TEST

Esimin oglunun sevgilisi....

isilay
3-12-11, 08:12
Merhaba arkadaslar, son zamanlarda ciddi olarak kendime dert ettigim bir durum var ve nasil tepki gösterecegimi bilemiyorum bu sebeple sizlerle paylasip biraz da olsa dertlesmek istedim...

Esimin daha önce ki esinden 3 yetiskin oglu var, en büyükleri 25 yasinda ve en bu en büyük oglunun bir sevgilisi var oda 21 yasinda, bildigim üzere de yaklasik 3 yila yakin zamandir beraberler.. Buraya kadar hersey normal fakat bu kiz bazi zamanlar bizde kaliyor esimin oglu ile ayni odada yatiyorlar.. Ilk evlendigim zamanlarda haftanin 3-4 günü kaldigi oluyordu ve ben esime bu durumdan fazlasi ile rahatsiz oldugumu dile getirdim, esimde kendisinin bu durumdan rahatsiz oldugunu fakat ogluna birsey söyleyemedigini dile getirdi.. Ayrica bu kiz evimize geldiginde ne bir selam verir ne de sabah, eve geldigi gibi direk esimin oglunun odasina gecer ve ordan da cikmaz, esimin ogluda kiza hizmet eder durur, ne yediklerini toparlar ne de sabah kalktigi yatagi.. Durum böyle olunca ben cok fazla rahatsiz oluyorum ve yanlis bir tepki göstermekten korkuyorum cünkü esimin ogullari ile evimin icersinde herhangi bir huzursuzluk yasamak istemiyorum.. Gecenlerde geldiginde yine selam sabah vermeden oglanin odasina gecti, sabah kalktiginda yüz yüze geldik bu sefer günaydin dedi fakat ben suratina bile bakmadim.. Benim bildigim bir eve girerken selam verilir cikarken degil dememek icin zor tuttum kendimi..

Esimle cok konustum bu durumu ama degisen hic bir sey olmadi, evimde cenabet gezen insanlari istemiyorum ayrica burasi otel de degil, gece gündüz istedigi saatte girip cikiyor..

Esimin oglu ile de konusamam bu durumu..

Sizce düsüncelerimde haklimiyim ve siz benim yerimde olsaniz nasil bir tepki gösterirdiniz?

Simdiden yorum yapan bütün arkadaslara tesekkürler...

meryemmeryem
3-12-11, 08:12
isilay
Merhaba arkadaslar, son zamanlarda ciddi olarak kendime dert ettigim bir durum var ve nasil tepki gösterecegimi bilemiyorum bu sebeple sizlerle paylasip biraz da olsa dertlesmek istedim...

Esimin daha önce ki esinden 3 yetiskin oglu var, en büyükleri 25 yasinda ve en bu en büyük oglunun bir sevgilisi var oda 21 yasinda, bildigim üzere de yaklasik 3 yila yakin zamandir beraberler.. Buraya kadar hersey normal fakat bu kiz bazi zamanlar bizde kaliyor esimin oglu ile ayni odada yatiyorlar.. Ilk evlendigim zamanlarda haftanin 3-4 günü kaldigi oluyordu ve ben esime bu durumdan fazlasi ile rahatsiz oldugumu dile getirdim, esimde kendisinin bu durumdan rahatsiz oldugunu fakat ogluna birsey söyleyemedigini dile getirdi.. Ayrica bu kiz evimize geldiginde ne bir selam verir ne de sabah, eve geldigi gibi direk esimin oglunun odasina gecer ve ordan da cikmaz, esimin ogluda kiza hizmet eder durur, ne yediklerini toparlar ne de sabah kalktigi yatagi.. Durum böyle olunca ben cok fazla rahatsiz oluyorum ve yanlis bir tepki göstermekten korkuyorum cünkü esimin ogullari ile evimin icersinde herhangi bir huzursuzluk yasamak istemiyorum.. Gecenlerde geldiginde yine selam sabah vermeden oglanin odasina gecti, sabah kalktiginda yüz yüze geldik bu sefer günaydin dedi fakat ben suratina bile bakmadim.. Benim bildigim bir eve girerken selam verilir cikarken degil dememek icin zor tuttum kendimi..

Esimle cok konustum bu durumu ama degisen hic bir sey olmadi, evimde cenabet gezen insanlari istemiyorum ayrica burasi otel de degil, gece gündüz istedigi saatte girip cikiyor..

Sizce düsüncelerimde haklimiyim ve siz benim yerimde olsaniz nasil bir tepki gösterirdiniz?

canım benim öncelikle böyle bir durumda rahatsız olman hatta şikayet etmen bence çok doğal
ben kendimi düşündüm elbette bende senin gibi rahatsız olurdum
bırak eşimin oğlunu benim kendi oğlum olsa bile rahatsız olurum yani
ama bence eşinin oğluyla karşılıklı adam gibi konuşması lazım yani hiç hoş bir durum değil bu

KRoNiKDeLi
3-12-11, 09:12
Bencede haklısın...Ben evime aralarında resmiyet olmayan iki arkadaşımın gelmesinden bile rahatsız olurum...Ama araya siz girmemelisiniz babası konuşmalı oğlu ile...Uygun dille anlatmalı siz konuşursanız size tepki doğar...

isilay
meryemmeryem
canım benim öncelikle böyle bir durumda rahatsız olman hatta şikayet etmen bence çok doğal
ben kendimi düşündüm elbette bende senin gibi rahatsız olurdum
bırak eşimin oğlunu benim kendi oğlum olsa bile rahatsız olurum yani
ama bence eşinin oğluyla karşılıklı adam gibi konuşması lazım yani hiç hoş bir durum değil bu
Esimle cok konustum hatta kac kere tartistik bu sebeple... Zamaninda kayinvaldeme anlattim durumu oda böylesi bir seyin yakisi kalir bir durum olmadigini ve torunu ile konusacagini söyledi, bildigim kadar ile de konustu, bir süre gece kalmalarina gelmedi ama belli bir zaman sonra durum yine ayni..

Hatta bir gece bu kiz evimizi basti resmen, gecenin saat 1 bucugu bizde esim ile uyuyorduk, gece yarisi eve gelmis yine esimin ogluna avazi ciktigi kadar bagirip cagiriyordu apartmani inletti, ben yerimden firladim odadan ciktim beni görüyor fakat hic istifini bozmadan bagirmaya devam ediyor.. Esimde duyuyor fakat sorun cikmasin diye duymamazliga geliyor en sonunda dayanamadim kaldirdim ama kiz o esnada kosarak cikti evden..

Simdi yine hic birsey olmamis gibi gelip kalmaya devam ediyor ve bu durum devam ederse esime ben ayrilacagim dedim..

Bir keresinde de sabah uyandim, esimin oglu ile bizim odalarimiz karsi karsiya, odadan ciktim birde ne göreyim bu kiz cirilciplak odada tekrar hemen odaya girdim utancimdan :KK43:

Egem
isilay

keşke baştan tepki verip önünü kesseydiniz.eşinizde garip,ne demek oğluna birşey söyleyememek.üstelik 3-4 gün kalıyorsa odalarını temiz tutmaları söylenebilir:KK50:

Egem
isilay
Esimle cok konustum hatta kac kere tartistik bu sebeple... Zamaninda kayinvaldeme anlattim durumu oda böylesi bir seyin yakisi kalir bir durum olmadigini ve torunu ile konusacagini söyledi, bildigim kadar ile de konustu, bir süre gece kalmalarina gelmedi ama belli bir zaman sonra durum yine ayni..

Hatta bir gece bu kiz evimizi basti resmen, gecenin saat 1 bucugu bizde esim ile uyuyorduk, gece yarisi eve gelmis yine esimin ogluna avazi ciktigi kadar bagirip cagiriyordu apartmani inletti, ben yerimden firladim odadan ciktim beni görüyor fakat hic istifini bozmadan bagirmaya devam ediyor.. Esimde duyuyor fakat sorun cikmasin diye duymamazliga geliyor en sonunda dayanamadim kaldirdim ama kiz o esnada kosarak cikti evden..

Simdi yine hic birsey olmamis gibi gelip kalmaya devam ediyor ve bu durum devam ederse esime ben ayrilacagim dedim..

Bir keresinde de sabah uyandim, esimin oglu ile bizim odalarimiz karsi karsiya, odadan ciktim birde ne göreyim bu kiz cirilciplak odada tekrar hemen odaya girdim utancimdan :KK43:
ciddi olduğunuzu eşinizin anlamasını sağlayın.gerekirse kız geldiğinde evden gidin:KK34:

isilay
Egem
keşke baştan tepki verip önünü kesseydiniz.eşinizde garip,ne demek oğluna birşey söyleyememek.üstelik 3-4 gün kalıyorsa odalarını temiz tutmaları söylenebilir:KK50:
Ben en basindan hep tepkimi koydum fakat esimin ogluna karsi degil esime verdim tepkilerimi...Basta hep güzellikle söyledim baktim olmadi cok tartistik bu durum yüzünden..

Dün gece yine geldi ve her zaman ki gibi direk oglanin odasina gecti suan yan odada uyuyorlar ve benim icim icimi yiyor resmen :KK43:(

Nadiaa
evınızı terketmeyın dagdan gelıp bagdakını mı kovacakmıs aklı sıra...
esınızın ogluyla konusun olmazsa kızla konusun rahatınızı bozmaya hakları yok...

apranxx
eşinin oğlu kazık kadar adam olmuş,ilkokulda değil ki bunlar ders çalışma bahanesiyele zırt pırt gelsin...sen niye gidyormuşsun ki? oğlu çıksın başka eve..beraber çalışıp tutsunlar bir ev...nikah kıyarlar ya da kıymazlar onların bileceği iş...otel mi sizin eviniz :KK20: çok bile susmuşsun canım..herkes çekmez...

Carrie
siz yurtdışındamı yaşıyorsunuz? kız türk mü? ailesi başka şehirdemi?

almor
Ne anlayışsız insanlar var yahu hadi sevgilisi tek başına bekar evinde kalsa git kal da ailesinin yanında bir adamın gidip yanında nasıl kalıyor bu ne rahatlık ya. Eşinizle ve kayınvalidenizle ciddi bir şekilde yine konuşun bence.

isilay
ozgeozer08
evınızı terketmeyın dagdan gelıp bagdakını mı kovacakmıs aklı sıra...
esınızın ogluyla konusun olmazsa kızla konusun rahatınızı bozmaya hakları yok...
Biz Almanya da yasiyoruz ve burda ki genclerin yetisme tarzi cok farkli bu sebeple ne esimin oglu ile ne de kiz arkadasi ile konusamam asla... Durum böyleyken beni düsman gibi görüyorlar, bir de konusmaya kalkarsam onlari ayirmayi düsündügümü zannederler :KK43:

Bu arada esimin oglunun kiz arkadasi Türk, hani yabanci olsa dinimiz farkli kültürlerimiz farkli diye düsünebilir insan ama böylesi bir durum yok..

Ne yapacagimi sasirdim bende :KK43:

Carrie
3-12-11, 10:12
kızın ailesi baya geniş bi aile demek..

isilay
Carrie
siz yurtdışındamı yaşıyorsunuz? kız türk mü? ailesi başka şehirdemi?
Evet yukarida da yazdim, yurt disinda yasiyoruz, kizin annesi de babasi da Türk.. Ayrica ayni sehirdeyiz ben evini bilmiyorum ama bizim oturdugumuz yere yakin diye biliyorum evlerinin..

Gündüz gelmesine bir sey demem, odaya kapanmalarina da bir sey demem ama bu gece yatmalari beni fazlasi ile asiyor, hayir bide insan yattigi yeri toparlamazmi.. Simdi gündüz saat 2 ye kadar uyurlar ondan sonrada ne yedigini ictigini toparlar ne de yattigi yatagi.. Ne edep var ne de utanma diye birsey, ben ailesini de anlayamiyorum cünkü esimin ogluda cogu zaman kizin evinde kaliyor..

Baskalarinin yasam sekli beni ilgilendirmez ama en azindan ailesinin düsünmesi lazim, herkes bizim gibi degildir gidip oglanin evinde kalma diye uyarmalari gerekmez mi.. Bu durum yüzünden evimin huzuru kacti, kendimi otelde yada pansiyonda kaliyormus gibi hissediyorum, birde onlar uyurken odama kapanmak zorunda kaliyorum rahatsiz olmasinlar diye :KK43:( cünkü her kosulda yine ben kötü olacagim..

turamit
rahatsız olmakta haklısın. şimdi bir şey dersen Allah korusun adın "üvey" olacak. ama senin öz oğlun da aynı şeyi yapsa aynı şekilde rahatsız olurdun. hatta böyle çekinmeden uyarırdın. oğlanı alsan karşına "yavrum, benim öz oğlum da bunu yapsa rahatsız olurdum. nikahsız aile evinde kalmak bizim örfümüze ters. gene görüşün, gençsiniz, ama gece aynı odada kalmayın" desen tepkisi ne olur ki acaba.

Carrie
çok saçma bir durum, sen sonuna kadar haklısın
kızla ve oğlanla konuşmaktan başka çaren yok bence

polyanan
ne yazikki bazi aileler cocuklarina dinini örfünü adetini asilayamiyorlar.cocukta ikilemde kaliyor ve ne yaptigini kendi bile bilmiyor.
siz sonuna kadar haklisiniz ben okurken bile sistim sinir oldum.iyi sabretmissiniz bugüne kadar.
bence sizin konusmaniz dogru degil esinizin konucup halletmesi lazim.sizde tavirlarinizla kiza ve esinizin ogluna rahatsizliginizi belli edin.hem niye odaya kapaniyorsunuzki orasi sizin eviniz.

BitterKuzucuk
Ağzım açık kaldı gerçekten..siz tepkinizi eşinize gösterin, dediğiniz gibi oğlana söylerseniz zaten kötü olan siz olursunuz..
Hiç ama hiç hoş bir durum değil,orası aile evi,iki bekar insan aynı odada kal,ilginç ötesi davranşlar..
Eşinizin duruma el koyması lazım,rahatsız olmakta çok çok haklısınız.

isilay
turamit
rahatsız olmakta haklısın. şimdi bir şey dersen Allah korusun adın "üvey" olacak. ama senin öz oğlun da aynı şeyi yapsa aynı şekilde rahatsız olurdun. hatta böyle çekinmeden uyarırdın. oğlanı alsan karşına "yavrum, benim öz oğlum da bunu yapsa rahatsız olurdum. nikahsız aile evinde kalmak bizim örfümüze ters. gene görüşün, gençsiniz, ama gece aynı odada kalmayın" desen tepkisi ne olur ki acaba.
Esimin büyük oglu ile aramizda 9 yas fark var, ben onlara hic bir zaman annelik taslamadim taslayamam da zaten, her zaman abla kardes olmaya calistim..

Benim oglum olmus olsa idi böyle bir konusma yapma ihtiyaci bile duymazdim cünkü evimde böylesi bir durumun yasanmasina asla izin vermezdim, en fazla söyleyecegim madem kizla beraber olmak istiyorsun bu benim evimde olmaz kendi evini tut istersen 10 tane kizla beraber ol derdim ama insanin kendi oglu olmayinca hic bir sey diyemiyor..

Esim varken konusmak bana düsmez diye düsünüyorum, sonrasinda esim bu yasa gelmis oglani egitmek sana mi düstü diyebilir, bu sefer hem esimle aram bozulur hemde baba ogul arasini bozmus olurum ve ben asla böyle bir seyi ne kendim yasamak isterim ne de baskalarina yasatmak isterim..

Kiz durumun farkinda aslinda ama umru duymuyor, gidecek yerim olsa o gelip evimde kaldiginda bende kapiyi cekip giderim ama gidip kalacak yerim yok, benim ailemden hic kimse yok cünkü burda :KK43:

cenera
böyle bişeyi yabancı filimlerde bile izlemiyoruz selamsız sabahsız iğrenç ilişkiler yurt dışında yaşamakla alakalı değil edepsizlik başka açıklaması yok

isilay
3-12-11, 11:12
polyanan
ne yazikki bazi aileler cocuklarina dinini örfünü adetini asilayamiyorlar.cocukta ikilemde kaliyor ve ne yaptigini kendi bile bilmiyor.
siz sonuna kadar haklisiniz ben okurken bile sistim sinir oldum.iyi sabretmissiniz bugüne kadar.
bence sizin konusmaniz dogru degil esinizin konucup halletmesi lazim.sizde tavirlarinizla kiza ve esinizin ogluna rahatsizliginizi belli edin.hem niye odaya kapaniyorsunuzki orasi sizin eviniz.
Mecbur yatak odasina kapanmak zorunda kaliyorum bende öglen saat 2'ye kadar ancak o saatte kalkiyorlar cünkü, evi toparlasam yada tv yi acsam, bak bak bizi rahatsiz etmek icin elinden geleni yapiyor diyecekler..

Yoruldum artik bütün bunlardan, iyi olmaya calistikca daha da kötü oluyorum :KK43:( diyorum ya gidecek yerim olsa saniye durmayacagim, benim anahtarimi da ona versin, zaten istedigi saatte girip cikiyor daha da rahat eder en azindan :KK43:(

Kendimi evimde gibi hissetmiyorum, sanki otelde yada pansiyonda kaliyormus gibi hissediyorum, sonra kendime kizmaya basliyorum acaba ben cok mu abartiyorum diye.. Gece kalkiyorum lavoboya girecegim bir bakiyorum ki banyodalar, sinirlerim alt üst oluyor..

Poupey
Kiz eve Geldiginde Hic Muhattap Olmayin ,
Yuzune Bile Bakmayin ,
Belki Kendi Rahatsiz Olur ,
Neden Odaniza kapaniyorsunuz
kalkin acin tv yi ,
son ses muzik ,
temizlik yapin

polyanan
isilay
Mecbur yatak odasina kapanmak zorunda kaliyorum bende öglen saat 2'ye kadar ancak o saatte kalkiyorlar cünkü, evi toparlasam yada tv yi acsam, bak bak bizi rahatsiz etmek icin elinden geleni yapiyor diyecekler..

Yoruldum artik bütün bunlardan, iyi olmaya calistikca daha da kötü oluyorum :KK43:( diyorum ya gidecek yerim olsa saniye durmayacagim, benim anahtarimi da ona versin, zaten istedigi saatte girip cikiyor daha da rahat eder en azindan :KK43:(

Kendimi evimde gibi hissetmiyorum, sanki otelde yada pansiyonda kaliyormus gibi hissediyorum, sonra kendime kizmaya basliyorum acaba ben cok mu abartiyorum diye.. Gece kalkiyorum lavoboya girecegim bir bakiyorum ki banyodalar, sinirlerim alt üst oluyor..
odaya kapanman cok yalnis canim orasi senin evin tabiki istedigin saatte tvde izlicen,yemekte yapican yiyicen evini temizlicen.
rahatsiz olan kalkar gider yani.böyle hayatmi gecer.ne derlerse desinler yani sen böyle taviz verdikce onlarinda iyice umurlarinda olmuyor.
hiiic abarttigini falan düsünme sen cok haklisin.
esinde rahatsiz oluyor ama hic bisi yapmiyor cok sasirdim bu nasil bi aile iliskisi ya.
gece bile banyodalar evini isgal etmisler resmen seni kullaniyorlar.

esine söyle ogluna evleninde bi ev tutun desin.:KK57:
devlette gecimlerini saglar nasil olsa.

kakarakubara
bu kadarınada pes güzel kardeşim kendi evinde niye çekiniyorsun kim rahatsız olursa olsun sen temizliğinide yap tvnide aç boşver onların yatagını toplamak zorunda değilsin bırak kalsın öyle !!!

terrakota
okurken sinirlerim bozuldu vallahi...
hem sizin evinize girip çıkacak hemde size selam verme tenezzülünde bulunmayacak
SAYGISIZ.......

Evinizdeki rütin işlerinize devam edin
temizliğinizide yapın
misafirinizide ağırlayın
onlar rahatsız olsunlar siz değil....

tamam avrupada ilişkiler böyle ancak selamsız sabahsız girip çıkmak avrupalı bilmemneli olmakla alakası yok

bu terbiyesizlik ve kişinin kendini yetiştirememesiyle alakalı...(ailesininde o kızı tabi)

benimde yurt dışında yiğenlerim var
şimdi evlendi yiğenim karısı isterse selam vermesim yengeme mümkün değil....

hem kız edepli hem yengem despot

ama sizin özel bir durumunuz var sizin çocuğunuz değil;
öüdahale edemiyorsunuz etseniz yanlış anlaşılırsınız

eşinize görev düşüyor....

sizden ricam onlar geldimi odaya kapanmayın ve lütfen günlük işlerinizi yapın

belki rahatsız olurlarda....:KK30::KK30::KK30:

winstonlight
Çocuk belliki "burası babamın evi, benim evim, istediğimi yaparım" modunda, baba da sessiz olunca iyice ipler kopmuş. Babanın otoriter olması lazım, bu kadar anlayış fazla değil mi canım? Yarın bir gün bu çocuk Allah muhafaza uyuşturucu kullansa, "aman kırılır, üzülür, onun hayatı" diye bu baba gene mi sessiz kalacak yani? Tamam kurallar, katı davranışlar çözüm değildir ama sırf Almanya'da yaşıyor diye de hiç mi çocukla konuşulmaz, yol gösterilmez? O zaman Almanya'da yaşayan her genç serseri, uyuşturucu bağımlısı, seks hastası mı? Bence iş babaya düşer, siz bir şey deseniz "üvey anne" konumumda iyice sıkıntıya girersiniz, yanlış anlaşılırsınız.Ama işler bu raddeye geldiğine göre , baba da bu saatten sonra Malkoçoğlu gibi esip, gürleyemez.

Ben olsam, günlük rutinime devam ederdim.Eşiniz, dostunuz varsa çağırın evinize.Sabah kahvaltıları hazırlayın, kısır günü gibi gün yapın, açın televizyonuzu, yapın temizliğinizi.Orası sizin de eviniz.Afedersiniz ama yan odada iki genç sevişiyor, aman rahatsız olmasınlar diye kendimi odaya falan kitleyemem.Sevişecek olan ya otele gider ya kendine bir ev tutar.Siz de sessizleşirseniz, yarın öbür gün o evde daha da farklı şeyler olur.

prettywitch
Merhaba , ben bekarım türkiyede yaşıyorum almanyada tabiki burdakinden farklı olabilir durum ama bu kadarınada pes yani.

Bence bu durum böyle gitmez , sizin yerinizde kim olsa istemez çünkü siz kendi evinizde kendinizi yabancı hissediyorsunuz ,

onlar sanki kendi evi gibi rahat edip yatıp kalkıyorlar üstüne birde odalarını siz toparlıyorsunuz var mı böyle birşey yaa

Bence eşinize tepkinizi gayet net bir şekilde verin , Ben olsaydım şöyle derdim :

daha öncede bir çok kez bu durumdan rahatsız olduğumu dile getirdim fakat hiç bir gelişme olmadı , sana 3 gün süre veriyorum

oğlun ile konuş ve bu durumu düzelt isterlerse ayrı eve çıksınlar fakat ben evimde böylesine bir yaşam tarzı istemiyorum çünkü ben huzur bulamıyorum.

Eğer bu sorun 3 gün içinde çözülmezse , bende evliliğimizi gözden geçireceğim kendimi huzurlu hissetmediğim bir yerde mutlu olamam , olamıyorum ben söylemem gerekenleri söyledim

eger yine bir gelişme olamayacaksa durumda beni kaybedersn. derdim mesela çnkü okuyunca ben bile yaşamadığım halde bu durumdan rahatsız oldum.

İnş. bir an önce çözülür bu sorun..

isilay
PussQuud
Kiz eve Geldiginde Hic Muhattap Olmayin ,
Yuzune Bile Bakmayin ,
Belki Kendi Rahatsiz Olur ,
Neden Odaniza kapaniyorsunuz
kalkin acin tv yi ,
son ses muzik ,
temizlik yapin
Eskiden güler yüz gösterirdim geldiginde, selam sabah vermese bile ama baktim olmuyor bende muhattap olmamaya basladim artik, görsem bile görmemezlikten gelmeye basladim..

15 yasinda olsa neyse daha bir sey bilmiyor dersin ama 21 yasinda edep nedir az da olsa insanin bilmesi gerekir ama yok maalesef, anasi babasi dururken ben egitecek degilim elbette..

Biz gece uyurken yüksek sesle kahkalar atmalar, insan biraz düsünmez mi yan odada uyuyanlar var gecenin 2 sinde 3 ünde milleti üstelik baskasinin evinde rahatsiz etmiyeyim diye, burasi ringonun ahiri degil ki.. Esimde her zaman bu durumdan rahatsiz oldugunu söylüyor ama gel gör ki ogluna hic bir sey diyemiyor, biz evlenip ben Türkiye den buraya gelmeden önce söylemis güya, biz artik bir aile olacagiz kiz arkadasinin buraya gelip gitmesi dogru degil diye ama dinleyen yok, esim de oglu ile arasi acilmasin diye simdi bir sey diyemiyor, bende arada kalmasini istemiyorum ama biz bir aileyiz burasi bilmem ne evi degil ki, dogru olan neyse o sekilde yasayalim istiyorum.. Bende bunlara göz yumarsam bende örfünü adetini kaybetmis bir insan olacagim zamanla, yanlis mi düsünüyorum acaba..

dudi
Canim bence sen odalara kapanip kendini cektikce onlar ipin ucunu iyice kaciracaklar senin yerinde olsam kiz eve girdiginde oda diyene kadar ona hallo derdim ki yaptigi kabaligi anlasin ,yada esinin ogluyla diyalogun nasil yok odayi toplayin yada git kendine ev tut demek yerine kiz arkadasin bi selam bile vermeden yanimdan gecip gidiyor görülmiycek kadar kücük yada selam verilmiycek kadar degersizmiyim derim:KK20:ayrica kizin ortalik yerde circiplak dolasmasi hicte hos degil gören siz degil esinizde olabilirdi bence ya esiniz yada ogluyla acik acik konusun yada kizla birabir oda olmazsa ailesiyle bile muhattap olabilirsiniz

isilay
3-12-11, 12:12
terrakota
okurken sinirlerim bozuldu vallahi...
hem sizin evinize girip çıkacak hemde size selam verme tenezzülünde bulunmayacak
SAYGISIZ......
Beni en cok rahatsiz eden durumlardan biri de bu maalesef, bir tek bana degil onun geldigi saatte esimde evde ona da selam sabah vermez... Sanki burasi onun kendi mülkü bizler insan degiliz burda...

Nadiaa
isilay
Beni en cok rahatsiz eden durumlardan biri de bu maalesef, bir tek bana degil onun geldigi saatte esimde evde ona da selam sabah vermez... Sanki burasi onun kendi mülkü bizler insan degiliz burda...
tepkısız kaldıkca ısler dahada cıkmaza gırıyor farkındamısınız ?
bı an once tepkınızı koyun

TariElensar
Ne kadar sinir bir durum kızın hiç utanması yok mu bir yorumunuzda çıplak gördüğünüzden bile bahsetmişsiniz
Ah işte kendi çocuğunuz olsa yapamazdı bişey diyecek olsanız olay başınıza kalır.
Siz bence rahatsız olacağınıza onları rahatsız edin. Eşinize de resti çekin ev tutsun koca adama.
Ne halt ediyorsa orada yapsın.

Mihriban
kızmakta çok haklısın iyi bile dayanmışsın bu duruma:KK19:sen belki fazla müdahalede bulunamazsın üvey anne kötü anne pozisyonuna düşebilirsin ama eşin neden oğluyla konuşmuyor niye bu durumu engellemiyor anlayamadım.bence sen eşine gözdağını ver.çok nahoş bir durum bu ve kim olsa buna dayanamaz.tepkinizi belli edin:KK31:

terrakota
isilay
eşiniz oğlunu uyarmalı aslında tek yol bu....muhattabınız kız değil oğlu....

kız belliki terbiyesiz....

gzdkpz
3-12-11, 13:12
Eşiniz neden oğluna bir şey diyemiyor?

isilay
terrakota
eşiniz oğlunu uyarmalı aslında tek yol bu....muhattabınız kız değil oğlu....

kız belliki terbiyesiz....
Kiz zaten terbiyesiz orasi belli bisey, 21 yasinda ki hangi kiz sevgilisinin evine selam sabah bile vermeden gidip kalabilir bizim kültürümüzde... Ama ailede suc maalesef, benim kizdigim noktalardan biri de esimde du burumdan rahatsiz oldugunu söylüyor ama kizi görünce herhangi bir tepki vermiyor, sakalasip gülüyor üstelik, arkasindan konus konus yüzüne gelince tepkini koyma, bizler tepkisiz kaldigimiz sürece bu gencler nasil dogru yolu görecek ve ona göre hareket edecek.. Bu söyledigim sadece bu durum icin gecerli degil genel anlamda söylüyorum...

Kiz cok güzel bir kiz, Allah sahibine bagislasin Victoria Secret'in mankenlerinden Alessandra Ambrossio'ye benziyor hatta ondan bile daha güzel diyebilirim.. Ama sadece güzellikle olmuyor bu isler, disi seni ici beni yakar diye bosuna dememisler...

isilay
winstonlight
Ben olsam, günlük rutinime devam ederdim.Eşiniz, dostunuz varsa çağırın evinize.Sabah kahvaltıları hazırlayın, kısır günü gibi gün yapın, açın televizyonuzu, yapın temizliğinizi.Orası sizin de eviniz.Afedersiniz ama yan odada iki genç sevişiyor, aman rahatsız olmasınlar diye kendimi odaya falan kitleyemem.Sevişecek olan ya otele gider ya kendine bir ev tutar.Siz de sessizleşirseniz, yarın öbür gün o evde daha da farklı şeyler olur.
Canim bu söylediklerini bende yapmayi cok isterdim ama burasi Türkiye gibi degil maalesef, es, dost bulmak cok zor burda, 1-2 arkadasim var sadece onlarla da her zaman görüsemiyoruz maalesef, nerde hep beraber toplanip kahvalti, kisir günü yapalim birlikte :KK43:(

terrakota
isilay
Kiz zaten terbiyesiz orasi belli bisey, 21 yasinda ki hangi kiz sevgilisinin evine selam sabah bile vermeden gidip kalabilir bizim kültürümüzde... Ama ailede suc maalesef, benim kizdigim noktalardan biri de esimde du burumdan rahatsiz oldugunu söylüyor ama kizi görünce herhangi bir tepki vermiyor, sakalasip gülüyor üstelik, arkasindan konus konus yüzüne gelince tepkini koyma, bizler tepkisiz kaldigimiz sürece bu gencler nasil dogru yolu görecek ve ona göre hareket edecek.. Bu söyledigim sadece bu durum icin gecerli degil genel anlamda söylüyorum...

Kiz cok güzel bir kiz, Allah sahibine bagislasin Victoria Secret'in mankenlerinden Alessandra Ambrossio'ye benziyor hatta ondan bile daha güzel diyebilirim.. Ama sadece güzellikle olmuyor bu isler, disi seni ici beni yakar diye bosuna dememisler...
içi boş bir güzellik yani koffff....

neyse ablacım sanırım sizden başka o evde rahatsız olan yok
çünkü eşiniz cidden rahatsız olsa oğluna tepki koyardı
baksanıza kızla şakalaşıyormuş bile

bu kızın anahtarımı mı var eve kendimi girip çıkıyor
yoksa kapıyı siz açıyorsunuzda paldır küldür içeri giriyor...

kız nerden baksan bozuk eşinizin oğlu demekki sadece görselliğe önem veriyor
büyük yanılgı..

ne diyim ablacım zor bir durum kendi çocuğunuz olsa farklı olurdu...

eşinize iş düşüyor

siyahinmatemi
3-12-11, 14:12
bence eşinizin konuşmasını beklemeyin boşuna olacaktır...eşinizin oğlu ve sevgilisi belli ki kültürlere ,örfe adete bağlı insanlar değil..kızı alın karşınıza konuşun...evime gece yarısı gelmen,odalara çekilmen hoşuma gitmiyor..Dahası bizim aile yapımıza ters diye durumu açıklayın..Eşiniz söylediğinize göre arkasından kzııp yüzüne gelince şakalaşıyormuş kızla..eşinizden beklemeyin hiç konuşmayı..Kendi işinizi kendiniz halledin..Evi terketmeyi de düşünmeyin...elin edepsiz kızı için yuvanızı yıkmayın..

isilay
3-12-11, 15:12
dudi
Canim bence sen odalara kapanip kendini cektikce onlar ipin ucunu iyice kaciracaklar senin yerinde olsam kiz eve girdiginde oda diyene kadar ona hallo derdim ki yaptigi kabaligi anlasin ,yada esinin ogluyla diyalogun nasil yok odayi toplayin yada git kendine ev tut demek yerine kiz arkadasin bi selam bile vermeden yanimdan gecip gidiyor görülmiycek kadar kücük yada selam verilmiycek kadar degersizmiyim derim:KK20:ayrica kizin ortalik yerde circiplak dolasmasi hicte hos degil gören siz degil esinizde olabilirdi bence ya esiniz yada ogluyla acik acik konusun yada kizla birabir oda olmazsa ailesiyle bile muhattap olabilirsiniz
dudi'cim öncelikle merhaba, yorumun icin tesekkür ederim ayrica yorum yapan bütün arkadaslara tesekkür ederim..

Senin bu söyledigini de yaptim canim, hani olur ya belki yaptigindan utanir diye ama bunu anlayabilcek kapasite de bir bayan degil kendisi maalesef hic farkinda bile degil.. Hatirliyor isen seninle Almanya da ki gencler hakkinda kücük bir sohbetimiz olmustu, bu kiz da onlardan biri maalesef..

Bende modern bir insanim ama bu kadarina göz yumamiyorum..Bence bu yapilanlar terbiyesizlikten, ailenin cocuklarina karsi sorumsuzlugundan kaynaklaniyor.. Yetiskin bir insan nasil olurda bir eve girerken üstelik o evde kaliyorsa selamsiz sabahsiz girebilir ki.. Bu tamamen ben sizi takmiyorum, isimi bitirip gidiyorum demekten baska ne olabilir..

Benim o yasta bir kizim olsa ben baskalarinin evinde kalmasina izin veremem, elbette sevgilisi olabilir ama bazi seyleri de adabina göre yasamak gerekir..

apranxx
3-12-11, 17:12
böylesi arsız yarın bir gün senin kocana da göz koyar bacım yaaa! Allah korusun,çok çok güzel diyorsun :18:

zaman_zaman
İçerisinde sevgilisinin annesinin ve babasının da olduğu bi eve nasıl bu kadar rahat girip çıkabiliyor aklım almadı yaa :44: ya çok yüzsüz ya da psikolojik problemleri var. üstelik bide çıplak görmüşsünüz kızı. o kadar geniş yaa. hayret valla. allah kolaylık versin :KK19:

nilsu83
Sende peygamber sabrı varmış valla. Bence tepkini koy sonuçta orası seninde evin. Sadece kocan ve oğullarının değil sen o evin hanımısın hizmetçisi değil niye bekilyosun ki evi terketmekten bahsetmişsin sanırım ama böyle bir şey yapma bence.İyice kız havalara girer yazdıklarından anladığım kadarıyla çokta ayıptan edepten anlayan bir kız değil tepkini bile anlamaz.

merwush
1) kızın ailesinin genişliğine şaştım kaldım kızlarının nerde kaldığını bilmemesi yada bilerek izin vermesi tuhaf
2) kıza ayrı şaştım hadi Türk olmasa dinler farklı görüşler farklı denebilir ama bu ne cesaret?
3) eşinize de çok şaşırdım bir an önce oğluyla konuşup bu duruma son vermesi gerekirken konuşamam diyip kenara çekilmesi olmaması gereken bir durum...
ayrıca siz bence evinizi terk etmeyin.Kimin gitmesi gerektiği ortada.Dağdan gelip bağdakini mi kovacakmış????

isilay
apranxx
böylesi arsız yarın bir gün senin kocana da göz koyar bacım yaaa! Allah korusun,çok çok güzel diyorsun :18:
Yok canim o kadar da degil, esim onun babasi yasinda, esimin de aklindan asla öyle bir sey gecmez, öz evladinin sevgilisi sonucta!!

rouges
ortada bariz kültür farkı hatta uçurumu var.
rahatsız olmakta haklısın.
kimse evinde böyle birşey istemez.
yaşadığınız yer neresi bilmiyorum ama madem bu kadar oralı olunmuş,
o zaman bi zahmet evini de ayırsın oğlancık. benim bildiğim 25 yaşında ailesiyle yaşamıyor oralarda gençler.
ayrıca o yaşta işi gücü yok mu ne yapıyor bu çocuk.
eşin de rahatsız falan değil bence. olsaydı izin vermezdi.
diğer çocuklarda siznle mi. yakında onların sevgilileri de dökülmeye başlar ortaya.
seyreyle cümbüşü yani...
bence kıyameti koparsan yeridir.

svg24
3-12-11, 18:12
çok rahatsız edici bir durum adamın yetişkin çocukları var üstelik bunlarda erkek
siz nasıl kabul ettiniz yetişkin oğullarıyla aynı evde yaşamayı
sonuçta sizde evlisiniz evde 3 yetişkin erkekle aynı evi paylaşmak zor kendinize ait bi ortam bile yok
rahat hareket edemezsiniz
diğer çocuklar bu durumdan rahatsız olmuyolar mı?
eşiniz anlaşılan çocuklarını iyi yetiştirememiş şayet bizim burda böyle birşeye hiç kimse cesaret dahi edemez
neden ayrı bi ev tutmuyolar ki...
işiniz gerçekten zor
ya sabredip bu gidişatın bigün son bulcağı günü bekleyeceksiniz
yada herşeyi göze alıp bu durumdan biran kurtulmak için her yolu deneyeceksiniz
Allah yardımcınız olsun...

isilay
3-12-11, 20:12
hazal28
çok rahatsız edici bir durum adamın yetişkin çocukları var üstelik bunlarda erkek
siz nasıl kabul ettiniz yetişkin oğullarıyla aynı evde yaşamayı
sonuçta sizde evlisiniz evde 3 yetişkin erkekle aynı evi paylaşmak zor kendinize ait bi ortam bile yok
rahat hareket edemezsiniz
diğer çocuklar bu durumdan rahatsız olmuyolar mı?
eşiniz anlaşılan çocuklarını iyi yetiştirememiş şayet bizim burda böyle birşeye hiç kimse cesaret dahi edemez
neden ayrı bi ev tutmuyolar ki...
işiniz gerçekten zor
ya sabredip bu gidişatın bigün son bulcağı günü bekleyeceksiniz
yada herşeyi göze alıp bu durumdan biran kurtulmak için her yolu deneyeceksiniz
Allah yardımcınız olsun...
Ben böyle bir seyi kesinlikle kabul etmedim, ben Almanya ya geldikten sonra biz kendi evimizi ayiracaktik herseyi bu sekilde konustuk, sonucta 3 ü de yetiskin erkekler ama 2 bucuk senedir degisen birsey olmadi maalesef..

isilay
rouges
ortada bariz kültür farkı hatta uçurumu var.
rahatsız olmakta haklısın.
kimse evinde böyle birşey istemez.
yaşadığınız yer neresi bilmiyorum ama madem bu kadar oralı olunmuş,
o zaman bi zahmet evini de ayırsın oğlancık. benim bildiğim 25 yaşında ailesiyle yaşamıyor oralarda gençler.
ayrıca o yaşta işi gücü yok mu ne yapıyor bu çocuk.
eşin de rahatsız falan değil bence. olsaydı izin vermezdi.
diğer çocuklarda siznle mi. yakında onların sevgilileri de dökülmeye başlar ortaya.
seyreyle cümbüşü yani...
bence kıyameti koparsan yeridir.

Biz Berlin'de yasiyoruz, esimin gastronomi üzerine islettigi kendi yeri var, esimin oglu da orda calisiyor maasi da cok cok iyi ama 2 bucuk yildir eve gelirken 1 tane ekmek dahi alip geldigini görmedim.. Evde 3 yetiskin erkek var ama 3'ün bile sadece bir tane sorumlulugu yoktur evde..Ne kira, ne elektirik, ne de su herseyi esim karsilar, kullandiklari sampuandan sabuna kadar herseyi esim alir..Onlarda kazandiklarini arabalara ve kizlara harcarlar yine de ay sonunu zor getirirler..Gerci ben asla karismiyorum karismam da bu tür meselelere ama hic bir sorumluluk almamalarindan rahatsiz olmuyor da degilim elbette..

Egem
canım ya,eşini ayrı ev konusunda ikna et.gerçekten can sıkıcı bir durum:KK50: