eylül 2012'de tüp bebek tedavisine başlayacak olan arkadaşlar!Yola birlikte çıkalım..

nursimla
12-09-12, 08:09
mirage79
nursimlacım bi dakka ben anlamadım. transferden sonraki 7.günden mi bahsediyorsun? peki dondurulmuşlar bitti mi? canım hayırlısı diycez. isyan etmeyeğiz. şimdi hüzünle bir süre pes ettiğini söylüyorsun. ama 1 hafta sonra yine umutla dolacak için. pes etmiycez nursimla. tamam mı canım benim? toparlanmaya çalış. ben de bugüne kadar hep ağladım, bi faydasını görmedim.
arkadasım evet transferden sonraki 7.günümdü dün ve kanamam oldu. 2 gündür günde 1 kez aldım progestanı , günde 3 kez almam gerekirken. onunda olumsuz bir etkisi oldumu diye sucluyorum kendimi ama hersey nasip tabi.

benim ilk tüp bebek sürecimde vucudum su topladı ilaçlar iğneler yan tesir yaptı yoğun bakımda vs.yattım ben. alttan mudahale ile su cekildi tüp bebek riske girdi yani sonrada kanamam oldu eve gelince. bu sefer donmuşlarla diye cesaretimi topladım yaptırdım tekrar ama iğneler bana yan etki yapıyorlar, ben calışıyorum zaten ve tüp bebek sürecinde ilk günden anormal şişmelerim oldu, doktorların dozu iyi ayarlaması gerekiyor bu nedenle tekrar cesaret edemiyorum arkadasım.

maddi manevi yazı beklemem gerekiyor. öğretmen olduğum için yazın calışmıyorum.

cok cok tesekkür ediyorum canım yanıtın için.

mirage79
gamzede
selam arkadaşlar ben aranıza gecen hafta katıldım. bu gün transferimin 7. günü. haftaya salı yani 18 eylül de kan tahliline gideceğim. fakat vajinadan kullandıgım crınone jel den dolayı rahim ağzında posa gibi katı bi madde birikiyor. bu normal mi kafama takılıyor. bilen varsa lütfen yardımcı olun :)
evet şimdi hatırladım yazdıklarını, daha önce yaşadıklarını...haklısın tabi bir yandan da hayat devam ediyor, sorumluluklar var falan. bu gibi durumlarda nasıl avunuyoruz biliyorsun, belki olsaydı düşecekti veya sağlıklı olamayacaktı. öyle olmasındansa biraz daha sabretmek daha iyidir. bazen çok baş ağrıtıyor bu teselliler biliyorum ama elden de başka türlüsü gelmiyor ki avunmak için. daha güçlü olmamızı istiyor belki Allahım. daha güçlü daha sabırlı. çocuk yetiştirmek bunları gerektiriyor çünkü. İnşallah bundan sonrakinde herşey yolunda gider senin için. ama doktorundan da şüphe ettim ben, tedaviye yeterince hakim bir doktor mu seninki? araştırdın mı? bu anlattıkların daha önce duyduğum şeyler değil çünkü.

YS88
nursimla
arkadasım evet transferden sonraki 7.günümdü dün ve kanamam oldu. 2 gündür günde 1 kez aldım progestanı , günde 3 kez almam gerekirken. onunda olumsuz bir etkisi oldumu diye sucluyorum kendimi ama hersey nasip tabi.

benim ilk tüp bebek sürecimde vucudum su topladı ilaçlar iğneler yan tesir yaptı yoğun bakımda vs.yattım ben. alttan mudahale ile su cekildi tüp bebek riske girdi yani sonrada kanamam oldu eve gelince. bu sefer donmuşlarla diye cesaretimi topladım yaptırdım tekrar ama iğneler bana yan etki yapıyorlar, ben calışıyorum zaten ve tüp bebek sürecinde ilk günden anormal şişmelerim oldu, doktorların dozu iyi ayarlaması gerekiyor bu nedenle tekrar cesaret edemiyorum arkadasım.

maddi manevi yazı beklemem gerekiyor. öğretmen olduğum için yazın calışmıyorum.

cok cok tesekkür ediyorum canım yanıtın için.
cnm yaşadıkların gelmiş geçmiş olsun inşallah bi daha tekrarlanmaz...:26:

nursimla
mirage79
evet şimdi hatırladım yazdıklarını, daha önce yaşadıklarını...haklısın tabi bir yandan da hayat devam ediyor, sorumluluklar var falan. bu gibi durumlarda nasıl avunuyoruz biliyorsun, belki olsaydı düşecekti veya sağlıklı olamayacaktı. öyle olmasındansa biraz daha sabretmek daha iyidir. bazen çok baş ağrıtıyor bu teselliler biliyorum ama elden de başka türlüsü gelmiyor ki avunmak için. daha güçlü olmamızı istiyor belki Allahım. daha güçlü daha sabırlı. çocuk yetiştirmek bunları gerektiriyor çünkü. İnşallah bundan sonrakinde herşey yolunda gider senin için. ama doktorundan da şüphe ettim ben, tedaviye yeterince hakim bir doktor mu seninki? araştırdın mı? bu anlattıkların daha önce duyduğum şeyler değil çünkü.

bunları sanırım bana yazmışsın arkadasım tesekkür ediyorum.

erdem hastanesinde yaptırdım ben 1.denememi ve orada 3 donmuşumuz olunca tekrar denedik.

dozaj ayarlaması çok önemli tabi ben çok çok zor evrelerden gectim. imza atıp , gebelik varsa bile sonlandırın diyecek kadar zor. çünkü sürekli şişiyordum çatlama noktasındaydım. içimdeki su iç organlarıma baskı yapıyordu , gece hastaneye gidecek durumum olamadı beni kaldıramadılar doktoru cağırdılar o derece . idrara çıkamıyordum vücut su çıkarmıyordu. bir lokma su içsem,şiş olduğum için nefesim daralıyordu catlıyordum yani özetle.

transferimin 5.günü dayanamayacak duruma gelince ameliyatla beni unutup vajinadan 1 kg.su cektiler. ameliyattan sonra ilk kez normal nefes almaya basladım, günlerde hastanede yoğun bakımda elim kolum serumlarla sonta takılarak durdum...................... Rabbim kimseye yasatmasın zaten moralinizi bozmak istemem arkadaslar , bu durum 200 hastada 1 oluyormuş.

YS88
mirage79
rica ederim şekerim.

missangel da bugün doktora gidecekti. aslında merve, demet ve guzelolacakın da test tarihi bellidir. transferleri oldu. söylesenize tabloya ekliyim kırmızı kırmızı test tarihi diye :)
Aman güzelim kırmızı dışında her renkle yazabilirsin kırmızı b,zde uğursuz renk biliyosun şu durumda.başka renk kullan şekerim :KK53:

tugbaemrah
mirage79
selam tubişim...doğru söylüyosun yazdım cevaplara bakmaya unuttum. :)) herşey yolunda giderse salı günü regl olucam. çarşamba doktora gidip ilk iğnemi vurulucam tatlım. sen napıyosun? oğluşun nasıl?
ohh süpper iğneyi vurulduktan ne kadar sonra toplama yapıcaklar ???
bende iyiyim cnm Allaha şükür herşey yolunda oğluşumda iyi büyüyo arada tepikliyo tabi keyfi gelirse :)) Allahım sanada en kısa zamanda bu duyguları yaşamayı nasip etsin inşallahhh

mirage79
YS88
Aman güzelim kırmızı dışında her renkle yazabilirsin kırmızı b,zde uğursuz renk biliyosun şu durumda.başka renk kullan şekerim :KK53:
hiç öyle düşünmemiştim. ne renk yapayım sen söyle madem

YS88
12-09-12, 09:09
ilknurlevent
transferi olan kıslarrrrrrrrrrrrrrrrrrr
hepiniz wcye rahat mı gidionuz kabız olmamak için çabalamaktan korkmaktan yoruldummmm
neler yapıonuz wc olayına:))
mirage ewet cnm ıkınmak yasak...ilknurcum bolca kayısı kompostosu kaynat iç hergün 2 kase...çözümü bu canım ben öyle yaptım :KK34:

mirage79
tugbaemrah
ohh süpper iğneyi vurulduktan ne kadar sonra toplama yapıcaklar ???
bende iyiyim cnm Allaha şükür herşey yolunda oğluşumda iyi büyüyo arada tepikliyo tabi keyfi gelirse :)) Allahım sanada en kısa zamanda bu duyguları yaşamayı nasip etsin inşallahhh
valla oraları hiç kurcalamıyorum tuğbacım. hayırlısıyla önce bi başlayayım da transferi falan filan adım adım gelişmeleri haber veririm zaten. oğluşunun tepiklerini yerim ben. serseri birşey galiba :) inşallah tuğbacım tüm isteyenlere inşallah Allahım nasip etsin.

YS88
mirage79
hiç öyle düşünmemiştim. ne renk yapayım sen söyle madem
Sen bilirsin hanımağa :) topiğimiizin hanımağasısın sen...pembiş yap kızımız olsun teyzesi :KK49:

tugbaemrah
mirage79
valla oraları hiç kurcalamıyorum tuğbacım. hayırlısıyla önce bi başlayayım da transferi falan filan adım adım gelişmeleri haber veririm zaten. oğluşunun tepiklerini yerim ben. serseri birşey galiba :) inşallah tuğbacım tüm isteyenlere inşallah Allahım nasip etsin.
peki kuzum sen nasıl istersen hadi hayırlısı bakalım bizi habersiz bırakma cnm güzel haberlerini bekliyorum :))
valla bilmiyorum kuzu ama şakacı oldugu kesin bazen hiç tepiklemiyo korkutuyo bazende öldüresiye tepikliyo ortası yok yani :)) amminnnnnn kuzummm

mirage79
gamzedecim demin yanlış yazının altına yanlış şey yazmışım. posa mevzusuyla ilgili de diyecektim ki burdaki kızların hepsi aynı durumdan bahsediyorlar, korkma.

yeşimim ondan sonra ikişer üçer hepsi kız bulursa bunlara nerden damat bulucaz? herşeyi düşünmen lazım :)) ben bakiim şu renklere bi. bu arada hanımağalık konusunda estağfurullah diorum. benden hanımağa mı olur. hanımağa nasıl olur anladın sen onu :)))

YS88
mrb kızlar bugn 10.günüm dünki idrar testinden snra bugn kanda baktırmaya karar verdm inşallah pozitifi görürüm dua edin bana ne olur :KK14::KK14::KK14:

mirage79
YS88
mrb kızlar bugn 10.günüm dünki idrar testinden snra bugn kanda baktırmaya karar verdm inşallah pozitifi görürüm dua edin bana ne olur :KK14::KK14::KK14:
ya valla yeterrrr. günü neyse bekle şunu. kendini de bizi de bebişlerini de sıkıntıya sokma canıııım. bi dur artııık. ay bağlıycak kızı haaa.

bu arada turuncu yaptım test tarihlerini, hayatımıza güneş gibi doğsunlar diye :)

YS88
mirage79
ya valla yeterrrr. günü neyse bekle şunu. kendini de bizi de bebişlerini de sıkıntıya sokma canıııım. bi dur artııık. ay bağlıycak kızı haaa.

bu arada turuncu yaptım test tarihlerini, hayatımıza güneş gibi doğsunlar diye :)
iyi yapmışsın cnm.ya varsa eğer gebeli çıkar zaten...değer düşükte olsa anlatmıştım ya sırf c.tesi onlarla arkadaşlarla gitmemek için baktırmak istiyorum

mirage79
YS88
iyi yapmışsın cnm.ya varsa eğer gebeli çıkar zaten...değer düşükte olsa anlatmıştım ya sırf c.tesi onlarla arkadaşlarla gitmemek için baktırmak istiyorum
emin misin ki çıkacağına?

ednah1907
angel5
merhaba cnm.tedavin hayırlı olsun.bende dün ilk iğnemi yaptım.ama öle birşey olmadı.senin olduysa denk gelmiştir belki.nerden başladın tedavine
şişli memorial ,
bugün iyiyim umarım sorun olmaz.

ednah1907
ednah1907
şişli memorial ,
bugün iyiyim umarım sorun olmaz.
birde bu dönemde beslenme çin ek birşey öneren varmı
doktor birşey demedi

jose
kizlar merhaba bende surekli sizin yorumlarinizi okuyorum tecrube edinmeye calisiyorum
benimde KASIM ayinda ilk tup bebek denemesi olacak
ASILAMA icin yeterli sperm olmadigi icin direk tup dedi doktorlar...
cok heyecanliyim sizler gibi igneleri butun asamalari merak ediyorumEn Büyük KK

mirage79
12-09-12, 10:09
jose
kizlar merhaba bende surekli sizin yorumlarinizi okuyorum tecrube edinmeye calisiyorum
benimde KASIM ayinda ilk tup bebek denemesi olacak
ASILAMA icin yeterli sperm olmadigi icin direk tup dedi doktorlar...
cok heyecanliyim sizler gibi igneleri butun asamalari merak ediyorumEn Büyük KK
oku şekerim, umarım sana faydalı olabiliyoruzdur. hoş, ben daha başlamadım, senle aynı durumdayım şu anda. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.

jose
mirage79
oku şekerim, umarım sana faydalı olabiliyoruzdur. hoş, ben daha başlamadım, senle aynı durumdayım şu anda. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah.
faydali olmazmi hiccc tabikii:KK68:
sen ne zaman basliyorsun tatlim

mirage79
jose
faydali olmazmi hiccc tabikii:KK68:
sen ne zaman basliyorsun tatlim
haftaya çarşamba inşallah. yani tam 1 haftam var :)

mirage79
ah yeşim ah, gittin de mi yine teste. adam sana 15 eylül demiş, bugün ayın 10'u. şimdi sakın gelip de bana negatif çıktı diye sızlanma ha. ayın 15'ine kadar dinlemem ben seni. transferini de kendin yapsaydın hali hazırda. niye doktora gittin ki onun için? doktor bilmio zaten :))

gamzear
12-09-12, 11:09
selam kızlar ben geldim çok şükür atlattım opuyu ama çok ağrım var özellikle kasıklarımda

ebruli68
12-09-12, 11:09
ilknurlevent
transferi olan kıslarrrrrrrrrrrrrrrrrrr
hepiniz wcye rahat mı gidionuz kabız olmamak için çabalamaktan korkmaktan yoruldummmm
neler yapıonuz wc olayına:))
malesef hayir guzelim yaa kabizlik zaten vardi simdide var ne yapacagimi bilmiyorum bende care aramaktan bulmaktan ve yapmaktanda biktim hayirlisiyla su gunler bi gecseydi

nursimla
arkadaşlar dün kaşm 7.günümdü ve diğer tüp bebekte olduğu gibi 7.günümde erken adet oldum .
bu süreçte donmuşlarla denediğim için zaten adet dönemimde baslamış sadece 1 hafta ilaç kullanmıştım. bu 2.haftamdı yani 2 hafta tam dolmadan adetim geldi. sabaha kadar ağladım yarın tert yapacaktım çünkü.

hersey nasip. dualarınızda unutmayın olur mu?

seneye yaza kadar bir daha deneme yapmayı düşünmüyorum çünkü bedenen çok yıprandım.
canim cok gecmis olsun elbette vardir bundada bir hayir pes etme isyan etme rabbine sigin o herzaman yaninda insallah en kisa surede toparlarsin kendini..tedavini en dogru sekilde yapabilecek bir doktor bulabilirsin umarim allah yardimcin olsun

gamzede
selam arkadaşlar ben aranıza gecen hafta katıldım. bu gün transferimin 7. günü. haftaya salı yani 18 eylül de kan tahliline gideceğim. fakat vajinadan kullandıgım crınone jel den dolayı rahim ağzında posa gibi katı bi madde birikiyor. bu normal mi kafama takılıyor. bilen varsa lütfen yardımcı olun :)
selam tatlim benimde 18 eylul test gunum hayirli sonuc alicaz insallah evet bende crinone jel kullaniyorum oyle oluyor bazen ben 10 dk yatiyordum once ama doktorum bana 2 dakika yat 10 dk dolas dedi surunce bende oyle yapiyorum fazla sorun olmuyor artik