2012 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kkimsee
10-01-12, 07:01
sabah yine gün doğmadan uyandım :KK43: birde rüya görmüşüm..doktordayım catı olayı aklıma takılmıs herhalde.muayene edıcek benı 2 parmakla :) bakıyo dokunuyo daha yapmadan senın catın dar sezaryan olucaksın dedi bana.bende ona arsız arsız diyorum ki :) ya biraz mantıklı düşünün eşinle ilişkide bile canın acır.öyle pat diye parmagını sokuyosun diyorum :) bakıp catın dar diyemezsınkı annelerımız nasıl dogurmus dıyorum..ay nasıl sinirleniyorum rüyamda eşim susturamıyor beni :) sonra uyandım hala doktora saydırıyodum :)

lilyumece
10-01-12, 08:01
engelk82
MELTEMRE
ben kullanıyorum canım, bana kanama kesesi gördüğü için verdi doktor 1 sabah 1 akşam verdi ama.
bence sor mutlaka doktoruna gereksiz 1 hap bile almama taraftarıyım ben :KK49:

ben de kesinlikle fazla hap kullanmak istemiyorum ama ilk gebeliğim belli olduğunda kese göründü ve sancılarım çoktu. kanama kesesi neki??? onu bilmiyorum ama öyle bi durum olsaydı söylerdi heralde. biraz düşük riski için verdi bana. şikayetlerim o yöndeydi çünkü. ben en iyisi yarın bi doktorumu ariyim de soriyim bırakiyim mi diye. gerçi 1 aylık verdi 2 kutu birden yazdı. daha 1.si yeni bitti kutuların. uyuklama ve baş dönmesi çok yapıyomuş oyüzden de gece yatarken iç dedi 2 tane. zaten bi dünya ilaç oldu elevite erken başladık. folik asit kullanıyorum. sancılarım için magnezyum var demir eksikliğim var onun için ferrum verdi. tiroit sorunum var her sabah tiroit ilacı alıyorum. yani bi dünya ilaç kullanıyorum. yemekten çok ilaç alıyorum valla.
canım ben de aynen sen ne kullanıyorsan onu kullanıyorum yalnız doktrum guatr ilacı ile demir hapını birlikte alma guatrı sabah alıyorsan diğerini yatarken al dedi aklında bulunsun guatr hapı demir hapının emilimini azaltıyormuş zaten prospektüsünde de yazıyor

aysegulec
kızlar günaydın hepinize;
gece yatmadan önce tuvalete gidip baktığımda çok hafif kahverengi lekelenmeler olmuş, tabi çok korktum ilkönce, hemen uzandım 1 saat falan devam etti gece de ara ara kontrol ettim, kesildi şuanda ama panik oldum ya, progestan da kullanıyorum niye oldu bilmiyorum evham yaptım, 8+3 olduk artık inşallah bir sorun olmaz işe de gidicem şimdi allah yardımcımız olsun

lilyumece
demmir_can
ayy onları okudukça insanın heyecanı da katlanıyor, ne kadar mucizevi şeyler, ben şimdi 12. haftayı okuyorum, resmen içimde bir insan var yaaa nasıl bişeydir bu :KK9::KK9:

günaydın kızalr ben de her hafta bu hafta nasıl gelişecekler diye hafta hafta gebelik sitelerini takip etmekten büyük zevk duyuyorum ; ikizlerle ilgili pozitif doğum hikayeleri var internette onları okuyorum allahın mucizesi sonsuz pozitif doğum hikayelerini hep birlikte okuyalım olumsuzlukları bir yana bırakalım bence

demmir_can
kkimsee
sabah yine gün doğmadan uyandım :KK43: birde rüya görmüşüm..doktordayım catı olayı aklıma takılmıs herhalde.muayene edıcek benı 2 parmakla :) bakıyo dokunuyo daha yapmadan senın catın dar sezaryan olucaksın dedi bana.bende ona arsız arsız diyorum ki :) ya biraz mantıklı düşünün eşinle ilişkide bile canın acır.öyle pat diye parmagını sokuyosun diyorum :) bakıp catın dar diyemezsınkı annelerımız nasıl dogurmus dıyorum..ay nasıl sinirleniyorum rüyamda eşim susturamıyor beni :) sonra uyandım hala doktora saydırıyodum :)
hayır olsun inşallah canım, bu kadar erken takma kafana bunları, zamanı gelince öyle böyle çatı muayenesi de olucaz, çatır çatır da doğurucaz :KK1:

aysegulec
gece yatmadan önce tuvalete gidip baktığımda çok hafif kahverengi lekelenmeler olmuş, tabi çok korktum ilkönce, hemen uzandım 1 saat falan devam etti gece de ara ara kontrol ettim, kesildi şuanda ama panik oldum ya, progestan da kullanıyorum niye oldu bilmiyorum evham yaptım, 8+3 olduk artık inşallah bir sorun olmaz işe de gidicem şimdi allah yardımcımız olsun
günaydın canım çok geçmiş olsun, ama lekelenmen devam etmemiş çok şükür bir sorun yoktur, sen yine de bol bol dinlen

lilyumece
günaydın kızalr ben de her hafta bu hafta nasıl gelişecekler diye hafta hafta gebelik sitelerini takip etmekten büyük zevk duyuyorum ; ikizlerle ilgili pozitif doğum hikayeleri var internette onları okuyorum allahın mucizesi sonsuz pozitif doğum hikayelerini hep birlikte okuyalım olumsuzlukları bir yana bırakalım bence
günaydın canım.. gerçekten moralimizi bunlarla yüksek tutmamız lazım, bebeklerimizi de üzmeye hakkımız yok sonuçta

kkimsee
kahvaltı yaptım özlemişim ya.kıymalı börek yedımmm :) miğde bulantısıdan tamamen kurtuldum sanırım.10 gundur yavas yavas ıstahım acıldı oleyy

meltem85
demmir_can
youtube a yazarsan birçok video var, mesela 11. yada 12. hafta ultrason yazarsan çıkıyor
canım bende o videoları izliorum acayip heyecan verici birşey hangi haftadaysam onun ultrason videosunu izliorum:)

ezci
kkimsee
:))))) iyimiş valla...

meltem85
kkimsee
canım bunlara fazla takılma bak rüyanda bile görmeye başlamışsın. bana doktorum eger çatın dar derse sezeryan yapıcam dünyanın sonu degil ya napalım yani herşeyde vardır bi hayır diicen tatlım.

demmir_can
meltem85
canım bende o videoları izliorum acayip heyecan verici birşey hangi haftadaysam onun ultrason videosunu izliorum:)
valla ben de önce kendi haftamın videolarıyla başlıyorum sonra nerelerden çıkıyorum belli olmuyo :KK9: kaptırıyorum çok fena :KK9:

cologne
10-01-12, 09:01
kkimsee
kahvaltı yaptım özlemişim ya.kıymalı börek yedımmm :) miğde bulantısıdan tamamen kurtuldum sanırım.10 gundur yavas yavas ıstahım acıldı oleyy
süperrrr :) benimde canım simit çekti simit yicem az sonra inş. ama gel gelelim bulantılar hala dewam ediyor :KK43:
darısı başımıza bulantısız günleri sabırla bekliyorum :)

BLUE82
elfida2321
canım ben hamile yazıp 7070 e gönderdim ordan beni mesaj ile bilgilendiriyorlar 2 gün önce gelen mesajı yazayım sana.

Hamilelik kramplarınız başlamış olabilir. gebelikte kramp oluşumunun nedeni kalsiyum ve magnezyum eksikliğidir. Kalsiyum açısından zengin yiyecekler krampları azaltır.
Tesekkurler canim... yarin tahlil sonuclari icin hastaneye gidicem..sorucam bakalim doktora..

nurucesmim
kızlarrr rüyamda doğum yapmışım kızım olmuş öyle tatlıydıki,emzırdığımı bıle hıssttım.rabbım hayırlı bı sekılde o gunlerı de nasıp eder inşşş.uyandıgımda ezan okunuyodu buarada.
benım de mıde bulantılarım devam edıyr gecen hafta cok kötuydum serum falan yedım 1 hafta raporluydum öğretmenim ben.
dün başladım okula şu 2 haftayı atlatabılsem de tatıle gırsekkk dınlemsemm bol bol.zofer ısımlı ılac verdı doktor hıc bısey yıyemıyosam mecbur ıcıyorum bı tane.gecen hafta kalp atıslarını duyduk bugun 8 haftalık olduk cok şükürr...:)

mulberry8092
slm cici annneler nasılsınız?

BLUE82
mulberry8092
c anım şu yüzük olayını denesene bi ne çıkacak bakalım?
nihayet deneyebildim canim.. ilkinde yuvarlak cizdi.. bir kizim var zaten... ikincisinde ileri geri gitti yani erkek... bakalim dogru cikacak mi????

mulberry8092
nurucesmim
kızlarrr rüyamda doğum yapmışım kızım olmuş öyle tatlıydıki,emzırdığımı bıle hıssttım.rabbım hayırlı bı sekılde o gunlerı de nasıp eder inşşş.uyandıgımda ezan okunuyodu buarada.
benım de mıde bulantılarım devam edıyr gecen hafta cok kötuydum serum falan yedım 1 hafta raporluydum öğretmenim ben.
dün başladım okula şu 2 haftayı atlatabılsem de tatıle gırsekkk dınlemsemm bol bol.zofer ısımlı ılac verdı doktor hıc bısey yıyemıyosam mecbur ıcıyorum bı tane.gecen hafta kalp atıslarını duyduk bugun 8 haftalık olduk cok şükürr...:)
ayy bende kızımda erkek bebek görmüştüm...ama kızım oldu :) :KK9:
çok güzel bir duygu rüyada olsa...Allah hayırlı evlaet versin inşallah

mulberry8092
BLUE82
nihayet deneyebildim canim.. ilkinde yuvarlak cizdi.. bir kizim var zaten... ikincisinde ileri geri gitti yani erkek... bakalim dogru cikacak mi????
seninde benim gibi çıkmış.kızım var benimde..şimdikinede erkek dedi.

bakalım 1 aya kadar öğrenicez..doğrumu çıkacak yanlışmı????

janet_
arkadaşlar bende 6 haftayı bitirdim ama bulantı falan yok yani sizde kaçıncı haftada başladı,

rknydn55
10-01-12, 10:01
günaydın kızlar nasılsınz ben zorlada olsa kahvaltı yapıyorum sabahları midem cok bulanıyor ve gözüm falan kararıyor yüzüğü bende yapmıştım ilk kız gösterdi kızım oldu bundada kız gösteriyor bakalım bu ne olacak :):):

kkimsee
meltem85
canım bunlara fazla takılma bak rüyanda bile görmeye başlamışsın. bana doktorum eger çatın dar derse sezeryan yapıcam dünyanın sonu degil ya napalım yani herşeyde vardır bi hayır diicen tatlım.
canım tabi öyle eger gerekırse oda olucak.saglık olsun en basta.ama ben normal dogum ıstıyorum ya o yüzden takmısım öyle sanırım :)

kkimsee
ezci
:))))) iyimiş valla...
:):) sen bıde sabah benı görücektin.düşün okdar sinirlenmişim ki.gerçekmiş gibi öyle bir doktor öyle bbir konusma varmıs gibi yatagımda oturmus söylenıyorum :) bu aralar bir garibim yani :p

kkimsee
cologne
süperrrr :) benimde canım simit çekti simit yicem az sonra inş. ama gel gelelim bulantılar hala dewam ediyor :KK43:
darısı başımıza bulantısız günleri sabırla bekliyorum :)
merak etme hayatım geçer.uzun süren duydum ama annene sor onun nekadr sürmüş.genelde benzermiş.umarım geçer biran önce.bulantılı günler insan hiçbirşey yapamıyor :KK43: feci bir durum..

aysegulec
kızlar lekelenmelerim arttı doktoru aradım ben de hemen gel dedi gittik apar topar tabi korkuyla, baktı ultrasonda, çok şükür bişey yok 1.64 cm olmuş canım benim ya, pruloton diye bir iğne verdi doktor haftada bir olcaksın dedi, 2 gün de rapor verdi ayakta kalma dedi işte böyle allah bidaha yaşatmasın inşallah, bir de kasık sancım çok dedim magnezyumla aspirine devam et dedi

kkimsee
janet_
arkadaşlar bende 6 haftayı bitirdim ama bulantı falan yok yani sizde kaçıncı haftada başladı,
ımmmm 7.haftadan sonra basladı canım benım.9-10 arası birden bitti :) sımdılık ıyıyım yani.bakalım zamanla nasıl olucak..

