Doa Kozmetik saç bakım yağları

kkylie
5-06-12, 17:06
Evet kızlar Doanın saç uzatma ya da dökülen saçlar için saç bakım yağlarını kullananlar veya fikir almak isteyenler buraya :)))

Benim elimde şuan dökülen saçlar için olanı var.Aktarlarda satılan diğer yağlar gibi değil %100 bitkisel olduğu için daha yoğun fakat sürünce saçta bir hafifleme hissi yaratıyor ve saç diplerini fevkalade rahatlatıyor içindeki mentolden sanırım.

Bir saçın ihtiyacı olan bir çok özel yağın bulunduğu bu iki mükemmel yağı kullananlar deneyimlerinizi buraya paylaşabilirsiniz :))

Dökülen Saçlar İçin Saç Bakım Yağı

İçindekiler:

Hint Yağı(%40): Kıl köklerini besler

Shea Butter(%20): Yıpranmış saç derinizi derinlemesine nemlendirir.

Zeytin Yağı (%10): Saçlarınızı onarıcı etki yapar

Fındık Yağı(%10): Saç derisindeki bakterilere karşı etkilidir.

Ayçiçeği Yağı(%5): Saç derisinde onarıcı etkisi vardır.

Defne Yağı(%3): Kıl köklerini besler

Isırgan Tohumu Yağı(%3): Kıl köklerini güçlendirir.

Susam Yağı(%3): Kıl köklerini besler

Badem Yağı(%3): Kıl köklerini besler

Çam Terebentin(%2): Kıl köklerini besler

Menthol(%0,5): Saç derinizi rahatlatır, kan dolaşımını hızlandırır.

Saw Palmetto Extract(%0,2): DHT oluşumunu baskılar

Panax Ginseng Extract(%0,1): Saç derinizi besler ve kan dolaşımını hızlandırır

Epimedium Extract(%0,1): Kıl köklerini besler

Esansiyel Sandal Ağacı Yağı(%0,1): Kokusu ile terapik etki yapar.

Saç Uzamasına Yardımcı Saç Bakım Yağı

Saç uzamasına yardımcı saç bakım yağımız, içeriğindeki doğal yağlar sayesinde 3 aylık düzenli kullanım sonucu saçınızdaki kırılmaları ve koparak dökülmeleri azaltarak, saçınızı nemlendirecektir. İçeriğindeki mentol saç derinizin nefes almasını sağlarken, doğal hint yağı saçlarınızın ve saç köklerinin beslenmesine yardımcı olacaktır. Shea butter, susam ve badem yağları saçlarınızı hem koruyacak, hem de saçınızda meydana gelen yıpranmaları onaracaktır.

Kullanımı :
Saç uzamasına Yardımcı saç bakım yağımızı, haftada bir sefer nemli saçınıza, saç derisinden başlayarak saç uçlarına kadar nazikçe masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekletin. Sonra sülfatsız şampuan ile ılık suda yıkayınız.

İçindekiler:

Hint Yağı(%40)

Shea Butter(%15)

Zeytin Yağı (%10)

Fındık Yağı(%10)

Susam Yağı(%10)

Badem Yağı(%10)

Çam Terebentin(%4,5)

Menthol(%0,5)

DiReN81
5-06-12, 18:06
Hayırlı olsun canım konun...
Ben saç uzatma yağını kullanıyorum..
İçindeki mentol çok rahatlatıyor insanı..
Saçları güçlendirdiğini hissediyorum..

merilyn
Öncelikle konun hayırlı olsun canım :KK34:
Ben de dökülen saçlar için yağdan kullanıyorum. Dökülmesi durdu saçlarımın gerçekten.
en yakın zamanda uzamaya yardımcı yağdan da almak istiyorum.

Amonra
hindistancevizi yağı ve shea butter tek geçerim
diğer yağlarını da seviyorum ama vazgeçemeyecek olduklarım bunlar:KK16:

kkylie
DiReN81
Hayırlı olsun canım konun...
Ben saç uzatma yağını kullanıyorum..
İçindeki mentol çok rahatlatıyor insanı..
Saçları güçlendirdiğini hissediyorum..
merilyn
Öncelikle konun hayırlı olsun canım :KK34:
Ben de dökülen saçlar için yağdan kullanıyorum. Dökülmesi durdu saçlarımın gerçekten.
en yakın zamanda uzamaya yardımcı yağdan da almak istiyorum.
Çok teşekkürler :KK16:
Ben de en kısa zamanda saç uzatma için olanından alıcam.Dökülen saçlar için olanından o kadar memnun kaldım ki açıkçası alırken aktarlarda satılanlardan farksız olduğunu düşünerek almıştım ama yanıldım herşeyiyle çok farklı kokusu da muhteşem zaten :KK16::KK16:

merilyn
kkylie
Çok teşekkürler :KK16:
Ben de en kısa zamanda saç uzatma için olanından alıcam.Dökülen saçlar için olanından o kadar memnun kaldım ki açıkçası alırken aktarlarda satılanlardan farksız olduğunu düşünerek almıştım ama yanıldım herşeyiyle çok farklı kokusu da muhteşem zaten :KK16::KK16:
ben de öyle düşünmüştüm ama kıvamı kokusu çok farklı çok güzel :KK16:
hindistan cevizi yağını bir ben deneyemedim bidahaki ilk siparişimde ilk sırada olacak :KK1:

kkylie
A m o n r a
hindistancevizi yağı ve shea butter tek geçerim
diğer yağlarını da seviyorum ama vazgeçemeyecek olduklarım bunlar:KK16:
Onların yeri apayrı zaten bayıldım ikisine de
Geçen gün ilk kez saçıma duştan çıkınca hindistan cevizi yağı sürdüm sonra kendime kızdım neden daha önce kullanmadım diye:KK9::KK9: Shea yağına zaten dicek bişey bulamıyorum :KK16:

kkylie
merilyn
ben de öyle düşünmüştüm ama kıvamı kokusu çok farklı çok güzel :KK16:
hindistan cevizi yağını bir ben deneyemedim bidahaki ilk siparişimde ilk sırada olacak :KK1:
Bence de kesinlikle almalısın canım hindistan cevizi yağı gerçekten saç için bir nimet :21::KK34:

DiReN81
Kızlar çünkü bu yağlar aktarlardaki yağlardan farklı..
Tamamen saf..
Aktarlardakiler likit parafin :KK9:
Kokusu da mentolden kaynaklanıyor yüksek ihtimal, mis mis:KK9:

kkylie
DiReN81
Kızlar çünkü bu yağlar aktarlardaki yağlardan farklı..
Tamamen saf..
Aktarlardakiler likit parafin :KK9:
Kokusu da mentolden kaynaklanıyor yüksek ihtimal, mis mis:KK9:
Zaten yağı kullanınca anlıyorsun aradaki farkı.
Bundan böyle Doadan şaşmam ben :KK16:
Daxım çöpe gitti zaten kötü şey saçlarımı döktü bütün az kalsın kel kalacaktım :KK14:

mavikus
Hey ne çok konu olmuş böyle doa ile ilgili:) Saç dökülmesine karşı yağını kullandım, memnundum. Saçlarımın dipleri çok çabuk geldi
Şu anda hindistan cevizi, hint, susam ve badem yağları var bende doanın. Bunları aldım ve içine lavanta yağı ve başka esansiyel yağlarla karışımı kendim yapıyorum.

Hazır karışımını çok seviyorum doanın ama insan bazen kendisi hazırlamak istiyor fayda gördüğü karışımları

kkylie
mavikus
Hey ne çok konu olmuş böyle doa ile ilgili:) Saç dökülmesine karşı yağını kullandım, memnundum. Saçlarımın dipleri çok çabuk geldi
Şu anda hindistan cevizi, hint, susam ve badem yağları var bende doanın. Bunları aldım ve içine lavanta yağı ve başka esansiyel yağlarla karışımı kendim yapıyorum.

Hazır karışımını çok seviyorum doanın ama insan bazen kendisi hazırlamak istiyor fayda gördüğü karışımları
Maksat daha çok kişiyi faydalandırmak :))
Ben de kendim hazırlıyorum bazen yağımı eğlenceli bir uğraş oluyor çok keyif alıyorum.
Saç uçlarım kuru benim hindistan cevizi,pirinç kepeği,shea butter ve saç kreminden oluşan bi karışım yaptım süper oldu çok iyi geldi :KK16:

mavikus
kkylie
Zaten yağı kullanınca anlıyorsun aradaki farkı.
Bundan böyle Doadan şaşmam ben :KK16:
Daxım çöpe gitti zaten kötü şey saçlarımı döktü bütün az kalsın kel kalacaktım :KK14:
Yağın içinde bitki tanecikleri gözüküyordu resmen ve çalkalamak gerekiyordu.

Elleri boldur herşeyden koymuşlar sonuna kadar. Kötülemek gibi anlamayın ama hc nin yağına saçım çok dökülürken 45 vermiştim. Çünkü biz kadınların saçlarımız gidiyorsa yapmayacağımız şey yok. Fakat ne doa nınki kadar yoğun, ne de onun kadar hesaplıydı

kkylie
mavikus
Yağın içinde bitki tanecikleri gözüküyordu resmen ve çalkalamak gerekiyordu.

Elleri boldur herşeyden koymuşlar sonuna kadar. Kötülemek gibi anlamayın ama hc nin yağına saçım çok dökülürken 45 vermiştim. Çünkü biz kadınların saçlarımız gidiyorsa yapmayacağımız şey yok. Fakat ne doa nınki kadar yoğun, ne de onun kadar hesaplıydı
Kesinlikle katılıyorum 1 gecede 10 cm uzatan gürleştiren bişey çıkmış deseler dünyaları harcarız ona :KK9: ama sonunda bi işe yaramıyor maalesef.
Şuan düzenli bir şekilde kullanamıyorum ama buna rağmen fark etti ayda bir 2 defa sipariş geççem sanırım yağ için :))

sedanur25
5-06-12, 19:06
Kizlar acaba bu doa'nın sac dökülmesini önleyen yağın kullanımı nasıl acaba? Yapayım dedim nasıl kullanacağımı bilemedim .

kkylie
sedanur25
Kizlar acaba bu doa'nın sac dökülmesini önleyen yağın kullanımı nasıl acaba? Yapayım dedim nasıl kullanacağımı bilemedim .
canım sitedeki tarif şöyle;
Dökülen saçlar için saç bakım yağımızı, haftada en az bir sefer hafif nemlendirdiğiniz saç derisine nazikçe masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekletin. Sonra sülfatsız şampuan ile ılık suda yıkayınız.

Ama ben fısfıslı şişenin fısfısını alıp ona takıyorum saç diplerime sürüyorum 2 saat kadar bekletiyorum.Sende fısfıs yoksa pamukla ya da fırça varsa fırçayla boya sürermiş gibi sürebilirsin

sedanur25
kkylie
canım sitedeki tarif şöyle;
Dökülen saçlar için saç bakım yağımızı, haftada en az bir sefer hafif nemlendirdiğiniz saç derisine nazikçe masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekletin. Sonra sülfatsız şampuan ile ılık suda yıkayınız.

Ama ben fısfıslı şişenin fısfısını alıp ona takıyorum saç diplerime sürüyorum 2 saat kadar bekletiyorum.Sende fısfıs yoksa pamukla ya da fırça varsa fırçayla boya sürermiş gibi sürebilirsin
Cok teşekkür ederim cnm verdigin bilgiler icin.

kkylie
5-06-12, 20:06
sedanur25
Cok teşekkür ederim cnm verdigin bilgiler icin.
Rica ederim tatlım

tyrael
5-06-12, 20:06
öncelikle konumuz hayırlı olsun arkadaşlar...
ben de doa ile yeni tanışanlardanım ve kısa süre olmasına rağmen çok memnunum. saçlarım 3 seneden bu yana açıcılar boya siliciler ve ağır kimyasal boyalarla epey yıprandı bi de araya doğum girince nerdeyse kel kaldım. şimdi saçlarım çok dökülüyor ve kısacık omzumda sayılır. çok mutsuzum ama doğadan ümitliyim.
6 7 ay önce organik sarayının bi ürününü kullanmıştım saç derisinden resmen saç fışkırdı ama çok pahalı 3 set aldım 400 tl kadar para vermiştim. tekrar da kıyıp alamadım.
neyse doa dan ümitliyim. yanlız benim saçlarım çok kuru bu nedenle terabentinle araları iyi değil. saç yağı ile ilgili birtek bundan dolayı problem yaşadım. ama yine de pes etmeyeceğim. nasıl olsa saç alışacaktır. öncelikle dökülmesi dursunda bi şekilde nemlendirmek için hindistan cevizi yağı shea batter falan kullanıyorum zaten
hepimize bol DOAlı günler diliyorum

kkylie
5-06-12, 21:06
tyrael
ben de doa ile yeni tanışanlardanım ve kısa süre olmasına rağmen çok memnunum. saçlarım 3 seneden bu yana açıcılar boya siliciler ve ağır kimyasal boyalarla epey yıprandı bi de araya doğum girince nerdeyse kel kaldım. şimdi saçlarım çok dökülüyor ve kısacık omzumda sayılır. çok mutsuzum ama doğadan ümitliyim.
6 7 ay önce organik sarayının bi ürününü kullanmıştım saç derisinden resmen saç fışkırdı ama çok pahalı 3 set aldım 400 tl kadar para vermiştim. tekrar da kıyıp alamadım.
neyse doa dan ümitliyim. yanlız benim saçlarım çok kuru bu nedenle terabentinle araları iyi değil. saç yağı ile ilgili birtek bundan dolayı problem yaşadım. ama yine de pes etmeyeceğim. nasıl olsa saç alışacaktır. öncelikle dökülmesi dursunda bi şekilde nemlendirmek için hindistan cevizi yağı shea batter falan kullanıyorum zaten
Teşekkür ederim canım..
İyi ürünlere tonlarca para vermeye alıştık maalesef.Doanın hem fiyatları çookk uygun hem de piyasadaki markalardan çok daha kaliteli.
Çam terebentin çok yararlı bir yağ ama maalesef kuruluk yapıyor doğru fakat başka yağlarla kullandığımız zaman bu problem yaşanmıyor diye biliyorum uygun miktar önemli çok fazla kullanmamalı zaten onlar ne eksik ne de fazla kullanmışlardır içerisinde.
Benim de saç uçlarım çok kurudu maşadan. karışık bakımlar hazırlıyorum kendime keratin maskeleri bu konuda en büyük yardımcım sonra duştan sonra hindistan cevizi yağı sürdüm çok iyi geldi.Argan yağı da sipariş verdim durulanmayan saç bakımı hazırlamıştım onun içine katıp kullanmayı düşünüyorum.
Dökülen saçlar için bakım yağını düzenli kullanmamama rağmen çok fark etti eskisi kadar dökülmüyor artık.Hem yağ sürerken diplerime dökülme oluyordu saçlarımda bunda öyle bi problem yaşamıyorum.Saç uzatmaya yardımcı yağını da almayı düşünüyorum bi dahakine.

incir
6-06-12, 05:06
Arkadaşlar bu DOA sitesi güvenli mi? Üye olmak istiyorum TC falan istiyor? Vermek istemiyorum özel bilgilerimi :26:

sedanur25
6-06-12, 06:06
İNCİR
Arkadaşlar bu DOA sitesi güvenli mi? Üye olmak istiyorum TC falan istiyor? Vermek istemiyorum özel bilgilerimi :26:
Canım bende gecen hafta siteyi buldum bilglerimi doldururken çekindim ve kimlik numaramı yazmadım ve kapıda ödeme istedim. Ben internet üzerinden ne kimlik nede kredi kartı kullanmadım asla fakat ürünleri gelince firmanın ne kadar sağlam olduğunu gördüm fatura ve certifikalari görünce ve hemen 2 çi siparişimi geçtim ve gönül rahatlığı ile kredi kartı bilgilerini verip ödemeyi oyle yaptım :) eminim sende ilk siparişinden sonra benimle firma hakkında aynı fikirde olucaksin. Ben hala inanamıyorum bu kadar dürüst bır firmanın var olduguna ve üzülüyorum doa yi geç tanıdım diye.
Ürünler tek kelime muthisler:)

incir
6-06-12, 08:06
Teşekkürler canım hemen sipariş vereyim bari ben de :KK30: Siparişlerin kaç günde geldi ?:KK16:

sedanur25
6-06-12, 08:06
İNCİR
Teşekkürler canım hemen sipariş vereyim bari ben de :KK30: Siparişlerin kaç günde geldi ?:KK16:
Ne demek canım :KK9:
Ben bu geçen pazar değil ondan önce verdim sipariş c.tesi geldi.Bu gecen pazar tekrar verdim sipariş hala beklemeketeyim.
Ptt kargo ile çalışıyorlarmış çok bekledim ben ilk kargoyu.İkincisi için aras kargo ile anlaşmışlar perşembe elinde olur dediler.Büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum..

kkylie
6-06-12, 09:06
İNCİR
Canım vermeyebilirsin de öyle bir zorunluluk yok ama hiçbir sorun çıkmaz TC ni yazsan da çoğumuz yazdık zaten gerçekten çok güvenilirler ve çok iyiler

sedanur25
Ne demek canım :KK9:
Ben bu geçen pazar değil ondan önce verdim sipariş c.tesi geldi.Bu gecen pazar tekrar verdim sipariş hala beklemeketeyim.
Ptt kargo ile çalışıyorlarmış çok bekledim ben ilk kargoyu.İkincisi için aras kargo ile anlaşmışlar perşembe elinde olur dediler.Büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum..
Kargo şirketleriyle ilgili büyük problemler yaşandı özellikle sürat kargo siparişler karışmış kaybolmuş falan tamamen kargo şirketinin hatası umarım aras kargoyla bu sorunlar yaşanmaz hemen elimizde olur ürünlerimiz

DiReN81
6-06-12, 09:06
tyrael
kkylie
Teşekkür ederim canım..
İyi ürünlere tonlarca para vermeye alıştık maalesef.Doanın hem fiyatları çookk uygun hem de piyasadaki markalardan çok daha kaliteli.
Çam terebentin çok yararlı bir yağ ama maalesef kuruluk yapıyor doğru fakat başka yağlarla kullandığımız zaman bu problem yaşanmıyor diye biliyorum uygun miktar önemli çok fazla kullanmamalı zaten onlar ne eksik ne de fazla kullanmışlardır içerisinde.
Benim de saç uçlarım çok kurudu maşadan. karışık bakımlar hazırlıyorum kendime keratin maskeleri bu konuda en büyük yardımcım sonra duştan sonra hindistan cevizi yağı sürdüm çok iyi geldi.Argan yağı da sipariş verdim durulanmayan saç bakımı hazırlamıştım onun içine katıp kullanmayı düşünüyorum.
Dökülen saçlar için bakım yağını düzenli kullanmamama rağmen çok fark etti eskisi kadar dökülmüyor artık.Hem yağ sürerken diplerime dökülme oluyordu saçlarımda bunda öyle bi problem yaşamıyorum.Saç uzatmaya yardımcı yağını da almayı düşünüyorum bi dahakine.
Doğru biliyorsun tatlım..Çam terebentin uygun miktarda ve uygun yağlarla beraber hehangi bir olumsuzluk yaşanmıyor..
Çam terebentin bana da uygun değildir mesela..Bir kaç sene önce şampuana koymak gibi bir hata yaptım, ama yarabbim koymaz olaydım..Saçlarıma kar düşmüş misali kepekle gezdim 1 ay..
Ama bu yağlarda böyle bir sorun yaşamadım.Saçları kuru olanlar da yaşamaz diye düşünüyorum:KK34:..Envai çeşit yağ var çünkü...Bana çok iyi geldi...

kkylie
6-06-12, 10:06
DiReN81
Doğru biliyorsun tatlım..Çam terebentin uygun miktarda ve uygun yağlarla beraber hehangi bir olumsuzluk yaşanmıyor..
Çam terebentin bana da uygun değildir mesela..Bir kaç sene önce şampuana koymak gibi bir hata yaptım, ama yarabbim koymaz olaydım..Saçlarıma kar düşmüş misali kepekle gezdim 1 ay..
Ama bu yağlarda böyle bir sorun yaşamadım.Saçları kuru olanlar da yaşamaz diye düşünüyorum:KK34:..Envai çeşit yağ var çünkü...Bana çok iyi geldi...
Benim de şampuanımda vardı galiba biraz da ondan dolayı saç uçlarım kurudu fazla koydum sanırım :26: Şimdi doanın şampuanını bi de kremini kullanıyorum çok memnunum özellikle krem keratin de varmış içerisinde :KK9: watsons maskelerimi bir kenara attırdı haftada 1 kez kullanıyorum artık onları, doa krem maske gibi zaten çok hoş :KK16:

incir
6-06-12, 11:06
Hindistan cevizi yağı, pirinç kepeği yağı ve şampuan siparişi verdim iz önce :KK52: heyecanla bekliyorum paketimi.

kkylie
6-06-12, 12:06
İNCİR
Hindistan cevizi yağı, pirinç kepeği yağı ve şampuan siparişi verdim iz önce :KK52: heyecanla bekliyorum paketimi.
Çok güzel şeyler almışsın güle güle kullan :)
Yaa bu doa hakkaten bağımlılık yapıyor sanırım daha kullandıklarım bitmeden herşeyden yine sipariş veresim var :KK9:

mavikus
6-06-12, 18:06
DiReN81
Benim de yanlış kullandığım için uçlarından hatırı sayılır miktarda aldırmama sebep olmuştu çam terebentini. Bu yüzden doa nın saç bakım yağını da sadece saçlı deriye kullanmıştım. Saç boylarına tek satılan yağlarından sürmüştüm. Benim de doğru oranda kullandıklarına şüphem yok, yoğurdu üfleyerek yer hale geldim ama

kkylie
6-06-12, 19:06
mavikus
Benim de yanlış kullandığım için uçlarından hatırı sayılır miktarda aldırmama sebep olmuştu çam terebentini. Bu yüzden doa nın saç bakım yağını da sadece saçlı deriye kullanmıştım. Saç boylarına tek satılan yağlarından sürmüştüm. Benim de doğru oranda kullandıklarına şüphem yok, yoğurdu üfleyerek yer hale geldim ama
Aynen kestiriyorum kestiriyorum kırıklar hiç gitmiyor yaa o kadar kurudular boya olsaydı bi de nolcaktı acaba :KK14:

DiReN81
mavikus
Evet canım..İlk kullandığımda hafif tedirgin olmadım desem yeridir. Ama hiç bir sorun yaşamadım..Yalnız ben de saç boylarına sürmedim, o konudaki etkisini bilemiyorum, diplerine uyguluyorum:44:

DiReN81
kkylie
Aynen kestiriyorum kestiriyorum kırıklar hiç gitmiyor yaa o kadar kurudular boya olsaydı bi de nolcaktı acaba :KK14:
Canım hindistan cevizi bana çok iyi geldi o konuda ya..Denemiş miydin bilmiyorum ama şiddetle tavsiye ediyorum..

kkylie
DiReN81
Canım hindistan cevizi bana çok iyi geldi o konuda ya..Denemiş miydin bilmiyorum ama şiddetle tavsiye ediyorum..
Bir kez denedim ve çok iyi geldi canım devam edemedim sonra etseydim eminim kuruluklar giderdi ama daha 3 gün önce kestirdim korka korka biliyorsun kuaförleri 2 3 cm aldırdım ama sanki hiç kesilmemiş gibi yine aldırcam 1 ay sonra çare yok kırıkları kestirmekten başka bişey yapılamıyor maalesef :KK14:

DiReN81
Bak shea yağıyla nem maskesi de yapmıştık..Ben mavikuştan öğrenmiştim onu da..
Bir defa yaptım, o da kuruluğa, dolayısıyla da kırılmaya baya iyi geliyor..

Ama hindistan cevizi daha kolay :KK1:
Banyodan sonra serum gibi sürüyorum saçlarıma, öyle kalıyor zaten diğer yıkamaya kadar..

kkylie
DiReN81

Banyodan sonra serum gibi sürüyorum saçlarıma, öyle kalıyor zaten diğer yıkamaya kadar..
Devamlı kullanayım o zaman bi kereyle olcak iş değil tabiki inş kestirmekten kurtulurum artık yoksa bir cinnet anında kesicem bütün saçımı :KK14:

incir
Sipariş takibime baktım az önce, kapıda ödeme istemiştim ancak 'önce para ablacım yazıyo' gelmicekmi şimdi siparişim yanlış mı yaptım ben :KK14:

kkylie
İNCİR
Sipariş takibime baktım az önce, kapıda ödeme istemiştim ancak 'önce para ablacım yazıyo' gelmicekmi şimdi siparişim yanlış mı yaptım ben :KK14:
Yok doğru yapmıssındır otomatik bir iletidir o

sedanur25
6-06-12, 20:06
DiReN81

Canım bu shea butter la nasıl nem maskesi yaptım acaba?benimde saclarım acayip kuru :KK43: bu arada bu ürün geldi ertesi gün 1 tane daha istedim:) oyle müthiş geldi bana:) bolca var maskesini de öğrenirsem onuda yaparım artık :)

DiReN81
Canım ben eski nesil saç kreminden bir kaba koydum, içine bir miktar shea yağını benmari usulü erittim koydum, biraz da argan yağı koymuştum..
o zaman hindistan cevizi yağım yoktu..Sende varsa kremini içine shea yağı ile hindistan cevizi yağı koy eritip..Saç boylarına sür..Yani bilmiyorum dibine uygulamadım ben:44:

Baya bir bekletmiştim ben..Sabahtan akşama kadar..O yüzden ne kadar beklemesi gerektiği konusunda net fikrim yok, en az 2-3 saattir heralde:44:
Kuruluğa gerçekten birebir geliyor..

sedanur25
DiReN81
Canım ben eski nesil saç kreminden bir kaba koydum, içine bir miktar shea yağını benmari usulü erittim koydum, biraz da argan yağı koymuştum..
o zaman hindistan cevizi yağım yoktu..Sende varsa kremini içine shea yağı ile hindistan cevizi yağı koy eritip..Saç boylarına sür..Yani bilmiyorum dibine uygulamadım ben:44:

Baya bir bekletmiştim ben..Sabahtan akşama kadar..O yüzden ne kadar beklemesi gerektiği konusunda net fikrim yok, en az 2-3 saattir heralde:44:
Kuruluğa gerçekten birebir geliyor..
Cok teşekkür ederim cnm . Üsenmeden her sorduğuma cevap yazıyorsun . Kremim gelir gelmez yapacagım :)
Hersey o güzel gönlünce göre olsun.

DiReN81
6-06-12, 22:06
sedanur25
Cok teşekkür ederim cnm . Üsenmeden her sorduğuma cevap yazıyorsun . Kremim gelir gelmez yapacagım :)
Hersey o güzel gönlünce göre olsun.
Rica ederim ne demek..Bildiğimiz şeyleri elbette paylaşıcaz canım benim, senin de her şey gönlünce olsun:KK16:

srma35
7-06-12, 07:06
Hımm, merak ettim şimdi. Ben de bir deneyeyim o zaman. :)
Bu arada kızlar yine aynı markanın doanın şampuanı var. Aranızda onu kullanan oldu mmu acaba? Memnun kaldınız mı?

kkylie
7-06-12, 11:06
srma35
Hımm, merak ettim şimdi. Ben de bir deneyeyim o zaman. :)
Bu arada kızlar yine aynı markanın doanın şampuanı var. Aranızda onu kullanan oldu mmu acaba? Memnun kaldınız mı?
Çoğumuz memnun canım
Ben yıpranmış saçlar için olanını kullanıyorum bi de kremini şampuan hacim ve parlaklık verdi saçıma sülfatsız olduğu için en büyük artısı da bu zaten
kreminde de keratin varmış biliyorsun saçın yapı taşı maske gibi çok güzel saçımın elektriklenmesini önlüyor yeni kullanmaya başladım 1 aylık kullanımda etkileri daha cok belli olur tabiki

bsragzde
8-06-12, 19:06
kızlarr bana da yardım edin ne olur :) saçlarıma eylül ayında röfle yaptrmştm 2 ay sonra sıkldm kızıla boyandı artarda defalrca baya döküldü tabi o dönem ama şimdi de duştan çıkınca çok dökülüyo duşa girmeye saçımı taramaya korkar oldum yemin ederim kabus gibi saç taramak benim için ne yapsam bilemiyorum ama iyce canım sıkıldı babam dökülmüyo filan diyo ama eskisi kadr çok değil topllayınca anlıyorum. saç şampuanım doa saç dökülmeleri için olan kullanalı 4yada 5 sefer oldu saç kremi de yıparnmış saçlar iin olanı ama ben maskye yapıp kullanıyorum onu . duştan cıkınca mavi su kullanıyorum . ne yapsam bilmiyorum bu yağlar işe yarıyosa bende kullanıcam annemin var o yaradığını memnun oldupğunu söylüyo ama size de bi sorayım dedm :9

DiReN81
8-06-12, 20:06
bsragzde
kızlarr bana da yardım edin ne olur :) saçlarıma eylül ayında röfle yaptrmştm 2 ay sonra sıkldm kızıla boyandı artarda defalrca baya döküldü tabi o dönem ama şimdi de duştan çıkınca çok dökülüyo duşa girmeye saçımı taramaya korkar oldum yemin ederim kabus gibi saç taramak benim için ne yapsam bilemiyorum ama iyce canım sıkıldı babam dökülmüyo filan diyo ama eskisi kadr çok değil topllayınca anlıyorum. saç şampuanım doa saç dökülmeleri için olan kullanalı 4yada 5 sefer oldu saç kremi de yıparnmış saçlar iin olanı ama ben maskye yapıp kullanıyorum onu . duştan cıkınca mavi su kullanıyorum . ne yapsam bilmiyorum bu yağlar işe yarıyosa bende kullanıcam annemin var o yaradığını memnun oldupğunu söylüyo ama size de bi sorayım dedm :9
Bu ara bakım olayına ara ver canım..Mevsimsel dökülme yaşıyor olabilirsin, ama değerlerinde de bir anormallik olabilir.. benim de durumum aynı..Fakat benim aşırı miktarda demir eksikliği çıktı..Değerlerini ölçtür derim..

bsragzde
8-06-12, 21:06
DiReN81
Bu ara bakım olayına ara ver canım..Mevsimsel dökülme yaşıyor olabilirsin, ama değerlerinde de bir anormallik olabilir.. benim de durumum aynı..Fakat benim aşırı miktarda demir eksikliği çıktı..Değerlerini ölçtür derim..
canım kanım düşük ama benim küçüklüğümden beri hep düşük hiç düzelmedi. benim kistim yüzzünden hormanlara bakıldı ve o da normal çıktı aslında bu iyi bişey . her sabah pekmez mi içsem sinirlenyrm üzülüyorm artk :KK43:

DiReN81
8-06-12, 21:06
bsragzde
canım kanım düşük ama benim küçüklüğümden beri hep düşük hiç düzelmedi. benim kistim yüzzünden hormanlara bakıldı ve o da normal çıktı aslında bu iyi bişey . her sabah pekmez mi içsem sinirlenyrm üzülüyorm artk :KK43:
Demir hapı kullansan bir süre? Tabi kendi başına değil, bir doktora görünerek? Pekmezde içebilirsin tabi..
Çok sinir bozucu bir durum biliyorum tatlım:KK50:

bsragzde
8-06-12, 22:06
DiReN81
Demir hapı kullansan bir süre? Tabi kendi başına değil, bir doktora görünerek? Pekmezde içebilirsin tabi..
Çok sinir bozucu bir durum biliyorum tatlım:KK50:
gidicem canım doktra bi istanbula gidiyim de :)

tyrael
10-06-12, 10:06
kkylie
Teşekkür ederim canım..
canım şu bahsettiğin durulanmayan saç bakım yağını nasıl hazırlıyorsun? bana da tarif edermisin? saçı ağırlaştırıyor mu acaba?
ben sönük ve yağlı bir görüntüsü olsun istemiyorum ama eğer değilse kesinlikle kullanırım