2013 Şubat Anneleri....

elaugur
3-08-12, 19:08
nagi_84
Kızlar göğüs ağrınız devam ediyormu ?? benimki bitti neden acaba :KK43: şişlik var ama ağrı yok???
canm agrı zamanla azalıormus benimde bazen azalıyo ama genel olarak agrı var hala dokundugumda ama

gumus19
szara
Merhaba Gumus,
cok ama cok uzuldum. Daha once dusuk yasamis biri olarak bende uzuntunu taa icimde hissettim. Ama tum arkadaslarimizin dilekleri gibi bende en kisa ama en onemlisi saglikli ve hayirli zamanda tekrar hamilelik haberini almayi umit ediyorum. Eger Istanbul daysan ve ozel sigortan doktor muayenelerini kapsiyorsa ve maddi olarak zorlanmayacaksaniz sana bir doktor onerebilirim. Tabii buradan yazmak dogru mu bilmiyorum ve ozelden de mesaj atamiyorum. Sen yine de bana haber ver eger sen ozelden mesaj atabiliyorsan mail adresini bildir ben sana birde o doktorun bilgilerini vereyim. Cunku benimde dusugum sonrasi tipki senin gibi pihtilasma icin igne verildi ve bu bahsettigim doktor tipki fransadaki doktorlarim gibi degerlerime baktiktan sonra kesinlikle karsi cikti...Dolayisiyla akil akildan ustundur deyip birde baska doktor denemek istersen lutfen cekinmeden yaz bana...Ama herkesinde sana soyleyebilecegi gibi allah korusun sagliksiz bir evlat sahibi olmaktansa doganin kendi secme surecine ve allaha guvenmeliyiz. Bu kaybettigin bebisin belki saglik sorunlari olacakti o nedenle ne sizleri cok uzmeden ne de kendi kucucuk bedeniyle bu problemleri yasamadan gitti diye dusunmeye calis ve sukret...Bizlerde insallah saglikla bebeklerimizi kucagimiza aliriz ama bu donemde senden de haberler bekliyor olacagiz...Eger seni uzmeyecekse ara sira da olsa bize merhaba deyip saglik haberlerini hatta kimbilir 2013 oncesi hamilelik haberlerini iletirsin...Sevgiler
cnm cok isterdim ama ben corumdayım tedaviye ankarada devam etcez doktor buldum 2 tane ama şimdi değil bu kez mahvettiler beni dinlenicem bi süre kanama flnda cok oldu toparlanmam lazım yinede tşk..
elaugur
tatlm doktorunun o iğnenin dozunu cok iyi ayarlaması gerekiyo kan pıhtılasman kaçıncı derecedeyse ona göre iğnenin derecesi var.bende 0.2 lık iğne kullanıyorum kullanmadan önce korkuordum ya kanım cok sulanırsa oda zararlı diye doktorum kan pıhtılasmanın derecesine göre iğne verioruz onu biz ayarlıoruz dedi ama allaha emanet artık canm bazen hiç bişey fayda etmedigi gibi bazende iğne kullanmadan gebelik gecirenler varmıs..cok iyi bir doktor bulmak gerek tekrardan gecms olsun insallah bidaha böyle olaylar yasamazsn allah tüm anne adaylarına saglıklı bir sekilde bebeklerini kucaklarına almayı nasip etsin
tşk ederim aslında burda düşük yaptım yazanlara hep kızdım hamile insanların aklına düşürüyolar diye yazdığım belirtilerin kesilmesi kimseyi korkutmasın bunlar herkeste değişiyo evet o iğne cok önemli doktoru değiştirdim bile ben sadece merak ettiğiniz için yazdım yoksa sizide üzmek istemezdim sizi takip etcem arada bol bol ultrason resmi koyun öpüyorum herkese teşekkürler

ozlem08
yoncamel
bitanemm çok sağoll canımmmm benimm:KK16::KK16: :) demin eşimle markette yürüdük hava yağmurlu olunca :KK70: baya azaldı ağrımm şu an ama dediğin gibi kesinlikle dotoruma bu pazartesi gidince söylicemm :KK34:
geçmiş olsun canım...senin yazdıklarını ilk hamileliğimde yaşamıştım...hatırladığım kadar 2.5 aylıkken başladı ve doğuma kadar devam etmişti.mesala evi süpürmeye başladımmı en az 50 dakika sürüyordu evi süpürmem.ben çalışıyorum o dönem okula yürüyerek gidiyordum.o kramplar girince yol ortasına yaşlı teyzeler gibi oturuyordum.sürekli dinleniyordum.sağ bacağımı hiç kıpırdatamıyordum. o zaman ki doktorum bebeğin çok aşağıda demişti ve kalsiyum eksiliğinden demişti.yani sendeki durum da bu olabilir....

tugbadebrk
3-08-12, 20:08
triptofan
14 haftalıkken cinsiyet belli olabilir dimi ya? bayramdan önce gitsem de bayramda sürpriz yapsam bizimkilere diye düşünüyorum.vajinal baktırsam bi zararı olur mu acaba?
benm bugun 15+2 olmam gerekrken 14+4 cıktım bu seferde bı ultrasonda ıstıkrar tutturamadm ve cnsyet ogrenmeye gttm ama elım bos dondum gostermedı velet:KK43::KK43:sadece doktor sallanan bır sey var ama 10 gun snra gel netlesr dedı
gumus19
beni merak etmişsiniz tşk ederim hepinize ama iyi haberler yok korktuğum yine başıma geldi kızımı kaybettm bu kez de 10+4 de kalbi durmuş ankaraya gttik hemen orda ilaç verdiler bebeğin normal doğum gibi cıkmasını bekledik neyse işte atlattık oraları şimdi girdim eve allah sizin bebeklerinize uzun ömür versin sağlıkla kucağınıza alın inş
offf bu mesajı okyunca ne kadar uzuldm anlatamam gorunce aglamaklı oldum ınankı cok cok uzuldm senn adına allah sabr versn sakın kendnı bırakma dualarmz sennle ınsallah

nagi_84
Kızlar göğüs ağrınız devam ediyormu ?? benimki bitti neden acaba :KK43: şişlik var ama ağrı yok???
canm korkma benmde agrım falan kalmadı bugun doktordan geldm bı sıkıntıda yok cok sukur

tugbadebrk
bugun gttım doktora elım bos dondum ya bır cocuk bukadar mı hareket eder 2 sn mı yernde durmaz bı durda doktor bı baksn anlamaya calssn yok delı ettı doktor sallanan bısıler var ama kesn dıyemıcem dedı 10 gun snra ucluye cagrdı hem ozaman da daha net grruz dedı 15+2 olmam gerekrken bu sefer de 14+4 oldum ne zaman kesnlscek bu tarh bılmyrum

elaugur
gumus19
sağol cnm evet kontrolde öğrendim ama belirtilerimde kaybolmuştu kilo kaybediyodum göğüslerimin ne acısı ne şişliği kalmıştı karnım büyümüyodu 3 4 gündür böyleydim cnm biz o araştırmaşların hepsini yaptırmıştık zaten bu 4.kaybım kan pıhtılaşması ve rahimde perde cıkmıştı perde alındı ayrıca iğne kullanıyodum 0,6lıktı iğne bana kalırsa bu iğneden oldu benm cok fazla pıhtılaşmam yoktu doktoru değiştircez bu tanıdık cok kadın doğum doktoru var onlara gitcem ozamanda söyliycem doktor onay verirse bidahakinde iğne kullanmıycamyani benm tahminim bakalım doktor ne diycek
canm bence belirtileri yazman iyi cünkü allah korusun bebek insanı zehirliyebiliyo en azından bazı belirtilerde bilgimiz olur ona göre doktora gideriz.allah izin verirse bebegin yerine yeni bebek gelir tabi acısı unutulmaz ama annenin yerine baska anne gelmez.belirtilerini yazdın diye suclu hssetme kendini sagol canm kendine dkkat et

mutluyum7412
arkadaşlar ben 12 haftalık ikiz annesiyim fakat henüz kendime bir sabit doktor bulamadım...özele gittim ama testler 200 ytl tuttu devlettte yaptırdım. devlete gittim kalıcı doktorlar izne ayrılmış geçiçi gelenlere gitmek zorunda kaldım.şimdi 2 hafta sonra doktora gidicem devlettekine, yalnız iyi değilse diye korkuyorum birde erkek hani bayan olsaydı halimden anlardı diye düşünüyorum ama yok.birde ikiz olduğu için erken doğum yüksek... ailemler ankarada doğuma yakın gitsem doktor faklı sorun olur mu bilmiyorum. ilk hamileliğim lütfen yardımca olur musunuz kafam çok karışık...::KK43:

triptofan
3-08-12, 21:08
mutluyum7412
arkadaşlar ben 12 haftalık ikiz annesiyim fakat henüz kendime bir sabit doktor bulamadım...özele gittim ama testler 200 ytl tuttu devlettte yaptırdım. devlete gittim kalıcı doktorlar izne ayrılmış geçiçi gelenlere gitmek zorunda kaldım.şimdi 2 hafta sonra doktora gidicem devlettekine, yalnız iyi değilse diye korkuyorum birde erkek hani bayan olsaydı halimden anlardı diye düşünüyorum ama yok.birde ikiz olduğu için erken doğum yüksek... ailemler ankarada doğuma yakın gitsem doktor faklı sorun olur mu bilmiyorum. ilk hamileliğim lütfen yardımca olur musunuz kafam çok karışık...::KK43:
senin bulunduğun şehirde iyi doktor bulman iyi olur tabi. ama arada bir ankaraya geldiğinde bir doktora git onuda yedekte tut istersen. burda 2 doktoru birarada idare edenler de var. bazen oluyor doğuma yaklaşıyosun doktordan memnun kamlıyosun o zaman bi alternatifin oluyor. devlette doğum ucuz olur sen devletteki iyi bir doktorun özeline gidersin doğumada girermi diye sorarsın. başka nasıl olabilir özele gitsen doğumlar pahalı muayene ucuz aynı hesaba geliyor. izne giden doktorlarda kısa sürede gelir. bende tatildeyim daha karar verdiğim doktora gidemedim mesela panik yapma bence bu kadar canım. son ayda değiştirenler var.sabah arkadaşlar gelir daha tecrübeliler var.onlar daha iyi fikir evrebilir.

triptofan
aliye_88
bu ne yaa şakamı :))
tabiki şaka canım .koca göbeğimle ve çıkmış kaşlarımla gayet feminen bir haldeyim şu an. panik yok.

hilelf
iyi geceler kızlar kimse sahuru beklemiyo
galiba erkenden uyuyo:)
ben bi ara minurenin eski sayfasına baktım
herkes yok kız demiştiniz erkek oldu,yok erkek
demiştiniz kız oldu flan yazmışlar
yani şu %90 doğruluk payı da şimdiden yalan oldu :)

triptofan
ZUZUMM
iyi geceler kızlar kimse sahuru beklemiyo
galiba erkenden uyuyo:)
ben bi ara minurenin eski sayfasına baktım
herkes yok kız demiştiniz erkek oldu,yok erkek
demiştiniz kız oldu flan yazmışlar
yani şu %90 doğruluk payı da şimdiden yalan oldu :)
bende merak ettim neymiş yöntemi linkini buraya yazar mısın? kızlar bu arada benimde göğüs hassasiyetim geçti. birsy bugün uğradı mı? sabah yoktu geçmişe şöle bi gözattım göremedim. kızlar acaba bir arkadaşa telefon numaramızı bıraksak mı valla ben merak ediyorum gelmeyen olursa.

hilelf
triptofan
bende merak ettim neymiş yöntemi linkini buraya yazar mısın? kızlar bu arada benimde göğüs hassasiyetim geçti. birsy bugün uğradı mı? sabah yoktu geçmişe şöle bi gözattım göremedim. kızlar acaba bir arkadaşa telefon numaramızı bıraksak mı valla ben merak ediyorum gelmeyen olursa.
dur tatım bulup vereyim ama yöntemini söylemiyodu
doğum tarihi son adet tarihi flan bişeyler hesaplıyodu
ama nasıl hesapladığını hiç söylemedi, güya ultrason doktoruydu
ben de göğüs ağrısı hiç olmadı yaaa acaba normal mi ki???

cetaw
gumus19
beni merak etmişsiniz tşk ederim hepinize ama iyi haberler yok korktuğum yine başıma geldi kızımı kaybettm bu kez de 10+4 de kalbi durmuş ankaraya gttik hemen orda ilaç verdiler bebeğin normal doğum gibi cıkmasını bekledik neyse işte atlattık oraları şimdi girdim eve allah sizin bebeklerinize uzun ömür versin sağlıkla kucağınıza alın inş

bende merak etmiştim seni ne yaptın diye int yok tu soramadım şimdi okuyunca çokk üzüldüm ALLAH sabır versin öncelikle senin sağlığın önemli tabiki benimde ilk bebeğimin kalbi durmuştu hamileliğimin tadını hala çıkaramıyorum seni çok iyi anlıyorumm rabbim inş sağlıklı bir evlat nasip eder bütün bu sıkıntları alıp götürür inş..

hilelf
buldum cnm daha çok son sayfalara bak oralarda yazanlar var:)

http://www.kadinlarkulubu.com/hamil...ebek-cinsiyeti-ogrenmek-ultrasondan-once.html

sevgi3434
iyi geceler kızlar bugun muayeneye gittim çok şukur düşük tehlikem bitmiş ultrasonda tam 13 haftalık gözüküyordu gelişimimizde çok iyi maşallah rabbim herkesin evladını korusun bu arada gecen hafta 12 haftalıkken bebegin kız gibi ama emin degilim demişti doktor bacak arası tam acık degildi bugun gittik kafa aşagı inmiş bacak bacak ustune atmıştı doktor biraz zorladı kesin olmamakla erkek gibi dedi kafam allak bullak oldu bi cıkıntı var banada gosterdi ama yuzde yuz degil dedi bir hafta kız bir hafta erkek cinsiyetinden şuphe etmeye başladım :) resimleri koyayım bide siz fikir verin benm neyim olacak :)Eki Görüntüle 479632
Eki Görüntüle 479633
Eki Görüntüle 479634

sevgi3434
ZUZUMM
dur tatım bulup vereyim ama yöntemini söylemiyodu
doğum tarihi son adet tarihi flan bişeyler hesaplıyodu
ama nasıl hesapladığını hiç söylemedi, güya ultrason doktoruydu
ben de göğüs ağrısı hiç olmadı yaaa acaba normal mi ki???
yok yavru bendede gogus hassasiyeti yoktu taki iki gune kadar iki gundur sanki sut doluyo gibi bi sızı var benm ikinci bebek oldugu için eminim sut sızısına benziyo ama ilk gebeligimde hiç olmadı herkeste hormon degişikligi farklı oluyo bu sorun degl yani kafana takma sakın bu arada munirenin tahmininde bi kaç kişide sanırım tutmadı ya sanmam oyle sata mata gore tovbe ya sade allah bilir ultrasonda gozukmeden bi resme bile bakmadan yok sata gore bilmemne o zamn cin takvimide tutmalı bende o ilk gebeligimde tutmadı

mlkdmn
arkadaşlar merhaba. geçmişe söyle bir göz attım da göğüs hassasiyet, geçenler olmuş. bende de bugünlerde pek bişey kalmadı. nedendir acaba? bir de benim karnımın içi kıpır kıpır sabahtan beri sürekli bir hareketlilik söz konusu. daha erken gerçi hissetmek için ama benim gibi olan var mı?

hilelf
3-08-12, 22:08
sevgi3434
yok yavru bendede gogus hassasiyeti yoktu taki iki gune kadar iki gundur sanki sut doluyo gibi bi sızı var benm ikinci bebek oldugu için eminim sut sızısına benziyo ama ilk gebeligimde hiç olmadı herkeste hormon degişikligi farklı oluyo bu sorun degl yani kafana takma sakın bu arada munirenin tahmininde bi kaç kişide sanırım tutmadı ya sanmam oyle sata mata gore tovbe ya sade allah bilir ultrasonda gozukmeden bi resme bile bakmadan yok sata gore bilmemne o zamn cin takvimide tutmalı bende o ilk gebeligimde tutmadı
evet cnm haklısın herkesinki farklı ama
belirtileri kaybolup kalbi duranlar var ya o yüzden korkuyorum
bide benim ilk gebeliğim, günümüzde ilk gebelikleri düşükle sonuçlanan
bi çok kişi var, aslında kötü düşünmemek lazım ama offfffff :KK43:

bu arada senin ultrason resimlerine baktım hani nub teoremi diyolar
ya seninkinin nub çıkıntısı çok belli tabi ben ona göre nasıl anlaşıldığını
anlamış değilim ama bi topik vardı orada paylaş resmi bi tahminde bulunurlar.

sevgi3434
ZUZUMM
evet cnm haklısın herkesinki farklı ama
belirtileri kaybolup kalbi duranlar var ya o yüzden korkuyorum
bide benim ilk gebeliğim, günümüzde ilk gebelikleri düşükle sonuçlanan
bi çok kişi var, aslında kötü düşünmemek lazım ama offfffff :KK43:

bu arada senin ultrason resimlerine baktım hani nub teoremi diyolar
ya seninkinin nub çıkıntısı çok belli tabi ben ona göre nasıl anlaşıldığını
anlamış değilim ama bi topik vardı orada paylaş resmi bi tahminde bulunurlar.
canım 13 haftaya gelen bebekler cok buyuk ihtimalle saglam ceninler oluyormuş.yani bu haftalardan sonra allahın izniyle birşey olmaz merak etmen olacagı varsada biz ne yapsak tutamayız rabbim ne dilerse o olur dua et

hilelf
sevgi3434
canım 13 haftaya gelen bebekler cok buyuk ihtimalle saglam ceninler oluyormuş.yani bu haftalardan sonra allahın izniyle birşey olmaz merak etmen olacagı varsada biz ne yapsak tutamayız rabbim ne dilerse o olur dua et
14-16 haftalarda kalbi duranlar da vardı cnm :KK43:
9 ay böyle geçmez biliyorum, rabbim inşallah hepimize
bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli bi şekilde kucağımıza almayı nasip etsin
sonuçta yoktan var eden o, allaha sığınıp beklicez.

ruzgarr
3-08-12, 23:08
ZUZUMM
14-16 haftalarda kalbi duranlar da vardı cnm :KK43:
9 ay böyle geçmez biliyorum, rabbim inşallah hepimize
bebişlerimizi sağlıklı sıhhatli bi şekilde kucağımıza almayı nasip etsin
sonuçta yoktan var eden o, allaha sığınıp beklicez.
Allh bebişlerimizi bizlere bağışlasınn...

salı günü 2li test yaptırcam inşallah sonuç iyi olurr.. :KK46:

ruzgarr
3-08-12, 23:08
ikili testi yaptıran hamişler sonuçları kaç gün içinde aldınız? :KK55:

triptofan
4-08-12, 00:08
sevgi3434
iyi geceler kızlar bugun muayeneye gittim çok şukur düşük tehlikem bitmiş ultrasonda tam 13 haftalık gözüküyordu gelişimimizde çok iyi maşallah rabbim herkesin evladını korusun bu arada gecen hafta 12 haftalıkken bebegin kız gibi ama emin degilim demişti doktor bacak arası tam acık degildi bugun gittik kafa aşagı inmiş bacak bacak ustune atmıştı doktor biraz zorladı kesin olmamakla erkek gibi dedi kafam allak bullak oldu bi cıkıntı var banada gosterdi ama yuzde yuz degil dedi bir hafta kız bir hafta erkek cinsiyetinden şuphe etmeye başladım :) resimleri koyayım bide siz fikir verin benm neyim olacak :)Eki Görüntüle 479632
Eki Görüntüle 479633
Eki Görüntüle 479634
nub şeysine göre kızzzzzz gibiii...

besyo85
4-08-12, 01:08
sevgi3434
Eki Görüntüle 479633
Eki Görüntüle 479634
cnmbenım yaaaa sende bendensınnn doktorlar kafa karıstırdı bende yıne pazartesı gıtcem yakındaı hastaney kontolhem blescınsıyette kesınlesır ınsallah.
bu arada bu zamanda nub falan kalır mı ya kızın ole bı cıkıntısı kalır mı artık.kacıncı haftada klıtorıs flan oluyo.cıkıntı kalıyomu kı sen 14uncu haftadasın.hayırlısı olsun.Degısırse ama guzel olur:)

birsy
4-08-12, 02:08
Moralim cok bozuldu. Cok uzuldum..
Allah sabir versin arkadasimiza. Biri gidiyor biri geliyor iste. Gelen hosgelsin saglikla gelsin. Allah hayirlisiyla hepimize saglikli evlatlar nasip etsin, onlari korusun melekleri...:nazar:

Bugun olmamamin sebebi gorumcemin bizde olmasiydi. İftardan once uyumusum, sahura kdr sabahladik. Biraz once girebildim ancak.

Papapa da yok kac gundur. Tatilde miydi?