Şu anda arşiv sayfalarında bulunmaktasınız. Konunun orjinali için tıklayınız:

Ankara'daki hamileler, tanışalım ve paylaşalım mı?

alsen
10-04-12, 13:04
nurceren
herkese merhaba. bi süre giremedim epey sohbet kaçırmışım onları okudum şimdi. ben daha doğurmadım. ama sabaha gidiyoruz doğuma malum sezeryan olacak. sabah 8:30 da gireceğiz doğuma kısmet olursa kavuşuyoruz bebişimize. şu an saatler kalmış durumda ve hissettiğim şeyleri tarif etmek çok zor. belirti sormuşsunuz arkadaşlar kasık ağrılarım çok fazlalaştı son günlerde yatakta sağa sola dönmek inanılmaz canımı acıtıyor azcık yürüsem resmen bebek dışarı çıkacak gibi ağrı oluyor kasıklarda. bunlar doğum belirtilerimi ağırlaşmanın verdiği ağrılarmı ayırt edemiyorum tabi. bizim için dua edin. sağ salim kavuşalım bebişimle. muhtemelen epey nete giremem ama en kısa zamanda yaşadıklarımı mutluluğumuzu paylaşırım inşallah. biz sıramızı savıyoruz darısı sizlere olsun inşallah :))
canım inşallah sen ve bebeğin sağlıklı bir şekilde atlatırsınız.dualarım seninle...güzel haberlerini en kısa zamanda bekliyoruz...

elidada
10-04-12, 14:04
truth88
selam kızlar bende Ankara Lokman Hekim Hastanesinde yapacağım doğumumu kısmetse....yengemde orda yaptı memnun kaldık hem evimize yakınlık da önemli:KK46::KK46::KK49::KK49:
ASEMB
a.s cnm hangi lokmanda yapcaksın yani sincanmı etlikmi bende sincanı düşünüyorumda
hangi dr a gdiyosun acep

kızlar bende bugun ayrıntılı ultrosana girdim herşey yolunda çıktı çok şükür.sincan lokman hekime gidiyorum doğum yapanlar genelde memnun sanırım.
bu arada tetenoz aşısı 20. haftada mı yaptırılıyor arkadaşlar:26:

mutedil
selam bende geldim, eylül 2012 annesiyim bende. ayrıca 8 yaşında bide kızım var. ben şimdilik devlet hastanesine gidiyorum son aylara doğru ne yaparım bilmiyorum, yardımcı oluverin :)

nihavend.....
elidada

kızlar bende bugun ayrıntılı ultrosana girdim herşey yolunda çıktı çok şükür.sincan lokman hekime gidiyorum doğum yapanlar genelde memnun sanırım.

gozunuz aydın ayrıntılıda her bi detayını gormek cok guzel bı duygu bıldıgım kadarıyla tetanoz asısı 24 haftaya kadar yaptırılabılıyor ama benım doktorum gerek yok demıstı yaptırmadım doktorunla bı konus ıstersen belkı gerek gormeyebılır

mutedil
selam bende geldim, eylül 2012 annesiyim bende. ayrıca 8 yaşında bide kızım var. ben şimdilik devlet hastanesine gidiyorum son aylara doğru ne yaparım bilmiyorum, yardımcı oluverin :)
hosgeldın mutedıl, hayırlı olsn saglıkla kucagına alırsın ıns, bence doktor meselesı kısının kendınde bıtıyo hamılelıge ve doguma bakıs acısıyla ılgılı. sonucta doktorun kım olursa olsun doguran sensın, eger dogumdan korkmayan biriysen ki tecrubeli annesin hele normal dogum dusunuyorsan devlet dusunulebılır ben guvenıyorum devlet hastanelerıne ama benim mesela hayattakı en buyuk kaygım ve korkumdu hamılelık ve dogum surecı o zaman da ınsan ıstıyorkı doktor ozel ılgı gostersın psıkolojık olarak da desteklesın. o yuzden ozelı sectım. sen hangı gruptansın cesurlardan mı benden mı :)

mutedil
nihavend.....
gozunuz aydın ayrıntılıda her bi detayını gormek cok guzel bı duygu bıldıgım kadarıyla tetanoz asısı 24 haftaya kadar yaptırılabılıyor ama benım doktorum gerek yok demıstı yaptırmadım doktorunla bı konus ıstersen belkı gerek gormeyebılır

hosgeldın mutedıl, hayırlı olsn saglıkla kucagına alırsın ıns, bence doktor meselesı kısının kendınde bıtıyo hamılelıge ve doguma bakıs acısıyla ılgılı. sonucta doktorun kım olursa olsun doguran sensın, eger dogumdan korkmayan biriysen ki tecrubeli annesin hele normal dogum dusunuyorsan devlet dusunulebılır ben guvenıyorum devlet hastanelerıne ama benim mesela hayattakı en buyuk kaygım ve korkumdu hamılelık ve dogum surecı o zaman da ınsan ıstıyorkı doktor ozel ılgı gostersın psıkolojık olarak da desteklesın. o yuzden ozelı sectım. sen hangı gruptansın cesurlardan mı benden mı :)
cesurlardan değilim aslında ve ilk kızım sezeryan olduğu için bu da öyle olacak. ama ilkinde devlette yaptım ve çok memnun kalmıştım bakalım bu sefer çok emin olamadım açıkçası.

mutedil
nihavend.....

cesurlardan değilim aslında ve ilk kızım sezeryan olduğu için bu da öyle olacak. ama ilkinde devlette yaptım ve çok memnun kalmıştım bakalım bu sefer çok emin olamadım açıkçası.

incilay_
minegkn
benıde dusundurdu ama bu kotrolde gıdıp bakcam bakalım bıde lokman hekımlerde uygun ama orayı tercıh edenler oluyor
evet en güzeli yerinde görüp karar vermek...

dtes1312
elidada

gözünaydın canım ben yaptırdım tetenoz aşını sağlık ocağından hemşiremiz arayıp cağırmıştı beni 20.haftada da sonra 1 ay sonrada 2. aşıyı yaptırdım sırayla zaten 5 doz yaptırıncada ömürlük oluyomuş diğerlerini yaptırıcam inş

mutedil
hoşgeldin canım ben ztb gidiyorum kontrollerime doğuma orda düşünüyorum memnuniyetde kişiye göre değişiyor bende ailemde arkadaşımda olsun bizlerde özellerden mağdur olanlardanız tamam yeteri ilgiyi görüyoruz belki ama yeteri kadar donanımlı olmuyor yada biz olmayanlara denk gelip devlet hastanelerine gönderildik nihavend srduğu gibi bende biraz cesurlu olanlardanım

incilay_
nihavend.....
merhaba kızlar, nasıl gidiyor? bizimki yerine yurduna sığamıyor olsa gerek gerim gerim gerdiriyor beni canım yanıyo, heralde ittire ,ittire çatlattı karnımı minik :) bazen oyle ıttırıyokı avucumda yumrugunu hıssedıorum resmen, cok guzel bı duygu ama gecesı gunduzu yok maşallah uyutmuyor da artık. kramplar da arttı iyice. çatlak konusundan herkesın muzdarıp oldugunu gordum artık genetik diyip bebeğimizin sağlığına şükredip yeni görüntümüze alışmaya çalışmak lazım sanırım.
nihavend bu kramplar kasılma şeklinde mi oluyor yoksa karnının çok sertleştiğini mi hissediyorsun...ben de sordum doktora da kalsiyum ya da magnezyum eksikliğinden olabilir akşam yemekle beraber al demişti magnezyum hapını...ben sertleşme olduğu zaman çok rahatsız oluyorum feci bişey ama çok uzun sürmüyor allahtan...çocuğun pozisyonundan olsa gerek diye düşünüyorum...muhtemelen seninki artık yerine sığamadığı için yakıyordur annesinin canını :))

nihavend.....
10-04-12, 15:04
incilay_
nihavend bu kramplar kasılma şeklinde mi oluyor yoksa karnının çok sertleştiğini mi hissediyorsun...ben de sordum doktora da kalsiyum ya da magnezyum eksikliğinden olabilir akşam yemekle beraber al demişti magnezyum hapını...ben sertleşme olduğu zaman çok rahatsız oluyorum feci bişey ama çok uzun sürmüyor allahtan...çocuğun pozisyonundan olsa gerek diye düşünüyorum...muhtemelen seninki artık yerine sığamadığı için yakıyordur annesinin canını :))
incilay benim kasılma şeklinde oluyor cnm, en ufak hareketımde hatta cogunlukla gecelerı artıyo ki sağımdan soluma ne eziyetle dönüyorum önce oturuyorum yatağın içinde sonra yavaş yavaş diğer tarafıma dönüyorum :) bende kramplar erken başladı magnezyum kullandım bi dönem pek değişiklik olmayınca kesti doktor. benim de çok uzun sürmüyor ama çok sık oluyor sıgamıyo cidden çok net hissediyorum :)

incilay_
10-04-12, 15:04
siderta
Günaydınlar herkese.
Ben daha önce de bahsettiğim gibi Fatih Hastanesine gidiyordum kontrollere ama orda doktorumun doğuma girme ihtimali pek yok gibiydi.
Tam bu konuda endişeler yaşarken dün yeni bir şey öğrendim.İşyerimin bağlı bulunduğu sendikanın hastane ile anlaşması varmış ve doğum için yüzde 30 indirim yapıyolarmış.
Ayrıca muaynelere de sadece 12 tl katılım payı alıyolarmış ve nst ücretsizmiş. Durum böyle olunca baya kafam karıştı benim de.
Eğer 20. haftalarda falan öğrenseydim bunu kesin geçerdim bu hastaneye ama 33. haftadayım.
Akay hastanesine giden duyan bilen yorum yapabilecek birileri varsa çok sevinirim.Bu saatten sonra hastane değiştirmeye değer mi aceba. Bu arada Fatihte normal doğum 1100 tl,
Akayda 2200 TL ama sendika indirimiyle 1500 tl ye geliyo bana.
siderta ben akaya gidiyorum doğumum orada olacak, ama tolga ecemiş'in biz muayenehanesine gidiyoruz...normal doğum 2200,epidural normal 2750.sezeryan 3000..hastanede hemşireler de yeni doğan ünitesi vs de çok güzel...orda doğum yapanlarla da görüştüm..normalde muayene farkı 85 tl ama sendika indirmini hiç düşünmemiştim acaba şimdiden sonra bi sendikaya üye olsam bana da indirim yaparlar mı ki :)) yüzde 30 iyi bir indirim :))

truth88
10-04-12, 18:04
ASEMB
a.s cnm hangi lokmanda yapcaksın yani sincanmı etlikmi bende sincanı düşünüyorumda
hangi dr a gdiyosun acep
sincan lokman hekim aylin totan hanıma gidiyorum:)

incilay_
10-04-12, 19:04
truth88
sincan lokman hekime giden arkadaşlar acaba memnun musunuz hastaneden...kuzenim de oraya başladı ama doğum konusunda çok kararsız...fiyatları da gerçekten çok uygun...acaba gebelik takibini yapan doktor doğuma geliyor mu ve yeni doğan üniteleri var mı?

siderta
10-04-12, 19:04
incilay_
siderta ben akaya gidiyorum doğumum orada olacak, ama tolga ecemiş'in biz muayenehanesine gidiyoruz...normal doğum 2200,epidural normal 2750.sezeryan 3000..hastanede hemşireler de yeni doğan ünitesi vs de çok güzel...orda doğum yapanlarla da görüştüm..normalde muayene farkı 85 tl ama sendika indirmini hiç düşünmemiştim acaba şimdiden sonra bi sendikaya üye olsam bana da indirim yaparlar mı ki :)) yüzde 30 iyi bir indirim :))
Bu Tolga Ecemişin methini çok okudum forumlarda ama benim bayan doktordan yana tercihim. O yüzden 2 bayan doktordan birini seçmem gerekiyor.
Muayene için bana 37 tl demişlerdi. Ultrason da ayrıca 50 tl ücretliymiş galiba. Ama sendikadan dolayı ücretsiz oluyomuş. Keşke çok daha önce haberim olsaydı bu durumdan.
Dünyanın parası gitti şimdiye kadarki muaynelerime :)
Keşke imkan olsa da hepimiz indirimli yararlanabilsek bu hastanelerden:)

dtes1312
11-04-12, 08:04
bebişlerinizde anneleriide sağlıklıdır umarım güzel bir gün olur hepimiz için inş

nuray0606
11-04-12, 09:04
Gunaydin, gune bugun okudugum bir sozle baslayalim. "Her bebegin dogumu dunyayi daha iyi bir yer yapmak icin verilmis bir mucizedir." nasılsınız bakalım

incilay_
11-04-12, 10:04
siderta
Bu Tolga Ecemişin methini çok okudum forumlarda ama benim bayan doktordan yana tercihim. O yüzden 2 bayan doktordan birini seçmem gerekiyor.
Muayene için bana 37 tl demişlerdi. Ultrason da ayrıca 50 tl ücretliymiş galiba. Ama sendikadan dolayı ücretsiz oluyomuş. Keşke çok daha önce haberim olsaydı bu durumdan.
Dünyanın parası gitti şimdiye kadarki muaynelerime :)
Keşke imkan olsa da hepimiz indirimli yararlanabilsek bu hastanelerden:)
herkese günaydın...
siderta keşke dediğin gibi olsa, ve ankarada fiyatlar neden bu kadar yüksek anlamıyorum,başka şehirlerde hiç de böyle değil, duyan şok oluyor :))

arkadaşım şükran hanıma gitmişti güleryüzlü bir bayan memnun kaldım demişti...bir dene istersen nasıl olsa ultrasyon ücreti de almayacaklarmış...ben de hastaneyi arayıp soracağım acaba belli bir süre üye olma zorunluluğu vs var mı :))

minegkn
11-04-12, 10:04
nihavend.....
merhaba kızlar, nasıl gidiyor? Bizimki yerine yurduna sığamıyor olsa gerek gerim gerim gerdiriyor beni canım yanıyo, heralde ittire ,ittire çatlattı karnımı minik :) bazen oyle ıttırıyokı avucumda yumrugunu hıssedıorum resmen, cok guzel bı duygu ama gecesı gunduzu yok maşallah uyutmuyor da artık. Kramplar da arttı iyice. çatlak konusundan herkesın muzdarıp oldugunu gordum artık genetik diyip bebeğimizin sağlığına şükredip yeni görüntümüze alışmaya çalışmak lazım sanırım.
mrb arkdaslar bu catlaklar nezaman baslıyor ben suan 18haftama gırcem kasıntılarım oluyor ara sıra ama oncedende az az oluyordu ve bu catlaklara ne kullandınız ben vazalın kullandım catlagım yok ama ole bı suruyorum :KK36:

dtes1312
11-04-12, 13:04
87nurcan bugün göremedim canım seni inş bebişinde sende iyisindir doğumun yaklaştığı için ilk aklıma sen geliyosun güzel haberlerini bekliyrz

nehirefe
minegkn
mrb arkdaslar bu catlaklar nezaman baslıyor ben suan 18haftama gırcem kasıntılarım oluyor ara sıra ama oncedende az az oluyordu ve bu catlaklara ne kullandınız ben vazalın kullandım catlagım yok ama ole bı suruyorum :KK36:
canım çatlaklar için daha erken bence.ben 31.haftamdayım daha çatlamadım ama son ana kadar yolu varmış...genetikmiş o yüzden bende olacak büyük ihtimal ama yinede önlemimi aldım.lierac krem kullanıyorum.bebe yağı kakaolu vazelin kullanıyorum bakalım işe yarayacakmı????

utopya06
minegkn
genelde 30-32. haftadan sonra başlayabiliyor
daha erken başlayan da var
benim şimdilik yok ama daha sevinmek için çok erken
doğum anında bile çatlayabiliyor
ben 3-4 hafta öncesine kadar aktarda yağ karışımı yaptırdım onu, vazelin ve acıbadem sütü kullandım dönüşümlü olarak
3 haftadır falan lierac jele başladım artık
şimdilik yok ve umarım olmaz hiç

kalypso
11-04-12, 14:04
Doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum. Uğur Hamurcu'ya daha önce gitmiş olan var mı?
Hakkında kötü birşey duymadım. Giden varsa görüşlerini yazabilir mi?

alsen
minegkn
canım 3.aydan itibaren önlem almalısın.ben ilk hamileliğimde hiç çatlamadım.inşallah bundada çatlamam.ben lierac kullanıyorum.duşta bebe yağı sürüyorum.
inşallah hepimiz en az çatlakla atlatırız.

minegkn
alsen
canım 3.aydan itibaren önlem almalısın.ben ilk hamileliğimde hiç çatlamadım.inşallah bundada çatlamam.ben lierac kullanıyorum.duşta bebe yağı sürüyorum.
inşallah hepimiz en az çatlakla atlatırız.
hepınıze tsk edrım benım sorunum cok bende vajınal agrıda varr yatakta saga sola donerken bacagıma agrı gırıyor yuruyus yapıyorum eve gelınce bacaklarım agrıyo kıtlenıyor fln gıttgım drdan memnun deıldım dr degısırcem bıde ozel kecıoren hastanesınde dogum yapanlar varmı

ASEMB
truth88
nasıl peki cnm memnunmusun dr undan bide fiyat aldınmı doğumla ilgili :18:

incilay_
sincan lokman hekime giden arkadaşlar acaba memnun musunuz hastaneden...kuzenim de oraya başladı ama doğum konusunda çok kararsız...fiyatları da gerçekten çok uygun...acaba gebelik takibini yapan doktor doğuma geliyor mu ve yeni doğan üniteleri var mı?
benım bildiğim kadarıyla doguma kendı dr u gelıyomus bi arkadaş öyle demişti
ve yenı dogan unıtelerı var cnm sıncan lokman baya büyük bi hastane

EEB1975
11-04-12, 18:04
Kızlar aranızda evde köpek besleyen var mı ? Köpekle bebek nasıl anlaşır acaba?

mutedil
12-04-12, 06:04
EEB1975
köpekle bebeğin anlaşmasında sorun olmaz da, köpek kılı bebek için inanılmaz riskli olmaz mı? Sonuçta köpek kıllarında büyük miktarda zararlı bakteriler mevcut.

arcak81
12-04-12, 06:04
bende hayvanları severım ama evde bı bebekle deıl bence sakıncalı

dtes1312
12-04-12, 10:04
kızlar nerelerdesiniz hiç uğrayan yok 2 gündür umarım herkes sağlıklıdır bende bugün sabah kızım hareket etmeyince biraz endişelendim her sabah oynardı neyseki başladı şimdi ufak ufak

nihavend.....
12-04-12, 11:04
minegkn
daha önce de belirtmiştim ben 3.aydan itibaren elancyl krem+aktardan aldıgım yag karısımını donusumlu olarak kullandım. haftada 3 gun yag 4 gun krem gibi, elancyl bitince organik bi krem olan erbavivanın catlak kremını aldım hala devam edıorum yag+krem seklınde. doktorum sadece badem yagı bıle aynı ısı gorur demıstı ama annemde cok var catlak genetik olacagından korkup onlem almak ıstedm. kısıye gore degısıyo karnın buyuklugune derının esneklıgıne baglı benım 31.haftada oldu. kasıntılar arttı ama kasımak artırabılıyo hemen krem surmek lazım o durumda gergınlıgı almak ıcın

nihavend.....
dtes1312
kızlar nerelerdesiniz hiç uğrayan yok 2 gündür umarım herkes sağlıklıdır bende bugün sabah kızım hareket etmeyince biraz endişelendim her sabah oynardı neyseki başladı şimdi ufak ufak
merhaba dtes benim kızım da bugun durgun, heralde onlar da bızım gıbı bazen enerjık bazen durgun oluolar, ufak ufak tekmelıo bıde tekmelerden cok artık dalgalanma seklını aldı hareketlerı her gecen hafta hareket seklı degısıo artık yerı daraldı

dtes1312
nihavend.....
merhaba dtes benim kızım da bugun durgun, heralde onlar da bızım gıbı bazen enerjık bazen durgun oluolar, ufak ufak tekmelıo bıde tekmelerden cok artık dalgalanma seklını aldı hareketlerı her gecen hafta hareket seklı degısıo artık yerı daraldı
sabahtan beri tatlı çikolota reçel ne varsa yedim uykudaydı heralde uyandı ben burdayım dedi bir iki tekmeledi şimdi yine uyudu ki hiç tepki yok önceden tatlıları yiyince sığamıyodu karnıma bende yine öyle bekledim ama buda normal heralde

mered
12-04-12, 13:04
Arkadaşlar herkese selamlar başlığı yeni gördüm ve çok mutlu oldum benim de kafama takılan sorularım oluyor.Buradan birbirimize yardımcı olabiliriz çok sevindim:)

nuray0606
12-04-12, 14:04
EEB1975
anlaşması konusunda bi sıkıntı olmaz bence ama bebekli evde bence köpek kedi gibi kılı çok dökülen hayvanlar beslenmemeli kılları çok tehlikeli

87nurcan
12-04-12, 15:04
selam bayanlar yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, yalnız gelenler hemen kaybolmasın artık:)) benim oğlanda arada nazlanıyo hareket etmiyo sonra canı isteyince hop hop dönüyo:))) yarın kontrolümz var teyzeleri malum gün azaldı, artık 21 ne kadar oğluş gelmezse suni sancı denenecek gibi , dua edin bize hayırlısıyla sağ salim kavuşalım inşalalh...

dtes1312
12-04-12, 15:04
87nurcan
selam bayanlar yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, yalnız gelenler hemen kaybolmasın artık:)) benim oğlanda arada nazlanıyo hareket etmiyo sonra canı isteyince hop hop dönüyo:))) yarın kontrolümz var teyzeleri malum gün azaldı, artık 21 ne kadar oğluş gelmezse suni sancı denenecek gibi , dua edin bize hayırlısıyla sağ salim kavuşalım inşalalh...
hayırlısı olsun canım dualarımız seninle inş güzel haberler alırsın yarın akşam bende istanbula gidiyorum doğumdan önceki son gidiş inş ordan devam ederim haberlerinizi almaya