TEST

Tarlusal kullanıp kaçıncı günde regl oldunuz?

yagmur_gulu
27-12-11, 17:12
merhaba arkdşlr polikistik yüznden 2 aydr adetm gecikiyo gecen hafta pazrtesi doktara gittim tarlusal adet söktürücü verdi günde 4 tane aldım sabh 2 akşam 2 olmk üzere 3 günde ilaç bitti ilcım biteli 6 gün oldu hala adet görmüş değilim ilacı kullanan yada bilgisi olan varmı ? kaçıncı günde adet görülüyo ?

soft85
yagmur_gulu
merhaba arkdşlr polikistik yüznden 2 aydr adetm gecikiyo gecen hafta pazrtesi doktara gittim tarlusal adet söktürücü verdi günde 4 tane aldım sabh 2 akşam 2 olmk üzere 3 günde ilaç bitti ilcım biteli 6 gün oldu hala adet görmüş değilim ilacı kullanan yada bilgisi olan varmı ? kaçıncı günde adet görülüyo ?
bende bu ay tarlusal içtim 7.günü geldi adetim 10 gün bekle gelir mutlaka

yagmur_gulu
soft85
bende bu ay tarlusal içtim 7.günü geldi adetim 10 gün bekle gelir mutlaka
beklesem mi doktora mı gitsem napıcamı bilemedim :KK43: yarn gitsem mi gitsem boşa mı gitmiş olcam normlde belrtım olur krın ağrısı vs ama bu defa belrtimde yok...

soft85
yagmur_gulu
beklesem mi doktora mı gitsem napıcamı bilemedim :KK43: yarn gitsem mi gitsem boşa mı gitmiş olcam normlde belrtım olur krın ağrısı vs ama bu defa belrtimde yok...
bir dahaki pazartesiyi bekle bence dediğin gibi boşuna gitmiş olursun ilacın prospektüsünde yazıyo zaten 10 gün diye çok da stres yapma gelir.bendede hiç ağrı falan olmazdı bu ay çok ağrım oldu belli olmuyo ki arkadaşım

yagmur_gulu
soft85
bir dahaki pazartesiyi bekle bence dediğin gibi boşuna gitmiş olursun ilacın prospektüsünde yazıyo zaten 10 gün diye çok da stres yapma gelir.bendede hiç ağrı falan olmazdı bu ay çok ağrım oldu belli olmuyo ki arkadaşım
umarm dediğin gibi olur cnm ya :KK43: polikistiğim oldugundan gecikyo ama bu defa çok geckti sat 19 ekim ondan beri adet olmadım daha :KK43: moralim bozuk psikolojim berbat durumda bu ay adet olunca klomene başlıcam

soft85
27-12-11, 19:12
yagmur_gulu
umarm dediğin gibi olur cnm ya :KK43: polikistiğim oldugundan gecikyo ama bu defa çok geckti sat 19 ekim ondan beri adet olmadım daha :KK43: moralim bozuk psikolojim berbat durumda bu ay adet olunca klomene başlıcam
bende polikistik overim en son ramazanda kadir gecesinden 2 gün önce olmuştum sonra soğan suyu içtim ardından tarlusal kullandım adeti 16 aralıkta oldum sıkma canını arkadaşım

yagmur_gulu
28-12-11, 17:12
soft85
bende polikistik overim en son ramazanda kadir gecesinden 2 gün önce olmuştum sonra soğan suyu içtim ardından tarlusal kullandım adeti 16 aralıkta oldum sıkma canını arkadaşım
saol cnmn bnde 15 güne kdr beklicem... snra yumrtlama destekleyici ilaç kullanmaya başlıcam bir kez düzüşk yaşadım :KK43: sen hiç gebe kaldın mı arkadaşım polikistik overde hamile klmk zor oluyo çmkü düzenli yumrtlama olmadığı için. bn 5 aydr deniyrm olmadı ilaç kullancam ..

