TEST

Nisan Ayı Hamişleri

candost17
16-05-12, 12:05
artemisiae
Merhabaa kızlar bende aranıza yeni katıldım hamile olduğumu 8 mayısta öğrendim :KK9: ertesi gün kan tahlili yaptırdım çünkü ultrasonda görünmedi hcg 813.9çıktı SAT 1 nisan yarında ilk muayeneme gidicem ama çok heyecanlıyım ters bişiler çıkarsa diye tam anlamıyla sevinemiyorum bile inşallah yarın keseyi görebilirim Allah hepimizin bebeklerini korusun! :KK16:
Hoşgeldin aramıza.Hayırlı olsun bebişin. Ben de olumsuz bişeyler duyma korkusunu yaşadım normal ama bişey olmaz canım inş. Allahın izniyle.Olumlu düşün.Önce kesesini görürsün,kendini göremezsin.Sonra kesenin içinde minicik görünür nokta gibi.Sonra kalp atışını duyarsın falan.. Ben de yarın kalp atışını duymaya gidecem hayırlısı...İnsan korkuyo tabi herşey yolunda mı diye...

KHENA
16-05-12, 13:05
tosun_yasmin
oyyy harbiden olsada yesek kız.
ben biraz fazla kiloluyum. doktorum 5 ay kilo alma dedi. nasıl yapıcam bilmiyorum ama kilo almamam lazım. 5. aydan sonra alacağım 8 kiloya çare yok dedi.
şimdiden böyle yersek. sonra nasıl olucam allah bilir:KK52:
sanirim ayni kilodayiz benim doktorda kilo boyun iyi dedi ben simdiden bi kilo aldim bile ya uffff:KK43: zaten kendimi cok kilolu hissediyorum hamile kalmadan once millet beni hamile sanardi duzun artik gobegimin ne kadar oldugunu :KK43:[/QUOTE]

BENİM BOYUM KISA KİLOMDA ÇOK DOKTOR ZATEN ZAYIFLAMAMI İSTİYORDUKİ HAMİLE KALDIM. şu şartlarda istesemde kilo alamam çünkü yemeklerden tiskiniyorum çok sevdiğim çikolata bile aklıma gelmiyor.

revindell
canım bende önceden severek yediğim şeyleri yiyemiyorum, mesela domatesin kabuğu ve maydonoz miğdemi bulandırıyor.. Hamur işi yiyemiyorum.. canım hep çorba tarzı şeyler istiyor..

bende çorba istiyorum şu an ama çokmu gelir die düşünüyorum ole

fishbiscuit
umutime
benimde hiç iştahım yok ne yesem midem bulanıyor sonrada kusuyorum 2 3 kere kustum daha genellikle bulantı oluyor :nazar:
ben daha dün bir yazı okudum çok kusmakla ilgili. mutlaka doktorunuza görünün diyor. ben dün doktorumun yanındaydım. daha yazıyı okumamıştım. "çok bulantım oluyor, daha da artarsa dayanılmaz olur, korkuyorum" dedim. "korkma, ilaçla hatta gerekirse serumla durumu kontrol altına alırız" dedi. bol bol su içmeye çalış. bu üç ay aldığın besinlerden pek etkilenmiyor ama özellikle su ve mineral kaybı ciddi bir durum.

revindell
canım henüz doktora gitmedim ayın 22 sinde gidicem inşaallah.. aile hekimine gittim bugün ilk defa kan tahlili yaptırdım, yarın sonuçları alıcam bakalım değerler nasıl çıkacak hiç bilmiyorum.. korkuyorum anormal bir durumla karşılaşırım diye.. :18:
revindell
ya ben dkh bıraktıktan hemen sonra hamile kalmışım o yüzden korkuyorum bazen..
inan ben de hapı bıraktım, bir ay bekledim, 2. ay hamile kaldım. ama korkulması gereken bir durum olsaydı doktor korunmamı isterdi. özellikle de sordum. az kalmış doktoruna da. sen endişelerini belirt bak o seni rahatlatıcak istatistik bilgiler vericektir:)

KHENA
Günaydın kızlar...

Bende bugün aile hekimine gittim. ama benim sonuçlar cuma çıkacak.
ben yemeklerden tiskinmeye başladım. Domates salatalık cacık ayran kurtarıcılarım olur.
soğuk yağsız hafif yiyecekler çok iyi geliyor.. 600 gr vermişim bu arada :44:
off ben tavuktan bahsederken bile bayılacak gibi oluyorum. böyle sulu ekşi salata, üzerine peynir bu aralar ideal yemeğim. bir de beyaz peynirli tostla ayran:)

candost17
Mrb kızlar ben de aynı durumdayım midem çok hassas. Yalnız size sormak istediğim bişey var.
benim midem sürelki rahatsız. sizde de tiksinme, midede yanma,ekşime,şişkinlik,hazımsızlık,ağrı ve gaz oluyor mu?
Bana bunların hepsi çok gibi geldi,sanki hamilelikten değil gibi...Yarın kontrolüm var, olmazsa bi de midem için ayrı dr.a gitsem mi?
tatlım ben sadece birini yaşayan da duydum, hepsini aynı anda yaşayan da. anormal değil yani anlattıkların. bence yarın doktorun rahatlatır seni.

heper
revindell
canım henüz doktora gitmedim ayın 22 sinde gidicem inşaallah.. aile hekimine gittim bugün ilk defa kan tahlili yaptırdım, yarın sonuçları alıcam bakalım değerler nasıl çıkacak hiç bilmiyorum.. korkuyorum anormal bir durumla karşılaşırım diye.. :18:
Canım sen kimden randevu aldın bugün iki doktordan randevu almaya çalıştım dolu dediler

heper
revindell
Canım sen kimden randevu aldın bugün iki doktordan randevu almaya çalıştım dolu dediler

kiymet3535
16-05-12, 14:05
herkese selamm..
bugün bebişimizin kalp atışlarını duyduk çok heyecan vericiydi. ama doktor bu heyecanı bombaladı sizde kist var demiştik değil mi diye sözüne başladığı anda benim nevrim döndü. ki aynı doktora gebe kalmadan önce de çok adet ağrılarım oluyor kist varmı diye gittim ama temiz çıkmıştı. ee geçen hafta da baktı bişey yok gayet iyi dedi. şimdi de çıktı gebelikten dolayı olmuş olabilir filan dedi. neyseki alttan baktığında yanlış teşhis olduğu anlaşıldı. ve ben çok korktuğumla kaldım. tadını bile çıkaramadım :KK43:

teyzeleri için fotoda çektirdik
Eki Görüntüle 417952

carbonxxx
heper
Canım sen bursadamıydın?.. bak çekirgede doruk tıp merkezi varya orda melike hanım diye birisini tavsiye ettiler bana çok iligli bir doktormuş memnun kalmış benim arkadaşlar ondan aldım..

carbonxxx
artemisiae
Merhabaa kızlar bende aranıza yeni katıldım hamile olduğumu 8 mayısta öğrendim :KK9: ertesi gün kan tahlili yaptırdım çünkü ultrasonda görünmedi hcg 813.9çıktı SAT 1 nisan yarında ilk muayeneme gidicem ama çok heyecanlıyım ters bişiler çıkarsa diye tam anlamıyla sevinemiyorum bile inşallah yarın keseyi görebilirim Allah hepimizin bebeklerini korusun! :KK16:
hayırlısı olsun canım hoşgeldin aramıza :KK16: bende senin gibi korkuyorum inan ilk kontrolümüz nasıl geçecek merakla bekliyorum.. Benim 3,5-4 haftalıkken yani 30 nisanda kese göründü 3,8 mm çıktı... yinede içimde korkular var.. hayırlısı bakalım

KHENA
fishbiscuit
tatlım ben sadece birini yaşayan da duydum, hepsini aynı anda yaşayan da. anormal değil yani anlattıkların. bence yarın doktorun rahatlatır seni.
ya ben ekmekten uzak durmaya çalışıyorum. şimdi biraz çorba içtim sık ve az yiyorum

kiymet3535
herkese selamm..
bugün bebişimizin kalp atışlarını duyduk çok heyecan vericiydi. ama doktor bu heyecanı bombaladı sizde kist var demiştik değil mi diye sözüne başladığı anda benim nevrim döndü. ki aynı doktora gebe kalmadan önce de çok adet ağrılarım oluyor kist varmı diye gittim ama temiz çıkmıştı. ee geçen hafta da baktı bişey yok gayet iyi dedi. şimdi de çıktı gebelikten dolayı olmuş olabilir filan dedi. neyseki alttan baktığında yanlış teşhis olduğu anlaşıldı. ve ben çok korktuğumla kaldım. tadını bile çıkaramadım :KK43:

Eki Görüntüle 417952
Gözün aydın cnm darısı başımıza... maşallah bebişine bende koymaya çalışcam az sonra:KK9:

KHENA
bu arada resim nasıl ekleniyor?

heper
kiymet3535
herkese selamm..

Eki Görüntüle 417952
maşallah maşallah:)

heper
revindell
Canım sen bursadamıydın?.. bak çekirgede doruk tıp merkezi varya orda melike hanım diye birisini tavsiye ettiler bana çok iligli bir doktormuş memnun kalmış benim arkadaşlar ondan aldım..
Şimdi aradım cumartesi için ama doluymuş ben gene kendi doktoruma gideym de sen memnun kalırsan ona geçerim

sweety82
Benim sat tarihim 03 04 ,05 mayısta regl olmam gerekiyordu.Olmayınca 10 Mayısta doktora gittim kan tahlili yaptık akşamında beta hcg 1171 çıktı 12 Mayısta tekrar kont.gittim kese göründü ama biraz geriden geliyorum 4 hafta 3 günlük dedi bu bi sorun olur mu bilmiyorum.İştahımda bir artış ya da kötüye gidiş olmadı.Bulantım yok ,halsizliğim yok hamile gibi hissedemiyorum korkularım sevincime mani oluyor.22 sinde kalp atışları için gel dedi o gün geldiğinde kalp atışlarını duyamama endişesi bugünümün mutluluğunu gölgeliyor.Dün akşamda garip bir karın ağrısı hissettim bütün gece ağladım endişeden umarım herşey hepimiz için hayırlı olur.Bu sürecin tamamı tedirginlikle geçicek sanırım.Allah'ım hepimize sabır ve sağlık versin.

heper
Ben pazartesi ssk ya gittim doktorumu değiştirmek istiryorum o yüzden şimdilik ssk ya gideym en azından tahlilleri falan yaptırırım dedim yaptırdım da, tam kan sayımı, idrar, toksoplazma falan, ultrasona girdim ama sadece kese göründü içinde embriyoyu göremedi radyolog hatta erken gebeliktendir diye teselli etmeye çalıştı kese 8.5 mm, tabi ssk da acil bi durum olmadıkça alttan bakmıyolar, o kadar moralim bozuldu ki en azından embriyo görünür zannetmiştim,üstelik ben bunları bir kere yaşadım zaten, ilk hamileliğimde de embriyoyu bir türlü görememiştik gördükten sonra da kendi haftasına göre hep küçük kaldı sonrada olmadı işte, şimdi yine aynı kabuslar geçmek bilmeyen zaman, doktor da bulamıyorum herkes dolu galiba gene cuma kendi doktoruma gidicm, kızlar nolur bana dua edin büyüsün bebeğim

kiymet3535
16-05-12, 15:05
KHENA
bu arada resim nasıl ekleniyor?
altta eklenti ekle yazıyor ordan canım. upload yazıyor ona filan tıklıyorsun. yol gösteriyor

Bubulka
16-05-12, 19:05
kiymet3535
herkese selamm..

Eki Görüntüle 417952
Massallah, Allah tamamına erdirsin insAllah

Bubulka
16-05-12, 19:05
sweety82
Benim sat tarihim 03 04 ,05 mayısta regl olmam gerekiyordu.Olmayınca 10 Mayısta doktora gittim kan tahlili yaptık akşamında beta hcg 1171 çıktı 12 Mayısta tekrar kont.gittim kese göründü ama biraz geriden geliyorum 4 hafta 3 günlük dedi bu bi sorun olur mu bilmiyorum.İştahımda bir artış ya da kötüye gidiş olmadı.Bulantım yok ,halsizliğim yok hamile gibi hissedemiyorum korkularım sevincime mani oluyor.22 sinde kalp atışları için gel dedi o gün geldiğinde kalp atışlarını duyamama endişesi bugünümün mutluluğunu gölgeliyor.Dün akşamda garip bir karın ağrısı hissettim bütün gece ağladım endişeden umarım herşey hepimiz için hayırlı olur.Bu sürecin tamamı tedirginlikle geçicek sanırım.Allah'ım hepimize sabır ve sağlık versin.
Canım bebislerimiz yumurtlama ve döllenme tarihine göre farklı haftalarda olabiliyor. Önemli olan şimdiden sonraki gelismesi. Bu belirtileri biz de yeni yasıyoruz. Yani bıkac haftadan önce görmezsin. Telaslanmani gerektrcek hicbisi yok

KHENA
17-05-12, 06:05
kiymet3535
altta eklenti ekle yazıyor ordan canım. upload yazıyor ona filan tıklıyorsun. yol gösteriyor

eklenmiyor çok yüksek boyutlu :KK43:( neyse kısmet

si_bel
Bubulka
Topigin ilk asereni sensin galiba :)
Su an bend de bulantı var. Otobusteyim umarım sürekli olmaz. Benim ark var ilk trimesterda Hergun kötü bulantisi vardı, 5 aylık ve hala ara ara oluomus. Umarım Bnmki öyle olmazz
şiddetli olmamak koşuluyla bulantı iyi olur gibimi geliyor. ne güzel kendinizi hamile gibi hissediyorsunuz. bulantı olmayınca yada aserme sanki sıradan bir gün gibi geçiyor... hafif karnimda yırtılma gibi gerilmeler hissediyorum. sizdede oluyor mu böyle seyler... rahmin büyüdügünü hissediyormusunuz...

si_bel
tugba_serdar
Nasılsınız kızlar; benim vitaminimin bitmesine 2 gün kaldı, doktora gitmem gerek bakalım bebeği görebilecekmiyiz :)

kaç haftalıkken net bebek gözükür ? karından baktırıyorum ben aşağıdan değil :)
bizimki 6 -2 de göründü nokta kadar bişey... ama kalp atışları duyulmayabilir dedi doktor. az duyuldu. 21nde hem test sonuclarını goturcem hem de daha güclü duycaz kalp atışlarını inşallah...

si_bel
moryel1982
merhaba kızlar...öncelikle bebekleri melek olan arkadaşlarıma geçmiş olsn diyorum..lütfen moralinizi çok bozmayın..bu ilk gebeliklerde sıkça yaşanabiln bişey..arkadaşım da yaşadı..ve kürtajdan sonra tekrar çok çabuk hamile kalındığını ve bebeğin sağlıklı olduğunu duymuştum..
ben de gebeliğimin 6. haftasındayım..bugün doktor kontrolüm vardı..23mm olmuş ufaklık.her gün onun için dua ediyorum..
hamileliğim rahat geçiyo..iş güce tam gaz devamm...15 gün sonra ense ölçümü ve 2li test için çağırdı doktorum..2li testin ne olduğunu bilen arkadaşlar beni aydınlatabilir mi? bi de 15 günde bir muayene sizce çok mu?
öptüm nisan hamişleri...:)
ben 8inci haftaya yeni basladım. ilk 1nde gittik kese gorundu 10nda bebek. 21nde test sonuclarıyla birlikte kalp atısını net duymak için çagırdı. 10 gunde bir gidiyorum. ilk aylarda normaldir diye düsünüyorum. kontrollerin sık olmasını.

mandalina01
selam hanımlar Allah hepinizin bebişine sağlık hayırlı ömür versin

neler yaşıyorsunuz günler nasıl geçiyor nelere dikkat ediyorsun azıcık bilgileneyim sizden :KK1:

carbonxxx
kiymet3535
herkese selamm..

Eki Görüntüle 417952

Canım bende salı günü gidicem doktora bakalım görünecekmi bizimde sıpa merakla bekliyoruz, morelini bozma sakın.. içine sinmiyorsa başka bir doktora daha git..

si_bel
revindell
ya ben dkh bıraktıktan hemen sonra hamile kalmışım o yüzden korkuyorum bazen..
canım pek bir etkisi olmayacagını okumustum. biraz ara vereyim gibi düşünceye gerek yok dıyordu. bende subatta kulanmadım. temmuzda tatıl donusu olsun dıyoduk kısmet boleymiş. ama fenada olmadı. kısın evde buyur 6 aylıkken de gezmeler daha rahat olur... allah bebeklerimizi saglıkla kucagımıza almayı nasıp etsın... hatta hapı unutunca bıle hamıle kalanların bebeklerı sorunsuz oluyor. ıyı düsün üyü olsun... sagklıklı gunler...

carbonxxx
17-05-12, 07:05
kiymet3535
herkese selamm..

Eki Görüntüle 417952

Canım bende salı günü gidicem doktora bakalım görünecekmi bizimde sıpa merakla bekliyoruz, morelini bozma sakın.. içine sinmiyorsa başka bir doktora daha git..

carbonxxx
heper
Şimdi aradım cumartesi için ama doluymuş ben gene kendi doktoruma gideym de sen memnun kalırsan ona geçerim
hafta sonu dolu oluyor canım bende hafta içine aldım.. salı günü gidip göreceğiz hayırlısı ile..

bahar78
bayanlar ben gaz sancısından kabızdan ve şişkinlikten ölüyordum gittim aktardan rezene aldım iki gündür 2 çay bardağı içiyordum bir bitki bu kadar mı etkisini gösterir hem de 2 günde bu gece ilk defa karnım ağrımadı kabızlığım da gitti çok rahatım şiddetle tavsiye ediyorum

kiymet3535
17-05-12, 11:05
revindell
yokmuş zaten bir problem yanlış anlaşılma olmuş canım. umarım sende biran önce duyarsın kalp atışlarını

kiymet3535
Bubulka
Massallah, Allah tamamına erdirsin insAllah
teşekkür ederim. cümlemizinkini canım.

carbonxxx
Kızlar dün aile hekimi kan tahlili yapmıştı, eşim gidip sonuçları almış, doktor herşey çok güzel demiş.. temmuz sonu için randevu verdi tekrar.. değerler nasıl çıktı bilmiyorum raporu kendim görmek istiyorum bir an önce b-hcg değeri ne çıktı merak ediyorum eşime sordum bulamadım diyor raporda pek anlamaz böyle şeylerden biliyorum o yüzden en iyisi kendim bakıcam akşama :21:

moryel1982
sweety82
sakın öyle negatif düşünme canım..benim hala çok midem bulanmıyo..pek belirti yok..ama bebişim yerinde..sakın ümitsizliğe kapılma bence çok sağlıklı bir bebişin olacak..

artemisiae
17-05-12, 12:05
candost17
Hoşgeldin aramıza.Hayırlı olsun bebişin. Ben de olumsuz bişeyler duyma korkusunu yaşadım normal ama bişey olmaz canım inş. Allahın izniyle.Olumlu düşün.Önce kesesini görürsün,kendini göremezsin.Sonra kesenin içinde minicik görünür nokta gibi.Sonra kalp atışını duyarsın falan.. Ben de yarın kalp atışını duymaya gidecem hayırlısı...İnsan korkuyo tabi herşey yolunda mı diye...

