2013 Şubat Anneleri....

meltemizmir
27-09-12, 15:09
esinu
vayy süpermiş valla :) hay Allah razı olsun bundan sonra elde diktiğim hayatta sökülmez ben üstten atma yoluyla dikiyordum ama bu daha sağlammış valla bravo

hadi yaa ee ben kayınpederime büyüyen beşik diyodum yaptırmayayım mı ? :KK50: onun yaptığında beşik kenarlarını çıkarıp komidini indiriyorsun 170 cm lik tek kişilik baza kalıyor. yetmez mi ? yaptırmayayım mı ?
bak resmini ekliyorum

Eki Görüntüle 519016
kız 9 sene kullandı cocuk daha ne olsun yaptır tabi, ama ben beşik olarak kullanmayı sevmedım 2 yasında actım beşiği

meltemizmir
minikbebek2012
meltem nerdesin bacım yaww sen sabah girdin sonra kayboldunnn aaaaa olmaz ama
arkadasın ebebk mevludu vardı eve gırdım ılk ıs k.klubune gırıp gecmısı okumak oldu berınecım saolsun mesaj attı cıktıgını mujdeledı cok sevındımmmm merakla ne oldu dıye hemen actım burayı:)

meltemizmir
cansastr
iyi de bu fl boyu usg resminde yazan bişiyse bende böle bişi yazmıyo..bak sinir oldum şimdi...zaten kadın organlara o kadar takık ki kilosunu da ben sorunca söyledi yani...5,5 ayla uyumlu dedi..sen gönlünden geçeni yaz güzelim..ya da boş bırak ne bileyim işte..sağol...
genelde benım usg kagıdında yaıyor fl boyu demek sende yazmıyor

sevtaporhan
kızlar nasılsınız? o gün çok kötüydüm ultrasondan gelmiştim ama pek bahsedemedim dertlerimden dediğim gibi bebeğim 400 gr. 25 cm miş. en iyi bacakları gelişmiş dedi. her şeyi çok iyi dedi. hatta doğuma 10 şubat diyordu öne gelmiş 5 şubat hatta daha erken olabilir 4 ayın kalmış dedi. benim bebek yan yatıyormuş karnım ondan küçükmüş. kafası sağda bacakları soldaymış. 1 ekimde tetanozunu ol, aynı gün şeker yüklemesi de yaptır dedi. o nedir bilmiyorum ama kan mı alıyorlar. benim orda beklemem gerekiyor mu yaptıranlara soruyorum 9 da orda olsam hepsi kaç dk mı alır? ordan okula geri döneceğim de müdür beye ona göre bilgi vereceğim.... bir bilgi veriverin. öksürüğüm azaldı ama hala bitmedi.

bir de o gün dr. moralimi çok bozdu ya... bursalılar bilir, ziya çetin e gidiyorum. o gün annemi de götürdüm ilk dafa kadın görecek hayatında torununu ultrasondan. neyse 3 tane 20 li yaşlarda kızlar gelmiş muayeneye sekreter zaten suratsızın teki ona alıştık da sekretere sigara içicez dediler bunları balkona çıkardı falan giyimleri falan açık saçık zaten. sonra ortalarda geziyorlar. dank diye dr. un yanında hasta varken odaya daldılar. adam çıktı bağırdı çağırdı bunlara buurda ciddi bir iş yapıyoruz falan da filan da biz şokta. neyse sonra o gün herkes sanırım 3 er 4 er kişi gelmiş ultrasona... biz gidiyorduk. arkamızdan bu ne ya herkes 3 er 5 er gelmiş sölicem dr. a bu nasıl iş falan ... şok olduk. odaya geçtik. dr. bir sinirli... sekreteri dert yandı mı ne anlamadık, geldi bana anneme siz niye geldiniz dedi. beni tANIMADINIZ MI hamileyim 5 aylık dedim şok oldum zaten bişey anlamdım. tamam geç şöyle dedi. neyse sonra geldi odaya ben ialçalrımı düzgün kulanamadım. sorunlarımız vardı dedim. aklım başımda değildi dedim. neden öyle daha mı iyi gelişeceğini sanıyorsun çocuğun dedi. sinirli sinirli. dokunsan ağlıycam zaaten :KK43: eşim bana baktı baktım bişey dicek göz kırptım boşver dercesine... anlamadım neden öyle oldu... o kadar moralim bozuldu ki.. üstüne bir de annem ben gelmeseydim keşke bana mı kızdılaer falan deyince iyice moral sıfır.. ben hiçbir şeyin keyfini yaşayamayacak mıyım yaaa.. neden böyle şeyler beni bulur... yavruma kıymet verip şu zor durumdaki halimizle en iyi dr. a gidiyorum yememden içmemden kısıp başıma gelenlere bak :KK43:(((((( offf allahımmmmm...

sevtaporhan
bir de 20+4 üm. 21. haftadayım yani. dr. bana ayrıntılı ultrason falan demedi. özel muayene zaten ssk ya bağlı değil. bazı anlaşmalı hastanelerde doğum yapıyor. neyse, ben gitsem başka bir hastaneye yaptırsam mı ne diyorsunuz, dr. uma yaptırayım diye sorsam sormak gelmiyr içimden :))) nasıl yapsam ne zaman yaptırsam ne zaman oluyor o öbür ay bayramdan sonra gel dedi 6 kasım gibi yani. geç olur mu o zaman sorup yaptırsam...

cansastr
sevtaporhan
kızlar nasılsınız? o gün çok kötüydüm ultrasondan gelmiştim ama pek bahsedemedim dertlerimden dediğim gibi bebeğim 400 gr. 25 cm miş. en iyi bacakları gelişmiş dedi. her şeyi çok iyi dedi. hatta doğuma 10 şubat diyordu öne gelmiş 5 şubat hatta daha erken olabilir 4 ayın kalmış dedi. benim bebek yan yatıyormuş karnım ondan küçükmüş. kafası sağda bacakları soldaymış. 1 ekimde tetanozunu ol, aynı gün şeker yüklemesi de yaptır dedi. o nedir bilmiyorum ama kan mı alıyorlar. benim orda beklemem gerekiyor mu yaptıranlara soruyorum 9 da orda olsam hepsi kaç dk mı alır? ordan okula geri döneceğim de müdür beye ona göre bilgi vereceğim.... bir bilgi veriverin. öksürüğüm azaldı ama hala bitmedi.

bir de o gün dr. moralimi çok bozdu ya... bursalılar bilir, ziya çetin e gidiyorum. o gün annemi de götürdüm ilk dafa kadın görecek hayatında torununu ultrasondan. neyse 3 tane 20 li yaşlarda kızlar gelmiş muayeneye sekreter zaten suratsızın teki ona alıştık da sekretere sigara içicez dediler bunları balkona çıkardı falan giyimleri falan açık saçık zaten. sonra ortalarda geziyorlar. dank diye dr. un yanında hasta varken odaya daldılar. adam çıktı bağırdı çağırdı bunlara buurda ciddi bir iş yapıyoruz falan da filan da biz şokta. neyse sonra o gün herkes sanırım 3 er 4 er kişi gelmiş ultrasona... biz gidiyorduk. arkamızdan bu ne ya herkes 3 er 5 er gelmiş sölicem dr. a bu nasıl iş falan ... şok olduk. odaya geçtik. dr. bir sinirli... sekreteri dert yandı mı ne anlamadık, geldi bana anneme siz niye geldiniz dedi. beni tANIMADINIZ MI hamileyim 5 aylık dedim şok oldum zaten bişey anlamdım. tamam geç şöyle dedi. neyse sonra geldi odaya ben ialçalrımı düzgün kulanamadım. sorunlarımız vardı dedim. aklım başımda değildi dedim. neden öyle daha mı iyi gelişeceğini sanıyorsun çocuğun dedi. sinirli sinirli. dokunsan ağlıycam zaaten :KK43: eşim bana baktı baktım bişey dicek göz kırptım boşver dercesine... anlamadım neden öyle oldu... o kadar moralim bozuldu ki.. üstüne bir de annem ben gelmeseydim keşke bana mı kızdılaer falan deyince iyice moral sıfır.. ben hiçbir şeyin keyfini yaşayamayacak mıyım yaaa.. neden böyle şeyler beni bulur... yavruma kıymet verip şu zor durumdaki halimizle en iyi dr. a gidiyorum yememden içmemden kısıp başıma gelenlere bak :KK43:(((((( offf allahımmmmm...
sevtapcım..zor günler geçiriyosun...bi de doktordu sekreterdi bunları takma lütfn..biliyorum çok hassaslaşmışsın..sana sabır ve güç diliyorum..bi de şu dönemde okumanı tavsiye edeceğim bi kitap var..mutlaka al oku..'meleklerle yaşamak'diye bi kitap..inan çok işine yarayacak...garanti veriyorum...

cansastr
27-09-12, 16:09
cansastr
sevtapcım..zor günler geçiriyosun...bi de doktordu sekreterdi bunları takma lütfn..biliyorum çok hassaslaşmışsın..sana sabır ve güç diliyorum..bi de şu dönemde okumanı tavsiye edeceğim bi kitap var..mutlaka al oku..'meleklerle yaşamak'diye bi kitap..inan çok işine yarayacak...garanti veriyorum...
bu kitabı burda bi arkadaşıma daha önermiştim..bilmem okudu mu ama benim de bazı sıkıntılarım var..çok iyi geldi..o yüzden dedim...detaylıya da girmek istiyorsan illa o doktora gitme..başkasına git.nolcak yani...amaç belli...

cansastr
yine ses soluk kesildi..herkes yemekte galiba..ben de çıkıyorum bayanlar..yarın görüşürüz...

berine
ay çıldırıcam kan beynime sıçradı yaa ne insanlar var !!

meltemizmir
sevtaporhan

canım ac karnına gıdeceksın 50 gr lık seker olan bır serbet ıceceksın 60 dk sonra kan vereceksın bazı dr lar aclık da ıstıyor serbetı ıcmeden de kan alabılırler
o gun doktorun tersınden kalmıs bence:KK43:

meltemizmir
berine
ay çıldırıcam kan beynime sıçradı yaa ne insanlar var !!
noldu???????:18::18::18::18:

ezel123
27-09-12, 17:09
cansastr
ya sizin idareciler ne anlayışsız ama ya..bizimkiler nasıl olsa bir ay kalmış diyip nöbet yazmadılar sağolsunlar...ayıp ama..idare edemiyorlar mı...
ayy deme öyle temelli sinir oldum şimdi..hayır bari çift nöbeti bize yazmayın demi..insanlık başka bi vasıf malesef...1 saat boşumuz olsa hemen boş derse sokuyorlar bir de hani hamilelik umurlarında bile değil..

minikbebek2012
ohhhh ne güzel benim eşim vardiyalı çalışıyor bu hafta gececi çok gıcık oluyorum yanlız yemek yemekten ama yanlız yatıp uyumak çok güzelllll :KK1:
hehee yayıla yayıla yatıyorsun he:) ben de eşim yurt dışına gitti mi hiç sevmiyorum.

meltemizmir
canım kac haftalıktın bırde kafa boyu degıl bacak kemıgı boyu yanı fl boyu ıle 7 yı carpacaksınız
bacak boyu yazıyor mu hiç bilemedim ama bizim biraz gerideydi zaten en iyisi o boş kalsın canım..gelişimi normal dedi çok şükür bir de onları karşılaştırmayım hiç boş yere..
sevtaporhan
bir de 20+4 üm. 21. haftadayım yani. dr. bana ayrıntılı ultrason falan demedi. özel muayene zaten ssk ya bağlı değil. bazı anlaşmalı hastanelerde doğum yapıyor. neyse, ben gitsem başka bir hastaneye yaptırsam mı ne diyorsunuz, dr. uma yaptırayım diye sorsam sormak gelmiyr içimden :))) nasıl yapsam ne zaman yaptırsam ne zaman oluyor o öbür ay bayramdan sonra gel dedi 6 kasım gibi yani. geç olur mu o zaman sorup yaptırsam...
24 e kadar sanırım detaylıyı yaptırman lazım hatta ona hiç gitmeyip sadece detaylıya gitsen de olurdu bu ay aslında...gelişimi normal canım taktığın şeye bak bırak doktor ötsün istediği kadar..birileriyle bişiler olmuştur siz de arkasından denk gelmişsinizdir illa ki..şeker yükleme de aç karnına gideceksin şekerli su içeceksin sonra kan alacaklar 140 mıydı neydi onu geçmemesi gerekiyor..
benim kızımda 50 lik yüksek çıkmıştı 100 lük yaptırmıştık..doktorum diyor ki hiç boşuna 50lik yapmayalım uğraşma direk 100lük yapalım
ay o da gıcık bişi 4 saat aç karna şekerli su iç kan ver dur..ama dediği de mantıklı aslında..

meltemizmir
ezel123
ayy deme öyle temelli sinir oldum şimdi..hayır bari çift nöbeti bize yazmayın demi..insanlık başka bi vasıf malesef...1 saat boşumuz olsa hemen boş derse sokuyorlar bir de hani hamilelik umurlarında bile değil..

hehee yayıla yayıla yatıyorsun he:) ben de eşim yurt dışına gitti mi hiç sevmiyorum.

bacak boyu yazıyor mu hiç bilemedim ama bizim biraz gerideydi zaten en iyisi o boş kalsın canım..gelişimi normal dedi çok şükür bir de onları karşılaştırmayım hiç boş yere..

24 e kadar sanırım detaylıyı yaptırman lazım hatta ona hiç gitmeyip sadece detaylıya gitsen de olurdu bu ay aslında...gelişimi normal canım taktığın şeye bak bırak doktor ötsün istediği kadar..birileriyle bişiler olmuştur siz de arkasından denk gelmişsinizdir illa ki..şeker yükleme de aç karnına gideceksin şekerli su içeceksin sonra kan alacaklar 140 mıydı neydi onu geçmemesi gerekiyor..
benim kızımda 50 lik yüksek çıkmıştı 100 lük yaptırmıştık..doktorum diyor ki hiç boşuna 50lik yapmayalım uğraşma direk 100lük yapalım
ay o da gıcık bişi 4 saat aç karna şekerli su iç kan ver dur..ama dediği de mantıklı aslında..
tamam canım boyu boş kalsın sen sadece haftanı soyle hangı haftada kac gr dıye takıp edelım

ezel123
meltemizmir
tamam canım boyu boş kalsın sen sadece haftanı soyle hangı haftada kac gr dıye takıp edelım
canım 20 hafta 1 günlüğüm bugün tam olarak. ultrasonla da tam uyuşuyor zaten geç döllenmeydi 10 gün geriden gelecek derken yetişti yine maşallah kuzuma

meltemizmir
kızlar ya benım 3 sene once safra kesem alındı o yuzden bazı gunler sıddetlı hazımsızlık yasıyorum , gecenlerde de sağ tarafıma sancı gırdı cok agladım dayanamadım cok korktum allahtan dr randevum yakındı sordum her 2 dr da usgde baktı bagırsak gırısımde safra kesem olmadıgı ıcın asırı gaz bırıkmesı varmış karacıgerım gazdan gozukmuyor doğal olarak da karnım ssısıyordahılıye druna gıt ılac yazsın dedı şımdı bende su konuda stres oldum ben bu kadar gazlıyım bebekte gazlı olurmu hele de erkek bebekler gazlı olur benım bu durum bebege yansırmı?

meltemizmir
ezel123
canım 20 hafta 1 günlüğüm bugün tam olarak. ultrasonla da tam uyuşuyor zaten geç döllenmeydi 10 gün geriden gelecek derken yetişti yine maşallah kuzuma
41 kere maşallah mınnak kuzumuza:)))):nazar::nazar::nazar:

aybukeahmet
berine
evet karınları doyunca pıt pıtlar :) tuvalete çok çıkıyormusunuz ? ben acayip çok çıkıyorum yaa
ben de çok çıkıyorum canım sabah zor yetişiyorum
bi de doktora demiştim kabızlık var die demir hapını ona göre yazdı.
şimdi her gün düzenli çıkıyorum sorunum yok çok şükür.

bebegimmmmmmm
İyi akşamlar arkadaslar, benim bı sorum olacaktı kac gündür migde bulantisi yokdu bugün yine vardı karnımın alt tarafında ağrı var sezeryan çizgisinin orda. Karnımın sag ve sol tarafında kramp gibi sancı giriyor bazen acaba bu duru
Normalmi? Hemen hemen 5 aylık olacak ve bebeğimi hissetmiyorum sadece bazen bı kac saniyelik bisey oluyor güzel bı his acaba bebekmi degilmi bilmiyorum

AYSEYLUL
slm kızlar nasılsınız???

meltem canım benim ben de bugun cok fena oldum sağ yanıma bi sancı saplandı aşırı ter boşaldı mide bulantısı okulda cocukları da bırakamadım kantıncı kız geldi o halde görnce bembeyaz olmussun sen neyın var dedı idareciyi cagırdı cocukları bırak biz bakarız dediler :/ eşimi aradık hemen hastaneye gittik gaz sancısı artı üşütmüşsün dedi başım da dönüo sürekli tansiyonum da cok düşük cıktı hastanede doktor tuzlu seyler ye dedi. 10 kilo aldım güya nasıl oluorum böle anlamıorum :KK43: şimdi iyiyim cok şükür ama gündüz cok dardaydım :KK43: allahım herkese şifa versin ya...gaz sancısı çok zor valla çeken bilir.

oğlum da 21+2 günlük 401 gram gayet saglıklı dedi doktor teyzesi hasta olunca da ben :) kilolarım için kızmadı hiç :)
doğum seklini sordum bugun nasıl olacak gibi die o dğum sonlanana kadar belli olmaz ki canım normal die başlar bi durum olur sezeryan olur hem bunlar için cook erken doğumu hiç düşünme sen dedi :)

işte görşmediğimiz günün özeti arkadaşlarım :) sizi sevıorum

AYSEYLUL
27-09-12, 18:09
bebegimmmmmmm
İyi akşamlar arkadaslar, benim bı sorum olacaktı kac gündür migde bulantisi yokdu bugün yine vardı karnımın alt tarafında ağrı var sezeryan çizgisinin orda. Karnımın sag ve sol tarafında kramp gibi sancı giriyor bazen acaba bu duru
Normalmi? Hemen hemen 5 aylık olacak ve bebeğimi hissetmiyorum sadece bazen bı kac saniyelik bisey oluyor güzel bı his acaba bebekmi degilmi bilmiyorum
canım bulantım benm de hiç yoktu bikaç gndür hem üşütmeden hem de baskıdan yanma ve bulantı oluo artık mideye baskı arttığı için bunlar normal. hatta benm doktorum bugun rennie verdı mide yanması var die ama almadım ben ya dısardan bişi yıyınce oluo benmki ben de secerek yıyıorum dısardan pek sorun yok yani ilaç surup içecek kadar.
zaten ben folık asit dısında hiçbişey içmedim. ne kan hapı, ne vitamin dr verdi ama ben içmiorum herşey de normal cok şükür. yanması olanlara soda öneririm hem magnezyum için doğal hem de yanmaya ii gelıo :KK66:

aybukeahmet
meltemizmir
kızlar ya benım 3 sene once safra kesem alındı o yuzden bazı gunler sıddetlı hazımsızlık yasıyorum , gecenlerde de sağ tarafıma sancı gırdı cok agladım dayanamadım cok korktum allahtan dr randevum yakındı sordum her 2 dr da usgde baktı bagırsak gırısımde safra kesem olmadıgı ıcın asırı gaz bırıkmesı varmış karacıgerım gazdan gozukmuyor doğal olarak da karnım ssısıyordahılıye druna gıt ılac yazsın dedı şımdı bende su konuda stres oldum ben bu kadar gazlıyım bebekte gazlı olurmu hele de erkek bebekler gazlı olur benım bu durum bebege yansırmı?
hiç sanmıyorum canım ya bebğe geçeceğini
sen yağlı yemeklerden uzak dur. bildiğim kadarıyla yağları parçalayan bi sıvı safra.
safra kesesi olmayanlarda hazım sorunu sancı falan yapıyo

Desica
Berine'nin hesapta geçici olarak pasif yazıyor. noldu bişey mi oldu acaba. ben mi yanlış görüyorum?

meltemizmir
AYSEYLUL
slm kızlar nasılsınız???

meltem canım benim ben de bugun cok fena oldum sağ yanıma bi sancı saplandı aşırı ter boşaldı mide bulantısı okulda cocukları da bırakamadım kantıncı kız geldi o halde görnce bembeyaz olmussun sen neyın var dedı idareciyi cagırdı cocukları bırak biz bakarız dediler :/ eşimi aradık hemen hastaneye gittik gaz sancısı artı üşütmüşsün dedi başım da dönüo sürekli tansiyonum da cok düşük cıktı hastanede doktor tuzlu seyler ye dedi. 10 kilo aldım güya nasıl oluorum böle anlamıorum :KK43: şimdi iyiyim cok şükür ama gündüz cok dardaydım :KK43: allahım herkese şifa versin ya...gaz sancısı çok zor valla çeken bilir.

oğlum da 21+2 günlük 401 gram gayet saglıklı dedi doktor teyzesi hasta olunca da ben :) kilolarım için kızmadı hiç :)
doğum seklini sordum bugun nasıl olacak gibi die o dğum sonlanana kadar belli olmaz ki canım normal die başlar bi durum olur sezeryan olur hem bunlar için cook erken doğumu hiç düşünme sen dedi :)

işte görşmediğimiz günün özeti arkadaşlarım :) sizi sevıorum
aynen canım cekmeyen bılmez hele o cektıgım safra kesesı agrıları balkondan atmayı bıle dusundum defalarca cok sukurkı kurtuldumallaha sukurler olsun gaz sancısı kaldı yadıgar ama buna da sukur

bu arada senı bebışlerın olculerını yazdıgım lısteye ekledım canım

meltemizmir
Desica
Berine'nin hesapta geçici olarak pasif yazıyor. noldu bişey mi oldu acaba. ben mi yanlış görüyorum?
dogru canım az once cepten mesaj attı bırılerıle bı konu hakkında polemıge gırmıs sacma bır konu zaten bosuna kendıne de stres yapmıs bence o yuzden 2 gunluk ban yemış

aybukeahmet
Desica
ben de gördüm merak ettim niye öyle oldu ki

aybukeahmet
aa çok üzüldüm bak ya

aybukeahmet
ben böyle yayıldıkça benim kocanın da hamile olası geliyomuş kızlar duyrulur:) hehe
ben tabi aşkım mandalina soysana, bana mısır patlatsana, dün de nöbetten gelince
ayaklarıma masaj yaptı sağolsun:) keyifler hoşşş:))

AYSEYLUL
meltemizmir
aynen canım cekmeyen bılmez hele o cektıgım safra kesesı agrıları balkondan atmayı bıle dusundum defalarca cok sukurkı kurtuldumallaha sukurler olsun gaz sancısı kaldı yadıgar ama buna da sukur

cok geçmiş olsn meltemim benim cocukluktan beri en büyük sıkıntım bu zaten doğumdan sonra napcam bilmiorum inş sıpalarımız analarına cekmez bu konuda yoksa işimiz cok zoorr :)

tamam canım ii yapmıssın cok vaktım olmayınca ben diğer konuları hiç takıp edemıorum :KK43: berine ye de üzüldüm zaten hastaydı :KK43:

AYSEYLUL
aybukeahmet
ben böyle yayıldıkça benim kocanın da hamile olası geliyomuş kızlar duyrulur:) hehe
ben tabi aşkım mandalina soysana, bana mısır patlatsana, dün de nöbetten gelince
ayaklarıma masaj yaptı sağolsun:) keyifler hoşşş:))
:):) sagolsun yazık :) ama biz mi kıymetliyiz yoksa bebekler mi neden yaptıklarını ben henüz cözemedim :) :KK66:

nazar etmesın hem calıssın onun da olur ayyy :)

AYSEYLUL
artı size bişi sorcm :) bu agda işi artık halledilemez bişiye dönüşüo malum ben 10 kilo aldım göbeğim de kocaman daha önce de söledm artık agdamı kendım yapamıorum artık kuaföre gitcem sanırım eşim beceremıcek gibi :) siz napıosunuz yapabilio musunuz

aybukeahmet
AYSEYLUL
:):) sagolsun yazık :) ama biz mi kıymetliyiz yoksa bebekler mi neden yaptıklarını ben henüz cözemedim :) :KK66:

nazar etmesın hem calıssın onun da olur ayyy :)
walla orasını düşününce moralim bozuluyo:) hamileyken çok güzel nazlıyo sağolsun. daha önce de yapardı ama kırk yılda bir şimdi hergün:)) tadını çıkarıyorum ben de

aybukeahmet
AYSEYLUL
artı size bişi sorcm :) bu agda işi artık halledilemez bişiye dönüşüo malum ben 10 kilo aldım göbeğim de kocaman daha önce de söledm artık agdamı kendım yapamıorum artık kuaföre gitcem sanırım eşim beceremıcek gibi :) siz napıosunuz yapabilio musunuz
boşver eşini yakar falan bi yerini:) git kuaföre walla 10 dakikakada hallolur evde saatlerimi alıyo benim.
burda doğru dürüst güvenebildiğim yer olsa hiç durmam küçücük yer:KK43:

AYSEYLUL
27-09-12, 19:09
aybukeahmet
boşver eşini yakar falan bi yerini:) git kuaföre walla 10 dakikakada hallolur evde saatlerimi alıyo benim.
burda doğru dürüst güvenebildiğim yer olsa hiç durmam küçücük yer:KK43:
yaw ben ona öğretmiştim sen yaparsın dıe ama şimdi güvenemıorum kol olsa koltk altı olsa ok ama orası zor beceremez gibi sanki ben müdahale etmeden ben de gideyim dıorum zati eskiden de giderdim alısana kadar canm cıktı, yıllardır cektıgım emek bosa gider yoksa :)

Berrak
ben geldimmm:KK53::KK53:yürüyüş yaptım yemekten sonra eve gelincede pelte gibi oturdum kaldımm:KK37::KK37:

aybukeahmet
Berrak
ben geldimmm:KK53::KK53:yürüyüş yaptım yemekten sonra eve gelincede pelte gibi oturdum kaldımm:KK37::KK37:
hoşgeldin bakalım ama kimsecikler yok:)

Berrak
aybukeahmet
hoşgeldin bakalım ama kimsecikler yok:)
hoşbuldum canım evet bazen sessiz bazende kalabalık oluyor burası belli olmuyor ki:KK9:

bebegimmmmmmm
Ağda konusunu anlamadım asagiyami ada yapılacak ben hayata eşimden böyle bisey istiyemezdim cekinirdim özeniyom size ne güzel eşinizden böyle bisey istiyebiliyorsunuz çekinmeden ben gecen sene bu zaman evlendim acaba ondanmi halen çekiniyorum anlamadım

GOKCEG
27-09-12, 20:09
ben geldim kızlaaaaar bugün annemin aile hekimine gittik rica ettim dedim ben burada kayıtlı değilim ziyarete geldim muayene olabilir miyim tabii o kadar yoldan gelmişsin hamile hamile dedi gerçi muayene olmadım da kan ilacımı yazdı sonra da dışarda işlerimizi hallettik bende maalesef laktoz intoleransı var işin garibi annemin de haberi yok bugün dedim laktozsuz süt alalım anne ben dayanamıyorum normal süte çok gaz yapıyo diye annem aaaa o nerden çıktı yoktu sende öyle bişey diyo :KK1: sonra da durdu düşündü 'aaa sen 3.5 aylığa kadar gece gündüz ağlıyodun doktora götürdüm çalışmıyosan otur çocuğuna bak dedi ama yine de susturamadım seni bi daha götürdüğümde de çocuk doymuyo ondan ağlıyo diye mamaya başlattılar da sonra sakinleştin acaba sütümü mü sindiremiyodun' dedi...yani anlayacağınız kızım sayesinde annemin aklındaki 27 senelik soruya cevap bulduk :KK9: inşallah kızım bana çekmez gerçi artık damla falan verip sütü sindirmesini sağlıyolar ama bir ömür çekilecek dert değil gerçekten....ayyy amma gevezelik yaptım :KK9:

sevtaporhan

ayyy bu doktorları anlamıyorum yaa hangi meslekte insanlar kendi sinir bozukluklarını müşterilerinden çıkarabilirler ki? yani şimdi öğretmenler de kocasıyla kavga edip öğrencilere mi kızsınlar ya da eczacılar anneme çok kızdım size ilaç vermiycem mi desin nasıl bir mantıktır bu yaaa....çok kızdım valla doktoruna..eğer bi kere yaptığı bişeyse neyse ama bir kaç kere olduysa bence doktorunu değiştir sana öyle davranmaya hakkı yok! biz hamileliğimizde hayatımızın belki de en hassas dönemindeyiz hatta senin başında ek sorunlar da var ne hakla senin daha çok moralini bozmaya cesaret eder! sen sakın takma o doktorun kendini bilmezliği canım böyle şeyler için kendini de bebeğini de üzmene değmez...

meltemizmir
canım ben de çok gazlıyım ama yazdığım gibi benimkisi her gün bebişim için süt içip o sütü sindiremememden kaynaklanıyodu neyse ki yakınlarda bi markette laktozsuz süt buldum da kurtuldum...ama senin öyle bi sorunun yoksa gazının bebişine geçmesi şu anda imkansız canım çünkü annenin gazı sadece sütle bebişine geçebilir kan yoluyla gaz taşınmaz..eee biz de sadece kan yoluyla bebeklerimizi beslediğimize göre böyle bir sorun yok demektir şekerimmmm için rahat olsun o gaz sadece sana işkence edebilir bebişine asla :21:

burzu
Kızlar bugün renkli usg çektirdik.Bebişin %100 kız olduğunu kesinleştirdik.
Çok şükür sağlıklı herşey yolundaymış.375 gr olmuş boyuda 21 cm miş.Ya öyle datlıydıkiii..elini yüzüne kapattı ama sanırsam bana benziyo .Cd verdiler geldiğimizden beri kaç kere izledik.İzlemeyede doyamadık:KK16::KK16:
Ama benim kanım düşük çıktı kan ilacı verdi doktorumuz.
Ben günlerdir reflümden dolayı midemden şikayetçiydim asit perişan etmişti öksürmekten boğuluyodum meğer kızım ayağını midemin altına koymuş ittirip kaktırıyomuş :KK1:reflümde bu yüzden azmış bunuda öğrenmiş olduk.1 ay sonra tekrar renkli usg çekilicekmiş yarında tetanoz aşımızı olmamız gerekiyomuş.

GOKCEG
burzu
Çok şükür sağlıklı herşey yolundaymış.375 gr olmuş boyuda 21 cm miş.Ya öyle datlıydıkiii..elini yüzüne kapattı ama sanırsam bana benziyo .Cd verdiler geldiğimizden beri kaç kere izledik.İzlemeyede doyamadık:KK16::KK16:
Ben günlerdir reflümden dolayı midemden şikayetçiydim asit perişan etmişti öksürmekten boğuluyodum meğer kızım ayağını midemin altına koymuş ittirip kaktırıyomuş :KK1:reflümde bu yüzden azmış bunuda öğrenmiş olduk.1 ay sonra tekrar renkli usg çekilicekmiş yarında tetanoz aşımızı olmamız gerekiyomuş.
çok sevindim canım hadi gözün aydın :KK16: ben de özledim kızımı yaa burda da bi doktora gidip hem cinsiyeti kesinleştireyim hem de bebişimi göreyim dedim ama nereye gideceğime bi türlü karar veremedim :KK9:

burzu
GOKCEG
çok sevindim canım hadi gözün aydın :KK16: ben de özledim kızımı yaa burda da bi doktora gidip hem cinsiyeti kesinleştireyim hem de bebişimi göreyim dedim ama nereye gideceğime bi türlü karar veremedim :KK9:
Sağol canım..İnsan bakmaya doyamıyo ayy çooook tatlı buu diyorum doktora:KK16:
Tabi doktor bu tepkime cevap bile vermiyo.Sen istanbulamı gelmiştin?

GOKCEG
burzu
evet canım ist a ailemin yanına hem ziyarete hem alışverişe geldim :KK1: ben de öyle yapıyorum ultrasondayken eşime sürekli aa ne kadar büyümüş ayy ne tatlı anam parmaklara bak falan diye tuhaf tuhaf sesler çıkarıyorum doktorum hiç oralı değil adamcağız da haklı benle beraber agucuk gugucuk diye ultrasondaki çocuğu sevecek değil ya :KK9:onlar her hamilede görüyolar biz kırkta yılda bir görünce kendimizi kaybediyoruz :KK9:

GOKCEG
27-09-12, 21:09
burzu
evet canım ist a ailemin yanına hem ziyarete hem alışverişe geldim :KK1: ben de öyle yapıyorum ultrasondayken eşime sürekli aa ne kadar büyümüş ayy ne tatlı anam parmaklara bak falan diye tuhaf tuhaf sesler çıkarıyorum doktorum hiç oralı değil adamcağız da haklı benle beraber agucuk gugucuk diye ultrasondaki çocuğu sevecek değil ya :KK9:onlar her hamilede görüyolar biz kırkta yılda bir görünce kendimizi kaybediyoruz :KK9:

ehiste
kızlar çok mutluyummmmmmm :KK52:

ilk defa kızımın tekmelerini hissettim üç kere tekmeledi yavrum yaa ayy çok garip bir duygu bayadır bu anı bekliyodum bende sonunda oldu çok şükür :21::21:

Desica
meltemizmir
dogru canım az once cepten mesaj attı bırılerıle bı konu hakkında polemıge gırmıs sacma bır konu zaten bosuna kendıne de stres yapmıs bence o yuzden 2 gunluk ban yemış
ayy üzüldüm ya, onun stres yapmaması lazım. iletişim halinde olursanız stres yapmasın bu mevzuyu sakın..

burzu
tebrikler, Allah tamamına erdirsin:)tetanozumu bugün oldum valla henüz bi ağrı sızı yok maşallah bana..
ya bi de kızlar benim yine şu kasılmayla ilgili başım dertte. hatırlarsanız cmt acile gitmiştim, bişey yok demişlerdi. ama benim bu kasılmalarım hala devam ediyor, taş gibi oluyor karnım, alta baskı yapıyor ,pozisyon değiştiriyorum 15 saniye sonra geçiyor
günde 15-20 kez oluyor bu. ikide bir doktoru da aramak istemiyorum. bunu yaşayan var mı?

morcivert
cansastr
bu kitabı burda bi arkadaşıma daha önermiştim..bilmem okudu mu ama benim de bazı sıkıntılarım var..çok iyi geldi..o yüzden dedim...detaylıya da girmek istiyorsan illa o doktora gitme..başkasına git.nolcak yani...amaç belli...
ayy ben burda bulamadım hic bi kitapcı da cnm kardeşime siparis ettm bakalım inş yollar bi an önce cok merak ediyorummm:KK52::KK52:

meltemizmir

benimde safra taşım var tuttuğu zaman öldürüyo gercekten sen kurtulmussun ne güzel cnm valla.. son trimesterda cok cekcem galiba bundan bu aralar iyiyim ama cok şükür uzun zamandır olmadı. gaz olayı bende de var eşimde alıştı artık hadi pırtlat aşkım, pırtlattnmı aşkm hehehheh gazman gibiyim:KK53:

ehiste
kızlar çok mutluyummmmmmm :KK52:

ilk defa kızımın tekmelerini hissettim üç kere tekmeledi yavrum yaa ayy çok garip bir duygu bayadır bu anı bekliyodum bende sonunda oldu çok şükür :21::21:
bende önceki gece sabaha karşı uykudan uyandım bebişimin hareketleriydi eminim ama devamı gelmedi. gözümden uyku akıyodu sırıta sırıta tekrar sızdım:KK16::KK16::KK16:

gecmişi okuyorum ara ara göz atıyorum ama örgü işine sardım bugünlerde :KK6::KK6::KK6::KK6: cok acayip oyalıyo beni zevk de alıyorum yaparken. yakında bitmiş halini paylaşırım oğluşumun ilk battaniyesinin inşşş.. bi de dün gece normal doğum yaptıımı gördüm tam hatırlamıyorum ama sanırım erken doğuyodu hazırlıksız yakalanmıştm. sezeryan istiyorum ben normalde o yüzden uyandığımda cok gergindim. sağa sola çatıp durdum :KK22: :KK36::KK36::KK36:

iyi geceler hepinize ve kuzucuklarınıza:KK54:

seda_ecrin
slmlar hanımlar, bı bakınayım dedım ama ustumde bı sersemlık var duramıcam gıdıp yatayım bı tuhafım yemegımı fazla kacırdım ne:44::44: hepınıze ıyı geceler...

ehiste
27-09-12, 22:09
hepinize iyi geceler kızlar...

kızım hepinizi öpüyor teyzoşları :KK16:

netli
28-09-12, 04:09
gnydn hanımlar günümüz güzel geçsin

meltemizmir
28-09-12, 05:09
AYSEYLUL
Ben zaten hıc kendım yapmadım guvenedıgım bı guzellık merkezı var hıjyenı de ıyı yıllardır oraya gıdıyorum