2013 Ocak Anneleri....

Yesim83
8-06-12, 06:06
Gunaydııınnn

depremı hısseden arkadaslara gecmıs olsun

sahra_211283
kesinlikle bünyeden bünyeye değişiyor hamileliğimi ilk öğrendiğimde annem ve halam biz hiç bilmedik sen bize çektiysen çok rahat edersin demişlerdi Allaha şükür 11. haftadayım ve ne bulantı ne kusma ne başdönmesi yok aşermem bile olmadı daha :KK52:
masallah canım sana :nazar: ben kusmayayım dıye yemek yemekten korkar oldum sabah khvaltımı soyleyeyım patates puresı ıcıne bıraz sut ve peynır karıstırıp yedım
her yolu denıyorum artık. ne zaman gecıcek bılmıyorum 10. haftada bıttı sayılır ama devam edıyor , gazgırl oldum kotuyum :KK37:

bu arada benım gobıste sıstı erkek mı acep ???

yarenahsen
günaydııın.ya benim dünden beri yine midem bulanmaya başladı.ne güzel tam geçti diyodum yine başladı.heralde 12.haftaya kadar böyle gidecek .yani bir gün iyi bir gün kötü falan.sizde durumlar nasıl.

feslegenim
tugbaemrah
günaydınn cnmm hayırlı cumalarr ... bende geçen hafta öle diyodum bu hafta evdeyim dinleniyorum ama pazartesiden itibaren çalışmaya devam napcam bilmiyorum gerçekten evde olmak büyük rahatlık :))
Bende dinlenebilsem keşke en azından 2 gün falan... İnsanın evi gibisi var mı..

ay_she
günaydın hayırlı cumalar canım
of of şu bulantılar....Allah yardımcın olsun canım ne diyeyım
ama gecıcek bu gunler ınsallahh az sabır
benım hala gecmedı ama eskıye gore ıyyım sanırım
Allah razı olsun canım. Tez zamanda geçsin Yarabbim, gücüm tükenmeye başladı. Akşam sabah...

tarcinakide
sahra_211283
hoşgeldin tatlım aramıza hayırlısıyla bebişini kucağına alırsın inş...
hoşbulduk canım..inşallah sen de alırsın. hayırlı güzel bebişlerimiz olur:KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:

tarcinakide
ay_she
nerdesın sen bebısım :)

ayşecim burayıda buldum:KK9: nasılsın canım... sana güzel hamilelik,hayırlı bebek diliyorum:KK16:

ay_she
kızlar şu haberi okudunuz mu ??? depremle ilişkilendirmişler....neler dönüyo ya :S

Erzurum ve Iğdır'ı korkutan ışığın sırrı-İzleyin en son haber

pembetoka
zeynep_sare
Ne diyosun ben 1 haftadır hamile pantolunu giyiyorum:) Zaten mide bağırsak sorunum olduğu için zaten 3-4 aylık hamile gibiydim. Bebişim sıkışmasın diye baktım sıkıyo gidip hemen aldım:) Çok rahat valla:)
hamile pant.çok rahattır en yakın zamanda bende alıcam:KK70:
papatya3459
şok oldum :)))ben kilo aldım ama aç kalmamam gerekiyor,tansiyonum çıkıp,midem bulanıyor, o yüzden sürekli elimde ağzımda bi şeyler,olips,çubuk kraker yemezsem fenalaşıyorum..ama kilo aldım ama aç kalmadığım için sanıyordum :)yoksa bende mi :))
13-16 mm arasıymış ,göbek çıkmaz ama ,sürekli yenildiği için olabilir :)))benim koca bi göbeği oldu :)

cinsiyeti ne zaman öğrenicez onu bilemiyorum:)))?????
erkekse 3.ayında söyler dr.un ama kızsa emin olmak için biraz geç söyleyebilir
bende çok merak ediyorummmm
feeriidddee
yaa galiba benimde göbeğim mi çıktı noldu zaten biraz kiloluyum ama sert sert oldu göbeğimm:KK53:

bide benim hiç midem bulanmaı yaa 8+2 deyim bugün korkuyorum ilk bebeğimin kalbi durmuştu
bu da öyle olur diye çok korkuyorum doktora gitmeye korkuyorum yaa
mide bulantısı bebeğin sağlıklı olduğuna işaretmiş ama benim hiç bulanmadı :26:
bence miden bulanmıyorsa çok şanslısın
okadar berbat birşey kii mide bulantısı:KK43:(
birde bence mide bulantısı bebeğin iyi olduğuna dair bir işaret falan değil
çevremde mide bulantısı yaşamayıp bebeklerini kucağına alan arkadaşlarım var
içini rahat tut hamileliğinin tadını çıkart:))

Btlkubra
Slm kiZlar nasılsiniz ben izmirdeyim dün felaket boğazım ağrıdı grip oldum ama bugun Iim çok şükür sadece gribim var biraz önce kuzenimle sahil kenarına yürüyüşe çıktık şimdide denize karsı balkon sefası yapiorum sizler napiosunuz bakalım:))
geçmiş olsun
ne güzel sahil yürüyüşü,denize karşı içilen kahveler ah ahhhhh
denize girilmeyede başlanmıştır oralarda
bende nasip olursa oğlumu alıp pazar günü gidicem yazlığa babamız çalışsın:KK70:DD

BaBLe
tunaydın kızlar oğlumu uyuttum geldim nasılsınız nasıl gıdıyor benım yıne mıde bulantılarım vee göğüs şişliğim mahfediyor beni sutyen takamaz hale geldim iyice oğlumda böyle olmamıstı inşallah bunda boyle giderde belki sütlü olurum
bende göğüs ağrısından şikayetçiyim :KK43:(
evdeyken bende sütyen takmıyorum zil çalarsada hemen şal alıyorum üzerime:)))
tugbaemrah
günaydınn cnmm hayırlı cumalarr ... bende geçen hafta öle diyodum bu hafta evdeyim dinleniyorum ama pazartesiden itibaren çalışmaya devam napcam bilmiyorum gerçekten evde olmak büyük rahatlık :))

günaydınnn :)) aminnnn hepimiz için inşallahhh ... yaaa ben hissetmedimm ama hissedenlere geçmiş olsun ...
sağol canım biz hissettik çokta korktum akşam:KK43:(

tugbaemrah
kızlarrr bişi sorcam ben biraz kiloluyum ilk hamiş oldugumu öğrendiğim sıralarda tartıldıgımda hep 67.5 çıkıyodum sabah bi tartilim bakim noluşum dedim tartıyo bi çıktım 65.1 nasıl yaa dedim kilo almam gerekiyoken 65 kiloya düşmüşüm az az ama yemek yiyorum hatta ekmek manyak yiyorum yinede kilo vermişim benim gibi olan varmı ???

ay_she
feslegenim
Allah razı olsun canım. Tez zamanda geçsin Yarabbim, gücüm tükenmeye başladı. Akşam sabah...
inşallah canım hemen gecer ama ıste 12. haftadan önce gecmesı zor gibi....

senın daha yenı basladı dımı ??? benım en çok ısıme yarayan sey yedıkelrımı gozleyıp

tetıkleyenlerı yememek oldu...mesela simit zeytın peynır kraker çay kepek ekmeği bunalr tetıklıo ve üstelik midemi ekşitiyo

ama tost ayran meyve çorba bunlar iyi gelıyo kahveyı ıse gecen gun ıctım çarpıntı yaptı o gece uyyamadım hıc

normalde bişeyım olmuyodu ama bı daha carpıntı yapmasın dıye su anda ıcmıyorum canım

sen de kendı yıeybılıcekelrını gözle öyle ye belkı bıraz olsun azalır

tarcinakide
ayşecim burayıda buldum:KK9: nasılsın canım... sana güzel hamilelik,hayırlı bebek diliyorum:KK16:
hoşgeldın canım :) hamdolsun ıyıyımm :) sen naıslsın

ınsallah hepımız sağlıklı bı gebelık gecırırız canımm :)

eylemsevcan
tugbaemrah
kızlarrr bişi sorcam ben biraz kiloluyum ilk hamiş oldugumu öğrendiğim sıralarda tartıldıgımda hep 67.5 çıkıyodum sabah bi tartilim bakim noluşum dedim tartıyo bi çıktım 65.1 nasıl yaa dedim kilo almam gerekiyoken 65 kiloya düşmüşüm az az ama yemek yiyorum hatta ekmek manyak yiyorum yinede kilo vermişim benim gibi olan varmı ???
bir arkadaşım öyleydi 4-5 ayına kadar 5 kilo verdi sonra yine almaya başladı 8 kilo alarak doğuma girdi normal yani sorun yok korkma

Ozfer
Umarım herkes için sağlıklı, rahat, bulantısız ve stressiz bir gün olur:KK16:

Ben 1 saat önce uyandığımda bi de baktım ki ilk kez kahverengi bir akıntım olmuş.
Korktum ne yalan söyliyim, bildiğim kahverengi çünkü. Bir de idrarım da koyu renkli çıkınca,
hem de turuncuya yakın bir renkte... bi tuhaf oldum.:26:

sizde ne var ne yok? herkes görebildi mi kesesinin içini, ben göremedim hala.

ay she, feslegenim, demet ve adını unuttuğum diğer arkadaşlar nasılsınız???

eylemsevcan
tekirdağın tam olarak neresindesiniz canım?

ay_she
tugbaemrah
canım çok normal bulantı kusma yasayanlar daha cok kilo vermıs oalbilir onun harıcınde bulantı yasamayanalrda

kilo verebılrı cunku vucudun eskısıne oranla daha fazla çalışıyo metabolizman hzılandı çok işi var :)

kan ürretmeli kanı pompalamalı yedıkelrını eritmeli onalrı ayrıstırmalı bebege ulastırmalı bebek büyümeli ayrıca ilk zamanalr

bebegın gelsıecegı yerın düzenı ayarlanamsı dekren şekil değiştiriyo ve vücutta gebelık süresince pek çok organ

büyyo vücudun tamamen değişio bu değişimler için vücudun çalışmaıs gerekıo aldıgın kaloriler busekıdle yakılıyo ve

sen kılo almam gere derken zayıflıyosun :)

eylemsevcan
Ozfer

Ben 1 saat önce uyandığımda bi de baktım ki ilk kez kahverengi bir akıntım olmuş.
Korktum ne yalan söyliyim, bildiğim kahverengi çünkü. Bir de idrarım da koyu renkli çıkınca,

bende daha ggörmedim canım pazartesi 5 de gidicem inşallah bakalım ne durumda olacak dualarınızı eksin etmeyinnnnn noolur
Rabbbim sanada şifa nasip etsin bebişine bişey olmaz korkma Allahın izniyle sürekli öyle sürüp doğuranlar var

yarenahsen
Blackberry
İki hafta önce maalesef 2. bebeğimi de düşükle kaybettim. Hepinize hayırlı bir hamilelik ve doğum diliyorum. Kısmet başka bahara...
hakkında hayırlısı olsun canım.tekrar hamile kalırsan haberimiz olsun.uğra bize ara ara.mutlaka bundada vardır bir hayır.

pembetoka
eylemsevcan
Tekirdağlılarrrrrr burdamısınız nasıldı dün akşammmmmmmmm?????????
berbatttt:KK43:(((
4.katta oturuyorum ve 5.1 lik deprem nasıl salladı evi:KK43:
sabaha kadar küçük artçılar olmuş ama biz hissetmedik şükür ki
yanlış hatırlamıyorum senden çorludamıydın
ay_she
tekirdağ marmaraereğlisi merkez olduğu için bayağı hissettik
senin ne işin var alt katta dur eşinin yanında bakiimmm:KK70:DD

Yesim83
yarenahsen
günaydııın.ya benim dünden beri yine midem bulanmaya başladı.ne güzel tam geçti diyodum yine başladı.heralde 12.haftaya kadar böyle gidecek .yani bir gün iyi bir gün kötü falan.sizde durumlar nasıl.
aynen benımde oyle ldu gursagımda kaldı sevıncım:KK43: cıkarmalar tekrar basladı dun en son corbayı cıkardım ne yıyecegımı sasırdım valla.
sabırla 12. haftayı beklıyorum daha da gecmezse umudum kalmayacak
tugbaemrah
ben sık sık cıkartıyorum ustelık yemekte yıyemıyorum bende vermıs olabılırım. ılk aylar verılebılıyormus kılo.

bu arada benm goguslerımın ucu bebegı ılk kez emzırmısım gıbı hassaslartı. bende krem surdum nıvea
ama sanırım baska krem kullanılıyordu bepanthane ve lasonıl dıye kaldı aklımda belkıde yalnıs yazdım

pembetoka
eylemsevcan
tekirdağın tam olarak neresindesiniz canım?
çorludayım canım
sen ne taraftasın

ay_she
Ozfer

canım doktorunu aradınmı veya dr gidicekmısın bi gözuk bence sen bebıs ıyı ıse varsın leke olsun

o sorun değil....ama mutlaka gözükmelısın...

idrar rengını cok kafana takma bi öncekı gun az su ıctıysen bu gayet normal bişey ama yıen de dr a da sölersın...

ben iyiyim canım cok sukur hersey yolunda.....

pembetoka
Yesim83
aynen benımde oyle ldu gursagımda kaldı sevıncım:KK43: cıkarmalar tekrar basladı dun en son corbayı cıkardım ne yıyecegımı sasırdım valla.

ben sık sık cıkartıyorum ustelık yemekte yıyemıyorum bende vermıs olabılırım. ılk aylar verılebılıyormus kılo.

bu arada benm goguslerımın ucu bebegı ılk kez emzırmısım gıbı hassaslartı. bende krem surdum nıvea
ama sanırım baska krem kullanılıyordu bepanthane ve lasonıl dıye kaldı aklımda belkıde yalnıs yazdım
lansinoh olabilir mi canım
çünkü benimde oğlumda göğüslerin çok çatladı,kanadı:KK43: birsürü krem denedim en son lansinoh çok iyi geldi
doğumdan 1-2 ay önce kullanıp bebeği emzirdiğinde hiç sorun yaşamayanları okudum bende denicem

eylemsevcan
pembetoka
ay_she
ben tekirdağ merkezdeyim tatlım
sahilde de oturuyoruz bende 4. kattayım aklım başımdan gitti gııııııııııı
neydi o öyle ilk defa bir depremden bu kadar korktummmmmmmm

Yesim83
Ozfer

varmıydı daha once oyle bır sıkayetın canım Bendede var o lekelerden ıgne verdı dr henuz gıdıp alamadım cok yorgun hıssedıyorum kendımı
ama bugun alıp vurulsam ıyı olucak
ay_she
canım çok normal bulantı kusma yasayanlar daha cok kilo vermıs oalbilir onun harıcınde bulantı yasamayanalrda

kilo verebılrı cunku vucudun eskısıne oranla daha fazla çalışıyo metabolizman hzılandı çok işi var :)

kan ürretmeli kanı pompalamalı yedıkelrını eritmeli onalrı ayrıstırmalı bebege ulastırmalı bebek büyümeli ayrıca ilk zamanalr

bebegın gelsıecegı yerın düzenı ayarlanamsı dekren şekil değiştiriyo ve vücutta gebelık süresince pek çok organ

büyyo vücudun tamamen değişio bu değişimler için vücudun çalışmaıs gerekıo aldıgın kaloriler busekıdle yakılıyo ve

ooooo cok bılımsel bır acıklama olmus. cok mantıklı gercekten hıc boyle dusunmemıstım ben hep kusmalara yordum kılo vermeyı. dogru ıcımızde bır fabrıka var :)

tarcinakide

ınsallah hepımız sağlıklı bı gebelık gecırırız canımm :)[/QUOTE]

sağol ayşecim..bende iyi olmaya çalışıyorum işte...amin:KK54:

ay_she
pembetoka
ay_she
yaa benım bebıs çok homını gırtlak çıktı gece pat die acıkıyorum :KK9: :KK9:

bende ne yesem die aşağı ındıydım napimmm zaten o korkuyla koştum hemen yukarı

canım çok gecmıs olsun aklıma direk sen geldın kzı aa dedim tekırdagda pempetoka vardı dedım :)

Allah ım deprem afet göstermesın ınsallah yaa çok kötüü :KK43: 17 ağustosu 12 kasımı falan yasadık hep bılıyorum

ve korkuyorum yanii deprem ciddi ama çok ciddi bişey...Allah korusun....

wen
kızlar göbek resimlerimiz için 2013 anneleri göbek şov topiği açtım :KK70: oraya büyüyen göbeklerimizi koyabiliriz.hatta şuan büyümeye başlayanlar da son durumlarını koysunlar ay merak ediyorum.8 haftadan itibaren şişmesi lazım yavaş yavaş.daha önceki aylarda böyle topikler açmışlar düşündüm.bizim neyimiz eksik bizim neden olmasın :KK70:

pembetoka
eylemsevcan
ben tekirdağ merkezdeyim tatlım
sahilde de oturuyoruz bende 4. kattayım aklım başımdan gitti gııııııııııı
neydi o öyle ilk defa bir depremden bu kadar korktummmmmmmm
sahil tarafına hafta sonları sık geliriz

tekirdağlı mısınız, iş nedeniyle mi ordasınız

pembetoka
ay_she
yaa benım bebıs çok homını gırtlak çıktı gece pat die acıkıyorum :KK9: :KK9:

bende ne yesem die aşağı ındıydım napimmm zaten o korkuyla koştum hemen yukarı

canım çok gecmıs olsun aklıma direk sen geldın kzı aa dedim tekırdagda pempetoka vardı dedım :)

Allah ım deprem afet göstermesın ınsallah yaa çok kötüü :KK43: 17 ağustosu 12 kasımı falan yasadık hep bılıyorum

ve korkuyorum yanii deprem ciddi ama çok ciddi bişey...Allah korusun....
sağol canım bende haberlerde hep ist.depremini duyuyorum ya
çok büyük olacakmış vs vs
acaba o gün bugün mü dedim:KK43:((
hemen haberleri açtım 5.1 tekirdağ deyince,ve bundan sonrakiler küçük artçılar olur diye söylenince rahatladım
alah hepimizin yardımcısı olsun
maşallah bebişine obur çıktı desene:KK70:D

wen
kızlar göbek resimlerimiz için 2013 anneleri göbek şov topiği açtım :KK70: oraya büyüyen göbeklerimizi koyabiliriz.hatta şuan büyümeye başlayanlar da son durumlarını koysunlar ay merak ediyorum.8 haftadan itibaren şişmesi lazım yavaş yavaş.daha önceki aylarda böyle topikler açmışlar düşündüm.bizim neyimiz eksik bizim neden olmasın :KK70:
iyi düşünmüşsün canım ama dümdüz karnı olanların yanında bizim göbişler nasıl olcekk:)
bu arada wen sende edirnede oturuyorsun dimi?
eşimin ailesi de babaeskide oturuyor
belki trakya buluşması yaparız bebişlerle

tugbaemrah
ay_she
inşallah canım hemen gecer ama ıste 12. haftadan önce gecmesı zor gibi....

senın daha yenı basladı dımı ??? benım en çok ısıme yarayan sey yedıkelrımı gozleyıp

tetıkleyenlerı yememek oldu...mesela simit zeytın peynır kraker çay kepek ekmeği bunalr tetıklıo ve üstelik midemi ekşitiyo

ama tost ayran meyve çorba bunlar iyi gelıyo kahveyı ıse gecen gun ıctım çarpıntı yaptı o gece uyyamadım hıc

normalde bişeyım olmuyodu ama bı daha carpıntı yapmasın dıye su anda ıcmıyorum canım

sen de kendı yıeybılıcekelrını gözle öyle ye belkı bıraz olsun azalır

ınsallah hepımız sağlıklı bı gebelık gecırırız canımm :)
yaaaa bende de öleee simit zeytin ve kraker yediğimde özellikle çizi midem yanıyo ve bulanıyo bende artık yememeye çalışıyorum ayrana yoğurta bayılıyorum :))
eylemsevcan
bir arkadaşım öyleydi 4-5 ayına kadar 5 kilo verdi sonra yine almaya başladı 8 kilo alarak doğuma girdi normal yani sorun yok korkma
ayy süpper keşke bende 8 kiloyla falan girsem doğuma hemen incecik olurumm hee süpper olurr :))
Ozfer

cnm doktor randevun ne zaman doktorunla konuş cnm ama önemli bişi oldugunu sanmıyorum idrar rengine gelince bazen yediğin içtiğin şeylerdende öle olabiliyo :))
ay_she

doğru sölüyosun vücudumuz fabrika gibi çalışıyo oyuzden galiba :)) zten olabildiğince az kilo almak istiyorum oda doğumda gitsin :))
Yesim83

ahh cnm yaaa benimde çok yediğim söylenemez ama eger yemek yiyemiyosam bi kase yoğurt büyük bi bardak süt içiyorum oda çok iyi geliyo bi dene istrsen :))
wen
ayyy süpper olmuş ama bu topikin linkini ilk sayfaya listenin altına koyalımmm :))) ee ilk kim çekip koycakkk ???

ay_she
Yesim83
varmıydı daha once oyle bır sıkayetın canım Bendede var o lekelerden ıgne verdı dr henuz gıdıp alamadım cok yorgun hıssedıyorum kendımı
ooooo cok bılımsel bır acıklama olmus. cok mantıklı gercekten hıc boyle dusunmemıstım ben hep kusmalara yordum kılo vermeyı. dogru ıcımızde bır fabrıka var :)
eheuehu canım bazı topikelrde arkadaşalr bana prof die lakab takmıslardı :KK9: :KK9: :KK9:

tarcinakide
sağol ayşecim..bende iyi olmaya çalışıyorum işte...amin:KK54:
:KK16: :KK16: :KK16:

wen
ooo ii fikir evet kı ben de ultrasonresımelrı topikimi açsamm :KK70: koyarız artık bebsılerin

eli yüzü bellı olmaya basladı malumm :)

eylemsevcan
ikide bir elektriklerimiz gidiyor hayırlısı yazmıyorum kesiliyor
inşallah canım bir gün buluşuruz her zaman beklerim
tekirdağlı değiliz iş icabı burdayız canım

wen
8-06-12, 07:06
ooo ii fikir evet kı ben de ultrasonresımelrı topikimi açsamm :KK70: koyarız artık bebsılerin

eli yüzü bellı olmaya basladı malumm :)[/QUOTE]

ay evet ultroson topiğide olabilir:))

valla trakyalı arkadaşlar bende edrdenim evet.herzaman buluşmalara açığız bebişimle.üç beş buluşan hamileden daha şirin ne olabilir ki :KK70:

ay_she
kızlar buyrunnn http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...anneleri-ultrason-resimleri.html#post25009754

wen
ay evet ultroson topiğide olabilir:))

valla trakyalı arkadaşlar bende edrdenim evet.herzaman buluşmalara açığız bebişimle.üç beş buluşan hamileden daha şirin ne olabilir ki :KK70:
veee açtımmm http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...anneleri-ultrason-resimleri.html#post25009754

pembetoka
ben çıkıyorum şimdilik oğlumla ilgileneyim azcık
öğle uykusuna dalınca göbiş resmi eklerim bende:KK70:

ocwmays
herkese hayırlı cumalar...
tekirdağdaki arkadaşlara geçmiş olsun
ben de İstanbul'dayım, Allah korusun düşünmek bile beni ürpertiyo o büyük depremi
mümkünse uzmanlar 100 yıl falan yanılmış olsunlar lütfen

wen
Geçen sene ocak ayında doğum yapanların yazdıklarına bakıyordum.ve bu üyenin yazısını çok beğendim.doğum hikayesi.kendisi bebek yan döndüğü için 12 ocakta sezeryane alınıcakken bebek kendiğinden 11 ocakta yine yan olarak normal doğmuş.okurken gözleri doldu darısı başımıza inşallah.....

seniser 11.ocak.2012

////////////////////////////Canım anlatayım ama benim öyle çok heyecanlı bir macera olmadığı için

Benim bebeğim çookkktan doğum poziyonuna girmişken, 37.haftada ters döndü :-) Bizde bekledik belki döner diye ama o arada yan durmuş, yan bebekler %0.3 kişide görülürmüş ve dönme ihtimali yokmuş, dolayısıyla sezaryan kaçınılmazdı.

12.01.2012 için gün almıştık ama 11 i gecesi sancılarım başladı. 2 saat falan bekledim evde, çok kasıldım, her zamankinden farklı olduğunu anlamıştım. Zaman geçtikçe biraz daha artıyordu, neyse ki fazla beklemeden hastaneye gittik. Nstye bağladılar, serum verdiler. Sancılarım daha da artınca bebeğin malzemelerini alabilir miyiz dediler

Doktorum geldi, bebek belki dönmüştür ümidiyle son kez baktı ama bebeğim yampiri gelmekte kararlıydı

Eşimle vedalaştık, ameliyathanede bi 8-10 kişilik ekip beni bekliyordu. Sanki film çekiyorduk ve ben aktristtim Beni öyle güzel karşıladılar ve hazırladılar ki ne epidural iğnesi ne sonda hiçbişi hissetmedim zaten. Doktorum dediii, aaaa Seda bu eşine benziyor çok geri koyuyorum bunu Tosun geldii tosun diye bağırıyorlardı. Bebeğim 3930 gram dünyaya geldi 38+ 4 de. Sonrasında fotolarımızı çektiler ameliyathanede ve muhtemelen dikişlerim esnasında bi 5-10 baygındım. O ara yine de narkoz verildi sanırım. Sonra hemen kendimdeydim ve yukarıya odama götürdüler beni. Flashlar patladı, sevdiklerim doluştu ve ben artık kızıma kavuşmuştum, sağlıkla gelmişti, daha ötesi yoktu.. Bir gece hastanede yattım ve evimdeyim. Hafif gaz ağrısı dışında herhangi bir sıkıntım yok, birde tabi ameliyat etkisiyle eğilip kalkmak bir süre için sıkıntı olacak öyle görünüyor.

Biizmkisi böyle bir hikayeydi. Beklenen bişi olduğu için çok fazla bi maceramız olmadı

Bekleyen herkesin bir an önce meleklerine kavuşması dileğiyle. Sağlıkla kalın..///////////////////////////

tugbaemrah
kızlarrr buda bebeklerimizin cicilerini birbirimizle paylaşıcağımız topikimiz olsunnn :))
http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...beklerinin-guzell-cicilerii.html#post25009882

tugbaemrah
ay_she cnm sen bence bu linkleri ilk sayfadaki tablomuzun altına koy da istediğimizde rahatça ulaşalım ayyy çok tatlı oldular yaaa :))

demet35
günaydınlar veeeeeeee hayırlı cumalar fıstıklar ve onların çekirdekleri :KK16::KK16::KK16:

ozfer canım doktora gidebiliyorsan git ve gidemiyorsan bol su iç dinlen ama takip et eğer kahverengiler artarsa erteleme çık doktora
ay bende beklicem çıkmıcam diyorum ama kocişede özele başlasak baksakmı bebişe diyorum çünkü daha 10 gün var kalp atışlarını duymamıza of geçmio günler bide hiç belirti yok darken zaten büyük mm ler ağzıma gircek gibi geliyo dünden beri acıda var belirtiler geriden bebiş geriden aman büyüsün tutunsun da meleğim yavaştan bekler annesi onu

depremi yaşayanlara geçmiş olsun bende izmitliyim rabbim korusun hepimizi öyle kötü günlerden izmirde de en ufak depremde bilir benimkiler hemen arar ay çok kötü ama buda doğal bi olay yapılacak hiç bişey yok

göbüş topikine biz gelemeyiz :18: zaten çogunuzun doğum kilosu bile olamıyacak bi kilodayız ne işimiz var öyle topiklerde sürtmeyip oturayım uslu uslu topikimde :KK53:

ama ultrason fotolarına geliriz inşallah hele bi kalbi atıp gelişsin meleğim görürüz inşallah kardeşlerinide

yarenahsen
depremi hisseden arkadaşlara çok geçmiş olsun.rabbim bidaha göstermesin.

sahra_211283
tugbaemrah
ilk aylarda normal canım bazı hamişler ilk 3 ayda kilo verip sonradan alıyorlarmış kafana takma yani ben de ilk öğrendiğimde diyetisyenim kilo verebilirsin demişti tabi ben vermedim ama almadımda..

ay_she
tugbaemrah
ay_she cnm sen bence bu linkleri ilk sayfadaki tablomuzun altına koy da istediğimizde rahatça ulaşalım ayyy çok tatlı oldular yaaa :))
canım doğru dedin hemen ekleyeyeım ben :)

wen
Geçen sene ocak ayında doğum yapanların yazdıklarına bakıyordum.ve bu üyenin yazısını çok beğendim.doğum hikayesi.kendisi bebek yan döndüğü için 12 ocakta sezeryane alınıcakken bebek kendiğinden 11 ocakta yine yan olarak normal doğmuş.okurken gözleri doldu darısı başımıza inşallah.....

seniser 11.ocak.2012

////////////////////////////Canım anlatayım ama benim öyle çok heyecanlı bir macera olmadığı için

Benim bebeğim çookkktan doğum poziyonuna girmişken, 37.haftada ters döndü :-) Bizde bekledik belki döner diye ama o arada yan durmuş, yan bebekler %0.3 kişide görülürmüş ve dönme ihtimali yokmuş, dolayısıyla sezaryan kaçınılmazdı.

12.01.2012 için gün almıştık ama 11 i gecesi sancılarım başladı. 2 saat falan bekledim evde, çok kasıldım, her zamankinden farklı olduğunu anlamıştım. Zaman geçtikçe biraz daha artıyordu, neyse ki fazla beklemeden hastaneye gittik. Nstye bağladılar, serum verdiler. Sancılarım daha da artınca bebeğin malzemelerini alabilir miyiz dediler

Doktorum geldi, bebek belki dönmüştür ümidiyle son kez baktı ama bebeğim yampiri gelmekte kararlıydı

Eşimle vedalaştık, ameliyathanede bi 8-10 kişilik ekip beni bekliyordu. Sanki film çekiyorduk ve ben aktristtim Beni öyle güzel karşıladılar ve hazırladılar ki ne epidural iğnesi ne sonda hiçbişi hissetmedim zaten. Doktorum dediii, aaaa Seda bu eşine benziyor çok geri koyuyorum bunu Tosun geldii tosun diye bağırıyorlardı. Bebeğim 3930 gram dünyaya geldi 38+ 4 de. Sonrasında fotolarımızı çektiler ameliyathanede ve muhtemelen dikişlerim esnasında bi 5-10 baygındım. O ara yine de narkoz verildi sanırım. Sonra hemen kendimdeydim ve yukarıya odama götürdüler beni. Flashlar patladı, sevdiklerim doluştu ve ben artık kızıma kavuşmuştum, sağlıkla gelmişti, daha ötesi yoktu.. Bir gece hastanede yattım ve evimdeyim. Hafif gaz ağrısı dışında herhangi bir sıkıntım yok, birde tabi ameliyat etkisiyle eğilip kalkmak bir süre için sıkıntı olacak öyle görünüyor.

Biizmkisi böyle bir hikayeydi. Beklenen bişi olduğu için çok fazla bi maceramız olmadı

Bekleyen herkesin bir an önce meleklerine kavuşması dileğiyle. Sağlıkla kalın..///////////////////////////
ayy ne güel yaa inşallah bızde böle sağlıkal kavusuruzz :)

ocwmays
herkese hayırlı cumalar...
tekirdağdaki arkadaşlara geçmiş olsun
ben de İstanbul'dayım, Allah korusun düşünmek bile beni ürpertiyo o büyük depremi
mümkünse uzmanlar 100 yıl falan yanılmış olsunlar lütfen
hayırlı cumalar canım....

glncym
herkese günaydın hayırlı cumalar. depremi hissedenlere büyük geçmiş olsun. istanbulda da hissedilmiş ama ben uyuyordum hissetmedim

Btlkubra
Günaydın sekerler nasılsiniz :))

sevil01
kızlar günaydın

istanbulda yaşayan yada civarda depremi hisseden arkadaşlara çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın

ay_she
sevil01
kızlar günaydın

istanbulda yaşayan yada civarda depremi hisseden arkadaşlara çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın
günaydın canım aminnn amin ecmaın

Btlkubra
Günaydın sekerler nasılsiniz :))
günaydın şekerimm :) :) :) hamdolsun sen nasılsın

glncym
herkese günaydın hayırlı cumalar. depremi hissedenlere büyük geçmiş olsun. istanbulda da hissedilmiş ama ben uyuyordum hissetmedim
günaydın hayırlı cumalar :)

fikirdelisi
herkese merhaba... istanbullulara gecmis olsun

sensiblegirl
8-06-12, 08:06
eylemsevcan
Tekirdağlılarrrrrr burdamısınız nasıldı dün akşammmmmmmmm?????????
ben çorludanım . tam yatmıştım diyorum ki başım mı dönüyor yoksa sallanıyor muyuz eşim avizeye baktı sallanıyor.baya bi korktuk hemen bebişimi düşündüm ilk aklıma o geldi. sonra netten bakınca içimiz rahatladı Allah korusun hepimizi

Ozfer
ay_she
canım doktorunu aradınmı veya dr gidicekmısın bi gözuk bence sen bebıs ıyı ıse varsın leke olsun

o sorun değil....ama mutlaka gözükmelısın...

idrar rengını cok kafana takma bi öncekı gun az su ıctıysen bu gayet normal bişey ama yıen de dr a da sölersın...

ben iyiyim canım cok sukur hersey yolunda.....
iyi inşallah hep böyle geçirirsin, hepimiz iyi geçiririz tüm gebeliği canım.
doktorum daha yok ki :26: daha doktor bulamadık, aramaya fırsatımız da olmadı zaten...hep maaşı bekliyoruz, ona göre gidip bi sabit doktor bulucaz inşallah. lekelenme de ilk kez oldu ama dün akşam sancım olmuştu biraz, aklıma gelince akşamki stresim ve ağrım gelince tedirgin oldum. bi de şaka gibiydi sabah wc'ye bi gittim kahverengi bir sıvı dolu, koştum uyandırdım kocişi, bi de akıntımı da gördüm ya dedim kesin akşam da oldu böyle oluk oluk ama ben görmedim diye bi telaşlandım, meğer benim aşkoş(!) akvaryumu boşaltmış da sifonu çekmemiş...

:KK1::KK1:
Yesim83
yok hayır canım hiç olmamıştı, bu sabah fark ettim, günlük ped kaymış iç çamaşırıma bulaşmış biraz. şimdi de çok az var yine.
iğneyi akıntı çok fazla olunca veriyorlar diye biliyorum. sen de ihmal etme madem dr.un vermiş al tabi iğneni tatlım. sağlıklı gebelikler olsun herkese.

demet35
günaydınlar veeeeeeee hayırlı cumalar fıstıklar ve onların çekirdekleri :KK16::KK16::KK16:

ozfer canım doktora gidebiliyorsan git ve gidemiyorsan bol su iç dinlen ama takip et eğer kahverengiler artarsa erteleme çık doktora
ay bende beklicem çıkmıcam diyorum ama kocişede özele başlasak baksakmı bebişe diyorum çünkü daha 10 gün var kalp atışlarını duymamıza of geçmio günler bide hiç belirti yok darken zaten büyük mm ler ağzıma gircek gibi geliyo dünden beri acıda var belirtiler geriden bebiş geriden aman büyüsün tutunsun da meleğim yavaştan bekler annesi onu

depremi yaşayanlara geçmiş olsun bende izmitliyim rabbim korusun hepimizi öyle kötü günlerden izmirde de en ufak depremde bilir benimkiler hemen arar ay çok kötü ama buda doğal bi olay yapılacak hiç bişey yok

göbüş topikine biz gelemeyiz :18: zaten çogunuzun doğum kilosu bile olamıyacak bi kilodayız ne işimiz var öyle topiklerde sürtmeyip oturayım uslu uslu topikimde :KK53:

ama ultrason fotolarına geliriz inşallah hele bi kalbi atıp gelişsin meleğim görürüz inşallah kardeşlerinide

ben daha dr. bulamadım kendime, o yüzden ne yapıcam bilmiyorum şimdilik.
ultrason foto.su olarak bende sadece boş kesenin fotoğrafı var olur mu:KK9:
göbiş için de, normal tombik ve yağlı göbiş fotolarını koymasak, 4. aydan sonra foto koysak daha güzel olur sanki??:KK1::KK1:

dulger
deprem bölgesinde olan arkadaşlarım hepinize geçmiş olsun ya benim başım akıntılarla belada koyu sarı şeklinde de geli yooo korkuyorum ama haaa doktora gitsem mi

civciv5019
yarenahsen
aynen tatlım bende öyle bir gün diriliyorum ertesi gün sürünüyorum resmen midemden hele akşamları hiç yememk falan görmeye yemeye tahammülüm yok. Allahım şu 12. haftayı iple çekiyorum bir an öce gelse ve kesilse inş. herkese hayırlı cumalar bu arada!