2013 Ocak Anneleri....

ay_she
24-05-12, 11:05
ya ben cok acıktım ama canım bısey ıstemıyo aclıktan kıvranıyorum su an ne yesem bilemedım :26:

pembetoka
ocak anneleri niye sesiniz çıkmıyor:)))

pembetoka
ay_she
ya ben cok acıktım ama canım bısey ıstemıyo aclıktan kıvranıyorum su an ne yesem bilemedım :26:
bende çok açım oğlum uyansın diye bekliyorum
sen çalışıyormusun ay_she

fbetuly
ocwmays
ikisi de çok yüksek değilmiş aslında ama 5 in üzerinde olması pek iyi değil tabi
dahiliyeye mi gitmiştin tatlım?
tiroid tahlilni tamamen aç karnına yaptırman gerekiyor, yani o gün içinde su bile içmemiş olman gerekir
sabah saatlerinde yaptırman daha doğru sonuç verir

tiroid çok çok önemli canım arkadaşların dediği gibi yerinde olsam bir tahlil daha yaptırırım
eğer birinci sonuç doğruysa ilaç alman zararlı, ikinci sonuç doğruysa ilaç almaman zararlı
endişe etme ama ilaçla bir haftada nrmale döner inş.

ben şuan 25 mg levotiron kullanıyorum Allahın izniyle yeterli gelir dedi doktor
her ay tahlil yaptırıcam kontrol için

ben lupus hastasıyım romatizmal bi rahatsızlık.romatoloji doktorum istedi tsh ı fakültede yaptırdım o yüksek çıktı zaten.
önce çeyrek başla bi hafta sonra yarım sonra tam dedi.çok ikileme kaldım gerek yoksa ilaç almam zararlı dediğin gibi,
ama doğruysada almam gerekir.en iyisi başlıyayım yavrumun zekasını riske atmıyayım.ay ne zor bu işler kararsızlık.
iyi bi endokrin uzmanına görüneyim en yakın zamanda.verdiğin bilgiler için sağolasın

ocwmays
ay_she
ben hiç acıkmıyom yaa
ben yavaş yavaş ekşili şeyler yemeye başladım
dün annem bimden yaprak sarması almış gayet güzel
limon sıkıp yiyorum
şimdilik hala başka bişey sokamıyorum ağzıma:KK43:

ay_she
pembetoka
bende çok açım oğlum uyansın diye bekliyorum
sen çalışıyormusun ay_she
evet canım çalışıyorum ben de sımdı dısarı cıkıcma bısıler yemeye bakalım :)

fbetuly
ay_she
ohh ne güzelll :) :) :)

canım troid sorunun varsa cidden ilaç kullanman lazım yoksa doktorun dediği gibi allah korusun

troid sorunu bebekte zeka gerılıgıne yol acıo şaka maka değil yanı ve cok ciddi bi konu

kan tahlıllerı bazen yanlsı cıakbılıyor veya drlar yanlıs degerlendırebılıolar....istersen baska bıyerde tekrar tahlıl yaptır

ve bir dahılıyecıye göster troid teshısını dahılıye koyar eger ileri ise endokrtinolojı ile devame dersin

aman deyım aksatma bu herseyden daha önemlı
evet birkez daha tekrar edicem.kendim için olsa önemsemem ama insanın evladı olunca kesinlikle yanlış birşey yapmak istemem.
bakalım rabbim hayırlı sağlıklı etsin evlatlarımızı inşallah.

feslegenim
Ben yemeğimi yedim.
Ama uykum geldi.
Kimse olmasa da şöyle tatlı tatlı uyusam :KK31:

pembetoka
feslegenim
Ben yemeğimi yedim.
Ama uykum geldi.
Kimse olmasa da şöyle tatlı tatlı uyusam :KK31:
sanırım sen evdesin canım odana çekilip yatamaz mısın?
benimde çok uykum var hatta öyleki akşam 20:00eşim eve geldiği gibi oğlumla ikisini başbaşa bırakıp uyuyorum
ama gündüz benim için imkansız
ilk bebeşi olucak arkadaşlar bebek doğunca çok uykusuz kalıcaksınız zaten ,eğer evdeyseniz bol bol yatın

feslegenim
pembetoka
sanırım sen evdesin canım odana çekilip yatamaz mısın?
benimde çok uykum var hatta öyleki akşam 20:00eşim eve geldiği gibi oğlumla ikisini başbaşa bırakıp uyuyorum
ama gündüz benim için imkansız
ilk bebeşi olucak arkadaşlar bebek doğunca çok uykusuz kalıcaksınız zaten ,eğer evdeyseniz bol bol yatın
Yok bende çalışıyorum. O yüzden akşamı bekleyeceğiz... :)

pembetoka
feslegenim
Yok bende çalışıyorum. O yüzden akşamı bekleyeceğiz... :)
yanlız çalışan arkadaşlar fazlaymış:KK70::KK70:

heyozgurluk
bende hep ekşi yiyorum tatlı hiç bişey yiyemiyorumm benım hep uykum var ayakta uyyorum resmen evde olsaydım eğer mur-tlaka tüm gün uyurdum ne güzell
elinizin altında meyve falan olsun en azından onları yersenizz gerçi bende yemiyorum ama gözümüzn önünde olunca yeriz belkii

fbetuly
bende iştah patlaması var resmen.iştahsızdım ben çok zayıfım.ohoh gelsin kilolarrrrr:KK1::KK56:
şimdi yemeğimi yedim geldim.aslında evde çok iş var.sağolsun eşim evi süpürüp gitti.bende bi toz alsam fena olmaz dimi:KK1:

fikirdelisi
24-05-12, 12:05
fbetuly
bende iştah patlaması var resmen.iştahsızdım ben çok zayıfım.ohoh gelsin kilolarrrrr:KK1::KK56:
şimdi yemeğimi yedim geldim.aslında evde çok iş var.sağolsun eşim evi süpürüp gitti.bende bi toz alsam fena olmaz dimi:KK1:
hadi sen zayıfsın da istah patlaman var. ben siskoyum ama acayip acıldı istahım :2:
sanırım fil olarak doguma girerim bi akslik olmazsa

sudenazeren
24-05-12, 13:05
hayırlı kandiller kızlar

feslegenim
Kızlar haber aldım. :)

Sat:24 Nisan
17 Mayıs Bhcg: 71
24 Mayıs Bhcg: 2088

Nasıl kızlar? :)

ay_she
fbetuly
evet birkez daha tekrar edicem.kendim için olsa önemsemem ama insanın evladı olunca kesinlikle yanlış birşey yapmak istemem.
bakalım rabbim hayırlı sağlıklı etsin evlatlarımızı inşallah.
evet canım kesınlıkle ve lupus var yazmıssın eğer imkanın varsa tekrar troid tahlılını yaptırdıktan sonra

mutlaka bi endokrinolojıye gözük ve lupus lu oldugunu söyle canım senın rahatsızlıgın da öle görmezden gelınecek gibi değil

Allah yardımcımız olsunnn

feslegenim

yaa ben ne dedım sana kötü bişey olması ıcın bı sebep yok

hem pozitif ol bundan sonra çok guzel canım degerın :) hayrılı olsun tekrar

feslegenim
ay_she
evet canım kesınlıkle ve lupus var yazmıssın eğer imkanın varsa tekrar troid tahlılını yaptırdıktan sonra

mutlaka bi endokrinolojıye gözük ve lupus lu oldugunu söyle canım senın rahatsızlıgın da öle görmezden gelınecek gibi değil

Allah yardımcımız olsunnn

yaa ben ne dedım sana kötü bişey olması ıcın bı sebep yok

hem pozitif ol bundan sonra çok guzel canım degerın :) hayrılı olsun tekrar
Teşekkür ederim :))

heyozgurluk
feslegenim

gayett iyimiş boşuna telaşlandırlar senide çok sevinfimm canımmm hayırlısı olsun

rose01
kızlar hep uyuyorumm ve acayip mide bulantısı var resmen 2 , 3 gündür açım ya 50 kiloydum 48 e düştüm 3 günde ne yapacam bilmiyorum her dk midem bulanıyor ya

ocwmays
feslegenim

süper canım :))

rose01
kızlar hep uyuyorumm ve acayip mide bulantısı var resmen 2 , 3 gündür açım ya 50 kiloydum 48 e düştüm 3 günde ne yapacam bilmiyorum her dk midem bulanıyor ya
yalnız değilsin ben de çok kilo verdim hiçbişey yiyemiyorum bulantılarım geçmiyo
dün gecer gibiydi bugün yine bulandı

ay_she
rose01
hepımız oyleyız sevgılııımmm :KK9: :KK9: :KK9:

ocwmays
kızlar bana doktor meyve yeme dedi bulantılarımı azdırırmış
ama benim canım çok çekiyor
zaten yemek yiyemiyorum en azından meyveden vitamin alsam hiç fena olmaz aslında
yesem mi ya bulanır mı midem

rose01
ne yapacaksak bu bulantılarla allah yardımcımız olsunn.

ay_she
ocwmays
kızlar bana doktor meyve yeme dedi bulantılarımı azdırırmış
ama benim canım çok çekiyor
zaten yemek yiyemiyorum en azından meyveden vitamin alsam hiç fena olmaz aslında
yesem mi ya bulanır mı midem
canım ya bence mıde bulandıran şeyler kısıden kısıye değişir yanı meyve bulandırı baksası bulandırmaz die

bişi yokkı bu dr un demesıyle olmaz bence....ayrıca mıdenı çok doldurmamak kaydıyla eger canın ıstıosa

yanı tıksınmedıysen hersey yenebılır....ben bugun öğle yemegınde bayadır görüp canımın cektıgı meyveyı yedım

evde bitiremeyız dıye almıyrodum normalde bulantım olmasıan ragmen ölçülü yedım ama bulanmadı

şimdide kaysı var yanımda kaysı atıyorum agzıma arada dr a çok takılmamak lazım kendını en iyi sen bilirisn

bir de gebelıkte bazen cok sevdiğin bişeyi hiç yemek istemeyebılrısın mesela hoşbeş ben cok sevrım ama canım ıstemıo

muz aramama rağmen dün canım ıstedı aldım bisürüde yedım bişey olmadı