Basenlerim eridi gitti

magdelena
14-02-12, 17:02
hemi de 3 hafta gibi bi sürede 1 ayda olabilr gerçi neys:KK37:e eskiden çok kötü duruodu hayvan gibi geniştim afedersiniz kısa tişört giyemiodm belimin altına gelen kazak tişört arıodm ama şimdi o kadar güzel oldu ki gerçi hala var biraz ama çok düzgün duruo dar pantolonlarda falan yaptığım sadece şu

yan yatıosun bacaklarını kıvırıosun biraz yukardaki bacağını aşağı kaldırıp indiriosn 50 tane felan tam kaldır indir sonra 100e kadar böyle bacağın havadayken çok minik indir kaldır o zaman çok feci yanıoo :KK52: zaten basen kısmınız yanmaya başlayınca anlarsınız yağlar erio die ona göre daha çok yakmak içi kendinizi zorlarsınız. üşenip bırakmayın kızlar üzerine üzerine gidinn yoksa erimez o fazlalıklar :KK16:

gulenkalp
Kız ne diyorsun sen öyle eridi gitti diye :):KK76:

Ölçtün mü canım ilk haliyle son halini. Bide ben hareketleri gözümde canlandıramadım ?:26:

blues13
aaaa süpermiş senin adına sevindim canım ve paylaştığın için teşekkür ederim.. peki bu egzersize başlamadan önce ısınma hareketleri yapıyo musun ?

hiranur65
ayyy keşke benmkisi de gitseeeeeee :KK43:(

TrakyaKizcesi
Forum takipte gördüğüm gibi geldim topiğe :KK53: :KK53: Gerçek mi buu gerçekten epey bir 'erime' olduysa basenlerde hemen yapmaya başlacağım Ama şindi bu hareket yan yatıp bacağını havaya kaldırıp indiriyosun o mu ? Bu hareket canlandı benim gözümde.Biraz daha açıklayıcı yazar mısın canım?

magdelena
evet gerçekten ölçmedim hiç ama arada fark var yani bayağı hala baseinim var biraz daha yapmam gerekio amasınava hazırlaıorm yaza a yaparım artık zaten rahatsız etmicek bi duruma geldi bacaklarım belime kadar çok düzgün duruyo diorm ya eskiden belimin geçicek kıyafetler giyerdim şimdi aldığım şeyler hep belimin üstünde :KK3:

magdelena
TrakyaKizcesi
Forum takipte gördüğüm gibi geldim topiğe :KK53: :KK53: Gerçek mi buu gerçekten epey bir 'erime' olduysa basenlerde hemen yapmaya başlacağım Ama şindi bu hareket yan yatıp bacağını havaya kaldırıp indiriyosun o mu ? Bu hareket canlandı benim gözümde.Biraz daha açıklayıcı yazar mısın canım?
evet yan yatıp bacaklarını kaldırıp indirion sadece ama bacaklarını dizlerinden kırıosun biraz zaten siz yapın o hareketi basen kısmınız böyle nası pozisyonda daha çok yanıosa tam o pozisyonda yapın iyice yakın üzeirne gidin bn günde çounlukla sabah akşam yapıodm 300 bi tarafa 300 bi tarafa bide akşam yapıodm
bazen üşeniodm sadece akşam yapıodm

Hazal
ya bendede biraz fazlalıklar var ben bunu bi deneyim kız :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::21::21:

magdelena
özellikle streç(doğru mu yazdm :KK37:) pantolonlar çok güzel oluyo

magdelena
Hazal
ya bendede biraz fazlalıklar var ben bunu bi deneyim kız :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::21::21:
yap kız yap benimki fazlalıktan öteydi vallahi hatta oxxo da pembe üstü dar paçası geniş pantolon denemiştim çok hoşuma gitmşti ama basenlerden çok geniş durdum diye alamamştm :KK43: zaten o gün başlamştm heralde şimdi geçen gittim baktım kalmamştı :KK43:

Hazal
magdelena
yap kız yap benimki fazlalıktan öteydi vallahi hatta oxxo da pembe üstü dar paçası geniş pantolon denemiştim çok hoşuma gitmşti ama basenlerden çok geniş durdum diye alamamştm :KK43: zaten o gün başlamştm heralde şimdi geçen gittim baktım kalmamştı :KK43:
aman tatlım ya bulunur söylediğin şeye bak :KK53: sen en önemlisini atlatmışsın maşallah kuzu valla aman nazarım flan değmesin :nazar::KK16::KK19:

magdelena
sağol cınım sende bi an önce kurtull :KK16:

TrakyaKizcesi
magdelena
evet yan yatıp bacaklarını kaldırıp indirion sadece ama bacaklarını dizlerinden kırıosun biraz zaten siz yapın o hareketi basen kısmınız böyle nası pozisyonda daha çok yanıosa tam o pozisyonda yapın iyice yakın üzeirne gidin bn günde çounlukla sabah akşam yapıodm 300 bi tarafa 300 bi tarafa bide akşam yapıodm
bazen üşeniodm sadece akşam yapıodm
Canım seni yerimmm ! Tam zamanında yazdın bunu ve tam zamanında gördüm.Uyuz oluyorum odun vücutlu kızların 'ayy senin basenlerin çok geniş' vs. demelerine:KK20: en azından şu tipte değilim I I :KK31: Bu akşamdan itibaren başlıyorum.Ama ilkten 300 tane yapamam.Yarına her yerim kasılmış olur yoksa.50 ile başlar 50x2 olarak devam ederim her gün.Sabah yapmam zor, öğlen ve akşam yapabilirim sadece.Çok heveslendim şindi.Sen ne kaa süre de erittin canım? Yemekten de kıstın mı biraz ?

magdelena
TrakyaKizcesi
Canım seni yerimmm ! Tam zamanında yazdın bunu ve tam zamanında gördüm.Uyuz oluyorum odun vücutlu kızların 'ayy senin basenlerin çok geniş' vs. demelerine:KK20: en azından şu tipte değilim I I :KK31: Bu akşamdan itibaren başlıyorum.Ama ilkten 300 tane yapamam.Yarına her yerim kasılmış olur yoksa.50 ile başlar 50x2 olarak devam ederim her gün.Sabah yapmam zor, öğlen ve akşam yapabilirim sadece.Çok heveslendim şindi.Sen ne kaa süre de erittin canım? Yemekten de kıstın mı biraz ?
yok canım normal yediğimi yedim yaa hatta 1 ay sonra dedim basen eritmek ne kadaa kolaymş yeaaaa amma abartiiler

evet bende böyle dümdüz sevmiyorum gız dediğin biraz kıvrımlı olur

bak kuşum önemli olan o bölgenin yanması sen çok çok yakmaya bak yandıkça erio zaten 300 tane yapmak zor diil aslında zaten yattığın yerden yaptığın için ben 100 tane yapıodm 1 saat dinleniodm :KK53: böyle ilkin 50 tane yapıp ısıtıodm iyice sonra böyle bacağım havadayken minik minik kaldırıodm indirmeden o zaman çok pis yanıodu dayanabiliceim noktaya kadar dayanıodm sonra dinlenip yine tekrarlıodm

TrakyaKizcesi
14-02-12, 18:02
magdelena
yok canım normal yediğimi yedim yaa hatta 1 ay sonra dedim basen eritmek ne kadaa kolaymş yeaaaa amma abartiiler

evet bende böyle dümdüz sevmiyorum gız dediğin biraz kıvrımlı olur

bak kuşum önemli olan o bölgenin yanması sen çok çok yakmaya bak yandıkça erio zaten 300 tane yapmak zor diil aslında zaten yattığın yerden yaptığın için ben 100 tane yapıodm 1 saat dinleniodm :KK53: böyle ilkin 50 tane yapıp ısıtıodm iyice sonra böyle bacağım havadayken minik minik kaldırıodm indirmeden o zaman çok pis yanıodu dayanabiliceim noktaya kadar dayanıodm sonra dinlenip yine tekrarlıodm
Kız ben 50 ye doğru yakınladığım zaman bacağım kasım kasım kasılmış oluyor zar zor kaldırıyorum umarım buna dayanabilirim hatta dayanmak zorundayım yaza kadar basenleri küçültmek lazım sonra dilediğimizce giyinebilcez ne güzee dimi :KK16: Yemeği de yedim şindi yapayım bari 50 tane :KK1::KK1::KK1: Peki kilonda bir değişme oldu mu tatlım 1-2 kilo falan?

magdelena
TrakyaKizcesi
Kız ben 50 ye doğru yakınladığım zaman bacağım kasım kasım kasılmış oluyor zar zor kaldırıyorum umarım buna dayanabilirim hatta dayanmak zorundayım yaza kadar basenleri küçültmek lazım sonra dilediğimizce giyinebilcez ne güzee dimi :KK16: Yemeği de yedim şindi yapayım bari 50 tane :KK1::KK1::KK1: Peki kilonda bir değişme oldu mu tatlım 1-2 kilo falan?
vallahi şu 5 günde 5 kilo eziyetini yapmştm onla 3.5 kilo verdim

demmay
bu egzersizin videosu falan yok mu? tebrik ederim bu arada

SLNDMT
canlarım yapın derım hepınıze benımde vardı basenlerım spora gıtmeye basladım ve gunduz orda aksam evde yapıyom benımkı bır vardı bın ustune gotursun oyleydı yanı ama bır bucuk ay aoldu esım dıyo bı avuc var yok nereye gııtı dıyo sadece guluyorum herkesınde bu duyguyu yasamasını ısterım cok guzel oluyo

TrakyaKizcesi
magdelena
vallahi şu 5 günde 5 kilo eziyetini yapmştm onla 3.5 kilo verdim
SLNDMT
canlarım yapın derım hepınıze benımde vardı basenlerım spora gıtmeye basladım ve gunduz orda aksam evde yapıyom benımkı bır vardı bın ustune gotursun oyleydı yanı ama bır bucuk ay aoldu esım dıyo bı avuc var yok nereye gııtı dıyo sadece guluyorum herkesınde bu duyguyu yasamasını ısterım cok guzel oluyo
Yaptımm ve bir rahatlama oldu üzerimde sanki :KK24: 1 saat önce bakar idim o 5 günde 5 kilo şeysine aslında bir ara başlayayım dedim kendi kendime ama annem öyle kısa zamanda o kadar kilo vermek sağlıksız olur diyeceğini bildiğim için boşverdim.Yemeyi kısıcam her zaman ki gibi yeşil çayımı içmeye devam edicem böyle böyle gitsin kilolar benden. SLNDMT kızçemm peki sende hangi hareketleri yapıyordun ?

magdelena
14-02-12, 19:02
demmay
bu egzersizin videosu falan yok mu? tebrik ederim bu arada
Ebru Şalli Pilates 03.06.2011 - YouTube

ebru şallının 15. saniyede yapmaya başladığı hareket ama ben lastik kullanmıodm lastikle sanki tam basenlerimin olduğu kısım yanmıyo gibi geliodu

pgokce
14-02-12, 19:02
ben de zayıfım ama basenlerim gitmiyo :KK43:

cheetoos
20-02-12, 17:02
bu hareketin faydasını gören var mı arkadaşlar?? ya da basen için önerileriniz...

Nihil
20-02-12, 18:02
Yan makas deniyor sanırım bu harekete, sahiden de oldukça etkili.
Set halinde yapılıyorsa,ki daha etkili olur, ayakta duvardan destek alarak ilave hareket takviyesi yapılabilir.
Bu iki egzersizin kısa zamanda geri dönüşü oluyor. Biçimlenmeye kavislenmeye başlıyor yanlar.

Sayı bitimlerinde sıkıştırmayı unutmayalım. Örneğin 100 defa yapıyorsak
hareket bitiminde ilave olarak 10-15 sayı kadar, minik minik açıp kapatma hareketi yapılmalı.

Üçüncü altın egzersizim ise dış yan bacaklar için.
Yere sabit bir düzlemdeymiş gibi yatıyoruz, ellerden destek alarak dengeyi bozmadan bacakları öne arkaya atıyoruz.
Dış bacağın yere sürtünmesi ile yer matı üzerinde olsak bile biraz acıyabiliyor ama
değiyor.

2 ve ya 3 set halinde başlanıp, netten de 8 dakikalık karın videosu egzersizi ile kombine edilebilir.

Yaptığım ve sonuç aldığım egzersiz önerileri bunlar. 8 dakikalık video dahil.

karamellitrilece
21-02-12, 13:02
Selam canım..

Bu konunu görünce balıklama atladım her bir yorumu tek tek okudum..
Su yasıma kadar hep bi basen sorunum vardı ama son 3 senedir bu daha da cirkin bi hal aldı..

2,5 aydır diyetteyim.. Basenlerimde 3-4 cm lik bir incelme oldu..

Bu hareketi yan yattıktan sonra Ebru sallı gibi yarım degil de tamamen acıp indiriyoruz bacagı değil mi?

Bende hergün yapamam ama aksamları zaman ayırabilirim.. Bu hareket hep faydalı gibi geliyordu ama böyle sonuc alan olunca daha bi hevesle yapılır.. Eminim..

O zaman ben bu hafta 50 bir bacak 50 bir bacak yapmaya baslıyorum.. Ay cok heyecanlandım yaa.. :KK1: Gündüzde ofiste çömelme hareketi uygularım artık :KK1:

Bu arada benim üst bacaklarımda cok kotu onlarda gider illaki dimi? Yoksa bildiğiniz hareketler varmı ora icin?

siyah_
23-02-12, 09:02
magdelena
hemi de 3 hafta gibi bi sürede 1 ayda olabilr gerçi neys:KK37:e eskiden çok kötü duruodu hayvan gibi geniştim afedersiniz kısa tişört giyemiodm belimin altına gelen kazak tişört arıodm ama şimdi o kadar güzel oldu ki gerçi hala var biraz ama çok düzgün duruo dar pantolonlarda falan yaptığım sadece şu

yan yatıosun bacaklarını kıvırıosun biraz yukardaki bacağını aşağı kaldırıp indiriosn 50 tane felan tam kaldır indir sonra 100e kadar böyle bacağın havadayken çok minik indir kaldır o zaman çok feci yanıoo :KK52: zaten basen kısmınız yanmaya başlayınca anlarsınız yağlar erio die ona göre daha çok yakmak içi kendinizi zorlarsınız. üşenip bırakmayın kızlar üzerine üzerine gidinn yoksa erimez o fazlalıklar :KK16:

Ayy bu msja ne kadar güldüm anlatamam :KK60: :KK60:

Ben de yapmaya başladım, önce 100 defa pilates lastiğiyle Ebru Şallı'nın videosunda gördüğüm hareketi yaptım, sonra bu hareketi yaptım ama 100 tane yapabildim daha fazla olmadı :KK53: İlk günüm ne de olsa hamım şu an

magdelena
23-02-12, 18:02
InciRecelii
Selam canım..

Bu konunu görünce balıklama atladım her bir yorumu tek tek okudum..
Su yasıma kadar hep bi basen sorunum vardı ama son 3 senedir bu daha da cirkin bi hal aldı..

2,5 aydır diyetteyim.. Basenlerimde 3-4 cm lik bir incelme oldu..

Bu hareketi yan yattıktan sonra Ebru sallı gibi yarım degil de tamamen acıp indiriyoruz bacagı değil mi?

Bende hergün yapamam ama aksamları zaman ayırabilirim.. Bu hareket hep faydalı gibi geliyordu ama böyle sonuc alan olunca daha bi hevesle yapılır.. Eminim..

O zaman ben bu hafta 50 bir bacak 50 bir bacak yapmaya baslıyorum.. Ay cok heyecanlandım yaa.. :KK1: Gündüzde ofiste çömelme hareketi uygularım artık :KK1:

Bu arada benim üst bacaklarımda cok kotu onlarda gider illaki dimi? Yoksa bildiğiniz hareketler varmı ora icin?
bence 50 yetmez yetse de bayağı uzun sürer erimesi :KK50: kızz 150 yap bişey diil yaa yattığın yerden yapıon amma üşengeçsiniz haaaaa :44: basen kısmı eridiği içn üst bacak daha iyi görünüo bacağı tam kaldırıon ama mesela 70 tane tam indir kaldır bacağın ısınsın bayağı sonra kaldır küçük küçük indir öyle çok yanıyo yağlar erio

magdelena
siyah_
Ayy bu msja ne kadar güldüm anlatamam :KK60: :KK60:

Ben de yapmaya başladım, önce 100 defa pilates lastiğiyle Ebru Şallı'nın videosunda gördüğüm hareketi yaptım, sonra bu hareketi yaptım ama 100 tane yapabildim daha fazla olmadı :KK53: İlk günüm ne de olsa hamım şu an
canım önemli olan basen kısmının yanması hareketi yaptığın zaman sonlara doğru çok yanıo basen kısmı mesela 20 30 tane öyle yandığı halde devam etmeye çalışşş

siyah_
magdelena
canım önemli olan basen kısmının yanması hareketi yaptığın zaman sonlara doğru çok yanıo basen kısmı mesela 20 30 tane öyle yandığı halde devam etmeye çalışşş
Valla 50'ye geldiği zaman yanmaya başladı, 70'te de çok fena kasılır gibi oldu, 100'e kadar dayandım. Bakalım yarın kaç yapıcam :KK4:

magdelena
24-02-12, 15:02
siyah_
Valla 50'ye geldiği zaman yanmaya başladı, 70'te de çok fena kasılır gibi oldu, 100'e kadar dayandım. Bakalım yarın kaç yapıcam :KK4:
hmm iyi yapmşsn sabah akşam yap bence

_NurteN_
24-02-12, 15:02
B€n k€sin 1 gün yaparım 2 gün yaparım h€m€n bırakırım. Bu konularda çok üş€ng€cim çoook... :KK50:

magdelena
25-02-12, 12:02
_NurteN_
B€n k€sin 1 gün yaparım 2 gün yaparım h€m€n bırakırım. Bu konularda çok üş€ng€cim çoook... :KK50:
o zaman basenlerle yaşamaya alışmaya çalış :44:

theuglygoddess
25-02-12, 13:02
Canım bitanesin yaaa :KK52: Bende basenlerimdem şikayetçiyim. Çok fazla bi genişlik yok ama üst vücuduma göre orantısız duruyor. Sen gibi 1 ay kadarıyla yapsam yeterli olur sanırım. Bugün başlayacağım. Çok kolay bir hareket gerçekten. Sağ taraf için 50 sol taraf için 50 yapacağım sabahları.. Akşamda aynı şekilde. :21:

merguana
25-02-12, 13:02
benimde acayip basen sorunum var kaç senedir.yapayım bunu sağol bizimle paylaştığın için:KK16:

uyygaar
25-02-12, 14:02
senin sayende bende başladım canım 3 gündür yapıyorum ama çok acıyo ben bir yerdende başka hareketlere baktım onlarıda yapıyorum ay belim incecik basenler onlara göre geniş tabi popomda tepsi popu ona bir hareket buldum yapıyorum ayy ama çok ağrıyo kaslarım ama hemen fark ediliyor sıkılışmalar bazende mutfakta aklıma geliyor tezgaha tutunuyorum sağ sol bacağımı kaldırıyorum kaldırabildiğim kadar 15 kezde öyle yapyorum inş bende 1 aya istediğim görünüme kavuşurum

cheetoos
25-02-12, 17:02
arkadaşlar bu hareketi ayrıntılı bi şekilde açıklayabilen olursa çok minnettar kalırım. ben yapıyorum ama hiç acımıyo. yanlış mı yapıyorum acaba diyorum da :KK43:((

karamellitrilece
27-02-12, 07:02
magdelena
bence 50 yetmez yetse de bayağı uzun sürer erimesi :KK50: kızz 150 yap bişey diil yaa yattığın yerden yapıon amma üşengeçsiniz haaaaa :44: basen kısmı eridiği içn üst bacak daha iyi görünüo bacağı tam kaldırıon ama mesela 70 tane tam indir kaldır bacağın ısınsın bayağı sonra kaldır küçük küçük indir öyle çok yanıyo yağlar erio
Ay canım daha yeni basladım ilk hafta diye öyle yaptım.. İlk 2 gün yapması zordu sonraya dogru daha rahat yaptım.. Hem yapmadan önce de evde 7 dk dört döndüm kos kos :KK1:

Bugunden itibaren 100 er tane :KK1:

theuglygoddess
27-02-12, 14:02
cheetoos
arkadaşlar bu hareketi ayrıntılı bi şekilde açıklayabilen olursa çok minnettar kalırım. ben yapıyorum ama hiç acımıyo. yanlış mı yapıyorum acaba diyorum da :KK43:((
Ebru Şalli Pilates 03.06.2011 - YouTube

21. saniyedeki hareket canım.

merguana
27-02-12, 18:02
biraz önce 45 dk yürüyüş ve 100 bunu yaptım bitirdi beni bu hareket.inşallah faydası olur :KK43:

golgen
16-03-12, 11:03
magdelena

ay cnmcm bende senin gibiyim , bu basenlerden nefret ediyorumilk işim bu aksam sana uyup başlamak ; bel ince kocaman basenler uffffffffffff:KK50: insallah iyi haberlerle gelirim :21:

destroyEnjoy
17-03-12, 08:03
bin yıldır bildiğim hareket bu :) ebru şallı çok az yaptırıyo öyle 100 tane 300 tane diil ya. demek işin sırrı üstüne gitmekte ben hemen bırakıyodum :KK9: şu sıralar yine sınav dönemine giriyorum yine çok yiyorum spor yapsam da :KK43: spora da ara vermem gerekcek zaman sıkışıklığından. stretch ile bel ve sırt egzersizlerini yapmaya çalışıyorum her gün. bu dediğiniz hareketi squat ile beraber yaparsam sonuç alabilmeyi umuyorum. ikisi de çok fena yakıyo kızlar ikisini de mutlaka deneyin.

Sibelim84
19-03-12, 14:03
kızlar bende başlıyorum bugunden itibaren tabi 300 olamaz ama 100 le başlayalım bakalım

ebrutolga
21-03-12, 15:03
Amanınn konuyu gördüm geldim :KK53:

Benimde basen sorunum var kızlar ya, kilom boyuma göre iyi ama şu basenler ah şu basenler :KK1:

Birde bu hareket iç basen mi çalıştırıyor, dış basen mi? Benim dış basen de yanlar var, iç basende de fırlamalar :KK53:

magdelena
22-03-12, 07:03
ebrutolga
Amanınn konuyu gördüm geldim :KK53:

Benimde basen sorunum var kızlar ya, kilom boyuma göre iyi ama şu basenler ah şu basenler :KK1:

Birde bu hareket iç basen mi çalıştırıyor, dış basen mi? Benim dış basen de yanlar var, iç basende de fırlamalar :2

orta basen eriıo canım :KK53: iç basen ne kız ilk kez senden duyuyorum kendin uydurdun sanırım :KK37:

ebrutolga
23-03-12, 18:03
magdelena
orta basen eriıo canım :KK53: iç basen ne kız ilk kez senden duyuyorum kendin uydurdun sanırım :KK37:
Ay yok be canım ne uydurcam :KK53: bacağın iç tarafı iç basen işte :KK1: dış kısmı dediğimde poponun bacakla birleşmesinin tam orada dışarıya doğru bir çıkıntı oluyor ya hah o işte :KK1: Anla canım sende ya aaaaaa:KK53:

Neyse başladım bu harekete 2 gündür yapıyorum bakalım nolcak :KK9:

Purplee
25-03-12, 11:03
video açılmıyor :KK43: iki bacağımızı da bükerek mi yapıyoruz bu hareketi ?

ebrutolga
26-03-12, 12:03
Evet canım, bacaklarınla 45 derecelik açı oluştur, sağ tarafına dön sol bacağını aşağı yukarı hareketlerle kaldır. Sonra sol tarafına dön aynı şekilde yap. Umarım anlatabilmişimdir :KK34:

Karagozlum87
26-03-12, 18:03
Ben bu hareketleri 2 haftadir yapiyorum hicbirsey olmuyor. Bide yediklerime dikkat ettigim halde 2 kilo almisim :KK43:

a20
30-03-12, 07:03
nasıl yani 300 tane mi :KK53: ben de yapıyorum 2-3 gündür ama daha 50'yi bile göremedim nasıl olcak o :26:

Hatice27
31-03-12, 12:03
Karagozlum87
Ben bu hareketleri 2 haftadir yapiyorum hicbirsey olmuyor. Bide yediklerime dikkat ettigim halde 2 kilo almisim :KK43:
yaglar kasa donustugu için tartida arti gosteriyosundur, uzulme ve sabirla devam et.bir kac ay sonra cok buyuk degisimler olacak vucudunda.oyle hemen iki haftada belli olmaz.

Karagozlum87
31-03-12, 16:03
Hatice27
yaglar kasa donustugu için tartida arti gosteriyosundur, uzulme ve sabirla devam et.bir kac ay sonra cok buyuk degisimler olacak vucudunda.oyle hemen iki haftada belli olmaz.
insallah oyledir canim ya ama internette bakiyorum 2 hafta icinde sIkIlasanlar var falan motivasyonum dusuyo boyle olunca.

Ama kendime soz verdim en az 1 ay yapicam diye yarin 3 hafta olacak iste bakalim :)