Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

2012 Eylül Anneleri Paylaşım Alan

masaltuna
25-03-12, 13:03
bulut81
günaydın canım benim kaynanada seninki gibi valla beşim eşim askerde arada gelir yanıma kalmaya 1 hafta kalır bazen çocuk bakıyor bir evde iş çıkışı arıyor beni ne pişirdin sobayı yaktınmı diye çevrsindekilere de ben gelinimin yanına gidiyorum ona bakıcam diyor ama sorsalar önüne yemegi ben hazırlıyorum yemegini yer yatar bende takmamaya çalışıyorum sinirlensem bebeğim etkilenecek eşimde boşver takma diyor allahdan ben biraz dobrayım bana ters bişey dediginde gerekli cevabı veririm :))
ben de senin gibiyim işte cvp geldiği yerde söylemeden kendimi asla tutamam. sakin sakin sesimi hiç yükseltmeden güler yüzle cvbımı verip geciyorum artık. ne yapayım tek care bu

masaltuna
Angelllsss
Ben artık uyumak istiyorum ama :)))
valla kıskandırmak gibi olmasın ama biz bugun 12 de kalktık :))) yan komsumda aynıydı beraber kahvaltı hazırladık balkonda kahvaltı keyfi yaptık. saat 2.5 tu eve geldiğimizde. bugunu miskin miskin geciriyoruz. hava harika

masaltuna
dils3
canım benim seni anlıyorum yaşayacaklarını da aşağı yukarı tahmin edşyorum sadece sana tek söyleyebileceğim sana ne derse ne yaparsa yapsınm kendini sıkıntıya sokma.... ya git yüzüne dan dan söyle anne böyle böyle rahatsız oluyorum de.... ve bebeğine konsantre ol.... en ufak stresin bile ona yansıyacak göreceksin ne zaman ağlayarak sinirle emzirsen bebeğinin huyunda değişim göreceksin..... hiçbir şey bebeğinden senden değerli değil sakın unutma tatlım:KK34::KK19:

böyle bir cinsiyet tayini yok tatlım.....

haklısın cnm bende bu sekilde düsünüyorum. birbirimize destek olucaz atık burdan bu sekilde devam edip gidecek bu süreç :)

masaltuna
dils3
ay o şişlik bir kaç gündür bende de var artık bebek mi değil mi bilmiyorum ?? ay benim acil şöyle rahat bir ayakkabı almam lazım.... benim herşey topuklu babetler var ama hamilelikte topuklu kadar riskli giymek..... püfff ya...........
bana ayakkabı demeee :))) kısın spor ayakkabılar rafa kalkmıstı 2 gün yürüyüş yapıyım dedim. böyle bi rahatsızlık olamaz. sürekli giydigim ayakkabı ayaklarımı kan içinde bıraktı simdi yerimden kıpırdayamıyorum. yarın 3lü tarama sonucumu almaya gidicem nasıl giderim diye düsünüyorum. çok zor. sanırım tentation ama yanlış olmasın bir ayakkabı önermişti. ona baktım ayakkabı iyi hoş ama acayip kaba duruyor. almadım hala bakıyorum. bir de babete ihtiyacım var tabi

masaltuna
karar77
üçlü tarama yaptıran varmı aranızda
ben yaptırdım cnm 3lüyü yarın da sonucunu alıcam

masaltuna
FilizYavuz
Günaydın kızlar..
Üçlü test yaptırdım ama 10 gün oldu hala sonucu almadım. Hiç merak etmiyorum sonucu...
Ayrıntılı ultrasonum 22 haftalık olduğunda yapılacak...
Bulantılar geçti derken dün sabah yine çıkarttım, bugün de biraz midem bulandı.
Bugün gidip bana banyo baskülü, kakao yağı ve güneş kremi alıcaz kocişle. Hava da güzel keyif yapalım sokakta :)
ayrıntılı bana en gec 21 dedi gata daki doktor ama kendi özel doktoruma da danısacagım eger 22 gec olmazsa bende o zaman yaptırmayı düşünüyorum

Hulya li
masaltuna
ben yaptırdım cnm 3lüyü yarın da sonucunu alıcam
hadi hayırlısı gecen haftamı yaptırdın tam kacıncı haftada yaptırdın

masaltuna
mattika
ya kızlar aldığım hamile pantolonları sürekli düşüyo belimden. göbüş yok tabi daha o kadar, lastiğini ayarlasam da düşüyo, kumaşı da esnek pantolonun.
normal pantolonumu giysem fermuarını bile kapatamıyorum artık. ona rağmen bel ağrısı yapıyo eski pantolonlarım.
ay ben ne giycem yaaa
elbise giymek de huyum değildir:26:
ben çözümü elbisede buldum valla en rahatı giy çık. üzerime ne giysem ay altımdaki oldumu olayı yok.daha olan 1-2 elbisem var idare ediyorum nisandan sonra bakıcam hem sezon gelmiş olur hemde simdi bosuna almam

mattika
25-03-12, 14:03
masaltuna
ben çözümü elbisede buldum valla en rahatı giy çık. üzerime ne giysem ay altımdaki oldumu olayı yok.daha olan 1-2 elbisem var idare ediyorum nisandan sonra bakıcam hem sezon gelmiş olur hemde simdi bosuna almam
evet elbise en güzel çözüm..
ama okulda pantolon giyiyorum, elbiseyle rahat edemiyorum. neyse bulcaz bi çözüm

dils3
25-03-12, 15:03
kalktım balkon yıkadim hortumu da taktım. Ama 3 balkon var gittim barbekülu ile başladim canım çıktı ya. kaşıklarima bir sancı girdi yarım saat canım yandı eşim de kızdı iş çıkarıyorsun dedi. E ağır kaldırmadım birşey yapmadım niye böyle oldu ya. Geçende çamaşır aşarken oldu bu sancı ay bebeğim iyi mi acaba ya. Of yarın olsa da görsem canım çok sıkıldı. Öbür balkonlari da yapamıyorum bu halde. Eşim gitmeden tüm iş bitsin evde ya. O da uykum var dedi yattı halbuki diğer iki balkonu yıkayabilirdi pekala ama neymis ne gerek varmış. Anlamıyorum onu ya ben temizleyinc E ne var bunda kendi yapınca ne gerek var.

femmepetal
mattika
evet elbise en güzel çözüm..
ama okulda pantolon giyiyorum, elbiseyle rahat edemiyorum. neyse bulcaz bi çözüm
Canım zaten şimdi elbiseler de boru gibi düz kesimli oluyor,
şimdilik göbüşler sığıyor içine bence elbise deneyebilirsin babetlerle falan sevimli de duruyor:KK34:
ben de geçen hafta ham. pant. aldım ama henüz hiç giymedim aynı sorunlardan dolayı
normal pant. çok sıkıştırıyor aman giymeyin artık.:KK19:

dils3
kalktım balkon yıkadim hortumu da taktım. Ama 3 balkon var gittim barbekülu ile başladim canım çıktı ya. kaşıklarima bir sancı girdi yarım saat canım yandı eşim de kızdı iş çıkarıyorsun dedi. E ağır kaldırmadım birşey yapmadım niye böyle oldu ya. Geçende çamaşır aşarken oldu bu sancı ay bebeğim iyi mi acaba ya. Of yarın olsa da görsem canım çok sıkıldı. Öbür balkonlari da yapamıyorum bu halde. Eşim gitmeden tüm iş bitsin evde ya. O da uykum var dedi yattı halbuki diğer iki balkonu yıkayabilirdi pekala ama neymis ne gerek varmış. Anlamıyorum onu ya ben temizleyinc E ne var bunda kendi yapınca ne gerek var.
Canım sen de yapmasaydın yaa:KK45:
3ünü birden 1 günde mi yıkadın??Aferin sana:KK20::KK20:
yılın ev hanımı mı seçilecen,bıraksaydın yarın öbür gün yapardın,inşallah belin falan ağrımaz.
Erkekler ne anlar yaa,benimki yıkasa da hayır gelmez zaten şapur şupur yapar bişeyler
daha da batırır çıkar,en iyisi sinirlerim yıpranacağına vücudum yıpransın deyip:26:
sarılıyorum ben de işe ama senin gibi canımı çıkarmıyoruım
:KK19::KK20::KK45:

mattika
mommy
Canım zaten şimdi elbiseler de boru gibi düz kesimli oluyor,
şimdilik göbüşler sığıyor içine bence elbise deneyebilirsin babetlerle falan sevimli de duruyor:KK34:
ben de geçen hafta ham. pant. aldım ama henüz hiç giymedim aynı sorunlardan dolayı
normal pant. çok sıkıştırıyor aman giymeyin artık.:KK19:
işte sorun benim elbise giymemem de.
pantolon üstü kısa tunik giyerim, üst kıyafet sorun değil pantolon sorun.
hele bu hafta hergün aynı pantolonu giydim okula, onu da çektim durdum yukarı:KK9:
beli lastikli pantolon bulamadım sezondan dolayı heralde, o daha rahat olurdu iyice büyüyene kadar

mattika
dilse eşin haklı balkonlar da kalsın boşver, yorulunca bende de oluyo kasık ağrısı normaldir heralde.
cam silmeden perde yıkadım ben geçen hafta, sadece mermerin fln tozunu aldım, hayatta yapmazdım böyle bişey, eşime cam sil desem siler ama bunaltmak istemedim.
ben de hiç yoramam kendimi, iki yağmur yağsa cam yine aynı olcak zaten

yesim84
krhe
kızlarrr burnu kanayan varmı ama çok şidetli değil ara ara ben ağır bi grip geçirdim hala burnum tıkalı ve arada kanıyor
aa benimmde dün kanadı durduk yere ondan mı acaba ?

azure76
krhe
kızlarrr burnu kanayan varmı ama çok şidetli değil ara ara ben ağır bi grip geçirdim hala burnum tıkalı ve arada kanıyor
benimde kanıyor. sabahları burnum tıkalı oluyor ve sonra biraz kanıyor. ilk hamileliğimde de olmuştu. normal bir durum merak etme

azure76
mattika
ya kızlar aldığım hamile pantolonları sürekli düşüyo belimden. göbüş yok tabi daha o kadar, lastiğini ayarlasam da düşüyo, kumaşı da esnek pantolonun.
normal pantolonumu giysem fermuarını bile kapatamıyorum artık. ona rağmen bel ağrısı yapıyo eski pantolonlarım.
ay ben ne giycem yaaa
elbise giymek de huyum değildir:26:

ben belden lastikli pantolonlarla daha rahat ediyorum

mattika
azure76
ben belden lastikli pantolonlarla daha rahat ediyorum
aradım ama bulamadım, hangi markanınkini giyiyosun nette de bakındım göremedim

femmepetal
Burun kanamasıyla ilgili geçen gün benim yazımda vardı
vücuttaki kan arttıkça burundaki kılcal damarlarda çatlama olabiliyormuş
1 kez benimki de kanadı ama çok değil,nezleydim belki temizlemek için zorladım ondan oldu.

Kızlar yaa 17. haftadayım ben günler çok çabuk geçiyor,bitmesin istiyorum bu hamilelik:KK49:
belki deli diyeceksiniz:KK37: ama tadını çıkarmak istiyorum böyle,ne bileyim bi daha düşünmüyorum
ya belki ondandır keşke bu daha ilki olsaydı..

azure76
mattika
aradım ama bulamadım, hangi markanınkini giyiyosun nette de bakındım göremedim
bende ilk hamileliğimden kalan bir tane vardı bir de 2 sene evvel LCW den almıştım onları giyorum.

azure76
mommy
Burun kanamasıyla ilgili geçen gün benim yazımda vardı
vücuttaki kan arttıkça burundaki kılcal damarlarda çatlama olabiliyormuş
1 kez benimki de kanadı ama çok değil,nezleydim belki temizlemek için zorladım ondan oldu.

Kızlar yaa 17. haftadayım ben günler çok çabuk geçiyor,bitmesin istiyorum bu hamilelik:KK49:
belki deli diyeceksiniz:KK37: ama tadını çıkarmak istiyorum böyle,ne bileyim bi daha düşünmüyorum
ya belki ondandır keşke bu daha ilki olsaydı..
bende aynı şekilde hissediyorum ama ben bebeğin hareketlerini hissettikten sonra zamanın yavaşlamasını istiyorum :)

femmepetal
25-03-12, 16:03
aynen canım şöyle 1-2 hafta daha geçsin iyice hissederiz o zaman işte en keyifli zamanı:KK49:
bulantı yok karın henüz buruna varmamış,bebek içeride kıpır kıpır:KK46:

elifbereket
merhaba kızlar, benim de uzun zamandır burnum hep kanlı, ilk başlarda telaşlanmıştım ama sonra araştırınca bunun da hamilelikte normal olduğunu kan basıncının artmasından kaynaklandığını öğrenince rahatladım, sizin de içiniz rahat olsun...

femmepetal
Kızlar bi konu atayım ortaya:102:
teflon tavalar:Evinizde kullanıyo musunuz?benimkiler dökülmeye başladı hiç içime sinmiyor
artık teflonlar yasaklanacakmış firmaların stoklarının tükenmesini bekliyolarmış
yeni seramik tencereler çıkmış teflon yerine yapışmaz.
cem de gördüm şimdi markafonide ind. var.Siz kullanıyo musunuz?
Nasıl teflonun rahatlığını veriyor mu acaba?sağlıklı olduğu kesin de.

anchusa
Herkese iyi pazar akşamları..
BEn pazar günümü çalışarak geçirdim hala da sunumumu bitiremedim.Eşim de ev temizliği yaptı, hatta coştu bahar temizliğine başladı. Bir baktım tv ünitesindeki her şey inmiş çekmeceler çıkmış siliniyor içleri..Nutkum tutuldu.. Şimdi balkon yıkıyor, zorla bıraktırım banyoya sokacağım artık...Yarın da mutfağı derin temizleyecekmiş. Fırını falan çekecekmiş ( sanmayın çok titiz biri, nerden esti anlamadım ben de)
Yemek yapmak dışında hiç yerimden kalkmadım valla...
1-2 saatlik daha içim var sonra dizi izleyip uyumak istiyorum hemen.
Mommy esse de incelemiştim o seramik tencereleri. Ama alıp ta kullanmadım. Henüz teflonlarım taş gibi. Ama çizildiyse sakın kullanma çok tehlikeli. Zehirlenirsiniz valla..
Markafonide ben de gördüm bugün annemle, kayınvalideme hediye alsam mı deyip vazgeçtim...alıpta kullanırsan haberdar et beni nasıllar?

dilse verseydin kovayı eşinin eline sen ne yapıyorsun yahu??Yorma kendini. Bak ablanı örnek al...Normalde zaten biz yapıoruz her türlü ev işini..Biraz da erkekler sorumluluk üstlensin bu dönemde..

Bugün forum pek bir sessizmiş. İlerlememiş hiç..
HAdi ben işime döneyim.

anchusa
Bir de cem e güveniyorum ben. Yurtdışında çok pahalı satılıyor o marka..Ben yurtdışında iken görmüş ve türkiyeden getirmeye karar vermiştim. 4 sene kullandım teflon tavasını birşey olmadı. Tabi farklı kaliteleri de olabilir mallarının...Şimdi kullandıklarım tefal ama ben de bir tane seramik tencere almak istiyorum...Özellikle pilav için..

mattika
azure76
bende ilk hamileliğimden kalan bir tane vardı bir de 2 sene evvel LCW den almıştım onları giyorum.
şimdi yok lcw de. bildiğin hamile pantolonu aldım ben, neyse bikaç aya doldurur göbeğim içini

mommy
Kızlar bi konu atayım ortaya:102:
teflon tavalar:Evinizde kullanıyo musunuz?benimkiler dökülmeye başladı hiç içime sinmiyor
artık teflonlar yasaklanacakmış firmaların stoklarının tükenmesini bekliyolarmış
yeni seramik tencereler çıkmış teflon yerine yapışmaz.
cem de gördüm şimdi markafonide ind. var.Siz kullanıyo musunuz?
Nasıl teflonun rahatlığını veriyor mu acaba?sağlıklı olduğu kesin de.
teflon çok sakıncalıymış, çizilmese bile kullanmamak lazım yani.
ben en ufak bi çizikte atıyorum, ata ata baya az kaldı teflon tencerem, seramik tencerelerin de çeşitleri var hepsi sağlıklı değil sanırım.
alacağım zaman araştırcam ben de, aklımda yani.

femmepetal
anaaammm herkeste
bi temizlik modu.ben de cam pencere,perde hallettim
yani hallettim derken kaynanam bizde o halletti,ben de sağol dedim ne deyim
yapma istersen kadın alacam dedim
yapmış,çok da pırıl pırıl değil ama gene de iyi sağolsun ne deyim.
Beni çoook gıcık ediyor ama her gıcık oluşumda cam pencereleri düşünüp kendimi sakinleştiriyorum.:KK53:

ifet7882
KIZLAR ŞU LİNKTEKİ APARATA BAKSANIZA ÇOĞU PANTOLONUMUZU BU SAYEDE GİYEBİLİRİZ hamile_pantolon_cozum1 | Flickr - Photo Sharing! :KK52:

femmepetal
anchusa
Bir de cem e güveniyorum ben. Yurtdışında çok pahalı satılıyor o marka..Ben yurtdışında iken görmüş ve türkiyeden getirmeye karar vermiştim. 4 sene kullandım teflon tavasını birşey olmadı. Tabi farklı kaliteleri de olabilir mallarının...Şimdi kullandıklarım tefal ama ben de bir tane seramik tencere almak istiyorum...Özellikle pilav için..
mattika
teflon çok sakıncalıymış, çizilmese bile kullanmamak lazım yani.
ben en ufak bi çizikte atıyorum, ata ata baya az kaldı teflon tencerem, seramik tencerelerin de çeşitleri var hepsi sağlıklı değil sanırım.
alacağım zaman araştırcam ben de, aklımda yani.
Benimkilerde çizildiler diyorum ya içime sinmiyor cem de 2 ceşit var ikisi de seramik fakat dış yüzeyleri farklıymış
iyi olanı yani pahalı olan set tükenmiş,biraz daha uygun fiyatlısı var o da seramik 4 parça 155TL iyi bence
esse de çok pahalı anchusa bi tencere 75 TL demişlerdi.
:KK45:

femmepetal
25-03-12, 17:03
ifet7882
KIZLAR ŞU LİNKTEKİ APARATA BAKSANIZA ÇOĞU PANTOLONUMUZU BU SAYEDE GİYEBİLİRİZ hamile_pantolon_cozum1 | Flickr - Photo Sharing! :KK52:
ben anlamadım bunu nereye takıyomuşuz?
hem benim bacak ve popoda kilo aldı nasıl giyicem eskileri:KK3:

femmepetal
mommy
anladım şimdi fermuar bölümüne takıyomuşuz aslında göbek iyice fırtlamadan işe yarar
yani bu aralar rahat etmemizi sağlayabilir,iyi fikirmiş:KK19:

ifet7882
mommy
hımm o zaman olmaz tabi pantolonun ilikleme kısmına takılıyor bazılarının almıyor poposu bacağı ondan ekleyim dedim

mattika
ifet7882
hımm o zaman olmaz tabi pantolonun ilikleme kısmına takılıyor bazılarının almıyor poposu bacağı ondan ekleyim dedim
bacaklarımın kalçamın rahat sığdığı bi pantolon giydim geçen gün, fermuarını hiç kapatmadım, üstüne uzun kazak giymiştim.
akşam belim ve kasıklarım ağrıdı durdu, bu aparatı taksam da aynı olur heralde

femmepetal
mattika
bacaklarımın kalçamın rahat sığdığı bi pantolon giydim geçen gün, fermuarını hiç kapatmadım, üstüne uzun kazak giymiştim.
akşam belim ve kasıklarım ağrıdı durdu, bu aparatı taksam da aynı olur heralde
o zaman sen hamile pant. çekiştire çekiştire devam canım yapacak bişey yok.
İdare edicez mecburen bi süre
LCW 35-40 YL :KK9:

mattika
mommy
o zaman sen hamile pant. çekiştire çekiştire devam canım yapacak bişey yok.
İdare edicez mecburen bi süre
LCW 35-40 YL :KK9:
lcw nın kalıpları da geniş, kumaş esnek, göbek küçük, pantolon düzeltmeye her tenefüs lavaboya :KK9:

mihracee
macpro, GulPembe, d_lake, firarperest78, mathelda
selammm kızçelerrrrrrrrr