Ankara'daki hamileler, tanışalım ve paylaşalım mı?

alsen
22-05-12, 14:05
piucolsunhocam
dünya üzerinde milyonlarca babasız bebek var bir şekilde büyüyecektir iyi kötü işim gücüm gelirim var bir şekilde halledeceğizde o kadar dikkat etmeme rağmen oldu bunlar doğum kontro hapı kullanıyordum kürtajdan sonra değişik bir bünyem var belli ki ya da allah ın hikmeti diyeyim çocuk sahibi olmam gerekiyormuş sanırım
inşallah sağlıklı bir gebelik geçirirsin ve sağlıkla alırsın bebeğini kucağına.hayırlısı olsun.

marjinalfaydali
nuray0606
fikrin için saol canım annemde önce normal bişiler alıp sonra odasını kurarız diyo ama ben büyüyebilen beşiklere baktım dikkatimi çekti sallanıyor isteğe göre sabitlenebiliyorda ön koruma yeri yükselebiliyor sonra beşik kısmını kaldırıp üzerine yatak koyup 15 yaşına kadar kullanabilme özelliği var görünüş olarakda güzel fena durmuyor yanlız diğer beşiklere göre boyut büyük biraz ondan dolayı düşündürüyo:44::44::44::44:
Selam, benim için henüz çok erken ama bu dediğiniz 15 yaşa kadar kullanılabilen yatağın bir fotoğrafı ya da linki var mı acaba? Çok merak ettim:KK1: Bir de park yataktan daha mı iyi sizce? Park yatağı herhalde her gittiğimiz yere katlayıp götürebiliyoruz, bunda öyle bir imkan yok ama muhakkak bunun da ona göre avantajlı yönleri vardır değil mi?:26:

yasitek
slm kızlar bende özel veni vidi hastanesinde Kader Hanıma gidiorum.Daha önce gitmiş olan var mı?

marjinalfaydali
Bu arada ben de fatih üni hastanesi hoşdere şubesinde aylin hanıma gittim ilk muayene için. Çok hızlı konuşuyor, acelesi varmış gibi. Bilmiyorum bu yeni sgk sebebiyle özel hastanelerin de kalitesi mi düştü...Ayrıca ilk muayenede kan ve idrar tahlili istemedi, tansiyonum ölçülmedi, sadece TSH'A baktı . Açıkçası 2. muayeneden sonra karar vericem devam edip etmemeye. aylin hanıma giden oldu mu daha önce?

destina1552
22-05-12, 16:05
Arkadaslar mesa da yani yeni ismiyle TOBB hastanesinde dogum yapan varmı? Dr. Cemil Kaya beye daha önce gebelik takibi yada doğumunu yapan var mı lütfen bilgi verirmişsiniz? :KK49:

destina1552
marjinalfaydali
Bu arada ben de fatih üni hastanesi hoşdere şubesinde aylin hanıma gittim ilk muayene için. Çok hızlı konuşuyor, acelesi varmış gibi. Bilmiyorum bu yeni sgk sebebiyle özel hastanelerin de kalitesi mi düştü...Ayrıca ilk muayenede kan ve idrar tahlili istemedi, tansiyonum ölçülmedi, sadece TSH'A baktı . Açıkçası 2. muayeneden sonra karar vericem devam edip etmemeye. aylin hanıma giden oldu mu daha önce?
Faih Üniversitesi'n de bende birkez kontrole gittim canım ama ultrason cihazları fliiii tarihinden kalma bebeğin kalp atışlarını bile duymamıyosun ben şimdi TOBB hastahanesine başladım yaklaşık yaim saat muayene ediyorlar çok ilgililer tavsiye ederim

destina1552
yasitek
slm kızlar bende özel veni vidi hastanesinde Kader Hanıma gidiorum.Daha önce gitmiş olan var mı?
Nerde o hastahene ilk kez duydu ismini?

marjinalfaydali
destina1552
Faih Üniversitesi'n de bende birkez kontrole gittim canım ama ultrason cihazları fliiii tarihinden kalma bebeğin kalp atışlarını bile duymamıyosun ben şimdi TOBB hastahanesine başladım yaklaşık yaim saat muayene ediyorlar çok ilgililer tavsiye ederim
Ben fatih üni hoşdere evime çok yakın olduğu için tercih etmiştim ama iyi değilse değiştiririm tabii. TObb'un sgk'yla anlaşması var mı? Yoksa muayene ücretleri ne kadar acaba? Yeni hasta takibi istemeyen yoğun doktor dolu bir de ankara.Var mı orada da öyle bir sorun? Ne çok hamile varmış meğer.

arcak81
23-05-12, 06:05
piucolsunhocam
valla benim durumum biraz karışık şimdi 19 mayıs hastanesine gittim orda baran hanım var çok ilgilendi yol yordam gösterdi ne sorduysam bıkmadan cevapladı sağolsun...ben öğrenciyken erkek arkadaşımla aynı evde yaşamaya başlamıştım okul bitti hala devam ettik bu ikinci gebeliğim benim ocak ayında birini sonlandırmamız gerekmişti aşırı kanama sebebiyle ama arada bu kadar kısa zaman olunca büyük bir kavga çıktı daha evlenmeye niyetimiz yoktu çünkü çocuk benden değildir diyip kesitirip attı ben de gebeliğimi 10+3 te öğrendim yasal sınırı geçtiğimiz için bende de kanama geçmişi olduğu için aldırmak istemedim ama şu an kendisi hala inkar modunda gönül ister ki güzellikle halllolsun ama olmazsa da doğumdan sonra dna testi ile ispatlayıp gereksiz yere süründüreceğim kendisini...burda beni yargılayan arkadaşlar olabilir yapmasaydın etmeseydin şeklinde valla olan oldu artık yapacak birşey yok aileme de söyleyemem yani paylaşacağım bir tek burası var...
anladım canım zor bı durum keske olmasaymıs ama olmus dedıgın gıbı allah yardımcın olsun aılen bılmıyor mu destek olan kımse yok mu sana:26:

yasitek
23-05-12, 08:05
destina1552
Nerde o hastahene ilk kez duydu ismini?
mamakta cnm hastane

betty_sew
23-05-12, 10:05
piucolsunhocam
valla benim durumum biraz karışık şimdi 19 mayıs hastanesine gittim orda baran hanım var çok ilgilendi yol yordam gösterdi ne sorduysam bıkmadan cevapladı sağolsun...ben öğrenciyken erkek arkadaşımla aynı evde yaşamaya başlamıştım okul bitti hala devam ettik bu ikinci gebeliğim benim ocak ayında birini sonlandırmamız gerekmişti aşırı kanama sebebiyle ama arada bu kadar kısa zaman olunca büyük bir kavga çıktı daha evlenmeye niyetimiz yoktu çünkü çocuk benden değildir diyip kesitirip attı ben de gebeliğimi 10+3 te öğrendim yasal sınırı geçtiğimiz için bende de kanama geçmişi olduğu için aldırmak istemedim ama şu an kendisi hala inkar modunda gönül ister ki güzellikle halllolsun ama olmazsa da doğumdan sonra dna testi ile ispatlayıp gereksiz yere süründüreceğim kendisini...burda beni yargılayan arkadaşlar olabilir yapmasaydın etmeseydin şeklinde valla olan oldu artık yapacak birşey yok aileme de söyleyemem yani paylaşacağım bir tek burası var...
bebişin hayırlı uğurlu olsun umarım bundan sonra bebeğinle kaderin daha güzel ilerler babasıda yaptığı hatayı telafi eder
baran hanımı duymuştum içinde ısındıysa devam et
hamileliğin nasıl geçiyor peki zorlanıyormusun?

nuray0606
23-05-12, 14:05
marjinalfaydali
Selam, benim için henüz çok erken ama bu dediğiniz 15 yaşa kadar kullanılabilen yatağın bir fotoğrafı ya da linki var mı acaba? Çok merak ettim:KK1: Bir de park yataktan daha mı iyi sizce? Park yatağı herhalde her gittiğimiz yere katlayıp götürebiliyoruz, bunda öyle bir imkan yok ama muhakkak bunun da ona göre avantajlı yönleri vardır değil mi?:26:
canım nette de mevcut fotoları uzamalı beşik yazınca çıkıyor ben hem kendini gödüm hemde netten baktım park yatak gibi taşıması kolay değildir çünkü mobilya benim dediğim tarzdakiler avantajı büyüyebilmesi ister sallanıyo ister sabitleniyo netten daha ayrıntılı bakabilirsin

marjinalfaydali
23-05-12, 15:05
nuray0606
canım nette de mevcut fotoları uzamalı beşik yazınca çıkıyor ben hem kendini gödüm hemde netten baktım park yatak gibi taşıması kolay değildir çünkü mobilya benim dediğim tarzdakiler avantajı büyüyebilmesi ister sallanıyo ister sabitleniyo netten daha ayrıntılı bakabilirsin
Uzamalı beşik yazınca çıkan görsellerde pek de 15 yaşına kadar yatılamazmış gibi geldi bana, bir de enleri dar sanki, sağından soluna dönemez azcık büyüse. Belki farklı modelleri ve ebatları vardır, zaman yaklaşınca yeniden bakayım bari.

nuray0606
24-05-12, 08:05
marjinalfaydali
Uzamalı beşik yazınca çıkan görsellerde pek de 15 yaşına kadar yatılamazmış gibi geldi bana, bir de enleri dar sanki, sağından soluna dönemez azcık büyüse. Belki farklı modelleri ve ebatları vardır, zaman yaklaşınca yeniden bakayım bari.
bilmem belkide öledir yakından görmedim ama bu hafta sonu falan bakabililiriz fırsatımız olursa o kadar darsa zaten işimize yaramaz

bonbonsekerim
24-05-12, 10:05
arkadaşlar bişey sormak istiyorum sincanda lohusa pijaması nereden bulabilirim pazartesi otarafa gidicemde oraya bi bakayım diyorum bi fikri olan varmı:KK49:

bonbonsekerim
24-05-12, 10:05
piucolsunhocam
arkadaşlar selamlar ben de 12.haftanın içindeyim epey geç öğrendim hamile olduğumu 2 haftadır ara ara kanama sorunu yaşıyorum bu sebeple de zekai tahir e gittim ama doktor araştırıyorum...çankaya da oturuyorum bekar bir anne olacağım beni çok fazla sömürmeyecek bu civarda tavsiye edebileceğiniz bir doktor hastane var mı ?
akay hastanesinden coşkun beyi tavsiye ederim...ama özel muayeneye giderim dersen kendi doktorum yine akayda ama muayenehansinde bakıyor tolga bey çok memnunum ben...

nehirefe
24-05-12, 13:05
bonbonsekerim
arkadaşlar bişey sormak istiyorum sincanda lohusa pijaması nereden bulabilirim pazartesi otarafa gidicemde oraya bi bakayım diyorum bi fikri olan varmı:KK49:
canım sincan gimsada var güzel modeller.

dtes1312
25-05-12, 11:05
nuray0606
slm kızlar ben beişk konusunda kararsız kaldım uzayabilen beşikler dikkatimi çekti ondan alıp kullanan varmı aranızda sizler nasıl beişkler aldınız yada almayı düşünüyorsunuz
uzun zaman oldu kızlar girmeyeli temizlik derdine düştüm bu akşam halıların gelmesiyle de bitiyor inş bu derdim gerçi camlar yyine kirlendi yağmurdan ama hiç dert değil biz beşiği uzayabilen almadık sitelerden normal ölçülerde beyaz mobilya bir beşik tercih ettik hatta iki başına model çiziliyr 2 hafta oldu alalı pazar günü gelip kurucaklar benim tek kişiilk yatark ve bazam olduğu için böyle tercih ettim dolapda dün akşam geldi pazar günü kızımın odasınıda yerleştirip bitiricem tüm işleri ayrıca uzayabilen beşiklerin yatakları zor bulunuyr diye duydum çok iyi araştır

piucolsunhocam
dünya üzerinde milyonlarca babasız bebek var bir şekilde büyüyecektir iyi kötü işim gücüm gelirim var bir şekilde halledeceğizde o kadar dikkat etmeme rağmen oldu bunlar doğum kontro hapı kullanıyordum kürtajdan sonra değişik bir bünyem var belli ki ya da allah ın hikmeti diyeyim çocuk sahibi olmam gerekiyormuş sanırım
canım hoşgeldin bebeğin hayırlı olsun umarım herşey istediğin gibi durumun biraz zor allah yardımcın olsun

bonbonsekerim
ben istanbuladan bir takım almıştım ama sincanda gimsadaki modelleride beğeniyorum gerekirse bir takımda ordan almayı düşünüyorum hatta gecelikmi alsam diye kararsızım doğum yapmış anneler bilir hangisi kullanışlı olur acaba

incilay_
25-05-12, 16:05
marjinalfaydali
slm arkadaşlar ben de uzun süredir girememeiştim artık son 3 haftamız heyecan artmıyor değil...nihavend bugün yarın doğum yapacaktı acaba ne oldu? doğum fotoğrafçısı photomuz ile anlaşacaktı...başka doğum fotoğrafçısı ile anlaşan var mı? ben de suluhana gittim bebek şekeri için ama internetten daha ucuz değildi ücretler bir de çoook yoğunlar maşallah talep çokk fiyatlar da okadar hesaplı gelmedi...

cnm benim de bebek odasının yatağı uzayanlardan, hiç de küçük değil, içine bildiğin tek kişilik yatak koyuyorsun ben girsem yatarım :)) yatağı da zor bulunmuyor...ölçüsü farklı bile olsa mobilyayı satan yer o ölçüde mutlaka satıyor (ki biz öyle aldık)

bonbonsekerim
akay hastanesinden coşkun beyi tavsiye ederim...ama özel muayeneye giderim dersen kendi doktorum yine akayda ama muayenehansinde bakıyor tolga bey çok memnunum ben...
mrb cnm ben de tolga beye gidiyorum acaba hiç karşılaştık mı ki? brunch ta var mıydın ? veya face de grubumuza üye misin...senin hamileliğin nasıl gidiyor..umarım sıkıntı yoktur...biz de pazartesi gidicez tolga beye ,muhtemeln doğum tarihimizi söyleyecek..heyecan dorukta :))

Babyform
26-05-12, 14:05
destina1552
Arkadaslar mesa da yani yeni ismiyle TOBB hastanesinde dogum yapan varmı? Dr. Cemil Kaya beye daha önce gebelik takibi yada doğumunu yapan var mı lütfen bilgi verirmişsiniz? :KK49:
destina1552 selam canım bende 19 haftalık hamileyim geçen ay TOBB hastanesine geçtim Cemil Kaya doktorum.Ultrason cihazından tutda doktorun ilgisine,kendine güvenine kadar herşey tatmin etti beni. Ama tek endişem doğum ücreti sana ne kadar dediler bilmiyorum bana 5.000 TL dediler malesef :KK30:
bende araştırıyorum ancak burada doğum yapıpta yorum yazana rastlamadım sen bulursan beni de lütfen özelden bilgilendirir misin:KK9:

destina1552
26-05-12, 15:05
Babyform
destina1552 selam canım bende 19 haftalık hamileyim geçen ay TOBB hastanesine geçtim Cemil Kaya doktorum.Ultrason cihazından tutda doktorun ilgisine,kendine güvenine kadar herşey tatmin etti beni. Ama tek endişem doğum ücreti sana ne kadar dediler bilmiyorum bana 5.000 TL dediler malesef :KK30:
bende araştırıyorum ancak burada doğum yapıpta yorum yazana rastlamadım sen bulursan beni de lütfen özelden bilgilendirir misin:KK9:
Merhaba dogum icin bana da aynı fiyatlar denildi. Salı gunü rahatsizlandim iki gece hastahanede kaldım sağ olsun Cemil hoca çok iyi ilgilendi.. İki gün boyunca hastahaneyide analiz etmiş oldum gercekten kadro super ilgili alakalilar ben iyi ki Cemil hocaya devam etmeye karar vermiştim diyorum:)

owl
27-05-12, 16:05
arkadaşlar bebegimiz için yavaş yavaş alışverişe başlayalım diyoruz acaba dogum sonrası ençok hangi çeşit kıyafetleri giydirmek daha kullanışlıdır çıtçıtlı badiler patikli altlar zıbınlar gönül hepsini almak istiyor... dogum sonrası için pijama gecelik ve ankarada uyguna nerden bulabilirim tecrübeli annelerden destek istiyorum :KK70:

nuray0606
27-05-12, 18:05
dtes1312
uzun zaman oldu kızlar girmeyeli temizlik derdine düştüm bu akşam halıların gelmesiyle de bitiyor inş bu derdim gerçi camlar yyine kirlendi yağmurdan ama hiç dert değil biz beşiği uzayabilen almadık sitelerden normal ölçülerde beyaz mobilya bir beşik tercih ettik hatta iki başına model çiziliyr 2 hafta oldu alalı pazar günü gelip kurucaklar benim tek kişiilk yatark ve bazam olduğu için böyle tercih ettim dolapda dün akşam geldi pazar günü kızımın odasınıda yerleştirip bitiricem tüm işleri ayrıca uzayabilen beşiklerin yatakları zor bulunuyr diye duydum çok iyi araştır

canım hoşgeldin bebeğin hayırlı olsun umarım herşey istediğin gibi durumun biraz zor allah yardımcın olsun

ben istanbuladan bir takım almıştım ama sincanda gimsadaki modelleride beğeniyorum gerekirse bir takımda ordan almayı düşünüyorum hatta gecelikmi alsam diye kararsızım doğum yapmış anneler bilir hangisi kullanışlı olur acaba[/QUO

ohh mis gibi otur artık canım benimde yapılacak ama mutfak dolaplarımı yaptırıyorum o gelene kadar hiç bişi yapmıycam sonrada annemle halam gelicekler saolsunlar beşiği kaça aldnız canım peki fiyatlar nasıl orada odanızıda güle güle kullanın sağlıcakla inşallah

destina1552
27-05-12, 20:05
Merhaba arkadaslar enfeksiyon dolayısı ile cleocin %2 vajinal krem kullanan varmı?

zevzekbayan
bende ankara nallıhandayım kızlar 25 haftalık hamileyim :)

owl
destina1552
Merhaba arkadaslar enfeksiyon dolayısı ile cleocin %2 vajinal krem kullanan varmı?
evet 3 hafta önce kullandım kısa sürede pek bi sıkıntım kalmadı daha önce başka bi krem kullanmıştım ama bunu daha faydalı buldum

destina1552
28-05-12, 06:05
owl
evet 3 hafta önce kullandım kısa sürede pek bi sıkıntım kalmadı daha önce başka bi krem kullanmıştım ama bunu daha faydalı buldum
gebelikde aplikatörü ile kullanmak sakıncalı değilmi? ben korkumdan tam yerleştiremiyorum dolayısı ile ilaç hemen akıyor

felicita_e
28-05-12, 07:05
arkadaşlar bende ankara balgattayım... henüz hamile değilim malesef ama çalışmalara devam ederken bir yandanda doktor araştırıyorum...memnun olduğunuz hastane ve doktor hakkında beni bilgilendirirmisiniz?

Babyform
28-05-12, 08:05
destina1552
Merhaba dogum icin bana da aynı fiyatlar denildi. Salı gunü rahatsizlandim iki gece hastahanede kaldım sağ olsun Cemil hoca çok iyi ilgilendi.. İki gün boyunca hastahaneyide analiz etmiş oldum gercekten kadro super ilgili alakalilar ben iyi ki Cemil hocaya devam etmeye karar vermiştim diyorum:)
Canım çok geçmiş olsun şimdi iyisindir umarım. Benimde sosyal güvencem sgk olmasına rağmen cemil hoca için oraya devam etmeyi düşünüyorum. Senin güvencen karşılıyomu masraflarını mesela 2 gecelik tedavinde nekadar ödedin? Herşey para olmasada işin bu boyutuda kafamı kurcalamıyo değil...:KK17:

owl
28-05-12, 09:05
destina1552
gebelikde aplikatörü ile kullanmak sakıncalı değilmi? ben korkumdan tam yerleştiremiyorum dolayısı ile ilaç hemen akıyor
çok içeriye sokmana gerek yok sadece yataktan kalkmadan yapmalısın ve bel kalça arana küçük bi yastık koymalısın ve kalkmamaya dikkat et gövdeni düzeltirken bile aşagı kayıyo. bide sakıncasını görmezsen eşinden yardım almalısın böylece sen fazla kıpırdamak zorunda kalmazsın fazla içeriye ittirmemesi gerektigini hatırlat dikkat etsin. geçmiş olsun

nihavend.....
28-05-12, 10:05
hepinize merhabalar, ben bugün müthiş bir heyecan içerisindeyim. kızım ve benim aynı bedende son 24 saatimiz. yarın hayırlısıyla sezeryan olcam. epiduralle sezeryana karar verdik. dualarınızı esirgemeyin. donunce ilk fıursat buldugumda yazarım.

nuray0606
nihavend.....
hepinize merhabalar, ben bugün müthiş bir heyecan içerisindeyim. kızım ve benim aynı bedende son 24 saatimiz. yarın hayırlısıyla sezeryan olcam. epiduralle sezeryana karar verdik. dualarınızı esirgemeyin. donunce ilk fıursat buldugumda yazarım.
ayy canım rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin sağlıkla sıhatle inşallah ohhh ne güzel kızınla buluşmaya az kaldı dualarımız seninle canım şimdiden güle güle büyüt allah analı babalı büyütmek nasip etsin

arcak81
nihavend.....
canım hayırlı kolay bı dogum olur ıns saglıcakla kavusursun yavruna ama resımde ısterız kımse koymuyooo

incilay_
28-05-12, 11:05
nihavend.....
nihavend ben de senin kulaklarını çınlatıyordum aramızda en yakın sendin doğum girecek ne yaptı ne etti acaba diye :))) ayy son 24 saat çok heyacanlı olsa gerek,ben uyuyamazdım galiba son gece heyecandan :)) nihavend ne yaptı photomuz ile anlaştı mı doğum öncesi fotoğraflarını çektirdi mi diye düşünüyordum...hayırlısı ile kızını kucağına alırsın inşallah...sen geri döndüğünde ben de muhtemelen doğum evreleerinde olabilirim bizim de nerdeyse son 15 günümüz...aynı doğum şekli olacak...umarım epiduralden memnun kalırsın...

owl
arkadaşlar bebegimiz için yavaş yavaş alışverişe başlayalım diyoruz acaba dogum sonrası ençok hangi çeşit kıyafetleri giydirmek daha kullanışlıdır çıtçıtlı badiler patikli altlar zıbınlar gönül hepsini almak istiyor... dogum sonrası için pijama gecelik ve ankarada uyguna nerden bulabilirim tecrübeli annelerden destek istiyorum :KK70:
mrb genelde doğum alışverişi için en uygun yer ankarada ulus samanpazarıdır...herşeyi bulabilirsin orada...

felicita_e
arkadaşlar bende ankara balgattayım... henüz hamile değilim malesef ama çalışmalara devam ederken bir yandanda doktor araştırıyorum...memnun olduğunuz hastane ve doktor hakkında beni bilgilendirirmisiniz?
mrb hoşgeldin...doktor-hastane tercihi kişinin beklentilerine ve maddi durumuna göre değişiklik gösteriyor tabiki ama sorarsan ben akaya gidiyorum doktorum tolga ecemiş..uzun süre zekai tahire gittim ama hiç memnun kalmadım, şuanki doktordan da hastaneden de çok çok memnunum

alsen
28-05-12, 12:05
nihavend.....
heyecan dorukta yani.inşalllah kızını sağ salim alırsın kucagına dualarımız seninle.iyi haberlerini bekliyoruz.

bonbonsekerim
mrb cnm ben de tolga beye gidiyorum acaba hiç karşılaştık mı ki? brunch ta var mıydın ? veya face de grubumuza üye misin...senin hamileliğin nasıl gidiyor..umarım sıkıntı yoktur...biz de pazartesi gidicez tolga beye ,muhtemeln doğum tarihimizi söyleyecek..heyecan dorukta :))[/QUOTE]

mrb canım hayır brunch a gelemedim çünkü suyum azalmıştı ve devamlı yatmam gerekiyordu halada öyle bakalım hayırlısı evet facedeki gruba üyeyim ...belki karşılaşmışızdır...tüp bebek benimkisi ...biraz sıkıntılı geçiyor benim gebeliğim çok şükür çoğu gitti azı kaldı...bidahaki kontrolümüz 15 haziran kesin doğum tarihi ozman belli olacak ama 5-10 temmuz arasında alırız dedi dahada erken olabilirmiş suyun durumuna göre...hayırlısı artık:KK49:

bonbonsekerim
incilay_
slm arkadaşlar ben de uzun süredir girememeiştim artık son 3 haftamız heyecan artmıyor değil...nihavend bugün yarın doğum yapacaktı acaba ne oldu? doğum fotoğrafçısı photomuz ile anlaşacaktı...başka doğum fotoğrafçısı ile anlaşan var mı? ben de suluhana gittim bebek şekeri için ama internetten daha ucuz değildi ücretler bir de çoook yoğunlar maşallah talep çokk fiyatlar da okadar hesaplı gelmedi...

cnm benim de bebek odasının yatağı uzayanlardan, hiç de küçük değil, içine bildiğin tek kişilik yatak koyuyorsun ben girsem yatarım :)) yatağı da zor bulunmuyor...ölçüsü farklı bile olsa mobilyayı satan yer o ölçüde mutlaka satıyor (ki biz öyle aldık)

mrb cnm ben de tolga beye gidiyorum acaba hiç karşılaştık mı ki? brunch ta var mıydın ? veya face de grubumuza üye misin...senin hamileliğin nasıl gidiyor..umarım sıkıntı yoktur...biz de pazartesi gidicez tolga beye ,muhtemeln doğum tarihimizi söyleyecek..heyecan dorukta :))
mrb canım hayır brunch a gelemedim çünkü suyum azalmıştı ve devamlı yatmam gerekiyordu halada öyle bakalım hayırlısı evet facedeki gruba üyeyim ...belki karşılaşmışızdır...tüp bebek benimkisi ...biraz sıkıntılı geçiyor benim gebeliğim çok şükür çoğu gitti azı kaldı...bidahaki kontrolümüz 15 haziran kesin doğum tarihi ozman belli olacak ama 5-10 öre hayırlısı artıkarasında alırız dedi dahada erken olabilirmiş suyun durumuna göre hayırlısı artık...:KK49:

EEB1975
nihavend.....
canım benim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Rabbim her ikinizi de korusun. Biraz toparlanın sonra tecrübelerini paylaşmanı bekliyoruz.:KK9:

nuray0606
28-05-12, 14:05
incilay_

merhaba incilay siz beşiği uzayan türden mi aldınız nasıl memnnunmusun diyicem ama henüz kullanmadın hayırlısıyla kullanmak nasip etsin allah nerden ve kaça aldın

incilay_
28-05-12, 20:05
bonbonsekerim
mrb canım hayır brunch a gelemedim çünkü suyum azalmıştı ve devamlı yatmam gerekiyordu halada öyle bakalım hayırlısı evet facedeki gruba üyeyim ...belki karşılaşmışızdır...tüp bebek benimkisi ...biraz sıkıntılı geçiyor benim gebeliğim çok şükür çoğu gitti azı kaldı...bidahaki kontrolümüz 15 haziran kesin doğum tarihi ozman belli olacak ama 5-10 öre hayırlısı artıkarasında alırız dedi dahada erken olabilirmiş suyun durumuna göre hayırlısı artık...:KK49:
tolga hocanın da herhalde su sıkıntısı yaşamayan hastası yoktur :))) aynı dertten muzdaribim cnm sende de mi kan pıhtılaşması var...beni de hiç çalıştırmadı hemen rapora çıkardı, bizim de erken alınacak yarın randevumuz var muhtemelen 15 haziran gibi dedi doğuma ama yarın daha da netleşir...clexan kullanıyor musun sen de?soyadım demir görürsün grupta şimdi yorum yazdım...

nuray0606
merhaba incilay siz beşiği uzayan türden mi aldınız nasıl memnnunmusun diyicem ama henüz kullanmadın hayırlısıyla kullanmak nasip etsin allah nerden ve kaça aldın
cnm ben uzayandan aldım tüm takım aldık bebek odasını..yatak odasında da arkadaşımdan ödünç alacağım bi beşiği kullanacağım...evet henüz kullanmadım ama takım alırken de uzamayan beşik mantıklı gelmedi, sonra yatak ayrı dolap ayrı olacaktı...şimdi çok uzun süre kullanacağımız için kafamız rahat...tek beşik alsak ilerde onu ne yapcaz nereye koyacaz...sıkıntı olacaktı...sitelerden aldık biz...1750 tl'ye...sadece oyuncak dolabını almadım ben...3 kapaklı dolap,şifonyer ve yataktan oluşuyor...

nuray0606
29-05-12, 10:05
incilay_
tolga hocanın da herhalde su sıkıntısı yaşamayan hastası yoktur :))) aynı dertten muzdaribim cnm sende de mi kan pıhtılaşması var...beni de hiç çalıştırmadı hemen rapora çıkardı, bizim de erken alınacak yarın randevumuz var muhtemelen 15 haziran gibi dedi doğuma ama yarın daha da netleşir...clexan kullanıyor musun sen de?soyadım demir görürsün grupta şimdi yorum yazdım...

cnm ben uzayandan aldım tüm takım aldık bebek odasını..yatak odasında da arkadaşımdan ödünç alacağım bi beşiği kullanacağım...evet henüz kullanmadım ama takım alırken de uzamayan beşik mantıklı gelmedi, sonra yatak ayrı dolap ayrı olacaktı...şimdi çok uzun süre kullanacağımız için kafamız rahat...tek beşik alsak ilerde onu ne yapcaz nereye koyacaz...sıkıntı olacaktı...sitelerden aldık biz...1750 tl'ye...sadece oyuncak dolabını almadım ben...3 kapaklı dolap,şifonyer ve yataktan oluşuyor...
bilgi için saol canım rabbim güle güle kullanmayı nasip etsin inşallah

LEYSAL
29-05-12, 11:05
nihavend.....
inşallah kolay bi dogum olur,sağlıklı bir bebiş dünyaya getirirsin annesi:))bende çok heyecanlandım senin adına..dün nst ye girdigimde 3 bebek sezeryanla dünyaya geldi minicikler çok duygulandım.titriyorlar ve morarmış bir şekilde bacakları filan buruş buruştu:))ailenin heyecanıda görülmeye deger tabi.yüzlerdeki sevinç.tabi anne bunu sonra yaşıyor ama illaki yaşayacak.

bizimde sezeryan olacak sanırım haftaya salı çarşambadan bahsediyor doktorumuz ama kesin bişey yok.ben dogum yaklaştıkça biraz korkmaya başladım sanırım:)dün 1 ay önce sezeryanla dogum yapmış biriyle konuştum hastanede.yanına oturmuştum konuşurken laf lafı açtı ve sezeryan sonrası agrıyı konuştuk.3-4 saat di mi yogun agrı dedim.daha yeni düzelebilmiş o.çok ötü geçti benimki diyor.dikiş ya da ameliyattan degilmiş.kabızlık ve gaz sancısından dolayıymış ama öyle böyle agrısı olmamış.iç çamaşırını giyinemiyormuş:KK43:tabi ben bunları duyunca benim renk attı.eşim ve annemde kızdı.neden oturupta konuşursun diye.olumsuz bir şey duyup paniklememi istemiyorlar ama elde degil insan merak ediyor.evet kimsenin doğumu kimseye benzemiyor ama yinede korksamda dinliyorum arkadaşlar son 1 -2 haftadır var zaten bu tür araştırmalarım.inşallah hepimizin hamileligide doğumuda ii geçer agrısız sızısız ,bebişimizide sağlıklı kucagımızı almak nasip olur.kendi canın okdadar agrırken bebişle ilgilenmekte sıkıntı olacaktır.ben bebişimle kendim ilgilenmek istiyorum.o anı dolu dolu mutlu mutlu yaşamak istiyorum.sadece bebişimi düşünmek istiyorum.

bilgi hastanesinde selçuk beye gidiyorum.normal ya da sezeryan net konuşulmadı.cuma nst için tekrar gidecegim.muhtemelen tarih tam belirlenecek.hayırlısı olsun bakalım.gelişmeleri yazarım arkadaşlar..

apeker
29-05-12, 11:05
mrh arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım,bende 36 haftalık hamişim,oğlum olcak inşallah.sabırsızlıkla bekliyorum onu.ilk bebeğim.Bende yüzüncü yıl hastenesinde kontrollerimi yaptırıyorum DİLEK hanıma.Herkese hayırlı doğumlar inşallah.

DiLaN.
30-05-12, 10:05
Merhaba arkadaşlar.ben de tüp bebekle 18 haftalık ikizlerime hamileyim.:nazar: detaylı usg için ztb'ye giden var mı ? sizin isteğinize bakarak detaylı usg yapıyorlar mı vs? kafam çok karışık.normalde takiplerimi başkent üni.de yaptırıyorum.ama orası 500 tl istiyor.ztb de riskli gebeliklerde tam donanımlı olduğu için istiyoruum. ne yapsam acaba :44:

selinselinn
30-05-12, 10:05
bu topici yeni gördüm bende ankaradayım etlik lokman hekime gidiyorum

zamansizhayatim
30-05-12, 11:05
merhaba herkese, bende ankaradayım özel arte hastanesine gittim ümitköyde küçük bi hastane.. evime yakın olduğundan bundan sonra medicanaya gitmeyi düşünüyorum önümüzdeki 1 ay içinde 2li testimi yaptıracağım ve detaylı olarak bana tane tane anlatacak bi doktor tavsiye edermisiniz..

dtes1312
30-05-12, 11:05
nuray0606
ohh mis gibi otur artık canım benimde yapılacak ama mutfak dolaplarımı yaptırıyorum o gelene kadar hiç bişi yapmıycam sonrada annemle halam gelicekler saolsunlar beşiği kaça aldnız canım peki fiyatlar nasıl orada odanızıda güle güle kullanın sağlıcakla inşallah
yatak ve mobilya beşik olarak aldık 420 tl ye anlaştık aslında 400 tl olabilirdi farkı da ressamın başlarına çizim yapması oldu o hatta o yüzden pazar günü gelicekti çizim yapılmadığından bugüne kaldı 5 getiriyorlar inş

nihavend.....
canım hayırlı olsun bebeğin inş sağ sağlim almışsıdır bebeğini kucağına en yakın zamanda güzel haberlerini bekliyrz

DiLaN.
Merhaba arkadaşlar.ben de tüp bebekle 18 haftalık ikizlerime hamileyim.:nazar: detaylı usg için ztb'ye giden var mı ? sizin isteğinize bakarak detaylı usg yapıyorlar mı vs? kafam çok karışık.normalde takiplerimi başkent üni.de yaptırıyorum.ama orası 500 tl istiyor.ztb de riskli gebeliklerde tam donanımlı olduğu için istiyoruum. ne yapsam acaba :44:
ben ztb hastanesine gidiyrm tahliller için normal gebelik polikliniğe riskli gebelikte iyi olduğunu bende duydum isteğimiz üzerine değilde yapılması gereken haftada çağırıp yapıyorlar zaten

bu arada aramıza yeni katılan arkadaşlar hoşgeldiniz hayırlı olsun bebişleriniz

bonbonsekerim
30-05-12, 12:05
incilay_

evet bendede kan pıh.var ilk düşüğümden beri yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum clexan...bizimde 15 haziranda sonraki randevumuz kesin doğum tarihi belli olacak...benimde hep raporlarla geçti hamileliim ve hep yattım kanamalar düşük tehlikesi v.s...çok şükür bugünlere geldik...benimde kara soyadım ...:) akayın doğum öncesi ve sonrası servisini çok merak ediyorum doğum orada olacak ama bi bilgim yok artık doğumdan sonra bilgi paylaşımında bulunursan çok sevinirim...sağlıkla kucağına alırsın inş...bebeğini...:KK49:

minegkn
30-05-12, 13:05
selinselinn
bu topici yeni gördüm bende ankaradayım etlik lokman hekime gidiyorum
lokman hekımden memnunmusun orda sanırım muayene 52 dogum 950mı bende etlıkteyım ama gıtmedım oraya hıc

marjinalfaydali
30-05-12, 13:05
Arkadaşlar Akay Hastanesin'nde tolga ecemiş beyden başka önerebileceğiniz doktor var mı? Kendisi için randevu almayı bile denedim, muhtemelen çok yoğundur.