kkimsee
aysegulec
kızlar lekelenmelerim arttı doktoru aradım ben de hemen gel dedi gittik apar topar tabi korkuyla, baktı ultrasonda, çok şükür bişey yok 1.64 cm olmuş canım benim ya, pruloton diye bir iğne verdi doktor haftada bir olcaksın dedi, 2 gün de rapor verdi ayakta kalma dedi işte böyle allah bidaha yaşatmasın inşallah, bir de kasık sancım çok dedim magnezyumla aspirine devam et dedi
geçmiş olsun canım umarım birdaha hiç bir sorun olmaz..

duyguyildiray
kızlarrr nasılsınız bakalım..umarım hersey yolundadır..

ben iyiyim çok şükür mide bulantım falan yok ama akşamları belim çok ağrıyo..
rüyamda bende bu gece erkek bebeğim oldugunu gördüm :KK1: öle güzel bi bebektiki sapsarı masmavi gözleri vardı bakan bir daha bakıyodu kucağımdan indirmedim hiç çok tatlıydı..hiç bize benzemiyodu :KK52: bende eşimde kapkarayız..:KK1: bizden öle bişey çıkması çok zor yanii..:KK1: kısmet bakalım allahım hayırlısını versin hepimize biran evvel bebeklerimize kavuşalım..:KK34:

aysegulec
kkimsee
geçmiş olsun canım umarım birdaha hiç bir sorun olmaz..
amin canım inşallah sağ salim tamamlarız hamileliğimizi de alırız bebişlerş kucağımıza:KK8:

kkimsee
duyguyildiray
kızlarrr nasılsınız bakalım..umarım hersey yolundadır..

ben iyiyim çok şükür mide bulantım falan yok ama akşamları belim çok ağrıyo..
rüyamda bende bu gece erkek bebeğim oldugunu gördüm :KK1: öle güzel bi bebektiki sapsarı masmavi gözleri vardı bakan bir daha bakıyodu kucağımdan indirmedim hiç çok tatlıydı..hiç bize benzemiyodu :KK52: bende eşimde kapkarayız..:KK1: bizden öle bişey çıkması çok zor yanii..:KK1: kısmet bakalım allahım hayırlısını versin hepimize biran evvel bebeklerimize kavuşalım..:KK34:
belkı dedelerde vardır mavi göz canım :) belli olmaz yani.milyonda bir ihtimal zenci bile olabilirmiş :) atalara bakmak lazım..

duyguyildiray
kkimsee
belkı dedelerde vardır mavi göz canım :) belli olmaz yani.milyonda bir ihtimal zenci bile olabilirmiş :) atalara bakmak lazım..
walla tatlım benim bildiğim kadarıyla yok ama bilmediklerimde vardır elbet :KK1:
şimdi rüya tabirlerine baktım..yazanı kopyalıyorum aynen..
^^Hamile olan bir kadin rüyada bir erkek çocuk dogurdugunu görse, o kadin kizla müjdelenir. Kiz dogurdugunu görse, oglan çocugu ile müjdelenir.^^
şimdiye kdr hamile olduğumu öğrenen herkes kızın olucak dedi bana sadece 2 kişi erkek dedi.hayırlısı olsun bakalım eli ayağı düzgün olsunda..
bu arada akşam yüzük testini bizde yaptık ilk kız ikincisi erkek üçüncü gene kız çıktı sora durdu :KK1: ama ben 1tane cocuk istiyorum :KK52: hadi bakalımmmmm:KK34::KK34:

kkimsee
duyguyildiray
walla tatlım benim bildiğim kadarıyla yok ama bilmediklerimde vardır elbet :KK1:
şimdi rüya tabirlerine baktım..yazanı kopyalıyorum aynen..
^^Hamile olan bir kadin rüyada bir erkek çocuk dogurdugunu görse, o kadin kizla müjdelenir. Kiz dogurdugunu görse, oglan çocugu ile müjdelenir.^^
şimdiye kdr hamile olduğumu öğrenen herkes kızın olucak dedi bana sadece 2 kişi erkek dedi.hayırlısı olsun bakalım eli ayağı düzgün olsunda..
bu arada akşam yüzük testini bizde yaptık ilk kız ikincisi erkek üçüncü gene kız çıktı sora durdu :KK1: ama ben 1tane cocuk istiyorum :KK52: hadi bakalımmmmm:KK34::KK34:
bende de birincisi kız ikincisi erkek çıktı.benımde ıcıme kız doguyo hayırlısı tabi.eşimle konusmustuk zencı olsa ne olur dıye.ben bilirim ama kahvedekıne nasıl anlatayım genlerımızde varmıs dıye.yüzüme hı hı anlıyorum dogrudur olur tabi öyle seyler dıycek.arkamdan hı hı sen öyle san enayi senın karı takmış boynuzu sana dıye gülcek dedi :) ıkımızde öldük gülmekten :)

duyguyildiray
10-01-12, 11:01
kkimsee
bende de birincisi kız ikincisi erkek çıktı.benımde ıcıme kız doguyo hayırlısı tabi.eşimle konusmustuk zencı olsa ne olur dıye.ben bilirim ama kahvedekıne nasıl anlatayım genlerımızde varmıs dıye.yüzüme hı hı anlıyorum dogrudur olur tabi öyle seyler dıycek.arkamdan hı hı sen öyle san enayi senın karı takmış boynuzu sana dıye gülcek dedi :) ıkımızde öldük gülmekten :)
yaa bizdende öle sarışın mavi gözlü bişey çıksa bende şaşkınlıktan kendimi alamam canım :KK1: düşünemiyorum walla çok komik geliyo bana :KK52::KK52:
esmer olsun yaa benim boncuğumm..:KK1:

elfida2321
duyguyildiray
yaa bizdende öle sarışın mavi gözlü bişey çıksa bende şaşkınlıktan kendimi alamam canım :KK1: düşünemiyorum walla çok komik geliyo bana :KK52::KK52:
esmer olsun yaa benim boncuğumm..:KK1:
Benim eşim esmer bende açık tenli renkli gözlüyüm. bizim bebek nasıl olacak çok merak ediyoruz. yalnız eşimin babasının gözleride renkli yani yüksek ihtimal renkli gözlü olucak bebeğim :))))))

duyguyildiray
elfida2321
Benim eşim esmer bende açık tenli renkli gözlüyüm. bizim bebek nasıl olacak çok merak ediyoruz. yalnız eşimin babasının gözleride renkli yani yüksek ihtimal renkli gözlü olucak bebeğim :))))))
kumral renkli gözlü olma ihtimali çok yüksek o zmn canım..genelde bebekler babalara daha çok benzermiş..bnm eşim yüzü sana benzesin huyu bana benzesin dio..iltifatmı ediyo lafmı sokuyo anlamadım doğrusu:KK1::KK1::KK1:

elfida2321
duyguyildiray
kumral renkli gözlü olma ihtimali çok yüksek o zmn canım..genelde bebekler babalara daha çok benzermiş..bnm eşim yüzü sana benzesin huyu bana benzesin dio..iltifatmı ediyo lafmı sokuyo anlamadım doğrusu:KK1::KK1::KK1:
Güzelsin ama benimde huylarım güzel demek istemiş galiba :))))

duyguyildiray
elfida2321
Güzelsin ama benimde huylarım güzel demek istemiş galiba :))))
:KK1:valla banada öle geldi canım..
ben ona göre daha asabi daha agrasifim sinirlenince birden sesimin tonuna hakim olamıyorum sanırım..oda hiç sevmez yüksek sesi ondan bana öle diyo sanırım :KK1::KK1:

elfida2321
duyguyildiray
:KK1:valla banada öle geldi canım..
ben ona göre daha asabi daha agrasifim sinirlenince birden sesimin tonuna hakim olamıyorum sanırım..oda hiç sevmez yüksek sesi ondan bana öle diyo sanırım :KK1::KK1:
sende agresif asabi bi çocuk istemezsin sanırım :)))

duyguyildiray
elfida2321
sende agresif asabi bi çocuk istemezsin sanırım :)))
:KK1:yok yok istemem tabiiki babasıda bebekken çok sakin bi bebekmiş ona çeksin madem :KK1:
ama büyüyünce tuttugunu kopan biri olsun mutlaka benim gibiiii :KK35:

MELTEMRE
10-01-12, 12:01
engelk82
doktorum 25 ağustosu gösteriyor ama ben geçtiğimiz yaz bel fıtığından ameliyat olduğum için bu kez kesin sezeryan olcak. muhtemelen 25 ini beklemeden 20 si gibi yada daha önce alır diye düşünüyorum. inşallah az olur bulantıların yaa. bu bulantılar insanın içini mahvediyo. ben biraz ilaçlara da bağlıyorum bukez magnezyum kullanıyorum. içer içmez başlıyo çünkü bulantılarım. yoksa daha hafif geçecek galiba. amin Allah hepimizin yardımcısı olsun
çok geçmiş olsun ben ameliyatlı değilim ama bende de bel fıtığı var ilerleyen zamanlarda ne yapıcam hiç bilmiyorum :KK50:
sağol canım inşallah hafif atlatırız hepimiz ama işte güzellikler zahmetsiz olmuyor :KK49:

engelk82
ben de kesinlikle fazla hap kullanmak istemiyorum ama ilk gebeliğim belli olduğunda kese göründü ve sancılarım çoktu. kanama kesesi neki??? onu bilmiyorum ama öyle bi durum olsaydı söylerdi heralde. biraz düşük riski için verdi bana. şikayetlerim o yöndeydi çünkü. ben en iyisi yarın bi doktorumu ariyim de soriyim bırakiyim mi diye. gerçi 1 aylık verdi 2 kutu birden yazdı. daha 1.si yeni bitti kutuların. uyuklama ve baş dönmesi çok yapıyomuş oyüzden de gece yatarken iç dedi 2 tane. zaten bi dünya ilaç oldu elevite erken başladık. folik asit kullanıyorum. sancılarım için magnezyum var demir eksikliğim var onun için ferrum verdi. tiroit sorunum var her sabah tiroit ilacı alıyorum. yani bi dünya ilaç kullanıyorum. yemekten çok ilaç alıyorum valla.
kanama kesesi rahimin hemen yanında küçük bir kanama bölgesi oluyor, işte o düşük riski oluyor canım, sana da bu yüzden vermiş olabilir.
bana çok baş dönmesi yapıyor. bir sabah 1 akşam alıyorum. yatarken anlamıyorum da gündüz aldığımda arada böyle aniden kafamı bir yere çarpmışım gibi bir baş dönmesi oluyor :KK8: bende de kansızlık var muhtemelen kontrole gittiğimde bana da ferrum verecek ama ben başka ilaç almak istemiyorum ve ayrıca ferrum çok fena iştah açıp kilo aldırıyo aman dikkat et canım. ben onun yerine siyah üzüm pekmezi içmeyi teklif edicem doktora bakalım :KK53:

elfida2321
Günaydın Kızlar

Son kayıplar beni çok etkiledi gece hep rüyamda ağladım durdum. Bebeğimi kaybediyordum kürtaja almışlardı beni ve canlı canlı alıyordu doktorum. sırf etkilendiğim için face grubundan bile ayrıldım ama kafamda acayip yer etmiş..
cahilliğime verin lütfen son kayıplar nedir? hayırdır? bu topicten bebek düşüren mi oldu çok?

aysegulec
çok çok geçmiş olsun canım inşaalah bir daha da tekrarlamaz:KK49:

kkimsee
bebiş ne kadarlık oldu da kurtuldun canım bulantılardan merak ettim :KK17: burdaki kıymalı börek yazısını bile görünce önce gözüme görüntüsü sonra burnuma kokusu geliyor ve midem bulanıyor oyyy :KK37:

janet_
başak olacak kesin benim bebeğim :KK1: çok düzenli her belirtisi :KK1: çoğunlukla 8.-16. hafta olurmuş bulantılar, daha 8. haftanın 1. günü deli gibi bir bulantı başladı :KK50:

aysegulec
çok çok geçmiş olsun, Allah tekrarını yaşatmasın inşallaahh :KK49:

kkimsee
deminden beri gülüyorum ayyy ne güldürdün beni yaa Allah'ımda seni güldürsün :90::90::90:

sederk
kızlar uzun zamandır giremiyorum forumu da takip edemiyorum aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgelmişler...geçen cuma doktora gittiğimizde kesemizi ve bebeğimizi gördük çok şükür ama 7.5haftalık olmama rağmen 6.5haftalık göründüğüm için kalp atışlarını duyamadım bebeğimin bu haftaki kontrolde duyacağız inşallah.neden 1hafta geriden geldiğini anlayamadım kötü birşey yoktur değil mi? bebeğin haftasından 1hafta veya bi kaç gün geri gelmesi normal mi? başına gelen yaşayan arkadaşlar varsa aramzıda ya da bilgi sahibi arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim:KK50:

kkimsee
bebiş ne kadarlık oldu da kurtuldun canım bulantılardan merak ettim :KK17: burdaki kıymalı börek yazısını bile görünce önce gözüme görüntüsü sonra burnuma kokusu geliyor ve midem bulanıyor oyyy :KK37:

bebek 10 haftalık oldu canım.benım 7.haftada basladı hiç bişey yiyemedim.kilo verdım hatta.sonra doktora gıttım.cubuk kraker ye dedı sabah daha yataktan kalkmadan.sonra yavas yavas kalk dedı.kendını zorlama mutfaga gırme.canın ne ıstıyosa onu ye dedı.cubuk kraker ıyı geldı bana.baslarda kötüydüm ama 1 haftadır hiç bulanmıyor.9.haftadan sonra düzeldi yani benim.umarım senınkıde gecer canım.bılıyorum cok kötü birşey.otobüsle ankaraya gelıyorduk.ben bütün yol boyunca çıkardım.millet otobusten atıcaktı beni :) allahtan şimdi iyiyim..

deminden beri gülüyorum ayyy ne güldürdün beni yaa Allah'ımda seni güldürsün :90::90::90:[/QUOTE]

öyle bir ihtimal varmıs ama.milyonda mı milyarda bir mi ne :) atalara bakmak lazım varmı diye..:)

MELTEMRE
sederk
kızlar uzun zamandır giremiyorum forumu da takip edemiyorum aramıza yeni arkadaşlar katılmış hoşgelmişler...geçen cuma doktora gittiğimizde kesemizi ve bebeğimizi gördük çok şükür ama 7.5haftalık olmama rağmen 6.5haftalık göründüğüm için kalp atışlarını duyamadım bebeğimin bu haftaki kontrolde duyacağız inşallah.neden 1hafta geriden geldiğini anlayamadım kötü birşey yoktur değil mi? bebeğin haftasından 1hafta veya bi kaç gün geri gelmesi normal mi? başına gelen yaşayan arkadaşlar varsa aramzıda ya da bilgi sahibi arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim:KK50:
ben de çok merak ediyorum bu s.a.tarihinde hesaplamamızla doktorda görünenin neden ve nasıl farklı çıktığını?
ben de 5+4 diye gittim 6+4 çıkmıştı diğer kontrole de daha 10 gün var bakalım ne çıkacak.
maalesef bilgim yok, ben de merak ettiğim için yazmak istedim
ama kötü bir şey olduğunu sanmıyorum, belki zayıf biriyseniz yeterince hızlı gelişememiş olabilir. keşke sorsaydınız doktorda
ya da ben de sorsaydım :KK49:

sederk
MELTEMRE
ben de çok merak ediyorum bu s.a.tarihinde hesaplamamızla doktorda görünenin neden ve nasıl farklı çıktığını?
ben de 5+4 diye gittim 6+4 çıkmıştı diğer kontrole de daha 10 gün var bakalım ne çıkacak.
maalesef bilgim yok, ben de merak ettiğim için yazmak istedim
ama kötü bir şey olduğunu sanmıyorum, belki zayıf biriyseniz yeterince hızlı gelişememiş olabilir. keşke sorsaydınız doktorda
ya da ben de sorsaydım :KK49:
meltemcim inan o sırada o aklıma bile gelmedi bir an çok kötü bir olay yaşıyormuşuz gibi hissettim ve dışarı çıkmak istedim sadece bol meyve sebze tüket dedi progestan kullanıyorum ben düşük sorunu yaşadım geçen ay Allah kimsenin başına vermesin o haplardan da aldırmasın beni mahfetti o ilaç.ilaça devam edeceksin dedi herşey iyi ama 1hafta geri gözüküyor dedi çok üzüldüm zaten zayıf biriyim bileklerim filan çok zayıftır belki de dediğin gibidir.doktorumu da değiştimeyi düşünüyorum açıkcası böyle normal işini yapar gibi yapıp yolluyor gibi hissediyorum.hani en azından güzel şeyler söyler anne ve babayı rahatlatırsın değil mi? aman ne bileyim çok doluyum bu konuda açıkcası ne yapacağım hiç bilmiyorum:KK50:

sevinc007
selam hanımlar nasılsınız biz 7+4 olduk :nazar: fakat çok şiddetli mide bulantım ve kusmam var. Sürekli uyku halindeyim o yüzden giremiyorum geçmişi bile okuyamadım sizler iyisinizdir umarım yaramaz bir durum yoktur..

Revolucion
demmir_can
günaydın kızlarrrr nasılsınız bugün????

evet canım hastane tek kelimeyle harika, Türkan hanımı da çok seviyorum, zaten uzun zamandır doktorumdu benim..
Jlae hanımın methini çok duydum galiba acibademde şimdi değil mi?
gerçekten hastahane harika ama evime ok uzak olduğu için ve doktorumda istediğim yere geleceği için bu kez yakın bir hastahane tercih edicem. birde bende hastahane fobisi var bu sebeple daha şimdiden anlaşma yapıyorum sabah girerim akşam çıkartın beni diye oda bu yönümü bildiğinden araçta çok sarsılmadan eve ulaşabileyim diye yakın yerlere olumlu bakıyo. yok acıbademden de ayrıldı şimdi kendi muayenehanesi var karamanda oradayız şimdilik bakalım hayırlısı artık. :KK9:

sevinc007
sederk
meltemcim inan o sırada o aklıma bile gelmedi bir an çok kötü bir olay yaşıyormuşuz gibi hissettim ve dışarı çıkmak istedim sadece bol meyve sebze tüket dedi progestan kullanıyorum ben düşük sorunu yaşadım geçen ay Allah kimsenin başına vermesin o haplardan da aldırmasın beni mahfetti o ilaç.ilaça devam edeceksin dedi herşey iyi ama 1hafta geri gözüküyor dedi çok üzüldüm zaten zayıf biriyim bileklerim filan çok zayıftır belki de dediğin gibidir.doktorumu da değiştimeyi düşünüyorum açıkcası böyle normal işini yapar gibi yapıp yolluyor gibi hissediyorum.hani en azından güzel şeyler söyler anne ve babayı rahatlatırsın değil mi? aman ne bileyim çok doluyum bu konuda açıkcası ne yapacağım hiç bilmiyorum:KK50:
canım kalp atışlarını duydunmu ben giremiyorum midem kötü serum felan takıldım aklım sende için rahat değilse değiştir doktorunu.

sederk
10-01-12, 13:01
sewinncc
selam hanımlar nasılsınız biz 7+4 olduk :nazar: fakat çok şiddetli mide bulantım ve kusmam var. Sürekli uyku halindeyim o yüzden giremiyorum geçmişi bile okuyamadım sizler iyisinizdir umarım yaramaz bir durum yoktur..
sevinçcim hoşgeldin canım bende 8+3 olmama rağmen bizimki 1hafta geriden geliyormuş nasıl oluyor anlayamadım:KK50: bende de mide bulantısı çok şiddetliydi duruldu çok şükür.

sevinc007
sederk
sevinçcim hoşgeldin canım bende 8+3 olmama rağmen bizimki 1hafta geriden geliyormuş nasıl oluyor anlayamadım:KK50: bende de mide bulantısı çok şiddetliydi duruldu çok şükür.
çok şükür yok benimki 3 ayı bitirene kadar durulmaz oğlumdada böyleydim resmen sürünüyordum

sederk
sewinncc
çok şükür yok benimki 3 ayı bitirene kadar durulmaz oğlumdada böyleydim resmen sürünüyordum
hiç öyle düşünme inşallah en kısa zamanda biter :KK34:

sevinc007
sederk
hiç öyle düşünme inşallah en kısa zamanda biter :KK34:
inşallah canım kalp atışlarını duydunuzmu bebişin ben bu cuma gidecem kısmetse

sederk
sewinncc
inşallah canım kalp atışlarını duydunuzmu bebişin ben bu cuma gidecem kısmetse
canım yok ya ben 7.5haftalıktım gittim 6.5haftalık görünüyorsun haftaya gel bakalım dedi sinir etti beni adam gibi açıklama da yapmadı doktor:KK47: