Nisan Ayı Hamişleri

carbonxxx
8-05-12, 07:05
ya kızlar sizdede sinir bozukluğu varmı ben o kadar sinirliyim ki zehir ettim resmen 2 gündür hayatı eşime

Akşam eve geldim mutfak ağzına kadar bulaşık dolu, makinada temizler var, biryandan yemek yapmam lazım ve saat 8,30 olmuş nasıl sinirlerim tepeme geldi.. söyleniyorum kendi kendime ''millet evinde bütün gün uyusun büyüsün ben hem işyerinde koşturuyorum hem evde nasıl hamilelik bu ya ben nasıl dinlenicem ki hafta sonu temizlik yap yok çamaşırı yok ütüsü yok yemeği bu nasıl hamilelik anlamadım'' diye..

Ay kızlar çıkardım ıspanakları yıkadım felan yemeği yetiştirmeye çalışıyorum o sinirle buzdolabının kapağını bir çarptım kapaktaki konserve sen düş pancar kavonozunu kır heryer pespembe turşu suyu oldumu ayyyy geldiler bana çıkardım bütün dolabın raflarını yıkadım sildim herşeyi tabi saat 10,30 felan oldu gittim yattım direk.. böylece akşam yemeği yememiş olduk .......

ethnographer
Canım sinirler elbette ki gergin, ama hep bebişi düşünüp bu dünya gailesi ile beraber gelen yüklere boş ver demek lazım. Hiç bir şeyi sıkıntı etmeden bir daha geri gelmeyecek olan bu anların tadını çıkarmak lazım. Gerçi hormonlara karşı akıl ile zafer kazanmak çok zor :) ama denemeye değer.

hem çalışıp hem de şu ilk üç ayı iş yerinde geçirmek, bir de eve gidip yemek, ütü, çamaşır ile uğraşmak çok zor biliyorum. Ama buna da şükür, geçenlerde temizliğe gelen yardımcımız annesinin onu tarlada doğurduğunu ve göbek bağını da taşla kestiğini söyledi. Kendimi çok mızmız ve şükürsüz buldum :S

ethnographer
Canım sinirler elbette ki gergin, ama hep bebişi düşünüp bu dünya gailesi ile beraber gelen yüklere boş ver demek lazım. Hiç bir şeyi sıkıntı etmeden bir daha geri gelmeyecek olan bu anların tadını çıkarmak lazım. Gerçi hormonlara karşı akıl ile zafer kazanmak çok zor :) ama denemeye değer.

hem çalışıp hem de şu ilk üç ayı iş yerinde geçirmek, bir de eve gidip yemek, ütü, çamaşır ile uğraşmak çok zor biliyorum. Ama buna da şükür, geçenlerde temizliğe gelen yardımcımız annesinin onu tarlada doğurduğunu ve göbek bağını da taşla kestiğini söyledi. Kendimi çok mızmız ve şükürsüz buldum :S

ethnographer

fishbiscuit
revindell
ya kızlar sizdede sinir bozukluğu varmı ben o kadar sinirliyim ki zehir ettim resmen 2 gündür hayatı eşime

Akşam eve geldim mutfak ağzına kadar bulaşık dolu, makinada temizler var, biryandan yemek yapmam lazım ve saat 8,30 olmuş nasıl sinirlerim tepeme geldi.. söyleniyorum kendi kendime ''millet evinde bütün gün uyusun büyüsün ben hem işyerinde koşturuyorum hem evde nasıl hamilelik bu ya ben nasıl dinlenicem ki hafta sonu temizlik yap yok çamaşırı yok ütüsü yok yemeği bu nasıl hamilelik anlamadım'' diye..

Ay kızlar çıkardım ıspanakları yıkadım felan yemeği yetiştirmeye çalışıyorum o sinirle buzdolabının kapağını bir çarptım kapaktaki konserve sen düş pancar kavonozunu kır heryer pespembe turşu suyu oldumu ayyyy geldiler bana çıkardım bütün dolabın raflarını yıkadım sildim herşeyi tabi saat 10,30 felan oldu gittim yattım direk.. böylece akşam yemeği yememiş olduk .......
insan halsiz düşünce sinirleri de bozuluyor. yapman gerekenlere yetişememek, yorgunluk vs. bir de hormonlar üstüne geldi mi şu anlattıkların çok normal. eşinden sana yardımcı olmasıni isteyebilirsin. beraber bir çözüm üretmeye çalışın. ya da ara ara gelip sende kalabilecek birinden yardım isteyebilirsin. anne ya da kardeş olabilir. akşam geldiğinde ev derli toplu yemek hazır olsa süper olur. tabi seni tanımadan ve bunlardan hangilerinin senin için mümkün olduğunu bilmeden yazıyorum tatlım. işiniz zor, kolaylıklar dilerim.

vitaminc
revindell

ayyy canım yaaa o bana normal zamanlarda bile geliyorr.
Birde herşeyi kırıp rahatlamak istiyorum ama snra diyorumkii sonra yine sen toplayacaksınn daha cok sinirlenceksin boşver diyorummm..
Ozamanlarda bir kahve ve sigara içerdim..koçişe küserdim ve uyurdum geçsin dieee..
Ama şimdi hormonlarımız okdr allak bullak kii..Nasıl rahatlarsın bilemyrummm..Ama çık yürüyüş yappp belki iyi gelir....

tugba_serdar
8-05-12, 08:05
revindell

ay kıyamam sana, bende aynı durumdayım yalnız değilsin. ben birde ev arıyorum. bulursak taşıncaz falan sürekli deli kabağını taktım dolaşıyorum. elemanlarıma bile kan kusturuyorum. kendimden korkuyorum bazen . düşün düşün düşün kuduruyorum.

vitaminc
Bubulka
Canım bende doktora gittiğimde keseyi görememişti. B Hcg istemişti 1600 çıkmıştı çok korkmuştum bende 1000in üzerinde ama görünmedi diye. Ama BI arkadasın da dediği gibi geç döllenme olabilior. Zira iki gün sonra sağlıklı bebisimi gördüm. Şimdi kalp atışlarında sıra.
Bu ara bende de bulantı yok ama kokular rahatsız etmeye başladı. Sigara da içmemeye calisiorm. :KK14: zor oluo ama Bebis için katlaniorz:KK46:
bende suan hiçbirsey yok canım beklemedeyim...bende bir duysam kalp atışını fenaa rahatlayacagım...Allaha dua etcez buda bir sınama kızlar...

candost17
Canım endişelenmene gerek yok benim de ilk gittiğimde çok küçük dedi, kesesini bile göremedik, 1 hafta sonra kesesini gördük,ama içindeki öyle küçük ki ondan göremeyiz diyo doktorlar.
Bende haftaya haftasonu fln gitcem canm ozman o minikk kalp atışını duyarım inşşşş..

penti
hiç kafana takma canım. benim doktorumda öle demişti. anlıyorum seni çok sinir bozucu bişey ama bi dahaki randevunda inş görürsün. daha çok ufak o.
aynen canım çok ufakkcıkk hemdeee sadece kese göründüüü :KK1:

fishbiscuit
Ben de bunu anlamıyorum. Ben nereye gitsem herkesin ilk ağzından çıkan folik asit oldu. Burdaysa bir sürü kişinin doktoru bahsetmemiş bile. Madem bu kadar yaşamsal bu doktorlar neden vermiyor?

yeni yazı: Facebook kapak resimleri domestik günlük: Bebek bekleyenler için Facebook kapak resimleri:KK49:
Benim bir doktorum daha hamile değilken folik asite başla dedi,hamile oldugunu öğrendiğinde günde 3 e cıkart dedi.Bende bu gittiğim başka doktora sordum.folik asiti günde 1 tane iç dedi,bitince bırak dedii.Hiçbirsy anlamadım yaa offf.İlk 3 ay zaten sürekli kullanmak gerekmiyormu

carbonxxx
ethnographer

aslında haklısın canım elimizdeki değerlerin kıymetini bilmiyoruz bir yerde.. benim kaynanam 6 çocuk kör kaynanası ve felçli kayınpederine bakıyormuş.. hepsini evde doğurmuş tek göz odada.. çamaşır bulaşık herşey ele bakıyormuşş bideeee rahmetli kayınpederim hergün börek istermiş kadıncağın hergün börek açarmış :KK53: gerçekten şüküretmek lazım haklısın :KK31:

carbonxxx
fishbiscuit
insan halsiz düşünce sinirleri de bozuluyor. yapman gerekenlere yetişememek, yorgunluk vs. bir de hormonlar üstüne geldi mi şu anlattıkların çok normal. eşinden sana yardımcı olmasıni isteyebilirsin. beraber bir çözüm üretmeye çalışın. ya da ara ara gelip sende kalabilecek birinden yardım isteyebilirsin. anne ya da kardeş olabilir. akşam geldiğinde ev derli toplu yemek hazır olsa süper olur. tabi seni tanımadan ve bunlardan hangilerinin senin için mümkün olduğunu bilmeden yazıyorum tatlım. işiniz zor, kolaylıklar dilerim.
canım kayınvalidem 75 yaşında , annemde istanbulda ben yalnız kaldım anlayacağınız :KK25: eşim çok yardım eder ama Allah var şimdi bir dediğimi iki etmez kuzum :KK16: ama kadın elinin değmesi gibi olmuyor işte :KK19:

carbonxxx
vitaminc
ayyy canım yaaa o bana normal zamanlarda bile geliyorr.
Birde herşeyi kırıp rahatlamak istiyorum ama snra diyorumkii sonra yine sen toplayacaksınn daha cok sinirlenceksin boşver diyorummm..
Ozamanlarda bir kahve ve sigara içerdim..koçişe küserdim ve uyurdum geçsin dieee..
Ama şimdi hormonlarımız okdr allak bullak kii..Nasıl rahatlarsın bilemyrummm..Ama çık yürüyüş yappp belki iyi gelir....
ahhh ahhhh sigarasızlık zaten beni mahfetti canım ya bende her akşam mutfağımda damlasakızlı bir türk kahvesi ve bir sigara içerdim :21:
hala şeytan dürtüyor birtane iç nolcak bişey olmaz diyor :KK47: ammmaaaa içmiyorum tabikiiii :nazar:

fishbiscuit
vitaminc
Benim bir doktorum daha hamile değilken folik asite başla dedi,hamile oldugunu öğrendiğinde günde 3 e cıkart dedi.Bende bu gittiğim başka doktora sordum.folik asiti günde 1 tane iç dedi,bitince bırak dedii.Hiçbirsy anlamadım yaa offf.İlk 3 ay zaten sürekli kullanmak gerekmiyormu
evet ben de öyle biliyorum. hatta bebek düşünüyorken başlatıyorlar. çünkü eksikliğinde sorunlar çıkıyormuş. ama günde 1000 mg fazlasını da önermiyorlar. benim kullandığım 400 mg. günde bir tane içiyorum.

carbonxxx
tugba_serdar
ay kıyamam sana, bende aynı durumdayım yalnız değilsin. ben birde ev arıyorum. bulursak taşıncaz falan sürekli deli kabağını taktım dolaşıyorum. elemanlarıma bile kan kusturuyorum. kendimden korkuyorum bazen . düşün düşün düşün kuduruyorum.
bende öyleyim canım bide ben bankadayım bireyselde Allahım ya karısını kaybeden bize geliyor yanii :KK37: Allah yardımcımız olsun.. insanlara kötü davranıyorum ya morelim bozuluyor yazık insanlar bilmedikleri için tabiki danışmak istiyorlar bazı konuları ama bazende suyunu çıkarıyorlar :KK19:
amcamın birtanesi gelmiş elinde not kağıdı kızım bir baksana şuna hangisi iyi bunun? diyor.. bu ne amca dedim.. bilgisayar alıcamda sen okul okumuşsun anlarsın diyor :KK9: yazmış 3 tane bilgisayar hangisini alayım diyor :KK9:

berraka
bende uzun bir süredir foldicol kullanıyorum 3 ay daha folik asit kullanıcaz
kızlarr bende çalışmak istiyorum:KK43:( butiğim var ama gidemiyorum ortağım ilgileniyor daha önce bir düşüğüm oldu vukuatlıyım yani:s
şimdi kanama olmasada leke var progeston alıyorum aktif çalışmaya izin yok arada gidicem :KK43: 20 sinde tatil programımız vardı o da iptal
ufak bir kese bebişte yok ama ama neler neler yapıyor :)) 2 hafta sonra kalp atışınıda duyar hepimizin herşeyi yolunda gider inşalah güzel annelerrr:KK9:

moll
Merhabalar,

Ben de siteyi uzun süredir takip ediyordum ancak dün üye oldum, 1,5 yıllık uğraşlar, doktorlar filmler göz yaşları derken kendiliğinden oldu bir anda,Sat 7 Nisan dün kanda beta HCG'yi 1900 olarak gördük sonunda. Kasık ve bel ağrım var biraz, insan huzursuz oluyor, umarım bir şey olmaz, aile ayağa kalktı resmen.

aypek
8-05-12, 09:05
KHENA
Canım duyduğum kadarıyla ilk 3 ay hamileler bişi yiyemediklerinden ve mide bulantılarından zayıflarlarmış ama sonra kilo alımı başlıyor tabi. :KK49:
zayıflama kısmı güzel de:KK1: ben bebeğim gıdasız kalırmı ki diye korkuyorum canım. canım bebişim için her şeyin en iyisi olsun istiyorum..

aypek
revindell

benim mutfak dolaplarımdan bazıları cam kapak.geçen gün onları nasıl çarptıysam ikisi birden kırıldı.şimdi dolaplarımın kapakları yok.çok sinir bozucu görünüyo.öfkeyle kalkan zararla otururmuş ya:KK1: ama bu hormonlar yüzünden galiba. bebişim için hep mutlu ve huzurlu olmak istiyorum ama zor. daha anne karnında karşılaşıyolar tüm duygularla. o kadar da olacak galiba:KK46:

candost17
Merhaba kızlar benim de hiç iştahım yok. Daha da kötüsü herşeyden tiksiniyorum, :KK25::120: midem bulanıyor sürekli. Üstelik çalışıyorum, evde olsam dinlenirdim. Ben ne yapacam ya bu bulantıları, hiçbir şeyden zevk almaz oldum. En sevdiğim şeylerin bile tadı bi garip geliyo. Böyle olan var mı benim gibi?

tugba_serdar
revindell
bende öyleyim canım bide ben bankadayım bireyselde Allahım ya karısını kaybeden bize geliyor yanii :KK37: Allah yardımcımız olsun.. insanlara kötü davranıyorum ya morelim bozuluyor yazık insanlar bilmedikleri için tabiki danışmak istiyorlar bazı konuları ama bazende suyunu çıkarıyorlar :KK19:
amcamın birtanesi gelmiş elinde not kağıdı kızım bir baksana şuna hangisi iyi bunun? diyor.. bu ne amca dedim.. bilgisayar alıcamda sen okul okumuşsun anlarsın diyor :KK9: yazmış 3 tane bilgisayar hangisini alayım diyor :KK9:

ay gül gül öldüm :) Allah iyiliğini versin :) valla hayat işte , gerçekten zor, ya benim işyerinden çıkınca telefonum susmuyor ben gece gündüz telefondayım çok zararı olurmu bilmiyorum :KK43: ama işim bu ne yapayım :KK43:

tugba_serdar
candost17
Merhaba kızlar benim de hiç iştahım yok. Daha da kötüsü herşeyden tiksiniyorum, :KK25::120: midem bulanıyor sürekli. Üstelik çalışıyorum, evde olsam dinlenirdim. Ben ne yapacam ya bu bulantıları, hiçbir şeyden zevk almaz oldum. En sevdiğim şeylerin bile tadı bi garip geliyo. Böyle olan var mı benim gibi?
aay bende yemeğe çıktım şimdi revani vardı bir çatal aldım :) aman yarabbim o nasıl bir yumurta kokusu :) içim dışıma çıktı , hemen tabağımı çöpe döktüm.
valla herkes löp löp yedi

heper
moll
Merhabalar,

Ben de siteyi uzun süredir takip ediyordum ancak dün üye oldum, 1,5 yıllık uğraşlar, doktorlar filmler göz yaşları derken kendiliğinden oldu bir anda,Sat 7 Nisan dün kanda beta HCG'yi 1900 olarak gördük sonunda. Kasık ve bel ağrım var biraz, insan huzursuz oluyor, umarım bir şey olmaz, aile ayağa kalktı resmen.
Ben de 1 buçuk sene uğraştım canım, kan değerin çok güzel çıkmış hatta ikiz gibi geldi bana:)

heper
candost17
Canım 7. haftadasın bulantıların başlamış, ben daha 6yım bakalım haftaya nolcak, ben çalışmıyom bir kaç ay önce işten ayrıdım o yüzden bulantılardan pek korkmuyorum Allah kolaylık versin bir kaç hafta dayanmaya çalış

ethnographer
8-05-12, 10:05
Doktora ilk gittiğimde 4 hafta 6 günlüktü bebiş, hiç alttan muayene etmeden göbekten ultrasonda bebişin kesesi göründü, 5 Mayıs'da gel kalp atışını duyalım dedi.

Eşimle beraber gittik, Allahııııııııııııııım küçücük bir nokta kalkıp iniyor, nefes alır gibi, ama ses çok zayıftı, ben duydum eşim duyamadı :) Doktor anne hemen adapte olmuş dedi. O gün bugündür rüyalarımda hep elim karnımda bezelye tanemin kalp atışını dinliyorum.

1 ay sonra tekrar gidicez bakalım ne olacak.

Bir de bana ilk gidişimde sadece ferrum fort verdi. Çünkü benim ferritin 10.5 alt sınır 15! Onun içinde de folik asit varmış. İkinci gidişimde bir de vitamin yazdı. Ama henüz gidip alamadım.

Çok şükür pek kas ve kemik ağrım yok. Bol bol yoğurt ve süt tüketmeye çalışıyorum. Neticede kemik dokusu oluşurken kalsiyum çok elzem olacak.

Mide bulantım var ama henüz yememe çok mani olmuyor. Yiyecek seçmeye başladım bile ve esas kokulara karşı aşırı hassasım. Çekilmez bir karakter oldum :KK70:

heper
243 gün kalmış bebeğimi kucağıma almama, benden 7 yaş büyük kuzenimin seneler önce hamile olduğunu duyduğumda ııyyyy yapmıştım ergenlik çağındaydım herhalde, kuzenimin içinde başka bir canlının olması düşüncesi iğrenç gelmişti, geçen gün benden baya küçük yeğenim benim hamile olduğumu duyunca aynı tepkiyi verdi 'ne gerek vardı çocuğa 'dedi:) ben de ona 'ben daha onu görmeden aşığım ona' dedim, bu çocuk için ne kadar uğraştığımı, ağladığımı bilmiyo tabi, şimdiden kucağıma alıp şöyle koklaya koklaya uyuttuğum günlri hayal ediyorum, daha keseyi görmedik ama:)

heper
ethnographer
Doktora ilk gittiğimde 4 hafta 6 günlüktü bebiş, hiç alttan muayene etmeden göbekten ultrasonda bebişin kesesi göründü, 5 Mayıs'da gel kalp atışını duyalım dedi.

Eşimle beraber gittik, Allahııııııııııııııım küçücük bir nokta kalkıp iniyor, nefes alır gibi, ama ses çok zayıftı, ben duydum eşim duyamadı :) Doktor anne hemen adapte olmuş dedi. O gün bugündür rüyalarımda hep elim karnımda bezelye tanemin kalp atışını dinliyorum.

1 ay sonra tekrar gidicez bakalım ne olacak.

Bir de bana ilk gidişimde sadece ferrum fort verdi. Çünkü benim ferritin 10.5 alt sınır 15! Onun içinde de folik asit varmış. İkinci gidişimde bir de vitamin yazdı. Ama henüz gidip alamadım.

Çok şükür pek kas ve kemik ağrım yok. Bol bol yoğurt ve süt tüketmeye çalışıyorum. Neticede kemik dokusu oluşurken kalsiyum çok elzem olacak.

Mide bulantım var ama henüz yememe çok mani olmuyor. Yiyecek seçmeye başladım bile ve esas kokulara karşı aşırı hassasım. Çekilmez bir karakter oldum :KK70:
Gözün aydın canım darısı başımıza bir de görsek pıt pıtları