TEST

3 yıllık saç dökülmesi hikayem:(((

sanspasa
9-08-12, 10:08
Maritsa
Size güveniyorum kızlar .
Duş başlığım cuma ya da cumartesi elimde olacakmış .Geldiği gibi rollerimla birlikte kullanacağım .
Feci korkum vardı ama sizler rahatlattınız beni ,çok sağolun iyi ki varsınız .

Kızlar dökülme roller sayesinde durdu diyelim ,yeni saç çıkartmak için ne yapmak lazım :44: benim kedi tüğü kadar kaldı ,çok üzülüyorum çok :KK43:
sevgili maritsa

dermarollerın amacı saç dökülmesini durdurmak değil

saç çıkmasını sağlamak zaten

ama kullanan herkeste ilk belrti olarak yaptığı ilk güzel gelişme saçın dökülmesinde ki azalma

yani roller kullanmaya başlayanda ilk belirti dökülmenin durması yada azalması oluyor

saç çıkma olayı ise kişiden kişiye değişir bende 4-5 ay sonra saç çıkmaya başladı bu benim yaşımla alakalı yaşadığım stresle alakalı yada beslenme düzenimle alakalı olabilir

20 li yaşlarında bi kadında belki 2 ayda saç çıkar

sadece roller kullanmak bi tedavi şekli zaten ama sen bu da bana iyi gelir dediğin bi ilacı yada şampuanı kullanabilirsin bu sadece rollera yardımcı olur ve daha çabuk sonuç alırsın

duş başlığı dedi peri çok mantıklı ben de şampuanıma çam terebentin koyup kullanıyorum yıllardır

lütfen biraz daha pozitif olmaya çalış

sanspasa
9-08-12, 12:08
sevgili maritsa

yüzüm için kullanırken de aynı rollerımı kullanıyorum 1,5 çünkü yüzümde ergenlikten kalma sivilce çukurları var artık epey küçüldüler

rollerı yüzümün her yerine uyguluyorum aşağı yukarı sağa sola ve çaprazlama

her yerden en az 5 er kez geçiyorum

önce kızarıyor sonra yanıyor az bi şeyde şişme oluyor ama ertesi gün en geç 3 gün içinde geçiyor

uyguladıktan hemen sonra lancome un Visionnaire adındaki kremini sürüyorum bu krem de bi mucize zaten

bi kaç gün sonra cildim üstteki ölü deriyi döküyor altından her geçen gün daha güzel bi cilt çıkıyor

ben biraz cesur bi kadınımdır acıyada dayanırım o yüzden o sorduğun emla kremi sürmüyorum ama sen acya dayanamıyorsan sürebilirsin

ayrıca öyle dayanılmayacak bi acı da olmuyor

rollerı temizlerken 1-2 litre kettle da su kaynatıyorum güzelce rolların üstünden döküyorum sonra oksijenli su da 2-3 dk bekletip kuruyunca kutusuna koyuyorum

her kullanımda aynı şeyi tekrar ediyorum

38 yaşındayım bu arada

özelden cevap yazamadım kusura bakma

sanspasa
yüzüm için daha önce argan yağı kullandım

ama ben de iyi bi sonuç vermedi

benim cildim zaten yağlı bide argan sürünce hiç olmuyordu çünkü bu krem değil yağ zaten

bu lancome un visionnaire kremi süper bi şey yeni keşfettim

bana da çok iyi geldi

havalardan dolayı yüzümde sık sık yapmıyorum rolları sonbaharda sık sık yapmaya başlarım

sanspasa
biraz daha cesaretle çok daha mutlu kızlar olacak bu sayfada

biraz cesaret

korkulacak bi şey yok

Maritsa
9-08-12, 13:08
sanspasa iyi oldu buraya yazdığın aslında,herkes faydalanmış oluyor böylelikle.

Çok sağol verdiğin bilgiler için .

şüko
9-08-12, 14:08
selam kızlar,
eşim işi icabı bugün gittiği prof. bir dermatolog ile görüşmüş,dermarollerdan bahsetmişler,dermatolog, dermaroller uygulamasını kendi merkezlerinde saçta olsun ciltte olsun kullandıklarını söylemiş,doğum çatlaklarında bile kullanılıyormuş,XXXXXXXXXXXXXXX....
bu tür uygulamaları eylül ekim ayı gibi yaptıklarını söylemiş,güneşin zararlı etkilerinden dolayı,
ama ben zaten genelde evdeyim dışarıya akşamları çıkıyorum...sizi bilgilendirmek istedim bu konuda...
c.tesi 5 günlüğüne tatile gideceğiz o zaman kullanmam sadece ,güneşte fazla kalacağım için...
sansapa sen dermaroller saç uygulamasından sonra gündüz çıkıyormuydun dışarıya canım?
hepimize bol saçlı günler...

şüko
epeydir saçımdaki tek tük beyazlar dikkatimi çekiyordu...
ama genelde boyalı olduğu için çok belli olmuyorlarmış demek ki...saçlarımı kısa kestirince boyada kalmadı saçımda ...bugün güneşte ayna ile saçlarıma baktım o kadar çok beyazlarım artmış ki anlatamam...
tamam yaşım 38 beyazlarımın olması son derece doğal ama...şu son zamanlarda sanki birden arttı...ya da vardı da ben mi şimdi farkediyorum...
komşum bile farketti saçlarındaki beyazlar ne kadar artmış dedi...
stresten mi beyazladılar acaba?
aslında ne kadar da basit şeyleri takıyoruz bazen kafamıza.....

sanspasa
şüko
ama genelde boyalı olduğu için çok belli olmuyorlarmış demek ki...saçlarımı kısa kestirince boyada kalmadı saçımda ...bugün güneşte ayna ile saçlarıma baktım o kadar çok beyazlarım artmış ki anlatamam...
tamam yaşım 38 beyazlarımın olması son derece doğal ama...şu son zamanlarda sanki birden arttı...ya da vardı da ben mi şimdi farkediyorum...

saçtaki beyazlara da iyi geldiği renginin kendiliğinden koyulaştığını duydum ben de ki beyazlar da sanki azaldı

güneş ışığına maruz kalmadım hiç kullanırken o yüzden sen de tatil dönüşü devam edersin

bol moralli güzel bi tatil olsun

iyi eğlenceler

sanspasa
9-08-12, 15:08
şüko

ya da geceleri yatmadan yapabilirsin

sabaha kadar zaten kafa derin çoktan iyileşmiş olur

yaptıktan 15 dk sonra açtığın gözenekler kapanıyor sabaha kadar da bol bol vaktin olur

naz1215121
9-08-12, 17:08
peri1
sevgili naz, emin ol seninle aynı duygualrı paylaşıyoru(birbirimize iyi gelme konusunda). 3 yıl önce dökülmem başladığında mevsimsel diye aldırmadım başta . bir süre sonra durdu. sonra yeniden başladı sonra yeniden durdu. ama durdu dediğimde de sadece azalıyordu. ilk zamanlar 200 teli rahat buluyordu canım. şöyleki; eşime saçım dökülüyor dediğimde sen abartıyorsun diyordu. birgün saçıma elini atıp toplamasını istedim. sinirden küplere bindi(ban değil saçıma) elini her attığında rahat 10-20 tel geldi ha bitti habitecek bitmedi özetle. ben başlarda tel saydım sonra bıraktım(bence sende sayma zaten sinirlerin bozuluyor). adet dönemine yakın daha doğrusu ovulasyon sonrası saç dökülmem daha da artıyordu(sbebini aratırdım bu dönemde progesteron hormonu fazla salınıyor oda saç dökülmesine sebep olabiliyormuş). zaman içerisinde azalma ve artma şeklinde devam etti özetle. takiii
herşeyi bırakıp son uygulamalara başlayıncaya kadar. ben sitede kantaron tb saç dökülmesine iyi geldiğini duymuştum. onu bile başlamıştım inanki. saç dökülmeme değil ama en azından stresime iyi geldi.( ev halkı sesimi daha ksık volümde dinliyor bu sayede:))) bence seninde dökülmen duracak merak etme(benim hiç ümidim kalmamıştı. eski yazılanalrı hatırlarsın) sadece biraz sabır ve inanç. onu asla kaybetme. Rabbim derdi verdi emin ol dermanı da verecek. inan yeterki. seviglerimle
Benim gecen sene agustos ayinda ameliya oldum o zamandan sonra basladi hersey. Ameliyattan ciktiktan bir hafta sonra hic dokulmeyen saclarim cok olmiycak sekilde dikulmeye basladi gunde 50 teli gecmiyordu ama bu bejim icin dokulmeydi cunku eskiden alime sacimi attigimda ya gelmezdi yada bir tel gelirdi daha sonra hic unutmuyorum hem sacimi kestiriyim hemde boyatiyim birdahada boyatmam kendine gelir belkide die 3 eyluldu kuafore gittim saclarimi kesti boyadi ve ertesi gun sabah uyandigimda mahvolum resmen o boyadan sonra dahada fazlalasti dokulmelerim evde ciglik cigligaydim 500 600 tel rahat elime geliyordu dusa girdigimde aglaya aglaya cikiyordum bu kadar dokulemez sac diye dusunuyordum daha sonra boylece bir ay gecti tabi ben doktor doktor gezdim istanbulada gittim akademi sac terapi merkezi diye bi yere hepsi telogen effluvium ildugunu aoylediler bana kimse erkek tipi sac dokulmesi demedi bir iki ay sonra eskiye oranla daha azaldi dokulmelerim 250 300 tel vardi ben usenmeden sayiyordumda:) tsbi saydikcada aglama krizlerine giriyordum.daha sonrasini takiben aylardan bu zamana kadarda her ay sac dokulmem bir atti bir azaldi azaldiginda gunde 50 60 tel dokuluyor faxla ildugu donemlerdede rahat 150 teli buluyordur halada ayni gidiyor . Her ay bir hafta kadar azalir sonrada yine fazlalasir hep umitleniyorum azaldigi zamanlarda tamam diyorum hu sefer bitiyor ama malesef yine basa donuyorum:KK43: anlamadigim o kadar soktor gezdim 15 tane kesin gittim ama sadece prof server beyle prof oya hanim erkek tipi sac sokulmesi dedi diger kalanlarin hepsi sacimin dplerini mikroskopla incelemelerine ragmen telogen dokulme erkek tipi degil dedi ama ben bile mikroskoptan sac tellerime baktiginda ince telli kalin telli savlarimi gorebilyordum incelmis saclar belliydi kalin saclarimla karisikti mikroskoptan bakilinca erkek tipimi telogen dokulmemi oldigu hemen anlasilmaz mi peri? Sonucta telogen dokulme incelme olmadan sac dokulmesidir dier doktorlar nasil telogen dokulme dediler anlamia degilim. He bide bu arada ben gecen aya ladar o kadar kotuydumki bunu anlatamam herseyden bezmis ve yilmistim ama sen bide hairx firmasindaki sac sisteminsen bahsesince ben hem hairx firmasini hemde islerinde wn iyi olan hairlife firmasiyl konustum ve sayende icim rahatladi en azindan cok kotu durumuda gelsem boyle bir sac sistemunin var oldugunu ogrwndim sayende. Suan cok daha mutluyum hem senin sayende hem hepiniz sayesinde hemde en azindan sacimin cok kotu duruma gitsede bu sac sistemi sayesinde. Umarim hepiniz icin hersey yolunda gider ve bu durumu yasamayiz ve insallah 3 sene boyunca seni huzursu eden bu durumu birdaha yasamazin ben inabiyorumki bundan sonra eskisi gibi saglikli saclara kavusucaksin bu kadar sene sonunda artik mutlu olma zamani:)) benimde rollerim geldi biraz once yarin basliyorum unarim fayda gorurum dus baslinida aldiktan sonra hersey tamam olucak umutluyum insallah bende sifa bulurum

periperili
milkshakem
Sakın moralini bozma sevdiklerin yanında olduğunu düşün onlar oldugu icin sukret cok rahatlatiyor:)
Peki hangi doktora gittin:) bak ben senelerdir doktora gidiyoum çaresiz bir dökulmem var yani nedeni bulunamayan :KK43:
Ne güzelki Rabbim senin yüzünü guldurmus:) biz burda bir neden bulsalar da tedavi olsak diye dua ediyoruz :) o yzden sna sevindim :) saclarin duzeldigindede haberini bekliyor olucagiz :))
yüzüm gülermi bilmiyorum inş. Allah yüzüme bakar şimdi bu alerjik bakteriyi önlemeye çalışıyor 1 ay sonra kontrolüm var inş. geçmiş olur olmadı başka şeylere bakıcaz dedi umutla bekliyorum. Allah herkese yardım etsin saç tüy diyoruz ama çok önemli bi bayan için istemediğimiz yerde çıkar istediğimiz yerde çıkmaz zaten lanet şeyler :KK70:

sanspasa
sevgili naz

rollerını güle güle kullan

başarmana az kaldı

moraller yüksek hastalıklar eskidendi

kapı kapı dr gezdiğin günler geçmişte kaldı

gulken00
10-08-12, 07:08
peri1
herkese merhaba;
3 yıl önce ciddi bir üzüntüyle başladı herşey. başlangıçta geçici bir dökülme olduğunu düşündüğüm dökülmem saçlarımda seyrelme(tepe bölgemde) olduğunu farketmemle hayatımı altüst etti. başladım çözüm arayışlarına.... hertürlü tahlilim yapıldı(demir, vitamin, çinko, hormon, troid vs vs....) herşey normaldi. dökülmenin genetik olduğu söylendi. gerçektende annem ve ablamın saçları seyrek:KK43:(( ama benim başıma gelmez diye düşünmüştüm hep. 3 yıldır kullanmadığım hiç bişey kalmadı hem ilaç hemde bitkisel(ilaç: pantogar, priorin, medobikomplex, biotin, diane. bitkisel de aklınıza ne gelirse kantarondan tutunda ısırgana karanfile badem yağına vs vs..) ama saç dökülmem de hiç azalma olmadı. zaman zaman oh çok şükür azalıyor dediğim oldu fakat en fazla 1 hafta..bu arada saç da ektirdim. onlarda tuttumu bilmiyorum çünkü saç dökülmem aynı hızda devam etti......şuan 3 yıl önceki saçalrımın resmen 4 de 1 i kaldı ve artık tepemde saç derim görünüyor.... çalışıyorum ve kapatmak için saç fiberi kullanıyorum mecburen.. insanlardan uzaklaştım, içime kapandım...dışarı çıkmak istemiyorum işim ve evim arasında gördüğüm dünya dışında dış dünyam kalmadı...(bunları yazarken bile ağlıyorum düşünün halimi).son 2 haftadır kullandığım herşeyi bıraktım belki çok fazla şey kullanıyorum saçıma diye. sadece sarımsaklı şampuan(içinde bepantene, evigen ve bemix amp var), bide netten aldığım bitkisel bir karışım var. sanki hafif azaldı gibi dökülme....tükenmişlik sendromu yaşıyorum resmen... benim sizden ricam aranızda bu kadar uzun süreli dökülme olupta (özellikle tepeden seyrelme boyutunda) saçları eski haline gelen var mı? varsa nasıl oldu .... ne olur azıcık ümittttt...
Merhaba, öncelikle kesinlikle dr. gitmelisin. Çeşitli tesler yapılıyor. Eğer bir problem varsa ki içsel o zaman tedavisi gereği kullandığın bakımlara bile gerek kalmayabilir. Haftada 1 bakım yapman yeterli gelir yine de. Çünkü saçı çok yormakta iyi değil.

Sarımsak rendeleyip badem yağı, zeytinyağına ekleyebilirsin. Üzüm çekirdeği tozunu tercihen bal veya yoğurta karıştırıp, yiyebilirsin. Hem kan yapar zinde tutar hem de saçlara iyi gelir.
Bir de karanfilli suyu önerenler var. Ben kullanmıştım fakat saçım kuru olduğu için bıraktım. Çörek otu yağını kullanıp saçları çıkanlar olmuş ve beyaz saçı olanlara da iyi geliyormuş. Ben çok kullandım çörek otu yağını faydalı olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca önemli olan bu yağların orjinal olmasıdır. Ona çok dikkat etmek gerekiyor. Örneğin çörek otu yağını annem 1 litre olarak eminönünden almıştı. Kokusundan görünüşünden bile belli oluyor orjinal olduğu.
Benim de orealden saçlarım döküldü ve eski canlılığı yok artık azaldı saçlarım :KK43: yine başlıcam bakımlara inş.
Yağların içine bemix evigen bepanthen ampulleri de kullanan varmış. Faydalı olur die belki paylaşmak istedim. Eczecılara danışabilirsin.

Canım umarım saçların biran önce sağlığına kavuşur. :nazar:

peri1
10-08-12, 15:08
Maritsa
Size güveniyorum kızlar .
Duş başlığım cuma ya da cumartesi elimde olacakmış .Geldiği gibi rollerimla birlikte kullanacağım .
Feci korkum vardı ama sizler rahatlattınız beni ,çok sağolun iyi ki varsınız .

Kızlar dökülme roller sayesinde durdu diyelim ,yeni saç çıkartmak için ne yapmak lazım :44: benim kedi tüğü kadar kaldı ,çok üzülüyorum çok :KK43:
canım zaten roller le dökülme durunca yeni saçların da çıkacağı anlamına gelir zaten bence çünkü kök beslenmeye başlamış demektir. ama beraberinde destek amaçlıda saç tırnak bakım tablaetleti var( ben shen min tb kullanıyorum).onlardan alman sanki olayı hızlandırır gibi. şuan benimn tepemde küçük saçlar var

peri1
şüko
canım 18 yaş üstü saç beyazlaşması stres, genetik beslenme gibi sebeplerden olarak kabul ediliyor ve genelde sebep araştırmaya gerek yok deniyor. ama 18 yaş altı başlayan beyazlarda mutlaka sebep araştırmak gerek . özellikle bazı deri hastalıkları ve bakır çinko eksiklşiği erken beyazlama sebebi.
selamlar

peri1
naz1215121
Benim gecen sene agustos ayinda ameliya oldum o zamandan sonra basladi hersey. Ameliyattan ciktiktan bir hafta sonra hic dokulmeyen saclarim cok olmiycak sekilde dikulmeye basladi gunde 50 teli gecmiyordu ama bu bejim icin dokulmeydi cunku eskiden alime sacimi attigimda ya gelmezdi yada bir tel gelirdi daha sonra hic unutmuyorum hem sacimi kestiriyim hemde boyatiyim birdahada boyatmam kendine gelir belkide die 3 eyluldu kuafore gittim saclarimi kesti boyadi ve ertesi gun sabah uyandigimda mahvolum resmen o boyadan sonra dahada fazlalasti dokulmelerim evde ciglik cigligaydim 500 600 tel rahat elime geliyordu dusa girdigimde aglaya aglaya cikiyordum bu kadar dokulemez sac diye dusunuyordum daha sonra boylece bir ay gecti tabi ben doktor doktor gezdim istanbulada gittim akademi sac terapi merkezi diye bi yere hepsi telogen effluvium ildugunu aoylediler bana kimse erkek tipi sac dokulmesi demedi bir iki ay sonra eskiye oranla daha azaldi dokulmelerim 250 300 tel vardi ben usenmeden sayiyordumda:) tsbi saydikcada aglama krizlerine giriyordum.daha sonrasini takiben aylardan bu zamana kadarda her ay sac dokulmem bir atti bir azaldi azaldiginda gunde 50 60 tel dokuluyor faxla ildugu donemlerdede rahat 150 teli buluyordur halada ayni gidiyor . Her ay bir hafta kadar azalir sonrada yine fazlalasir hep umitleniyorum azaldigi zamanlarda tamam diyorum hu sefer bitiyor ama malesef yine basa donuyorum:KK43: anlamadigim o kadar soktor gezdim 15 tane kesin gittim ama sadece prof server beyle prof oya hanim erkek tipi sac sokulmesi dedi diger kalanlarin hepsi sacimin dplerini mikroskopla incelemelerine ragmen telogen dokulme erkek tipi degil dedi ama ben bile mikroskoptan sac tellerime baktiginda ince telli kalin telli savlarimi gorebilyordum incelmis saclar belliydi kalin saclarimla karisikti mikroskoptan bakilinca erkek tipimi telogen dokulmemi oldigu hemen anlasilmaz mi peri? Sonucta telogen dokulme incelme olmadan sac dokulmesidir dier doktorlar nasil telogen dokulme dediler anlamia degilim. He bide bu arada ben gecen aya ladar o kadar kotuydumki bunu anlatamam herseyden bezmis ve yilmistim ama sen bide hairx firmasindaki sac sisteminsen bahsesince ben hem hairx firmasini hemde islerinde wn iyi olan hairlife firmasiyl konustum ve sayende icim rahatladi en azindan cok kotu durumuda gelsem boyle bir sac sistemunin var oldugunu ogrwndim sayende. Suan cok daha mutluyum hem senin sayende hem hepiniz sayesinde hemde en azindan sacimin cok kotu duruma gitsede bu sac sistemi sayesinde. Umarim hepiniz icin hersey yolunda gider ve bu durumu yasamayiz ve insallah 3 sene boyunca seni huzursu eden bu durumu birdaha yasamazin ben inabiyorumki bundan sonra eskisi gibi saglikli saclara kavusucaksin bu kadar sene sonunda artik mutlu olma zamani:)) benimde rollerim geldi biraz once yarin basliyorum unarim fayda gorurum dus baslinida aldiktan sonra hersey tamam olucak umutluyum insallah bende sifa bulurum
canım benim . öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim. inş saç olayını halleder sonrasında hayatımzıdaki başka güzelşeylerden bahseder. diğer şikayeti olan arkadaşlarada biz böyle yaptık düzeldik diyerek yardım ederiz:))). telogen saç dökülmesi ve erken evre erkek tipi(yada kadın tipi) saç dökülmesi zaten sıklıkla karışır. daha önce de yazöıştım belki dikkatini çekmiştir dermatoskop(senin mikroskop dediğin şey) sadece saç diplerine bakmaya yarıyor canım. yani sadece fotograf bir nevi. bakan doktorun yorumu geri kalan. kadın tipi dökülmenin başlangıcında da saçlar heryerden dökülür(klasik erkelerde görülen dökülemnin aksine. onlarda dökülme hep tepedendir). yani telogen dökülme gibi. ama dökülen saçların yerine çıkan saçlar daha ince tellidir ve en öenmlisi uçları sivridir. saç çizginin önündeki kısa saçlara bakarsan daha iyi anlarsın. o saçlar zaman içinde çok uzamadan dökülür ve yerine çıkan tüylerde kısa ve ince olarak kalır.ama telogende saç dökülür yerine çıkan kıllar kısa ama renkleri koyu ucları sivri olmayan kıllardır. (bazen arkadaşlar diyor ya elime jilet gibi saç geliyor). ama sonuç olarak tıbbın iki hastalıktada son basamak tedavisinde minoksidil yer alıyor. yani telogen dökülme ve tedaviye cevap vermiyorsa son basamak olarak onda da minoksidil veriliyor. tedavi de en öenmli olan şey moralin iyi tutulması arkadaşım. sen moralini yüksek tut inan iyileşeceğine gerisi daha kolay gelecek inşallah. ben bu topiği ilk açtığımda bırak hayattan zevk alamayı nerdeyse ölmek için dua eder hale gelmiştim. iki çocuğum var onlar olmasa belkide denemiştim o kadar düşün. ama çok şükür şimdi sana bu yazıyı yazabilecek kadar iyi hissediyorum kendimi.emin ol Rabbim herkese derman veriyor yeterki ona inan. benim bu günlerde dikkatimi çeken küçük saçlarımın çıktığı ve yavaş yavaş aynalara bakar hale gelebildiğim. sanspasa sayesinde umutlarımın bittiği yerde yeniden yeşeren duygularım oldu benimde. ve şimdi mutluyum. ve senin ve diğer arkadaşlarında bu mutluluğu yaşaması için canı gönülden dua ediyorum. hiç bişeyin olmazsa birbirimize ettiğimiz dualrın faydası olacak emin olll.sabır umut ve elele aşacağım arkadaşım.
sevgiyle kallll

peri1
rosee34
Merhaba, öncelikle kesinlikle dr. gitmelisin. Çeşitli tesler yapılıyor. Eğer bir problem varsa ki içsel o zaman tedavisi gereği kullandığın bakımlara bile gerek kalmayabilir. Haftada 1 bakım yapman yeterli gelir yine de. Çünkü saçı çok yormakta iyi değil.

Sarımsak rendeleyip badem yağı, zeytinyağına ekleyebilirsin. Üzüm çekirdeği tozunu tercihen bal veya yoğurta karıştırıp, yiyebilirsin. Hem kan yapar zinde tutar hem de saçlara iyi gelir.
Bir de karanfilli suyu önerenler var. Ben kullanmıştım fakat saçım kuru olduğu için bıraktım. Çörek otu yağını kullanıp saçları çıkanlar olmuş ve beyaz saçı olanlara da iyi geliyormuş. Ben çok kullandım çörek otu yağını faydalı olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca önemli olan bu yağların orjinal olmasıdır. Ona çok dikkat etmek gerekiyor. Örneğin çörek otu yağını annem 1 litre olarak eminönünden almıştı. Kokusundan görünüşünden bile belli oluyor orjinal olduğu.
Benim de orealden saçlarım döküldü ve eski canlılığı yok artık azaldı saçlarım :KK43: yine başlıcam bakımlara inş.
Yağların içine bemix evigen bepanthen ampulleri de kullanan varmış. Faydalı olur die belki paylaşmak istedim. Eczecılara danışabilirsin.

Canım umarım saçların biran önce sağlığına kavuşur. :nazar:
canım önerilerin için teşekkürler. ben o yağların hepsini hatta fazlasını kullandım. hatta yağları bıraktıktan sonra dökülmelerim azaldı desem yeridir. şuan roller kullanıt-yorum ve çok memnunum. ama yinede çok çok teşekkür ederi.

betibeti
peri daha önceden roller kullanmış mıydın sen?

kronik dökülmeyle genetik dökülmenin farkını nasıl anlayabiliriz bir de?

sanspasa
10-08-12, 16:08
peri süpersin

bu moralle saçlar çıkmak için 6 ay falan beklemez

naz1215121
10-08-12, 19:08
peri1
canım benim . öncelikle iyi dileklerin için teşekkür ederim. inş saç olayını halleder sonrasında hayatımzıdaki başka güzelşeylerden bahseder. diğer şikayeti olan arkadaşlarada biz böyle yaptık düzeldik diyerek yardım ederiz:))). telogen saç dökülmesi ve erken evre erkek tipi(yada kadın tipi) saç dökülmesi zaten sıklıkla karışır. daha önce de yazöıştım belki dikkatini çekmiştir dermatoskop(senin mikroskop dediğin şey) sadece saç diplerine bakmaya yarıyor canım. yani sadece fotograf bir nevi. bakan doktorun yorumu geri kalan. kadın tipi dökülmenin başlangıcında da saçlar heryerden dökülür(klasik erkelerde görülen dökülemnin aksine. onlarda dökülme hep tepedendir). yani telogen dökülme gibi. ama dökülen saçların yerine çıkan saçlar daha ince tellidir ve en öenmlisi uçları sivridir. saç çizginin önündeki kısa saçlara bakarsan daha iyi anlarsın. o saçlar zaman içinde çok uzamadan dökülür ve yerine çıkan tüylerde kısa ve ince olarak kalır.ama telogende saç dökülür yerine çıkan kıllar kısa ama renkleri koyu ucları sivri olmayan kıllardır. (bazen arkadaşlar diyor ya elime jilet gibi saç geliyor). ama sonuç olarak tıbbın iki hastalıktada son basamak tedavisinde minoksidil yer alıyor. yani telogen dökülme ve tedaviye cevap vermiyorsa son basamak olarak onda da minoksidil veriliyor. tedavi de en öenmli olan şey moralin iyi tutulması arkadaşım. sen moralini yüksek tut inan iyileşeceğine gerisi daha kolay gelecek inşallah. ben bu topiği ilk açtığımda bırak hayattan zevk alamayı nerdeyse ölmek için dua eder hale gelmiştim. iki çocuğum var onlar olmasa belkide denemiştim o kadar düşün. ama çok şükür şimdi sana bu yazıyı yazabilecek kadar iyi hissediyorum kendimi.emin ol Rabbim herkese derman veriyor yeterki ona inan. benim bu günlerde dikkatimi çeken küçük saçlarımın çıktığı ve yavaş yavaş aynalara bakar hale gelebildiğim. sanspasa sayesinde umutlarımın bittiği yerde yeniden yeşeren duygularım oldu benimde. ve şimdi mutluyum. ve senin ve diğer arkadaşlarında bu mutluluğu yaşaması için canı gönülden dua ediyorum. hiç bişeyin olmazsa birbirimize ettiğimiz dualrın faydası olacak emin olll.sabır umut ve elele aşacağım arkadaşım.
sevgiyle kallll
Seni cok seviyorum ben yaaa:))) rabbim seni cocuklarina sevdiklerine bagislasin Allahim bunu sana bidaha hic yasatmasin bunu canı gonulden diliyorum.insallah bizde sifa bulucaz benim hala umudum var bugun rollerimi kullandim yanlismi dogru mu kullandim bilmiyorum one arkaya saga sola dogru yapmadim on arka ayni yone dogru yaptim yoksa saclarim yolunuo sen nasil yapiosun bide kac kez yapiosun bende oyle aci yanma falanda olmadi sadece iki dakika falan azicik batma ve kasinma hissi hissettim acaba yanlismi yapiyorumki :s

şüko
sanspasa
saçtaki beyazlara da iyi geldiği renginin kendiliğinden koyulaştığını duydum ben de ki beyazlar da sanki azaldı

güneş ışığına maruz kalmadım hiç kullanırken o yüzden sen de tatil dönüşü devam edersin

bol moralli güzel bi tatil olsun

iyi eğlenceler
canım teşekkür ediyorum öpüyorum hepinizi:))))

naz1215121
sanspasa
sevgili naz

rollerını güle güle kullan

başarmana az kaldı

moraller yüksek hastalıklar eskidendi

kapı kapı dr gezdiğin günler geçmişte kaldı
İyki varsiniz hala umudum var ve insallah birlikte basaricaz bugun rollerimin ilk gunuydu insallah bulurum sifami

BlackCat
saç konusunda benim de denemediğim kalmadı:KK43: şimdi karanfili deniyorum . bir arkadaşımın ablasıda bu problemi yaşamıştı. ama o atlatmış şimdi ondan haber bekliyorum ne kullandı nasıl yaptı :KK31::KK31::KK31: öğrenince size de yazarım kızlar ...
bu arada bende doktor kontrolünde ilaçlar solüsyonlar. eczaneden karışımlar yağlar şampuanlar serumlar aklınıza gelen her şeyi denedim .:KK31::KK31:bir ara yenilenir gibi olmuştu ama son bir aydır yeniden arttı belki de mevsimsel diyorum ama o kadar azaldıki ön taraftan açıklıklar belli oluyor artık:KK14:

sanspasa
BlackCat
saç konusunda benim de denemediğim kalmadı:KK43: şimdi karanfili deniyorum . bir arkadaşımın ablasıda bu problemi yaşamıştı. ama o atlatmış şimdi ondan haber bekliyorum ne kullandı nasıl yaptı :KK31::KK31::KK31: öğrenince size de yazarım kızlar ...
bu arada bende doktor kontrolünde ilaçlar solüsyonlar. eczaneden karışımlar yağlar şampuanlar serumlar aklınıza gelen her şeyi denedim .:KK31::KK31:bir ara yenilenir gibi olmuştu ama son bir aydır yeniden arttı belki de mevsimsel diyorum ama o kadar azaldıki ön taraftan açıklıklar belli oluyor artık:KK14:
dermarollerı incele istersen

ben kullanıp hayata yeniden başlayanlardanım hiç tokam yoktu çünkü tutturacak saçım yoktu şimdi sık sık toka alıyorum

burda da bi çok arkadaş başladı

yakında hepsi benim gibi olacak

sen de aramıza katılabilirsin:)

sanspasa
11-08-12, 09:08
sevgili jolly

bebek nasıl

herşey yolunda mı

dr ye sordun mu rollerı

jollyrose
peri1
canım nodülün kendisi değil. ancak hormon bozukluğun varsa dökülme olur. bu arada bir dipnot: hem troid hormon bozukluğu hemde bu bozukluğunu düzelten ilaçlar saçta dökülme yapıyor....
sevgili peri1;

benim haşimato tiroidim ve buna bağli olarak hipotiroidim var.

bugün baştan sona yazdiklarinizi okurken bu yorumunu gördüm.sana danişmak ve fikrini sormak istedim.

dermaroller az çalişan tiroidden ve bu bozukluğu düzelten tiroid hormon ilaçlari yüzünden dökülen saçlarda fayda sağlar mi sence??

saçim çikar mi?dökülmesi durur mu sence?

gecen ay saçim ilac ictigim halde dokuluyor.aceba tiroid ilaclarimi dokuyor diye birkac gun icmedim dokulmesi kesildi.sasirdim

inanamadim.ama icmek zorundayim.icmezsem tum metabolizmam diger hormonlarim kalbim vb.birsuru yer zarar gorucek.bu

yuzden iciyorum.

sence dermaroller bu sebepten bana fayda eder mi?

jollyrose
sanspasa
sevgili jolly

bebek nasıl

herşey yolunda mı

dr ye sordun mu rollerı
sevgili sanspasa mehaba:-)

nasilsin canim?

kitabin geldi mi?ya da siteyi iyice inceledin mi?

bak mutlaka yap tamam mi soğan kürünü?

ayin 16sinda gidicem doktora.bunu jinekoloğa mi yoksa dematoloğa mi sormam gerekir?

walla midemde yanma oluyor cok.berbat bisey bu mide yanmasi.hamilelikte çok olurmus.onun dişinda sıkıntım yok canim benim.

sanspasa
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

peri1
11-08-12, 13:08
betibeti
peri daha önceden roller kullanmış mıydın sen?

kronik dökülmeyle genetik dökülmenin farkını nasıl anlayabiliriz bir de?
betibeti merhaba;
ben öncesinde minoksidille birlikte kullanmak amacıyla 0.5 lik roller aldım ama kullandımmı dersen bir elin parmakları kadar ancak kullanmıştı. attım bir kenara. taki burda yeniden yazışmalar başlayana kadar. ama şuan 1 lik olandan kullanıyorum canım. kronik dökülmeyle (6 aydan uzun süren telogen alopesi) genetik dökülme arasındaki farkı 1 kaç mesaj üstte nazın mesajına yanıt olarak ayrıntılı yazmaya çalıştım canım. genek anlamda dermatolog muayensi sırasında dermatoskop incelemesi ile kesin ayrımı yapılıyor. sevgiler

peri1
naz1215121
Seni cok seviyorum ben yaaa:))) rabbim seni cocuklarina sevdiklerine bagislasin Allahim bunu sana bidaha hic yasatmasin bunu canı gonulden diliyorum.insallah bizde sifa bulucaz benim hala umudum var bugun rollerimi kullandim yanlismi dogru mu kullandim bilmiyorum one arkaya saga sola dogru yapmadim on arka ayni yone dogru yaptim yoksa saclarim yolunuo sen nasil yapiosun bide kac kez yapiosun bende oyle aci yanma falanda olmadi sadece iki dakika falan azicik batma ve kasinma hissi hissettim acaba yanlismi yapiyorumki :s
yanlış anlamazsan sana nazım demek istiyorum. biliyorum benden yaşca küçüksün kardeşim gibi hissediyorum seni..:)))keşke rollerin 05 liğini değilde 1 ya da 1.5 uğunu alsaydın bende 0.5 lik var ama saç derisine işlemiyor tam. rollerin amacı saçın kökünü besleyen damarların ve kollojen yapının iyileşmesini sağlamak. saç kökü derinin az altında. kökün olduğu yerde aynı zamanda bol miktarda damarda var. dolayısı ile sen damarlanmanın olduğu yere kadar tahribat yapacaksın ki iyileşmeyi sağlamak için damarlar genişlesin ve oraya iyileşme sağlayan maddeler gelsin(prp de kan verilmesinin amacıda aynı. yoğun bir şekilde iyileşme ve büyüme sağlayan maddeleri enjekte etmek). 0.5 lik roller eğer tam sonuna kadar (yani bastırarak yaparsan) uygularsan ancak kıl kökünün hemen üstüne kadar etki eder. zira kıl kökü en az 0.4 mm derinlikte. bu arada ölen kılların(daha doğrusu ölmek üzere olanların) kökleri daha yukarda olur bunu da dip not olarak belirteyim. yani her şekliyle 0. 5 onlara etki eder.
ben rolleri saçımı arkada hafifçe topladıktan sonra önden arkaya doğru tarar gibi yapıyorum. ama bu işin asıl uzmanı sanspasa . o varken yol göstermem doğru olmaz:)). en az 10 -15 kez aynı yerden geçmek gerkir yazıyor kaynaklarda. yanma hissi bende banyodan çıktıktan sonrada 1 kaç saat kadar daha devam ediyor . hatta bu gün rahat 5 6 saat sürdü. bi de karıncalanma oluyor bende. hani ayağını üstüne oturursun kalkınca karıncalanır ya. onun hafif formu gibi. sanırım kanlama oluyor:))) (tabi benim düşüncem). yüze roller yaparken ışınsal yapılmalı ama saç için sadece ön arka yeterli olur bence. öpüyorum seni çok çok,
sevgiler

peri1
jollyrose
sevgili peri1;

benim haşimato tiroidim ve buna bağli olarak hipotiroidim var.

bugün baştan sona yazdiklarinizi okurken bu yorumunu gördüm.sana danişmak ve fikrini sormak istedim.

dermaroller az çalişan tiroidden ve bu bozukluğu düzelten tiroid hormon ilaçlari yüzünden dökülen saçlarda fayda sağlar mi sence??

saçim çikar mi?dökülmesi durur mu sence?

gecen ay saçim ilac ictigim halde dokuluyor.aceba tiroid ilaclarimi dokuyor diye birkac gun icmedim dokulmesi kesildi.sasirdim

inanamadim.ama icmek zorundayim.icmezsem tum metabolizmam diger hormonlarim kalbim vb.birsuru yer zarar gorucek.bu

yuzden iciyorum.

sence dermaroller bu sebepten bana fayda eder mi?
canım merhaba,
öncelikle verdiğim bilgileri okuduğun için çok mutlu oldum. umarım birilerinin işine yarar. canım troid hormonlarının fazlalığı ve azlığı saç döker. sadece görüntü sadece farklı dır. birinde ince telli yağlı saçlar vardır. diğerinde kuru kaba saçlar. ama ikisinde de saç dökülür. işin kötü tarafı troid için verilen ilaçlarında bir çoğu saç dökülmesine sebep oluyor. ki sende bunu yaşamışsın zaten. ama dr unla görüşüp ilacını değiştirebilirsin canım. çün bazıları dökülmeye sebp olmuyor bildiğim. dermarollerin etki mekanizması sebeb yönelik değil. yani hastalığı (mesela demir eksikliğ, guatr gibi) tedavi etmek değil. saç köklerinin hem beslenmesini hem de deri altında tutunmasını (büyüme ya da iyileştirme faktörleri denen maddeler yoluyla) sağlamak. dolayısı ile sebep ne olursa olsun roller amacına ulaşır bence. eğer düzenli ve azimle yapılırsa(en güzel örneği sanspasa(onu çok seviyorum)). bu arada kökleri ölmemiş her saç mutlaka çıkabilecek saçtır. umudunu asla kesme..
sevgiyle kalll

jollyrose
peri1
canım merhaba,
öncelikle verdiğim bilgileri okuduğun için çok mutlu oldum. umarım birilerinin işine yarar. canım troid hormonlarının fazlalığı ve azlığı saç döker. sadece görüntü sadece farklı dır. birinde ince telli yağlı saçlar vardır. diğerinde kuru kaba saçlar. ama ikisinde de saç dökülür. işin kötü tarafı troid için verilen ilaçlarında bir çoğu saç dökülmesine sebep oluyor. ki sende bunu yaşamışsın zaten. ama dr unla görüşüp ilacını değiştirebilirsin canım. çün bazıları dökülmeye sebp olmuyor bildiğim. dermarollerin etki mekanizması sebeb yönelik değil. yani hastalığı (mesela demir eksikliğ, guatr gibi) tedavi etmek değil. saç köklerinin hem beslenmesini hem de deri altında tutunmasını (büyüme ya da iyileştirme faktörleri denen maddeler yoluyla) sağlamak. dolayısı ile sebep ne olursa olsun roller amacına ulaşır bence. eğer düzenli ve azimle yapılırsa(en güzel örneği sanspasa(onu çok seviyorum)). bu arada kökleri ölmemiş her saç mutlaka çıkabilecek saçtır. umudunu asla kesme..
sevgiyle kalll
sevgili peri1;

seni de sanspasyi da cok ama ok seviyorum.sabahtan beri seni ve cevabini bekliyordum.

canim ilacimi degistirmek gibi bir luksum yok.cunku diger marka butun ilaclar piyasadan toplatildi,uretimden kaldirildi.sadece bu

ictigimiz herkesin ictigi su ana EUTHYROX var.

ben zaten tiroidi iyilestirir mi diye sormamistim,tiroid yuzunden ve ilac yuzunden dokulen saclarimi tekrar cikartirmi diye sormak

istemistim?siz saglik sektorunde calisiyorsunuz sanirim oyle bisey okumustum eski mesajlarinizda.bu kadar bilgiyi o yuzden mi

biliyorsunuz?

peri1
11-08-12, 14:08
jollyrose
sevgili peri1;

seni de sanspasyi da cok ama ok seviyorum.sabahtan beri seni ve cevabini bekliyordum.

canim ilacimi degistirmek gibi bir luksum yok.cunku diger marka butun ilaclar piyasadan toplatildi,uretimden kaldirildi.sadece bu

ben zaten tiroidi iyilestirir mi diye sormamistim,tiroid yuzunden ve ilac yuzunden dokulen saclarimi tekrar cikartirmi diye sormak

istemistim?siz saglik sektorunde calisiyorsunuz sanirim oyle bisey okumustum eski mesajlarinizda.bu kadar bilgiyi o yuzden mi

biliyorsunuz?[/QUOTE
canım bende sizi cidden çok çok seviyorum. tanımadan sevilir deseler eskiden inanmazdım. benim bildiğim levotron piyasa da var? ama emin değilim. evet sağlıkçıyım canım. ve okumayı çok seviyorum. benim ablam ve annem de haşimato ama onlar euthrox kullanmıyor. levotron kullanıyor hatta annemin ilacını yeni yazdırdım desem yeridir. dediğim gibi saç köklerinin ölmesine sebep olan cilt hastalıkları dışında(Rabbim hepimiz bu dertlerden korusun) saçlar eğer doğru tedavi uygulanırsa yerine gelir. yeterki umudumuzu yitirmeyelim ve istikrarlı olalım..
sevgiler..

jollyrose
11-08-12, 14:08
peri1
jollyrose
sevgili peri1;

biliyorsunuz?[/QUOTE
canım bende sizi cidden çok çok seviyorum. tanımadan sevilir deseler eskiden inanmazdım. benim bildiğim levotron piyasa da var? ama emin değilim. evet sağlıkçıyım canım. ve okumayı çok seviyorum. benim ablam ve annem de haşimato ama onlar euthrox kullanmıyor. levotron kullanıyor hatta annemin ilacını yeni yazdırdım desem yeridir. dediğim gibi saç köklerinin ölmesine sebep olan cilt hastalıkları dışında(Rabbim hepimiz bu dertlerden korusun) saçlar eğer doğru tedavi uygulanırsa yerine gelir. yeterki umudumuzu yitirmeyelim ve istikrarlı olalım..
sevgiler..
Peki sizden bir ricam olabilir mi?

ben yasadigim sehirde hicbir eczanede levotiron bulamadim.

siz bana bu konuda yardimci olur musunuz?

ben size ucretini gondersem??

birde annenizi ve kardesiniz neden Euthyrox kullanmiyorlar?saci doktugu icin mi??

onlarinda saclari dokuluyor mu hastaliktan oturu?

betibeti
11-08-12, 15:08
peri merhaba tekrardan.

saç dökülmesiyle ilgili yapılması gereken testleri bana yazar mısın? sen baya bi bilgisin bu konuda.

şu mübarek günün hatrına inşallah herkesler saçlarını rüzgarlarda savurur. :)

sanspasa
11-08-12, 17:08
sevgili naz

saçlarını arkaya doğru yatırıp biraz da nemlendirebilirsin

sonra tarakla ara ara ayırıp her ayırdığın yerden en az 10 ar kez tarar gibi arkaya doğru rollerı birazda lütfen bastırarak geç

en kısa iğne almışsın o yüzden perinin dediklerine katılıyorum derinin altına ulaşması çok zor iğnelerin

aynı yerden ne kadar çok geçersen o kadar iyi

eğer derin kıpkırmızı olup uzun bi süre de acı karıncalanma batma falan hissetmiyorsan yanlış uyguluyorsun demektir

5 dk önce uyguladım sizden özendim :)şu an kafam, içi değil tabi derisi hafif hafif zonkluyor acıyor yanıyor bu tarif bile kişiden kişiye değişir

ama en basiti kafa derin epey bi kızarmalı iğnelerin girdiğini hissetmelisin

tek yön arkaya doğru

elin alıştığında çok daha rahat kullanırsın

5 dk mı almadı uygulamak

ama bu belirtiler olmuyorsa hiç bi sonuç alamazsın

lütfen bunlara dikkat et

herkesi öptüm

ben de hepinizi seviyorum

hoşçakalın

naz1215121
11-08-12, 20:08
sanspasa
sevgili naz

sonra tarakla ara ara ayırıp her ayırdığın yerden en az 10 ar kez tarar gibi arkaya doğru rollerı birazda lütfen bastırarak geç

en kısa iğne almışsın o yüzden perinin dediklerine katılıyorum derinin altına ulaşması çok zor iğnelerin

eğer derin kıpkırmızı olup uzun bi süre de acı karıncalanma batma falan hissetmiyorsan yanlış uyguluyorsun demektir

5 dk önce uyguladım sizden özendim :)şu an kafam, içi değil tabi derisi hafif hafif zonkluyor acıyor yanıyor bu tarif bile kişiden kişiye değişir

tek yön arkaya doğru

5 dk mı almadı uygulamak

lütfen bunlara dikkat et

herkesi öptüm

hoşçakalın
Evet dedigin gibi yanlis uyguluyorum sanirim igneler tam olarak derime degmiyor sanirim cunku ne kizariklik oluyor ne zonklama nede cok fazla batma yarin hemen tekrardan siparis veriyim yeni rollerim gelene kadar bununla dewam ederim artik seviyorum seni sanspasa iyki varsiniz tesekkur ederim.

peri1
12-08-12, 07:08
betibeti
peri merhaba tekrardan.

saç dökülmesiyle ilgili yapılması gereken testleri bana yazar mısın? sen baya bi bilgisin bu konuda.

şu mübarek günün hatrına inşallah herkesler saçlarını rüzgarlarda savurur. :)
herkese günaydın,
saç dökülesi ile ilgili standart bir tahlil yok yani önce hangi tip olduğu tespit edilecek. klasik telogen alopesi denilen tipte demir, demeir bağlama, ferritin, vit b 12, folat, troid hormonları, çinko ve mümkünse bakır. eğer kadın tipi (yada erkek ikiside deniyor çünkü) saç dökülmesi varsa ozaman bunlara ilavaten adetin 3. gününe denk gelecek şeklide hormonlarda baktırman gerek.
sevgiler..

peri1
jollyrose
peri1
Peki sizden bir ricam olabilir mi?

ben yasadigim sehirde hicbir eczanede levotiron bulamadim.

siz bana bu konuda yardimci olur musunuz?

ben size ucretini gondersem??

birde annenizi ve kardesiniz neden Euthyrox kullanmiyorlar?saci doktugu icin mi??

onlarinda saclari dokuluyor mu hastaliktan oturu?
canım tabiki sorarım . yarın ilk iş eczaneye ve nedokrinolog arkadaş sormak. annemle ablamda zaten saç dökülmesi var . işin gerçeği onlar çokta takmıyorlar. levotron uzun süredir kullanıyorlardı değiştirmediler. annemde ve ablamdaki dökülme bu arada kadın tipi dökülme ilaça bağlı değil canım. sorup sana döneceğim sevgiler.

peri1
sanspasa
sevgili naz

tek yön arkaya doğru

5 dk mı almadı uygulamak

lütfen bunlara dikkat et

herkesi öptüm

hoşçakalın
canım ben sana bişey sormak istiyorum . dün gece saç derim inanılmaz kaşındı. ama öyle normal bir kaşıntı değil. batar tarzda. nasıl fazla. acaba sen roller kullanırken böyle kaşıntılarla karşılaştınmı ? yoksa benim dfn garlı şamp azizliğimi?

sanspasa
12-08-12, 09:08
peri1
canım ben sana bişey sormak istiyorum . dün gece saç derim inanılmaz kaşındı. ama öyle normal bir kaşıntı değil. batar tarzda. nasıl fazla. acaba sen roller kullanırken böyle kaşıntılarla karşılaştınmı ? yoksa benim dfn garlı şamp azizliğimi?
ben de bu tip bi kaşıntı hiç olmadı

hatta hiç kaşıntı olmadı

kepek sorunum bile ortadan kalktı

ama çam terebentin koymadan hiç şampuan kullanmadım o da yağlı bi şey olunca sanırım böyle şeyler olmadı

deri delinip te kabuk bağlıyor doğal olarak her yarada kabuk bağladığında kaşıntı olur ya sanırım öyle bi şey (kullandığın şampuan da derini kurutuyor mu acaba?)

tabi biz bu uygulamada kabuk bağlayan deriyi göremiyoruz çok minik olduğu için ben elimle dokununca hissederdim sonra ilk banyoda geçerdi

şampuanından memnunsan içine bi de çam terebentin koy derim ben, bi de bunu dene eminim bu kaşıntı ortadan kalkacak deri yumusak nemli ne biliyim işte hafif yağlı olursa sanki böyle bi kaşıntı olmaz diye düşünüyorum

sanırım ne demek istediğimi pek anlatamadım ama senin anladığından eminim:))

kısaca şöyle diyim saç derimizi kurutmayalım:)) bu tarif güzel oldu

umarım işine yarar bi fikir olmuştur

hoşçakalın rollerlarınızı sık sık kullanın:))

naz1215121
12-08-12, 12:08
peri1
Benimde kasintim oluyor ama uyguluma yaptiktan yarim saat sonra geciyor peri. Peki sende kizariklik batma zonklama falan oluomu benim 0.5 kullandigimdan pek olmuyor ama zorluyorum saclarimi ayiriyorum bastira bastira yapiorum etki etsin die tekrardan 1 yada 1.5 veriyim siparis kararsiz kaldim

jollyrose
12-08-12, 13:08
sanspasa
ben de bu tip bi kaşıntı hiç olmadı

hatta hiç kaşıntı olmadı

kepek sorunum bile ortadan kalktı

ama çam terebentin koymadan hiç şampuan kullanmadım o da yağlı bi şey olunca sanırım böyle şeyler olmadı

deri delinip te kabuk bağlıyor doğal olarak her yarada kabuk bağladığında kaşıntı olur ya sanırım öyle bi şey (kullandığın şampuan da derini kurutuyor mu acaba?)

tabi biz bu uygulamada kabuk bağlayan deriyi göremiyoruz çok minik olduğu için ben elimle dokununca hissederdim sonra ilk banyoda geçerdi

şampuanından memnunsan içine bi de çam terebentin koy derim ben, bi de bunu dene eminim bu kaşıntı ortadan kalkacak deri yumusak nemli ne biliyim işte hafif yağlı olursa sanki böyle bi kaşıntı olmaz diye düşünüyorum

sanırım ne demek istediğimi pek anlatamadım ama senin anladığından eminim:))

kısaca şöyle diyim saç derimizi kurutmayalım:)) bu tarif güzel oldu

umarım işine yarar bi fikir olmuştur

hoşçakalın rollerlarınızı sık sık kullanın:))
sevgili sanspasa

dermaroller satan bir sitede aynen su bilgi yaziyor.bu konuda yorumunu bekliyorum.

soru:dermaroller tek basina sac cikmasi icin yeterli midir?

cevap:sac cikartmak icin dermaroller'ın tek basina hicbir faydasi yoktur.ancak bu amac icin kullanilan ilaclarin sac derisi tarafindan

40 kat daha fazla emilmesini saglayarak etkinligini arttirir.dermaoller sayesinde daha kisa surede daha cok sac elde etmis

olursunuz.

aynen boyle yaziyor.

suzan6638
12-08-12, 13:08
banada fıkır verın yardımedın ne olur yaaa:KK14::KK14: her gun avuc dolusu doklyr saclarımm 1 senedır dokuluyor gıt gıde cogalıyor seyreleye basladı iyiçe yaff:KK43:( aıle hedımıne gıttımm bırkıselbır ılac verdı serumlu hafta da 2 gun 2 st duracak kafanda dedı hıc yapadım ılac bosuldu dıe de yapmıyourm sımdıkk buz dolabına koydum dr gdncesorayımda oyle atayımdıe ama ıgrencc koktuuu ıcınede 1 ztae her sferınde serum kıracaksın dedıı bırde kucuk sampuan verdı durmlamaya yakın yap5 dk bekletdedı sgk lı 15 tl ye almıstım 5-6 ay onceee eene yapacagımbanad akıl verın sınırım bosulyr onların dokuldugunu goruncetmm kapalıyım ama ede acıtıkca moralım alt ust oluyorrrrrrrrrrrrr acaba dıet yapıyormm ondan mı dıyrm bazende bılgınızeee :KK5:

sanspasa
12-08-12, 14:08
jollyrose
sevgili sanspasa

dermaroller satan bir sitede aynen su bilgi yaziyor.bu konuda yorumunu bekliyorum.

soru:dermaroller tek basina sac cikmasi icin yeterli midir?

cevap:sac cikartmak icin dermaroller'ın tek basina hicbir faydasi yoktur.ancak bu amac icin kullanilan ilaclarin sac derisi tarafindan

40 kat daha fazla emilmesini saglayarak etkinligini arttirir.dermaoller sayesinde daha kisa surede daha cok sac elde etmis

olursunuz.

aynen boyle yaziyor.

sevgili jolly

ben bu yazılan şeyleri çok kereler inceledim ama buna katılmıyorum

çünkü ben hiç roller kullanırken ilaç türü bi şey kullanmadım

bu güne kadar ne denediysem ilk önce iyi geldi sonra daha çok saçımı döktü

yıllar önce bi amca saçına daha doğrusu keline ortada roller falan yok çok yıllar önce bizim şu fön fırçalarıyla vuruyordu yaşı 60 ın üstündeydi (daha önce yazmışımdır mutlaka)

amacınız nedir dediğimde bu şekilde kan dolaşımını hızlandırıyorum saç çıkıyor demişti ben de yıllarca acaba nasıl bi şey yapmalıyım da bu işi daha mantıklı bi hale getiririm diye düşündüm durdum hatta bi keresinde elime tedavi gördüğüm iğnelerden birini alıp saçıma gelişi güzel batırdım bizim iğneler kendi kendimize vurucaz diye en acıtmayan iğnelerden oluyor incecikti çaresizlikten denedim ama olay fazla kanlı oldu bulduğum çözüm işime yaramadı:))

ama bi gün allah dualarımı kabul etti bi adam bu rollerı yapmış satıyor dünyalar benim oldu

ben roller kullanırken evdeki tüm ilaçları çöpe attım çünkü artık benim rollerım vardı benim icat etmeye çalıştığım fön fırçasının gerçek ama çok ince iğneli hali

hiç ilaç kullanmadım çünkü ömür boyu sürekli kafama ilaç sürmek fikri bana hiç mantıklı gelmiyor

sadece şampuanıma çam terebentin koydum

bu sitelerde anlatılanlara katılmıyorum çünkü ben bunu birebir yaşamış biriyim biri bana bunu tavsiye etmedi bu benim denediğim ve çok çok memnun kaldığım ömrüm olduğunca nereye gitsem çantamda dolaştıracağım bi şey

artık asla saçlarım eskisi gibi olmayacak derken eskisinden daha kaliteli daha sağlıklı daha gür saçlarım oldu bu benim ömrümde başıma gelen tek mucizem

ilaçlarla takviye edilebilir bu yanlış bi şey de olmaz bu söylenenler külliyen yalan demiyorum ama ben kullandığım ilaçları kestiğim an saçlarım çok daha fazla dökülüyordu eğer rollerı bu ilaçlarla kullansaydım hep ilaçları bırakınca acaba dökülecek mi stresiyle yaşayacaktım ve ömrümce kafama ilaç sürmek istemiyorum

gene söylüyorum ben hiç ilaç kullanmadım bioblas+çam terebentin

hijyen kurallarına dikkat ederek kullanıldığında hiç bi sorun çıkacağını sanmıyorum ve o yüzden siz de deneyin istiyorum denemekle hiç bi şey kaybetmiyceksiniz tam tersi aynı mucize sizde de olacak

şüko nun eşi prof e bile sormuş güvenle kullanabilir demiş, peri sağlıkla ilgili bi sektörde çalışıyor anladığım kadarıyla o kullanıyor ben de sizin deneyim edinmiş ablanız olarak tavsiye ediyorum

bence bu benim fikrim ilaç kullanmadan deneyin

roller sitelerinde yazan bu tip bi açıklamanın belki sadece kel dostlarımıza yapılmış olabileceğini düşünüyorum

ya da danışıklı dövüş hem roller satılsın hem düşman kazanmayalım diğer ilaç satanlarda kazansın mantığı, sonuçta ticareti onlar yapıyor

kanserin bile bu yüzyılda hala ölümcül bi hastalık olması ne kadar mantıklı, parası olanın süründüğü parası olmayanın bu illet yüzünden ölüp gittiği bi dünya

biz de işte bize verilen akılla bunca şeyin içinden en doğrusunu bulabilmek için uğraşıyoruz sen de lütfen sana göre en mantıklısını uygula

birileri bizi hem kobay gibi kullanıyor hem paramızı çalıyor

evde spor yapıp yediğinin yarısını yiyerek kilo vermek yerine ilaçlardan mucize bekleyerek ölen bi çok kadın oldu daha 2 gün önce 35 yaşında bi kadın öldü

oysa sadece 20 dk tempolu hareket edecek ve ne yiyorsa yarısını yemeye başlayacaktı bu haberlere hem çok kızıyorum hem de çok üzülüyorum

konu nerden nereye geldi şunu demek istiyorum bu işlerin ticaretini yapan insanların dediklerine elbet kulak verelim ama kimsenin de bizden daha iyi vücudumuzu tanıyamayacağını da bilelim

konu tıp değil şimdi bana hemen kızmaya başlarlar doktor tavsiyesi olmadan aldığımız her türlü ilacı kastediyorum

şu internette satılan, eczanelerde satılan reçetesiz ilaçları söylüyorum

işte jolly sen zaten roller kullansan bile saçına ilaç süremezsin çünkü sürdüğün her şey kanına karışacak dolayısıyle bebeğe de (peri doğruyum sanırım)

ayın 16 sı demiştin sanırım ilk kontrol, yanında rollerını götürmeyi unutma

bebeğe ve kendine iyi bak

hepiniz hoşçakalın

bu arada bu kadının öldüğü ilacı dr mehmet öz de tavsiye etmiş ama ben yaşadığımız yerin türkiye olduğunu unutmayalım diyorum dr öz ün tavsiye ettiği ilaç acaba benim güzel ülkemde içine başka bi şey doldurularak satılmış olabilir mi?

çünkü ben zar zor bulup da aldığım ve bi ton para verdiğim fasın mucize yağı diye tanıtılan yağının aslında bana sahtesini sattıklarını öğrenmiş bulunmaktayım

ve şaka gibi ben bu yağı roller kullandıktan sonra yüzüme sürüyordum tüm gözeneklerim açıkken !!!

betibeti
12-08-12, 16:08
deriyi nemli tutalım demişsiniz çam terebentin deriyi kurutur ki?

sansapasa senin saçların yağlı mı peki? normalde çam terebentin deriyi kurutur diye biliyorum ben

sanspasa
betibeti

sansapasa senin saçların yağlı mı peki? normalde çam terebentin deriyi kurutur diye biliyorum ben

ilk defa sizden duyuyorum deriyi kuruttuğunu

acaba farklı bi şeyden mi bahsediyoruz

bu benim kullandığım yağ zaten, doğal olarak saç derim de hep yağlı kalıyor

saçım ve cildim yağlıdır

ben saçım çok yağlı gözükmesin diye şampunla birlikte kullanıyorum deyse diplere sürün deniyor

belki kuru bi saçta farklı bi etkisi oluyordur onu bilemiyorum

en doğru şeyi kullanarak öğreniyoruz

ben çok şeyler denedim

bana iyi gelen 3 şey var roller bioblas çam terebentin

umarım sizler de saç tipinize en iyi geleni bulursunuz

hoşçakalın

sanspasa
betibeti

kafama takılınca tekrar araştırdım

özellikle saçı beslemesi açısından tavsiye ediliyor

saçı besleyen bi yağın saçı kurutması doğru değil

acaba yağını almak yerine esans almış olabilir misiniz?

çoğu aktar böyle şeylerin esansını satabiliyor

betibeti
benim saçlarım aşırı derecede yağlı işte çözüm ararken sorduğum okuduğum yerlerde genelde yağlı saçlara iyi geldğini filan okumuştum. burda da okudum saçı kuruyan çok olmuş diye. ama tabi herkese farklı etki ediyor size yaramış ya mühim olan o :))

size de mi doktor erkek tipi dökülme teşhisi koymuştu peki? bu aralar doktorlara da pek güvenmiyorum ben ya ya direk stres ya da işin içinden çıkamayınca erkek tipi deyip minoksili dayıyolar gibime geliyor.

sanspasa
12-08-12, 17:08
betibeti
benim saçlarım aşırı derecede yağlı işte çözüm ararken sorduğum okuduğum yerlerde genelde yağlı saçlara iyi geldğini filan okumuştum. burda da okudum saçı kuruyan çok olmuş diye. ama tabi herkese farklı etki ediyor size yaramış ya mühim olan o :))

size de mi doktor erkek tipi dökülme teşhisi koymuştu peki? bu aralar doktorlara da pek güvenmiyorum ben ya ya direk stres ya da işin içinden çıkamayınca erkek tipi deyip minoksili dayıyolar gibime geliyor.
ben hiç doktora gitmedim

annem seyrek saçlı babam kel

zaten genetik ti olacakları az çok annemden görebiliyordum

ama çok daha erken yaşta erkek tipi dökülme oldu önüne geçemiyordum ama ben yıllarca tedavi gördüm kullandığım her ilaçla ve yaşadığım onca stresle böyle dökülmesi normaldi

zaten doktora gidipte başka ilaçlar kullanmam da söz konusu değildi

bana ilaçsız en azından doğal yöntemler lazımdı

sonunda da buldum

çam terebentin gerçekten benim çok fazla faydasını gördüğüm bi şey ama tek kullanmak saçı kuruttuysa başka yağlarla karıştırıp hafifletilerek de kullanılabilir