2012 Eylül Anneleri Paylaşım Alan

turkuazsuay
26-04-12, 06:04
GÜNAYDIN HERKESEEE.. ya ben artık bebişimi görmek istiyorum :KK49::KK12:

mathelda
turkuazsuay
GÜNAYDIN HERKESEEE.. ya ben artık bebişimi görmek istiyorum :KK49::KK12:
Günaydınnn :KK3: bende çok özledim ama daha çook var görmeme pfff :KK31:

mutedil
günaydııın anneler

turkuazsuay
babalar ne zaman hissetmeye başlıyo hareketleri..bizimki çok sabırsızlanıyoda :KK3: :KK1:

mathelda
mutedil
günaydııın anneler
günaydınn :KK3: :KK46:

ifet7882
anchusa
Oje sürmeye başladım ben artık. Ama tırnaklarım için asetonsuz oje çıkarıcı arıyorum. Kullanan var mı ve nereden alıyorsunuz? Bugün 3 eczaneye sordum bulamadım...
watsons da var canım dün gördüm

turkuazsuay
oje sürmeye başladım ben artık. Ama tırnaklarım için asetonsuz oje çıkarıcı arıyorum. Kullanan var mı ve nereden alıyorsunuz? Bugün 3 eczaneye sordum bulamadım...

ifet7882
watsons da var canım dün gördüm

inanmıyoruuum!!!!!!!!! ben en başından beri sürdüm oje ve normal asetonla temizledim..bişey olurmu acaba ..bak şimdi içime kurt düştü :KK58:

mathelda
turkuazsuay
oje sürmeye başladım ben artık. Ama tırnaklarım için asetonsuz oje çıkarıcı arıyorum. Kullanan var mı ve nereden alıyorsunuz? Bugün 3 eczaneye sordum bulamadım...

inanmıyoruuum!!!!!!!!! ben en başından beri sürdüm oje ve normal asetonla temizledim..bişey olurmu acaba ..bak şimdi içime kurt düştü :KK58:
birşey olacağını sanmam bende sürekli kullanıyorum, burnuma kadar dayayıp koklamıyorum zaten :KK1:

FUFA60
günaydın kızlar nasılsınız

bugun başladım işe ayy evde durmak bana gore degılmış 3 gun cok sıkıldım bıde bugun mıdem allk bullak doktorum kan ılacı vermıstı onu ıctım sabah ıcmez olaydım ya kusmam kesılmıstı ama yıne başladı hıc ıyı hıssetmıyorum kendımı hersabah bolemı olcak sımdı yaaa:KK43:((

turkuazsuay
mathelda
birşey olacağını sanmam bende sürekli kullanıyorum, burnuma kadar dayayıp koklamıyorum zaten :KK1:
ha yani onun kokusunu solumak zararlıdır dimi..ay rahatladım şimdi..ben yinede doğal bişey bulursam onu alayım..:KK52:bi an kırmızı ojelerime baktım ve hayal kırıklığına uğradım yaw :KK1:

mathelda
FUFA60
günaydın kızlar nasılsınız

bugun başladım işe ayy evde durmak bana gore degılmış 3 gun cok sıkıldım bıde bugun mıdem allk bullak doktorum kan ılacı vermıstı onu ıctım sabah ıcmez olaydım ya kusmam kesılmıstı ama yıne başladı hıc ıyı hıssetmıyorum kendımı hersabah bolemı olcak sımdı yaaa:KK43:((
günaydın, ben sabah hiç ilaç içemiyorum yoksa bulantılar başlıyor çıkartacak dereceye geliyorum onun için öğle yemeğinden sonra alıyorum ilaçlarımı..

mathelda
turkuazsuay
ha yani onun kokusunu solumak zararlıdır dimi..ay rahatladım şimdi..ben yinede doğal bişey bulursam onu alayım..:KK52:bi an kırmızı ojelerime baktım ve hayal kırıklığına uğradım yaw :KK1:
:KK1: bende ojelerimden ayrı kalamıyorum. etrafımdaki hamilelerin çoğu kullanıyor bi zararı oldu diyeni görmedim ben, bilen varsa paylaşsın bizlede :KK49:

FUFA60
mathelda
günaydın, ben sabah hiç ilaç içemiyorum yoksa bulantılar başlıyor çıkartacak dereceye geliyorum onun için öğle yemeğinden sonra alıyorum ilaçlarımı..
sabah aç karınına içilcekmiş ama mahvettı benı ya su bıle ıcemez hale geldım bugun artık gece ytrken ıcerım yaaa

mathelda
FUFA60
sabah aç karınına içilcekmiş ama mahvettı benı ya su bıle ıcemez hale geldım bugun artık gece ytrken ıcerım yaaa
cnm banada öyle dedi eczacı ama doktorum bulantın olursa tok al dedi, sadece kan hapını çay ve süt gibi şeylerle beraber alma dedi. ben de hep tok kullanıyorum yoksa bulanıyor midem.

ifet7882
turkuazsuay

düşmesin canım ben de sürdüm oje , asetonlada çıkardım Allahın izniyle bişecikler olmaz merak etme, çevremde çook bunu yapan..

FUFA60
mathelda
cnm banada öyle dedi eczacı ama doktorum bulantın olursa tok al dedi, sadece kan hapını çay ve süt gibi şeylerle beraber alma dedi. ben de hep tok kullanıyorum yoksa bulanıyor midem.
bende ole yapım ya sbhtan berı ıkı kere cıkardım bıde tetnz aşısı oldum oda ıyıce agırlatrdı benı ya her yerım agrıo:KK43:(güya 3 gun dınlenıcktım hastalıkla basladım işe

FUFA60
mathelda
bende ole yapım ya sbhtan berı ıkı kere cıkardım bıde tetnz aşısı oldum oda ıyıce agırlatrdı benı ya her yerım agrıo:KK43:(güya 3 gun dınlenıcktım hastalıkla basladım işe

MavisMavis
26-04-12, 07:04
Günaydın annişler.. Nasılsınız artık havalar ısındı karınlarımız da büyüdü ben çok sıcaklanıyorum hele de yemek yiyince sıcaklar artınca ne etcez bilemiyorum Allah kolaylık versin bebişiniz tepkilerini hissedebiliyomusunuz çok rahat hissediyorum artık hele de dondurma ve ekşi yiyince :)

mattika
günaydın anneler:KK16:
evet artık havalar ısınıyo, ben de çok sıcaklıyorum, temmuzda ağustosta allah yardımcımız olsun.

MavisMavis
Amin aminnnn artık üfür üfür yerler bulacaz kendimize :)

braue
FUFA60
ben günde iki tane kullanıyorum. Yemeklerden 2 saat sonrada içilebiliyor.

ecrin1001
Gunaydin kizlar.dun gece ne sicakti cildirdim resmen allahim yazi dusunemiyorum:)yolu yariladik kizlar saka maka valla.

FUFA60
braue
ben günde iki tane kullanıyorum. Yemeklerden 2 saat sonrada içilebiliyor.
bende ole yapıcam artık ama mahvoldum bugun sbhtn berı 3.kez kustum berbat bı haldeyım

glsmslm41
günaydın annişler
bikaç gündür yazamıyordum en yakın arkadaşım doğum yaptı onunla ve oğluşuyla ilgileniyordum. benim için de çok büyük deneyim oldu. sezeryanla doğum yaptı ve öğlenine ayağa kalktı 2 gün sonra sütü anca geldi. ama anne olmak çok güzel bişi sanırım yaa. öle güzel öle mis kokuyolar kii. o bebişler :KK9::KK9: hayatımda ilk defa yeni doğmuş bebiş gördüm altını bezledim ve şırıngayla mama verdim. ben de hemen oğluşumu istiyoruuuuuuuuuuuuummmm:KK53::KK53::KK53::KK53:

herseyduzelirmi
FUFA60
bende ole yapıcam artık ama mahvoldum bugun sbhtn berı 3.kez kustum berbat bı haldeyım
kızlar başını okumadım ama galiba demir ilacından bahsediyorsunuz, benide mahvediyo, artık içmeden önce konsantre oluyorum :KK1:

herseyduzelirmi
glsmslm41
günaydın annişler
bikaç gündür yazamıyordum en yakın arkadaşım doğum yaptı onunla ve oğluşuyla ilgileniyordum. benim için de çok büyük deneyim oldu. sezeryanla doğum yaptı ve öğlenine ayağa kalktı 2 gün sonra sütü anca geldi. ama anne olmak çok güzel bişi sanırım yaa. öle güzel öle mis kokuyolar kii. o bebişler :KK9::KK9: hayatımda ilk defa yeni doğmuş bebiş gördüm altını bezledim ve şırıngayla mama verdim. ben de hemen oğluşumu istiyoruuuuuuuuuuuuummmm:KK53::KK53::KK53::KK53:
ne güzel bi deneyim senin için, arkadaşın neler giydiriyo bebişine ?

glsmslm41
herseyduzelirmi
ne güzel bi deneyim senin için, arkadaşın neler giydiriyo bebişine ?
şimdilik hep ayaklı tulum ama tulumun içine de çorap giydiriyo bebişler ilk başlarda çok üşürlermiş bide yeni doğan bebeğe ıslak mendil yerine pamuğu kaynatılmış suya batırıp onnla poposunu silin dedi çocuk doktoru. ilk kakaları çok iğrenç bi renkte ama hiç kokusu yok. mis gibiler yaaaaaaaaa:KK1::KK1::KK1:50 cm boyunda ve 3470 gr ağırlığında doğdu . aslında çok ortalama bi kilo ve boy ama küçücük geldi yahu. :KK53::KK53:

FUFA60
herseyduzelirmi
kızlar başını okumadım ama galiba demir ilacından bahsediyorsunuz, benide mahvediyo, artık içmeden önce konsantre oluyorum :KK1:
aynen cnm ayy butun ılaclar bende bole yapıo kesın bunuda bırakrım ben yaa negusel gemcıtı bulşantılrm artık rhtlıyodum:KK43:((((((((((

herseyduzelirmi
glsmslm41
şimdilik hep ayaklı tulum ama tulumun içine de çorap giydiriyo bebişler ilk başlarda çok üşürlermiş bide yeni doğan bebeğe ıslak mendil yerine pamuğu kaynatılmış suya batırıp onnla poposunu silin dedi çocuk doktoru. ilk kakaları çok iğrenç bi renkte ama hiç kokusu yok. mis gibiler yaaaaaaaaa:KK1::KK1::KK1:50 cm boyunda ve 3470 gr ağırlığında doğdu . aslında çok ortalama bi kilo ve boy ama küçücük geldi yahu. :KK53::KK53:
eveet kafamda yavaş yavaş oluşmaya başladı, bol bol tulum alınacak, bide çorap :KK46:
altına çıtçıtlı badi giyiyo demi? bide çok üstünü değiştiriyormu?

kusura bakma ya çok soru sordum ama bu gece düşünmekten uyuyamadım ne yapcam nasıl bakcam diye :2:

herseyduzelirmi
FUFA60
aynen cnm ayy butun ılaclar bende bole yapıo kesın bunuda bırakrım ben yaa negusel gemcıtı bulşantılrm artık rhtlıyodum:KK43:((((((((((
bırakma ilaçlarını, bünye alışıyo yavaş yavaş, napalım bebekler için, beni bi görsen sabahları ilaç içeceğim aklıma geldikçe ızdırap çekiyorum, dakkaları uzattıkça uzatıyorum :2:

glsmslm41
herseyduzelirmi
eveet kafamda yavaş yavaş oluşmaya başladı, bol bol tulum alınacak, bide çorap :KK46:
altına çıtçıtlı badi giyiyo demi? bide çok üstünü değiştiriyormu?

kusura bakma ya çok soru sordum ama bu gece düşünmekten uyuyamadım ne yapcam nasıl bakcam diye :2:
ne demek tabiki sorucaz öğrencez bende ilk defa öğreniyorum.açıkcası çıtçıtlı badi değil de v yaka gibi zıbın çok giydiriyo şimdilik. üstünü hergün değiştiriyo. çünkü altını değiştirirken edepsiz erkek çocukları işiyolar bi defasınında bebek kendi yüzüne işedi.:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: yani bu hastane çıkışı gibi şeylerden çok almak lazım eldiven şapka tulumlar çoraplar minik minikler hepsi. bide pike battaniye gibi şeyler de çok değiştiriliyo. çünkü emdikten sonra yada mama yedikten sonra bi miktar kusuyo.

MavisMavis
Kızlar kan ilacını sabah kahvaltıdan bi saat sonra alın. vitamin ilacınıda akşam yemeğinden bi saat sonra alın öyle mide daha az zarar görüo yemeğin öncesinde içince kusturuyo yemeklerden hemen sonra içince bulandırıyo bi saat sonra için ilaçlarınzı daha rahat oluyor o zaman.

dream0806
herkese günaydınnn ,

bende 2-3 gündür özellikle sabah ve gece yatmadan önce acayip baş dönmesi oluyor, yerimden kalkamıyorum sarhoş gibi oluyorum. az önce sağlık ocağına gittim, kan ve idrar tahlili verdim, tansiyonumda hep 9-5 olurdu şimdi 7-5 çıktı sanırım tansiyon düşüklüğünden böyle oluyorum. sizde de baş dönmesi var mı kızlar ??

glsmslm41
dream0806
herkese günaydınnn ,

bende 2-3 gündür özellikle sabah ve gece yatmadan önce acayip baş dönmesi oluyor, yerimden kalkamıyorum sarhoş gibi oluyorum. az önce sağlık ocağına gittim, kan ve idrar tahlili verdim, tansiyonumda hep 9-5 olurdu şimdi 7-5 çıktı sanırım tansiyon düşüklüğünden böyle oluyorum. sizde de baş dönmesi var mı kızlar ??
benimde tansiyon hep 8 5 falan çıkıyo ama normalde de düşüktü. 7 lere düştüğünde çok baş dönmesi oluyor. hemen ayakları yukarı kaldırıp beyne kan gitmesini sağlamak lazımmız.:KK34:

mathelda
dream0806
herkese günaydınnn ,

benimde tansiyonum çok sık düşüyor acayip başım dönüyor rahatsız oluyorum nolcak böyle bilmem :KK43:(

MavisMavis
26-04-12, 08:04
Kızlar aranızda fazla kilo alan var mı ben 7 kilo aldım :KK43::KK43: Doktor ayda 1 kilodan fazla almak yok dedi 5 gündür gelen giden oldu çok yedim hemen farketti aldım. 14ündede randevum var en azından o zamana kadar korumam lazım kilomu. Yürüyüş yapan var mı tempolu yürüsem zarar verir mi acaba? Bana bir liste vermişti ona uyacam artık :KK14:

dream0806
glsmslm41
benimde tansiyon hep 8 5 falan çıkıyo ama normalde de düşüktü. 7 lere düştüğünde çok baş dönmesi oluyor. hemen ayakları yukarı kaldırıp beyne kan gitmesini sağlamak lazımmız.:KK34:
mathelda
benimde tansiyonum çok sık düşüyor acayip başım dönüyor rahatsız oluyorum nolcak böyle bilmem :KK43:(
demek ki bu dönemde yaşanan şeylerden biride baş dönmesiymiş :KK50: Allahtan ben genelde evdeyimde hemen yatıveriyorum ama çalışanlar için zor :KK43:( tansiyon düşmesin diye tuzlu yemek lazım ama tuzlu yersekte vucüt ödem yapacak, sanırım ortası yok bu işin :KK43:

civciv226
günaydın herkese,sanırım ilaçlardan konuşuyorsunuz doktorumundan öğrendiğim kadarıyla vitaminin sabah kahvaltıdan sonra demir ilacını da öğle c vitaminiyle beraber alınmasının daha faydalı olduğunu söylemişti ben öyle kullanıyorum hiç rahatsız olmadım.
Bu arada bugün ayrıntılı ultrasonumuz var bende bebeğini çok hissedemeyenlerdenim o yüzden baya tedirginim noolur dualarınızı eksik etmeyin.:18:

paticim
Kızlar herkese marhaba...
glsmslm41
günaydın annişler
Dün bende bir arkadaşımla konuştum. Çok samimi değilim. Bir de o abartmaları sever, epidural normal yapmış, onu anlattı överek. bende epiduralden korkuyorum, ya tam normal ya da genel anestezi ile sezaryen isterim dedim. Başladı kötülemeye kafamı karıştırdı. Yok göbeği çok kalıyor falan diye. Benim de sezaryen olan 2 arkadaşım var göbekleri kalmadı. Çünkü sporlarını yaptılar sürekli... Canımı sıktı. Senin izlenimin iyiyse bahseder misin biraz etkileri silinsin:):)

dream0806
herkese günaydınnn ,

2 Gün bende de oldu tam kontrolümden önceki 2 gündü tansiyon düşüklüğüne bağladı doktor. kanım da normal çıkmıştı. Dün sağlık ocağına gittim tetanoz aşımı oldum ve de onlar genel kontrollerini yaptılar. Tansiyonum yine aynı çıktı 9-6 Ama benim de hep düşüktür. Çooook su iç tansiyonunun düşmesine izin verme dediler. Tamam dedim:):)

MavisMavis
Kızlar aranızda fazla kilo alan var mı ben 7 kilo aldım :KK43::KK43: Doktor ayda 1 kilodan fazla almak yok dedi 5 gündür gelen giden oldu çok yedim hemen farketti aldım. 14ündede randevum var en azından o zamana kadar korumam lazım kilomu. Yürüyüş yapan var mı tempolu yürüsem zarar verir mi acaba? Bana bir liste vermişti ona uyacam artık :KK14:
ben çok, çok yürüyorum. İlk başlarda bu yürüyüşler kasılma falan yapmıştı. Sonra da bel ağrılarım başlayınca bırakmıştım, ama 2-3 haftadır onlar da yok. Gün içinde ayakkabılarımın da çok rahat olmasına dikkat ediyorum ve abartıyorum belki ama baya çok yüüyorum...

glsmslm41
MavisMavis
hüüüüüüüüüüüü ben bugün 1 tartıldım 54 çıktıııııııım yani 8 kilo aldım.ne yapıcam böle giderse 100 kılo olcam ühüühüü.sanki her hafta 1 kilo alıyoruum . allahtan zayıf basladım da idare ediyoruz:KK1::KK1:

mattika
MavisMavis
benim durum da vahim, 6 kilo almıştım bu sabah tartıldım yine almışım. ayda 3-4 kilo alıyorum. bir de son aylarda hızlanacağını hesaplayınca durum korkunç.
yürüyüş çok tempolu yürüyemezsin zaten kasıkların fln ağrır, ama normal tempo yürü bişey olmaz.
birkaç defa yürüdüm, ama okulda dersimin çok olduğu günler yürüyemiyorum.
birazdan gitcem okula 1 den 7 ye kadar ayakta olcam, ama bu yürüyüş yerine geçmiyo işte, off off

tentation
kılzar limangoda dr brown ın biberonlarında indirim var. bayaa uyguna geliyor.
set olanından ,iki kutu aldım ben
:)

normalde tanesi o fiyata

MavisMavis
glsmslm41
hüüüüüüüüüüüü ben bugün 1 tartıldım 54 çıktıııııııım yani 8 kilo aldım.ne yapıcam böle giderse 100 kılo olcam ühüühüü.sanki her hafta 1 kilo alıyoruum . allahtan zayıf basladım da idare ediyoruz:KK1::KK1:
Canım sen zayıf başlamışsın ama bende fazla oldu 7 kilo 12ile bitirmen lazım dedi doktor 12yede 5 kaldı ve daha 3 ay var. Bakalım sağlık olsunda inşaallah verilir sonrada kilolar..

sorcieree82
kızlar ben birsürü vitamin alıyorum
follik asit, b vitamini benoxol ,elevit, magnezyum ,b12
offf zararı olmasa bari

MavisMavis
mattika
benim durum da vahim, 6 kilo almıştım bu sabah tartıldım yine almışım. ayda 3-4 kilo alıyorum. bir de son aylarda hızlanacağını hesaplayınca durum korkunç.
yürüyüş çok tempolu yürüyemezsin zaten kasıkların fln ağrır, ama normal tempo yürü bişey olmaz.
birkaç defa yürüdüm, ama okulda dersimin çok olduğu günler yürüyemiyorum.
birazdan gitcem okula 1 den 7 ye kadar ayakta olcam, ama bu yürüyüş yerine geçmiyo işte, off off
Allah yardımcımız olsun canım senin durumda zor.. Ne zaman izine ayrılacaksın gerçi hazirandada okul kapanıyo azcık daha sabret bakalım... Birazcık tutmamız lazım kendimizi yoksa çok olur.. benim çok kilo almamam lazım doktor izin vermiyo ama elimde olmuyo artık dikkatli beslenecem...

FUFA60
MavisMavis
Kızlar kan ilacını sabah kahvaltıdan bi saat sonra alın. vitamin ilacınıda akşam yemeğinden bi saat sonra alın öyle mide daha az zarar görüo yemeğin öncesinde içince kusturuyo yemeklerden hemen sonra içince bulandırıyo bi saat sonra için ilaçlarınzı daha rahat oluyor o zaman.
dream0806
herkese günaydınnn ,

cnm bende de ıkıgundur acayıp carpıntı vardı sol tarafıma yatınca nefes alamydum kalbm baya agrıyodu dun saglık oacgına gttım kan ılacı kullnymsn dedı yok dedm almadm dha kan eksıklgdnden olablr dedı baş dönmesı bende de oluo bazen ama ısyrnde olnca hıc bısı yapamyrm...
MavisMavis
maşallh cnm :nazar::nazar:ben 2 ,3 kılo aldım

herseyduzelirmi
mathelda
doktor bana hamilelikte düşük tansiyon isteriz dedi o yüzden telaş etmeyin

mathelda
herseyduzelirmi
doktor bana hamilelikte düşük tansiyon isteriz dedi o yüzden telaş etmeyin
evet banada normal dediler ama dışarda birden olunca ne yapacağımı şaşırıyorum..

mattika
MavisMavis
Allah yardımcımız olsun canım senin durumda zor.. Ne zaman izine ayrılacaksın gerçi hazirandada okul kapanıyo azcık daha sabret bakalım... Birazcık tutmamız lazım kendimizi yoksa çok olur.. benim çok kilo almamam lazım doktor izin vermiyo ama elimde olmuyo artık dikkatli beslenecem...
okulda öyle yoruluyorum ki başka hiçbişey yapamıyorum. iştahım en başından beri açık zaten. yürüyüş yapsam çok faydası olur önceden beri yaparım ama işte.
dediğin gibi boğazı tutmak lazım, yorgunluktan yemek yapamayıp dışardan yemekten oldu zaten böyle.
toplam 15 kilo alsam mutlu olurum ben.

herseyduzelirmi
sağlık ocağından geliyorum, aşımı oldum geldim, kolum ağırlaştı :2:
bende toplam 2.3 kilo almışım, çok mu az