Cilt lekelerine kantaron yagı


Sibel80
17-02-08, 19:02
vicdan
Benim oldum olası bitkilere ayrı bir düşkünlüğüm vardır.İnanılmaz keyif alırım bitkisel arastırmalar yapmaktan,aktar gezmekten:)Cilt bakımına önem veriyorum ve bunu doğal yollarla yapmayı tercih ediyorum.Hergün mutlaka 1 bardak ısırgan cayı,1 bardak yeşil cay içmeye özen gösteriyorum.Her akşam yoğurt+cekilmiş üzüm cekirdeği yiyorum.Akşam cildimi iyice temizleyip(sabun hariç),iyi marka gülsuyu ya da elma sirkesiyle siliyorum(tonik),ardından kantaron yağıyla masaj yapıp nemlendiriyorum(siyah noktalara,sivilcelere iyi geliyor,cildim daha sıkı ve temiz).Haftada bir bal+limon karısımından maske yapıyorum,gözenekleri sıkıstırıyor ve besliyor.Bunların yanı sıra dengeli beslenmeye gayret ediyor,bol su içiyor ve düzenli yürüyüş/spor yapıyorum.

Hepinize sağlıklı,güzel günler:KK66:
cildinizi ne ile temizliyorsunuz.kantoronu nemlendirici yerinemi kullanıyorsunuz:uhm:

destan123
18-02-08, 17:02
bu kantoran yağının tabletleri de varmış arkadaşlar onu da kullanan var mı

yerda
19-02-08, 10:02
kantoronun mide ülserine de iyi geldiğini duymustum ama denemedim.

kedix
19-02-08, 17:02
kantaron sürünce nemlendiriciy gerek kalıyor mu?

deruş
5-03-08, 08:03
kızlar bu kullandığınız kantaron yağı uçucu yağ mı....

EU1
5-03-08, 08:03
hayır canm ucucu değil, normal zeytinyag gibi

ebru19
5-03-08, 09:03
arkadaşlar yüzümde sivilce izleri aynı zamanda da siyahlaşmış sivilce izleri peki ben bu kantaron yağını kullansam bi işe yararmı kimi oluşmuş izlere yaramaz diyo kimi ise yarar diyo kafam karıştı valla ve bu arada sarımı kırmızımı bana öneriniz

ebru19
5-03-08, 09:03
KANTARON YAĞININ KULLANIM ALANLARI

YARA (Haricen): Her türlü yarada kantaron yağı rahatlıkla kullanılabilir. Açık yaralar, taze yaralanmalar, kesikler, ezikler, çarpmalar sonucu oluşan morluklar, kan oturması vb durumlarda iyileşme sağlar. Kantaron yağı;

-Antiseptik ve antibakteriyel özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller,

-Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur,

- Hücre yenileyicidir, yaranın hızla kapanmasını sağlar,

-Yarada iltihap oluşumunu engeller,

-Yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

İÇ KANAMA VE YARALALAR (Dahilen ve haricen): Trafik kazaları sonucu meydana gelen iç yaralanma ve iç kanamalarda hem sürülerek, hem de dahilen içilerek kullanılır. Damar büzücü oluşu sebebiyle iç kanamaların durmasına, içerdeki yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

YATAK YARASI (Haricen): Çeşitli nedenlerle sürekli yatmak zorunda kalan hastalarda oluşmuş yatak yaralarını iyileştirir ve bu yaraların oluşmasına da engel olur.

YANIK (Haricen): Yanıkları kısa sürede iyileştirir, yanık anındaki acıyı dindirir. Yanığın mikrop kapmasını ve iltihap oluşumunu engeller. Önceden oluşmuş yanık izlerinin kaybolmasında oldukça faydalıdır.

SEDEF (Haricen): Tek başına kullanıldığında bile sedef lekelerini iyileştirebilecek güce sahiptir. Haricen sürülerek kullanılır. İlk günlerde meydana gelen kaşıntı ve kurumaların ardından kısa sürede iyileşme sürecine girilir.

VARİS (Dahilen ve haricen): İç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Bunu damar büzücü özelliğiyle yapar.

HEMATOM (Haricen): Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır.

ÜLSER VE GASTRİT (Dahilen): Gastrit ve mide ülserinin tedavisinde etkilidir. Bağırsak yaraları ve kanamaları da dahilen kullanımla iyileştirilebilir.

ŞEKER (Dahilen) : Kan şekerinin düşürülmesine yardımcıdır.

PİŞİK (Haricen): Bebeklerin pişiklerinde faydalıdır. Karnı ağrıyan bebeklerin karınlarına kantaron yağıyla masaj yapıldığında ağlamalarını dindirir.

ROMATİZMA (Haricen): Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır.

SİVİLCE-AKNE (Haricen): Yüzdeki sivilce, akne vb. problemlerde kısa sürede netice vermektedir. Hücre yenileyici kantaron yağı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen pek çok hanım tarafından cilt bakım yağı olarak kullanılmaktadır.

UÇUK (Haricen): Uçuklar üzerinde de faydalı olan kantaron yağı, sık sık uçuk üzerine sürülerek kullanılır.

SİNİRSEL YÜZ AĞRILARI (Haricen): Sinirsel yüz ağrıları uzunca bir süre kantaron yağıyla ovalanarak iyileştirilebilir.

AMELİYAT İZLERİ (Haricen): Ameliyat sonrası dikiş izini kaybetmek için 2-3 ay boyunca kantaron yağı sürülürse iz tamamen kaybolur.


KULLANIM ŞEKLİ:

HARİCEN: Problemli bölgeye yağ sürülerek kullanılır. Problemin çeşidine göre, eğer yaranın kapalı durmasında bir mahzur yoksa pamuğa emdirilip, yaranın üzerine sarılır ya da bantlanır.

DAHİLEN: Günde 1 tatlı kaşığı içilir. (günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.)

deruş
5-03-08, 11:03
anglosaxon
hayır canm ucucu değil, normal zeytinyag gibi
ama bu küçük şişelerde marketlerde aktarlarda satılanlar uçucu yağ.. gül yagıda öyle buday yağıda.. uçucu yaglar zaten pahalı olur.. minnacık şişeye 5 ytl isterler.. hem uçucu yağlar zararlıda değil bildiğim kadarıyla.. . ne kadara temin ettiniz...

ebru19
5-03-08, 12:03
arkadaşlar ben şimdi aktara sordum şişede olan 3 ytl dedi ama onda kendi doldurdukları saf olanı varmış onada 5 yrl dedi rengide kırmızıya yakınmış siz nasıl aldınız bana bir fikir verin ama mümkünse acil olsun birazdan almaya gidicem de...

EU1
5-03-08, 15:03
sarı olandan aldım ben cnm ikisi de aynı yahu

EU1
5-03-08, 15:03
deruş
ama bu küçük şişelerde marketlerde aktarlarda satılanlar uçucu yağ.. gül yagıda öyle buday yağıda.. uçucu yaglar zaten pahalı olur.. minnacık şişeye 5 ytl isterler.. hem uçucu yağlar zararlıda değil bildiğim kadarıyla.. . ne kadara temin ettiniz...
canım ben de aktardan aldım ve uçucu değil normal zeytinyagı gibi bir yag..4ytl ye aldım..Benimkinin rengi sarı, ama kırmızısı da varmış sadece onun fiyatı 11 ytl idi, sadece uretici firma farklıymıs ole demisti aktarcı

peace84
10-03-08, 17:03
bende bugün aldım bakalım etkisi olacak mı

ceremino
28-04-08, 19:04
kullanan arkadaslar sonucları yaazarsa daha cok kısı faydalanmıs olur sevgiler...

<sermin>
29-04-08, 08:04
arkadaşlar bugün tv de erkan topuz söyledi,kantaron yağı ,kantaronla ilgili ne varsa kesinlikle ve kesinlikle kanser yapıyormuş.sakın kullanmayın dedi.haberiniz olsun.

babys07
29-04-08, 12:04
ceremino
aranızda kantoron yagını deneyen var mı cilt lekelerıne iyi gelıyormus:uhm:
kıslar lekelred sonuc gören warmı bende almak istiorum

berylla
29-04-08, 13:04
arkadaşlar bende 1ay kadar oldu kırmızı kantoron yağı süreli gece yüzümü temizledikten sonra kulak .çubuğuyla masaj yaparak sürüyorum sivilce izleri için kullanıyorum cildim toparlandı ve sıkılaştı izler daha hafifledi!

sis___
29-04-08, 18:04
cildi toparlıyo arkadaslar ama erkan topuz amca pek de iyi şeyler söylememiş hakkında. tırstım ben bırazcık. yuz bu, şakaya gelmez. elma sirkesine karar verdim, kantaron devrini kapatıyorum.

tılsım33
30-04-08, 07:04
ya bu kantron yagı herşeye deva bi ara çatlaklarım için kullanmıştım ama kış girince bıraktım yeniden kullanmaya başilicam

swethome
10-05-08, 06:05
Kantaron Suyu Aldim Ben De Dün.
Göz Alti Morluklarina Ve Düzelmesi Için Kayisi Yaği Almaya Gittim Attara Oda Bilmiyorum Eğer Beni Kandirmadi Ise Kantorunun Damitilimiş Suyu Varmiş Onu Ver.
Aslinda Attara Göre Pahali Bir Madde.
Melvita Nin ürünü Felan Filan Ama Normal Göz Kremleri Ile Karşilaştirinca çok Ucuz Fakat Yine O An Birden Alma Isteği Oldu Içimde Aldim
Inşallah Fayda Gösterir Yoksa çok üzüleceğim.
Kullanan Var Mi

berylla
10-05-08, 06:05
bende kırmızı renkte olanını kullanıyorum gözenekleri sıkıştırıyor akşam yatarken sürüyorum şişenin içine kulak çubuğunu batırıp öyle sürüyorum gerçekten faydasını gördüm tavsiye ederim arkadaşlar!a.s

NightWish
23-05-08, 13:05
ben gece yatmadan sürerdim hiç bi işe yaramadı bıraktım..yağlı cildimi daha beter yapıcaktı...

swethome
23-05-08, 13:05
duzgun77
Benimde Göz çevremde Ve Anlimda Güneş Lekeleri Var,çil Gibi Görünüyor Bunlari Nasil Geçirebilirim Bileniniz Varsa Lütfen Yazsin.
melvitanın kantoran suyu var
onu dene ben kullanıyorum esasında ben onu göz altı morluğu için almıştım.sprey şeklinde zaten sıkıyorum yzümede lekelere ve gözeneklere de iyi geliyor sanki.
denemeni tavsiye edeirm.

babys07
23-05-08, 21:05
ceremino
aranızda kantoron yagını deneyen var mı cilt lekelerıne iyi gelıyormus:uhm:
umarım gercekten ii geliordur ne yaptıysam cıkaramadım ya lekelerimi offf

kaderim55
26-05-08, 12:05
arkadaslar bende kantoron yosun yağı ve üzüm çekirdeği yağını karıştırdım eşit miktarda onu sürüyorum cildimde bayağı düzelme oldu yasım 30 aşırı sigara ve kahve alışkanlığım var bundan dolayı sivilce izlerim geçmiyodu bayağı hafifledi yosun yağı cildi sıkılaştırıyo üzüm çekirdeği yağıda cildi gençleştiriyo kokusu biraz ağır o yüzden çilek yağı karıştırmayı düşünüyorum szde bi deneyin isterseniz canlarım inş işe yarar

fatto
26-05-08, 12:05
ben de tecrübemi yazayım kantaron yağıla ilgili...

bende aşırı kansızlık olduğu için en hafif sıyrığın izi bile en azından 1 hafta iz şeklinde kalır...sivilce izi falan hiç sormayın zaten...cildim kendini yenilemekte zorlanıyor anlayacağınız...geçende yaptığım bi maske yüzünden yüzüm yandı...normalde yanığın kaybolması 3 ayı falan bulacaktı ama kantaron yağını sürdüm ve 1-1.5 haftada tamamen geçti diyebilirim...benim için çok çok hızlı bi süreç bu...ama yeni olan yaralar olduğu için bu kadar çabuk etki etti diye düşünüyorum...çünkü eskiden kalma izlerin üzerine sürdüğümde biraz silikleştiğini farkettim...uzun süre kullanmayı düşünüyorum...tekrar tecrübelerimi paylaşırım... a.s.

semra84
28-05-08, 10:05
Merhaba arkadaşlar kantaron yağını ilk defa burda duydum,cildim çok hassas güneşte biraz kalsam leke yapıyor,ne bulduysam sürdüm suratıma daha beter yaptım,yumurta akıyla limon kabuğu rendesini denedim lekeler için fen sayılmaz şimdi kantaronu deniycem cildim çok hassas olduğu için bir zarar verir mi acaba?

fatto
28-05-08, 11:05
benim cildim de hassas ve karma...inan sivilce bile yapmadı yüzümün tamamına uygulamama rağmen...rahatlıkla kullanabilirsin...hep derdim bana yarayan şey herkese yarar diye, buldum sonunda kantaron yağıymış o... :dance:

SARI KELEBEK
28-05-08, 12:05
bende bi kaç hafta kullandım sırf yolduğum sivlce izlerini geçirsin diye ama yeni sivilceler çıktı devam etsemmi etmesem mi çok faydalı olduğun biliyorum ama sabretmek mi gerekiyor aceba

fatto
28-05-08, 12:05
sivilceler için de iyi geldiğini duymuştum...çok mu sivilce yaptı sarı kelebek...

EU2
28-05-08, 13:05
Sarı kantaron çiçeğinin kansere iyi geldiğini söyleyenler, bu bitkinin kemoterapi ilaçlarıyla alındığında zehirlediğini bilmiyor

Elbette, bitkilerin hepsi faydasız değil. Ancak, kansere yararlı olduğu bilinen bitkiler bile doktora danışmadan kullanılmamalı. Şifa kaynağı sarımsak, kan sulandırıcı kemoterapi ilaçlarıyla alındığında yarar değil, zarar getirir. İşte, kansere iyi gelen bitkilerin gerçekleri...
Bunları Erkan Topuz söylüyor. Bazı arkadaşlar yazmışlar kantaron kanser yapıyor diye. Kemoterapi görenler dikkat etmeli. Mesela ısırgan otuda öyle.

AsiMavi
29-05-08, 07:05
arkadaslar benimde yuzumde lekeler var.yuze kullaninca herhangi bir zarari olmuyor mu?bir de butun yze uygulayacak miyiz.

AsiMavi
29-05-08, 07:05
kizlar kantaron yagini aktarlarda bulabilir miyiz. bir de fiyati ne kadar

uhuvvet
29-05-08, 11:05
ben aktardam aldm.5 ytlye.ama her aktarda değişebilir

Yuhanna
29-05-08, 14:05
Bacağımda bi tane batık vardı dayanamadım sıktım çıkmadı hırs yaptım ve orayı iğneyle iice deştim mahvoldu senağlama kansızlık yüzünden böle şeylerin izin aylarca gitmez vucudumdan :1no2: kantaronu bacağıma sürsem ona da faydası olur mu bilgi verirsenz çok sevinirim yaaa :çok üzgünüm: :a015:

cemrem12
29-05-08, 14:05
bende aynı derttem müzdaribim yaaa.....

fatto
29-05-08, 14:05
Yuhanna
Bacağımda bi tane batık vardı dayanamadım sıktım çıkmadı hırs yaptım ve orayı iğneyle iice deştim mahvoldu senağlama kansızlık yüzünden böle şeylerin izin aylarca gitmez vucudumdan :1no2: kantaronu bacağıma sürsem ona da faydası olur mu bilgi verirsenz çok sevinirim yaaa :çok üzgünüm: :a015:
bende de kansızlık olduğu için yıllardır geçmeyen izlerim bile var...önceki mesajlarımde belirtmiştim özellikle kansız arkadaşlar için; eğer yeni oluşmuşsa daha hızlı geçiriyor, eski bi izse sabırla sürmek gerekiyor kantaronu... a.s

Yuhanna
29-05-08, 15:05
Saol canım o zaman ben de alayım hemen,yüzüme asla süremem bu yağları ama bacağıma sürerim mahvettim bacağımı yaa,zten iğne batsa izi gitmio 3 ay öle bi cildim var yanii,inş kantaron ii gelir ewet canım iz yeni daha bugun mahvettim bacağımı,elimde de bi sıyrık izi var 3 aylık oraya da sürerim hem

fatto
29-05-08, 16:05
Yuhanna
Saol canım o zaman ben de alayım hemen,yüzüme asla süremem bu yağları ama bacağıma sürerim mahvettim bacağımı yaa,zten iğne batsa izi gitmio 3 ay öle bi cildim var yanii,inş kantaron ii gelir ewet canım iz yeni daha bugun mahvettim bacağımı,elimde de bi sıyrık izi var 3 aylık oraya da sürerim hem
neden yüzüne süremezsin...bikaç hafta önce bi maskeden dolayı yüzüm yanmıştı, 1.5 haftada yanık tamamen geçti diyebilirim...yani kansız biri için 1.5 hafta çok hızlı bi süreç tahmin edersin...eski izlerimi de hafifletti... a.s

Yuhanna
29-05-08, 17:05
bu tür yağları yüze sürmeyi sakıncalı buluyorum ben yaa uzun vadede ne etki gösterir bilinmez belki sivilce yaptı belki tüylenme yaptı sonuçta dr lar yüze sürmeyin diyo,ben de bi dermatologa sormuştum ben önermiyorum siz bilirsiniz dedi,o yüzden hiç birini sürmem arada kil maskesinin içine bi damla gül yağı flan koyuyorum,vucuduma sürerim ama yüzüme cesaret edemem zaten de çok şükür yüzümde hiç bi sorun yok ne sivilce ne siyah nokta ne leke,sizdeki kantaronun markası ne acaba öğrenebilir miyim?? 1.5 hafta ewet çok ii gerçekten de,benim elim bi yere çarpsa 2 ay izi gitmiyor malesef ama artık sürerim kantaronu :))))

fatto
29-05-08, 17:05
markası karden...kırmızı renkli oluyor... a.s

busejik
29-05-08, 19:05
yuhanna deneyınce bı gelısme olursa yazarsın dımı benım denemedıgım sey kalmadı bu batık problemıne ıyı gelırse bende kullanıyım...

CuKuLaTa
29-05-08, 20:05
Sarı Kantaron&#8217;a dikkat

Saint John&#8217;s Wort adıyla bilinen "Sarı Kantaron" bitkisel desteklerin en sık kullanılanlarından biridir ama bu doğal ürün kadar ilaçlarla etkileşen başka bir destek de neredeyse yoktur. Sarı Kantaron&#8217;un kalp, sara, kanser, hipertansiyon tedavisinde kullanılan reçeteli ilaçlarla etkileşime girdiği gösterilmiştir. Bu bitkisel destek ayrıca Ginkgo, Ginseng, Valeriyan, Ginger ve Dong Quai içeren diğer bitkisel ürünlerle de etkileşime girebiliyor. Sarı Kantaron&#8217;un güneş ışınlarına hassasiyeti artırdığını da hatırlatalım. Bu nedenle Sarı Kantaron kullanırken doktorunuza danışmayı, kullandığınız reçeteli ilaçlar kadar reçetesiz doğal ürünleri de ona bildirmeyi unutmayın.

Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

Yuhanna
30-05-08, 06:05
yazarım canım,benim batık sorunum yok aslında bacağımda batık izi yok 2-3 tane flan ama dün derimin altında bi kıl gördüm iğneyle baya bi uğraştım mahvolduuuuu kılı da çıkaramadım bugun kantaron alıp sürmeye başlıcam bakalım inş iileşir,düzelme olursa yazarım siz de alırsınız

Yuhanna
30-05-08, 14:05
bugun aldım kantaronu,ama kullanmaya başlamam için yaranın iileşmesi gerekiyormuş aktar kadın sordu bayaa nereye kullanacaksın ne için kullanacaksın flan dedi,yaran iileşmeden sürme dedi,bi de bu kutuda satılanlardan almadım ben,tam alıyodum bunlar gerçek dimi saf mı dedim,bunlar 2. kalitedir dedi,bende bunların açık olanı var dedi kendisi dükkanın arka tarafında selülit için çatlak için flan karışımlar kremler yapıyormuş onun için bütün yağların %100 safını almış 1.kalite ama büyük büyük şişelerde, istersen sana ordan küçük şişeye doldurup vereyim dedi ama daha pahalıydı ben de olmuşken iisi olsun dedim ondan aldım

gamze33
30-05-08, 15:05
kantoron yağı bende de var sivilcelere yada lekelerine kullanıyordum fakat geçenlerde bi yakınım yanığa vücudun herhangi bi yerine sür ama yüze sürme leke yapıo dedi.bıraktım bende korkudan valla

uhuvvet
1-06-08, 12:06
sivilcelere iyi geldi ama siyah nok.pek faydası olmadı su ana kdar..iki kez sürdm belli olmaz tabi

fowles
3-07-08, 23:07
gurbaa prenses
kantaron yağı başlıbaşına bir mucize bana göre
cilt lekelerine sivilce izlerine bana mısın demiyor yerimseniben
gece yatmadan evvel temizlediginiz cildinize masaj şeklinde uygulayabilirsiniz
o şekilde yatabilirsiniz bi sakıncası yok
yalnız her gece uygulamayın
2günde 3 günde bir falan uygulamanız daha iyi olur
peki ama prenses bu kantaron yağı, yani yağ sivilce yapmaz mı :sm_confused:

EU2
4-07-08, 00:07
demek ben en kısa zamanda bir tane edinicem bu kantoron yağından:asigim:

elenor
15-11-08, 01:11
kızlarr sitede yeni sayılırımm.. günlerdr saç bakımı bölümünden biçok arkadastan cok faydalı bilgiler ögrendmmm.ve bnde birilerine yardımcı olabilmeyi umarak en son denedigim ve cok memnun kaldığım kantaron yağı hakkında topic açmak için cilt bakımı bölümüne geldmm. ama önce bi aratiym dedimm ve bu topic.i buldumm.yazdıklarınızı okudumm.bn sze deneyimimi anlatiim sorularınızın cvplarını ztn bulursunuza.s
kızlarr bnm yüzümde yıllardr gecmeyen sivilce izlerim wardıı, lisede flnn dayanamayıp sıktıgımm ve yıllar boyunca kurtulamadıgım resmen kırmızı izler..hep makyaj yapmak zorunda kalıodumm hatta cok ii kapatabilen bi fondoten olmadan dısarı cıkamıodum yanii. eczanelerden çok ürün kullandımm bu izlerin gecmesi içinn,ama hiçbiri dogru düzgün işe yaramadı.sonra bigün bi arkadasım tavsiye etti kantaron yağı kullan die.mrk ettim internetten günlerce araştırdım. snra etkisini görenleri okuyunca ztn doğal bişey denemekten bişey olmaz die düşünerek aldımm.. bitkisel sitelerden 'kırmızı kantaron' yağının sarıdan çok daha iyi ve etkili olgunu,sarının lekeleri gdermekte okdr etkili olmadığını okumuştumm. arkadasımda özellikle kırmızısını önermişti ztnn..bnde kırmızı aldım (özellikle belirtiorumm szde bnm gbi en cok bunu mrk etmişsinz sanırım)

hergece yatmadan önce yüzümü yıkadıktan snra, tonik fln bile kullanmadan kantaron yağını parmak uçlarımla önce lekeli olan yerlere hafif masajla iice yedirerek, sonrasındada tüm yüzüme ince bi tabaka halinde sürerek uyguladım.ve o şekilde uyudumm.bnce kesinlikle zararı yok hatta faydası war deneyin bakın görüceksiniz..ve ertesi sbh uyandıgımda yüzümün bebek cildi inanlımaz yumuşak oldugunu görünce kesinlikle devam etmeyee karar verdimm.
1 hafta boyunca düzenli bişekilde hergece dediğim gbi uyguladımm.ve kızlar sonuc mucize:dance:
bnm en bariz lekem,sol yanağımın tam ortasında taa lisedeyken dayanamayıp sıktığım bi sivilceninn kıpkırmızıı hatta bordo gbi bi izi vardı ve büyüktüde yani. berbat görünüoduu böle kan oturmuş gbiisenağlama
fondoten kullanmadan asla dısarı cıkamazdım dedgim gbi..
ilk günlerde sanki açıldıgını hissediodumm ama acaba psikolojik olarakmı die cok kestiremiodumm, ama 1 hafta sonunda gözlerime inamadımm.o izim resmenn pembeleşmişş ve cilt tonuma yakın bi renk olmuştuu:1shok: hatta annem bi sbh, ewde bile pudra flnmı sürüosun artık sen die sorunca mutluluktan havalara uctum diebilirmm:sm_cool: artık disarı çıkarken bilee sdce hafif bi pudra kullanmam yetio fondotenden kurtuldummm hihoyyyt yanii bnm deneyimim böyle kızlarr gercektenn ne varsa doğalda varmış..bn saçımdada cildimdede aynı şeyi farkettimm.pahalı kremlere okdr para dökmeye hiiiç gerek yokk:dilcikar:
buaradaa çoğunuz cildi yağlandırırmı die sormuşş.bnm cildim cok yağlı olmasına rağmen
hiç yağlandrmadıı hatta aksine dedgm gbi sbhları kalktığımda cildimm gayet mat ve bebeksi bi yumuşaklıkta oluoduu..deneyin derimm bi zararını görmezsiniz bnce, ben cok faydasını gördümm umarım szde faydasını görürsünüzza.s.