2012 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

edammm
21-03-12, 08:03
karfilla
amin cnm hayırlısıyla öğreniriz inşallah aslında ben ilk günden beri kız hissediyorum hatta hislerim o kadar yogun olduku 2-3 tane çok güzel pembe çiçekli tulum pantolon falan aldım bebişime :)) heyecanla bekliyorum p.tesiyi bakalım bebişim nasıl olmuş cinsiyeti ne yazarken bile heyecanlanıyorum yaa hayırlısıyla hepimiz öğreniriz inşallah en kısa zamanda :))) şimdi primadan kargom geldi kızlar çok absürt şeyler var sacma sapan alyans pırlanta dergisi,mutfak gerecleri dergisi ,eşantiyon ariel leke cıkartma tozu, 4 tane prima bez ve 1 tanede bebek sabunlugu ama cok basıt plastık bısey yanı kargo ucretı 5 lira verdik önemliş değil tabi ama değmez
ayyy ne kadar da cicidir şimdi onlar bayılıyorum kız çocuklarının giysilerine...
benim de baya kıyafetim oldu..hem hediye geliyor hemde ben 1-2 parça beğenip aldım..
şimdiden cicilerimiz çoğalıyor ne güzel..onlara baktıkça içim gidiyor :nazar:
inşallah sağlıkla giydirmek nasip olur canımm :nazar:

kargo bana geleli çok oldu..ben sadece mama kapları ve bezleri ayırdım diğerleri çok işe yarayan türden değil..
ama bebişe gelince yine de insan seviniyor..

Brck
teyzelerr dün ense kalınlığımıza bakıldı ama siz sormadınızz unuttunusss:)hehe

edammm
Brck
benim aklımda canım anlatmanı bekliyorum :nazar:

karfilla
cimeka
olsun kız taş attık ta kolumuz mu yoruldu ?:KK52: anne oluyorum cdsi güzel bir de anne oluyorum dergisi var onlar çıkmadı mı? bende mutfak gereçleri dergisi çıkmadı.bu arada o sabunluk değilmiş:) mama saklama kabı tupperwareden bence güzel...seninki tupperware değil mi? onlarda bildiğim kadarıyla plastik olmuyor içlerinde.. satan kullanan var mı tupperware?bize bilgi versin...pek mama kabına benzetemedim ben de ama. öyleymiş...güle güle kullanalım...

canımmm bende cıkmadı cd demekki herkeze farklı gönderiolarr kız o nasıl mama saklama kabı öyle :KK53: sabunluk gibi duruyor platık bıde yuvarlak pembe renk benimki tupperware yazıyor ama ben hiç benzetemedim mama saklama kabınaa :KK53: :))))

mercim
edammm
8 aylıkken mi :KK53:
inatçıymış senin kız..
insanın ikilemde kalması ne kadar zordur..
ben sabırsızlıkla bekliyorum canımm :nazar:
inşallah sende bu sefer erkenden öğrenirsin...
evet ya çevremdede herkes karnın erkeğe benziyor demişti bizde hep erkeğe hazırladık kendimizi kızım sürpriz olduu.eşimde erkek hep istediği için şimdide kimse bişey demesin sakın diyorrr

edammm
mercim
evet ya çevremdede herkes karnın erkeğe benziyor demişti bizde hep erkeğe hazırladık kendimizi kızım sürpriz olduu.eşimde erkek hep istediği için şimdide kimse bişey demesin sakın diyorrr
Allah inşallah gönlünüzdekini sağlıkla nasip etmiştir canımmm :nazar:

mercim
silentlady
merhaba kızlar; ne zamandır giremiyorum siteye. hala bulantılarım devam ediyor. çok fenayım. sürekli çıkarıyorum. doktorum ilaç veremem dedi. geceleri bulantıyla uyanıyorum. doktorum bulantı önce artar 1-2 haftaya kadar yavaş yavaş azalıp yok olur dedi. bu arada 2 gün önce bebişimi gördüm. 2 cm olmuş:) çok çabuk büyüyorlar. bir de doktor bana sodayı tavsiye etmedi. sodanın içinde kimyasal madde varmış. mineralli su iç dedi. elevite başladık. herşey iyi şimdilik. ağrılarım yok, hareketlerim normal. ama bulantıdan yoruldum. yine de buna da şükür. allahım hepmize sağlıklı evlatlar versin. :nazar::nazar::nazar::KK46:
benim doktorum bulantı için ilaç verdi ama seninki niye vermedi ki şimdi tedirgin oldum ya ben kullanıyorum.

mercim
21-03-12, 09:03
edammm
Allah inşallah gönlünüzdekini sağlıkla nasip etmiştir canımmm :nazar:
amin canım saol

leyli2212
Brck
a a a a ben seni bekliyodum anlat allah aşkına

edammm
edammm, asudeD, gecem, nkusmez, leyli2212, okarauzum, karfilla, psci, Brck, leyla0303, mercim, sevdamcee, seherozcan, ksel :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

karfilla
Brck
günaydınlar kızlar biz geldikkkk:KK46::KK49:

h.g cnm ense kalınlıgı tahlıller nasıl gectı yazsana cnm merak ediyoruz :KK52:

mercim
ya kızlar bulantı ilacı kullanmakla hatamı ediyorum..bazı doktorlar vermiyorlar neden?benim doktoruma hep soruyorum bişey olmaz diyor kimler BULANTI İÇİN İLAÇ KULLANIYOR LÜTFEN YAZIN DOKTORUNUZ BU KONUDA NE DİYOR??????????????????

nkusmez
karfilla
amin cnm hayırlısıyla öğreniriz inşallah aslında ben ilk günden beri kız hissediyorum hatta hislerim o kadar yogun olduku 2-3 tane çok güzel pembe çiçekli tulum pantolon falan aldım bebişime :)) heyecanla bekliyorum p.tesiyi bakalım bebişim nasıl olmuş cinsiyeti ne yazarken bile heyecanlanıyorum yaa hayırlısıyla hepimiz öğreniriz inşallah en kısa zamanda :))) şimdi primadan kargom geldi kızlar çok absürt şeyler var sacma sapan alyans pırlanta dergisi,mutfak gerecleri dergisi ,eşantiyon ariel leke cıkartma tozu, 4 tane prima bez ve 1 tanede bebek sabunlugu ama cok basıt plastık bısey yanı kargo ucretı 5 lira verdik önemliş değil tabi ama değmez

Canlarım benım yenı haberım oldu primanın bu hediye kampanyasından dun form doldurup gonderdım ama herkese gonderıyorlarmı acaba?

arcak81
mercim
ya kızlar bulantı ilacı kullanmakla hatamı ediyorum..bazı doktorlar vermiyorlar neden?benim doktoruma hep soruyorum bişey olmaz diyor kimler BULANTI İÇİN İLAÇ KULLANIYOR LÜTFEN YAZIN DOKTORUNUZ BU KONUDA NE DİYOR??????????????????
canım benım doktorumda verdı dremamıne mı ne 1 kere ıctım bana fayda etmedı bıdaha ıcmedım zararlı olsa vermezdı heralde :KK34:

Brck ay hadı yazsanaaa:KK52::KK52:

karfilla
mercim
yok cnm yok tedirgin olma benım kuzenımde 4 ay kullandı her hangi, bir sorun olmaz zaten olsaydı dr. riske atıp verirmiydi hiç sana kullanan o kadar insanlar var herkez bebeğini kucagına aldı hayırlısıyla bizde alacaz cnm benim sen takılma sakın çok bulantım olsaydı dr.um banada yazacaktı bulaktı hapı

edammm
mercim
canım dr um bana da verdi...ben çok ağır bulantı yaşayıp rahatsızlandığım halde kullanmadım içim rahat etmedi..
ama çoğu hamile kullanıyor..bence stres yapmaa..

Brck
:nazar:Kızlar dün doktora gittim ense kalınlığı için.
Kan almadı sadece ayrıntılı olarak ölçümler falan yaptı bi 10-15 dk kaldım muayenede..
Sanırım 3 lü falan yapar sonra..
Bebişi gördüm büyümüş kocaman olmuş:)Işıkları kapadı karşıdma lcd ekran keyifle izledim.
Önce korktum ben sürekli hareket etmesini bekliyordum:)Dedim kalp atışı varmı?Var var dedi rahatladım.
Doktor hareket etsin die ultrason cihazsıyla karnıma vuruyo bebek zıplıyo okadar güzeldiki:KK1:
Çok hoşuma gitti kahkahalarla güldüm tutamıyorum ama kendimi :KK1:Doktorda başladı gülmeye.Dedi gülme ölçüm alamıyorum:)Zar zor tuttum kendimi.Sürekli ultrasonla tıklattı karnıma doktor bebişim zıpladı:)Dedim kalp atışlarını duymak istiyorum lütfen.Dinleteceğim dedi şükür o seside duydum..İçimde bu kadar canlı biri olduğunu ilk kez hissettim diyebilirim..Ben artık tek değilim 2 kişiyim bunu daha iyi anladım..
Cinsiyetini sordum ık mık etti.Sağlığı çok yerinde herşeyi önemli olan bu şuanda dedi.
2 hafta sonra gel cinsiyetine bakalım dedi.
Ama eminimki gördü cinsiyetini adım gibi eminim:)Söylemek istemedi yada eminmi olamadı bilmiyorum:)
Bizden bu kadar kızlar darısı başınızaa..
Ayrıca 12+3 üz bugün 2 gün daha yaklaştık sata:)aramız kapanıyo sanırım 1 yada 2 gün kaldı:):nazar:

karfilla
nkusmez
Canlarım benım yenı haberım oldu primanın bu hediye kampanyasından dun form doldurup gonderdım ama herkese gonderıyorlarmı acaba?
evet cnm herkeze gönderiyorlar 1 haftaya kadar seni telden ararlar sonra hemen geliyor zaten :21:

edammm
Brck
Kan almadı sadece ayrıntılı olarak ölçümler falan yaptı bi 10-15 dk kaldım muayenede..
Bebişi gördüm büyümüş kocaman olmuş:)Işıkları kapadı karşıdma lcd ekran keyifle izledim.
Önce korktum ben sürekli hareket etmesini bekliyordum:)Dedim kalp atışı varmı?Var var dedi rahatladım.
Doktor hareket etsin die ultrason cihazsıyla karnıma vuruyo bebek zıplıyo okadar güzeldiki:KK1:
Çok hoşuma gitti kahkahalarla güldüm tutamıyorum ama kendimi :KK1:Doktorda başladı gülmeye.Dedi gülme ölçüm alamıyorum:)Zar zor tuttum kendimi.Sürekli ultrasonla tıklattı karnıma doktor bebişim zıpladı:)Dedim kalp atışlarını duymak istiyorum lütfen.Dinleteceğim dedi şükür o seside duydum..İçimde bu kadar canlı biri olduğunu ilk kez hissettim diyobilirim..Ben artık tek değilim 2 kişiyim bunu daha iyi anladım..
Cinsiyetini sordum ık mık etti.Sağlığı çok yerinde herşeyi önemli olan bu şuanda dedi.
Ama eminimki gördü cinsiyetini adım gibi eminim:)Söylemek istemedi yada eminmi olamadı bilmiyorum:)
Bizden bu kadar kızlar darısı başınızaa..:nazar:
gözün aydın canımm :nazar:
maşallah bebişine :nazar:
neden kan almadı acaba 2 li yapmadan direk 3 lü test mi yapacak dr un??

gecem
gozgu
merhabalar arkadaşlar veda için geldim. kontrolüm vardı. doktora gittiğimde bebeğimi kaybettiğimi öğrendim yarın kürtaj için randevü verdi doktorum.sizinle beraberliğimiz bukadarmış . ama yine de sizleri takip edicem her birinizden haberdar olmak isterim. kendinize iyi bakın ve benim için çok dua edin . sizleri ve çok kıymetli bebeklerinizi allaha emanet ediyorum. onları kaybedince değerini çok daha iyi anlaşılıyor. ama sizler inşallah kucağınıza aldığınızda onların kıymetini anlarsınız... hoşçakalın...
canım gerçekten çok üzüldüm. Allah kolaylığını, sabrını versin inşallah. mühim olan senin sağlığın Rabbim inşallah tez zamanda yine nasip etsin.

Masumiyet
Kizlar ben acilden geliyorum ishal ve kusma sikayetiyle gittim esimde yoktu evde Allahtan abimle ayni binadayiz goturdu beni cok su kaybettim tabi korktum bebegime bisey olur diye serum taktilar 2 saattir ordaydim ne dokundu acaba :KK50: bebegimi ultrasonda gordum kalbi guzel atiyordu cok sukur rahatladim iki gun oncede migrenim tuttu ne oluyor boyle anlamadim nazara mi geliyorum acaba :KK50:
geçmiş olsun canım, bol bol su içmeye çalış. gerçi oda mide bulantısı yapıyo ama sen şimdi çok susuz kalmışsındır. amann şükür bebiş iyi sen ne kadar iyi olursan inşallah oda o kadar iyi olur. arada oku kendini nolur nolmaz

simuz
Günaydın Hanımlar

Sabah uyandığımda bir damla kahverengi akıntı gördüm çamaşarımda. Dün de kabız olmuştum acaba bir ilgisi var mı? Sol belimde de dünden beri ağrı var. Daha dün doktora gitmiştim. Bebekte bir sıkıntı görmemişti. Şimdi akıntıyı görünce korktum.
bende maalesef hep kabızım canım, sürekli de çorba içiyorum ama kar etmiyor :KK43:( aynısı bende de olmuştu. böyle hafif kahve bi leke vardı. sonra ki gün de doktora gittik kanama alanlarım tamamen bitmiş şükür. demek ki kabızlıkla bi ilgisi var, sakına telaş yapma.

sinem8484
kızlar merhaba bende hamileliğimin 9.haftası içindeyim ama hiç bir belirtim yok biraz göğüslerim acıyordu dünden beri onlarda acımıyo artık korkuyorum ters giden bişeylermi var acaba kalp atışları durduysa bebişlerimin hiçbi belirti vermezmi acaba kanama falan olmazmı haftaya salı günü kontrolümüz var çok korkuyorum inşallah bişey olmaz bebişlerime 8 yıl aradan sonra geldiler bana rabbim acısın yüzümüzü güldürsün
lara_
bu arada kızlar bende nazara inanıyorum ve bende bazen geliyorum nazara:KK53::KK53::KK53:böyle gözleri çıksın nazar edenlerin:KK9::KK9:

benim 12 yıl sonra olunca gözler hep üzerimde devamlı okuyorum yavrularıma allah korusun herkesin yavrusunu yanındada benim yavrularımııı:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
silentlady
merhaba kızlar; ne zamandır giremiyorum siteye. hala bulantılarım devam ediyor. çok fenayım. sürekli çıkarıyorum. doktorum ilaç veremem dedi. geceleri bulantıyla uyanıyorum. doktorum bulantı önce artar 1-2 haftaya kadar yavaş yavaş azalıp yok olur dedi. bu arada 2 gün önce bebişimi gördüm. 2 cm olmuş:) çok çabuk büyüyorlar. bir de doktor bana sodayı tavsiye etmedi. sodanın içinde kimyasal madde varmış. mineralli su iç dedi. elevite başladık. herşey iyi şimdilik. ağrılarım yok, hareketlerim normal. ama bulantıdan yoruldum. yine de buna da şükür. allahım hepmize sağlıklı evlatlar versin. :nazar::nazar::nazar::KK46:
mide bulantıları bile bizim için sevinç kaynağı canım boşver çok takma, ama benim doktorum ilaç verdi. senin ki niye vermedi ki acaba

Brck

aaaa söylesene canım, sonuç iyi çıkmıştır inşallah. bizim ki 1.4 sizin?

mercim
sorma canım ya aynı kafa karışıklığı bende de var. dün kuzenimle konuştum onun doktoru kesinlikle mide bulantısı ilacı kullanma demiş, benim kide zofer diye bi ilaç verdi. içiyorum ama içim hiç rahat değil :KK43:(

ebrumelek12
edammm, nkusmez, okarauzum, ksel, mercim, polanegri, leyla0303, Brck, gecem, psci, leyli2212, Coyote
Günaydn kızlarrr bugun 2de randevum var bakalım bebısm nasılll haber verecegmmm

mercim
arcak81
canım benım doktorumda verdı dremamıne mı ne 1 kere ıctım bana fayda etmedı bıdaha ıcmedım zararlı olsa vermezdı heralde :KK34:

Brck ay hadı yazsanaaa:KK52::KK52:
karfilla
yok cnm yok tedirgin olma benım kuzenımde 4 ay kullandı her hangi, bir sorun olmaz zaten olsaydı dr. Riske atıp verirmiydi hiç sana kullanan o kadar insanlar var herkez bebeğini kucagına aldı hayırlısıyla bizde alacaz cnm benim sen takılma sakın çok bulantım olsaydı dr.um banada yazacaktı bulaktı hapı
edammm
canım dr um bana da verdi...ben çok ağır bulantı yaşayıp rahatsızlandığım halde kullanmadım içim rahat etmedi..
Ama çoğu hamile kullanıyor..bence stres yapmaa..
çok saolun arkadaşlar ya zaten günde yarım alıyorum ben..benim ağrı eşiğim düşük olduğu için dayanamıyorum yemek yiyemiyorum ben ilacın çok faydasını gördüm o yüzden kullanıyorum zaten..doktorum kendinden çok emin konuşuyor güvenerek kullanıyorum ama tedirginde oluyorum

edammm
ebrumelek12
edammm, nkusmez, okarauzum, ksel, mercim, polanegri, leyla0303, Brck, gecem, psci, leyli2212, Coyote
günaydın canımm..
güzel haberlerini bekliyoruz :nazar:

gecem
Brck
Çok hoşuma gitti kahkahalarla güldüm tutamıyorum ama kendimi :KK1:Doktorda başladı gülmeye.Dedi gülme ölçüm alamıyorum:)Zar zor tuttum kendimi.Sürekli ultrasonla tıklattı karnıma doktor bebişim zıpladı:)Dedim kalp atışlarını duymak istiyorum lütfen.Dinleteceğim dedi şükür o seside duydum..İçimde bu kadar canlı biri olduğunu ilk kez hissettim diyebilirim..Ben artık tek değilim 2 kişiyim bunu daha iyi anladım..
Ayrıca 12+3 üz bugün 2 gün daha yaklaştık sata:)aramız kapanıyo sanırım 1 yada 2 gün kaldı:):nazar:
ense kalınlığını söylemedi. işte şu kadar falan diye

edammm
mercim
çok saolun arkadaşlar ya zaten günde yarım alıyorum ben..benim ağrı eşiğim düşük olduğu için dayanamıyorum yemek yiyemiyorum ben ilacın çok faydasını gördüm o yüzden kullanıyorum zaten..doktorum kendinden çok emin konuşuyor güvenerek kullanıyorum ama tedirginde oluyorum
canım her dr her konuda farklı düşünüyor..
önemli olan senin dr un ve ona olan güvenin..
eğer güveniyorsan dr una sorun etmee..

mercim
gecem
canım gerçekten çok üzüldüm. Allah kolaylığını, sabrını versin inşallah. Mühim olan senin sağlığın rabbim inşallah tez zamanda yine nasip etsin.

Geçmiş olsun canım, bol bol su içmeye çalış. Gerçi oda mide bulantısı yapıyo ama sen şimdi çok susuz kalmışsındır. Amann şükür bebiş iyi sen ne kadar iyi olursan inşallah oda o kadar iyi olur. Arada oku kendini nolur nolmaz

bende maalesef hep kabızım canım, sürekli de çorba içiyorum ama kar etmiyor :KK43:( aynısı bende de olmuştu. Böyle hafif kahve bi leke vardı. Sonra ki gün de doktora gittik kanama alanlarım tamamen bitmiş şükür. Demek ki kabızlıkla bi ilgisi var, sakına telaş yapma.

Mide bulantıları bile bizim için sevinç kaynağı canım boşver çok takma, ama benim doktorum ilaç verdi. Senin ki niye vermedi ki acaba

aaaa söylesene canım, sonuç iyi çıkmıştır inşallah. Bizim ki 1.4 sizin?

Sorma canım ya aynı kafa karışıklığı bende de var. Dün kuzenimle konuştum onun doktoru kesinlikle mide bulantısı ilacı kullanma demiş, benim kide zofer diye bi ilaç verdi. Içiyorum ama içim hiç rahat değil :KK43:(
neden tüm doktorlar aynı dilden konuşmuyor anlanıyorum bizde zorlanıyoruz..bende zofran kullanıyorum ama yarım alıyorum günlük sen nasıl kullanıyorsun

karfilla
Brck

cnmm çok sevindim hayırlısıyla atlattın bu günüde darısı bizim başımıza :21:

Brck
edammm
gözün aydın canımm :nazar:
maşallah bebişine :nazar:
neden kan almadı acaba 2 li yapmadan direk 3 lü test mi yapacak dr un??
asistanı zeka testi falanmı yapıcak kanla mı ne dedi soramadımda heyecandan ben doktora.Ama vardır bi bildiği sadece ultrasonla ayrıntılı baktı..
gecem
aaaa söylesene canım, sonuç iyi çıkmıştır inşallah. bizim ki 1.4 sizin?
gecem
ense kalınlığını söylemedi. işte şu kadar falan diye
canım benimki pek detaya girmez.Ben artık anladım onu:)
Herşey yolunda dediyse sorun yoktur:)ayrıntıya girmiyor

arcak81
Brck
gözünaydın canım :KK34:

gecem
mercim
neden tüm doktorlar aynı dilden konuşmuyor anlanıyorum bizde zorlanıyoruz..bende zofran kullanıyorum ama yarım alıyorum günlük sen nasıl kullanıyorsun
ben de aynı canım, sabahları aç karnına yarım alıyorum. bana iyi geliyor sanki mide bulantılarım oluyo ama en azından onu içtiğim zaman kusmuyorum

ebrumelek12
Bana doktor vermiştii bulantı ilacı baktm çaresini görmedim bıraktım... Bir arkadaşmdan bulantı onleyıcı bleklk duymustum ne kadar yararlı bılmıyorum ama benm suan bulantım daha iyi 3 ayın sonunda gececek bılıyorum... Sabır sabır dedım 9 haftaya gırdim hem bulantı bebegın saglıgnn ıyı oldugunu gosterıyomus:KK49:

Brck
karfilla
cnmm çok sevindim hayırlısıyla atlattın bu günüde darısı bizim başımıza :21:
amin cnm çok saol bütün kızlar darısı başınızaa:nazar:

bana sadece maltofel fol verdi..
bide midemle sorunlarım için rennie dua verdi.Vardı zaten bende kullanmıyodum pek.
2 hafta sonra aklımdakileri hep sorucam bakalım:)
eleviti,iğneyi ve progestanı bıraktırdı

edammm
Brck
asistanı zeka testi falanmı yapıcak kanla mı ne dedi soramadımda heyecandan ben doktora.Ama vardır bi bildiği sadece ultrasonla ayrıntılı baktı..
sanırım sana 3 lü de yapacak..
zaten her dr 2 li yapmıyor direk 3 lü yede geçebiliyor..
önemli olan ayrıntılı ultrasyonunun güzel çıkması..
maşallah bebişine canımm :nazar:

mercim
.

edammm
canım her dr her konuda farklı düşünüyor..
önemli olan senin dr un ve ona olan güvenin..
Eğer güveniyorsan dr una sorun etmee..
evet canım doktorum tanınan ve çok talep edilen bir doktor özele gidiyorum ben rabbim sağlıklı bebekler kucaklamayı nasip etsin

karfilla
ebrumelek12
Bana doktor vermiştii bulantı ilacı baktm çaresini görmedim bıraktım... Bir arkadaşmdan bulantı onleyıcı bleklk duymustum ne kadar yararlı bılmıyorum ama benm suan bulantım daha iyi 3 ayın sonunda gececek bılıyorum... Sabır sabır dedım 9 haftaya gırdim hem bulantı bebegın saglıgnn ıyı oldugunu gosterıyomus:KK49:
daha öncede bir arkadas bu sekılde yazdı ve bır cok bulantısı olmayan arkadas tedirgin olmaya baslamıstı arkadasım yanlıs seyler yazmayalım benım ve bır cok arkadasımında bulantısı yok bebekler sağlıksız mı hayır değil 1 hafta önden gidiyoruz hatta. ben dr.uma bu sekılde sordugumda bana sınırlendı senın gıbı bırınden böyle bır soru beklemezdım her annenın vucuda tepkisi farklıdır bulantı olması kadar olmamasıda cok doğal böyle sacma seyler düşünme diye kızmıstı bana yani öyle birsey yok yanlıs bilgi alıs verişi yapmayalım lütfen

leyli2212
brck o kadar heyecanlandım ki anlattıklarına ya yarın da ben gidicem işallah bende yarın güzel haberleri paylaşırım... allahım içim kıpır kıpır cinsiyetlerden falan konuşuyosunuz ya acayip heyecanlanıyorum :KK70::KK70: ayyyyyyyyy :KK46::KK46:

ebrumelek12
Kızlarrr birşey soracağımm bu bebekten su alma olayına benim kaynanam karşı yok zararlıymıs falan bende nıye doktor olmadın anne sen dedim o zaman... Tabikide dinlemeyeceğim bu durumla karş karşıya olan varmı ne dusunuyosunuz

ebrumelek12
karfilla
daha öncede bir arkadas bu sekılde yazdı ve bır cok bulantısı olmayan arkadas tedirgin olmaya baslamıstı arkadasım yanlıs seyler yazmayalım benım ve bır cok arkadasımında bulantısı yok bebekler sağlıksız mı hayır değil 1 hafta önden gidiyoruz hatta. ben dr.uma bu sekılde sordugumda bana sınırlendı senın gıbı bırınden böyle bır soru beklemezdım her annenın vucuda tepkisi farklıdır bulantı olması kadar olmamasıda cok doğal böyle sacma seyler düşünme diye kızmıstı bana yani öyle birsey yok yanlıs bilgi alıs verişi yapmayalım lütfen
Yanlış değil eğer hiç bulantı yaşaömadıysan normal.. ama bulantın olupta birden kesilirse bu hcg hormonun düştüğünü gösterir. Ama 3 aya girince hafifliyor doktor bana aynen oyle dedi

edammm
mercim
evet canım doktorum tanınan ve çok talep edilen bir doktor özele gidiyorum ben rabbim sağlıklı bebekler kucaklamayı nasip etsin
ne güzel çok şanslısın canımm...
bende özele gidiyorum hayatımda hiç devlet hastanesine gitmedim ama çevremde duyduğum kötü ilgisiz davranışlarından dolayı gitmeyi de düşünmüyorum..
ist daki dr uma güveniyorum ama burdaki hiç bir dr güven duyamıyorum..

nkusmez
Brck

:KK9: canımmm süperrrr bu anlattıkların...Okurken bile çok etkilendim inşallah bizlerde en kısa zamanda duyarız bebeişlerimizin kalp atışlarını sağlıkla..Ay başında gideceğim kontrole başka bir dr a bakalım ne diyecek o kadar çok merak ediyorum ki bebişimin durumunu zor duruyorum valla hemen gitmek istiyorum ama eşim daha zamanımız var bu kadar panik olma diyor ama beklemsi çok zor...Çünkü benim dr dan yana şansızlığım oldu maalesef son gittiğimde bana kesin ne kadarlık olduğunu bile söylemedi kan testi yapılmadı hıç hala??Kalp atısına bakılmadı?Offf o yüzden çok tedirginim canlarım yaaa inşallah herşey yolundadır...

Brck
edammm
sanırım sana 3 lü de yapacak..
zaten her dr 2 li yapmıyor direk 3 lü yede geçebiliyor..
önemli olan ayrıntılı ultrasyonunun güzel çıkması..
maşallah bebişine canımm :nazar:
evet cnm darısı başınıza inşallah:nazar:
leyli2212
brck o kadar heyecanlandım ki anlattıklarına ya yarın da ben gidicem işallah bende yarın güzel haberleri paylaşırım... allahım içim kıpır kıpır cinsiyetlerden falan konuşuyosunuz ya acayip heyecanlanıyorum :KK70::KK70: ayyyyyyyyy :KK46::KK46:
cnm inşallah seninde sonuçların güzel çıkacak.Rahat olki bebekte rahat olsun biliyorum elde diil ama:)
ya ben eminim cinsiyeti gördüğüne suratından anladım adamın:KK1:ama inat yaptı sanırım sölemedi bi daha gidicem ya muayene parasına haha:)
ebrumelek12
Kızlarrr birşey soracağımm bu bebekten su alma olayına benim kaynanam karşı yok zararlıymıs falan bende nıye doktor olmadın anne sen dedim o zaman... Tabikide dinlemeyeceğim bu durumla karş karşıya olan varmı ne dusunuyosunuz
neden bebeğinden sıvı alınacak?
down sendromu tanısımı konuldu??3 lüde yapıldıktan sonra son çare yapılıyor o?evet tehlikeli bebeğin düşme riski olabiliyormuş

gecem
ebrumelek12
benimde bu üçüncü hapım canım zoferi kullana kadar hiçbişey iyi gelmemişti şükür bu iyi geldi. aslında bende kullanmak istemiyorum ama tüm gün iş yerinde mide bulantılarıyla çalışmak çok zor bide otobüse binip iniyorum o yüzden mecbur kullanıyorum :KK43: inşallah bebişim için bi sıkıntı yaratmaz.

Brck
amin cnm çok saol bütün kızlar darısı başınızaa:nazar:

bana sadece maltofel fol verdi..
bide midemle sorunlarım için rennie dua verdi.Vardı zaten bende kullanmıyodum pek.
2 hafta sonra aklımdakileri hep sorucam bakalım:)
eleviti,iğneyi ve progestanı bıraktırdı
valla bu doktorlar ilginç, bende folikasit kullanıyordum onu kesti elevite başlattı :))
bide ferplex diye bi şurup verdi.
3-4 hafta sonra tekrar gidicem muayne için sonra ki gittiğim dede renkli ultrasona sokacakmış

Tutsaqkoliq
ADAY
selam kızlar bugün başım agrıyor gibi mide bulantım daha geçmedi grip olcak gibiyim habire hapşuruyorum pazartesi doktor günümüz.inşallah herşey yolundadır.
hiç iştahım yok özellikle tatlı şeylerden nefret edito bebiş anında çıkıyo tatlı yersem.çok bitkinim
gecmi$ olsun cnm kendine cok dikkat et cunku bebi$ide etkiliyormu$ grip :KK49:

karfilla
ebrumelek12
Yanlış değil eğer hiç bulantı yaşaömadıysan normal.. ama bulantın olupta birden kesilirse bu hcg hormonun düştüğünü gösterir. Ama 3 aya girince hafifliyor doktor bana aynen oyle dedi
bu sekılde bir acıklama yazmadıgın ıcın yanlıs anlasılır dedım zaten cnm evet o konuda hem fikiriz. daha önce yine böyle bırsey yazmıstı arkadas eda hatırlıyor olabılır bır cok arkadas burdan isyan etti sonra yazan arkadas toparladı durumu.

edammm
Brck
evet cnm darısı başınıza inşallah:nazar:
tşk ederim canım inşallahhh :nazar:

ebrumelek12
karfilla
bu sekılde bir acıklama yazmadıgın ıcın yanlıs anlasılır dedım zaten cnm evet o konuda hem fikiriz. daha önce yine böyle bırsey yazmıstı arkadas eda hatırlıyor olabılır bır cok arkadas burdan isyan etti sonra yazan arkadas toparladı durumu.
Sizde panik yapmayın canım ben durumu arkadaş için söyledim genel açıklama şimdi geldi :KK9:

nkusmez
ebrumelek12

Hadi bakalım tatlım inşallahh herşey yolundadır hayırlı haberlerini bekliyoruz....:nazar:

leyla0303
Brck
canım allah herkese nasip etsin bebişini sağlıklı görmeyi inşallah senin adına çok sevindim bende kalp atışını duydum ama nasıl bişi pek bişi anlıyamadım zaten 7.inci haftamdaydım baktığımızda bende bu cumartesi gidicem doktora bebişimin son halini görücem çok heyecanlıyım eşime unutmazsam kameraya çektiricemki başa alıp alıp izlerim görüntüyü heyecandan cabucak unutuyosun çünkü hayırlı olsun canım tekrar.

karfilla
ebrumelek12
Sizde panik yapmayın canım ben durumu arkadaş için söyledim genel açıklama şimdi geldi :KK9:
timam cnm pikiii :21:

Brck
nkusmez
:KK9: canımmm süperrrr bu anlattıkların...Okurken bile çok etkilendim inşallah bizlerde en kısa zamanda duyarız bebeişlerimizin kalp atışlarını sağlıkla..Ay başında gideceğim kontrole başka bir dr a bakalım ne diyecek o kadar çok merak ediyorum ki bebişimin durumunu zor duruyorum valla hemen gitmek istiyorum ama eşim daha zamanımız var bu kadar panik olma diyor ama beklemsi çok zor...Çünkü benim dr dan yana şansızlığım oldu maalesef son gittiğimde bana kesin ne kadarlık olduğunu bile söylemedi kan testi yapılmadı hıç hala??Kalp atısına bakılmadı?Offf o yüzden çok tedirginim canlarım yaaa inşallah herşey yolundadır...
Darısı başınıza cnmm:KK19:
Ya ama çok komikti doktor karnıma vuruyo bebeğim zıplıyo bayağı bi kahkaha attım.Dışardaki hastalar duymuştur tutamadım kendimi :KK1:
tatlım benim doktorumda kalp atışını ilk kez dinletti bana.Dinletmiyodu nedense..mesela 12+2 çıktı dün 12 haftalık dio:)Doktoruna güvenmeye çalış cnm..
İlk zamanlar bende hiç güvenmiyodum ama zamanla güvenmeyi öğrendim.
Çok sakin sessiz beyefendi bi doktorum var.Nasıl kadın doğumcu olmuş bilmiyorum :KK1:
Ben zaten alttan muayene etmediği için tercih ediyorum bu doktorumu