Hamilelerin ilk hamilelik belirtileri...

cemrecik
9-12-11, 23:12
Forumda hamilelik belirtileri uzerine yeteri kadar topik olsa da sadece gercekten hamile olanlarin yazdigi belirtileri bir yerde toplamak faydali olur diye dusundum...Eger buraya sadece hamileligi kesinlesen ya da daha once hamilelik yasamis olanlar yazarsa cok makbule gecer...

merhametli
cemrecik
Forumda hamilelik belirtileri uzerine yeteri kadar topik olsa da sadece gercekten hamile olanlarin yazdigi belirtileri bir yerde toplamak faydali olur diye dusundum...Eger buraya sadece hamileligi kesinlesen ya da daha once hamilelik yasamis olanlar yazarsa cok makbule gecer...
süpersiniz faydalı bir topic:KK49:

arzu4
selam 17 haftalık hamileyim,ilk sigaradan tiksinmiştim,sonrada göğüs uçlarımın koyulaştığını fark ettim.tabii belirtiler kişiden kişiye değişir.hayırlısı :)

cemrecik
10-12-11, 11:12
topige katki bekliyoruz:KK49:

gocmenkuslar
11-12-11, 01:12
ben hamileyken adetim geçmeden anlamamıştım. bilmiyorum belki pek bilgim yoktu. şimdi hamile olsam belki birşeylerin farkına varırım. ama eşim benim hamile olduğumu tahmin etmiş. çünkü her zamankinden daha çok yemek yiyormuşum. :KK1: ben bunu farketmemiştim. :KK56:

aayy
11-12-11, 20:12
cemrecik
teşekkürler faydalı bi topik olmuş.hamilelerin yazmasını bekliyoruz merakla:nazar:

UmutCan
11-12-11, 23:12
Ben yazayım canlarım.ilk belirtim kasıklarımda,belimde ve yanlarımdaki ağrı olmuştu.şiddetli bir adet sancısına benziyordu,yerlere çok basıp böbreklerimi ve yumurtalıklarımı feci üşüttüm galiba diye düşünürken bir de baktım kii...bundan sonraki ilk belirti göğüslerimde oldu,çok şişip taş gibi oldular canım yanıyordu.sonra ölesiye uyumak istiyordum,akşamları sohbet ederken gözlerim kapanıyordu baygın gibi uyuyordum ve idrarımda değişiklik vardı anlam veremiyordum şu anda bile hala tanımlayamıyorum ama bambaşka bir sıvı gibiydi sanki parlaktı.oglum şimdi 2 yaşında oldu,darısı isteyen ve özellikle hakeden herkese diyorum bol şanslar diliyorum.benden size bir tavsiye:muz,süt,keçiboynuzu pekmezi,bal,dövülmüş ceviz ve mevsimine göre 1kivi veya 2-3çileği blendırda çekin,katı kıvamlı bir içecek hazırlayın eşinize hergün koca bir bardak içirin.benim eşim ilk günler agız burun büküp itiraz ediyordu birkaç gün sonra bugün içecek yokmu diye sormaya başladı.artık ne değiştiyse:KK66:bilmem anlatabildim mi

sweetnurse.F.A
12-12-11, 10:12
sürekli canım bişeyler istemeye başlamıştı.herşeyi yemek istiyodummmmmmmm...
sonra inanılmaz bi kasık ve karın ağrısı..sanki regl olacakmışım gibi,ama bi türlü olamıyodum tabiii...
daha sonra bulduğum yerde kıvrılıp uyumak istiyodum...
ve en sonunda çift çizgi :::))))))
şimdi bebeğim kucağımda,3 aylık...
Rabbim isteyen herkese nasip etsin mükemmel bişiiii...

tinkerbell09
12-12-11, 10:12
beklenen adet tarıhınden bır hafta oncesınde baslayan sıddetlı bas donmesı ve tansıyon dusuklu benı 4 gun once test yapmaya teşvik etti..ve ikinci çizgiyi gördüm..darısı tüm isteyenlere..geri kalan belırtıler de adet donemıyle bırebır aynı...hatta o çizgiyi görmeme rağmen karnım ağrıdığı için acaba mı bile demiştim..ama adet olmadım...:KK49:

saimekaymak
12-12-11, 12:12
bel ağrısı hamilelik belirtisi olabilir mi?

icetea17
bende hamileliği yeni kesinleşenlerdenim

Adet tarihim öncesi haftalarda mide bulantısı ile uyanıyordum üşüttüm heralde diye düşündüm. Aşırı bel Ağrım vardı göğüslerim kocaman olmuştu ve çok ağrıyordu dokunamıyordum, adetim yakın ondandır dedim. Genelde adet öncesi göğüslerimde öyle hassaslık oluyordu. Çok aşırı duygusala bağlamıştım eşim birşey dese gözlerim doluyo ağlıyordum. Akşam otururken uyuyordum onuda sabah erken kalkıyorum diye ona bağlamıştım :) :) :) :)
Bunca belirtiye rağmen hiç tahmin bile etmemiştim. :KK9: :KK9: :KK9:
Adet sancılarım vardı sürekli hala da var.Adet günümde lekelerim filan gelmeye başladı tamam oluyorum dedim iki gün sonra kesildi. Sancılarım devam ediyordu bu nedenle hiç hamilelik düşünmüyordum. Annemin uyarmasıyla gittim eczaneden 2 tane test aldım . İlkinde 2. çizgi silik çıktı bir kaç gün sonra tekrar yaptım yine silik çıktı ve kan testi için s.ocağına gittim :26:
Normalden yüksek bir değerle hamileliğim kesinleşti. Kesemizede baktırdık biraz düşük tehlikemiz var ama ben birşey olmayacağından eminim.:KK24:

demmir_can
ben de çok taze bir hamileyim :KK1:
ama size bendeki belirtileri yazayım..

benim çok büyük 2 belirtim oldu;
1.si; adetime 10 gün kadar kala başlayan anlamsız bir üşüme, inanın ne yapsam ısınamıyordum, sürekli kat kat giyinmeme rağmen tirtir titriyordum, geceleri bile aniden içim titreyerek uyanıyordum..gerçi hala bu durum devam ediyor :KK1:

2.si; normalde olan göğüs ağrısından çok farklı bir ağrı..
şöyle ki; benim normalde adete 1 hafta kala göğüslerim ağrımaya başlar, özellikle yanlardan bastırınca.. ama bu sefer tam meme uçları acımaya başladı, kaşınıyordu, sızlıyordu, ama sadece uçları dediğim gibi..

bunun dışında adet günüme yakın normal bel ve kasık sancıları, ama hafif oldu bende..

mide bulantısı, baş dönmesi gibi belirtileri hala çok fazla yaşadığımı söyleyemem, hafif hafif daha yeni başlıyor bunlar.

_iLKSeN_
12-12-11, 21:12
icetea17
bende hamileliği yeni kesinleşenlerdenim

Adet tarihim öncesi haftalarda mide bulantısı ile uyanıyordum üşüttüm heralde diye düşündüm. Aşırı bel Ağrım vardı göğüslerim kocaman olmuştu ve çok ağrıyordu dokunamıyordum, adetim yakın ondandır dedim. Genelde adet öncesi göğüslerimde öyle hassaslık oluyordu. Çok aşırı duygusala bağlamıştım eşim birşey dese gözlerim doluyo ağlıyordum. Akşam otururken uyuyordum onuda sabah erken kalkıyorum diye ona bağlamıştım :) :) :) :)
Bunca belirtiye rağmen hiç tahmin bile etmemiştim. :KK9: :KK9: :KK9:
Adet sancılarım vardı sürekli hala da var.Adet günümde lekelerim filan gelmeye başladı tamam oluyorum dedim iki gün sonra kesildi. Sancılarım devam ediyordu bu nedenle hiç hamilelik düşünmüyordum. Annemin uyarmasıyla gittim eczaneden 2 tane test aldım . İlkinde 2. çizgi silik çıktı bir kaç gün sonra tekrar yaptım yine silik çıktı ve kan testi için s.ocağına gittim :26:
Normalden yüksek bir değerle hamileliğim kesinleşti. Kesemizede baktırdık biraz düşük tehlikemiz var ama ben birşey olmayacağından eminim.:KK24:
demmir_can
ben de çok taze bir hamileyim :KK1:
ama size bendeki belirtileri yazayım..

benim çok büyük 2 belirtim oldu;
1.si; adetime 10 gün kadar kala başlayan anlamsız bir üşüme, inanın ne yapsam ısınamıyordum, sürekli kat kat giyinmeme rağmen tirtir titriyordum, geceleri bile aniden içim titreyerek uyanıyordum..gerçi hala bu durum devam ediyor :KK1:

2.si; normalde olan göğüs ağrısından çok farklı bir ağrı..
şöyle ki; benim normalde adete 1 hafta kala göğüslerim ağrımaya başlar, özellikle yanlardan bastırınca.. ama bu sefer tam meme uçları acımaya başladı, kaşınıyordu, sızlıyordu, ama sadece uçları dediğim gibi..

bunun dışında adet günüme yakın normal bel ve kasık sancıları, ama hafif oldu bende..

mide bulantısı, baş dönmesi gibi belirtileri hala çok fazla yaşadığımı söyleyemem, hafif hafif daha yeni başlıyor bunlar.
ikinizi de tebrik ediyorum.. ne güzel anlatmissiniz :) allah saglikli ve sorunsuz bir hamilelik ve kolay dogumlar nasip etsin insallah..:nazar:

benim de yumurtlama günümden bu güne sürekli belim agriyor kasiklarima igneler batip cikiyor sanki,agzim kuruyor cok,su icme istegim artiyor dolayisiylada wc'ye cok sIk cikiyorum ve karnimin alti yani kasik bölgem sisti biraz ama bugün BAT'tan 8 gün öncesine kadar sonuc veren erken test yaptim sonuc negativ :KK43: ama ben yine de umutluyum BAT'im 18 Aralik..insallah gelmez beklenmeyenler... :KK31:

ayrica cemrecik e tesekkürler gercekten güzel bir topic acmissin :KK9: insallah bizlerde en kisa zamanda hamis kalir da ilk berlirtilerimizi yazariz :)

fbetuly
13-12-11, 07:12
topici okuyup okuyup kendime pay çıkarıyorum:)16 sında belli olacak bakalım hayırlısı:KK52:

bidik_fistik
13-12-11, 07:12
merhaba ben yeni keşfettim bu siteyi. bu hafta sonu 1. yılımızı dolduruyoruz. her zaman düzenli olan adetim son 4 aydır düzensizleşti. ve bugün 40, günüm adet olmadım daha :KK43: gögsüm çok acıyo, belim de ağrıyo, geçen hafta içinde her gece yattığımda hafif midem bulanıyodu ve son 4 gündür ayakta uyuyorum resmen ve her gün işe eşim bırakıyo yollar da biraz bozuk araba sarstıkça kasığım patlıcak gibi oluyo acaba hamile miyim ???

UmutCan
13-12-11, 13:12
Bıdık fıstık; 4 aydır düzensiz adet görüyorum demişsin belki onunla ilgilidir bu gecikme ama 40.gün olmuş madem gidip eczaneden bir test al bence.eğer gebelik varsa büyük ihtimalle testte belli olur.ben beklenen adet tarihime 2gün kala test yapmıstım onda bile silikte olsa ikinci çizgi çıkmıştı.sabah ilk idrarınla yap testi.hadi hayırlısı

bidik_fistik
13-12-11, 14:12
bugün ablamla görüşücem o da bekliyo beraber yapıcaz galiba testi :)

cemrecik
14-12-11, 19:12
guncel:KK49::KK49::KK49:

_iLKSeN_
14-12-11, 23:12
cemrecik
guncel:KK49::KK49::KK49:
:)) iyi ettin cemrecik.. kimsecikler yokmu yaa :KK49:

sakaaar
15-12-11, 08:12
slm kızlar bende yeni hamişim
ilk belirtilerimi yazayım dedim benimde göğüslerim şişti kocaman oldu hatta çamaşırlarıma sığmaz oldu resmen,bide bel ağrım oldu ara ara,bide benim şüpheli ilişkinin sabahında ciddi kasık ağrım oldu yarım saat falan sürdü bebiştenmiş meğer Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun Nazar

playdoh8484
15-12-11, 09:12
merhaba bende kendi belirtilerimi yazayım şuan 31 hafatlaık hamileyim benim ilk belirtim şiddetli bir karın ağrısıydı gaz sancısı gibi birde idrarda koyulaşma ve kum zerrecikleri gibi tortular vardı

playdoh8484
ha birde aşırı uyku hali vardı bende normalde öğlen uykusu falan kesinlikle olmaz bende uykuyu sevmem bile birde sık sık tuvalet ihtiyacı duyuyordum aradan zaman geçtiği için unutmuşum bunları :))

belfü
_iLKSeN_
ikinizi de tebrik ediyorum.. ne güzel anlatmissiniz :) allah saglikli ve sorunsuz bir hamilelik ve kolay dogumlar nasip etsin insallah..:nazar:

benim de yumurtlama günümden bu güne sürekli belim agriyor kasiklarima igneler batip cikiyor sanki,agzim kuruyor cok,su icme istegim artiyor dolayisiylada wc'ye cok sIk cikiyorum ve karnimin alti yani kasik bölgem sisti biraz ama bugün BAT'tan 8 gün öncesine kadar sonuc veren erken test yaptim sonuc negativ :KK43: ama ben yine de umutluyum BAT'im 18 Aralik..insallah gelmez beklenmeyenler... :KK31:

ayrica cemrecik e tesekkürler gercekten güzel bir topic acmissin :KK9: insallah bizlerde en kisa zamanda hamis kalir da ilk berlirtilerimizi yazariz :)
Gerçekten çok faydalı bir link olmuş :) Ellerinize sağlık kızlar..

İlksen canım bende 18 Aralık tarihini bekliyorum.Kasıklarım,belim,bacaklarım,ayak bileklerim bile ağrıyo :KK43: ayrıca hafif mide bulantısı ve halsizlik var.Dün korktum artık hamile olmasamda üşütmüş olmayayım dedim.Neyseki herşey normal.Rahim duvarı kalınlaşmış şimdi testte bişey çıkmaz bekle 18ni.1-2 gün geçir sonra test yapalım dedi:KK43:

Gene bekleme vakti.
Hepimiz için hayırlısı

fk1991
15-12-11, 10:12
kuzenimden dolayi biliyorum.. gögüslerinde sislik ve mide bulantisi yasamis, kasiklarinda agri ve beyaz bir akinti böyle yapis yapis? demisti..

MELEK04
Ya benimde 9 gün geçti ama bende göğüs ağrısı yok biliyorum bu ayda yok offf offff:KK14:

mehmetsym
kızlar bende anlatmak istiyorum..Çok komık bı hamılelık belırtısı yasadım ben :KK1: felaket bır karın agrım vardı benım ıdrarda acayıp bır koyulasma .ben enfeksıyon gecırıyorum zannettım hastaneye gıttım hıc bıse yok dedıler ertesı gun azıcık bı kanama yasadım tam reglı gunumde ama hemen gectı .sonra aradan bır ay gectı ıkıncı regkım geldı ben adet olmadımtest yaptım hamişim:KK1: :KK49:hastaneye gıttım bırbuçuk aylık hamıleydım :KK1: oturdum bı guzel agladım sonra :KK76:

nikolay
ben yeni üyeyim ve belirtilerimi yazayım. ilk kasıgım da bi ağrı oldu iki gün sürdü sonra belim o felaketti oturup kalkamıyodum o hiç geçmedi. migdem kazınıyodu.aşırı gaz vardı uyku hafif çok yoktu.ama biraz hislerim kuvvetli olduğu için ben hissettim hamile olduğumu agzımda kuruluk o bi kaç gün sürdü. hastalığıma üç gün kala idrar testi yaptım çok silik ikinci çizgi çıktı. sonra kan işte hamileyimmmm. daha 6 haftalık felan

nikolay
unuttu bide benim hastalığıma bir gün kala kahverngi akıntım oldu. bi kaç damla bidahada gelmedi.

_iLKSeN_
15-12-11, 18:12
bidik_fistik
bugün ablamla görüşücem o da bekliyo beraber yapıcaz galiba testi :)
:44:sonucunu merak ettim canim insallah hamissindir..

sakaaar
slm kızlar bende yeni hamişim
ilk belirtilerimi yazayım dedim benimde göğüslerim şişti kocaman oldu hatta çamaşırlarıma sığmaz oldu resmen,bide bel ağrım oldu ara ara,bide benim şüpheli ilişkinin sabahında ciddi kasık ağrım oldu yarım saat falan sürdü bebiştenmiş meğer Rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun Nazar
öncelikle tebrik ederim canim,allah saglikli güzel bir hamilelik gecirmeni ve bebisini saglicakla kucagina almayi nasip etsin insallah..:nazar: belirtilerini bizimle paylastigin icin de tesekkürler.. benim yumurtlama günümden bu yana kasiklarimdaki batmalar ve belimdeki agri giderek artti bugün daha cok agriyor..hayirlisi insallah..

playdoh8484
merhaba bende kendi belirtilerimi yazayım şuan 31 hafatlaık hamileyim benim ilk belirtim şiddetli bir karın ağrısıydı gaz sancısı gibi birde idrarda koyulaşma ve kum zerrecikleri gibi tortular vardı
ha birde aşırı uyku hali vardı bende normalde öğlen uykusu falan kesinlikle olmaz bende uykuyu sevmem bile birde sık sık tuvalet ihtiyacı duyuyordum aradan zaman geçtiği için unutmuşum bunları :))
tebrikler canim,Allah sanada saglikli güzel bir hamilelik gecirmeni ve bebisini saglicakla kucagina almayi nasip etsin insallah..:nazar:
belirtilerini paylastigin icin de tesekkürler..

belfü
Gerçekten çok faydalı bir link olmuş :) Ellerinize sağlık kızlar..

İlksen canım bende 18 Aralık tarihini bekliyorum.Kasıklarım,belim,bacaklarım,ayak bileklerim bile ağrıyo :KK43: ayrıca hafif mide bulantısı ve halsizlik var.Dün korktum artık hamile olmasamda üşütmüş olmayayım dedim.Neyseki herşey normal.Rahim duvarı kalınlaşmış şimdi testte bişey çıkmaz bekle 18ni.1-2 gün geçir sonra test yapalım dedi:KK43:

Gene bekleme vakti.
Hepimiz için hayırlısı
Hosgeldin belfü.. :)) aynen canim benim de özellikle ayaktayken belim daha cok siddetli agriyor ve sanirim bel ile baglantili olarak sag bacagim da agriyor.. bugün alisverise ciktim yürüyerek gittim yaklasik 1 saat ayaktaydim eve zor attim kendimi.. bir de bi halsizlik sanki oldugum yere yigilivereckmisim gibi.. yüzüme ates basiyor ara ara.. sag kasigimda ara ara ama özellikle bugün daha sIk batmalar oluyor.. bence de gününün gecmesini bekle derim canim negativ cikabilir hayal kirikligi olmasin.. ben 2 gün önce Dr. tedavsine baslayacagim icin kan testi istedim sonuc negativ di ama ben hala umutluyum.. dün nette arastirma yaptim ve bir uzaman tavsiyesi kesinlikle gününüz gecmeden kan testi yaptirmayin hamilelik varsa bile gec döllenme vs. degerler cok düsük cikabilir ve hayal kirikligi yasarsiniz mutlaka gününüzün gecmesini bekleyin diyor.. sunun surasinda ne kaldi ki :) sabredelim insallah 1 haftaya kalmaz güzel haberlerimizi paylasiriz.. Rabbim isteyen herkese en kisa zamanda nasip etsin insallah AMIN ..

MELEK04
Ya benimde 9 gün geçti ama bende göğüs ağrısı yok biliyorum bu ayda yok offf offff:KK14:
canim BAT'indanmi 9 gün gecti?? eger öyleyse hemen test yap derim.. illaki herkeste belirti olacak diye birsey yokki.. benim annem hicbir hamileliginde hicbir belirti yasamazmis.. adeti gecince süphelenip test yapinca ögrenirmis.. insallah hamissindir..iyi haberlerini bekliyoruz..

mehmetsym
kızlar bende anlatmak istiyorum..Çok komık bı hamılelık belırtısı yasadım ben :KK1: felaket bır karın agrım vardı benım ıdrarda acayıp bır koyulasma .ben enfeksıyon gecırıyorum zannettım hastaneye gıttım hıc bıse yok dedıler ertesı gun azıcık bı kanama yasadım tam reglı gunumde ama hemen gectı .sonra aradan bır ay gectı ıkıncı regkım geldı ben adet olmadımtest yaptım hamişim:KK1: :KK49:hastaneye gıttım bırbuçuk aylık hamıleydım :KK1: oturdum bı guzel agladım sonra :KK76:
tebrikler canim..:nazar: ne mutlu sana :)) kac aylik hamilesin su anda ?

nikolay
ben yeni üyeyim ve belirtilerimi yazayım. ilk kasıgım da bi ağrı oldu iki gün sürdü sonra belim o felaketti oturup kalkamıyodum o hiç geçmedi. migdem kazınıyodu.aşırı gaz vardı uyku hafif çok yoktu.ama biraz hislerim kuvvetli olduğu için ben hissettim hamile olduğumu agzımda kuruluk o bi kaç gün sürdü. hastalığıma üç gün kala idrar testi yaptım çok silik ikinci çizgi çıktı. sonra kan işte hamileyimmmm. daha 6 haftalık felan
hosgeldin nikolay.. öncelikle tebrik ederim Allah saglikli,mutlu bir hamilelik ve hayirli dogumlar nasip etsin canim.. :nazar:
belirtiler herekeste farklilik gösteriyor elbette ama bizlerde her bir paylasimdan kendimize pay cikartip umut baliyoruz iste :) tesekkürler bizlerle paylastigin icin..

janiking
15-12-11, 20:12
kızlar bugün kan testinde hamile olduğum kesinleşti:nazar::nazar:,benim belirtilerimi de yazayım,
1-bel ağrısı
2-kasıklarda batmalar
3-göğüslerde şişlik ve ağrı
4-ağızda aşırı kuruluk
5-iştah artışı
6-yorgunluk,halsizlik
7-su gibi akıntının olması
8-aşırı duygu değişimleri aynı adet belirtilerine benziyor yani

belfü
16-12-11, 07:12
janiking
kızlar bugün kan testinde hamile olduğum kesinleşti:nazar::nazar:,benim belirtilerimi de yazayım,
1-bel ağrısı
2-kasıklarda batmalar
4-ağızda aşırı kuruluk
5-iştah artışı
6-yorgunluk,halsizlik
Aaa ne güzel bir haberr.Tebrikler canımm :) Sağlıkla kucağına alırsın inşallah ... Hamile haberlerini duyunca inanılmaz mutlu oluyorum.

Güzel gelişmeler olsun hepimiz için inşallah

_iLKSeN_
16-12-11, 12:12
janiking
1-bel ağrısı
2-kasıklarda batmalar
4-ağızda aşırı kuruluk
5-iştah artışı
6-yorgunluk,halsizlik
tebrikler canim,hayirli ugurlu olsun.. insallah saglikli,mutlu güzeel bir hamilelik gecirmeni diliyorum Allahtan.. :nazar: vee sonrasindada hayirlisiyla kolay bir dogum :KK46: :)

bende de sirasiyla 1,2,3,4,6 ve 8 mevcut .. umutla bekliyorum hayirlisi Allahtan :97:

janiking
16-12-11, 13:12
teşekkür ederim kızlar,allah isteyen herkese böyle bir mutluluğu yaşatsın:KK16::KK16:

royem
16-12-11, 14:12
merhaba;arkadaslae ne olur bana bir ceavap verin....
ben 1 aralikta regl olmaya basladim,ama bu ay,herzamanki aylar gibi olamadi 7 sine kadar ya normalden cok az regl oldum yada lekelenme seklinde geldi.simdi reglim bittiginden beri,sanirim 2 3 gun sonra ,surekli akintim var,ve bu akintilari baslardan beri karin agrisi takip etti,midem bulaniyor ama akintidan sanirim,cunku akinti olunca bu bulanti hissi geliyor..iki gunden beri agriyan karnimin icinde sanki bir yumru varmis gibi biseyler hissediyorum.agri bel ve kasiklarimada vuruyor.icimde sanki hamiymsim gibi bir his var ama bu belirtiler yaniltici olabilir.tecrubeli olanlar cevap versin lutfen,fikirlerinize ihtiyacim var,acaba kist falan mi olustu nedir?

Master
16-12-11, 15:12
ya herkeste gogus acisi olmus demekki en buyuk belirti o cunku ben 6 ay boyunca yazdiginiz belirtileri yasadim gogus agrisi haric o yuzden o olmadan umutlanmicm :KK20::KK20:

royem
16-12-11, 16:12
syncmaster
ya herkeste gogus acisi olmus demekki en buyuk belirti o cunku ben 6 ay boyunca yazdiginiz belirtileri yasadim gogus agrisi haric o yuzden o olmadan umutlanmicm :KK20::KK20:
canim biliyormusun cogu belirtiler psikolojik,soyle diyeyim sana,bugune kadar regl zamanlarima dogru en ufak bir gogus sizisi cekmisligim yoktu..ama ne zaman ki,bir cocugum olsun istedim ve deli gibi belirti aramaya basladim o gunden beri hep bi taraflarim agirir..ben de bu urumu hic iyi gormuyorum,kafayi yiyecem sanki,bazen kendimi sinir harbi icinde buluyorum..ne olacak bilmiyorum..dusunmemeye,belirti aramamak icin cabalasamda,biseyler durtuyor iste...ve sen de umutsuzluga kapilma lutfen,hic belirti yasamadan hamile kalan cok insan var..allah gonlune gore versin insallah..

santefe
17-12-11, 14:12
24 haftalık hamileyim, ilk belirtilerimde fiziksel olarak pek fazla bir şeyim yoktu.

kasıklarımda hafif hafif ağrılar
ayaklarımda şişlik
yorgunluk hissi
akıntının birden fazlalaşması
agresiflik ve gerginlik

ilk haftalarımda bunları gördüm

fiziksel hissettiğimiz şeyler bazen yanıltıcı olabiliyor, adet düzensizliğim olduğu için ben adetimin gelmemesinden anlayamamıştım. daha çok hissediyorsunuz, tüm enerjiniz gitmiş, daha endişeli bir hal almışsınızdır genellikle. yani duygusal olarak belirtiler daha fazla oldu bende. bir şekilde hissediyor insan. :)

minikgelin
17-12-11, 14:12
adetime 10 gün var 3 gündür gögüslrim şiş ve agrıyor.. 5.ayım denemede.. geri kan belirtilerim adet olcagım zamandakiler gibi kasık baması.arada bel agrısı karın agrısı akıntı.. bunlar adetten öncede olurdu.. ama gögüslerim adetime bi kaç gün kala agrırdı..şimdi çok erken başladı.. bakalım hamiş kalırsam en büyük belirtim gögüslerim olcak

pamukcukk
17-12-11, 17:12
5+3 haftalık hamileyim ilk olarak göğüs ağrısı adete 10-15 gün kala başladı ama normal olmayan bi ağrı ve hassasiyet ara ara sızlama yatakta yan dnemiyorum okadar yani.sonracımaaa uyku hali yorgunluk sık idrara çıkma her gdişimdede afedersiniz sıkışarak gidiyodum tutmadığım halde:)şimdilik bunlar geldi aklıma:)

everythingwillbegreat
ben kasim ayinda hamile kaldim
tum belirtilerim adet gunu basladi
*her an adet olacakmisim gibi kasik agrisi, tamamen adet agrisi ama kanama yok, onun yerine bol sulu akinti
*adet gunu goguslerim sismeye basladi ve gogus ucumda acayip bir hassasiyet oldu, o gunden sonra yuzustu yatmam imkansiz oldu
*kokusuz beyaz akinti asiri yogundu
*adet gecikmesiyle birlikte cok sIk idrara cikmaya basladim
*cok sevdigim tatlidan igrendim, tatli hicbir sey yiyemez oldum

pamukcukk
adete 3-4 gün kala adet olacakmışım gibi ağrım vardı ama olmadım ve akıntı çoktu lavaboya gidiyodum ahanda adet oldum diye bende bugün çok sevdiğim tavuktan iğrendim iğrenmek istemiyoruuuum:)

ozlemim
18-12-11, 15:12
ben idrar testinden hamile olduğumu bir kaç gün önce öğrendim ama inanmadım.. dün kan tsti yaptım sonuç 73'tü ama yine inanmadım.. bugün adet günüm sabah yine idrar testi yaptım yine pozitif. :)

inanasım gelmiyor çünkü fazla belirti yaşamadım.. hiç beklemedim bu ay.
ne pembe yada kahverengi akıntı oldu. ne göğüs ne kasık ağrısı..
hiçbişi hissetmiyordum.. hiç aakıntı durmu da yaşamadım. adetime 2 gün kala içime acaba düştü, içim rahatlasın diye test yaptım.. pozitifti..

ben inanmasamda şunları yaşadım :
adete 5-6 gün kala sürekli bir şişkinlik vardı.. inanlmaz bir gaz sancısı..
birde alt kirpiklerim sağa sola yatmıştı, elimle bile düzeltemedim bu bana acaba dedirtti.. daha önceki aylarda dikkat etmiştm bu belirtiye.
adete son 3-4 kala idrar sıkışıklığı başladı.. geceleri hiç kalkmam normalde ama kalkmak zorunda kaldım.. göğüs ağrım olmadı ama kahverengi olan kısım genişledi, büyüdü.
dünden beri de inanılmaz bulantım var..
sürekli canım uyumak istiyor..

yaşadıklarım belirti bile değildi, adete 5-6 gün kala hafiften başladı.. gittikçe artıyor.

dhc83
18-12-11, 15:12
benımde katkım olsun:)))
benım en buyuk ve tek belırtım gögus agrımdı
normalde adete 3-4 gun kalası gecen gögus agrım gecmemıstı ve daha sıddetlı agrımıstı
gögsum ağrırken hıc adet olmazdım ben
ozaman süphelenmıstım

başkada hıcbır belırtı yoktu öyle batma kabızlık falan

pijema2
19-12-11, 11:12
öncelikle konuyu acandan allah razı olsun sonrada katkıda bulunan tum arkadaslardan
Allahın ıznı ıle bu ay bende hamıs olmak ıstıyordum 21 aralık det gunum hıcbı belırtı yokken adet öncesı kasık agrısı oldu moralım bozuldu takı yazılarınızı okuyana dkadar
biraz da lsa umutluyum sımdı çnkü drarımda kkoyulasma gogus sıskınlıgı ve ara ara vuran bı kasık sancım mevcut
rabbım ol derse olur ancak ol demıs olsun
dua dın bana da kızlar

ozlemim
pijema2
öncelikle konuyu acandan allah razı olsun sonrada katkıda bulunan tum arkadaslardan
Allahın ıznı ıle bu ay bende hamıs olmak ıstıyordum 21 aralık det gunum hıcbı belırtı yokken adet öncesı kasık agrısı oldu moralım bozuldu takı yazılarınızı okuyana dkadar
biraz da lsa umutluyum sımdı çnkü drarımda kkoyulasma gogus sıskınlıgı ve ara ara vuran bı kasık sancım mevcut
rabbım ol derse olur ancak ol demıs olsun
dua dın bana da kızlar
umarım dileğin olur canmcm... Allah gönlüne göre versin.. belirtilere takılma sen hiç..

esraefe80
ozlemim
ben idrar testinden hamile olduğumu bir kaç gün önce öğrendim ama inanmadım.. dün kan tsti yaptım sonuç 73'tü ama yine inanmadım.. bugün adet günüm sabah yine idrar testi yaptım yine pozitif. :)

inanasım gelmiyor çünkü fazla belirti yaşamadım.. hiç beklemedim bu ay.
ne pembe yada kahverengi akıntı oldu. ne göğüs ne kasık ağrısı..
hiçbişi hissetmiyordum.. hiç aakıntı durmu da yaşamadım. adetime 2 gün kala içime acaba düştü, içim rahatlasın diye test yaptım.. pozitifti..

ben inanmasamda şunları yaşadım :
adete 5-6 gün kala sürekli bir şişkinlik vardı.. inanlmaz bir gaz sancısı..
birde alt kirpiklerim sağa sola yatmıştı, elimle bile düzeltemedim bu bana acaba dedirtti.. daha önceki aylarda dikkat etmiştm bu belirtiye.
adete son 3-4 kala idrar sıkışıklığı başladı.. geceleri hiç kalkmam normalde ama kalkmak zorunda kaldım.. göğüs ağrım olmadı ama kahverengi olan kısım genişledi, büyüdü.
dünden beri de inanılmaz bulantım var..
sürekli canım uyumak istiyor..

yaşadıklarım belirti bile değildi, adete 5-6 gün kala hafiften başladı.. gittikçe artıyor.
öncelikle tebrik ediyorum.hayırlı olsun.peki adetinden nekadar önce test yaptırdın.

eymen_berat
19-12-11, 23:12
6 gebelikten edindigim tecrübelerimi yazayim faydasi olur insallah

*agzimda inanilmaz metalik bir tat
*gecmek bilmeyen bas agrilarim
*kokuu hassasiyeti (marketlere girerken agzimi burnumu nasil kapatacagimi bilemezdim)
*mide bulantilarim
*mide yanmasi (ama perisan olmustum)
*sol kasigimda hafif batmalar (ama herzaman degil)
*sanki kolum kanadim kirilmis gibi tuhaf bir hal
*uyku - gözlerimi acik tutamiyordum resmen
*sucuk ve sosis gibi cig etlerden tiksinmistim
*hafif bel agrisi (sanki adet olacakmisim gibi)
*gözbebeklerimin büyümesi
*tansiyonumun düsüklügü (bu yüzden bas dönmelerim olurdu)

pijema2
20-12-11, 06:12
eymen_berat
6 gebelikten edindigim tecrübelerimi yazayim faydasi olur insallah

*agzimda inanilmaz metalik bir tat
*gecmek bilmeyen bas agrilarim
*kokuu hassasiyeti (marketlere girerken agzimi burnumu nasil kapatacagimi bilemezdim)
*mide bulantilarim
*mide yanmasi (ama perisan olmustum)
*sol kasigimda hafif batmalar (ama herzaman degil)
*sanki kolum kanadim kirilmis gibi tuhaf bir hal
*uyku - gözlerimi acik tutamiyordum resmen
*sucuk ve sosis gibi cig etlerden tiksinmistim
*hafif bel agrisi (sanki adet olacakmisim gibi)
*gözbebeklerimin büyümesi
*tansiyonumun düsüklügü (bu yüzden bas dönmelerim olurdu)

evet benımde gözbebeklerım buyumus 2 gundur bakıyorum aynı
hatta netten goz resımlerıne baktım ıcımden de dıyorumkı bu kadındamı hamıle
of kafayı sıyırıcam ya :):):)

ozlemim
20-12-11, 08:12
esraefe80
öncelikle tebrik ediyorum.hayırlı olsun.peki adetinden nekadar önce test yaptırdın.
teşekkür ederim, ben adetten iki gün önce yaptım ama baya baya belli olmuştu. silik değildi.. 4-5 gün öncede yapsam anlarmışım bence.. ama sana şunu diyim, hamilelik stressi bunu öğrendikten sonra bitmiyor.. diyelim kan testini yaptın doktor tamam dedi.. sonra keseyi görmen gerekiyor buda adet tarihinden sonra bir hafta daha istiyor.. sonra kalp atışını dinlemen gerekiyor yine üstüne bir hafta daha ekleniyor.. günler geçsin diye bekliyorum. keşke daha geç öğrenseydim. gebeliği bilipte durumunu görememek daha fena bişi.. herkes çevremde ya şöyleyse ya böyleyse ya düşerse bilmemne konuşuyorlar.. 3 ayı geçsede kurtulsam bu stressten diyorum. bu yüzden 8 senemi verdiğim işimden bile çıkacağım..
sen stress yapma şimdiden.. hayırlı haberler alrsn umarım..

ozlemim
20-12-11, 08:12
bu arada kasık ağrım dün akşam başladı.. kasıklarımda sürekli bir batma.. bir bilye var içinde oynuyor sanki.. çok rahatsız etmese de sürekli hissettiriyor.
kalp atışını dinleyebilmek için iki haftayı nasıl geçireceğim düşünmeden bilemiyorum. dün pembe bir akıntım oldu birde.
panik yaptım biraz. umarım normaldir. bu belirtileri hep adetten çok önce belirti olarak bekliyordum. günüm geçince gelmesi beni endişendiriyor....