TEST

2013 Nisan annleri paylaşım alanı

cherryfe
5-12-12, 09:12
Şimdi annem aramış , Hüma ismi nasıl diye :)) Kitapta okumuş Fatih Sultan Mehmetin annesinin adıymış ,1. Devlet kuşu. 2. Saadet, mutluluk anlamına geliyor,
Tek nasıl olur yanına bir isim Aslı Hüma , Eşime yazdım hemen beğenmedi gerçi :))

zapzup
cherryfe
Günaydın Anneler :))

Bir baba evlenmek üzere olan oğluna şu tavsiyelerde bulunacaktır
"Son tavsiyemi mutfakta anlatmak istiyorum" der.
Baba, ocağa aynı büyüklükte üç kap koyar, hepsini suyla doldurup üçünün de altını yakar.

"Şimdi, istediğim her şeyden iki tane vereceksin bana" der oğluna.

Sırasıyla havuç, yumurta ve kavrulmamış kahve çekirdeği ister...

Adam iki havucu birinci kaba, iki yumurtayı ikinci kaba ve iki kavrulmamış kahve çekirdeğini üçüncü kaba koyar.

Her üçünü de yirmi dakika süreyle kaynatır.

Daha sonra yemek masasına buyur eder oğlunu

Kaynayan havuçları, yumurtaları ve kahve çekirdeklerini büyük bir özenle tabaklara yerleştirir.

Sonra oğluna dönüp sorar: "Ne görüyorsun?"Oğlu açıklamaya başlar."Havuçlar haşlandıkça aslını kaybedip yumuşamış.

Yumurtalar görünüşte baştaki gibi sert duruyorlar ama içleri katılaşmış.

Kahve taneleri ise olduğu gibi duruyor, başta neyseler sonunda da öyleler.. "

Sonra babanın asıl tavsiyesine sıra gelir: "Evlilikte aşk ve şefkat birlikte olmalıdır.

Aşksız bir evlilikte her iki eş de şu gördüğün havuçlar gibi birbirlerini tüketirler, eskitirler, pörsütürler.

Şefkatsiz bir evlilikte ise eşler birbirlerine ne kadar tahammül etseler de, şu gördüğün yumurtalar gibi içten içe katılaşırlar, birbirlerinden uzaklaşırlar.

Aşkın da şefkatin de olduğu bir evlilikte ise,şartlar ne olursa olsun, eşler tıpkı şu kahve taneleri gibi, birbirlerinin yanında kalırlar, kendi kişiliklerini yitirmezler.

Kahve tanelerinin tekrar kaynatılmaya hazır olmaları gibi, onlar da birbirleriyle baş başa uzun yıllar geçirmeye isteklidirler.

Oğlu aldığı bu dersten tatmin olmuşa benzer

"Asıl ders bu değil!" der baba. ocağın üzerinde bıraktığı kapların içinde kalan suları gösterir" Havuçlardan ve yumurtalardan arta kalan suya bak... İkisinde de bir tat yok "

Kahve çekirdeklerini çıkardığı kaptaki suyu yavaşça bir fincana boşaltır

Mis gibi taze kahve kokuyordu. Fincanı oğluna uzattır" İçmek istersin herhalde" dedi.

Oğlu kahvesini yudumlarken konuşmasını sürdürür."Kahve çekirdekleri gibi birbirlerini tüketmeyen eşlerin paylaştığı yuva da işte böyle olur. Mis gibi, temiz ve huzur verici.

Başka herkesin fincanına koyup yudumlayacağı taze kahve gibi...

Çünkü onlar birbirlerini harcamayarak, birbirlerine aşkla ve şefkatle davranarak hayata kendi tatlarını, kokularını ve renklerini katmayı başarırlar."
çok güzel anlamlı bir yazı etkiledi beni bende eşime mail attım bunu keşke evlenmeden önce sana da ailenden biri böyle konuşsaydı diye

Bebeci
Kiyamam , nasıl bilmezler şaşırdım , bu bizim geleneklerimizde olan birşey acaba benim kayınvalidelerde var mı bugün sorayım bilmezlerse annem yapar artık

internetten baktım kızlar kolay yapımı , lohusa şekerini bulunca is kolay, yapamazsanız ben gelir yaparım :KK53:
pem süt de yapıyormuş ha ona göre, sadece Mevlüt'de degil bebek eve geldikten sonra ziyarete gelen herkese dağıtacaksınız
cik cik adetleri de ben mı öğreticim çanım :KK37:
valla senin gibi bilgili anneler sayesinde benim gibi bilgisi olmayan anneler öğreniyor iyiki varsın kız

laterne
kızlar şeker yüklemesi sonuçlarımı göstermeye gittiğimde, dün bahsettiğim 15 gün cinsel ilişki molasının detayını sordum veeee şok şok şok...

15 gün sonra tamamen yasak olacakmış:KK43:
yazık sana
sedagg
anaaaaa kötü olmuş doğumdan sonrada 40 gün yasakmış buradan kanka olanlara sesleniorum o yüzden şimdiden yasak deilken fırsatı değerlendirin kız resmen abazan oluruz şimdiden yasak doğumdan sonra yasak:S
bu kadar yasak bayağı çok ya

umutege16
bende eşimi çok özledim aslında:KK17::KK17: oda beni tabiyki:KK17::KK17:rüyalar bile görüyorum bazen:KK17::KK17::KK17::KK17:
ama dediğim gibi normal hamile kalmadım ben tüp bebek bizim ki o yüzden daha çok korkumuz var..ilk denememizde olmadı ikincide oldu 3 sene bekledik biz onu 6 senelikte evliyiz biz:KK46::KK46:
bende eşimde sabırlı olmak zorundayız bu durumda :26::26::26:
allah kimseyi evlatla sınamasın çok zor günler yaşadım ben isteyen herkese aratmadan versin inşallah...
amin Allah isteyen herkese versin işallah sağlıkla gelsin bebişin şaka bir yana onun sağlığı dünyaya gelmesi daha önemli

umutege16
yuksel84
Kızlarrrr kilo durumunuz nedir? başlangıçtan bu yana kaç kilo aldınız? :KK51:
ben bunu söylicem bilmiyorummm
bu hafta çok kilo aldım ben yaaa doktorum kesin kızacak bana bu sefer:KK53::KK53::KK53:12 kilo almışım ben:18::18::18:

mausi
ersnil
Amin.

Dedesinin adı ne şekerim?

Bu arada laternecim sonucunun iyi çıkmasına çok sevindim.
Darısı bizim başımıza inşallah.
Allahım korusun bebişlerimiz için katlanıcaz artık.
dedsin adi baki oglusum da baki olacak hayırlısıyla:)

Mergen
umutege16
inşallah bizlerinde öyle olur canım...aslında hiç korunmayı düşünmüyordum doğumdan sonra ama sezeryan olacağı için mecburi bir korunma süresi olacak...belki o zaman oğlumuz olduğu için daha rahat olacak kafamız allah nasip eder kendiliğinden belli mi olur...senin ikiz olduğu için daha dikkatli olman lazım canım ondan ikiz hamilelere önerilmiyor:26::26::26:
düşündüm de eğer ikincide tüp yaparsam belki bu sefer ikiz olur benimde:KK53::KK53::KK53:
Bende pıhtılaşma problemi olduğu için korunmaya gerek yok sanırım.Hergün iğne yapmam gerekiyor,aksi halde ...:KK50:

Sağlıkla,hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim inşallah varsın kanka olalım :KK73:

laterne
valla ayak üstü aldığım cevapla şoka girdim sebebini soramadım :KK43:(
bize hafta da iki kere serbestti;ben artık sınırlama kalkar sanıyordum kiiii bitiyormuş:KK43:
sanırım 3. trimester de erken doğum riskine karşı koyulmuş bir yasak bu :KK43:(

bu arada şekerim normal çıktı Allaha çok şükür:KK34:
Laterne canım kankalar-yüzük kardeşliği kulubune hoşgeldin :KK1:

Tahlil sonuçlarının iyi çıkmasına sevindim,iyiliğiniz daim olsun inş. :KK16:

nil_82
sernil
canım gözün aydın darısı bizim başımıza benim de perşembe günü heycanlanıyorum valla:
heycanlanıcak kadar var :) eşime çok heycanlandım diyorum ben senden heycanlıyım dedi.:) bebeği görünce deli divane oldu akşam nöbeti vardı kaç kere aradı ya ne güzel di diye sayıklayıp durdu keyfini çıkarmaya bak her saniyesinin

cherryfe
Bebeci
Bu arada katinam neden foruma gelmiyor kızlar bir yere falan mı gitti ?

Dün aklıma bu geldi, uzun süredir yok ...

laterne
yuksel84
Kızlarrrr kilo durumunuz nedir? başlangıçtan bu yana kaç kilo aldınız? :KK51:
7 kilo aldım ben:KK43:

nil_82
cherryfe
Şimdi annem aramış , Hüma ismi nasıl diye :)) Kitapta okumuş Fatih Sultan Mehmetin annesinin adıymış ,1. Devlet kuşu. 2. Saadet, mutluluk anlamına geliyor,
Tek nasıl olur yanına bir isim Aslı Hüma , Eşime yazdım hemen beğenmedi gerçi :))
ah ah şu isim derdide olmasa eşim Fatma Zehra istiyor ben karar veremiyorum isimde bulamıyorum ki.

mausi
kızlar bu ayda kanama yasayan oldumu hıc ? :KK43:

laterne
mausi
mınık şehzadem geliyor :) babasının duaları tutmus sanırım :) isim dusundunuz mu ?
hoş geldin aramıza:KK16:
sağlıkla gelsin paşan inşallah:nazar:

sedagg
ersnil
Oy yaa o zaman iğnede bana göre değil.
Ne yapcam bakalım :KK43:
walla ya geriye bişey kalmıoki:KK43:

yuksel84
6. aya girdik bende 5,5 kilo aldım doktorum fazlaaa dikkat et dedi de sinirlendim.. Zaten adam akıllı bişey yiyemiyorum hamilelikte metabolizma iyice yavaşlıyor e rahim büyüyor kanın fazlalaşıyor çocuğun suyu kendi vs.. 2-3 kilo tutsa aldığım 2 kiloya fazla dedi..

yuksel84
mausi
kanaman mı var? gittin mi doktora?

mausi
5-12-12, 10:12
laterne
hoş geldin aramıza:KK16:
sağlıkla gelsin paşan inşallah:nazar:
amin hepimizin oyle inşallah hep bırlıkte saglıkı bı sekılde kucagımıza alalım :) :nazar:

umutege16
Mergen
Bende pıhtılaşma problemi olduğu için korunmaya gerek yok sanırım.Hergün iğne yapmam gerekiyor,aksi halde ...:KK50:

Sağlıkla,hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin Rabbim inşallah varsın kanka olalım :KK73:

Laterne canım kankalar-yüzük kardeşliği kulubune hoşgeldin :KK1:

Tahlil sonuçlarının iyi çıkmasına sevindim,iyiliğiniz daim olsun inş. :KK16:
amin canım inşallah
sen iğne mi kullanıyorsun hap mı
bende de var kan pıhtılaşması ben coraspirin kullanıyorum
benim ki heterezigot kötünün iyisiymiş bu sanırım:26::26:

ersnil
cherryfe
Bu heyecanımız hiç bitmesin inşallah canım :)
Bence hima ismi farklı ve hoş.Ama eşininde fikri çok önemli tabiyki.

mausi
dedsin adi baki oglusum da baki olacak hayırlısıyla:)
Adıyla,uzun sağlıkla yaşasın inşallah canım.

mausi
Benim sadece 6. haftamda kanamam oldu canım.Oda eski adet kanamasıymış.
Ama ödüm kopmuştu.O günü hiç unutamam heralde.
Çok şükür o günden sonra hiç kanamam olmadı.

Mergen
yuksel84
6. aya girdik bende 5,5 kilo aldım doktorum fazlaaa dikkat et dedi de sinirlendim.. Zaten adam akıllı bişey yiyemiyorum hamilelikte metabolizma iyice yavaşlıyor e rahim büyüyor kanın fazlalaşıyor çocuğun suyu kendi vs.. 2-3 kilo tutsa aldığım 2 kiloya fazla dedi..
5.5 kiloya fazla mı dedi :KK53: Bence süper...

Benim kilomu duysa ne der acaba :KK53:

dmt_
Bebeci
Emre için tereddüt etmemizin tek nedeni esimin akrabası var , yoksa babasına çok uyuyor Emrah - Emre
annemde Emre istiyor üstelik ama ben bulut ve tuğra da kaldım bir ara tuğra diye seviyordum tutiş dıyordun oğluma şimdi bulut diyorum kafam çok karışık ama sıcaklık hissetmek derler ya etmen diye seslenince hiç sıcaklık hissetmiyorum olmuyor ona :KK14:
aa bende bir ara emrah diye çok düşündüm de çevrede var diye eşim pek yanaşmadı yoksa emreyle çok güzel uyuyordu.
bizde umut dedik ama eşim sabah kesin mi falan diye soruyordu hala tam netleştiremedik kafamızda. oysa ilkinde 4 aylıkken emre dedik o kadar içimize sindi ki bütün çevre bebeğimizi emre diye biliyordu daha doğmadan. bunda daha o netliği yakalayamadık sanırım :KK43:(

derineser
merhaba güzel anneler,

ben pek sık giremiyorum bu aralar; geçmişi azcık okudum.
ayrıntılı ultrasonumuzu olduk; bebiş 1 hafta önden gidiyor dedi; sezaryeni öne alabilirmiş. mart annesi olucam sanırım. haftaya cuma şeker yüklemem var. birde 9 kilo almışım :KK43: doktor çok dedi :KK43:
ilişki konusunu gidince ben de sorucam; laterne yi okuyunca çok şaşırdım. ilk gebeliğimde böyle bir yasak yoktu yanlış hatırlamıyorsam. bu adamlara da yazık yahuuu; kocişlere hiç acımıyo bu doktorlar :)

ersnil
sedagg
walla ya geriye bişey kalmıoki:KK43:
Artık hakkımızda hayırlısı canım.

umutege16
yuksel84
senin dr seni ebru şallı sandı galiba canım:KK9::KK9::KK9:neresi çok bunun demek ki bizim kiloları duysa yemek yeme diyecek bizeee:KK56::KK56::KK56::KK56:

Mergen
umutege16
amin canım inşallah
sen iğne mi kullanıyorsun hap mı
bende de var kan pıhtılaşması ben coraspirin kullanıyorum
benim ki heterezigot kötünün iyisiymiş bu sanırım:26::26:
Bana Coraspin yeterli gelmiyor canım,iğne yapıyorum hergün.

mausi
ersnil
Bu heyecanımız hiç bitmesin inşallah canım :)
Bence hima ismi farklı ve hoş.Ama eşininde fikri çok önemli tabiyki.

Adıyla,uzun sağlıkla yaşasın inşallah canım.

Benim sadece 6. haftamda kanamam oldu canım.Oda eski adet kanamasıymış.
Ama ödüm kopmuştu.O günü hiç unutamam heralde.
Çok şükür o günden sonra hiç kanamam olmadı.
teşekkur ederım aminn

benım dun az mıktarda kanamam oldu panıkle hastaneye gıtım doktor bı hafta yat sonra gel dedı bısey anlamadım erken dogum belırtısı bunlar sakın dogurmaya kalkısma dedı .. daha cok erken degılmı bunlar ıcın :s

dmt_
benim doktorum kiloya o kadar takık bir adam ki anlatamam kızlar. ilk hamileliğimde ayda 2 kg alsam çok kızıyordu. eşim de ona uyuyordu. deli ediyordu benii. az kiloyla doğum yaptım oğlum erken doğmasına rağmen 3700 doğdu. ama doğumdan sonra uzun süre veremedim kilolarımı. ablam hamileliğinde deli gibi yiyordu 15 kg aldı. bebeği 2700 doğdu. ama sonra bütün kilosunu verdi. metabolizmayla alakalı bence. sonuçta manken değiliz. elbette kilo alıcaz. bebekler sağlıklı olsun da doğumdan sonra azıcık dikkatle hepsini verirsiniz hiç kafanıza takmayın bence.

_Lena_
Selam Kızlar ben kızımı hep Betül Betül diye seviyorum sanırım adı Betül olacak sizce güzel mi ?

Mergen
mausi
teşekkur ederım aminn

benım dun az mıktarda kanamam oldu panıkle hastaneye gıtım doktor bı hafta yat sonra gel dedı bısey anlamadım erken dogum belırtısı bunlar sakın dogurmaya kalkısma dedı .. daha cok erken degılmı bunlar ıcın :s
Aramıza hoşgeldin,geçmiş olsun canım.:KK16: Mümkün olduğunca ayakta durma,kendini yorma,dinlen bol bol...Rabbim bir daha yaşatmasın,vaktinde,sağlıkla oğluşunu kucagına almayı nasip etsin inşallah.

sedagg
laterne
valla ayak üstü aldığım cevapla şoka girdim sebebini soramadım :KK43:(
bize hafta da iki kere serbestti;ben artık sınırlama kalkar sanıyordum kiiii bitiyormuş:KK43:
sanırım 3. trimester de erken doğum riskine karşı koyulmuş bir yasak bu :KK43:(

bu arada şekerim normal çıktı Allaha çok şükür:KK34:
çok şükür cnm şekerin iyi çıkmış doktor dediyse vardır bi bildiği

dmt_
kızlar afiyet olsun ben çıkıyorum öğleden sonra alışveriş yapacağımmm yaşasınn umarım bişeyler bulurum üstüme başıma. oğluşuma da bişeyler alacağım karar verdim. küçük kuzuma doğumda giyeceği yepyeni ciciler alayım bari tabi abiye de ohoo eşim yandı valla.
kendinize iyi bakınn

mausi
dmt_
benim doktorum kiloya o kadar takık bir adam ki anlatamam kızlar. ilk hamileliğimde ayda 2 kg alsam çok kızıyordu. eşim de ona uyuyordu. deli ediyordu benii. az kiloyla doğum yaptım oğlum erken doğmasına rağmen 3700 doğdu. ama doğumdan sonra uzun süre veremedim kilolarımı. ablam hamileliğinde deli gibi yiyordu 15 kg aldı. bebeği 2700 doğdu. ama sonra bütün kilosunu verdi. metabolizmayla alakalı bence. sonuçta manken değiliz. elbette kilo alıcaz. bebekler sağlıklı olsun da doğumdan sonra azıcık dikkatle hepsini verirsiniz hiç kafanıza takmayın bence.
evet metobolızmayla alakalı ben nerdeyse gunun tamamını yemek yıyerek gecırıyorum ona ramen doktor bana hala cok zayıfsın kılo alman gerekıyor dıyor bunu duyan esım saatlerce sofradan kalkmama ızın vermıyor bunu da ye ondan de ye sunu da bıtır sınır krızlerıne gırıyorum :KK43:

Bebeci
cherryfe
Hüma benim gorumcemin biricik kızının ismi , pek sırın pek hanimefendidir, cisim geldi demez isim var geliyorum hemen der :) çok severim kuşumu benden tam destek hüma ismine :)

umutege16
ben bunu söylicem bilmiyorummm
bu hafta çok kilo aldım ben yaaa doktorum kesin kızacak bana bu sefer:KK53::KK53::KK53:12 kilo almışım ben:18::18::18:
nabeeeer bana seviniyordun çok kilo aldın benimle birlikte diye ohh olsun :KK53:

mausi
Mergen
Aramıza hoşgeldin,geçmiş olsun canım.:KK16: Mümkün olduğunca ayakta durma,kendini yorma,dinlen bol bol...Rabbim bir daha yaşatmasın,vaktinde,sağlıkla oğluşunu kucagına almayı nasip etsin inşallah.
hosbulduk canım :) gercekten cok guzel b ı ortam

aminnn rabbım hıc kımseye yasatmasın hastaneye gıdene kadar turlu turlu seyler geldı aklıma :KK43: ilgin ıcın tesekkur ederım

hanipeks
sernil
tatlım çok sağol tarif için,ben şimdi bir koşu aktara gidemede gelem bari,hafta sonuna kadar iyileşmem lazım istanbula gidecektik ama ben iyileşmessem yatar kociş hayatta izin vermez gitmeme

Acil şifalar canım, ben içmedim ama dr önermişti hamile bir tanıdığıma, ben de malzemeleri temin edip evde bulundurmak istiyorum.

nil_82
selamlar gebe arkadaşlarım.dün detaylı ultrasonum vardı ama öyle uzun uzadıya bir muayene olmadı gerekli şeylere baktı heralde ne bileyim 10 dakika ya sürdü ya sürmedi ama kızımın bana benzediğini gördüm çok harika bi duygu.rabbim ne güzel yaratmış. cdyede kaydettirdik ama fotolar kadar net değil görüntüler.herşey normal çok şükür bugün kendi doktoruma göstericem sonuçları.anlayamadığım kısımlar var terimler bakalım doktor ne diyecek.RABBİMe şükürler olsun.bide kucağımıza alsak yavrularımızı.bu arada doğum tarihi 5 gün öne çekildi.
Ayy ben en çok kime benzediğini merak ediyorum detaylı usg ile ilgili, burada sizler bahsede bahsede meraklandım bende. İyi haberlerine sevindim cnm.

ersnil
İsim konusu bizdede karmaşık aslında.

Ben ARAS diyorum.Kocişim mahmut diyor:)
Sırf beni kızdırmak için.Sonra ben yine ARAS oğluşum diyorum.
Bu sefer kocişim kargo diyor peşimden sinir ediyor beni.
Aras bence çok havalı bir isim.:KK55:
ilahi kocan yani :KK1:

derineser
merhaba güzel anneler,

ben pek sık giremiyorum bu aralar; geçmişi azcık okudum.
ayrıntılı ultrasonumuzu olduk; bebiş 1 hafta önden gidiyor dedi; sezaryeni öne alabilirmiş. mart annesi olucam sanırım. haftaya cuma şeker yüklemem var. birde 9 kilo almışım :KK43: doktor çok dedi :KK43:
ilişki konusunu gidince ben de sorucam; laterne yi okuyunca çok şaşırdım. ilk gebeliğimde böyle bir yasak yoktu yanlış hatırlamıyorsam. bu adamlara da yazık yahuuu; kocişlere hiç acımıyo bu doktorlar :)
Sen doktoru boşver şekerim kaynanan duydu mu 9 kilo aldığını? hahahhahaa:KK1:

_Lena_
Selam Kızlar ben kızımı hep Betül Betül diye seviyorum sanırım adı Betül olacak sizce güzel mi ?
​Güzel canım adı ile yaşasın kızımız..

ersnil
mausi
teşekkur ederım aminn

Erken canım.
İlaç kullanıyor musun?
Progestan filan verdin mi?

mausi
ersnil
Erken canım.
İlaç kullanıyor musun?
Progestan filan verdin mi?
magnezyum verdı agrı sızı olursa gel yatırcam hemen dedı :\ onun dısında hıc bısey kullanmıyorum. doktorumuz cok ılac taraftarı degıl anladıgım radarıyla folık asıt falan da vermemıstı bana ..

laterne
_Lena_
sağlıkla gelsin adıyla yaşasın güzel kızın:KK16:

Bebeci
dmt_
aa bende bir ara emrah diye çok düşündüm de çevrede var diye eşim pek yanaşmadı yoksa emreyle çok güzel uyuyordu.
bizde umut dedik ama eşim sabah kesin mi falan diye soruyordu hala tam netleştiremedik kafamızda. oysa ilkinde 4 aylıkken emre dedik o kadar içimize sindi ki bütün çevre bebeğimizi emre diye biliyordu daha doğmadan. bunda daha o netliği yakalayamadık sanırım :KK43:(
Emrah koyma esim isminin anlamına sınır oluyor saz çalıp oynayan bende kavga ettiğimizde aynı adın gibisin saz çalıp oynuyorsun diye sınır ediyorum aslında seviyorum ismini hem bana uyuyor Gülşah Emrah :) onların uzaktan akrabalarının ikizleri var onların bile adı Gülşah Emrah :) Ege düşünmez mısın biz Ege cok istiyorduk bas harflerimiz diye hemde ben egeliyim ama kuzeni koydu çok da tatlı bir oğluş çok konuşdan yaşıtlarına göre kanı sıcak bur cocuk
umutege16
senin dr seni ebru şallı sandı galiba canım:KK9::KK9::KK9:neresi çok bunun demek ki bizim kiloları duysa yemek yeme diyecek bizeee:KK56::KK56::KK56::KK56:
Benim doktor beni tartmıyor bile :)
_Lena_
Betüşüm diye severim ben onu çok güzel isim çok kibar :KK16:

Bebeci
Kızlar yemek yiyip çıkicam saglık ocağı gibi birşey var yakınlarda saglık Ocağıysa rica edicem yeni taşındık ondan kayıt olamadım haftam geçmeden asimi vurur musunuz Dicem sizce vururlar mı

Bebeci
Yüksek Voltaj da yok gece hanımı geç uyudu herhalde :KK16:

mausi
Bebeci
Kızlar yemek yiyip çıkicam saglık ocağı gibi birşey var yakınlarda saglık Ocağıysa rica edicem yeni taşındık ondan kayıt olamadım haftam geçmeden asimi vurur musunuz Dicem sizce vururlar mı
ne aşısı olacaksın kı .. eger daha once aynı sehırde oturuyorsan senı eskı saglık ocagına yolar :\ ıkahmetgah varsa onla gıt yada ımkanın varsa dırek en yakın hastaneye gıt saglık ocakları bazen kılık yapabılıyorlar bana yapmamıslardı :KK43:

Bebeci
mausi
ne aşısı olacaksın kı .. eger daha once aynı sehırde oturuyorsan senı eskı saglık ocagına yolar :\ ıkahmetgah varsa onla gıt yada ımkanın varsa dırek en yakın hastaneye gıt saglık ocakları bazen kılık yapabılıyorlar bana yapmamıslardı :KK43:
Tetenoz canım , aynı sehirde yasamıyorum Bodrmda nikahlandik istanbulda yasıyoruz adamlar Mayıs'tan beri ikametgah taşınmaz mı derler diye 1 hafta oldu oradan buraya geleli desem kıyak gecmezler mı bu aşıları saglık ocağında vuruyorlar tek

ersnil
_Lena_
Bence çok hoş bir isim canım.

Ben şimdi yemeğe çıkıyorum gelince görüşürüz kızlar.

Mergen
Kız Bebek İsimleri
Yaren, Ceren, Ece,Ada,Bilge,Sena,Defne,Eylül,Derin,Masal,Ilgın,Alara,Eflal,Mine,Sare,Nisa

Erkek Bebek İsimleri
Emir, Ege, Çağan,
Efe,Ata, Yiğit,Kuzey,Eymen,Ilgaz,Poyraz,Doruk,Toprak, Yaman,Mert,Mete,Türker,Kayra

Mergen
Herkese afiyet olsun,bebişlere kan olsun,can olsun,yarasın inş.:KK56:

ersnil
mausi
magnezyum verdı agrı sızı olursa gel yatırcam hemen dedı :\ onun dısında hıc bısey kullanmıyorum. doktorumuz cok ılac taraftarı degıl anladıgım radarıyla folık asıt falan da vermemıstı bana ..
Progestan alttan kullanılan bir ilaç
Direk rahme etki ediyor,ve yan etkisi az oluyor canım.
Zaten ılacın bir kısmıda akıntı şeklinde dışarı geliyor.
Sen yine bir araştır.Tehlike yaşayan bütün arkadaşlar kullandılar.
Şu anda bende kullanmaya devam ediyor.
Ara,ara bırakıp yeniden başlıyorum.
Hayırlısıyla atlatsaydık hamişliğide,sağlıkla alsaydık kucağımıza.
Allahım yardımcımız olsun.

