Hamilelerin ilk hamilelik belirtileri...

cemrecik
9-12-11, 23:12
Forumda hamilelik belirtileri uzerine yeteri kadar topik olsa da sadece gercekten hamile olanlarin yazdigi belirtileri bir yerde toplamak faydali olur diye dusundum...Eger buraya sadece hamileligi kesinlesen ya da daha once hamilelik yasamis olanlar yazarsa cok makbule gecer...

merhametli
cemrecik
Forumda hamilelik belirtileri uzerine yeteri kadar topik olsa da sadece gercekten hamile olanlarin yazdigi belirtileri bir yerde toplamak faydali olur diye dusundum...Eger buraya sadece hamileligi kesinlesen ya da daha once hamilelik yasamis olanlar yazarsa cok makbule gecer...
süpersiniz faydalı bir topic:KK49:

arzu4
selam 17 haftalık hamileyim,ilk sigaradan tiksinmiştim,sonrada göğüs uçlarımın koyulaştığını fark ettim.tabii belirtiler kişiden kişiye değişir.hayırlısı :)

cemrecik
10-12-11, 11:12
topige katki bekliyoruz:KK49:

gocmenkuslar
11-12-11, 01:12
ben hamileyken adetim geçmeden anlamamıştım. bilmiyorum belki pek bilgim yoktu. şimdi hamile olsam belki birşeylerin farkına varırım. ama eşim benim hamile olduğumu tahmin etmiş. çünkü her zamankinden daha çok yemek yiyormuşum. :KK1: ben bunu farketmemiştim. :KK56:

aayy
11-12-11, 20:12
cemrecik
teşekkürler faydalı bi topik olmuş.hamilelerin yazmasını bekliyoruz merakla:nazar:

Gulguzeli33
11-12-11, 23:12
Ben yazayım canlarım.ilk belirtim kasıklarımda,belimde ve yanlarımdaki ağrı olmuştu.şiddetli bir adet sancısına benziyordu,yerlere çok basıp böbreklerimi ve yumurtalıklarımı feci üşüttüm galiba diye düşünürken bir de baktım kii...bundan sonraki ilk belirti göğüslerimde oldu,çok şişip taş gibi oldular canım yanıyordu.sonra ölesiye uyumak istiyordum,akşamları sohbet ederken gözlerim kapanıyordu baygın gibi uyuyordum ve idrarımda değişiklik vardı anlam veremiyordum şu anda bile hala tanımlayamıyorum ama bambaşka bir sıvı gibiydi sanki parlaktı.oglum şimdi 2 yaşında oldu,darısı isteyen ve özellikle hakeden herkese diyorum bol şanslar diliyorum.benden size bir tavsiye:muz,süt,keçiboynuzu pekmezi,bal,dövülmüş ceviz ve mevsimine göre 1kivi veya 2-3çileği blendırda çekin,katı kıvamlı bir içecek hazırlayın eşinize hergün koca bir bardak içirin.benim eşim ilk günler agız burun büküp itiraz ediyordu birkaç gün sonra bugün içecek yokmu diye sormaya başladı.artık ne değiştiyse:KK66:bilmem anlatabildim mi

sweetnurse.F.A
12-12-11, 10:12
sürekli canım bişeyler istemeye başlamıştı.herşeyi yemek istiyodummmmmmmm...
sonra inanılmaz bi kasık ve karın ağrısı..sanki regl olacakmışım gibi,ama bi türlü olamıyodum tabiii...
daha sonra bulduğum yerde kıvrılıp uyumak istiyodum...
ve en sonunda çift çizgi :::))))))
şimdi bebeğim kucağımda,3 aylık...
Rabbim isteyen herkese nasip etsin mükemmel bişiiii...

tinkerbell09
12-12-11, 10:12
beklenen adet tarıhınden bır hafta oncesınde baslayan sıddetlı bas donmesı ve tansıyon dusuklu benı 4 gun once test yapmaya teşvik etti..ve ikinci çizgiyi gördüm..darısı tüm isteyenlere..geri kalan belırtıler de adet donemıyle bırebır aynı...hatta o çizgiyi görmeme rağmen karnım ağrıdığı için acaba mı bile demiştim..ama adet olmadım...:KK49:

saimekaymak
12-12-11, 12:12
bel ağrısı hamilelik belirtisi olabilir mi?

icetea17
bende hamileliği yeni kesinleşenlerdenim

Adet tarihim öncesi haftalarda mide bulantısı ile uyanıyordum üşüttüm heralde diye düşündüm. Aşırı bel Ağrım vardı göğüslerim kocaman olmuştu ve çok ağrıyordu dokunamıyordum, adetim yakın ondandır dedim. Genelde adet öncesi göğüslerimde öyle hassaslık oluyordu. Çok aşırı duygusala bağlamıştım eşim birşey dese gözlerim doluyo ağlıyordum. Akşam otururken uyuyordum onuda sabah erken kalkıyorum diye ona bağlamıştım :) :) :) :)
Bunca belirtiye rağmen hiç tahmin bile etmemiştim. :KK9: :KK9: :KK9:
Adet sancılarım vardı sürekli hala da var.Adet günümde lekelerim filan gelmeye başladı tamam oluyorum dedim iki gün sonra kesildi. Sancılarım devam ediyordu bu nedenle hiç hamilelik düşünmüyordum. Annemin uyarmasıyla gittim eczaneden 2 tane test aldım . İlkinde 2. çizgi silik çıktı bir kaç gün sonra tekrar yaptım yine silik çıktı ve kan testi için s.ocağına gittim :26:
Normalden yüksek bir değerle hamileliğim kesinleşti. Kesemizede baktırdık biraz düşük tehlikemiz var ama ben birşey olmayacağından eminim.:KK24:

demmir_can
ben de çok taze bir hamileyim :KK1:
ama size bendeki belirtileri yazayım..

benim çok büyük 2 belirtim oldu;
1.si; adetime 10 gün kadar kala başlayan anlamsız bir üşüme, inanın ne yapsam ısınamıyordum, sürekli kat kat giyinmeme rağmen tirtir titriyordum, geceleri bile aniden içim titreyerek uyanıyordum..gerçi hala bu durum devam ediyor :KK1:

2.si; normalde olan göğüs ağrısından çok farklı bir ağrı..
şöyle ki; benim normalde adete 1 hafta kala göğüslerim ağrımaya başlar, özellikle yanlardan bastırınca.. ama bu sefer tam meme uçları acımaya başladı, kaşınıyordu, sızlıyordu, ama sadece uçları dediğim gibi..

bunun dışında adet günüme yakın normal bel ve kasık sancıları, ama hafif oldu bende..

mide bulantısı, baş dönmesi gibi belirtileri hala çok fazla yaşadığımı söyleyemem, hafif hafif daha yeni başlıyor bunlar.

_iLKSeN_
12-12-11, 21:12
icetea17
bende hamileliği yeni kesinleşenlerdenim

Adet tarihim öncesi haftalarda mide bulantısı ile uyanıyordum üşüttüm heralde diye düşündüm. Aşırı bel Ağrım vardı göğüslerim kocaman olmuştu ve çok ağrıyordu dokunamıyordum, adetim yakın ondandır dedim. Genelde adet öncesi göğüslerimde öyle hassaslık oluyordu. Çok aşırı duygusala bağlamıştım eşim birşey dese gözlerim doluyo ağlıyordum. Akşam otururken uyuyordum onuda sabah erken kalkıyorum diye ona bağlamıştım :) :) :) :)
Bunca belirtiye rağmen hiç tahmin bile etmemiştim. :KK9: :KK9: :KK9:
Adet sancılarım vardı sürekli hala da var.Adet günümde lekelerim filan gelmeye başladı tamam oluyorum dedim iki gün sonra kesildi. Sancılarım devam ediyordu bu nedenle hiç hamilelik düşünmüyordum. Annemin uyarmasıyla gittim eczaneden 2 tane test aldım . İlkinde 2. çizgi silik çıktı bir kaç gün sonra tekrar yaptım yine silik çıktı ve kan testi için s.ocağına gittim :26:
Normalden yüksek bir değerle hamileliğim kesinleşti. Kesemizede baktırdık biraz düşük tehlikemiz var ama ben birşey olmayacağından eminim.:KK24:
demmir_can
ben de çok taze bir hamileyim :KK1:
ama size bendeki belirtileri yazayım..

benim çok büyük 2 belirtim oldu;
1.si; adetime 10 gün kadar kala başlayan anlamsız bir üşüme, inanın ne yapsam ısınamıyordum, sürekli kat kat giyinmeme rağmen tirtir titriyordum, geceleri bile aniden içim titreyerek uyanıyordum..gerçi hala bu durum devam ediyor :KK1:

2.si; normalde olan göğüs ağrısından çok farklı bir ağrı..
şöyle ki; benim normalde adete 1 hafta kala göğüslerim ağrımaya başlar, özellikle yanlardan bastırınca.. ama bu sefer tam meme uçları acımaya başladı, kaşınıyordu, sızlıyordu, ama sadece uçları dediğim gibi..

bunun dışında adet günüme yakın normal bel ve kasık sancıları, ama hafif oldu bende..

mide bulantısı, baş dönmesi gibi belirtileri hala çok fazla yaşadığımı söyleyemem, hafif hafif daha yeni başlıyor bunlar.
ikinizi de tebrik ediyorum.. ne güzel anlatmissiniz :) allah saglikli ve sorunsuz bir hamilelik ve kolay dogumlar nasip etsin insallah..:nazar:

benim de yumurtlama günümden bu güne sürekli belim agriyor kasiklarima igneler batip cikiyor sanki,agzim kuruyor cok,su icme istegim artiyor dolayisiylada wc'ye cok sIk cikiyorum ve karnimin alti yani kasik bölgem sisti biraz ama bugün BAT'tan 8 gün öncesine kadar sonuc veren erken test yaptim sonuc negativ :KK43: ama ben yine de umutluyum BAT'im 18 Aralik..insallah gelmez beklenmeyenler... :KK31:

ayrica cemrecik e tesekkürler gercekten güzel bir topic acmissin :KK9: insallah bizlerde en kisa zamanda hamis kalir da ilk berlirtilerimizi yazariz :)

fbetuly
13-12-11, 07:12
topici okuyup okuyup kendime pay çıkarıyorum:)16 sında belli olacak bakalım hayırlısı:KK52:

bidik_fistik
13-12-11, 07:12
merhaba ben yeni keşfettim bu siteyi. bu hafta sonu 1. yılımızı dolduruyoruz. her zaman düzenli olan adetim son 4 aydır düzensizleşti. ve bugün 40, günüm adet olmadım daha :KK43: gögsüm çok acıyo, belim de ağrıyo, geçen hafta içinde her gece yattığımda hafif midem bulanıyodu ve son 4 gündür ayakta uyuyorum resmen ve her gün işe eşim bırakıyo yollar da biraz bozuk araba sarstıkça kasığım patlıcak gibi oluyo acaba hamile miyim ???

Gulguzeli33
13-12-11, 13:12
Bıdık fıstık; 4 aydır düzensiz adet görüyorum demişsin belki onunla ilgilidir bu gecikme ama 40.gün olmuş madem gidip eczaneden bir test al bence.eğer gebelik varsa büyük ihtimalle testte belli olur.ben beklenen adet tarihime 2gün kala test yapmıstım onda bile silikte olsa ikinci çizgi çıkmıştı.sabah ilk idrarınla yap testi.hadi hayırlısı

bidik_fistik
13-12-11, 14:12
bugün ablamla görüşücem o da bekliyo beraber yapıcaz galiba testi :)

cemrecik
14-12-11, 19:12
guncel:KK49::KK49::KK49:

_iLKSeN_
14-12-11, 23:12
cemrecik
guncel:KK49::KK49::KK49:
:)) iyi ettin cemrecik.. kimsecikler yokmu yaa :KK49:

sakaaar
15-12-11, 08:12
slm kızlar bende yeni hamişim
ilk belirtilerimi yazayım dedim benimde göğüslerim şişti kocaman oldu hatta çamaşırlarıma sığmaz oldu resmen,bide bel ağrım oldu ara ara,bide benim şüpheli ilişkinin sabahında ciddi kasık ağrım oldu yarım saat falan sürdü bebiştenmiş meğer Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun Nazar

playdoh8484
15-12-11, 09:12
merhaba bende kendi belirtilerimi yazayım şuan 31 hafatlaık hamileyim benim ilk belirtim şiddetli bir karın ağrısıydı gaz sancısı gibi birde idrarda koyulaşma ve kum zerrecikleri gibi tortular vardı

playdoh8484
ha birde aşırı uyku hali vardı bende normalde öğlen uykusu falan kesinlikle olmaz bende uykuyu sevmem bile birde sık sık tuvalet ihtiyacı duyuyordum aradan zaman geçtiği için unutmuşum bunları :))

belfü
_iLKSeN_
ikinizi de tebrik ediyorum.. ne güzel anlatmissiniz :) allah saglikli ve sorunsuz bir hamilelik ve kolay dogumlar nasip etsin insallah..:nazar:

benim de yumurtlama günümden bu güne sürekli belim agriyor kasiklarima igneler batip cikiyor sanki,agzim kuruyor cok,su icme istegim artiyor dolayisiylada wc'ye cok sIk cikiyorum ve karnimin alti yani kasik bölgem sisti biraz ama bugün BAT'tan 8 gün öncesine kadar sonuc veren erken test yaptim sonuc negativ :KK43: ama ben yine de umutluyum BAT'im 18 Aralik..insallah gelmez beklenmeyenler... :KK31:

ayrica cemrecik e tesekkürler gercekten güzel bir topic acmissin :KK9: insallah bizlerde en kisa zamanda hamis kalir da ilk berlirtilerimizi yazariz :)
Gerçekten çok faydalı bir link olmuş :) Ellerinize sağlık kızlar..

İlksen canım bende 18 Aralık tarihini bekliyorum.Kasıklarım,belim,bacaklarım,ayak bileklerim bile ağrıyo :KK43: ayrıca hafif mide bulantısı ve halsizlik var.Dün korktum artık hamile olmasamda üşütmüş olmayayım dedim.Neyseki herşey normal.Rahim duvarı kalınlaşmış şimdi testte bişey çıkmaz bekle 18ni.1-2 gün geçir sonra test yapalım dedi:KK43:

Gene bekleme vakti.
Hepimiz için hayırlısı

fk1991
15-12-11, 10:12
kuzenimden dolayi biliyorum.. gögüslerinde sislik ve mide bulantisi yasamis, kasiklarinda agri ve beyaz bir akinti böyle yapis yapis? demisti..

MELEK04
15-12-11, 10:12
Ya benimde 9 gün geçti ama bende göğüs ağrısı yok biliyorum bu ayda yok offf offff:KK14: