyatlama olacağı :KK34:
canım sadece 10 gr dolara geçebildim.. %20 filan nakitim var uzun süredir altın almadığım işte % 3 de dolar diyelim.. gerisi altın.. ben çok miktarda al sata korkuyorum biliyorsun. böyle minik minik işte. oysa şimdiye kadar hep kar ettim ama yine de korkuyorum.

ozrengin
12-01-12, 05:01
herkese günaydın bol bereketli güzel bir gün dileğiyle kirli çıkılar :KK16:

ozrengin
12-01-12, 05:01
karanfilce
ben kuveytteyim dolar-tl-altın-gümüş hepsi var. ve hepsinin arasında fink atabilirsin:KK9:

canım sadece 10 gr dolara geçebildim.. %20 filan nakitim var uzun süredir altın almadığım işte % 3 de dolar diyelim.. gerisi altın.. ben çok miktarda al sata korkuyorum biliyorsun. böyle minik minik işte. oysa şimdiye kadar hep kar ettim ama yine de korkuyorum.
hayırlı olsun canım Allah bereket versin :KK19::nazar::nazar::nazar:

13ağustos
12-01-12, 06:01
herkese günaydınnnn :)) bol bereketli kazançlı mutlu huzurlu sağlıklı günler ....:nazar::KK1::nazar:

elifcino
12-01-12, 08:01
günaydın kızlar;

hepiciğinize bol kazançlı bir gün olsun inşallah

meyraa
12-01-12, 10:01
merhaba arkadaşlar...
altın ons fiyatı çıktığı halde (1650 yi kırdı) altın çıkmıyor,yerinde sayıyor...dolar da düşüyor...bu normal mi sizce :KK45: normalde altın ons fiyatı çıkıp dolar düşerken altının çıkması gerekmiyor mu? gerçekten şu son dönemde piyasalar çok tuhaf.....altın,tl. , dolar hepsi kendi istediği yöne gidiyor,birbirinden bağımsız olarak....:nazar:

PrezentabLkonteS
12-01-12, 12:01
KaRaLaHaNa
bereketli olsun kontesim:)

bu mutluluk paha biçilemez:122::122::122::122::122:
Sağol tatlım eve bu mutluluk çok güzel en azından kendi paramı biriktiriyorum..:KK16:

citl
dolar düşüşe altın yükselişe gecti bakalım şubatta düşersealtın alcam düşmezse param kenarda durcak fikriniz varmı kızlar :KK28::KK28::KK28:

ozrengin
meyraa
merhaba arkadaşlar...
altın ons fiyatı çıktığı halde (1650 yi kırdı) altın çıkmıyor,yerinde sayıyor...dolar da düşüyor...bu normal mi sizce :KK45: normalde altın ons fiyatı çıkıp dolar düşerken altının çıkması gerekmiyor mu? gerçekten şu son dönemde piyasalar çok tuhaf.....altın,tl. , dolar hepsi kendi istediği yöne gidiyor,birbirinden bağımsız olarak....:nazar:
merhaba canım altının tl gram fiyatı belirlenirken dolar kuruyla çarpılıyor onun için dolar düşerse altının tl fiyatı düşer:KK19: