Zeynep Kamil'de Aşılama Yaptıran Var mı ?


rn4
11-07-12, 07:07
duygucakmak
Bu arada raporumda yazanlar;
TANI: N97,9- kadın infertilitesi tanımlanmamış (evlilik tarihinden itibaren en az 3 yıl geçmiş ve 2 kez Gonodotropin ile OI + IUI tedavisi sonrası gebelik elde edilmemiştr)
N97,8- kadın infertilitesi, başka nedenlerle gelişen ( Düşük Ovaryan Rezervi)
Gebeliğin sürdürülmesine engel olabilecek sistemik hastalığı yoktur. ( 15.06.2012 tarih ve ..... nolu rapor)

KARAR: SUT 4,5,4 K,1 maddesi gereği 1. IVF (tüp bebek) uygulaması uygundur. GnRh analog 1 mg/gün veya GnRh antagonist multipl doz 0,25 mg, Gonodotropin 450 IU / gün toplam 4500 IU ve HCG 5000 IU tek doz toplam 10000 IU ile ovulasyon İndiksiyonu gerektiğine oy birliğiyle karar verildi.
Şimdi yazarken fark ettim benim yaptığım hesapla aynı 4500 IU 10 güne denk geliyor. Ama HCG 5000 tek doz toplam 10 bin ne dmek. 5000*2=10000 dozluık bi ilacında bahsi geçmiş.

Ve ilaç kısmında da 16 adet ilaç ismi var. Benim kullandığım puregon 2. Sırada

Ne diyonuz kızlar 1 adet daha hakkım olanı gidip alayımmı eczaneden. Birde kenan bana puregonu bulabiliyonmu dedi. Ohoo eczanenin dolabı doluuuu dedim. Demekki firmayla anlaşması yok öyle dediğine göre.yada artık tırstıkları için özel oalrak firmalarla anlaşıp onların ilaçlarını yazmıyorlar.
Birde şey demişti tabi beni konuşursunuz gergin olurum hergün nelerle karşılaşıyoruz öldüren meşlektaşlarımız mı dersin görüyorsunuz işte. Komşun ucuz ilaçla hamile kalır gelir bizi suçlarsınız. Dedim biz öyle kulaktantan dolma işlerler hareketr e den insanlar değiliz her bünye bir değil dedim. Bilemem artık yani suçlayacak şey bulursunuz demeye getirdi lafı.
hayırlı olsun canım tedavin. raporda yazan ilaçlar alternatif ilaçlar. biliyosun bünyeden bünyeye değişiyo ilaca tepkiler. bence 15. ilacınıda al. sonuçta yazılmış reçtene. kullanabilirsin kullanmazsanda ihtiyacı olan birine verirsin.
evdeki puregon u eğer açtıysan 28 gün kullanılıyo. ğer üstünden daha fazla vakit geçtiyse kullanamazsın canım bilgin olsun. sen şimdi ağustos adetinle başlıcaksın dimi?hadi bakalım hayırlısı. inşallah güzel haberler vericez birbirimize:))

Yazgim83
11-07-12, 08:07
rn4
hayırlı olsun canım tedavin. Raporda yazan ilaçlar alternatif ilaçlar. Biliyosun bünyeden bünyeye değişiyo ilaca tepkiler. Bence 15. Ilacınıda al. Sonuçta yazılmış reçtene. Kullanabilirsin kullanmazsanda ihtiyacı olan birine verirsin.
Evdeki puregon u eğer açtıysan 28 gün kullanılıyo. ğer üstünden daha fazla vakit geçtiyse kullanamazsın canım bilgin olsun. Sen şimdi ağustos adetinle başlıcaksın dimi?hadi bakalım hayırlısı. Inşallah güzel haberler vericez birbirimize:))
eczacı söyledi canım açıksa at diye. Bir kutu tamamen kapalı. Açık olan tekz doz vardı onu attım. Ağustos değil kısmetse temmuz sonu 25-26 sı adet olucam ozman başlanacak bir aksilik çıkmazsa. Ama yüksek doz ilaç olayı çok korkutuyor beni heleki 20 günlük hamile olup göbeği olana kadını gördükten sonra:KK43:( artık 100 kilo olurum heralde birde tutmazsa sen işe bak. Valla tutması değilde benim narkoz alıp o yeşil önlüğü giyecek olmak ödümü koparıyor. Iğneleri vurulmayıda geçtim artık:KK43: inş. Tedavi süresince bi aksilik çıkmaz da tedavi tamamlanır. Birde aksilik çıkıpta tedavinin tamamlanamamasıda var. Ercelf in aşılamasındaki olduğu gibi:KK43:(

Yazgim83
11-07-12, 08:07
Kızlar hani demiştim ya kuzenim 4, tüp bebek denemesinde hamile kaldı. Tüpleri falan alınmıştı. şuan 7. Haftalıkmış. 2 tane embriyo transferi yapılmıştı yani ikiz olma ihtimali vardı ama embriyonun biride içerde çatlayıp bölünmüş ve şuan üçüz :KK43:( yani rislik bi durum doktor en korktuğuımuz durum nadir olur ama hiç istemediğimiz bir durumdur demiş. Eğer bebeğin biri kendiliğinden düşmezse göbekten iğneyle bi tanesini sonlandırcaklarmış:KK43: dedimki sonlandırmasan nolur. Maddi manevi gücü bi yana bırak eken doğum riski varmış ve dolayısıyla bebekler küveze giriyormuş işitme ve görme duyularında bozukluk oluyormuş. Aklıma geldi bana ilk deneme olcakve yaşımdan dolayı ve yasa gereği 1 embriyo tranferi yapılacak demekki onun içere bölünme durumuda olabiliyormuş umarım bu nadir durum banada denk gelir ve bir embriyoyla 2 bebiş gelir. Hep nadir vakalar beni bulur hadi bakalım böyle bir şannşlı durumdada beni bulsun. çoook istiyorum ikiz olsun. Birden kalabalık oluruz ne güzel:))

ercelf
11-07-12, 08:07
günaydın kızlar benim adetim geldi biliyomusunuz yetiştim sana bahar :) yani dün işaret geldi biraz bugün de pembe daha ama yarın sökülür sanırım. kendi kendime ettiğim dua kabul oldu adetim 28. günde gelmiş olucak inşallah. ben de cuma günü gidiyorum hastaneye inşallah.geçen ay ilaç kullanmadım 37. günümde geldi bu ay ilaçları bıraktım 28. günde geldi anlamaadım nasıl iş bu bu ilaçlar adetide mi düzenliyo ne ama bu ay yumurtlamam olmadığı halde erken geldi.

baharinkizi
canım ben yarın gidiyorum hastaneye. zaten perşembe antakyaya gidiyoruz düğün için uçağımız erken saatte. bi tek yarınım var hastaneye ayırabileceğim. çok şükür adetim bugün geldi. inşallah yarın gittiğimde tüp bebek tahlillerine başlamamda sakınca görmezler.
üzülme canım tedavi daha önemli tatilden. bende bu sene tatil falan istemiyorum aslında. tedavi işine bu kadar iyi konsantre olmuşken ara vermek istemiyorum hem hemde tüp bebek sonrası kullanmak istiyorum bütün iznimi aslında ama eşime de bağlı tabii. inşallah seneye bebeklerimizle gitmek nasip olur.
havuzlu han harika değil mi? valla ben şimdiden alıyorum ufak ufak:) çok meraklıyım bende süse püse. dün kardeşimin bebeğinin şekerlerini sipariş ettim. yarın gelecekler bakalım. insanın içi gidiyor gerçekten.
canım teyzem de anneme diyomuş ki gördükçe alsana diyomuş ufak ufak koy sonra hepsini birden almak zor olur diyomuş. görünce çıldırdım organik zıbınlar mı ararsın oda süsleri mi böyle ben bambu rengi takımları falan çok beğeniyorum o kadife tulumlar bir de chicco nun ürünleri falan harika.herşey var ne ararsanız bana kalsa bugünden alırım hepsini bir bir al mesela chicco nun ürünleri pahalı hepsinden ama görün o hastane çıkışları zıbınlar mesela her ay al bişey koy. bu kadar kıymetli bir bebeği heralde en kaliteli ürünlerle büyütürüz. yle bir takıntım yok gerçi orta halli şeyler de alıp giydiririm penyesi malı iyi olduktan sonra . aziz bebe var elif bebe var onlarda da herşey çok güzel.ama minikken herşeyin kalitelisini giydirmeli :)

sonra da korkuyorum Allaha emreder gibi mi olur diyorum. daha ortada bebek yok alıp kenara koymayı düşünüyoruz. sonra onlara baktıkça içim daha çok gidicek. ben hamile kalsam bile 7. ayı bitirmeden hiçbir iiğne almayı düşünmüyorum aslında. risklerim var biliyosunuz Allah korusun bişey olursa yine düşük müşük o aldığım bebek şeyleri içimi acıtır hep. kimisi de upursuzluk getirdiğine inanır. hiçbişeyin garantisi yok mevlam nasip ederse doğar o bebek ama insan almadan nasıl sabreder bilemem. heralde öyle bişey olursa 7 aylık olana kadar içim içimi yer. kızlar bebeğe önce don alınırmış donansın diye :) sonra da çorap ondan sonra alınırmış diğer şeyler aklınızda bulunsun. eğer nasip olurda beraber geçirirsek gebeliklerimizi ben sizinle alışveriş yapmayı çoook isterim :)duygucakmak
baharcım yol tarif edeyim dedim ama sanırım bir yolunu bulup gitmişsindir ve hastanedesindir sanırım. bu ara köprüler feci trafik.çoookk erken saatlerde çıkmak gerek yada ercelf in dediği gibi kabataştan motorla üsküdara geçip üsküdardan zk. dolmuşlarıda daha pratik bir yol.


birde bu havuzlu han dediğiniz yer nerede oluyor tam tarif etsenize. bende bebek kıyafeti bakıyorum ama kızmı erkekmi olcakmı olmıycamı belli olmadığından elim almaya varmıyor. millete ufak tefek bebk hediyeleri alıyorum çerçeve falan ama onlarıda kıyıp veremiyorum en fazla 1-2 çerçeve almışımdır hediye amaçlı onlarıda vermeye kıyamadım :))) hastane deneyimimi yazıcam birazdan epeyy uzun olcaka şimdiden hazırlıklı olun.:)
tatlım biz beyazıt a gidiyoruz annemle kapalıçarşıdan giriyoruz ordan yollanıyoruz aşağı doğru mahmutpaşa ya çıkıyoruz. aşağı eminönüne kadar gidiyo orası biliyosun.işte orda ortalarda kalıyo bilindik yerler var hürriyet çarşısı var gecelik ve çeyizliklerin satıldığı onu geçiyosun kürkçü han var havlucular çarşısı orayı da geçiyosun sonra çamaşırcılar başlıyo çiftyıldız, şahinler falan onların orda işte. böyle zaten yokuş aşağı iniyosun oraları hep orta biyer var meydan gibi çeşme var hatta göbek gibi bir yer. orda kime sorsan söylerler. havuzlu han diye. ben seni götürürüm tatlım istersen :)çok uzun tarif ettim.şimdi geliyorum senin hastane maceralerına.

duygucakmak
cerrahi o gün dr. geç geldi sallapati bi adam vardı şarkı mırıldanarak kaydımı yaptı kaşeledi hiçbir şeye bakmadı:) psikiyatride sadece sorular sordu ben çok dertli olduğum için epeyce konuştuk ama oda birşeye bakmadı ben yinede önüne koydum tahlillerimi. hatta çıktığımda eşimin gözler pörtlemişti noldu giren hemen çıkıyor sen neden kadın bu kadar bişeymi oldu der gbiiydi:) dahiliyeci hormona, ekg ye, akciğer hem siyah olan filme hemde akciğer normaldir diye bi kağıt vermişlerdi ona baktı. sanırım smeare bakmadı iç hastalıkları olduğu için kan ekg. akciğere bakması mantıklı yani. eşinle bi alakası yok çünkü o rapor kadına çıkıyor. " gebeliğe engel sistemik bir hastalığı yoktur" diye. yani erkeğin bi tahliline bakmadı. smear eskisini götür yanında ama dediğim gibi smear e bakmıyor. bakmak isterse eskiye baksın zaten 1 yıl süresi var smear in.
duygucakmak
Dün hastaneye gittiğimde kurul odasından gidip raporumu aldım 4 fotokopi çektirdim dışarda ve kurul odasının yanındaki odaya aslı gibidir kaşesi vurdurup tüp bebek bölümüne geçtim. [Bu arada kurul odası tüp bebeği nerde yaptırcaksınız dedi burda dedim  ) tüp bebek bölümüne gittim ama sarı sekretere yine tekti ve önümde 9 kişi ben 10.cuydum ama maşallah sıra ilerlemiyor. Tabi bende bu arada sağda solda milletle konuşuyor sekter bir yandan telefonlara bir yandan araya gebelik sonuçlarının müjdesini falan veriyor. Yaşlı bi teyze tutmuştu gebe kalmış en az 40 yaşındaydı kocasıda öyleydi(umut işte de dim birse saf doğudan gelmiş tiplerdi dahada üzüldüm nasıl sevindiler gariplerim kadın ağlar gibi oldu heyeyanlandı adam doğu şivesiyle heyecanlanmak yoğğ heyecanlanmak yoğğ diyordu) onun dışında başka bi kadın daha vardı habire bana bişeyler soruyor bende anlatıyorum salak salak gülüyor, salakmı desem safmı desem bilemedim. Yanlış yapmamak için aynı şeyleri 3-4 kez anlattırdı. Bu durumda sekreterlere hak vermemiz gerek kızlar bi hastaya birşeyi 3 kez anlatıklarını düşünsenize neyse gelelim sadede bana sıra geldi raporumu verdim dosya n osöyledim kız getirdi dedimki dr. Ne ilaç yazar evde 1 kutu puregonum var. Ben not olraka yazarım dr. Hasta görüşmek istiyor derim dedi ki ben görüşmek istemiyorum lafını kullanmadan böyle bir iyilik yaptı. Neyse içerde dr. Odası varmış gel dedi götürdü beni anam birde ne görim kenan orda ama önlüğü yok ki ortalıkta yoktu bile buyrun dedi tüp yapcaz dedim ilac evde puregonum var onumu yazarsınız başka ilaçmı nasıl uygun görürseniz sen ne istiyorsun dedi ben size bırakıyorum dedm bana bırakma sen söyle dedi. Bizler artık sizden korkuyoruz hastalarlar uğraşmak zor diye 3-4 tane hikayesini anlattı insanlara hiç tanıdığım bişeyim olmadığı halde rapor 6 aylık bitmesine 15 gün kalmış anca gelmişller ona rağmen tekrar kurula bizzat elimle götürdüm insanların işini hallettim karşı binada gördüm napıynonuz burda beni şikayete gitmişler dedi. Birde öğretmnen bi çift varmış illa yaza yapaşım o tarihe denk gelsin demişler getirtmişler otarihe tüp yapılmış kadında hamile kalmış ama kocası daha sonradan hocam eşim hamile kaldı ama sizden memnun kalmadık eşimi transfer masasında 20 dk bekletmişsiniz demiş (ki biz aşılamada en az 15 dk bekliyoruz öğlen arasına gelincede 30 dk beklediğimi biliyorum bu biizm için daha iyi bence) dedimki forumda sizi konuşuyoruz agresif olduğunuzu. Konuşursunuz tabi sizler beni bu hale getirdiniz diyo adamın biri geçen yıl geldi birden kafa atmaya başladı bana kamera kayıtlarını incelettirdim falan dedi. Bir başka hikayesi üniversite 2 den beni yani doktorum dediğim anadan itibaren yıllarca gönüllü nöbet tuttum , geçen hafta cmtesi çalışılmamasına rağmen geldim buraya hasta çağırdım ultrasonla bakılması gerekiyordu çünkü yumurta toplancaktı geldim baktım ertesi gün h.sonu olmasına rağmen yumurta topladım dedi. Sanrıım 1-2 hikaye daha anlatmıştı. Bu arada ben şuan sarıyer börekçileriyle görüşüyorum meslesi bırakmayı düşünüyorum o aşamaya geldim diyor. Evet haklısınz emekli olan uzmanlar hemen ayrılmış hastaneden ama madem mesleği bırakcaksınız daha sakin bi iş seçin dedim börekçilikte insnala uğraşılan bi iş dedim &#61514:KK66: (Dr. Belgin dönüp bana baktı. Sanki adam gidip börek kesecek değil ya işletmeciliğini satın alır ama dedim valla bunu)
canım kenan bey aynı olayları bize de anlattı noktası virgülüne 6 aylık raporu bitenlerle masada beklettiniz karımı diyen insanları anlattı bıkmış adam herşeyi baştan söylüyo o yüzden. ben de biz bilinçli insanlarız sizin başınızı ağrıtmayız demiştim raporum çıkmazsa gider eczaneye parasını öderim demiştim.adam haklı, sekreterler keza haklı. hepsi haklı.ama biz kenan beyin dilinden anlıyoruz. bana hiç kızmıyor mesela. fena bir adam değil. herşeyi sormuş işte bak sana da ne istersen her yolu söylemiş tercih senin demiş. sen de iyi yapmışsın puregon iyi bir ilaç uygulaması da kolay canım.

duygucakmak
Bana yazacağı ilaç konusuna gelince puregon iyi bi ilaç ama pahalı ben şimdi 15 kutu yazsam ( sanrıım 15 adete kadar yazılabiliyor) para çok tutucak ucuz ilaçta var.ne istiyosan onu yazayım dedi. Şimdi pahalı ilaç yazarım gebe kalamazsın boşa para verdik dersin ucuz yazarım gebe kalamazsın 2 kuruş fazla verseydim keşke dersin. Diğer açıdan komşun ucuz ilaçla hamile kalır sen pahalı ilaçla kalır yada kalamazsın. Bunun garantisi yokki dedim. evet yok dedi. Şimdi söyle ne istiyon dedi. İyi puregon yazın dedim. (aşılamada 3 kutu puregon + 1 çatlatma iğnesi ovitrelle 260-280 tl ödüyordum 1 kutu puregon 75 dozdan 4 gün gidiyordu ve genelde 1 kutum artıyordu) bunu söyledim kenana onu boşver şimdi dedi tüpte 1 günde 450 doz vurulucam(( yani buda 1,5 kutu/şişe puregona denk gelecek. Puregona karar verdik gelelim kaç adet yazacağına 10 mu 12 mi 15 mi valla ne bilim dedim kaç adet uygunsa onu bilemeyiz 10 kutu yazarım az gelir gidip özel almak zorunda kalırsın demeye getirdi lafı (eczacıya sordum gidince özel cebimden alsam 1 kutu 300 IU/doz 240 TL dedi eczacı yani bi gün göbeğime 240 lira sokacağım özel alırsam) . ha durum tedavinin gidiaşıtan bağlı belki 8.günde işim biticek elime ilaç kalcak ve gebe kalıcam ha ozamnda birilerine verirsin dedi. Olaki elinde ilaç kalır gebe kalamazsın 2. Tedaviye kullanırsın dedi. Yani kısaca adam artık sorumlukluluk almak istemiyor ilacın seçimini ve adedini hastaya bırakıyor tabi bu işten anlayan kişilerle bu kadar muhatap oluyodur ilaç adı bilmeeynle oturupta puregonmu olsun fostimon mu bunu tartışacak değil. Neyse sonunda 15 kutu ilaç yazdı ben 15 yazayım sen eczanaeye gidinceeşinle konuş istediğin kadar alırısın dedi.parana göre demek istediği sanırım. diğer ilacın içine baktım resmen bildiğimiz kalın uçlu şırınga hayatta eşime vurdurmam onu gider bi hastanede yaparım. İlaç yazdı onun siteme girilmesini 45 dk .kesin beklemişimdir. Dosya sekretere geldi dedim ne zman gelcem adetin 2 mi 3, günümü baktı baktı yazmmaış dedi halbuki yazdığı bi ilaçtan belli kaçıncı gün gideceğim. Baktım kenan yok etrafta dr. Belgini gördüm o ba katı düşündü adetin 1, veya 2, günü dedi ama niyede kenan yazdı ona sorayım dedi içerdeki doktor odasına yöneldim baktım tamda odaya giriyor kenan bey diye seslendim baktı adetin kaçıncı günü gelmem gerek dedi reçetemi verdim .hımm şunu yazmışım dedi 1-2. Günü dedi ok de dedim eczaneye. Bu arada ilaçlarımın sisteme girilmesini beklerken bi kadına tüp için hangi gün gelmesi gerektiğin anlatıyordu. Adetin ilk gününden itibaren say ve 18. 19. 20. günden birinde gel dedi. Kadın anlaamdı bidaha analtırmısın dedi haiyle sekreter bugün çok yoğun başım inanılma kalabalık bir kez daha analtıırım iy idiye dedi. Yani kadına uzun protokol uygulanacaktı. Kendi reçetemi beklerken sordum senin ne rahatsızlığın var dedim bende yok eşimde var dedi sanırım hiç sperm yokmuş hatta hiç aşılama yapmadan direkt tüp bebek tedavisine başlatmışlar. bu arada bi kadın vardı gençten bi tip suratsızın teki bişey sordum suratı sirke satıyordu sanki dersiniz zoraki hamile kalmış. Belkide canı yanıyordu bilemiyorum ama kalkarken bile zorlanıyordu. tüple hamile kalmış zk. İlk denemede bebek daha 20 günlükmüş ama karıdaki göbek en az 5-6 aylık bi göbekti yeminle. Bence aşırı doz ilacı dayıyorlar sonra bizleri bu hale getiryiorlar. Eşime anlattım belki kengi göbeğidir dedi. Valla yüzüde kollarıda poposuda zayıftı normal kilodaydı o ilaç göbeği belli dedim bizde hamile kalır ve daha 20 günlükken 6 aylık göbeğe sahip olursak yandık ki ne yandık ((((( ha kenan birde dediki yaptığımız tedavi ve işlemlerde aklınızda şüphe olmasın her detaya baklıyoruz gibilerinden bi laf etti. Yani ben hiç bişey sormadan o sürekli analttı dedim ne doluymuş adam. Soru soracağım varsada aman sormayım zaten sorcaklarımıda unuttum yazık adama dedim.
canım ben bi gün orda hemşireyi gördüm ilaç anlatırken kadına 1 günde 1 tüp 450 doz puregonu vuracaksın dedi. yani 1 kutunun içinde zaten 1 tane var hepsini 1 günde vurduruyolar. 10 günden aşağı da kullanmazsın heralde. bilemiyorum aşılamalarda nasıl tepki veriyodu vücudun.belki fazla gelir 15 kutu da ama olsun 2. tedavine saklarsın açılmadan saklayabilirsin. bu kadar para ödemişken bırakma hakkını o son 1 kutuyu da al bence. gebe kalırsan hayrına verirsin birilerine bence sevap. ama belli mi olur belki devam etmez gebelik başımıza ne geleceği belli değil. açılmadan muhafaza edersen kullanırsın belki sonraki aylardada.

duygucakmak
Gelelim eczane faslına :)
İlaçlar:
• Puregon 300 IU 0,36 ML KARTUŞ ENJ. 14 KUTU (evde 1 kutu var diye 14 yazim git baka emin ol ha istersende beni ara 1 kutu ddaha veririm sana dedi çünkü reçetemde 15 adet yazıyordu) 1 günde 1x450, doz

• CETROTIDE 0,25 MG.LIYOFILIZE 1 FLK... 1 günde 1X1,0 DOZ (KALIN UÇLU ŞIRINGASI OLANA İLAÇ VE SANRIIM DOZ BURDA ÖYLESİNE GİRİLMİŞ.) 6 KUTU

• OVİTRELLE 250 MCG 0,5 1 KULLANIMA HAZ. ÇATLATMA İĞNESİ
Aşılama için ödediğim ilaç parasından yola çıkarak başıma gelecekleri bildiğim içiiiin vee sıkı durun tam tamına geçmiş dönem birikmiş muayene borcum olan 35 tl dahil 1.255,31 tl ödedim
Şimdi size sorum şu dr. 15 kutu yazdı ben 14 aldım ya evde 1 kutu var diye . gidip sgk lı olarak eczaneden 1 kutu olan hakkımıda alayımmı yani elimde evdekiyle dahil toplam 16 kutu puregonum olcak. Zaten günde 450 doz olucam. Bir kutu 300 doz x 15 kutu = 4500 doz yapar / günlük 450 doz diyoruz = 10 günlük ilaç yapıyor. Sizce gidip 1 kutu olana hakkımıda alayımmı. Bakınya şimdi böyle hesap yapınca gidip almak ağır basıyor. Incık cıncık her detayı yazıp kafanızı şişirdim farkındayım)
duygucakmak
Bu arada raporumda yazanlar;
TANI: N97,9- kadın infertilitesi tanımlanmamış (evlilik tarihinden itibaren en az 3 yıl geçmiş ve 2 kez Gonodotropin ile OI + IUI tedavisi sonrası gebelik elde edilmemiştr)
N97,8- kadın infertilitesi, başka nedenlerle gelişen ( Düşük Ovaryan Rezervi)
Gebeliğin sürdürülmesine engel olabilecek sistemik hastalığı yoktur. ( 15.06.2012 tarih ve ..... nolu rapor)

KARAR: SUT 4,5,4 K,1 maddesi gereği 1. IVF (tüp bebek) uygulaması uygundur. GnRh analog 1 mg/gün veya GnRh antagonist multipl doz 0,25 mg, Gonodotropin 450 IU / gün toplam 4500 IU ve HCG 5000 IU tek doz toplam 10000 IU ile ovulasyon İndiksiyonu gerektiğine oy birliğiyle karar verildi.
Şimdi yazarken fark ettim benim yaptığım hesapla aynı 4500 IU 10 güne denk geliyor. Ama HCG 5000 tek doz toplam 10 bin ne dmek. 5000*2=10000 dozluık bi ilacında bahsi geçmiş.

Ve ilaç kısmında da 16 adet ilaç ismi var. Benim kullandığım puregon 2. Sırada

Ne diyonuz kızlar 1 adet daha hakkım olanı gidip alayımmı eczaneden. Birde kenan bana puregonu bulabiliyonmu dedi. Ohoo eczanenin dolabı doluuuu dedim. Demekki firmayla anlaşması yok öyle dediğine göre.yada artık tırstıkları için özel oalrak firmalarla anlaşıp onların ilaçlarını yazmıyorlar.
Birde şey demişti tabi beni konuşursunuz gergin olurum hergün nelerle karşılaşıyoruz öldüren meşlektaşlarımız mı dersin görüyorsunuz işte. Komşun ucuz ilaçla hamile kalır gelir bizi suçlarsınız. Dedim biz öyle kulaktantan dolma işlerler hareketr e den insanlar değiliz her bünye bir değil dedim. Bilemem artık yani suçlayacak şey bulursunuz demeye getirdi lafı.

rn4
11-07-12, 08:07
duygucakmak
Kızlar hani demiştim ya kuzenim 4, tüp bebek denemesinde hamile kaldı. Tüpleri falan alınmıştı. şuan 7. Haftalıkmış. 2 tane embriyo transferi yapılmıştı yani ikiz olma ihtimali vardı ama embriyonun biride içerde çatlayıp bölünmüş ve şuan üçüz :KK43:( yani rislik bi durum doktor en korktuğuımuz durum nadir olur ama hiç istemediğimiz bir durumdur demiş. Eğer bebeğin biri kendiliğinden düşmezse göbekten iğneyle bi tanesini sonlandırcaklarmış:KK43: dedimki sonlandırmasan nolur. Maddi manevi gücü bi yana bırak eken doğum riski varmış ve dolayısıyla bebekler küveze giriyormuş işitme ve görme duyularında bozukluk oluyormuş. Aklıma geldi bana ilk deneme olcakve yaşımdan dolayı ve yasa gereği 1 embriyo tranferi yapılacak demekki onun içere bölünme durumuda olabiliyormuş umarım bu nadir durum banada denk gelir ve bir embriyoyla 2 bebiş gelir. Hep nadir vakalar beni bulur hadi bakalım böyle bir şannşlı durumdada beni bulsun. çoook istiyorum ikiz olsun. Birden kalabalık oluruz ne güzel:))
ayyy ne güzel.. benim kuznimde aşılamasız klomenle gebe kaldı 2 yumurtadan üçüzzz. yani onunda bi yumurtası 2 ye bölünmüş. şu an 5 aylık hamile v herşey çok iyi. kalp atışları falan. kuzenim çok zayıf olduğu için normal gebe gibi karnı var:)) onlar hiç düşünmedi serumla 1 tansini düşürmeyi. çünkü dr. demiş serumu vericem bunun sadece 1 tanesini sonlandıracağını bilemem diye.
2 si kız olucak bizimkilerin. diğerinin cinsiyti blli değil. bence onlarda izin vrmesin:KK43:(

bu arada şanslısın puregon vermiş. bana verdiği fostimon ve bilgiğin şırınga ile göbekten yapılıyo. 2 tane tozu var onları ritiyosun falan:KK43: göbeğim berelenmiş gibi acıyo:KK43:( bide vücüdüm bu ilaca nasıl tepki vericek yumoşlarım nasıl bümda 1:yücek bilmiyorum. ama sana 400 vericklrse biraz fazla dediğin gibi.
ablamın bi arkadaşıda yaptırdı. kızın karnı dediğin gibi çok şişmiş. onun için zk. yatırıp araştırıldı. yani olağan bi durum değilmiş. ama kilo alıcağımız ortada. ben hayatımın şu zamanına kadar hep çok zayıftım. hiç bir kuvvet bana kilo aldıramamıştı. 53 ten fazlasını görmdim. 53 de 1 kere gördüm görmedim gibi bişeydi. boyumda 1.70 yani. bakalım tedaviden sonra kaç kg olucam. herkes kg alıyım diye bekliyo:KK43:( bense hiç sevmem kiloyu alışmışım manken gibi olmaya:)))

ercelf
11-07-12, 09:07
bahsettiğin kadın evet uzun protokol aslında eşindeymiş sorun ama kadına niye uzun protokol yapıyolar bilemem yaşa da bakıyolardır belki. bizler bilinçliyiz. kadın ne bilsin uzun protokolü adet saymayı. bu arada anlattığın hikayelere bayıldım gebe kalanlar sevinen orta halli yada gariban insanlar heyecanlanmak yoooohhh :) biz de bir çift gördük en son gittiğimiz gün. aşılamaları varmış. doktor adama soruyor ne için bekliyorsun diye.doktor yoğ mu doktor yoğ mu onu bekliyoz diyo. ne için diyolar muayne olcaz diyo. söyleyemiyo meğersem adamın aşılaması varmış. doğulu velli cahil bir adam üzerinde iş kıyafetleri. karısı dedi en sonunda aşılamamız var diye. adamı aldı içeri sarı kız adı ayşeymiş anlattı sperm odasının önünde adama 3 kere yalan söylemiyorum 3 kez anlattı en sonunda anladı. Allahım cehalette çok zor dedim içimden bu kadar kör cahil olmak da iyi değil. doktorlar da bilinçli hasta seviyor birşeyi iki kez anlatmak istemiyolar. biz herşeyi bilip tamam diyoruz ya bize neden bağırsın ki kenan dimi:) bir de muhabbet kuracaksın kenan la o kafa adam belli. anlarsan anlatıyo tatlı dille herşeyi.ben de börekçi görüşmeleri nasıl gidiyor diye sorucam görürsem :)

ercelf
11-07-12, 09:07
ayrıca hiç de kafamızı şişirmedin hem biz de öğreniyoruz sayende hem de sen sorularına yanıt bulabiliyosun fikirlerimizi alıyosun değer veriyosun :) artık düşünme hiçbişey o 1 kutuyu da alabiliyosan al alamıyosan bırak kalsın. hangi eczaneden aldın ilaçlarını eğer hastanenin karşısındaki altın eczanesinden aldıysan telefon et bi kenan beye eklettirebilirler belki onlar tanıyo o sekreterleri araları çok iyi. eğer gidebilirsen kendin hallet. gidemezsen de bir ara eczaneyi anlat durumu yapabilecekleri birşey var mı sor.
sen herşeyi halettin canım artık içini ferah tut rahatlat kendini tedavine konsantre ol. inşallah ilaçlar işe yaricak yumurtaların çok güzel olucak.pozitif düşün pozitif olsun. normal yolla olmayan insanların çoğunun tüp bebekleri tutuyo.aslında dertleşirken konuşurken unuttum senin asıl probleminin ney olduğunu. ama eşinde bile sorun olsa tüp bebekde başarı şansı çok yüksek. yoksa sen de hiç problem yoktu da sadece aşılamaların mı tutmadı. kafamız kazan gibi oluyo burda bazen karıştırıyorum affet.
adet günün ne zaman canım? senin için ben bile heyecanlanıyorum. inşallah denk geliriz de seninle de tanışırız. :)

bahar cım bu arada ben cuma günü gidicem cumartesi de başlarım iğnelere perşembe yada çarşamba da kontrole çağırırlar.inşallah denk geliriz. ben bu sefer incir de kaynatıcam.her gün. sabah akşam 1 bardak suyunu içicem. bu sefer çok azimliyim ve hevesliyim. yumurtlatcam kendimi :)

ercelf
11-07-12, 09:07
bahar hoşgeldin. geldin mi hastaneden ne yaptın? bugün de felaket sıcak bir gün. nasıl gittin hastaneye canım?

Yazgim83
11-07-12, 09:07
ercelf
canım teyzem de anneme diyomuş ki gördükçe alsana diyomuş ufak ufak koy sonra hepsini birden almak zor olur diyomuş. Görünce çıldırdım organik zıbınlar mı ararsın oda süsleri mi böyle ben bambu rengi takımları falan çok beğeniyorum o kadife tulumlar bir de chicco nun ürünleri falan harika.herşey var ne ararsanız bana kalsa bugünden alırım hepsini bir bir al mesela chicco nun ürünleri pahalı hepsinden ama görün o hastane çıkışları zıbınlar mesela her ay al bişey koy. Bu kadar kıymetli bir bebeği heralde en kaliteli ürünlerle büyütürüz. Yle bir takıntım yok gerçi orta halli şeyler de alıp giydiririm penyesi malı iyi olduktan sonra . Aziz bebe var elif bebe var onlarda da herşey çok güzel.ama minikken herşeyin kalitelisini giydirmeli :)

sonra da korkuyorum allaha emreder gibi mi olur diyorum. Daha ortada bebek yok alıp kenara koymayı düşünüyoruz. Sonra onlara baktıkça içim daha çok gidicek. Ben hamile kalsam bile 7. Ayı bitirmeden hiçbir iiğne almayı düşünmüyorum aslında. Risklerim var biliyosunuz allah korusun bişey olursa yine düşük müşük o aldığım bebek şeyleri içimi acıtır hep. Kimisi de upursuzluk getirdiğine inanır. Hiçbişeyin garantisi yok mevlam nasip ederse doğar o bebek ama insan almadan nasıl sabreder bilemem. Heralde öyle bişey olursa 7 aylık olana kadar içim içimi yer. Kızlar bebeğe önce don alınırmış donansın diye :) sonra da çorap ondan sonra alınırmış diğer şeyler aklınızda bulunsun. Eğer nasip olurda beraber geçirirsek gebeliklerimizi ben sizinle alışveriş yapmayı çoook isterim :)

tatlım biz beyazıt a gidiyoruz annemle kapalıçarşıdan giriyoruz ordan yollanıyoruz aşağı doğru mahmutpaşa ya çıkıyoruz. Aşağı eminönüne kadar gidiyo orası biliyosun.işte orda ortalarda kalıyo bilindik yerler var hürriyet çarşısı var gecelik ve çeyizliklerin satıldığı onu geçiyosun kürkçü han var havlucular çarşısı orayı da geçiyosun sonra çamaşırcılar başlıyo çiftyıldız, şahinler falan onların orda işte. Böyle zaten yokuş aşağı iniyosun oraları hep orta biyer var meydan gibi çeşme var hatta göbek gibi bir yer. Orda kime sorsan söylerler. Havuzlu han diye. Ben seni götürürüm tatlım istersen :)çok uzun tarif ettim.şimdi geliyorum senin hastane maceralerına.
Canım kenan bey aynı olayları bize de anlattı noktası virgülüne 6 aylık raporu bitenlerle masada beklettiniz karımı diyen insanları anlattı bıkmış adam herşeyi baştan söylüyo o yüzden. Ben de biz bilinçli insanlarız sizin başınızı ağrıtmayız demiştim raporum çıkmazsa gider eczaneye parasını öderim demiştim.adam haklı, sekreterler keza haklı. Hepsi haklı.ama biz kenan beyin dilinden anlıyoruz. Bana hiç kızmıyor mesela. Fena bir adam değil. Herşeyi sormuş işte bak sana da ne istersen her yolu söylemiş tercih senin demiş. Sen de iyi yapmışsın puregon iyi bir ilaç uygulaması da kolay canım.
Canım ben bi gün orda hemşireyi gördüm ilaç anlatırken kadına 1 günde 1 tüp 450 doz puregonu vuracaksın dedi. Yani 1 kutunun içinde zaten 1 tane var hepsini 1 günde vurduruyolar. 10 günden aşağı da kullanmazsın heralde. Bilemiyorum aşılamalarda nasıl tepki veriyodu vücudun.belki fazla gelir 15 kutu da ama olsun 2. Tedavine saklarsın açılmadan saklayabilirsin. Bu kadar para ödemişken bırakma hakkını o son 1 kutuyu da al bence. Gebe kalırsan hayrına verirsin birilerine bence sevap. Ama belli mi olur belki devam etmez gebelik başımıza ne geleceği belli değil. Açılmadan muhafaza edersen kullanırsın belki sonraki aylardada.
eminönü piyasasını biliyorum havuzlu hanında yerini bildim şimdi detaylı anlatınca. Kürk.ühan hürriyet çarşısı hepsini biliyorum. Bi hamile kalalımda gideriz valla neden olmasın ben arada oralara gitmeyi severim her nekara çok yorucu olsada:) bebek kıyafet konusuna gelince evet uğursuzluk diyolar. Birde ortada cinsiyet yokken ne renek alıcaz hep beyaz, sarı yadada fıstık yeşilimi alıcaz yani. Bir hamile kalalımda işimiz netleşsin cinsiyet belli olsun kıyafet dediğin nedirki. Nasılki ilaca 1250 tl bastırdık gider elbiyede öyle yaparız :KK43:((((( içim acıdı valla paraya :)

baharinkizi
11-07-12, 09:07
kızlar hastaneden geldim. iki tane 24 mm büyüklüğünde kist gördü. bu ay hiç bi şey yapamayız kendiliğinden geçmesini bekliycez dedi. bu kadar beklediniz biraz daha bekleyin dedi. sanki bu kadar ilacı kendisi kullanıyor. sinirlerim bozuldu. hastaneden beri ağlıyorum yol boyunca da ağladım. çok kötüyüm. bir iki ay daha hastaneye gitmeyi sinirlerim kaldıracak mı artık bilmiyorum.

Yazgim83
11-07-12, 09:07
ercelf
günaydın kızlar benim adetim geldi biliyomusunuz yetiştim sana bahar :) yani dün işaret geldi biraz bugün de pembe daha ama yarın sökülür sanırım. Kendi kendime ettiğim dua kabul oldu adetim 28. Günde gelmiş olucak inşallah. Ben de cuma günü gidiyorum hastaneye inşallah.geçen ay ilaç kullanmadım 37. Günümde geldi bu ay ilaçları bıraktım 28. Günde geldi anlamaadım nasıl iş bu bu ilaçlar adetide mi düzenliyo ne ama bu ay yumurtlamam olmadığı halde erken geldi.

Canım teyzem de anneme diyomuş ki gördükçe alsana diyomuş ufak ufak koy sonra hepsini birden almak zor olur diyomuş. Görünce çıldırdım organik zıbınlar mı ararsın oda süsleri mi böyle ben bambu rengi takımları falan çok beğeniyorum o kadife tulumlar bir de chicco nun ürünleri falan harika.herşey var ne ararsanız bana kalsa bugünden alırım hepsini bir bir al mesela chicco nun ürünleri pahalı hepsinden ama görün o hastane çıkışları zıbınlar mesela her ay al bişey koy. Bu kadar kıymetli bir bebeği heralde en kaliteli ürünlerle büyütürüz. Yle bir takıntım yok gerçi orta halli şeyler de alıp giydiririm penyesi malı iyi olduktan sonra . Aziz bebe var elif bebe var onlarda da herşey çok güzel.ama minikken herşeyin kalitelisini giydirmeli :)

sonra da korkuyorum allaha emreder gibi mi olur diyorum. Daha ortada bebek yok alıp kenara koymayı düşünüyoruz. Sonra onlara baktıkça içim daha çok gidicek. Ben hamile kalsam bile 7. Ayı bitirmeden hiçbir iiğne almayı düşünmüyorum aslında. Risklerim var biliyosunuz allah korusun bişey olursa yine düşük müşük o aldığım bebek şeyleri içimi acıtır hep. Kimisi de upursuzluk getirdiğine inanır. Hiçbişeyin garantisi yok mevlam nasip ederse doğar o bebek ama insan almadan nasıl sabreder bilemem. Heralde öyle bişey olursa 7 aylık olana kadar içim içimi yer. Kızlar bebeğe önce don alınırmış donansın diye :) sonra da çorap ondan sonra alınırmış diğer şeyler aklınızda bulunsun. Eğer nasip olurda beraber geçirirsek gebeliklerimizi ben sizinle alışveriş yapmayı çoook isterim :)

tatlım biz beyazıt a gidiyoruz annemle kapalıçarşıdan giriyoruz ordan yollanıyoruz aşağı doğru mahmutpaşa ya çıkıyoruz. Aşağı eminönüne kadar gidiyo orası biliyosun.işte orda ortalarda kalıyo bilindik yerler var hürriyet çarşısı var gecelik ve çeyizliklerin satıldığı onu geçiyosun kürkçü han var havlucular çarşısı orayı da geçiyosun sonra çamaşırcılar başlıyo çiftyıldız, şahinler falan onların orda işte. Böyle zaten yokuş aşağı iniyosun oraları hep orta biyer var meydan gibi çeşme var hatta göbek gibi bir yer. Orda kime sorsan söylerler. Havuzlu han diye. Ben seni götürürüm tatlım istersen :)çok uzun tarif ettim.şimdi geliyorum senin hastane maceralerına.

Canım kenan bey aynı olayları bize de anlattı noktası virgülüne 6 aylık raporu bitenlerle masada beklettiniz karımı diyen insanları anlattı bıkmış adam herşeyi baştan söylüyo o yüzden. Ben de biz bilinçli insanlarız sizin başınızı ağrıtmayız demiştim raporum çıkmazsa gider eczaneye parasını öderim demiştim.adam haklı, sekreterler keza haklı. Hepsi haklı.ama biz kenan beyin dilinden anlıyoruz. Bana hiç kızmıyor mesela. Fena bir adam değil. Herşeyi sormuş işte bak sana da ne istersen her yolu söylemiş tercih senin demiş. Sen de iyi yapmışsın puregon iyi bir ilaç uygulaması da kolay canım.Canım ben bi gün orda hemşireyi gördüm ilaç anlatırken kadına 1 günde 1 tüp 450 doz puregonu vuracaksın dedi. Yani 1 kutunun içinde zaten 1 tane var hepsini 1 günde vurduruyolar. 10 günden aşağı da kullanmazsın heralde. Bilemiyorum aşılamalarda nasıl tepki veriyodu vücudun.belki fazla gelir 15 kutu da ama olsun 2. Tedavine saklarsın açılmadan saklayabilirsin. Bu kadar para ödemişken bırakma hakkını o son 1 kutuyu da al bence. Gebe kalırsan hayrına verirsin birilerine bence sevap. Ama belli mi olur belki devam etmez gebelik başımıza ne geleceği belli değil. Açılmadan muhafaza edersen kullanırsın belki sonraki aylardada.
eminönü piyasasını biliyorum havuzlu hanında yerini bildim şimdi detaylı anlatınca. Kürk.ühan hürriyet çarşısı hepsini biliyorum. Bi hamile kalalımda gideriz valla neden olmasın ben arada oralara gitmeyi severim her nekara çok yorucu olsada:) bebek kıyafet konusuna gelince evet uğursuzluk diyolar. Birde ortada cinsiyet yokken ne renek alıcaz hep beyaz, sarı yadada fıstık yeşilimi alıcaz yani. Bir hamile kalalımda işimiz netleşsin cinsiyet belli olsun kıyafet dediğin nedirki. Nasılki ilaca 1250 tl bastırdık gider elbiyede öyle yaparız :KK43:((((( içim acıdı valla paraya :) bu arada adetin gelmiş hadi hayırlsıı olsun.

Yazgim83
11-07-12, 09:07
ercelf
bahsettiğin kadın evet uzun protokol aslında eşindeymiş sorun ama kadına niye uzun protokol yapıyolar bilemem yaşa da bakıyolardır belki. Bizler bilinçliyiz. Kadın ne bilsin uzun protokolü adet saymayı. Bu arada anlattığın hikayelere bayıldım gebe kalanlar sevinen orta halli yada gariban insanlar heyecanlanmak yoooohhh :) biz de bir çift gördük en son gittiğimiz gün. Aşılamaları varmış. Doktor adama soruyor ne için bekliyorsun diye.doktor yoğ mu doktor yoğ mu onu bekliyoz diyo. Ne için diyolar muayne olcaz diyo. Söyleyemiyo meğersem adamın aşılaması varmış. Doğulu velli cahil bir adam üzerinde iş kıyafetleri. Karısı dedi en sonunda aşılamamız var diye. Adamı aldı içeri sarı kız adı ayşeymiş anlattı sperm odasının önünde adama 3 kere yalan söylemiyorum 3 kez anlattı en sonunda anladı. Allahım cehalette çok zor dedim içimden bu kadar kör cahil olmak da iyi değil. Doktorlar da bilinçli hasta seviyor birşeyi iki kez anlatmak istemiyolar. Biz herşeyi bilip tamam diyoruz ya bize neden bağırsın ki kenan dimi:) bir de muhabbet kuracaksın kenan la o kafa adam belli. Anlarsan anlatıyo tatlı dille herşeyi.ben de börekçi görüşmeleri nasıl gidiyor diye sorucam görürsem :)
aman haa dedikodulara bak hemende yetiştirmiş diycek:) hasta milleti değilmi hepsi aynı diyecek:) evet güzde 100 hasta gelse hepsine 2 kez anlatsa düşünartık artık gerisini dr. Da sekreterde tabiki meslekten soğur:)

baharinkizi
11-07-12, 09:07
ercelf
bahar hoşgeldin. geldin mi hastaneden ne yaptın? bugün de felaket sıcak bir gün. nasıl gittin hastaneye canım?
kızlar hastaneden geldim. iki tane 24 mm büyüklüğünde kist gördü. bu ay hiç bi şey yapamayız kendiliğinden geçmesini bekliycez dedi. bu kadar beklediniz biraz daha bekleyin dedi. sanki bu kadar ilacı kendisi kullanıyor. sinirlerim bozuldu. hastaneden beri ağlıyorum yol boyunca da ağladım. çok kötüyüm. bir iki ay daha hastaneye gitmeyi sinirlerim kaldıracak mı artık bilmiyorum.

baharinkizi
11-07-12, 09:07
rn canım eurofertil ne kadar ücret istedi senden toplamda.

Yazgim83
11-07-12, 10:07
ercelf
ayrıca hiç de kafamızı şişirmedin hem biz de öğreniyoruz sayende hem de sen sorularına yanıt bulabiliyosun fikirlerimizi alıyosun değer veriyosun :) artık düşünme hiçbişey o 1 kutuyu da alabiliyosan al alamıyosan bırak kalsın. Hangi eczaneden aldın ilaçlarını eğer hastanenin karşısındaki altın eczanesinden aldıysan telefon et bi kenan beye eklettirebilirler belki onlar tanıyo o sekreterleri araları çok iyi. Eğer gidebilirsen kendin hallet. Gidemezsen de bir ara eczaneyi anlat durumu yapabilecekleri birşey var mı sor.
Sen herşeyi halettin canım artık içini ferah tut rahatlat kendini tedavine konsantre ol. Inşallah ilaçlar işe yaricak yumurtaların çok güzel olucak.pozitif düşün pozitif olsun. Normal yolla olmayan insanların çoğunun tüp bebekleri tutuyo.aslında dertleşirken konuşurken unuttum senin asıl probleminin ney olduğunu. Ama eşinde bile sorun olsa tüp bebekde başarı şansı çok yüksek. Yoksa sen de hiç problem yoktu da sadece aşılamaların mı tutmadı. Kafamız kazan gibi oluyo burda bazen karıştırıyorum affet.
Adet günün ne zaman canım? Senin için ben bile heyecanlanıyorum. Inşallah denk geliriz de seninle de tanışırız. :)

bahar cım bu arada ben cuma günü gidicem cumartesi de başlarım iğnelere perşembe yada çarşamba da kontrole çağırırlar.inşallah denk geliriz. Ben bu sefer incir de kaynatıcam.her gün. Sabah akşam 1 bardak suyunu içicem. Bu sefer çok azimliyim ve hevesliyim. Yumurtlatcam kendimi :)
evet altın eczanesi.çok konuşan servet varya ondan alıyorum. Puregonları zulalamış adam. Yok sen beni ara ben o bir kutu ilaç kaydınıda yaparım gelip alırsın dedi. Ilacı fikrinizi aldıktan sonra alacaktım sende rn4 al dediniz. En iyi arayım ayırsın ve kaydını yapsın. O kutu zaten benim hakkım reçetme yazılmış. Benden sonra gelenlere vermediler ilaç kotamız doldu dediler malum 15 kutuyu birden alınca artık ne gibi bir işleyişleri varsa eczanelerin veremeyiz dediler fiyat hesaplayabiliriz ama ilaç yok dedi. Benim yumurtalık rezervlerinde düşüklük, azalma, yani kısaca küçülüp erken menapoz riski anlamına geliyormuş. Misal yumurtalığımın ceviz büyüklüğünde olması gerekirken ondan biraz daha küçülmüş. Ilerleyen yıllarda dahada küçülebilir. Raporumda "düşük ovaryan rezervi" diyor. Eşimde belli bişey yok. Zk. Bişey demedi. Ama hareketleride biraz yavaşlık var sayısı falan 64 milyondu ki sanrıım 20 milyon olması yetiyormuş. Adetim temmuz 25-26 sı yani tatil dönüşü başlayacağım kısmetsem ama çok tırsıyorum. O koca şıırnca ucuda göbeğime girecekse yandım resmen:KK43:(( valla bende karşılaşıp tanışmatyı isterim sizlerle. Bundan sonra kırmızı karafnfil takayım yakama :) ben tedavi sürecimde hep erkenden orada oluyorum 7,30 -8 gibi genelde orda oluyordum ki muayenem erken bitsin ve işe geç kalmayım diye erkenden orada oluyorum.

Yazgim83
11-07-12, 10:07
rn4
ayyy ne güzel.. Benim kuznimde aşılamasız klomenle gebe kaldı 2 yumurtadan üçüzzz. Yani onunda bi yumurtası 2 ye bölünmüş. şu an 5 aylık hamile v herşey çok iyi. Kalp atışları falan. Kuzenim çok zayıf olduğu için normal gebe gibi karnı var:)) onlar hiç düşünmedi serumla 1 tansini düşürmeyi. çünkü dr. Demiş serumu vericem bunun sadece 1 tanesini sonlandıracağını bilemem diye.
2 si kız olucak bizimkilerin. Diğerinin cinsiyti blli değil. Bence onlarda izin vrmesin:KK43:(

bu arada şanslısın puregon vermiş. Bana verdiği fostimon ve bilgiğin şırınga ile göbekten yapılıyo. 2 tane tozu var onları ritiyosun falan:KK43: göbeğim berelenmiş gibi acıyo:KK43:( bide vücüdüm bu ilaca nasıl tepki vericek yumoşlarım nasıl bümda 1:yücek bilmiyorum. Ama sana 400 vericklrse biraz fazla dediğin gibi.
Ablamın bi arkadaşıda yaptırdı. Kızın karnı dediğin gibi çok şişmiş. Onun için zk. Yatırıp araştırıldı. Yani olağan bi durum değilmiş. Ama kilo alıcağımız ortada. Ben hayatımın şu zamanına kadar hep çok zayıftım. Hiç bir kuvvet bana kilo aldıramamıştı. 53 ten fazlasını görmdim. 53 de 1 kere gördüm görmedim gibi bişeydi. Boyumda 1.70 yani. Bakalım tedaviden sonra kaç kg olucam. Herkes kg alıyım diye bekliyo:KK43:( bense hiç sevmem kiloyu alışmışım manken gibi olmaya:)))
e ozman bana verilen o koca şırıngayıdamı ben göbekten yapıcam:KK43:((((( off öldürü o adamı yaa

ercelf
11-07-12, 10:07
duygucakmak
eminönü piyasasını biliyorum havuzlu hanında yerini bildim şimdi detaylı anlatınca. Kürk.ühan hürriyet çarşısı hepsini biliyorum. Bi hamile kalalımda gideriz valla neden olmasın ben arada oralara gitmeyi severim her nekara çok yorucu olsada:) bebek kıyafet konusuna gelince evet uğursuzluk diyolar. Birde ortada cinsiyet yokken ne renek alıcaz hep beyaz, sarı yadada fıstık yeşilimi alıcaz yani. Bir hamile kalalımda işimiz netleşsin cinsiyet belli olsun kıyafet dediğin nedirki. Nasılki ilaca 1250 tl bastırdık gider elbiyede öyle yaparız :KK43:((((( içim acıdı valla paraya :)
para çok tutmuş gerçekten canım ya ama en kaliteli ilaçlardan birisi puregon biliyosun kullanımı da kolay boşver takma kafaya.500 de devlete yatırıcaksın. o ödeme ne zaman ve nereye yapılıyor acaba?
valla elbiseler mükemmel eğer cinsiyet belli değilse dediğin gibi krem alıcaksın yada beyaz. yeşil ve sarı dan hoşlanmıyorum ben.zaten artık yok pek eskisi gibi ya pebme ya mavi yada krem ve beyaz. ama yeni kahveler falan mıkmış.harika. valla cinsiyet belli olur öyle gideriz biz de. kızlara neler var nar çiçekleri falan :) adetim geldi evet cuma günü gidicem nasipse.

baharinkizi
kızlar hastaneden geldim. iki tane 24 mm büyüklüğünde kist gördü. bu ay hiç bi şey yapamayız kendiliğinden geçmesini bekliycez dedi. bu kadar beklediniz biraz daha bekleyin dedi. sanki bu kadar ilacı kendisi kullanıyor. sinirlerim bozuldu. hastaneden beri ağlıyorum yol boyunca da ağladım. çok kötüyüm. bir iki ay daha hastaneye gitmeyi sinirlerim kaldıracak mı artık bilmiyorum.
canım çok üzüldüm ya demekki yumurtalar büyüdü çatlamadı içine doğru kanama yapıp folikül kistine çevirdi :KK43: üzülme lütfen. bu da klomen in halt yemeleri işte. çok kişiden duydum bunu hep. bana da menogon kullanırken oldu. 1 ay tedavi 1 ay kist ile uğraştık hep. bakalım bana ne dicek cuma günü inşallah bişey yoktur bende de. büyümedi büyümedi ilacı bırakınca büyümüş ve kist olmuş da aolabilir korkuyorum hayırlısıyla bir başlasakkk.sen de üzme kendini ara ver git gez dolaş.1 adet dönemi dinlenmiş olur vücudun 2 aşılaman da üst üste yapıldı ya işte vücut da yoruluyor demekki. takma bu kadar biliyorum beklemek çok zor ama sıkma canını çok az kaldı yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin 1 ay dinlendir kendini sonra tamamlarsın inşallah aşılama tedavini.biz kaptırıp gidiyoruz tabiki herşey peşpeşe hallolsun istiyoruz ama vücut itiraz ediyor işte. kendine çok iyi bak hiç sıkma canını herşeyde bir hayır vardır.vücudunun dinlenmeye ihtiyacı vardır. ramazanı tutmana müsade etti bak rabbim bir de böyle düşün.önümüzde çok sıcak günler var kavrulucaz gidip gelmekten kurtuldun en azından. ben şimdiden düşünüyorum mahvolucaz sıcaklarda git gel. inşallah çabuk büyür de yapılır.senin de herşey gönlünce olsun arkadaşım.

duygucakmak
aman haa dedikodulara bak hemende yetiştirmiş diycek:) hasta milleti değilmi hepsi aynı diyecek:) evet güzde 100 hasta gelse hepsine 2 kez anlatsa düşünartık artık gerisini dr. Da sekreterde tabiki meslekten soğur:)
yok canım hiç dermiyim. ama kenan bey bana dert yanarken kendisi demişti zaten börekçi görüşmeleri yaptığını. o bakımdan şeyettim.

Yazgim83
11-07-12, 10:07
baharinkizi
rn canım eurofertil ne kadar ücret istedi senden toplamda.
bende görüştüm orayla toplamda özel paranla gidersen 5750 - 6000 tl yi buluyo. Bunun yanında test tathlil vs. Isterlerse ekstra ücret . Raporluda 3000 tl. Misal benim bu aldığım ilaçları orası yazsaydı 1338 + 1500 de merkez alıyor + ilk muayenede 1 defaya mahsus 108 tl ultrason parası = 2946 tl yani 3000 tl de sen ona. Ki belki ekstrada bişeyler çıkarırdı kist var ilaç yazalaım gibilerinden.
Sende kist varmıydı önceden ilaç kullanırken nasıl kist oluyorkii. Vücutmu üretiyor acaba. Allah kolaylık versin hepimize. Kuzen örneğini anlattım işte çok istedik bak şimdi üzülsekmi sevinsekmi şaştım diyor. Olmadı olamdı birde 2 embriyoyla 3 üz oldu. Her şekilde oluyor canını sıkma diye telkinler vermeye bile başladı bana:) o dönemde hiç olmıycak gibime geliyordu aklımada hep geliyordu ama oldu işte 4. Denemede diyor. Olmadı benim dr. Gelirsin dedi. Belkide hep birlikte ona gideriz şişlide yeri. Ama pahalaı bi muayene 250 tl:KK43:

ercelf
11-07-12, 10:07
baharinkizi
rn canım eurofertil ne kadar ücret istedi senden toplamda.
canım direncin mi kırılıyor? :KK43: öyle hissediyorum. haklısın tabiki. şeytan daha fazla bekleme git ver parayı yaptır özelde diyor ama yapma pişman olursun çok paran gider netice de alamazsan yine dönersin özele. ben medicine a giderken orda da oldu kist. hep verdikleri menogon kist yaptı. puregon yapmadı bak. klomen de yapmamıştı hiç.


duygucum rn nin ilaçları ucuz tutuyor ama şimdilik. demekki ilaca göre değişiyor ücret. benim kafam basmıyor bu işe zaten. raporla alsaydın ilaçlarını özelde yazdırıp yine aynı parayı öderdin işte.

baharinkizi
11-07-12, 10:07
ercelf
canım direncin mi kırılıyor? :KK43: öyle hissediyorum. haklısın tabiki. şeytan daha fazla bekleme git ver parayı yaptır özelde diyor ama yapma pişman olursun çok paran gider netice de alamazsan yine dönersin özele. ben medicine a giderken orda da oldu kist. hep verdikleri menogon kist yaptı. puregon yapmadı bak. klomen de yapmamıştı hiç.

canım sinirlerim bozulmaya başladı benim artık sabır gösteremiyorum. dile kolay bir yılı geçti artık. nefret ettim anlayacağın. beşinci aşılama denemesi tabii üstüste çok deneyince kist oluyor bunlar gayet normal. ama benim artık dayanacak gücüm kalmadı. eşimde sinirlendi bugün artık özelde yaptırmayı düşünüyorum

ercelf
11-07-12, 10:07
baharinkizi
rn canım eurofertil ne kadar ücret istedi senden toplamda.
baharinkizi
ercelf
canım direncin mi kırılıyor? :KK43: öyle hissediyorum. haklısın tabiki. şeytan daha fazla bekleme git ver parayı yaptır özelde diyor ama yapma pişman olursun çok paran gider netice de alamazsan yine dönersin özele. ben medicine a giderken orda da oldu kist. hep verdikleri menogon kist yaptı. puregon yapmadı bak. klomen de yapmamıştı hiç.

canım sinirlerim bozulmaya başladı benim artık sabır gösteremiyorum. dile kolay bir yılı geçti artık. nefret ettim anlayacağın. beşinci aşılama denemesi tabii üstüste çok deneyince kist oluyor bunlar gayet normal. ama benim artık dayanacak gücüm kalmadı. eşimde sinirlendi bugün artık özelde yaptırmayı düşünüyorum
ne diyim hakkınızda hayırlısı olsun canım ben de aşılamanın iptal edildiği gün böyleydim sabır taşı olsa çatlardı eşim de özele gidelim orda yaptıralım raporla dedi. zor ikna ettim aşılama sürecini z.k da atlatmaya. bizim de sonrası belli değil zaten.sen biraz dinlen iyice bir düşün. sadece 1 aşılaman kalmışken tüp bebeğe geçmek için ..... yine de en doğru kararı eşinle sen verirsin tabi.

ben hala annedeyim. ama perşembe akşamı eşim gelip alır cuma sabahı hastanedeyiz. Allah yardımcın olsun herşey yolunda gitsin inşallah tıkır tıkır.

Yazgim83
11-07-12, 10:07
ercelf
canım direncin mi kırılıyor? :KK43: öyle hissediyorum. haklısın tabiki. şeytan daha fazla bekleme git ver parayı yaptır özelde diyor ama yapma pişman olursun çok paran gider netice de alamazsan yine dönersin özele. ben medicine a giderken orda da oldu kist. hep verdikleri menogon kist yaptı. puregon yapmadı bak. klomen de yapmamıştı hiç.


duygucum rn nin ilaçları ucuz tutuyor ama şimdilik. demekki ilaca göre değişiyor ücret. benim kafam basmıyor bu işe zaten. raporla alsaydın ilaçlarını özelde yazdırıp yine aynı parayı öderdin işte.
bahar bencede pes etme bi ay dinlensin vucudun bende şaşırmıştım pes peşe aşılama yaptırmana ve tedavi şeklşn benimkinden farklıymış bizim iki aşılama arasında 1 ay boşluk oluryordu bir adet es geçiliyordu. sanada bu tedavi uygulanıyor varsay. vücudun tepki vermesi normal iyi bile dayanıyorlar.

bencede rn nin ilaçları evet sanırım fiyatı çok uygundu. insanların bütçeleri sarsmak istemiyolar sanrıım yada tepki almamak adına uygun fiyalı ilaç yazıyolar yada kişinin hastalık boyutuna görede olabilir. bir sürü olasılık var. misal rn ye puregon yazsaydı 10 x 260 tl den = sırf puregonları 2600 tl tutacaktı ve burumda insanlar il yeni başlamış ne oluyoruz ya diyeceklerdi. yani bence uygun fiyatlı ilac deniyorlar ve bunuda taksist taksit aldıracaklar gibime geliyor.

evet eğer raporumla özel bir merkeze gitseydim ve o doktorda aynen kenanın yazdığı ilaçları ve aynı adetleri yazsaydı aynı parayı ödeyecektim.

baharinkizi
11-07-12, 10:07
ercelf
baharinkizi
ne diyim hakkınızda hayırlısı olsun canım ben de aşılamanın iptal edildiği gün böyleydim sabır taşı olsa çatlardı eşim de özele gidelim orda yaptıralım raporla dedi. zor ikna ettim aşılama sürecini z.k da atlatmaya. bizim de sonrası belli değil zaten.sen biraz dinlen iyice bir düşün. sadece 1 aşılaman kalmışken tüp bebeğe geçmek için ..... yine de en doğru kararı eşinle sen verirsin tabi.

ben hala annedeyim. ama perşembe akşamı eşim gelip alır cuma sabahı hastanedeyiz. Allah yardımcın olsun herşey yolunda gitsin inşallah tıkır tıkır.
adet olduğuna sevindim canım. inşallah herşey senin için de yolunda gider. ben artık umudu kestim. bir senedir hep aksilik hep aksilik. zeynep kamilde tüpe geçsem bile iğneler bende fazla etki yapıyor biliyorsun e2 değeri hep yüksek çıkıyor ve onu çok dikkate alıyorlar. yani o kadar rapor çıkarttıktan sonra tüp tedaviminde iptal edilme ihtimali var.
annemlere geldim bende hastaneden sonra kasıklarım feci ağrımaya başladı. yoldada hissetmiştim ama az önce resmen kıvrandım sancıdan. gece de yola çıkıyoruz inşallah geçer. böyle devam ederse ne yapıcam bilmiyorum. sende kist olduğu ay böyle sancılar olmuş muydu?

baharinkizi
11-07-12, 10:07
duygucakmak
bahar bencede pes etme bi ay dinlensin vucudun bende şaşırmıştım pes peşe aşılama yaptırmana ve tedavi şeklşn benimkinden farklıymış bizim iki aşılama arasında 1 ay boşluk oluryordu bir adet es geçiliyordu. sanada bu tedavi uygulanıyor varsay. vücudun tepki vermesi normal iyi bile dayanıyorlar.

canım ilaçlarını almışsın hayırlı olsun. pes etmek değil de inancım kalmadı artık. bi senedir her söyleneni büyük bi sabırla yaptım. bu kadar uzayacağını bilsem zk de başlamazdım artık psikolojim kaldırmıyor sanırım.

rn4
11-07-12, 12:07
baharinkizi
rn canım eurofertil ne kadar ücret istedi senden toplamda.
canim
benim orda calisanlardan tanidigim
var. kampanyadan yararlaniyrm onun icin 2350tl muayene+tup bebek+dondurma islemi canim.

rn4
11-07-12, 12:07
baharinkizi
duygucakmak
bahar bencede pes etme bi ay dinlensin vucudun bende şaşırmıştım pes peşe aşılama yaptırmana ve tedavi şeklşn benimkinden farklıymış bizim iki aşılama arasında 1 ay boşluk oluryordu bir adet es geçiliyordu. sanada bu tedavi uygulanıyor varsay. vücudun tepki vermesi normal iyi bile dayanıyorlar.

canım ilaçlarını almışsın hayırlı olsun. pes etmek değil de inancım kalmadı artık. bi senedir her söyleneni büyük bi sabırla yaptım. bu kadar uzayacağını bilsem zk de başlamazdım artık psikolojim kaldırmıyor sanırım.
seni cok ama cok iyi anliyorum canim zk de 1 ameliyat ve 2 asilama yaptirmis biri olarak. benimde psikolojim kaldirmadigi icin direkt vazgectim. inanilmaz sabir gerektiren bir surec ve 1 sene sonunda bu tepki cok normal. bence eger varsa imkanin iyi bir merkezde sansini denemen. bana sordu eger puregonu bulman kolayda onu yaziyim dedi. bende farketmez dedim. fostimon yazdi. benimde asilamam araliksiz arka arkaya oldu. tup icin 1 ay ara verdim ve basladim. gerci kisten dolayi cok zamanim yol benim. ayrica bakti tahliller var istemicem tahlillerin car zaten dedi. bilmiyorum ama olmasida olmamasida Allahtan. ama insan gibi muamele gordum ya. memnunum ben suanki durumumdan

baharinkizi
11-07-12, 12:07
rn4
canim
benim orda calisanlardan tanidigim
var. kampanyadan yararlaniyrm onun icin 2350tl muayene+tup bebek+dondurma islemi canim.
bende konuştum bugün. 2500 ile 3700 arası tedavi + ilaçlar dendi.

Yazgim83
11-07-12, 13:07
baharinkizi
bende konuştum bugün. 2500 ile 3700 arası tedavi + ilaçlar dendi.
yani sgk sız fiyat bu mu ? benmi yanlış hatırlıyorum bu durumda bana sgk sız yani raporsuz merkezşn aldığı para 3000-3750 dendi + birde buna ilaçlar dahil olacaktı ve ekstra tathll gerekirse onlar ve ilk ultrason 108 lira yani 5000 tl gibiydi. sizin verdiğiniz rakamlar raporlu hasta fiyatı gibi ???

rn4
11-07-12, 13:07
baharinkizi
bende konuştum bugün. 2500 ile 3700 arası tedavi + ilaçlar dendi.
eger imkanin varda basla canim. ne bilim bilezigini falan bozdurursun ilaclari kredi kartla alirsin. en azindan adam gibi tedavi olursun. sen simdi dusunme ben cumartesi gidince senin icin konusucam canim
kampanya icin ne yapman gerektigini ogrenicem ve dahil olmani saglicam. bana inanabilirsin en azindan teklifimi yapicam. umarim sonucunu alirsin canim sende.

baharinkizi
11-07-12, 13:07
rn4
baharinkizi
seni cok ama cok iyi anliyorum canim zk de 1 ameliyat ve 2 asilama yaptirmis biri olarak. benimde psikolojim kaldirmadigi icin direkt vazgectim. inanilmaz sabir gerektiren bir surec ve 1 sene sonunda bu tepki cok normal. bence eger varsa imkanin iyi bir merkezde sansini denemen. bana sordu eger puregonu bulman kolayda onu yaziyim dedi. bende farketmez dedim. fostimon yazdi. benimde asilamam araliksiz arka arkaya oldu. tup icin 1 ay ara verdim ve basladim. gerci kisten dolayi cok zamanim yol benim. ayrica bakti tahliller var istemicem tahlillerin car zaten dedi. bilmiyorum ama olmasida olmamasida Allahtan. ama insan gibi muamele gordum ya. memnunum ben suanki durumumdan
canım bir yıl içinde beş aşılama yaptırdım. bir buçuk ay süren bi gebelik. sonrasında bir buçuk ay ölü olduğunu bildiğimiz halde aldırmadık. sonra zk da kürtaj. kürtajdan sonra hemen tedavi olamazsınız üç ay ara dediler ona da tamm. ama artık psikolojim dayanmıyo. tamm bu yaşadıklarımın çoğu benim bünyemin verdiği tepkilerle alakalı ama ben tüp bebek tedavimin iptal edilmesinden de korkuyorum artık. herşey o kadar kesin ki. devlet ne dediyse o. bizim psikolojimizin hiç önemi yok. eşim bugün telefonda ağladığımı duyunca çok üzüldü. ne gerek var bu kadar eziyete gidelim iyi bi yere yaptıralım her ay bi şey çıkarıyolar bunlarla mı uğraşıcaz sana yazık değil mi psikolojin bozulduktan sonra ne anlamı var dedi. ona kalsa zeynep kamil başından beri vakit kaybı. bende başından beri çok inanıyordum ama bugün nedense soğudum ilk defa imkan var parayı hiç düşünmüyorum ama bi yandan da yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim diye düşünüyorum. bu kadar çileyi boşuna çekmiş olacağım. ani karar verip negatif olursa pişman olmaktan korkuyorum. acaba orda yaptırsam sonuç ne olurdu demek istemiyorum. kararsızım anlayacağın. bu arada sen zeynep kamilden tahlillerini alıp mı gittin eurofertile ya da dosyanı?

baharinkizi
11-07-12, 13:07
rn4
eger imkanin varda basla canim. ne bilim bilezigini falan bozdurursun ilaclari kredi kartla alirsin. en azindan adam gibi tedavi olursun. sen simdi dusunme ben cumartesi gidince senin icin konusucam canim
kampanya icin ne yapman gerektigini ogrenicem ve dahil olmani saglicam. bana inanabilirsin en azindan teklifimi yapicam. umarim sonucunu alirsin canim sende.
yok canım maddi açıdan sıkıntımız yok çok şükür. uzun zamandır çalışıyorum. maaşım da iyi. eşimin de öyle. ama bunca çabayı çöpe atmak istemiyorum bi yandan. fevri davranıp son aşamada pes etmiş olmak pek yapıma uygun değil. çünkü gerçekten son aşamaya gelmiş durumdayım. ama eşim kararını vermiş gibi. beni böyle görünce üzüldü epey. çok teşekkür ederim canım. konuşup bilgi verirsen çok sevinirim. senden haber bekliycem.

baharinkizi
11-07-12, 13:07
duygucakmak
yani sgk sız fiyat bu mu ? benmi yanlış hatırlıyorum bu durumda bana sgk sız yani raporsuz merkezşn aldığı para 3000-3750 dendi + birde buna ilaçlar dahil olacaktı ve ekstra tathll gerekirse onlar ve ilk ultrason 108 lira yani 5000 tl gibiydi. sizin verdiğiniz rakamlar raporlu hasta fiyatı gibi ???
canım sanırım kampanyalı fiyatlar bunlar. bende duyunca şaşırdım baya. bu arada senin ilaçlar neden o kadar tuttu. genelde hastalar 800 civarı ödüyorlar.

Yazgim83
11-07-12, 13:07
baharinkizi
rn4
canım bir yıl içinde beş aşılama yaptırdım. bir buçuk ay süren bi gebelik. sonrasında bir buçuk ay ölü olduğunu bildiğimiz halde aldırmadık. sonra zk da kürtaj. kürtajdan sonra hemen tedavi olamazsınız üç ay ara dediler ona da tamm. ama artık psikolojim dayanmıyo. tamm bu yaşadıklarımın çoğu benim bünyemin verdiği tepkilerle alakalı ama ben tüp bebek tedavimin iptal edilmesinden de korkuyorum artık. herşey o kadar kesin ki. devlet ne dediyse o. bizim psikolojimizin hiç önemi yok. eşim bugün telefonda ağladığımı duyunca çok üzüldü. ne gerek var bu kadar eziyete gidelim iyi bi yere yaptıralım her ay bi şey çıkarıyolar bunlarla mı uğraşıcaz sana yazık değil mi psikolojin bozulduktan sonra ne anlamı var dedi. ona kalsa zeynep kamil başından beri vakit kaybı. bende başından beri çok inanıyordum ama bugün nedense soğudum ilk defa imkan var parayı hiç düşünmüyorum ama bi yandan da yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim diye düşünüyorum. bu kadar çileyi boşuna çekmiş olacağım. ani karar verip negatif olursa pişman olmaktan korkuyorum. acaba orda yaptırsam sonuç ne olurdu demek istemiyorum. kararsızım anlayacağın. bu arada sen zeynep kamilden tahlillerini alıp mı gittin eurofertile ya da dosyanı?
aslında bu yaşadıklarımız hepsi kader. bize yazılmış bir yazı var zaman ilerledikçe görüyoruz başımıza gelenleri. yani bebek sahibi ne zaman olacağımız yazılı. tutacağı varsa zk. da da tutar, eurofertilde de, bahçeçide de. msele oramı buramı değil mesele bize nasıl bir kader yazıldığı. zk. da tamam sıra bekleme olayı var dün 2 de gittim 4 de zor çıktım hastaneden, sırr bi reçeteye ilaç yazdırmak için. ama bence çokta hor kullanılmıyoruz ne yapıyolarki bizi sedyeye bağlayıp işkencemi ettiler. arada dr. terslemiş artı ko kdar da olsun :)) özel bir merkeze onca para bayıldıktan sonra birde kötümü davranacakları. parayı veren düdüğü çalar hesabı tabiki insan gibi davrancaklar. şahsen zk dada insanmışşız gibi davranıyolar arada olan aksiliklerde yoğunluktan kaynaklı. ve tedaviye ara verilmeside bizim vücudumuzun verdiği tepkiye bağlı. misal kist var diye tedaviye devam etmek doğru bişey olsa zaten devam ederler. birde özel merkezde olsan o kisti tedavi etmeden aşılamaya yada tüpe geçmezler.eğer aksilik olacaksa ordada olur. ve fazla fazla ödediğin parayla kalırsın. dediğim gibi her şey yazımızla ilgili. ben 1250 tl ye ilaç aldım 1500 tl de verirdim merkeze yapardım tüpümü. ama olacağı varsa zk dada olur diyorum. 2 denemede tutmadımı sonrası zaten başka yeri tercih ederim. paramla denemem zk. da 2 kez denedik birde başka yeri deneyelim derim.

rn4
11-07-12, 13:07
baharinkizi
yok canım maddi açıdan sıkıntımız yok çok şükür. uzun zamandır çalışıyorum. maaşım da iyi. eşimin de öyle. ama bunca çabayı çöpe atmak istemiyorum bi yandan. fevri davranıp son aşamada pes etmiş olmak pek yapıma uygun değil. çünkü gerçekten son aşamaya gelmiş durumdayım. ama eşim kararını vermiş gibi. beni böyle görünce üzüldü epey. çok teşekkür ederim canım. konuşup bilgi verirsen çok sevinirim. senden haber bekliycem.
maddi sıkintin yoksa hic bekleme canim. cunku dosya hazirlamak bile 1 bucuk ay suruyo. ve bide asilama var onunde. daha baya bi git gel yapicaksin canim. beni esimde hic ostemiyodu zk yi annemde istemiyodu. ben nefret ederk gidiyodum. kenan bakti gorunus olarak eli yizu duzgun insanlariz bizi basindan savdi ki giden 1 hasta 1 hastadir diye. bede o sinirle aldim
dosyami ciktim arkama bakmadan. iyiki almisim tahlil tekrarlamadim:) sanada oyle yapmanintavsiye ederim canim. bu arada kampanya fiyati degil o fiyatlar daha uygun oluyo kampanyada

baharinkizi
11-07-12, 13:07
duygucakmak
baharinkizi
aslında bu yaşadıklarımız hepsi kader. bize yazılmış bir yazı var zaman ilerledikçe görüyoruz başımıza gelenleri. yani bebek sahibi ne zaman olacağımız yazılı. tutacağı varsa zk. da da tutar, eurofertilde de, bahçeçide de. msele oramı buramı değil mesele bize nasıl bir kader yazıldığı. zk. da tamam sıra bekleme olayı var dün 2 de gittim 4 de zor çıktım hastaneden, sırr bi reçeteye ilaç yazdırmak için. ama bence çokta hor kullanılmıyoruz ne yapıyolarki bizi sedyeye bağlayıp işkencemi ettiler. arada dr. terslemiş artı ko kdar da olsun :)) özel bir merkeze onca para bayıldıktan sonra birde kötümü davranacakları. parayı veren düdüğü çalar hesabı tabiki insan gibi davrancaklar. şahsen zk dada insanmışşız gibi davranıyolar arada olan aksiliklerde yoğunluktan kaynaklı. ve tedaviye ara verilmeside bizim vücudumuzun verdiği tepkiye bağlı. misal kist var diye tedaviye devam etmek doğru bişey olsa zaten devam ederler. birde özel merkezde olsan o kisti tedavi etmeden aşılamaya yada tüpe geçmezler.eğer aksilik olacaksa ordada olur. ve fazla fazla ödediğin parayla kalırsın. dediğim gibi her şey yazımızla ilgili. ben 1250 tl ye ilaç aldım 1500 tl de verirdim merkeze yapardım tüpümü. ama olacağı varsa zk dada olur diyorum. 2 denemede tutmadımı sonrası zaten başka yeri tercih ederim. paramla denemem zk. da 2 kez denedik birde başka yeri deneyelim derim.
haklısın canım. ben doktorlardan hiç ters muamele görmedim. gayet de sabırlılar bence. kısmetimizde ne varsa onu yaşıyoruz dediğin gibi. ama bu kadar olumsuzluk insanı bezdiriyor bazen. yine de allah başka dert vermesin. çok şükür tek sıkıntımız bebek. o da olacak bi gün diye sabırla bekliyoruz.

Yazgim83
11-07-12, 13:07
baharinkizi
canım sanırım kampanyalı fiyatlar bunlar. bende duyunca şaşırdım baya. bu arada senin ilaçlar neden o kadar tuttu. genelde hastalar 800 civarı ödüyorlar.
1 kutu puregon normalde 240-260 tl miş. 15 kutu yazdı bana ben 14 kutusunu aldım 968,52tl + 6 kutu cetrotıde + 1 tane ovıtrelle çatlatma iğnesi

kısaca eczacıdan çıktı aldım ve şunlar yazıyor;

ödememem gereken muayene ücreti 35 tl

ödemem gereken fiyat farkı 968,52 tl

ödemem gereken ilaç katılım payı tutarı 248,79tl

ödemem gereken reçete katılım payı tutarı 3 tl.

hastanın eczaneye ödemesi gereken toplam tutar 1.255,31 tl (35+ 968,52 + 248,79 +3 = 1255,31)

baharinkizi
11-07-12, 13:07
rn4
maddi sıkintin yoksa hic bekleme canim. cunku dosya hazirlamak bile 1 bucuk ay suruyo. ve bide asilama var onunde. daha baya bi git gel yapicaksin canim. beni esimde hic ostemiyodu zk yi annemde istemiyodu. ben nefret ederk gidiyodum. kenan bakti gorunus olarak eli yizu duzgun insanlariz bizi basindan savdi ki giden 1 hasta 1 hastadir diye. bede o sinirle aldim
dosyami ciktim arkama bakmadan. iyiki almisim tahlil tekrarlamadim:) sanada oyle yapmanintavsiye ederim canim. bu arada kampanya fiyati degil o fiyatlar daha uygun oluyo kampanyada
dosyayı dışarı vermediklerini sanıyordum ben. sorun olmaz mı? sonuçta o hastaneye ait. sen ne yaptın dosyanı almak için. konuşmak yeterli mi?

Yazgim83
11-07-12, 13:07
baharinkizi
haklısın canım. ben doktorlardan hiç ters muamele görmedim. gayet de sabırlılar bence. kısmetimizde ne varsa onu yaşıyoruz dediğin gibi. ama bu kadar olumsuzluk insanı bezdiriyor bazen. yine de allah başka dert vermesin. çok şükür tek sıkıntımız bebek. o da olacak bi gün diye sabırla bekliyoruz.
evet allah başka dert vermesin en azından canımız sağ. olmaz denilenler bi hamile kalmışken illa bizde kalacağız. dedimya kuzen 4. tüpte tuttu hemde üçüz:) ama biri gitmeliymiş riskliymiş:KK43:( kız neler çekti ameliyat bile oldu tüpleri alındı. normal yolla şansı sıfırlanmıştı. bizde öyle bir durum bile yok. inş. oda sağ sağlim doğumunu yapar. ve hepimize nasip olur. bende yenilgiyi pek kabul edemem yakıştıramam kendime pes etmeyi. çoğu kez isyan ettim zk.yı bırakın bi kenara çocuk işinden bile vazgeçtim ama sonra sinirim geçince pes etmek yok dedim. birde baktımki sabahın 6 sına saat kurup zk. yolunu tutmuş olduğum bile olmuştur :)))

baharinkizi
11-07-12, 13:07
duygucakmak
1 kutu puregon normalde 240-260 tl miş. 15 kutu yazdı bana ben 14 kutusunu aldım 968,52tl + 6 kutu cetrotıde + 1 tane ovıtrelle çatlatma iğnesi

kısaca eczacıdan çıktı aldım ve şunlar yazıyor;

ödememem gereken muayene ücreti 35 tl

ödemem gereken fiyat farkı 968,52 tl

ödemem gereken ilaç katılım payı tutarı 248,79tl

ödemem gereken reçete katılım payı tutarı 3 tl.

hastanın eczaneye ödemesi gereken toplam tutar 1.255,31 tl (35+ 968,52 + 248,79 +3 = 1255,31)
baya yazmışlar canım. normalde tüp bebek hastalarına genelde 6-7 kutu yazıyorlar sanırım yumurta geliştirici iğneden. muhtemelen hepsini kullanmayacaksın. ama böyle olması iyi. çoğu insan yetmediği için bi kutu ücretli alıyo. inşallah hamile kalıp, elinde kalanları dağıtırsın sevabına.

Yazgim83
11-07-12, 13:07
baharinkizi
dosyayı dışarı vermediklerini sanıyordum ben. sorun olmaz mı? sonuçta o hastaneye ait. sen ne yaptın dosyanı almak için. konuşmak yeterli mi?
yalan söylersin fotokopi alıcam dosyamdan dersin yada dosayamı verin dr. la görüşcem dersin ve dosyanı alıp çıkarsın :))) sekreder dosyayı bize verdiğinde kayıt almıyorki adımızı telimizi falan. nerden bilecekler. belki yılllar sonra arşiv düzenlemesinde şu nolu dosya yok diye ortaya çıkar:) ozmana kadar da kim öle kim kala:) ve bence aman kayıpsa kayıp derler üzerine düşmezler. yani doysanı ordan almak çook basit :)

baharinkizi
11-07-12, 13:07
duygucakmak
evet allah başka dert vermesin en azından canımız sağ. olmaz denilenler bi hamile kalmışken illa bizde kalacağız. dedimya kuzen 4. tüpte tuttu hemde üçüz:) ama biri gitmeliymiş riskliymiş:KK43:( kız neler çekti ameliyat bile oldu tüpleri alındı. normal yolla şansı sıfırlanmıştı. bizde öyle bir durum bile yok. inş. oda sağ sağlim doğumunu yapar. ve hepimize nasip olur. bende yenilgiyi pek kabul edemem yakıştıramam kendime pes etmeyi. çoğu kez isyan ettim zk.yı bırakın bi kenara çocuk işinden bile vazgeçtim ama sonra sinirim geçince pes etmek yok dedim. birde baktımki sabahın 6 sına saat kurup zk. yolunu tutmuş olduğum bile olmuştur :)))
evet bende senin gibiyim:) hatta ağlar ağlar sonra silkelenir devam ederim. ama bu başka bi şey ya. gerçekten sinir falan bırakmadı. dün nikahımız vardı mesela. hiç alakam olmayan insanlar yanıma gelip, üzülme olur bizim bilmem kimin bilmem kaçıncı aşılamasında tuttu diyince sinirlerim bozuldu. hayır dıdısının dıdısı onu sana kim söyledi:) ben kimseye anlatmam ama bi şekilde kulaktan kulağa gidiyor demek ki. bunları söyleyenlerde hep yüksek tahsilli aklı başında insanlar. meğer herkes biliyormuş dün farkettim. haline bakmadan uzaktan acıyarak bakanlar mı dersin. çocuğum olmayışından kendilerine mutluluk payı biçip kıkır kıkır gülenler mi. samimiyetim olmayan insanlar evet ama onlar bile herşeyi biliyo demek ki. offff birazda bunların etkisi oldu sinirlerimin bozulup beni pes edicek noktaya getirmeye.

rn4
11-07-12, 13:07
duygucakmak
yalan söylersin fotokopi alıcam dosyamdan dersin yada dosayamı verin dr. la görüşcem dersin ve dosyanı alıp çıkarsın :))) sekreder dosyayı bize verdiğinde kayıt almıyorki adımızı telimizi falan. nerden bilecekler. belki yılllar sonra arşiv düzenlemesinde şu nolu dosya yok diye ortaya çıkar:) ozmana kadar da kim öle kim kala:) ve bence aman kayıpsa kayıp derler üzerine düşmezler. yani doysanı ordan almak çook basit :)
tup bebek gorusmesi icin almistim dosyayi. acayip sinirlendim hayatimi alt ust yaptilari icin vicdanimla cok mucadele ettim alip almamakta ama onlardan cok bana lazim
bisey diye dusundum arkama bakmadan ciktim. hemne is
lerime yaricak ki. bal beni birsiru masraftan kurtardi:)) bende dr larin terslemesi ile karsilasmadim ama ozel ilgide gostermediler bu kiz her denileni anliyo diye. hakkinizda hayirlisi ama maddi sikintin yoksa en azindan hastaneyi mesgul etmemek adina ilk deneme disarida olabilir. zaten gebelikte risk olursa zk ya gidiyosun:))

Yazgim83
11-07-12, 14:07
rn4
tup bebek gorusmesi icin almistim dosyayi. acayip sinirlendim hayatimi alt ust yaptilari icin vicdanimla cok mucadele ettim alip almamakta ama onlardan cok bana lazim
bisey diye dusundum arkama bakmadan ciktim. hemne is
lerime yaricak ki. bal beni birsiru masraftan kurtardi:)) bende dr larin terslemesi ile karsilasmadim ama ozel ilgide gostermediler bu kiz her denileni anliyo diye. hakkinizda hayirlisi ama maddi sikintin yoksa en azindan hastaneyi mesgul etmemek adina ilk deneme disarida olabilir. zaten gebelikte risk olursa zk ya gidiyosun:))
elbette senin işine fazlasıyla yarar onlar tozlu raflara kaldırılacak. hastane tek benle meşgul olmuyor ki bilakis benim gibi hastaya ihtiyaçları var:) 99 yılından beri prim yatırıyorum devlete şuan bunun karşılığını almak fazlasıyla hakkım ve ben bu hakkımı sonuna kadar devlette kullanıcam:) yani dermansız bir derde yakalandığımdamı ssk ya gideyim ben çocuk hakkımda gitmek istiyorum :)) 13 yıldır primim yatıyor sonuna kadar bakacaklar. özel ilgide beklemiyorum ben.

Yazgim83
11-07-12, 14:07
baharinkizi
evet bende senin gibiyim:) hatta ağlar ağlar sonra silkelenir devam ederim. ama bu başka bi şey ya. gerçekten sinir falan bırakmadı. dün nikahımız vardı mesela. hiç alakam olmayan insanlar yanıma gelip, üzülme olur bizim bilmem kimin bilmem kaçıncı aşılamasında tuttu diyince sinirlerim bozuldu. hayır dıdısının dıdısı onu sana kim söyledi:) ben kimseye anlatmam ama bi şekilde kulaktan kulağa gidiyor demek ki. bunları söyleyenlerde hep yüksek tahsilli aklı başında insanlar. meğer herkes biliyormuş dün farkettim. haline bakmadan uzaktan acıyarak bakanlar mı dersin. çocuğum olmayışından kendilerine mutluluk payı biçip kıkır kıkır gülenler mi. samimiyetim olmayan insanlar evet ama onlar bile herşeyi biliyo demek ki. offff birazda bunların etkisi oldu sinirlerimin bozulup beni pes edicek noktaya getirmeye.
bence senmi geren bu olmuş. ben hiç kimseye söylemedim tek tük kişi bilir oda arkdaş çevrem. annem bile bilmez durumu sormazda zaten. eşim ağzını tutamayı anası ve bacısına demişti kızdım artık demiyor zaten onlarda önemsemedi siz panik yapıyonuz demişler yada ne var herkes tüp yapıyor diye olayı çok basite indirgemişler. dün ilaçları buzdolabının sebzeliğine yerleştirirken eşim geldi başımı okşuyor yazık sana diye iç çekiyor. şırıngayı görünce verdiğim tepkiden acıdı bana:KK43: bende o gidince ağladım:KK43:(( kendime dahada acıdım:KK43:(

baharinkizi
11-07-12, 15:07
duygucakmak
bence senmi geren bu olmuş. ben hiç kimseye söylemedim tek tük kişi bilir oda arkdaş çevrem. annem bile bilmez durumu sormazda zaten. eşim ağzını tutamayı anası ve bacısına demişti kızdım artık demiyor zaten onlarda önemsemedi siz panik yapıyonuz demişler yada ne var herkes tüp yapıyor diye olayı çok basite indirgemişler. dün ilaçları buzdolabının sebzeliğine yerleştirirken eşim geldi başımı okşuyor yazık sana diye iç çekiyor. şırıngayı görünce verdiğim tepkiden acıdı bana:KK43: bende o gidince ağladım:KK43:(( kendime dahada acıdım:KK43:(
canım bunda acınacak bi durum yok. kendine haksızlık etme. o iğneler bebeğimize kavuşmamızı sağlayacak sonuçta ne güzel çok az kaldı inşallah bebeğine kavuşmana. malesef bizim çevremizde herkes biliyo durumumuzu. neredeyse bilmeyen yok. ilk üç yıl bende saklıyordum. soranlara biz istemiyoruz diyordum ama sonra herkesle paylaştım. şimdi hiç alakam olmayan bilmesini istemediğim insanlar bile biliyo.

rn4
11-07-12, 18:07
duygucakmak
bence senmi geren bu olmuş. ben hiç kimseye söylemedim tek tük kişi bilir oda arkdaş çevrem. annem bile bilmez durumu sormazda zaten. eşim ağzını tutamayı anası ve bacısına demişti kızdım artık demiyor zaten onlarda önemsemedi siz panik yapıyonuz demişler yada ne var herkes tüp yapıyor diye olayı çok basite indirgemişler. dün ilaçları buzdolabının sebzeliğine yerleştirirken eşim geldi başımı okşuyor yazık sana diye iç çekiyor. şırıngayı görünce verdiğim tepkiden acıdı bana:KK43: bende o gidince ağladım:KK43:(( kendime dahada acıdım:KK43:(
bencede canım acınacak n var ki bunda. unutmayalım sınav dünyasındayız bizim sınavımızda buymuş demek lazım. bn takmıyorum insanların söylediklerini ben yaşadığımı bilirim. ve ailemdn birilrinin arayıp ne yaptın demesi bana destek oluyo açıkcası memnun oluyorum. benimle ilgilendiklerini düşünüyorum.

Yazgim83
12-07-12, 05:07
baharinkizi
canım bunda acınacak bi durum yok. kendine haksızlık etme. o iğneler bebeğimize kavuşmamızı sağlayacak sonuçta ne güzel çok az kaldı inşallah bebeğine kavuşmana. malesef bizim çevremizde herkes biliyo durumumuzu. neredeyse bilmeyen yok. ilk üç yıl bende saklıyordum. soranlara biz istemiyoruz diyordum ama sonra herkesle paylaştım. şimdi hiç alakam olmayan bilmesini istemediğim insanlar bile biliyo.
biz bu ekim ortasında 4. yılımızı dolduruyoruz 5 ten gün alacağız ilk 2 yıl bilerek yapmadık çocuk 2.yılın sonunda başladık daha fazla ertelemeyelim olaki olmazsa birde tedavi süreci olursa seneler geçer dedik. demez olsaydık dua etsek böyle bişey tutmazdı heralde. allahta bu lafın sanki ağzımızdan çıkmasını beklemişte hemen uyguladı bize. eşimin tarafından çocuk yapın artık diyenler demez oldu sanırım büyük ihtimalla görümce ve kaynanaya soranlara onlarda bildiklerini kadarıyla olmuyor demiştir. ve soranlarında sormamasının nedeni bildiklerinden diyorum. yoksa karşılaştığımızda %100 soracak tiplerdi.

RN4 canım valla benim annem pek bu konuları konuşan bir tip değil bildiğin kapalı kutu.bırak olmamasını artık kaç yıl oldu yapın bile dememişti önceden kardeşlerimden durumumu biliyordur ama dediğim gibi ona göre belkide ayıptır bu gibi şeyleri sormak, konuşmak. işte yakın arkadaşlarımla konuşuyorum ki onlarda genelde benim durumumdalar ama daha tedaviye başlamayan kişiler. kız kardeşlerim var ama bekarlar durumumun ciddiyetini ne kadar anlayabilirlerki siz telaş ediyosunuzdur heemn dr. gitmeyin demişti ablam. kendini dr. lara kullandırmayın deyip etraftan hikayerler anlatmıştı onun dışında da zaten naptın dr. gidiyomusun hala diye sormuyorlar. keze eşimin aileside dediğim gibi çokçok basite indirgedi olayı e ne var artık herkes tüp yapıyor deyip işin içinden çıkmışlar eşimle konuşurken ( herkes yapıyor ama kızı şuan hamile diğer gelinide bizden sonra evlenip çocuk yaptı ve herkes tüp yapıyor oluyor. etrafında sanki herkes tüp yapmış gibi ukalaca konuşmalarıda beni delirtiyor:KK43:( ) benim yanımda konuşmazlar tepki vereceğimi bildikleri için benden çekinirler. artık gizliden oğullarıyla ne kadar konuşup azından laf alıyolarsa durumumuzu o kadar biliyolar. bu yüzden kimsenin bilipte bana acımasını istemiyorum. soranlarada daha gezmediğim yerler var avrupa turu yapıcam deyip geçiştiriyorum:) olsunda tura bebişlede çıkarız valla:) vede beni sevmeyen insaların halime bakıpta sevinsinler istemiyorum.

nix
12-07-12, 07:07
benim eşimin kuzeninin cocugu olacak bıkac gune ama hiç gitmek istemiyrm zamannında bana cocuk yuzunden laf etmıslerdı annesi fln. bizde kımseye soylemıyoruz olmuyo dıye ama artık ınsanlar anlıyo 8 sene bıttı. acaba ben cocuk gormeye gıdınce ne dusunurler kendı cocugu olmuyo aman nazarı deger fılan dıye dusunurlermı kac gundur dusunuyrm.ben o cocuga bakarken onlarında bana acıyarak bakmasını istemiyorum.tedavide istemiyorum tedavının verdıgı o psikolojık cokuntuyu kaldıramıyrm. tedavı sırasında yasadıgım seylerı yasıcama olursa olur olmazsa olmaz napım dıyorum bazen.. tamam tedavı olucam dıyorum bazen. duygularım karman corman. :KK43:

rn4
12-07-12, 09:07
duygucakmak
biz bu ekim ortasında 4. yılımızı dolduruyoruz 5 ten gün alacağız ilk 2 yıl bilerek yapmadık çocuk 2.yılın sonunda başladık daha fazla ertelemeyelim olaki olmazsa birde tedavi süreci olursa seneler geçer dedik. demez olsaydık dua etsek böyle bişey tutmazdı heralde. allahta bu lafın sanki ağzımızdan çıkmasını beklemişte hemen uyguladı bize. eşimin tarafından çocuk yapın artık diyenler demez oldu sanırım büyük ihtimalla görümce ve kaynanaya soranlara onlarda bildiklerini kadarıyla olmuyor demiştir. ve soranlarında sormamasının nedeni bildiklerinden diyorum. yoksa karşılaştığımızda %100 soracak tiplerdi.

RN4 canım valla benim annem pek bu konuları konuşan bir tip değil bildiğin kapalı kutu.bırak olmamasını artık kaç yıl oldu yapın bile dememişti önceden kardeşlerimden durumumu biliyordur ama dediğim gibi ona göre belkide ayıptır bu gibi şeyleri sormak, konuşmak. işte yakın arkadaşlarımla konuşuyorum ki onlarda genelde benim durumumdalar ama daha tedaviye başlamayan kişiler. kız kardeşlerim var ama bekarlar durumumun ciddiyetini ne kadar anlayabilirlerki siz telaş ediyosunuzdur heemn dr. gitmeyin demişti ablam. kendini dr. lara kullandırmayın deyip etraftan hikayerler anlatmıştı onun dışında da zaten naptın dr. gidiyomusun hala diye sormuyorlar. keze eşimin aileside dediğim gibi çokçok basite indirgedi olayı e ne var artık herkes tüp yapıyor deyip işin içinden çıkmışlar eşimle konuşurken ( herkes yapıyor ama kızı şuan hamile diğer gelinide bizden sonra evlenip çocuk yaptı ve herkes tüp yapıyor oluyor. etrafında sanki herkes tüp yapmış gibi ukalaca konuşmalarıda beni delirtiyor:KK43:( ) benim yanımda konuşmazlar tepki vereceğimi bildikleri için benden çekinirler. artık gizliden oğullarıyla ne kadar konuşup azından laf alıyolarsa durumumuzu o kadar biliyolar. bu yüzden kimsenin bilipte bana acımasını istemiyorum. soranlarada daha gezmediğim yerler var avrupa turu yapıcam deyip geçiştiriyorum:) olsunda tura bebişlede çıkarız valla:) vede beni sevmeyen insaların halime bakıpta sevinsinler istemiyorum.
belki benim durumum farklı. daha 2 yıllık evli olmam ve bi rahatsızlığımın olması işi değiştiriyo olabilir. tabiki benim annemde asla evliliğimize, çocuk istememize asla karışmaz ve sormazda. ama şu durumda yanımdalar ve benim için ellerinden geleni yapıyolar.
eşimin ailesi ise uzaktalar ve çok iyi niyetli insanlar. asla böyle bi durumdan kendilerine pay çıkartırlar ne lafını ederler. yani aileler konusunda sanırım şanslıyım.

rn4
12-07-12, 09:07
nix
benim eşimin kuzeninin cocugu olacak bıkac gune ama hiç gitmek istemiyrm zamannında bana cocuk yuzunden laf etmıslerdı annesi fln. bizde kımseye soylemıyoruz olmuyo dıye ama artık ınsanlar anlıyo 8 sene bıttı. acaba ben cocuk gormeye gıdınce ne dusunurler kendı cocugu olmuyo aman nazarı deger fılan dıye dusunurlermı kac gundur dusunuyrm.ben o cocuga bakarken onlarında bana acıyarak bakmasını istemiyorum.tedavide istemiyorum tedavının verdıgı o psikolojık cokuntuyu kaldıramıyrm. tedavı sırasında yasadıgım seylerı yasıcama olursa olur olmazsa olmaz napım dıyorum bazen.. tamam tedavı olucam dıyorum bazen. duygularım karman corman. :KK43:
ya niye böyle düşünüyosun ki? etrafındakilere öyl bi elektrik mi yayıyosunki böyle düşündüklerini düşünüyosun? ben aynı durumda olsam, bebeği olmayan biri olsa tavrına göre düşüncem değişir. kıskanmış bi tavır sergilerse tabiki düşünürüm ama gayet normalse, takmıyosa, kıskançlık göstermiyosa niye böyle düşünüyüm? benim arkadaşlarımın bebkleri oluyo gidiyorum seviyorum, öpüp kokluyorum aklımada öyle bişey gelmiyo. onlarında geldiğini düşünmüyrm açıkcası. havadan nem kapmayın beence rahat olun. herşeyin bi zamanı var ve herkesin çocuğu olacak diye bişey yok bunu unutmamalı. sadece Allahtan istemeliyiz bence