5 Ayda 36 Kilo Verdiren Çay Tarifi

bushra_84
26-06-12, 08:06
dilge85
arkadaşlar günaydın herkese şimdi bi arkadaşımız fazlası zarar dedi evet bu çayın yani karışımın fazlası zarar...ekstra sallama bitki çayı içiyorum dedim aklıma geldikçe yada çay ihtiyacım geldiğinde...onun dışında zararlı bişi yok ben bu karışımı sabah akşam 1 er kupa içiyorum ve terleme dışında herhangi bir rahatsızlığınıda görmedim.aksine belirttim 20 günde 6 kilo verdiğimi....bu dediğimin son 5 gününe de altın çilek meyvesi tüketerek devam ettim...ve ara sırada hem vücudumu dinlendirmek hemde daha dirençli olmak için sallama çaylar içiyorum hepsi bu...devam edin bence herkesede duyurun duyuralım...ve herkes paylaşsın son durumunu başladığımda 71 kiloydum şuan 64.500 üm.2 gündür tartılmıyorum bakalım bugun neler olucak görüşmek üzere:)
Maşaallah canım ya süpersin.Senin yorumlarını okudukça dahada motive oluyorum.:nazar:

fdfye
26-06-12, 11:06
slm kızlar ben bu cayı düzenli olarak 1 haftadır içiyorum ve bugun tartıldım 2 kilo vermişim

fdfye
26-06-12, 11:06
slm kızlar ben bu cayı düzenli olarak 1 haftadır içiyorum ve bugun tartıldım 2 kilo vermişim

bushra_84
26-06-12, 12:06
fdfye
Maşaallah:nazar:Bu çay mucize gibi bir şey,imdadımıza çabuk yetişti:)
İnşallah ideal kilona ulaşırsın canım.
Günde kaç bardak içiyorsun ve kaç kilodan kaç kiloya düştün?

fdfye
bushra_84
Maşaallah:nazar:Bu çay mucize gibi bir şey,imdadımıza çabuk yetişti:)
İnşallah ideal kilona ulaşırsın canım.
Günde kaç bardak içiyorsun ve kaç kilodan kaç kiloya düştün?
canım inş hepimiz ulaşırız istedigimiz kiloya ben günde 3 fincan yemeklerden önce içiyorum cayım yarın bitiyo tartım yok ögleden sonra komşumda tartıldım eger kilo veriyorsam caya devam edeyim diye 76 kilodan 74 de düştüm bi 10 kilo daha vermem gerekiyor ama ben cok zor alıp cokda zor veriyorum bu kilolar hamileligimde aldıgım kilolar yarın sabah itibariyle yürüyüşede başlayacam ramazana kadar ne verirsem ramazanda icemem heral

bushra_84
fdfye
canım inş hepimiz ulaşırız istedigimiz kiloya ben günde 3 fincan yemeklerden önce içiyorum cayım yarın bitiyo tartım yok ögleden sonra komşumda tartıldım eger kilo veriyorsam caya devam edeyim diye 76 kilodan 74 de düştüm bi 10 kilo daha vermem gerekiyor ama ben cok zor alıp cokda zor veriyorum bu kilolar hamileligimde aldıgım kilolar yarın sabah itibariyle yürüyüşede başlayacam ramazana kadar ne verirsem ramazanda icemem heral
Zor kilo alman iyi en azından:)Ben kolay alıp zor veriyorum:)
Amin canım inşallah.

delibalik
26-06-12, 19:06
bushra_84
Canım aynen bende öyle akşamları eve gidince çayı içip bisiklet çeviriyorum,vücudumdan ter fışkırıyor resmen:)Seni motive debildiysek ne mutlu bize:)
Bu arada ben bu çaya başlamadan önce dondurma almış ve buzluğa koymuştum.Dondurmaya hiç dayanamam:)
Eşim dün buzluğu açtığında dondurma var burda dedi,niye yemedin dedi.
Hem canım tatlı istemediğinden hemde azimli olduğumdan yememiştim ve eşime bunu söyledim:)Çok şaşırdı:)
Beni motive ettiniz tabii ki canim, cok tesekkur ederim... bende motivasyon o kadar onemli ki, dedigim gibi almistim evde bekletiyordum denememistim bile. Ama simdi yediklerimi de abartmayarak ama asil hareketsiz kalmamaya calisarak gidecek tum kilolar... Bir de araya regl girdi ustelik. Yarin benim de tam 1 hafta olacak. Demek ki buyuk cogunlugumuzdan cikan ortak sonuc: haftada 2 kilo verdiriyor bu cay :) Ben 77 ile basladim. simdi 75,5 kg olmusun. Cumaya kadar tartilmamayi dusunuyorum. Ben her sabah tartiliyorum, bu iyi olmuyor aslinda... dilge'ye cok imrendim dogrusu... seni de tebrik ediyorum busracigim azminden ve kararliligindan oturu... dondurma bu sicaklarda iyi gidiyor ama benim de cok canim istemiyor, sirf su icesim var o kadar :)

bushra_84
27-06-12, 09:06
delibalik
Beni motive ettiniz tabii ki canim, cok tesekkur ederim... bende motivasyon o kadar onemli ki, dedigim gibi almistim evde bekletiyordum denememistim bile. Ama simdi yediklerimi de abartmayarak ama asil hareketsiz kalmamaya calisarak gidecek tum kilolar... Bir de araya regl girdi ustelik. Yarin benim de tam 1 hafta olacak. Demek ki buyuk cogunlugumuzdan cikan ortak sonuc: haftada 2 kilo verdiriyor bu cay :) Ben 77 ile basladim. simdi 75,5 kg olmusun. Cumaya kadar tartilmamayi dusunuyorum. Ben her sabah tartiliyorum, bu iyi olmuyor aslinda... dilge'ye cok imrendim dogrusu... seni de tebrik ediyorum busracigim azminden ve kararliligindan oturu... dondurma bu sicaklarda iyi gidiyor ama benim de cok canim istemiyor, sirf su icesim var o kadar :)
Teşekkür ederim canım.Evet dediğin gibi çoğunluğumuz haftada 2 kilo vermiş:)Sürekli su içiyorum ve dediğin gibi hareketsiz kalmamaya çalışıyorum bende.
Zaten yemeyi kısmaktan çok hareket etmek daha önemli kilo vermede bence.
Bende hergün tartılıyordum,bu hafta bekleyeceğim.Cuma tartılıp,her hafta cuma günleri tatılacağım.Dayanabilirsem tabiiki:)

bushra_84
27-06-12, 17:06
Merhaba kızlar.Doktorm programında izlediğim bir diyetisyen ara öğünlerde kuru erik yiyin demişti.Kalorisi en düşük ve lif oranı en yüksek olan kuru meyveymiş.Ben bugün ara öğün olarak başladım.Tabii günde 2 adet yememiz gerekiyor.

haberya
27-06-12, 19:06
bushra_84
Maşaallah canım ya süpersin.Senin yorumlarını okudukça dahada motive oluyorum.:nazar:
bushracım biz bu bitki çayına hiç ara vermycezmi hani diyolar ya 15 gün kullan bir hafta araver bidaha başla dedikleri çaylar gibimi yapıcaz bu çayıda bu konu hakkında bilgin varmı yada bilgisi olan varmı

JASMINE_84
28-06-12, 07:06
bütün mesajları tek tek okudum ve inanılmaz gaza geldim kızlar... bugünden itibaren beni de alın aranıza, ilk fırsatta aktara gidip alıp başlamayı düşünüyorum... 61 kiloyum 6 kilo vermek ve vücudumu sıkılaştırmak istiyorum... inşallah hep beraber hedeflerimize ulaşırız...

x_yadesu_x
slm arkadaslar,
bende basladim bu caya ve 3 kilo verdim 13 günde.... gerci baska arkadaslarla kiyaslarsam ben biraz yavas veriyorum ama ben yinede memnunum.... böyle giderse istedigim kiloya ulasirim insallah.... :))

x_yadesu_x
JASMINE_84
bütün mesajları tek tek okudum ve inanılmaz gaza geldim kızlar... bugünden itibaren beni de alın aranıza, ilk fırsatta aktara gidip alıp başlamayı düşünüyorum... 61 kiloyum 6 kilo vermek ve vücudumu sıkılaştırmak istiyorum... inşallah hep beraber hedeflerimize ulaşırız...
hosgeldin,
insallah canim ulasiriz hedeflerimize.....gerci senin fazlaligin yok gibi ama :)) boyun kac JASMINE_84

Cardialgia
kızlar ben aktara gittiğimde bana kutu paketlenmiş verdi, çok sattığını söyledi. bilinen bir aktarcı adam ama tereddütte kaldım ben. dün akşam ve bu sabah içtim kendimi iyi hissettim.

sizce içim rahat olsunmu, aldığım çayda bilinen bir markanın hazırladığı çay...

:44:

x_yadesu_x
esmer_sekerim
kızlar ben aktara gittiğimde bana kutu paketlenmiş verdi, çok sattığını söyledi. bilinen bir aktarcı adam ama tereddütte kaldım ben. dün akşam ve bu sabah içtim kendimi iyi hissettim.

sizce içim rahat olsunmu, aldığım çayda bilinen bir markanın hazırladığı çay...

:44:
bence bir kac gün ic dene, madem almissin bu cayi..... baktinki faydasi yok birakirsin..... faydasi varsa devam edersin tabiki :)) zaten kendini iyi hissetiysen bence sorun yok.... insallah faydasini görürsün cnm...

Cardialgia
x_yadesu_x
bence bir kac gün ic dene, madem almissin bu cayi..... baktinki faydasi yok birakirsin..... faydasi varsa devam edersin tabiki :)) zaten kendini iyi hissetiysen bence sorun yok.... insallah faydasini görürsün cnm...
canım cevabın için çok teşekkür ederim ama nasıl anlayacağım faydasını bir kaç günde :KK43:

JASMINE_84
x_yadesu_x
hosgeldin,
insallah canim ulasiriz hedeflerimize.....gerci senin fazlaligin yok gibi ama :)) boyun kac JASMINE_84
ya canım evet çok fazlalığım yok gibi görüntüde ama bikiniyle falan lömbür lömbür duruyorum... :KK43: çok cıvık etlerim, ben istiyorum ki hem bi 5-6 kilo vereyim bu arada sporla sıkılaşayım... boyum 1.65 canım kilom 61-62 arası gidip geliyo ama en az 66 gibi gösteriyorum.. :KK43:

x_yadesu_x
esmer_sekerim
canım cevabın için çok teşekkür ederim ama nasıl anlayacağım faydasını bir kaç günde :KK43:
rica cnm..... genelde caya basladiktan 2-3 gün sonra kilo vermeye baslaniliyor.. sendede öyle olursa devam edersin cnm..

x_yadesu_x
JASMINE_84
ya canım evet çok fazlalığım yok gibi görüntüde ama bikiniyle falan lömbür lömbür duruyorum... :KK43: çok cıvık etlerim, ben istiyorum ki hem bi 5-6 kilo vereyim bu arada sporla sıkılaşayım... boyum 1.65 canım kilom 61-62 arası gidip geliyo ama en az 66 gibi gösteriyorum.. :KK43:
evet yani cok bi kilon yok boyuna göre... bende bi verebilsem.... benim boyum 1,75 bir kere 65 kiloya düsmüstüm ama simdi nerdeeeee... yas ilerledikce kilo vermekde zorlasiyor :KK43:

x_yadesu_x
JASMINE_84
evet yani cok bi kilon yok boyuna göre... bende bi verebilsem.... benim boyum 1,75 bir kere 65 kiloya düsmüstüm ama simdi nerdeeeee... yas ilerledikce kilo vermekde zorlasiyor :KK43:

x_yadesu_x
JASMINE_84

JASMINE_84
x_yadesu_x
hiç üzme kendini canım vereceğiz elbette, istediğimiz kilolara ulaşacağız önemli olan motivasyonunu kaybetmemek... ben de arada inancımı kaybediyorum veremeyeceğim diye ama hemen verdiğim zaman nasıl olacağımı düşünüp gaza geliyorum hırs yapıyorum.. bu çayın yanına bi de fırsatın varsa açık havada yürüyüşü de kat ya da yarım saat kırkbeş dk dans et kendi kendine... :KK16:

x_yadesu_x
28-06-12, 08:06
JASMINE_84
hiç üzme kendini canım vereceğiz elbette, istediğimiz kilolara ulaşacağız önemli olan motivasyonunu kaybetmemek... ben de arada inancımı kaybediyorum veremeyeceğim diye ama hemen verdiğim zaman nasıl olacağımı düşünüp gaza geliyorum hırs yapıyorum.. bu çayın yanına bi de fırsatın varsa açık havada yürüyüşü de kat ya da yarım saat kırkbeş dk dans et kendi kendine... :KK16:
evet yürüyüse baslamak istiyorum.. belki dansada baslarim.. sonrada beni timarhaneye götürmesinler bu kadin kafayi yedi diye.. :)))))

saka bi yana gercekten dans etmeye baslarim kizim ile birlikte..

dilge85
28-06-12, 08:06
slm günaydın kızlar....yaaa sanki kilo vermem durdu hızlı verdim sanırsam:KK43:
bugun slim shota başladımmm ikisi beraber nasıl olcak bilmiyorum ama ölmem inş.
sizlerde gelişmeler ne bu arada en son 71 den 64.500 a düşmüştüm şuan 64 üm 62 leri falan görürürüm inş.la....

bushra_84
28-06-12, 10:06
haberya
bushracım biz bu bitki çayına hiç ara vermycezmi hani diyolar ya 15 gün kullan bir hafta araver bidaha başla dedikleri çaylar gibimi yapıcaz bu çayıda bu konu hakkında bilgin varmı yada bilgisi olan varmı
Canım 15 gün içilip ara verilen maydonoz çayıdır.Bunu süresiz içebiliyorsun.

bushra_84
JASMINE_84
Aramıza hoşgeldin canım.Hep beraber ideal kilomuza ulaşalım inşallah:KK16:

bushra_84
dilge85
slm günaydın kızlar....yaaa sanki kilo vermem durdu hızlı verdim sanırsam:KK43:
bugun slim shota başladımmm ikisi beraber nasıl olcak bilmiyorum ama ölmem inş.
sizlerde gelişmeler ne bu arada en son 71 den 64.500 a düşmüştüm şuan 64 üm 62 leri falan görürürüm inş.la....
Canım metabolizman savunmaya geçip vücudu korumaya almıştır.Diyete ve çaya devam et 10-15 gün kadar sonra metabolizma savaşmaktan yoruluyor ve tekrar kilo verebiliyorsun.

bushra_84
JASMINE_84
:KK9: Kesinlikle dansedin kızlar.Ben sabahları dansediyorum ve akşamları kondisyon bisikleti sürüyorum.
Eşim göbek falan kalmadı diyor:)
Dansetme ve bisikletle geçen sene 5 ayda 25 kilo verdim kızlar.Hareket çok önemli.

bushra_84
28-06-12, 11:06
x_yadesu_x
slm arkadaslar,
bende basladim bu caya ve 3 kilo verdim 13 günde.... gerci baska arkadaslarla kiyaslarsam ben biraz yavas veriyorum ama ben yinede memnunum.... böyle giderse istedigim kiloya ulasirim insallah.... :))
Canım 13 günde 3 kilo süper ne diyorsun sen:)Ayda yaklaşık 7 kilo yapar ve bu harika bir sonuç:)
Maşaallah nazar değmesin kızlar herkes çok güzel kilo veriyor.:nazar::KK9:

haberya
28-06-12, 12:06
bushra_84
Canım 15 gün içilip ara verilen maydonoz çayıdır.Bunu süresiz içebiliyorsun.
bilgini bizimle paylaştığın için teşkr ederim canım yarın tartılcam 2 kilo bile vermiş lsam devam edicem çünkü diğer denediğim formüllerde hep kilo almıştım bunda 2 kilo bile benm için çok önemli

bushra_84
28-06-12, 15:06
haberya
bilgini bizimle paylaştığın için teşkr ederim canım yarın tartılcam 2 kilo bile vermiş lsam devam edicem çünkü diğer denediğim formüllerde hep kilo almıştım bunda 2 kilo bile benm için çok önemli
Rica ederim canım.İnşallah kilo vermişsindir.

raingirl07
28-06-12, 20:06
Kızlar mesajların hepsini okudum bende zayıflamak istiyorum benimde çok fazlam yok ama kendimi 55 kiloda daha rahat hissediyorum boyum 1,65 kilom 60 5 kilo fazlam var benim tatlılarla aram nerdeyse hiç yok şuan sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ekmeyi hayatımdan çıkardım ilk fırsatdada bu çayı almak istiyorum inşallah hepimiz kendimizi rahar hissettiğimiz kilolarımıza kavuşuruz...

feyzannur
bushra_84
Merhaba kızlar,dün televizyon izlerke bir programda vatandaşın biriyle röportaj yapıyorlardı.
Aktarlar Derneği Başkanı Ayhan Ercan,bu röportaj yapılan adama 9 hayat çayı diye bir tarif vermiş ve bu ve bu kişi bu çay sayesinde 5 ayda 36 kilo vermiş tabii yediklerinede dikkat ederek.

9 Hayat Çayı tarifi için gerekenler;
- Mate çayı
- Kekik (ancak bildiğimiz siyah kekik değil beyaz bilye kekik)
- Çoban çökerten
- Barut ağacı kabuğu
- Yeşil çay
- Sinirli ot
- Biberiye
- Funda yaprağı
- Cinnema

9 Hayat Çayın hazırlanış tarifi;
Barut ağacı kabuğunu küçük küçük parçalara ayırıyoruz ve parmak ucuyla ufak bir tutam bir kaba alıyoruz. Büyük bir tutam yeşil çay, bir iki yaprak cinnema atıyoruz. Geri kalan bütün bitkilerden parmak ucuyla bir tutam ekliyoruz. Bir içimlik karışım silme bir yemek kaşığını dolduracak kadar olacak. Karışımı hazırladıktan sonra kaynamış suyu bu karşımın üzerine döküp demlemeye bırakıyoruz. Kaynatmıyoruz kesinlikle demleme yoluyla yapılıyor.

Dikkat edilmesi gerekenler;
-> Tansiyon rahatsızlığı olanlar çayı ya hiç içmesin ya da bilye kekikten çok çok az kullansın. Çünkü tansiyonu yükseltiyormuş.
-> Çok kilolu olmayanlar günde en fazla 2 fincan içebiliyor.
-> Fazla kilolu olanlar maksimum 5 fincan içecek. Fazlası zararlıymış.
-> Özellikle sabah kalkar kalkmaz yüzünüzü bile yıkamadan önce bu çayı demleyin
-> İlk kullanmaya başlandığında 10-15 kilo rahat veriliyormuş.
-> Duraklama dönemine girildiğinde akşam yemeklerinde sadece salata ve altın çilek yenilecek.

NOT:Bu çay yemeklerden önce aç karnına birer bardak içilecek ve her defasında taze yapılacak.

Aktarımda malzemeleri bulabilirsem yarın başlayacağım:KK9:

cidden çok faydalı olduğu söyleniyor arkadaşımda bu çayla haftada 2 kilo vermiş....

lily86
Konu içeriği nedeniyle taşınmıştır.
Keyifli paylaşımlar...

elzem7
Hadi gözüm aydın bende aldım çayı yarından itibaren başlıyorum günde 3 bardak içicem.Gelişmeleri ve sonucu yazarım.63 kilo olmuşum bu aralar fazla abarttım ne bulursam yiyorum çok acele etmem lazım çooookkk :KK9:

yagmur3872
29-06-12, 05:06
güzel bir karışıma benziyor inşallah yararını görürsünüz.

bushra_84
29-06-12, 08:06
raingirl07
Kızlar mesajların hepsini okudum bende zayıflamak istiyorum benimde çok fazlam yok ama kendimi 55 kiloda daha rahat hissediyorum boyum 1,65 kilom 60 5 kilo fazlam var benim tatlılarla aram nerdeyse hiç yok şuan sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ekmeyi hayatımdan çıkardım ilk fırsatdada bu çayı almak istiyorum inşallah hepimiz kendimizi rahar hissettiğimiz kilolarımıza kavuşuruz...
Hoşgeldin canım.Bu çayla beraber kilo veren çok kişi oldu.İnşalah sende başlayıp kilo verenlerden olursun:)İnşallah herkes istediği kiloda olur:KK16:

bushra_84
feyzannur
cidden çok faydalı olduğu söyleniyor arkadaşımda bu çayla haftada 2 kilo vermiş....
Burdaki bayanların geneli haftada 2 kilo verdi ve bende haftada 2 kilo verdim:)Gerçekten faydasını gördük.

bushra_84
elzem7
Hadi gözüm aydın bende aldım çayı yarından itibaren başlıyorum günde 3 bardak içicem.Gelişmeleri ve sonucu yazarım.63 kilo olmuşum bu aralar fazla abarttım ne bulursam yiyorum çok acele etmem lazım çooookkk :KK9:
Hayırlı olsun canım şimdiden.Kilon fazla olmadığı için haftada 3 bardak yeterli senin için.Hadi bakalım:)

bushra_84
yagmur3872
güzel bir karışıma benziyor inşallah yararını görürsünüz.
Amin canım inşallah.

bal10
kızlar geçen gün akratın camında gördüm bu çayın reklamını. Bu bitkileri tek tek almaktansa, hazır karışımı almak etkili olur mu dersiniz ? ona göre gidip alayım bende :KK70:

bushra_84
bal10
kızlar geçen gün akratın camında gördüm bu çayın reklamını. Bu bitkileri tek tek almaktansa, hazır karışımı almak etkili olur mu dersiniz ? ona göre gidip alayım bende :KK70:
Canım tek tek almak daha iyi.Her birinden birer yalnız yeşil çaydan 2 tutam konuyor her bir hazırlayışa.Eğer karışım ölçülüyse al ama hepsi bir pakette karıştırılmışsa alma,tek tek al bence.

bal10
bushra_84
Canım tek tek almak daha iyi.Her birinden birer yalnız yeşil çaydan 2 tutam konuyor her bir hazırlayışa.Eğer karışım ölçülüyse al ama hepsi bir pakette karıştırılmışsa alma,tek tek al bence.
evet canım dediğin gayet mantıklı :KK34: teşekkürler

bushra_84
bal10
evet canım dediğin gayet mantıklı :KK34: teşekkürler
Rica ederim canım:nazar:

aeben
bushra_84
Rica ederim canım:nazar:
selam . bushracım canım akdarlar birligi başkanının yani bu çayı çıkaran kişinin . hazır karışımları var çıktı . yeşil bir kutuda .
bitkiler gr. kadar ne ölçüde tavsiye ettiyse ayhan bey o şekilde . ben kulanıyorum memnun kaldım . bence her ögün karışımı ayarlamak yerine bu hazır olan daha pratik ..
karışıma baktım tüm yazılan bitkiler görünüyor içinde . 15 lr .tavsite ederim . etkiside güzel .

haberya
29-06-12, 09:06
kızlar beklenen gün geldi tok karnına tartıldım 15 günde 2 buçuk kilo vermişim ama benm metabolizmam çok yavaş normalde ayda bir kilo veremezken yine iyi :) :) sakın ümidinizi kesmeyin içmeye devam yine içicem 5 fincana çıkarıcam verceğimden eminim

haberya
kızlar bişey sorcam ben bide türk kahvesini çok severim her zaman kahvaltıdan sonra bir fincan sade içerim kilo vermemi yavaşlatırmı acaba kafeinden dolayı ???

bushra_84
aeben
selam . bushracım canım akdarlar birligi başkanının yani bu çayı çıkaran kişinin . hazır karışımları var çıktı . yeşil bir kutuda .
bitkiler gr. kadar ne ölçüde tavsiye ettiyse ayhan bey o şekilde . ben kulanıyorum memnun kaldım . bence her ögün karışımı ayarlamak yerine bu hazır olan daha pratik ..
karışıma baktım tüm yazılan bitkiler görünüyor içinde . 15 lr .tavsite ederim . etkiside güzel .
Aleykümselam canım.Karışım eğer bu şekildeyse güzel ama hepsi aynı yerde karıştırılmışsa almayın diyorum ben genelde.Poşet çayda her birinden birer tutam yeşil çaydan biraz fala olarak hazırlanmış olursa şahane,hiç uğraştırmaz:)Ama bazı karışımlar poşet çay gibi değil,normal bir pakette hepsi karıştıtılmış oluyor,bu şekilde olanların faydalı olacağını sanmıyorum.
Bu şekilde olanı bende alabilirim:)Hazırlaması daha pratik:KK34:

bushra_84
haberya
kızlar beklenen gün geldi tok karnına tartıldım 15 günde 2 buçuk kilo vermişim ama benm metabolizmam çok yavaş normalde ayda bir kilo veremezken yine iyi :) :) sakın ümidinizi kesmeyin içmeye devam yine içicem 5 fincana çıkarıcam verceğimden eminim
Canım yavaş metabolizmayla şahane kilo vermişsin:)Tebrik ederim,maşaallah nazar değmesin:nazar:
Ayda 5 kilo yapar,şahane:nazar:

bushra_84
haberya
kızlar bişey sorcam ben bide türk kahvesini çok severim her zaman kahvaltıdan sonra bir fincan sade içerim kilo vermemi yavaşlatırmı acaba kafeinden dolayı ???
Kafeinin yağ yakmada etkili olduğu söyleniyor.Günde 1 fincandan bir şey olacağını sanmıyorum canım.