Teşekkür ederim canım bugün gittik doktora keseyi gördük hatta kalp atışını bile duyduk doktor bile bu haftada duymak çok erken dedi benim 6 hafta 2 günlük :nazar: herşey yolundaymış çok mutluyum :KK16:

artemisiae
revindell
hayırlısı olsun canım hoşgeldin aramıza :KK16: bende senin gibi korkuyorum inan ilk kontrolümüz nasıl geçecek merakla bekliyorum.. Benim 3,5-4 haftalıkken yani 30 nisanda kese göründü 3,8 mm çıktı... yinede içimde korkular var.. hayırlısı bakalım
hoşbulduuuuk :KK9: doğru canım insan panik yapıyor tabi doğal olarak bizde bugün gittik 6 hata 2 günlük herşey normal çıktı hayırlısı artık

daisybeti
artemisiae
Teşekkür ederim canım bugün gittik doktora keseyi gördük hatta kalp atışını bile duyduk doktor bile bu haftada duymak çok erken dedi benim 6 hafta 2 günlük :nazar: herşey yolundaymış çok mutluyum :KK16:
seninle aynı sayılırız benimde 6 hafta 4 günlük oldu..dün doktora gittik ama kalp atışını duymadık kese biraz daha büyümüş haftaya tekrar gidicez nasipse inşalah..

kiymet3535
selam kıslar....
bizde geldik bebişimle

artemisiae
sweety82

Canım bende kendimi hamile gibi hissetmiyordum taaaki bugün keseyi görüp kalp atışlarını duyana kadar insan ters bişi olurmu diye korkmaktan bebeğine odaklanamıyo normal böle hisstmen karın ağrısı olur sanki adet görücekmişin gibi kasılıyo normalmiş o rahim büyüyomuş bugün sordum bende doktora hayırlısı olsun canım :KK49:

artemisiae
daisybeti
seninle aynı sayılırız benimde 6 hafta 4 günlük oldu..dün doktora gittik ama kalp atışını duymadık kese biraz daha büyümüş haftaya tekrar gidicez nasipse inşalah..
aaa aynı günlerdemi doğurcaz şimdi kısmetsee ne güzel :87: hayırlısı olsun canım haftaya kesin duyarsınız çok hızlı büyüyorlarmış

organikogretmen
17-05-12, 13:05
meliha81
canım gecmıs olsun ben nısan hamılelerınde ılkım son olurum dıyordum ama malesef sende melegını kaybetmıssın. cumartesı kötü haberı almıstım bugun kanamam basladı doktor vajınal ilaç yerlestırdı yarın sabahta kurtaj olacagım.merak ettım acını deşmek burdakı arkadasların mutluluklarına gölge dusurmek ıstemem derdımızle burda onların morallarını bozmak hele hıc hıc ıstemem.kurtajının hakkında sana özel mesaj atıyorum bana hemen dönersen sevınırım canım Allah sabır versın

canım kusura bakma msjı yeni gördüm. özel msj atamadığım için burdan yazmak zorundayım. sen de kürtaj olmuşsundur heralde gerçmiş olsun. benim ilk gebeliğimdi. 1 hafta önce kontrole gittiğimde her şey normaldi. bebek görülmüştü. 1 hafta içinde ne olduysa oldu. bebek düşmüş. kürtajla kalan parçaları aldı. genel anestezi oldu. doktor ilk gebeliğin olduğu için çok zarar vermedim kabasını aldım gerisini vücudunun atmasını bekleyeceğiz dedi. parçayı patolojiye gönderdi sonucunu bekliyoruz. aslında seninkini de göndermeleri gerekirdi sebebini öğrenmek için genelde gönderiyorlarmış. çok zordu kabullenmesi hala zor ama beterini düşünerek avunuyorum. benim değildi Allahındı diye düşünüyorum. O verdi O aldı. Allah tekrarından ve beterinden saklasın sabrımızı artırsın inşallah. biz de sağlıklı bebeklerimizi kucağımıza alırız inş. sana korunman için süre verdi mi?bana bir şey söylemedi 1 hafta sonra kontrol istedi o zaman söyler belki. genelde 3 ay diyorlarmış duyduğum kadarıyla.

yldz_yldz
17-05-12, 13:05
organikogretmen
canım kusura bakma msjı yeni gördüm. özel msj atamadığım için burdan yazmak zorundayım. sen de kürtaj olmuşsundur heralde gerçmiş olsun. benim ilk gebeliğimdi. 1 hafta önce kontrole gittiğimde her şey normaldi. bebek görülmüştü. 1 hafta içinde ne olduysa oldu. bebek düşmüş. kürtajla kalan parçaları aldı. genel anestezi oldu. doktor ilk gebeliğin olduğu için çok zarar vermedim kabasını aldım gerisini vücudunun atmasını bekleyeceğiz dedi. parçayı patolojiye gönderdi sonucunu bekliyoruz. aslında seninkini de göndermeleri gerekirdi sebebini öğrenmek için genelde gönderiyorlarmış. çok zordu kabullenmesi hala zor ama beterini düşünerek avunuyorum. benim değildi Allahındı diye düşünüyorum. O verdi O aldı. Allah tekrarından ve beterinden saklasın sabrımızı artırsın inşallah. biz de sağlıklı bebeklerimizi kucağımıza alırız inş. sana korunman için süre verdi mi?bana bir şey söylemedi 1 hafta sonra kontrol istedi o zaman söyler belki. genelde 3 ay diyorlarmış duyduğum kadarıyla.
cok gecmıs olsun canım.allah yardımcın olsun..

Bubulka
17-05-12, 15:05
Kızlar yarın bebisimin kalp atışlarını duymaya gidicem. Çok stresliyim. Bol bol dua edin lütfen :KK49:

meliha81
17-05-12, 17:05
organikogretmen
canım tesekkur ederım benım 10 ay denemeden sonra arka arkaya yasadıgım 2.düşüğüm cok sukur kurtaj olmadım kesenın kendılıgınden dusmesı ıcın doktor bır ılac verdı eger dusmeseydı kurtaj yapacaktı cok sukur kese dustu kürtaja gerek kalmadı .sımdı hala kanamayla atıyorum bol bol dınlenıyorum.doktora o kadar cok ısrar ettım kı hanı bu durum bır arastırılsa dıye bana surec senı cok sıkıntıya sokar bır gırdık mı bu ıse ucu bucagı yok dedı. yanı ne bıleyım ınsanlar ılla 3.düşügü mü beklıyor bu durum ıcın anlamıyorum doktorlar ıcın oyle kolay ki söylemesı ben ağrıdayım cok fazla secenegım yok doktor degısıklıgıde yapamıyorum.neyse napalım vardır her seyde bır hayırrrr.korunma ıcın bır ay yeterlı ama bır ay sonra tekrar gıdecegım kontrole rahım kalınlıgını uygun bulursa deneme surecıne gırebılırmısısz ama sanırım ben bıraz daha fazla bekleyecegım cunku arka arkaya düşüklerim yordu benı hayırlısı artık Rabbım herkese hayırlısını versın..

melankoli111
17-05-12, 19:05
kızlar ben de yarın dr gidip minnoşumu kesesinde ziyaret edeceğim çoook heyecanlıyım.görünce tamam, hamileyim diyeceğim.inaşşalh görürüm belki de kalp atışını bile duyarım :KK70::KK70: yarın size de haber veririm:))

senibeklerken
17-05-12, 20:05
allah herkese nasip etsin çok güzel bi duygu ilk hastanede kan testi yaptırdım hamile olduğumu öğrendim eve gelene kadar kendimi tuttum. hayatımda ilk defa hem ağladım hemde güldüm çok garip bi duyguydu bir hafta sonra çok fena sistit oldum doktora gittim tek kullanımlık bi ilac verdi kullandım şimdi çok şükür geçti gibi. doktor bakalım kese gözükcekmi diye baktı veee gördüm miniğimin kesesini tahminimden daha küçük bişeydi haftayada miniğimi görücem inşallah. rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin...

carbonxxx
18-05-12, 06:05
Bubulka
Kızlar yarın bebisimin kalp atışlarını duymaya gidicem. Çok stresliyim. Bol bol dua edin lütfen :KK49:
Dualarımız seninle canım stres yapma :21:

carbonxxx
melankoli111
kızlar ben de yarın dr gidip minnoşumu kesesinde ziyaret edeceğim çoook heyecanlıyım.görünce tamam, hamileyim diyeceğim.inaşşalh görürüm belki de kalp atışını bile duyarım :KK70::KK70: yarın size de haber veririm:))
hayırlısı olsun canım haberlerini bekliyoruz, ultrason resimlerini eklemeyi unutmaaaa :KK16:

carbonxxx
senibeklerken
allah herkese nasip etsin çok güzel bi duygu ilk hastanede kan testi yaptırdım hamile olduğumu öğrendim eve gelene kadar kendimi tuttum. hayatımda ilk defa hem ağladım hemde güldüm çok garip bi duyguydu bir hafta sonra çok fena sistit oldum doktora gittim tek kullanımlık bi ilac verdi kullandım şimdi çok şükür geçti gibi. doktor bakalım kese gözükcekmi diye baktı veee gördüm miniğimin kesesini tahminimden daha küçük bişeydi haftayada miniğimi görücem inşallah. rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin...
hayırlısı olsun canım Allah hepimize bu süreci rahat geçirmeyi nasip etsin... doğuma geri sayımlarıda burda yapalım inş. :nazar:

ethnographer
18-05-12, 10:05
candost17
Mrb kızlar ben de aynı durumdayım midem çok hassas. Yalnız size sormak istediğim bişey var.
benim midem sürelki rahatsız. sizde de tiksinme, midede yanma,ekşime,şişkinlik,hazımsızlık,ağrı ve gaz oluyor mu?
Bana bunların hepsi çok gibi geldi,sanki hamilelikten değil gibi...Yarın kontrolüm var, olmazsa bi de midem için ayrı dr.a gitsem mi?
o söylediklerinin hepsi ben de de var canım...

sabahları yağsız gevrek ve kibrit kutusu kadar naturel peyniri zor yiyorum. yumurta falan mümkün değil. sabah yediklerim midemde kalıyor o yüzden de tok içmem gereken vitamin mineral karışımını sabah içiyorum. öğlen ve akşam sadece canımın çektiği hafif şeyler yiyorum ama ne çare en fazla 1 saat sonra onlar da midemde durmak istemiyorlar. sürekli öğürmek dışında günde en az iki defa istifra ediyorum. ama bebeğe bişey olmazmış. o benden beslenmeye devam edermiş yine de. olan bize oluyor yani... bizden eksiliyor kalsiyum falan. çok keyifsiz yaptı bu mide bulantısı beni :KK43: ne zahmetliymiş hamilelik...

carbonxxx
18-05-12, 11:05
neler yediniz kızlar bugün bakalım :KK56:

Ben sabah kahvaltısında kaşar peyniri domates salatalık ve simit yedim
öğlen : mercimek çorbası- mantarlı et sote - cacık - sütlaç

arada yemek için yanımda 1 adet yeşil elma, 5 adet yeşil erik ve fındık-ceviz-kurulayısı var.. :KK56:

ethnographer
revindell
neler yediniz kızlar bugün bakalım :KK56:

Ben sabah kahvaltısında kaşar peyniri domates salatalık ve simit yedim
öğlen : mercimek çorbası- mantarlı et sote - cacık - sütlaç

arada yemek için yanımda 1 adet yeşil elma, 5 adet yeşil erik ve fındık-ceviz-kurulayısı var.. :KK56:
ama ben yiyemiyorum ki hiç bir şey :KK43:

öğlen mercimek çorbası, izmir köfte, pilav vardı sadece mercimek çorbasını içebildim :KK43: onu da yarım saat sonra kanalizasyona uğurladım :p

erik yemek istiyorum ama hemen fena oluyor midem, yine de yiyorum :KK70:

carbonxxx
ethnographer
ama ben yiyemiyorum ki hiç bir şey :KK43:

öğlen mercimek çorbası, izmir köfte, pilav vardı sadece mercimek çorbasını içebildim :KK43: onu da yarım saat sonra kanalizasyona uğurladım :p

erik yemek istiyorum ama hemen fena oluyor midem, yine de yiyorum :KK70:
ay kuzum bende yemek yiyorum Allaha şükür bir sorunum yok ama sabah bulantıları başladı bende de ... :KK25:
Bide şu uyku hali yorgunluk mahfediyor beni sürekli uyuyorum günde birkaç kez mescid'e gidip 10-15 dk yatıyorum valla dayanamıyorum... :KK50: