Parlak cilt için bebek şampuanı :)

mervemervemerve
25-12-11, 17:12
arkadaslar bı ay oncesınde goz doktorunun bana goz kurulugu ıcın onerdıgı bebek sampuanı cıldımn yumusacık ve de parlak olmasını sagladı :) her gun onunlka gozlerımı yıkarken yuzumu de yıkıyodum dogal olarak ve de bı ay oldu kullanalı gozle gorulur bı degısıklık var :)))))) ustelık mesela makyaj yaptıgım zaman o makyajı cıkarmak cok kolay oluyo :)) sampuanın markasını solememde sakınca vardır belkı dıye sımdılık solemıyorum kızlar ...

prensesleia
25-12-11, 20:12
bende makyajimi cikarmak icin bebek sampuani kullaniyordum, hani pek bi kimyasal icerikli degildir gibisinden gercekten ciltte hos bir goruntu ortaya cikardi. birde yumasik oluyor

concordiaa
25-12-11, 20:12
d ile başlayan mı yoksa j iele başlayan mı :KK1::KK1:

mervemervemerve
26-12-11, 12:12
concordiaa
d ile başlayan mı yoksa j iele başlayan mı :KK1::KK1:
d ıle baslayan cnm :))

mervemervemerve
26-12-11, 12:12
prensesleia
bende makyajimi cikarmak icin bebek sampuani kullaniyordum, hani pek bi kimyasal icerikli degildir gibisinden gercekten ciltte hos bir goruntu ortaya cikardi. birde yumasik oluyor
aynen kesınlıkle katılıyorum goz makyajı yaparken cıkarmak ıstedıgımde ıslak mendıler kullanırdım ne kadar da gereksız ve zaralıymıs meger onu anladım gozlerımde kuruluk basladı o yuzden ama artık rahatım ustelık de yuzumu yumusacık yapıyo ve de 4 5 tl nedır kı ben resmen yuzumu yıkamak ıcın sabun yerıne bebek sampuanı kullanıyorum cıdden annem de dedı senın yuzune parlaklı mı ne gelmıs ole dıye :)

Vittoria
26-12-11, 19:12
kızlar burda marka ismi paylaşmanın bir sakıncası yok çünkü onlarca sayfada bütün kozmetik gruplarının ve hata ilaç isimlerinin bile açık açık yazıldığını biliyorum. Bizzat kendimde paylaşıyorum :) Dalin şampuanı saçında boya olmayan hanımlarada öneriyorum. Bazen küçük yeğenimin şampuanıyla yıkıyorum saçlarımı mis gibi kokuyor sonuçta bebek cildi hassas onların sabun ve şampıuanlarında bizim kullandıklarımız kadar çok kimyasal yoktur. Ama ben makyaj temizlemeyi hiç düşünmemiştim tavsiyenize teşekkürler deniyeceğim :)

mervemervemerve
Vittoria
kızlar burda marka ismi paylaşmanın bir sakıncası yok çünkü onlarca sayfada bütün kozmetik gruplarının ve hata ilaç isimlerinin bile açık açık yazıldığını biliyorum. Bizzat kendimde paylaşıyorum :) Dalin şampuanı saçında boya olmayan hanımlarada öneriyorum. Bazen küçük yeğenimin şampuanıyla yıkıyorum saçlarımı mis gibi kokuyor sonuçta bebek cildi hassas onların sabun ve şampıuanlarında bizim kullandıklarımız kadar çok kimyasal yoktur. Ama ben makyaj temizlemeyi hiç düşünmemiştim tavsiyenize teşekkürler deniyeceğim :)
sabun nıyetıne yıkayın da yuzunuzu bu dalınle :) cıdden ıse yarıyo zaten makyajı temızlerken yuz de yıkanmıs oluyo tabı :)

mmhn
iyiymiş bende deneyeyim:)))

mervemervemerve
mmhn
iyiymiş bende deneyeyim:)))
dene tabı cnm :)

Vittoria
28-12-11, 15:12
Mis gibi bebek kokucaz kızlar :)

kedipatisi
28-12-11, 16:12
benim cildim yağlı ve akne problemim oluyor acaba iyi gelir mi? dove kullanıyorum normalde dalini denesem nasıl sonuç alırım acaba?

sofia.
Şampuanını değil ama bana kalırsa antibakteriyel sıvı sabunlarını kullanın.

ki dalin çok ilginçtir ne zaman yıkasam benim çillerimi belirginleştirir defalarca denemişimdir.
kokusuna bayılıyorum ama kullanamıyorum

kedipatisi
sofia.

ki dalin çok ilginçtir ne zaman yıkasam benim çillerimi belirginleştirir defalarca denemişimdir.
antibakteriyal sabunlarında çok kuruttuğunu ve tahrip ettiğini okudum. dove un içinde krem olduğu için çok fazla kurutmuyor. aslında hiç sabun kullanmak istemiyorum ama jelleri de sevmiyorum. bu arada benim de çillerim var rahatsız olmuyorum ama çoğalırsa naparım bilmiorum:) acaba her kullanışın bahar aylarına falan mı denk geldi? bilirisin baharda açar çillerimiz:)

minnasu
Bende bir aydır nivea yi kullanıyorum cok memnunum daha önce dalın ve jhonson kullanıyordum onlar iyi degildi ama nivea cokkkk guzel herkese tavsiye ediyorum:nazar:

kedipatisi
minnasu
Bende bir aydır nivea yi kullanıyorum cok memnunum daha önce dalın ve jhonson kullanıyordum onlar iyi degildi ama nivea cokkkk guzel herkese tavsiye ediyorum:nazar:
nivea sabun mu canım?

sofia.
yaz ya da bahar aylarında zaten güneşten çıkıyorlar malesef.
ama defalarca denedim benim gibi başka birine de rastlamadım zaten
ten rengim çok açık cildim de çok hassas

minnasu
kedipatisi
nivea sabun mu canım?
Hayır canım bebek sampuanini kullanıyorum hem sacıma hem yüzüme miss gibide kokuyorum esim cok beğeniyor bebek gibi koluyorsun der:KK46:

kedipatisi
sofia.
yaz ya da bahar aylarında zaten güneşten çıkıyorlar malesef.
ama defalarca denedim benim gibi başka birine de rastlamadım zaten
ten rengim çok açık cildim de çok hassas
ben de bi deneyeyim bakiyim. bu arada güneş kremi kullanıyor musun canım. 50+ ?

kedipatisi
minnasu
Hayır canım bebek sampuanini kullanıyorum hem sacıma hem yüzüme miss gibide kokuyorum esim cok beğeniyor bebek gibi koluyorsun der:KK46:
ben de alcam inş sivilcelerime de iyi gelir:)

askimsin_99
heveslendirdiniz hemen yarin deniyorumm :KK1:

incimnaz
Ben senelerdir makyaj ve cil temizliğimi bebek şampuanıyla yapıyorum çok memnunum

kedipatisi
incimnaz
Ben senelerdir makyaj ve cil temizliğimi bebek şampuanıyla yapıyorum çok memnunum
şimdi alcam da dalinden kremli mi alayım yoksa normal mi yüzümü yıkamak için?

incimnaz
28-12-11, 18:12
kedipatisi
şimdi alcam da dalinden kremli mi alayım yoksa normal mi yüzümü yıkamak için?
marka farketmez bende diğer markalarıda kullanıyordum ama ben normal kullanıyorum hemde gözlerdeki mikrobik durumada iyi geliyor

sofia.
kedipatisi
ben de bi deneyeyim bakiyim. bu arada güneş kremi kullanıyor musun canım. 50+ ?
evet güneşe çıkmadan yarım saat önce mutlaka 50 faktörlük koruma kullanıyorum
uzun zamandır kullandığım için ve güneşten kaçındığım için azaldılar zaten

mervemervemerve
kedipatisi
benim cildim yağlı ve akne problemim oluyor acaba iyi gelir mi? dove kullanıyorum normalde dalini denesem nasıl sonuç alırım acaba?
cnm bu bebek sampuanları her cılde uygun olur bu arada cıldın yaglıysa kyısı yagı kullan pamugu ıslatıp kuruluk vereı ve de sen yaglı cıldıne bı de krem uyguluyosunya ıyıce yaglı olur kullanma dove

mervemervemerve
sofia.

cnm ama bebek sampuanları katıksız belkı kullandıgın baska bı urunden kaynaklanıyo olabılır mı ya da cıldın parladaıkca cıllerın mı ortaya cıkıyo kı

kedipatisi
29-12-11, 17:12
kızlar dün aldım dalinin şampuanı nı göz makyajımı temizlemek için inanının 2 ovalamaya çıkardı hiç zorlamadan. keşke daha önceden bilseydim de kullansaydım. atın bence o göz makyajı temizleme mendillerini. gözü hırpalamaktan başka hiçbir işe yaramıyor!!:KK20: merve çooookkk teşekkürler bu arada paylaşımın için benim çok işime yaradı :KK16:

mervemervemerve
29-12-11, 18:12
kedipatisi
kızlar dün aldım dalinin şampuanı nı göz makyajımı temizlemek için inanının 2 ovalamaya çıkardı hiç zorlamadan. keşke daha önceden bilseydim de kullansaydım. atın bence o göz makyajı temizleme mendillerini. gözü hırpalamaktan başka hiçbir işe yaramıyor!!:KK20: merve çooookkk teşekkürler bu arada paylaşımın için benim çok işime yaradı :KK16:
onemlı degıl cnm benım :KK1: sole bı ıkı ay kullan cıldının yumusadagını parladıgını da hıssetceksın emın ol :) artık hıc ıslak mendıl falan kullanmıyorum bu sampuan sayesınde ben de :)

hausfrau
1-01-12, 16:01
simdi okudum yazilanlari..ilginc..denesemmi bilmiyorum..benim bebegimin sampuani penaten..cok guzel kokuyor ama cildime bisey yaparsa ya..benim cildim cok hassas..

mervemervemerve
1-01-12, 17:01
hausfrau
simdi okudum yazilanlari..ilginc..denesemmi bilmiyorum..benim bebegimin sampuani penaten..cok guzel kokuyor ama cildime bisey yaparsa ya..benim cildim cok hassas..
cnm zaten bu bebek sampuanları katıksız kımyasal madde yok ben dalın kullanıyorum zararaı olsaydı bebegıne de olurdu zaten hala da kullnırım artık vazgecılmezlerımden bırı oldu hayatımda:)

kedipatisi
2-01-12, 18:01
kızlar a101 de 500ml 6,60 tl ben bitince ordan alcam siz de bakın. küçücük şeye 5 tl verdim :KK43:

mervemervemerve
3-01-12, 10:01
kedipatisi
kızlar a101 de 500ml 6,60 tl ben bitince ordan alcam siz de bakın. küçücük şeye 5 tl verdim :KK43:
cnm nerden aldın sen yaw ben normal boyuna ole kucuk degıldı aldıgım 4.5 tl verdım eczaneden almıstım aczaneye de sor ıstıyosan

hausfrau
3-01-12, 14:01
deneyecegim tesekkür ederim :KK43:)

kedipatisi
10-01-12, 20:01
mervemervemerve
cnm nerden aldın sen yaw ben normal boyuna ole kucuk degıldı aldıgım 4.5 tl verdım eczaneden almıstım aczaneye de sor ıstıyosan
canım 125 ml 4,70 falan verdim. mopaştan almıştım. bitince a101 den alacağım hemen.

kedipatisi
mervemervemerve
canım 125 ml 4,70 falan verdim. mopaştan almıştım. bitince a101 den alacağım hemen.

kedipatisi
mervemervemerve
canım 125 ml 4.70 falan vermiştim mopaştan. bitince mopaştan alacağım hemen

kedipatisi
üst üste geldi kusura bakmayın, gitmedi sandım:26:

mervemervemerve
11-01-12, 17:01
kedipatisi
üst üste geldi kusura bakmayın, gitmedi sandım:26:
sorun degıl cnm :) memnun kalmıstır arkadaslar umarım :KK52:

mervemervemerve
11-01-12, 17:01
hausfrau
deneyecegim tesekkür ederim :KK43:)
gelısmelerden haberdar et cnm :)

nanymchpee
11-01-12, 18:01
arkadaslar bir donem gittigim okulda aldigim derslerden biridir bu. guzellik urunleri ve kimyalari.

aslinda bebe sampuanlarinin cilde ve saca iyi gelmesinin sebebi saf yada daha az iceriginin olmasi degil. tam tersi bir yetiskinin kullandigi herhangi bir sampuandan cok daha fazla icerige sahiptir bebe sampuanlari. daha agir kimyasallari vardir. sebebi ise bebeklerin dogduklarinda anne karninda biriktirdikleri o yagimsi dokunun daha iyi temizlenmesini saglamaktir. yetiskin sampuanlari tam olarak aritamaz o yagli dokuyu. hani hepimiz gormusuzdur yeni dogmus bebekleri , kafalarinda beyaz bir dolgu maddesiyle, o madde su gecirmez bir maddedir ve aslinda bebegin tum vucudu o madde ile kaplidir anne karninda, maddenin gorevi ise bebegin icinde bulundugu sudan en az sekilde etkilenmesini saglamaktir. o sebeple bebekler icin uretilmis her urun sandigimiz kadar saf ve nitelikli urunler degiller.
ancak ph degerinin yuksek tutulmasi sart. ciltlerinizdeki degisim bu sebepten olabilir belki.

urunler icin kullanilan saf bebeginiz icin ibaresi ise malesef reklam ve pazarlamadan ibaret.

aslinda mutfakta bulasiklari yikadiginiz,bulasik deterjanindan tek farkinin ph degeri oldugunu soylersem eminim cok sasirabilirsiniz:)

tulipa
11-01-12, 18:01
Ayşenur yazıcı bunu yüze önermiyor.

mervemervemerve
11-01-12, 19:01
nanymchpee
arkadaslar bir donem gittigim okulda aldigim derslerden biridir bu. guzellik urunleri ve kimyalari.

aslinda bebe sampuanlarinin cilde ve saca iyi gelmesinin sebebi saf yada daha az iceriginin olmasi degil. tam tersi bir yetiskinin kullandigi herhangi bir sampuandan cok daha fazla icerige sahiptir bebe sampuanlari. daha agir kimyasallari vardir. sebebi ise bebeklerin dogduklarinda anne karninda biriktirdikleri o yagimsi dokunun daha iyi temizlenmesini saglamaktir. yetiskin sampuanlari tam olarak aritamaz o yagli dokuyu. hani hepimiz gormusuzdur yeni dogmus bebekleri , kafalarinda beyaz bir dolgu maddesiyle, o madde su gecirmez bir maddedir ve aslinda bebegin tum vucudu o madde ile kaplidir anne karninda, maddenin gorevi ise bebegin icinde bulundugu sudan en az sekilde etkilenmesini saglamaktir. o sebeple bebekler icin uretilmis her urun sandigimiz kadar saf ve nitelikli urunler degiller.
ancak ph degerinin yuksek tutulmasi sart. ciltlerinizdeki degisim bu sebepten olabilir belki.

urunler icin kullanilan saf bebeginiz icin ibaresi ise malesef reklam ve pazarlamadan ibaret.

aslinda mutfakta bulasiklari yikadiginiz,bulasik deterjanindan tek farkinin ph degeri oldugunu soylersem eminim cok sasirabilirsiniz:)
cnm cıdden cok sasırtıcı evet sampuanın arkasında hıc saf madde var da demıyolar ama ben yararını goruyorum cok memnunum bı zararrını da gormedım hıc kımse de gormez umarım :)

mervemervemerve
11-01-12, 19:01
tulipa
Ayşenur yazıcı bunu yüze önermiyor.
aman cnm ya herkes hep bıseyler soler zaten ben de goz ıcın doktora gıttım bana da doktorum gozlerınde kuruluk var ustelık gunluk 4 kez yıka gozlerını dedı e gozlerı yıkarken halıyle yuzume de gecıyodu ole ole bı baktım parlıyorum :KK52: :KK52:

nanymchpee
12-01-12, 14:01
mervemervemerve
cnm cıdden cok sasırtıcı evet sampuanın arkasında hıc saf madde var da demıyolar ama ben yararını goruyorum cok memnunum bı zararrını da gormedım hıc kımse de gormez umarım :)

bi donem unlulerden birinin yuzune hemoroid kremi surdugunu bile duymadik mi hepimiz:)

iyi geldigini dusundugunuz seyde sebat etmekde fayda var bencede , sampuan en nihayetinde zarari olacagini dusunmuyorum bende.

gelismeleri yaz canim sen kullandikca bize :)

mervemervemerve
12-01-12, 15:01
nanymchpee
bi donem unlulerden birinin yuzune hemoroid kremi surdugunu bile duymadik mi hepimiz:)

iyi geldigini dusundugunuz seyde sebat etmekde fayda var bencede , sampuan en nihayetinde zarari olacagini dusunmuyorum bende.

gelismeleri yaz canim sen kullandikca bize :)
vala cnm kullandıkca kokusu ustume yapıstı resmen artık :) cok da hosuma gıdıyo vala kullanmaya devam edıyorum ve hala memnunum cnm hıc bı yan etkısını gormedım ustelık benım cıldım acayıp hassastır

PrincesaDeLosCielos
11-03-12, 17:03
kesinlikle deniyceeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

mervemervemerve
EsSmMa
kesinlikle deniyceeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmm:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
bece d eeeeeeeeeeeeeeeeeee:KK52::KK1::KK1::KK1::KK1:

PrincesaDeLosCielos
mervemervemerve
bece d eeeeeeeeeeeeeeeeeee:KK52::KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK34::KK34::KK16::KK16::KK54::KK54::KK52::KK52::KK9::KK9::KK8::KK8:

pulchra
11-03-12, 18:03
kesinlikle ii gelio yüze ve kokusu bir harika bebek gibi kokuyosun diyo herkez 1 aydır kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım :)

bibliyofil
11-03-12, 18:03
kzlar ne kullanıyorsunuz anlamadımmm:KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17::KK17: