Saç Boyama,Saç Açma,Saç Rengi Değiştirme,Renk Katalogları,Sorularınız ve Cevapları

idil.dlk
8-08-12, 18:08
LadyEvil
Çok hoş olmuş gerçekten.:KK12:
teşekkür ederim gerçekten :KK16:

Kbra23
8-08-12, 19:08
LadyEvil
Vişne kızılı olarak geçen boyanın numarası kaç?
Şu anki zemin numarası tahmini kaçtır?
Dipler çıkmış mı yoksa tamamı boya mı?
Bunları bilmeden net yorum yapamam...

7.64 Vişne kızılı..
En son 5.5 açık kestane boyadım ..
Zeminimdede yansımalar var kızıl yansıma..
dibim çok az 2 cm civarı ..
Beyaz sabun kullanıyorum açılması için hergün .. o yüzden boya açılmış durumda..

LadyEvil
12-08-12, 00:08
Kbra23

7.64 Vişne kızılı..
En son 5.5 açık kestane boyadım ..
Zeminimdede yansımalar var kızıl yansıma..
dibim çok az 2 cm civarı ..
Beyaz sabun kullanıyorum açılması için hergün .. o yüzden boya açılmış durumda..
Boyamaya uçlardan başlayın,diplerin rengi ne bilemiyorum ama 2 cm kadar olan dipleri doğal rengin koyuluğuna göre daha az bekletin.
İlk boyamada birebir aynı rengi elde edemeyebilirsiniz ama dip-uç dengeleyebilirsiniz

LadyCedar
12-08-12, 00:08

Eki Görüntüle 486831

Merhaba, mevcut saç rengim eklediğim resimdeki gibi.

1-1.5 cm kadar dibim var.

Kendi saç rengim koyu kumral.

Saçımı koyultup, bi daha boyamayı düşünmüyorum.

Hangi tonu, hangi markayı kullanmalıyım? Teşekkürler.

eSmerimSin
12-08-12, 06:08
Mahrimah

Eki Görüntüle 486831

saclarin canli duruyor simdi hangi boyayi kullandin ki i :26:

eSmerimSin
12-08-12, 06:08
idil.dlk
teşekkür ederim gerçekten :KK16:

bencede cok hos :KK12:

famee
12-08-12, 08:08
merhaba bişey sorcam. saçlarımda siyah vardı 1 kez boyadım biraz aktı. üzerine kızıl siyah boyasam tutar mı.. bugün boya alcam yardım edin.. fikirlerinizi bekliyorum.

LadyCedar
12-08-12, 13:08
eSmerimSin
saclarin canli duruyor simdi hangi boyayi kullandin ki i :26:

Kuaföre boyattım canım inan bilmiyorum.

LadyEvil
12-08-12, 14:08
Mahrimah

Eki Görüntüle 486831

Merhaba,zemin rengine en yakın rengi (koyu kumralsa 6.0 olabilir)
Önce aynı numarayla pigmentasyon yapıp yine aynı numarayla boyama yapabilirsiniz.

LadyEvil
famee
merhaba bişey sorcam. saçlarımda siyah vardı 1 kez boyadım biraz aktı. üzerine kızıl siyah boyasam tutar mı.. bugün boya alcam yardım edin.. fikirlerinizi bekliyorum.
Birebir tutmayabilir,ayrıca her yer eşit oranda akmadıysa renk farklılıkları olabilir.

LadyEvil
cnan
bu konuyu acmanız cok ıyı olmus sayenızde sıyah denılen saclarımın koyu kumral oldugunu ogrendım:))benimde bır sorum var saclarımda hc boya yoktu sıyah denldıg ıcın kullu kumrala boyadım ve burdan bısey daha ogrendm uctan baslanacakmıs ben dıpten basladım ucları kendı sac rengm gıbı kaldı dıpleri cok acıldı anlayamadım bu boya sılıcıler ne oluyo memnun kalmayanlar ıcın falan demısınz benm boyala hakkında hıc bılgm yok bıde tekrar boyamak ıstesem beyaz ttenlılere hangı renk yakısır
Diplerin çok açılmasının sebebi vücut ısısına daha yakın olması.
O yüzden dipler kısa süre bekletilmeli.
Boya silici kullanmak en mantıklısı,bir kez boyayıp beğenilmediğinde boyayı akıtan ve zemin rengini ortaya çıkaran bir işlem.

cho.luna
12-08-12, 17:08
LadyEvil
Diplerin çok açılmasının sebebi vücut ısısına daha yakın olması.
O yüzden dipler kısa süre bekletilmeli.
Boya silici kullanmak en mantıklısı,bir kez boyayıp beğenilmediğinde boyayı akıtan ve zemin rengini ortaya çıkaran bir işlem.

teşekkür ederim...

bOniTO
14-08-12, 00:08
merhaba lady
benim saçlarım şu an alttaki gibi saçımda kat kat boya var aslında ama aktı rengi soluk ve cansız görünüyor.Saç modelim katsız dümdüz göğüs hizasında.

Eki Görüntüle 488844

ben saçlarım doğal kahve tonlarında olsun istiyorum ama küllü boyadıkça inatla alttan kızıllık cıkıyor ve hiççç sevmem kızıl yansımalı saçları
mesela irina hanım kızın saç rengi çok güzel.kaşlarım koyu renk ve kalın kullanıyorum rengini açmayla uğraşmamak için ve inceltmemek için çok açık olmayan tonlara yöneldim.ten rengim yazın bronzlaşınca sütlü çikolata rengi oluyor ama kışın oldukça soluk ve sarı-gri-beyazım gözlerim kahve ama saç rengime göre tonu değişiyorr:KK14:

Eki Görüntüle 488828

Eki Görüntüle 488829

Eki Görüntüle 488831

bu renkleri elde etmem için illa saçımın rengini açmak zorundamıyım.saçlarım çok yıprandı badem yağıyla toplamaya çalışıyorum şu ara. okulum açılmadan 2-3 hafta gibi bi sürem var bu arada saçlarımın rengini düzeltmek istiyorum.Evde neva color renk açıcı pudra var mavi.
önerilerinizi bekliyorum kızlarr :KK53::KK9:

bOniTO
15-08-12, 19:08
benim kadar tez canlısı varmıdır acaba ben yine saçlarımı açıcıyla açtım cevap gelmeyince kimseden az sonra da palette naturals 7.5 + 10.0 karıştırıp boyayacağım fotoğrafını koyduğum renklerden çok uzak bir renk çıkacak ya hadi hayırlısı :KK53: :KK52:

bsragzde
16-08-12, 14:08
kızlar yardım eder misiniz =) saçlarım koyu kumral ama güneşten, yaptğm bakımlardan rengi daha da açıldı. dipleri koyu kumral gerisi daha açık . saçlarımın aralrına kızl balyaj attırmak istiyorum ama kuaförler önce saçımı açıcaklarmış kızıl yapacakları yeri . e ben açıcı sürmelerini istemiyorum ayrıca saçlarım zaten açık renk kızıl tutar. açmadan bu iş olmaz mı ya =)

eSmerimSin
16-08-12, 16:08
olabilir bnce neden olmasin :26:

esila1905
16-08-12, 19:08
kızlar saçlarım röflelıydı şimdi kendi rengime boyatmak istiyorum diplerde kendi rengim var ona boya sürmeyeceğim voila 3.0 koyu kestane mi yoksa 5.0 açık kestanemi boyamalıyım ?üstündeki renkler dogal rengime yakın ama koyu olmasından ya da begenmezsem değiştirememekten cok korkuyordum birde sarı tabi kapanır mı nolur yardım edin bana yarın boyayacağım :KK43:

LadyEvil
17-08-12, 01:08
bOniTO
merhaba lady
benim saçlarım şu an alttaki gibi saçımda kat kat boya var aslında ama aktı rengi soluk ve cansız görünüyor.Saç modelim katsız dümdüz göğüs hizasında.

Eki Görüntüle 488844

ben saçlarım doğal kahve tonlarında olsun istiyorum ama küllü boyadıkça inatla alttan kızıllık cıkıyor ve hiççç sevmem kızıl yansımalı saçları
mesela irina hanım kızın saç rengi çok güzel.kaşlarım koyu renk ve kalın kullanıyorum rengini açmayla uğraşmamak için ve inceltmemek için çok açık olmayan tonlara yöneldim.ten rengim yazın bronzlaşınca sütlü çikolata rengi oluyor ama kışın oldukça soluk ve sarı-gri-beyazım gözlerim kahve ama saç rengime göre tonu değişiyorr:KK14:

Eki Görüntüle 488828

Eki Görüntüle 488829

Eki Görüntüle 488831

bu renkleri elde etmem için illa saçımın rengini açmak zorundamıyım.saçlarım çok yıprandı badem yağıyla toplamaya çalışıyorum şu ara. okulum açılmadan 2-3 hafta gibi bi sürem var bu arada saçlarımın rengini düzeltmek istiyorum.Evde neva color renk açıcı pudra var mavi.
önerilerinizi bekliyorum kızlarr :KK53::KK9:
Zemin rengine yakın bir tondaki boyalı kahve saça 7.3 uyguladığımda istenen rengin 1 ton kadar koyusunu elde ettim,yıkandıkça açılıyor.
8.3 tonlarını önerebilirim 9uk oksidanla.
Birkaç yıkamadan sonra oturur.

LadyEvil
bsragzde
kızlar yardım eder misiniz =) saçlarım koyu kumral ama güneşten, yaptğm bakımlardan rengi daha da açıldı. dipleri koyu kumral gerisi daha açık . saçlarımın aralrına kızl balyaj attırmak istiyorum ama kuaförler önce saçımı açıcaklarmış kızıl yapacakları yeri . e ben açıcı sürmelerini istemiyorum ayrıca saçlarım zaten açık renk kızıl tutar. açmadan bu iş olmaz mı ya =)
Koyu kumral boya mı?
Açıcısız da elde edilebilir aslında açmaya pek gerek yok.
Boyalıysa daha garanti bir sonuç için açmayı düşünmüş olabilirler.

LadyEvil
esila1905
kızlar saçlarım röflelıydı şimdi kendi rengime boyatmak istiyorum diplerde kendi rengim var ona boya sürmeyeceğim voila 3.0 koyu kestane mi yoksa 5.0 açık kestanemi boyamalıyım ?üstündeki renkler dogal rengime yakın ama koyu olmasından ya da begenmezsem değiştirememekten cok korkuyordum birde sarı tabi kapanır mı nolur yardım edin bana yarın boyayacağım :KK43:
Açık renkten koyu renge geçişlerde mutlaka pigmentasyon yapılmalı ki zemin kapansın.
Zemin rengini ve röflenin tonunu görmeden 3.0 ya da 5.0 diyemem,ama genel olarak söylemek gerekirse 3 koyu kalabilir.

esila1905
17-08-12, 07:08
LadyEvil
Açık renkten koyu renge geçişlerde mutlaka pigmentasyon yapılmalı ki zemin kapansın.
Zemin rengini ve röflenin tonunu görmeden 3.0 ya da 5.0 diyemem,ama genel olarak söylemek gerekirse 3 koyu kalabilir.
peki çok teşekkür ederim,pigmentasyon işlemi için burdan bir arkadaş bana söyle demişti ;

" boyadan önce pigmentasyon işlemi yap,yani tüp boyayı oksidanla değil,1 çay bardğ ılık su ile karıştırıp 25 dk sarı yerleri boyayıp bekle,sonra fazlalığı sıyır,sonrada normal 1 tüp boyayı sarı yerlerinden başlayarak(oksidanla karıştırarak) boya 40 dk beklet, tamaman yardımcı olmak için yazıyorum,çünkü 6 7 ay yeşil saçtan kurtulamadım,bir defada değil de yavaş yavaş koyult bence,kolay gelsin:)"

Böylemi yapılmalı ,böyle yaparsam yeşil olmasından kurturulmuyum?
Aslında benim dip rengim de koyu yani çok kömür karası siyah değil ama koyu renk kahve oluyor sanırım :)
beyaz tenliyim gözlerim ela sarı saçı herkes yakıştırıyordu ama çok yıprandı fön cektirmediğim zaman mısır püskülüyüm :)
bu ara 60 cm saç uzunluğum var çok korkmamın nedeni bu :KK43: inşallah birşey olmaz .

oruçluyken saç boyanır mı birde :O

LadyEvil
17-08-12, 14:08
esila1905
peki çok teşekkür ederim,pigmentasyon işlemi için burdan bir arkadaş bana söyle demişti ;

" boyadan önce pigmentasyon işlemi yap,yani tüp boyayı oksidanla değil,1 çay bardğ ılık su ile karıştırıp 25 dk sarı yerleri boyayıp bekle,sonra fazlalığı sıyır,sonrada normal 1 tüp boyayı sarı yerlerinden başlayarak(oksidanla karıştırarak) boya 40 dk beklet, tamaman yardımcı olmak için yazıyorum,çünkü 6 7 ay yeşil saçtan kurtulamadım,bir defada değil de yavaş yavaş koyult bence,kolay gelsin:)"

Böylemi yapılmalı ,böyle yaparsam yeşil olmasından kurturulmuyum?
Aslında benim dip rengim de koyu yani çok kömür karası siyah değil ama koyu renk kahve oluyor sanırım :)
beyaz tenliyim gözlerim ela sarı saçı herkes yakıştırıyordu ama çok yıprandı fön cektirmediğim zaman mısır püskülüyüm :)
bu ara 60 cm saç uzunluğum var çok korkmamın nedeni bu :KK43: inşallah birşey olmaz .

oruçluyken saç boyanır mı birde :O
Rica ederim,
Pigmentasyonu konu başında açıklamıştım,istenmeyen renklerin oluşumunu engeller evet.
Açıktan koyuya geçişlerde yıpranma fazla olmaz,oksidanın volümü düşük olacağından yıpranma az olur.
20 vol kullanın.

Oruçluyken saç boyama konusunda bir fikrim yok.

algan123
20-08-12, 16:08
ladyevil öncelikle mrb. seni tbrk ediyorum herkese profosyonel bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorsun. bnmde yardımına ihtiyacım var. saç ve boya ikilisiyle pek aram ve bilgim yok :KK43: bundan beş altı ay önce kuaförüme yıkama fön için gttm. yıkama işlemine geçtğimde bi baktım kuaförüm saçıma boya sürüyor. kendi açısndan jest yapmak istemişti galiba bilmiyorum bi kaç gün öncesnde saç açmak konusunda doğal yöntemleri sormuştum sadece.boyaya hazr değildm. herneyse çok uzattmm farkndaym. saçımı neye boyadığını blmiyorum. söylememişti. saçım kahve köpüğümü bal köpüğümü blmiyorum öyle bi renk olmuştu. onun üstünne bi daha cesaret edemedm yine boyaya. yaklaşık 6 7 cm dip boyası gelmiş durumda. boyalardan anlamadığım için garnier kataloğuna bakarak yazıyorum. doğal saçım 2 numara kahve, şu an saçımdaki boya 4,15 e dönmüş çikolata kahve gibi. bnm istediğim renk ise 6,34 numralı renk. bunu kendm evde yapablrmym. saçımı açmak gerekrmi. şimdiden teşekkürler.

Beetle95
21-08-12, 00:08
böyle sorulara cevap veriyo musun bilmiyorum canım ama bir sorum olucak :)

benim saç rengim şuan böyle

Uploaded with ImageShack.us

ama aşırı pişmanım boyadığım için.. kızın saçındaki dip rengi benim doğal saç rengimdi ve şuanda bunu istiyorum.. bu rengi elde etmek zormuş ama bana yardımcı olur musun hangi marka boyayla boyasam bu rengi elde edebilirim ? saçım koyduğum fotoğraftaki gibi çok turuncu değil aslında güneşte falan öyle turuncu yansımalar oluyor.. ve ben bunu hiç sevmiyorum :KK43:

LadyEvil
21-08-12, 10:08
algan123
ladyevil öncelikle mrb. seni tbrk ediyorum herkese profosyonel bir şekilde yardımcı olmaya çalışıyorsun. bnmde yardımına ihtiyacım var. saç ve boya ikilisiyle pek aram ve bilgim yok :KK43: bundan beş altı ay önce kuaförüme yıkama fön için gttm. yıkama işlemine geçtğimde bi baktım kuaförüm saçıma boya sürüyor. kendi açısndan jest yapmak istemişti galiba bilmiyorum bi kaç gün öncesnde saç açmak konusunda doğal yöntemleri sormuştum sadece.boyaya hazr değildm. herneyse çok uzattmm farkndaym. saçımı neye boyadığını blmiyorum. söylememişti. saçım kahve köpüğümü bal köpüğümü blmiyorum öyle bi renk olmuştu. onun üstünne bi daha cesaret edemedm yine boyaya. yaklaşık 6 7 cm dip boyası gelmiş durumda. boyalardan anlamadığım için garnier kataloğuna bakarak yazıyorum. doğal saçım 2 numara kahve, şu an saçımdaki boya 4,15 e dönmüş çikolata kahve gibi. bnm istediğim renk ise 6,34 numralı renk. bunu kendm evde yapablrmym. saçımı açmak gerekrmi. şimdiden teşekkürler.
Teşekkür ederim öncelikle,
Zemin koyu dipler de gelmiş diplerle devamı arasındaki ton farkını kapatmak için boyalar konusunda tecrübeniz yoksa kuaförde yaptırmanızda fayda var.
Kahve saç rengi üzerine 3lü yansıma dore değil bakıra dönüyor tecrübeleyle sabit.
4 de zaten bakır yansıma demek,koyu kumral dore bakır dediğimiz saç rengi (6.34) birebir aynı tutmaz,bakırlığı bol bir renk olur.
Dipler 2 numaraysa 6 numaraya kadar açılması zor,dipler için boya ayrı numaralarla ve ayrı volümle hazırlanması gerekir.
Kısacası kuaför desteği şart istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması olası.

LadyEvil
21-08-12, 10:08
Beetle95
böyle sorulara cevap veriyo musun bilmiyorum canım ama bir sorum olucak :)

benim saç rengim şuan böyle

ama aşırı pişmanım boyadığım için.. kızın saçındaki dip rengi benim doğal saç rengimdi ve şuanda bunu istiyorum.. bu rengi elde etmek zormuş ama bana yardımcı olur musun hangi marka boyayla boyasam bu rengi elde edebilirim ? saçım koyduğum fotoğraftaki gibi çok turuncu değil aslında güneşte falan öyle turuncu yansımalar oluyor.. ve ben bunu hiç sevmiyorum :KK43:

Betlee,veriyorum tabii ki,resimli ne istenildiği belli asıl bu tür sorulara daha net cevaplar verebiliyorum. :)
Çok güzel ve doğal bir renk resimdeki,benim de doğal saç rengim olur kendisi.
Doğru söylemişler özellikle şu anki zemin rengi üzerine elde edilmesi çok zor.
Zemin istenen renkten koyu bir kere ve bakır yansımayı boyayla kapatmak zor.
Bakırdan tamamen kurtulmanın yolu saçı hiç turunculuk bırakmayacak şekilde düzgünce çok açık renge kadar açmak aslında,bu da yıpratıcı bir işlem.
Saçı ekstra açıcı serilerden 30vol oksidanla küllü bir renge boyamanı önerebilirim.
Saç daha önce ne kadar işlem gördü bilemiyorum ama 40vol önermiyorum yıpratıcı etkisi fazla olur.
Önerim exicolor 1001 numaralı boya.
Şunu eklemeliyim ki resimdeki kadar doğal ve güzel bir rengi boyayla elde etmen çok zor,kuaförlerin bile başaramadığı bir şey bu,renge yaklaşırsın bakırlığı giderirsin ve boyamayı bırakırsın diplerinin gelmesini beklersin.

Beetle95
21-08-12, 12:08
çok teşekkür ederim cevabın için :) aslında ilk boyadığımda zaten pişman olmuştum ve 1 yıl boyunca diplerimi uzattım ama uçları çok açık dipler çok koyuydu açıkçası çok kötü duruyodu bende tekrar boyadım .. saçım aşırı yanık zaten şuanda saçımı düzeltmeye çalışıyorum bakım vs.. yapıyorum. biraz sabredicem demekki cevabın için tekrar çok çok teşekkürler :)

yaa hatta az önce diplerimi bıraktığım boyamadan 1 gün önceki halini buldum burda biraz koyu çıkmış diplerim normalde koyduğum fotoğrafa yakın.. bide bişey sorucam dediğin boyaya baktım ben pek anlamıyorum biraz açık renk değil mi yoksa boyayınca koyumu olur ?

BusemHira
21-08-12, 13:08

Eki Görüntüle 493126

Eki Görüntüle 493127

bu kızılı nasıl elde edebilirim hatunlar? :KK3:

LadyEvil
21-08-12, 13:08
Beetle95
çok teşekkür ederim cevabın için :) aslında ilk boyadığımda zaten pişman olmuştum ve 1 yıl boyunca diplerimi uzattım ama uçları çok açık dipler çok koyuydu açıkçası çok kötü duruyodu bende tekrar boyadım .. saçım aşırı yanık zaten şuanda saçımı düzeltmeye çalışıyorum bakım vs.. yapıyorum. biraz sabredicem demekki cevabın için tekrar çok çok teşekkürler :)

yaa hatta az önce diplerimi bıraktığım boyamadan 1 gün önceki halini buldum burda biraz koyu çıkmış diplerim normalde koyduğum fotoğrafa yakın.. bide bişey sorucam dediğin boyaya baktım ben pek anlamıyorum biraz açık renk değil mi yoksa boyayınca koyumu olur ?

Yıpranmışsa hiç açıcı yüksek vol olayına girme,bahsettiğim boya süper açıcı seriden bir boya ve küllü,saçı istediğin rengin ana tonuna yaklaştırmak ve küllü ile bakırlığı azaltmak amacıyla tavsiye etmiştim.
Ama bu işlem saçının daha da yıpranmasına sebep olur.
İstenen rengi elde etmen dediğim gibi zor,ama bakırlıktan kurtulman için koyu küllü kumral boyayabilirsin.
Dipler buradan gördüğüm kadarıyla bahsettiğim renge daha yakın zaten.

BusemHira

Eki Görüntüle 493126

Eki Görüntüle 493127

bu kızılı nasıl elde edebilirim hatunlar? :KK3:
Zemin rengini bilmediğimden sadece rengin numarasını söyleyebilirim 6.66 ya da 7.66

BusemHira
21-08-12, 14:08
LadyEvil
Zemin rengini bilmediğimden sadece rengin numarasını söyleyebilirim 6.66 ya da 7.66
teşekkür ederim balım 7.66 gibi geldi bana ^^

Beetle95
21-08-12, 17:08
çok teşekkür ederim canım :)

yuLe
21-08-12, 21:08
merhaba , benim saçım siyah boyalı 2 aydır boyatmıyorum ama saclarım uzun sayılır gogus hizasında kendi rengi de kestane ben tarçın bakır yada bakır kızıl istiyorum orıelle açtırıp uzerıine boyatsam renk tutarmı sizce nasıl olur ? degişiklik istiyorum artık siyahı cok sevsemde cok sıkıldım

myheartbelongstodaddy
23-08-12, 09:08
Benim de bir sorum var
Simdi ben saçlarımı bir süredir Palette 7.0 (Kumral) ve 10.1(Küllü Açık Sarı)
Eki Görüntüle 494287

Eki Görüntüle 494286
renklerini karıştırarak boyuyorum gayet güzel yakalıyorum aklımdaki rengi.
Ama simdi aklımda krepe balyaj yapmak var saçlarıma.(Daha önce de krepe balyajla kızıl yapmıştım uçlarını tecrübeliyimm bu konuda:KK9:)
İstediğim tam anlamıyla bu renk
Eki Görüntüle 494297

Eki Görüntüle 494296

Ve resimlerdeki dip renk zaten benim kullandığım boyalarla elde ettiğim renk.Uçlardaki "ombre" tonu yakalamak için hangisi ideal olur?
1.
Eki Görüntüle 494298

2.
Eki Görüntüle 494299

Bu renkleri uygulayan ve güzel sonuç alanlar varsa yazabilir mi veya bilgisi olan, kuaföre gitmeyi asla düşünmüyorumm

algan123
23-08-12, 16:08
LadyEvil
Teşekkür ederim öncelikle,
Zemin koyu dipler de gelmiş diplerle devamı arasındaki ton farkını kapatmak için boyalar konusunda tecrübeniz yoksa kuaförde yaptırmanızda fayda var.
Kahve saç rengi üzerine 3lü yansıma dore değil bakıra dönüyor tecrübeleyle sabit.
4 de zaten bakır yansıma demek,koyu kumral dore bakır dediğimiz saç rengi (6.34) birebir aynı tutmaz,bakırlığı bol bir renk olur.
Dipler 2 numaraysa 6 numaraya kadar açılması zor,dipler için boya ayrı numaralarla ve ayrı volümle hazırlanması gerekir.
Kısacası kuaför desteği şart istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması olası.
kuaför açma boyama yapalım deynce korktum çok yıpranır diye ama dediğin gibi profosyonel yardım almam gerekiyor sonrasnda üzülmemem için. çok teşekkr ederm ilgilendiğin için... :KK9:

LadyEvil
23-08-12, 23:08
yuLe
merhaba , benim saçım siyah boyalı 2 aydır boyatmıyorum ama saclarım uzun sayılır gogus hizasında kendi rengi de kestane ben tarçın bakır yada bakır kızıl istiyorum orıelle açtırıp uzerıine boyatsam renk tutarmı sizce nasıl olur ? degişiklik istiyorum artık siyahı cok sevsemde cok sıkıldım
Açıcı kullanılıp istenilen tona kadar açıldıktan sonra tutar.

LadyEvil
23-08-12, 23:08
myheartbelongstodaddy
Benim de bir sorum var
Simdi ben saçlarımı bir süredir Palette 7.0 (Kumral) ve 10.1(Küllü Açık Sarı)
Eki Görüntüle 494287

Eki Görüntüle 494286
renklerini karıştırarak boyuyorum gayet güzel yakalıyorum aklımdaki rengi.
Ama simdi aklımda krepe balyaj yapmak var saçlarıma.(Daha önce de krepe balyajla kızıl yapmıştım uçlarını tecrübeliyimm bu konuda:KK9:)
İstediğim tam anlamıyla bu renk
Eki Görüntüle 494297

Eki Görüntüle 494296

Ve resimlerdeki dip renk zaten benim kullandığım boyalarla elde ettiğim renk.Uçlardaki "ombre" tonu yakalamak için hangisi ideal olur?
1.
Eki Görüntüle 494298

2.
Eki Görüntüle 494299

Bu renkleri uygulayan ve güzel sonuç alanlar varsa yazabilir mi veya bilgisi olan, kuaföre gitmeyi asla düşünmüyorumm
İkisini de kullanmadım ama röfle seti daha iyi olur gibi.
Forumda kullananların konularını aratarak tecrübeleri okuyabilirsiniz.

myheartbelongstodaddy
24-08-12, 06:08
LadyEvil
İkisini de kullanmadım ama röfle seti daha iyi olur gibi.
Forumda kullananların konularını aratarak tecrübeleri okuyabilirsiniz.
Teşekkürler =)
Ben de aslında röfle seti daha mantıklı buldumm yalnız 2. renk de yoğun renk açıcı.Yani daha sağlıklı, yıpratmadan açar mı saçlarımı kararsız kaldımm o kunuda:26:

myheartbelongstodaddy
Ve kullananların konularını aratmadan direkt burada sordum simdi inceliyorumm konuları da:KK9::KK9:

YusNes
kızlar acele yardım şimdi saç rengimi ekkliyorumm

Eki Görüntüle 495120

amam benim isteğim tonlar aşağıdakiler sizce nasıl ulaşabilirim o rengee

Eki Görüntüle 495121

yardımlarınızı bekliyorum ama evde boyayacam

LadyEvil
24-08-12, 13:08
myheartbelongstodaddy
Teşekkürler =)
Ben de aslında röfle seti daha mantıklı buldumm yalnız 2. renk de yoğun renk açıcı.Yani daha sağlıklı, yıpratmadan açar mı saçlarımı kararsız kaldımm o kunuda:26:
Rica ederim,
Aslında aralarındaki fark tam olarak ne bilmiyorum ikisi de oryal olsa gerek.İçeriklerine bakmak lazım.
Palette yoğun açıcı da oryal o yüzden yıpratmaz diyemem o saçın yapısıyla ve ne kadar işlem gördüğüyle alakalı.

LadyEvil
myheartbelongstodaddy
Teşekkürler =)
Rica ederim,
Aslında aralarındaki fark tam olarak ne bilmiyorum ikisi de oryal olsa gerek.İçeriklerine bakmak lazım.
Palette yoğun açıcı da oryal o yüzden yıpratmaz diyemem o saçın yapısıyla ve ne kadar işlem gördüğüyle alakalı.

LadyEvil
YusNes
kızlar acele yardım şimdi saç rengimi ekkliyorumm

Eki Görüntüle 495120

amam benim isteğim tonlar aşağıdakiler sizce nasıl ulaşabilirim o rengee

Eki Görüntüle 495121

yardımlarınızı bekliyorum ama evde boyayacam
Bal köpüğü-kahve köpüğü denen renkler bunlar.
Zemin boyalı mı boyasız mı ona göre değişir elde edilmesi.

LadyEvil
24-08-12, 16:08
Bu arada konu başında da belirttiğim gibi özelden sorulan sorulara cevap vermiyorum.
Soruları buradan sorarsak hem ben birkaç yere birden bölünmemiş olurum hem de herkes faydalanır.

vinikkurba
24-08-12, 17:08
merhaba
bir konuda danışmak istiyorum yardımcı olursan sevinirim konuda açmıştım ama cevap veren olmadı
ben saçlarımı koyu kahve tonlarına boyadım ama kızıllık oluştu biraz şimdi kestane tonlarına boyamak istiyorum kızıllık oluşmaması için mix tonlardan kullanmam gerekirmi gerekirse kızıllık için hangi numarayı kullanmalıyım igora royalden birde 0-99 yoğunlaştıcı ne işe yarar acaba:26:

LadyEvil
24-08-12, 18:08
vinikkurba
merhaba
bir konuda danışmak istiyorum yardımcı olursan sevinirim konuda açmıştım ama cevap veren olmadı
ben saçlarımı koyu kahve tonlarına boyadım ama kızıllık oluştu biraz şimdi kestane tonlarına boyamak istiyorum kızıllık oluşmaması için mix tonlardan kullanmam gerekirmi gerekirse kızıllık için hangi numarayı kullanmalıyım igora royalden birde 0-99 yoğunlaştıcı ne işe yarar acaba:26:
Kestane-kahve arasında pek bir fark yok kestane de aktıkça kızıl yansıma bırakır.
Koyu kestaneye boyanırsa zemin rengine bağlı olarak siyah elde edilir ama aktıkça kızıl yansıma bırakarak açılır.
Kızıllık oluşmaması için kestane değil küllü kahve öneririm.
İçine bir miktar mix ton da eklenebilir (0.33 mat).
0.99 viyole yoğunlaştırıcıdır

vinikkurba
24-08-12, 22:08
Öncelikle teşekkür ederim yardımcı oldugun için yoğunlaştırıcının etkisi nedir onu pek anlayamadım yoani boyaya onuda eklesem nasıl bir faydası yada zararı olur ve son sorum genel anlamda mix tonları önerirmisiniz yoksa katmasakta çok bir şey kaybetmezsinizmi dersiniz:KK34:

LadyEvil
24-08-12, 22:08
vinikkurba
Öncelikle teşekkür ederim yardımcı oldugun için yoğunlaştırıcının etkisi nedir onu pek anlayamadım yoani boyaya onuda eklesem nasıl bir faydası yada zararı olur ve son sorum genel anlamda mix tonları önerirmisiniz yoksa katmasakta çok bir şey kaybetmezsinizmi dersiniz:KK34:
Konunun başında mix tonlarla ilgili ayrıntılı bilgi verdim hangi mix tonun hangi rengi yok edeceğini açıkladım.
Zemindeki yansımayı yok etmek için tersi mix ton kullanılır yani gerekiyorsa kullanılması gereken bir şey.

vinikkurba
25-08-12, 08:08
konunun başında verdiğin bilgiyi okudum ama tam olarak anlayamadığım için yanlış birşey yapmamak için birde direk sormak istedim

LadyEvil
25-08-12, 15:08
vinikkurba
konunun başında verdiğin bilgiyi okudum ama tam olarak anlayamadığım için yanlış birşey yapmamak için birde direk sormak istedim
Yanlış mix tone kullanmamak için önce yansımayı iyi belirlemek gerekiyor,
bazen kızıl ve turuncu yansımanın ikisine de kızıl yansıma denebiliyor o yüzden yansıma kızıl (kırmızıya yakın) mı yoksa bakır (turuncuya yakın) mı onu iyi belirlemek lazım.
Turuncu yansımaysa mavi mix tone (0.11 mavi ya da igora 0.22 turuncu azaltıcı) kullanılır çok fazla eklenmez doreli saçlarda yeşerme yapabilir.
Koyu bir renk kullanacağınız için fazla eklemeye gerek yok fındık boyutu kadar eklenebilir.
Kızıl yansımayı yeşil nötrler (igora 0.33 mat adlı boya)
Koyu renk boyayacağınız için doğru boyayı seçtiğinizde (kestane kızıllık bırakır mesela kızıl yansıma istemiyorsanız boyamayın) mix tona gerek kalmayacağını düşünüyorum.
Bir de koyu renkler (siyah dahil) zamanla rengi soldukça kızıl-kahve arası bir renge dönüyor tekrar tekrar boyamamak için 2 hafta arayla cila atabilirsiniz küllü bir renkle ya da küllü mix tonla

coronaria
25-08-12, 15:08
merhaba
ben saçımı 1.5 ay önce boyatmıştım ve aralara parıltı yaptırmıştım fakat saçım yıkandıkça çok açıldı ve bi kaç farklı ton oldu.sonra kuaförüme gidip kumral istediğimi söledim nasıl bi işlem uyguladı bilmiyorum ama koyulaştı çok hoş bi renk olmuştu şimdi tekrar açıldı ve 2 3 farklı renk oldu .aralarda turuncumsu renkler var :KK43:ben açık kumral- kumral arası düz bi renk istiyorum doğal dursun ne yapabilirim