2013 Ocak Anneleri....

ay_she
8-06-12, 08:06
Ozfer
iyi inşallah hep böyle geçirirsin, hepimiz iyi geçiririz tüm gebeliği canım.
doktorum daha yok ki :26: daha doktor bulamadık, aramaya fırsatımız da olmadı zaten...hep maaşı bekliyoruz, ona göre gidip bi sabit doktor bulucaz inşallah. lekelenme de ilk kez oldu ama dün akşam sancım olmuştu biraz, aklıma gelince akşamki stresim ve ağrım gelince tedirgin oldum. bi de şaka gibiydi sabah wc'ye bi gittim kahverengi bir sıvı dolu, koştum uyandırdım kocişi, bi de akıntımı da gördüm ya dedim kesin akşam da oldu böyle oluk oluk ama ben görmedim diye bi telaşlandım, meğer benim aşkoş(!) akvaryumu boşaltmış da sifonu çekmemiş...
canım yıne de bi devlet hastanesının aciline fln gıt baksınlar
tamam sabit doktoru sonra bulursunuz böle olmaz ki....ay ben tedırgın oldum valla
hayır senı telaşlandırmak ıstemıyorum tamam leke yanı cok buyuk bıse değil ama bi gözükmen lazım
hem ben 9. haftaya gırıcem ıste benım sabıt drum daha bugun olcak ınsallah öle düşünme ılk zamnaalr
keseyi kalp atsıını gör gerısı halledılrı zaten....

fikirdelisi
herkese merhaba... istanbullulara gecmis olsun
merhaba canım :)

tugbaemrah
kızlarr ben yavaş yavaş kaçıyorum önce eczaneye uğrayıp iğnelerimi alıcam arkasından sağlık ocağına gidicem hem iğne nasıl vuruluyo göstersinler hemde hamilelik kaydı yaptırmam gerekiyo ya başka zaman gidemem pzartesi iş başı gelince görüşürüzz :))

ay_she
dulger
deprem bölgesinde olan arkadaşlarım hepinize geçmiş olsun ya benim başım akıntılarla belada koyu sarı şeklinde de geli yooo korkuyorum ama haaa doktora gitsem mi
benımde sarı beyaz karısık gelıo kız ama bi sorun yok

sorun olsa ultraonda fln bi şekil gozukrudu heralde gebelıkte akıntı olamsı laızm zaten boşa takıyosun kafaya :)

doktora gitme telefonu varsa ara sor....ama sana gülerse karışmam heaa :KK1: :nazar:

eylemsevcan
ilk göbüş topiğinize ve ultrason topiğinize resimleri ben koydum
hadi bakalım getirin gerisiniiiii oleeyyyyyyyyyyyyyy
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

Lotf
merhaba herkese:) depremi yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun, bende van depremini yaşadım, Allah kimseye yaşatmasın...

kızlar benim midem çok kötü:KK43:sabaha kadar çıkardım, hala da deli gibi bulanıyor...ilaç içtim tam anlamıyla kesmedi 2 saat etkili oldu. ay ne yapsam, ne işe yarar?

bana bir yardım edin :KK43:

dulger
ay_she

sorun olsa ultraonda fln bi şekil gozukrudu heralde gebelıkte akıntı olamsı laızm zaten boşa takıyosun kafaya :)

doktora gitme telefonu varsa ara sor....ama sana gülerse karışmam heaa :KK1: :nazar:

canım zaten karı bi gün beni kovacak herşeyi soruyom ama napayım korkuom hee bu arada ayşe bende tahlil sonuçlarını aldım herşey normel dedi doktor en çok anemiden korkuyomdum çok şükür o da iyimiş seninkinler çıktımı

dulger
Lotf
merhaba herkese:) depremi yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun, bende van depremini yaşadım, Allah kimseye yaşatmasın...

kızlar benim midem çok kötü:KK43:sabaha kadar çıkardım, hala da deli gibi bulanıyor...ilaç içtim tam anlamıyla kesmedi 2 saat etkili oldu. ay ne yapsam, ne işe yarar?

canım emedur diye bi ilaç var bana ii geldi fakat çok uyku yapıo istersen bi soruştur

Lotf
dulger
canım emedur diye bi ilaç var bana ii geldi fakat çok uyku yapıo istersen bi soruştur
canım teşekkür ederim bende zofrandı herhalde onu içtim kesmedi ya:KK43: buna da bakayım bir....

ay_she
kese ve bebiş ultrasonumuzu ben de ekledım :KK1: :nazar: :KK46:

http://www.kadinlarkulubu.com/ocak-...anneleri-ultrason-resimleri.html#post25011261

dulger
canım zaten karı bi gün beni kovacak herşeyi soruyom ama napayım korkuom hee bu arada ayşe bende tahlil sonuçlarını aldım herşey normel dedi doktor en çok anemiden korkuyomdum çok şükür o da iyimiş seninkinler çıktımı
canım tahlıllerın nromalse o zaman idrar ıltıhabı fldna yoktur yanı dmeekkı bi sorun yok akıntı olması ıcın :)

östrojen yukseldiği için akıntı çok normal ya cunku :) benım ılk partı cıktıda 10 gunde cıkcıak oalnalr beklıo hala :)

Lotf

merhaba canım ah su bulantılar....

bualntı ılacı ben bıkere ıctım uyutuyo cok fena yaaa ve gecırmedı de

eylemsevcan
çok güzeell :)

tlyss
slm kızlar hangi folic plus kullananınız varmı günde 3 keremi içiyorsunuz.bana doktorum folibol vermişti 2 günde 1 tane içiyordum.tavsiye üzerinde folic plus aldım günde 1 tane dediler ama 3 tane içenide duydum

yaramazpisi
Merhaba kızlar :21::21: bende geldim bende ocak annesi olacağım inş Allah hepimize sağlık sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin tam böyle bir topic açıcaktım ki ohoooo açılmış sohbetler koyulaşmış benide listeye ekleyin lütfen :KK49::KK49::KK16::KK16::KK16:

yaramazpisi
ay_she

hamilelikte artan hormonlar yüzünden portakal renkli akıntı normalmiş bendende geliyor kan ya da kahverengi akıntı olursa danışın doktora

demet35
Ozfer
doktorum daha yok ki :26: daha doktor bulamadık, aramaya fırsatımız da olmadı zaten...hep maaşı bekliyoruz, ona göre gidip bi sabit doktor bulucaz inşallah. lekelenme de ilk kez oldu

kız küçüksün diye kızmıyım hadi özel doctor ne git devlete karşıyaka yada alsancağa sıra al al sana özel doctor ssk yokmu canım sizde devlettede takip edil yada ssk varsa senin orda kordon var git ona 30 35e bakıyor kız hepimiz krediliyiz az maaşlıyız anlarız ama sırf özele gitcem diede bekleme hem kalk sağlık ocağına da yazıl aile hekimliğine orayada sorabilirsin ki açılma kanamalarda hemen devlete yolluyolar

bide akıntı kesenin kensini dış etkenlere koruması temizlemesi kokulu ve kahve yeşil olmadıkça gelsin kızlar sorun etmeyin ay bende bugün şişliklerde indi bişeymi var demekten sade bulantı yok ama yemek yeme isteğimde yok bi kahvaltı etsem cum a gününü boş geçirmesem ne iyi olacak

yaramazpisi
bende de yemeklere karşı ınanılmaz bı tıksıntı olustu ya kaç gündür yemek yiyemiyorum içim almıyo :KK50::KK50: folıkle ılgılıs rou soran arkdaşım ben folıc plus kullanıyordum bana ağır geldi şişknlk gaz yaptı folbıol onerdı doktorum gunde 1 folbıol yutuyorum

demet35
tlyss
slm kızlar hangi folic plus kullananınız varmı günde 3 keremi içiyorsunuz.bana doktorum folibol vermişti 2 günde 1 tane içiyordum.tavsiye üzerinde folic plus aldım günde 1 tane dediler ama 3 tane içenide duydum
canım ben geçenkinde bu folic plustan günde 3tane ve elevit vermişti daha çok unutuyordum :KK37: bu sefer folibol günde 1tane Verdi doktordan doktorada değişiyor ama sanki burdada daha çok folibol içen vardı

ilkincim
8-06-12, 09:06
eylemsevcan
nasıl bakıyoruz ona?

fbetuly
herkese hayırlı cumalar.
depremi hissetmedik sanırım erken yatmıştık zaten.bide yalovadayım burda hissedildimi onu bile bilmiyorum.
hissedenlere geçmiş olsun.99 dpremini tam yalovada yaşamıştım.rabbim bidaha göstermesin.
bebişler büyüyo gün geçtikçe.göbişimde hafif hafif çıktı.hele yemeği fazla kaçırınca dün akşam fırladı :)
sabah daha iyiydi.ama ne güzel yaa bi an önce çook büyüse.
:KK49::KK49::KK49::KK49:

yaramazpisi
kızlar ya anlayan biri bana doğum tarihini hesaplayabilir mi benim öyle karışık k, sat 8 nisan ama geç yumrtlama olmuş sanırım öyle demişti doktor geçenlerde başka bir doktorun söylediğine göre de şu an 8 + 2 yim bence 21 değil de 13 14 e tekabl etcek gibi möyle olmuyor mu :26::26:

feslegenim
Ozfer
Umarım herkes için sağlıklı, rahat, bulantısız ve stressiz bir gün olur:KK16:

Ben 1 saat önce uyandığımda bi de baktım ki ilk kez kahverengi bir akıntım olmuş.
Korktum ne yalan söyliyim, bildiğim kahverengi çünkü. Bir de idrarım da koyu renkli çıkınca,
hem de turuncuya yakın bir renkte... bi tuhaf oldum.:26:

sizde ne var ne yok? herkes görebildi mi kesesinin içini, ben göremedim hala.

ay she, feslegenim, demet ve adını unuttuğum diğer arkadaşlar nasılsınız???
Tatlım geçmiş olsun bir doktora görün devlette de imkan çok.
Ben iyi değilim canım midem falan berbat, birde iş yerinde olunca çekilmez bir hal aldı.
Sabretmekten başka çarem yok.

Yesim83
pembetoka
lansinoh olabilir mi canım
çünkü benimde oğlumda göğüslerin çok çatladı,kanadı:KK43: birsürü krem denedim en son lansinoh çok iyi geldi
doğumdan 1-2 ay önce kullanıp bebeği emzirdiğinde hiç sorun yaşamayanları okudum bende denicem
sagol canım bende kullanayım da sonrasında belkı rahat ederım benımde ılk bebek emzırme coook acılı oldu yara oldu
aglayarak emzırdım off alısana kadar neler cektım kabus gıbıydı
dulger
deprem bölgesinde olan arkadaşlarım hepinize geçmiş olsun ya benim başım akıntılarla belada koyu sarı şeklinde de geli yooo korkuyorum ama haaa doktora gitsem mi
koyu sarıdan bırsey olmaz kahve kırmızı yesıl bu renkler tehlıkelı dıye bılıyorum.

bende kucuk hanıma krep yaptım sabah oglene yakında yayla corbası ıcırdım bır kase ekmeksız yedı gercı ama neyse buna sukur
yemeklerle ılgılı sorunlarımızı su bebek dogmadan cozsek super olucak

ilk_ay_ilk
slm kızlar nasılsınız? cumanız mübarek olsun... kızlar idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı daha doktora gösteremedim ama pekte iyi şeyler yazmıyolar:KK43: çokta su içiyorum daha önce antibiyotikte kullandım, temizliğide dkkat ediyorum ne mübarek şeymiş bi türlü geçmedi:KK43: bakalım doktor ne dicek..

ilk_ay_ilk
ya kızlar size bi sorum daha var benim gögüs ucum çok çıkık değil bunun için şimdiden yapılabilecek bişey var mı?

eylemsevcan
ilkincim
nasıl bakıyoruz ona?
canım bu topiğin birinci sayfasına tıkla tablonun altında bütün diğer topiklerin kısayolu var
ordan görürsün direk yemekteydim
ondan yazamadım gülümmmmmmm

melekce88
8-06-12, 10:06
tugbaemrah
kızlarrr bişi sorcam ben biraz kiloluyum ilk hamiş oldugumu öğrendiğim sıralarda tartıldıgımda hep 67.5 çıkıyodum sabah bi tartilim bakim noluşum dedim tartıyo bi çıktım 65.1 nasıl yaa dedim kilo almam gerekiyoken 65 kiloya düşmüşüm az az ama yemek yiyorum hatta ekmek manyak yiyorum yinede kilo vermişim benim gibi olan varmı ???

merak etme canım bende öyleyim, 75 ile başladım şimdi 71 im. iştahla yemediğin için kilo kaybına neden oluyo bi de mide bulantın varsa tamam

yarenahsen
ya kızlar sizden kızım için dua isteyeceğim.yarın sbs sınavı var.çok çalıştı kızım.noolur dua edin emekleri boşa gitmesin yavrumun.ileride sizinde başınız gelecek.ozaman beni daha iyi anlarsınız.sizin gibi hamişlerin duaları kabul olur teyzeleri...

marjinalfaydali
Merhaba tüm adaylar :KK34: Ben de dün gümbür gümbür kalp atışlarını duydum,:nazar: ilgili arkadaş listeye beni de ekleyebilir mi acaba ?

Yaş 29
kİLO: 55
bebeğin muhtemel doğum TARİHİ:12 OCAK
ilk bebek
il: ankara

yarenahsen
ilk_ay_ilk
ya kızlar size bi sorum daha var benim gögüs ucum çok çıkık değil bunun için şimdiden yapılabilecek bişey var mı?
canım benimde sol göğsümün ucu fazla yoktu.ilk kızım emdikçe çıktı.sorun olmadı yani.zaten bebekler direk ucu tutmuyo,etrafındaki kahverengi alanı ağzının içinde vakumluyo.yinede olmazsa yapay uçlar var.onlardan takarsın.benim biçok tanıdığım onunla halletti.önceden yapılacak bişey bilmiyorum.

yarenahsen
ilk_ay_ilk
slm kızlar nasılsınız? cumanız mübarek olsun... kızlar idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı daha doktora gösteremedim ama pekte iyi şeyler yazmıyolar:KK43: çokta su içiyorum daha önce antibiyotikte kullandım, temizliğide dkkat ediyorum ne mübarek şeymiş bi türlü geçmedi:KK43: bakalım doktor ne dicek..
canım bende çok çektim idrar yollarından.halada var heralde.üstelik ilaçta kullandım ben ama hiç su içemiyorum.midem bulanıyor.inşallah seninki geçer.

fahri konsolos
doya doya su içmek istiyorum, ama midemi bulandırıyor.

ilk_ay_ilk
yarenahsen
canım bende çok çektim idrar yollarından.halada var heralde.üstelik ilaçta kullandım ben ama hiç su içemiyorum.midem bulanıyor.inşallah seninki geçer.
eve canım bu konuda çekeceğimiz var anlaşılan.. ya su herşey için faydalı şimdilik içebiliyorum inşallah ilerleyen zamanlarda bulantı yaşamamda devam ederim. bende çok yemek yiyemiyorum özellikle faydalı ama sevmediğim yemeklerii yerken zorlanıyorum. bir de dün hemşire kalsiyum alımına dikkat et ilerde krampları engelliyor diyor. o yüzden süt ve süt ürünlerini mutlaka tüketmeliyiz her ne kadar sütü sevmesemde..

eylemsevcan
kızçelerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
bana dua ediverin pazartesi 17 de doktor randevum var
kalp atışları için gidicem noooooooooollurrrrrrrrrrrrrrrr
dua edinde bir sorun olmasın canlarımmmmmmmmmmmmmm

Btlkubra
8-06-12, 11:06
geçmiş olsun
ne güzel sahil yürüyüşü,denize karşı içilen kahveler ah ahhhhh
denize girilmeyede başlanmıştır oralarda
bende nasip olursa oğlumu alıp pazar günü gidicem yazlığa babamız çalışsın:KK70:DD

valla giriyolar canım bende girmek istiyorum ama soguk diye giremiyorum yoksa yüzmeyi cok seviyorum :KK70::KK70:

vaveyla_esk
ay_she
canım snaada cok gecmıs olsun her türlüsü acıverıcı kaybın küçükler daha kolay atlatılıyoda bende
28 haftalık kaybımı kızımı zor atlattım sırf bu yuzden 1,5 sene ara verdım bebege...çok zor bi durum Rabbim kimseye yasatmasın

eşim eskişehirli :) biz şu an istanbulda yaısyoruz kayınvalıdmeler fln eskişehırde daha 10 gun önce eskişehırdeydık
gezdık tozduk geldık :) 4 yıllık evliyiz defalarca gittim ben eskişehiri çok sevdım sıcacık mınıcık bı yer :) samımı guvenlı hele maç olucagı zamanlar
çok eğlenceli biz eşimle beşiktaşlıyız ama bı tarafımız da es es li oldu :) ben aslen samsunluyum :) ama doğma büyüme
istanbul samsuna da gidiyorum eskısehrıe de ama eskısehır yakın oldugu ıcın hadı gıdelım dııp cıkıyoruz 4-5 saatte
orada oluyoruz çok güzel kayınvalıdemelrde cok sevınıyolar sürpriz yapınca :) sen neresıdnensın canım esk'ın :)
malum burası güneydoğu cewap yazarken tak diye gitti elektrik :)
çok üzüldüm 28 haftada insan karnındaki yawruya daha çok alışır ne zor bir durum.. allah kimseye yaşatmasın..
ne güzel karadenizlisin ama bir bakıma da hemşehri sayılırız yani :KK34: memleketim diye demiyorum aynı duyguları fazlasıyla yaşıyorum ama keşke yakın olabilseydik biraz.. işte görew icabı ordan oraya biz de.. sene de ancak 2 kez gider olduk.. ben de 4 yıllık ewliyim gittiğim sayılıdır.. ben esk nin mihallıçcık ilçesi war oralıyım, eşim çiftelerli :) ama benim aile hem merkezde yaşıyor..kayınwalidenler neresinden :)

Btlkubra
ilk_ay_ilk
aynı sey bendede var canım nası olcak bilmiyorum valla

ay_she
eylemsevcan
CANIM INSALLAHH DUYARSINNN KALP ATSIALRINII :)

BENDE 1 SAAT SONRA CIKICAM 16,00 DA RANDEVUMM INSALLAH HERSEY YOLUNDADIR :)

ilk_ay_ilk
CANIM DUR DAHA DOĞURANA KADAR CIKAR CIKMAZSADA SİLİKON UC KULLANRISIN
KARDESIM KULLANMSITI ÇOK DA RAHAT ETMISTI
YARA FLNDA OLMUYO HEM OHH RELAXX

yarenahsen
ya kızlar sizden kızım için dua isteyeceğim.yarın sbs sınavı var.çok çalıştı kızım.noolur dua edin emekleri boşa gitmesin yavrumun.ileride sizinde başınız gelecek.ozaman beni daha iyi anlarsınız.sizin gibi hamişlerin duaları kabul olur teyzeleri...
CANIM YAA HAKKINDA HAYIRLSII OLSUN ALLAHN IM ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN İNŞALLAH
EŞİM GİRDİĞİ SINAVALRI KAZANMASIYAL MEŞHUR :KK70: :nazar: NASI YAPİYOSUN DEMSITIM ÇALIŞIYORUM SONRA DA
SINAVA GIRECEGIM YERE GELINCE DUALARIMI OKUYORUM INANIYORUM DEMISTI AYETEL KÜRSİ ÖZELLİKEL CANIM
EZBERE BILMIOSA KİTAPTAN OKUSUN INSALLAH RABBIM HAKKINDA HAYIRLISINI VERİRİ EMEKELRINI BOŞA ÇIKARMAZ
ANNESI EGER ÇOK HEYECANLANIRSA DA İNŞİRAH SURESINI OKU SEN RAHATALR SAKINLEŞİR :)

marjinalfaydali
Merhaba tüm adaylar :KK34: Ben de dün gümbür gümbür kalp atışlarını duydum,:nazar: ilgili arkadaş listeye beni de ekleyebilir mi acaba ?

Yaş 29
kİLO: 55
bebeğin muhtemel doğum TARİHİ:12 OCAK
ilk bebek
il: ankara
CANIM MAŞALLAH SUBHNALLAHHH :) EKLICEM INS KAÇ GUNDUR Bİ TOPARLAYAMADIM :)

yaramazpisi
Merhaba kızlar :21::21: bende geldim bende ocak annesi olacağım inş Allah hepimize sağlık sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin tam böyle bir topic açıcaktım ki ohoooo açılmış sohbetler koyulaşmış benide listeye ekleyin lütfen :KK49::KK49::KK16::KK16::KK16:
HOŞGELDIN CANIM HAYIRLI OLSUN :)

tlyss
FOLİC PLUS CİDDEN ÇOK MİDE BULANDIRIO BEN FOLBİOL KULLANIODM DOKTOR FOLİ DOCE VERDI
ONDAN DEVAM EDIYORUM SU AN B12 İLAVELİ İMİŞ....

ay_she
vaveyla_esk
malum burası güneydoğu cewap yazarken tak diye gitti elektrik :)
çok üzüldüm 28 haftada insan karnındaki yawruya daha çok alışır ne zor bir durum.. allah kimseye yaşatmasın..
ne güzel karadenizlisin ama bir bakıma da hemşehri sayılırız yani :KK34: memleketim diye demiyorum aynı duyguları fazlasıyla yaşıyorum ama keşke yakın olabilseydik biraz.. işte görew icabı ordan oraya biz de.. sene de ancak 2 kez gider olduk.. ben de 4 yıllık ewliyim gittiğim sayılıdır.. ben esk nin mihallıçcık ilçesi war oralıyım, eşim çiftelerli :) ama benim aile hem merkezde yaşıyor..kayınwalidenler neresinden :)
amın canım kımseye yastamasın Rabbim

eşim çiftelerde çalışmış baya süre :) anlatır hep....kayınvalıdmeler merkezde

hamamyolu esnaf çarşısı oraları bılıyosun dımı oralara yakınlar ıste :) canım zor gurbette olmak

Allah yardımcınzı olsun ama doydugun yer ıste :)

vaveyla_esk
ay_she
amın canım kımseye yastamasın Rabbim

eşim çiftelerde çalışmış baya süre :) anlatır hep....kayınvalıdmeler merkezde

hamamyolu esnaf çarşısı oraları bılıyosun dımı oralara yakınlar ıste :) canım zor gurbette olmak

Allah yardımcınzı olsun ama doydugun yer ıste :)
amin canım sağol.. :)

ay_she
kızlar ben doktora gidiyorum hadi öptüm herkesi bayyss :KK46:

vaveyla_esk
ay_she
görüşrüz canım, inşallah hayırlı haberlerinle dönersin..

Lotf
eylemsevcan
ay_she
dualarımız sizinle kızlar:) güzel haberlerle dönersiniz inşallah...

zeynepfaz
8-06-12, 12:06
kızlar şeker ölçüm aletimi buldum serviste düşürmüşüm :KK1:

bugün bir arkadaşımın daha hamile olduğunu öğrendik ayy çok güzel bir duygu yaa :KK16:

Ozfer
8-06-12, 13:06
demet35
doktorum daha yok ki :26: daha doktor bulamadık, aramaya fırsatımız da olmadı zaten...hep maaşı bekliyoruz, ona göre gidip bi sabit doktor bulucaz inşallah. lekelenme de ilk kez oldu

kız küçüksün diye kızmıyım hadi özel doctor ne git devlete karşıyaka yada alsancağa sıra al al sana özel doctor ssk yokmu canım sizde devlettede takip edil yada ssk varsa senin orda kordon var git ona 30 35e bakıyor kız hepimiz krediliyiz az maaşlıyız anlarız ama sırf özele gitcem diede bekleme hem kalk sağlık ocağına da yazıl aile hekimliğine orayada sorabilirsin ki açılma kanamalarda hemen devlete yolluyolar

bide akıntı kesenin kensini dış etkenlere koruması temizlemesi kokulu ve kahve yeşil olmadıkça gelsin kızlar sorun etmeyin ay bende bugün şişliklerde indi bişeymi var demekten sade bulantı yok ama yemek yeme isteğimde yok bi kahvaltı etsem cum a gününü boş geçirmesem ne iyi olacak

nasıl özele gidicem diye tutturduğumu düşündüğünü anlayamadım doğrusu. anlamadan yargılamışsın, bir de küçüğüm diye kızmamışsın. sağol teşekkür ederim.
bilmeden anlamadan yorumlanabilecek şeyler burada paylaşılanların tümü, çünkü kimse kimsenin yaşadığını, şartlarını, durumunu detaylı bilmiyor görmüyor. yoksa hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu, nerelerde ne imkanlar olduğunu vs. ama biz aklın ve olgunluğun yaşta değil başta olduğunu düşünülenler ne yapıyoruz?kimseyi bu şekilde yargılamıyoruz. eğer bildiğimizden konuşuyorsak bilgimizi paylaşıp destek oluyoruz, ha yok bilsek de bilmesek de illa yorum yapmış olmak için konuşuyorsak, işte böyle yorumlar yapıyoruz.

burası destek-paylaşım platformu, kim ne anladıysa ona göre yorum yapılıp ahkam kesilecek yer değil.
yok "kızmiyim hadi" bilmem ne...sağol "abla" kızmaktan vazgeçtiğin için.
kızsaydın bi de ya? anlamadan yargılayıp kızma hakkını da bulduğuna göre kendinde?

demet35
8-06-12, 14:06
Ozfer
nasıl özele gidicem diye tutturduğumu düşündüğünü anlayamadım doğrusu. anlamadan yargılamışsın, bir de küçüğüm diye kızmamışsın. sağol teşekkür ederim.
bilmeden anlamadan yorumlanabilecek şeyler burada paylaşılanların tümü, çünkü kimse kimsenin yaşadığını, şartlarını, durumunu detaylı bilmiyor görmüyor. yoksa hepimiz biliyoruz neyin ne olduğunu, nerelerde ne imkanlar olduğunu vs. ama biz aklın ve olgunluğun yaşta değil başta olduğunu düşünülenler ne yapıyoruz?kimseyi bu şekilde yargılamıyoruz. eğer bildiğimizden konuşuyorsak bilgimizi paylaşıp destek oluyoruz, ha yok bilsek de bilmesek de illa yorum yapmış olmak için konuşuyorsak, işte böyle yorumlar yapıyoruz.

burası destek-paylaşım platformu, kim ne anladıysa ona göre yorum yapılıp ahkam kesilecek yer değil.
yok "kızmiyim hadi" bilmem ne...sağol "abla" kızmaktan vazgeçtiğin için.
kızsaydın bi de ya? anlamadan yargılayıp kızma hakkını da bulduğuna göre kendinde?
canım kırdıysam özür dilerim tamam anlamadan yorum yapmam evet hepimiz alınganız ama sen yazmışsın sadece yakındaki hastaneleri yazmıştım ama ssk varmı diyede sormuştum tamam bidaha yorum yapmam ama alınma hakkımız varmı bak ben bugün sağlık ocagında yaşımdan dolayı niye buzaman kadar beklediğim için bile yargılandım cevap verdim mi hayır geç evlendim dedim karşıdaki seni tanımıyorsa sıkıntını bilemez tamam canım kırılma bidaha yorum yapmayı veririm geçmiş olsun sadece :106:

Ozfer
Emzirme dönemi için pek çok annenin meme başı hazırlığı yapmasına gerek yoktur
ancak anneler emzirmede başarılı olabilmek için bir şey yaptıklarında kendilerini rahat ve mutlu hissederler.
Eğer bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyorsanız, meme başının içeride olması, gelişmemiş meme dokusu gibi
herhangi bir anatomik sorun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuza muayene olun.

Meme başınızın normale dönmesi için özel sütyen giymenizin
ya da yumuşak olanların sertleşmesi için masaj yapmanın iyi bir fikir olup olmadığını doktorunuza sorun.
Meme başlarının uyarılması, doğumu başlatabileceğinden gebelik döneminde doktorunuzun önerisi olmadan masaj yapmayın.

Doktorunuzun onayıyla, bebeğinizin sert diş etleri için meme başlarınızın hazırlanmasında şu işlemlerden birini yapabilirsiniz:

Yıkadıktan sonra havluyla yumuşak bir şekilde ovarak,
Her gün evde bir süre üstsüz dolaşarak memelerin havayla temasını sağlayarak,
Sarkmaya eğilimli veya büyük değilse sutyen takmadan dışarı çıkarak meme uçlarınızın giysilerinize sürtünmesini sağlayarak
ya da
pencereli bir emzirme sutyeninin içinde günde birkaç kez parmaklarınızla ovarak
ve daha sonra meme kremi ile veya A ve D vitaminli merhemlerle, salata yağı veya bebe yağıyla birkaç damla kolostrum gelene kadar kayganlaştırarak
veya cinsel ilişki sırasında eşinizin meme uçlarınızı uyarmasıyla(bu işlem işe yaramasa da hoşunuza gidecektir.).

Bütün bu uygulamaların meme emzirmeyi kolaylaştırdığına dair herhangi bir bilgi yoktur,
ancak bazı kadınlar bunların yararı olduğunu düşünmektedir.
Masaj ve meme başlarının ovulmasının,
kadının memelerine dokunmaktaki çekingenliğini ortadan kaldırması gibi ek yararı da vardır.
Ve eğer emzirmenin rahat olması isteniyorsa bu gereklidir.

Emzirmek için memelerin hazırlanmasında daha önemli olan şey, zihinsel olarak hazırlanmaktır.
Emzirmek için öğrenebileceğiniz her şeyi öğrenin(doğum öncesi kursları, konuyla ilgili kitaplar, vs.),
bunu şiddetle öneren bir pediatr seçin
ve
sizi destekleyebilecek ve sorularınıza yanıt verebilecek başka kadınlar bulun.

[Bebeğinizin İlk Yılında Sizi Neler Bekler kitabından alıntıdır.]

ipek41
merhaba arkadaşlar. bu hafta sizleri takip etmekte zorlandım:) çok güzel paylaşımlar yapılıyor burda ya; harikasınız valla. epey zamandır neler olmuş, hepsinden bi habermişim!!!!! ben bu hafta inanılmaz mide bulantıları yaşadım, yatsam bidert kalksam bidertti yani...bide dün başlayan lekelenme olayı vardı:KK43: bugün doktorumu aradım, hemen gel dedi:KK43: öğretmenim ben, ama o üzüntüden öğrencilerime karnelerini bile vermeden hastaneye koştum ( o sevinci yaşatamadım kuzucuklaırma, karnelerini başka öğretmenden almışlar diye çok züülmüşler) neyse doktor bebek iyi dedi, kalp atışını da duyduk yavrumun:))))))))))ama rahim de kanama varmış, hemen progeston verdi ve 10 günlük rapor:KK43:((((((((((sık sık dinlenicem; umarım herşey düzelir!!!!!!!!!!!!!

ipek41
eylemsevcan
içini ferah tut canım...ben de bugün gittim ve duydum kalp atışını:) 7+2 yim bugün!!! senden de bekliyoruz güzel haberlerini

ipek41
eylemsevcan
içini ferah tut canım...ben de bugün gittim ve duydum kalp atışını:) 7+2 yim bugün!!! senden de bekliyoruz güzel haberlerini

Lotf
8-06-12, 15:06
ipek41
merhaba arkadaşlar. bu hafta sizleri takip etmekte zorlandım:) çok güzel paylaşımlar yapılıyor burda ya; harikasınız valla. epey zamandır neler olmuş, hepsinden bi habermişim!!!!! ben bu hafta inanılmaz mide bulantıları yaşadım, yatsam bidert kalksam bidertti yani...bide dün başlayan lekelenme olayı vardı:KK43: bugün doktorumu aradım, hemen gel dedi:KK43: öğretmenim ben, ama o üzüntüden öğrencilerime karnelerini bile vermeden hastaneye koştum ( o sevinci yaşatamadım kuzucuklaırma, karnelerini başka öğretmenden almışlar diye çok züülmüşler) neyse doktor bebek iyi dedi, kalp atışını da duyduk yavrumun:))))))))))ama rahim de kanama varmış, hemen progeston verdi ve 10 günlük rapor:KK43:((((((((((sık sık dinlenicem; umarım herşey düzelir!!!!!!!!!!!!!
canım geçmiş olsun, bak ne güzel kalp atışlarını duymuşsun. hepimiz burda büyük ya da küçük sorunlar yaşıyoruz. kötü düşünme, üzülmemeye çalış ve içini ferah tut:)
seninle meslektaşız, bulantılarımdan ben de bugün okula gidemedim. vedalaşamadım öğrencilerle, üzüldüm ama bebişlerin ve bizim sağlığımız her şeyden önemli...

demet35
ay she cim sen tahliller konusunda bilgilisin ya benim aile hekimi iyi dedi ama ggt ve neut yüksek bakıyorum ggt alt ve alp düzgün fazla etkisi yokmuş ama neut u bulamadım karaciğer yağlanması alkolden dolayı diyor ama alkolde damlasını kullanmam gerçi ikiside sınırın virgüllü üstü ama yinede dikkat edeyim de gerçi karaciğer yağlanmasına kilo da etken bildiğim kadarıyla

sevil01
folbiol bende inanılmaz şişkinlik yapıyor bir de gaz sancısı:KK50::KK50::KK50::KK50:dün içmeyi unuttum sonradan farkettimki göbeğim şiş değil. ilk gebeliğimde folikplus kullanmıştım o da aynısını yapmıştı benim gibi vücudu folikasite reaksiyon gösteren var mı?????? varsa çözüm öneriniz nedir????????