Hamile miyim?

karfilla
31-01-12, 06:01
Merhaba arkadaşlar dün 2 tane idrar testi aldım eczaneden dün akşam bi tanesini yaptım iki çizginin bi tanesi silik bir taneside net belirgin çıktı günüm geçmedi 3 şubatta regl olmam lazım 3 günüm var ama hiç bir zaman gününde olmam ben her ay hep bir hafta önce olurum. bugün sabah aç karnına diğer testide yaptım oda silik çıktı dünki gibi çok merak ediyorum hamilemiyim sizce???

ayse_firuzemm
Canım çizginin birisi silik çıksadfa hamile olduğunu gösterir.
çok da ümitlendirmek istemem ama büyük ihtimalle hamlesin.
Hemen bir beta hcg yaptır.

beautenova
Testlerin yanılma payı kesinlikle yoktur...Beta hcg hormonu dışında hiç birşeyin çift çizgi çıkarma olasılığı yoktur...

Silikte olsa gebelik kesindir, bebek vardır.

Tebrik ederim şimdiden :)

ayse_firuzemm
Ve 3 gün önce üzerine leke gördüm.acaba hamilemiyiiiiim?

hapsuu
ayse_firuzemm
Ve 3 gün önce üzerine leke gördüm.acaba hamilemiyiiiiim?
kan tahlılını ne zaman yaptırmıstın ? eger adetın gecıkmeden yaptırdıysan tekrarla hamıle olma olasılıgın olabılın.

karfilla
yaaaaaaa inanamıorummmm halaaa inşallah kızlarrr inşallahh 3 gün geçsin diyorum kan testi için ne diyorsunuz???

karfilla
tebrik içinde ayrıca çok tşk ederimmm :)

hapsuu
karfilla
yaaaaaaa inanamıorummmm halaaa inşallah kızlarrr inşallahh 3 gün geçsin diyorum kan testi için ne diyorsunuz???
öncelikle tebrikler. kan testı için bir kac gün daha beklersen daha iyi olur ama sabırsızlanırsan beklemene gerek yok düşük cıkarsa bhcg n 2 gun sonra doktor tekrar yapmanı isteyebilir hormonun yukselişine bakmak için. şimdiden hayırlı olsun sağlıklı bir şekilde kucagna alırsın inşallah

karfilla
tşk ederim =) kan tahlili yaptırmadım sadece dün ve bugun sabah idrar testi yaptım kendim silik cıktı ikiside ama sanki karnımda kasılmalarda var böyle regl olma belirtileri gibi olurmu böyle şeyler?

esc_
tebrikler hamilesin :KK8:

esc_
karfilla
tşk ederim =) kan tahlili yaptırmadım sadece dün ve bugun sabah idrar testi yaptım kendim silik cıktı ikiside ama sanki karnımda kasılmalarda var böyle regl olma belirtileri gibi olurmu böyle şeyler?
evet bu belirtilerin hepsi hamilelikte de oluyor :KK49:

ayse_firuzemm
hapsuu
kan tahlılını ne zaman yaptırmıstın ? Eger adetın gecıkmeden yaptırdıysan tekrarla hamıle olma olasılıgın olabılın.
10 yıllık evliyim ve bebek çok istiyorum.doktorda 2 gün sonra tahlili yenilememi söyledi.

elifmiracle
tebrikler.. kaçıncı denemeydi extra uyguladığın bişey oldumu bi sürü şey deniyor ya yok ayağa kalkmıcan ayakları dikecen duş alma felan.. yumurtlama dmnemi takibi felan?

hapsuu
31-01-12, 07:01
karfilla
hıç o ağrılara kanma oluyor o ağrılar bende 4 ay once hamile oldum reg olacagımı dusunuyordum agrılar ve belirtiler regl ı işaret ediyodun ama hamileydim :) gecikmemin 3. gunu ıdrar tetsi ile ögrendim senin gibi sonrada kana gittim orda 530 cıkmıstı hcgm 5 gun sonra tekrarladıgımdada baya yükselmişti :) ama şunu da belirteyim ilk dokotra gittiğimde bhcg düşük oldugundan doktorum keseyi gorememişti bana suan hamılesın dıyemeyız keseyı gormemız lazım ama sen folikasit içmeye devaö et ağır kaldırma 10 gun sonra gel keseyi kontrol edelim demişti ben 8 gün gittiğimde mercimek kadar keseyi görmüştük :) doktorlar regl gectikten 10 gün sonra tahlil yapılmasını öneriyor. ama işte biz ayanlar sabırsız oluyoruz :)

ayse_firuzemm
hapsuu
kan tahlılını ne zaman yaptırmıstın ? Eger adetın gecıkmeden yaptırdıysan tekrarla hamıle olma olasılıgın olabılın.
ayın 26 sında adet olmam gerekirdi. Ve sol kasığımda iğne batması var.

hapsuu
ayse_firuzemm
10 yıllık evliyim ve bebek çok istiyorum.doktorda 2 gün sonra tahlili yenilememi söyledi.
evet 2 gunde en az 2 kat artıyor bhcg ondan istemiştir hamileysen cıkan deger yükselecek. peki nezaman cocuk için ugrasmaya başladınız cok oldu mu? ben 4. ayımda hamile kaldım

hapsuu
ayse_firuzemm
ayın 26 sında adet olmam gerekirdi. Ve sol kasığımda iğne batması var.
peki idrar testi yaptın mı? 5 gun gcemiş hamile olma olasılıgın var dedgım gibi ama sana hamilesin diyemem ki buarada iğne batması yada adet olacakmıssın gibi ağrın da olabılıyor hamıleyken benim her ikiside olmustu.

elifmiracle
ayse_firuzemm
ayşefiruzem ne güzel 10 yıl sonra çocuk sahibi ooluyosun yani? tüp bebebk felan denedinizmi baya beklemişsiniz çünkü sevindim ama adına çok :)

huzurluyuvam
tebrik ederim...
oğluma hamile kaldığımda, adetime 1 gün varken idrar testi yapmıştım ve 2.çizgi silikti
sonra kan tahlili yaptırmıştım ve pozitiftii...

karfilla
elifmiracle
tebrikler.. kaçıncı denemeydi extra uyguladığın bişey oldumu bi sürü şey deniyor ya yok ayağa kalkmıcan ayakları dikecen duş alma felan.. yumurtlama dmnemi takibi felan?[/QUO

ilişki öncesi ve sonrası duş alınmaması lazımmış bende internetten okumuştum.onları uyguladım.yanı mesela akşam ilişki olacaksa sabah al duşunu araya baya zaman giriyor ilişki sonrasıda hemen ayağı kalkma ve hemen duşa girme sabah gir ben o şekilde uyguladım.inşallah gerçekten hamileyimdir çok kaptırmakta istemiyorum kendimi aslında daha 3 gün daha var önümde sadece çok heyecan yaptım.çok umutlanmak istemiyorum.inşallah arkadaşlar dediğiniz gibidir kesinleşsin hemen paylaşacam sizlerle yani kan tahlili sonrasında :)

karfilla
huzurluyuvam
tebrik ederim...
oğluma hamile kaldığımda, adetime 1 gün varken idrar testi yapmıştım ve 2.çizgi silikti
sonra kan tahlili yaptırmıştım ve pozitiftii...

inşallah canım yaa :) inşallah benimde seninki gibi olur . peki sendede oldumu regl olacakmışsın gibi halsizlik ve kasıklarında sancı??

karfilla
hapsuu
evet 2 gunde en az 2 kat artıyor bhcg ondan istemiştir hamileysen cıkan deger yükselecek. peki nezaman cocuk için ugrasmaya başladınız cok oldu mu? ben 4. ayımda hamile kaldım

bizimde 5. ayımız :)

ayse_firuzemm
31-01-12, 08:01
hapsuu
evet 2 gunde en az 2 kat artıyor bhcg ondan istemiştir hamileysen cıkan deger yükselecek. Peki nezaman cocuk için ugrasmaya başladınız cok oldu mu? Ben 4. Ayımda hamile kaldım
maalesef.yıllardırda istiyoruz olmamıştı.hiç tüp bebek denmedik.aşılamada olmadı.
Dostinex diye bir ilaç kullandım.hamissem büyük bu ihtimalle bu ilaçla oldu.

ayse_firuzemm
hapsuu
peki idrar testi yaptın mı? 5 gun gcemiş hamile olma olasılıgın var dedgım gibi ama sana hamilesin diyemem ki buarada iğne batması yada adet olacakmıssın gibi ağrın da olabılıyor hamıleyken benim her ikiside olmustu.
adetim düzensizdi.büyük bir ihtimalle geç döllenme oluş olabilr ki testde de bu yüzden düşük çıkmıştır.

ayse_firuzemm
elifmiracle
ayşefiruzem ne güzel 10 yıl sonra çocuk sahibi ooluyosun yani? Tüp bebebk felan denedinizmi baya beklemişsiniz çünkü sevindim ama adına çok :)
henüz kesin değil ama büyük bir ihtimal var.çünkü üstüne leke görmek normal değildi.

karfilla
ayse_firuzemm
maalesef.yıllardırda istiyoruz olmamıştı.hiç tüp bebek denmedik.aşılamada olmadı.
Dostinex diye bir ilaç kullandım.hamissem büyük bu ihtimalle bu ilaçla oldu.
Allahım isteyen herkeze en hayırlı şekilde bebek nasip eder inşallah

karfilla
31-01-12, 10:01
Arkadaşlar az önce tanıdık eczaneye uğradım testi gösterdim yok dedi bu sayılmaz iyice diğeri gibi kırmızı olması gerekiyor evet çizgi var ama diğeri gibi koyu değil o yüzden sayılmaz dedi canım sıkıldı :KK43:

hapsuu
karfilla
Arkadaşlar az önce tanıdık eczaneye uğradım testi gösterdim yok dedi bu sayılmaz iyice diğeri gibi kırmızı olması gerekiyor evet çizgi var ama diğeri gibi koyu değil o yüzden sayılmaz dedi canım sıkıldı :KK43:
sıkma canını benımde ıkıncı cızgı koyu deıldı yarın sabah yada öburgun tekrar ya daha da koyulasır.

karfilla
hapsuu
sıkma canını benımde ıkıncı cızgı koyu deıldı yarın sabah yada öburgun tekrar ya daha da koyulasır.
inşallah cnm benim tşkler

ezeld
31-01-12, 14:01
canım benm bnde aynı şeyleri yaşamıştım adetime 4 gün vardı test silik çıktı kahverengi bi leke de geldi kasıkta taşıosun dedi doktor düşük tehlikesi var demişti allaha şükür atlattım sende ağır bi iş yapma dinlen bol bol işini garantiye al tbrk ediorum seni şimdiden hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına inşallah..

karfilla
31-01-12, 15:01
ezeld
canım benm bnde aynı şeyleri yaşamıştım adetime 4 gün vardı test silik çıktı kahverengi bi leke de geldi kasıkta taşıosun dedi doktor düşük tehlikesi var demişti allaha şükür atlattım sende ağır bi iş yapma dinlen bol bol işini garantiye al tbrk ediorum seni şimdiden hayırlısıyla alırsın bebeğini kucağına inşallah..[/QUOT

Çok tşkler cnm benimmm tamam dikkatedecem

ssafiye
1-02-12, 22:02
ben nişanlımla geçen ay beraber oldum 3 gün sonra adet oldum bu ay günüm 1 hafta geçti hamile kalmış olabilirmiyim ? yardımcı olursanız sevinirim

karfilla
2-02-12, 06:02
ssafiye
ben nişanlımla geçen ay beraber oldum 3 gün sonra adet oldum bu ay günüm 1 hafta geçti hamile kalmış olabilirmiyim ? yardımcı olursanız sevinirim

evet olabilirsin ilk başta bir prodictor alıp evde kendin uygulamanı tavsiye ederim sonrada kan tahlili tabi

karfilla
kızlar bugün adetime 1 gün kaldı regl hala olmadım fakat sabah aç karnına yine test yaptım bu sefer diğerlerinden daha silik çıkmıştı 2.çizgi öncekiler daha belirgindi :KK43: acaba bişeyler mi oldu bugün kan tahlili yaptırmayı düşünüyorum.bakalım artık ne cıkacak

hapsuu
karfilla
kızlar bugün adetime 1 gün kaldı regl hala olmadım fakat sabah aç karnına yine test yaptım bu sefer diğerlerinden daha silik çıkmıştı 2.çizgi öncekiler daha belirgindi :KK43: acaba bişeyler mi oldu bugün kan tahlili yaptırmayı düşünüyorum.bakalım artık ne cıkacak
bence kan tahlili yapma canım bekle adet tarihin gecsin eger hasta olmazsan kanda baktırırsın bence.

karfilla
hapsuu
bence kan tahlili yapma canım bekle adet tarihin gecsin eger hasta olmazsan kanda baktırırsın bence.
ama bu belirsizlik beni öldürecek dün yaptım yine koyu çıktı çizgiler ama bugun acıktı sanki benimle dalga geçio gibi stres oldum peki varsa öyle birşeyler kanda çıkmazmı?

hapsuu
karfilla
ama bu belirsizlik beni öldürecek dün yaptım yine koyu çıktı çizgiler ama bugun acıktı sanki benimle dalga geçio gibi stres oldum peki varsa öyle birşeyler kanda çıkmazmı?
canım gunun gecmeden test yapmamalıydın aslında sımdı sabret 3 gun daha en azından kanda varsa cıkar ama dusuk deger cıkar birde kimyasal gebelik diye bir olay var sen
in gibi erken test yapan arkadaslarım oldu once hamıle cıktılar sevındıler bır hafta sonra regl oldular bu kötü duyguyu yasamamak ıcın beklemek en iyisi sadece 3 gundaha bekle bence.

karfilla
hapsuu
canım gunun gecmeden test yapmamalıydın aslında sımdı sabret 3 gun daha en azından kanda varsa cıkar ama dusuk deger cıkar birde kimyasal gebelik diye bir olay var sen
in gibi erken test yapan arkadaslarım oldu once hamıle cıktılar sevındıler bır hafta sonra regl oldular bu kötü duyguyu yasamamak ıcın beklemek en iyisi sadece 3 gundaha bekle bence.
tamam o zaman 3 gün bekleyim verdiğin bilgi için tşk ederim ben bu konularda pek bir bilgi sahibi deilim.sadece herkes gibi heyecandan sabırsızlık gösteriyorum :)

hapsuu
karfilla
tamam o zaman 3 gün bekleyim verdiğin bilgi için tşk ederim ben bu konularda pek bir bilgi sahibi deilim.sadece herkes gibi heyecandan sabırsızlık gösteriyorum :)
seni anlıyorum bende yasadım bunları canım ve öğrendiğim en önemli şey sabırlı olmak :)

huzurluyuvam
2-02-12, 07:02
karfilla
Arkadaşım adetine 3 gün varken kan tahlili yaptırmış ve hamile olduğunu öğrenmişti

ssafiye
İdrar testi yapabilirsiniz ama umarım sonuç pozitif değildir:KK43:

Aklıma hemşire bir arkadaşım anlattığı olay geldi
Nişanlı çift sürtünme yoluyla ilişkiye giriyor ve sperm kızın alt bölgesine geliyor
Ve duymasam aklıma gelmezkiii kız hamile kalıyor
Kızın bayılmaları için hastaneye gidiyorlar ve hamile:KK43:

Allahın taktiri işte kk da okadar kişi anne olmak için çabalıyorken bu şekilde hamile kalmak?

hapsuu
2-02-12, 07:02
ssafiye
canım sımdı gecen ay beraber olduysan ve ustune regl olduysan hamile olma olasılıgın dusuk ama regl dan sonra tekrar beraber olduysan hamile olabilirsin. ben nısanlıyken hamıle kaldım ustelık bosalma olmadan tamamen süpriz bir şekilde hamile kalmıstım bebegi aldırmak gıbı bır dusuncem olmadı ama malesef bebek yanlıs yerde oldustugu ıcın aldırmak zorunda kalmıstık. ama sana sunuda soylemelıyım hamilesin diyemeyiz bazen sırf acaba hamılemıyım sorusu sureklı aklımızda oldugu ıcınde regl gecıkmesı yasayabılırsın ama için rahat olsun dıye idarar testı yap bır hafta gectıyse cıkmazsı lazım hamılelık varsa

lawyerr
2-02-12, 09:02
karfilla
Canım eğer idrarda çıktıysa kanda mutlaka daha yüksek çıkacaktır.Zaten idrar testleri belli bır orana geldikten sonra bthcg yi ölçüyor.Eğer birden fazla test yaptıysan hiç bekleme kan testini de yaptir.Hamile oldugunu göreceksin.tebrik ederim:nazar:

merweyunus
2-02-12, 09:02
Merhaba arkadaşlar ben k.k. Yeni uye oldum.daha once ilgi alanimdaki konulari takip ediyordum. Bu konu beni cok ilgilendiriyo:KK43: Bende 1.5senedir ewliyim bizde 4aydir bebek istiyoruz bu ay kendimi olacak diye cok kaptirmiştim ama malesef bu sabah adet oldum :KK43:

lawyerr
2-02-12, 11:02
merweyunus
Merhaba arkadaşlar ben k.k. Yeni uye oldum.daha once ilgi alanimdaki konulari takip ediyordum. Bu konu beni cok ilgilendiriyo:KK43: Bende 1.5senedir ewliyim bizde 4aydir bebek istiyoruz bu ay kendimi olacak diye cok kaptirmiştim ama malesef bu sabah adet oldum :KK43:
Üyeliğin hayırlı olsun canım.Bende üyelikte çok eski sayılmam.Bebek için 4 ay, endişelenmen için çok erken bir süre.Yumurtlama günlerine dikkat et ve 1 yıl dolmadan moralini sakın bozma:))) Hatta yaşın biraz fazlaysa 2 yıl.Merak etme Rabbim vakti geldiğinde veriyo.Herşeyin bir vakti var.

karfilla
lawyerr
Canım eğer idrarda çıktıysa kanda mutlaka daha yüksek çıkacaktır.Zaten idrar testleri belli bır orana geldikten sonra bthcg yi ölçüyor.Eğer birden fazla test yaptıysan hiç bekleme kan testini de yaptir.Hamile oldugunu göreceksin.tebrik ederim:nazar:
tşk ederim cnm inşallah :KK49:

karfilla
lawyerr
Üyeliğin hayırlı olsun canım.Bende üyelikte çok eski sayılmam.Bebek için 4 ay, endişelenmen için çok erken bir süre.Yumurtlama günlerine dikkat et ve 1 yıl dolmadan moralini sakın bozma:))) Hatta yaşın biraz fazlaysa 2 yıl.Merak etme Rabbim vakti geldiğinde veriyo.Herşeyin bir vakti var.
arkadaşlar peki yumurtlama dönemi dışında korunmasız ilişkide hamile kalma olasılığı varmıdır????

lawyerr
karfilla
arkadaşlar peki yumurtlama dönemi dışında korunmasız ilişkide hamile kalma olasılığı varmıdır????
Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınması imkansız.Fakat yumurtlama günü her zaman adet olmadan 14 gün önce olmuyo malesef.Düzenli adet görenlerde genelde belli ama genede değişiklik gösterebiliyor.Bana doktorumun söylediği olası adet tarihinden önce 12-14-16. günler altın günler:)))

merweyunus
lawyerr

Aslinda yaşim kücuk 21 yasindayim. Cok mutluyum.onun icin cok istiyorum artik
Ewet herseyi rabbim bilir.acaba uzulunce isyan etmis olurmuyum

karfilla
lawyerr
Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınması imkansız.Fakat yumurtlama günü her zaman adet olmadan 14 gün önce olmuyo malesef.Düzenli adet görenlerde genelde belli ama genede değişiklik gösterebiliyor.Bana doktorumun söylediği olası adet tarihinden önce 12-14-16. günler altın günler:)))
tşk ederim cnm benim:)

lawyerr
merweyunus
Aslinda yaşim kücuk 21 yasindayim. Cok mutluyum.onun icin cok istiyorum artik
Ewet herseyi rabbim bilir.acaba uzulunce isyan etmis olurmuyum
Canım yaşın gerçekten çok küçükmüş.İnşallah Allah gönlüne göre verir.Ama yıllarca çocuk sahibi olmak için bekleyenleri düşününce, 4 aylık süre inan sanada komik gelecektir.Eğer çocuk olayını sürekli düşünürsen psikolojik olarak beynin etki altında kalır ve yumurtlaman bile bu durumdan etkilenebilir.Kafaya takmadan sadece günlere dikkat et ve sabırle bekle.Allah bir an önce verir inşallah