2013 Ocak Anneleri....

orkide85
10-08-12, 10:08
AYŞECİM..geçen sene benimde mutfakta çok karınca vardı..ben aktardan sprey aldım ve faydasını gördüm..ondan sonra bir daha da yok çok şükür..

feslegenim
10-08-12, 12:08
Benim mutfakta da olmuştu karınca bir dönem.
Bildiğimiz bebek pudrası döktüm izlediği yollara...
İşe yaramıştı. Birde çamaşır suyuyla da silince tezgahı falan (tezgaha çıkıyorlardı) hiç gelemediler.

ay_she
orkide85
AYŞECİM..geçen sene benimde mutfakta çok karınca vardı..ben aktardan sprey aldım ve faydasını gördüm..ondan sonra bir daha da yok çok şükür..
canım ne dıe aldın karınca cok var fln mıd eıdn ebnde alaım ya evın her yerınde varalr az az

feslegenim
Benim mutfakta da olmuştu karınca bir dönem.
Bildiğimiz bebek pudrası döktüm izlediği yollara...
İşe yaramıştı. Birde çamaşır suyuyla da silince tezgahı falan (tezgaha çıkıyorlardı) hiç gelemediler.
ılk kez dün mutfak dolabında görudm tezgaha cıkmıoalr nerden dolaşıolarsa :KK70: belkı de

çamasır suyu ıle sildiğim için kullanmıoalrdır o yolu :) ben ne zmanadır ılk kez evımd ekarınca gordum

bu sene coks ıcak ondan oldu galıba aklıam baska bısı gelmıo

dodehimini
ben öğrenciyken evi basmışlardı, sokak kapısında delık bulmuşlar mutfağa doğru tek sıra gidiyorlardı.Okula giderken gittikleri yola domestz doktüm karıncalar yüzüyodu içinde..akşam döndüm hiçbiri yok domestsla bıle ölmediler yanii.. hele de şekerin yerini buldularsa...

Yesim83
fbetuly
herkese günaydınlar ve hayırlı cumalar.
günlerdir gelemedim.çok kötüyüm ağzıma tek lokma süremiyorum acillere gidiyoum.serum takılıyo fayda ediyomu bilmem.
neyse en son dahiliyeye gittim midmden sebep.tahlil istedi.hemogram çalışamadık kanda sorun oldu dediler.
dün akşam acile gittiğimde bidaha yaptırayım dedim.ama kan değerlerim öle düşmüşki makina okumuyormuş.plt değerim falan düşmüş.
buda tehliklei bişe Aallah korusun biyerim kanasa durduralmicak.
bugün izmittekli hem romotoloji dr.umu hemde kadın doğuma ulaşmaya çalışıcam.büyük ihtimal beni yatırırlar.bebeğim için endişeleniyorum.dualarınızı bekliyorum herşey çokgüzel giderken neden böyle oldu anlamadım.
bu arada çarşamba günü 4lü testimi aldım sonuçlar çok güzel.bi bu moral oldu işte.
gecmis olsun canim. bir gorus bakalim dr ne diyor Allah sifa versin
delikiz1982
herkse selam
ya bende bel ağrısı başladı hafiften
yani öyle aşırı değil hafif ama daha önce yoktu yeni başladı
sanırım artık büyümeye başlıyorlarya o da ağrı yapmaya başlıyor
bi de çok çabuk yorulmaya başladım
yorulsam hemen belim ağrıyor

sizde de oluyormu
bende de var o agri biraz is yapayim hemen basliyor yada yuruyunce .
ben cok dikkat edemiyorum acikcasi yani oyle agir kaldirmiyorum ama ev isini yapiyorum dinlene dinlene
naz yapamiyorum belkide kocam naz cekicek biri olmadigi icindir :KK43:
normal hayatim devam ediyor belkide rahat bir gebelik geciriyorum agirlasmadim henuz.
ins son ana kadar boyle olurda rahatca kendi isimi kendim gorebilirim

orkide85
ay_she
canım ne dıe aldın karınca cok var fln mıd eıdn ebnde alaım ya evın her yerınde varalr az az

ılk kez dün mutfak dolabında görudm tezgaha cıkmıoalr nerden dolaşıolarsa :KK70: belkı de

çamasır suyu ıle sildiğim için kullanmıoalrdır o yolu :) ben ne zmanadır ılk kez evımd ekarınca gordum

bu sene coks ıcak ondan oldu galıba aklıam baska bısı gelmıo
karınca için ilaç dedin mi verirler..fis fis sıkıyorsun olduğu yerlere bir daha gelmiyor 6-8 tl bişey..

gamze1907
Btlkubra
Canim ben pilatese basladin ebru şalli nin cd sinden yapiyorum

ebru şallınınkini istemmiyrum ben pek tavsiye etmiyolar onu ya hem sinir oluyorum ben o kadına :KK1:

demet35
10-08-12, 13:08
hayırlı cumalar annişler biz bugün 3lü testimiz için gittik şükür sağlığı yerinde bebişimizin ay takıntılı olucam ben son hafta bişeymi olduki diye kocişi bile bıktırıyorum bugün de tıpta tek doktordu bi kişi karından ult bi kadın hastalıklarına bakıyordu 2dk ölçtü yanındakine değerleri yazdırdı tamam bi ara baktım yatıyodu oğluş ay iyiki özellerde var yoksa 1ay görme 2dk ult zaten karaltı halinde ne cinsiyet ne bişey ögren gerçi sağlıklı sıhhatli olsunda

bide benim annemle kareşim felaket film gibi rüyalar görür teyzesi oğluşumu görmüş kapkaraymış ay bizden pek kara beklememsekte aman kara olsun onuda severiz dedik bu 2ci kara oğluşumu gören tembel anası bi rüya göremiyor önceki bebişte hamile olduğumu rüya göremeye başlayınca anlamıştım bunda rüya yokki oğluşumu göreyim

bugün bebişlerini gören mutlu olan herkeze hayırlı olsun ay rabbime şükür ki bu güzel duyguyu yaşayabiliyoruz busefer ult bebişimin ilk yaşadığını duyduğum odadaydı bide ona ağladım ay hem mutluluk hem üzüntü nasıl garip bişey

fbetuly canım bende bugün 5kilo vermişim ama tontiştim yemek düzene girdi doğal ama bebişi besleyemezsem diye korkuyodum ama bebişler bizdeki herşeyi sömürüp kendilerini besleyebiliyormuş olan sana oluyor ki 4lü testin güzel çıkmış e haftasını da tutuyordur bebiş artık sen başta kendini besle sevdiğin faydalı şeyleri yemeye çalış kan hapı vermişmiydi sana

ayşecim o kan şurubu daha kötü diyorlardı bende 1yere gideceksem kan hapını kesinlikle içmiyorum evdeyken kullanıyorum e siz bide çalışıyosunuz kolay gelsin

bide kocişlerden bişey beklemeyin kızlar çoguna söyliyeceksin bende üstünü örterim ben çok üşürüm üstümü bu sıcaklarda açmam o atar pikeyi ben örterim örtme beni diye kızar sabah öper uyandırırım oda kalkar banyoya koşar ah beni bi öpüp uyandıran yok derim (ay hakkınıda yemeyeyim normalde çok öper ama sabahları azcıkdaha suratsız olan odur) sonra ben söyleyince yapmaya kalkar e ozaman da anlamı kalmıyor ama aman başka sıkıntıları dertleri olmasında öyle üstünüzü örtecek aman öpüp uyandıracak adam zor bide erkekler doğuştan ateşli uyuyanın üstüne kar yağar nerden bilecekler :KK34:

demet35
ayşecim bizimde giriş katında çıkmıştı bimden di sanırım karınca tebeşirimi tebeşir tozumu öyle bişey alıp sürüp 2gün bekletip kurtulmuştu ne kullanırsan kullan arkasından hemen temizleme ilaçlatıncada 2gün temizleme derler ya

kız hem karınca berekettir derler evine bereket geliyor :KK9: gerçi evde onları görünce :KK53: pek bereket gibi olmaz ama öyle derdi annem :)

mathematician
mrb kızlar.bayadır uğrayamamaıştım.umarım herkes iyidir.ben de bu aralar enfeksiyon ve şekerle uğraşıyorum.geçtiğimiz ay idrarda enfeksiyon tespit etmiştik antibiyotik vermişti doktor.geçtiğimiz hafta yeniden baktırdım geçmemiş.yine antibiyottik kullanmaya başladım.inşallah bu kez kurtulurum bu illetten.
bir de gebelikte 28. haftada şeker yüklemesi yapılır.benim gebelik öncesi insülin direncim olduğu için şeker yükleme testini de bu hafta yaptık.ne yazık ki şekerim de biraz yüksek çıktı.diyet verdiler.hem diyeti uyguluyorum hem de hergün şekerimi ölçüyorum.işte böyle...

bu arada size bişey sormak istiyorum kızlar.hepiniz özeldeki doktorlara mı gidiyorsunuz?devlet hastanesine giden var mı aranızda?ben şimdiye kadar hep özele gitttim.yalnız özeldeki doktorum ayrılıyormuş.başka bi şehre gidiyo.şimdi kendime yeni bir doktor bulmam lazım.ne yapacağımı bilmiyorum.acaba devlet hastaneleri nasıl?

aherdo
mathematician
mrb kızlar.bayadır uğrayamamaıştım.umarım herkes iyidir.ben de bu aralar enfeksiyon ve şekerle uğraşıyorum.geçtiğimiz ay idrarda enfeksiyon tespit etmiştik antibiyotik vermişti doktor.geçtiğimiz hafta yeniden baktırdım geçmemiş.yine antibiyottik kullanmaya başladım.inşallah bu kez kurtulurum bu illetten.
Bir de gebelikte 28. Haftada şeker yüklemesi yapılır.benim gebelik öncesi insülin direncim olduğu için şeker yükleme testini de bu hafta yaptık.ne yazık ki şekerim de biraz yüksek çıktı.diyet verdiler.hem diyeti uyguluyorum hem de hergün şekerimi ölçüyorum.işte böyle...

Bu arada size bişey sormak istiyorum kızlar.hepiniz özeldeki doktorlara mı gidiyorsunuz?devlet hastanesine giden var mı aranızda?ben şimdiye kadar hep özele gitttim.yalnız özeldeki doktorum ayrılıyormuş.başka bi şehre gidiyo.şimdi kendime yeni bir doktor bulmam lazım.ne yapacağımı bilmiyorum.acaba devlet hastaneleri nasıl?
devlet hastanesine hic gitmedim, ama gidenleri biliyorum pek memnun değiler.. Bence sen özele devam et. Izmirdeysen kendi doktorumu tavsiye ederim. Hem muayene ücreti uygun hem de dünya tatlısı bir kadın, iyi dr...

ay_she
dodehimini
ben öğrenciyken evi basmışlardı, sokak kapısında delık bulmuşlar mutfağa doğru tek sıra gidiyorlardı.Okula giderken gittikleri yola domestz doktüm karıncalar yüzüyodu içinde..akşam döndüm hiçbiri yok domestsla bıle ölmediler yanii.. hele de şekerin yerini buldularsa...
eheuehu evet öyleler su dokuncede yuzuyolar çok azımlı varlıkalr :KK70:

bekarken annemlerdeyken yanı evde şekere dadanmsılardı o yuzden en basıdnan berı şekerı cok sıkı

sakalrım yanı ben bıle zor bulurum kaldı kı karınca :KK70: zaten şekerlerıeme hıc bulaşamamıslar :KK70:

orkide85
karınca için ilaç dedin mi verirler..fis fis sıkıyorsun olduğu yerlere bir daha gelmiyor 6-8 tl bişey..
analdım canım ben onu sorayım aktara kökten çözüm :) sağol

demet35
ayşecim o kan şurubu daha kötü diyorlardı bende 1yere gideceksem kan hapını kesinlikle içmiyorum evdeyken kullanıyorum e siz bide çalışıyosunuz kolay gelsin

bide kocişlerden bişey beklemeyin kızlar çoguna söyliyeceksin bende üstünü örterim ben çok üşürüm üstümü bu sıcaklarda açmam o atar pikeyi ben örterim örtme beni diye kızar sabah öper uyandırırım oda kalkar banyoya koşar ah beni bi öpüp uyandıran yok derim (ay hakkınıda yemeyeyim normalde çok öper ama sabahları azcıkdaha suratsız olan odur) sonra ben söyleyince yapmaya kalkar e ozaman da anlamı kalmıyor ama aman başka sıkıntıları dertleri olmasında öyle üstünüzü örtecek aman öpüp uyandıracak adam zor bide erkekler doğuştan ateşli uyuyanın üstüne kar yağar nerden bilecekler :KK34:
yaa napim hapı ıcemedım çok kocamandı kucuk kan hapıdnan verırı dedım ama ondan vermeıd bunu verdı

bugun ıctım aslında mıdmeı bulandırmadı ama ne bıleım ya benım bulantım gerı geldı eskısı kadar değil ama yıne de

çok mıdem bulanıyo ne yapıcaz bılmem :S özellıkel havasız mekanalrda koku olasa bıel havasızlık öğürttürüyo

mathematician
bir de gebelikte 28. haftada şeker yüklemesi yapılır.benim gebelik öncesi insülin direncim olduğu için şeker yükleme testini de bu hafta yaptık.ne yazık ki şekerim de biraz yüksek çıktı.diyet verdiler.hem diyeti uyguluyorum hem de hergün şekerimi ölçüyorum.işte böyle...

bu arada size bişey sormak istiyorum kızlar.hepiniz özeldeki doktorlara mı gidiyorsunuz?devlet hastanesine giden var mı aranızda?ben şimdiye kadar hep özele gitttim.yalnız özeldeki doktorum ayrılıyormuş.başka bi şehre gidiyo.şimdi kendime yeni bir doktor bulmam lazım.ne yapacağımı bilmiyorum.acaba devlet hastaneleri nasıl?
canım çok gecmıs olsun şeker çok önemlı ya neysekı farkındasın ve bılınclısın inşallah çokyukselmez

ben devlete de gıdıyorum özele de bı de devlette calısan doc var ona gıdıyorum Allah tan doç senelıkıznını yapmıs

bıyere gıtmıcek yanı rahatım :KK70: yalnız özeldkeı doktoruma hep sorcam sormayı unutuyorum o da ızne cıakr heralde

hastanedekı en cok çalışan dr dıyebılırım kapısnın onunde bisürü kuyruk diğerleri daha tenha....devlete de gıdıp ara ara

tahlıllerımı neym yaptırıyorum :)

ferdaerd
endless87
ferdacım oğluşun hayırlı olsun tatlım :) ama benim anlamadığım bişey var.. dış cinsel organlar 13. haftada oluşuyor.. bebiş gösterirse kendini 14. haftada çoğu doktor yüzde yüz doğru tahmin yapabiliyorlar.. ama bazı doktorlar da 16. haftaya kadar beklemeyi tercih ediyor.. peki bu 12. haftada cinsiyet tahmini yapan doktor neye göre kız veya erkek diyor? bence sırf heyecanlı anne babaları başlarından savmak için öle yorum yapıyorlar.. senin oğluşun gayet uslu tatlım doktorun kandırıkçı :KK9::KK9:
Valla canım herhalde duruşundan kemik yapısından filan diyeceğim ama... Belirtilerime ve vücudauma bakan hatunlar hep ısrarla erkek demişlerdi. Ne varsa eski toprakta var :KK9:

fbetuly
herkese günaydınlar ve hayırlı cumalar.
günlerdir gelemedim.çok kötüyüm ağzıma tek lokma süremiyorum acillere gidiyoum.serum takılıyo fayda ediyomu bilmem.
neyse en son dahiliyeye gittim midmden sebep.tahlil istedi.hemogram çalışamadık kanda sorun oldu dediler.
dün akşam acile gittiğimde bidaha yaptırayım dedim.ama kan değerlerim öle düşmüşki makina okumuyormuş.plt değerim falan düşmüş.
buda tehliklei bişe Aallah korusun biyerim kanasa durduralmicak.
bugün izmittekli hem romotoloji dr.umu hemde kadın doğuma ulaşmaya çalışıcam.büyük ihtimal beni yatırırlar.bebeğim için endişeleniyorum.dualarınızı bekliyorum herşey çokgüzel giderken neden böyle oldu anlamadım.
bu arada çarşamba günü 4lü testimi aldım sonuçlar çok güzel.bi bu moral oldu işte.
Çok geçmiş olsun canım, inşaallah çabucak düzelirsin. Allah acil şifalar versin.

yarenahsen
bizede 13 haftalıkken erkek demişti sonra kız olduğunu öğrendik.bizimkiler yer değiştirmiş:)))hayırla gelsin inşallah.
Amin canım inşaallah cümlemizinki.

essira
kızlar günaydın benim temizliğe gelen kadın öğlen oldu halen gelmedi bayramda misafirlerim var ben hamişim kimyasallara dokunamıyorum bakalım ne olucak . bu kadın beni hasta etti vallahi. hiç bi zaman sözünde durmaz gelmez. sorun şu paraya ihtiyacı yoktur diyeceksiniz ama ben maaşını her ayın başında peşin ödüyorum kendi işi hollolunca bizimkisi yalan oldu.allahım yaa ömrümün sonuna kadar dolandırılacakmıyım ben yaa saflığımdan değil iyi niyeti,mden yapıyorum eline para geçsin durumu zor kullansın işi görülsün diye ama gel görki ne zaman böyle davransam hep zararlı çıkan ben oluyorum. benm yakınımda yöremde ailemden biride yokki çağırıim gelsin evimde büyük ve bayrama bolca misafirim var. ahh ahh bugünkü derdim bu
Her gün gelmiyorsa yaptıkça verirsin canım, ya da haftalık ver, bir de bence kendisine muhtaçmışsın gibi hissettirme, öyle olunca yavaş yavaş baştan savma yapmaya başlıyorlar maalesef. Ne olursa olsun, senin durumun özel, kendini yorma çok. Temizliğe bakmak için gelen misafir de gelmesin valla kendim için de öyle düşünüyorum.

sonalfer
kızlar renkli doppler yaptıran varmı aranızda.ne kadara yaptırdınız.birde istanbulda olan hamişler yenibosna nisa hastanesini duydunuz mu.orada uygun geldi bana reyhan hanım diye bir doktoru var çok iyi diyorlar duydunzmu hiç

gamze1907
mathematician

valla sabrın varsa git devlete ama özele verdiğin paraya da değiyo yani devlette ilgilenmiyolar kan almada bilmem ne teste okadar kuyruk sabır işi gerçekten
yani 3-4 kere gittim devlete her gittiğimde de bidaha gitmicem dedim hep test yaptrmak için gitmiştim normalde başından beri özele gidiyrum
eşimdi nefret etti artık boşver dedi artık gi,tmyrum kıyıyrum paraya:KK1:

mathematician
aherdo
devlet hastanesine hic gitmedim, ama gidenleri biliyorum pek memnun değiler.. Bence sen özele devam et. Izmirdeysen kendi doktorumu tavsiye ederim. Hem muayene ücreti uygun hem de dünya tatlısı bir kadın, iyi dr...
canım ben malatyadayım.burada adı sanı yürüyen kaç doktor varsa daha önce hepsini gezdim.6 düşüğüm var.onun için yaşadığım ilde iyi bilinen doktorların hepsine en aaz bir kez gitmişliğim var.hiçbirinden memnun kalmadım.kendi doktorumu çok seviyordum.çok memnundum.o da başka bi yere gidiyor.madem sıradan bir doktorla devam edicem öyleyse devleti de bi değerlendireyim diye düşündüm...bakayım artık.öyle yada böyle birini bulucaz artık

ay_she
canım çok gecmıs olsun şeker çok önemlı ya neysekı farkındasın ve bılınclısın inşallah çokyukselmez

ben devlete de gıdıyorum özele de bı de devlette calısan doc var ona gıdıyorum Allah tan doç senelıkıznını yapmıs

bıyere gıtmıcek yanı rahatım :KK70: yalnız özeldkeı doktoruma hep sorcam sormayı unutuyorum o da ızne cıakr heralde

hastanedekı en cok çalışan dr dıyebılırım kapısnın onunde bisürü kuyruk diğerleri daha tenha....devlete de gıdıp ara ara

tahlıllerımı neym yaptırıyorum :)
devlette çalışan çok iyi bi doktor varmış canım adam daha önce özeldeydi.şimdi devlet hastanesine geçmiş.bi gidip konuşacağm beni düzenli takip edebilecekse,ileride sezeryanımı da o yapabilecekse devlette devam edebilirim

mathematician
msj tekrarı...............

aherdo
mathematician
canım ben malatyadayım.burada adı sanı yürüyen kaç doktor varsa daha önce hepsini gezdim.6 düşüğüm var.onun için yaşadığım ilde iyi bilinen doktorların hepsine en aaz bir kez gitmişliğim var.hiçbirinden memnun kalmadım.kendi doktorumu çok seviyordum.çok memnundum.o da başka bi yere gidiyor.madem sıradan bir doktorla devam edicem öyleyse devleti de bi değerlendireyim diye düşündüm...bakayım artık.öyle yada böyle birini bulucaz artık
ANLIYORUM CANIM.. bu arada hemşehri sayılırız, eşim malatyalı :21:

ay_she
10-08-12, 14:08
mathematician
devlette çalışan çok iyi bi doktor varmış canım adam daha önce özeldeydi.şimdi devlet hastanesine geçmiş.bi gidip konuşacağm beni düzenli takip edebilecekse,ileride sezeryanımı da o yapabilecekse devlette devam edebilirim
analdım canım güvenmekde çok önemlı ınsallahh muayene edebılrı senı devlette özellıkle eğitim araştırma

hastanelerinde uzmanalra ulasmak çok zor her eyr asistan kaynıyo :)

gamze1907
valla sabrın varsa git devlete ama özele verdiğin paraya da değiyo yani devlette ilgilenmiyolar kan almada bilmem ne teste okadar kuyruk sabır işi gerçekten
yani 3-4 kere gittim devlete her gittiğimde de bidaha gitmicem dedim hep test yaptrmak için gitmiştim normalde başından beri özele gidiyrum
ahh ahh canım devlete sadce para yonunden değil guvenılrılık yonunden de gitmek zorunda hıssedıyorum ben kendımı

özelde bana bı hastalıkla ıglılı teshıs kondugunda ınanamıyorum cunku bu zamana kadar hep sömürdüler...

yanlış teshısler koydualr ve gereksız yere ılac kullandım....

ama devlet kar amacı gutmeyıp direk ınsan sağlığını dusundugu ıcın gercekelrı söyluyolar...hata ve yanlışlık yapanalr

vardır ona bısey dmeıyorum ama genel olrk dusuncem bu bır de devletın lab ları daha kapsamlı ve buyuk özeldekı

lablar öyle değil (acıbadem hariç :) kan sırası muayene sırası fln oluo ama tecrube edınıp vakıtlı gıdersen cok bekelmıosn

ben cok bekelmıorm hemen muayene olup kanımı verıp cıkıorm tecrubelendım artık :)

sonalfer
kızlar renkli doppler yaptıran varmı aranızda.ne kadara yaptırdınız.birde istanbulda olan hamişler yenibosna nisa hastanesini duydunuz mu.orada uygun geldi bana reyhan hanım diye bir doktoru var çok iyi diyorlar duydunzmu hiç
canım bana eğitim arastırma hastanesınde yapılıcak 14 eylulde randevum bı de ayda bı gıttıgım doç yapacak ınsallah

onlada daha tam tarıhı ve fıyat konsumadık ama çok pahalı olacagını sanmıyorum ve eylul bası gibi yapar heralde

daha oncekı hamılelıgımde baska bi özel hastanede

yaptırmıstım 60-70 tl bişidi ama uzman perınatologdu doç prof oldukça fiyat artıyo tabıı :) ama mutlaka yaptırmanı

tavsıye ederım hem senın ev esın ıcın hemde bebısın ıcın güzzel bişey :) herseyını ayrıntılı goruosn ayrıntılı ölçümleri

yaılıyor sana analtılıyor :) aa ama sen samsundaydın demı kız :KK70: samsunda yapan yer bılmıorm ama topiklelrde

medical park ta yaptıran varmıstı sanırsam :) doktorunda yonlendırı doktoruna sordun mu hıc :)

nisa hastnesını bılıyorum orta yolu bı akdın doğum hastaneı ama sıkayetcı olan duymadım bu zamana kadar :)

ay_she
Kızlar Uzman Tv ye bakan var mı bılmıyorum ama meslekelrın uzmanalrı burada sorualrı fln cevaplıoalr aşçısındna

kuaförüne jınekologdan dahılıyecıye yanı aklınıza hangı meslek alan gelırse var orada buldum sımdı buyrun ızleyın bakim :)

Ayrıntılı Usg de bebekte hangi sorunlara bakılır :)

Ayrıntılı ultrason ile bebekte hangi sorunlara bakılır? - UZMANTV

gamze1907
mathematician

ay_she
bu da varmışşş

Hamilelikte renkli doppler ile hangi sorunlar tespit edilebilir? - UZMANTV

http://www.uzmantv.com/3-boyutlu-ultrason-ile-bebekte-nelere-bakilir

http://www.uzmantv.com/amniyosentez-nedir

ay_she
ben kaçıyorum kzılar bu akşam kzıalrla dışarda iftar yapıcaz

gec kalmayım haydı hayırlı akşamalr :) :KK16:

sonalfer
ay_she
analdım canım güvenmekde çok önemlı ınsallahh muayene edebılrı senı devlette özellıkle eğitim araştırma

hastanelerinde uzmanalra ulasmak çok zor her eyr asistan kaynıyo :)

ahh ahh canım devlete sadce para yonunden değil guvenılrılık yonunden de gitmek zorunda hıssedıyorum ben kendımı

özelde bana bı hastalıkla ıglılı teshıs kondugunda ınanamıyorum cunku bu zamana kadar hep sömürdüler...

ama devlet kar amacı gutmeyıp direk ınsan sağlığını dusundugu ıcın gercekelrı söyluyolar...hata ve yanlışlık yapanalr

vardır ona bısey dmeıyorum ama genel olrk dusuncem bu bır de devletın lab ları daha kapsamlı ve buyuk özeldekı

lablar öyle değil (acıbadem hariç :) kan sırası muayene sırası fln oluo ama tecrube edınıp vakıtlı gıdersen cok bekelmıosn

ben cok bekelmıorm hemen muayene olup kanımı verıp cıkıorm tecrubelendım artık :)

canım bana eğitim arastırma hastanesınde yapılıcak 14 eylulde randevum bı de ayda bı gıttıgım doç yapacak ınsallah

onlada daha tam tarıhı ve fıyat konsumadık ama çok pahalı olacagını sanmıyorum ve eylul bası gibi yapar heralde

daha oncekı hamılelıgımde baska bi özel hastanede

yaptırmıstım 60-70 tl bişidi ama uzman perınatologdu doç prof oldukça fiyat artıyo tabıı :) ama mutlaka yaptırmanı

tavsıye ederım hem senın ev esın ıcın hemde bebısın ıcın güzzel bişey :) herseyını ayrıntılı goruosn ayrıntılı ölçümleri

yaılıyor sana analtılıyor :) aa ama sen samsundaydın demı kız :KK70: samsunda yapan yer bılmıorm ama topiklelrde

medical park ta yaptıran varmıstı sanırsam :) doktorunda yonlendırı doktoruna sordun mu hıc :)

nisa hastnesını bılıyorum orta yolu bı akdın doğum hastaneı ama sıkayetcı olan duymadım bu zamana kadar :)
kesin yaptıracgm zaten canım.şimdil samsundayım iki haftaya kadar geleceğim.arastırma yapıyorum şimdilik :))

gamze1907
ay_she

doğru güvenirlilik açısından haklısın gerçekten özeller hep sömürüyo

benim etrafımdaki insanlardan da çok duyduğum için devlette sürünceme özele giderim die tanıdığım çok insan var akşama kadar devlet hastahanelerinde kuyruk bekleyip perişan olan
e tabi olumsuz bişeyle karşılaşmdım binlerce şükür öle bi durum olsa bende giderim devlette güvenirlilik açısından bende güveniyrum ama şu durumda gerçekten gerek yok allahda düşürmesin :)))

ilginç valla tecrübe açısından nasıl oluyoki o ....hiç bekelemden devletten çıkyosun tahlillerden falan filan işte :) maşallah sana valla

difenbafya
Arkadaşlar çoğunuzun bildiği gibi çarşamba amniyo oldum sorunsuz geçti derken 3 saat sonra suyum boşalmaya başladı 14 saatlik bir sunni sancı verilerek bebeğim tahliye edildi.Herşey Allahtan diyorumve o neylerse güzel eyler diyorum bebeğimi genetiğe gönderdim benimde genetiğime bakılacak size tavsiyem Amniyo yaptırırken 2 kez düşünün derim çünki acabalar insanın peşini bırakmıyor:KK43:(

asliirfan
kızlar daha erken ama ben beşik bile beğendim şehzademe oğluşuma :))gidip bursaya alıcam onu bakalım beğenicekmisiniz..
BIMBO Bebe & Cocuk Mobilya Tekstil Dekorasyon Bebe Mobilya Bursa

Eki Görüntüle 485722

Eki Görüntüle 485723

essira
difenbafya
Arkadaşlar çoğunuzun bildiği gibi çarşamba amniyo oldum sorunsuz geçti derken 3 saat sonra suyum boşalmaya başladı 14 saatlik bir sunni sancı verilerek bebeğim tahliye edildi.Herşey Allahtan diyorumve o neylerse güzel eyler diyorum bebeğimi genetiğe gönderdim benimde genetiğime bakılacak size tavsiyem Amniyo yaptırırken 2 kez düşünün derim çünki acabalar insanın peşini bırakmıyor:KK43:(

ayyyy ayy canım yaa tüylerim diken diken oldu amniyosentes yapılmasından kaynaklanan bi sorun oluştumu peşine düş lütfen. çünkü çogu amniyosentez yaptıranlar bebeğini düşürüyorlar.

offfffff acını anlıyorum bende 5 aylık bebeğimi daha önce karnımda kaybettim kabus dolu günler yaşadım. rabbim sabrını versin ne söylenirki acın hafifilesin. allah yar ve yardımcın olsun

yaprak__
difenbafya
Canım yaa:KK43::KK43: Çok üzüldümm ne diceğimi bilmiorum :KK43: ama seninde dediğin gibi herşey Allahtan...Hiç kolay deil bu ama Allah sabrınıda versin inş canım..

asliirfan
difenbafya
ah canım benim çok geçmiş olsun,kıyamam.üzme kendini ne olur.Allahın takdiri cnm.nedenir ki böyle bi durumda bilemiyorum:85: rabbim bidahaki bebişinizde güldürsün inş. yüzünüzü

gamze1907
difenbafya

kıyamam ya allah yardımcın olsun ::KK43:( çok üzüldüm ne dicemi bilemyrum gerçekten

aherdo
difenbafya
canım benim öyle üzgünüm ki ne desek boş biliyorum..
ama derdi veren dermanını da verir canım, allaha sığın ve dermanını ondan iste..
allah sana sabırlar versin ama her şeyde de bir hayır olduğunu unutma canım benim..

sonalfer
difenbafya
allah sabır versin canım.çok üzüldüm gerçekten.bundan sonra inşallah daha sağlıklı hamilik nasip etsin allah

orkide85
10-08-12, 15:08
difenbafya
sana ne desek boş..allah sabır ve güç kuvvet versin..dualarımız seninle..

feslegenim
difenbafya
Çok üzgünüm ve ne diyeceğimi bilemiyorum. Allah sabır versin.

demet35
difenbafya
canım ya rabbim inşallah bundan sonra hayırlı sağlıklı bi bebiş nasip eder sana tam kapatırken bi bakayım dedim inan mideme boğazıma bişeyler saplandı 2gün öncede kötü bihaber almıştım çekene çok zor ama inşallah enkısa zamanda tekrar sevinirsin ya banada yaştan dolayı hep öneriyorlar bugün 3lü testi yaptılar temizde çıksa yine önericez dediler ay bugün önümde 28 yaşında bi kadına kızıyolardı çok özürlüymüş yaptır diye çok zor bi karar rabbim yaşatmasın bidaha kimseye .sana da inşallah enkısa zamanda sağlıklı sıhhatli bi bebiş nasip etsin

AleyynA
difenbafya
canım benim inan çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum allah sabır versin size..

ferdaerd
difenbafya
Canım çok üzüldüm, Allah sabırlar versin. Bu dünyadan kısmeti yokmuş meleğinin. Hiç acaba, keşke deme; sen ne yaparsan yap, kaderde ne varsa o olur... Dilerim acın çabuk küllenir, Allah tez zamanda yeni mutluluklar nasip eder.

ZynpT
Nilhans ben dün saglikocagina gittim doktor tsh cok dùşük dedi Endokrinolojiye yönlendirdi o gerekirse ilaç verir dedi Göztepe medeniyet unı.tavsiye etti.en kısa zamnda gidicem ama eskisine nazaran cok iyim en azından birazda olsa iştahım var ve yemek yiyorum.sen nasılsın canım insallah ikimizde atlatiriz.

Nilhans
10-08-12, 16:08
difenbafya
Allah sabırlar versin canım. İnşallah en kısa zamanda tekrar hamile olur, sağlıkla alırsın bebeğini eline... Ben de 14 haftalık bir bebeğimi kaybettim.. Önce çok üzüldüm tabii. Şefaat hakkı oluyormuş ahirette... İnsana ilk zamanlar az da olsa teselli oluyor. Ama aradan yıllar geçince, üzüntüsü geçtiği gibi, iç huzuru veriyor. En azından kurtuluşumuza vesile bir nedenim var diyorsun...

Nilhans
ZynpT
Nilhans ben dün saglikocagina gittim doktor tsh cok dùşük dedi Endokrinolojiye yönlendirdi o gerekirse ilaç verir dedi Göztepe medeniyet unı.tavsiye etti.en kısa zamnda gidicem ama eskisine nazaran cok iyim en azından birazda olsa iştahım var ve yemek yiyorum.sen nasılsın canım insallah ikimizde atlatiriz.
Benim zaten çok şükür bu hamileliğim bulantısız geçti... Bu TSH korkutmuştu.. O da çok şükür yoluna giriyor.. Senin de her geçen gün daha iyi olacağına inanıyorum.. Bir çok hamilede tiroidin çok çalışması durumu olabiliyormuş.. 4 ay civarında normale dönüyormuş.. Endokrine git yine sen, insan en azından uzmanına sorduğu için içi daha rahat oluyor...
Senin minişin kız mıydı oğlanmı?

ZynpT
difenbafya
Canııım çook üzüldüm simdi yeni okudum Allah sabırlar versin hep herseyin hayırlısı için dua ediyoruz ya Allah onu yanına istemiş sanada öbür dünyada şefaatçi olacak inşallah seni orada beklicek.daha cok gencsin birsürü saglikli cocukların olur inşallah.

Milsa
difenbafya

Canım yüce Allah sabrını versin. İnan gözlerim doldu okuyunca. Çok üzüldüm. Ne desem boş. Dualarım seninle. :KK43:(

ZynpT
Nilhans
Benim zaten çok şükür bu hamileliğim bulantısız geçti... Bu TSH korkutmuştu.. O da çok şükür yoluna giriyor.. Senin de her geçen gün daha iyi olacağına inanıyorum.. Bir çok hamilede tiroidin çok çalışması durumu olabiliyormuş.. 4 ay civarında normale dönüyormuş.. Endokrine git yine sen, insan en azından uzmanına sorduğu için içi daha rahat oluyor...
Senin minişin kız mıydı oğlanmı?
Canim ikili testte ben ısrar edince doktor baktı kız dedi fakat kesin değil değişebilir dedi bakalım saglikli olsunda p.tesi doktoruma gidicem herhalde artık kesinleşir.

unicavita
10-08-12, 17:08
difenbafya
Canım Allah sabrını versin. Gerçekten çok üzüldüm. En kısa zamanda sana sağlıklı bir hamilelik diliyorum.
Belki bundan da bir şey öğreniceğin vardır ne diyelim artık.
Bundan sonraki hamileliğin çok güzel geçecek ve bebişini kucağına alacaksın inşallah...

Milsa
Btlkubra
Canim ben pilatese basladin ebru şalli nin cd sinden yapiyorum

Canım ebru şallının hamileler için mi cd si var? Ben de hamıle kalmadan once yapıyordum, ama ebru şallının herkese yaptırdığı platesti. o platesi bizim yapmamız yanlış şu an ben doktoruma sormuştum. hamileler için ayrı platesler var. eğer onu yapıyorsan sorun yok. ne güzel. diğeriyse tehlikeli olabilir, zor hareketler vardı. söyleyeyım dedim görmüşken.

ay_she
kızlar doktora gittim dr gorur gormez aaa ayşeee nerdesın sen dedi :) doçtan berı ugramamsıtım nerdeyse 15 gun oldu tabıı :)

söledım böle böle kromozom temız cıktı kalptede sorun yokmus baktırdım dıye çok mutlu oldu eşim geldı sonradan yaa çok sevındım

güzel haberleınızı alıcna dedi :) ultrasonda baktı hersyeı çok ıyı maşallah gelısımı önde ve karın agrıma da plasenta aşağı

doğru gelısım göstermıs bı de kendını cok yoruyosan normal bebek de cidden çok hareketli maşallah durmuokı bakaım dedi :)

bu sebeplerden normal agrın her hamıle yasar ama yorulma buyuk temzılık bayram temzılıı yapaım deme dedı öle işte kızlar iyiyidi yanı

bebıs 215 gr olmuş :nazar: :nazar: hersey yolunda ikili temzı oldugu ıcın üçlüye dörtlüye gerek yok ama afp (alfa feto protein) testi yaptır

dedi kan verdım bı de ıdrar testı verdım geldımmmm :)

Ayşecim maşallah tombiş bir kız geliyor galiba :) Allah nazardan saklasın. çok sevindim. Allah bir daha üzüntü göstermesin hiçbirimize inşallah.

Milsa
Kızlar bu akşam tatile çıkıyoruz. Bayramdan sonra dönücem. Dün doktora gittim, bebişimi gördüm. Allahıma şükür herşey yolunda. Doktorumda seyahete engel bir durum olmadığını tekrarladı. İçim rahat etti :) Ama denizden çıkınca mayonu değiştir, duş al, güneşte fazla kalma, çok su iç, havuza girme önerilerini sıraladı :)))

Bilgisayarı alıcam yanıma. Arada girer bakarım neler oluyormuş topiğimizde :)) Herkes kendine iyi baksın. Bebişlerinize de iyi bakın. :))

dodehimini
difenbafya
canım çok üzüldüm, ne denir bilemedim, Allah sana bol sabır versin...

Ozfer
10-08-12, 18:08
difenbafya
Bir sonraki gebeliğini çok rahat ve sorunsuz geçirirsin sağlıklı bir çocuğun olur inşallah.
allah o fırsatı verir inan...
üzülme demek işe yaramasa da... nolur üzülme...

melonee
10-08-12, 18:08
difenbafya
canim cok ama cok gecmis olsun. gercekten cok üzüldüm allahim sabir versin insallah en kisa zamanda allahim yine verir. sen yeterki üzülme kendini yipratma herseyin hayirlisi hersey allahtan diyerek sana cok ama cok gecmis olsun diliyorum en kisa zamanda iyilesmen dileklerimle...