Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

'Tahmini veya Kesin 2013-2014 yılı gelincikleri hadi buraya gel gel çekinme !

Cookie_Dough
28-09-11, 11:09
cottonsugar
2,5 yıldır gimedigim devlet özel kalmadı ne paralar gittiii ama yok cerrahlık değil ama fıtık başlangıcı da varr stresssss dedı ne zaman hersey yolunda olur sosyal hayatla ilgili bu ister istemez oluyor dedı anca öyle ilaç igne ws.gecici o anlık dedı ama onlar da gecıtmıyor 2 senede 10-15 kilo aldım:KK5::KK5:
su stres yok mu zaten..

benim de stres ve sıkıntıya baglı reflüm cıktı 3 gundur mide haplarıyla geziyorum..

ne kadar takma uzulme desemde biliyorum boş insanın elinde olmuyor cunku... Allah sifasını versin canım inşallah hastalıgın agrının her turlusu kotu işte :KK25:

_asmunikal_
siranay erkek arkadaşım yapıcısınız . ilerde bu azimle çocuklarınıza ii bi gelcek ahzırlayacagınızada inanıyorum.

cottonsugar
yeni çeyrek ne kadar???????

_asmunikal_
cottonsugar
yeni çeyrek ne kadar???????
2gün önce 155 e kadar düşmüştü. bugunde 160 - 165 arasıydı

giz08
28-09-11, 12:09
kızlar biriktirin paranızı benim ailem banada kardeşimede ev yaptı ama benim şimdilik bir evi düzcek kadar param var ama ben maaşımın diğer yarısıyla kıyafet alcağma çeyiz almaya başladım bugünde bernardodan salat kaseleri ve saklama kapları aldım çok ta iyi oldu artık gereksiz almıycam

sizede tavsiyem biriktirin cerencim 5 sene önce ev için kredi ödemek riskli olmuş ben yapmazdım asla bir imza diyoruz ama o garantisi ben evlendiğimide nasipse alcam allah kısmet ederse alcam evimi sizin gibi olmak isterdim keşke böyle olsaydı derdim ama cesaret işi mutlu ol canım bak ne güzel süpriz yapmış havalarda uç hakkın bence

_asmunikal_
aynen katılıyorum gizeme..
ben liseden beri para biriktiriyorum..
lisedyken stajımdan 900 tl artmıştı. annem ozman gidip cumhuriyet almıştı. şimdi sadece bunlar 2.250
bişeylerden kısmak gerekiyor..
kimse için kendimiz için..

evlenmeden heleki nişan söz olmadan böyle bişi yapamazdım:S dünyanın binbir hali var.. tebrikte ediyorum onuda söyledmeden edemicem sirenay..

altın uzun vadeli yatırım. 1 2 yıl sonra bozcaksınız hiç düşünmeden alın. kesinlikle zarar etmezsiniz.
bn 2 gün önce düşünce aldım.
cüzdanımda ne var ne yok verdim..
şuan harçlıgım bile zor çıkıyor. ay başını nasıl getircem bilmiyorum.
ama kendimi böyle sıkıştırmasaydım yarım alamazdım..

giz08
_asmunikal_
aynen katılıyorum gizeme..
ben liseden beri para biriktiriyorum..
lisedyken stajımdan 900 tl artmıştı. annem ozman gidip cumhuriyet almıştı. şimdi sadece bunlar 2.250
bişeylerden kısmak gerekiyor..
kimse için kendimiz için..

evlenmeden heleki nişan söz olmadan böyle bişi yapamazdım:S dünyanın binbir hali var.. tebrikte ediyorum onuda söyledmeden edemicem sirenay..

altın uzun vadeli yatırım. 1 2 yıl sonra bozcaksınız hiç düşünmeden alın. kesinlikle zarar etmezsiniz.
bn 2 gün önce düşünce aldım.
cüzdanımda ne var ne yok verdim..
şuan harçlıgım bile zor çıkıyor. ay başını nasıl getircem bilmiyorum.
ama kendimi böyle sıkıştırmasaydım yarım alamazdım..

benim maaş cuma yatıyo altın hesabıma maaşın yarısı gidicek yine napalım bizde böyle birim yapıyoruz o benim kendime güvenim güçlü durmamı sağlıyor alınterim çok mutlu olucam ilerde onu güzel şeyler için kullandığımda :KK64:

_asmunikal_
giz08
benim maaş cuma yatıyo altın hesabıma maaşın yarısı gidicek yine napalım bizde böyle birim yapıyoruz o benim kendime güvenim güçlü durmamı sağlıyor alınterim çok mutlu olucam ilerde onu güzel şeyler için kullandığımda :KK64:
81 gr altın alınca zekat verili onuda belirtim. islamın şartı sonuçta haram olmasın alnımızın teri..
bnm 2 3 yılın var daha. baya biriktirim inş.
tek istediğim bi evimin olması.
inş rabbim nasip eder..

cottonsugar
_asmunikal_
2gün önce 155 e kadar düşmüştü. bugunde 160 - 165 arasıydı
hmm saol berfin 1 tane alıyım barı ya

Cookie_Dough
bende işe baslar baslamaz birikim yapıcam inşallah

bu zamana kadar hiçbişey biriktiremedim cunku asırı harcayan biriydim.. özellikle kıyafete yatırım yaptım resmen o kadar pişmanım ki... her ay kucakla para dokuyodum cula caputa

ne oldu hiç? ya kuck gelio suan ya modası gecti ya sararıp soldu

şimdiki aklım olsa diyorum ama işte iş işten gecmiş oluyo malesef

lajoie
Cookie_Dough
bende işe baslar baslamaz birikim yapıcam inşallah

bu zamana kadar hiçbişey biriktiremedim cunku asırı harcayan biriydim.. özellikle kıyafete yatırım yaptım resmen o kadar pişmanım ki... her ay kucakla para dokuyodum cula caputa

ne oldu hiç? ya kuck gelio suan ya modası gecti ya sararıp soldu

şimdiki aklım olsa diyorum ama işte iş işten gecmiş oluyo malesef
Kurabiyem bende kıyafete deli gibi para harcadım, harcıyorum da! Ama kendimi frenlemeyi öğrendim. Sevgilimi frenledim o benden daha beterdi, şimdi beni dizginlemeye çalışıyor. Bende farkındayım herşeyin ve 'dur' demeye başladım. Üst-baştan daha önemli şeyler var alınacak...

Cookie_Dough
lajoie
Kurabiyem bende kıyafete deli gibi para harcadım, harcıyorum da! Ama kendimi frenlemeyi öğrendim. Sevgilimi frenledim o benden daha beterdi, şimdi beni dizginlemeye çalışıyor. Bende farkındayım herşeyin ve 'dur' demeye başladım. Üst-baştan daha önemli şeyler var alınacak...
aynen canım biyerde dur demek lazım.. ben artık cıgrımdan cıkmıstım ya aynı seyin butun renklerini topluyodum dusun

bendeki hastalık gibiydi artık.. ne gorsem alır bi hale gelmiştim...

benimkide benden asagı degildi o yuzden onu borca soktuk.. ev borcu oduyo mecburen kısıtlanmak zorunda kaldı şimdi bende işsiz kalınca frenlemek zorunda kaldım..

bazen kötü gibi gorunen seylerin bize iyi kazanımları oluyo..

işe baslamadan once anne babamdan alırdım işe baslayıp ta kendi paramı kazandıktan sonra onlardan istemek zoruma gitmeye basladı bende mecburen bu kotu israf huyumdan vazgecmek durumunda kaldım..

belkide dersimi almam için yasadım bu sereci :KK1:

ece_
bende birikim yapmak istiyorum yaa imrendim :KK1:

giz08
kızlar ben kendimi firenlemeyi öğrendim elimde giymediğim hattaha etiketi üzerinde olan çoğu kıyafeti ya kuzenime yada yardım kampanyalarına verdim

berfincim canım 81 gram altın olayını bilmiyordum annem biliyorsa o uygulamıştır saol sölediğin için ama pek bilmem yani şukadar altının olunca dinimize uygun şu kadar evin olunca birşey yapılır pek bilmem ben öyle konuları canım

orchidea
Sineray
Bilemedim ki cnm 7-8 tane almayı düşünüyodum. Ama dedim 10a tamamlıyım :))

Kızlar bu sabah süprizle başbaşaydım. :KK16:
Sabah taksi bekliyodu beni neyin nesidir die merak ettim. Mesaj geldi o taksiye bin diye. :KK17: Geldik evimize(Eve girer girmez mobilya kokusu var boş evde anlaşılıyo) noluyo falan dememe kalmadı balonları gördüm her birisinin ucunda not yazılı nekadarda uğraşmış :KK16: benm hiç haberim yokkktu bilseydim daha şık giyinirdim :KK16:
Benimki gayet şık bir şekilde spr ayakkabı + kot + ceket şıklığında çıktı karşıma ilk defa onu öyle gördüm hatırlamaya çalıştım bugun bişi mi var diye.
Bugün bizim yüzüklerimizi taktıgımız ilk gündü. 5. senemizde benm hiç aklıma gelmemişti halbuki her ay her sene ben kutlarım bunu. Renkten renge girdim..
Pat bi süpriz daha yeni yüzükler alınmıştı. Yüzüklerimizi taktık. Bana eğildi ve demez mii?
Seninlebir ömür geçirmek istiyorum artık üzmek üzülmek yok o döktüğün gözyaşlarının hakkını vericem, karşılığını vericem karıcım. Ayyy içimden bişiler aktıııı geçtii. Gözlerim doldu ağladım. ŞArkı yok bişi yok dans etmeye başladı benimle. Deli çocuk :KK16: Hala ağlıyodum bu arada zavalımın ceketi rimel olmuştu :KK16: Kulağıma şarkılar fsıldadı sözler fısıldadı.
Ve demezmi. Sana birsüprizim daha var diye. Hıı mıı derken.Gel dedi yatak odamıza çıktık. :KK16: Beğendiğim inci yatak odası takımı almışşşşşşşşş :KK62:
Allahım nasıl bişeydi buuu bayılıcaktım az daha nasıl düşünmüş almışşş daha çok erken falan dedim. Olsun dedi beğendik nasılsa belki bulamayız bidaha demezmii. Resmen soktan soka süprizden süprize girdim bugun felegimi şaşırdım bukadar çok şımartılmaya el üstünde tutulmaya alışık değilim tersim döndü. 30 dakika önce eve bıraktı beni ve çalışmaya gitti :KK16: Hala şoktayım ağlıyorum gülüyorumm msj atıyo cvp veriyorum feleğim döndü resmen..
ayyyy var ya ben de ağlıyacağım şimdi çoook duygulandım:KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:

pogacaayak
ya arkadaşlar şimdi hiç bilgisi olan yok mu alışveriş sitelerindeki kredi kartlarında bir sınırlama olup olmadığıyla ilgili:KK43: bütün kartlar geçerli mi

orchidea
krizsavar
ya arkadaşlar şimdi hiç bilgisi olan yok mu alışveriş sitelerindeki kredi kartlarında bir sınırlama olup olmadığıyla ilgili:KK43: bütün kartlar geçerli mi
tüm kartlar geçerli zaten visa olması yeterli oluyor.

pogacaayak
çok sağol bilgi için meslektaş :)

Cookie_Dough
krizsavar
çok sağol bilgi için meslektaş :)
sen demi ingilizcecisin :KK61:

pogacaayak
28-09-11, 13:09
Cookie_Dough
sen demi ingilizcecisin :KK61:
ingilizceci derken? orkide rehber öğretmen olduğunu söylemişti de ondan meslektaş dmeişti, tam değil ama yakın olduğu için :26:

orchidea
krizsavar
ingilizceci derken? orkide rehber öğretmen olduğunu söylemişti de ondan meslektaş dmeişti, tam değil ama yakın olduğu için :26:
karışıklık oldu burda ingilizce öğretmeni arkadaşımız bayağı çok da:KK1:

orchidea
ayyy kızlar anlatmayı unuttum.
benim adamın kuzeni 1. sınıf benim okulumda.
okula gelmek istemiyor pek.
okul korkusu değil de ders yapmak,sorumluluk ağır gelmiş.
neyse ben bu minikle(adı arda) tanışayım dedim.
geldi oturdu yanıma.
dedim sen beni tanıyor musun?
evet dedi.
ben kimim dedim
halamın gelinisin sen dedi bana:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ayy ilk defa birinin gelini oluyorum bi tuhaf oldum

_asmunikal_
giz08
kızlar ben kendimi firenlemeyi öğrendim elimde giymediğim hattaha etiketi üzerinde olan çoğu kıyafeti ya kuzenime yada yardım kampanyalarına verdim

berfincim canım 81 gram altın olayını bilmiyordum annem biliyorsa o uygulamıştır saol sölediğin için ama pek bilmem yani şukadar altının olunca dinimize uygun şu kadar evin olunca birşey yapılır pek bilmem ben öyle konuları canım
bnde bişeyler duydum hocaya sordum öyle dedi.. yıllık bu die biliyorum

ece_
bende birikim yapmak istiyorum yaa imrendim :KK1:
bence birikim yapmalısın. keşke erkek arkadaşımda yapsa. bnde ona yap demek istiyorum ama öğrenci yapcak hali yok:)
ama yazları evde oturcagına 3 ay çalışsa çok iyi olurda pek umursamıyorum:S
ilerdede böyle olurmuki acep:KK59:

Cookie_Dough
krizsavar
ben orchidea yı ingilizce ögretmeni diye biliyordum

o yuzden sen de mi ing. ogretmenisin demek istedim

_asmunikal_
orchidea
ayyy kızlar anlatmayı unuttum.
benim adamın kuzeni 1. sınıf benim okulumda.
okula gelmek istemiyor pek.
okul korkusu değil de ders yapmak,sorumluluk ağır gelmiş.
neyse ben bu minikle(adı arda) tanışayım dedim.
geldi oturdu yanıma.
dedim sen beni tanıyor musun?
evet dedi.
ben kimim dedim
halamın gelinisin sen dedi bana:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ayy ilk defa birinin gelini oluyorum bi tuhaf oldum
bugune kadar 2013 geliniydin sadece :KK66::KK66:

orchidea
Cookie_Dough
ben orchidea yı ingilizce ögretmeni diye biliyordum

o yuzden sen de mi ing. ogretmenisin demek istedim
yok cnm ben pdryim de, okulda da hep ingilizce öğretmenleriyle arkadaş olduğumdan arada kaynamışım yine:KK51:

_asmunikal_
bugune kadar 2013 geliniydin sadece :KK66::KK66:
sorma yaaa evde ne konuşuyorlar kimbilir:KK69:

_asmunikal_
orchidea
sorma yaaa evde ne konuşuyorlar kimbilir:KK69:
ah ah onu okdar çok merak ediyorumki:KK70:

Cookie_Dough
:KK1: bizi ngilizceciler son bikaç yılda heryeri sardık gibi zaten..

ozellikle burda ingilizceci cok nedense bi ara acık vardı simdi heryerden biz cıkıyoruz galiba :KK1:

orchidea
_asmunikal_
ah ah onu okdar çok merak ediyorumki:KK70:
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

ece_
açıköğretim sınavları ne zaman açıklanıyor?:44:

almor
Selam kızlar nasılsınız? iki gündür uğrayamadım topie. dün haytımla buluştuk kahvaltı yaptığımız yerde benim çeyiz olarak aldığım çatal bıçak takımının aynısı vardı bak dedim bizim çatal bıçakların aynısı.:KK9:

orchidea
ece_
açıköğretim sınavları ne zaman açıklanıyor?:44:
çok alakasız olacak ama ben açıköğretim ikinci üniversiteye başvuracağım ekimde de ne kadar harç yatırılıyor dönemde acaba?
ona göre maddi durumları ayarlayayım.

orchidea
almor
Selam kızlar nasılsınız? iki gündür uğrayamadım topie. dün haytımla buluştuk kahvaltı yaptığımız yerde benim çeyiz olarak aldığım çatal bıçak takımının aynısı vardı bak dedim bizim çatal bıçakların aynısı.:KK9:
beğendi mi bari kız, gerçi o kadar almışsın tabii ki beğenecek:KK9:

ece_
orchidea
çok alakasız olacak ama ben açıköğretim ikinci üniversiteye başvuracağım ekimde de ne kadar harç yatırılıyor dönemde acaba?
ona göre maddi durumları ayarlayayım.
bilmiyorum ama zaten kayıt zamanına yakın ne kadar harç yatıracağın belli oluyor canım

orchidea
ece_
bilmiyorum ama zaten kayıt zamanına yakın ne kadar harç yatıracağın belli oluyor canım
buldum nihayet,öğrenim bedeli 205 tl, öğrenci katkı payı da 45 tl imiş her dönem.

almor
orchidea
beğendi mi bari kız, gerçi o kadar almışsın tabii ki beğenecek:KK9:
Önce şakadan iyy bunları mı aldın filan dedi . Hadi ordan dedim kaç para saydım ben onlara ayrıca çok da şık ve kibarlar dedim sen anlamazsın.:KK53: