karbonatlı su

_nazan_
21-05-12, 14:05
Karbonatlı su ile zayıflama olayı ülkemizde Diyetisyen Gül kaynak ile popülerlik kazanmıştır. Gül Kaynak katıldığı bir tv programında karbonatlı su ile zayıflama tarifi verdikten sonra zayıflamak isteyenlerin sıkça başvurduğu bir zayıflama yöntemi karbonatlı su olmuştur.

Tarife göre günde ortalama 4 litre su içilmelidir ve içilecek suya karbonat katılması gerekmektedir. Dozaj olarak 1 litre suya 2-3 çay kaşığı karbonat eklemeniz yeterlidir.

Karbonat içtiğimiz suyun pH değerini artırır. Tükettiğimiz gıdalardan geçen asitleri ve atık maddeleri pH değeri yükseltilmiş su içerek vücudumuzdan atabiliriz. Normal suyun pH değeri içine karbonat eklenerek yükseltilebilir.

Bu bilgiyi kilo kontrolü ve zayıflama içinde kullanabiliriz çünkü vücudumuzdaki yağları toksinleri karbonatlı su ile atabiliriz. Karbonatlı suyun hazımsızlık için de kullanıldığını herkes bilir. Karbonatlı Su Yediklerimizi daha rahat sindirmemize de yardımcı olur.

arkadaşlar tavsiye ederim bn sabah akşam denyrm metabolizmayı inanılmaz çalıştryr

kurtluelma
İlginç denemek lazım ne çok şeye yararlı birşey bu karbonat.

_nazan_
bn 2 gündr denyrm metabolizmayı süper çalştryr zaten eskiden insanlarda çok denerlermiş bnde arkadaşımdan duydum 2 litre suya katmş sürekli elinde içyrdu gercekten göbeği erimişti

hawana
14-06-12, 12:06
ben de bu gün başladım fakat şimdi aşırı derecede midem bulanıyor :KK43:

Karbonatlı sudan mı yoksa başka bir şeyden mi bilemiyorum ama :KK43:

sudelveda
23-06-12, 17:06
4 litre su az degil okadar suyu icsem sudan sogurum:KK50: insanin migdesi bir yere kadar aliyor onuda:KK1: ne demisler bal yiyen baldan usanir

leylak24
2-01-13, 15:01
Merhaba,
Bugün Melek Baykal'ın programında Gül Kaynak vardı.Zayıflamanın 10 altın kuralından bahsetti.Karbonatlı suyu anlattı.Zayıflamada etkisi çok büyükmüş.Aynı zamanda vücut için çok faydalıymış.Dün de İkbal Gürpınar programında karbonatlı su içiyorum,sizde için lütfen demişti.Bizde az önce annemle ilk defa denedik.Evet lezzeti bir garip geliyor ama içilmeyecek gibi değil.Merak ettim deneyenler,tecrübe edenler varsa sonuçlarını yazabilirler mi? :)

month
2-01-13, 20:01
nasıl içmemiz doğru acaba 4 lt suya 12çay k. karbonat falan koymamız gerekiyo ozaman sürahiye hazırlayıp gün içinde bitirmekmi yoksa su içicemiz zaman 1bardak suya 3çay k. karbonatımı koyup içmeliyiz karbonat kabarttığı için midemize bi zararı yoktur insallah midemiz delinmesin:26: bide ben asla günde 4lt su içemem 3 lt içicem

merveess
3-01-13, 18:01
tadı çok mu kötü denemek istiyorum ama 4lt suya yazık olur eğer çok kötüyse:S kullananlara soruyorum katlanılmıcak gibi mi yoksa idare eder bi tadı mı var?

Green33
4-01-13, 11:01
yazın bende içiyordum bıraktım sonra unuttum daha doğrusu
kışın çok fazla su tüketemiyorum ben aklıma gelmişken tekrar içiyim:)
içtiğim dönemlerde göbek bölgem sıkılaşmıştı cidden
birde idrarda düzeliyo ne akıntı ne koku hiçbirşey kalmıyo
içimine gelince 1 lt suya çay kaşığının ucuyla karbonat atılıyo
inanın tadını bile değiştirmiyo
özellikle soğuk su ile çok güzel oluyor ben doyamıyordum içmelere
4 lt su ile başlamayın sizde 1 lt suya koyun deneyin önce
ama korkulacak bişi yok yani ben de herşeyi içemem öyle ama bu içiliyo merak etmeyin

selenimo
4-01-13, 18:01
karbonat,suyun ph seviyesini yükseltir, 1 litre suya bir çay kaşığı atacağınız karbonat suyun ph'ını yükseltir.suyu alkali yapar, alkali suyla vücuttan asitleri atarız,bırakın zayıflamayı,sağlık için içmemiz gerekir. alkali vücut hasta olmaz. midemize hiç birşey yapmaz,midemiz yiyecekleri hazmetmemiz için sodyumbikarbonat üretir. Arkadaşlar karbonatın insan sağlığına çok faydaları var,kanserden bile korur. düzenli olarak hergün içiyorum. Bir litre suya bir çay kaşığı atıp eritiyorum, içemeyenler içine az limon yada pekmez atıp tadlandırabilirler. Ben sağlık için içiyorum. İçtiğiniz suyun ph derecesine bakın 7,5 tan az ise suyunuzu değiştirin. vücudumuzdaki ph seviyesi 7,5 ve üzeri olmalıdır, eğer altındaysa vücudumuz asidik demektir. bu da hastalıklara sebep olur.

merveess
4-01-13, 18:01
Green33
ama korkulacak bişi yok yani ben de herşeyi içemem öyle ama bu içiliyo merak etmeyin
çok teşekkürler en kısa sürede deniyeceğim :)

esinasya
12-01-13, 17:01
Emzırıyorum bı zararı olur mu acaba kızlarrr karbonatlı suyun ???

biliosi
30-01-13, 21:01
esinasya
Emzırıyorum bı zararı olur mu acaba kızlarrr karbonatlı suyun ???
bende emziriyorum bir sorun yok ph seviyesini yükseltiyorsun suyun sütünde kaliteli oluyor dr ye sordum bebegine bile icirebilirsin dedi bir kac damla benim sipa 2 yasinda...bu arada alkali damlasini alan varmi oda ayni oluyomus diyolar

fndkkrdu
3-02-13, 19:02
bende deniceeem :-) cok heveslendim :-) ama ben 2,5 litre icicem normal su yerine susadikca bunu icerim :-)

dolunay78
5-02-13, 16:02
bende denesem diye düşünüyorum bakalım.. umarım işe yarar..

ELOR
5-02-13, 16:02
ayy valla bende hemen denicem bende bebek emziriorum 2 aylık kızım var kilom da dana gibi malum belkim işe yarar zaten süt olsun die cok su içiodum bide karbonatlı içeyim bakalım umarım işe yarar

yuxexes1453
8-02-13, 21:02
ilginç... 5 gündür soğan suyu içiyorum bunuda denmeliyim deneyen arkadaşlar bi faydasını göreniniz oldumu paylaşırsanız çok sevinirim :KK66:

biliosi
8-02-13, 22:02
yuxexes1453
ilginç... 5 gündür soğan suyu içiyorum bunuda denmeliyim deneyen arkadaşlar bi faydasını göreniniz oldumu paylaşırsanız çok sevinirim :KK66:
nerdese 1 ay olucak gunde 4 lt iciyorum yemeklerden yarim saat once 2 bardan yemeklerden 1 saat sonra 2 bardak bu cok onemli 1 ayda diyet yapmadan ama makul olculerde yiyerek 7 kilo verdim birde daha oncedende yazmisdim su gunde 500 gr verdiren yogurtlu zerdecal,tarcin,zencefil karisiminida yapiyorum sonuc super...emzirdigim icinde hizli vermis olabilirim ama asla ac kalmiyorum kizlar yani bende süper ise yaradi..bu arada hizli kilo alip veren bünyem var

tubatuanalubebetul
9-02-13, 10:02
ben aşağı yukarı 15 gundur karbonatlı su içiyorum bence tadı güzel...ama öğrendimki eczaneden ingiliz karbonatı almalıymışım.bugunden ıtıbaren ıngiliz karbonatıyla deneyeceğim...ben gerçekten kendimde farklılık gordüm abartmadan deneyin derim vucudumda toplanma oldu fark ediyorum..artık sureklı karbonatlı su içeceğim...

sudelveda
9-02-13, 15:02
leylak24
Merhaba,
Bugün Melek Baykal'ın programında Gül Kaynak vardı.Zayıflamanın 10 altın kuralından bahsetti.Karbonatlı suyu anlattı.Zayıflamada etkisi çok büyükmüş.Aynı zamanda vücut için çok faydalıymış.Dün de İkbal Gürpınar programında karbonatlı su içiyorum,sizde için lütfen demişti.Bizde az önce annemle ilk defa denedik.Evet lezzeti bir garip geliyor ama içilmeyecek gibi değil.Merak ettim deneyenler,tecrübe edenler varsa sonuçlarını yazabilirler mi? :)

bir donem icmeye calistim ama karbonati bir litre suya bir cay kasigi atiyordum tadi bana pek iyi gelmedi icemedim.

merveess
tadı çok mu kötü denemek istiyorum ama 4lt suya yazık olur eğer çok kötüyse:S kullananlara soruyorum katlanılmıcak gibi mi yoksa idare eder bi tadı mı var?
suya aticagin miktara gore degisiyor.

biliosi
nerdese 1 ay olucak gunde 4 lt iciyorum yemeklerden yarim saat once 2 bardan yemeklerden 1 saat sonra 2 bardak bu cok onemli 1 ayda diyet yapmadan ama makul olculerde yiyerek 7 kilo verdim birde daha oncedende yazmisdim su gunde 500 gr verdiren yogurtlu zerdecal,tarcin,zencefil karisiminida yapiyorum sonuc super...emzirdigim icinde hizli vermis olabilirim ama asla ac kalmiyorum kizlar yani bende süper ise yaradi..bu arada hizli kilo alip veren bünyem var
yogurt bende yaptim yazin cok iyi geliyor gercekten tekrar basliycam bende ama karbonatli su icemedim ben bir litre suya bir cay kasigi katmistim icemedim, bir arkadas demis cay kasiginin ucuyla katmis acaba oyle denesek yinede faydasi olurmu.

BynPofuduk
12-02-13, 09:02
Sabah aç karnına 1 bardak içsek yinede faydası olur mu?

akrep76
12-02-13, 10:02
merhaba biliosi arkadaşım.verdiğin yoğurtlu karışımı günde nekadar yiyorsun .günde 1 defamı acaba

longest
12-02-13, 10:02
Yoğurtlu karışımın tarifi nedir acaba?

biliosi
12-02-13, 20:02
sudelveda
bir donem icmeye calistim ama karbonati bir litre suya bir cay kasigi atiyordum tadi bana pek iyi gelmedi icemedim.

suya aticagin miktara gore degisiyor.

yogurt bende yaptim yazin cok iyi geliyor gercekten tekrar basliycam bende ama karbonatli su icemedim ben bir litre suya bir cay kasigi katmistim icemedim, bir arkadas demis cay kasiginin ucuyla katmis acaba oyle denesek yinede faydasi olurmu.
olmazmi canim olur tabikide suyun ph seviyesini düzeltiyorsun...ödem atmak ve zayiflamak icin 1 tatli kasigi atiyorum ben
BynPofuduk
Sabah aç karnına 1 bardak içsek yinede faydası olur mu?
zaten ac karnina 2 bardak iciyoruzki temizlesin icini ama mutlaka yemeklerden yarim saat önce ve yemekten 1 saat sonra hemen yemekten sonra icme acayip hazmettiriyo 15 dakikaya aclikdan ölüyosun
akrep76
merhaba biliosi arkadaşım.verdiğin yoğurtlu karışımı günde nekadar yiyorsun .günde 1 defamı acaba
2 yemek kasigi ev yogurdu kullaniyorum ben aslinda lait yogurt daha iyi 1er cay kasigi zerdecal,zencefil tarcin her yemekden yarim saat önce yiyosun ilk haftalarda hizli kilo verdirecekdir ama sonrasinda yavasliyomus ben 3-4 gundur gr oynamadim ama ACAYIP SIKILASDIM kizlar bariz bir sekilde gören beni 15 kilo verdim saniyo ve göbek bölgesi SIKI lasiyo
longest
Yoğurtlu karışımın tarifi nedir acaba?
yukarda yazdim canim hadi hayirlisi mutlaka deneyenler gelisimlerini yazsinlar kizlarr

BynPofuduk
13-02-13, 09:02
Saolun size bişey daha sormak istiyorum kalçaları nasıl eritebiliriz acaba bir bilginiz var mı?

mrs_lord_byron
17-02-13, 11:02
cook tşkler kızlar ben de emziriyorum o yuzden denemeye korkuodum fakat bugun başlıcam denemeye kafaya koydum . bide bişi daha dogumdan sonra karnım gitmedi ve jöle gibi sallanıyodu ki hala biraz öyle ama sürekli yarım mekik çekerek biraz fayDASINI GÖRDÜM denemeye devam bunu da deneyecem etkisini sizlerle paylaşırım

sergerdan
17-02-13, 17:02
Arkadaşlar yeni katıldım aranıza ve sitenizde gördüğüm karbonatlı suyu denemeye başladım. Bugün 2. günüm ve neredeyse sürekli wcdeyim :KK9: faydasını görmeye başladım hiç şişkinlik felan kalmadı. İnşallah ben de kilo veririm :KK17:

nisanur__
yaa bugün yaptım karbonatlı suyumu nasıl içiyorsunuz tuzlu gibi bi bardak zor içtim :KK50: kendimi zorluyorum ama alışırım herhalde :26:

sergerdan
nisanur__
yaa bugün yaptım karbonatlı suyumu nasıl içiyorsunuz tuzlu gibi bi bardak zor içtim :KK50: kendimi zorluyorum ama alışırım herhalde :26:
Ben de dün başladım çok midemi bulandırıyodu ama sanırım alıştımm :KK61: hoop tek bir dikişte :KK9: inşallah fayda verir yaa

nisanur__
17-02-13, 19:02
Lida_
Ben de dün başladım çok midemi bulandırıyodu ama sanırım alıştımm :KK61: hoop tek bir dikişte :KK9: inşallah fayda verir yaa
inşallah bende alışırım bugün sırf o yüzden su içemedim :KK1: ama yarın hepsini içcem bir iki bir iki alışırım alışıcam :KK23: gül kaynak çok övdü arkadaşlarda memnun yararı olacak inşallah

papatym88
17-02-13, 19:02
mrb kızlar içemedim ben bu karbonatlı suyu:KK50:günde bi bardak mı içiyorsunuz ne kadar karbonat atıyorsunuz

sergerdan
17-02-13, 20:02
papatym88
mrb kızlar içemedim ben bu karbonatlı suyu:KK50:günde bi bardak mı içiyorsunuz ne kadar karbonat atıyorsunuz
Ben 1.5litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat koydum hepsini gün içinde tüketiyorumm. İlk gün çok midem bulandı ama şu an alıştımm :KK16:

papatym88
17-02-13, 20:02
alışırım inş faydasını gördün mü peki ben aynı zamanda zeytin yaprağı ve biberiye kürünüde yapıyorum:KK16:

zehrali
18-02-13, 10:02
arada aklıma geldikçe yapıyorum. bir düzene oturtamadım

SemaNagme
18-02-13, 10:02
ben bu kürü uyguladığım günler çok rahat tuvalete çıkıyorum.içmek zor ama katlanıcaz.:KK15::KK15:

gulsahkaya
18-02-13, 11:02
Kizlar merhaba bende araniza yeni katildim gercekten işe yariyor mu kilom cok triot hast. Var kilo veremiom yapsam iyi gelir mi

longest
Bugün başladım içmeye. Sirkeli ballı su, yeşil çay da içiyorum bolbol. Daily form 9 lu çayın da siparişini verdim bugün. Kaysı incir de yiyorum. Diyette yapıyorum. Sizin anlayacağınız işi abarttım gibi görünüyor. Bakalım ne kadar dayanırım.. İnşallah midemi bozup hastanelik olmam :)

xAyx
Green33
valla sizin sölediklerinizden sonra gerçekten içmeyi kafaya koydum
benim ööle çok kilom yoktur ama nedense biraz göbeğim çıktı eskiden bööle derdim olmazdı
şimdi kalıp gibi :KK1: birde malesef akıntı sorunum var yıkandığımız suda çok önemli gerçekten ben sebep olarak bunu görüdüm neyse denicem kesinlikle suyu severim çok içerim cilde saça herşeye faydalı
zaten suyun yararını anlatmaya gerek yok herkes bilir ama karbonatlı suyun yanında spor da yapmak lazım bence
sizler bööle mi yaptınız yoksa sadece suyumu tükettiniz yemekteki porsiyonları sormuyorum muhakkak azalma vardır

sergerdan
18-02-13, 16:02
Benim bugün daha 3. günüm az yemeye de başladım. Sindirim sorunu olana birebir. Gerçekten sürekli tuvalete götürüyor :KK9:
İnşallah fayda verir ama ben 3 günden bu yana karnımdaki şişkinliğin gittiğini hissettim :KK16:

mrs_lord_byron
19-02-13, 12:02
Lida_
Arkadaşlar yeni katıldım aranıza ve sitenizde gördüğüm karbonatlı suyu denemeye başladım. Bugün 2. günüm ve neredeyse sürekli wcdeyim :KK9: faydasını görmeye başladım hiç şişkinlik felan kalmadı. İnşallah ben de kilo veririm :KK17:
nisanur__
inşallah bende alışırım bugün sırf o yüzden su içemedim :KK1: ama yarın hepsini içcem bir iki bir iki alışırım alışıcam :KK23: gül kaynak çok övdü arkadaşlarda memnun yararı olacak inşallah
ya arkadaşlar bnde içtim ama sürekli wc.de değilim hattta bugn 3.günüm ve ilk gün tuvalete gittim ewe ama dün içmedim bugun de acyip şişkinlik var bende neden böyle oldu hatta emzirdiğimi söylemiştim kızımda dün hiç tuvaletini yapmadı bugun zar zor yaptı onada ter etki mi yaptı ki

bide ben ac karnına içmiyorum illa aç karnına mı içmem gerekiyor çnküokula gidiyorum sabah 6.30da midemin bulanmasından korkuyorum

BynPofuduk
21-02-13, 13:02
Ben 1 haftadır içiyorum ama bir etkisi olmadı diğer günler adettim.Adetim biteli 2 gün oldu bu yüzden mi faydası olmadı sizce

duamnur
21-02-13, 17:02
kızlar hamileler bir yan etkisi var mı kullanabilinir mi

sergerdan
22-02-13, 13:02
Hamileliğe etkisi var mı bilmiyorum ama yine de kullanmasanız iyi olur bence :KK54: benim 1 hafta oluyor gerçekten bağırsakları süper çalıştırıyor. Hiç şişkinliğim yok ve 1 kilo vermişimm :KK9: az ama ben diyet yapmadım o suyu ama günlük içtimm ben devam edicem kızlarr :KK16::KK16:

mrs_lord_byron
24-02-13, 20:02
BynPofuduk
Ben 1 haftadır içiyorum ama bir etkisi olmadı diğer günler adettim.Adetim biteli 2 gün oldu bu yüzden mi faydası olmadı sizce
Lida_
Hamileliğe etkisi var mı bilmiyorum ama yine de kullanmasanız iyi olur bence :KK54: benim 1 hafta oluyor gerçekten bağırsakları süper çalıştırıyor. Hiç şişkinliğim yok ve 1 kilo vermişimm :KK9: az ama ben diyet yapmadım o suyu ama günlük içtimm ben devam edicem kızlarr :KK16::KK16:
arkadaşlar bende 1 hafta kllandım ve hiççç tuvalete gitmedm hatta normal yaşantımdaki bile durdu ya karbonatlı su içtim kabardım sanki karnım taş gibi oldu biri bana yardım etsin ya 500 ml.ye 1 çay kaşığı kattım bi yerde yanlış mı yaptım lütfen bişi söyleyin

biliosi
25-02-13, 21:02
BynPofuduk
Saolun size bişey daha sormak istiyorum kalçaları nasıl eritebiliriz acaba bir bilginiz var mı?
tatlim kelin ilaci olca kendi kafasina sürermis en zayif günlerimde bile basenler pörttt bende zaten derdim o kilo veriyorum heryerden süper oradan 1 gr anca gidiyoo
papatym88
longest
Bugün başladım içmeye. Sirkeli ballı su, yeşil çay da içiyorum bolbol. Daily form 9 lu çayın da siparişini verdim bugün. Kaysı incir de yiyorum. Diyette yapıyorum. Sizin anlayacağınız işi abarttım gibi görünüyor. Bakalım ne kadar dayanırım.. İnşallah midemi bozup hastanelik olmam :)
hehehehe benim gibisin sende bende abarttim su an itibariyle elim ayagim zangirdiyo herseyi kenera attim yarindan itibaren sadece karbonatli su icicem ya mahfoldum afedersiniz wc ye cikmakdan heryerim pisikkk yok anam bitti kür mür yapmiyom artikk sadece su egzersiz dengeli beslenme pesssssssssssssss
mrs_lord_byron
ya arkadaşlar bnde içtim ama sürekli wc.de değilim hattta bugn 3.günüm ve ilk gün tuvalete gittim ewe ama dün içmedim bugun de acyip şişkinlik var bende neden böyle oldu hatta emzirdiğimi söylemiştim kızımda dün hiç tuvaletini yapmadı bugun zar zor yaptı onada ter etki mi yaptı ki

bide ben ac karnına içmiyorum illa aç karnına mı içmem gerekiyor çnküokula gidiyorum sabah 6.30da midemin bulanmasından korkuyorum
canim her bünye farklidir o zaman hemen birak hemen ama hemenn icme bebisin daha önemli
BynPofuduk
duamnur
kızlar hamileler bir yan etkisi var mı kullanabilinir mi
aslinda yok ama bence icme derim tadini cikar hami$liginin birak sonra düsünürsün kiloyu..onun yerine alkali damlasi al onu damlat suyuna karbonatli su icme zarari yokmus duydum ama riske atma derim
mrs_lord_byron
arkadaşlar bende 1 hafta kllandım ve hiççç tuvalete gitmedm hatta normal yaşantımdaki bile durdu ya karbonatlı su içtim kabardım sanki karnım taş gibi oldu biri bana yardım etsin ya 500 ml.ye 1 çay kaşığı kattım bi yerde yanlış mı yaptım lütfen bişi söyleyin
1 li ye bir tatli kasigi konuluyo ben oyle yapip icdim iciyorumda yasam tarzim oldu artik ama her bunye farklidir etki oldusa icme baska alternetiflerde var eczanede alkali damlalari var onlardan kullan

biliosi
ha bu arada simdi tarlildim 62.5 cikdim saat gecenin 10.17 disi yaklasik 1 demlik cay icdim aksam 6 da yemegimi yedim bu arada lakir lakir su icdim marul gibi kalin kadife pijamalarim üsdümde valla komedi gibi merak ettim bayadir tartilmiyorum bi bakdim sonuc bu sanirim 2 kilo cikarsam olur dimi 60.500 filanimdir :-)))

biliosi
yogurtlu zencefili birakali 1 hafta oldu onun yerine kolessonun 9 bitkili cayini iciyordum kizlar ben bittim artik onuda yarin birakicam kendimi dinlendireyim metobolizmayi yordum sanirim cok yuklenmemek gerek bence arada sasirtmali vucudu sey kilo verdiriyo deseler onu bile yicem yani takdim iyice kilolari

aydebuz
26-02-13, 13:02
bende deniyim bari bakalım yazarım sonuçlarınıda bir lt ye 1 tatkı kaşıgı

mrs_lord_byron
26-02-13, 18:02
cicekkkkk
????????????????????????ß
nolduarkadaşım 1 sayfayı soru işaretleriyle doldurmuşsun

__Selina__
27-02-13, 08:02
Merhaba kızlar bende bugün karbonatlı suya başladım an itibari ile. Eczanelere sordum ingiliz karbonatı 3 yerde de yoktu. bende marketten normal karbonat aldım umarım etkili olur. Günde 1 lt suyu zor içen biri olarak içebildiğim kadar içeceğim. Ayrıca suyun tadı çok güzel oldu ben beğendim :KK76: