TEST

Kirli Çıkılar )))

akillibidikk
2-06-12, 08:06
kızlar alışveriş yaptıgınız yerler eğer kredi kartına taksit yapmıyorsa bile müşteri hizmetlerini arayıp taksitlendirmeyi kendi kartımızın özelliğine göre yapıyormuşuz bunun hakkında bilgisi olan kullanan var mı birde muhakkak taksitlendirme yaparken ne kadar fark yüklüyorlardır acaba örneğin toplu alışveriş yaptıgında 300tl civarını peşin ödemek yerine 3-4 taksitte ödemek vde farksızsız çok iyi olurdu yada çok cuzi bir farkla ödemek

KaRaLaHaNa
akillibidikk
kızlar alışveriş yaptıgınız yerler eğer kredi kartına taksit yapmıyorsa bile müşteri hizmetlerini arayıp taksitlendirmeyi kendi kartımızın özelliğine göre yapıyormuşuz bunun hakkında bilgisi olan kullanan var mı birde muhakkak taksitlendirme yaparken ne kadar fark yüklüyorlardır acaba örneğin toplu alışveriş yaptıgında 300tl civarını peşin ödemek yerine 3-4 taksitte ödemek vde farksızsız çok iyi olurdu yada çok cuzi bir farkla ödemek

canım ben arada sırada kullanıyorum bu özelliği.
Bonus ve citi axessim var ikisindede kullanıyorum .
Dün bonusta 100 tl alışverişi 6 aya böldürdüm,2 küsür bir fark koydu .
Istersen seçenekler var 3-6-9 ay gibi.aylar ve tutar çoğaldıkça fark artıyor,yani ona göre hesaplıyorlar.
Bankaların sayfalarında var oranlar canım bende bulursam eklerim senin için...

KaRaLaHaNa
Axseste böyle vermiş sayfasında canım...

100,00 tl 3 35,22 tl 105,67 tl
100,00 tl 4 26,78 tl 107,12 tl
100,00 tl 5 21,72 tl 108,58 tl
100,00 tl 6 18,34 tl 110,05 tl
100,00 tl 9 12,73 tl 114,56 tl

selens
2-06-12, 09:06
benide alırmısınız aranıza yakın zamanda 500 tl kadar birikimim vardı ama sıkışınca harcamak durumunda kaldım gerçi şu an kardeşimde 300 tlsi onu saymıyorum gitti diye geline kadar bakalım bide ata liram var 725 tl den almıştım ama malum altın fiyatları inatla onu elimde tutcam ve şu tayin işimiz bi olsun taşınalım gittiğim yerde tekrar kirli çıkı olmaya devam.........:KK52::KK52:

farmasi
2-06-12, 09:06
selens
benide alırmısınız aranıza yakın zamanda 500 tl kadar birikimim vardı ama sıkışınca harcamak durumunda kaldım gerçi şu an kardeşimde 300 tlsi onu saymıyorum gitti diye geline kadar bakalım bide ata liram var 725 tl den almıştım ama malum altın fiyatları inatla onu elimde tutcam ve şu tayin işimiz bi olsun taşınalım gittiğim yerde tekrar kirli çıkı olmaya devam.........:KK52::KK52:
hoşgeldin canım bereketli birikimler dileğiyle...
haziranın en geç 30 unda birikimlerini bildirebilirsin.:KK34:

akillibidikk
2-06-12, 10:06
selens
sen de benim gibi tayin magdurusunun umarım gönlünce olur herşey

akillibidikk
KaRaLaHaNa
canım ben arada sırada kullanıyorum bu özelliği.
Bonus ve citi axessim var ikisindede kullanıyorum .
Dün bonusta 100 tl alışverişi 6 aya böldürdüm,2 küsür bir fark koydu .
Istersen seçenekler var 3-6-9 ay gibi.aylar ve tutar çoğaldıkça fark artıyor,yani ona göre hesaplıyorlar.
Bankaların sayfalarında var oranlar canım bende bulursam eklerim senin için...
canım maksimum ve word kartım var peki alışverişi yaptın ödemeni karttan yaptın daha sonra mı arıyorsun müşteri hizmetlerini yada nasıl yapıyorsun taksitlendirme işini çok teşekkür ederim bilgilerin için

akillibidikk
van daki 3 yılda giden nakliye ve ev değişikliğinden dolayı boya badana harcamalarım :
1.evin kirası 450, 2. evin kirası 500, 3. evin kirası 600 şimdiki 4. evim sobalı 350
nakliye: 650+500+550+550=
emlakçı=500
boya badana= 400+180
temizlikçi=100
ev sahibinin geri ödemediği depozitom(!!!)=1000
depremden sonra peşin ödediğimiz ve yok yere giden yakıt= 1450
deprem sonrası sürekli değişen okul açılış tarihleri yüzden yanan ve giden ulaşım masrafları= 650+450+480+120+280+350+70+60+150+300=
hasar alan ve giden eşyalarım=ortalama 1800
van da yaşamın benden götürdüklerinin ise haddi hesabı yok
van da yaşadığım güzellikler ise beni burada tutmaya bile yetmiyor
şimdi bir daha ev taşıyacağım eğer tayinimiz çıkarsa taşınmanız arkasından 15-20 gün içinde bir daha taşınacağım..... offfff....kesinlikle ev sahibi olmam lazım ......

ama yinede herşeye bin şükür bu kadar masraf bizim canımızada gelebilirdi eşime yada bana birşey olabilirdi sürekli sallanan bir şehirde başımız gözümüz sadakası olur inşallah bir ömür sağlıklı huzurlu mutlu umutlu bol bereketli çocuklu evli arabalı keyifli bir hayatımız olur inşallah tabi hepimizinnnn

karanfilce
akillibidikk
van daki 3 yılda giden nakliye ve ev değişikliğinden dolayı boya badana harcamalarım :
nakliye: 650+500+550+550=
emlakçı=500
boya badana= 400
temizlikçi=100
ev sahibinin geri ödemediği depozitom(!!!)=1000
depremden sonra peşin ödediğimiz ve yok yere giden yakıt= 1450
deprem sonrası sürekli değişen okul açılış tarihleri yüzden yanan ve giden ulaşım masrafları= 450+480+120+280+350+70+60+150+300=
hasar alan ve giden eşyalarım=ortalama 1800
van da yaşamın benden götürdükleri ise haddi hesabı yok
van da yaşadığım güzellikler ise beni burada tutmaya bile yetmiyor
gerçekten de çok üzücü canım..
Ama insanı bunalımdan kurtaran gerçekleri görmesini sağlayan bi durum daha var.. insanın daha kötüsünü düşünmesi..
Allah tan eşin sen ve çocuğun sağ, evin tamamiyle yıklımadı, sağlığınız yerinde... en azından maaşınız var.. bu kadar masraf çıkıp da asgari ücretle ya da daha azıyla geçinenler de var onlardan biri de olabilirdiniz, olabilirdik. Allah beterlerinden saklasın..

akillibidikk
karanfilce
gerçekten de çok üzücü canım..
Ama insanı bunalımdan kurtaran gerçekleri görmesini sağlayan bi durum daha var.. insanın daha kötüsünü düşünmesi..
Allah tan eşin sen ve çocuğun sağ, evin tamamiyle yıklımadı, sağlığınız yerinde... en azından maaşınız var.. bu kadar masraf çıkıp da asgari ücretle ya da daha azıyla geçinenler de var onlardan biri de olabilirdiniz, olabilirdik. Allah beterlerinden saklasın..
kesinlike bin şükür insan inancı olmasa ne yapardı aklım almıyor Mevlam neyler neylerse güzel eyler diyip şükrediyoruz
ama keşke bebeğim hayatta olsaydı 1,5ay sonra tam bir yaşına girmiş olacaktı malasef ben bebğimi 6aylık hamileyken kaybettim karnımda öldü ölü doğum yaptım şimdi kucağımda olabilirdi ama minnacık bir mezarı var

karanfilce
2-06-12, 11:06
akillibidikk
kesinlike bin şükür insan inancı olmasa ne yapardı aklım almıyor Mevlam neyler neylerse güzel eyler diyip şükrediyoruz
ama keşke bebeğim hayatta olsaydı 1,5ay sonra tam bir yaşına girmiş olacaktı malasef ben bebğimi 6aylık hamileyken kaybettim karnımda öldü ölü doğum yaptım şimdi kucağımda olabilirdi ama minnacık bir mezarı var
kusura bakma canım ben senin çocuğun var sanıordum. özür dilerim başka bi arkadaşla karıştırdım galiba. İnşallah bi daha olur canım ve sana hayırlı bi evlat olur :KK16:

KaRaLaHaNa
akillibidikk
canım maksimum ve word kartım var peki alışverişi yaptın ödemeni karttan yaptın daha sonra mı arıyorsun müşteri hizmetlerini yada nasıl yapıyorsun taksitlendirme işini çok teşekkür ederim bilgilerin için
canım eğer o bankaların böyle bir kampanyaları varsa ki word ve maksimum hakkında hiç bilgim yok,ama googleye mesela maksimum kart sonradan taksitlendirme yaz çıkar öyle ,eğer ki varsa onunda, sen alışverişini tek çekim olarak yapıyorsun bir iki gün sonra yani işlem hesabına düşmüş olması gerekiyor gerçekte hesap kesim tarihine kadar müşteri hizmetlerini arıyorsun tek çekim işlemimi taksitlendirme yapmak istiyorum diyorsun o sana seçenekleri sunuyor ve işlemi gerçekleştiriyor.

farmasi
akillibidikk
canım bütün maddi manevi çektiğin sıkıntılar çok yakında son bulur inşallah:KK19:

esimiseviyorum
2-06-12, 16:06
slm kızlarr. giremiyorum epeydir. bu aralar telaşlıyım epey. iyisiinizdir umarım.. bende dün hamile olduğumu öğrendim:nazar::KK46: hala onun şoku içindeyim. şaşkınım, mutluyum.... dualarınızı bekliyorum kızlar. inş sağlıklı ve hayırlı bir evlat olur. başta akillibidik, karanfilce size sonra Rabbim isteyen herkese tatdırsın bu güzel duyguyu :KK19:

karanfilce
2-06-12, 16:06
esimiseviyorum
slm kızlarr. giremiyorum epeydir. bu aralar telaşlıyım epey. iyisiinizdir umarım.. bende dün hamile olduğumu öğrendim:nazar::KK46: hala onun şoku içindeyim. şaşkınım, mutluyum.... dualarınızı bekliyorum kızlar. inş sağlıklı ve hayırlı bir evlat olur. başta akillibidik, karanfilce size sonra Rabbim isteyen herkese tatdırsın bu güzel duyguyu :KK19:
çok sağol canım çok teşekkürler uaların için.. Allah senin de kucağına almayı nasip etsin:KK16: beklemiyordunuz bebek sürpriz yaptı herhalde inşallah bir gün bize de sürpriz yapar:KK16:

esimiseviyorum
2-06-12, 18:06
karanfilce
çok sağol canım çok teşekkürler uaların için.. Allah senin de kucağına almayı nasip etsin:KK16: beklemiyordunuz bebek sürpriz yaptı herhalde inşallah bir gün bize de sürpriz yapar:KK16:
çok teşekkür ederimm canım amin.. :KK16: son birkaç aydır istiyorduk artık. iki aydır folik asitimide kullanıyordum. bu sürprizi umarım en yakın zamanda yaşarsın hayırlısıyla..

akillibidikk
2-06-12, 19:06
esimiseviyorum
çok duygulandım çok da mutlu oldum benim içinde güzel dilekte bulunmana Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder içimden bir ses oğlun olacak diyor bilmem nerden geldi bu his ama sağlıklı sıhhatlı hayırlı bir bebek olur inşaalllah ne güzel bir telaş vardı şimdi yüreğinde ben hamile oldugum ilk andan itibaren ellerim hep karnımdaydı gece uyurken yanlışlıkla ellerim aşağı kaysa bile hemen uyanırdım kendimce onu korudugumu düşünürdüm hayırlısı bakalım şükrediyorum dua ediyorum hayırlısıyla yeniden bir bıdığım olsun diye rumuzumda ondan akıllıbıdıkk

farmasi
2-06-12, 20:06
esimiseviyorum
canım Allah sağlıklı ,hayırlı yazgılı evlat nasip etsin inşallah :nazar::nazar::nazar::nazar:

darısı tüm evlat isteyen kardeşlerimizin başına inşallah :KK16:

farmasi
3-06-12, 05:06
merhaba mutlu pazarlar kirli çıkılar:KK16:

KRoNiKDeLi
3-06-12, 07:06
Bayanlar merhaba... Sizlerden esinlenip evlendiğimde kumbara yapmıştım para biriktirdik altın da yaptım ama düğünlerde takıya ya da borca gitti olsun onlara da gitse derdimize deva olmuş oldu... Hala devam biriktirmeye :KK9::KK9::KK9:

Allah nasip ederse ev almayı planlıyoruz...Düğünden kalma altınlarımızı bozdurmamız gerek...Siz oldukça iyi takip ediyorsunuz altının durumunu şimdi mi bozdurmamızı önerirsiniz yoksa beklemede mi kalalım 2 hafta kadar daha :26::26::26:

karanfilce
3-06-12, 07:06
xxmutluxx
Bayanlar merhaba... Sizlerden esinlenip evlendiğimde kumbara yapmıştım para biriktirdik altın da yaptım ama düğünlerde takıya ya da borca gitti olsun onlara da gitse derdimize deva olmuş oldu... Hala devam biriktirmeye :KK9::KK9::KK9:

Allah nasip ederse ev almayı planlıyoruz...Düğünden kalma altınlarımızı bozdurmamız gerek...Siz oldukça iyi takip ediyorsunuz altının durumunu şimdi mi bozdurmamızı önerirsiniz yoksa beklemede mi kalalım 2 hafta kadar daha :26::26::26:
ev alana Allah yardım eder derler yaa :))
altın çok fena düşüktü şu sıralar baya yükseldi ama daha da yükselebilir tabi piyasayı takip etmek gerek.. açıkçası benim çok bilgim yok..

Yusum
3-06-12, 12:06
esimiseviyorum
Çok sevindim senin adına. İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağına aldığın günleri de görürsün :nazar: :nazar:

karanfilce
İnşallah senin de tatlı bir bıdığın olacak canım.
Oğlumu her sevdiğimde senin için dua ediyorum.

xxmutluxx

Şuanki fiyattan daha ucuza aldıysanız altınları bozdurabilirsiniz.
Biz yüksekken almıştık o yüzden beklemedeyiz hala =)

Herkes iyidir inşallah :KK16: :KK16:

Bizim tayinler açıklandı. Aynı yerimizdeyiz bu yıl da! Ama içime bir kurt düştü , ben hep burada kalalım ii para biriktiririz diyordum ama hiç "hayırlı ise kalalım" demedim. İnşallah burada kalmak bizim için hayırlıdır, geç oldu ama =))

Çok ucuza boya almıştık haftaya onunla evi boyatacağız sonra oğlişin odası gelecek, heyecanlıyım yani =)

akillibidikk
3-06-12, 15:06
2010 haziran ayında vandan 3+1 135 metre kare 20 milyar peşinat toplam 98 milyaragüneydoğu cepheli sıfır bir daire almayı düşünmüştük sözleşme filan herşey tamamdı ama ailem daha düğün olmadan ne evi oluyorsunuz diye izin vermemişti bizde ertelemiştik bu fikri...
dün tekrar şirketle görüşmeye gittik olurda tayinimiz çıkmazsa artık kiracılıktan kurtulalım diye bütçeye uyarsa bir ev alalım dedik aynı şartlardaki daireyi şirket 40 milyar peşinatla 60 ay vadeli 137 milyara sattıgını söylüyor üstelik o zaman sıfırdı şimdi 2 yıl kullanılmış olmasına rağmen fiyattaki fark dudak uçuklatıyo 9katlı binanın 7. katı çok çok abartı geldi bana .....
bu gidişle nasıl ev sahibi olunacak bilmiyorum bankadan kredi çeksek 100 milyar faiziyle 156milyar oluyor 5yılda beş yıl para biriktiriyim desek ozaman kadar ev fiyatları katlna katlana bi hal oluyor zaten biriktirmeye çalıştıkça etraftan tırtıklamaya çalışan çok oluyor....
kendi evleri olan arkadaşlar nasıl bir yol önerirsiniz ne yapayımda en mantıklı ve kazançlı şekilde ev sahibi olayım....
nereden ev alacağım ise tam bi muallak tayinim nereye çıkarsa orada böyle toki şekli ödeme kolaylıgı sağlayan şirket olursa oradan alacağım yok olmazsa bende bilmiyorum nereden alacağımı....
:KK9::KK9::KK9::KK9:kim kiminle nerede ne zaman nasıl ne şekilde ne yapıyor ne oalcak :KK9::KK9::KK9::KK9:ooooo kafam olmuş bir milyon

