Vurdumduymaz erkek ailesi

Seben
28-12-11, 12:12
Kızlar ben foruma yeni katıldım.ben de içimi döküp rahatlamak istiyorum.ama nerden başlayacağımı bilmiyorum.uzun uzun yazmak yerine zamanla sıralamak istıyorum.yani muhabbet açıldıkca.bir erkeğin ailesi bu kadar mı vurdumduymaz olur?oğlunu paylaşamayan annelerin aksine oğlum ne yedi ne içti diye düşünmeyen bir anne...oğlunun evlenmesi için sürekli yapabilceğim bişey yok diyen bir baba ve kocasına düşkün kardeşini arayıp sormayan bir abla.kızlar inanın nasıl anlatacağımı bilmiyorum çok komik bir durum.yani trajikomik mi derler öyle yani.oğulları gelmiş 30 yaşına ve bir kere evlen de mürüvvetini görelim senden olma torunlarımızı sevelim diyen yok.

cmrmduru
malesef böyle aileler çok canım :KK53:

asude_bahar
Seben
Kızlar ben foruma yeni katıldım.ben de içimi döküp rahatlamak istiyorum.ama nerden başlayacağımı bilmiyorum.uzun uzun yazmak yerine zamanla sıralamak istıyorum.yani muhabbet açıldıkca.bir erkeğin ailesi bu kadar mı vurdumduymaz olur?oğlunu paylaşamayan annelerin aksine oğlum ne yedi ne içti diye düşünmeyen bir anne...oğlunun evlenmesi için sürekli yapabilceğim bişey yok diyen bir baba ve kocasına düşkün kardeşini arayıp sormayan bir abla.kızlar inanın nasıl anlatacağımı bilmiyorum çok komik bir durum.yani trajikomik mi derler öyle yani.oğulları gelmiş 30 yaşına ve bir kere evlen de mürüvvetini görelim senden olma torunlarımızı sevelim diyen yok.
30 yaşına gelmiş adamın yiyeceğini içeceğini düşünecek değil bir anne..

Ev geçindirecek sorumluluğu alacak biri, düğününü derneğini de kotarmayı bilmelidir. Babasının sorumluluk almasını beklemek ne derece sağlıklı?

Evi barkı, kocası olan bir abla da kardeşini önceliği görmek zorunda değil..

Seben
Bir anne evladı kaç yaşına gelirse gelsin düşünmez mi

inci61inci
Canım bu devirde kimseden yardım bekleme.

ARtık herkes kendi kendine evleniyor. Bizde eşimle kendi başımıza evlendik.Benim ailem herşeyim yaptı çok şükür.Erkek Ailesinin durumu yoktu yettiği kadar yardım ettiler.

Ne yapalım yani. Almayı versin bi çamaşır makinesi, buzdolabı.

10 bilezik takacağına 5 taksın.

Varsın ablası beni düşünmesin.Ablası elbet kendi ailesine bakacak.Çalışıyor mu bilmiyorum ama çalışmıyorsa kocasından izinsiz kardeşine yardım edemez.

Ailesinin durumu yoksa kendi başınıza yuvanızı kuracaksınız.

Ahhh eskidenmiş artık erkek ailesinin kız ailesinin herşeyi yapması.

Niye kendine dert ediyorsun ki.

Hem bizim için çok iyi oldu karışan görüşen olmadı A dan Z ye herşeyimi kendim seçtim.Kimsenin gıkı çıkmadı. Halılar, perdeler, koltuklar, beyaz eşya hepsi benim istediğim gibi oldu.

Ailesi alsaydı çok karışacaktı onların adetleri öyleymiş.

paresserap
asude_bahar
30 yaşına gelmiş adamın yiyeceğini içeceğini düşünecek değil bir anne..

Ev geçindirecek sorumluluğu alacak biri, düğününü derneğini de kotarmayı bilmelidir. Babasının sorumluluk almasını beklemek ne derece sağlıklı?

Evi barkı, kocası olan bir abla da kardeşini önceliği görmek zorunda değil..
+

siz arkadaşı anlamadınız sanırım sevgisizlikten ilgisizlikten bahsediyor

Seben
Evlilik konusunun ablasıyla ilgisi yok.yani ondan bişey bekleyen yok.sadece kardeşine hiç düşkün değil.kocasının tarafına cok düşkün.

Seben
paresserap
+

siz arkadaşı anlamadınız sanırım sevgisizlikten ilgisizlikten bahsediyor
harikasınız...teşekkür ederim

inci61inci
Seben
Evlilik konusunun ablasıyla ilgisi yok.yani ondan bişey bekleyen yok.sadece kardeşine hiç düşkün değil.kocasının tarafına cok düşkün.
kocasına düşkün olacak tabi ki. Kocasını sevmesi suç mu Allah aşkına.

Kardeşinide seviyordur sen nasıl anladın hemen sevmediğini? Diyor mu ablam beni aramıyor, babam beni düşünmüyor annem torun istemiyor?

Seben
inci61inci
kocasına düşkün olacak tabi ki. Kocasını sevmesi suç mu allah aşkına.

Kardeşinide seviyordur sen nasıl anladın hemen sevmediğini? Diyor mu ablam beni aramıyor, babam beni düşünmüyor annem torun istemiyor?
biraz dikkatli okur musunuz.kocasının tarafına düşkün dedim.

orkide_m
arkadaşım eşinin anne babasının vurduymazlığı ne kadar kötüyse düşkünlükleride o kadar kötü, ortasını bulanlarda binde bir

ema1
Henüz bu 30 yaşındaki adamla evlenmediniz mi?

Seben
ema1
henüz bu 30 yaşındaki adamla evlenmediniz mi?
hayır evlilik yok daha.yanlış yerdemiyim?konuyu buraya actım ama.

zaman_zaman
orkide_m
arkadaşım eşinin anne babasının vurduymazlığı ne kadar kötüyse düşkünlükleride o kadar kötü, ortasını bulanlarda binde bir
aynen yaa. çok düşkünleri daha kötü bile diyebilirim sana :KK1:

Seben
orkide_m
cok haklısınız ama kendisi de diyor üvey evlatmıyım?ben de diyordum belki iletişimsizliktendir diye.

rengarenk00
Seben
senı cok ıyı anlıyorum.esımın annesı ve ablası aynı senınkıler gıbı.yaklasık 2 ay once evımıze geldıler sehır dısından ondan sonra arayan soran olmadı bıle.ben aradım annesını gıttıkten sonra ama karsılıgını almadım hala.ablası telefon numarasını degıstırmıs haberımız bıle yok.babası sagolsun arar sorar ılgılenır.oglu ne yer ne ıcer 15 senedır haberı bıle yok.bız evlenmeden once aylarca aramamazmıs.varı yoku kızı ve torunu.benım kocamı hıc dusunmez.ahh bı bılsen ne kadar uzucu.

Seben
inci61inci
canım bu devirde kimseden yardım bekleme.

Artık herkes kendi kendine evleniyor. Bizde eşimle kendi başımıza evlendik.benim ailem herşeyim yaptı çok şükür.erkek ailesinin durumu yoktu yettiği kadar yardım ettiler.

Ne yapalım yani. Almayı versin bi çamaşır makinesi, buzdolabı.

10 bilezik takacağına 5 taksın.

Varsın ablası beni düşünmesin.ablası elbet kendi ailesine bakacak.çalışıyor mu bilmiyorum ama çalışmıyorsa kocasından izinsiz kardeşine yardım edemez.

Ailesinin durumu yoksa kendi başınıza yuvanızı kuracaksınız.

Ahhh eskidenmiş artık erkek ailesinin kız ailesinin herşeyi yapması.

Niye kendine dert ediyorsun ki.

Hem bizim için çok iyi oldu karışan görüşen olmadı a dan z ye herşeyimi kendim seçtim.kimsenin gıkı çıkmadı. Halılar, perdeler, koltuklar, beyaz eşya hepsi benim istediğim gibi oldu.

Ailesi alsaydı çok karışacaktı onların adetleri öyleymiş.
ailesi ablasının yanına taşındı.evleneceğini söylediğin de bizim eve geçin eşyalarda var beğenmediğinizi atarsınız istediğinizi kullanın...

Seben
rengarenk00
senı cok ıyı anlıyorum.esımın annesı ve ablası aynı senınkıler gıbı.yaklasık 2 ay once evımıze geldıler sehır dısından ondan sonra arayan soran olmadı bıle.ben aradım annesını gıttıkten sonra ama karsılıgını almadım hala.ablası telefon numarasını degıstırmıs haberımız bıle yok.babası sagolsun arar sorar ılgılenır.oglu ne yer ne ıcer 15 senedır haberı bıle yok.bız evlenmeden once aylarca aramamazmıs.varı yoku kızı ve torunu.benım kocamı hıc dusunmez.ahh bı bılsen ne kadar uzucu.
cok uzucu işte...derdim bu zaten aynen

teamcoco
Bir örneği de babannem asla arayıp sormaz. Ölsek haberi gitmez bile oralara. Atmış resmen babamı kıyamam ona. Ben babamın hatrı için arıyorum bayramlarda ama bir insan bu kadar mı vicdansız olur...

Egem
ev kira mı..............:26:

Seben
teamcoco
bir örneği de babannem asla arayıp sormaz. ölsek haberi gitmez bile oralara. Atmış resmen babamı kıyamam ona. Ben babamın hatrı için arıyorum bayramlarda ama bir insan bu kadar mı vicdansız olur...
82 yasında dedem var.allah uzun ömür versin eve giderken ordaki portakallardan alsana elma alsana para vereyımmi? Sen kacta yatıyosun aman dedem geç saatlere oturma yat dinlen felan böyle şeyler söyler.

teamcoco
Ananemler öyleler ama babam yazık hiç sevgi görmemiş düşüncesiz anne baba. İçinde kimbilir neler yaşıyor ama ne fayda...

Seben
egem
kendi evleriydi.

asude_bahar
Egem
Ortada ev, evlilik yok.. Konu sahibi ve 30 yaşındaki kimse, henüz sevgililer..

zuhaloktay
şu anda hemen hemen bütün yuvalar bu şekilde kuruluyor canım tırnağın varsa başını kaşırsın die bir laf vardır çok severim şu anda ne babadan ne anadan kimseye bir fayda yok bizde uzun zamandır bir kaç kuruşu bir kenarlara atıp biriktirip birşeyler yapma yuvamızı kurma çabasındayız erkek arkadaşım ailesi bu durumu biliyor ve alın çocuklar buda bizden diyip 2 kuruş vermediler üstüne birde kendiniz hallederseniz evlenirsiniz dediler ağlancak halimize artık gülüyoruz ama yapcak birşey yok :) sende sıkma canını çünkü bu saatten sonra onlar değişmezler sende sıkılıp üzüldüğünle kalırsın tatlım boşver.

Egem
Seben
kendi evleriydi.
ne güzel oturacak ev var.erkek arkadaşınız evleneceğiz,gelin kızı isteyelim dese eminim gelirler:KK34:

Seben
teamcoco
ananemler öyleler ama babam yazık hiç sevgi görmemiş düşüncesiz anne baba. Içinde kimbilir neler yaşıyor ama ne fayda...
artık o boşlugu siz dolduruyorsunuzdur değil mi kızlar babaya düşkün olur.

Seben
asude_bahar
ortada ev, evlilik yok.. Konu sahibi ve 30 yaşındaki kimse, henüz sevgililer..
sevgili olsak keşke ya salmışlar cayıra mevlam kayıra.annelik babalık yapıyorum

Seben
zuhaloktay
şu anda hemen hemen bütün yuvalar bu şekilde kuruluyor canım tırnağın varsa başını kaşırsın die bir laf vardır çok severim şu anda ne babadan ne anadan kimseye bir fayda yok bizde uzun zamandır bir kaç kuruşu bir kenarlara atıp biriktirip birşeyler yapma yuvamızı kurma çabasındayız erkek arkadaşım ailesi bu durumu biliyor ve alın çocuklar buda bizden diyip 2 kuruş vermediler üstüne birde kendiniz hallederseniz evlenirsiniz dediler ağlancak halimize artık gülüyoruz ama yapcak birşey yok :) sende sıkma canını çünkü bu saatten sonra onlar değişmezler sende sıkılıp üzüldüğünle kalırsın tatlım boşver.
aynen öyle...muhabbet olsun içimi dökeyim.allah ın gücüne gitmesin yani belki sınavdır..ama babasının meşhur lafı o.yapcak bişey yok

Seben
28-12-11, 13:12
Bir de sizlere şunu belirtmek istiyorum orta da maddiyatla ilgili hiçççççççççççç ama hiç problemim yok.ne eşya ne takı ne ev.ayıptır soylemesi kendi varlıgım var zaten.bak ayıp bile oldu hemen geciriyorum.olay komik kızlar kullan bu eşyaları demesi.allah aşkına hanginiz ister kullanılmış eşya.ha tamam kullan demesiyle kullanicaz mı.ama yeni gelin alıyorsun.

asude_bahar
Seben
sevgili olsak keşke ya salmışlar cayıra mevlam kayıra.annelik babalık yapıyorum
Biz birbirini sevdiği için ilişki adı altında bir araya gelen insanlara sevgili diyoruz; siz dilerseniz birine ilgi göstermeyi analık-babalık yapmak olarak adlandırabilirsiniz :KK6:

Seben
asude_bahar
biz birbirini sevdiği için ilişki adı altında bir araya gelen insanlara sevgili diyoruz; siz dilerseniz birine ilgi göstermeyi analık-babalık yapmak olarak adlandırabilirsiniz :KK6:
siz de herşeye muhalefet.bu negatiflik nedir ya allahım yarabbim...

baal_zebub
30 yaşında adam çocuk mu da annesinin babasının evlen de mürvetini görelim demelerini bekliyor.

kendi kararını kendisi veremiyor mu , belki adam istemiyordur evlenemeyi.

Egem
viracocha
30 yaşında adam çocuk mu da annesinin babasının evlen de mürvetini görelim demelerini bekliyor.

bana görede evlenmeyi istemeyen 30 yaşındaki adam.sonuçta oturacak ev var,maddiyatta sorun değil eeeeeeeee:KK34:

Seben
28-12-11, 14:12
viracocha

30 yasına gelene kadar bir kere olsun dememişler...

GökyüzündeDans
evdende taşınmışlar alın ev size ister kullanın ister atın demişler daha ne bekliyorsunuzki ayrıca 30 yaşındaki bir adamdan söz ediyoruz kendi başına bir birey çoktan olması gerekirdi eğer ayakları yere sağlam basıyorsa

simlipembe
Detayları konu ilerledikçe yazarım demişsin, erkek arkadaşının ailesinin maddi durumu nasıl? Erkek arkadaşının maddi durumu nasıl? Sonuçta aile içinde neler olup bittiğini sadece erkek arkadaşının anlatmasıyla gerçek anlamda bilemezsin. Şahsen ben olsam ben de oğluma veya kızıma hadi evlen de mürüvvetini göreyim demem, kaç yaşında olursa olsun. Evleneceği varsa zaten evlenir, öbür türlü sıkboğaz etmekten başka birşey yapmış olmam. Bir arkadaşın dediği gibi erkek arkadaşın "Benim kız arkadaşım var, evlenmek istiyoruz, gidip ailesinden isteyelim" dese niye gelmesin ki insanlar? Benim de maddi durumum iyi diyorsun, verdikleri evi istediğin gibi dayar döşersin, geçer oturursun. Karışan eden olmadığı için de gül gibi geçinir gidersiniz. Ben ortada bir sorun göremedim açıkçası :44: Bence sen erkek arkadaşının ailesine değil kendisine yoğunlaş. Sana evlenme teklif etti mi? Gelip isteyelim diyor mu? Ailesinin karışmaması büyük nimet, haberin yok :KK52::KK52:

ema1
Şu 30 yaş adamlar için şüphe ile bakarım

ema1
Genelde tutuğunu kopartamayan bir baltaya sahip olamamış erkek tipler

Seben
simlipembe
Detayları konu ilerledikçe yazarım demişsin, erkek arkadaşının ailesinin maddi durumu nasıl? Erkek arkadaşının maddi durumu nasıl? Sonuçta aile içinde neler olup bittiğini sadece erkek arkadaşının anlatmasıyla gerçek anlamda bilemezsin. Şahsen ben olsam ben de oğluma veya kızıma hadi evlen de mürüvvetini göreyim demem, kaç yaşında olursa olsun. Evleneceği varsa zaten evlenir, öbür türlü sıkboğaz etmekten başka birşey yapmış olmam. Bir arkadaşın dediği gibi erkek arkadaşın "Benim kız arkadaşım var, evlenmek istiyoruz, gidip ailesinden isteyelim" dese niye gelmesin ki insanlar? Benim de maddi durumum iyi diyorsun, verdikleri evi istediğin gibi dayar döşersin, geçer oturursun. Karışan eden olmadığı için de gül gibi geçinir gidersiniz. Ben ortada bir sorun göremedim açıkçası :44: Bence sen erkek arkadaşının ailesine değil kendisine yoğunlaş. Sana evlenme teklif etti mi? Gelip isteyelim diyor mu? Ailesinin karışmaması büyük nimet, haberin yok :KK52::KK52:[/QUOT

mevzu zaten maddiyat değil ki.ilgi yok sevgi yok.herşeyi basite indirgiyorlar.yani oğulları evlenmiş evlenmemiş umurları değil.

Seben
tanıştığımız da otuz yasın da degildik tabi...ailesin den maddi beklentimiz yok ki.sadece biraz ilgi.işler nasıl gidiyor?evlilik hazırlığı nasıl gidiyor?v.s. sadece aile sıcaklıgı.

makaka
28-12-11, 15:12
Genelde böyle oluyor şimdi kız,erkek birlikte yapıyorlar her şeyi.Çoğu arkadaşlarımda da böyle oldu kendi evliliğimde de...Aslında en güzeli ama evlendikten sonra bunların kavgası yapılmayacaksa en güzeli.Aksi takdirde o, her şeyi birlikte yaptığınız eşiniz, evlendikten sonra kendi ailesinin sorumsuzluğunu mazur görüp hak verince çok yara alıyorsunuz..

Seben
maddiyatla ilgili sıkıntımız yok kı.hem herkesin durumu iyi olcak diye kaide yok.benim ricam böyle tip aileler hakkında bilgisi olan önerileri olan arkadaşların yardımcı olmaları.ne yapmalıyız nasıl davranmalıyız v.s.maksat dertlesmek...

ema1
Erkek masaya yumruğu vursa bak nasıl nişan yapılırdı alışmış anne baba oğlunun parasını yemeye iş erkekte bitiyor bilirim kayınlarımdan

simlipembe
İlişkiniz resmiyete döküldü mü? Gelip istediler mi seni? Takmayacaksınız başka çare yok ki. Bu saatten sonra kimseyi değiştiremezsiniz. Kendi ailenizi kurup mutlu olmaya bakacaksınız.

Seben
ema1
Erkek masaya yumruğu vursa bak nasıl nişan yapılırdı alışmış anne baba oğlunun parasını yemeye iş erkekte bitiyor bilirim kayınlarımdan
yok kesinlikle bir kuruş istemezler... yani kazandıgını hiç vermemiş ilk kazandıgını vermek ıstemıs.sen harca demiş babası.ama özenç yok gelin alıcaz diye...

Seben
yani maddi olarak ne onlar sömürücü ne de biz cok bişey bekliyoruz.sadece olay şu aman bizi yerimiz den kıpırdatmayın...yumurtalarımız soğur modundalar annesi de babası da.

Egem
erkek arkadaşın evlenme teklifi yaptımı:26:

Seben
Egem
erkek arkadaşın evlenme teklifi yaptımı:26:
evet evlenme teklıfı yapıldı.

Egem
Seben
evet evlenme teklıfı yapıldı.[/QUOTE
herşeyi çok net anlatmıyorsun.resmen ağzından kerpetenle alıyoruz.toptan anlatsan da ona göre yorum yapsak:KK33:

peki ailenden istemeye geldilermi