TEST

Tca-Dövme silme (resimli)

sevdicek
4-05-12, 12:05
Arkadaşlar merhaba ben internet üzerinden bu resimdeki tca %50'yi aldım.

Eki Görüntüle 407053

Nasıl kullanacağını tam anlamıyla bilen var mı ?
Bileğimdeki dövmeyi silmek için kullanacam.
Daha önceden 2 seans lazere gittim. İşe yarıyor fakat inanılmaz acısı var. Dayanamıyorum o kadar.
Burada da sizlere yardımcı olması açısından kullandıktan sonra resim çekip paylaşacağım aşamaları.
Siz de bana yardım ederseniz sevinirim. :KK34:

prenses25
11-05-12, 16:05
sevdicek
Arkadaşlar merhaba ben internet üzerinden bu resimdeki tca %50'yi aldım.

Eki Görüntüle 407053

Nasıl kullanacağını tam anlamıyla bilen var mı ?
Bileğimdeki dövmeyi silmek için kullanacam.
Daha önceden 2 seans lazere gittim. İşe yarıyor fakat inanılmaz acısı var. Dayanamıyorum o kadar.
Burada da sizlere yardımcı olması açısından kullandıktan sonra resim çekip paylaşacağım aşamaları.
Siz de bana yardım ederseniz sevinirim. :KK34:
benimde kaşlarımda kalıcı makyaj var.hayatımın en büyük hatasıydı bunu yaptırmak çok pişmanım.2 seans lazer yaptırdım fakat hem acılı hemde 2cm yer için 3 sene önce seans başına 350m tl para aldılar.hemde hafif rengi açıldı.peki bu tca işe yarıyormu.denedinmi arkadaşım.tavsiye edermisin

Feronia
11-05-12, 16:05
Umarım işe yarıyordur bende omuzumdakini sildirmek istiyorum ama lazeri göze alamıyorum fiyatı geçtim acısına dayanamam.Can tatlı.

prenses25
12-05-12, 19:05
prenses25
benimde kaşlarımda kalıcı makyaj var.hayatımın en büyük hatasıydı bunu yaptırmak çok pişmanım.2 seans lazer yaptırdım fakat hem acılı hemde 2cm yer için 3 sene önce seans başına 350m tl para aldılar.hemde hafif rengi açıldı.peki bu tca işe yarıyormu.denedinmi arkadaşım.tavsiye edermisin
bu ürün çok güzel.zaten malum satış sitesindeki dövme ve siğiller için olan orjinal ve saf olan ürün bu.fiyatıda diğer tca lara göre oranı yüksek olduğu için daha pahalı.ama dikkat et arkadaşım.taşırmadan kullan.kahverengi lekeler kalmasın kendi cildinde.güneşten koru.bol bol bepanthen kullan..resimleri bekliyoruz.ben göz çevresi olduğu için cesaret edemedim.

sevdicek
15-05-12, 06:05
Bugün akşam deneme yapacağım kızlar. Hem sonrası hem öncesi resimli-açıklamalı olarak yarın sabah eklerim. :KK34:

Jennifer
15-05-12, 16:05
sevdicek
Bugün akşam deneme yapacağım kızlar. Hem sonrası hem öncesi resimli-açıklamalı olarak yarın sabah eklerim. :KK34:
bekliyoruz canım

sevdicek
16-05-12, 13:05
Kızlar deneme yaptım.

Eki Görüntüle 417909

Öncelikle yukarıda dövmem görünmekte.Aldığım tca ve bepahnten:-)
Dövmeme lazerle 2 seans uygulatmıştım bikaç sene önce. Ama inanılmaz ağrısı var ve ben dayanadım. Ki acı eşiğim yüksektir. Bu yüzden bölge bölge silindi.

Tcayı ilk kulak çubugu ile sürmeyi denedim. Ama pamuk emdiği için hiçbir işe yaramadı. Bende damla damla dökmeye karar verdim.
Birkaç dakika bekledim. (batma gibi yanma hissediyorsunuz.) bir anda,

Eki Görüntüle 417910

Eki Görüntüle 417911

Gördüğünüz gibi beyaz beyaz oldu. O beyaz yerler krem fln değil derim kabardı ve beyaz oldu. Bende korktum. Bepahanten sürdüm hemen.
Şimdi dövme olmayan bölgeler kırmızı oldu. (Hassas deri yandığı için büyük ihtimal) dövme olan yerler üstü kabuk bağlamış gibi.
Sürekli kremliyorum. Bakalım ne olacak. Kabuk atacak mı atsa ne kadar atacak ama bir dahakine bunun sonucuna göre tcayı derimde daha fazla tutmayı düşünüyorum.

İleriki aşamaları da resimli olarak anlatacam kızlar.

Feronia
16-05-12, 15:05
sevdicek bu tca yı ne kadara ve nerden almıştın?
İnşallah işe yarar ve hiç iz kalmaz

sevdicek
gittigidiyor'dan canım 105 TL'ye aldım. İz kalsa da ne yazık ki şu durumda önemli değil benim için zaten bilek içi küçük birşey yeter ki geçsin yani :KK34:

gwencooper
ay nolmus oyle kabardımı insallah bir zararı falan yoktur

prenses25
16-05-12, 21:05
sevdicek
Kızlar deneme yaptım.

Eki Görüntüle 417909

Öncelikle yukarıda dövmem görünmekte.Aldığım tca ve bepahnten:-)
Dövmeme lazerle 2 seans uygulatmıştım bikaç sene önce. Ama inanılmaz ağrısı var ve ben dayanadım. Ki acı eşiğim yüksektir. Bu yüzden bölge bölge silindi.

Tcayı ilk kulak çubugu ile sürmeyi denedim. Ama pamuk emdiği için hiçbir işe yaramadı. Bende damla damla dökmeye karar verdim.
Birkaç dakika bekledim. (batma gibi yanma hissediyorsunuz.) bir anda,

Eki Görüntüle 417910

Eki Görüntüle 417911

Gördüğünüz gibi beyaz beyaz oldu. O beyaz yerler krem fln değil derim kabardı ve beyaz oldu. Bende korktum. Bepahanten sürdüm hemen.
Şimdi dövme olmayan bölgeler kırmızı oldu. (Hassas deri yandığı için büyük ihtimal) dövme olan yerler üstü kabuk bağlamış gibi.
Sürekli kremliyorum. Bakalım ne olacak. Kabuk atacak mı atsa ne kadar atacak ama bir dahakine bunun sonucuna göre tcayı derimde daha fazla tutmayı düşünüyorum.

İleriki aşamaları da resimli olarak anlatacam kızlar.
geçmiş olsun arkadaşım.inşallah biranönce kurtulursun bu dertten.güneşten çok iyi koru

sevdicek
17-05-12, 07:05
Evet kabardı kızlar ama kabarma geçti yalnız ben çok taşırmışım şimdi bazı yerler kızardı :18:
Eki Görüntüle 418639

Yukarıda bulunan bugün son hali hiç oynamamaya ve sürekli kremlemeye çalışıyorum.
Tekrar sonuçları yazarım. En azından dövme silmek isteyen varsa sonuçlarını görür :KK34:

Jennifer
17-05-12, 15:05
kızlar lazer dışında kedi dövme stüdyosunda garantili silme yapıyorlarmış arayıp görüştüm dövme yapar gibi içerdeki deriyi siliyoruz ve 2 4 arası seansta iz kalmadan kesin sonuç diyorlar yaptıkları resimleride gördüm silme işleminden sonra oldukça başarlıydı gerçekten bunu düşünen yada yaptıran varmı?

leilacutie
18-05-12, 17:05
Ben 8 seans vucudmdaki dovmelere lazer yaptirdim hala gecmedi rengi gri oldu sadece okdr. 30 tca yi kaşıma surdum bembeyaz oldu arkadasimizinki gibi hatta dedim gitti kas yaktim dedim bepanten merhemledim sabahina iyilesmisti rengi 1 ton atti snr soyuldu. Smdi 50 tca istedim o gelince onu yapicam cnku 30 luk tca vucuttaki dovmeye hic fayda etmiyor.

leilacutie
18-05-12, 17:05
Ama kaş icn 30 tca yeterli tabi. 50 vucut icn

prenses25
19-05-12, 19:05
leilacutie
Ben 8 seans vucudmdaki dovmelere lazer yaptirdim hala gecmedi rengi gri oldu sadece okdr. 30 tca yi kaşıma surdum bembeyaz oldu arkadasimizinki gibi hatta dedim gitti kas yaktim dedim bepanten merhemledim sabahina iyilesmisti rengi 1 ton atti snr soyuldu. Smdi 50 tca istedim o gelince onu yapicam cnku 30 luk tca vucuttaki dovmeye hic fayda etmiyor.
arkadaşım benimde kaşlarımda kalıcı makyaj var.2 seans lazer yaptırdım benimde geçmedi rengi grileşti.nefret ediyorum ya.bide ben şekil verdirmiştim.alttan kendi kaşlarım çıkıyor,üstte kalıcı makyaj çizgisi.makyaj yaparken bir dert.10dk sadece prof.makyaj ürünlerle kamuflaj ürünlerle çizgiyi kapatmaya çalışıyorum olmuyor sinir oluyorum.bende bu tca konusunu araştırıyorum hep.sende kaşına kullanmışsın.bana bilgi verirmisin.öncelikle kıl köklerine zarar verdimi.dövme izini geçirirmi ümit vadediyormu.dövmesiz vücut dokuna taştığında herhangibir iz kaldımı.yani vereceğin her bilgiye ihtiacım var.ona göre bende bu yöntemi uygulamak istiyorum.yeterki şu dövmelerden kurtulup doğal kaşlarıma kavuşayım.mahfettim kendimi.ne güzel kaşlarım vardı

leilacutie
19-05-12, 22:05
Cnm benimde cok kotuydu hatta ben 2 krre kas yaptrdim ilk yaptrdgm kadin kirmizi yapmsti ustune baska yerde 3 seans yaptrdm kahve oldu snr boya atti tutmadi kasim kirmizi kahve gbi bsy oldu bnde 15 dk kasimi mac ve kryolan urunleriyle kapatip boyamaya calsyrm ama nafile. Ben 2 seans yaptm kasima acik gri oldu tamamen gececigini asla sanmiyorm ama tabi rengi baya gidiyor kastaki killara zarar vermedi dovme olmayan yerlerede akti kulak cubugyla temzledm ama gelsede bi sorun olmuyor kirmizi oluyor tabi 1-2 gun ustune bepantene merhem bolcana sureceksn gece oyle yatacaksn 2 gn o hem acisini aliyor hem kizarikligi 1 hafta icinde de soyuluyor ztn kasin ama 7-8 seans yapmak gerekiyor ve bu aylardada cok zor gunes gormemesi gerek. Ve ilk surdgnde kasin boyle bembeyaz oluyor korkma 2-3 dk beklet suyla yika. Bide benim annem 1 bucuk yilda lazer ve cesitli asitlerle kasini sildirdi ama asla ne gunese ckti ne makyaj yapabildi ztn kaslarini bantlamislardi su bile cok nadir degdiriyodu bi dunyada parasi gitti gecti sonunda ama malesef ben yapamiyorm onu hem acisisan hem parasndan hemde insan icine cikamiyor insan. Tcaya guvenyrm eylul ekim gbi tekrardan baslicam kesnlkle

prenses25
21-05-12, 20:05
leilacutie
Cnm benimde cok kotuydu hatta ben 2 krre kas yaptrdim ilk yaptrdgm kadin kirmizi yapmsti ustune baska yerde 3 seans yaptrdm kahve oldu snr boya atti tutmadi kasim kirmizi kahve gbi bsy oldu bnde 15 dk kasimi mac ve kryolan urunleriyle kapatip boyamaya calsyrm ama nafile. Ben 2 seans yaptm kasima acik gri oldu tamamen gececigini asla sanmiyorm ama tabi rengi baya gidiyor kastaki killara zarar vermedi dovme olmayan yerlerede akti kulak cubugyla temzledm ama gelsede bi sorun olmuyor kirmizi oluyor tabi 1-2 gun ustune bepantene merhem bolcana sureceksn gece oyle yatacaksn 2 gn o hem acisini aliyor hem kizarikligi 1 hafta icinde de soyuluyor ztn kasin ama 7-8 seans yapmak gerekiyor ve bu aylardada cok zor gunes gormemesi gerek. Ve ilk surdgnde kasin boyle bembeyaz oluyor korkma 2-3 dk beklet suyla yika. Bide benim annem 1 bucuk yilda lazer ve cesitli asitlerle kasini sildirdi ama asla ne gunese ckti ne makyaj yapabildi ztn kaslarini bantlamislardi su bile cok nadir degdiriyodu bi dunyada parasi gitti gecti sonunda ama malesef ben yapamiyorm onu hem acisisan hem parasndan hemde insan icine cikamiyor insan. Tcaya guvenyrm eylul ekim gbi tekrardan baslicam kesnlkle
arkadaşım çok sağol.inan aynı dertten muzdarip birinden bu tecrübeleri duymak bana çok yardımcı oluyor.o zaman bende eylül ekim gibi 30 luk tca kullanmaya başlayım.en azından yavaş yavaş rengi açarım.o bile yeter.zaten açık mavi gri gibi rengi şuan.belki çabuk sonuç alırım.tca nın kıl köklerine zarar vermemesinede çok sevindim.BENDEN HERKEZE UYARI SAKIN AMA SAKIN KAŞLARINIZA KALICI MAKYAJ UGULATMAYIN.hem hiç doğal durmuyor,yaparken yaptığın masrafın 10 katını sildirmek için yapıyosun.çıksa gam yemecem.bir dünya acı.lazer yaptırdığımda resmen kanlar akıyordu kaşlarımdan.hemde bağdat caddesinde çok ünlü bir dermatoloğa gitmiştim.dr güneş ertürk.MD dermotoloji.kadının aklı çıktı.eşimde receptionda beni bekliyordu.ay hanfendi gazlı bez kapatalım eşiniz siZe çok düşkün belli görmesin diyordu korkuyla.ben ağrı kesici kullanmıştım bikaçgün önce o yüzden kananmam oldu kaşımda.neyse çok acıı.hemde görüntü kötü.aman diyorum kimse yaptırmasın.şunladan bir kurtulsam başka bişey istemem.arkadaşım sanada çok teşekkür ederim paylaşımların için.inşallah sende kurtulursun...

leilacutie
22-05-12, 17:05
Bnde dovme sildirmelerimi dilek avsar da yaptirmaya calistim hem gecmedi hemde skarlar
Olustu vucudmda yaniklar oldu o yzdn herkese aman diyorum!! Cnm ne demek eylule kdr bi cozum bulursam sana soylerim yeniden :) Snde bsyyaparsan sole catlarim valla :KK66:

prenses25
22-05-12, 19:05
leilacutie
Bnde dovme sildirmelerimi dilek avsar da yaptirmaya calistim hem gecmedi hemde skarlar
Olustu vucudmda yaniklar oldu o yzdn herkese aman diyorum!! Cnm ne demek eylule kdr bi cozum bulursam sana soylerim yeniden :) Snde bsyyaparsan sole catlarim valla :KK66:
tamam arkadaşım bişey yapar çözüm bulursam bir saniye beklemem valla herkez öğrensin kurtulsun bu dertten:)))

sevdicek
24-05-12, 10:05
Arkadaşlar nasıl çözeceksiniz bilmiyorum ama tca'yı 50-30 filan yüzünüze denemeyin derim. Çünkü benim bileğimde şuan derim yanmış gibi kabuklar oluştu ama bir türlü kabuklar atmıyor. Bende bekliyorum hala yüzünüzde Allah korusun iz fln kalır.

leilacutie
24-05-12, 16:05
sevdicek
Arkadaşlar nasıl çözeceksiniz bilmiyorum ama tca'yı 50-30 filan yüzünüze denemeyin derim. Çünkü benim bileğimde şuan derim yanmış gibi kabuklar oluştu ama bir türlü kabuklar atmıyor. Bende bekliyorum hala yüzünüzde Allah korusun iz fln kalır.
Evet fzla tutmamak gerekiyor yuze dgl ztn kas uzeri dovme uzeri yapiliyo ama tabi cok dikkatli olmak lazm

sevdicek
25-05-12, 11:05
Tca işleminin son durumuna gelirsek, herhangi bir bölgede silinme yok arkadaşlar fakat renk bariz şekilde açıldı.
Ben suya tutmamaya çalışıyordum. Dün kabuklar atsın diye sıcak suya tuttum. Bütün kabuklar attı. İz de kalmadı. Korktuğum gibi değilmiş yani.
Eki Görüntüle 427844

Fotoğrafta son halini görebilirsiniz. :KK34:

leilacutie
25-05-12, 21:05
Cok ugrasiyoruz ya bedenimzle Allah hayir etsin sonumuzu :)

leilacutie
25-05-12, 21:05
Cok ugrasiyoruz ya bedenimzle Allah hayir etsin sonumuzu :)

Jennifer
26-05-12, 16:05
arkadaşlar ben size kedi dövme stüdyosunu araştırmanızı tavsiye ederim garanti veriyorlar ve internetten baktım bazı resimlere %100 olumlu sonuç vermiş hem lazerden daha etkili hem ekonomik benim 5 cm lik bi dövmem var onu sildirmek istiyorum arayıp bilgi aldığımda 2 seansta biticeğini eğer gerek kalırsa 3. seansının yapılcağını seans başı da 150 yle 200 arası değişiceğini söledi.nettende baya olumlu yorumlar gördüm burası hakkında ben şuan başlamıyorum yazın dövme silimi zor olduudan eylül ekim gibi başlıcam sildirme seanslarına

Surrender
26-05-12, 16:05
Jennifer
arkadaşlar ben size kedi dövme stüdyosunu araştırmanızı tavsiye ederim garanti veriyorlar ve internetten baktım bazı resimlere %100 olumlu sonuç vermiş hem lazerden daha etkili hem ekonomik benim 5 cm lik bi dövmem var onu sildirmek istiyorum arayıp bilgi aldığımda 2 seansta biticeğini eğer geek klırsa 3. seansının yapılcağını seans başı da 150 yle 200 arası değişiceğini söledi.nettende baya olumlu yorumlar gördüm burası hakkında ben şuan başlamıyorum yazın dövme silimi zor olduudan eylül ekim gibi başlıcam sildirme seanslarına
tatlım eminmisin sen?? bu kadar ucuz olmaması lazım ..

Jennifer
26-05-12, 17:05
Evanescence87
tatlım eminmisin sen?? bu kadar ucuz olmaması lazım ..
eminim canım google dan yaz kedi dövme stüdyosu diye çıkıyor ve ben iletşimede geçtim zaten yaptıkları lazer değilmiş dövme yapar gibi içten siliyorlarmış bana çok mantklı geldi ve silinen resimleride gördükten sonra tamamdır dedim kararırımı verdim

leilacutie
27-05-12, 18:05
Jennifer
eminim canım google dan yaz kedi dövme stüdyosu diye çıkıyor ve ben iletşimede geçtim zaten yaptıkları lazer değilmiş dövme yapar gibi içten siliyorlarmış bana çok mantklı geldi ve silinen resimleride gördükten sonra tamamdır dedim kararırımı verdim
resimlere pek inanma cnm ya 2 dkda fotoşop yapılabilior

Jennifer
27-05-12, 19:05
leilacutie
resimlere pek inanma cnm ya 2 dkda fotoşop yapılabilior
olumlu yorumlarda okudum bilmiyrum nedense bana mantıklı geldi yapılış şekli falan

leilacutie
28-05-12, 21:05
Jennifer
olumlu yorumlarda okudum bilmiyrum nedense bana mantıklı geldi yapılış şekli falan
Baktm siteye gordum resmleride bole sanki yanmsta iz kalms gbi geldi bana ya :KK43:(

Jennifer
28-05-12, 21:05
leilacutie
Baktm siteye gordum resmleride bole sanki yanmsta iz kalms gbi geldi bana ya :KK43:(
bende bunu görüştüğüm kişiye sormuştum derinin içine işlediğimiz için yara kabuğu gibi atıyor derinin kendin yenilemesi 8 ayı buluyor demişti.yaptığımız kişileri anında sadece resimleyebiliyoruz birdaha gelip resim bırakmıyorlariyileşmiş halleriyle demişti gülerek:) arkadaşlar bana en mantıklı bu geliyor herkesin kendi tercihi tabiki eylül gibi başlıcam kısmetse bildiririm gelişmeleride burdan

leilacutie
28-05-12, 22:05
Jennifer
bende bunu görüştüğüm kişiye sormuştum derinin içine işlediğimiz için yara kabuğu gibi atıyor derinin kendin yenilemesi 8 ayı buluyor demişti.yaptığımız kişileri anında sadece resimleyebiliyoruz birdaha gelip resim bırakmıyorlariyileşmiş halleriyle demişti gülerek:) arkadaşlar bana en mantıklı bu geliyor herkesin kendi tercihi tabiki eylül gibi başlıcam kısmetse bildiririm gelişmeleride burdan
Canli yaptgni gormek lazm bilmyrm :) dogru olsn dir umud ediyorm ama adam boyle bi bulus yaptysa unlu olmasi gerekir yani. Yada en kotu dovmemizin kucuk bi yernde denetcez.

Jennifer
28-05-12, 22:05
leilacutie
Canli yaptgni gormek lazm bilmyrm :) dogru olsn dir umud ediyorm ama adam boyle bi bulus yaptysa unlu olmasi gerekir yani. Yada en kotu dovmemizin kucuk bi yernde denetcez.[/QUOT

canım bak bi arkadaşın yorumuna

4.eziyettir, zulümdür, çiledir bu iş. vakti zamanında sağ bileğime yaptırdığım bozuk para kadar dövmeyi iş güç sebebiyle yok etmem gerektiğini anladığımda dövmemi yaptırdığım sacred ink beni ethica tıp merkezine yönlendirdi. ilk olarak dövme sadece siyah ve ufak olduğu için 4 ya da 5 seans'ın yeterli olacağını söylediler, pek sevindim. normal şartlarda 2 ay’da bir yapılması gereken seanslar benim işim acele diye cildimin hasar görmesi pahasına 1.5 ay'da bir yapıldı. 5.seans sonrasında dövmemin ana hatlarının rengi solmuş ve boyutu çok çok az küçülmüş ve içinin gölgelendirmesi gitmişti. sonraki 5 seans'da görüntüde hiç ama hiç değişiklik olmadı. doktor beni gördüğünde eheeh geldi çıkmayan dövmemiz falan diyordu. ben n'olacak benim halım diye isyana başladığımda ilk başta dövmeyi yaptırdığım yerin dandik boyalar kullanmış olabileceğini söylediler sonra da cildimin dandik olabileceğini ima ettiler. bazı ciltler boyayı çok derine hapsettiği için lazer okumayabiliyormuş. e o zaman neden uğraşıyoruz diyerek ve birazda geç kalarak 10. seans'dan sonra yeni teknik arayışları içine girdim.

dövme dövme olmaktan çıkmış artık tuhaf bi karartı var bileğimde o bölgeden komple deriyi mi kazıtsam diye düşünürken bir forumda beyaz kedi dövme stüdyosunu gördüm. dövmenin boyutu ne olursa olsun lazer kullanmadan tek seansda çıkarabileceklerini iddia ediyorlar. gidip konuştum mekanla. iğneyle dövmenin olduğu bölgenin tamamına meyve özlerinden hazırlanmış bir ilaç zerk ediyorlar. işlemden sonra yaklaşık 3 buçuk hafta içinde düşecek çok kalın bir kabuk kaplıyor bölgeyi.

sonuç; 10 seans sonunda lazere bana mısın demeyen dövmeyi tek işlemde neredeyse çıkardılar. şuan minik siyah bir çizik kaldı sadece geriye bunun sebebi de cildimin lazerle 10 seans pert edilmesiymiş. kabuğun gittiği yerdeki kızarıklık ve tahriş tamamen iyileştikten sonra o siyah çiziğide yok ettiricem ya da ibret olsun diye bırakıcam kalsın öylece bakalım neler olacak.

duygudd
29-05-12, 07:05
Jennifer
leilacutie
Canli yaptgni gormek lazm bilmyrm :) dogru olsn dir umud ediyorm ama adam boyle bi bulus yaptysa unlu olmasi gerekir yani. Yada en kotu dovmemizin kucuk bi yernde denetcez.[/QUOT

canım bak bi arkadaşın yorumuna

4.eziyettir, zulümdür, çiledir bu iş. vakti zamanında sağ bileğime yaptırdığım bozuk para kadar dövmeyi iş güç sebebiyle yok etmem gerektiğini anladığımda dövmemi yaptırdığım sacred ink beni ethica tıp merkezine yönlendirdi. ilk olarak dövme sadece siyah ve ufak olduğu için 4 ya da 5 seans'ın yeterli olacağını söylediler, pek sevindim. normal şartlarda 2 ay’da bir yapılması gereken seanslar benim işim acele diye cildimin hasar görmesi pahasına 1.5 ay'da bir yapıldı. 5.seans sonrasında dövmemin ana hatlarının rengi solmuş ve boyutu çok çok az küçülmüş ve içinin gölgelendirmesi gitmişti. sonraki 5 seans'da görüntüde hiç ama hiç değişiklik olmadı. doktor beni gördüğünde eheeh geldi çıkmayan dövmemiz falan diyordu. ben n'olacak benim halım diye isyana başladığımda ilk başta dövmeyi yaptırdığım yerin dandik boyalar kullanmış olabileceğini söylediler sonra da cildimin dandik olabileceğini ima ettiler. bazı ciltler boyayı çok derine hapsettiği için lazer okumayabiliyormuş. e o zaman neden uğraşıyoruz diyerek ve birazda geç kalarak 10. seans'dan sonra yeni teknik arayışları içine girdim.

dövme dövme olmaktan çıkmış artık tuhaf bi karartı var bileğimde o bölgeden komple deriyi mi kazıtsam diye düşünürken bir forumda beyaz kedi dövme stüdyosunu gördüm. dövmenin boyutu ne olursa olsun lazer kullanmadan tek seansda çıkarabileceklerini iddia ediyorlar. gidip konuştum mekanla. iğneyle dövmenin olduğu bölgenin tamamına meyve özlerinden hazırlanmış bir ilaç zerk ediyorlar. işlemden sonra yaklaşık 3 buçuk hafta içinde düşecek çok kalın bir kabuk kaplıyor bölgeyi.

sonuç; 10 seans sonunda lazere bana mısın demeyen dövmeyi tek işlemde neredeyse çıkardılar. şuan minik siyah bir çizik kaldı sadece geriye bunun sebebi de cildimin lazerle 10 seans pert edilmesiymiş. kabuğun gittiği yerdeki kızarıklık ve tahriş tamamen iyileştikten sonra o siyah çiziğide yok ettiricem ya da ibret olsun diye bırakıcam kalsın öylece bakalım neler olacak.
Canım dövme sildirme konusnda arastırma yaparken senn yorumlarını okudum.daha evvel seanslara gıttıgını yazmıssın.memnun kalmadın mı?çıkmadı mı dövmen?2.seansta baya gıttı demıssın.bu yere gıttın mı pekı.bende fenalardayım fikir istiyorum.eğer cıkmayacaksa hiç baslamım ben seansa ama nasıl kurtulacagım:KK43:(

sevdicek
29-05-12, 13:05
Arkadaşlar lazerle dövme geçmiyor diyenler var ama ben 2 seans gittim. Bildiğin dövmenin yarısı geçti. Fakat acısından kaynaklı kesinlikle bir daha gidemedim. Acil bir durumunuz var ise ve acıya katlanırım diyorsanız lazerle sildirmeyi deneyin derim.

duygudd
29-05-12, 14:05
sevdicek
Arkadaşlar lazerle dövme geçmiyor diyenler var ama ben 2 seans gittim. Bildiğin dövmenin yarısı geçti. Fakat acısından kaynaklı kesinlikle bir daha gidemedim. Acil bir durumunuz var ise ve acıya katlanırım diyorsanız lazerle sildirmeyi deneyin derim.
canım nereye gıttın? bende sildirmek istiyorum ama bazı yorumlar soru işaretleri yarattı bende.olumlu olarak yanıt alınan yerlere gitmek istiyorum.
bilgilerini paylaşırsan sevinirim..
şimdiden teşekkürler...

sevdicek
5-06-12, 13:06
Ben adanadayım Venüs güzellik salonu diye bir yer var oraya gittim. Gerçekten silindi ama acısı fena, kadın da acımı dindirecek hiç birşey yapmadı sağolsun. Bir daha gitmedim öyle olunca.

tavsanim
5-06-12, 19:06
acısından korkuyorum ben yaa :)

leilacutie
6-06-12, 10:06
Kizlar ben 2 yil 6-7 seans dilek avsara gittim evet dovmelernde acilma oldu acisina katlanamadgm icin anesteziyle yapiolardi silme islemini cnku buyuk 2 dovmem var kucuklerde cabasi! Gel gelelimki silinme olmadigi gbi vucudmda yaniklar olustu skarlar kaldi boyle dikis izi gibi!! Zmnla gecer dediler. 3 tane dermatoluga gittim kremler verdiler ama gecmez dediler. Onepe gittim pzt. Eylul gbi orda sansimi deneyecegim. Ama umutsuzum. Bu arada ebaydan 50tca istemstm dun geldi yaptm dovmemin ufak bi tarafina hemen surdum 3-4 dk bekledim. Bembeyaz oldu snr kendi rengine dondu. Smdi de kahverengi kirmizi arasi bsy oldu. Lazerde de boyle oluyordu. Sanirim bu iyilesme sureci. 10-15 gune soyulur sanirim. Tabiki sabirli olmak lazm gunes gormeyen bi yermde oldgu icn yaznda tcaya devam edecegm o bolgede. Skarin ustunede surdm tabi ordada farklilik olursa sizleri haberdar edecegim.

sevdicek
6-06-12, 11:06
leilacutie: Bende tca kullandım daha bir seans yaptım renk soldu o kadar. Bugün biraz daha uzun bekletip tekrar deneyeceğim, resimli olarak paylaşırım sizlerle de :KK34:

leilacutie
6-06-12, 11:06
sevdicek
leilacutie: Bende tca kullandım daha bir seans yaptım renk soldu o kadar. Bugün biraz daha uzun bekletip tekrar deneyeceğim, resimli olarak paylaşırım sizlerle de :KK34:
Cnm sen 30 mu 50 mu yapiyorsun

brownii
6-06-12, 23:06
sevgili Sevdicek bu konuyu açıp resimlerle anlatmana gerçekten çok sevindim umarım işe yarar takipteyim hepimizi kurtar bu dertten :)

ciykinkuybaa
6-06-12, 23:06
kizlar dövmem yok ama dikkatimi cekince bi bakayim noluyor burda dedim :)

tca kullanan arkadaslar dövme olmayan deriyi yani dövmenin kenarlarini vazelinle yada yagli bi kremle kapatip öyle dövmenin üzerine tca kullansa ?? birde su kabuk baglama olayi bence kabuk kendiliginden atarsa daha az iz kalir gibi geliyor bana malum altdaki deri kendini onarinca üsteki kabuk kendiliginden kuruyup dökülür

sevdicek
7-06-12, 06:06
Günaydın arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim.

leilacutie: 50 Tca kullanıyorum.

brownii: İnan ben her yerde kullanan,uygulayan aradım, bulamadıgımdan ben başladım :KK1:
ciykinkuybaa: Vazelin demişsiniz onu kesin deneyecem :KK34:

Ve dün akşam yaptığım 2. seansa gelince, bu sefer daha uzun beklettim.
Eki Görüntüle 438990

Eki Görüntüle 438991

Eki Görüntüle 438992

1. Resim işlem yapmadan önce, 2. yaptıktan sonra ve 3. bugün sabah çekildiğim.

Kızlar iz kalmıyor, ben 1 seansta: bepahanten kremini eksik etmedim iş yerinde çekmecem de aklıma geldikçe sürdüm:KK1: ilk yaptıgım sefer çok korktum, iz kalacak diye ama 1 hafta-10 gün arası kremledim, sonra kremi bırakıp kurumasını bekledim ve sıcak suda beklettim elimi, (normalde duşta kapatıyordum) ve sabahına kabuk attı. Altından izsiz deri geldi bilginiz olsun korkmayın.
Dün süreyi biraz daha bekleme süresini biraz daha uzattım umarım geçer sizlere de yardımcı olabilirim.

sevdicek
14-06-12, 07:06
Günaydın arkadaşlar,
2. seansın sonuna gelmiş olarak renkte açılma var ama hala tümden silinme yok. Elim iyileşti. İnat ettim bugün tekrar deneyeceğim. Bu dövme silinmeden bana rahat yok :KK1:

LadyPenny
17-06-12, 10:06
sevgili sevdicek benimde dövmem var sildirmem lazım bana cesaret verdin :KK1: bir tanıdığım tca kullanan bir arkadaşının dövmeyi 15 seansta yok ettiğini söylemişti . diğer arkadaşında da çok hafif bir iz kalmış lazerle 2 seansta yok olmuş :) umarım işe yarar sende de. bende kullanacağım en yakın zamanda :KK9:

maximaculpa
23-06-12, 16:06
selam kızlar..benim de 2 tane dövmem var 5 cm boyutunda..
%30 tca var bende..geçen seneden beri erteledim hep..şimdi de yaz geldiği için kullanmak istemiyorum, güneş etkilemesin diye..

1-2 kez kullandım ama hiç sizin dediğiniz gibi beyaz leke olmadı..kızardı benimki..sonra da çok az soyuldu..
%30 olduğundan mı acaba..

ama direk de %50 yapıp tahriş etmek istemedim..

1,5-2 dakika tuttum, batmaya başlayınca sudan geçirip bepanten sürdüm..

ama renginde azalma falan olmadı hiç..
derim de çok az soyuldu zaten..

sevdicek
25-06-12, 14:06
Dövmeligril: Resmen cildini mahvetmişsin. Ben %50 tca kullanıyorum ve resimlerden de görüldüğü üzere hiç öyle bir leke kalmadı bende. Bence ne yaptırıyorsan acilen bırak.

Ve maximaculpa : ben %50 kullandım belki ondan beyaz lekeler oldu ama kremleyince sabahına geçiyor beyaz lekeler bu sefer kahverengi oluyor. Sürekli bepahntenle dövmenin rengi açılıyor iz kalmadan.

maximaculpa
25-06-12, 14:06
bendeki 30luk tca bitmeden 50 yi alamam ki.
bol bepanten süreriz o zaman..