laterne
Kim Kaç Salat-ı Tefriciye Okuyacak :

Ersnil........................................... 300
Naz.............................................. 300
Esrasm......................................... 100
Mezopotamya................................ 300
Umutege....................................... 500
Wosgi........................................... 300
PeriLous........................................ 300
Görkemre....................................... 200
Voltaj............................................ . 200
Hanipeks......................................... 200
Sernil............................................ . 300

Arkadaşlar duaları tamamladığınızda yada eksik kaldığında dua topiğine perşembe saat 15:00'e kadar mutlaka bildirin :KK34:

http://www.kadinlarkulubu.com/dualarimiz-sizinle/563280-2013-nisan-anneleri-yasin-okuyor.html

ofelyam
5-12-12, 11:12
cherryfe
Eymen ismi çok hoşuma gidiyor, oğlum olsaydı koyardım. Arkadaşımın ki Yusuf Eymen,

Yok bende yormucam kendimi, Evim temizdi ama yne üstünden geçeriz , Yemeklerde kolay zaten kavurma hazır buzlukta , Pilav kolay ,Çok yormayacak menü seçtim kendime :)))

Bence güzel, Daha ne olsun , Çok bişey beklemesinler eskisi gib değiliz.
Lazanya hiç yapmadım , nasıl yapılıyor,
cnm,

önce içini neyle yapıcaksan ben genelde kıymayla yapıyorum,
kıyma salça soğan sarımsal varsa biber havuç falan evde ne varsa ekliyorum,
sonra ayrı bi yerde beşamel sos yapıyorum, işte yağ, yumurta , süt un, ölçüsü yok kafadan
sonra borcamı alıyosun yağlıyosun en alta kıymalı harç, üstüne beşamel, üstüne lazanya (hazır lazanya kullanıyorum ben markette var öle haşlamalı falan değil)sonra yine kıymalı yine beşamel yine lazanya böle istediğin kadar kat yapıp üstüne kaşar koyup fırınlıyosun, hazır işte:)

yap yap güzel oluyo valla hem de hem et hem makarna türü olduğu için yanına extra bişeye gerek olmuyo

hanipeks
Mergen
Kız Bebek İsimleri
Yaren, Ceren, Ece,Ada,Bilge,Sena,Defne,Eylül,Derin,Masal,Ilgın,Alara,Eflal,Mine,Sare,Nisa

Erkek Bebek İsimleri
Emir, Ege, Çağan,
Efe,Ata, Yiğit,Kuzey,Eymen,Ilgaz,Poyraz,Doruk,Toprak, Yaman,Mert,Mete,Türker,Kayra
Kızımın ismi favoriymiş ama oğlumun ismi değilmiş :KK5:

Bebeci
hanipeks
Kızımın ismi favoriymiş ama oğlumun ismi değilmiş :KK5:
Zİnhar kabul etmem çınar en favori isim , hatta ben Faceten ne olsa diye yazdım ilk yorum çınar oldu, yeğenime koydum o ismi dedim bir kisi de çıkmadı bugüne kadar çınar güzel degil diyen yeğenime koymasaydım kesinlikle adını çınar koyardım

ofelyam
mausi
cnm hoşgeldin öncelikle ben 2 hafta önce lekelenme yaşadım 2 damla kahverengi leke hemen gittim doktora içerde bişe yok, 3 gğn dikkat et , sonra normal hayatına dönebilirsin dedi, griptim, aşırı öksürük hapşırık burun tıkanıklığını açma girişimleri sonucu 1 hafta sonra tekrar 2 damla kahverengi leke geldi, gittik yine içerde bişe yok, çok istiyosan progestan yaziyim dedi, kullandım 5-6 gün bitirdim artık, korkma cnm ben çok kötü olmuşum doktor çok kızdı asıl böle stres yaprsan erken doğum yaparsın haberin olsun olabilir böle şeyler dedi