aysen_34
3-06-12, 21:06
akillibidikk
2010 haziran ayında vandan 3+1 135 metre kare 20 milyar peşinat toplam 98 milyaragüneydoğu cepheli sıfır bir daire almayı düşünmüştük sözleşme filan herşey tamamdı ama ailem daha düğün olmadan ne evi oluyorsunuz diye izin vermemişti bizde ertelemiştik bu fikri...
dün tekrar şirketle görüşmeye gittik olurda tayinimiz çıkmazsa artık kiracılıktan kurtulalım diye bütçeye uyarsa bir ev alalım dedik aynı şartlardaki daireyi şirket 40 milyar peşinatla 60 ay vadeli 137 milyara sattıgını söylüyor üstelik o zaman sıfırdı şimdi 2 yıl kullanılmış olmasına rağmen fiyattaki fark dudak uçuklatıyo 9katlı binanın 7. katı çok çok abartı geldi bana .....
bu gidişle nasıl ev sahibi olunacak bilmiyorum bankadan kredi çeksek 100 milyar faiziyle 156milyar oluyor 5yılda beş yıl para biriktiriyim desek ozaman kadar ev fiyatları katlna katlana bi hal oluyor zaten biriktirmeye çalıştıkça etraftan tırtıklamaya çalışan çok oluyor....
kendi evleri olan arkadaşlar nasıl bir yol önerirsiniz ne yapayımda en mantıklı ve kazançlı şekilde ev sahibi olayım....
nereden ev alacağım ise tam bi muallak tayinim nereye çıkarsa orada böyle toki şekli ödeme kolaylıgı sağlayan şirket olursa oradan alacağım yok olmazsa bende bilmiyorum nereden alacağımı....
:KK9::KK9::KK9::KK9:kim kiminle nerede ne zaman nasıl ne şekilde ne yapıyor ne oalcak :KK9::KK9::KK9::KK9:ooooo kafam olmuş bir milyon
doğuda görevde olan arkadaşlarımda aynen sizin yaptığınız hatayı yaptılar 2 sene önce 80 90 olan evler 140 150 oldu diyo ama hayırlısı böyleymiş demek
bende tayin nerden çıkarsa ordan alırız diyodum ama bu senede kaldık istblda kirada birikim yapmak çok zor çünkü :KK14:
fazilerde çok ama artık kredisiz bişey sahibi olmakda çok zor
allah hakkınızda hayırlısı neyse onu nasip etsin inşlh

aysen_34
3-06-12, 21:06
ya kızlar bende bişey sorayım sizin engin tecrübelerinize dayanarak (farmasi taşımı özellikle sana attım canım :)
600 tl gün param geldi ay başındada eşimin maaş zam farkı yatacak onuda bana verecek altın alayım diyorum
eşimde altın inip çıkıyo şu an çıkışta zarar ederiz bankaya yatıralım diyo.veya kuveyttürkde altın hesabı açmıştık ordan alalım diyo ben bankayla iş yapmak istemiyorum :KK37:
sizce ne yapayım :44:

acemiperi
4-06-12, 06:06
Günaydın kirli çıkılar

Sabah bankayı açıp alış 96,14 Tl'yi görünce kalpten gidiyordum ama düşmeye başladı şimdi de.

Akıllıbıdık canım çok zor zamanlar geçirmişsin. Allah yardımcın olsun. Nasıl bir ev sahibin varmış vicdansız depozito verilmez mi ya 1000 tl bu.

Kiracı olmak zor. Biz de taşındığımızdan beri prizler, anahtarlar, su boruları vs. hep değiştirdik. Pencere-kapı kolları bile bozuktu biz yaptırdık.

Tez zamanda ev sahibi olursun inşallah. Ben de olurum inşallah :KK1:

acemiperi
4-06-12, 07:06
aysen_34
ya kızlar bende bişey sorayım sizin engin tecrübelerinize dayanarak (farmasi taşımı özellikle sana attım canım :)
600 tl gün param geldi ay başındada eşimin maaş zam farkı yatacak onuda bana verecek altın alayım diyorum
eşimde altın inip çıkıyo şu an çıkışta zarar ederiz bankaya yatıralım diyo.veya kuveyttürkde altın hesabı açmıştık ordan alalım diyo ben bankayla iş yapmak istemiyorum :KK37:
Bankadan altın hesabı açtırıp altın alın.Şu an altın almak riskli. Biraz bekleyin derim ben.

akillibidikk
acemiperi
Günaydın kirli çıkılar

Sabah bankayı açıp alış 96,14 Tl'yi görünce kalpten gidiyordum ama düşmeye başladı şimdi de.Akıllıbıdık canım çok zor zamanlar geçirmişsin. Allah yardımcın olsun. Nasıl bir ev sahibin varmış vicdansız depozito verilmez mi ya 1000 tl bu. Kiracı olmak zor. Biz de taşındığımızdan beri prizler, anahtarlar, su boruları vs. hep değiştirdik. Pencere-kapı kolları bile bozuktu biz yaptırdık.Tez zamanda ev sahibi olursun inşallah. Ben de olurum inşallah :KK1:
ben o ev sahibimi Allah havale ediyorum düşünce van da yerel gazete sahibi bilgili görgülü biri diye adından bahsediliyor ama açıklmasıda şu benim evimi deprem vurdu depozito sağlamsa ev verilir sen çıkınca ev sağlam değildiki diyo bize yaptıgı gene hafif kalıyor sitede 31 dairenin 6sı bu adama ait deprem pazar günü oldu cumartesi yan dairemizi adam bir akrabasına sattı 95 milyara yanlış bilmiyorsam paranın yarısınıda peşin aldı diğerini pzt tapuda alacaktı ama pazar deprem oldu ev yıkım emri oldugu için ne satılıyor ne işlem yapılıyor ve adamın parasınıda vermiyormuş ev yıklırsa arsada pay alırsın diye

yatıyorum kalkıyorum hep dua ediyorum Allahım hayırlısı ile hayırlı komşular ver ve hayırlısıyla ev sahibi olmayı nasip eyle tez zamanda inşallah diyorum hele bu kirli çıkılar gurubuna girdiğimden beri hayatım çok değişti az uz da olsa kenara birşey atmaya başladım ve hayallerimi ertelemek yerine gerçekleştirmek için çabalıyorum (çıkan ekstra tüm masraflara rağmen) bu sayfa beni çok güzel motive ediyor hepinize çok teşekkür ederim

KibritciKiz
kızlar altın bekleneni yapıyo yükselişte.. ben bişey sorucam bankanın alış satış arasında bazen 4 lira oluyo bazen kuruşlar oluyo..niye böyle acaba?

meyraa
farmasi
meyraa hem arbitraj hem de tl ye geçeyim diyorum ):KK34:
hayırlı olsun canım... :)
umarım elimizde patlamaz... :))
şu an yükselişte ama elbet düşecek,sadece biraz sabır... :)
hem biz avantajlıyız, hem düşerken,hem çıkarken kazanacağız...yani, inşaAllah... :)))

meyraa
gülfuren
Sizlere bir şey sormak istiyorum..Sonuçta altın ile ilgileniyorsunuz büyük ihtimalle bana yardımcı olursunuz diye düşünüyorum.Ben kredi kartıyla taksitle her ay bir yarım altın almayı düşünüyorum..Bu gün kuyumcuyu aradım..Yarım altın eski tarihli 312 tl dedi..World karta 6+4 taksitle toplam 356 -369 arası bir şey olur dedi..Ben yatırım amaçlı düşünüyorum..Böyle birikim yapayım istedim..İnternette de bir iki site buldum 325 e 12 takside bölüyor..

1- İnternetten hiç altın alan oldu mu? Acaba hata mı yapmış olurum.

2- Bu şekilde yatırım amaçlı yapmam sizce mantıklı mı?

Ben bu konularla ilgili değilim..Dünden beri kafamı kurcalıyor..Nakit alamayacağım için bu şekilde mantıklı geldi ama kafam çok karıştı..Bana yol gösterirseniz sevinirim..

kesinlikle bulaşma derim,nacizane...
onun yerine biriktirip, bankadan gr al.....herkesi değil, sadece bankayı zengin et,bizim gibi... :)
kredi kartı,kuyumcu,boşuna bir sürü fark ödersin....

meyraa
esimiseviyorum
tebrik ederim canım,Rabbim hayırlısıyla tamamına erdirsin.... :)
isteyen herkese de bol bol evlat versin.... :))
ben de 3. için niyeti bozmak üzereyim de... :)

farmasi
aysen_34
merhaba canım ben şu an tl olarak birikim yapıyorum acele etmiyorum.
tabiki yatırım tavsiyesi değildir.:KK34:

meyraa
badezuzum
kızlar altın bekleneni yapıyo yükselişte.. ben bişey sorucam bankanın alış satış arasında bazen 4 lira oluyo bazen kuruşlar oluyo..niye böyle acaba?
farkın 4 tl. olduğu zamanlar, işlem saatleri dışındaki zamanlar canım...
mesai saatleri dışında makası açıyorlar ve işlem yapılmıyor zaten o saatlerde... :)

KibritciKiz
4-06-12, 08:06
meyraa
farkın 4 tl. olduğu zamanlar, işlem saatleri dışındaki zamanlar canım...
mesai saatleri dışında makası açıyorlar ve işlem yapılmıyor zaten o saatlerde... :)
teşekkürler canım..burdaki her soruma cevap verdiğin için:)

meyraa
4-06-12, 08:06
badezuzum
teşekkürler canım..burdaki her soruma cevap verdiğin için:)
est.canım,bildiğim birşey olunca ve cevap vermeyince kendimi suçlu hissediyorum,soruyu soran kim olursa olsun.... :)
aslında çoğu soruyu da ıskalıyorum...ofisteyim, burada ismen görünsem de yoğunum,arada takip etmeye çalışıyorum... :)

aysen_34
4-06-12, 09:06
farmasi
merhaba canım ben şu an tl olarak birikim yapıyorum acele etmiyorum.
tabiki yatırım tavsiyesi değildir.:KK34:
sanırım bende tl olarak koyucam kenara altın yine çıkışta şans yok :KK53:

busra3
4-06-12, 10:06
Kızlar selammmmmm...

Nişanlım çeyrek almayı düşünüyo bugun 5 adet kadar .. Ne yapsak kararsız kaldık bi anda çıkışa gectı altın.. Ben alma dıyorum düşer dıyorum ama o cıkıcak daha da cok yukselıcek dıyo :)

Fikri olan var mı, yorumlarınızı beklıyrmmmm :)

farmasi
busra3
Kızlar selammmmmm...

Nişanlım çeyrek almayı düşünüyo bugun 5 adet kadar .. Ne yapsak kararsız kaldık bi anda çıkışa gectı altın.. Ben alma dıyorum düşer dıyorum ama o cıkıcak daha da cok yukselıcek dıyo :)

Fikri olan var mı, yorumlarınızı beklıyrmmmm :)
canım uzun vadeli düşünülüyorsa altın almak mantıklı

ama al-sat yapılıyorsa şu an al-satçılar kar görüyorsa satıyor ve de ellerinde tl dolar altın sepeti oluşturuyorlar.

busra3
farmasi
canım uzun vadeli düşünülüyorsa altın almak mantıklı

ama al-sat yapılıyorsa şu an al-satçılar kar görüyorsa satıyor ve de ellerinde tl dolar altın sepeti oluşturuyorlar.

Canım ablacımm 2013 mart gibi bozdurucaz.. cokta uzun vadelıd egıl o yuzden cok kararsız kaldık :KK43:

farmasi
busra3
Canım ablacımm 2013 mart gibi bozdurucaz.. cokta uzun vadelıd egıl o yuzden cok kararsız kaldık :KK43:
bir seneden fazla bir zaman o nedenle uzunca bir süre canım.
ama altında genel olarak bir düşüş eğiliminin olduğu ifade ediliyor haberin olsun:KK34:

busra3
farmasi
bir seneden fazla bir zaman o nedenle uzunca bir süre canım.
ama altında genel olarak bir düşüş eğiliminin olduğu ifade ediliyor haberin olsun:KK34:
sağol ablacım bi kaç gun bekleyelım bakalım ne olucak altında durumlar :)

meyraa
nasılsın farmasi? :)
ortalık biraz duruldu gibi,doların da ateşi söndü biraz,bir miktar daha arbitraj yapılabilir mi acaba? sen ne dersin?
düşeceği söyleniyor.... gerçi çıkacağı da söyleniyor.... :))
bence 20 haziran a kadar bir düşüş daha yaşarız,20 haziran dan sonra da yükseliş başlar....tabi yine sağ gösterip,sol vurabilirler.... bunların işi belli olmaz... :)
kısa süreli arbitrajda kar olabilir gibi duruyor ama bilemiyorum yine de... :))

farmasi
4-06-12, 12:06
meyraa
nasılsın farmasi? :)
ortalık biraz duruldu gibi,doların da ateşi söndü biraz,bir miktar daha arbitraj yapılabilir mi acaba? sen ne dersin?
düşeceği söyleniyor.... gerçi çıkacağı da söyleniyor.... :))
bence 20 haziran a kadar bir düşüş daha yaşarız,20 haziran dan sonra da yükseliş başlar....tabi yine sağ gösterip,sol vurabilirler.... bunların işi belli olmaz... :)
kısa süreli arbitrajda kar olabilir gibi duruyor ama bilemiyorum yine de... :))
canım biliyorsun ben bir miktar altını dolarla , bir miktarı da tl ile sattım.

artık arbitraj için 1630-1640 arasını bekliyorum.

alım için de 1580 ve altını seviye olarak beliirledim

1630 dan sonrası için kademeli satış hedef

tl olarak 96-97 ve üzeri kademeli satış hedefi
tl olarak alış hedefi 92-90 ve altı:KK34:

esimiseviyorum
4-06-12, 20:06
akillibidikk
çok duygulandım çok da mutlu oldum benim içinde güzel dilekte bulunmana Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip eder içimden bir ses oğlun olacak diyor bilmem nerden geldi bu his ama sağlıklı sıhhatlı hayırlı bir bebek olur inşaalllah ne güzel bir telaş vardı şimdi yüreğinde ben hamile oldugum ilk andan itibaren ellerim hep karnımdaydı gece uyurken yanlışlıkla ellerim aşağı kaysa bile hemen uyanırdım kendimce onu korudugumu düşünürdüm hayırlısı bakalım şükrediyorum dua ediyorum hayırlısıyla yeniden bir bıdığım olsun diye rumuzumda ondan akıllıbıdıkk
canım benim çok üzüldüm yaa. Rabbim hakkında hayırlısını versin. rumuzunda çok etkiledi beni, ne diyeceğimi bilemiyorum... umarım çok güzel günler seni bekliyordur. oğlum olacak diyosun öylemi?? bakalım hayırlısıyla öğrenelim cinsiyeti ilk burada paylaşırım hislerin ne kadar kuvvetliymiş görürüz :KK34: lütfen üzme tatlı canını. Allahım görüyor ne sıkıntılardan geçtiğini. Yüce yaradan sevdiği kulundan sıkıntıyı eksik etmezmiş...:KK19:

esimiseviyorum
meyraa
tebrik ederim canım,Rabbim hayırlısıyla tamamına erdirsin.... :)
isteyen herkese de bol bol evlat versin.... :))
ben de 3. için niyeti bozmak üzereyim de... :)
ohh oohhh hadi hayırlısı bakalım :KK9: bol bol çalışmalar sana o zaman :KK55: çok teşekkür ederim iyi dileklerin için canım

esimiseviyorum
farmasi
canım Allah sağlıklı ,hayırlı yazgılı evlat nasip etsin inşallah :nazar::nazar::nazar::nazar:

darısı tüm evlat isteyen kardeşlerimizin başına inşallah :KK16:
aminnn amiiinn canım benim çokk teşekkür ederim bu iyi dilekler için. çok mutlu ettiniz beni.. biliyorsunuz dünya dua üzerine dönüyor :KK19: Allahım isteyen herkese versin sağlıklı bebişlerr :KK46:

farmasi
5-06-12, 09:06
merhaba kirli çıkılarrrrrrrrrrrrrrrr:KK16:

karanfilce
5-06-12, 19:06
pişşşşt nerdesiniz:122:

farmasi
6-06-12, 06:06
merhaba günaydın arkadaşlar:KK16: