Bebeğimi beklerken...

znrcnk
29-12-11, 08:12
gorkemli
hayatım ben sezeryanla doğuracağım bir aksilik olmazsa .sezeryanla daha erken alınıyor bilmem bilişyomusun.o sebeple nisan başında doğururum allahın izniyle.
doğrudur canım.. 40. haftayı beklemden aldıklarını duymuştum ama ne kadar erken oluyor bilemiyorum,benimde 2 nisan ama ben 1 nisanda doğurmayı düşünüyorum anlaştım kızımla:))))
1 nisan diye fırlayacak doktor teyzesineeeee... bu arada ilk doğummuydu nasıl karar vermiştiniz sezeryana anlatmışsındır belki ama şuan netleşmedi kafamda:KK14::KK14:

znrcnk
Funda07
yılbaşı için bir planımız yok, evde olucaz inşallah... menü bile hazırlamadım henüz.. ama artık az çok kendimiz için birşeyler düşünmek gerek...ama bugün yorgun hissediyorum nedense kendimi... :44:
ya bende sadece 3 gün iiyiym pazartesi salı çarşamba:)) perşembe dökülmeye başlıyorummmmm..

znrcnk
vusii
evet canım, çevre mühendisliği üzerine danışmanlık şirktimiz var.. atıksu, hava, temizsu ,gürültü krliliği üzerine çalışıyoruz..
oohhh patrondan torpillsin yani ne güzel:))) gün içnde kötüysende çıkarsın rahat rahat çalışmak iyi aslında zaman daha hzılı geçiyor birde kendi işin ise daha rahat olur herhalde...

znrcnk
vusii
ben normal istiyorum, aksaklık olmasza elbette, dr umda son haftalarda muayeneni yapar ona göre belirlerz, şimdi bunlara takılma diyor.. şimdi sen hamileliğinin balayındasın tadını çıkar diyor..
ilk 3ay ve son 3ay oldukça farklı olur şimdikinden diyor :))
bende normal istiyorum bütün arkadaslarım bana korkmuyormusun diyor.. şimdilik yok öyle bir tedirginiliği ama elbet hiç bilmediğimiz bir şey yaşıyacğız ama sonuçta o güzel son için katlanılır diyorum.. artık ne kötü doğum hkayeleri duyduysak dikkat ettim genelde korku var..aslında normal seyirinde giden bir doğum sancıları saymazsak 15 dakika galiba çıkarması daha kolayda o acı çekme sancı cekme kısımı daha uzun ve katlanması daha zorrr anlaşılan.şimdi ben bu doğum hikayeleri falan yazılıyor videolar falan varr ne okuyorum ne izliyorumm ne de dinliyorum çünkü herkese özel herkesin farklı.. eminim çok zoruda olmuştur o kadr kolayıda hepimiz için duam ancak böyle anlamdan bir bakmısız kucağımızdalar...
bir yakınımın ikinci dopumu 11 yıl sonra oldu ozamanla buzamanda farklık çok diyor.şimdi açılma varsa hemen sancı ve gerekirse suyu patlatıp daha kısa tutuyorlar sancı zamanını.yani annelermiz bir odada saatlerce kıvranmışlar yazık..yani biz normal doğum düşünüyorsak rahmin açlmasına dua edelim...

gorkemli
znrcnk
doğrudur canım.. 40. haftayı beklemden aldıklarını duymuştum ama ne kadar erken oluyor bilemiyorum,benimde 2 nisan ama ben 1 nisanda doğurmayı düşünüyorum anlaştım kızımla:))))
1 nisan diye fırlayacak doktor teyzesineeeee... bu arada ilk doğummuydu nasıl karar vermiştiniz sezeryana anlatmışsındır belki ama şuan netleşmedi kafamda:KK14::KK14:
canım doğum tarihin çok anlamlı:))inşallah sağlıcakla doğurursun güzel kızını.tatlım ben 35 yaşındayım ve uzun tedaviler sonucu hamile kaldım.o yüzden ne dr ne de biz riske atmak istemiyoruz bebişi.dr direk alacak vakti geldiğinde.ayrıcada bizim kız biraz irice teyzesi.kolu bacağıda 2 hafta önden gidiyor:))kilosuda aynı şekilde.tabi bunlar bizim planlarımız.o günün şartları ne yi elverir bilemeyiz.allah hakkımızda hayırlısını versin hepimiz için

znrcnk
gorkemli
canım doğum tarihin çok anlamlı:))inşallah sağlıcakla doğurursun güzel kızını.tatlım ben 35 yaşındayım ve uzun tedaviler sonucu hamile kaldım.o yüzden ne dr ne de biz riske atmak istemiyoruz bebişi.dr direk alacak vakti geldiğinde.ayrıcada bizim kız biraz irice teyzesi.kolu bacağıda 2 hafta önden gidiyor:))kilosuda aynı şekilde.tabi bunlar bizim planlarımız.o günün şartları ne yi elverir bilemeyiz.allah hakkımızda hayırlısını versin hepimiz için
maşallahh ona annesi iyi bakıyorsun şimdien kızına demekki yediği önünde yemediği arkasında:)) seninki beklemz gelir ozman madem önden önden acelesi var.. ikiniz içinde daha doğrusu üçünüz içinde en iyisi olur inşallah...

Mujj
vusii
ben normal istiyorum, aksaklık olmasza elbette, dr umda son haftalarda muayeneni yapar ona göre belirlerz, şimdi bunlara takılma diyor.. şimdi sen hamileliğinin balayındasın tadını çıkar diyor..
ilk 3ay ve son 3ay oldukça farklı olur şimdikinden diyor :))
Dogru demis ama ben son 3 ay degil de su 20 gundur sanciliyim.gerisi rahatti.dugunlerde gobecik atabiliyordum simdik hayali mumkun dgl:))

Mujj
29-12-11, 09:12
znrcnk
Evet 38 de falan alinir.tedaviyle olan bebekler kesinlikle dedigin gibi riske atilmamali cnm.hayirli dogumlar gorkemli sana da:KK66:

znrcnk
bende normal istiyorum bütün arkadaslarım bana korkmuyormusun diyor.. şimdilik yok öyle bir tedirginiliği ama elbet hiç bilmediğimiz bir şey yaşıyacğız ama sonuçta o güzel son için katlanılır diyorum.. artık ne kötü doğum hkayeleri duyduysak dikkat ettim genelde korku var..aslında normal seyirinde giden bir doğum sancıları saymazsak 15 dakika galiba çıkarması daha kolayda o acı çekme sancı cekme kısımı daha uzun ve katlanması daha zorrr anlaşılan.şimdi ben bu doğum hikayeleri falan yazılıyor videolar falan varr ne okuyorum ne izliyorumm ne de dinliyorum çünkü herkese özel herkesin farklı.. eminim çok zoruda olmuştur o kadr kolayıda hepimiz için duam ancak böyle anlamdan bir bakmısız kucağımızdalar...
bir yakınımın ikinci dopumu 11 yıl sonra oldu ozamanla buzamanda farklık çok diyor.şimdi açılma varsa hemen sancı ve gerekirse suyu patlatıp daha kısa tutuyorlar sancı zamanını.yani annelermiz bir odada saatlerce kıvranmışlar yazık..yani biz normal doğum düşünüyorsak rahmin açlmasına dua edelim...
Ben de normallll.korkma yaaa ztn nie korkcakmisiz.ayrica istersen epiduralde olabilirsin:KK66: gecen hafta dr. Catima bakti.aralik anneleri cok konusuyordu korkmustum cnm acicak die ama cok da acimadi da mudahalem son safhaydi dr. Diomki tmm tmm oldu yeter:)))))) insan cekiniyor da ama ne yapcan alismak lazim.o da oyle dedi dogum ani gelcez gitcez bakcaz sen boyle olursan nsl olcak dogum :))) neyse catim da iyimis.bakalim kismet nsl cikcak bizim caduuuu:KK70:

vusii
Mujj
Dogru demis ama ben son 3 ay degil de su 20 gundur sanciliyim.gerisi rahatti.dugunlerde gobecik atabiliyordum simdik hayali mumkun dgl:))
allah bi an önce kucağına versin bebeğin inş.. enerjini burdan alıyorum, bravooo ,maşallah sanaa

znrcnk
Mujj
Evet 38 de falan alinir.tedaviyle olan bebekler kesinlikle dedigin gibi riske atilmamali cnm.hayirli dogumlar gorkemli sana da:KK66:

Ben de normallll.korkma yaaa ztn nie korkcakmisiz.ayrica istersen epiduralde olabilirsin:KK66: gecen hafta dr. Catima bakti.aralik anneleri cok konusuyordu korkmustum cnm acicak die ama cok da acimadi da mudahalem son safhaydi dr. Diomki tmm tmm oldu yeter:)))))) insan cekiniyor da ama ne yapcan alismak lazim.o da oyle dedi dogum ani gelcez gitcez bakcaz sen boyle olursan nsl olcak dogum :))) neyse catim da iyimis.bakalim kismet nsl cikcak bizim caduuuu:KK70:
evettttt nisan anneleri biz böyle çatı muayenelerimizi hiç korkutmadan anlatalım birbirimize....aralık anneleri gibi olmayalım:KK33::KK33::KK33::KK33:

vusii
znrcnk
evettttt nisan anneleri biz böyle çatı muayenelerimizi hiç korkutmadan anlatalım birbirimize....aralık anneleri gibi olmayalım:KK33::KK33::KK33::KK33:
mujjj bu kavgada söylenmezzzz :KK37::KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

love_honey
gorkemli
günaydın sevgili annişler.bugün boşgünüm olduğu için sizlerle birlikteyim.herkes iyidir umarım.tabiki bebişlerde.yeni bir yıla gireceğiz yeni umutlar taşıyoruz ve seneye bu zamanlar bebişlerimiz allahın izniyle hemen hemen 8 aylık olacak.bu sizleride heyecanlandırıyormu?şu 3 ay hayırlısıyla geçsin istiyorum.inşallah hepimiz sağlıcakla bebişlerimizi kucaklarımıza alırız.
ben de sendenim canım boş günüm evdeyim.sana da sorayım nöbet işini ne yaptın ben dilekçe vereceğim haftaya ve inşallah bir daha tutmayacağım.

gorkemli
canım buarada benim yaşım 25 biz de bekledik bebek için 16 ay kadar.doktorum o yüzden biraz tedbirli davranıyor mesela hala progestan kullanıyorum hiçbir tehlike görmüyorum ama önlem olarak kullanalım diyor hamileliğin başından beri ilişki yok en son 16 haftalıkken sormuştum hala yok dedi son gidişimde progestan yazınca tekrar sormaya gerek bile duymadım.gerçi izin verse de eşim kesinlikle olmaz diyor neyse o önemli değil zaten.biz doğum şeklini doktorumla hiç konuşmadık ama belki benimki de riske atmak istemez ve sezeryanla alabilir aslında doktorum hep normali tavsiye ediyormuş hastalarına hakkımızda hayırlısı nasılsa öyle olsun.çok düşünmek istemiyorum çünkü sıksık doğurduğumu görüyorum rüyalarımda çok stresli çoookk:))

Funda07
znrcnk
hayırlısı olsun canım sen eşinle birlikte çalışıyordun değilmi, ne iş yapıyorsunuz?

evet hristiyanların kutladığı isanın doğumu geçti gitti onlar noellerini yaptılar Belki görsel olarak bizdede yılbaşı çam ağçalrıydı hindiydi avrupalılaştı ama benim içnde önemli olan bitecek olan koca bir yılın ardından yeni yıla girereken birlikte sevdklerinle geçireceğin bir günde bir arada olmak amaç yeni yılı güzel karşılamak yani,, o nedenle sana katılıyorum...
bende sizinle aynı fikirdeyim arkadaşlar, kutlanan birşey yok ortada, sevdiklerimizle yeni bir yıla girmenin heyecanı işte, umutla yeni dileklerle vs....
bu yüzdende adetler vs değil yapmak istenen, ben eşimin kızımın sevdiği yemekleri yapmak sitiyorum mesela. yada sürpriz pasta filan :KK16:

gorkemli
hu huu sağlıkla gelsin inşallah miniğin...:KK19:

