2012 Eylül Anneleri Paylaşım Alan

tatlicadi1
4-02-12, 11:02
eftellya
Arkadaşlar ben 7. hafta gittim en son kontrole , kalp atışlarını gördük ve tahlillerimizi yaptırdık hepsi normal çıktı , bir sonraki kontrolümü 1 ay sonraya verdi , ben de merak ediyorum ilk aylarda daha sık mı kontrole gidilmeli ?
sanırım kalp atışından sonra 1 ay atıyorlar canım. ben daha duyamadım pazartesi inşallah duyacağım. ve o gün bir sonraki randevu belli olacak. o yüzden çok emin değilim...

babyyyy
ben kalp atışlarını duymadım ama gördüm :) 6+3 de gördüm sata göre duymak için beklicem sanırım 1 ay sonra gidicem bide sağlık ocağındaki doktor elevitten hariç folik plus verdi ikisindende günde 1 tane alıyorum eleviti hamileliğin sonuna kadar kullancakmışım

eftellya
babyyyy
ben kalp atışlarını duymadım ama gördüm :) 6+3 de gördüm sata göre duymak için beklicem sanırım 1 ay sonra gidicem bide sağlık ocağındaki doktor elevitten hariç folik plus verdi ikisindende günde 1 tane alıyorum eleviti hamileliğin sonuna kadar kullancakmışım
Evet eleviti bir çok dr. veriyor canım , ben de kullanıyorum .Emzirme döneminde bile kullanabilirmişiz.

ilaydakorucu06
Kızlar bugun 5 hafta olduk salı günü kese görmek için çağırdı dr 5+3 de kalp atışı duyulmaz herhalde ama çok heyecanlıyım kızlar sizin yazdıklarınızı okuyunca iyice heyecanlanıyorum bu arada o ultrason resmini görünce gözlerim yaşardı rabbime şükrüler olsun ne kadar güzel duygular yaşatıyo bize

tatlicadi1
babyyyy
makinadan farkedebiliyor ama iyi usg ile 6+da duyuluyormuş kalp atışları..
ben bakalım duyabilecekmiyim:18:

elevit ne ilacı? bana hiç bişe vermedi drum ya.. sağlık ocağınada gitmedim ben. şimdiki hastanem yakın diye gerek görmedim

ilaydakorucu06
tatlicadi1
Ben bakalım duyabilecekmiyim:18:

Elevit ne ilacı? Bana hiç bişe vermedi drum ya.. Sağlık ocağınada gitmedim ben. şimdiki hastanem yakın diye gerek görmedim

canım elevit bi çok vitamın ve folık asitin olduğu bi tablet hamileliğin 1 ay öncesinden başladım tüp bebek olduğu için hamileliğin sonuna kadar dvm edeceğim allah nasip ederse birde hamileliğin verdiği rahatsızlıkları mümkün olduğunca ortadan kaldırıyomuş dr um dedi

eftellya
tatlicadi1

elevit ne ilacı? bana hiç bişe vermedi drum ya.. sağlık ocağınada gitmedim ben. şimdiki hastanem yakın diye gerek görmedim
Canım elevit ,içinde birçok vitamin olan bir ilaç.Bana da 7.haftamın sonunda vermişti doktorum.Hastanen ne kadar yakın olursa olsun sağlık ocağına kayıt yaptırman gerekiyor , çünkü senin ve bebeğinin aşılarını sağlık ocakları takip ediyor , telefon açıp çağırıyorlar.

eftellya
tatlicadi1

Canım elevit ,içinde birçok vitamin olan bir ilaç.Bana da 7.haftamın sonunda vermişti doktorum.Hastanen ne kadar yakın olursa olsun sağlık ocağına kayıt yaptırman gerekiyor , çünkü senin ve bebeğinin aşılarını sağlık ocakları takip ediyor , telefon açıp çağırıyorlar.

tatlicadi1
ilaydakorucu06
canım elevit bi çok vitamın ve folık asitin olduğu bi tablet hamileliğin 1 ay öncesinden başladım tüp bebek olduğu için hamileliğin sonuna kadar dvm edeceğim allah nasip ederse birde hamileliğin verdiği rahatsızlıkları mümkün olduğunca ortadan kaldırıyomuş dr um dedi
eftellya
teşekkür ederim kızlar.
belki benim drda verir pazartesi.. vermesede sorarım zaten.. hep bir adım öndeyim doktordan sinir oluyorum bu duruma... o yüzden değişebilirim belki doktorumu.
sağlık ocağına hiç kayıdım yok benim daha. taşınma durumum var taşındıktan sonra kaydolurum bebeğin doğumuna yakın diyordum. bebeğin aşılarını takip ettiklerini biliyorum.

dils3
4-02-12, 12:02
ben bugün metpamid ıcmedım kızlar içince de kusuyorum zaten bari kimyasal almayim dedim.

Tkale
Slm kizlar nasilsiniz benim grip halen devam :KK43:

dils3
geçmiş olsun canım ya zordur bilirim. Dün gece de kızımla yattım tüm gece üstünü açtı tabiki beni de üsudüm tüm gece sonuç ateş 37 ve burun tıkalı of of nefes nefese kaldım sabah yatağı toplarken.

gizemo
merhaba hanımlar bende eylül annesi olacağım inşallah :)
ama ben daha yeni öğrendim şuan 5 haftalık hamileyim.

Tkale
Sagol cnm 3 gun oldu surekli vitamin takviyesi yaiyorum ama zor geciyor.

dils3
aramıza hoşgeldin canım. Sağlıkla kucağımıza alırız inşallah bebeklerimızi

gizemo
dils3
aramıza hoşgeldin canım. Sağlıkla kucağımıza alırız inşallah bebeklerimızi
saol canım teşekkür ederim amin inşallah :)

azure76
4-02-12, 13:02
dils3
geçmiş olsun canım ya zordur bilirim. Dün gece de kızımla yattım tüm gece üstünü açtı tabiki beni de üsudüm tüm gece sonuç ateş 37 ve burun tıkalı of of nefes nefese kaldım sabah yatağı toplarken.
çok geçmiş olsun arkadaşlar....
benimde oğlum üstünü çok açar ben uyku tulumuyla buldum çaresini. tulumu giyiyor sadece ayaklarını örtüyoruz. giymezse sabaha kadar buz gibi oluyor çocuk (defalarca kalkıp üstünü örtmeme rağmen).
ben 5. haftada gitmiştim tahlilleri istemişti 8. haftada çağırdı sonuçlara ve bebeğe baktık. şimdi 1 ay sonra gideceğim 2li test yapılacak Allah nasip ederse. bana ilk gidişimde folik asit vermişti şimdi onu kesti elevite devam et dedi. zaten emzirme döneminde de kullanılıyor elevit.

azure76
Tkale
Sagol cnm 3 gun oldu surekli vitamin takviyesi yaiyorum ama zor geciyor.
çok geçmiş olsun...iyice dinlenmekten başka yapacağın birşey yok maalesef.

gizemo
arkadaşlar ticker yapmak istiyorum bende lilypie den yaptım kabul etmedi forum. tickerfactory den yap diyor ama çözemedim orayıda bileniniz varmı?

kelebek03
sakaaar
merhabalar güzel anneler :))
benim gibi halsiz kalıp,başını kaldıramayan var mı,önceki gün çok kötü oldum şekerim düştü heralde dedim bişiler yadim fayda etmedi,bide baş ağrısı başladı,kansızlık başlıyo bende galiba daha bir ay önce değerlerim normaldi halbuki,kan ilacı kullanan var mı aranızda, ben salı dr a gidicem artık o ne önerirse kullanıcam...
ben 3 gün önce çok kötüydüm çok halsizdim...eşim doktora götürdü tansiyonum düşük çıktı..serum verdiler biraz kendime geldim...bişey yiyemediğim için tansiyonum hep düşük çıkıyor...belki seninde tansiyonun düşmüştür...

kelebek03
dils3
ya kızlar doktor bana tahlil falan yaptırmadi daha 12.hafta da ikili tarama testi ile beraber yapacakmis sizce normal mi ya o zamana kadar folik asit kullanıyorum öyle dedi.
bende bugün gittim doktora..3 hft sonra tekrar çağırdı..o zaman bakacakmış kan , idrar ve ikili tarama testine...zaten bildiğim kadarıyla 11. hftdan sonra bakılıyor ikili tarama testine..hepsine birden bakmış olacak yanii...

kelebek03
gizemo
arkadaşlar ticker yapmak istiyorum bende lilypie den yaptım kabul etmedi forum. tickerfactory den yap diyor ama çözemedim orayıda bileniniz varmı?
istersen sana yardımcı olabiliirim..

