2013 Nisan annleri paylaşım alanı

Mezopotamya82
7-11-12, 07:11
bir de kızlar dün çok moralim bozuldu. bu kaşıntı için doktora gittim ya. zaten geç saatti. bir kadını getirdiler, doğum haftası falan filan diye önce onu aldılar içeri o esnada bende odaya girdim hazırlanmak için.. neyse doktor ultrasonda bakmaya başladı sesleri geliyo iç odadan işte suyun çok azalmış bilmem ne derken birden dedi ki bebeğin kalbi durmuş. o an ben bayılacak gibi oldum.. çok zavallı biriydi canım ya :KK43: türkçe zaten hiç bilmiyo orda birileri doktorun dediklerini çeviriyo ona.. bu hafta doğum haftasıymış ve bebek karnında ölmüş :KK43:( öyle kötü oldum ki.. bu gece almak zorundayız dedi doktor ailesi hala eve götürelim diyo , doktor da kızdı kadını zehirleyip öldürecek bu gece alacağız bebeği dedi. cehalet bi yanda imkansızlıklar bi yanda.. adam soruyo ne kadar olur burda doğum falan diye. içim parçalandı.. doktor dedi normal doğumla alırız bir sey ödemezsiniz..
sonra ben tabi kaşıntı falan unuttum doktor bakıyo alerjı olmuş diyo ama umrumda değil o an kaşıntı. baktı çok fena oldum. bebek iyi midir dedim anladı halimden zaten ultrasonu açtı gösterdi çok şükür rabbime kalbi güm güm atıyordu kızım secde pozisyonu almış yatıyo..
ama kadının tesirinden çıkamadım bi türlü. eşim işten geldi yalvardım nolur bi gidip bakalım hastaneye diye.. ama izin vermedi.. burası farklı bir bölge sonuçta. insanların hangi hareketten ne anlam çıkaracağını bilemezsin dedi. iyi niyet başını belaya sokacak, niye ilgilendiğini sorgulayacaklar zaten iletişim kuramazsın türkçe bilmiyorlar falan filan diye bırakmadı ama sabaha kadar aklım kadında kaldı. ölü bir bebeği doğurmak zorunda olmak çok acı olmalı rabbim sabır versin acısını dindirsin diye dua edip durdum.. Rabbim hepimizi korusun canlarım ya :KK43: hem kendinize hem bebişlerinize çok iyi bakın.. hepsi Allaha emanet..

derineser
günaydın güzel anneler,

dün akşam iş çıkışı öğrendim amniyosentezin ilk sonuçlarını. fish temiz çıkmış; 4lü testte riskli çıkan tr21 (downsendromu kromozomu) negatifmiş yani. o kadar çok sevindim ki anlatamam; bu sefer de sevinçten ağladım :)) ayrıntılı rapor 2-3 hafta sonra ama doktorum bu sonuçlar içimizi rahatlatmaya yeter dedi.

eve gidince şükür namazı kıldım; rabbime binlerce kez şükrettim bebeğimin sağlığı için. sizlere de çok ama çok teşekkür ederim; hem dualarınız hem de burdaki desteğiniz için.

Mezopotamya82
derineser
günaydın güzel anneler,

dün akşam iş çıkışı öğrendim amniyosentezin ilk sonuçlarını. fish temiz çıkmış; 4lü testte riskli çıkan tr21 (downsendromu kromozomu) negatifmiş yani. o kadar çok sevindim ki anlatamam; bu sefer de sevinçten ağladım :)) ayrıntılı rapor 2-3 hafta sonra ama doktorum bu sonuçlar içimizi rahatlatmaya yeter dedi.

eve gidince şükür namazı kıldım; rabbime binlerce kez şükrettim bebeğimin sağlığı için. sizlere de çok ama çok teşekkür ederim; hem dualarınız hem de burdaki desteğiniz için.
gördün mü bak hepimiz biliyorduk tertemiz çıkacağını :)) çok sevindim.. çok şükür.. rabbim korusun bebeklerimizi.. artık rahatlama zamanı

katinamm
böyle haberler duymak beni çok üzüyo..besle büyüt karnında tam doğacak de herşeyini ona göre hazırla beşik kıyafet bez..sonra bebeğin kalbinin durdugunu öğren..çok acı..Rabbim bizi evlatlarımızla sınamasın..

Yuksek_Voltaj
derineser
günaydın güzel anneler,

Oh şükürler olsun Rabb'ime . Bu kadar dua senin metanetin,teslimiyetin... O kadar sevindim ki canim anlatamam.Lutfen sadaka ver kuzumuz için...
Rabbim hayırlı dogum nasip etsin İnan ki cok mutlu oldum:)

Mezopotamya82
Yuksek_Voltaj
İcerigini tam hatırlamıyorum.kasindirir evet ve ora hep sicaktir.benim oğlum oluyor özellikle yaz çimenlerden ve tatlı asiri yerse özellikle denedim tofitalar,jelibonlar yapıyor.
Yediğin ceviz yeşil cevizse Dr haklı oda yyapar.hergun duş almak iyi ama duş bilinenin aksine cildi kurutur.yine duş al bunun için mecbursun çünkü canım nemlendirici sür tüm vücuduna gobegine kremini ve lütfen su cok iç çabuk at.
Dün ben asm deydim ya görmedim gelincede site berbatti nereye girdim nerden çıktım bir haldim.
Dur opeyimde geçsin muck.
Voltajımmmmm.. geçti bile :) sen tam bir annesin :)) merhametli, yufka yürekli :)

katinamm
derinesercim gözün aydın..Rabbime zaten ne kadar şükretsek az..böyle bir güzelliği içimze verdiği için onun kölesi olurum..
darısı inşallah son sonucun basına..bunda risk çıkmadıgına göre ondada çıkmayacaktır inşallahh..

sernil
derineser
günaydın güzel anneler,

gözünüz aydın Allah bundan sonrada güzel haberlerini almayı nasip etsin inş.

hanipeks
sernil
günaydın kıdemli anne::)) bazen diyorumki keşke hepimiz ayni illerden olsakta ayda birde olsa toplansak sonra bebişlerimiz dünyaya geldiğinde onlarıda tanıştırsak ne güzel olur yaaa..
​Gerçekten ne kadar sıcak ve samimi bir ortam olur. Keşke yapabilsek.

dertsiz
derineser çok sevindim gözünaydın canım. hep böyle sağlıklı haberler duyalım inşallah

Yuksek_Voltaj
Canım o anne hala ne yaşadığını anlamamistir.daha bugün , yarın daha sonra anlayacak.Cok iyi bilirim o durumu.Kizimin doğumunda kalp duyulmadı vs.uzayda gibi oluyorsun yere basamiyorsun amaaan berbat.

Hazırlık yaptilarmi yoksa 6. Kardeşden kalan vs mı vardı.kim bilir o halde odun mü tasittilar kovalar mı.esin cok haklı bazısı farklı yapıda görüşte.
kadin değil yarış atı o .cocuk mu , olsun canım bir daha yapar.bu sefer ki masrafsiz olsun.kadın nedir ki ,cocuk nedir ki para var o daha mühim .zehirlensin, kumasi hala yoksa sabahına bulurlar.

ofelyam
hanipeks

Biz de seyrek giren arkadaşlarımız özlüyoruz. Canım benim ben de korkarım köpeklerden, herkes evinin önünden alınmayabilir ama senin özel durumun var. Çalışılan işyeri hamile işçinin sağlığı için iş koşullarını değiştirmek zorundadır. Dün okumuştum. Bugün mutlaka görüş ilgili kişi ile. Dök tabi içini ne demek, biz bunun için paylaşmak için buradayız.

iyiyim canım, bebikimle yuvarlanıp gidiyorum. Yarın doktor kontrolüm var, gösterirse minikim cinsiyetini de öğrencez teyzesi.

ay o adamı da yerinde bulmak çok zor demek iş koşullarını değiştirmek zorunda iş yeri, bunu duyduğum çok iyi oldu ya valla süpersin, ay inş. gösterir bişelerini minikim benim , ne heycanlı:)süpermiş:9 hemen haber verirsin tabi canım:KK66:

ofelyam
derineser
günaydın güzel anneler,

ay canımmmm çok ama çok sevindim, çok şükür Allah'a , sana da bu kadar stres için çok ama çok büyük geçmiş olsun tabi canım

dmt_
günaydın kızlar; nasılsınız bakalım? ben iyiyim çok şükür ama bi sersemlik var üstümde. dün gece oğlumu uyutunca 8buçukta yattım. eşim halısaha maçındaydı. 9 buçuk gibi gelmiş sarıldı öptü uyandırdı beni neyse yattı yatağa tam ben uykuma devam edeceğim annesiyle alakalı bi konu vardı onu açtı. sinirden bütün uykum kaçtı. dön dön bi hal oldum gittim salona tv karşısında uyuyakalmışım. sonrada ufaklık uyandı. sabaha kadar uykum rezil oldu valla. güya erken yatıp dinlenecektim. sersem bişey oldum zaten gribim hala geçmedi. bütün vücudum kırılıyor sanki. :KK43:(
çok sağolun kızlar tavsiyeleriniz sayesinde her an aklımda su içmek var. zararın neresinden dönersek kar demişler elimden geldiğince bol içmeye çalışıyorum.
bi de derdin bitmedi diyeceksiniz ama sanırım bi dişim içten çürümeye başlamış kaç gündür hafif hafif sızlıyor. acaba iyice artmadan bi dişçiye gitsem mi kanal tedavisi falan yapılıyor muydu hamilelikte??
derineser; çoksevindim sonuçların iyi çıkmasına canım gözün aydın.
mezopotamya; geçmiş olsun canım hemen iyileşirsin umarım. bi de yaşadığın şey çok kötü olmuş canım. senin psikolojin açısından. o kadıncağızın açısından ise düşünmek bile istemiyorum Allah sabrını versin inşallah...

dertsiz
günaydın kızlar nasılsınız? dün giremedim hiç ben bir türlü iyileşemiyorum. o kadar dikkat ediyorum bol bol c vitamini alıyorum ama yine hastayım yine hastayım. bazen baş ağrısısından kafamı kaldıramıyorum.öksürükte var. dün asm'ne gittim. demir hapım ve vitamin hapım bitmişti onları yazdırdım grip olduğumu söyledim. sadece burun tıkanıklığı için deniz suyu verdi. ağrı kesici olarak parol yazdı. pazartesi kan tahlili istedi tekrar. hemoglobine bakılacakmış. ayrıca 24. haftada tekrar şeker yüklemesi yapılacakmış 2 hafta önce yapıldığını söyledim şimdi yapılması bişey ifade etmiyormuş.gelmişken tetanoz aşımıda yaptırayım dedim. hemşire hanım ben 16. haftada yapmıyorum bu aşıyı çünkü yan etkisi var düşüğe neden olabiliyor. 20. haftada yani son haftada yapmayı daha uygun buluyorum dedi. bizde izine ayrılıcaz burda olmayacağımı söyledim. herhangi bir yerde yaptırabilirmişim. benden haberler bu kadar...

Mezopotamya82
Yuksek_Voltaj
Canım o anne hala ne yaşadığını anlamamistir.daha bugün , yarın daha sonra anlayacak.Cok iyi bilirim o durumu.Kizimin doğumunda kalp duyulmadı vs.uzayda gibi oluyorsun yere basamiyorsun amaaan berbat.

Hazırlık yaptilarmi yoksa 6. Kardeşden kalan vs mı vardı.kim bilir o halde odun mü tasittilar kovalar mı.esin cok haklı bazısı farklı yapıda görüşte.
kadin değil yarış atı o .cocuk mu , olsun canım bir daha yapar.bu sefer ki masrafsiz olsun.kadın nedir ki ,cocuk nedir ki para var o daha mühim .zehirlensin, kumasi hala yoksa sabahına bulurlar.
dün binlerce kez şükretmemiz gerektiğini bir kez daha fark ettim.. o kadının yerinde olmayı kimse seçmezdi, yaşamı hakkında dahi kendi kararının bir önemi yok kimsenin gözünde.. gerçekten çok şanslıyız.. şükretmek için binlerce nedenimiz var

Mezopotamya82
dmt_
günaydın kızlar; nasılsınız bakalım? ben iyiyim çok şükür ama bi sersemlik var üstümde. dün gece oğlumu uyutunca 8buçukta yattım. eşim halısaha maçındaydı. 9 buçuk gibi gelmiş sarıldı öptü uyandırdı beni neyse yattı yatağa tam ben uykuma devam edeceğim annesiyle alakalı bi konu vardı onu açtı. sinirden bütün uykum kaçtı. dön dön bi hal oldum gittim salona tv karşısında uyuyakalmışım. sonrada ufaklık uyandı. sabaha kadar uykum rezil oldu valla. güya erken yatıp dinlenecektim. sersem bişey oldum zaten gribim hala geçmedi. bütün vücudum kırılıyor sanki. :KK43:(
çok sağolun kızlar tavsiyeleriniz sayesinde her an aklımda su içmek var. zararın neresinden dönersek kar demişler elimden geldiğince bol içmeye çalışıyorum.
bi de derdin bitmedi diyeceksiniz ama sanırım bi dişim içten çürümeye başlamış kaç gündür hafif hafif sızlıyor. acaba iyice artmadan bi dişçiye gitsem mi kanal tedavisi falan yapılıyor muydu hamilelikte??
derineser; çoksevindim sonuçların iyi çıkmasına canım gözün aydın.
mezopotamya; geçmiş olsun canım hemen iyileşirsin umarım. bi de yaşadığın şey çok kötü olmuş canım. senin psikolojin açısından. o kadıncağızın açısından ise düşünmek bile istemiyorum Allah sabrını versin inşallah...
canım tşk ederim.. evet kötüydü rabbim kimselere göstermesin..
diş meselesi için ben gitmiştim diş hekimine memlekette. artik eskisi gibi değilmiş.. diş tedavisi yapılabiliyormuş gebelikte.. hem de konforlu bi şekilde dedi.

Pinkangelim
Günaydınns annişlerr..herkese kucak dolusu sefgiler..gününüz güzel geçsin..çalışan annişleri işleri kolay gelsin inşallllaaahhh..:)

Yuksek_Voltaj
Dmt_canim Allah şifanı versin.Anasini da takma o kadar.
Canım kanal tedavisi yapılmıyor belli zamana kadar.iltihap dağıtıcı ve ağrı kesici veriliyor.Yinede riske girme tatlım.cook sık fircala ve o tarafında yememeye çalış.sicak - soğuk degdikce sızlar hep ılık ye iç.yinede yeğenim dış hekimi ona sorabilirim.
Duayla.

Mezopotamya82
dertsiz
günaydın kızlar nasılsınız? dün giremedim hiç ben bir türlü iyileşemiyorum. o kadar dikkat ediyorum bol bol c vitamini alıyorum ama yine hastayım yine hastayım. bazen baş ağrısısından kafamı kaldıramıyorum.öksürükte var. dün asm'ne gittim. demir hapım ve vitamin hapım bitmişti onları yazdırdım grip olduğumu söyledim. sadece burun tıkanıklığı için deniz suyu verdi. ağrı kesici olarak parol yazdı. pazartesi kan tahlili istedi tekrar. hemoglobine bakılacakmış. ayrıca 24. haftada tekrar şeker yüklemesi yapılacakmış 2 hafta önce yapıldığını söyledim şimdi yapılması bişey ifade etmiyormuş.gelmişken tetanoz aşımıda yaptırayım dedim. hemşire hanım ben 16. haftada yapmıyorum bu aşıyı çünkü yan etkisi var düşüğe neden olabiliyor. 20. haftada yani son haftada yapmayı daha uygun buluyorum dedi. bizde izine ayrılıcaz burda olmayacağımı söyledim. herhangi bir yerde yaptırabilirmişim. benden haberler bu kadar...
çok geçmiş olsun.. dinlenmeden geçmiyo :KK43: izinde iyileşirsin.. biraz ortamdan uzaklaşmak,, biraz sevdiklerini görmek,, biraz hava değişimi :)) anladın işte bize buralar basıyo bence :)))

Mezopotamya82
voltajım süpersin telefon düzeldi full site deyince :))

Yuksek_Voltaj
7-11-12, 08:11
Dertsiz gecmis olsun canım ya:KK43:
Banada yapılmadı ası 20. Hafta bitimi gel dedi.ne cagiriyon bacı o zaman Kasım'ın ilk haftası Gel gel diye.kiloma tansiyonuma bakacakmış hıh .
Başka ilde cocuklara ası kesinlikle yapılmıyor hamilelere torpil varmış demek :)) boşver memleketinin aşısından ol :))))

dmt_
Mezopotamya82
canım tşk ederim.. evet kötüydü rabbim kimselere göstermesin..
diş meselesi için ben gitmiştim diş hekimine memlekette. artik eskisi gibi değilmiş.. diş tedavisi yapılabiliyormuş gebelikte.. hem de konforlu bi şekilde dedi.
amiin canım. bende gideym en kısa zamanda en azından dişimi kaybetmeyeyim hem artık 4 aylık olduk sorun olmaz sanırım. sağol canım

gorkemre
derineser
günaydın güzel anneler,

Çok sevindim canım :nazar::nazar::nazar::nazar:

Yuksek_Voltaj
Mezopotamya82
voltajım süpersin telefon düzeldi full site deyince :))
:))) iğrenç o hali demi.tek avantajı hızlı olması aman.

Kiz sen bebisine neler aldın :)) sac bandı almamissin hıh .seni emerken sacları ağzına girer he :))