evler birbirlerinin kopyası gibi..

bulusis
5-02-12, 13:02
bu formu uzun zamandır takip ediyorum evleri inceliyorum bende hazırlık aşamasında yeni ev diziyorum..
yemek takımı denilen vitrin olay mesela almıyorum evime ve çevrem niye almıyorsun yeni gelinsin almadan olurmu vs tepkilerde bulunuyorlar...
alışılmış basma kaılp eşyaları dizaynı göremeyen insanlar farklılığa gelemiyorlar...
herkesin evi birbirnin koyası gibi...
misafir odası +salon..
aynı kaılıplarda hep..
misafir odasında illa yemek takımı vitrin ve içindeki anlamsız süs bardak tabaklar....
ben zaten anlam veremıyorum 2 oturma grubu olayına..
misafirler için özel oda dizayn edilme olayına..
koltuk takımı,vitrin,masa...
renkler modeller farklı olsada sonuç hep aynı...
farklılığa dair bikaç ev gördüm burda ve gerçekten çok beğendim bazı arkadaşların evlerini...
ben ilk basta amerikan tarzı 1+1 dairedemde oturacağım..
yeni dairmizde aldık 3+1
orayı kiraya vericez ve taksitleri bitince oraya yerleşicez inş..
ve salonum olcak sadece yine...
misafir odasına ayrılan geniş ferah odam salonum olcak..
diğer odayı çalışma odası tarzında dizayn etmeyı düşünüyorum yada güzel bir dinlenme odası tarzı farklı şeyler var kafamda..
sıradanlıktan çıkmayı çevremede aşılıyorum...
şu vitrin olayı tarihe gömulmeli artık..
yok misafir tabağı,yok misafir bardağı...
ne kadar masraf yapıyoruz misafirlere değilmi..
ama misafir gelincede çevremde göruyorum off poff stresler yapıyoruz..

hı bide şu duvar stkckleri..
bir başladı kaç evde aynı model duvar stikleri..
aynı model aynalar..
vs..vs..
kızlar ayağım kırıldı ve 40 gun bıyunca yatağa mahkum kaldım..allah beternden saklasın tabi ama yarın okullar açlıyo öğretmenlik yapıyorum ama başlayamıcam..
belkide sıkıntıdan oturup bunları düşünüp sizlerle paylaştım..
sağlığınızın değerini iyi bilin:KK50:
fikirlerimi paylaştım sizlerle..

soft85
ben 7 senelik evliyi ben de almadım vitrin falan misafir odası diyede ayırmadım hiç.herkes al diye çok ısrar etti almadım..yeni evimiz yapıldı oraya sadece tekli vitrin aldım onun içinede bardak fincan gibi şeyler koymadım çok şık biblolar koydum hoş görünüyo.:21:

bulusis
soft85
ben 7 senelik evliyi ben de almadım vitrin falan misafir odası diyede ayırmadım hiç.herkes al diye çok ısrar etti almadım..yeni evimiz yapıldı oraya sadece tekli vitrin aldım onun içinede bardak fincan gibi şeyler koymadım çok şık biblolar koydum hoş görünüyo.:21:
iyi yapmışsın canım ne o öyle tabaktan bardaktan süsmü olur,hiç bir esteteğide yok ayrıca:KK1:
yer kapalamısa ayrı dert,
odayı daraltıyor gereksiz yere=)

soft85
ewet hiç estetik olmuyo arkadaşımın var o şekilde değiştirelim içindekileri diyorum ikna edemedim bir türlü:KK4:

Cookie_Dough
aynı benim gibi dusunuyorsun....

ben de evimin tek odasını hem oturma hem salon gibi yapıcam misafir icin ayrı bir oda sacmalıgı olmayacak yani... diger odam da calısma odam ve kutuphanem olacak, bir odam da bebeğimiz olana kadar ütü ve camasır odası olacak....

ikea da begendigim esyalar cok, genelde retro ve country tarzı seviyorum, modern mobilyalarda pek ilgimi çekmiyor

ailemde birçok kişiye beğendiğim eşyaları gösterdim ama hepsi itiraz etti, yengem aaa senin evin cok entel dantel olucak ne bu böyle dedi, yeni gelin evi olcak millet ne der dedi

ne derlerse desinler aynı tip evleri gormekten ben de sıkıldım... bir ev içinde yaşayanların ruhunu yansıtmalı, nişanlım da benim gibi düşünüyo allahtan kendi kafamıza göre beğeniyoruz önemli olan da o zaten...

ama hepsinden önemlisi evin içindeki huzur tabi...

huzur ve mutluluk dolu yuvalarımız olur inşallah :KK16:

bulusis
5-02-12, 14:02
Cookie_Dough
aynı benim gibi dusunuyorsun....

ben de evimin tek odasını hem oturma hem salon gibi yapıcam misafir icin ayrı bir oda sacmalıgı olmayacak yani... diger odam da calısma odam ve kutuphanem olacak, bir odam da bebeğimiz olana kadar ütü ve camasır odası olacak....

ikea da begendigim esyalar cok, genelde retro ve country tarzı seviyorum, modern mobilyalarda pek ilgimi çekmiyor

ailemde birçok kişiye beğendiğim eşyaları gösterdim ama hepsi itiraz etti, yengem aaa senin evin cok entel dantel olucak ne bu böyle dedi, yeni gelin evi olcak millet ne der dedi

ne derlerse desinler aynı tip evleri gormekten ben de sıkıldım... bir ev içinde yaşayanların ruhunu yansıtmalı, nişanlım da benim gibi düşünüyo allahtan kendi kafamıza göre beğeniyoruz önemli olan da o zaten...

ama hepsinden önemlisi evin içindeki huzur tabi...

huzur ve mutluluk dolu yuvalarımız olur inşallah :KK16:
kesinlikle canım..
millet ne der diye diye kendi hayatımızından ,istelerimizden ödün veriyoruz..
yeni gelin evi kalıbıda nedir allah aşkına..
yeni gelin evi denince illa yemek takımı ,ışıltılı koltuklar,taşlı parlal hiç bir rahatlığı olmayan koltuk takımları ve tuhaf örtülerimi olmak zorunda..
benim gibi düşünenleri görmek güzel böyle giderse bazı şeyler tarihe gömulmeye yakındır:KK1:

esra222
bulusis
bu formu uzun zamandır takip ediyorum evleri inceliyorum bende hazırlık aşamasında yeni ev diziyorum..
yemek takımı denilen vitrin olay mesela almıyorum evime ve çevrem niye almıyorsun yeni gelinsin almadan olurmu vs tepkilerde bulunuyorlar...
alışılmış basma kaılp eşyaları dizaynı göremeyen insanlar farklılığa gelemiyorlar...
misafir odası +salon..
aynı kaılıplarda hep..
misafir odasında illa yemek takımı vitrin ve içindeki anlamsız süs bardak tabaklar....
farklılığa dair bikaç ev gördüm burda ve gerçekten çok beğendim bazı arkadaşların evlerini...
yeni dairmizde aldık 3+1
diğer odayı çalışma odası tarzında dizayn etmeyı düşünüyorum yada güzel bir dinlenme odası tarzı farklı şeyler var kafamda..

aynı model aynalar..
vs..vs..
kızlar ayağım kırıldı ve 40 gun bıyunca yatağa mahkum kaldım..allah beternden saklasın tabi ama yarın okullar açlıyo öğretmenlik yapıyorum ama başlayamıcam..

şu kk da bnm içimden geçenleri bn bile böyle anlatamazdım vallahi billahi cnm ne güzel yazmışsın hislerime tercüman oldun resmen :)

aynı basma kalıp her evde. bnm çevremden de diyorlar vitrinsiz olmaz.. iki tane çanak çömlek sergileyeceğim diye sürkli o camlı vitrinin tozunu almayı göze alamıyorm bi türlü haklıyım haklıyızz :KK52:

bir de evlrdeki kırmızı takıntısı inanılmaz yoruyor insanın gözünü ya simsiyah tüller ya kıpkırmızı artık evler kırmızı siyah beyaz başka renkler düşünmez olduk. mesela burda ck güzl evler gördüm bn yurt dışından bir ark vardı fıstık yeşili döşemş evini yine biri dha vrdı ne drd ferahtır o ev öyle :)
bşka renk görnce içim açılıyor şu resımlere bakarken.

senin evinide ayrıca merak ettim şmdi cnm ama bn snn yerınde olsam 3+1 i kiraya vermezdm kiracı bu hepimiz kiracı olduk ama herkes aynı düzeni özeni göstermeyebilir eve snradan üzülmeyesın dıye canım sen kıyamassın oturmaya belki gelen insanlar hor kullanılar vs vs.
bir de 1+1 ler kullanışlı olmuyor pek bir tanıdığımz vrdı yemek pişrse yağ- salça kokusu yayılıyor hemn güçlü aspiratr davlumbaz olayı hıkaye o kokunun tamamını almıyor maalesf özellkle koltuklara ve halılara acayp siniyor hemen. bn snn yerınde olsam 3+1 de otururm önce yine istediğin gibi döşersin evini ama bn olsam 3+1 i kiraya vermezdim kıyamazdım yni . sonçta herkes ilk oturanı olmak ister evin öyle dğil mi :)

geztapo
bende sizin gibi düşünüyorum 12 yıllık evliyim .evlenirken vitrin gümüşlük istememiştim zorla almışlardı .bu yaz Allahın izniyle vitrin ve gümüşlük gidecek sadece konsol kalacak bide masa sandalye neolcakki anca yer kaplıyo .valla yeni evleneceklere tavsiyem az eşya alsınlar gereksiz şeyleri evlerine doldurmasınlar.

HepBaharOlsa
5-02-12, 15:02
Valla yurddisinda misafirler icin ayri bir odasi olan 1 tane bile aile tanimiyorum.
Herkesin sadece 1 tane oturma odasi var.
Eziyete ne gerek var, fuzuli masraf. Fazladan odasi olan orayi genelde calisma odasi yapiyor :))

bulusis
esra222
şu kk da bnm içimden geçenleri bn bile böyle anlatamazdım vallahi billahi cnm ne güzel yazmışsın hislerime tercüman oldun resmen :)

aynı basma kalıp her evde. bnm çevremden de diyorlar vitrinsiz olmaz.. iki tane çanak çömlek sergileyeceğim diye sürkli o camlı vitrinin tozunu almayı göze alamıyorm bi türlü haklıyım haklıyızz :KK52:

bir de evlrdeki kırmızı takıntısı inanılmaz yoruyor insanın gözünü ya simsiyah tüller ya kıpkırmızı artık evler kırmızı siyah beyaz başka renkler düşünmez olduk. mesela burda ck güzl evler gördüm bn yurt dışından bir ark vardı fıstık yeşili döşemş evini yine biri dha vrdı ne drd ferahtır o ev öyle :)
bşka renk görnce içim açılıyor şu resımlere bakarken.

senin evinide ayrıca merak ettim şmdi cnm ama bn snn yerınde olsam 3+1 i kiraya vermezdm kiracı bu hepimiz kiracı olduk ama herkes aynı düzeni özeni göstermeyebilir eve snradan üzülmeyesın dıye canım sen kıyamassın oturmaya belki gelen insanlar hor kullanılar vs vs.
bir de 1+1 ler kullanışlı olmuyor pek bir tanıdığımz vrdı yemek pişrse yağ- salça kokusu yayılıyor hemn güçlü aspiratr davlumbaz olayı hıkaye o kokunun tamamını almıyor maalesf özellkle koltuklara ve halılara acayp siniyor hemen. bn snn yerınde olsam 3+1 de otururm önce yine istediğin gibi döşersin evini ama bn olsam 3+1 i kiraya vermezdim kıyamazdım yni . sonçta herkes ilk oturanı olmak ister evin öyle dğil mi :)

canım çok saol:21:
hislerine tercüman olmuşum çok sevindim:21:
kimseyi dinlemeden diziyorum evimi ohhh vitrin örtü vs...saçmalıklardan ırak:21::21:
paylaşıcam inş evimi burda 30 eylülde düğünüm dizer dizmez paylaşıcam:21:
canım ben 1+1 evimize hayranım özellikle terasına:21:
hoş basta yeni aldgımız ev yoktu nişanlımın işleri rast gidince krediye grip uyguna aldık daha yeni yani..
ama biz 1+1 e göre eşyalarımızı aldık vs..
aslına bakarsan nişanlım orayı kendi imkanlarıyla yapmış şirinmi şirin ferah bir çatı katı 90 m2 bişe
ve en buyuk hayalı hep orda ıkımızın olmasymıs..
yağmur sesiyle kahve yudumlamakmiş
ev bitti bu yıl derken yeni ev aldık..
fakat şimdi taksitleri ödemek için mecburen kiraya vericez..
oraya biz çıksak 1+1 evimizn kirası taksiti karsılamadgı için bikaç yıl seve seve oturcaz:21:
minik aşk yuvamız:21:
temiz bir aileye vericez kirayı tabi ama sorun çıksada tadilat olur artık ne yapalım

bulusis
HepBaharOlsa
Valla yurddisinda misafirler icin ayri bir odasi olan 1 tane bile aile tanimiyorum.
Herkesin sadece 1 tane oturma odasi var.
Eziyete ne gerek var, fuzuli masraf. Fazladan odasi olan orayi genelde calisma odasi yapiyor :))
onu diyorum bende..
şu misafirler için ne kadar masrafa giriyoruz ki misafir odası denilen olayda o odaya allah rızası için kaçnız kaç kere otoryosunuz yani sayılıdır..
müze gibi:KK1:
evin en geniş,en ferah alanı arada sırada misafre bikaç saatliğne muze gibi açılıp kapatılıyor,arada tabak çanağın tozu alınıyor:KK1::KK1:
ayh çok güldüm şimdi:KK1:
ben bir odamıda mesleğimden ötürü resim odası yapıcam mesela:21::21:
burda paylaştığımız günleride görürüz inş:21:

bulusis
geztapo
bende sizin gibi düşünüyorum 12 yıllık evliyim .evlenirken vitrin gümüşlük istememiştim zorla almışlardı .bu yaz Allahın izniyle vitrin ve gümüşlük gidecek sadece konsol kalacak bide masa sandalye neolcakki anca yer kaplıyo .valla yeni evleneceklere tavsiyem az eşya alsınlar gereksiz şeyleri evlerine doldurmasınlar.
kesinlikle canım:KK49:

HepBaharOlsa
^ Amin canim insallah.
Resim odasi yapacaksan mutlakaaaa paylas evini bizimlee :KK16:

esra2424
dediklerine tamamen katılıyorum canım. fazla odam olursa spor odası yapıcam. eğer kütüphane salonuma sığarsa salonumda sığmazsa spor odası fikri iptal. bi de ne o öyle standart koltuk takımları ya hiç sevmiyorum bi köşe takımı neyime yatmiyo. bi de vitrin olayını hiç anlamıyorum zaten :)

Ayrıca odalarımı farklı tarzlarda döşemeyi düşünüyorum. salon takımının aynısı yatak odası falan sıkıcı geliyo bana.

Yesim83
bende senin gibi dusunuyorum
suan yurtdisindayim bizde kredyle ev aldik 1 yili gecti 3 yil kaldi
Allah nasip ederse bende o sekil doseyecegim zaten buraya gelmeden oncede misafir odam
yoktu. calisma odasinda kaliyordu gelenler.
Ama tabiki herkesin zevk ve tercihi
bazilari sirf herkesin gonlu olsun tatsizlik cikmasin diye evlilik asamasinda sevmedigi esyalari alabiliyor.
yada tercihi salon +misafir odasi seklinde olanlar olabbiliyor onlarada saygi duymak lazim tabi.

korkmakalbim
bir de dantel örtmezler mi?:KK53:

misafir için bu kadar külfete katlanan bir toplum daha var mı ki?
:KK52:

venus0
ne vıtrınım var ne ıvır zıvır suslerım spor bı ewım var 1 spor odam var.yatak odam ve otrma odam mutfak amerıkan muftak zaten acık senle aynı fıkırdeyım sıkıcı ewler goruyorm. benm masam bıle yok barım var orda yıorz.

ewımın bı benzerını daha gormedım cunku perde abajur mınder kumaslarını falan secıp dıktrdım
ayrıca otrma odamdakı storda dew gbı bır baskı var o baskıda bızım zewkımız kımsede oldgunu sanmıorm tulum hıc yok. stor ve kalın perdeler
gorenler ask ewı dıyolar bu ewe esyam yok fazla ama sıcacık bır ew

allah herkese nasıp etsın

bulusis
5-02-12, 16:02
7511
ne vıtrınım var ne ıvır zıvır suslerım spor bı ewım var 1 spor odam var.yatak odam ve otrma odam mutfak amerıkan muftak zaten acık senle aynı fıkırdeyım sıkıcı ewler goruyorm. benm masam bıle yok barım var orda yıorz.

ewımın bı benzerını daha gormedım cunku perde abajur mınder kumaslarını falan secıp dıktrdım
ayrıca otrma odamdakı storda dew gbı bır baskı var o baskıda bızım zewkımız kımsede oldgunu sanmıorm tulum hıc yok. stor ve kalın perdeler
gorenler ask ewı dıyolar bu ewe esyam yok fazla ama sıcacık bır ew

allah herkese nasıp etsın
merak ettim evini görmek isterdim:KK52:

bulusis
korkmakalbim
bir de dantel örtmezler mi?:KK53:

misafir için bu kadar külfete katlanan bir toplum daha var mı ki?
:KK52:
şimdi bide boncuklu örütler var:KK52:
örtü nie örterler mobilyalara anlamış değilim..hem masraf hem zahmet temizlik yapınca:KK52::KK51::KK37::KK37:

venus0
bulusis
merak ettim evini görmek isterdim:KK52:
ıkı kırmızı koltuk var beyaz sehpa plazma bıde ınsan boyundan uzun bı saat war:),,halımda beyaz agrlıklı sıyah desenlı

yatakodamda dolap yatak ucu ve bası beyaz tuvalt masası beyazx klasık bole nostaljık bı oda ebebyn banyom tuvaletımde acık renkler.
ahım sahım deıl ama cok sıck

bulusis
esra2424
dediklerine tamamen katılıyorum canım. fazla odam olursa spor odası yapıcam. eğer kütüphane salonuma sığarsa salonumda sığmazsa spor odası fikri iptal. bi de ne o öyle standart koltuk takımları ya hiç sevmiyorum bi köşe takımı neyime yatmiyo. bi de vitrin olayını hiç anlamıyorum zaten :)

Ayrıca odalarımı farklı tarzlarda döşemeyi düşünüyorum. salon takımının aynısı yatak odası falan sıkıcı geliyo bana.
spor odası fikri harika:KK52:
inş sığar kütüphanen salona:KK52:

rizelimm53
Bende sadece kitap okunacak böyle yer takımı olacak bi oda planlıyorum ilerde

bulusis
Yesim83
bende senin gibi dusunuyorum
suan yurtdisindayim bizde kredyle ev aldik 1 yili gecti 3 yil kaldi
Allah nasip ederse bende o sekil doseyecegim zaten buraya gelmeden oncede misafir odam
yoktu. calisma odasinda kaliyordu gelenler.
Ama tabiki herkesin zevk ve tercihi
bazilari sirf herkesin gonlu olsun tatsizlik cikmasin diye evlilik asamasinda sevmedigi esyalari alabiliyor.
yada tercihi salon +misafir odasi seklinde olanlar olabbiliyor onlarada saygi duymak lazim tabi.
zevk meselesini anlarım ama mecburen almak tuhaf geliyor..özellikle bazı erkek aileleri neden baskı yaparlarkı bu konuda buyukler vs...bizde yok ama çevremde bazı arkadaşlarda göruyorum cidden müdahale eden çok:KK50:

bulusis
7511
ıkı kırmızı koltuk var beyaz sehpa plazma bıde ınsan boyundan uzun bı saat war:),,halımda beyaz agrlıklı sıyah desenlı

yatakodamda dolap yatak ucu ve bası beyaz tuvalt masası beyazx klasık bole nostaljık bı oda ebebyn banyom tuvaletımde acık renkler.
ahım sahım deıl ama cok sıck
evin çok sıcak ve güzele benziyor anllatıklarına göre:KK34:
önemli olan huzur aslında tabi olayın boş masraf yonunu daha çok ele alıyorum..
sadeleik,az masraf,geniş alan,ferarh ve daha orjınal evler görmek ıstıyorum artık,maddiyat tonunden daha uyguna gelıyor misafr odadı elendiği için:KK34:

venus0
bulusis
evin çok sıcak ve güzele benziyor anllatıklarına göre:KK34:
önemli olan huzur aslında tabi olayın boş masraf yonunu daha çok ele alıyorum..
sadeleik,az masraf,geniş alan,ferarh ve daha orjınal evler görmek ıstıyorum artık,maddiyat tonunden daha uyguna gelıyor misafr odadı elendiği için:KK34:
aynen huzur saglık olsun
temzlıgı kolay hem kıracıyım nıe dosıyım delı gbı ewım olunca kafama gore ıster doldrurum ıster bosaltrrım:9
bı foto buldum ama benm fotom arkamda ew haff gorunuyo koyım ıstersen

nuclear
Merhabalar
Bende yeni evliyim evimi döşerken çok eşya yerine az yer kaplayan kullanışlı olanları tercih ettik. Malum günümüzde yapılan evler küçük kaba eşyalar alarak evi küçültmenin anlamı yok diye düşünüyorum.
Erkek aileleri konusuna katılmıyorum iki ailedede yapan olabiliyor.Kişiye bağlı olduğunu düşünüyorum yakın zamanda evlenecek bir arkadaşım var yaşı 28 mobilyalarını beğenmiş ve mobilyacıyla anlaşmış. Bana misafirliğe geldiğinde fikri değişti. Mobilyacıyı arayıp ürünleri değiştireceğim dedi.
Salonumda koltuk takımı yerine bir tane beyaz 3 lü koltuk, 2 tane kırmızı dönen berjerlerden var perdem japon perde tv duvara asılı
çalışma odamda bir tane koltuk ve koacaman bir kitaplığım var gömme kitaplık perdesi kırmızı otobüs olan kumaştan şu big bag yazanlar
yatak odamda ise tuvalet masasını klasik yerine duvara astım. 3 tane dikdörtgen kutu düşünün çapraz şekilde asıldı aynasıda aynı şekilde

elektraya
e zaten 1+1 eve vitrin takımı olmaz ,sığmaz yani.onun için almayacağım demene gerek yok.eğer ömür boyu çocuk düşünmeyeceksen dediğin çok mantıklı geniş salonda kendin oturursun ve ona göre dizayn edersin.ama çocuk olursa görürsün çocuk orayı ne kadar güzel dizayn ediyor.bu sefer çocuğun bir güzel hallettiği o odaya (duvarları karalanmış,koltukların üstüne kusulmuş,her tarafta bir oyuncak,yerde kırıntılar)misafir almak pek hoş olmayacaktır değil mi?

bu kadar insan gerizekalı olamaz herhalde.böyle döşüyorlarsa insanlar evlerini bu kullanışlı olması içindir.daha pahalı eşyaların zarar görmeden bir odada kalması içindir.alaturkalık değil yani sonra gelirsin insanların dediğine.

plnhsyn
5-02-12, 17:02
sonuna kadar katılıyorum arkadaşım sana. sen ne yaptın diye sorarsan ben de yaptım oturma odası oturuyomuyum hayır :) salonumda oturuyorum aslında oturma odasına koyduğum köşe takımını çok beğendiğim için aldım oturma odamı da çok seviyorum ama oturmuyorum. dediğin gibi ayrı odaya karşıyım aslında.hep salonıumzda oturuyoruz biz vitrin falan da almadım dedim bir de onları temizlemekle uğraşamam zevk meselesi tabi ama tavsiyem kimse almasın

hato
5-02-12, 17:02
bulusis
misafir odası +salon..
aynı kaılıplarda hep..
yeni dairmizde aldık 3+1

aynı model aynalar..
vs..vs..
bende oturma odasi yapmadm... salonumda hem oturuyorum hemde misafir agirliyorum... cocuklarimi dusunup onlara ayri ayri odalar verdim...bence kendi cocuklarmiz ayda bir gelen belkide senede biir gelen ozel misafirlerden daha onemli olmali, onlara ayri odalar temn edebilmek daha oneml olmali imkan varsa. salonuma fazla sus biblo koymadimki gelende rahat etsin bzde gunluk kullanimda rahat edelim.
http://www.kadinlarkulubu.com/evim-guzel-evim/497917-salonum.html

esra222
5-02-12, 18:02
elektraya
e zaten 1+1 eve vitrin takımı olmaz ,sığmaz yani.onun için almayacağım demene gerek yok.eğer ömür boyu çocuk düşünmeyeceksen dediğin çok mantıklı geniş salonda kendin oturursun ve ona göre dizayn edersin.ama çocuk olursa görürsün çocuk orayı ne kadar güzel dizayn ediyor.bu sefer çocuğun bir güzel hallettiği o odaya (duvarları karalanmış,koltukların üstüne kusulmuş,her tarafta bir oyuncak,yerde kırıntılar)misafir almak pek hoş olmayacaktır değil mi?

bu kadar insan gerizekalı olamaz herhalde.böyle döşüyorlarsa insanlar evlerini bu kullanışlı olması içindir.daha pahalı eşyaların zarar görmeden bir odada kalması içindir.alaturkalık değil yani sonra gelirsin insanların dediğine.
bizde insanlara gerizekalı demedik herhalde arkadaşım da :) tek düze döşyüyorlar başkalarının etkisinde kalarak diyoruz.
söylediklerinde kendince haklı olabilirsin ama şöyle de birşey var bayanların artık çoğunluğu çalışıyor, haliyle salonları az dağılıyor. çocuk olana kadar bir sorun olucağını sanmıyorm ama çocuk olduktan sonra büyüyene kadar da her anne gibi eşyalardan da fedakarlık yaparız :) sorun bebek kusması ya da mama lekesiyse koltukların üzerine odanın dekorunu bozmıycak örtüler sereriz . zaten odaya vitrin camlı büfe falan almazsak da çocukların parmaklayıp iz yapabileceği ortam bulunmayacaktır. zaten artık tv ler üniteler ya da ünite rafları hep duvara monteli köşe takımları berjerler ayaklı temizliği kolay :)

sırf çocuk bebek dağıtır mahfeder diye de boşu boşuna bir oda da ne gereği var bir de yeni evleneneler yapmıyor mu 3+1 evin bütn odalarını sıkış tepiş eşyalar ne gereği kardeşim 2 kişi insan ihtiyac olmadıktan snra bütn odaları döşemeye ne gerek var bir odası giynme odası+ spor odası olur biri çalşma+kitaplık fıstık gibi ev .. yaşayan ev olur en azından ..

benim kuzenım 16 yıl önce evlendi eşyalarını taa inegölden aldılar geldiler. çocukalra kızardı bağırırdı salonun kapısını kilitlerdi bir allahın kulunun da gidipo oturduğunu görmedik o odada... şmdi kullanmaya başladı salon takımını deve kdr bir vitrin hem de siyah yaklaşık 4 metrekare büyüklüğünde bir büfe aynası koltukalr desen modası geçmiş..ama inanın taşş gbi yumuşaık ama modası geçmiş naparsın öyle pişman ki eskitmeye çalışıyor kıyamıyor da atmaya satmaya anlayacağınız bin pişman. 16 senedir bardaklar endamını sergiliyor vitrin içersinde :) kendide diyor baktıkca gülesim geliyor bunları nasıl almışım diye :) kendi evim olsun bir köşe koltuk bir tv ünitesi bir de masa tövebeler olsun başka birşey almam diyor.

bende evlenirken odamınn büyüklüğüne bağlı olarak ya köşe koltuk +puf ya da 3 lü ve 2 li şeklnde alıcam bir yemek masası birde sığarsa yalnzca konsol önü camlı aynalı fln olmayan oda yemek takımım sığmazsa mutfk dolaplarım küçk olrsa diye düşünüyormm sığarsao da yk :) duvara şık bir saat yine sıradan olmayan bir tv ünitesi tamamdır :) evim 3+1 de olsa başlangçta iki kişi olacağmz için yalnzca yatak odası ve oturma odası şeklde dizayn etmeyı düşünyrum artık nüfus artışına ya da ihtiyaca bağlı olarktn öbür odalara da bir güzellik düşünürüz artıkk

royem
5-02-12, 18:02
merhaba ne guzel anlatmissiniz,ben de cogu resimlere bakinca goze hitap eden ama kullanissiz cok ev goruyorum,bir d aman allahim siyah renk gormeye dayanamiyorum icime kasvet cokuyor resmen,siyahin negatifligini kaldiramiyorum ruhum daraliyor resmen,sanki nefes alamiyorum,ben yurdsisinda yasiyorum,ve burda oyle misafir odasi kavrami falan yok,benim icin de misafir odasi diye birsey cok sacma,ev dedigin insanin ruhunu kisiligini yansitmali,herkeste var diye ,moda diye,elalem ne der diye dosenmememli hic bir ev,soyle iceri girince kendini evinde hisseder gibi sicacik olmali,diken ustunde oturmamali,bir tarafa bisey olacak diye...

mylittlesunshine
5-02-12, 19:02
ahahah çok hoşuma gitti yazdıkların ben de hep dile getiriyorum bunu hatta benim şöyle bir iddiam var bi evim mobilyalarına bakarak o evin kaç yılında döşendiğini söylebileceğime eminim :KK70:

hemen bi kaç madde sıralamak istiyorum son iki üç yıldır gözüme çarpanlarla ilgili:

* salon siyah-beyaz renkte. yemek odası beyaz lake arada siyah şeritleri var. koltuklar yine siyah gri beyaz renklerde ev sahibi kendince cesaret örneği göstermek istemişse mor da görebiliyoruz. fon perdeler gri ya da siyah üstüne simli keza halı yine beyaz üstü siyah desenli ve simli

* yatak odası yine modern(!) ama burda siyah beyaz değil kahve krem daha popüler.

* mutfak kırmızı hem de parlak kırmızı en cancanlısından. yani zevk meselesi demek düşüyor burda bana sadece yoksa bana kızanlar olabilir :KK70:

* oturma odasında köşe koltuk ve yer varsa tv ünitesi yoksa duvara monte plazma

son dönemde ise avangarde modeller de baya popüler. uçuk pembeler, lilalar falan kullanıldığı zaman benim hoşuma giden bi tarz bu renkli berjerlerle süslüyorlar çocuklar duymasın'da gönül'ün evi gibi mesela fakat altın ya da gümüş rengi kullandıkları zaman kusacak gibi oluyorum :KK37:

ayrıca bir de country modası başlamak üzere dikkat edin. benim her zaman hayalimdeki evdi ve kısmet olur da Allah nasip ederse evim bu şekilde olacak. country dekorasyonu özellikle bloggerların evlerinde sıkça görmek mümkün. bazıları orta gelir grubu bazıları ise üst gelir grubu dekorasyon örnekleriyle döşemiş evini tabii ki görsel olarak çok fark var.yalnız farkettim ki yeni yeni duran modernize edilmiş country bana sıcak gelmiyor. eski tarz, ahşap ve sade evler daha hoşuma gidiyor. bakalım umarım benim evim istediğim gibi olur da paylaşırım fotolarını :))

yalnız kimseye haksızlık etmek istemem bu işler biraz da ekonomiye bakıyor, herkes ister iç mimarla çalışsın istediği eşyaları alsın. benim kızdığım standartlarda hatta standart üstü para harcadığı halde kendi zevkini yansıtamayan birebir başkalarının evini taklit eden insanlar. bence her ev sahibine özel olmalı herkeste aynı mobilya olsa da eve kendi ruhunu katabilmeli. yine de ev sahibinin içine siniyorsa bize de güle güle kullan demek düşüyor :KK70:

benimminikelam
5-02-12, 19:02
:) arkadaşım bende tamamen sen gibi düşünsemde..
anlatım tarzında bir yanlışlık var işte..kendinde belirttiğin gibi burda birçok insan evini paylaşıyor...ve sende bu insanların fikirlerini burda haklı da olsan dahi eleştiriyorsun..

diyeceğim şudur ki bu senin görüşün. ben,, hatta birçok insan sen gibi düşünebiliriz..amma velakinn o gördüğün ve eleştirdiğin evlerin sahipleri de kendi isteklerine beğenilerine göre döşemişler evlerini..
bu şekil bir uslüpla değilde ben böyle bir ev istiyorum a dostlar ne dersiniz deseydin daha şirin olurmuş:)
şahsen ben fikrine katıldım ama ifade edişine katılmadım:)

bulusis
5-02-12, 20:02
7511
aynen huzur saglık olsun
temzlıgı kolay hem kıracıyım nıe dosıyım delı gbı ewım olunca kafama gore ıster doldrurum ıster bosaltrrım:9
bı foto buldum ama benm fotom arkamda ew haff gorunuyo koyım ıstersen
koy arkadaşım merak ettim:KK52:

bulusis
benimminikelam
:) arkadaşım bende tamamen sen gibi düşünsemde..
anlatım tarzında bir yanlışlık var işte..kendinde belirttiğin gibi burda birçok insan evini paylaşıyor...ve sende bu insanların fikirlerini burda haklı da olsan dahi eleştiriyorsun..

diyeceğim şudur ki bu senin görüşün. ben,, hatta birçok insan sen gibi düşünebiliriz..amma velakinn o gördüğün ve eleştirdiğin evlerin sahipleri de kendi isteklerine beğenilerine göre döşemişler evlerini..
bu şekil bir uslüpla değilde ben böyle bir ev istiyorum a dostlar ne dersiniz deseydin daha şirin olurmuş:)
şahsen ben fikrine katıldım ama ifade edişine katılmadım:)
haklı olabilirsin:KK34:

bulusis
hato
bende oturma odasi yapmadm... salonumda hem oturuyorum hemde misafir agirliyorum... cocuklarimi dusunup onlara ayri ayri odalar verdim...bence kendi cocuklarmiz ayda bir gelen belkide senede biir gelen ozel misafirlerden daha onemli olmali, onlara ayri odalar temn edebilmek daha oneml olmali imkan varsa. salonuma fazla sus biblo koymadimki gelende rahat etsin bzde gunluk kullanimda rahat edelim.
http://www.kadinlarkulubu.com/evim-guzel-evim/497917-salonum.html
evine bakmıştım daha önce o kadar ferah ve sadeki..baktıgımdada çok beğenmiştim.
tıkış tıkış değil ınsasnın o odada oturdukça oturası gelir:KK34:

bulusis
esra222
bizde insanlara gerizekalı demedik herhalde arkadaşım da :) tek düze döşyüyorlar başkalarının etkisinde kalarak diyoruz.
söylediklerinde kendince haklı olabilirsin ama şöyle de birşey var bayanların artık çoğunluğu çalışıyor, haliyle salonları az dağılıyor. çocuk olana kadar bir sorun olucağını sanmıyorm ama çocuk olduktan sonra büyüyene kadar da her anne gibi eşyalardan da fedakarlık yaparız :) sorun bebek kusması ya da mama lekesiyse koltukların üzerine odanın dekorunu bozmıycak örtüler sereriz . zaten odaya vitrin camlı büfe falan almazsak da çocukların parmaklayıp iz yapabileceği ortam bulunmayacaktır. zaten artık tv ler üniteler ya da ünite rafları hep duvara monteli köşe takımları berjerler ayaklı temizliği kolay :)

sırf çocuk bebek dağıtır mahfeder diye de boşu boşuna bir oda da ne gereği var bir de yeni evleneneler yapmıyor mu 3+1 evin bütn odalarını sıkış tepiş eşyalar ne gereği kardeşim 2 kişi insan ihtiyac olmadıktan snra bütn odaları döşemeye ne gerek var bir odası giynme odası+ spor odası olur biri çalşma+kitaplık fıstık gibi ev .. yaşayan ev olur en azından ..

benim kuzenım 16 yıl önce evlendi eşyalarını taa inegölden aldılar geldiler. çocukalra kızardı bağırırdı salonun kapısını kilitlerdi bir allahın kulunun da gidipo oturduğunu görmedik o odada... şmdi kullanmaya başladı salon takımını deve kdr bir vitrin hem de siyah yaklaşık 4 metrekare büyüklüğünde bir büfe aynası koltukalr desen modası geçmiş..ama inanın taşş gbi yumuşaık ama modası geçmiş naparsın öyle pişman ki eskitmeye çalışıyor kıyamıyor da atmaya satmaya anlayacağınız bin pişman. 16 senedir bardaklar endamını sergiliyor vitrin içersinde :) kendide diyor baktıkca gülesim geliyor bunları nasıl almışım diye :) kendi evim olsun bir köşe koltuk bir tv ünitesi bir de masa tövebeler olsun başka birşey almam diyor.

bende evlenirken odamınn büyüklüğüne bağlı olarak ya köşe koltuk +puf ya da 3 lü ve 2 li şeklnde alıcam bir yemek masası birde sığarsa yalnzca konsol önü camlı aynalı fln olmayan oda yemek takımım sığmazsa mutfk dolaplarım küçk olrsa diye düşünüyormm sığarsao da yk :) duvara şık bir saat yine sıradan olmayan bir tv ünitesi tamamdır :) evim 3+1 de olsa başlangçta iki kişi olacağmz için yalnzca yatak odası ve oturma odası şeklde dizayn etmeyı düşünyrum artık nüfus artışına ya da ihtiyaca bağlı olarktn öbür odalara da bir güzellik düşünürüz artıkk
teşekkür ederim arkadaşım fikirlerime tercuman oldugun için:KK34:
birde arkadaş zaten 1+1 de oturacaksın istesende alamazsın gibi birşey yazmış:KK1:
salonuma yemek masası hariş vitrnleri alsam tahat sığar ama uzak olsun benden:KK53:
masam mutfağımda olcak açılabilir 4 kişilik,açıldgnda 8 kişilk..
bitti gitti..
köşe takımı,tekli koltuk,puf ve tv ünitesi birde sehpa aldım..
duvarlarada zikzak kitaplıklar monte ediyorum şimdi..
terasa hasır masa sandalye vs...
mis gibi..
birde şu var ordada belrttğım gibi 3+1 evime bikaç yıl sonra çıktgmda ben yine almıyacagım bu yemek takımını ve misafire özel odada yapmnayacağım:KK1:sandgım gibi odam olmadgından karşı değilim yani..
hem çalışan bir bayanım...arada sırada gelen özel misafrlerim olur buyursunlar salonumda otursunlar..
diğer arkadaşım çok güzel dile getirmiş ama ben yinede söyleyeceğim..
evin en geniş,en ferah odasını misafr odası yapıp çocuklar erşmesin diye kapsını kilityorsunuz,sonra diğer dar alanlara sığmaya çalışıyorsunuz ben buna karsıyım...çocuklara özel oda yapılması daha mantıklı,ayrıca ablamında bebeği var ve misafr odası olmadan gayet güzel götruo..örtu serio salonuna halısı dahı misafr geleceğnde kaldrıyor ortyu bu kadar basit,tertemiz g:KK1:rnuo heryer:KK1:yani bu kadar basit çözumu varken kım ne derse dedin arada sırada bikaç saatğne gelecek olan misafrlerim için evimin en geniş yerine o tuhaf vitrnleri alıp kapısına kilit vurup mahrum etmem çocuklarımı..bizzat salonum olur orası:KK1:kimseyide kınamadım ben masraf açısındada çok tasarruflu hem..sadece düşüncelerimi dile getirdim:KK49:

Tweety
canim cok gecmis olsun ya ayagini kirmissin,kisa zamanda iyilesirsin INSALLAH,ALLAH ACIL SIFALAR VERSIN(AMIN):nazar:

konuna gelirsek eski evlerde vitrin vs.coktuda simdi kimse vitrin bile almiyor yani benim evimde yok koltuk ve tv bide yemek masasi :KK14::KK1:

esmer
5-02-12, 21:02
süper yaaa... ne güzell olmuş bu konu:)))

şimdi nişanlım bizdeydi onunla eşyalara bakıyoduk.. uzun zamandır anlatmak istediğim bu.. ama kimse beni anlamıyoo.. yeni evlisin millet laf eder diyolar.. nişanlım da sessiz tamam bakarız diyo ama dönüşü yok:)))

ya sevmiom ben okdar eşya dolu ev.. kırılana kadar yıllarca aynı yerinde kalan koca koca eşyalar.. iç boğucu renkler..

eeee biz o evde nasıl rahatça oturcaz ..nasıl evim evim dicez..

rahat ve renkli koltuklarım.. tv ünitem bi iki tane uyumlu ve göze batmayan süs eşyası ve yatak odam... evim kaç odalı olursa olsun böyle olcak.. büyük bi evim olursa kendim köylerdeki gibi köşebentler yaptırcam ve yine kendi dizaynım kitaplığım.. ya bu bnim evimmm onlara neee

hato
5-02-12, 21:02

Eki Görüntüle 340789

onceden de yorum yapmistim... ama sunu belirtmek istedm cocuklu olup misafir odasni kullanmaktan cekneneler icin.. benim uc cocugum var ben ki cocuk odasi yaptim .. cocuk odasi yapinca zaten cocuklar kendi odalarinda vakit harciyorlar .. ufak cocugumda var hemde bayagi yaramaz :) , dediginz gibi elbette kirletiyor ufaklik salonu bunun icinde oyle guzel ortuler varki koltugun kendi kumasindan guzeller kaymiyorda 20 ytl bir koltuk icin istedigin zaman at makineye yika , ben bunlardan aldim koltuklarin ustunde rahatlikla oturuyoruz kalkyoruz :)
ben 10 sene yurtdsinda yasadim .. arkadaslarin dedigi gibi hic misafir odasi olan yer gormedim... kanadada millet rahatina bakiyor.. isten gelen esler rahatlikla koltuklarinda oturup dnlenyor ve ferah odada oturarak streslerini atyolar... japonlar deseniz dunyanin en sade salonlarini dosuyolar ... yerde orta buyuk sephalari battaniye gecirilmis bu sephaya onlara ait bisey hatta isitmasda var bu sephanin oturyolar etrafnda salonda caylarni iciyolar .. ve yer minderleri .. samimi rahat bir ortam yani.. cocuklarna bagirmyolar kimseyi diken ustunde oturmuyolar.. beyaz hali alan arkadaslar var, bunlardan birde benim kardesim... bana diyoki salonda halimi ikiye katladim kapisi kapali tozlanmasin diye... doya doya kullanamadiktan sonra ne gerek var boyle hali aliyor anlamadim... hali orda katli duruyor tek misafir gelince aciyor... bana garip geliyor ...:KK66:

miss_curious
5-02-12, 22:02
Bu konuya yorum yapan arkadaslarin ve konu sahibinin de evlerini gormek isterim merak ettim cok...:KK6:Resim koyarsaniz cok sevinirim..

rkyogn
5-02-12, 23:02
ben de kısmen katılıyorum... yani ayrı oda yapmak mevzusu bana göre değil salonumda otruyorum ben.. bazen komik geliyo dikdörtgen ufacık bir odaya köşe koltuk koyup karşısına da duvara bi plazma monte ediyolar sırf oda dolsun diye yahu o plazmaya o kadar yakından bakmayın gözleri bozar koskoca oda dururken ne gerek var...ama benim var gümüşlügüm vitrinim ben seviyorum bardak çanakdan ziyade güzel aksesuarlarla hoş oluyo bence tabi bu tercih meselesi tozlanmasına bakılırsa bi arkadaşımın evinde de kütüphane var salonda o da sevmez mobilyayı pek abi geçen gün elime bi kitap aldım bakmak için resmen üstünden toz döküldü :KK1:ee yani evin tozlanmayanı olmaz bakımını yapmak da lazım yani millet kendi kendine toz alan eşyalar çıksa onlardan alcak nerdeyse üşengeçlikten... ama kimseyi de eleştiremem herkesin zevki hoşuma giden kullanışlı beni boğmayan eşyalar olmalı evimde misafirlerime ayrıcalık göstermeyi severim onlara özel tabağım bardağım elbette olur temizce ağarlamak isterim ama ayrı bir oda derseniz yok 2 çocuk annesi olarak temizlerim derli toplu olur benim evim herzaman misafirim de zaten evimi değil beni görmeye gelir...
bir de ben şimdiki evleri çok soğuk buluyorum içinde insan yaşıyo buranın demek zor valla sanki mağazada vitrini (ki bazen onlar bile daha sıcak oluyolar)gibi ..ofis tarzı evler benim zzevkime göre değil ben rahat juzurlu sıcacık bi ortam seviyorm...

hiras
nasıl sevdim konuyu valla tebrik ederm, sıkılmadan okudum tüm yorumları

kesinlikle katılıyorum görüşlerinize, özellikle koskoca vitrin alıp içine bardak, kadeh vs koyanları hiç anlamıyorum. saygı duyarım, herkesin kendi seçimidir ama bana çok yapay geliyor.. en başında annem bundan 3-4 yıl önce sabah bi uyandım tüm salonu kırıp fırlatıyor bahçeye:KK53: napıyosun anne dedim bişey oldu sandım, bıktım bu koca vitrinden ilk evlendiğimde kimsede yok bizim gelinde olsun diye almışlar koymuşlar hantal duvardan duvara tv ünitesi bile içinde olan bi vitrin.. kırdı attı bahçeye.. mobilyacı çağırdı, istediği modeli çizdirdi ve hemen yaptırdı. helal olsun dedm valla, meğer salonumuz ne kadar genişmiş de saçmasapan ne kadar çok şey varmış. toz yumağı hepsi.

ben şimdi yurtdışında yaşıyorum. burda ne zamandır gözlemlediğim bi moda almış başını gidiyor: country mobilyalar.. artık sadece evler değil cafeler bile bu tarz döşeniyor ve bayılıyorum resmen, çıkasım gelmiyor oturdukça oturuyorum o cafelerde.. huzurlu, dinginlik veren bi tarz, şaşaa'dan uzak, sade .. türkiyede de olsun istiyorum ve eğer ben türkiyeye döndüğümde evlenceğim zaman bunlar hala gelmemiş olursa, yurtdışından bilmem kaç milyara ağır koca koltuk takımları getirteceğime bunlardan getirtirim

insanlar ikilemde kalıyor diye gözlemledim ben türkiyedeyken.. aşk-ı memnu dizisiyle gelen rahat olmayan ama yüksek seviyede şıklık ve onun yerine içine gömülebilceğiniz rengarenk ve rahat koltukları olan spor tarz.. bu ikisi birbirine karıştı ve ortaya çok absürd evler çıktı diye düşünüyorum. iç mimariyle oldukça ilgiliyim.

dantel örtü vs olaylarına hiç girmiyorum bile :KK20:

bulusis
aqualilly
ahahah çok hoşuma gitti yazdıkların ben de hep dile getiriyorum bunu hatta benim şöyle bir iddiam var bi evim mobilyalarına bakarak o evin kaç yılında döşendiğini söylebileceğime eminim :KK70:

hemen bi kaç madde sıralamak istiyorum son iki üç yıldır gözüme çarpanlarla ilgili:

* salon siyah-beyaz renkte. yemek odası beyaz lake arada siyah şeritleri var. koltuklar yine siyah gri beyaz renklerde ev sahibi kendince cesaret örneği göstermek istemişse mor da görebiliyoruz. fon perdeler gri ya da siyah üstüne simli keza halı yine beyaz üstü siyah desenli ve simli

* yatak odası yine modern(!) ama burda siyah beyaz değil kahve krem daha popüler.

* mutfak kırmızı hem de parlak kırmızı en cancanlısından. yani zevk meselesi demek düşüyor burda bana sadece yoksa bana kızanlar olabilir :KK70:

* oturma odasında köşe koltuk ve yer varsa tv ünitesi yoksa duvara monte plazma

son dönemde ise avangarde modeller de baya popüler. uçuk pembeler, lilalar falan kullanıldığı zaman benim hoşuma giden bi tarz bu renkli berjerlerle süslüyorlar çocuklar duymasın'da gönül'ün evi gibi mesela fakat altın ya da gümüş rengi kullandıkları zaman kusacak gibi oluyorum :KK37:

ayrıca bir de country modası başlamak üzere dikkat edin. benim her zaman hayalimdeki evdi ve kısmet olur da Allah nasip ederse evim bu şekilde olacak. country dekorasyonu özellikle bloggerların evlerinde sıkça görmek mümkün. bazıları orta gelir grubu bazıları ise üst gelir grubu dekorasyon örnekleriyle döşemiş evini tabii ki görsel olarak çok fark var.yalnız farkettim ki yeni yeni duran modernize edilmiş country bana sıcak gelmiyor. eski tarz, ahşap ve sade evler daha hoşuma gidiyor. bakalım umarım benim evim istediğim gibi olur da paylaşırım fotolarını :))

yalnız kimseye haksızlık etmek istemem bu işler biraz da ekonomiye bakıyor, herkes ister iç mimarla çalışsın istediği eşyaları alsın. benim kızdığım standartlarda hatta standart üstü para harcadığı halde kendi zevkini yansıtamayan birebir başkalarının evini taklit eden insanlar. bence her ev sahibine özel olmalı herkeste aynı mobilya olsa da eve kendi ruhunu katabilmeli. yine de ev sahibinin içine siniyorsa bize de güle güle kullan demek düşüyor :KK70:

çok güzel yazmışsın çok güzel ifade etmişsin herseyi:KK9:
ben çok fazla rastlansada siyah beyaz köşeli vardı hep hayalimde nitekim aldımda:KK1:
kırmızıyla değilde fusya aksesuarlarla tamamlıcam,duvarlarda zık zak kıtaplıklar mevcut olcak,mumlarla yoğunlaştırıcam daha cok salonumu:KK36:imkanlarım şimdilk buna elverdi bakalım diğer 3+1 e çıktığmda daha farklı planlarım var=)
yatak odam ve mutfağım countr tarzına yakın olcak bakalım içinde huzur olur ıns:KK16:

bulusis
6-02-12, 00:02
hiras
nasıl sevdim konuyu valla tebrik ederm, sıkılmadan okudum tüm yorumları

kesinlikle katılıyorum görüşlerinize, özellikle koskoca vitrin alıp içine bardak, kadeh vs koyanları hiç anlamıyorum. saygı duyarım, herkesin kendi seçimidir ama bana çok yapay geliyor.. en başında annem bundan 3-4 yıl önce sabah bi uyandım tüm salonu kırıp fırlatıyor bahçeye:KK53: napıyosun anne dedim bişey oldu sandım, bıktım bu koca vitrinden ilk evlendiğimde kimsede yok bizim gelinde olsun diye almışlar koymuşlar hantal duvardan duvara tv ünitesi bile içinde olan bi vitrin.. kırdı attı bahçeye.. mobilyacı çağırdı, istediği modeli çizdirdi ve hemen yaptırdı. helal olsun dedm valla, meğer salonumuz ne kadar genişmiş de saçmasapan ne kadar çok şey varmış. toz yumağı hepsi.

ben şimdi yurtdışında yaşıyorum. burda ne zamandır gözlemlediğim bi moda almış başını gidiyor: country mobilyalar.. artık sadece evler değil cafeler bile bu tarz döşeniyor ve bayılıyorum resmen, çıkasım gelmiyor oturdukça oturuyorum o cafelerde.. huzurlu, dinginlik veren bi tarz, şaşaa'dan uzak, sade .. türkiyede de olsun istiyorum ve eğer ben türkiyeye döndüğümde evlenceğim zaman bunlar hala gelmemiş olursa, yurtdışından bilmem kaç milyara ağır koca koltuk takımları getirteceğime bunlardan getirtirim

insanlar ikilemde kalıyor diye gözlemledim ben türkiyedeyken.. aşk-ı memnu dizisiyle gelen rahat olmayan ama yüksek seviyede şıklık ve onun yerine içine gömülebilceğiniz rengarenk ve rahat koltukları olan spor tarz.. bu ikisi birbirine karıştı ve ortaya çok absürd evler çıktı diye düşünüyorum. iç mimariyle oldukça ilgiliyim.

dantel örtü vs olaylarına hiç girmiyorum bile :KK20:
bende senın yorumunu buyuk bir keyıfle okudum:KK52:
absürd çıkan evler konusundakı görüşüne bayıldım,kesinlikle haklısın..
country tarzı yavş yavaş geliyor türkiyeye,istanbulda yasıyorum burdakı cafeler de artık bu tarzda dizayn hep,
ıkea ve mudo bu tarzlara uygun mobılyalar satmakta..ben evime kendi tasarımlarımdan çok sey ile dizayn edicem country tazrına yakın olcak ortası bıraz:KK1:
farklılığı sevıyorum..resim okudugumdan sanatçı ruhumu kullanıcam evimde inş burda paylaşmak nasip olur:KK34:

bulusis
rkyogn
ben de kısmen katılıyorum... yani ayrı oda yapmak mevzusu bana göre değil salonumda otruyorum ben.. bazen komik geliyo dikdörtgen ufacık bir odaya köşe koltuk koyup karşısına da duvara bi plazma monte ediyolar sırf oda dolsun diye yahu o plazmaya o kadar yakından bakmayın gözleri bozar koskoca oda dururken ne gerek var...ama benim var gümüşlügüm vitrinim ben seviyorum bardak çanakdan ziyade güzel aksesuarlarla hoş oluyo bence tabi bu tercih meselesi tozlanmasına bakılırsa bi arkadaşımın evinde de kütüphane var salonda o da sevmez mobilyayı pek abi geçen gün elime bi kitap aldım bakmak için resmen üstünden toz döküldü :KK1:ee yani evin tozlanmayanı olmaz bakımını yapmak da lazım yani millet kendi kendine toz alan eşyalar çıksa onlardan alcak nerdeyse üşengeçlikten... ama kimseyi de eleştiremem herkesin zevki hoşuma giden kullanışlı beni boğmayan eşyalar olmalı evimde misafirlerime ayrıcalık göstermeyi severim onlara özel tabağım bardağım elbette olur temizce ağarlamak isterim ama ayrı bir oda derseniz yok 2 çocuk annesi olarak temizlerim derli toplu olur benim evim herzaman misafirim de zaten evimi değil beni görmeye gelir...
bir de ben şimdiki evleri çok soğuk buluyorum içinde insan yaşıyo buranın demek zor valla sanki mağazada vitrini (ki bazen onlar bile daha sıcak oluyolar)gibi ..ofis tarzı evler benim zzevkime göre değil ben rahat juzurlu sıcacık bi ortam seviyorm...
yorumlarıda hep aynı seyi belirttim ısrarla yine belirticem...
kocaman salonu en pahalı şekilde dayayıp döşüyorlar kapsını kapatıp daracık alanlara sığmaya çalışıyor insanlarımız..
neymiş arada sırada gelecek olan misafrler için..
eee sen orayı salon yapsan gelmıyormu misafirlerin...
o bi köşe tv ünitesi sığdrgın yeride en kötü dinlenme odası,kitap okuma odası vs yapsalar yani..
evler daha sıcak bi hale gelicek..dedeğin gibi birçok evin özellkle misafr odası buzhane sıcaklığında..yani çok soğuk...rahatsızlık veren afilli koltuklar...
anlamsız geliyor ban kesinlikle...
vitrin olayıda yer kaplıyor,boş masraf ve alanı daraltıyor diye düşünüyorum...
geniş ev bakarız sonra orayı daraltmak ıcın gereksiz eşyalarla donatırız..
aslında su mıllet ne der korkusu nedenylede coğu ınsanlarımız almak zorunda kalıyor...
zamanla yıkılır bu tabularda,bence her ev orda yasayanları yansıtmalı,iyi veya kötü..asla bir başka evin kopyası olmamalı..vitrin olsun ama farklı tarzda olsun mesela ne biliyim yaa farklılıklar olsun,yaratıcılık sıfır coğu ınsanımızda..
neyse bakalım ben zevk meselesi oldgna inanmıyorum..kopya meselesi tamamen....:KK1:

lovely17
bulusis
iyi yapmışsın canım ne o öyle tabaktan bardaktan süsmü olur,hiç bir esteteğide yok ayrıca:KK1:
yer kapalamısa ayrı dert,
odayı daraltıyor gereksiz yere=)
Bende seninle aynı fikirdeyim.Nefret ediyorum tabak çanak mutfakta durur ne işi var salonun ortasında vitrinde banada saçma geliyor.Evime ömür boyu asla ve asla almayacağım birşey.Birde yatak odasındaki makyaj masalarını çok gereksiz buluyorum ben asla oturarak makyaj yapamam ve o masadaki ayna çok gereksiz di çıkarıp attım:KK47:Ama masası işe yarıyor.

Tabi herkesin zevkleri farklıdır tartışılmaz.Ben bunları kendi evimde görmekten rahatsızlık duyarım yoksa herkes evini kendi zevkine göre döşemekte özgür:KK42:Benim hoşuma gitmeyen daha bir sürü şey var ama ilk olarak aklıma gelenler bunlar.

bulusis
miss_curious
Bu konuya yorum yapan arkadaslarin ve konu sahibinin de evlerini gormek isterim merak ettim cok...:KK6:Resim koyarsaniz cok sevinirim..
canım bi çok yorumda bahsettim ama yıne yazayım sana:KK42:
30 eylulde evlenıyorum yanı o zamanlarda evim döşenecek resimleri koyucam ıns buraya:KK16:
3+1 evimize geçene kadar imkanlarım dahilinde çokta kafamdakı tarzda bişeyler yapamadım suan neticede mesela resim odası mutlaka ıstıyorum kendi evimde,ama suan geçici oturacagım ev 1+ 1 olacagından bazı ıstekelerım diğer evdeyken olcak:KK16:
sana biraz bahsedeyım..
çok sıradan gelesde sıyah beyaz tutukum var ezelden beri..
neticede siyah beyaz köşeli artı tekli bir koltuk,
ortada dikdörtgen beyaz fonksyonlu yere yakın sehpa,sonra tv unitesi yine beyaz tonunda,
fusya beyaz tonlarda son derece iç açıcı perde,
yine fusya tonlarında mumlar ve aksesuarlar..
duvarda kanvas saat,kendi yaptığım parçalı tablo..
birde zikzak kitaplığım olcak..
açık tondada halı..
mutfağım kahve tonunda ve hasır sepetlıklerle kendim tasarladgım birçok mutfak aksesuarı mevcut,mutfakta stor bir perde..
yatak odamı henuz düşünmedim ama küçük oldgundan tamamen beyaz kullanıcam,örtüm ve storum toz pembe olcak birde pufum:KK34:
birde bina merdivenlerine bi önceki kattan başlamak üzere benim katıma çıkana kadar yapmış oldgum,nişanlımı ve beni yansıtan tablolarımız olcak:21::21:
salonuma bakan terasımda ıse yapay çim olcak,üstü çadırla kaplanıcak ve hasır sandalye masalar kullanılacak..
şimdilik böyle:KK34:
dizdgiğim zaman mutlaka paylaşıcam:KK54:

bu arada formdakı en beğendiğim sayılı evlerden sneın evinde..
kişiliğini yansıttğını düşünüyorum özellikle buyuk salonuna bayıldım koltuklara=))

bulusis
megan17
Bende seninle aynı fikirdeyim.Nefret ediyorum tabak çanak mutfakta durur ne işi var salonun ortasında vitrinde banada saçma geliyor.Evime ömür boyu asla ve asla almayacağım birşey.Birde yatak odasındaki makyaj masalarını çok gereksiz buluyorum ben asla oturarak makyaj yapamam ve o masadaki ayna çok gereksiz di çıkarıp attım:KK47:Ama masası işe yarıyor.

Tabi herkesin zevkleri farklıdır tartışılmaz.Ben bunları kendi evimde görmekten rahatsızlık duyarım yoksa herkes evini kendi zevkine göre döşemekte özgür:KK42:Benim hoşuma gitmeyen daha bir sürü şey var ama ilk olarak aklıma gelenler bunlar.
:KK1:kesinlikle canım..
sırf kalıplaştgı için kullanılıyorialınıyor birçok şey..
o olmazsa olmaz gibi geliyorituhaf karslıyor ınsanlarımız:KK1:iyide yapmışssın..bende mesela anlam veremedğim bir diğer konuda gardolaplarında yer alan devasal aynalar...
hç ama hiç hazetmıyorum..
boy aynası ayrı alıyorum neticede ne yapıcam ben o dolaptakı gereksiz aynaları...
tabi bi başkası sever neticede herkes kendini yansıtmalı diye düşünüyorum..
kalıplardan,kopylardan uzak duramalılar dıye dusunuyorum..her ev ev sahbnı yansıtmalı dıye dusunuyorum..
ben tandgım bırının evıne grdgım zaman o ev kısılğyle,karakteriyle,tarzıyla örtüşmeli diye düşünüyorum..
ama mesela sırf baskalarından görüp özenıp aynı kalıplarda mobilyaları alıp evini döseyen o kadar ınsanla karslastımkı...
bunları asmalıyız artık:44:

hiras
6-02-12, 02:02
bulusis
bende senın yorumunu buyuk bir keyıfle okudum:KK52:
absürd çıkan evler konusundakı görüşüne bayıldım,kesinlikle haklısın..
country tarzı yavş yavaş geliyor türkiyeye,istanbulda yasıyorum burdakı cafeler de artık bu tarzda dizayn hep,
ıkea ve mudo bu tarzlara uygun mobılyalar satmakta..ben evime kendi tasarımlarımdan çok sey ile dizayn edicem country tazrına yakın olcak ortası bıraz:KK1:
farklılığı sevıyorum..resim okudugumdan sanatçı ruhumu kullanıcam evimde inş burda paylaşmak nasip olur:KK34:
süper, kendimize özgü dizaynlarımızı gönlümüzce yaptırabilecek bolca paramız olur inşallah ve huzurla keyifle döşeriz evimizi :KK16: resim süper bölüm, öyle çok isterdim ki güzel resim yapabilmeyi.. cin ali-çöp adamdan öteye gidemedm :KK52: