Anne olma hayalini Mart'a erteleyenler ....

Banu_K
24-02-12, 06:02
gulden59
aynen katılıyorum bende hehe:
okadar çok uykum varki anlatamam sana sabah 5 buçukta uyandım.. of of..
Ben de dün 21:30 gibi uyuklamaya başlayıp saat 22:00 de yatağa yol aldığım için sabah 6 da hooop açıldı gözler:) Kocişi işe postaladım ben buraya koştum:))) Mesaide gibiyim walla:)))) Ama iş yerinde insanın uykusunun gelmesi çok fenadır ben uykucu biri olarak iyi bilirim o hissi, kalk bi kahve fala iç arkadaşım:)

gulden59
Banu_K
Ben de dün 21:30 gibi uyuklamaya başlayıp saat 22:00 de yatağa yol aldığım için sabah 6 da hooop açıldı gözler:) Kocişi işe postaladım ben buraya koştum:))) Mesaide gibiyim walla:)))) Ama iş yerinde insanın uykusunun gelmesi çok fenadır ben uykucu biri olarak iyi bilirim o hissi, kalk bi kahve fala iç arkadaşım:)
ay aynen birazdan yapıcam ama önce poça söyldim o gelsin kahvaltımı yapayım sonrasında kahve içicem..

Ozlem2334
herkese gunaydıınnn. banusssum nbr. ben geberiyorum adet oldum bu sabah. aylardan sonra ilk defa böle sancı çekiom.
ya ben şimdi bu yumurtlama gunumu nasıl hesaplıodım bak unuttum geneeeee

nersan
gulden59
günaydın önce canım..
ama asprin içtiysen ağrını kesmesi normal ama şimdilerde adet olman lazım bence sen 1 test daha yapıp emin olmayı dene
şuan işteyim, akşama kaldı test işi....hala ara ara ağrım oluyor :KK43: kötü ya bu halde çalışmak .....şimdi evde olmayı çok isterdim:KK43:

Banu_K
gulden59
ay aynen birazdan yapıcam ama önce poça söyldim o gelsin kahvaltımı yapayım sonrasında kahve içicem..
Afiyet bal şeker olsun o zaman:)

Ozlem2334
herkese gunaydıınnn. banusssum nbr. ben geberiyorum adet oldum bu sabah. aylardan sonra ilk defa böle sancı çekiom.
Günaydın Özlemcimmm:) Geldi mi kırmızılar, hayırlı olsun bakalım:) Üşüttün mü ki niye sancın var? şu kas gevşeticilerden içsen var mı yanında? Yumurtlama günü için önce kaç günde bir adet oluyorsun onu söyle sen bakalım önce:)

nersan
şuan işteyim, akşama kaldı test işi....hala ara ara ağrım oluyor :KK43: kötü ya bu halde çalışmak .....şimdi evde olmayı çok isterdim:KK43:
Kıyamam, kötü bir ağrıdır tahmin ediyorum ama hamile misin değil misin emin de değiliz ki, ilaç içsen ama ya bi de hamişsen ya?:KK43:

Banu_K
Haftaya cuma adetimin başlaması lazım, koskoca 8 güüüüüüüüüüüüün, nasıl geçecek:)
İşte bende olanlar olmayanlar;
Olanlar
Yumurtlama gününden 3-4 gün sonra kasıklarda batma , karıncalanma karışımı bir his bir iki gün devam etti

Şimdilerde yine kasıklarda ve karnımın altında, daha çok çekilme ve hafif kramplar tarzı, bazen yine batmalar şeklinde ağrı, çoğunlukla tek taraflı ama bazen iki tarafta da oluyor. Bazen karnımın altında birşey çekiliyormuş gibi hissediyorum..

Deli gibi bir akıntım yok ama kuru günlerimde başlamadı, hala ıslaklık devam ediyor vajinada..
son 2 gündür akşamları daha çabuk uykum geliyor , ya da bazen birden bir uyku bastırıyor, sürekli değil ama.. Bir de ben uykuya düşkünümdür zaten bu pek de ayırt edici değil benim için.. Ama yani öyle sersem sepelek de değilim..

Ara ara başağrılarım ve bacak ağrım var, normalde adetten 1-2 gün önce olur ama bu sefer çok erken başladı..

Olmayanlar;

Göğüslerimde bir cacık yok, damarlanma şişme, hassasiyet falan, cık , zero yani:)

İdrarım her zamanki gibi, kokusu falan değişir diyorlar ben nereden bilicem kokusunu, ayrıca hadi kokladım diyelim öncesini bilmiyorum ki kıyaslama yapayım:)
Bulantı, baş dönmesi , tansiyon düşüklüğü, hiçbiri yok ben de..

Herhangi birşeye aşerme, canımın çekmesi veya birşeyden tiksinme de yok.. Gayeeeet normalim:)

Bir de dün annemle konuştum, kızım bana çektiysen eğer boşuna debelenme hamile olup omadığını anlamak için dedi. O iki hamileliğinde de hiçbir belirti yaşamamış. Ne aşerme ne bulantı ne ağrı sancı 9 ay boyunca gayet normalmiş yani.. Sadece 2. aydan sonra göğüsler haliyle büyümeye başlamış ve ilerleyen dönemde karnı şişmiş:) Kadının tek yaşadığı belirti buymuş.. Anneme çekmiş olabilir miyim acaba bende? gerçi çektiysem şayet ne ala, çok rahat olurum , güzel de olur aslında:)

Evet budur ben de durum kızlar:)

Ozlem2334
Banu_K

Günaydın Özlemcimmm:) Geldi mi kırmızılar, hayırlı olsun bakalım:) Üşüttün mü ki niye sancın var? şu kas gevşeticilerden içsen var mı yanında? Yumurtlama günü için önce kaç günde bir adet oluyorsun onu söyle sen bakalım önce:)

Kıyamam, kötü bir ağrıdır tahmin ediyorum ama hamile misin değil misin emin de değiliz ki, ilaç içsen ama ya bi de hamişsen ya?:KK43:
kuzum geçen ayda 24 un de olmustum. 24 ocak. yok be yavrum sabah cıkmadan bir agrı ksici attım. ayaklarım cok usuyor benım ya ondan herhalde sancılı oldu bu sefer

Banu_K
gulden59
Ozlem2334
Ozlem2334
kuzum geçen ayda 24 un de olmustum. 24 ocak. yok be yavrum sabah cıkmadan bir agrı ksici attım. ayaklarım cok usuyor benım ya ondan herhalde sancılı oldu bu sefer
ocaktan önceki tarihi hatırlıyor musun hesaplayıcıdan bakalım diyecektim.. Ya sorma bu denemelerin ilk ayı ben de olmuştu o, aman bir gaz, bir karın ağrısı, gece uykumdan ah vah ederek uyanıyordum, hatta tamam dedim hamileyim galiba:) Ama tabii geldi kırmızılar, ben de ayaklarıma 2 kat çorap ve terlik giymeye başlayınca tüm o ağrı sancı da geçti:)

gulden59
Banu_K

sağol canım bu sabah kocam bana ekmek arası yapamadı oyüzden poça yiyecem yoksa sevgili kocam bana kendi elleriyle ekmek hazırlıyo heheheh:
özlemcim evet bi ağrı kesici iç diyecem ama benim adetimi ağrı kesiciler kesiyo mesela oyüzden bişey diyemiyorum..

Ozlem2334
Banu_K
ocaktan önceki tarihi hatırlıyor musun hesaplayıcıdan bakalım diyecektim.. Ya sorma bu denemelerin ilk ayı ben de olmuştu o, aman bir gaz, bir karın ağrısı, gece ykumdan ah vah ederek uyanıyordum, hatta tamam dedim hamileyim galiba:) Ama tabii geldi kırmızılar, ben de ayaklarıma 2 kat çorap ve terik giymeye başlayınca tüm o ağrı sancı da geçti:)
canım ben butun tarihlerimi yazardım aralıgı yazmamışım yogun biaydı ondan herhalde:))) kasım var ama istersen 23.11.11:)) canım ben koton corap giyiyorum onun üstüne 2 kat daha. Allah seni inandırsın ayakkabılarımın içine zor girio ayaklarım:)) ama yok usudumu yine usuoo

goonnca
lata
yıne aynı kuru mu denıyorsun tatlım yoksa baska denedgın kur de var mı ben ılk defa bu ay sohgan kurunu kullanmaya basladım sonra psıman oldum ama bakalım haıyılsı...
yok canım bunu ilk defa deniyorum geçen ay soğan kürünü uygulamıştım ki o zaten rahmi temizliyomuş bal tarçın çörek otu da yumurta sayısını çoğaltıp çatlamasını kolaylaştırıyormuş çok araştırdım bu kür vesilesiyle 1. ay omasana 2. ay hamile kalan çokmuş bende deneyim bi dedim tedbir bizden tajdir allahtan bakalım inşallah bu nasip eder bizede bu vesile ile :)

Ozlem2334
guldencım nasılsınnnn

Banu_K
gulden59
sağol canım bu sabah kocam bana ekmek arası yapamadı oyüzden poça yiyecem yoksa sevgili kocam bana kendi elleriyle ekmek hazırlıyo heheheh:
özlemcim evet bi ağrı kesici iç diyecem ama benim adetimi ağrı kesiciler kesiyo mesela oyüzden bişey diyemiyorum..
Vayyy vayyy vayy aşka bak, özene bak..:nazar: allah nazarlardan korusun, daim etsin mutluluğunuz bebişim:) :nazar::KK19::nazar:

gulden59
Banu_K
Haftaya cuma adetimin başlaması lazım, koskoca 8 güüüüüüüüüüüüün, nasıl geçecek:)
İşte bende olanlar olmayanlar;
Olanlar
Yumurtlama gününden 3-4 gün sonra kasıklarda batma , karıncalanma karışımı bir his bir iki gün devam etti

Şimdilerde yine kasıklarda ve karnımın altında, daha çok çekilme ve hafif kramplar tarzı, bazen yine batmalar şeklinde ağrı, çoğunlukla tek taraflı ama bazen iki tarafta da oluyor. Bazen karnımın altında birşey çekiliyormuş gibi hissediyorum..

Deli gibi bir akıntım yok ama kuru günlerimde başlamadı, hala ıslaklık devam ediyor vajinada..
son 2 gündür akşamları daha çabuk uykum geliyor , ya da bazen birden bir uyku bastırıyor, sürekli değil ama.. Bir de ben uykuya düşkünümdür zaten bu pek de ayırt edici değil benim için.. Ama yani öyle sersem sepelek de değilim..

Ara ara başağrılarım ve bacak ağrım var, normalde adetten 1-2 gün önce olur ama bu sefer çok erken başladı..

Olmayanlar;

Göğüslerimde bir cacık yok, damarlanma şişme, hassasiyet falan, cık , zero yani:)

İdrarım her zamanki gibi, kokusu falan değişir diyorlar ben nereden bilicem kokusunu, ayrıca hadi kokladım diyelim öncesini bilmiyorum ki kıyaslama yapayım:)
Bulantı, baş dönmesi , tansiyon düşüklüğü, hiçbiri yok ben de..

Herhangi birşeye aşerme, canımın çekmesi veya birşeyden tiksinme de yok.. Gayeeeet normalim:)

Bir de dün annemle konuştum, kızım bana çektiysen eğer boşuna debelenme hamile olup omadığını anlamak için dedi. O iki hamileliğinde de hiçbir belirti yaşamamış. Ne aşerme ne bulantı ne ağrı sancı 9 ay boyunca gayet normalmiş yani.. Sadece 2. aydan sonra göğüsler haliyle büyümeye başlamış ve ilerleyen dönemde karnı şişmiş:) Kadının tek yaşadığı belirti buymuş.. Anneme çekmiş olabilir miyim acaba bende? gerçi çektiysem şayet ne ala, çok rahat olurum , güzel de olur aslında:)

Evet budur ben de durum kızlar:)
olabilir tabiki canım ama mesela benim canım bu ara acayip ekşi istiyo dünden beri sonra kokulara karşı zaten hassas olan ben iyice hassasoldum ama bişey de yok bence heheheheh:
of ya offf:
ama benim annemde ablama 6 ay sonra hamile kalmış beniyine hiç düşünmezken olmuşum bence annene benzeye bilirsin canım
ve ben senin hanile olduğunu düşünüyorum seni umutlandırmak istemiyorum ama bence öylesin..

Shostakovich
24-02-12, 07:02
kızlarr herkese günaydınn:)))
hepinize güzel bir gün diliyorum:)))

kızlar dün alışveriş için pazara gttim veee yine dayanamadım bebek takımları satan abiden altlı üstlü filli takım aldımmmm:))) yeşil aldımki kız da olsa erkek de olsa giyebilsin..:)))

geldim eve eşime gösterdim o da çok sevindi bi yandanda bana üzülyor tabii...

sonra bir gebelik testi yapayım dedim veee sonuççç

negatif.

bi de kendimi kandırmaya çalışıyorum..adetim 5 martta daha çok var şimdiden belli olmaz diyorum...ya gerçekten negatifse?? o zaman ne yaparm....dün dayanamadım ağladım yine...

ama napalım...herşeyin hayırlısı...

eee siz neler yapıyorsunuz bakalımmm:))) güzel bir kahvaltı yaptınız mı hanımlarrr?:)))

nersan
Banu_K

Ayy çook sağol..inşallahla hamileyimdir...ama bu ağrdan sonra olurmu? böyle belirtiler var mıdır ki?

birde ggögüşlerim hafta içi çook şişti...dün akşam üstü şişliği biraz iinmiş ti..had,, hayırlısı bakalım...:))))

umarım Banu K dediğin gibidir.....:)

goonnca
ebru_1907
goonca bız kecıboynuzunu uyguluyoruz esımde sperm sayısı düşüktü kürü uygulayıp hamıle kalmıstım sımdı ıkıncıyı ıstıyoruz yıne 2 aydır kür yapıyoruz:KK53:
bizim sprem sayımız ne durumda bilmiyorum ama 4 ay denedik olmayınca bende her ihtimale karşı olsun diye yapıyorum bu kürü neticede organik bi zararı olmaz sorunumuz yoksa bile annelik duygusunu tadmışsın ne güzel inşallah rabbim 2.de nasip eder kürlere devam o zaman :KK1:

Banu_K
Ozlem2334
canım ben butun tarihlerimi yazardım aralıgı yazmamışım yogun biaydı ondan herhalde:))) kasım var ama istersen 23.11.11:)) canım ben koton corap giyiyorum onun üstüne 2 kat daha. Allah seni inandırsın ayakkabılarımın içine zor girio ayaklarım:)) ama yok usudumu yine usuoo
Ah evet o ayak üşümesinden muzdaribim ben de tatlım.. Baktım şimdi senin yerine bir yabancı siteden bir de türk sitesinden.. Biri 7 - 12 mart arası diyor, diğeri 8 14 mart arası.. Bence sen işi sağlama al , Adet bitiminden ya da martın 2-3 ü gibi başla gün aşırı, 16-17 sine kadar devam et derim:)

Shostakovich
gulden59
olabilir tabiki canım ama mesela benim canım bu ara acayip ekşi istiyo dünden beri sonra kokulara karşı zaten hassas olan ben iyice hassasoldum ama bişey de yok bence heheheheh:
of ya offf:
ama benim annemde ablama 6 ay sonra hamile kalmış beniyine hiç düşünmezken olmuşum bence annene benzeye bilirsin canım
ve ben senin hanile olduğunu düşünüyorum seni umutlandırmak istemiyorum ama bence öylesin..
evet bence deee:)) ama sen benim gibi yapma adet tarihin geçmeden test yapayım deme sakın:)) ben hergün yapıyorum ve havayı alıp yerime oturuyorum.:)))

Ozlem2334
Banu_K
Ah evet o ayak üşümesinden muzdaribim ben de tatlım.. Baktım şimdi senin yerine bir yabancı siteden bir de türk sitesinden.. Biri 7 - 12 mart arası diyor, diğeri 8 14 mart arası.. Bence sen işi sağlama al , Adet bitiminden ya da martın 2-3 ü gibi başla gün aşırı, 16-17 sine kadar devam et derim:)
oyyyyyy... saol canım. yapcez artık napalım baska care yok:)) cok fena bebegim bu sancı cok. kör olasıca uyutmadı da benii

gulden59
Ozlem2334
guldencım nasılsınnnn
iyiyim tatlım sen nasılsın?

Banu_K
goonnca
yok canım bunu ilk defa deniyorum geçen ay soğan kürünü uygulamıştım ki o zaten rahmi temizliyomuş bal tarçın çörek otu da yumurta sayısını çoğaltıp çatlamasını kolaylaştırıyormuş çok araştırdım bu kür vesilesiyle 1. ay omasana 2. ay hamile kalan çokmuş bende deneyim bi dedim tedbir bizden tajdir allahtan bakalım inşallah bu nasip eder bizede bu vesile ile :)
İnşallah hayatım, hamiş haberin gelsin mart ayında:)

gulden59
of ya offf:
Ya evet çok değişken bir durum bu, bazen bende adet öncesi bildiğin hamile gibi oluyorum, bekarken de böyleydi bu durum.. Bir de şu var tabii, gebeliklerin büyük bir kısmı biz farkına varmadan sonlanırmış, sağlıklı yumurta olmadığı için vücut döölenmeden sonra ekarte edermiş yani onu sistemdem, hani bazen bunu da hissediyor olabiliriz diyorum.. Erken erken test yapmak istemeyişimin sebebi de budur, pozitifi görüp sonra hamilelik sona erince yaşayacağın sıkıntı fazla, ama öbür türlü adet oldum tutmadı deyip geçiyorsun..

Ya bakalım ben de umutlanmak istemiyorum ama bunu diyen beynimin mantıklı düşünen yarısı, mantıksız düşünen diğer yarısı belirtilerin peşinde koşuyor:)) Sen söyledin kesin ama ben de devreler karıştı, kaçıncı denemeniz olacaktı sizin kuzum?:)

Shostakovich
Banu_K
günaydın banucummm:))) belirtilerinden biraz da bana gönder yavv:))) cimrilik etme:))) nasılsın?

valla bu kadar belirtim olsa ne iyi olurdu:))

bende bi cık yokkk napiiimmm:))
dün de test yaptım negatif çıktı....

5 martı bekliyom işte...

ama mide bulantısı uyku ve bel ağrısı gaz gibişeyler var...belki de adet belirtisidir ne biliimm...
ümitlenmicem...:)))

Ozlem2334
gulden59
iyiyim tatlım sen nasılsın?
fena degil cnm sancılı birasss

gulden59
Aeroplain
kızlarr herkese günaydınn:)))
hepinize güzel bir gün diliyorum:)))

kızlar dün alışveriş için pazara gttim veee yine dayanamadım bebek takımları satan abiden altlı üstlü filli takım aldımmmm:))) yeşil aldımki kız da olsa erkek de olsa giyebilsin..:)))

geldim eve eşime gösterdim o da çok sevindi bi yandanda bana üzülyor tabii...

sonra bir gebelik testi yapayım dedim veee sonuççç

negatif.

bi de kendimi kandırmaya çalışıyorum..adetim 5 martta daha çok var şimdiden belli olmaz diyorum...ya gerçekten negatifse?? o zaman ne yaparm....dün dayanamadım ağladım yine...

ama napalım...herşeyin hayırlısı...

eee siz neler yapıyorsunuz bakalımmm:))) güzel bir kahvaltı yaptınız mı hanımlarrr?:)))
günaydın canım üzülme sonucun negatif olması çok normal daha çok erken yani 10 var gün var oyüzden ne yapıyoruz bekliyoruz no sitres..