dils3
kızlar sigara içen var mi aranızda? Ya da bırakan.

breyz
selam arkadaşlar...
bende allah izin verirse bu sefer eylül annesi olacağım.ama benimki biraz riskli devam eder mi bilmem?
29 yaşındayım bundan önce 2 düşük yaşadım.şimdi 7+3 günlük hamileyim.ama 12.haftaya kadar yatmak zorundayım.
allah hepimize bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin...

dils3
breyz
selam arkadaşlar...
bende allah izin verirse bu sefer eylül annesi olacağım.ama benimki biraz riskli devam eder mi bilmem?
29 yaşındayım bundan önce 2 düşük yaşadım.şimdi 7+3 günlük hamileyim.ama 12.haftaya kadar yatmak zorundayım.
hoşgeldin canım. Sen gönlünü ferah tut bol bol yat dinlen herşey bebeklerimız için değil mi zaten.7hafta olmuş annesi birkaç hafta daha dinlen inşallah rabbim yüzünü güldürsun.

breyz
sat:14 aralık
beklenen doğum .19 eylül
boy :160
kilo:49

Maybebabe
kızlar bişey sorucam.......doktorum bana progestan iğne vermişti üç gün önce.......şimdi kahve rengi akıntım gelmiyor artık.....
aranızda akıntı kesildiği halde devam eden var mı bu iğneye??? yoksa akıntı kesilince bırakıyor muyuz iğneyi????

breyz
4-02-12, 14:02
dils3
hoşgeldin canım. Sen gönlünü ferah tut bol bol yat dinlen herşey bebeklerimız için değil mi zaten.7hafta olmuş annesi birkaç hafta daha dinlen inşallah rabbim yüzünü güldürsun.
çok teşekkür ederim canım

breyz
Maybebabe
kızlar bişey sorucam.......doktorum bana progestan iğne vermişti üç gün önce.......şimdi kahve rengi akıntım gelmiyor artık.....
aranızda akıntı kesildiği halde devam eden var mı bu iğneye??? yoksa akıntı kesilince bırakıyor muyuz iğneyi????
canım bende düşük riskine karşı progestan 200 mg kullanıyorum günde 3 kez .akıntı olsada olmasada kullanacaksın dedi doktor.fitil olarak kullanıyorum iğne ile aynı düzeydeymiş.sanırım 12. haftaya kadarda kullanıcam.
ama sen yinede doktoruna danış bence...

dils3
hadi gözün aydın çok sevindim senin adına. Canım ya hiç bilmiyorum ben ama inşallah bir daha leken olmaz da bebisin üzülmez :) e malum herşeyi hisseder onlar.

kelebek03
breyz
selam arkadaşlar...
selam hoşgeldin aramıza:) Allah ın izniyle hayırlısıyla kavuşuruz inşallah bebişlerimize..sen içini ferah tut olumlu düşün...:KK46:

Maybebabe
evet fitil ile aynı sayılıyormuş, sordu şimdi. Devam edecekmişim.......haftaya cumartesi randavum var o zamana kadar devam ederim....sonra doktor ne derse bakalım........vucudum iğne manyağı oldu resmen :))))......tüp bebek iğneleri zaten bir 30 a yakındı....kan tahlileri.....şimdi de bu iğneler......iğne arsızı olucam :KK37:

ilaydakorucu06
dils3
canım ben içiyordum transferim olunca bırakdım hamile kaldığımı öğrenincede zaten bir daha içemedim

ilaydakorucu06
gizemo

canım benimde şuanda tam 5 haftalık gebeliğim var hayırlı uğurlu olsun

dils3
bende bıraktım canım ya 1.ay sonrada hamile olduğumu öğrendim :) bebek şansi ile geldi diyorum. 3yıldır içiyordum çok tiryaki değildim ama şimdi çok seviniyorum.herşey bebeğim için.

ilaydakorucu06
dils3
bende bıraktım canım ya 1.ay sonrada hamile olduğumu öğrendim :) bebek şansi ile geldi diyorum. 3yıldır içiyordum çok tiryaki değildim ama şimdi çok seviniyorum.herşey bebeğim için.
ay maşallah canım ben birde çok içiyordum dr bana dediki içiyorsan günde 3 e düşür en kötü dedi ama ben riske atamam ya nasıl zehirlerim onu allahım yardım etsinde canımız felan istemesin

ilaydakorucu06
gizemo

canım birde sende mide bulantıları felan yada daha başka belirtiler başladımı bende hafif bi bulantı ve mide yanması var birde bu salı kese için çağırdı sen keseyi gördünmü

tatlicadi1
ilaydakorucu06
ay maşallah canım ben birde çok içiyordum dr bana dediki içiyorsan günde 3 e düşür en kötü dedi ama ben riske atamam ya nasıl zehirlerim onu allahım yardım etsinde canımız felan istemesin
bende içiyordum ama öğrendiğim gün bıraktım. başta zor oldu yemekten sonra canım çekti ama şimdi kokusu çooookkk kötü geliyor:KK25:

dils3
yok kız istemez kafada bittiyse . Şu an kokusu bıle tiksindirdi beni. Canım istemez artık

dils3
4-02-12, 15:02
ya bulantı kusma ile zaten fenayım bir de mide yanması çıktı kızlar ya of

rbcn
Konu maşallah almıs basını gıtmıs. Uzun zamandır gıremıyordum ınternete. Kusmaktan içim dışıma cıktı :KK43: dr bulantı hapı verdı ama ıcını okudum dırek fetuse gecıyor dıyo bende ıcmedım bu yuzden. Kustuktan sonra mıde yanması ve mıde agrısı benı ayrı mahvedıyor. Bazı gunler kusmamın sayısı 6-7 yı buluyor bu pek ıyı bır sayı degıl ama sabredıyorum :KK43: Insallah bugunler gececek :KK43: Rabbım hepımızın yardımcısı olsun

cemrecik
babyyyy
arkadaşlar herkese selam
bizde 7+1 olduk bugün benide aranıza kabul ederseniz bende geldim :)
sat :17 aralık
beklenen doğum trh: 22 eylül
yas: 29
boy: 165
kilo : 49
ilk çocuk
gizemo
hosgeldiniz arkadaslar:))
dils3
ben biraktim. pozitif idrar testini gordugum gun bicak gibi kestim ama cok zor oldu, hala zor...acayip canim istiyo, naneli sakizlar sagolsun...

cemrecik
dils3
ya bulantı kusma ile zaten fenayım bir de mide yanması çıktı kızlar ya of
bende de bu hafta basladi mide yanmasi...bi de bazen afedersin gegirme yapiyo, gegirmeden sonra nasil yani yaniyo, ofofof....

dils3
4-02-12, 16:02
ay Mahvoldum ya bu yanma da ayrı bir olay ay neyi düşüneceğimi şaşırdım bulantı kusma yanma ev işi kızım of of annem de hasta çok kötü gelemiyor bana.allah yardımcım olsun.

paticim
4-02-12, 17:02
kızlar merhaba, dün doktora gittim bebeğimizi gördük maşallah çok iyiydi hemde kıpır kıpırdı :KK1: :nazar: benimde kasıklarım sızlıyor dedim bir de hipotiroidim var bi değerleri kontrol edelim ilaç arttırmıştık normale dönmüş mü diye tahlil istedim. tsh ım 4,50 den 5,50' ye çıkmış:KK43: idrar tahlili istemişti ağrılarım için de , onun sonucunda da kum döktüğüm çıkmış. Bebek beni çok sevindirdi ama tahliller de özellikle tsh çok üzdü hemde gelişim döneminde..

anchusa
paticim
kızlar merhaba, dün doktora gittim bebeğimizi gördük maşallah çok iyiydi hemde kıpır kıpırdı :KK1: :nazar: benimde kasıklarım sızlıyor dedim bir de hipotiroidim var bi değerleri kontrol edelim ilaç arttırmıştık normale dönmüş mü diye tahlil istedim. tsh ım 4,50 den 5,50' ye çıkmış:KK43: idrar tahlili istemişti ağrılarım için de , onun sonucunda da kum döktüğüm çıkmış. Bebek beni çok sevindirdi ama tahliller de özellikle tsh çok üzdü hemde gelişim döneminde..
Hayırlı olsun...
Benim d ehipotiroitim var. İlacı ne zaman arttırmıştınız? Ben kadın doğumcudan ayrı endokrincinin de kontrolü altındayım. Gebelikten önce 2.5 olan tsh ım gebelikle 3.75 e fırlamış. Endokrinci ilac dozunu hemen arttırdı, bu bile çok yüksek gebelikte bunu 1.5 -2 ye indirmeliyiz dedi. Yalnız biliyorsun ilaç 40 günde ancak etkisini gösteriyor. Şimdi test yaptırsam da anlayamam dozun yeterli olup olmadığını. aman tsh a önem ver. bir de endokrinciye görün istersen. Bu topikte bizim gibi arkadaşlar var hipotiroiti hastası olan, insallah atlatacağız hep beraber.

anchusa
Paticim hamilelikte iyotsuz tuzu iyotluya çevirmek durumundasın bir de . dr un uyardı mı?

paticim
4-02-12, 18:02
anchusa
Hayırlı olsun...
Benim d ehipotiroitim var. İlacı ne zaman arttırmıştınız? Ben kadın doğumcudan ayrı endokrincinin de kontrolü altındayım. Gebelikten önce 2.5 olan tsh ım gebelikle 3.75 e fırlamış. Endokrinci ilac dozunu hemen arttırdı, bu bile çok yüksek gebelikte bunu 1.5 -2 ye indirmeliyiz dedi. Yalnız biliyorsun ilaç 40 günde ancak etkisini gösteriyor. Şimdi test yaptırsam da anlayamam dozun yeterli olup olmadığını. aman tsh a önem ver. bir de endokrinciye görün istersen. Bu topikte bizim gibi arkadaşlar var hipotiroiti hastası olan, insallah atlatacağız hep beraber.
ben endokrinciye de gidiyordum zaten, 15 gün önce hamileliğimi öğrendikten 1 hafta sonra gittim endokrine 4.50 çıkmıştı sınırın biraz üstüydü yanılmıyorsam.. ilacın dozunu arttırdıktan 15 gün sonraya tekrar test istedi. Bende düşmüş olacağını tahmin ederek endokrine gitmedim nasıl olsa kadın doğuma gidicem düşüp düşmediğine önce oradaki testle bir bakalım dedim:) ne çok bilirmişim. Şimdi tabiki pazartesi koşa koşa gidicez ben hep yarım alıyordum ilacımı sadece hafta sonları 75 mg. alıyordum( hamilelikten önce)... şimdi birgün 50 bir gün 75 yapmıştık. Yetmemiş... Yarın 1 tam içeceğim pazartesi de doktora gideceğim... Tuz için İyotluya dönmemi de önermişti. Bu iş zormuş tam bir deney yani, tahminlerle.... Umarım şimdiki değerlerim de yetmiştir bebişime...

anchusa
paticim
ben endokrinciye de gidiyordum zaten, 15 gün önce hamileliğimi öğrendikten 1 hafta sonra gittim endokrine 4.50 çıkmıştı sınırın biraz üstüydü yanılmıyorsam.. ilacın dozunu arttırdıktan 15 gün sonraya tekrar test istedi. Bende düşmüş olacağını tahmin ederek endokrine gitmedim nasıl olsa kadın doğuma gidicem düşüp düşmediğine önce oradaki testle bir bakalım dedim:) ne çok bilirmişim. Şimdi tabiki pazartesi koşa koşa gidicez ben hep yarım alıyordum ilacımı sadece hafta sonları 75 mg. alıyordum( hamilelikten önce)... şimdi birgün 50 bir gün 75 yapmıştık. Yetmemiş... Yarın 1 tam içeceğim pazartesi de doktora gideceğim... Tuz için İyotluya dönmemi de önermişti. Bu iş zormuş tam bir deney yani, tahminlerle.... Umarım şimdiki değerlerim de yetmiştir bebişime...
Benim ki de 1 tama çıktı. İnsallah yeterli gelir ama Dr her ay yapacağız bu testleri ve artmaya devam edebilir tsh ın üçüncü ayın bitimine kadar dedi. Sonra bebek kendi tiroit hormonunu sentezlemeye başlıyormuş, şu anda anneden kullandığı için tsh ımız hızlı bir artış gösteriyormuş.
tiroit çok önemli, benim de aklım çıkıyor bebeğe bir hasar yapacak diye..:KK14: Dr sana testleri ne kadar sürede bir tekrarlamanı söyledi?

anchusa
Bir de bu ilaç 40 günde ancak etkiliyor. 15 günde yansımamış olabilir kan değerlerine...