Sezeryan düşüncesinden kurtarın beni!!!

Karga
3-03-12, 15:03
ikrar
bı ınsanın acıya dayanması yada doktor la alakalı bısey sanırım

bende mecburı sezeryan oldum, oglum dondurulmus embıryo, hemde kan sulandırıcı kullandım hamılelıgım boyunca, o yuzden sezeryan oldum, ama

bahsettıgınız gıbı durumlar yasamadım, eve geldım corba ve pohaça yaptım, annem yat dedıkce ne gerek var, agrım yok sızım yok dedım,

tabıkı normal sartlarda adı uzerınde normal dogum olmalı, ama sezeryanda o kadar korkutucu bı acı degıl

İlk kızımda çok acı çektim.Hem ndoğum sancısı hem searyen acısı.
2. dahaiyiydi sanki.
Sanırım bünyeden kaynaklanıyor.
Normal doğum yapanlar bebekleriyle koridorda yürüyüş yaparken çok imrenerek baktım onlara

KaRaKiZ3834
cesaret verim die girdim ama 18+2 haftalığım en iisi bebişim içimde kalsın :KK9::KK9::KK9:

hausfrau
slimsigara
Acaba hangi kafası güzel insan doğum yaparken kemiklerinin 20 tanesini kırmayı denemiş de ikisinin acısının eşit olduğuna karar vermiş? Çok saçma bir şey bu ya :KK1:
öyle bir yazi dolaniyor nette
onu diyorlar
ayyyy diye !!

askitom_85
hausfrau
canim bak benim suyum gelmisti
suyum butun gun gelmeye devam etti
ama sancim yoktu
artik 14 saat falan gecti bana suni sanci verdiler
birkac sonra tekrar verdiler
sonra sancim geldi
acidan kivrandim
cünkü suni sanci gercegi gibi degilmis
daha cok aci yani
benim acilmam yoktu
boyle 8 saat gecti
acilma hala yok
sancidan geberiyorum ama
baktilar acilma yok
sen bu gece uyu dinlen sana sabah kalhvalti yap tekrar suni sanci veririz dediler
YANI HALA SEZERYAN YOKKK
cidid durum olmadikca saglik aciisindan SEZERYAN YOK
ben ok dedim#yatacaktim
ebe bir bakayim dedi
acilmis dogum baslamis hooop dogumhaneye
düsün yani bu olay Türkiyede olsa aninda sezeryan
ama burda SONUNA KADAR NORMAL DOGUM

ve ben o kadar acili sabcili doguma ragmen tekrar dogursam
YINE NORMAL DERIM
dogum essiz birsey
ben kizimi dogurdugumu hissettim
bu hissi ölene kadar unutmam :)
Bak canim bu bide doktordan doktora fark ediyor burda.
Şaka gibi ama normal dogum taraftari doktor sayisi gittikce az azaliyor.

Ben 40+2 persembe kontrole gittigimde
Haftasonu dogurursun bekle dedi doktorum
Cuma gecti cumartesi gecti tik yok.
Ama cumartesi gecesi sabaha kadar pc basinda oturdum,kka da takildim )uyuyamamistim cunku.
Pazar 1 gibi uykudan kalktim wcye
Suyum geldi...
40+5 tim...
Hemen drumu aradik hastaneye gidin dedi.
Gittigimizde oglum kaka yapiyordu icerde...
Ebeler kontrol etti acilma 2 cm
Lagman falan derken sancilarim giderek siklasiyordu
.doktorum hep telefonla talimat veriyordu,nst ye de giriyodum surekli,kalp atislari icin...Ama aksam 5 te gene 5 cm olmustu anca
Ve bana da suni sanci verdiler bilirim...
Zordu evet,artik yalvardim sezeryan evraklari imzaladim...doktorum 8 de geldi aksam.
7.5 ta hala 5 cm di.

Doktorum muayene etti 8 cm olmus
Hadi dedi dogru dogumhaneye...
Ve doktor olan kardesim o zmn ogrenciydi,dogumuma o da girdi elimi tuttu.
8 45 de oglum dunyaya geldi...
Ve oyle guzel bir andi ki,bana gosterdiler.
Doktorum basimi oksayip cok guzel bir oglun oldu,simdi hic korkma artik bitti,seni uyutuca z dikis aticaz dedi...adam oyle moral vericiydiki taa ilk gunden...

Oglum hem gun asimindan kaka yapmis icerde,hemde
Dogdugunda boynuna iki kordon dolanmisti...
Al sana 2 kere sezeryan sebebi degilmi?

Demem o ki,Allah vicdanli doktorlarla karsilastirsin...

Dogimdan sonra koridorda surekli yuruyodum
Merdivenlerden altkata iniyodum,cok enerjiktim.
Hatta alt katta gezmek yasak demisti hemşireler...
O gece hastanede kaldik,tek kisilik odada
oglen kahvaltidan sonra cikmistik...

Dunya guzeli minik oglum,simdi 25,5 aylik,masallah...

tgcege
birçok doğum görmüş biri olaraktan tavsiyem
ağrı eşiğiniz düşükse normal doğumu önermem
toplumda dolaşan söylentilere inanmayın doğumdan sonra hemen ayağa kalıyorsun durumu
herkes için geçerli bişi değil bünyeden bünyeye değişiyor.Norman doğumdada vajinada kesik açılıyor
yoksa o kadar yerden bebek nasıl çıkıcak
Ama ben kesinlikle sezeryandan yanayım ileride doğumumu sezeryanla gerçekleştirmek isterim

tanemim
istege bağı sezeryanla doğum yaptım ilk ayağa kalkerken acıyodu onra kızım sarılık oldu hastaneye yuruyrek gittim acıs da gitti:)önemli oan çocuğun sağlıklı olması sezeryandan korkma kötü düşünürsen k ötü olur o piskolojiyle korkarsın

Sibelim84
bi arkadaş yazmış ya 20 kemik kırılmasına eşdeğer diye. Anneme sordum şimdi 6 tane doğum yapmış kendisi zamanında.
-anne normal doğum 20 kemik kırılmasına eşdeğermiş oyle miya
- has......:KK1: oyle şey mi olur gene hamile olsam normal doğururum

sanırım cvp yeterli. Rabbim kolay doğumlar nasip etsin tüm gebe arkadaşlara

simeron
twilight serisinin son vizyona giren filmde bella yarı insan yarı vampir bir bebek dünyaya getirdi... ve o kemik kırılması oldu haliyle :) şimdi o geldi aklıma nedense ben henüz 10 aylık evliyim.. yaşım 24 bebek düşünmüyoruz yani bi 4/5 senesi var :) ama ben normal doğumdan yanayım.. bakalım zamanı gelince göreceğiz herşeyi

slimsigara
hausfrau
öyle bir yazi dolaniyor nette
onu diyorlar
ayyyy diye !!
Böbrek taşı düşürmek de doğum sancısına eşit diyolla ona bakarsak. Her söylenene inanmamak lazım :KK76:

KaRaKiZ3834
3-03-12, 16:03
sezeyanı açıp izleyn

hausfrau
askitom_85
Bak canim bu bide doktordan doktora fark ediyor burda.
Şaka gibi ama normal dogum taraftari doktor sayisi gittikce az azaliyor.

Ben 40+2 persembe kontrole gittigimde
Haftasonu dogurursun bekle dedi doktorum
Cuma gecti cumartesi gecti tik yok.
Ama cumartesi gecesi sabaha kadar pc basinda oturdum,kka da takildim )uyuyamamistim cunku.
Pazar 1 gibi uykudan kalktim wcye
Suyum geldi...
40+5 tim...
Hemen drumu aradik hastaneye gidin dedi.
Gittigimizde oglum kaka yapiyordu icerde...
Ebeler kontrol etti acilma 2 cm
Lagman falan derken sancilarim giderek siklasiyordu
.doktorum hep telefonla talimat veriyordu,nst ye de giriyodum surekli,kalp atislari icin...Ama aksam 5 te gene 5 cm olmustu anca
Ve bana da suni sanci verdiler bilirim...
Zordu evet,artik yalvardim sezeryan evraklari imzaladim...doktorum 8 de geldi aksam.
7.5 ta hala 5 cm di.

Doktorum muayene etti 8 cm olmus
Hadi dedi dogru dogumhaneye...
Ve doktor olan kardesim o zmn ogrenciydi,dogumuma o da girdi elimi tuttu.
8 45 de oglum dunyaya geldi...
Ve oyle guzel bir andi ki,bana gosterdiler.
Doktorum basimi oksayip cok guzel bir oglun oldu,simdi hic korkma artik bitti,seni uyutuca z dikis aticaz dedi...adam oyle moral vericiydiki taa ilk gunden...

Oglum hem gun asimindan kaka yapmis icerde,hemde
Dogdugunda boynuna iki kordon dolanmisti...
Al sana 2 kere sezeryan sebebi degilmi?

Demem o ki,Allah vicdanli doktorlarla karsilastirsin...

Dogimdan sonra koridorda surekli yuruyodum
Merdivenlerden altkata iniyodum,cok enerjiktim.
Hatta alt katta gezmek yasak demisti hemşireler...
O gece hastanede kaldik,tek kisilik odada
oglen kahvaltidan sonra cikmistik...

Dunya guzeli minik oglum,simdi 25,5 aylik,masallah...

canim yaa senin dogumda zor olmus
ama unutmayacak iste
benimde hala her ani
gece suyumun gelmesinden itibaren aklimda

sükür benim doktorlar ebe hepsi iyidi
hele ebe
hic unutmam
dogurdum
basardin basardin diye bagirmis
herkes Alman orda
cok olayliydi yaa
benim acim coktur suni sancidan dolayi
ama yinede tekrar dogurdam normal derim esi benzeri yok :)

yanim senin cocuk masallah kocaman
benimki daha pek minik
daha 4 bucuk aylik
onunla geciyor zamanim
:)

tanemim
her doğumun bir riski var inşalah dr.iyi olur sağlıkı olun yeter

tubii_
Sibelim84
bi arkadaş yazmış ya 20 kemik kırılmasına eşdeğer diye. Anneme sordum şimdi 6 tane doğum yapmış kendisi zamanında.
-anne normal doğum 20 kemik kırılmasına eşdeğermiş oyle miya
- has......:KK1: oyle şey mi olur gene hamile olsam normal doğururum

sanırım cvp yeterli. Rabbim kolay doğumlar nasip etsin tüm gebe arkadaşlara
:KK9: :KK9: :KK9:
benim annemde 4 doğum yapmış, ne zaman korkuyorum, sezeryanla yapıcam galiba desem kızar bana :KK53:
ne kadar tatlı canınız varmış, normal doğum öyle abarttıkları gibi bişey olsa ben 4 tane doğurmazdım heralde der..
birde sezeryan yurt dışında fln yasaklanmış diye duydum,
bizdede doktorlar çok gerekli olmadıkça normal doğumu tavsiye ediyolar..
demekki sezeryan sanıldığı gibi iyi bişey değil..
son olarak, doğumdan sonra bi annenin tüm günahları dökülür, yeniden doğmuş gibi tertemiz olur derler,
böyle bi payeye ulaşmak elbette kolay olmasa gerek, ama abartıldığı gibi olduğunu da sanmıyorum..
bi arkadaşta yazmış, sezeryanda acı bi ömür, normal doğumda birkaç dk..
etrafımdaki sezeryanla doğum yapanları görünce buna katılmamak elde değil..

dilzar
ilknu34
cesaret verim die girdim ama 18+2 haftalığım en iisi bebişim içimde kalsın :KK9::KK9::KK9:
korkutmaya gelince üstümüze yok çünkü, asırlardan beri insanlar bebeklerini bu şekilde dünyaya getiriyor...
doğal yani adı üstünde normal doğum, biz bu şekilde dünyaya gelmeye ve getirmeye uygun olarak yaratılmışız...

normal doğumun asırlık tecrübelerine karşın sezeryanın geçmişi kıyaslanamaz bile... acaba bebeğe ve anneye kalıcı zarar veriyor mu hiç kimse emin olamaz... sağlık durumlarında tabiki sezeryan düşünülür ama kendi isteği ile sezeryan olanlar bu bilinmezliği de düşünmeli...

batı ülkelerindeki sezeryan azlığı da insanı düşündürüyor...

ve doğumda çekilen herbir acı bebeği geliştiriyor, dış dünyaya hazırlıyor... anıları da cabası, o acıyla yaşanan şeyler, söylenen sözler hiç unutulmayacak güzel hatıralara dönüşüyor... inş. ikinci bebeğim olursa o da normal doğar...:KK46::KK46::KK46:

hausfrau
slimsigara
Böbrek taşı düşürmek de doğum sancısına eşit diyolla ona bakarsak. Her söylenene inanmamak lazım :KK76:
internette her yazan dogru degil elbet
birazda mantik :KK43:)
hatta genelde hep mantik :)

Nessy
Öncelikle hayırlısını dileyin isteyin Allah'tan.
Annem üç kez ameliyat oldu.
Ben de normal doğumla dünyaya gelmişim.Suni sancıyla.Hastaneye gidince hop kesilivermiş ağrısı.Suni sancı vermişler.
Normal doğumu hep tavsiye eder bana annem.
Şu da var ama:Annemin bu sene olan ameliyatı geçenkine göre ağırdı.Yine de hemen kendine geldi,ağrısı sızısı olmadı.Rahat etti.
Bir ay sonra da dışarı çıkmaya başladı.
Hiç düşünmeyin bunları,bebeğinize,yavrunuza odaklanın.Moralinizi yüksek tutun.

MerwoSh
tatlim zaten birkere dogum yapmissin degilmi , neyden korkuyorsun ben dogum yapmadim ama normal dogumu isterim hep allah nasip ederse, olumsuz konusanlardan uzak dur , internette video falan izleme sakin.
suda dogumuda dusunebilirsin yada epidural normal dogum diye bir sey var..cok cok kolaylastiriyor normal dogumu diye biliyorum onuda deniyebilirsin.. hem daha cabuk kilo verirsin,artilari cok ama eksileri yok normal dogumun.. Cocugunun ilk dunyaya gelisini goruceksin.. sezaryani at aklindan,,sen farkinda olmadan 7 kat kesiyorlar seni ondan kork bence..uyaninca agrisi sizizindan bahsetmiyorum.

hausfrau
MerwoSh
tatlim zaten birkere dogum yapmissin degilmi , neyden korkuyorsun ben dogum yapmadim ama normal dogumu isterim hep allah nasip ederse, olumsuz konusanlardan uzak dur , internette video falan izleme sakin.
suda dogumuda dusunebilirsin yada epidural normal dogum diye bir sey var..cok cok kolaylastiriyor normal dogumu diye biliyorum onuda deniyebilirsin.. hem daha cabuk kilo verirsin,artilari cok ama eksileri yok normal dogumun.. Cocugunun ilk dunyaya gelisini goruceksin.. sezaryani at aklindan,,sen farkinda olmadan 7 kat kesiyorlar seni ondan kork bence..uyaninca agrisi sizizindan bahsetmiyorum.
yavrum benim :))

golgemmm
askitom_85
basindan beri normal dogum taraftariydim
Bunu doktorumda destekleyince
Zor olmasina ragmen normal dogum yaptim...
Ha saglik sorunum olsaydi tabiki sezeryan yapilmasina musaade ederdim.yada son anda bebekle alakali bir komplikasyon olsaydi...

Bunyem kuvvetlidir...benimde bikac dikisim oldu ama zamanla oturada biliyosun ,mesela ben 2 3ncu gun yemek yaptim,mecburen...

Zaten sezeryan olsaydim bakabilecek kimsem yoktu.rabbim dualarimi kabul etti...

Saglik sorunu disinda,sezeryana karsiyim.

Cunku olan arkadaslarim 2 sene bile gecse sizliyor usutunce diyorlar...memnun kalani hic gormedim..
Ama doktorunuzu dinleyin,herhangi bir sorununuz yoksa normal yaparsiniz ztn.

Normalde birgun a ci,veya takibinde 1 ay,
Sezeryanda ömur boyu...
omur boyu sezeryan acısı ceken gormedım abartmayın lufen haa baypas amelıyatı bıle 3 ayda unutuluyor neden bahsedıosunuz allah askına..
normal dogum yapmıssın tebrık ederım zaten agrı esıgın yuksekmıs ee o halde gerek yok zaten sezeryana..benım anlatamadıgım yada anlamak ıstemeyenler var sanırım..kendıne guvenen ben bu agrıyı cekerım dıyen herkes normal dogum yapabılır yapsında helal olsun..ama agrı esıgı dusuk ınsanlar bos yere normal dogum dıye yıpratmayın kendınızı
ferege
bence normal doğumdan korkup sezeryanı tercih edenler ( sağlık sebeplerinden bahsetmiyorum ) sürekli etraflarındaki hamileleri normal doğumdan korkutup onları sezeryana ikna etmeye çalışıyorlar
bence bu suçluluk psikolojisi, içten içe herkesin yaptığı birşeyden korkmayı sırf bu nedenle yarım anne (kesinlikle katılmıyorum bu deyime) olmayı kendilerine yediremediklerinden kendilerine yandaş arıyorlar
istiyorlar ki herkes onlar gibi korksun ki kendi korkuları normal olsun. içlerine sinsin. diyebilsinler ki herkes korkup sezeryan oluyor.
Bu sebeple sezeryan olmak isteyen ya da sezaryan doğum yapmışları hiç dinleme
adı üstünde 'normal' doğum
hahahahahhha a nın b nin sezeryan yapması benım ıcın nasıl bır cıkar saglayabılırkı:))))))) yarım ınsan olarak ıdrak edıosunuzda sıze bırsey solerdımde sımdı kk dan uyarı gelır gerek yok anladın sen onu:))))
tgcege
toplumda dolaşan söylentilere inanmayın doğumdan sonra hemen ayağa kalıyorsun durumu
herkes için geçerli bişi değil bünyeden bünyeye değişiyor.Norman doğumdada vajinada kesik açılıyor
Ama ben kesinlikle sezeryandan yanayım ileride doğumumu sezeryanla gerçekleştirmek isterim
ıste anlatmak ıstedıgımı anlayan bır ınsan ...cok mutlu oldum demekkı sorun bende degılmıss:)))
normal dogum kolaydır..hıc acımıyor.. ohhh gule oynaya doguracaksın mı denmelı kı ınsan cesaretlensın:)))polyanacılıktır bu..
agrı esıgı dusuk bırı olarak sezeryan taraftarıyım..normal dogum dan korkanlar ve buna ragmen normal dogum ısteyenler hıcccccccc kotu dogum hkayelerıne laf atmayın okumayın kardesımmm........ıyı hıkayeyı kım nerden yaratsın sanaa..

askitom_85
hausfrau
canim yaa senin dogumda zor olmus
ama unutmayacak iste
benimde hala her ani
gece suyumun gelmesinden itibaren aklimda

sükür benim doktorlar ebe hepsi iyidi
hele ebe
hic unutmam
dogurdum
basardin basardin diye bagirmis
herkes Alman orda
cok olayliydi yaa
benim acim coktur suni sancidan dolayi
ama yinede tekrar dogurdam normal derim esi benzeri yok :)

yanim senin cocuk masallah kocaman
benimki daha pek minik
daha 4 bucuk aylik
onunla geciyor zamanim
:)
Evet cok zordu.hastanede bide kayinpederin tehditleri bagirtilari arasnda sancimi cektim...
Deli mi ne doktorla kavga etmis ,ebelere bisi olsun cocuklarima kaninizi akitirim demis....

Doktora alip goturcem gelinimi demis.
Doktorda ben askitom u cok severim...
Onun yeri ayri ama siz bilirsiniz demis.
Esimde izin vermemis babasina.doktordan da ozur dilemis.adam hazir biz evraklari imza etmisken pekala sezeryana alabilirdi,nasilsa kayinpederime de cok kizmisti...

MerwoSh
hausfrau
yavrum benim :))
:KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54:

hausfrau
askitom_85
Evet cok zordu.hastanede bide kayinpederin tehditleri bagirtilari arasnda sancimi cektim...
Deli mi ne doktorla kavga etmis ,ebelere bisi olsun cocuklarima kaninizi akitirim demis....

Doktora alip goturcem gelinimi demis.
Doktorda ben askitom u cok severim...
Onun yeri ayri ama siz bilirsiniz demis.
Esimde izin vermemis babasina.doktordan da ozur dilemis.adam hazir biz evraklari imza etmisken pekala sezeryana alabilirdi,nasilsa kayinpederime de cok kizmisti...
kayinpeder ayip etmis
doktorlara guvenmesek kime guvenecegiz
esin iyi yapmis

KaRaKiZ3834
ben sezeryan izledim demin kesinlikle sezeryan doğurmam !!!!!!!!!!11

MerwoSh
tgcege
ilk olarak bu tarz fikir verenlerdende uzaklasabilirsin..
ne sacma birsey, sezaryana tesfik edeni ilk defa goruyorum
her normal dogumda vajinal kesik diye bir sey yok.
annem 3 tane normal dogum yapmis ve hic epizyodomi yapilmamis.
yani korkutmak yerine,morel vermemiz lazim
hem artik dokt6orlar bile daha cok para kazanmayi bir yere birakip zevki sezaryan yapmiyorlar,
heleki ilk dogumu normal olan birine,...
sezaryanla dogum yapinca daha cabukmu ayaga kalkiliyor yani
normal dogumda kalkilmiyorda, buda kisiden kisiye degisir,..
yorum yapmak icin yorum vallahi sinir oldum,

tgcege
canım ben doktor adayıyım
neyin ne oldugunu çok iyi biliyorum gözlerimle gördüğüm şeyi yok sayacak değilim