2013 Ocak Anneleri....

feeriidddee
24-05-12, 09:05
dulger
evet aşırı derecede uyku yapıyo öğlenleri iş yerinde uyukluyum valla ama napayım ilk gebeliğindede
kullanmışmıydın

yok ilk gebelikte kullanmamıştım bu kez kanda progesterona bakıldı ilkinde bakılmamıştı
belkide o zaman da düşktü değerlerim belki ondan kaybettim bebeğimi :KK43:

ocwmays
hayırlı günler
bulantılı bir şekilde başladım güne
sabahları bi de başım dönüyo size de oluyo mu?
çubuk krakerden bıktım artık, eşim dün cornflakes almış ondan yiyorum
en azından protein ve minarel içeriyor:)

ay_she
ocwmays
hayırlı günler
bulantılı bir şekilde başladım güne
sabahları bi de başım dönüyo size de oluyo mu?
çubuk krakerden bıktım artık, eşim dün cornflakes almış ondan yiyorum
en azından protein ve minarel içeriyor:)
hayrılı gunler

ya cornflakes tatlımsı değil mı o dahada cok mdıemı bulandırıo benım :S

syrinxg
resmi linke katılmadan olmaz :) herkese merhaba, bu güzel kandil gününde sıkıntısız hamililelikler geçirmek dileğiyle..
hoşgeldın canım hayırlı olsun bebıss :)

yaprak__
Merhaba kızlar nasılsınız

Benim bugün kanamamdaki 3.gün ve dün baya bi azalmıştı bugün de çok şükür daha da azalmış kahverengi gibi siyaha yakın 1-2 damla oda sildiğimde peçeteye geliyor sadece öyle olmuş.İnş düzeliyordur.Ay_she sende yaşamıştın ya hani başta önceki gebeliğinde giderek böyle mi olmuştu cnm yani renginin değişmesi kahverengi akıntı gibi olması iyimi cnm.Bugün biraz daha rahatım ama cumartesinide iple çekiorum ultrasyon için tekrar.

ay_she
yaprak__
Merhaba kızlar nasılsınız

Benim bugün kanamamdaki 3.gün ve dün baya bi azalmıştı bugün de çok şükür daha da azalmış kahverengi gibi siyaha yakın 1-2 damla oda sildiğimde peçeteye geliyor sadece öyle olmuş.İnş düzeliyordur.Ay_she sende yaşamıştın ya hani başta önceki gebeliğinde giderek böyle mi olmuştu cnm yani renginin değişmesi kahverengi akıntı gibi olması iyimi cnm.Bugün biraz daha rahatım ama cumartesinide iple çekiorum ultrasyon için tekrar.
merhaba cnaım

kahve akıntıya mı donusmsu öle ise korkma canım ıyıye ısaret diye bılıyorum bende

benımde öle olmsutu :)

ocwmays
ay_she
hayrılı gunler

ya cornflakes tatlımsı değil mı o dahada cok mdıemı bulandırıo benım :S
cornflakes classic var, kırmızı pakette
şekerli değil zaten olsa ben de yiyemem
çubuk krakerden daha lezzetli ve daha besleyici
sütle karıştırmıyorum ben direkt atıyorum ağzıma cips gibi

ay_she
ocwmays
cornflakes classic var, kırmızı pakette
şekerli değil zaten olsa ben de yiyemem
çubuk krakerden daha lezzetli ve daha besleyici
sütle karıştırmıyorum ben direkt atıyorum ağzıma cips gibi
hımmmm anladımm evet cips gibi daha guzel bence de sütle karısınca sevmıyorum bende :)

zaten mıdem bulanıo süt de ıcebılıcek gibi diilim :) bulantılar hafıfılesın o zaman yıyıp ıccem ınsallah herseyı :)

yaprak__
ay_she
merhaba cnaım

kahve akıntıya mı donusmsu öle ise korkma canım ıyıye ısaret diye bılıyorum bende

benımde öle olmsutu :)
İnş dediğin gibidir cnm.Artık renk körü oldum valla..kırmızımı kahve mi siyaha yakın derken neyse kırmızı deil kesinlikle adet kanaması gibi deil.ve Ped bile batmıo sadece lavaboda tam kalkarken damla şeklinde.Buna da şükür ama..

ocwmays
ay_she
hımmmm anladımm evet cips gibi daha guzel bence de sütle karısınca sevmıyorum bende :)

zaten mıdem bulanıo süt de ıcebılıcek gibi diilim :) bulantılar hafıfılesın o zaman yıyıp ıccem ınsallah herseyı :)
bu bulantılar bitecek mi çok merak ediyorum
yemek yemeyi özledim

ay_she
yaprak__
İnş dediğin gibidir cnm.Artık renk körü oldum valla..kırmızımı kahve mi siyaha yakın derken neyse kırmızı deil kesinlikle adet kanaması gibi deil.ve Ped bile batmıo sadece lavaboda tam kalkarken damla şeklinde.Buna da şükür ama..
canım leke şeklınde gelıo anlıyorum :) bence cok normal endısleenıcek bişey yok :)

ocwmays
bu bulantılar bitecek mi çok merak ediyorum
yemek yemeyi özledim
biticek canım 12 hafta bilemedın 16. haftaya kadar sürücek soırna gecıcek ınsallah :)

fbetuly
24-05-12, 10:05
selam kızlar keyifler nasıl.biz iyiyiz çok şükür.bende göğüs ağrısı sışında hiç bi değişiklik yok.pazartesi falanda kalp atışı için gidicez inşallah.kadın doğumcuda tiroid hormonlarıma bakıldı hepsi normal çıktı.daha sonra fakültede yapıldı bunda biraz tsh yüksek çıktı.doktor beni telaşlandırdı.hemen ilaç başla yoksa bebeğinde zeka geriliği olur falan .elim ayağıma dolaştı.hangi tahlile inanıcam.fakülteye gitmeseydim hiç bilmicektim.napsamki kızlar kullansammı hangisine inansam

ocwmays
fbetuly
selam kızlar keyifler nasıl.biz iyiyiz çok şükür.bende göğüs ağrısı sışında hiç bi değişiklik yok.pazartesi falanda kalp atışı için gidicez inşallah.kadın doğumcuda tiroid hormonlarıma bakıldı hepsi normal çıktı.daha sonra fakültede yapıldı bunda biraz tsh yüksek çıktı.doktor beni telaşlandırdı.hemen ilaç başla yoksa bebeğinde zeka geriliği olur falan .elim ayağıma dolaştı.hangi tahlile inanıcam.fakülteye gitmeseydim hiç bilmicektim.napsamki kızlar kullansammı hangisine inansam
iki tahlilde değerlerin farklı mı çıktı anlamadım
ayrıca kaç gün arayla yaptırdın?

dulger
feeriidddee
yok ilk gebelikte kullanmamıştım bu kez kanda progesterona bakıldı ilkinde bakılmamıştı
belkide o zaman da düşktü değerlerim belki ondan kaybettim bebeğimi :KK43:
allah buna can sağlığı versin canım

papatya3459
herkeze Merhaba ;
bende ocak ayında allah iizn verirse anne olcağım...vucudumda en ufak bi değşiiklik yok,göğüslerim möğüslerim aynı,şişkinlik mişkinlik yok...
bakalım ilk olcağı için insan sürekli uyuyorrr ,ben kalp atışlarını 18 mayısta duymuştum ,dr kalp atışlarını önce duyduk sanırım yumurtlaman önce olmuş dedi..zaten kalp atışı dediğimizde tencerede su kaynıyor sanki luk luk luk:)

pembetoka
papatya3459
herkeze Merhaba ;
bende ocak ayında allah iizn verirse anne olcağım...vucudumda en ufak bi değşiiklik yok,göğüslerim möğüslerim aynı,şişkinlik mişkinlik yok...
bakalım ilk olcağı için insan sürekli uyuyorrr ,ben kalp atışlarını 18 mayısta duymuştum ,dr kalp atışlarını önce duyduk sanırım yumurtlaman önce olmuş dedi..zaten kalp atışı dediğimizde tencerede su kaynıyor sanki luk luk luk:)
hayırlısı olsun...
uyku hali normal canım başka rahatsızlık olmasında
eğer çalışmıyorsan bu dönemlerin kıymetini bil ve bol bol uyu:KK70:D

dulger
ay_she
canım leke şeklınde gelıo anlıyorum :) bence cok normal endısleenıcek bişey yok :)

biticek canım 12 hafta bilemedın 16. haftaya kadar sürücek soırna gecıcek ınsallah :)
bende sürekli yemek yiyorum ne bulantı var ne bişey ben anlamadım bu işten bişey:18:

fbetuly
ocwmays
iki tahlilde değerlerin farklı mı çıktı anlamadım
ayrıca kaç gün arayla yaptırdın?
evet canım.birine perşembe birini pazartesi.

kkuzum
Arkadaşlar bende kokulara karşı alerji var, hemen hapşırma tututor, gebelikten dolayı spreyde kullanamıyorum. benim durumumda olan var mı arkadaşlar , hapşırmak bebeği olumsuz etkiler mi acaba...

kkuzum
Arkadaşlar bende kokulara karşı alerji var, hemen hapşırma tututor, gebelikten dolayı spreyde kullanamıyorum. benim durumumda olan var mı arkadaşlar , hapşırmak bebeği olumsuz etkiler mi acaba...

glncym
fbetuly
bence bir kez daha kan tahlili yaptırın onun sonucuna göre değerlendirirsiniz

ocwmays
fbetuly
nasıl oluyo da farklı çıkıyo anlamadım
bende de hipertiroid var, değerim 7 küsür çıkmıştı
rakamlar arasında çok fark var mı?
tiroid 2-3 günde çok değişmemesi gerek çünkü

ay_she
dulger
bende sürekli yemek yiyorum ne bulantı var ne bişey ben anlamadım bu işten bişey:18:
ohh ne güzelll :) :) :)

fbetuly
canım troid sorunun varsa cidden ilaç kullanman lazım yoksa doktorun dediği gibi allah korusun

troid sorunu bebekte zeka gerılıgıne yol acıo şaka maka değil yanı ve cok ciddi bi konu

kan tahlıllerı bazen yanlsı cıakbılıyor veya drlar yanlıs degerlendırebılıolar....istersen baska bıyerde tekrar tahlıl yaptır

ve bir dahılıyecıye göster troid teshısını dahılıye koyar eger ileri ise endokrtinolojı ile devame dersin

aman deyım aksatma bu herseyden daha önemlı

fbetuly
ocwmays
nasıl oluyo da farklı çıkıyo anlamadım
bende de hipertiroid var, değerim 7 küsür çıkmıştı
rakamlar arasında çok fark var mı?
tiroid 2-3 günde çok değişmemesi gerek çünkü
benim bitanesi 3.86 bitanesi 5.46 çıktı.
sen tedavi görüyormusun bununla ilgili?

heyozgurluk
ayy bebişlerin fotoları çok iyi artık çok heycanla bekliyorum onun kalp atışını fotolarını falann ahh bir an önce gelsin hafta sonuuuu

ocwmays
fbetuly
benim bitanesi 3.86 bitanesi 5.46 çıktı.
sen tedavi görüyormusun bununla ilgili?
ikisi de çok yüksek değilmiş aslında ama 5 in üzerinde olması pek iyi değil tabi
dahiliyeye mi gitmiştin tatlım?
tiroid tahlilni tamamen aç karnına yaptırman gerekiyor, yani o gün içinde su bile içmemiş olman gerekir
sabah saatlerinde yaptırman daha doğru sonuç verir

tiroid çok çok önemli canım arkadaşların dediği gibi yerinde olsam bir tahlil daha yaptırırım
eğer birinci sonuç doğruysa ilaç alman zararlı, ikinci sonuç doğruysa ilaç almaman zararlı
endişe etme ama ilaçla bir haftada nrmale döner inş.

ben şuan 25 mg levotiron kullanıyorum Allahın izniyle yeterli gelir dedi doktor
her ay tahlil yaptırıcam kontrol için