Mujj

hadi hayırlısı mujjj sendne hayırlı haberleri dört gözle bekliyoruz.... bende kızımı normal doğurdum.. tamam doğum sonrası çok sıkıntılıydı ama hastaneye geliş sancı o süreççç geçiyor yaa.... :21:
:KK23::KK23:

znrcnk
ayy kızlar önce hepimiz birerbirer toplandık sonra bebişlerimizin cinsiyetlerini öğrendik sonra isimlerini paylaştık sonra hazırlık telaşesi alınanlar planlanalar.... artık en son bebişlrimizin doğum haberlerini paylaşıcaz inşallah süper yaaa.....

janlpam
29-12-11, 10:12
Ben ilk doğumundan 2 hafta önce çatı muayenesi olmuştum. Çok korkarak yatmıştım koltuğa ama ne olduğunu anlamadım bile . Doktor biraz sağa sola döndürdü kurcaladı çıkardı eldivenini bende bekliyordum daha yeni başladık alet falan alıp gelecek diye.
Kendinizi kasıp sıkmazsanız hiç birşey anlamazsınız. Doktorun dediği gibi doğum öncesi gelip gidip bakacak ne kadar açılmış diye zaten. O zaman hiç umurunuzda bile olmayacak emin olun.

Mujj
vusii
allah bi an önce kucağına versin bebeğin inş.. enerjini burdan alıyorum, bravooo ,maşallah sanaa
İns.sizde son aya kdr eski enerjinizle kalin cnmm bnm :KK66:
znrcnk
Korkmayin Dr.rahat birak dedi mi uygulamali,rahat olmadin mi azcik zorluyor
vusii
mujjj bu kavgada söylenmezzzz :KK37::KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:
Ama ama ben kotu bisiiii dimedimkiiiii,soyledikleri kdr da acimadi dedim,rahat olun die:KK66:

Mujj
Funda07
bende sizinle aynı fikirdeyim arkadaşlar, kutlanan birşey yok ortada, sevdiklerimizle yeni bir yıla girmenin heyecanı işte, umutla yeni dileklerle vs....
bu yüzdende adetler vs değil yapmak istenen, ben eşimin kızımın sevdiği yemekleri yapmak sitiyorum mesela. yada sürpriz pasta filan :KK16:

hadi hayırlısı mujjj sendne hayırlı haberleri dört gözle bekliyoruz.... bende kızımı normal doğurdum.. tamam doğum sonrası çok sıkıntılıydı ama hastaneye geliş sancı o süreççç geçiyor yaa.... :21:
Oyyyy senin caduuu kac yas yasinda cnmm?ablacik mi oluyor minik prensesinnnnn:KK66: uyyy bekleyin hbrlerimi,yazacam size.ayyy dunden beri icim iyice kipir kipir oldu.bnm ilk yabilmedigim bir duygu nasil acaba da sorularim merakim artiyor da artiyor:)

Mujj
janlpam
Ben ilk doğumundan 2 hafta önce çatı muayenesi olmuştum. Çok korkarak yatmıştım koltuğa ama ne olduğunu anlamadım bile . Doktor biraz sağa sola döndürdü kurcaladı çıkardı eldivenini bende bekliyordum daha yeni başladık alet falan alıp gelecek diye.
Kendinizi kasıp sıkmazsanız hiç birşey anlamazsınız. Doktorun dediği gibi doğum öncesi gelip gidip bakacak ne kadar açılmış diye zaten. O zaman hiç umurunuzda bile olmayacak emin olun.
Evet cnm yaa dedigin gibi kasmadin mi yok sorun.sen yeni basladi sanmissin,bense komedi diorum tmm tmmm olduuu dimi :KK70:

znrcnk
kızlar yardım.. ana kucağı alanlar bakıyorum ama çok model var fiyatlarda birbirine çok yakın yada çok uçuk fark var. bu ana kucağı çok kullanılan bişeymidir yani titreşimli falan olmalı mı yoksa bebeği yatıracağım orta sınıf birşey yetermi. açıkcası 250 ye de var 90 anada 1000ede :)) napmalıki:))

Castefella
omrumuz
kızlarr hepinize gunaydınnnnn saglıklı mutlu bol paralı cıcılı bıcılı gebelıkler ınsaallah
kızımla opuyoruz sızı teyzelerı :KK1:
Amin..Amin.. Günümüz güzel geçsin, bol bereketli, bol rızıklı ve huzurlu, mutlu olalım hep inşallah. Bizde öptük sizleri:KK16:

Funda07
günaydınnnnnn, hepinize neşeli sağlıklı huzurlu mutlu şanslı bie gün diliyorum......

Teşekkür ederiiiiz Bizden de aynı dilekler tüm annişlerimize:KK16:

Mujj
Oyyy kuzuuu.senin diger 2 yavrucak kac yasinda cnmm?
Kızım 14 yaşında maşallah büyüdü, abla olacak hayırlısıyla canım:))
Rabbim evlatlarımıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah, Allaha emanetler..

love_honey
canım benim doktorum özellikle tekrarladı aç olman gerekmiyor diye.

ben doktorumu işte bu yüzden çok seviyorum gereksiz yere para vermeyelim diye yol gösteriyor.şeker ölçümünü sağlık ocağı yapıyor istersen oraya yaptırabilirsin dedi.gidip konuştum yapıyoruz ama bazen burda fenalaşıyolar falan pek tavsiye etmiyoruz dedi.bir de 50 grlık glukozu ben alacakmışım evde 1 bardak suya dök iç 45 dk sonra gel dedi.ya o arada ben fenalaşsam.ben hastanede yaptırmayı düşünüyorum.bir de sağlık ocağındaki ebe üstüne basa basa aç olacaksın dedi doktor gerek yok demişti diyorum olsun sen aç iç dedi yinede.
Benimde 1-2 hafta içinde bu yüklemeyi yaptırmam gerekecek ama bana dr aç veya tok bir şey demedi maltepede hangi sağlık ocağına sorduysam da yapmadıklarını söylediler özle hastaneye yaptırıcam ama aç mı tok mu bilmem lazım, kime sorsak net olarak?

