Saç boyama ile ilgili sorularınızı yanıtlayabilirim

_zeyN_
17-01-12, 00:01
burcccccc
canım ben bugün boya aldım palette 6.0 koyu kumral ile koleston 8.1 açık küllü kumral bunun ikisini karıştırmayı düşünüyorum acaba nasıl birenk çıkar ortaya:26::26: saçlarım şuanEki Görüntüle 325822 bu şekilde ben de çok koyu olmasını istemiyorum kendi saç rengim de küllü kestane gibi bişi kötü olmaz di mi karıştırsam iki boyayı
canım iki boyayı karıştırarak alıcağın sonuç şu anki saçların zaten.ben neden bu renkleri uygulayacaksın anlamadım ?

_zeyN_
mervemervemerve
zeynepcım ben bugun kas farı alkdım daha dogrusu ordakı bayan su flormarın farı da kas kaelmı nıyetıne kullnılıyo deneyelım ıstersen dedı orda yaptı hosuma gıtmedı degıl ama evde yaptım kendım saclarımın rengıyle falan alakası yok gıbı sırıtyo gıbı geldı bana ve de saclarımın rengınde bı far ya da kalem yok mu dedım ole bı renk yokkı zaten bulamazsın dedı sad ece bır yerde degıl ıkı uc yere sordum en sonunda bu farı aldım cnm bak flormarın :Eki Görüntüle 325893
sence cok mu koyu cnm ya sac rengıme gore gırdıgım yerlerde de hep bu renkten acıgını bulamazsın dedıler cok sacma geldı bana bu cevapları ama ladım yıne de 7 ye aldım ole cok pahalı da degıl guzle ama ne bılım sac rengımle butunlestıremedım sankı sen ne dersın ??
canım bu epey koyu görünüyo fotoğrafta.bide en iyisi kaşlarının bi fotoğrafını ekle ki daha iyi karar verelim olurmu.gün ışığında bi foto olsun öptüm

_zeyN_
eylemcetinkaya
Böyle bir konu açtığınız için teşekkürler öncelikle :) Ben saçlarımı 1 ay önce falan Karamel rengine boyadım diplerden birkaç santim ana rengim gelmişti geri kalan kısımda da çikolata kahve boya vardı. Şimdi de diplerinde çok fazla olmasa da renk farkı var çok kötü durmuyor ama ben takıntılıyım biraz tek renk olsun istiyorum. Saçımın açık renk olan yerlerini yani dipleri dışında hepsini Palette'in yoğun renk açıcısıyla açmayı düşünüyorum sizce yanlış mı olur ? Ya da bu renk farkını ortadan kaldırabileceğim başka bir yol var mı? Yardımcı olursanız çok mutlu olucam :)
canım ben pek anlamadım saçlarının şu anki hali tam olarak ne renk? bide dipler ana renginmi ? sen boyalı kısımlarımı ana rengine yaklaştırmak istiyosun?

_zeyN_
kiraz80
zeynepcim teşekkürler canım senin yaptığını kimse yapmaz canım benim herşey gönlünce olsun mmmuuuucccckkkk:KK54:
rica ederim canım benim.bana doğal yolla sağlıklı bi çocuk için dua edin yeter :KK49:

_zeyN_
sdktm
merhaba benin saç koyu kumral çok kolay açılan bir saçtı ama 1 ay önce loreal 62 açık kahve köpük boyayla boyadım açılmadığı gibi daha da koyulaştı
senden tavsiye almak istiyorum serenay sarıkayann ya da jennifer aniston un saç renklerini nasıl elde edebilirim
turunculuk olmayan doğal görünen bal köpüğü rengi istiyorum canım
şimdiden teşekkürler
canım sende köpük boya mağdurusun malesef.serenay sarıkayanın saçları doğal rengi canım boya yok.jennifer aniston'un saçı ise doğal rengin üzerine atılmış sık balyaj.senin bu renkleri evde yapabilmen mümkün diil.üstelik her kuaförün yapabileceği renkler diil zaten.çünkü saç boyasında en zor olan şey 1.platin 2.doğal tonlardaki renklerdir.zira istediğin renkler ufakcık bi hatada ya yeşil,yada turunculu olur.o nedenle iyi bi kuaföre gitmeni öneririm canım

_zeyN_
sevgi_6101
cnm oncelıkle sımdıden tesekkurler....:KK46:
cnm ben 1 ay once sacımı oryalle actırıp kızıla boyattım. saclarım yıpranmadı fazla ve ben bakımımı ıhmaletmedım tabıkı ... sımdıye kadar sacımı baya bı yıkadım ve 1 cm dıpten kendı saclarım geldı. bu arada sıyah sac rengım.. sımdı sacımı acık karaml ıstıyorum. sacımın yıne acılmasımı lazım.. ???? yoksa dpler zaten kendı rengım. boyalı taraflarda malum aktı bayaa rengı.. duz boya yapsam olurmu yusek volum oksidan kullanarak?????:26::26::26:
canım bi resim eklersen daha detaylı konuşabiliriz.saçlarının son halini gün ışığında çek ve ekle ok. öptüm

_zeyN_
ridibunda
merhaba benim saçım bu renk

Eki Görüntüle 326061

buda yapmak istediğim renk
Eki Görüntüle 326062

Nasıl yapabilirim?
canım o kadar güzel bi saç rengin varki ve istediğin renk o kadar demode ki neden böyle bişey istiyosun anlamadım.yinede cevap vereyim.bu saç doğal kumral rengin üzerine röfle atılarak yapılmış.şenin şu anki rengin önce küllü kumrala boyanıp sonra röfle paketleri atılacak.nitekim evde yapabilmende mümkün diil kuaföre gitmen gerek.ama bence bu rengi kesinlikle yapma.dediğim gibi hem çok demode hemde sen herkesin istediği trend bi saç rengine sahipsin.bence değerini bil.öptüm

_zeyN_
Pluie
Merhaba canım. Malum 2011 de bakır tonları fırtına gibi esti. Peki 2012 nin gözde saç renkleri neler biliyor musun? Hangi renkler popüler olacak?
canım yine bakırlar,altın tonları ve doğal koyu sarılar diye düşünüyorum.zaten en önemlisi saç renginin doğal görünmesi.farkındaysan son dönemde trend doğal kaşlar,doğal görünen saç renkleri,doğal görünen romantik bukleli modeller vs.herşeyin aşırı sunileşmesinden sonra trendlerin bu yönde değişmesi çok çok iyi oldu bence.çünkü insanda sırıtan hiç bişey güzel durmuyo.neydi o incecik yüksek kaşlar,iki metrelik topuzlar,kaş ayrı saç ayrı renkler.en güzeli evet boyasakta doğal duran renkler ve kaşlar bence.öptüm

_zeyN_
Sabun

teşekkürler canım cevap için en iyisi ben resim ekliyim belki bana açık geliyordur . . .

çünkü bu söylediğin işlem yapıldı numuneks adı altında ama 40 dakika bekletmediler . . .

önce dip açık olan yerlere sürüldü 10 dakika bekledi sonra uçlara yayıldı 15 dakika tmm
boyanın kıvamı da bahsettiğin gibi koyu değildi gerçi
ah bi kendim boyayabilsem şu saçımı bi daha gider miyim hiç bu kasaptan bozma kuaför müsvettelerine de . . .
tabi sözüm işinin ehli olanlara olamaz . . .

o kadar da para veriyoruz . .:KK5:
canım benim, burda önemli olan zaten boyanın katı kıvamlı olmasıdır normal kıvamlı boyayla bu işlem yapılamazki.yani randıman vermez.onlar sana numuneks dedilerse bunun adı ciladır zaten.benim sana dediğim ciddi bi beyaz kapatma yöntemidir.yada uçları açık diplerin koyu kaldığı zamanlarda uygulanan bi işlemdir.bu arada resim eklemişsin ama açılmıyo.yeniden eklersen iyi olur.öptüm

_zeyN_
sensibility
merhaba bu arada çok iyi yapmışsın kendi kuaförün olmuşsun tebrikler:KK66: benim de bir sorum olacak saçlarım da siyah renkler var uçlarda açıcı kullanmadan kahveye döner mi? eğer açıcıyla olur dersen ne önerirsin
teşekkür ederim canım.bence eğer uçlardaysa kestirmen daha doğru olur.hiç uğraşmamış olursun.ama eğer uzun bi kısımda ve kestiremem diyosan evet açıcı kullanman şart.kahve derken hangi ton kahve onuda yazarsan iyi olur ama önerebileceğim en iyi açıcı neva color super açıcıları.en kolay uygulamayı bununla yaparsın canım.hem yaklaşık olarak koyu kestane bi saçı koyu bakır gibi bi tona kadar açar.zaten istediğin renk tonu 4 numaradan aşağıdaysa istediğin sonucu açıcı+boyayla çok kolay elde edersin.öptüm

_zeyN_
17-01-12, 01:01
33nursen
ama bu boyaların bakırla alakası yok nasıl boyle guzel bı renk cıkmıs kı nevakolormu kullandın gercı bende altın sarısıyla boyadım acık bakırımsı bır renk oldu asagılar actırdıgım ıcın daha acık sımdı bu renk benım sacımdada senınkı gıbı olurmu kendı sacım normal sıyah beyazlarım var beyazları kapatırmı benım acık bakırdan bırazmı koyu olur yoksa cokmu koyu olur sıvısını hangısınden koymalıyım tesekkurler
canım en iyisi bi resim ekle sen.böylesi çok daha kolay olacak :KK34:

bu arada renklerin bakırla alakası diil önemli olan.önemli olan renkler karışınca ve orielle açılmış zemin ne renge dönüştüyse ona göre elde edilen sonuçtur.mesela bu renkler soğuk renkler ama dediğim gibi boyasız koyu kestane saçlarımı açtıktan sonra elde ettiğim turuncu saçlarımı bu renklerle dengeleyip bu tonu yakaladım.kutuya yada numarasına bakıp aldanma.çok insan bu yanılgıya düşüyo malesef.çünkü kutuda gösterilen renkler sarı saç zeminine boyanmış renklerdir.yani sarının üzerine boyarsan bu tonu yakarsın der.saç boyadama en önemlisi zemin rengidir.bunu bi bina yapmak gibi düşün.binanın temeli ne kadar önenliyse,boyanacak rengin zeminide o kadar önemlidir.öptüm

_zeyN_
erben
canım benim saçımı çok berbat bir balyaj attılar.2 ay oldu kuaför demiyorum onlara.kendi saçım koyu kestane aralarda turuncu uçlarda krep balyaj karman çormanım.sonra ben evde palettenin büyülü kahvesine 2 ay boyadım biraz toparlandı.ama ben rojda demirer gibi bir saç hayal ediyordum evde yapılabilir mi?şimdiden teşekkürler....
canım öncelikle geçmiş olsun sende çoğumuz gibi kuaför mağduru olmuşsun.eğer istedin resimdeki renkse çok kolay.çünkü koyu kahve rengin üzerine krepe balyaj atılmış.bunun kadar kolayını nasıl yapamamışlar pes doğrusu.eğer saçlarının son halinin resmini eklersen yardımcı olurum.öptüm

_zeyN_
erben
yada sağdaki dalgalı saçlı kızın gibi.........
erben eğer alıntıyla cevaplarsan daha iyi olur.çünkü çok fazla cevap veriyorum ve önceki soruyu hatırlamayabiliyorum.alıntıyla cevaplarda takip edebiliyorum ok.öptüm

_zeyN_
eftelyasu
bendede beyazlar fazla , evde boyadığımda tepesi ve uçları farklı oluyor , önerebileceğin bir marka ve renk varmı
canım ben nevacolor kullanıyorum.beyaz kapama içinse konunun başında ki mesajıma yazdım oraya bakabilirsin.öptüm

_zeyN_
havva_m
ben çağlaşıkelin saç rengini soracaktım acaba nasıl eldee edebilirim saçım karamele yakın bır renk cevap verırsenız sevınırım
canım çağla şikel gördüğüm kadarıyla 8.1 ile yapıyo bu rengi.yani senin saç rengine tezat bi renk.ama üst üste boyayarak bu rengi yakalaman mümkün.öptüm

_zeyN_
auroras
ben bugün syossun altın karamelini yanına da 9luk oksidasyonunu aldım, saçlarımı daha önce igoranın 8.77sine boyamıştım. şimdi aldıklarım saçımda tutar mı sonuç kötü mü olur bilemedim.bir bilene sormakta fayda var sonuçta : ) turuncu olması benim için sorun değil ama kötü olur mu diye de korkuyorum. aldığım yerdeki kız tutar saçına dedi ama arkasındaki renklere baktım sarı tonlardaki saçlara oluyormuş. dediğim gibi saçım bakır ve dipten gelen renk koyu kahverengi...
canım sonuç kötü olmaz ama istediğin ton olmaz :) bakır ve karamel arası bi renk çıkar ortaya zira oksidanı 30 volume alman doğru olmuş.bide içine 8.1 numara eklersen karamele daha yakın bi renk olur.bence uygula tatlı bi renk elde edersin.öptüm

auroras
çok teşekkür ederim ayrıca sen yazarken ben de sana dua ettim bebek için..hoşçakal

_zeyN_
auroras
çok teşekkür ederim ayrıca sen yazarken ben de sana dua ettim bebek için..hoşçakal
yüreğine sağlık canım benim.öptüm

auroras
yaptığın jest için senin de yüreğine sağlık.. herkese cevap veriyorsun gördüğüm kadarıyla..mutluluklar..iyi geceler : )

blush
Merhabalar benim 3 tane sorum olacak.

1, Saçlarımın tümünü gerçek renginden daha açık bir renge 5-6 defa boyadım. En son boyamamda boya saçımda çok fazla bekledi (3-4 saat) bazı aksilikler oldu su ısınmadı hemen yıkayamadım saçlarımı. Neyse o boyamadan sonra saçlarımın uçları kırıldı ve çok dökülüyor artık hem kökten hem koparak. Bakım için ne tavsiye edersiniz? Bakım yağları veya maske fln? Renksiz kına var mı?

2, Saçlarımı boyadığım zaman tepeleri açılıyor ama alt kısımları, arkaları hep daha koyu kalıyor sanırım boyayı eşit şekilde yediremiyorum. Boyarken fırça fln kullansak acaba daha etkili olur mu? Yani boyanın saça daha etkili olması için nasıl bir yol izlemeliyiz?

3, Saçlarımın doğal rengi koyu kestane ama ben koleston 9.3 altın sarısına boyuyorum saçlarımı, zamanla saç rengimde açılma olur mu? Bu renk akar mı? Bir arkadaşım açık renge boyanan koyu renk saçların akmayacağını, koyu renge boyanan açık renk saçların akacağını söylemişti yani siyah ya da kızıl renklerin. Tuzlu su saçın rengini açar mı? Kıbrısta okuyorum buradaki şebeke suyu deniz suyu kadar olmasada çok hafif tuzlu.

Şimdiden teşekkür ederim. Emeğinize sağlık bu başlık birçok insanın işine yarayacak gibi görünüyor.
:nazar:

_zeyN_
17-01-12, 02:01
blush
Merhabalar benim 3 tane sorum olacak.

1, Saçlarımın tümünü gerçek renginden daha açık bir renge 5-6 defa boyadım. En son boyamamda boya saçımda çok fazla bekledi (3-4 saat) bazı aksilikler oldu su ısınmadı hemen yıkayamadım saçlarımı. Neyse o boyamadan sonra saçlarımın uçları kırıldı ve çok dökülüyor artık hem kökten hem koparak. Bakım için ne tavsiye edersiniz? Bakım yağları veya maske fln? Renksiz kına var mı?

2, Saçlarımı boyadığım zaman tepeleri açılıyor ama alt kısımları, arkaları hep daha koyu kalıyor sanırım boyayı eşit şekilde yediremiyorum. Boyarken fırça fln kullansak acaba daha etkili olur mu? Yani boyanın saça daha etkili olması için nasıl bir yol izlemeliyiz?

3, Saçlarımın doğal rengi koyu kestane ama ben koleston 9.3 altın sarısına boyuyorum saçlarımı, zamanla saç rengimde açılma olur mu? Bu renk akar mı? Bir arkadaşım açık renge boyanan koyu renk saçların akmayacağını, koyu renge boyanan açık renk saçların akacağını söylemişti yani siyah ya da kızıl renklerin. Tuzlu su saçın rengini açar mı? Kıbrısta okuyorum buradaki şebeke suyu deniz suyu kadar olmasada çok hafif tuzlu.

Şimdiden teşekkür ederim. Emeğinize sağlık bu başlık birçok insanın işine yarayacak gibi görünüyor.
:nazar:
canım bakım uygula tabiki.badem yağı,zeytin yağı,yumurta sarısı ve hint yağlarını karıştırıp saçlarına sür diplere masaj yaparak.uçlarada avuç içinde ovalıyarak uygula.streç filmle yada naylon bi boneyle kapat.1 saat beklet yıka.birde saçlarına her banyo çıkışı bebe yağı sür.bu işlemler saçındaki boyayıda akıtacaktır.

saçlarını boyadığında üstlerin açılma sebebi,dip kısımlar kafa derisinden aldığı ısıyla daha fazla aktive olur bu nedenle daha çok açılır.bunu önlemek için eğer dipteki rengi istiyosan,boyadığın rengin ana rengini yani 9 numara al 30 volume oksidanla hazırlayıp koyu kalan yerlere sür.40 dk beklet yıka.tamamen olmasada bi ton farkı yakalarsın.zamanla renkler birbirine karışır ve ton farkı görünmez olur.öğrenci olduğun için maliyeti düşük uygulamalar vermeye çalışıyorum :)

boyadığın renge gelince ok koyu kestane üzerine yapıosun ve ortalama bi sıcak kumral elde etmen gerek. ve elbette tuzlu su rengin akmasına sebep olur.ama arkadaşının söylediği gibi bi mantık yok :) kızıl akar evet ama üst üste kızıl boyanmış bi saç aksada altta kızıl olduğu için saçtaki kızıl renk bitmez yada siyah renk.tüm boyalar akar ama zemin doğru ayarlanıp rengin de sürekliliği sağlanırsa renk saça tutunur ve saçtan akmaz.sen devamlı aynı renge boyamaya devam et.dedğim gibi koyu olan yerlere 9'u dene.öptüm

blush
17-01-12, 03:01
_zeyN_
canım bakım uygula tabiki.badem yağı,zeytin yağı,yumurta sarısı ve hint yağlarını karıştırıp saçlarına sür diplere masaj yaparak.uçlarada avuç içinde ovalıyarak uygula.streç filmle yada naylon bi boneyle kapat.1 saat beklet yıka.birde saçlarına her banyo çıkışı bebe yağı sür.bu işlemler saçındaki boyayıda akıtacaktır.

saçlarını boyadığında üstlerin açılma sebebi,dip kısımlar kafa derisinden aldığı ısıyla daha fazla aktive olur bu nedenle daha çok açılır.bunu önlemek için eğer dipteki rengi istiyosan,boyadığın rengin ana rengini yani 9 numara al 30 volume oksidanla hazırlayıp koyu kalan yerlere sür.40 dk beklet yıka.tamamen olmasada bi ton farkı yakalarsın.zamanla renkler birbirine karışır ve ton farkı görünmez olur.öğrenci olduğun için maliyeti düşük uygulamalar vermeye çalışıyorum :)

boyadığın renge gelince ok koyu kestane üzerine yapıosun ve ortalama bi sıcak kumral elde etmen gerek. ve elbette tuzlu su rengin akmasına sebep olur.ama arkadaşının söylediği gibi bi mantık yok :) kızıl akar evet ama üst üste kızıl boyanmış bi saç aksada altta kızıl olduğu için saçtaki kızıl renk bitmez yada siyah renk.tüm boyalar akar ama zemin doğru ayarlanıp rengin de sürekliliği sağlanırsa renk saça tutunur ve saçtan akmaz.sen devamlı aynı renge boyamaya devam et.dedğim gibi koyu olan yerlere 9'u dene.öptüm
Teşekkürler :-) ama ben rengin akmasını istemiyorum. Aktıkça açılırsa sorun yok ama aktıkça orjinal rengine yani koyu kestaneye dönmesin. Dediğiniz yağlar tekrar koyu kestane yapmaz değil mi?

sevgi_6101
17-01-12, 08:01
_zeyN_
canım bi resim eklersen daha detaylı konuşabiliriz.saçlarının son halini gün ışığında çek ve ekle ok. öptüm
cnm once lıkle ılgılendıgın ıcın cok tesekkur edıyorum.. resım eklıyorum flaslı oldugu ıcın parlak cıktılar aslında o kadar parlak degıl saclarım baya matlar.
Eki Görüntüle 328058
Eki Görüntüle 328057
Eki Görüntüle 328056
Eki Görüntüle 328059

cnm bu arada sacımı dedıgım gıbı 1 ay once oryalle actırdıktan sonra yapılan ılk boya bu ondan sonra cıla yada boya yapmadım...sence durum ne acaba su mesela palette nın acık karamel yada altın karemelı tutarmı? sımdıden tesekkur edıyorum cnm:KK3: bende optum bu arada :21:

kiraz88
Merhabalar, benim de danışmak istediğim bir konu söz konusu.
23 yaşındayım ve henüz saçımı hiç boyatmadım, saçlarım koyu kahve, evde boyamak istiyorum, daha doğrusu sevgilim istiyor boyamamı.
Kuaföre gitmek gibi şansım ve vaktim uzun vadede yok gibi.
Koyu kahveden geçmek istediğim renk Schwarzkopf Perfect Mousse- 6.65 yani açık altın kahve.
Fotoğrafını ne yazık kı bulamadım, ama umarım kafanızda bir şeyler canlanmıştır. :KK43:
Geleyim soruma, tutma ihtimali nedir?
Saçımın mahvolma durumu söz konusu mu?
Şimdiden teşekkür ediyorum.

havva_m
_zeyN_
canım çağla şikel gördüğüm kadarıyla 8.1 ile yapıyo bu rengi.yani senin saç rengine tezat bi renk.ama üst üste boyayarak bu rengi yakalaman mümkün.öptüm
tesekkur
ederım canım