Bebeğimi beklerken...

omrumuz
23-11-11, 15:11
kızlarr varya maşallahımız var hee :KK34:

bu topikte de 200. sayfayı gorduk sonunda :nazar:

Permers
golgemmm
topıgımızın bılınclı anneleriiii!!!!!!!!!!!!
bebegınız ve kendınız ıcın kıtaplar aldınızmı...okuyormusunuzzzz??
ben nasıl olsa elımın altında ınternet var herseye ulasıyorum zıhnıyetındeydım kı bugun gercekten yanlıs olugunu anladım.. gercekten kıtapların yerının ayrı oldugu bılıncındeyım..vee bır kac kıtap buldum hamılelık dogum ve bebekle ılgılı... kıtap adları ve yazarları hakkında tavsıyelerı olanlar varsa beklıyorum.. kıtap kurdu olmaya ne dersınızz:))))
ıste bugun onerılen ve alacagım kıtaplardan ıkısını paylasıyorum sızınle..

Eki Görüntüle 294163 Eki Görüntüle 294164
Canim yoksa sen de mi sabah Gulben Ergen'in programinda Prof.Dr.Sabiha Paktuna Keskin oldugu haberini aldin :) Bu sabah annem aradi cabuk TRT1'i ac diye. Prof.Dr.Sabiha Paktuna Keskin'i dinledim sonuna kadar, hemen ardindan da kitaplarini arastirdim. Yalniz bazi kitap sitelerinde Sayin Keskin'in bazi kitaplari icin bilimsel bilgi veriyor ama cozum gostermiyor ya da tavsiyede bulunmuyor, sadece ornegin korku nedir, anksiyete nedir diye bilimsel bilgi veriyor diye elestirilerde bulunmus kitaplari alanlar. Ama ben yine de bugun yazarin Davranislara Soz Gecirmek ve Çocuklarla Doğru İletişim isimli kitaplarini istedim, insallah bunlar elime ulasip okuyunca sizleri de bilgilendiririm.

Bunun disinda hamileligimin baslarinda esimin is seyahati donusunde hamilelik, cocuk bakimi vs ile ilgili kitap bulursa almasini istemistim. Johnson's Anne ve Bebeği isimli kitabi almisti gelirken. Tavsiye edebilecegim bir kitap, hem hamileligin hafta hafta gelisimi hem de dogum, dogum sonrasi bebek bakimi gibi konulara deginiyor, resimli.

Permers
mavi45
Beralku : Kız :nazar:
Vusii : Erkek:nazar:
Durusella : Kız:nazar:
Znrcnk : Kız :nazar:ELİF .....
Martim : Erkek:nazar:
haticecan : Erkek:nazar:
Görkemli : Kız:nazar:
Mavi45 : Kız:nazar:Erkek:nazar:
Funda07 : Erkek:nazar:
Görkems : Erkek:nazar:
Omrumuz :
sunsun : Erkek:nazar:
tafa35 :
Permers : Erkek:nazar:
janlpam : Erkek:nazar:
elemsu : Kız :nazar:
yeşimm : Erkek :nazar:ENVER EYMEN
gölgemmm : Kız :nazar:İDİL BEREN
Kadifegül : Kız :nazar:
love honey :Kız:nazar:
castefelle :
hyrm : Kız:nazar:

İstek üzerine isimleride not etmeye başladım.Güzel oldu da galiba bizlere de isim bulma konusunda yardımcı olacaktır.Nasıl beğendiniz mi bayanlar:KK17:
Eline saglik canim, isimlerle beraber listeyi hazirlamak cok iyi bir fikir, insallah biz de bir isim bulur bulmaz, fikir vermesi icin sizlere de yazarim. Bu arada ikizlerin oluyormus, Allah evlatlarini sana bagislasin, Allah nazarsan korusun onlari da seni de. :nazar::nazar::nazar:

mavi45
Permers
Eline saglik canim, isimlerle beraber listeyi hazirlamak cok iyi bir fikir, insallah biz de bir isim bulur bulmaz, fikir vermesi icin sizlere de yazarim. Bu arada ikizlerin oluyormus, Allah evlatlarini sana bagislasin, Allah nazarsan korusun onlari da seni de. :nazar::nazar::nazar:
Amin canım güzel dileklerin için.Bu fikir Znrcnk arkadaşımdan çıktı bende çok beğendim gerçekten.İsimleri belirler belirlemez listeye ekleriz artık.

martim
elemsu
canım benım esımde konusuyor her akşam kzıyla o konusunca oynuyo vallabı o tarafa bı bu tarafa.kıskanıyorum ama beenn:KK19:
yy nazlı kelebek seni ;:KK66:)) benimki pıt pıt vuruyor bam bam gib :KK70:DD yarın baba diye ağlayabilir prensesin bizim arkadaşın kızı öyle mesela. ama çok güzel bir duygu ya..

Permers
Merhaba kizlaaar, sukur kavusturana :)
Bayramin son gunu laptopum bozuldu, tamirden bugun geldi. Son bir saattir neler kacirdigimi okuyayim dedim ama hepsine gucum yetmedi valla, Allah muhabbetinizi daim etsin.
Eee okuyabildiklerim haricinde nasilsiniz bakalim? bebeisler nasillar? Bu arada yeni gelen annisler siz de hosgeldiniz, hayirli dogumlar diliyorum.

Martim'cigim simdi yazdiklarini okudum da naaaaptin yaw sucuk, lahmacun falan ay nasil canim istediiii :KK52: hos burada bize oyle ozel sucuk hazirlayabilecek kimse de yok, acaba marketten aldiklarimizi ince ince dilimler halinde dograyip tavada iyice kizartsam bir zarari olurmu, canim sitedi ya :KK43:

Bu arada Allah'ima binlerce kez sukurler olsun, belki hatirlarsiniz ilk 3.5 ay coook zor gecmisti benim icin, mide bulantisi, istahsizlik, halsizlik vs. Cok sukur son 2 haftadir cok ama cok iyiyim. Istahim normale dondu, artik yemek yiyebiliyorum. Henuz cok asiri bir sekilde ''ah su olsa da yesem'' diyecegim birsey olmadi ama en azindan duzenli besleniyorum artik. Onumuzdeki Pazartesi kontrolumuz var ayy nasil heyecanliyim, nasil ozledim bebisimi, siz anlarsiniz beni :) 15 gun once genel kontrol icin tam kan sayimi, troid, aks vs gibi kan tahlili yaptirdim, cok sukur hepsi iyi cikti, bakalim bizim bebis pazartesiye kadar kac kilo olacak :KK9:
hoşgeldin canım ya, ben bugünün kini okuyamadım senin işin zorr. çok şükür iyisiniz maşallah maşallah .. ayy canım ya benim gibi bunlara aş erenini görmediğim için yazdım, genelde milletin midesi bulanır bunlardan. ben kendimi kaybettim :KK53: benim arkadaşım bilinen markaların sucuğu yemiş kaç sene önce canı çekince. şimdi daha da sıkı gıda sektörü. bildiğim kadarıyla pnarın gurme serisi var en pahalı ve dananın bir bölümünden yapılan. biir dde kardeşim staj yapmıştı orda, gerçekten çok temizmiş. doktoruna sor, az da olsa yersin olmazsa.
golgemmm
bırdeee bu varrr...Eki Görüntüle 294167
ben deli gibi kitap okurken şimdi elime almak istemiyoum yaa. noluyo bana :26::26:

martim
mavi45
Omrumuz :
tafa35 :
permers : Erkek:nazar:
castefelle :

İstek üzerine isimleride not etmeye başladım.Güzel oldu da galiba bizlere de isim bulma konusunda yardımcı olacaktır.Nasıl beğendiniz mi bayanlar:KK17:
maşallah ya eline sağlık canım, cinsiyetler neredeyse bitti, sıra isimlere geldi. 9 aya kadar asıl bunlar belli olmayacak sanki :KK9: hele ben gibi meraksız, olsa da kararsız bir anne adyı varsa benimkinin karşı hep boş kalabilir :KK9::KK9:

Permers
martim
hoşgeldin canım ya, ben bugünün kini okuyamadım senin işin zorr. çok şükür iyisiniz maşallah maşallah .. ayy canım ya benim gibi bunlara aş erenini görmediğim için yazdım, genelde milletin midesi bulanır bunlardan. ben kendimi kaybettim :KK53: benim arkadaşım bilinen markaların sucuğu yemiş kaç sene önce canı çekince. şimdi daha da sıkı gıda sektörü. bildiğim kadarıyla pnarın gurme serisi var en pahalı ve dananın bir bölümünden yapılan. biir dde kardeşim staj yapmıştı orda, gerçekten çok temizmiş. doktoruna sor, az da olsa yersin olmazsa. :
Ah canim benimm, sen uzul diye demedim valla :) Dedigin gibi artik doktora sorucaz :)

Permers
23-11-11, 16:11
Mavi45 canim bahsettigim kitabin resmini buldum:

Eki Görüntüle 294203

Ya kizlar, bir de biz hala bebis icin alisverise baslamadik acaba gec mi kaliyoruz? Sozde alisveris listesi hazirlayacaktim, onu da yapamadim ezbere mi alicam herseyi :KK43: Demin forumda gezinirken su resmi gordum bittim yaa, hemen babamiza da gonderdim o daha da mutlu oldu tabii tam bir BJK taraftaari olarak, buna benzer birsey nerden bulurum fikri olan varsa paylasirsa sevinirim:

Eki Görüntüle 294205

golgemmm
mavi45
Omrumuz :
tafa35 :
castefelle :

bayıldım tatlım cok ıyı dusunmussun sımdı topıktekı dıger ısımlerın bulunması ıcın ısım arastırmaları na baslamalıyız..:KK52::KK52::KK52:

golgemmm
Permers
Canim yoksa sen de mi sabah Gulben Ergen'in programinda Prof.Dr.Sabiha Paktuna Keskin oldugu haberini aldin :) Bu sabah annem aradi cabuk TRT1'i ac diye. Prof.Dr.Sabiha Paktuna Keskin'i dinledim sonuna kadar, hemen ardindan da kitaplarini arastirdim. Yalniz bazi kitap sitelerinde Sayin Keskin'in bazi kitaplari icin bilimsel bilgi veriyor ama cozum gostermiyor ya da tavsiyede bulunmuyor, sadece ornegin korku nedir, anksiyete nedir diye bilimsel bilgi veriyor diye elestirilerde bulunmus kitaplari alanlar. Ama ben yine de bugun yazarin Davranislara Soz Gecirmek ve Çocuklarla Doğru İletişim isimli kitaplarini istedim, insallah bunlar elime ulasip okuyunca sizleri de bilgilendiririm.

Bunun disinda hamileligimin baslarinda esimin is seyahati donusunde hamilelik, cocuk bakimi vs ile ilgili kitap bulursa almasini istemistim. Johnson's Anne ve Bebeği isimli kitabi almisti gelirken. Tavsiye edebilecegim bir kitap, hem hamileligin hafta hafta gelisimi hem de dogum, dogum sonrasi bebek bakimi gibi konulara deginiyor, resimli.
aynen canımmm:) ne kadın yhaa sevıorum vallaa:) senın tavsıye ettıgın kıtaptanda edınıcem canım pazartesı kıtap alısverısıne cıkcam ozamana kadar lısteyı tamamlamam gerek 2 tane aklımda var bırde sen soledın supersın:)) bıkactane daha bulursam ıyı olacak..:KK1::KK1:

golgemmm
martim
yy nazlı kelebek seni ;:KK66:)) benimki pıt pıt vuruyor bam bam gib :KK70:DD yarın baba diye ağlayabilir prensesin bizim arkadaşın kızı öyle mesela. ama çok güzel bir duygu ya..

hoşgeldin canım ya, ben bugünün kini okuyamadım senin işin zorr. çok şükür iyisiniz maşallah maşallah .. ayy canım ya benim gibi bunlara aş erenini görmediğim için yazdım, genelde milletin midesi bulanır bunlardan. ben kendimi kaybettim :KK53: benim arkadaşım bilinen markaların sucuğu yemiş kaç sene önce canı çekince. şimdi daha da sıkı gıda sektörü. bildiğim kadarıyla pnarın gurme serisi var en pahalı ve dananın bir bölümünden yapılan. biir dde kardeşim staj yapmıştı orda, gerçekten çok temizmiş. doktoruna sor, az da olsa yersin olmazsa.

ben deli gibi kitap okurken şimdi elime almak istemiyoum yaa. noluyo bana :26::26:
bırsey solımmı sana martım belkı ınanmayacaksın fakat ben kıtap okumaktan nefret ederım gercekten egıtım hayatım boyunca toplasan 2 kıtap anca bıtırmısımdır..unı mezunuyum cahıl bır ınsanda degılım .. fakat ıs bebege gelınce akan sular duruyor..sabahlara kadar uyumaan okuyabılırım..bebegın ıcın bıraz sık dısını dahada bılınclı anneler olalım tatlımm..

golgemmm
23-11-11, 17:11
omrumuz
kızlarr varya maşallahımız var hee :KK34:

bu topikte de 200. sayfayı gorduk sonunda :nazar:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Adatam
23-11-11, 18:11
golgemmm
topıgımızın bılınclı anneleriiii!!!!!!!!!!!!
bebegınız ve kendınız ıcın kıtaplar aldınızmı...okuyormusunuzzzz??
ben nasıl olsa elımın altında ınternet var herseye ulasıyorum zıhnıyetındeydım kı bugun gercekten yanlıs olugunu anladım.. gercekten kıtapların yerının ayrı oldugu bılıncındeyım..vee bır kac kıtap buldum hamılelık dogum ve bebekle ılgılı... kıtap adları ve yazarları hakkında tavsıyelerı olanlar varsa beklıyorum.. kıtap kurdu olmaya ne dersınızz:))))
ıste bugun onerılen ve alacagım kıtaplardan ıkısını paylasıyorum sızınle..

Eki Görüntüle 294163 Eki Görüntüle 294164
merhabalar.ben Merhaba Bebek isimli kitabi okuyorum.henuz bitmedi ama hosuma gitti,tavsiye ederim:KK66:ben internete ne kadar baksam da kitap kdr sevemiyorum cunku boynum agriyor vs. laptop a bakmaktan :S

Adatam
23-11-11, 18:11
elemsu
slm kızlar,hepiniz iyisiniz inş
bugünsağlık ocağına gıttım kayıt ıcın,tetanoz asısının 1.dozunu yaptılar,diğeri 1 ay sonra.ben bayaaa gec kaldım malum 22. hafta sızler bır an önce gıdın
canim gec kalmadin,tetanoz asisini olabilmek icin zaten o evreye gelmek lazim.oncesinde kesinlikle yapilamaz.bu konuda Dr.da bilgilendirir zaten hepinizi.internette de okuyabilirsiniz:KK66:
saglikli dogumlarrrr:KK66:

mavi45
23-11-11, 19:11
martim
maşallah ya eline sağlık canım, cinsiyetler neredeyse bitti, sıra isimlere geldi. 9 aya kadar asıl bunlar belli olmayacak sanki :KK9: hele ben gibi meraksız, olsa da kararsız bir anne adyı varsa benimkinin karşı hep boş kalabilir :KK9::KK9:
Martım al bendende o kadar isim konusunda bende çok kararsızım.:KK14:Eşimle daha çocuğumuz olmadan önce anlaşmıştık kız olursa eşim,erkek olursa ismini ben koyacaktım.:13:Şimdi kızımızın ismi eşim tarafından hazır gibi ama bende hiç bir gelişme yok napalım daha yolumuz uzun buluruz heralde oğlumada bir isim.

love_honey
mavi45
Omrumuz :
tafa35 :
castefelle :

bu olay gerçekten çok güzel olmuş.cinsiyetler derken isimlere geçtik zaman geçiveriyor.biz de şuan İrem Ela da karar kıldık.

mavi45
golgemmm
bayıldım tatlım cok ıyı dusunmussun sımdı topıktekı dıger ısımlerın bulunması ıcın ısım arastırmaları na baslamalıyız..:KK52::KK52::KK52:
birbirimizle paylaşalım bulduğumuz isimleri kararsız anneler sayesinde isimsiz kalmasın bebeklerimiz.:KK9:

drusella
23-11-11, 22:11
mavi45
Omrumuz :
tafa35 :
castefelle :

harika olmuş canım bizi de ekler misin "Karya" olacak inşallah kızımızın adı:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

znrcnk
24-11-11, 06:11
mavi45
Omrumuz :
tafa35 :
castefelle :

eline sağlık canım hadi bana bir isim daha bulalım...:KK9::KK9::KK9:

znrcnk
Permers
Mavi45 canim bahsettigim kitabin resmini buldum:

Eki Görüntüle 294203

Ya kizlar, bir de biz hala bebis icin alisverise baslamadik acaba gec mi kaliyoruz? Sozde alisveris listesi hazirlayacaktim, onu da yapamadim ezbere mi alicam herseyi :KK43: Demin forumda gezinirken su resmi gordum bittim yaa, hemen babamiza da gonderdim o daha da mutlu oldu tabii tam bir BJK taraftaari olarak, buna benzer birsey nerden bulurum fikri olan varsa paylasirsa sevinirim:

Eki Görüntüle 294205
canım istanbuldaysan BJK store da var olmadı internetten sitelerinden bakarsın:KK34:

znrcnk
kızlar naydınn..
geldik masamıza oturduk petroncuklar gelmeden söyle rahat rahat kahvaltımızı ediyoz kızımla...
herkese güzel günler..

bu arada öğretmen olan güzel anneler artık gününüz kutlu olsun..
artık hem öğretmen hem anne daha da kutsalsınız..
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

omrumuz
kızlar gunaydın bugun sıze topıkte eslık edemeyecegım ıcın uzgunum. :KK5:

gece 1 ıle 5 arası uyudum uykudan ogurerek kalkmanın ne kadar dehset bır

durum oldugunu bır kere daha kavradım ve banyoya zor attım kendımı

bugun kotuyum usuyorum mıdem yanıyor ve agzımda hala aksam yemegınde yedıgım

balıgın tadı ıle kokusu var cok kotuyum aksamı hayırlısıyla etsem dıyorum ama nefes alma

ya dahı mecalım yok o kadar kotuyum. Beni mazur görün. Akşama da kardeşim gidiyor askere

ama bu halımle onu yolcu etmeye de gıdemem sanırım.:KK50::KK5:

vusii
24-11-11, 07:11
herkese günaydınlarr,
öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun..

sabah dr randevumuza gittik, hastane işleyişine göre dr radyolojiye sevk ettiği için ne yazıkki en erken
salı günü akşam üzerine ayrıntılı için randevu alabildik.. biraz moralimiz bozuldu.. ama bebeğimi yinede gördüüm.
iyi olduğunu, gelişiminin normal olduğunu öğrendim o bana yeterr :))

znrcnk
omrumuz
kızlar gunaydın bugun sıze topıkte eslık edemeyecegım ıcın uzgunum. :KK5:

gece 1 ıle 5 arası uyudum uykudan ogurerek kalkmanın ne kadar dehset bır

durum oldugunu bır kere daha kavradım ve banyoya zor attım kendımı

bugun kotuyum usuyorum mıdem yanıyor ve agzımda hala aksam yemegınde yedıgım

balıgın tadı ıle kokusu var cok kotuyum aksamı hayırlısıyla etsem dıyorum ama nefes alma

ya dahı mecalım yok o kadar kotuyum. Beni mazur görün. Akşama da kardeşim gidiyor askere

ama bu halımle onu yolcu etmeye de gıdemem sanırım.:KK50::KK5:
yat dinlen canım iyice akşama toparlanır gidersin kardeşini uğurlamaya..
sana acil şifalar kardeşinede hayırlı teskereler inşallah.. benim kardeşimde asker hemde vanda Allahım onları korusun acısını yaşatmasın...
çok geçmiş olsun tatlım.

znrcnk
vusii
herkese günaydınlarr,
öğretmenlerimin öğretmenler günü kutlu olsun..

sabah dr randevumuza gittik, hastane işleyişine göre dr radyolojiye sevk ettiği için ne yazıkki en erken
salı günü akşam üzerine ayrıntılı için randevu alabildik.. biraz moralimiz bozuldu.. ama bebeğimi yinede gördüüm.
iyi olduğunu, gelişiminin normal olduğunu öğrendim o bana yeterr :))
gözün aydın canım biz yarın öğleden sonra ayrıntılımızı yaptıracağız inşallah..

çok tedirginim ama doktor bebğin hareketleri 22. haftaya kadar olmazsa söylersin demişti içimde bir korku var şimdi nedense. gerçi her muayeneden önce böyle oluyorum ama..