love_honey
znrcnk
kızlar yardım.. ana kucağı alanlar bakıyorum ama çok model var fiyatlarda birbirine çok yakın yada çok uçuk fark var. bu ana kucağı çok kullanılan bişeymidir yani titreşimli falan olmalı mı yoksa bebeği yatıracağım orta sınıf birşey yetermi. açıkcası 250 ye de var 90 anada 1000ede :)) napmalıki:))
canım benim yeni doğum yapan arkadaşım puseti evde ana kucağı olarak kullanıyor ismini yanlış söylemiyorum inşallah ama araba koltuğunu yani.bana mantıklı geldi.ben ayrıca almayı düşünmüyorum şimdilik çok gerek duyarsam kardeşimin var o nerdeyse hiç kullanmadı onu alırım.

Mujj
znrcnk
Bnm esim o titresimlilere takmisti,istiyordu ama ndnse ben hic istemedim.park yatak var titresimli dedim bunda ne yapcak mama yediririm desem mama sand. Olcak.oyun halisida var napcaz bunu dedim suan icin almadim.ama alsamde 3 aydan once de ona yatirmk sacma geliyor bana.neymis 0'dan basliyor ne bileyim yeno dogsn bebisi misil misil yatak da yatirmk isterim.tecrubeli annislere sormali iyisimi:))) cook iyi rahat edersiniz diyen varsa ben de fikrimden cayarim aliriz:KK66:

Mujj
love_honey
canım benim yeni doğum yapan arkadaşım puseti evde ana kucağı olarak kullanıyor ismini yanlış söylemiyorum inşallah ama araba koltuğunu yani.bana mantıklı geldi.ben ayrıca almayı düşünmüyorum şimdilik çok gerek duyarsam kardeşimin var o nerdeyse hiç kullanmadı onu alırım.
Aa ben de gecen gordum hastahaneden bebisi o araba koltuguna konanla cikartiyordu.bnm bebek arabasi da3'lu set olandan ama ben bebisi o araba koltugu gibi olanla dgl de duz ustu kapali pusetle cikarticaz ins:KK66: o daha uygun bence hast.cikisina da

znrcnk
Castefella
Amin..Amin.. Günümüz güzel geçsin, bol bereketli, bol rızıklı ve huzurlu, mutlu olalım hep inşallah. Bizde öptük sizleri:KK16:

canım ilk yüklemede çok önemli değil dedi bana labaratuvardaki kız ama sen sabah erken git aç git neden dersen ben ilk yüklemem tok olmasada aça yakın gitmiştim yani kahvaltımı ve öğlen corbamı içip gitmiştim yükemem yüksek çıktı ama ikinci yüklememde değerlerim çok iyi çıktı. kıza neden böyle oldu acaba o gün bişeyler yemiştim dediğimde olabilir dedi etkileyebilir. o nedenle riske atma canım sabah erkenden git zaten 1 1,30 saat sürüyor hemen cıkınca meyve suyu falan al yanına içersin iyi gelir dayanamıyacak gibi olursanda..

love_honey
Mujj
Aa ben de gecen gordum hastahaneden bebisi o araba koltuguna konanla cikartiyordu.bnm bebek arabasi da3'lu set olandan ama ben bebisi o araba koltugu gibi olanla dgl de duz ustu kapali pusetle cikarticaz ins:KK66: o daha uygun bence hast.cikisina da
hastaneden nasıl getirdiklerini bilmiyorum canım ama bahsettiğini anladım ondan da almadı arkadaş.geçen gittiğimizde 1 aylık olmuştu kızı yanımızda ona koydu orda rahat rahat uyudu.buarada bebek arabasını hangi marka aldın.ben daha hiç bakmadım

Castefella
znrcnk
Şİmdi ben de senin gibi kararsız kalan anneciklerdenim:KK8: Chicconunkileri öneriyorlar bir de graconunkileri anlayamadım bi türlü çok ucuza elle sallananlarındansa azıcık daha pahalı olupta otomatik sallananlarda fena değil gibi gözüküyor.. Ama halen beğenemedik.
Beşik olayını da çözemedik daha önce belki bahsetmişimdir Çileğin karyolaları asansörlü değil, bu yüzden kesin olarak ondan vazgeçtik.
Park yatakta plastik gibi pek sağlıklı olmaz gibi geldi sürekli yatması için hayırlısı bakalım bikaç aya karar verirriz inşallah. Asıl en büyük
fikir ayrılığı şuradan çıkıyor bebek arabası ve oto koltuğu travel sistem mi alsak yoksa ana kucağı+koltuğu ile puseti ayrı ayrı mı alsak.. asıl uçuk fiyatlar bu ürünlerde haberiniz olsun. Anakucağı ve oto koltuğunun taşırken kilosunun hafif olması çok önemliymiş, tabii pusette hem hafif hem katlandığında az yer kaplamalıymış:))) seçim yapması ne zormuş:44:

:KK56:yemek yiyecek olanlara aiyet olsun, yemek saatiii:)))):KK56:

Mujj
znrcnk
Castefella

canım ilk yüklemede çok önemli değil dedi bana labaratuvardaki kız ama sen sabah erken git aç git neden dersen ben ilk yüklemem tok olmasada aça yakın gitmiştim yani kahvaltımı ve öğlen corbamı içip gitmiştim yükemem yüksek çıktı ama ikinci yüklememde değerlerim çok iyi çıktı. kıza neden böyle oldu acaba o gün bişeyler yemiştim dediğimde olabilir dedi etkileyebilir. o nedenle riske atma canım sabah erkenden git zaten 1 1,30 saat sürüyor hemen cıkınca meyve suyu falan al yanına içersin iyi gelir dayanamıyacak gibi olursanda..
Cnmm kesinlikle dusunme bile seker yuklemelri ac olur.ilk bi alck kan snra birdaha alck sekerli su vs verip ama o meyanda bile yenmiyor sadece o.gebelikle alakasi yok bu hep boyledir ztn :KK66: dayannnn azcij yahuuu:)))

Castefella
znrcnk
Castefella

Tamam canım çok sağol bilgi verdiğin için en iyisi sabah gideyim, belki etkilemiş olabilir seni gerçekten..

Tekrar çok teşekkürler:)))

Castefella
Mujj
znrcnk
Cnmm kesinlikle dusunme bile seker yuklemelri ac olur.ilk bi alck kan snra birdaha alck sekerli su vs verip ama o meyanda bile yenmiyor sadece o.gebelikle alakasi yok bu hep boyledir ztn :KK66: dayannnn azcij yahuuu:)))
Bekiii:))) accık sabredip dayanıcam inşallah canımm, çok teşekkürler:))

znrcnk
love_honey
hastaneden nasıl getirdiklerini bilmiyorum canım ama bahsettiğini anladım ondan da almadı arkadaş.geçen gittiğimizde 1 aylık olmuştu kızı yanımızda ona koydu orda rahat rahat uyudu.buarada bebek arabasını hangi marka aldın.ben daha hiç bakmadım
bebeği olan bir yakınım elim kolum diyor al mutlaka hatta onun ki yeni olsa alıcam ama onunki miyadını doldurmuş baya bebek büyütmüş çünkü..ama bakıyorum koyuyo içine televizyonun uzak köşesine çocuk seslerle falan baya oyalanıyor oda işini gücünü yapıyor o arada aslında bende diyordum araba koltuğu alırım nede olsa baya uzun süre kullanamıcak ama bazı bebeklerde girmiyor onların içine benim yiğenimi ne o na ne de pusete koyabildiler sadece sallana beşik o da keyfi gelince..

Mujj
love_honey
Cnmm ben İngiltereden aldim,size soyle soyleyim bizz coook severek aldik tekerlekleri buyuk falan super Tr. Cok kullanan yok gibi nerdeyse ve burda pahali cok.burdaa tekli 2500 e gibi biz 3'luyu 1300 e aldik gibi.yalniz esim sunu diyor biz galiba kotu yaptik,araba agir ve bazi arabanin bagajina sigmaz ben de diyorumki kesinlikle agir olmasi umrumda dgl saglam olmasi onemli diyorum.ama bnm indir kaldir yapmam mumkun dgl.cook uzun yazdim almadiysaniz secimi dusunerek alin.ben cok memnun kalcagimizi dusunuyorum.markasi murano bebetto yaziyor ustunde buarada kasiklarimin agrisina ragmen markayi unutmustum kalktim senin icin yan eve baktim geldim:))

kadifegul
a.sahin
cnm benim sağol çeken bilir ancak.bizim durumumuzda düzelme falan olmaz biliyorum hep böyle gidecek düşünsene eşimle bişey konuşamıyoruz tartışamıyoruz hemen kavga başlıyor
fikirlerimi paylaşamıyorum içimde hissettiklerimi paylaşamıyorum acaba beni yine dövermi kavga edermiyiz diye...
benim yazma gibi bir lüksüm de yok parçalar okusa da anlamaz zaten.
anlayışlı bir yapısı yoktur hatta ters gelir ona
fabrikalarınmı var stres çekiyosun der hep.sanki para pul stres çektiriyor insana sadece.
biraz önce yine tartıştık güzel konuşmaya çalışıyorum birşeyler paylaşmaya çalışıyorum ama o hp tersliyor hemen bağırıyor çağırıyor vuruyor kırıyor ortalığı
dediğim de ne biliyomusun o kadar komik ki oto koltuğu alıcaz inşallah hoş kendisi almıcak dedemin bana hediyesi olcak inşallah tutturmuş chicco olsun bende diyorum ki iyi araştırmak lazım illa marka olunca kaliteli olmuyor diye anlatmaya çalışıyorum bi ton tersleniyorum.sonrada nette gezinirken baba adaylarını görüyorum daha doğrusu okuyorum ne kadar ilgililer diye neler yazıyorlar diye içerleniyorum kendi kendime.sen niye hiçbirşeyle ilgilenmiyorsun niye bakmıyorsun araştırma yapmıyosun benim gibi diyorum senmisin diyen bir kavga bir kıyamet gerisini anla artık.
gitti yatağa bende tek dert ortağım olan kk ya gireyim dedim.
canım herkes bir olmuyo.bazısınında ilgisini çekmiyo bebeklerle ilgili şeyler araştırmak. bi arkadaş vardı eşi hiç onunla hastaneye bile gitmemiş gereksiz geliyomuş. benimkide hastaneye gelir aylık gelişimini internetten takip ederiz ama ne için alalım desem(kanguru,buhar makinesi gibi...) ya ne gerek var önceden o mu vardı ya ne gerek var önceden bu mu vardı...kızıyorum tabi doğal olarak.madem tersliyo sende pek paylaşımda bulunma bişileri anlatmaya çalışma kendini geri çek.küs gibi durma ama herşeyi bu kadar önemsediğinide belli etme sen üzerine gidip düzeltmeye çalıştıkça iyice şımarıyo olmalı. birşeyler güzel olsun istiyosun paylaşıyorsun tersliyo dahada moralin bozuluyo sende paylaşma ama mutsuzda görünme halinden memnun davran seninle ilgilenmeyince surat asma önemsediğini çok belli etme.bide böyle dene hem sinirin bozulmaz hemde farklı bi yöntem şimdiye kadar denediğin işe yaramamış bide böle dene bakalım nolcak.

Mujj
29-12-11, 11:12
Cnm ekleyip gostereyim istedim ama olmadi foto ekleme İpadden sanirim.googleden yazincada cikti murano bebetto yazinca 12. Bnmki pembeli ustu grili

Funda07
Mujj
Oyyyy senin caduuu kac yas yasinda cnmm?ablacik mi oluyor minik prensesinnnnn:KK66: uyyy bekleyin hbrlerimi,yazacam size.ayyy dunden beri icim iyice kipir kipir oldu.bnm ilk yabilmedigim bir duygu nasil acaba da sorularim merakim artiyor da artiyor:)
Allah kısmet ederse abla olacak kuzum; 5 yaşıan girdi teyzesi... :KK6:

Castefella

Benimde 1-2 hafta içinde bu yüklemeyi yaptırmam gerekecek ama bana dr aç veya tok bir şey demedi maltepede hangi sağlık ocağına sorduysam da yapmadıklarını söylediler özle hastaneye yaptırıcam ama aç mı tok mu bilmem lazım, kime sorsak net olarak?
Castefella; sağlık ocakları yapmıyormu? bende aile hekimliğine gidecektim ama, o yönlendirmez mi?:KK76: orası sevk ediyor sanırım. ay ben de mi yanlış biliyorum yoksa...:KK52:

Mujj
Ayyy funda ne cilvelidir senin kiz da dimi babaya falan oyy kucuk.ccook guzdl tam zmninda yapiyorsn arasi gecmeden:KK66:

gorkemli
Mujj

mujj teşekkür ederim canım.seninde az kalmış.bende sana hayırlı doğumlar diliyorum.sende izmirdeydin deilmi?

Mujj
50 gram şeker yükleme testi: Hastanın aç olması gerekli değildir. Sadece hafif bir kahvaltı yeterlidir. Şekerli su içildikten 1 saat sonra hastadan kan alınır.

100 gram şeker yükleme testi: Hastanın kahvaltı yapmadan aç gelmesi gereklidir. İlk önce açlık kan şekerine bakılır, şekerli su içildikten sonra birer saatlik aralar ile 3 defa daha kan alınır.

Ben de ac gittim aldi bekledik 1 sa sekerli su icince yine aldi cnm.cogu kan gibi bunda da bence ac olunmali dogru sonuc icin

Mujj
gorkemli
mujj teşekkür ederim canım.seninde az kalmış.bende sana hayırlı doğumlar diliyorum.sende izmirdeydin deilmi?
Amin cnmmm.evet İzmirliyim ben de:KK66:

Mujj
PPG bir şeker hastalığı tarama testidir ve bu testte kan şekeri değeri yüksek çıkanlarda diyabet şüphesi doğduğundan esas tanı koydurucu OGTT testi uygulanır. PPG yapılması için tok veya aç olmanız önemli değildir. Şekerli suyu içtikten kanın alınacağı bir saat sonraya kadar hiçbir şey yiyip içmemelisiniz.

Cnm yazilari netten bulup yapistirdim.bence ac git derim:))) yada Dr.lara bi sor istersen

gorkemli
love_honey
ben de sendenim canım boş günüm evdeyim.sana da sorayım nöbet işini ne yaptın ben dilekçe vereceğim haftaya ve inşallah bir daha tutmayacağım.

canım buarada benim yaşım 25 biz de bekledik bebek için 16 ay kadar.doktorum o yüzden biraz tedbirli davranıyor mesela hala progestan kullanıyorum hiçbir tehlike görmüyorum ama önlem olarak kullanalım diyor hamileliğin başından beri ilişki yok en son 16 haftalıkken sormuştum hala yok dedi son gidişimde progestan yazınca tekrar sormaya gerek bile duymadım.gerçi izin verse de eşim kesinlikle olmaz diyor neyse o önemli değil zaten.biz doğum şeklini doktorumla hiç konuşmadık ama belki benimki de riske atmak istemez ve sezeryanla alabilir aslında doktorum hep normali tavsiye ediyormuş hastalarına hakkımızda hayırlısı nasılsa öyle olsun.çok düşünmek istemiyorum çünkü sıksık doğurduğumu görüyorum rüyalarımda çok stresli çoookk:))
Funda07

love honey canım daha önce konuşmuştuk.ben nerdeyse baştan beri tutmuyorum desem yalan olmaz.çünkü başta düşük riskim vardı.doktorum nöbet tutamaz raporu vermişti.bence sende biran önce ver dilekçeni.kabul edeceklerdir anlayış gösterirler .zaten derslerde yoruluyoruz fazlasıyla ..progestan bende uzun süre kullandım.dr 14. haftada kesti.bir işe yaramaz bu zamandan sonra dedi.tabi her drun tarzı farklı.ilişkiye gelince doğuma kadar kapalıyım :))doğumu gerçekten takma.o an ne gerekirse doktorun sana en uygununu yapacaktır.hakkımızda hayırlısı canım.

funda tşk canım inşallah hepimizinki sağlıkla gelsin

Funda07
Mujj
Ayyy funda ne cilvelidir senin kiz da dimi babaya falan oyy kucuk.ccook guzdl tam zmninda yapiyorsn arasi gecmeden:KK66:
sorma,kızım çok fena.... babayla ilişkileri benimkinden çok farklı, sürekli didişir haldeler ama eğlenerek.. bana şikayet ediyor babasını hep... geçen gün pantalon almaya gittik birlikte.. eline alabildiği pantolonları topladı getirdi bana al anne bunlar senin için dedi:KK16:.. her yer pantalon. neyse kabine birlikte giydim ben, sürekli gülüyor 'anne çok komik oldu, göbeği kocaman, hareket edemiyor filan'... neyse çıktık, bu sefer hayvanlı birşeyler buluyor askılardan sürekli yanıma getirip bırakıp geri gidiyor. anne buda senin için diyor.. çok komik ve eğlenceliydi... :KK1::KK1:

kadifegul
merhaba kızlar,
cumanın habercisi perşembede geldi. şükür yarabbimee... zaman geçmiyo gibi geliyo ama aslında bayağıda hızlı geçiyo şaka maka 6aylık olduk yav. benimde şeker yüklemem haftaya olacak.
bende bazı arkadaşlar gibi primada anket doldurdum faceden aradılar 10 ocaktan sonra e-bebekten hediyemi alacakmışım içinde işe yarar olarak 4yenidoğan bezi var başka bide şampuan saç kremi numunesi:)) dergi falanda varmış indirim kuponu varmış...
kızlar ya kilolar ne alemde? ben 70 olduummm...
bide dün arkadaşımın gittiği güzel bi eczaneye gittim çok çeşit vardı çokta ilgililerdi. vichy de indirim vardı 15tl bende inmişken nemlendiricimi aldım çatlak kremi sordum ne tavsiye ederler diye, bana mustela tavsiye etti bide hediye verdiler musteladan, pişik kremi temizleme suyu ikide çatlak kremi.dün çatlak kremini denedim çok hoşuma gitti sürümü emilimi...birde oradaki bayan bana şöyle bişi dedi kuru cilde uygulanınca nemlendirici vazifesi görür ıslak vücutta iyice içe işler doku güçlendirir önce ıslak havlu ile nemlendir sonra çatlak kremi sür dedi. bide böle denicem aklınızda olsun sizinlede paylaşim dedim.

Mujj
29-12-11, 12:12
Funda07
sorma,kızım çok fena.... babayla ilişkileri benimkinden çok farklı, sürekli didişir haldeler ama eğlenerek.. bana şikayet ediyor babasını hep... geçen gün pantalon almaya gittik birlikte.. eline alabildiği pantolonları topladı getirdi bana al anne bunlar senin için dedi:KK16:.. her yer pantalon. neyse kabine birlikte giydim ben, sürekli gülüyor 'anne çok komik oldu, göbeği kocaman, hareket edemiyor filan'... neyse çıktık, bu sefer hayvanlı birşeyler buluyor askılardan sürekli yanıma getirip bırakıp geri gidiyor. anne buda senin için diyor.. çok komik ve eğlenceliydi... :KK1::KK1:
Annemmmm ay simdi elimle cikarcam:))) sen anlattikca,bnm kucuklugum fenaymis oyle bi cadi bekliyorum ben de rujlarima goz diken bi bicirik:)))) kizlar babaya duskun ya bizim baba da heyecanli sormaa

kadifegul
merhaba kızlar,
cumanın habercisi perşembede geldi. şükür yarabbimee... zaman geçmiyo gibi geliyo ama aslında bayağıda hızlı geçiyo şaka maka 6aylık olduk yav. benimde şeker yüklemem haftaya olacak.
bende bazı arkadaşlar gibi primada anket doldurdum faceden aradılar 10 ocaktan sonra e-bebekten hediyemi alacakmışım içinde işe yarar olarak 4yenidoğan bezi var başka bide şampuan saç kremi numunesi:)) dergi falanda varmış indirim kuponu varmış...
bide dün arkadaşımın gittiği güzel bi eczaneye gittim çok çeşit vardı çokta ilgililerdi. vichy de indirim vardı 15tl bende inmişken
nemlendiricimi aldım çatlak kremi sordum ne tavsiye ederler diye, bana mustela tavsiye etti bide hediye verdiler musteladan, pişik kremi temizleme suyu ikide çatlak kremi.dün çatlak kremini denedim çok hoşuma gitti sürümü emilimi...birde oradaki bayan bana şöyle bişi dedi kuru cilde uygulanınca nemlendirici vazifesi görür ıslak vücutta iyice içe işler doku güçlendirir önce ıslak havlu ile
nemlendir sonra çatlak kremi sür dedi. bide böle denicem aklınızda olsun sizinlede paylaşim dedim.

Mustela pisik kremi alcam ben de iyi bir marka o guven cnmmm.boyumdn dolayi anlamiyor insanlar 9 desem yicekler ama 16 kiloooooo topl:))))) nsl gider bilmiyorum umarim sporla kisa zmnda gider 38 beden de durayim hep de yeter:) bnm bebek bezi de premium prima .iyiki onu almisim acayip ince .oyle arastirmada yapmamistim aslinda ama reklami gordum cok aldiktn snra

Funda07
kadifegul
merhaba kızlar,
bide dün arkadaşımın gittiği güzel bi eczaneye gittim çok çeşit vardı çokta ilgililerdi. vichy de indirim vardı 15tl bende inmişken nemlendiricimi aldım çatlak kremi sordum ne tavsiye ederler diye, bana mustela tavsiye etti bide hediye verdiler musteladan, pişik kremi temizleme suyu ikide çatlak kremi.dün çatlak kremini denedim çok hoşuma gitti sürümü emilimi...birde oradaki bayan bana şöyle bişi dedi kuru cilde uygulanınca nemlendirici vazifesi görür ıslak vücutta iyice içe işler doku güçlendirir önce ıslak havlu ile nemlendir sonra çatlak kremi sür dedi. bide böle denicem aklınızda olsun sizinlede paylaşim dedim.
kuzummm ben hep söledimm sizlere mustelada mustela diye......:KK55::KK55::KK55:bu aradaa..mustela pişik keminiiiii mutlaka allllllllllllllllll, %100 muhteşem bir ürün.... ben herekese hediye bile almıştım kızım zamanında.... çokkkkkkkkkkkk memnun kalacaksın:KK52::KK52:

Mujj
Funda07
kuzummm ben hep söledimm sizlere mustelada mustela diye......:KK55::KK55::KK55:bu aradaa..mustela pişik keminiiiii mutlaka allllllllllllllllll, %100 muhteşem bir ürün.... ben herekese hediye bile almıştım kızım zamanında.... çokkkkkkkkkkkk memnun kalacaksın:KK52::KK52:
Aa ben de isterim mustela hediyemi:p hem kendime surerim hem bebisime:)))))) gecen losyon surdum ama bebisin losyonu.gobuse suruyorum annecim bak bu krem senin misss gibi die annem de guluyor:) ters oldu cikinca yapcan ona surcen dio,olsun tmm ona suruyorum isteeeeee dedim:KK70: pisik kremini de surerim:))))

Funda07
29-12-11, 13:12
Mujj
Aa ben de isterim mustela hediyemi:p hem kendime surerim hem bebisime:)))))) gecen losyon surdum ama bebisin losyonu.gobuse suruyorum annecim bak bu krem senin misss gibi die annem de guluyor:) ters oldu cikinca yapcan ona surcen dio,olsun tmm ona suruyorum isteeeeee dedim:KK70: pisik kremini de surerim:))))
kıyamam ben sana mujj çok tatlısın.. alırım tabiii ... canın sağolsun kuzum senin... :103:

ama pişik kremini sür heee şöyhle kasıklarından hafif aşşağı sürde iyice, çocuğun tam gelsin ilgili yerlerine:KK28:

love_honey
znrcnk
bebeği olan bir yakınım elim kolum diyor al mutlaka hatta onun ki yeni olsa alıcam ama onunki miyadını doldurmuş baya bebek büyütmüş çünkü..ama bakıyorum koyuyo içine televizyonun uzak köşesine çocuk seslerle falan baya oyalanıyor oda işini gücünü yapıyor o arada aslında bende diyordum araba koltuğu alırım nede olsa baya uzun süre kullanamıcak ama bazı bebeklerde girmiyor onların içine benim yiğenimi ne o na ne de pusete koyabildiler sadece sallana beşik o da keyfi gelince..
canım dediğim gibi kardeşiminki nerdeyse kullanılmamış duruyor onu almayı düşünüyorum.hangisini canı istersen onda durur artık prensesim:)))

Mujj
Cnmm ben İngiltereden aldim,size soyle soyleyim bizz coook severek aldik tekerlekleri buyuk falan super Tr. Cok kullanan yok gibi nerdeyse ve burda pahali cok.burdaa tekli 2500 e gibi biz 3'luyu 1300 e aldik gibi.yalniz esim sunu diyor biz galiba kotu yaptik,araba agir ve bazi arabanin bagajina sigmaz ben de diyorumki kesinlikle agir olmasi umrumda dgl saglam olmasi onemli diyorum.ama bnm indir kaldir yapmam mumkun dgl.cook uzun yazdim almadiysaniz secimi dusunerek alin.ben cok memnun kalcagimizi dusunuyorum.markasi murano bebetto yaziyor ustunde buarada kasiklarimin agrisina ragmen markayi unutmustum kalktim senin icin yan eve baktim geldim:))
sağol canım kusura bakma yormuşum seni.netten baktım.büyük tekerlekli olması rahat olur diye düşünüyorum ama ağırlık da önemli.

gorkemli
love honey canım daha önce konuşmuştuk.ben nerdeyse baştan beri tutmuyorum desem yalan olmaz.çünkü başta düşük riskim vardı.doktorum nöbet tutamaz raporu vermişti.bence sende biran önce ver dilekçeni.kabul edeceklerdir anlayış gösterirler .zaten derslerde yoruluyoruz fazlasıyla ..progestan bende uzun süre kullandım.dr 14. haftada kesti.bir işe yaramaz bu zamandan sonra dedi.tabi her drun tarzı farklı.ilişkiye gelince doğuma kadar kapalıyım :))doğumu gerçekten takma.o an ne gerekirse doktorun sana en uygununu yapacaktır.hakkımızda hayırlısı canım.

funda tşk canım inşallah hepimizinki sağlıkla gelsin
kusura bakma canım unutuyorum inan.evet vereyim dilekçemi kurtulayım bazen çok bel ağrısı çekiyorum zaten bizim bu sene okuldaki bayan öğretmenler tam gaz doğuruyor:)))birçok arkadaş doğum izninde ücretli çalışanlara da nöbet vermiyorlar yoksa kolaylık sağlıyo idaremiz çok şükür ama artık benden bu kadar yani ben yasal süremi doldurmuş oluyorum.doktor progestanı bana fitil olarak verdi kullanımı zor geliyor ama bebeğim için katlanırım tabiki.dediğin gibi doktorların tarzı farklı.

Mujj
Kizlarrrr,unttum size birsey anlatacagim gecen hafta Doc.Dr. A gittim medicalpark izmir e .aslinda hiiic yabanci dr a gitmemistim neyse smdi gittim.omega3 iciyorum dedigimde sunu dedi.ben onermiyorum aksine bebek gelisim geriligi bile oluyr omega icende dedi.sasirdim hatta icimden imkansizz dedim.aslinda ihtiyacimda yok ceviz balik vs. Yiyorum dedim ustune de biraz arastirin istrseniz dedim prenata dha icin.ukalalik ettim belki ama:) tmmm bakayim smdi dedi o da.ama ben gebeyim die dgl normalde de tipla cok ilgilenirim arastirirm falan kimde sorun olsa arar sorar falan bana:)) neyseeee sunu dicektim ben sasirdim anlayamadim bi arastirin baslardasiniz:KK66: buarada bebisin kilo vs de gayet duzgun ,gecen hfta 3100 du.

Mujj
Funda07
kıyamam ben sana mujj çok tatlısın.. alırım tabiii ... canın sağolsun kuzum senin... :103:

ama pişik kremini sür heee şöyhle kasıklarından hafif aşşağı sürde iyice, çocuğun tam gelsin ilgili yerlerine:KK28:
Yeappp :))) mutlu oldum bak simdi .2 kisi sevindirdin sen bak smdibnm caduu bitirirde kremimi:))))

znrcnk
kızlar dediğimden beri bakıyorum bu fisher price uygun geldi bana ne dersiniz resminide koyım

Eki Görüntüle 316939

v U Zoo anakucağı bebeklerin oturup eğlenceli vakit geçirecebileceği oyuncaklar ile donatılmıştır.
Oyuncak barında zürafa, maymun, ayıcık ile yaprak şeklinde çıngırak bulunur.
Bebekler yaprağı kendine doğru çektiğinde 2 farklı şarkı ve 2 şirin hayvan sesi onlara eşlik eder.
Oturma platformu bebeklerin rahatlığı için özel dizayn edilmiştir ve bebekleri dört bir yandan sarar.
Sakinleştirici titreşim özelliği sayesinde bebekler kayifli vakit geçirecektir.

Teknik Özellikleri:

Çıkarılabilen oyuncak barı,
Titreşim,
3 noktalı koruma sistemi,
zeminde kaymayan ayaklar,
makinede yıkanabilen kılıf.

Taşıma Kapasitesi: 9 kg.