asibelen
1-01-12, 18:01
merhaba kızlar bende polikistik overim çok korkuyorum ya hamile kalamazsa diye ama bilmiyorum allahın takdiri artık. tarlusal adet söktürücü kullandım cuma günü bitti ama ben adet olmadım bekliyorum adetimin 3. günü hormon testi yaptırmam gerek bakalım ne olcak hayırlısı.

eksenn
7-02-12, 19:02
asibelen
merhaba kızlar bende polikistik overim çok korkuyorum ya hamile kalamazsa diye ama bilmiyorum allahın takdiri artık. tarlusal adet söktürücü kullandım cuma günü bitti ama ben adet olmadım bekliyorum adetimin 3. günü hormon testi yaptırmam gerek bakalım ne olcak hayırlısı.
arkadaşlar bende aralıgın 12 sınde olmam lazımdı ama 1.5 aydır olamıyorum tarlusal kullandım bıttı bıtelı 2 3 gun oldu hala belırtı yok polıkıstık overım hamıle kalamıyorum reglinin 3 gunu test yaptırmam lazımm zaten troid hormonum 0.15 dr dusuk falan dedı bu ıkıncı yaptırısım olcak moral sıfır allahımm bı bebegım olacak mı

ertkkk
12-02-12, 20:02
soft85
kızlar bende polikistikoverla mücadele ediyorum.birçok yol denedim bitkisel kürler vs. ancak ben fazlaca sancılanıyorum adet görmesemde bunları içtiğimde daha yoğun oluyor sizde de aynı sıkıntı var mı?adet görmeseniz bile sancılanıyor musunuz? en son ilimde ki son doktora gittim ve bana tarlusal verdi daha önce climen kullandım o da bana 1 ayda 6 kilo aldırdı doktorum tarlusalın hem sancılarıma iyi geleceğini hemde kilo aldırmayacağını söyledi...açıkcası ben çok güvenemiyorum kullananlar olarak size sormak istedim tarlusal içip adet olduktan sonra kist tedavisine başlandı mı sizdede? baya yoğun soru trafiği yaşattım size ama aklımda çok fazla soru işareti var mazur görün lütfen:) şimdiden teşekküe ederim hastalıktaşlarım:)))))

sashamia88
9-03-12, 13:03
kızlar doktor bana da adet sokurucu ıcın ''tarlusal'' verdı .
hapı kulanmamım bugun 4.gunu .ıcın de zaten 12 tablet var .
sımdı 5 tablet kald .ama ben hala regl olmadm :KK43:
nezaman olacagım ben yaa off .
regl donemın hep dzensızdır .yanı hıc gun gunune olmam .
baze ıkı hafta da ,bazen ayda bır,bazen 1.5 ayda bı olurum .
en son 26.01.2012 de regl oldum .
o gun den sonra olmadım:KK43:
bu hap etkısnı ne zaman göstrır.

mzfener
13-03-12, 19:03
kızlar ben de en son 05.01.2012 tarinde adet gördüm tarlusal kullandım dün bitti .Hala adet görmedim ilaç bittikten kaç gün sonra olunuyor genelde...

deerrryyaaa
15-03-12, 20:03
2 aydır hastalanamıyorum polistik overim yok.. bugün doktora gittim banada bu ilaçtan verdi...bakalım görücez sonuç ne olacak..

elfacr
18-03-12, 23:03
mzfener
kızlar ben de en son 05.01.2012 tarinde adet gördüm tarlusal kullandım dün bitti .Hala adet görmedim ilaç bittikten kaç gün sonra olunuyor genelde...
Canım ilaç bittikten sonra 10 gün içinde oluyormuş.. Bende senin gibi en son 06.01.2012 de adet gördüm. Tarlusal içtim 13.03.2012 de biitti. Henüz olmadım bekliyorumm :KK43:

mLsvT
20-03-12, 13:03
bende de pko başlangıcı gözlendi.
banada bu ilaç verildi sabah akşam olmak üzere günde 2 tane aldım 6 günde bitti ilaç
bende telaşlandım baya niye olamadım diye zaten doktor bittikten sonra 10 gün müsade veriyor
ilaç bittikten 5 gün sonra bende adet gördüm
dünde hormon tahlilleri yaptırdık yarında sonuçlar nedir görücez

yani ilaç içerken veya ilaç bittikten sonra telaş sıkıntı yapmayan beklemediğiniz dolursunuz:)

merve_uk
3-04-12, 08:04
Allahım nasıl bi rahatsızlıktır bizimki, anlamadım gitti. Rabbim beterinden korusun.
Bende pko'luyum...
Adetim gelmiyo, arkadaşım tarlusal kullan dedi, bende her gün 1 tane içiyorum, ama herhalde 2 tane içmem gerek.
İlaçı kullanalı 3 gün oldu, yanlız eşimle ilişkiye girdiğim zaman kan geliyo. sonra gelmiyo.
Adet olmam gerek, horman testlerini yaptırıcaz :KK43:(

Seyma_
8-04-12, 17:04
banada dr bu ilacı verdi soğan suyu içiyorum eğer olmazsam bu ilacı kullanıcam artık :S

soft85
[SUB][/SUB]
Seyma_
banada dr bu ilacı verdi soğan suyu içiyorum eğer olmazsam bu ilacı kullanıcam artık :S
soğan suyu içtim ben bekle bekle gelmedi son çare yine bu ilaca sarıldım içtikten sonra geldi.inş senin içmene gerek kalmaz:KK50:

soft85
yagmur_gulu
saol cnmn bnde 15 güne kdr beklicem... snra yumrtlama destekleyici ilaç kullanmaya başlıcam bir kez düzüşk yaşadım :KK43: sen hiç gebe kaldın mı arkadaşım polikistik overde hamile klmk zor oluyo çmkü düzenli yumrtlama olmadığı için. bn 5 aydr deniyrm olmadı ilaç kullancam ..
arkadaşım geç cevap veriyorum ama okursun belki ben hamile kaldım düşük oldu.şimdi tüp bebek yapıyorum

SeRaMikMoZaik
Tarlusal kullanmama rağmen adet göremedim...Dr. um cyclo-prognova verdi....

soft85
merve_uk
Allahım nasıl bi rahatsızlıktır bizimki, anlamadım gitti. Rabbim beterinden korusun.
Bende pko'luyum...
Adetim gelmiyo, arkadaşım tarlusal kullan dedi, bende her gün 1 tane içiyorum, ama herhalde 2 tane içmem gerek.
İlaçı kullanalı 3 gün oldu, yanlız eşimle ilişkiye girdiğim zaman kan geliyo. sonra gelmiyo.
Adet olmam gerek, horman testlerini yaptırıcaz :KK43:(
günde iki tane içmek gerekiyo ama ilişkiye girerken kanama olmasının ilaçla alakası yok.belki gitmişsindir ama dr a görün derim

merve_uk
NarMik
Tarlusal kullanmama rağmen adet göremedim...Dr. um cyclo-prognova verdi....
peki bu ilacı içtikten sonra geldi mi ?

Seyma_
soft85
[SUB][/SUB]

soğan suyu içtim ben bekle bekle gelmedi son çare yine bu ilaca sarıldım içtikten sonra geldi.inş senin içmene gerek kalmaz:KK50:
İnşAllah gerek kalmaz :S

SeRaMikMoZaik
8-04-12, 18:04
merve_uk
peki bu ilacı içtikten sonra geldi mi ?
Henüz kullanıyorum canım..Bu akşam 5. alışım olucak..Günde 1 tane alınıyor..Toplam 21 gün alınacak..

TwoAngel
13-04-12, 10:04
bende bekarım 19 yasındayım adetım 2.5 aydır gelmıo doktor tarnusal verdı kullandım bttıı 4 gun oldu hala gelen gıden yok.(

merve_uk
13-04-12, 15:04
tarlusal kullandıktan sonra bu gün 7.günüm malesef bende de gelen giden yok....

SeRaMikMoZaik
14-04-12, 13:04
Tarlusal bende hiç işe yaramadı..Başka bir dr tavsiyesi ile cyclo-prognova ya başladım..Önce beyaz olan haplardan başla dedi..Bu akşam son beyaz hapı alıcam ve lekelenmem başladı yavaş yavaş..İnşallah 1-2 güne sökülür iyice...Çok şükür...

merve_uk
15-04-12, 08:04
NarMik
Tarlusal bende hiç işe yaramadı..Başka bir dr tavsiyesi ile cyclo-prognova ya başladım..Önce beyaz olan haplardan başla dedi..Bu akşam son beyaz hapı alıcam ve lekelenmem başladı yavaş yavaş..İnşallah 1-2 güne sökülür iyice...Çok şükür...
Sanırım bende de işe yaramadı,bende bu hafta doktora gidicem. Bakalım bu sefer hangi ilacı vericek.

ulkerk
15-04-12, 17:04
Benim Tarlusal kullandığım 9. günü ....:KK43:((...senlerdir 28 günde hasta olurken nerdeyse 2 aydır olamıyorum... karnımda bazen çok ağrı oluyor göğüslerdede hassasiyet oluyor ama lekelenme bile yok:KK43:(

butterfly3480
16-04-12, 08:04
aynı sorun bende de var. Bende Tarlusal kullandım yeni bitti.Üstüne doktoruma gittim. Bana regl olmam için 10- 15 gün beklememi söyledi. Beklemedeyim şuan. Ardından yumurta destekleyiciye başlayacağım. 3 ay destek almam gerekiyormuş. Tabi bu arada kesinlikle korunmamamı söyledi. Senin gebeliği ileri tarihe atma gibi bir lüksün yok acil hamile kalmalısın çünkü geç kalırsan tüp bebeğe kadar gider dedi..Yaşım 32. yaş ilerledikçe gebelik zorlaşıyor özelliklede bizim gibi düzensiz regl olan bayanlar için..

merve_uk
16-04-12, 13:04
tarlusalı kullandım aradan 8 gün geçti adet olamıyorum, bi arkadaşımın baskısı üzerine test yaptık ve hamile olduğum ortaya çıktı dün akşam :))
kızlar kullanırken dikkat edin benim gibi hatay düşmeyin :)

ulkerk
18-04-12, 07:04
tarlusal kullanmıştım...bittikten sonra ilacım 10 .gün dr umu aradım dediki 12. güne kadar bekle ..bugün 12. gün ve hasta oldum nihayet:))))..şimdi 3. günü dr. gidecem hormonlarıma bakacak...

butterfly3480
18-04-12, 11:04
yagmur_gulu
canım bende kullandım bekliyodum ve bugün adet oldum.. ben ilaç bittikten 6 gün sonra adet gördüm. Doktorum 10-15 gün bekle demişti..bide sanırım sen yanlış kullanmışsın.. sabah akşam 2 şer tane içilmemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla..sabah 1 akşam 1 tok karnına içilmesi gerekiyor.. en azından doktorum bana böyle kullanmam gerektiğini söylemişti.. adetimin 5. günü cylo-progynova adlı ilaca başlıcam..yumurtalıklarım tembel olduğu için bu ilacı verdi..

Melan2010
18-04-12, 12:04
bu tarlusal her adet gecikmesinde kulanılabilir mi?zararı olur mu,siz ne kadar sıklıkla kullanıyorsunuz acaba?

mertm
18-04-12, 20:04
arlusalı kullandım aradan 8 gün geçti adet olamıyorum, bi arkadaşımın baskısı üzerine test yaptık ve hamile olduğum ortaya çıktı dün akşam :))
kızlar kullanırken dikkat edin benim gibi hatay düşmeyin :)

arkadaşım ben de senin gibi tarlusal kullandım ve adet olamadım ve hamile olduğum ortaya çıktı. ilk aklıma gelen"bebeğe zarar vermiş midir?" oldu. bayağı araştırdım ama kesin bir şey yok. her şeyin hayırlısı artık. ama ben de büyük şaşkınlık yaşadım çünkü doktor alttan muayene edip vermişti ilacı. pko lu olduğum için hamile olabileceğim aklıma bile gelmemişti. çünkü ilk çocuğuma çatlatma ile hamile kalmIŞTIM. şimdi şaşkınlığım geçti ve mutluyum. çünkü çok istiyordum. Allah her isteyene nasip eder inşallah...

Melan2010
19-04-12, 08:04
benimde adetim 1 hafta geçmişti....doktor ultrasonla baktı,ağ yumurtalıkta kist var...bu yüzden adetin gecikti dedi....adet söktürücü verdi,yine olmadım..tekrar gittiğimde acaba dedi kist mi büyüdü diye bakalım dedi....6 haftalık hamile çıktım....yani anlicanız hamileyken kulanmışım....şimdi 17 yaşında sağlıkı....fakat pkos denildi....kendi kendimi halen suçluyorum acaba diyorum bu söktürücüden dolayı mı oldu diye....çünkü ne aile ne akrabada böyle bir hastalığın ismini dahi bilen yok.....

gaziantep27
18-05-12, 10:05
bende düzensiz adet var doktor farlutal yazdı farlutalın yerine tarlusal aldım eş değermiş zaten 1 buçuk yıllık evliyim bebek istiyom bu ilaçla adet olurmuyum yardım edin ne olur

gaziantep27
18-05-12, 10:05
butterfly3480
canım bende kullandım bekliyodum ve bugün adet oldum.. ben ilaç bittikten 6 gün sonra adet gördüm. Doktorum 10-15 gün bekle demişti..bide sanırım sen yanlış kullanmışsın.. sabah akşam 2 şer tane içilmemesi gerekiyor bildiğim kadarıyla..sabah 1 akşam 1 tok karnına içilmesi gerekiyor.. en azından doktorum bana böyle kullanmam gerektiğini söylemişti.. adetimin 5. günü cylo-progynova adlı ilaca başlıcam..yumurtalıklarım tembel olduğu için bu ilacı verdi..
bana 2 kutu yazdı bugün başladım sabah öğlen akşam 1 tane atcam zaten 8 gün sürüyo tok karnına işe yararmı acaba ben bebek istiyorum şu mübarek günde rabbim herkese nasip etsin

lessie
22-09-12, 19:09
kızlar ben geciktirici için doktora gittim bana tarlusal verdi ve ayın 20sinde kullan dedi ben ayın 22sinde başladım sabah akşam 1er tane aldım ve akşam kahverengi akıntı geldi hastalandım mı bilmiorum içmeye devam etsem mi onuda bilmiorum napcam ya:S

purunyum
4-01-13, 13:01
arkadaşlar ben de 2 aydır adet olamıyorum bende polikistik over ya da herhangi bi hastalık yok çok şükür.doktor stresten olamadığımı söyledi.tarnusal verdi. ben şundan çok korkuyorum güzel bi kilo verme süreci geçirdim.ve bu kilomu da koruyorum ama bu ilacın yan etkilerinde kilo alabileceğimizden bahsediyo.neticede hormon ilacı.sizce kilo mu korumak için napabilirim?

fiancee
6-01-13, 00:01
ertkkk
kızlar bende polikistikoverla mücadele ediyorum.birçok yol denedim bitkisel kürler vs. ancak ben fazlaca sancılanıyorum adet görmesemde bunları içtiğimde daha yoğun oluyor sizde de aynı sıkıntı var mı?adet görmeseniz bile sancılanıyor musunuz? en son ilimde ki son doktora gittim ve bana tarlusal verdi daha önce climen kullandım o da bana 1 ayda 6 kilo aldırdı doktorum tarlusalın hem sancılarıma iyi geleceğini hemde kilo aldırmayacağını söyledi...açıkcası ben çok güvenemiyorum kullananlar olarak size sormak istedim tarlusal içip adet olduktan sonra kist tedavisine başlandı mı sizdede? baya yoğun soru trafiği yaşattım size ama aklımda çok fazla soru işareti var mazur görün lütfen:) şimdiden teşekküe ederim hastalıktaşlarım:)))))
Kist tedavisinin tümünde tarlusal kullanılabilir zaten.. Ben doğum kontrol ilacı kullanamıyorum hem kilo aldırıyor hem meme kanserini tetiklediği için doktorum vermiyor artık. Normaldeki sancı enfeksiyondan olabilir.. Bence bitkisel şeyler konusunda her duyduğunuzu yapmayın. Ben tarlusalı çok gecikirse kullanıyorum onun dışında hiç ilaç kullanmadan sadece kiloma dikkat ediyorum ki son olarak 16 ekimde regl olmuştum... Artık kullandım ilacı 10 gün kullandım günde 2 tane. Konu sahibi arkadaşım günde 4 tane yazmış ama bu ilaç bana hep, günde 2 tane 5 gün ya da 10 gün olarak verildi... Bittikten 2-3 gün sonra da regl başlıyor zaten. Nitekim dün başladı :)
Bir de regl araları çok uzayanlar lütfen doktora gidin rahim kanseri riskini arttırır, benim gibi 2,5 ay beklemeyin :s

Ozlem_ahmet
1-03-13, 14:03
Kızlarrr acillllll ilaç biteli 8 gün oldu hala olmadımmmm napçammmm :KK43:

Ozlem_ahmet
2-03-13, 06:03
:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

Ozlem_ahmet
5-03-13, 07:03
Ozlem_ahmet
:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19:

kmse cevap vermedi aa ben söliyim 10. gün oldum adet

qulum
5-04-13, 08:04
slm kızlar bana 6 ay once pko teshısı kondu.ve ben subat 24 de kdr hep 32, gunde adet oldum. en son subat 24 oldu adetım .halada olmadım ztn. ıkı gun once gttım doktora kıst yok bebekde yok dedı bebek, tedavısı gordum 1 ay klomen kullandm olmadı sogan suyu ıcttm olmadı snr gecen ay ıncır suyu ıctm snrda 10 gun kala sogan suyu ama adet olmadım. xs ıste 2 gun once gttm bsy yok hormonlarm duzgun cktı kan degerlerm fln. ama gebelıkde yok. bana yasına gore ck zayfsın dedı :KK43: ılk once kılo alman lazım dedı vıtamın takvıyesı ypmamz lzm sana dedı. .. bıde tarlusal verdı ıc adet olunca 3,gunu gel dedı bazı testler daha ypcm dedı. 6 gunluk verdı ıcıyorm suanda 2.gunum daha ama bana 10 15 gun ıcınde adet olcn fln demedı ve benım adetımın 41.gunu hala olmadım . hadı suanda hap ıcıyorm her zmn olan adet belırtılerım bu ay nedense olmadı anlmdm gttı :KK43: bklm kc gun snr adet olcm .

kirmizigitar
8-04-13, 16:04
kızlar geçen ay tarlusal içmeye başladım daha 3 kapsül içmiştim ki adet oldum o nası oluyo?

poppyy
12-04-13, 11:04
bende onu merak ediyordum aslında.. 12 gün gecikti adetim doktor tarlusal verdi 3 gündür kullanıyorum ama okuduklarımdan sonra hap bitmeden kanama olmuyor mu acaba diye düşünmeye başlamıştım demek ki olabiliyor :44:

Dream_86
13-04-13, 07:04
evet kanama olabilir, ben adetim bittikten 11. günde oldum merak etmeyin gelir :KK3:

qulum
13-04-13, 17:04
kızlar bugun tarlusal bıtelı 4 gun olmstu ben adet oldum :):) geldıler sonunda :):)

hmlk
25-04-13, 13:04
slm bnde pco var öle bi sinsiki bu kadar olur arkadaslar bnde aynı dertteyım ve endişeliyim tarlusal kullandım adet olmadım bekledım dun test yaptım hamıleyım anlamadım inş bişey olmaz