TEST

2012 Haziran Annelerinin paylaşım alanı...

utopya06
15-02-12, 18:02
minesualp
ben görmedim bile o mesajı.:KK1: ben o 3,5 kiloyu son ay aldım. ne yapalım kaç kere hamile kalcaz tadını çıkartalım demi. şimdi altına sığınacak bi bahanemiz var. çocuk doğunca bahane de kalmayacak. :KK1:
çocuk doğunca da kilolarımıza sarılır uyuruz napalım :KK60:

bnmge
utopya06
bence senin de bana göre gayet iyi
ben şimdiden 8 kilo civarı aldım da

bu msjı okumamış sayıyorum :KK1:
3 kilo kilo mudur kii
ya kızlar ben çok kılo almışım 12 kılo ama sırf karnım var baska bı yerım hıç yok bu kıloyu nerem alıo karnımmı sadece hamur işi ekmekte yemıom ole şuruplar ilaçlar mı kılo yapıo anlam veremıorum artık

nilobella
Ben yemek programi yapamam, pazardan uc haftadir brokoli aliorum, pisiremeden soluyor cope atiyorum. Bir kalip peyniri iki haftada zor bitiriyorum, genelde bozulup copu boyluyor.
İki kisi olunca yemek isi cok zor, her gun bir avuc yemek yapmam lazim ki bitsin. Uc gundur karnibahari bitiremedik, yarin o da cope gitcek. Balik bozulmasin diye baligi pisirdim, kocam mesaide tek basima yedim, zaten onun alerjsi var yiyemiyor baligi. Gelseydi karnibahar yiyecekti.
Arada eti buzluktan cikariyorum, ertesi gune cozulsun diye, o gun pisiremezsem unutuyorum et de bozuluyor uc gunde.
Biktim cope yemek dokmekten.

utopya06
bnmge
ya kızlar ben çok kılo almışım 12 kılo ama sırf karnım var baska bı yerım hıç yok bu kıloyu nerem alıo karnımmı sadece hamur işi ekmekte yemıom ole şuruplar ilaçlar mı kılo yapıo anlam veremıorum artık
off canım sen de bizdensin yaa
ben de dikkat ediyorum ama alıyorum
ilaçlar yapıyor bence her ne kadar doktorlar aldırmaz dese de ben inanmıyorum (belki de işime gelmiyor :KK52:)

minesualp
utopya06
çocuk doğunca da kilolarımıza sarılır uyuruz napalım :KK60:
:KK60: :KK60: :KK60: :KK60:

hmonglu
dbozdemir
Tatlı ve çikolata konusunda kendimi engellmeye çalışıyorum ama kilo almamak gerçekten çok zor:KK43: Ben 21.haftadayım ve 3-3,5 kilo aldım:KK43:
3 buçuk muu:KK1::KK1: o da kilo mu bee.
ben 1 ayda 4 kilo birden alıyorum cicim. öyle birer birer uğraşmıyorum hiç:KK9:
verirken de 4 er 4er vericem inşşşş

minesualp
nilobella
Ben yemek programi yapamam, pazardan uc haftadir brokoli aliorum, pisiremeden soluyor cope atiyorum. Bir kalip peyniri iki haftada zor bitiriyorum, genelde bozulup copu boyluyor.
İki kisi olunca yemek isi cok zor, her gun bir avuc yemek yapmam lazim ki bitsin. Uc gundur karnibahari bitiremedik, yarin o da cope gitcek. Balik bozulmasin diye baligi pisirdim, kocam mesaide tek basima yedim, zaten onun alerjsi var yiyemiyor baligi. Gelseydi karnibahar yiyecekti.
Arada eti buzluktan cikariyorum, ertesi gune cozulsun diye, o gun pisiremezsem unutuyorum et de bozuluyor uc gunde.
Biktim cope yemek dokmekten.
ben de aynıyım valla. hep bozuluyor dolapta. 2 kişi olunca yenmiyor. bi gün yesek ikinci gün yemiyor benim kocam aynı yemeği. azda yapamıyorum. ben balık alırken bile az alıyorum. yarım kilo hamsiyi 2 kişi bitiremiyoruz. ben balığı bol ekmekle yiyorum tıkanıyorum. eşim de çok iştahlı değil hemen doyuyor yine kalıyor birazı. ne yapcaz biz bu durumu bilmem valla.

utopya06
hmonglu
3 buçuk muu:KK1::KK1: o da kilo mu bee.
ben 1 ayda 4 kilo birden alıyorum cicim. öyle birer birer uğraşmıyorum hiç:KK9:
verirken de 4 er 4er vericem inşşşş
senin kiloda son durum ne?
sen de bizdensin gibi gibi

nilobella
15-02-12, 19:02
Kizlar size kilolar hakkinda birsey soylemek istiyorum.
Ben her zaman sabahlari tuvalete ciktiktan sonra ve ciplak tartilirim.
Hastaneye gittiginizde sizi giyinik ve tok olarak tartiyorlar neren baksan 3 kilo farkeder, o yuzden sasiriyorsunuz bu kadar kilo nermde diye.
Tavsiyem tokken ve giyinikken tartilmamaniz, bosuna moralinizi bozmayin. Eve bir tarti alirsaniz daha kolay kilo kontrolu saglarsiniz.

adaer
yemek faslı,koceyi işe gönder falan derken...zaman geçmiş...
şimdi de hürremcim var...ona bakıyorum...

açıkcası ben çok düzenli bir liste yapmadım da,hafta da 2 gün ıspanak,en azından da 1 gün balık yemeğe çalışıyorum...
eee bakliyata gelince arada kısır çok canım çekiyor,ya da mercimek çorbası...fasulye,nohut...

et kısmına gelince de genelde yemeklerime kıyma kullanıyorum parça et yapmasam bile...
idare ediyorum işte...hımmmm bir de süt içmeye çalışıyorum...

kan şurubum
decavit vitaminim
magnezyum-kalsiyum ilaçlarım var...

en son 2 kg. almıştım 30 ocak randevum da....2 hafta da ne aldım bilmem...

utopya06
nilobella
Hastaneye gittiginizde sizi giyinik ve tok olarak tartiyorlar neren baksan 3 kilo farkeder, o yuzden sasiriyorsunuz bu kadar kilo nermde diye.
Tavsiyem tokken ve giyinikken tartilmamaniz, bosuna moralinizi bozmayin. Eve bir tarti alirsaniz daha kolay kilo kontrolu saglarsiniz.
ben sabah aç karnına kıyafetsiz ve evde tartılıyorum
doktora gittiğimde söylüyorum o da ona göre not ediyor
ve kendi tartıma göre 8 kiloya yakın almışım
şimdi kafamı duvara mı vurmalıyım :KK60:

minesualp
nilobella
benim evdeki kilomla hastanedeki kilom arasında 2 kilo fark var. ben evdekini ciddiye alıyorum. daha düşük çünkü:KK1:

adaer
sanırım oğlum sağ kasığımın oralara çöktü durdu...
bir ağırlık var ki sormayın gitsin...paşacan iyi midir acaba oralarda :)))

hmonglu
utopya06
senin kiloda son durum ne?
sen de bizdensin gibi gibi
nilobella
minesualp
benim evdeki kilomla hastanedeki kilom arasında 2 kilo fark var. ben evdekini ciddiye alıyorum. daha düşük çünkü:KK1:

dr un tartısına göre toplamda 10 ama benim evdeki tartıya göre 8 buçuk kilo aldım hamilelikten bu yana:KK17:
ama evdeki tartıda sabah, çıplakken ve küçük-büyük tuvaletlere çıkılmış ve aç karnına tartılıyorum:KK9::KK9:
anca böyle bi buçuk kilo farkediyo işte:KK9::KK9::KK9:

minesualp
hmonglu
dr un tartısına göre toplamda 10 ama benim evdeki tartıya göre 8 buçuk kilo aldım hamilelikten bu yana:KK17:
ama evdeki tartıda sabah, çıplakken ve küçük-büyük tuvaletlere çıkılmış ve aç karnına tartılıyorum:KK9::KK9:
anca böyle bi buçuk kilo farkediyo işte:KK9::KK9::KK9:
benim doktorda da evde de aradaki fark aynı. başlangıç kilomda doktorda 2 kilo fazlaydı. ben daha önce de evde tartıldığım için hep evdekini ciddiye alıyorum.

betulllgultekin
melinam
kızlar ayrıntılı ultrason dışında bebeğimizi 3boyutlu renkli görebilir miyiz acaba
Tabi ki görebilirsin geçen hafta yaptırdım ben bebeğin görüntülerini videoya alıp cd ye aktarıyorlar izleyince çok duygulanmıştım...

nilobella
utopya06
ben sabah aç karnına kıyafetsiz ve evde tartılıyorum
doktora gittiğimde söylüyorum o da ona göre not ediyor
ve kendi tartıma göre 8 kiloya yakın almışım
şimdi kafamı duvara mı vurmalıyım :KK60:
Hayir sakin ol vanim, bebis 30 haftadan sonra kilo almiyormus, sunun surasinda en fazla iki ay daha kilo almaya devam ederiz diye dusunuirum:-)

betulllgultekin
Kızlar gebelikte 10-14 kilo almanız çok normal ben 22. haftamdayım 67 kiloyum 7 kilo almışım kafama takmıyorum açıkçası. Hamur işi yemiyorum abartmıyorumda. Hatta bu dönemde daha da sağlıklı beslendiğimi söyleyebilirim.

Kiloları kafanıza takmayın bebeklerimiz sağlıklı doğsun veririz inş..

Hatta doğum kilolarımızdan nasıl kurtulduk kaç kilo verdik paylaşırız ve birbirimizi motive edebiliriz.. :)))

utopya06
nilobella
Hayir sakin ol vanim, bebis 30 haftadan sonra kilo almiyormus, sunun surasinda en fazla iki ay daha kilo almaya devam ederiz diye dusunuirum:-)
valla canım muhtemelen almaya devam edicem
ama yapacak bişey yok napalım

minesualp
nilobella
nasıl yani. niye 30 haftadan sonra kilo almıyor ki. niye o zaman son 2 ay daha fazla kilo alınıyo diyolar. hem öyle olsaydı erken doğumda bebeğin kilosu zamanında doğan bebekle aynı olmaz mıydı?

Zypzyp
Iyi aksamlar annisler:KK49:
Aksam yemegini yedim simdide mayistim :KK1: 1saatdir bizim pasa kendini hissettiriyor:KK49:

Kizlar nasil dogum istediginizi dusundunuzmu?Normal mi sezeryanmi?veya suda dogum:KK1:

minesualp
Zypzyp
Iyi aksamlar annisler:KK49:
Aksam yemegini yedim simdide mayistim :KK1: 1saatdir bizim pasa kendini hissettiriyor:KK49:

Kizlar nasil dogum istediginizi dusundunuzmu?Normal mi sezeryanmi?veya suda dogum:KK1:
iyi akşamlar. ben normal istiyorum kısmetse. umarım ormal olur.

heraaaa
merhaba kızlarrr kilo olayına bn hiç yorum yapmıyorum 8 aldımm :KK43:

nilobella
Ben de bu bilgiyi nisan ya da mayis annelerinde okudum sanirim.

minesualp
nilobella
Ben de bu bilgiyi nisan ya da mayis annelerinde okudum sanirim.
bebek 30. haftadan 40. haftaya kadar yaklaşık iki kilo alıyo diye biliyorum. 30. hafta 1300 falan oluyo normalde. 40ı tamamlarsa da 3 kiloyu buluyor. son aylar çok kilo alınmasının nedeni de bu diye biliyorum yalnış değilse. yani bizi bi bu kadar daha kilo bekliyor bence. ben 15-16yla bitirirsem sevincem valla.:KK1: korkum 20 falan olmasın.

utopya06
15-02-12, 20:02
minesualp
bebek 30. haftadan 40. haftaya kadar yaklaşık iki kilo alıyo diye biliyorum. 30. hafta 1300 falan oluyo normalde. 40ı tamamlarsa da 3 kiloyu buluyor. son aylar çok kilo alınmasının nedeni de bu diye biliyorum yalnış değilse. yani bizi bi bu kadar daha kilo bekliyor bence. ben 15-16yla bitirirsem sevincem valla.:KK1: korkum 20 falan olmasın.
evet haklısın 2 kilo civarı alıyor bebek son zamanlarında
bu kadar daha kilo bekleyecek olsa yine iyi
valla ben 20yi görecem kesin:KK53:

minesualp
ya bişey sorcam. benim sağ elim uyuşuyor sürekli. aranızda yaşayan var mı? doktora sordu. hamilelikte normal dedi. eğer çok olursa haberim olsun, beyin cerrahiye sevkedeyim dedi. şimdi ben çok mu az mı neye göre karar vercem. sürekli uyuşuyor ama hemen geçiyor. sonra tekrar başlıyor. ne yapayım bilemedim.

minesualp
utopya06
evet haklısın 2 kilo civarı alıyor bebek son zamanlarında
bu kadar daha kilo bekleyecek olsa yine iyi
valla ben 20yi görecem kesin:KK53:
ben de biraz iyimser yaklaşıyorum ama sanırım ben de görcem 20yi. cumartesiden beri yürüyüş yapıyorum. günde 1-1,5 saat. faydası olur umarım. hem normal doğum için de yürüyüş yapmak lazımmış. ama bunun ormali ne bilmiyorum. günde en fazla ne kadar yürüyebiliriz acaba. ben sabah yaklaşık 70 dk yürüdüm. akşam da bi 20 dk yürüdüm. aralıksız 70 dk sıkıntı olur mu acaba? doktora da sormadım. unutuyorum soracaklarımın yarısını. sonradan da arayıp sormaya çekiniyorum. en son gidişimde ne zamana raddeu alayım diye sormayı bile unuttum:KK1: yarın arıycam tekrar.

cagan
utopya06
ileriki aylarda tehlikeli diye biliyrum ben
şimdiden sorun olacağını sanmam
ama bence sen yine de ucunu çekme
belli bir haftadan sonra eşlere de elletmiyoruz benim bildiğim
doğumu tetikliyormuş
tmm cnm çok teşekkür ederim...:KK49::KK49:

nursenaa
iyi akşamlarrrr paşa'ların ve prenses'lerin güzel anneleriiii :KK49:
ben minik meleğimi görmeye gittim bu akşamm 19+6 19cm 250 gr. herşeyi normal :KK16: :KK16: dr biraz kızdı bana 2,5 kilo vermişim yinee -8 deyim sadece 2sini geri aldımm ama bebeğim iyi ya çok şükürrr artık daha güzel beslenmeye dikkat edicemmm :KK8:

nilobella
15-02-12, 21:02
Muhtesem yuzyil bu aksam cok heyecanli, benim kiz da bu aksam cok sessiz. Annesinin dizi saatine saygili cocuk:-)

pitirshiva
minesualp
ya bişey sorcam. benim sağ elim uyuşuyor sürekli. aranızda yaşayan var mı? doktora sordu. hamilelikte normal dedi. eğer çok olursa haberim olsun, beyin cerrahiye sevkedeyim dedi. şimdi ben çok mu az mı neye göre karar vercem. sürekli uyuşuyor ama hemen geçiyor. sonra tekrar başlıyor. ne yapayım bilemedim.
benım gectıgımız ay oluyodu uyusukluk bıze de normal dedı doktorumuz daha sonra gectı

crafty
nilobella

:) Hayallerin prensesi :)
asıl haşmetli kilolar 30 dan sonra alınıyor haftada 2/3 :)

Merak etmeyin verilio ben 40 ım çıkmadan hamilelikteki tüm kiloyu verdim (15-16 kg)
he göbek 5 aylık duruo ama hala :)

oznur_u
15-02-12, 22:02
t.u.a.n.a
çok geçmiş olsun canım ıhlamurda içebilirsin doktorum şeker yüklemesi 24. haftada yapalım demişti

canım gözün aydın :nazar: çok sevindim :KK9::KK9::KK9:
t.u.a.n.a

Eki Görüntüle 347898

Eki Görüntüle 347899

kızlar oğluşuma bugün nihayet karar verip bu arabayı aldık
canım çok saol şükürler olsun..
bebeğinin arabası çok güzel canım güle güle kullanın..
utopya06
canımm gözün aydınn
ilk sonuçlardan belliydi ama inan hepimiz rahatladık:nazar:
hmonglu
oleyyyyyyyy....:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
çok sevindim öznur yaaaaaa, inşşş sağlıkla kucağımıza da alcaz minişlerii:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

bunu biri bnm adama söylesin lütfen:KK17::KK9::26:
tşk ederim arkadaşlar:21::21::21::21:

umaygulay
minesualp
benimde bir kaç gündür sol elim sabah saatlerinde öğlene kadar bazende şiş gibi oluyor diğer elimde yada ayaklarımda öyle bir sıkıntı olmuyor ama nedenini bilemiyorum daha kontrolümede var bir haftadan daha fazla bilgisi olan varsa ikimiz içinde faydalı olabilir :KK31:

cardelenss
nilobella
Muhtesem yuzyil bu aksam cok heyecanli, benim kiz da bu aksam cok sessiz. Annesinin dizi saatine saygili cocuk:-)
sen doğunca görürsün ne kadar dizilerine saygılı olacağıa.tv nedir unutturacak sana:KK52::KK52::KK52:

nilobella
16-02-12, 06:02
Gunaydin guzel anneler:-)
Ben butun gece uykumda konusuyormusum, iki gundur cok ruya goruyorum ondan herhalde:-)

minesualp
umaygulay
benimde bir kaç gündür sol elim sabah saatlerinde öğlene kadar bazende şiş gibi oluyor diğer elimde yada ayaklarımda öyle bir sıkıntı olmuyor ama nedenini bilemiyorum daha kontrolümede var bir haftadan daha fazla bilgisi olan varsa ikimiz içinde faydalı olabilir :KK31:
ben sabah yine felaket bir uyuşukluk ve ağrıyla uyandım. benim de sağ kolumda sadece.hem ağrı hem uyusukluk. sabah sabah netten araştırdım hemen. 5. aydan sonra başlayabiliyormuş. normalmiş. ödem ve vücudun su tutmasına bağlı olarak sinirler sıkıştığı için oluyormuş. tuzu azaltın ve yürüyüş yapın diyordu. çok rahatsız edici olursa da el badları varmış onlardan kullanılabiliyormuş. ya da ağrı kesici olabilirmiş. bi de kremler varmış ama çok etkili değilmiş. hamileliğin sonunda da ya da doğumdan sonra 1-2 ay içinde geçiyormuş. doktorumda hemen hemen buna yakın bişey söyledi. çok aşırı olursa sanırım ortapedi de tedavi de uygulanabiliyormuş. bı sıvı mı ne enjekte ediyolarmış ama şimdilik o kadar yoğun değil ben de . dayanabildiğim kadar dayanırım. kk da topiği de vardı. sabahları ağlayarak uyananlar falan oluyormuş. onları duyunca ben normal dedim valla. şimdilik katlanncaz ne yapalım.

minesualp
nilobella
Gunaydin guzel anneler:-)
Ben butun gece uykumda konusuyormusum, iki gundur cok ruya goruyorum ondan herhalde:-)
günaydınnnnnnnnnnnnn.

akillibidik
16-02-12, 07:02
günaydın kızlaaarr:KK3:

minesualp
akillibidik
günaydın kızlaaarr:KK3:
günaydınnn canımmm.

saribeybi
günaydın güzel anneler ve minikleri..
umarım iyisinizdir..
benim kalçam halen tutuk
geçmişi okuyim geliyommm

minesualp
saribeybi
günaydın güzel anneler ve minikleri..
umarım iyisinizdir..
benim kalçam halen tutuk
geçmişi okuyim geliyommm
günaydın... geçmiş olsun canım. benim de kolum uyuşuk. ne zaomuş bu hamilelik:KK1:

Zypzyp
Gunaydin anneler
Herkesin bir yeri agriyor :KK1: Ben ise uykusuzum:KK53:

olipps
Günaydın hanımlar:)ben de iki gecedir sol tarafımın baldırımın ağrısı ile uyanıyorum,demek normalmiş..Umarım kimsenin sorun yaratacak düzeye gelmez ama annelik bu aşamadan bile zormuş.

ayzan
günaydıın şekerler,çok güzel bir gün olur inşallah hepimiz için.biz çok acıktık kızımla,kahvaltı için eşimi bekliyoruz.dünyayı yiyesim geliyo:KK1:

Zypzyp
16-02-12, 08:02
ayzan
günaydıın şekerler,çok güzel bir gün olur inşallah hepimiz için.biz çok acıktık kızımla,kahvaltı için eşimi bekliyoruz.dünyayı yiyesim geliyo:KK1:
Gunaydin:KK16:
Bizde aciktik :KK1: Ve esimi bekliyorum.Ama 3 saat sonra gelcek eve :KK53: Biraz atistirdim dayanamayip :KK53:

n__a__z
günaydııın güzel anneleer:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

AHU42
Günaydın annecikler:KK16::KK16::KK16:
Bugun gecede benım sagıma kramp gırdı.cok agrıyo bacagım.bide bugun aklıma ana kucagı takıldı.ev tipi ana kucagı duusnuyomusunuz.

hmonglu
herkese günaydın:KK3::KK3::KK3: