TEST

nihayetinde bende aldatıldım!!!!

gulluper
5-07-12, 12:07
yazmamak için kendimi zorlasamda artık paylaşmadan edemeyeceğim.eşimle 10yıllık bir evlilik 12 senelik bir geçmişimiz var.seneler sonra zorla çetin uğraşlar sonucu sahibim olduğum 4 yaşında dünyalar cicisi bir kızım var.2 hafta önce eşimin beni kesin olarak aldattığını öğrendim.üstelik kendi ağzıyla itiraf edip benden kurtulmak üzere yardım istedi.2 senedir bir ilişkisi varmış.anlamadın mı?hiç mi yakalamadın ?diye soracak olursanız evet bir çok kez msjlarını ve telefon kayıtlarını yakaladım üstelik bunları onun yüzüne fırlattım.karşı tarafla da görüştüm defalarca.ortada bişey olmadığını ve telefonda sürekli kendisini rahatsız ettiğini söylüyordu.karşı tarafta bana kocan bana ilgi duysa hoşuma gider diyen tabiri caizse çirkef bir kişiydi.eşim bununla bir kaç kez görüşmüş ve benim ailemden birileri görmüş anneme söylemişler annem benim ne denli üzüleceğimi bildiği için konuyu açmadı bana eşimle görüşmek istemiş.ama fırsat kalmadan karşı taraf benim sosyal sitelerdeki profilime mjs atıp benimle yüzyüze görüşmek istediğini yazmış.eşimin bana herşeyi yalan ama doğru bilemiyorum anlattığı gün.aradım bana akla hayale sığmayacak şeyler söyledi.eşimede senin yuvanı yıkıcam görüceksin benden herşeyi bekle demiş.eşim ona sahip çıkmamı istedi bende kızdan kurulması için kocama sahip çıktım.telefonlar hakaretler nelere maruz kaldım anlatamam.kocama sahip çıktım diye karşı taraf ne kadınlık gururumu koydu nede onursuzluğumu.nasıl sahip çıkarmışım beni aldatan bir adama.haklı bir nebze.asla sahip çıkmazdım.ama kızım var.ben baba sevgisi ilgisi görmeden büyüyenlerdenim kızım aynısı yaşamasın diye uğraşıyorum.üstelik eşimide çok seviyorum.eşiminde beni sevdiğini çok iyi biliyorum.ama hala neden?sorusuna cevap veremiyorum.çirkin değilim beceriksiz değilim eğitimsiz kültürsüz hiç değilim.üstelik etraftaki insanların gıpta ile baktıkları biriyim.eşim bu olayların üzerine umreye gitti.kendini affettirebilmek için.yaptım bi eşşeklik görüştüm msjlaştım ama aramızda bişey olmadı diye yeminler ediyor.benmi durumu hala hazmedemiyorum .hiç bişey olmamış gibi herşeyimle yuvama sahip çıkıyorum.ama içimde kıyametler kopuyor.1 hafta tam 5 kilo verdim .yemeden içmeden kesildim hergün ölüyorum.durumum hiç iyi değil ne yapacağımı bilmiyorum artık.... bu na dayanamıyorum.aklım kayboldu.mantığım ise devam et diyor.ne yapmalıyım bundan sonra bilemiyorum.bunları yazmayı hiç ama hiç istemezdim.ama ne derecede olduğumu anlayın.kendi arkadaşlarıma bile söyleyemedim.burdan beni yakinen tanıyan arkadaşlarım var onlarda yazdıklarıma şaşırmasınlar.kimseye söyleyemedim.şimdi çaresizim....

muzlupasta72
Ne mi yapmalısın?Tabi ki boşanmalısın...Aldatan bir eşi kim kabul edebilir ki?Hala yüzüne nasıl bakabiliyorsun,anlamıyorum.Düşünsene,resmen başka kadından hoşlanmış,zamanında sana baktığı gibi başka bir kadına bakmış...Bunları bildiğin halde mantığın nasıl hala devam etmeni gerektiğini söyler,anlamıyorum...

Olan yine zavallı çocuğa olacak ama...Yapacak da bir şey yok...

gulluper
belkide haklısın ama o kadar çaresizimki kiminle görüştüysem bir erkek karısından hiç bir zaman yardım istemez kendini onu yerine koy diyorlar..üstelik karşı tarafta herşeyi yapacak cinsten biri o kadar lanet biri ruh hastası benim boşanmamı iple çekiyor

muzlupasta72
gulluper
belkide haklısın ama o kadar çaresizimki kiminle görüştüysem bir erkek karısından hiç bir zaman yardım istemez kendini onu yerine koy diyorlar..üstelik karşı tarafta herşeyi yapacak cinsten biri o kadar lanet biri ruh hastası benim boşanmamı iple çekiyor

Bak canım bu vakitten sonra evliliğini kurtaramazsın...Yani belki yine o kadınla eşinin görüşmesine engel olabilirsin ama realist ol,nihayetinde senin de dediğin gibi senin aldatmış olan bir erkek var karşında...Seni aldatan bir erkekle nasıl aynı yastığa baş koyabilirsin ki artık?Lütfen bak duygusal,romantizm açısından düşünme,realist olman lazım...Karşı taraftaki kadını da koyver gitsin...Artık mutlu mu olurlar,vicdan azabından ölürler mi salla gitsin...Senin artık güçlü olman,kendi ayaklarının üzerinde durman,kendi mutluluğunu düşünmen ve en önemlisi çocuğunu düşünmen gerekiyor canım...

Vakit bencil olma vaktidir,kusura bakma.

gulluper
5-07-12, 13:07
bencil olmak gerekiyor.hazmedemiyorum.çok düşündüm boşanmayı.kızım aklıma geldikçe sinirlerim altüst oluyor.hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ve ben buna ne denli hazırım o kadar güçlümüyüm bilmiyorum

marjinalfaydali
Arkadaşım sen affetmeye meyillisin, affet o zaman. Sen öyle kocayı halen sevdiğini, onun da seni halen sevdiğini iddia ediyorsan sana kim ne desin? Bir süre sonra acın hafifler, affetmezsin belki ama kızın için evliliğine devam edebilirsin gibi görünüyorsun.Ayrılsan pişman olacaksın belli ki. Kendini suçlarsın sonra da. Yapmıştı bi hata, bi şans daha verseydim, çocugum için devam etseydim, belki de gerçekten doğru söylüyordu vs. cümlelerle kendini yiyeceğini belli eden cümleler kurdun.

Şimdi sana ayrıl diyene karşı da kocanı ve evliliğini savunacaksın. Aslında konu açma sebebin de aynen vicdanının dediği gibi burada da ayrıl diyecek kadınlara karşı vereceğin cevaplarla aslında kendini ikna edip yola devam etmek... Senin seçimin, bize düşen pek bir laf göremedim ben...

bilmiyorummm
canım benım senın durumun benım nazarımda cok ama cok farklı kım ne derse desın sen dogru olanı yapmıssın

ben olsam yerınde aynı tepkıyı verırdım ve sırf evlatlarım ıcın katlanırdım eşime sahıp cıkardım yuvamı yıkmazdım

oturur zamanın neyı gösterecegını beklerdım

ve eşin umreye gıtmıs ne kadar pişman oldugunu anlamıss ınsanız hepımız hata yapıyoruzz

10 yıllık evlısınız ve zorla sahıp oldugunuz kızınız varr

ayrıca babasız buyumussunuz kızınızada bunu yasatmayın

tabıkıdee en dogrusunu yapmıssınız

suan uzulmektede son derece haklısınız

hazmedememekte de

amaa bu sabrınızın mukafatını rabbım tez zamanda verır ınsalah o çirkef kadında layıgını bulurda uzak durud dılerım sızdenn...

ALLAH yar ve yardımcoın olsun dogru yoldaSINN..
AMA TAKIBI ASLA BIRAKMA OLURMUU ...SABIRLAR DILIYORUM

sovr86
mağdur olan da sennn bu olayı kurtarmaya çalışan da senn,onca hakarete aşağılanmaya maruz kalan da sen ...bazı erkekler çok şanslı sanırımm, biraz kendi hayatının kıymeyini bilmiyoruz ve erkeklere ayn ı hatayı yapmaları için biz bayanlar şans veriyoruz sanırım.... Çok zor bir durum senin psikolojini anlamam tabiki mümkün değil umarım ileride pişman olacağın kararlar vermessin...

irinaa
eger aldatan taraf sen olsaydın eşin affedermiydi?
eger o affederse sende onu affedebilirsin.
ben karşı tarafın yapmayacagı fedekarlıklar yapmam evliliğimde.
kızınız, aldatan bir babanın ve aldatılılıp buna boyun egen bir annenin kızı olarak buna nasıl yaklaşacak ilerde?
eşim umreye gitti cok pişman gibi seylerle eşinizi kendinizce haklı cıkarma cabasındasınız sanırım.
bir de böyle bir şeyin vebali 4 yasında minicik bir yavrunun üstüne mi yüklenmeli ki kızım olmasaydı durmazdım diyorsunuz?
inanın içten üzüldüm durumunuza ama malesef ki durum bu.
eşim üzülüyor diyorsunuz ama ne yapacaktı pardon ama sevinip mutlu olcak hali yok tabi ki üzülecek pişman olacak.bunda fazladan,affedeilmesine sebep sağlıcak bir durum yok.

gulluper
evliliğimi savunacak halde bile değilim.evet seviyorum hemde deli gibi.sadece onun varlığıda yokluğuda canımı çok yakıyor.1 hafta o umredeyken gömleklerini koklayıp uyudum.kokusunu aradım her nefes aldığımda.şu an boşanmayı göze aldığımda bu acılarla nasıl başa çıkabileceğimi bilmiyorum.ve tecrübelerinize deneyimlerinize ihtiyacım var o kadar.sağlıklı düşünemiyorum bile.bunları yazarken bile inanın göz yaşlarımı tutamıyorum.bana her dokunuşunda acaba onada dokundumu sorusu bile midemi altüst ediyor.şu an araftayım onlu yada onsuz nasıl yaşabilirim bunları düşünmeye çalışıyorum

irinaa
Bir de kendi yerinize kızınızı koyun o sizin durumunuzda olsaydı kızınıza ne derdiniz?

sovr86
2 yıllık bir ilişkiden bahsediyoruuzzz tek gecelik değil ki öyle bile olsa affedilmesii imkansızzz bence siz kararınızı vermişsiniz sanırım herkesin bu tarz olaylara bakışı farklıymış bu siteye girdiğimden beri bunu anlıyorum

gulluper
annemin bana dediği kızım sabırlı ol.ALLAH saberedenlerle beraberdir.ben kızıma diyebilirmiydim bilmiyorum

almor
Böyle bir adam affedilir mi bence zor ayrıca böyle bir baba sevgisi olmasa da olur aldatırken hiç çocuğunu düşünmüyordu kocanız nasıl baba sevgisi verecek bir çocuğun en önemli varlığını yani annesini üzerek mahvederek. Ben özellikle evli ve çocuklu erkeklerin aldatmasına hiç tahammül edemiyorum çünkü ortada aldatılan sadece kadın değil bu vicdansızlığı resmen çocuğuna dayapıyor böyle pislik adamlar ha bekar olursun sevgilin vardır ya dae vlisin çocuğun yok burda aldatılan kadın sadece ama çocuğu olan adamlar bunu yapınca daha iğreöç geliyorlar gözüme. Allah korusun da babam annemi aldatsa annem affetse bile ben etmem başta çünkü evli adam sadece karısını değil ondan daha önce çocuğunu ve çocuğunun geleceğini düşünmüyorsa o adamdan ne köy olur ne kasaba.

27yasemin
HALA NIYE BOSAMIYOSUNLAR BILMEM NELER O YORUMLARI EMINIM BEKARLAR YAPMISTIR:KK14: CANIM KOCAN GERCEKTEN PISMANSA BOSANMA EVLILIGINE SAHIP CIK O SALAK KARIYIDA CATIR CATIR CATLAT INADINA BOSANMA :KK53:

francesca
Esiniz bana sahip cik diyecegine, o size sahip ciksaydi keske.

Bir de sizi o cirkef kadinla muhattap etmesi cok onur kirici.

Bosanmayi dusunmeyecekseniz buna ok, o zaman kafanizdan silmek zorundasiniz bu olayi.

Nasil olacaksa? Zor cok zor.

ikrar
şok oldum ümreye gıderken sarılmıs resımlerını vs koymustun faceye, dunyalar guzelı bır kızın var :KK43: ne zorluklarla sahıp oldugunu cok ıyı bılıyorum:KK14:

madem affettın eşeleme barı artık, unutmaya calıs cok zor dur mutlaka ama bı sure sonra hafıfler acın, ne dıyecegımı bılemedım cok uzuldum:KK43:

gulluper
ikrar
şok oldum ümreye gıderken sarılmıs resımlerını vs koymustun faceye, dunyalar guzelı bır kızın var :KK43: ne zorluklarla sahıp oldugunu cok ıyı bılıyorum:KK14:

madem affettın eşeleme barı artık, unutmaya calıs cok zor dur mutlaka ama bı sure sonra hafıfler acın, ne dıyecegımı bılemedım cok uzuldum:KK43:
affetmedim canım affetmişde değilim sadece susuyorum.o resimleri koyma sebebimse boşu boşuna bir inat karşı taraf görsün diye koydum herkeze açık paylaştım.kendi resmimi bile koymazdım bilyorsun bir aile yakınım çok ısrar etti o yüzden koydum:KK43:((

akandeniz
valla ne yalan söyleyeyim yuvana sahip çıkarak iyi etmişsin...
herkese bi şans verilebilir hayatta...
evladını düşünerek böyle davranman yanlış gelmedi bana....
ben olsam ne yapardım diye düşünüyorum kesinlikle boşardım..
ama benim çocuğum yok...
olsaydı çok çok farklı olurdu ve sanırım senin yaptığını yapardım...
eşin senden ona sahip çıkmanı istemiş ve en azından bu konuda dürüst davranmış...
sende savaştın madem kaçma derim...
BU SEFERLİK affet tekrarı olursa arkana bile bakma...
elalemin çirkefi için yuvanı yıkma şimdilik...

_Zebos_
27yasemin
HALA NIYE BOSAMIYOSUNLAR BILMEM NELER O YORUMLARI EMINIM BEKARLAR YAPMISTIR:KK14: CANIM KOCAN GERCEKTEN PISMANSA BOSANMA EVLILIGINE SAHIP CIK O SALAK KARIYIDA CATIR CATIR CATLAT INADINA BOSANMA :KK53:
yapmayın lütfen. sizin tabirinizle öteki karıyı çatlatmak için mi devam etsin yani?

haa der ki ben boşanamam sadece dertleşmek için konu açtım o zaman anlarım. bi de 2 yıllık bi ilişkiymiş burda asıl çatlayacak kim

kocası bundn kurtulur başka aşklara yelken açar. affedilmeye alışık nasılsa

NOT: bekarlar kadar düşünebilseniz keşke

marjinalfaydali
gulluper
affetmedim canım affetmişde değilim sadece susuyorum.o resimleri koyma sebebimse boşu boşuna bir inat karşı taraf görsün diye koydum herkeze açık paylaştım.kendi resmimi bile koymazdım bilyorsun bir aile yakınım çok ısrar etti o yüzden koydum:KK43:((
Facebooktaki resimle karşı tarafı çatlatma nedir yahu, neden onların seviyesine düşüyorsunuz? İlkokul çocukları mısınız, ortada sallanmış bir evlilik var, iki fotoğrafla mı düzelecek? Öteki kadın facebook fotolarına bakıp da ne diyecek? Aaaa bu kadın sonuçta çocugunun annesi, bu "savaş"ı kazanır, ben çekileyim mi diyecek, ne kadar mutlularmış bozmayım mı diyecek? Amaç ne? Ayrıca herkese açık fotoğraf koymanın risklerini biliyorsunuzdur umarım. Kötü niyetli birileri o fotoğrafları kendi ekranına kaydedebilir.Hele de bu durumdayken asla gizliliğinizi herkesle paylaşmayın derim.

BenKader
Benim doğrularımdan çok sizin neler hissettiğiniz önemli.. O yüzden tavsiyede bulunmayacağım..

Ama çok samii geldiniz bana , o yüzden çok üzüldüm.. :KK50: Allah sabır versin , yavrunuz için metanetli olun ne olur...

Ben bu erkek zihniyetini anlayamayacağım , nerde hanım hanımcık güzel dört dörtlük bir hanım görsek orada aldatma duyar olduk..

Ne istiyorlar anlamadım, cadoloz kötü kalpli kaprisli kadınlar mı ?

Allah akıl fikir versin eşinize ve eşiniz gibi nankör erkeklere... :KK20:

sovr86
_Zebos_
yapmayın lütfen. sizin tabirinizle öteki karıyı çatlatmak için mi devam etsin yani?

haa der ki ben boşanamam sadece dertleşmek için konu açtım o zaman anlarım. bi de 2 yıllık bi ilişkiymiş burda asıl çatlayacak kim

kocası bundn kurtulur başka aşklara yelken açar. affedilmeye alışık nasılsa

NOT: bekarlar kadar düşünebilseniz keşke

katılıyorum daha önceki mesajımdada yazdım tek gecelik bile olsa affedilir yanı yok fakat bu 2 yıllık yahu... Aklı başına geldiği için ayrılık olduğunu sanmıyorum 2 yıl sürdüğüne göre demekki sıkılmış artık kadında başa bela olunca açık açık herşeyi anlatmak zorunda kalmış ve yine eşine sığınmışş...

gulluper
sadece şu an susmaları oynuyorum.tek korkum dinime çok bağlı bir insan olduğumdan RABBİM'i canım PEYGAMBER'imi üzmemek.bir yuva kolay kurulmuyor.hele o evlada sahip olmak hiç kolay olmuyor.sadece şu an toz dumana katmıyorum.sakin ve mantıklı olmaya çalışıyorum.ne kadar başarabilirim ayrı mevzu

cincikk
o koana hayatı zindan etmeden affetme bari, öğrensin ne demekmiş elin kevaşesiyle 2 sene fingirdemek, o kevaşe sana hakaret ederken kocan susuyor muydu ? o kadına ağzının payını vermiyoduysa o kocadan sana ömür boyu sadık kalsa bile ne sana ne çocuğuna fayda gelmez anca zarar gelir.

gulluper
marjinalfaydali
Facebooktaki resimle karşı tarafı çatlatma nedir yahu, neden onların seviyesine düşüyorsunuz? İlkokul çocukları mısınız, ortada sallanmış bir evlilik var, iki fotoğrafla mı düzelecek? Öteki kadın facebook fotolarına bakıp da ne diyecek? Aaaa bu kadın sonuçta çocugunun annesi, bu "savaş"ı kazanır, ben çekileyim mi diyecek, ne kadar mutlularmış bozmayım mı diyecek? Amaç ne? Ayrıca herkese açık fotoğraf koymanın risklerini biliyorsunuzdur umarım. Kötü niyetli birileri o fotoğrafları kendi ekranına kaydedebilir.Hele de bu durumdayken asla gizliliğinizi herkesle paylaşmayın derim.
evet çok haklısın sadece ne yapacağımı bilmediğimden yaptım ısrarlar üzerine:KK43:(

Piskolata
27yasemin
sizin yorumlarınıza dikkat ediyorum ama birşeyi eksik yazmışsınız

güzel güzel giyin mum ışığında yemek sonra hafif müzik sonra da kocanı mutlu et bak gör nasıl değişecek :KK34:

bekar değilim küçük kaçamak olsa affet diyebilirim ama koskoca 2 yıl kocayı zorla bağlamadı herhalde o kadın

konu sahibi ayrılmak istemiyor kocasını el üstünde tutup kadını aşağılıyor kocam beni seviyor diyor hepte öyle olur zaten

üzgünüm ama küçük bi kaçamak değil kocanızda ki

siz ayrılmak istemiyorsunuz bariz belli kocanızın sizi ne kadar çok sevdiğinden o kadının kocanıza musallat olduğundan bahsedeceksiniz

amacınız o kadını kötüleyip kocanız içinde üzülme bacım her erkek yapar evliliğini kocanı kurtar diyecek insanları bekliyorsunuz

karar sizin eşinizin o kadını unutmasını başaracaksınız devam edin evliliğinize

LoveM
Yıkma yıkma yuvanı devam et rahat rahat.. :KK37:

almor
Ben de şunu anlamıyorum bu aldatma olayında yuvayı yıkan kadın değil ki neden kadınlara yuvanı yıkma ya da ya da yık deniyor bu pisliği yapan kimse kadın ya da erkek yuvayı yıkan o dur zaten.

ays83
Allahım bu erkeklere akıl fikir versin. önceden büyük konuşurdum artık konuşmaya korkar oldum. en güvendiklerimiz yapıyor. Allah bildiği gibi yapsın.
sen de hayırlısını iste. istersen bir süre daha dene sindiremezsen boşanırsın.

gulaysenaz
Aldatılmayı affet diyecek son insanlardan biriyim ama konunu okuyunca hemen boşanda diyemeyeceğimi farkettim. Ortada bir ilgi kayması durumu olmuş ve eşin başkasından hoşlanmış. Kimine göre eşinin başkasına bakması aldatılmadır kimine göre cinsellik yok nasılsa der teselli eder kendini buda kişiden kişiye değişir. Bunuda tartışma değil amacım. Ama şimdi yaşadığınız bu durum değiştirilir bir durum asla değil. Demişsin ya çirkin değilim bakımsız değilim kültürsüz değilim diye ama inan aldatılmanın bun saydığın sebeplerle hiç bir ilgisi yok. Bu başka bir şey. Ben şimdi sana hemen ayrıl kızın aldatıldığı halde affetmiş bir annenin çocuğu olmasında demeyeceğim. Ama bence senin bundan sonraki hayatını eşinle birlikte yada değil onu bilemem ama sağlıklı bir şekilde yaşayabilmen için acil tarafından bir terapiste gitmeni öneririm. Etrafındaki eşine dostuna anlatmadığında iyi olmuş. Öncelikle kendi içinde çözmelisin bir takım şeyleri. Birkere yok kızım babasız büyümesin yok baba sevgisi falan filan hepsi hikaye. Onlar işin bahane kısmı. Belliki eşini son derece seviyorsun ama aynı zamanda olanları yediremiyorsunda bu halde affedip hayatına devam etmen yada vazgeçip boşanman hayatının hatası olur. Dediğim gibi kendi içinde çözmen için bir terapiste git hatta aile terapistine falanda gitme kendin için git gerekirse o yönlendirir. Uzmanlığı aldatma olan bir sürü terapist var sonra eğer kendinde devam etme gücü bulursan bu yine tamamen senin bileceğin bişey. Ama objektif bir yardım alman senin ve hatta kızının sağlığı için en en önemlisi olacaktır.

Aksi halde bu halde affedip devam ettiğinizde aranızda ki güven asla eskisi gibi olmayacak en ufak birşeyde sen sürekli eskiyi yaşayacaksın bazen kendi içinde bazen eşine yansıtarak yaşayacaksın ve eski huzurunuz olmayacak. Bu sefer başka konulardan sürekli kavga olucak aranızda sen içine kapanık ve agresif bir insana dönüşeceksin buda doğal olarak anneliğinede yansıyacak ve kızın bu olaydan çok daha fazla etkilenecek. Yok diyelimki affedemedin boşandın bu seferde hayatının kalanı acabalarla geçecek bir şans verseydim keşke düşüncesi içinden çıkmayacak. Kızının üzerine çok daha fazla düşeceksin babasıyla ayrılmış olmanın tüm sorumluluğunu üzerine alıcaksın ve yine mutsuz olacaksın. O nedenle önce kendin için bişey yap ve profesyonel bir destek al sonra hangi kararı verirsen ver inan daha mutlu olacaksın.

tunamega
allah sabır versin. gerçekten pişman olduysa eşiniz ama yuvanı yıkma bence. çocuğuna da yazık.

_Zebos_
gulluper
sadece şu an susmaları oynuyorum.tek korkum dinime çok bağlı bir insan olduğumdan RABBİM'i canım PEYGAMBER'imi üzmemek.bir yuva kolay kurulmuyor.hele o evlada sahip olmak hiç kolay olmuyor.sadece şu an toz dumana katmıyorum.sakin ve mantıklı olmaya çalışıyorum.ne kadar başarabilirim ayrı mevzu
sizi anlamaya çallışıyorum.madem boşanmayacaksınız o zaman kendinizi maddi olarak sağlama almaya başlayın hayat bu nolur nolmaz

Piskolata
marjinalfaydali
katılıyorum keşke evlilik ve hayat bu kadar basit olsa :KK50:

bi geceliğe , bi facete mutlu aile pozuyla herşey toz pembe olsa ahh ahh :KK14:

Philemon
gulluper
yazmamak için kendimi zorlasamda artık paylaşmadan edemeyeceğim.eşimle 10yıllık bir evlilik 12 senelik bir geçmişimiz var.seneler sonra zorla çetin uğraşlar sonucu sahibim olduğum 4 yaşında dünyalar cicisi bir kızım var.2 hafta önce eşimin beni kesin olarak aldattığını öğrendim.üstelik kendi ağzıyla itiraf edip benden kurtulmak üzere yardım istedi.2 senedir bir ilişkisi varmış.anlamadın mı?hiç mi yakalamadın ?diye soracak olursanız evet bir çok kez msjlarını ve telefon kayıtlarını yakaladım üstelik bunları onun yüzüne fırlattım.karşı tarafla da görüştüm defalarca.ortada bişey olmadığını ve telefonda sürekli kendisini rahatsız ettiğini söylüyordu.karşı tarafta bana kocan bana ilgi duysa hoşuma gider diyen tabiri caizse çirkef bir kişiydi.eşim bununla bir kaç kez görüşmüş ve benim ailemden birileri görmüş anneme söylemişler annem benim ne denli üzüleceğimi bildiği için konuyu açmadı bana eşimle görüşmek istemiş.ama fırsat kalmadan karşı taraf benim sosyal sitelerdeki profilime mjs atıp benimle yüzyüze görüşmek istediğini yazmış.eşimin bana herşeyi yalan ama doğru bilemiyorum anlattığı gün.aradım bana akla hayale sığmayacak şeyler söyledi.eşimede senin yuvanı yıkıcam görüceksin benden herşeyi bekle demiş.eşim ona sahip çıkmamı istedi bende kızdan kurulması için kocama sahip çıktım.telefonlar hakaretler nelere maruz kaldım anlatamam.kocama sahip çıktım diye karşı taraf ne kadınlık gururumu koydu nede onursuzluğumu.nasıl sahip çıkarmışım beni aldatan bir adama.haklı bir nebze.asla sahip çıkmazdım.ama kızım var.ben baba sevgisi ilgisi görmeden büyüyenlerdenim kızım aynısı yaşamasın diye uğraşıyorum.üstelik eşimide çok seviyorum.eşiminde beni sevdiğini çok iyi biliyorum.ama hala neden?sorusuna cevap veremiyorum.çirkin değilim beceriksiz değilim eğitimsiz kültürsüz hiç değilim.üstelik etraftaki insanların gıpta ile baktıkları biriyim.eşim bu olayların üzerine umreye gitti.kendini affettirebilmek için.yaptım bi eşşeklik görüştüm msjlaştım ama aramızda bişey olmadı diye yeminler ediyor.benmi durumu hala hazmedemiyorum .hiç bişey olmamış gibi herşeyimle yuvama sahip çıkıyorum.ama içimde kıyametler kopuyor.1 hafta tam 5 kilo verdim .yemeden içmeden kesildim hergün ölüyorum.durumum hiç iyi değil ne yapacağımı bilmiyorum artık.... bu na dayanamıyorum.aklım kayboldu.mantığım ise devam et diyor.ne yapmalıyım bundan sonra bilemiyorum.bunları yazmayı hiç ama hiç istemezdim.ama ne derecede olduğumu anlayın.kendi arkadaşlarıma bile söyleyemedim.burdan beni yakinen tanıyan arkadaşlarım var onlarda yazdıklarıma şaşırmasınlar.kimseye söyleyemedim.şimdi çaresizim....

Rabbim kolaylık versin
size ayrıl veya ayrılma diyemem,ama eşiniz resmen mağduru oynamış size
sanki kadın zorla 2 sene birlikte olmuşta eşiniz ayrılamamış sizden yardım istiyor

gulluper
svdsvd
sizin yorumlarınıza dikkat ediyorum ama birşeyi eksik yazmışsınız

güzel güzel giyin mum ışığında yemek sonra hafif müzik sonra da kocanı mutlu et bak gör nasıl değişecek :KK34:

bekar değilim küçük kaçamak olsa affet diyebilirim ama koskoca 2 yıl kocayı zorla bağlamadı herhalde o kadın

konu sahibi ayrılmak istemiyor kocasını el üstünde tutup kadını aşağılıyor kocam beni seviyor diyor hepte öyle olur zaten

üzgünüm ama küçük bi kaçamak değil kocanızda ki

siz ayrılmak istemiyorsunuz bariz belli kocanızın sizi ne kadar çok sevdiğinden o kadının kocanıza musallat olduğundan bahsedeceksiniz

amacınız o kadını kötüleyip kocanız içinde üzülme bacım her erkek yapar evliliğini kocanı kurtar diyecek insanları bekliyorsunuz

karar sizin eşinizin o kadını unutmasını başaracaksınız devam edin evliliğinize

ben yaptığını kabul etmiyorum.kocamıda üstelik el üstünde tutmuyorum.sadece susuyorum ve hareketlerini izliyorum.
üstelik yol verdim ona gidebilirsin dedim.şu an sadece kendimi ne kadar nelere hazırlayabileceğim konusunda endişelerim var.
uygun zaman beklemesindeyim.biraz zaman geçince daha mantıklı ve sağlıklı kararlar verebileceğimi süşünüyorum.bir anlık sinir krızı sonucunda karar vermek istemiyorum.

adunul
gulluper
evliliğimi savunacak halde bile değilim.evet seviyorum hemde deli gibi.sadece onun varlığıda yokluğuda canımı çok yakıyor.1 hafta o umredeyken gömleklerini koklayıp uyudum.kokusunu aradım her nefes aldığımda.şu an boşanmayı göze aldığımda bu acılarla nasıl başa çıkabileceğimi bilmiyorum.ve tecrübelerinize deneyimlerinize ihtiyacım var o kadar.sağlıklı düşünemiyorum bile.bunları yazarken bile inanın göz yaşlarımı tutamıyorum.bana her dokunuşunda acaba onada dokundumu sorusu bile midemi altüst ediyor.şu an araftayım onlu yada onsuz nasıl yaşabilirim bunları düşünmeye çalışıyorum

Arkadaşım sen hiç boşuna üzülme nasılsa affedeceksin. İnsan aldatıldığını bile bile nasıl seviyorum der aklım almıyor, alamazda.

Gidecek yerim yok, mecburum, güçsüzüm, sahipsizim, parasızım katlanıyorum der öper başıma koyarım. Ama seviyorum diyeni ???

Hem niye okadına dokunmasın ki ? Liseli aşık mı bu sadece elini tutsun ?

irinaa
ben bir kız evlat olarak annemi babam aldatsaydı derhal boşanmasını isterdim.
ilerde kızım olursa ve aldatılırsa onunda boşanması konusunda destekçi olacam.

aile dediğimiz sey toplumu oluşturur,çürüme burdan başlar.
ve biz kadınlar olarak erkeklerin böylesine ahlaksızlarını şiddette basvurmalarını kadını istediği gibi kullanabilecekleri bir eşya olarak görmelerini destekledikçe bizim toplumumuz da ki erkek egemenliği kırılmıcak.kadınlardan bu güveni alan erkekler sokakta yürüyen kızlarımızı taciz etmeye,kızlarımızı dövmeye kızlarımızı aldatmaya devam edecekler.
biz erkekleri böylesine destekledikçe kadınlar ülkemin 3 koyun için satılan kadınları olmaya devam edecekler. ve biz kadınlar 2 sınıf insan muamelesi görmeye devam edecez.

çok üzülüyorum.kendim için değil de kucagıma almayı istediğim kızım için cok üzülüyorum.
not : evliyim.

TinyLove
Affetmeyi göze almışsınız bundan sonra yapacakalrınız önemli o halde. Hayata yeniden başlamaya çalışmak zorundasınız. Bunu kızınız için ikinizde yapacaksınız. Evini, yaşadığın semti, bir süreliğine çevreni değiştir. Kendini de. Uzun zamandır ertelediğin hayallerini egrçekleştir. Spor yapmak istiyorsan spor, alışverişse alışveriş yap. Kuaföre git saçlarını değiştir. Bundan sonrası çok öenmli. Bir an önce toparlanmaya bak. Allah yardımcın olsun

jinglebells
evlılıgımı kurtarmalıyım deyıp barıstıgında,benım dururumuma dusersın arkadasım.Her affedıs bır kez daha aldatılıs demektır,ben cok yazdım konularımı buraya herkes de dedı ayrıl dıye ama dedımkı bı sans daha vermelıyım bı sans daha bı sans daha...sonra baktımkı ben hep kendımden odun vermısım, esımde hıcbır degısıklık olmamıs,aksıne daha beterlerını yapmıs bana.

everyday
karşıdaki insanın nasıl çirkef olduğunu görmüşsünüz eşinize de kim bilir neler yaptı belli ki eşinizde pişman olmuş çocugunuzda var değiştirin telefon hatlarınızı hatta oturdugunuz semti şehri değiştirin yeni bir başlangıç yapın eşiniz bu kadar çağresiz olmasa sizden yardım istemez Ümre'ye gitmezdi. Facebook hesabınızı da kapatın neden hayatınızı ortaya seriyorsunuz o kadın için çirkef dediginiz kadın o fotograflarınızı kopyalayıp kötü amaçları için bile kullanabilir sizde prim veriyorsunuz farketmeden.
Seviyorsanız ve evladınız için devam etmeniz daha iyi ama uzaklaşın bulundugunuz alandan değişiklikler iyidir her zaman. inşaallah hersey eskisi gibi olur sizin için:KK34:

eowyn
en yakınlarımdan birinin başına geldi böyle bir olay. boşanmadı. o zamanlar şaşırmıştım, o da kendine şaştı ama boşanmadı. eşi diğer kadından kurtulmak için yardım bile istedi. o kadın da pusu da bekleyen akbabanın tekiydi. durum çok benziyor. yıllar geçti , yaşananların izi kalplerden tamamen silinmedi belki , erkek unutuyor da kadın hatırlıyor sürekli. ama olayın ilk zamanları gibi acıtmıyor. hayatları huzurlu devam ediyor. yaşananlardan ders almak önemli olan. herkes hata yapar, önemli olan pişman olup bir daha yapmamak. allah bile kullarını bağışlarken biz kullar bu kadar acımasız olmamalıyız. çocuğunuza ve evliliğinize bir şans daha verin derim ben.

gulluper
adunul

Arkadaşım sen hiç boşuna üzülme nasılsa affedeceksin. İnsan aldatıldığını bile bile nasıl seviyorum der aklım almıyor, alamazda.

Gidecek yerim yok, mecburum, güçsüzüm, sahipsizim, parasızım katlanıyorum der öper başıma koyarım. Ama seviyorum diyeni ???

Hem niye okadına dokunmasın ki ? Liseli aşık mı bu sadece elini tutsun ?

maddi imkanları düşünmüyorum bile iş o raddeye geldimi tabiri caizse donuna kadar alırım.sadece sağlıklı kararlar vermek istiyorum.
hem kendim için hem kızım için sağlıklı düşünmek zorundayım.evet seviyorum doğru böyle bir adam nasıl sevilir kendimi bile anlamıyorum

Elif
Aile terapistine gitmeyi dşünürmüsünüz.Ne tür destek verdikleri konusunda fazla bilgim yok ama zararı olmaz en azından.

marjinalfaydali
irinaa
ben bir kız evlat olarak annemi babam aldatsaydı derhal boşanmasını isterdim.
ilerde kızım olursa ve aldatılırsa onunda boşanması konusunda destekçi olacam.

aile dediğimiz sey toplumu oluşturur,çürüme burdan başlar.
ve biz kadınlar olarak erkeklerin böylesine ahlaksızlarını şiddette basvurmalarını kadını istediği gibi kullanabilecekleri bir eşya olarak görmelerini destekledikçe bizim toplumumuz da ki erkek egemenliği kırılmıcak.kadınlardan bu güveni alan erkekler sokakta yürüyen kızlarımızı taciz etmeye,kızlarımızı dövmeye kızlarımızı aldatmaya devam edecekler.
biz erkekleri böylesine destekledikçe kadınlar ülkemin 3 koyun için satılan kadınları olmaya devam edecekler. ve biz kadınlar 2 sınıf insan muamelesi görmeye devam edecez.

çok üzülüyorum.kendim için değil de kucagıma almayı istediğim kızım için cok üzülüyorum.
not : evliyim.
Çok güzel ve idealist şeyler yazmışsın. Ama bu ülke için henüz biraz fazla avrupai ve gerçek dışı kaçıyor. Bir de dostane tavsiye, büyük konuşma derim, ileride kızın olur da benzer şeyler yaşarsa içinde bulunacağı çevreyi, psikolojiyi, eşiyle aralarındaki ilişkinin derinliğini sen annesi olarak bile bilemezsin, o yüzden fazla müdahil olma derim.:KK34:

gulluper
eowyn
en yakınlarımdan birinin başına geldi böyle bir olay. boşanmadı. o zamanlar şaşırmıştım, o da kendine şaştı ama boşanmadı. eşi diğer kadından kurtulmak için yardım bile istedi. o kadın da pusu da bekleyen akbabanın tekiydi. durum çok benziyor. yıllar geçti , yaşananların izi kalplerden tamamen silinmedi belki , erkek unutuyor da kadın hatırlıyor sürekli. ama olayın ilk zamanları gibi acıtmıyor. hayatları huzurlu devam ediyor. yaşananlardan ders almak önemli olan. herkes hata yapar, önemli olan pişman olup bir daha yapmamak. allah bile kullarını bağışlarken biz kullar bu kadar acımasız olmamalıyız. çocuğunuza ve evliliğinize bir şans daha verin derim ben.
eşime umreye giderken söylediğim tek şey ALLAH' öyle ALLAH'ki kullarını yarattı.tevbe kapısını açık bıraktı.seni affeder eminim..Ama ben HAŞA ALLAH değilim benden af etmemi bekleme....

parkon
27yasemin
Ben evliyim ve ben olsam boşanırdım.

Kocası 2 senedir sürdürdüğü bir ilişkiyi kadının psikopat olduğunu öğrendiği için bitirmeye çalışıyor ve karısından yardım istiyor.Burda pişmanlık yok.

En sinirlendiğim olayda '''kocam beni aldattı ama beni seviyor biliyorum''' diyen kadınlar.Bu ne sevgisi kardeşim.Böyle sevgiler bana hep şu lafı hatırlatır;

''''Ayı yavrusunu severken öldürürmüş'''

gulluper
Elif
Aile terapistine gitmeyi dşünürmüsünüz.Ne tür destek verdikleri konusunda fazla bilgim yok ama zararı olmaz en azından.
ablam düşündüm çok düşündüm.eşim karşı çıktı.senin bi kusurun yok hata bende ben yaptım ben affettiricem kendimi diyor.senin maneviyata ihtiyacın var bütün duygularını yıktım biliyorum diyor.beraber umre planları yapıyor.bize iyi gelicekmiş....

gulluper
parkon
Ben evliyim ve ben olsam boşanırdım.

Kocası 2 senedir sürdürdüğü bir ilişkiyi kadının psikopat olduğunu öğrendiği için bitirmeye çalışıyor ve karısından yardım istiyor.Burda pişmanlık yok.

En sinirlendiğim olayda '''kocam beni aldattı ama beni seviyor biliyorum''' diyen kadınlar.Bu ne sevgisi kardeşim.Böyle sevgiler bana hep şu lafı hatırlatır;

''''Ayı yavrusunu severken öldürürmüş'''
ayının ta kendisi olur zatı muhterem

Chuky
Kızım için devam ettim demişsin.
Bu evliliği devam ettirmen kızın için iyi bir şey değil ki.
Psikolojisi bozulmuş perişan olmuş bir anne var.
Ve sen evli kaldıkça bu düzelmez aklından çıkmaz kocana hiç bir zaman eskisi gibi yaklaşamazsın evinizde huzur olmaz.
Böyle bir ortamda çocuk büyütmektense ayrılman daha mantıklı bence.
Hem kendin hem kızın için.